PL184775B1 - Sposób i bęben konfekcyjny do wytwarzania opony samochodowej - Google Patents

Sposób i bęben konfekcyjny do wytwarzania opony samochodowej

Info

Publication number
PL184775B1
PL184775B1 PL97323091A PL32309197A PL184775B1 PL 184775 B1 PL184775 B1 PL 184775B1 PL 97323091 A PL97323091 A PL 97323091A PL 32309197 A PL32309197 A PL 32309197A PL 184775 B1 PL184775 B1 PL 184775B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
drum
carcass layer
layer
overlap
tire
Prior art date
Application number
PL97323091A
Other languages
English (en)
Other versions
PL323091A1 (en
Inventor
Michael Glinz
Original Assignee
Continental Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Continental Ag filed Critical Continental Ag
Publication of PL323091A1 publication Critical patent/PL323091A1/xx
Publication of PL184775B1 publication Critical patent/PL184775B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B29WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
    • B29DPRODUCING PARTICULAR ARTICLES FROM PLASTICS OR FROM SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE
    • B29D30/00Producing pneumatic or solid tyres or parts thereof
    • B29D30/06Pneumatic tyres or parts thereof (e.g. produced by casting, moulding, compression moulding, injection moulding, centrifugal casting)
    • B29D30/08Building tyres
    • B29D30/20Building tyres by the flat-tyre method, i.e. building on cylindrical drums
    • B29D30/24Drums
    • B29D30/26Accessories or details, e.g. membranes, transfer rings
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B29WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
    • B29DPRODUCING PARTICULAR ARTICLES FROM PLASTICS OR FROM SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE
    • B29D30/00Producing pneumatic or solid tyres or parts thereof
    • B29D30/06Pneumatic tyres or parts thereof (e.g. produced by casting, moulding, compression moulding, injection moulding, centrifugal casting)
    • B29D30/38Textile inserts, e.g. cord or canvas layers, for tyres; Treatment of inserts prior to building the tyre
    • B29D30/42Endless textile bands without bead-rings

Abstract

1 . Sposób wytwarzania opony samochodowej przez konfekcjonowanie pólfabrykatu czesci nosnej na cylindry- cznym bebnie konfekcyjnym, w którym naklada sie nitki wewnetrzne na cylindryczny beben konfekcyjny, i przynaj- mniej jedna warstwe osnowy, która zawiera wytrzymale te- kstylne elementy nosne lub sklada sie z nich, przy czym konce nalozonej warstwy osnowy tworza obszar zachodze- nia na zakladke, a nastepnie osadza sie drutówke opony i w koncu kompletuje i wulkanizuje sie pólfabrykat opony w konwencjonalny sposób, znam ienny tym, ze cylindryczny beben konfekcyjny (1) w obszarze zachodzenia na zakladke (7) warstwy osnowy (4), posiada wystep lub wglebienie prze- biegajace korzystnie równolegle do wytrzymalych tekstyl- nych elementów nosnych (5) warstwy osnowy (4), przy czym podczas nakladania warstwy osnowy (4) w obszarze zachodzenia na zakladke (7), wytwarza sie nadmiar dlugosci (A l) wytrzymalych tekstylnych elementów nosnych (5). 9. Beben konfekcyjny do wytwarzania opony samocho- dowej, znam ienny tym, ze na powierzchni cylindrycznego bebna konfekcyjnego (1) jest umieszczona listwa (2), która posiada szerokosc 8 do 15 mm, wysokosc 3 do 5 mm i dlugosc 50 do 300 mm, przy czym przebiega ona. korzyst- nie, równolegle do kierunku osiowego bebna konfekcyjnego (1). FIG. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób i bęben konfekcyjny do wytwarzania opony samochodowej.
