PL188513B1 - Przyrząd osadczy z magazynkiem gwoździ - Google Patents

Przyrząd osadczy z magazynkiem gwoździ

Info

Publication number
PL188513B1
PL188513B1 PL99334334A PL33433499A PL188513B1 PL 188513 B1 PL188513 B1 PL 188513B1 PL 99334334 A PL99334334 A PL 99334334A PL 33433499 A PL33433499 A PL 33433499A PL 188513 B1 PL188513 B1 PL 188513B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
guide
guide rail
locking element
fastening elements
free end
Prior art date
Application number
PL99334334A
Other languages
English (en)
Inventor
Gebhard Gantner
Markus Sprenger
Original Assignee
Hilti Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hilti Ag filed Critical Hilti Ag
Publication of PL188513B1 publication Critical patent/PL188513B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B25HAND TOOLS; PORTABLE POWER-DRIVEN TOOLS; MANIPULATORS
    • B25CHAND-HELD NAILING OR STAPLING TOOLS; MANUALLY OPERATED PORTABLE STAPLING TOOLS
    • B25C1/00Hand-held nailing tools; Nail feeding devices
    • B25C1/08Hand-held nailing tools; Nail feeding devices operated by combustion pressure
    • B25C1/10Hand-held nailing tools; Nail feeding devices operated by combustion pressure generated by detonation of a cartridge
    • B25C1/18Details and accessories, e.g. splinter guards, spall minimisers
    • B25C1/182Feeding devices
    • B25C1/184Feeding devices for nails

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)
  • Dovetailed Work, And Nailing Machines And Stapling Machines For Wood (AREA)
  • Operating, Guiding And Securing Of Roll- Type Closing Members (AREA)

