PL185660B1 - Rura ssąca, teleskopowa do odkurzaczy - Google Patents

Rura ssąca, teleskopowa do odkurzaczy

Info

Publication number
PL185660B1
PL185660B1 PL98324372A PL32437298A PL185660B1 PL 185660 B1 PL185660 B1 PL 185660B1 PL 98324372 A PL98324372 A PL 98324372A PL 32437298 A PL32437298 A PL 32437298A PL 185660 B1 PL185660 B1 PL 185660B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
sleeve
actuating sleeve
guide
pipe according
annular
Prior art date
Application number
PL98324372A
Other languages
English (en)
Other versions
PL324372A1 (en
Inventor
Thomas Herbst
Original Assignee
Froh House Tech Gmbh & Co Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=26033907&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL185660(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Froh House Tech Gmbh & Co Kg filed Critical Froh House Tech Gmbh & Co Kg
Publication of PL324372A1 publication Critical patent/PL324372A1/xx
Publication of PL185660B1 publication Critical patent/PL185660B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47LDOMESTIC WASHING OR CLEANING; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47L9/00Details or accessories of suction cleaners, e.g. mechanical means for controlling the suction or for effecting pulsating action; Storing devices specially adapted to suction cleaners or parts thereof; Carrying-vehicles specially adapted for suction cleaners
    • A47L9/24Hoses or pipes; Hose or pipe couplings
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47LDOMESTIC WASHING OR CLEANING; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47L9/00Details or accessories of suction cleaners, e.g. mechanical means for controlling the suction or for effecting pulsating action; Storing devices specially adapted to suction cleaners or parts thereof; Carrying-vehicles specially adapted for suction cleaners
    • A47L9/24Hoses or pipes; Hose or pipe couplings
    • A47L9/242Hose or pipe couplings
    • A47L9/244Hose or pipe couplings for telescopic or extensible hoses or pipes

