PL198228B1 - Urządzenie do przenoszenia ustawionych w stos kontenerów z rozdrobnionym tytoniem - Google Patents

Urządzenie do przenoszenia ustawionych w stos kontenerów z rozdrobnionym tytoniem

Info

Publication number
PL198228B1
PL198228B1 PL329105A PL32910598A PL198228B1 PL 198228 B1 PL198228 B1 PL 198228B1 PL 329105 A PL329105 A PL 329105A PL 32910598 A PL32910598 A PL 32910598A PL 198228 B1 PL198228 B1 PL 198228B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
containers
station
feeders
movable supports
guides
Prior art date
Application number
PL329105A
Other languages
English (en)
Other versions
PL329105A1 (en
Inventor
Mansueto Favaro
Original Assignee
Garbuio Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=11420248&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL198228(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Garbuio Spa filed Critical Garbuio Spa
Publication of PL329105A1 publication Critical patent/PL329105A1/xx
Publication of PL198228B1 publication Critical patent/PL198228B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/39Tobacco feeding devices

Abstract

1. Urz adzenie do przenoszenia ustawionych w stos kontenerów z rozdrobnionym tytoniem do indywidualnych podajników maszyn do pro- dukcji papierosów, znamienne tym, ze zawiera stanowisko (5) o torze ruchu prostopad lym do podajników (3), które to stanowisko (5) jest wyposa zone w zespó l podnosz acy (10) oraz zespó l do chwytania i przechylania kontenerów (1a, 1b), umieszczonych na ruchomych podpo- rach (13a, 13b) o torze ruchu równoleg lym do toru ruchu stanowiska (5), przy czym ruchome podpory (13a, 13b) s a wyposa zone w zespó l przemieszczaj acy kontenery (1a, 1b) równole- gle do osi podajników (3). PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do przenoszenia ustawionych w stos kontenerów z rozdrobnionym tytoniem.
Kontenery sześcienne lub o kształcie bryły ściętej, korzystnie wykonane z drewna lub metalu, są tradycyjnie stosowane do przechowywania rozdrobnionego tytoniu.
Takie kontenery zazwyczaj, lecz nie koniecznie, zawierają w przybliżeniu 100-200 kilogramów tytoniu, który może również być lekko ubity.
Zastosowanie takich kontenerów jest związane z potrzebą zapewnienia maksymalnej elastyczności produkcji, ponieważ umożliwiają one szybkie uzyskanie nieciągłych i ograniczonych ilości produktu gotowego do produkcji papierosów.
Tak więc, kontenery są ogólnie przechowywane w odpowiednio przygotowanych do tego miejscach i, w celu zwiększenia zwartości ich składowania, mogą być ustawione w stosy zawierające dwa lub trzy kontenery, w zależności od ich wymiarów.
Kontenery muszą następnie zostać doprowadzone do podajnika, do którego tytoń zostanie rozładowany. Podajnik dozuje i przemieszcza tytoń w kierunku ku dołowi na wiele maszyn do produkcji papierosów.
Podajniki są zwykle ustawione jeden przy drugim, w jednej linii, w liczbie, która jest wystarczająca do pokrycia wymogów produkcyjnych fabryki.
Znane są automatyczne systemy do przenoszenia kontenerów pomiędzy miejscem składowania i miejscem, gdzie ich zawartość jest wyładowywana do podajnika.
W związku z problemami czasowymi cyklu, wygodne jest przenoszenie kontenerów ustawionych w stosy, zawierające dwa lub trzy kontenery tak, aby przenieść wystarczająco dużą ilość tytoniu przy każdym transporcie kontenera.