Abstract

1 Przyrzad osadczy z magazynkiem gwozdzi i z wy- stajaca w zasadzie prostopadle z rury prowadzacej przyrza- du osadczego szyna prowadzaca wyposazona w element blokujacy 1 z posiadajacym suwak urzadzeniem transpor- towym obejmujacym kanal prowadzacy dla elementów mocujacych wykonany jako otwarty przynajmniej od górnej strony skierowanej przeciwnie do kierunku osadza- nia, przy czym suwak przemieszcza sie wzdluz szyny prowadzacej do jej wolnego konca pokonujac sile spre- zyny 1 posiada odsadzenie zabierajace wspóldzialajace z elementami mocujacymi, a element blokujacy jest wychylny obrotowo do przeswitu kanalu prowadzacego, znamienny tym, ze do ograniczenia przesuwnosci ele- mentów mocujacych (6) posiadajacych w obszarze trzonu (11) dwie zwrócone ku sobie, umieszczone w pewnej odleglosci od siebie w kierunku równoleglym do kierunku osadzania krawedzie oporowe (12, 13) jest zamocowany na elemencie blokujacym (3) element prowadzacy (9), który przez otwór przepustowy (10) na boku szyny prowadzacej (1), usytuowanym równolegle do kierunku osadzania, daje sie wsunac w przeswit kana- lu prowadzacego (5) do pozycji zablokowanej, w której element prowadzacy (9) wspóldziala z krawedziami oporowymi (12, 13) przynajmniej jednego elementu mocujacego (6). tworzac zamkniecie ksztaltowe F i g . 3 PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest przyrząd osadczy z magazynkiem gwoździ i urządzeniem transportowym elementów mocujących.
Do wbijania elementów mocujących w formie gwoździ w podłoże wykonane na przykład z drewna znany jest przyrząd osadczy, który posiada urządzenie transportowe do uchwycenia i prowadzenia wielu elementów mocujących. To urządzenie transportowe posiada szynę prowadzącą, która wystaje w zasadzie prostopadle z rury prowadzącej przyrządu osadczego. Przesuwny wzdłuż szyny prowadzącej suwak współdziała ze sprężyną i napinają, gdy suwak jest przesuwany do wolnego końca szyny prowadzącej. Suwak posiada wystające do prześwi188 513 tu kanału prowadzącego szyny prowadzącej i skierowane w stronę rury prowadzącej odsądzenie zabierające. Na usytuowanym równolegle do kierunku osadzania boku szyny prowadzącej jest umieszczony sprężysty element blokujący. Ten element blokujący posiada odgięty pod kątem obszar przykrywający, który ogranicza przesuwność, w kierunku przeciwnym do kierunku osadzania elementów mocujących umieszczonych w kanale prowadzącym. Obszar przykrywający w położeniu załadowczym suwaka daje się wychylać obrotowo z kanału prowadzącego w kierunku przeciwnym do kierunku osadzania. Elementy mocujące, które znajdują się w urządzeniu transportowym, wystają swoim obszarem trzpienia do kanału prowadzącego, a obszarem rozszerzonym w formie główki leżą w końcowym obszarze szyny prowadzącej skierowanym przeciwnie do kierunku osadzania.
Aby element blokujący mógł ograniczać przesuwność elementów mocujących w kierunku przeciwnym do kierunku osadzania, obszar przykrywający elementu blokującego współdziała z rozszerzającym się w formie główki końcowym obszarem elementów mocujących. Aby to było możliwe, obszar przykrywający jest umieszczony w pewnej odległości względem szyny prowadzącej w kierunku przeciwnym do kierunku osadzania. To prowadzi do dużej wysokości konstrukcji mierzonej równolegle do kierunku osadzania, co powoduje utrudnioną manipulację urządzeniem transportowym, a więc i całym przyrządem osadczym.
W rozwiązaniu według wynalazku, dla uzyskania połączenia z zamknięciem kształtowym, miedzy elementem prowadzącym a elementami mocującymi, element prowadzący współdziałający z elementem blokującym w jego położeniu zablokowania współpracuje z dwoma krawędziami oporowymi umieszczonymi w obszarze trzonów elementów mocujących, skierowanymi ku sobie i rozstawionymi w pewnej od siebie odległości, w kierunku równoległym do kierunku osadzania.
Aby w urządzeniu transportowym mógł następować transport elementów mocujących o różnych średnicach, elementy mocujące przynajmniej w obszarze trzonu są otoczone korpusem prowadzącym w formie tulejki. Ten korpus prowadzący, korzystnie jest częścią wykonanego o postaci taśmy magazynka gwoździ, w którym pojedyncze korpusy prowadzące są połączone ze sobą za pomocą żeber. Ograniczenie ruchu tych otoczonych korpusami prowadzącymi elementów mocujących w kierunku przeciwnym do ruchu osadzania jest możliwe, kiedy obie krawędzie oporowe elementów mocujących są utworzone w korpusach prowadzących. Obie krawędzie oporowe są korzystnie częścią bocznych zagłębień w korpusach prowadzących.
Pewne prowadzenie elementów mocujących w kanale prowadzącym jest osiągnięte przez to, ze element prowadzący jest wykonany w postaci listwy umieszczonej na elemencie blokującym i usytuowanej równolegle do osi wzdłużnej szyny prowadzącej, która to listwa posiada przeciwnie skierowane i współdziałające z krawędziami oporowymi korpusów prowadzących powierzchni. Aby ta listwa w pozycji zablokowania elementu blokującego mogła współpracować z wieloma korpusami prowadzącymi, obszar prowadzenia obejmuje kilka elementów mocujących umieszczonych w kanale prowadzącym. Aby wychylenie obrotowe elementu prowadzącego z prześwitu kanału prowadzącego, względnie z zagłębień w korpusach prowadzących następowało samoczynnie, kiedy suwak zostanie przesunięty do wolnego końca szyny prowadzącej do swojej pozycji załadowania, korzystnie jest wykonać element blokujący jako element sprężysty. Element blokujący jest na przykład wykonany z cienkościennej taśmy ze stali sprężynowej.