Podczas wytwarzania opony samochodowej poszczególne części składowe opony nawija się po kolei na bęben. Przy tym poszczególne warstwy są pocięte na taśmy o takiej długości, że wystarczają one do jednokrotnego owinięcia obwodu bębna. Podczas nawijania poszczególnych taśm, z reguły koniec każdej taśmy zachodzi na jej początek w celu zapewnienia, że po konfekcjonowaniu i wulkanizowaniu półfabrykatu opony, powstaną na obwodzie zamknięte warstwy, które zapewniają przydatność funkcjonalną opony.
Także podczas nakładania warstwy osnowy, która w szczególności podczas produkcji opon do samochodów osobowych składa się z ułożonych w kauczuku wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych, należy zwracać uwagę na zachodzenie na zakładkę końców nałożonych warstw osnowy. W obszarze zakładkowym (około 2 do 6 mm) występuje więc dwukrotne zwiększenie grubości materiału warstwy osnowy. Wskutek tego występuje także dwukrotnie większe zagęszczenie wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych. Takie wytrzymałe tekstylne elementy nośne układa się na przykład podczas wytwarzania opon radialnych, w kierunku poprzecznym do obwodu bębna i wykonuje się je z rayonu, poliestru lub innych organicznych wytrzymałych elementów nośnych. Poliester ma tę zaletę, że jest niedrogi. W przypadku wytrzymałych elementów nośnych z poliestru niekorzystne jest jednak to, że wykazują one dużą rozciągliwość. W miejscu zachodzenia na zakładkę warstwy osnowy, w którym jak już wspomniano, istnieje duże zagęszczenie wytrzymałych elementów nośnych, w napompowanych oponach, przy działaniu takiej samej siły rozciągającej, ze względu na zmieniony moduł sprężystości strefy zachodzenia na zakładkę, ma miejsce małe wydłużenie warstwy osnowy w obszarze zachodzenia na zakładkę w porównaniu do pozostałej części warstwy osnowy. W napompowanej oponie to miejsce szwu jest widoczne jako przewężenie w obszarze bocznej ścianki. Jakość i wytrzymałość opony nie ulegają wprawdzie z tego powodu pogorszeniu, chodzi jednak o defekt wyglądu, który często przez laików jest uważany za pęknięcie i jest reklamowany u producenta opon lub producenta samochodu.
Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania opony samochodowej przez konfekcjonowanie półfabrykatu części nośnej na cylindrycznym bębnie konfekcyjnym, w którym nakłada się nitki wewnętrzne na cylindryczny bęben konfekcyjny, i przynajmniej jedną warstwę osnowy, która zawiera wytrzymałe tekstylne elementy nośne, lub składa się z nich, przy czym końce nałożonej warstwy osnowy tworzą obszar zachodzenia na zakładkę. Następnie osadza się drutówkę opony i w końcu kompletuje i wulkanizuje się półfabrykat opony w konwencjonalny sposób.
Istota wynalazku polega na tym, że cylindryczny bęben konfekcyjny w obszarze zachodzenia na zakładkę warstwy osnowy, posiada występ lub wgłębienie przebiegające korzystnie równolegle do wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych warstwy osnowy, przy czym podczas nakładania warstwy osnowy w obszarze zachodzenia na zakładkę, wytwarza się nadmiar długości wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych.
Korzystnie, nadmiar długości wytrzymałych elementów nośnych warstwy osnowy w obszarze zachodzenia na zakładkę wytwarza się przy wykorzystaniu występu lub wgłębienia, które posiada szerokość 8 do 15 mm, wysokość lub głębokość 3 do 5 mm i długość 50 do 300 mm.
184 775
W sposobie według wynalazku stosuje się wielowarstwową osnowę, przy czym w obszarze zachodzenia na zakładkę przynajmniej zewnętrzna usytuowana promieniowo warstwa osnowy wykazuje nadmiar długości wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych, przy czym na wytrzymałe tekstylne elementy nośne warstwy osnowy stosuje się poliester.