Gdy stos pełnych kontenerów zostanie dostarczony do miejsca, które odpowiada wybranemu podajnikowi, stosowane są tradycyjne środki, które chwytają pojemniki, kolejno jeden po drugim w celu następnego wyładowania ich zawartości do podajnika zgodnie z zapotrzebowaniem na produkt położonego dalej układu.
To rozwiązanie następnie wymaga wykonania nowej operacji układania w stos w celu zwrócenia stosu pustych kontenerów.
To rozwiązanie jest niekorzystne, ponieważ musi być pomnożone przez liczbę umieszczonych obok siebie podajników obsługujących maszyny do produkcji papierosów. Tradycyjne rozwiązanie, które zatem składa się ze stałych układów do wyładowywania kontenerów do pojedynczych podajników, jest bardzo drogie, ponieważ wymaga tak dużo zespołów wyładowujących, jaka jest liczba podajników.
Ponadto, nie jest możliwe zbudowanie stosu pustych kontenerów, ponieważ miejsce przed podajnikiem jest zajęte w tym samym czasie przez kontenery napełnione tytoniem, które czekają na rozładowanie.
Celem wynalazku jest zapewnienie urządzenia do przenoszenia ustawionych w stos kontenerów z rozdrobnionym tytoniem do indywidualnych podajników maszyn do produkcji papierosów, które umożliwia szybszą obsługę ustawionych w stos kontenerów poprzez możliwość sterowania wieloma podajnikami dla tego celu zgodnie ze szczegółowymi wymogami.
W ramach tego celu, ważnym zadaniem wynalazku jest zapewnienie urządzenia umożliwiającego skrócenie czasu i zmniejszenie kosztów przenoszenia ustawionych w stos kontenerów.
Innym ważnym celem obecnego wynalazku jest zapewnienie urządzenia, które może być skutecznie wprowadzone w cykl przetwarzania tytoniu, pozwalając na optymalizację potrzebnej przestrzeni produkcyjnej oraz czasu.
Innym celem obecnego wynalazku jest zapewnienie urządzenia, które jest niezawodne i bezpieczne w użyciu oraz może być wytwarzane i uzyskane przy użyciu tradycyjnych maszyn i sprzętu.
Urządzenie do przenoszenia ustawionych w stos kontenerów z rozdrobnionym tytoniem do indywidualnych podajników maszyn do produkcji papierosów, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera stanowisko o torze ruchu prostopadłym do podajników, które to stanowisko jest wyposażone w zespół podnoszący oraz zespół do chwytania i przechylania kontenerów, umieszczonych na ruchomych podporach o torze ruchu równoległym do toru ruchu stanowiska, przy czym ruchome podpory są wyposażone w zespół przemieszczający kontenery równolegle do osi podajników.
PL 198 228 B1
Korzystnie stanowisko jest osadzone przesuwnie na prowadnicach, umieszczonych poprzecznie do kosza samowyładowczego.
Korzystnie stanowisko posiada elementy do sprzęgania ślizgowego na prowadnicach oraz zawiera parę pionowych słupów, pomiędzy którymi jest umieszczony co najmniej jeden element poprzeczny, osadzony przesuwnie w pionie za pomocą zespołu podnoszącego.
Korzystnie na elemencie poprzecznym jest umieszczony zespół do chwytania i przechylania co najmniej jednego kontenera, przy czym zespół ten jest utworzony przez dwa ramiona, które są sprzężone przesuwnie, na jednym końcu, poprzecznie do elementu poprzecznego i które chwytają w sposób podobny do imadła powierzchnie boczne co najmniej jednego z kontenerów.
Korzystnie dwa ramiona są zamocowane obrotowo na elemencie poprzecznym.
Korzystnie ustawione w stos kontenery są umieszczone na oddzielnych ruchomych podporach utworzonych przez parę łoży rolkowych, umieszczonych obok siebie i osadzonych na kółkach, przemieszczających się po szynach umieszczonych w przybliżeniu równolegle do prowadnic.