Aby mogła być utrzymana stała głębokość, na jaką element prowadzący wchodzi w prześwit kanału prowadzącego, względnie w zagłębienia korpusów prowadzących, element blokujący w jego wolnym obszarze końcowym posiada element dystansowy, który w pozycji zablokowania elementu prowadzącego opiera się na tej stronie szyny prowadzącej, w której umieszczony jest otwór przejściowy dla elementu prowadzącego.
Ustalenie suwaka w jego pozycji załadowania osiąga się, gdy wolny koniec elementu blokującego posiada odsadzenie oporowe odwrócone od rury prowadzącej, które współpracuje zamknięciem kształtowym z przeciwną, skierowaną do rury prowadzącej powierzchnią suwaka, gdy znajduje się on na wolnym końcu szyny prowadzącej w swojej pozycji załadowania, a element prowadzący znajduje się w pozycji zablokowania.
Ze względów ekonomicznych celowe jest wykonanie odsadzenia oporowego na elemencie blokującym przez odgięcie pod kątem wolnego końca elementu blokującego. Aby umoz4
188 513 liwić dobre ustawienie elementów mocujących w kanale prowadzącym, względnie krawędzi oporowych umieszczonych na korpusach prowadzących względem elementu prowadzącego związanego z elementem blokującym, kanał prowadzący posiada przynajmniej jeden opór usytuowany równolegle do osi wzdłużnej szyny prowadzącej z jedną powierzchnią podporową skierowaną przeciwnie do kierunku osadzania. Wskutek zgodnego z wynalazkiem usytuowania i ukształtowania elementu blokującego w urządzeniu transportowym, wysokość konstrukcji urządzenia transportowego mierzona w kierunku równoległym do kierunku osadzania jest tylko nieznacznie większa niż całkowita długość elementu mocującego. Ponadto urządzenie transportowe według wynalazku daje się szybko i prosto „uzbroić” w elementy mocujące.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w widoku bocznym urządzenie transportowe z rurą prowadzącą przyrządu osadczego według wynalazku; fig. 2 - przekrój przez urządzenie transportowe wzdłuż linii II-II na fig. 1 z elementem prowadzącym nie wystającym do prześwitu kanału prowadzącego; fig. 3 - przekrój przez urządzenie transportowe wzdłuż linii II-II na fig. 1, z elementem prowadzącym wystającym do prześwitu kanału prowadzącego; fig. 4 - przekrój przez urządzenie transportowe wzdłuż linii rV-IV na fig. 3.
Przedstawione na fig. 1 do 4 urządzenie transportowe 4 przyrządu osadczego posiada usytuowaną równolegle do kierunku osadzania rurę prowadzącą 16, z której wystaje prostopadle szyna prowadząca 1 z kanałem prowadzącym 5, która to szyna służy do uchwycenia i prowadzenia magazynka gwoździ 19 mieszczącego elementy mocujące 6 w postaci gwoździ.
Jak widać na fig. 1 i 3, omówiona powyżej szyna prowadząca 1 posiada w zasadzie przekrój poprzeczny w kształcie dużej litery U. Prześwit przekroju poprzecznego tej szyny, w pierwszym obszarze zwróconym w kierunku osadzania jest większy od prześwitu przekroju poprzecznego drugiego obszaru tej szyny leżącego naprzeciwko i tworzącego właściwy kanał prowadzący. Między obydwoma obszarami tej szyny usytuowane są równolegle do osi wzdłużnej szyny prowadzącej 1 utworzone przez nią, zwrócone do siebie opory 20 z powierzchnią podporową 21 zwróconą w kierunku przeciwnym do kierunku osadzania. Odstęp między obydwoma oporami 20 jest większy od średnicy obszaru trzonu 11 elementu mocującego 6. Drugi obszar jest wykonany jako otwarty od strony przeciwnej w stosunku do kierunku osadzania, a usytuowany prostopadle do kierunku osi wzdłużnej elementu mocującego 6 i do o^i szyny prowadzącej drugi obszar, odpowiada w zasadzie średnicy korpusu prowadzącego 14 z umieszczonym w nim elementem mocującym 6. Z powodu takiego ukształtowania drugiego obszaru w kanale prowadzącym 5, względnie w drugim obszarze szyny prowadzącej, można umieścić jeden, względnie kilka korpusów prowadzących 14 „uzbrojonych” w elementy mocujące 6 usytuowane w kierunku osadzania. Gdy korpusy prowadzące 14 spoczywają na powierzchniach podporowych 21, obszar trzonów 11 elementów mocujących 6 wystaje między oporami 20 w kierunku pierwszego obszaru szyny prowadzącej 1. Kilka elementów mocujących 6 jest umieszczonych w kanale prowadzącym 5 przy pomocy magazynka, który jest utworzony z połączonych ze sobą żebrami w jedną część korpusów prowadzących 14 wykonanych w formie tulejek. Korpusy prowadzące 14 posiadają boczne zagłębienia ze zwróconymi ku sobie krawędziami oporowymi 12, 13.
Jak pokazują fig. 1 do 3, na boku szyny prowadzącej 1 usytuowanym równolegle do kierunku osadzania jest umieszczony obrotowo - wychylny, sprężysty, cienkościenny element blokujący 2. W obszarze kanału prowadzącego 5 szyna prowadząca 1 posiada przebiegający na pewnej części długości szyny prowadzącej 1 otwór przepustowy 10, przez który element prowadzący 9 elementu blokującego 3 wystaje do prześwitu kanału prowadzącego 5, względnie do zagłębień w korpusach prowadzących 14. Element prowadzący 9 jest wykonany w postaci listwy i obejmuje przynajmniej część całkowitej długości szyny prowadzącej 1. Mierzona równolegle do kierunku osadzania wysokość elementu prowadzącego 9 odpowiada w zasadzie odstępowi między zwróconymi ku sobie krawędziami oporowymi 12, 13 korpusu prowadzącego 14 tak, ze element prowadzący 9 wzębia się między krawędzie oporowe 12, 13 tworząc zamknięcie kształtowe, jak to przekazują fig. 3 i 4. W ten sposób zostaje ograniczona przesuwność elementów mocujących 6 umieszczonych w kanale prowadzącym 5 w kierunku przeciwnym do kierunku osadzania. Suwak 2 służący do transportu elementów mocujących w kierunku rury prowadzącej 16, który posiada odsadzenie zabierające 8 współdziałające
