PL197121B1 - Torebka infuzyjna, zwłaszcza do zaparzania herbaty - Google Patents

Torebka infuzyjna, zwłaszcza do zaparzania herbaty

Info

Publication number
PL197121B1
PL197121B1 PL346658A PL34665899A PL197121B1 PL 197121 B1 PL197121 B1 PL 197121B1 PL 346658 A PL346658 A PL 346658A PL 34665899 A PL34665899 A PL 34665899A PL 197121 B1 PL197121 B1 PL 197121B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
chambers
tag
bag
infusion bag
tea
Prior art date
Application number
PL346658A
Other languages
English (en)
Other versions
PL346658A1 (en
Inventor
Wilhelm Lohrey
Wolfgang Groth
Original Assignee
Teepack Spezialmaschinen
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Teepack Spezialmaschinen filed Critical Teepack Spezialmaschinen
Publication of PL346658A1 publication Critical patent/PL346658A1/xx
Publication of PL197121B1 publication Critical patent/PL197121B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D85/00Containers, packaging elements or packages, specially adapted for particular articles or materials
    • B65D85/70Containers, packaging elements or packages, specially adapted for particular articles or materials for materials not otherwise provided for
    • B65D85/804Disposable containers or packages with contents which are mixed, infused or dissolved in situ, i.e. without having been previously removed from the package
    • B65D85/808Disposable containers or packages with contents which are mixed, infused or dissolved in situ, i.e. without having been previously removed from the package for immersion in the liquid to release part or all of their contents, e.g. tea bags
    • B65D85/812Disposable containers or packages with contents which are mixed, infused or dissolved in situ, i.e. without having been previously removed from the package for immersion in the liquid to release part or all of their contents, e.g. tea bags with features facilitating their manipulation or suspension

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Packages (AREA)
  • Medical Preparation Storing Or Oral Administration Devices (AREA)
  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)
  • Packging For Living Organisms, Food Or Medicinal Products That Are Sensitive To Environmental Conditiond (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