Korzystnie szyny z boku sąsiadują z wieloma dodatkowymi stałymi łożami rolkowymi, które są jednakowo ukierunkowane i mają taką samą szerokość jak ruchome podpory.
Korzystnie zespoły przemieszczające kontenery równolegle do osi podajników stanowią rolki ruchomych podpór oraz rolki stałych łoży rolkowych, które są napędzane, umożliwiając wysyłanie i/lub odbiór pełnych i pustych kontenerów na stanowisku umieszczonym pomiędzy stałymi łożami rolkowymi i prowadnicami.
Korzystnie urządzenie zawiera scentralizowany zespół logiczny, który jest sterowany przez komputer wyposażony w program, który za pomocą czujników i/lub urządzeń uruchamiających i/lub regulatorów, określa kolejność operacji różnych elementów urządzenia oraz ruchomych podpór.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym figury od 1 do 8 są widokami perspektywicznymi urządzenia podczas różnych etapów procesu przenoszenia kontenerów.
Na powyższych figurach pokazano kontener 1a napełniony rozdrobnionym tytoniem 2 oraz kontener 1 b podobny do poprzedniego, lecz który jest pusty.
Pojedynczy podajnik 3 jest przystosowany do przenoszenia rozdrobnionego tytoniu, który może być w nim przechowywany, do dalszej obróbki.
Urządzenie 4 jest przeznaczone do dostarczania pustych, ustawionych w stos kontenerów 1b oraz napełnionych rozdrobnionym tytoniem kontenerów 1a do pojedynczych podajników 3, które są przystosowane do przenoszenia produktu, na przykład do maszyn wytwarzających papierosy (na figurach pokazano tylko jeden podajnik 3).
Urządzenie 4 jest utworzone przez stanowisko 5, które jest przesuwne wzdłuż przystosowanych prowadnic 6a i 6b, które są umieszczone poprzecznie do kosza samowyładowczego 7 wielu podajników 3, korzystnie umieszczonych jeden przy drugim.
Stanowisko 5 posiada również tradycyjne elementy do sprzęgania ślizgowego na prowadnicach 6a i 6b oraz zawiera dwa pionowe słupy 8a i 8b, pomiędzy którymi znajduje się co najmniej jeden element poprzeczny 9, który jest przesuwny w pionie dzięki przystosowanym zespołom podnoszącym 10, takim jak podnośniki hydrauliczne i/lub pneumatyczne i/lub silniki przekładniowe, które poruszają, na przykład, przystosowane łańcuchy 11, które są odpowiednio prowadzone oraz połączone z elementem poprzecznym 9.
Zespół do chwytania i przechylania pełnego kontenera 1a lub pustego kontenera 1b jest również połączony z elementem poprzecznym 9. Taki zespół korzystnie stanowią dwa ramiona 12a i 12b, które są sprzężone przesuwnie poprzecznie do elementu poprzecznego 9 i zaciskają w sposób podobny do imadła powierzchnie boczne kontenera 1a, 1b.
Dwa ramiona 12a i 12b mogą również obracać się dzięki obecności przystosowanych zespołów, które są wprowadzone, na przykład, na elemencie poprzecznym 9 lub są przystosowane do nadawania ruchu obrotowego dwóm ramionom 12a i 12b.
Zespół podnoszący 10 pozwala, razem z zespołem do chwytania i przechylania kontenerów, na układanie kontenerów 1b w stos i rozładowanie stosu kontenerów 1a, jak szczegółowo opisano dalej.
Kontenery 1a i 1b, które są najpierw wzajemnie ustawione w stosy, są umieszczane na ruchomych podporach 13a i 13b, utworzonych przez parę łoży rolkowych, które są umieszczone jedno przy drugim oraz są osadzone na kółkach 14, które mogą toczyć się po dostosowanych szynach 15, które są umieszczone w przybliżeniu równolegle do prowadnic 6a i 6b.
PL 198 228 B1