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Electric Vacuum Cleaner (AREA)
  • Filters For Electric Vacuum Cleaners (AREA)
  • Nozzles For Electric Vacuum Cleaners (AREA)
  • Walking Sticks, Umbrellas, And Fans (AREA)
  • Joints Allowing Movement (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)
  • Actuator (AREA)
  • Measurement Of The Respiration, Hearing Ability, Form, And Blood Characteristics Of Living Organisms (AREA)
  • External Artificial Organs (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest rura ssąca teleskopowa do odkurzaczy, zawierająca rurę zewnętrzną, rurę wewnętrzną, mającą listwę zatrzaskową, co najmniej jeden element blokujący, współpracujący z wybraniem listwy zatrzaskowej, który jest utrzymywany wewnątrz, umieszczonej w rurze zewnętrznej, tulei prowadzącej przechwytującej częściowo rurę wewnętrzną, a tuleja prowadząca jest otoczona przez tuleję uruchamiającą, która ma co najmniej jedną przestrzeń przyjmującą dla elementu blokującego, przy czym pomiędzy tuleją prowadzącą a tuleją uruchamiającą, jest umieszczony co najmniej jeden element sprężysty dla zabezpieczenia położenia blokowania.
185 660
Tego rodzaju teleskopowa rura ssąca do odkurzaczy jest znana z opisu US 3,351,363, która obok wewnętrznego, pierścieniowego elementu z tworzywa sztucznego posiada zewnętrzny, pierścieniowy element z tworzywa sztucznego, który zawiera urządzenie uruchamiające. Pomiędzy wewnętrznym i zewnętrznym elementem z tworzywa sztucznego są umieszczone dwie sprężyny naciskowe. To znane rozwiązanie ma niedogodność, że jest ono względnie trudno montowane.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie rury ssącej, która jest wyposażona w nowy rodzaj urządzenia przestawiającego dla rury teleskopowej, odznaczającego się zmniejszonym nakładem montażowym.
Zadanie to zostało rozwiązane dzięki temu, że na końcu tulei uruchamiającej, oddalonym od rury zewnętrznej jest umieszczony połączony ruchomo kołpak pierścieniowy, który jest przesuwny wobec tulei prowadzącej i, że pomiędzy tuleją uruchamiającą a kołpakiem pierścieniowym jest umieszczony rowek do przyjęcia elementu sprężystego, osadzonego na powierzchni płaszcza zewnętrznego tulei prowadzącej, który co najmniej w osiowym kierunku kieruje siłę cofającą.
Zaletą wynalazku jest szczególnie prosty montaż urządzenia do przestawiania, które ma właściwie tylko trzy główne części składowe, mianowicie tuleję prowadzącą, tuleję uruchamiającą i kołpak pierścieniowy, które to części w bardzo prosty sposób są umieszczone w rurze teleskopowej, więc najpierw tuleję prowadzącą montuje się zaciskowe na rurze zewnętrznej, po czym po umieszczeniu elementu blokującego tuleja uruchamiająca jest nasuwana na tuleję prowadzącą. Następnie jest mocowany element sprężysty i na koniec łączy się ruchliwie kołpak pierścieniowy z tuleją uruchamiającą tak, że urządzenie jest gotowe do pracy.
Poza tym urządzenie ma zaletę, że jest w ergonomiczny sposób obsługiwane, ponieważ cała powierzchnia zewnętrzna tulei uruchamiającej jako powierzchnia chwytowa jest do dyspozycji.
Zgodnie z wynalazkiem element sprężysty jest ukształtowany jako wygięta w postaci pierścienia sprężyna z drutu, która co najmniej częściowo jest umieszczona na obwodzie zewnętrznym tulei prowadzącej.
W korzystnej postaci wykonania tuleja uruchamiająca i kołpak pierścieniowy są połączone między sobą nierozłącznie złączem zatrzaskowym, przy czym przykładowo złącze zatrzaskowe pomiędzy tuleją uruchamiającą i kołpakiem pierścieniowym jest ukształtowane w postaci zębów piły, a uzębienie jest skierowane w kierunku nasuwania kołpaka pierścieniowego.
Korzystnie jest, gdy tuleja uruchamiająca i kołpak pierścieniowy są połączone między sobą rozłącznie, np. za pomocą gwintu. .