1. Torebka infuzyjna, szczególnie do zapa- rzania herbaty, wyposa zona w zawieszk e wy- konan a z materia lu ta smowego i obejmuj aca komory wykonane z materia lu filtracyjnego i zawieraj ace pewn a ilo sc odpowiedniej sub- stancji, polaczone z zawieszk a wzd lu z jednej wspólnej kraw edzi, znamienna tym, ze co najmniej dwie niezale znie od siebie wytworzone i nape lnione komory (2, 3) w ich górnej cz esci na jednej wspólnej kraw edzi (5) po laczone s a w jedn a ca lo sc za pomoc a zako nczenia odda- lonego od uchwytu (11) zawieszki (4), przy czym zawieszka (4) jest d luzsza ni z komory (2, 3). PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiot wynalazku dotyczy torebki infuzyjnej, zwłaszcza do zaparzania herbaty, z zawieszką wykonaną z taśmowego materiału nośnego i komorami wykonanymi z materiału filtracyjnego, z których każda zawiera pewną ilość substancji, i które to komory połączone są wspólną krawędzią z zawieszką.
Torebki infuzyjne do zaparzania herbaty są stosowane w różnych formach wykonania. Szczególnie rozpowszechnione jest stosowanie infuzyjnych torebek o podwójnych komorach, które posiadają dwie komory usytuowane obok siebie, ścianka przy ściance, które to komory zawierają pewną ilość herbaty w postaci wysuszonych i rozdrobnionych liści krzewu herbacianego. Obydwie komory, w okolicy dna połączone są za pomocą poprzecznego zafałdowania, zwanego również zakładką denną, a w części górnej zamknięte są wspólnym połączeniem, przy którym zamocowany jest sznureczek wyposażony w etykietkę.
Z reguły, w tym celu wykonywana jest w górnej części zakładka zamykająca tworzona w dwuetapowym procesie, podczas którego, w pierwszym etapie zaginane są naroża torebki infuzyjnej, a w drugim etapie przekładana jest trapezowa część utworzona przy wierzchołku torebki. Następnie zawinięte części torebki łączone są przy jednoczesnym zamocowaniu sznureczka. Dwukomorowa torebka tego typu znana jest przykładowo z opisu patentowego RFN nr 1 001 944, tego samego zgłaszającego i wykonana jest ze słabo przepuszczającego materiału, który umożliwia infuzję, która roztwarza substancję przeznaczoną do ekstrakcji, szczególnie herbatę i rozpuszcza zawarte w niej składniki. Znajdują tu szczególnie zastosowanie papierowe materiały filtracyjne.
Dla zamocowania sznureczka w torebce infuzyjnej, względnie na etykiecie i w celu połączenia przykładowo zakończeń dwukomorowej torebki infuzyjnej stosuje się metalowe zamknięcie klamrowe tak zwaną zszywkę, która usytuowana jest w obszarze zakładki części górnej torebki infuzyjnej względnie etykiety. W związku z tym istnieje konieczność wklejenia za każdym razem sznureczka między górną częścią torebki infuzyjnej i etykietą, przykładowo za pomocą materiałów termozgrzewalnych lub tym podobnych.
Żadna ze znanych możliwości połączenia lub zamocowania nie zapewnia trwałego połączenia względnie zamocowania sznureczka lub etykiety do torebki infuzyjnej. Zwłaszcza przy zastosowaniu klamerki zamykającej nie powstaje niezawodne połączenie sznureczka z torebką infuzyjną, tak że sznureczek ten może stosunkowo łatwo wysunąć się z klamerki, a tym samym odłączyć się od etykiety i od torebki. Przy zastosowaniu połączenia klejonego powstaje problem związany z dokładnością porcjowania kleju i umiejscowienia warstwy substancji klejącej oraz odpowiedniego usytuowania sznureczka. Zwłaszcza przy wykorzystaniu torebki infuzyjnej do zaparzania herbaty, gdy nalewany płyn ma wysoką temperaturę, lub znajduje się w stanie wrzenia, połączenie klejone może ulec zniszczeniu ze względu na wysoką temperaturę, i w związku z tym przestaje być godne zaufania.
Kolejny poważny problem związany jest z tym, że środki używane do łączenia elementów torebki, to znaczy klamerki zamykające, substancje klejące, i tym podobne mają niekorzystny wpływ na smak zaparzonej herbaty i mogą obniżać jakość napoju.
Opisane wyżej, znane dwukomorowe torebki infuzyjne mają poza tym tę wadę, że komory usytuowane są bardzo blisko jedna od drugiej, tak że oddzielenie ich zawartości (proszku herbaty) podczas zaparzania jest bardzo utrudnione i następuje tylko w bardzo ograniczonej przestrzeni.