Przedmiotem wynalazku jest również sposób wytwarzania opony samochodowej przez konfekcjonowanie półfabrykatu części nośnej na cylindrycznym bębnie konfekcyjnym w którym nakłada się nitki wewnętrzne na cylindryczny bęben konfekcyjny, i przynajmniej jedną warstwę osnowy, która zawiera wytrzymałe tekstylne elementy nośne lub składa się z nich, przy czym końce nałożonej warstwy osnowy tworzą obszar zachodzenia na zakładkę. Następnie osadza się drutówkę opony i w końcu kompletuje i wulkanizuje się półfabrykat opony w konwencjonalny sposób.
Istota tego wynalazku polega na tym, że w obszarze zachodzenia na zakładkę warstwy osnowy wytwarza się nadmiar długości wytrzymałych elementów nośnych, gdy z warstwy osnowy układa się przynajmniej jedną fałdę.
Korzystnie, nadmiar długości wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych warstwy osnowy, który powstaje w wyniku sfałdowania wynosi 3 do 10 mm.
Według przedmiotowego rozwiązania stosuje się wielowarstwową osnowę, przy czym w obszarze zachodzenia na zakładkę przynajmniej zewnętrzna usytuowana promieniowo warstwa osnowy wykazuje nadmiar długości wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych, przy czym na wytrzymałe tekstylne elementy nośne warstwy osnowy stosuje się poliester.
Wynalazek obejmuje również bęben konfekcyjny do wytwarzania opony samochodowej, w którym na powierzchni cylindrycznej jest umieszczona listwa, która posiada szerokość 8 do 15 mm, wysokość 3 do 5 mm i długość 50 do 300 mm, przy czym przebiega ona przeważnie równolegle do kierunku osiowego bębna konfekcyjnego.
Na powierzchni cylindrycznego bębna konfekcyjnego jest wykonany rowek, który posiada szerokość 8 do 15 mm, głębokość 3 do 5 mm i długość 50 do 300 mm, przy czym przebiega on przeważnie równolegle do kierunku osiowego bębna konfekcyjnego.
Dzięki tym prostym zabiegom konstrukcyjnym na cylindrycznym bębnie konfekcyjnym problem przewężeń w obszarze ścianek bocznych rozwiązuje się w nieskomplikowany sposób. Wytrzymałe elementy nośne w obszarze zachodzenia na zakładkę posiadają pomiędzy drutówkami półfabrykatu opony większą długość niż pozostałe wytrzymałe elementy nośne tej warstwy osnowy.
Ponieważ w ogólności uzyskuje się skośne oparcie o występ lub wgłębienie, nadmiar długości warstwy osnowy z reguły jest mniejszy od podwojonego wymiaru wysokości lub głębokości. Ten nadmiar długości jest wystarczający, aby po wulkanizacji otrzymać oponę, w której wytrzymałe elementy nośne osnowy w stanie napompowanym są równomiernie wydłużone w osnowie i na ściance bocznej nie występują przewężenia.
W rozwiązaniu według drugiego sposobu zgodnego z wynalazkiem korzystne jest to, że sfałdowanie warstwy osnowy nie jest związane z określonym położeniem bębna podczas procesu nawijania.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym na fig. 1 przedstawiono zasadę wytwarzania nadmiaru długości warstwy osnowy za pomocą listwy na bębnie konfekcyjnym, na fig. 2 przedstawiono widok z góry na bęben konfekcyjny, na fig. 3 przedstawiono zasadę wytwarzania nadmiaru długości warstwy osnowy za pomocą sfałdowania i na fig. 4a, 4b przedstawiono część przekroju półfabrykatu osnowy opony.