W szczególnie prostej postaci wykonania tuleja prowadząca ma wybranie dla elementu blokującego, które jest zaopatrzone w środek do utrzymywania i do co najmniej ruchliwego promieniowo prowadzenia elementu blokującego. Umożliwia to całkowity montaż wstępny urządzenia do przestawiania, ponieważ jest zapewnione, że element blokujący przy montażu wstępnym nie może wypaść z urządzenia. Przykładowo tego rodzaju środek do utrzymywania elementu blokującego jest tak ukształtowany, że tuleja prowadząca w obszarze wybrania jest zaopatrzona w skierowane do siebie prowadnice, w których jest umieszczony element blokujący, zaopatrzony z obu stron w czop prowadzący.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1, przedstawia widok z boku urządzenia do przestawiania teleskopowej rury ssącej odkurzacza, fig. 2 - przekrój wzdłużny urządzenia z fig. 1, fig. 3 - powiększony wycinek z fig. 2, fig. 4 urządzenie z fig. 1, w stanie odblokowanym, fig. 5 - przekrój wzdłużny urządzenia z fig. 4, fig. 6 - powiększony wycinek z fig. 5, fig. 7 - widok z boku tulei prowadzącej, fig. 8 - w perspektywie widok tulei prowadzącej według fig. 7, fig. 9 - przekrój wzdłużny tulei prowadzącej według fig. 7, fig. 10 - powiększony szczegół z fig. 9, fig. 11 - powiększony szczegół z fig. 8, fig. 12 - w perspektywie widok elementu blokującego, fig. 13 - widok z boku tulei uruchamiającej, fig. 14 - przekrój wzdłużny tulei uruchamiającej według fig. 13, fig. 15 - w perspektywie widok tulei uruchamiającej według fig. 13, fig. 16 - widok z boku kołpaka pierścieniowego, fig. 17 - przekrój poprzeczny według linii XVII-XVII na fig. 16, fig. 18 4
185 660 przekrój poprzeczny kołpaka pierścieniowego z fig. 16, fig. 19 - widok od czoła w kierunku strzałki XIX na fig. 16, fig. 20 - w perspektywie widok sprężyny pierścieniowej, fig. 21 w częściowym rozłożeniu urządzenie do przestawiania wedłUg fig. 1, fig. 22 - w perspektywie widok urządzenia do przestawiania według fig. 21, fig. 23 - widok z boku na inne urządzenie do przestawiania, fig. 24 - urządzenie do przestawiania według fig. 23 w stanie odblokowanym, fig. 25 - przekrój wzdłużny urządzenia do przestawiania według fig. 24, fig. 26 - widok z boku tulei prowadzącej, fig. 27 - przekrój wzdłużny tulei prowadzącej według fig. 26, fig. 28 - widok z boku tulei uruchamiającej, a fig. 29 - przekrój wzdłużny tulei uruchamiającej według fig. 27.
Na figurach urządzenie do przestawiania zwane dalej urządzeniem, jest oznaczone 10. Urządzenie 10 ma tuleję prowadzącą 12, zamocowaną do rury zewnętrznej 11, tuleję uruchamiającą 13, umieszczoną przesuwnie w kierunku wzdłużnym na tulei prowadzącej 12 i kołpak pierścieniowy 14, sprzężony ruchowo z tuleją uruchamiającą 13, który jest prowadzony wewnątrz tulei prowadzącej 12 na rurze wewnętrznej 15.
Na fig. 1, do 3 urządzenie 10 jest przedstawione w stanie zablokowanym, a na fig. 4 do 6 w stanie odblokowanym.
Na fig. 7 jest przedstawiona tuleja prowadząca 12, która ma obszar 16, zamocowany na rurze zewnętrznej 11 i obszar 17 leżący naprzeciwko tulei uruchamiającej 13, który jest zaopatrzony w żebra prowadzące 18, które mają w bocznym i dolnym obszarze rowek pierścieniowy 19 do mocowania sprężyny pierścieniowej 20 (fig. 20). W górnym obszarze tulei prowadzącej 12 rowek pierścieniowy 19 w obszarze żeber prowadzących rozszerza się w obszar ruchu 17 dla sprężyny pierścieniowej 20, której działanie będzie szczegółowo dalej omówione.
Z fig. 8 można rozpoznać na wewnętrznej powierzchni obwodowej zabezpieczenie V przed obrotem, w postaci żebra wzdłużnego, które w nie przedstawiony sposób wchodzi w rowek wzdłużny w rurze wewnętrznej 15.
Tuleja prowadząca 12 jest zaopatrzona w wybranie 21, umieszczone poprzecznie do jej kierunku wzdłużnego, do przyjęcia elementu blokującego 22, przedstawionego na fig. 12. Jak pokazują przede wszystkim fig. 9 do 11, wybranie 21 ma z obu stron kieszeniową prowadnicę 23, która przy montażu wstępnym umożliwia umieszczenie od góry w wybraniu 21 elementu blokującego 22, zaopatrzonego od stron czołowych w czopy 24.
Na fig. 13 do 15 jest przedstawiona tuleja uruchamiająca 13, która ma obszar 25, który w .stanie zmontowanym bardziej lub mniej jest nasunięty na obszar 16 tulei prowadzącej 12, który służy do mocowania kołpaka pierścieniowego 14 i leżący pomiędzy nimi obszar 27, który od strony rury wewnętrznej ma dwa wybrania 28 i 29 dla elementu blokującego 22. Zewnętrzna powierzchnia obwodowa F służy jako powierzchnia uruchamiająca dla ręki obsługującego i dlatego posiada nie pokazany kształt dopasowany ergonomicznie do chwytu.
Na fig. 16 do 19 jest przedstawiony kołpak pierścieniowy 14, który ma obszar uruchamiający 30, który jest zaopatrzony w występy zatrzaskowe 31, które odpowiadają uzębieniu wewnętrznemu, ukształtowanemu w rodzaju piły, obszaru 16 tulei uruchamiającej 13. Zwłaszcza z fig. 17 można rozpoznać, że kołpak pierścieniowy 14 ma od strony rury wewnętrznej dwa, umieszczone w odstępie, występy podporowe 33, których działanie będzie dalej opisane.