Z opisu FR-A-2194186 znana jest torebka infuzyjna opisanego na wstępie rodzaju. W przypadku tej torebki, która posiada dwie komory zamocowane w górnej części za pomocą klamry na zawieszce wykonanej z materiału taśmowego, na przykład z kartonu, który w części środkowej zafałdowany jest wzdłuż określonej linii. W ten sposób, torebka posiadająca dwie komory znajduje się wewnątrz, między obydwiema powierzchniami zawieszki. Zatem torebka, zarówno wtedy, gdy znajduje się w opakowaniu zbiorczym, jak i w trakcie zaparzania naparu zajmuje tę samą pozycję, to znaczy jej górna część skierowana jest w kierunku do góry, przy czym w opakowaniu zbiorczym obydwie komory torebki owinięte są zawieszką.
Wychodząc z tego znanego stanu techniki zadaniem przedmiotowego wynalazku jest zaprojektowanie torebki infuzyjnej, która posiada lepsze właściwości infuzyjne, i mimo nowej postaci jest szczególnie łatwa w produkcji.
Rozwiązanie tego zadania według wynalazku polega na tym, że co najmniej dwie wytworzone niezależnie od siebie i napełnione komory, połączone są w jedną całość zawieszką przynajmniej wzdłuż wspólnej krawędzi, przy czym zawieszka jest dłuższa niż komory.
PL 197 121 B1
W przypadku torebki według wynalazku, komory jej w opakowaniu zbiorczym skierowane są górną częścią w kierunku do dołu. W przeciwieństwie do komór, uchwyt dłuższej zawieszki wystaje między obydwiema komorami w kierunku do góry. Dzięki temu uzyskuje się tę dodatkową korzyść, że osoba wyjmująca torebkę, może ją wyciągnąć chwytając za wolne zakończenie bez konieczności dotykania jej. Przy chwytaniu za wolne zakończenie taśmy i wyciąganiu torebki infuzyjnej, ze względu na działanie siły ciężkości, torebki do zaparzania herbaty automatycznie opadają w dół dokonując obrotu wokół krawędzi mocowania, tak że osoba zaparzająca herbatę trzyma w dłoni zawieszkę, podczas gdy torebki z herbatą które opadły w kierunku do dołu zwisają po obu stronach krawędzi mocującej. Ze względu na naprężenia powstałe w wyniku opadania w dół torebek, torebki nie przylegają jedna do drugiej i substancje znajdujące się w torebkach są równomiernie rozłożone w ich wnętrzu, co dodatnio wpływa na proces infuzji.
Poza tym powstaje postać torebki nowego rodzaju, w której praktycznie, wzdłuż jednej krawędzi, za pomocą jednej zawieszki połączonych jest wiele pojedynczych torebek do zaparzania herbaty. Torebki infuzyjne utworzone z pojedynczych komór tworzą w ten sposób wiązkę torebek do herbaty. Szczególna zaleta takiej postaci wykonania polega na szczególnej łatwości wyprodukowania takiej torebki. Poza tym przy zastosowaniu taśmowych materiałów nośnych jako zawieszek, można zrezygnować ze stosowania sznureczka, etykiety i rutynowych środków mocujących, przykładowo klamerek metalowych lub nici mocujących.
Opis DE-U 90 00 259.8 przedstawia zawieszkę w postaci pręta wystającego ponad komory. Jednakże komory te mocowane są w kierunku prostopadłym wzdłuż całej długości zawieszki. Efekt uzyskiwany w rozwiązaniu według przedmiotowego wynalazku polegający na odpowiednim rozmieszczeniu roztwarzanej substancji przy opadaniu komór, w przypadku wyjmowania torebki z opakowania zbiorczego jest tu niemożliwy do osiągnięcia.
Również torebka znana z opisu EP-A-0 448 325 różni się zasadniczo od przedmiotu wynalazku. Torebka ta posiada dwie równocześnie wytwarzane komory, które połączone są za pomocą sznureczka, wyposażonego w etykietę. W związku z tym torebka ta różni się zasadniczo od przedmiotu wynalazku.
W rozwiązaniu według opisu US-A-2 072 976 chodzi o przedmiot, który powinien być obrabiany w określonej ilości wody. Uchwyt jest wyposażony w płytę wykonaną z drewna lub metalu, na którą nałożone są porowate pojemniki zawierające chemikalia służące do bródki wody. Pojemniki te mocowane są górną powierzchnią prawie w środku uchwytu, tak, że rozwiązanie to nie zawiera żadnego podobieństwa do przedmiotu wynalazku.
Również w opisie US-A-2 793 120 opisana jest torebka, składająca się z większej ilości komór, które poprzez sznureczek zamocowane są na wspólnej etykiecie. W związku z tym nie występuje tu również podobieństwo do przedmiotu wynalazku.
Zgodnie z inną cechą wynalazku, taśmowa zawieszka wyposażona jest w wytłoczenia, które tworzą prostokątny obszar i/lub wykrój w postaci litery T.
Dalej, zaproponowano zgodnie z wynalazkiem wytwarzanie torebki z płaskich rękawów. Rękawy te, zgodnie z wynalazkiem mogą być wykonane z taśmowego materiału filtracyjnego, który utworzony jest poprzez zespawanie, a szczególnie poprzez zgrzanie na gorąco krawędzi bocznych.
Komory mogą być wypełnione zróżnicowaną ilością substancji różnego rodzaju.