Szyny 15 są również umieszczone z boku wielu dodatkowych stałych łoży rolkowych 16, które są jednakowo ukierunkowane oraz mają taką samą szerokość jak ruchome podpory 13a, 13b. Rolki podpór są napędzane tak, aby umożliwić wysyłanie i/lub przyjmowanie pełnych kontenerów 1a i pustych kontenerów 1b na stanowisko 5, które jest umieszczone pomiędzy stałymi łożami rolkowymi 16, a prowadnicami 6a i 6b.
Kontenery 1a i 1b mogą w ten sposób poruszać się zarówno równolegle, jak i pod kątem prostym do prowadnic 6a i 6b i do podajników 3.
Na figurach przedstawiono kolejne etapy sposobu przenoszenia kontenerów z rozdrobnionym tytoniem. Po pierwsze, stos składający się z pełnych kontenerów 1a umieszcza się na ruchomej podporze 13a, która przewozi go do wybranego podajnika 3.
Te operacje, jak również inne, które nastąpią potem, mogą być sterowane przez scentralizowany zespół logiczny, który odpowiednio zawiera program, który za pomocą przystosowanych czujników i/lub regulatorów, ustala kolejność roboczą różnych części urządzenia oraz ruchomych podpór 13a, 13b.
Po ustawieniu ruchomych podpór 13a, 13b przed wybranym podajnikiem 3, rolki są poruszane tak, aby przenieść stos pełnych kontenerów 1a na znajdujące się naprzeciwko stałe łoża rolkowe 16.
W tym etapie lub przed wyżej opisanym etapem, stanowisko 5 jest umieszczone w obszarze pomiędzy stosem pełnych kontenerów 1a, a podajnikiem 3.
W tym punkcie, zespół podnoszący 10 ustawia ramiona 12a i 12b w sąsiedztwie powierzchni bocznych pełnego kontenera 1a, znajdującego się na górze stosu, który jest chwytany i przechylany tak, aby wyładować rozdrobniony tytoń 2 do kosza samowyładowczego 7 podajnika 3.
Następnie stanowisko 5 przechyla pusty kontener 1b do tyłu, poruszając się po prowadnicach 6a i 6b tak, aby umieścić pusty kontener 1b przy przyległej ruchomej podporze 13b.
Jeżeli w tym punkcie, nie jest wymagane dostarczenie dalszych ilości tytoniu do podajnika 3 przez pewien czas, jest możliwe zarządzanie, aby stanowisko 5 przesunęło się do następnego podajnika 3, przed którym w międzyczasie jest ustawiony kolejny stos pełnych kontenerów 1a.
Ruchliwość stanowiska 5 pozwala więc, biorąc pod uwagę przystosowany system sterujący, na przykład typu skomputeryzowanego, obecny w celu dostarczania rozdrobnionego tytoniu do wybranego podajnika 3, na podnoszenie pełnych kontenerów 1a ze stosu, rozładowanie ich oraz ułożenie w stos pustych kontenerów 1b z boku poprzednich.
Jeżeli wybrana wysokość stosu pustych kontenerów 1b została osiągnięta, stos może zostać przeniesiony za pomocą stałych łoży rolkowych 16 na ruchomą podporę 13b, która z kolei może być przemieszczona dla wywiezienia i magazynowania pustych kontenerów 1b.
Tak samo, kiedy ostatni pełny kontener 1a został umieszczony na stałym stole rolkowym 16, przed wybranym podajnikiem 3, możliwe jest umieszczenie nowego stosu pełnych kontenerów 1a na ruchomej podporze 13a.
Zaobserwowano, że wynalazek spełnił założone cele i zapewniono urządzenie pozwalające na przenoszenie ustawionych w stos kontenerów 1a z rozdrobnionym tytoniem 2 do pojedynczych podajników 3 maszyn do produkcji papierosów, zwiększając szybkość zarządzania ustawionymi w stos kontenerami, gdyż urządzenie może obsługiwać w krótkim czasie wiele podajników 3 zgodnie z konkretnym zapotrzebowaniem.
Prowadzi to do niskich kosztów zarządzania i przenoszenia ustawionych w stosy kontenerów 1a, 1b, zarówno pełnych, jak i pustych. Ponadto, opisane rozwiązanie może być skutecznie włączone w cykl przetwarzania tytoniu oraz pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Claims (9)