Na fig. 20 jest przedstawiona sprężyna pierścieniowa 20, która przy montażu urządzenia 10 jest zamocowana w rowku pierścieniowym 19, na powierzchni zewnętrznej tulei prowadzącej 12. Działanie sprężyny pierścieniowej 20 będzie również dalej opisane.
Montaż urządzenia 10 odbywa się przy rozłączonych od siebie rury zewnętrznej 11 i rury wewnętrznej 15 lub w połączeniu z rurą zewnętrzną 11 i rurą wewnętrzną 15.
Zasadniczo najpierw w wybraniu 21 tulei prowadzącej 12 jest osadzany element blokujący 22 utrzymywany przez kieszeniową prowadnicę 23. Następnie tuleja uruchamiająca jest tak daleko nasuwana w kierunku - x na tuleję prowadzącą 12, aż odsadzanie 34 zetknie się z przeciwległym odsądzeniem 35 na tulei prowadzącej 12. W tym położeniu (fig. 21) rowek pierścieniowy 19 w tulei prowadzącej 12 jest wolny tak, że w nim jest osadzana sprężyna pierścieniowa 20. Po umieszczeniu sprężyny pierścieniowej 20 i przesunięciu z powrotem w kierunku y tulei uruchamiającej 13 aż do styku z powierzchnią odsadzania 36, na sprężynę pierścieniową 20 jest nasadzany w kierunku x kołpak pierścieniowy 14 aż do chwili gdy uzębienie
185 660 wewnętrzne 32 i występy zatrzaskowo 31 są między sobą połączone zatrzaskowo. Przez taki rodzaj sprężenia ruchowego tulei uruchamiającej 13 i kołpaka pierścieniowego 14, sprężyna pierścieniowa 20 jest zamocowana na stałe, pomiędzy powierzchnią odsadzania 36 a występami 33 kołpaka pierścieniowego 14, w rowku pierścieniowym 37. Taka sytuacja jest widoczna zwłaszcza z fig. 3 i 6. Dzięki zamocowaniu sprężyny pierścieniowej 20 w rowku pierścieniowym 37, pomiędzy tuleją uruchamiającą 13 a kołpakiem pierścieniowym 14 jest zapewnione, że tuleja uruchamiająca 13 i kołpak pierścieniowy 14 po uruchomieniu powracają ponownie w położenie zerowe, w którym sprężyna pierścieniowa 20 jest w położeniu odprężonym. To położenie zerowe sprężyny pierścieniowej 20 odpowiada położeniu blokowania urządzenia 10, przedstawionego na fig. 1 do 3. Przy tym wybranie 21 jest przykryte przez powierzchnię blokującą 38 tulei uruchamiającej 13, przez co element blokujący 22 jest utrzymywany w rowku zatrzaskowym R w rurze wewnętrznej 15.
Jeżeli teraz tuleja uruchamiająca 13 wraz z kołpakiem pierścieniowym 14 jest poruszana w kierunku Y, to osiąga się odblokowane położenie urządzenia 10, przedstawione na fig. 4 do 6. W tym położeniu powyżej wybrania 21 znajduje się wybranie 28, w którym jest utrzymywany element blokujący 22 tak, że przy przestawianiu rury wewnętrznej 15 wobec rury zewnętrznej 11 element blokujący 22 jest przesuwany do góry.
Na fig. 23 do 29 jest przedstawiona inna postać wykonania urządzenia 10, zwłaszcza przy porównaniu fig. 23 do 25 z fig. 1, 4 i 5 są widoczne różnice obu przykładów wykonania.
W postaci wykonania według fig. 23 do 29 tuleja prowadząca 12' ma obszar 16', zmniejszony w średnicy tak, że obszar 16' jest wsuwany w rurę zewnętrzną 11 i zatrzaskiwany, co zostało urzeczywistnione za pomocą wybrania 29 w rurze zewnętrznej 11 oraz występu 40, ukształtowanemu w obszarze 16' tulei prowadzącej 12'.
Poza tym tuleja uruchamiająca 13' ma w kierunku rury zewnętrznej 11 stożkowe przedłużenie 41, które w stanie zablokowania i odblokowania przechwytuje obszar końcowy 42 rury zewnętrznej 11. Ponadto tuleja uruchamiająca 13' na swojej powierzchni wewnętrznej dodatkowo ma występ 43, który oddziaływuje jako środek zderzakowy, uniemożliwiający dalsze, niedopuszczalne przesunięcie tulei uruchamiającej 13' w kierunku y.
W tej postaci wykonania osiąga się dalsze uproszczenie montażu, ponieważ z uwagi na zmienioną konstrukcję tulei prowadzącej 12 i tulei uruchamiającej 13' można przed montażem urządzenie 10 osadzać nie tylko element blokujący 22 ale także sprężynę pierścieniową 20 w tulei prowadzącej 12'. Po czym przy bardzo nieznacznym elastycznym odkształceniu obszaru 16' można w kierunku y, nasadzić tuleję uruchamiającą 13', aż powierzchnia odsadzenia 36 uderzy o sprężynę pierścieniową 20. Na koniec mocuje się jedynie, jak w pierwszej postaci wykonania, kołpak pierścieniowy 14 na tulei uruchamiającej 13'.
185 660
185 660
FIG. 5
FIG.6
P
185 660
FIG. 7
Ez •oo—
FIG.8
185 660
FIG. 9 ,12
FIG.10
FIG. 12
185 660
FIG.15
185 660
FIG.20
185 660
185 660
FIG. 23
FIG. 25
185 660
FIG. 26
185 660
FIG.29
185 660
FIG.1 y
U 15
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz. Cena 4,00 zł.