Sposób według wynalazku służący do wytwarzania torebki infuzyjnej charakteryzuje się tym, że do taśmowego materiału nośnego zawieszki doprowadza się jednocześnie, niezależnie od siebie wyprodukowane komory i łączy się z tym materiałem. Alternatywnie, komory te mogą być wytwarzane kolejno, jedna przy drugiej, wisząc obok siebie, przy czym najpierw jedną z komór wzdłuż jednej krawędzi łączącej, łączy się z materiałem nośnym zawieszki, i następnie oddziela od taśmy, a na koniec co najmniej drugą komorę łączy się z materiałem nośnym i ewentualnie oddziela od taśmy.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia torebkę infuzyjną według przykładu wykonania w widoku perspektywicznym, fig. 2 - widok według fig. 1 w chwili rozkładania torebki, fig. 3 - widok według fig. 1 w pozycji gotowej do zaparzania herbaty, fig. 4 - schematyczny widok boczny według fig. 1, fig. 5 - schematyczny widok boczny według fig. 3, fig. 6 - widok z góry przykładu wykonania zawieszki.
W przykładzie wykonania torebki infuzyjnej 1 przedstawionym na figurach rysunku, torebka składa się z pojedynczych komór 2 i 3, które połączone są zawieszką 4 wzdłuż krawędzi łączącej 5. Komory zamknięte są wzdłuż krawędzi 6 i 7 i w znany sposób oddzielane są od taśmowego rękawa.
PL 197 121 B1
Figura 1 przedstawia torebkę infuzyjną 1 w pozycji gotowej do zapakowania, lub takiej, jaką posiada ona w opakowaniu. Zawieszka 4 wykonana z taśm nośnej jest dłuższa niż komory 2 i 3, i w związku z tym wystaje ponad obrys tych komór .
Gdy, jak to pokazano na fig. 2, zawieszka 4 w obszarze uchwytu 11, zaznaczonego poprzez pokazanie palca 12, jest uchwycona i podniesiona do góry, komory 2 i 3 opadają w kierunku do dołu, zgodnie ze strzałką 8, przy czym dokonują one obrotu wokół krawędzi łączącej 5.
W pozycji przedstawionej na fig. 3, obszar 10 zawieszki pozostaje wolny i komory 2 i 3 gotowe są do użytku, zwisając swobodnie. Szew 9 przedstawiony na fig. 2 i 3 wynika z procesu wytwarzania komór 2 i 3, które powstają z rękawa taśmowego. Poprzez obrót komór 2 i 3 przy przejściu ze stanu według fig. 2 do pozycji według fig 3, substancje znajdujące się w komorach 2 i 3 są równomiernie w nich rozmieszczane, tak, że przy zaparzaniu, substancje znajdujące się w komorach 2 i 3, mają dobre warunki do pęcznienia i dzięki temu można uzyskać pełny smak naparu.
Pozycja przedstawiona perspektywicznie na fig. 1, pokazana jest w widoku z boku na fig. 4. Fig. 4 przedstawia praktycznie postać torebki infuzyjnej 1 bezpośrednio po jej wyprodukowaniu. Komory 2 i 3 zamocowane są na zawieszce 4 wzdłuż krawędzi łączącej 5, a zawieszka 4 w obszarze krawędzi 13 jest odcięta.
Figura 5 przedstawia postać pokazaną w widoku perspektywicznym na fig. 3, w widoku z boku, przy czym widać to dobrze, że komory 2 i 3 zwisają swobodnie w pewnej odległości od siebie, co przyczynia się do poprawy warunków infuzji.
Figura 6 przedstawia przykład wykonania zawieszki 4 wykonanej z jednego paska, na przykład folii, papieru lub tym podobnych materiałów, który wyposażony jest w wytłoczenia 14, 15. Dzięki wytłoczeniu 14, z zawieszki 4 można wydzielić prostokąt 16. Dzięki wytłoczeniu 14, które ma kształt litery T, możliwe jest usytuowanie zawieszki na dziobku dzbanka do herbaty, lub na jego pokrywce.
Zawieszka 4 jest elementem jednoczęściowym wykonanym korzystnie w postaci taśmy, która jest zadrukowana, i ewentualnie wyposażona w wytłoczenia. Taśma ta w procesie wytwarzania porusza się wzdłuż kierunku przesuwu i w pokazanym przykładzie wykonania najpierw połączona jest z jednej strony z komorą 2, a potem z drugiej strony z komorą 3. Po utworzeniu połączenia komory te oddziela się od odpowiedniego pasma. Po odpowiednim przesunięciu, zawieszkę 4 oddziela się od taśmy, tak, że uzyskuje się postać torebki przedstawionej na fig. 1 i 4.
Komory mogą być usytuowane jedynie po jednej stronie zawieszki 4 lub po obydwu stronach mogą być rozmieszczone komory w różnych ilościach. Jest oczywiste, że komory mogą zawierać różne substancje, jak na przykład różne rodzaje herbaty i substancji zapachowych, aby w ten sposób ułatwić proces mieszania.
Oprócz przedstawionych tu postaci wykonania komór 2 i 3. możliwe jest również wykonanie ich z taśmowego materiału filtracyjnego, przy czym boczne krawędzie komór 2 i 3 korzystnie zamykane są w procesie gorącego zgrzewania.
Opisane przykłady wykonania służą jedynie do wyjaśnienia wynalazku i nie ograniczają jego istoty.