1. Urządzenie do przenoszenia ustawionych w stos kontenerów z rozdrobnionym tytoniem do indywidualnych podajników maszyn do produkcji papierosów, znamienne tym, że zawiera stanowisko (5) o torze ruchu prostopadłym do podajników (3), które to stanowisko (5) jest wyposażone w zespół podnoszący (10) oraz zespół do chwytania i przechylania kontenerów (1a, 1b), umieszczonych na ruchomych podporach (13a, 13b) o torze ruchu równoległym do toru ruchu stanowiska (5), przy czym ruchome podpory (13a, 13b) są wyposażone w zespół przemieszczający kontenery (1a, 1b) równolegle do osi podajników (3).
2. Urządzenie według zastrz. 1, tym, że ssanowisko (5) jest osadzone przesuwnie na prowadnicach (6a, 6b), umieszczonych poprzecznie do kosza samowyładowczego (7).
PL 198 228 B1
3. Urządzeń ie według zastrz. 2, znamiennetym, że stanowisko(5) posiadaelementy do sprzęgania ślizgowego na prowadnicach (6a, 6b) sraz zawiera parę pisnswych słupów (8a, 8b), pomiędzy którymi jest umieszczony co najmniej jeden element poprzeczny (9), osadzony przesuwnie w pionie za pomocą zespołu podnoszącego (10).
4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że na elemencie poprzecznym (9) jest umieszczony zespół do chwytania i przechylania co najmniej jednego kontenera (1a, 1b), przy czym zespół ten jest utworzony przez dwa ramiona (12a, 12b), które są sprzężone przesuwnie, na jednym końcu, poprzecznie do elementu poprzecznego (9) i które chwytają w sposób podobny do imadła powierzchnie boczne co najmniej jednego z kontenerów (1a, 1b).
5. według zas^z. 4, tym. że dwa ramiona (12a, 12b) są zamocowane obrotowo na elemencie poprzecznym (9).
6. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że ustawione w stos kontenery (1a) są umieszczone na oddzielnych ruchomych podporach (13a, 13b) utworzonych przez parę łoży rolkowych, umieszczonych obok siebie i osadzonych na kółkach (14), przemieszczających się po szynach (15) umieszczonych w przybliżeniu równolegle do prowadnic (6a, 6b).
7. Urządzenie według zas^z. 6, tym, że szyny (15) z boku sąsiadują z wielomadodatkowymi stałymi łożami rolkowymi (16), które są jednakowo ukierunkowane i mają taką samą szerokość jak ruchome podpory (13a, 13b).
8. Urządzenńe według zas^z. 7, znnmiennn tym, że zeepoły ppzemieesczające kontenery ((a, 1b) równolegle do osi podajników (3) stanowią rolki ruchomych podpór (13a, 13b) oraz rolki stałych łoży rolkowych (16), które są napędzane, umożliwiając wysyłanie i odbiór pełnych i pustych kontenerów (1a, 1b) na stanowisku (5) umieszczonym pomiędzy stałymi łożami rolkowymi (16) i prowadnicami (6a, 6b).
9. Urządzenie według zas^z. 1, znamienne tym, że zawiera ss^f^rni^i^ll.^c^Yw^rn/ zespół logiczny, który jest sterowany przez komputer wyposażony w program, który za pomocą czujników i urządzeń uruchamiających i regulatorów, określa kolejność operacji różnych elementów urządzenia (4) oraz ruchomych podpór (13a, 13b).
PL329105A 1997-10-09 1998-10-09 Urządzenie do przenoszenia ustawionych w stos kontenerów z rozdrobnionym tytoniem PL198228B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT97TV000136A IT1295493B1 (it) 1997-10-09 1997-10-09 Procedimento e dispositivo per la movimentazione di contenitori di tabacco trinciato.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL329105A1 PL329105A1 (en) 1999-04-12
PL198228B1 true PL198228B1 (pl) 2008-06-30