Claims (10)

Zastrzeżenia patentowe
1. Rura ssąca teleskopowa do odkurzaczy, zawierająca rurę zewnętrzną, rurę wewnętrzną, mającą listwę zatrzaskową, co najmniej jeden element blokujący, współpracujący z wybraniem listwy zatrzaskowej, który jest utrzymywany wewnątrz, umieszczonej w rurze zewnętrznej tulei prowadzącej, przechwytującej częściowo rurę wewnętrzną, a tuleja prowadząca jest otoczona przez tuleję uruchamiającą, która ma co najmniej jedną przestrzeń przyjmującą dla elementu blokującego, przy czym pomiędzy tuleją prowadzącą a tuleją uruchamiającą jest umieszczony co najmniej jeden element sprężysty dla zabezpieczenia położenia blokowania, znamienna tym, że na końcu tulei uruchamiającej (13), oddalonym od rury zewnętrznej (11) jest umieszczony połączony ruchomo kołpak pierścieniowy (14), który jest przesuwny wobec tulei prowadzącej (12, 12’) i, że pomiędzy tuleją uruchamiającą (13, 13’) a kołpakiem pierścieniowym (14) jest umieszczony rowek (37) do przyjęcia elementu sprężystego (20), osadzonego na powierzchni płaszcza zewnętrznego tulei prowadzącej (12), który co najmniej w osiowym kierunku kieruje siłę cofającą.
2. Rura według zastrz. 1, znamienna tym, że element sprężysty (20) jest ukształtowany jako wygięta w postaci pierścienia sprężyna z drutu.
3. Rura według zastrz. 1, znamienna tym, że tuleja uruchamiająca (13) i kołpak pierścieniowy (14) są połączone między sobą nierozłącznie złączem zatrzaskowym.
4. Rura według zastrz. 3, znamienna tym, że złącze zatrzaskowe pomiędzy tuleją uruchamiającą (13) i kołpakiem pierścieniowym (14) jest ukształtowane w postaci zębów piły, a uzębienie jest skierowane w kierunku nasuwania kołpaka pierścieniowego (14).
5. Rura według zastrz. 1, znamienna tym, że tuleja uruchamiająca (13) i kołpak pierścieniowy (14) są połączone między sobą rozłącznie.
6. Rura według zastrz. 1, znamienna tym, że tuleja prowadząca (12) ma wybranie (21) dla elementu blokującego (22), które jest zaopatrzone w środek do utrzymywania i do co najmniej ruchliwego promieniowo prowadzenia elementu blokującego (22).
7. Rura według zastrz. 6, znamienna tym, że tuleja prowadząca (12), w obszarze wybrania (21) jest zaopatrzona w skierowane do siebie prowadnice (23), w których jest umieszczony element blokujący (22), zaopatrzony z obu stron w czop prowadzący (2A).
8. Rura według zastrz. 5, znamienna tym, że tuleja uruchamiająca (13) ma środek zderzakowy (43), który uniemożliwia niedopuszczalne dalsze przesuwanie w kierunku y tulei uruchamiającej (13).
9. Rura według zastrz. 7, znamienna tym, że tulęea prowadząca (12) jest umieszczona swoim obszarem (16) na rurze zewnętrznej (11).
10. Rura według zastrz. 1, znamienna tym, że tuleje, prowadząca (12’) jest umieezczona swoim obszarem (16’) na rurze zewnętrznej (11).
PL98324372A 1997-02-14 1998-01-20 Rura ssąca, teleskopowa do odkurzaczy PL185660B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19705545 1997-02-14
DE19722195 1997-05-27