Claims (7)

1. Torebka infuzyjną, szczególnie do zaparzania herbaty, wyposażona w zawieszkę wykonaną z materiału taśmowego i obejmująca komory wykonane z materiału fil^racyyne^o i zawierające pewną ilość odpowiedniej substancji, połączone z zawieszką wzdłuż jednej wspólnej krawędzi, znamienna tym, że co najmniej dwie niezależnie od siebie wytworzone i napełnione komory (2, 3) w ich górnej części na jednej wspólnej krawędzi (5) połączone są w jedną całość za pomocą zakończenia oddalonego od uchwytu (11) zawieszki (4), przy czym zawieszka (4) jest dłuższa niż komory (2, 3).
2. Torebka według zastrz. 1, znamiennatym, że taśmowazawieszkk wy posażona j est w wyyłoczenia (14, 15) które tworzą prostokątny obszar i/lub teowy wykrój.
3. Torebka według zas^z. 1 albo 2, znamienna tym, że zawieszka (4) wykonana 1 ess z laśmowego materiału nośnego.
4. Tc^r^^k^l^a według zas^z. 1 albo 2, albo 3, znamienna tym, że każda komora (2, 3) 1 ess nana z rękawa taśmowego wykonanego z materiału filtracyjnego.
PL 197 121 B1
5. Torebka według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, znamienna tym, że komory (2, 3) wypełnione są zróżnicowaną ilością substancji różnego rodzaju, szczególnie herbatą lub substancjami zapachowymi.
6. Sposób wytwarzania torebki infuzyjnej, znamienny tym, że do taśmowego materiału nośnego zawieszki (4) doprowadza się jednocześnie, niezależnie od siebie wyprodukowane komory (2, 3) i łączy się z tym materiałem.
7. Sposób według zastrz. 6, znamienny tym, że komory (2, 3) wytwarza się kolejno, jedna przy drugiej, w pozycji wiszącej obok siebie, przy czym najpierw jedną z komór (2) wzdłuż jednej krawędzi łączącej (5), łączy się z materiałem nośnym zawieszki (4), i następnie oddziela się ją od taśmy, a na koniec, co najmniej drugą komorę (3) łączy się z materiałem nośnym i ewentualnie oddziela od taśmy.
PL346658A 1998-09-17 1999-08-20 Torebka infuzyjna, zwłaszcza do zaparzania herbaty PL197121B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19842526A DE19842526A1 (de) 1998-09-17 1998-09-17 Aufgußbeutel, insbesondere zur Bereitung von Tee
PCT/EP1999/006121 WO2000017066A1 (de) 1998-09-17 1999-08-20 Aufgussbeutel, insbesondere zur bereitung von tee