Family

ID=11420248

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL329105A PL198228B1 (pl) 1997-10-09 1998-10-09 Urządzenie do przenoszenia ustawionych w stos kontenerów z rozdrobnionym tytoniem

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP0911280B1 (pl)
DE (1) DE69811817T2 (pl)
IT (1) IT1295493B1 (pl)
PL (1) PL198228B1 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN100360384C (zh) * 2003-10-14 2008-01-09 云南紫金科贸有限公司 一种烟箱实托盘拆垛过程中散盘处理系统
DE102004007842B4 (de) * 2004-02-17 2007-09-27 Hauni Primary Gmbh Fördersystem der Tabak verarbeitenden Industrie
CN105559127B (zh) * 2016-03-08 2017-07-11 四川共悦智能科技有限公司 一种烟叶复烤智能化自动摆把装置

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA990317A (en) * 1975-07-11 1976-06-01 Bernard Desourdy Trackless train system
IT1224006B (it) * 1988-12-19 1990-09-26 Comas Spa Sistema per l'alimentazione di tabacco a macchine confezionatrici di sigarette
DE69318298T2 (de) * 1993-10-05 1998-11-26 Tabac Fab Reunies Sa Einrichtung zum Beschicken von Zigarettenmaschinen mit Tabak

Also Published As

Publication number Publication date
EP0911280B1 (en) 2003-03-05
ITTV970136A1 (it) 1999-04-09
IT1295493B1 (it) 1999-05-12
DE69811817D1 (de) 2003-04-10
DE69811817T2 (de) 2003-09-04
EP0911280A2 (en) 1999-04-28
ITTV970136A0 (it) 1997-10-09
PL329105A1 (en) 1999-04-12
EP0911280A3 (en) 2000-11-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU616271B2 (en) Apparatus for transporting packaging material to a packaging machine
JP3163091B2 (ja) 容器移送装置
US5136826A (en) Stacked container handling apparatus and process
US6503044B1 (en) Method for emptying parcel containers
JP5095963B2 (ja) たばこ製品のバッチの取り扱いと移送のための方法と装置
US4979870A (en) Automatic tray loading, unloading and storage system
CN107708940A (zh) 储存系统
RU2481258C2 (ru) Устройство для упаковывания продуктов
PL195738B1 (pl) Sposób i urządzenie do kolejnego opróżniania pojemników
AU2002212208B2 (en) A mushroom packing apparatus
US5123798A (en) Apparatus for manipulating trays for cigarettes and the like
JP2000502024A (ja) コミッション装置
CN106562472A (zh) 用于输送并储存加工业、尤其是烟草加工业的棒形的和/或方形的产品的装置和方法
KR20190015245A (ko) 오더에 따른 약제 팩의 군을 각각의 운반용기에 충진하기 위한 장치를 구비한 오더-선별 기계
AU2002212208A1 (en) A mushroom packing apparatus
JP2982643B2 (ja) 袋自動解荷供給方法並びにその装置、及び該装置で使用される袋輸送コンテナ、解束装置、トレー
JPH02100932A (ja) 空箱供給装置
AU732238B2 (en) Apparatus for bottle collection and palletization
JPS6251102B2 (pl)
JP2001526617A (ja) 高速自動装置及びラック制御ユニットを有する委託集配設備
PL198228B1 (pl) Urządzenie do przenoszenia ustawionych w stos kontenerów z rozdrobnionym tytoniem
IE892693L (en) An automatic supply and loading device for sheet items
EP0755882B1 (en) Apparatus for loading and/or unloading a container with stacks of packages, such as for instance egg trays
JP3618227B2 (ja) 農産物選別装置における空箱供給装置
GB2125354A (en) Apparatus for handling rod-like or elongate package articles