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL324372A1 PL324372A1 (en) 1998-08-17
PL185660B1 true PL185660B1 (pl) 2003-06-30

Family

ID=26033907

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98324372A PL185660B1 (pl) 1997-02-14 1998-01-20 Rura ssąca, teleskopowa do odkurzaczy

Country Status (19)

Country Link
US (1) US5941575A (pl)
EP (1) EP0858762B1 (pl)
JP (1) JP3254577B2 (pl)
KR (1) KR100249741B1 (pl)
CN (1) CN1105544C (pl)
AT (1) ATE199305T1 (pl)
CA (1) CA2226373C (pl)
CZ (1) CZ291003B6 (pl)
DE (2) DE19738194C1 (pl)
DK (1) DK0858762T3 (pl)
EE (1) EE03626B1 (pl)
ES (1) ES2155650T3 (pl)
HK (1) HK1014853A1 (pl)
HU (1) HU220546B1 (pl)
NO (1) NO313905B1 (pl)
PL (1) PL185660B1 (pl)
RU (1) RU2140762C1 (pl)
SK (1) SK284221B6 (pl)
UA (1) UA39905C2 (pl)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7064749B1 (en) 1992-11-09 2006-06-20 Adc Technology Inc. Portable communicator
US6148474A (en) * 1998-04-22 2000-11-21 Matsushita Electric Corporation Of America Vacuum cleaner and wand assembly
WO2000000075A1 (en) * 1998-06-30 2000-01-06 Daewoo Electronics Co., Ltd. Telescopable wand assembly of a vacuum cleaner
DE19980003T1 (de) 1999-02-09 2001-07-26 Eunsung Electronics Co Ansaugrohr eines Staubsaugers
CN2401136Y (zh) 2000-01-12 2000-10-18 徐为尔 吸尘器用的吸尘伸缩管
DE10030304A1 (de) * 2000-06-27 2002-02-14 Froh House Tech Gmbh & Co Kg Steckverbindbare Staubsaugerrohr-Anordnung
CN2449639Y (zh) * 2000-09-30 2001-09-26 徐为尔 吸尘器用的伸缩吸尘管
IT249874Y1 (it) * 2000-11-07 2003-06-05 Omec Spa Prolunga telescopica per un elettrodomestico
DE10059052A1 (de) 2000-11-28 2002-06-06 Froh House Tech Gmbh & Co Kg Teleskopierbares Staubsauger-Saugrohr
US6766559B2 (en) * 2001-03-12 2004-07-27 Matsushita Electric Corporation Of America Telescoping handle for upright vacuum cleaner
DE10150462A1 (de) * 2001-10-16 2003-05-08 Froh House Tech Gmbh & Co Kg Teleskopierbares Staubsauger-Saugrohr
AU2006206657A1 (en) * 2005-01-18 2006-07-27 Electrolux Homecare Products, Inc. Vacuum cleaner with collapsible handle
CN1307931C (zh) * 2005-02-05 2007-04-04 马卫宏 伸缩式吸尘器吸管
GB0512161D0 (en) 2005-06-14 2005-07-20 Hoover Ltd Vacuum cleaner
US20070180651A1 (en) * 2006-02-06 2007-08-09 Panasonic Corporation Of North America Telescoping wand assembly with a flexible seal
DE102006006189B3 (de) * 2006-02-09 2007-06-06 Wolfgang Hermes Futter- und Tränkvorrichtung für Haustiere
US7386917B2 (en) 2006-07-28 2008-06-17 Panasonic Corporation Of North America Vacuum cleaner with quick release wand
US20090000054A1 (en) * 2007-06-29 2009-01-01 Leonard Hampton Vacuum Cleaner Cleanout System
KR101304606B1 (ko) * 2011-11-02 2013-09-05 강소국신금속제품유한회사 진공청소기의 텔레스코픽 연장관
US10645903B2 (en) * 2017-01-13 2020-05-12 Zhuhai Hengqin Super Technology Ltd. Bowl with freely adjustable height