188 513 z elementami mocującymi, daje się przesuwać wzdłuż szyny prowadzącej 1. Będąca w kontakcie z suwakiem 2, umieszczona w szynie prowadzącej 16 w obszarze rury prowadzącej 16, pokazana tylko częściowo sprężyna 7 wywołuje siłę potrzebną do przesuwania elementów mocujących. Przy przemieszczaniu suwaka 2 w kierunku wolnego końca szyny prowadzącej 1 do pozycji załadowania, sprężyna 7 zostaje wstępnie naprężona. W tej pozycji załadowania sprężysty element blokujący wycofuje się z prześwitu kanału prowadzącego 5, względnie z zagłębień korpusów prowadzących 14 tak, że dalsze elementy mocujące mogą być ułożone do kanału prowadzącego 5. Element blokujący 3 posiada na wolnym końcu element dystansowy 15 i odsadzenie oporowe 17, przy czym element dystansowy 15 w pozycji zablokowanej elementu prowadzącego 2 opiera się na tym boku szyny prowadzącej 1, w którym jest umieszczony otwór przepustowy 10, a odsadzenie oporowe 17 współdziała tworząc zamknięcie siłowe z w przeciwną stronę skierowaną powierzchnią 18 zwróconą w kierunku rury prowadzącej 16. Przez to suwak 2 jest utrzymywany w pozycji ładowania, aż element prowadzący 9 zostanie z powrotem wychylony wchodząc w prześwit kanału prowadzącego 5.
12 12 19 14 14 «3 2 18 8
10 21
3
Fig 4?
188 513
ΉΓ
Departament Wydawnictw UP RP Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Przyrząd osadczy z magazynkiem gwoździ i z wystającą w zasadzie prostopadle z rury prowadzącej przyrządu osadczego szyną prowadzącą wyposażoną w element blokujący i z posiadającym suwak urządzeniem transportowym obejmującym kanał prowadzący dla elementów mocujących wykonany jako otwarty przynajmniej od górnej strony skierowanej przeciwnie do kierunku osadzania, przy czym suwak przemieszcza się wzdłuż szyny prowadzącej do jej wolnego końca pokonując siłę sprężyny i posiada odsadzenie zabierające współdziałające z elementami mocującymi, a element blokujący jest wychylny obrotowo do prześwitu kanału prowadzącego, znamienny tym, że do ograniczenia przesuwności elementów mocujących (6) posiadających w obszarze trzonu (11) dwie zwrócone ku sobie, umieszczone w pewnej odległości od siebie w kierunku równoległym do kierunku osadzania krawędzie oporowe (12, 13) jest zamocowany na elemencie blokującym (3) element prowadzący (9), który przez otwór przepustowy (10) na boku szyny prowadzącej (1), usytuowanym równolegle do kierunku osadzania, daje się wsunąć w prześwit kanału prowadzącego (5) do pozycji zablokowanej, w której element prowadzący (9) współdziała z krawędziami oporowymi (12, 13) przynajmniej jednego elementu mocującego (6), tworząc zamknięcie kształtowe.
  2. 2. Przyrząd, osadczy według zastrz. 1, znamienny tym, że obydwie krawędzie oporowe (12, 13) elementów mocujących (6) są wykonane w korpusach prowadzących (14) wykonanych w formie tulejek otaczających obszar trzonu (11) elementu mocującego (6).
  3. 3. Przyrząd osadczy według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że element prowadzący (9) jest wykonany w formie listwy umieszczonej na elemencie blokującym (3) i przebiegającej równolegle do osi wzdłużnej szyny prowadzącej (1), która to listwa posiada współpracujące z krawędziami oporowymi (12,13) przeciwnie skierowane powierzchnie (18).
  4. 4. Przyrząd osadczy według zastrz. 3, znamienny tym, że element blokujący (3) jest wykonany jako element sprężysty.
  5. 5. Przyrząd osadczy według zastrz. 1 albo 4, znamienny tym, że element blokujący (3) w swoim wolnym obszarze końcowym posiada element dystansowy (15), który w pozycji zablokowanej elementu prowadzącego (9) opiera się na tej stronie szyny prowadzącej (1), na której umieszczony jest otwór przepustowy (10).
  6. 6. Przyrząd osadczy według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienny tym, że wolny koniec elementu blokującego (3) posiada odsadzenie oporowe (17) odwrócone od rury prowadzącej (16), które współpracuje tworząc zamknięcie kształtowe z przeciwną powierzchnią (18) suwaka (2) skierowaną w stronę rury prowadzącej, gdy suwak (2) znajduje się w wolnym obszarze końcowym szyny prowadzącej (1) w pozycji zablokowanej.
  7. 7. Przyrząd osadczy według zastrz. 6, znamienny tym, że odsadzenie oporowe (17) elementu blokującego (3) jest utworzone z odgiętego pod kątem wolnego końca elementu blokującego (3).
  8. 8. Przyrząd osadczy według zastrz. 1 albo 7, znamienny tym, że kanał prowadzący (5) posiada przynajmniej jeden usytuowany równolegle do osi wzdłużnej szyny prowadzącej (1) opór (20) ze skierowaną przeciwko kierunkowi osadzania powierzchnią podporową (21).
PL99334334A 1998-07-13 1999-07-12 Przyrząd osadczy z magazynkiem gwoździ PL188513B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19831060A DE19831060A1 (de) 1998-07-13 1998-07-13 Setzgerät mit Nagelmagazin