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL346658A1 PL346658A1 (en) 2002-02-25
PL197121B1 true PL197121B1 (pl) 2008-03-31

Family

ID=7881231

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL346658A PL197121B1 (pl) 1998-09-17 1999-08-20 Torebka infuzyjna, zwłaszcza do zaparzania herbaty

Country Status (11)

Country Link
US (1) US6733804B1 (pl)
EP (1) EP1113968B1 (pl)
JP (1) JP2002526339A (pl)
CN (1) CN1117685C (pl)
AT (1) ATE232492T1 (pl)
DE (2) DE19842526A1 (pl)
ES (1) ES2191453T3 (pl)
PL (1) PL197121B1 (pl)
PT (1) PT1113968E (pl)
SA (1) SA99200644B1 (pl)
WO (1) WO2000017066A1 (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2017184001A1 (en) 2016-04-21 2017-10-26 Knapik Sebastian Label-toy

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN1206133C (zh) * 2000-03-21 2005-06-15 苏珊·贾菲·斯蒂尔曼 浸泡袋及其应用
US8642051B2 (en) 2000-03-21 2014-02-04 Suzanne Jaffe Stillman Method of hydration; infusion packet system(s), support member(s), delivery system(s), and method(s); with business model(s) and Method(s)
DE10019444C2 (de) * 2000-04-19 2002-03-07 Joerg Stemmler Teebeutelverpackung
US20040131729A1 (en) * 2003-01-02 2004-07-08 Olivia Helprin Beverage infusion device
US20050092185A1 (en) * 2003-10-31 2005-05-05 Magna Terra B.V. Device for providing a drink from extracts, in particular tea extracts, and cover and container for use in such a device
US20080063754A1 (en) * 2006-09-07 2008-03-13 Kuo Chung-Chin Easy-to-use tea bags
WO2008086673A1 (fr) * 2007-01-16 2008-07-24 Zhicheng Shao Boîte pour matière comestible
US10118758B2 (en) * 2008-12-22 2018-11-06 Marat Purliyev Floatable infusion package
FI9924U1 (fi) * 2011-09-29 2012-12-31 Spotless Tea Bag Oy Juomavalmisteen pussi
AU354045S (en) * 2014-01-29 2014-02-28 Tea stick
US9392814B2 (en) 2014-06-06 2016-07-19 Nicholas J. Singer Delivery system for drinks
USD773313S1 (en) 2015-06-23 2016-12-06 Nicholas J. Singer Package
CN211686334U (zh) * 2019-05-10 2020-10-16 特克逊国际有限公司 袋及相关的前体包装原料、分节零售封装件以及坯料
JP6710385B1 (ja) * 2019-09-03 2020-06-17 キーコーヒー株式会社 抽出バッグ
CN117048889B (zh) * 2023-10-11 2024-01-02 湖南大道新材料有限公司 一种双子袋灌装设备

Family Cites Families (34)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA694466A (en) * 1964-09-15 Rambold Adolf Wrapper band for teabag or the like
GB190424151A (en) * 1904-11-08 1904-12-08 William Burton Tremaine Improvements in or relating to Coffee Packages
US2072976A (en) 1932-09-19 1937-03-09 Orrin E Andrus Water purification
US2143302A (en) * 1938-04-13 1939-01-10 Mutual Tea Packing Co Inc Bag containing beverage material
US2291278A (en) * 1939-05-13 1942-07-28 Pneumatic Scale Corp Tea or coffee bag
US2362459A (en) * 1942-02-07 1944-11-14 Nat Urn Bag Co Inc Infusion package and the manufacture thereof
US2359292A (en) * 1942-07-09 1944-10-03 Nat Urn Bag Company Inc Infusion package with handle
DE1001944B (de) 1951-03-15 1957-01-31 Teepack Spezialmaschinen G M B Verfahren und Maschine zum Herstellen, Fuellen und Verschliessen von Packungen
US2793120A (en) * 1953-01-08 1957-05-21 Lipton Inc Thomas J Tea bag
US2791505A (en) * 1954-11-17 1957-05-07 Nat Tea Packing Company Inc Infusion packages
US3053665A (en) * 1957-08-23 1962-09-11 Nat Tea Packing Company Inc Manufacture of infusion bags
US2939257A (en) * 1958-03-26 1960-06-07 Bartelt Engineering Co Inc Mechanism for adding tape to tea bag
US2925171A (en) * 1958-10-13 1960-02-16 Pneumatic Scale Corp Infusion bag and method of making the same
AT239134B (de) * 1961-07-11 1965-03-25 Guy John Olof Welin-Berger Aus einem Fadengewebe oder -geflecht bestehender Beutel
US3257212A (en) * 1962-06-05 1966-06-21 Kasket Margot Non-floating beverage package
SE310335B (pl) * 1963-03-18 1969-04-21 Berger G Welin
DE1283456B (de) * 1965-08-31 1968-11-21 Adolf Rambold Aufgussbeutel, insbesondere fuer Tee
US3597222A (en) * 1968-03-22 1971-08-03 Thaddeus John Kalemba Infusion packet
CH566909A5 (pl) * 1972-07-26 1975-09-30 Rambold Adolf
US3914439A (en) * 1974-08-16 1975-10-21 Shepard Chemical Ind Inc Dry particulate flavor composition, method of making same and use thereof
DE2500100A1 (de) * 1975-01-03 1976-07-08 Hueseyin Kocamaz Teebeutel
US4141997A (en) * 1976-09-27 1979-02-27 Syroka Edward C Multi-compartment coffee steeping bag and support clip therefor
IT1187308B (it) * 1985-02-08 1987-12-23 Cestind Centro Studi Ind Sacchetto-filtro biuso per prodotti da infusione e metodo per produrlo
US4651870A (en) * 1985-04-01 1987-03-24 Frank Giambalvo Controlled infusion containers and method of manufacture
DE3544263A1 (de) * 1985-12-14 1987-06-19 Jacobs Joh & Co Aufgussbeutel zur herstellung von insbesondere kaffeegetraenken
JPS63503301A (ja) * 1986-05-15 1988-12-02 クリスティ ヒュー パトリック 浸出性バッグホルダを製造する方法および装置
DE3701230A1 (de) * 1987-01-17 1988-08-11 Seelig & Hille R Verfahren zum aromatisieren von tee und teeaehnlichen erzeugnissen in aufgussbeuteln
US5047252A (en) * 1989-02-22 1991-09-10 Nestec S.A. Beverage infusion device and method
US4948601A (en) * 1989-10-10 1990-08-14 Serbu Gideon P Device for brewing coffee
ES2044683T3 (es) * 1990-03-21 1994-01-01 Unilever Nv Bolsas y procedimiento de empaquetado.
GB2247001A (en) * 1990-08-01 1992-02-19 Andrew Christopher Arcari Multi-compartment beverage pack
US5478581A (en) * 1991-02-27 1995-12-26 Christie; Hugh P. Infusible pouch and cover
GB9212148D0 (en) * 1992-06-09 1992-07-22 Gen Foods Ltd Beverage infusion device
US5318786A (en) * 1992-09-03 1994-06-07 Melvin Clarkson Suspended beverage infusion bag