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3244437A (en) * 1964-01-28 1966-04-05 Electrolux Corp Adjustable length vacuum cleaner wand
US3351363A (en) * 1964-12-23 1967-11-07 Electrolux Corp Adjustable length wand
US4641859A (en) * 1986-03-13 1987-02-10 Tom Walters Coupling having spring biased locking means
DE8906288U1 (pl) * 1989-05-20 1989-09-07 Carl Froh Roehrenwerk Gmbh & Co, 5768 Sundern, De
EP0399177B1 (de) * 1989-05-20 1993-03-17 Carl Froh Röhrenwerk GmbH & Co Teleskopierbares Staubsauger-Saugrohr
DE3929399A1 (de) * 1989-09-05 1991-03-21 Heidemann Werke Teleskopierbare rohrverbindung
DE69222051T2 (de) * 1991-06-28 1998-02-19 Omec Spa Teleskopierbare Rohrverbindung eines Staubsaugers
US5305984A (en) * 1992-01-10 1994-04-26 Chen Kun Yang Faucet assembly
DE4200526C1 (pl) * 1992-01-11 1993-02-18 Carl Froh Roehrenwerk Gmbh & Co, 5768 Sundern, De
DE4200527C2 (de) * 1992-01-11 1995-11-09 Froh Roehren Teleskopierbares Staubsauger-Saugrohr
JPH0712054U (ja) * 1993-08-10 1995-02-28 松下電器産業株式会社 電気掃除機
JP3024546B2 (ja) * 1995-04-21 2000-03-21 松下電器産業株式会社 電気掃除機
JP3024547B2 (ja) * 1995-04-21 2000-03-21 松下電器産業株式会社 電気掃除機
DE19528814C1 (de) * 1995-08-05 1996-10-10 Fischer Rohrtechnik Gmbh Teleskopierbares Staubsauger-Saugrohr mit doppelter Verriegelung
JPH0956649A (ja) * 1995-08-25 1997-03-04 Sanyo Electric Co Ltd 電気掃除機用延長管
JPH0956648A (ja) * 1995-08-24 1997-03-04 Matsushita Electric Ind Co Ltd 電気掃除機の延長管
CN2245953Y (zh) * 1995-09-07 1997-01-29 苏州工业园区娄葑帕雷米电器厂 吸尘器伸缩长接管
JPH0984728A (ja) * 1995-09-20 1997-03-31 Mitsubishi Electric Corp 電気掃除機
JPH09140642A (ja) * 1995-11-28 1997-06-03 Sanyo Electric Co Ltd 電気掃除機用延長管
US5836620A (en) * 1996-09-10 1998-11-17 Kinergy Industrial Co., Ltd. Telescopic extension wand for vacuum cleaner
JPH1085161A (ja) * 1996-09-13 1998-04-07 Mitsubishi Electric Corp 電気掃除機
JP3129309B2 (ja) * 1999-08-05 2001-01-29 松下電器産業株式会社 電気掃除機