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL188513B1 true PL188513B1 (pl) 2005-02-28

Family

ID=7873694

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL99334334A PL188513B1 (pl) 1998-07-13 1999-07-12 Przyrząd osadczy z magazynkiem gwoździ

Country Status (7)

Country Link
US (1) US6237747B1 (pl)
EP (1) EP0972951B1 (pl)
JP (1) JP4402768B2 (pl)
CN (1) CN1106908C (pl)
AU (1) AU746962B2 (pl)
DE (2) DE19831060A1 (pl)
PL (1) PL188513B1 (pl)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6672476B2 (en) * 2000-12-13 2004-01-06 Cash Manufacturing Co., Inc. Shot shell primer dispenser
DE10107887B4 (de) 2001-02-16 2015-03-26 Hilti Aktiengesellschaft Setzgerät
FR2835772B1 (fr) * 2002-02-14 2004-04-23 Hilti Ag Outil de scellement
DE10206588A1 (de) * 2002-02-15 2003-08-28 Hilti Ag Setzgerät
ITMI20021146A1 (it) * 2002-05-28 2003-11-28 Smart Srl Dispositivo di introduzione particolarmente per macchine rullatrici automatiche
ITMI20021573A1 (it) * 2002-07-17 2004-01-19 Smart Srl Metodo per l'introduzione di sbozzati da filettare in macchine rullatrici rotative automatiche e macchina funzionante con tale metodo
US6834788B2 (en) * 2002-09-18 2004-12-28 Illinois Tool Works Inc. Magazine assembly with stabilizing members
DE10356548B4 (de) * 2003-12-04 2006-03-16 Hilti Ag Magaziniervorrichtung
FR2865427B1 (fr) 2004-01-23 2006-04-28 Prospection & Inventions Appareil a tir indirect de scellement d'elements de fixation dans un materiau support
DE102004010320A1 (de) * 2004-03-03 2005-09-22 Hilti Ag Befestigungselemente-Magazin für Setzgeräte und Setzgerät mit Befestigungselemente-Magazin
JP4626199B2 (ja) * 2004-07-14 2011-02-02 日立工機株式会社 打込機
JP4930672B2 (ja) * 2005-08-09 2012-05-16 マックス株式会社 ガス燃焼式打込み工具のファスナー送り機構
FR2895296B1 (fr) * 2005-12-28 2008-02-29 Prospection Et D Inv S Techniq Appareil de scellement de tampons disposes en bande et bande de reception de tampons pour l'appareil
JP5701658B2 (ja) * 2011-03-31 2015-04-15 株式会社マキタ 打ち込み工具
US20130320063A1 (en) * 2012-05-31 2013-12-05 Black & Decker, Inc. Fastening tool nail feed funnel
US11229995B2 (en) 2012-05-31 2022-01-25 Black Decker Inc. Fastening tool nail stop
US9827658B2 (en) 2012-05-31 2017-11-28 Black & Decker Inc. Power tool having latched pusher assembly
US10434634B2 (en) 2013-10-09 2019-10-08 Black & Decker, Inc. Nailer driver blade stop
EP3335836A1 (de) * 2016-12-15 2018-06-20 HILTI Aktiengesellschaft Eintreibvorrichtung und befestigungselementestreifen