Na figurze 1 jest przedstawiony cylindryczny bęben konfekcyjny 1 do wytwarzania na przykład opony radialnej o rozmiarze 195/70 R 15, na powierzchni którego znajduje się metalowa listwa 2. Listwę 2 można zamocować na bębnie konfekcyjnym na przykład za pomocą kleju lub śrub. Listwa ma szerokość a około 12 mm, wysokość b około 4 mm i długość l około 250 mm. Końce listwy 2 są przeważnie zaokrąglone. Dodatkowo na fig. 1 przedstawiono zasadę nawijania na bębnie konfekcyjnym 1 warstwy osnowy 4, zawierającej wytrzymałe
184 775 elementy nośne 5, które są ułożone w kauczuku. Wytrzymałe elementy nośne 5 układa się zasadniczo w kierunku osiowym na bębnie konfekcyjnym (nitki osnowowe) i nieliczne tylko umieszcza się w kierunku obwodowym (nitki wątkowe). Te ostatnie mają tylko niewielkie znaczenie w budowie opony i nie mają one wpływu na przykład na efekt przewężenia na ściankach bocznych.
W zasadzie jest także możliwe umieszczenie w bębnie konfekcyjnym rowka zamiast listwy 2. Nakładaną warstwę osnowy 4 można wtedy wcisnąć w rowek na przykład za pomocą wytworzonej próżni lub za pomocą stempla.
Podczas konfekcjonowania półfabrykatu opony (przedstawionego na fig. 2) najpierw układa się na bębnie konfekcyjnym 1 nitki wewnętrzne 3. Końce warstwy nitek wewnętrznych można ułożyć na styk lub mogą także tworzyć zakładkę. Dzięki listwie 2, która według wynalazku znajduje się na bębnie konfekcyjnym 1, wytwarza się nadmiar długości Δ1 także nitek wewnętrznych, który jednak nie ma wpływu na jakość lub wygląd opony. Na nitki wewnętrzne 3 jest w końcu nakładana warstwa osnowy 4. W warstwie osnowy 4 znajdują się ułożone w kauczuku wytrzymałe elementy nośne 5 z poliestru. Końce 6 warstwy osnowy 4 zachodzą na listwę 2 w obszarze zachodzenia na zakładkę 7. Obszar zachodzenia na zakładkę 7 obydwóch końców warstwy osnowy 6 wynosi około 5 mm. Po warstwie osnowy 4 na bębnie konfekcyjnym konfekcjonuje się następne, nie przedstawione części składowe (na przykład drutówkę opony, wypełniacz), przy czym drutówkę/wypełniacz umieszcza się na bębnie konfekcyjnym na zewnątrz listwy 2. Po nałożeniu następnych części składowych opony, jak na przykład pakietu rdzeniowego, następuje wyoblanie półfabrykatu. W końcu nakłada się bieżnik i pokrycie boczne opony oraz ścianki boczne i półfabrykat wulkanizuje się. W zasadzie wytwarzanie nadmiaru długości warstwy osnowy nie jest pomyślane tylko podczas wytwarzania właśnie opisanych opon radialnych, lecz odnosi się także do opon diagonalnych.
Na figurze 3 objaśniono taki przypadek, w którym nadmiar długości Δ1 wytrzymałych elementów nośnych 5 warstwy osnowy 4 powstaje dzięki utworzeniu dwóch fałd 10. Szerokość fałdy mierzona w kierunku obwodowym bębna konfekcyjnego wynosi a (około 10 mm), wysokość fałdy b wynosi około 5 mm oraz długość I pomiędzy obydwiema fałdami wynosi około 250 mm. Wymiary te dotyczą opony radialnej o rozmiarze 195/70 R 15. W ten sposób sfałdowanej warstwy osnowy używa się do konfekcjonowania półfabrykatu opony w konwencjonalny sposób. Fałdy warstwy osnowy można utworzyć albo przed nałożeniem materiału na bęben konfekcyjny albo bezpośrednio na nim.