Also Published As

Publication number Publication date
HUP9800312A2 (hu) 1998-08-28
HUP9800312A3 (en) 2000-03-28
DE19738194C1 (de) 1998-06-10
SK1998A3 (en) 1999-01-11
EE9800005A (et) 1998-08-17
NO980037L (no) 1998-08-17
DK0858762T3 (da) 2001-03-26
UA39905C2 (uk) 2001-07-16
EP0858762B1 (de) 2001-02-28
PL324372A1 (en) 1998-08-17
EP0858762A1 (de) 1998-08-19
KR19980070985A (ko) 1998-10-26
DE59703053D1 (de) 2001-04-05
CA2226373A1 (en) 1998-08-14
KR100249741B1 (ko) 2000-05-01
HU9800312D0 (en) 1998-04-28
RU2140762C1 (ru) 1999-11-10
CZ291003B6 (cs) 2002-11-13
NO313905B1 (no) 2002-12-23
ES2155650T3 (es) 2001-05-16
CZ3098A3 (cs) 1999-11-17
EE03626B1 (et) 2002-02-15
CN1193502A (zh) 1998-09-23
CA2226373C (en) 2000-07-18
HK1014853A1 (en) 1999-10-08
US5941575A (en) 1999-08-24
SK284221B6 (en) 2004-11-03
JP3254577B2 (ja) 2002-02-12
HU220546B1 (hu) 2002-03-28
JPH10225405A (ja) 1998-08-25
CN1105544C (zh) 2003-04-16
ATE199305T1 (de) 2001-03-15
NO980037D0 (no) 1998-01-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL185660B1 (pl) Rura ssąca, teleskopowa do odkurzaczy
JP3668968B2 (ja) 伸縮可能な真空掃除機―吸込み管
EP0520534B1 (en) Telescopic extension for a vacuum cleaner
KR100772605B1 (ko) 가정용 전기기기용 신축식 연장부
EP1017945B1 (en) Integral snap button and anti-rattle member
SK4922000A3 (en) Telescopic vacuum cleaner suction pipe
JP2004512889A5 (pl)
US6920833B2 (en) Button actuator for use with leg lock of table
US5795091A (en) Recline latch system for collapsible stroller
HU222924B1 (hu) Teleszkópos szívócső porszívóhoz
CZ20013001A3 (cs) Tlačítko pro aretaci nebo klíčování
SK2952002A3 (en) Plug-in vacuum cleaner hose arrangement
CN109890643B (zh) 燃料箱的内置零部件的安装结构
GB2417756A (en) Quick fit ball joint
US20050012331A1 (en) Coupling part by which at least one tubular or bar-shaped part is connected to a further part
US20030041741A1 (en) Separable handle for cooking vessel and cooking vessel
CN108652520B (zh) 吸尘器的尘杯锁合结构以及吸尘器
WO2009035320A1 (en) Element for operating a mechanism on a transporting device for a child
CN211647564U (zh) 帐篷立管的调节器
KR102418238B1 (ko) 안전 카테터 조립체
CN220236269U (zh) 手持器具其主体与配件的快接机构
PL176964B3 (pl) Teleskopowa rura ssąca do odkurzacza
JPH0346465Y2 (pl)
KR100577168B1 (ko) 진공청소기의 다단식 연장관 연장장치
PL181955B1 (pl) Teleskopowa rura ssaca do odkurzacza PL

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120120