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1603940A1 (de) * 1966-12-02 1971-04-08 Karl M Reich Fa Transportvorrichtung fuer Befestigungselemente
DE3608146A1 (de) * 1986-03-12 1987-09-17 Hilti Ag Pulverkraftbetriebenes setzgeraet
US4821938A (en) * 1987-11-25 1989-04-18 Haytayan Harry M Powder-actuated fastener driving tool
DE3806626C2 (de) * 1988-03-02 1997-04-24 Hilti Ag Pulverkraftbetriebenes Setzgerät
DE4122873A1 (de) * 1991-07-11 1993-01-14 Hilti Ag Pulverkraftbetriebenes setzgeraet mit magazin fuer befestigungselemente
DE19517230A1 (de) * 1995-05-15 1996-11-21 Hilti Ag Pulverkraftbetriebenes Setzgerät mit Magazin für Befestigungselemente
US5653371A (en) * 1995-09-14 1997-08-05 Hou; Chang Feng-Mei Magazine for power nail guns
DE19707235A1 (de) * 1997-02-24 1998-08-27 Hilti Ag Setzgerät mit Magazin für Befestigungselemente
DE19707234A1 (de) * 1997-02-24 1998-08-27 Hilti Ag Setzgerät mit Magazin für Befestigungselemente
US5975350A (en) * 1997-06-19 1999-11-02 Han; Ki Su Screw feeding apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
US6237747B1 (en) 2001-05-29
DE19831060A1 (de) 2000-01-20
AU3910499A (en) 2000-02-03
JP2000052271A (ja) 2000-02-22
EP0972951A3 (de) 2001-09-26
DE59913829D1 (de) 2006-10-19
CN1106908C (zh) 2003-04-30
AU746962B2 (en) 2002-05-09
EP0972951A2 (de) 2000-01-19
CN1245105A (zh) 2000-02-23
EP0972951B1 (de) 2006-09-06
JP4402768B2 (ja) 2010-01-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL188513B1 (pl) Przyrząd osadczy z magazynkiem gwoździ
US7249813B2 (en) Retraction device for drawers
US9750347B2 (en) Pressure release slide latch mechanism
SK16902000A3 (sk) Nárazníkové ústrojenstvo
US20040237252A1 (en) Retracting apparatus, drawer apparatus and sliding door apparatus
US7090319B2 (en) Guide tab and slide incorporating the same
CZ20022848A3 (cs) Stěrací zařízení, zejména skel vozidel a spojovací díl ke spojení raménka stěrače se stěrací lištou
US7065831B2 (en) Sliding element with keeper device suspended from and guided on a roller rail by support rollers
US6764150B2 (en) Jacket for use with a lock latch, a lock latch incorporating the same and a slide incorporating the lock latch and jacket
US20090200118A1 (en) Elevator car panel connection structure
CN110893055B (zh) 滑轨总成
US20040217251A1 (en) Runner for a motor vehicle seat
US5477745A (en) Compact core adjustment mechanism
US20180140094A1 (en) Device and method for fixing a push element
US20180153304A1 (en) Device and method for fixing a push element
PL189545B1 (pl) Prowadnica górna ze sprężyście dociskanym wałkiem
RU2573298C2 (ru) Узел гладильной доски с конфигурируемой гладильной поверхностью
CN108350712B (zh) 用于滑动门的引导组件和橱柜单元
US6183023B1 (en) Door with integrated fire exit device
KR200448166Y1 (ko) 일체형 도어 연결부재를 갖는 슬라이드형 욕실 수납장
PL196548B1 (pl) Część mocująca wzdłużny element, zwłaszcza osłonę giętkiego przewodu
JP4392896B2 (ja) 長尺体支持具
JP2635010B2 (ja) ガイド装置
KR101156640B1 (ko) 도어 개폐구조
PL214410B1 (pl) Klamka, zwlaszcza okienna

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20130712