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2017184001A1 (en) 2016-04-21 2017-10-26 Knapik Sebastian Label-toy

Also Published As

Publication number Publication date
DE19842526A1 (de) 2000-03-23
JP2002526339A (ja) 2002-08-20
PT1113968E (pt) 2003-06-30
EP1113968A1 (de) 2001-07-11
PL346658A1 (en) 2002-02-25
ES2191453T3 (es) 2003-09-01
EP1113968B1 (de) 2003-02-12
US6733804B1 (en) 2004-05-11
CN1117685C (zh) 2003-08-13
ATE232492T1 (de) 2003-02-15
DE59904289D1 (de) 2003-03-20
SA99200644B1 (ar) 2006-06-12
WO2000017066A1 (de) 2000-03-30
CN1318028A (zh) 2001-10-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2791505A (en) Infusion packages
PL197121B1 (pl) Torebka infuzyjna, zwłaszcza do zaparzania herbaty
US3387978A (en) Infusion package
JPH0239971Y2 (pl)
CA1304323C (en) Disposable cartridge and method for brewing tea
US5318786A (en) Suspended beverage infusion bag
US4875574A (en) Infusion package
US5674545A (en) Compressible packages for infusible substances
US2291278A (en) Tea or coffee bag
US3556392A (en) Coffee bag
JPS60251054A (ja) 飲料浸出器
US2606836A (en) Tag for an infusing substance containing bag and package resulting therefrom
JP5946442B2 (ja) 飲料用包装容器
EP1016599A1 (en) Two-lobed filter bag for products for infusion and method for making the same
US7235273B2 (en) Tie down reinforced infusion bag
GB2247001A (en) Multi-compartment beverage pack
AU2003284838A1 (en) Infusion container for tea or the like comprising a cover and infusion bag
US2899045A (en) Banded string handle infusion package assembly
CN211618615U (zh) 一种便携式多功能茶包装置
JPH0142536Y2 (pl)
JP3683816B2 (ja) 吊り下げひもの付いたフィルタ用の袋
UA78285C2 (en) Packing with substances consumed simultaneously, but incompatible during storage (variants), method for manufacture of packing with these substances (variants), method for placing the packings with these substances (variants)
JP2002240854A (ja) 飲料用等パック
JP2019210035A (ja) 2つ以上のフィルター成型品を備えるティーバッグ
AU2004235663A1 (en) Sweetener infusion pouch

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140820