Na figurze 4a i figurze 4b jeszcze raz objaśniono wytwarzanie według wynalazku nadmiaru długości Δ1 wytrzymałych elementów nośnych 5 warstwy osnowy 4 za pomocą listwy 2 (fałda 10), na uproszczonym schematycznym przekroju półfabrykatu opony według wynalazku w porównaniu do sposobu konwencjonalnego. Na fig. 4a (opona konwencjonalna) i fig. 4b (opona według wynalazku) przedstawiono warstwę osnowy 4, którą nawija się wokół metalowej drutówki opony 8 i wypełniacza 9. Dzięki wysokości listwy 2 (fałda 10), do której przylega warstwa osnowy 4, powstaje nadmiar długości Δ1 wytrzymałych elementów nośnych warstwy osnowy DL pomiędzy obydwiema drutówkami opony/wypełniaczami. Ten nadmiar długości Δ1, który jest mniejszy od dwukrotnej wysokości listwy (fałda 10), w przypadku listwy o wysokości mniejszej niż 8 mm, przyczynia się do takiego wyrównania nierówności wynikających ze skurczu wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych (poliester) warstwy osnowy, że eliminuje przewężenia w obszarze ścianek bocznych.
184 775
184 775
FIG. 4b
184 775
•1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób wytwarzania opony samochodowej przez konfekcjonowanie półfabrykatu części nośnej na cylindrycznym bębnie konfekcyjnym, w którym nakłada się nitki wewnętrzne na cylindryczny bęben konfekcyjny, i przynajmniej jedną warstwę osnowy, która zawiera wytrzymałe tekstylne elementy nośne lub składa się z nich, przy czym końce nałożonej warstwy osnowy tworzą obszar zachodzenia na zakładkę, a następnie osadza się drutówkę opony i w końcu kompletuje i wulkanizuje się półfabrykat opony w konwencjonalny sposób, znamienny tym, że cylindryczny bęben konfekcyjny (1) w obszarze zachodzenia na zakładkę (7) warstwy osnowy (4), posiada występ lub wgłębienie przebiegające korzystnie równolegle do wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych (5) warstwy osnowy (4), przy czym podczas nakładania warstwy osnowy (4) w obszarze zachodzenia na zakładkę (7), wytwarza się nadmiar długości (Δ1) wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych (5).
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że nadmiar długości (Δ1) wytrzymałych elementów nośnych (5) warstwy osnowy (4) w obszarze zachodzenia na zakładkę (7) wytwarza się przy wykorzystaniu występu lub wgłębienia, które posiada szerokość 8 do 15 mm, wysokość lub głębokość 3 do 5 mm i długość 50 do 300 mm.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że stosuje się wielowarstwową osnowę (4), przy czym w obszarze zachodzenia na zakładkę (7) przynajmniej zewnętrzna, usytuowana promieniowo warstwa osnowy (4) wykazuje nadmiar długości (Δ1) wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych (5).
  4. 4. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że na wytrzymałe tekstylne elementy nośne (5) warstwy osnowy (4) stosuje się poliester.
  5. 5. Sposób wytwarzania opony samochodowej przez konfekcjonowanie półfabrykatu części nośnej na cylindrycznym bębnie konfekcyjnym, w którym nakłada się nitki wewnętrzne na cylindryczny bęben konfekcyjny, i przynajmniej jedną warstwę osnowy, która zawiera wytrzymałe tekstylne elementy nośne lub składa się z nich, przy czym końce nałożonej warstwy osnowy tworzą obszar zachodzenia na zakładkę, a następnie osadza się drutówkę opony i w końcu kompletuje i wulkanizuje się półfabrykat opony w konwencjonalny sposób, znamienny tym, że w obszarze zachodzenia na zakładkę (7) warstwy osnowy (4) wytwarza się nadmiar długości (Δ1) wytrzymałych elementów nośnych (5), gdy z warstwy osnowy (4) układa się przynajmniej jedna fałdę (10).
  6. 6. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że nadmiar długości (Δ1) wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych (5) warstwy osnowy (4), który powstaje w wyniku sfałdowania, wynosi 3 do 10 mm.
  7. 7. Sposób według zastrz. 5 albo 6, znamienny tym, że stosuje się wielowarstwową osnowę (4), przy czym w obszarze zachodzenia na zakładkę (7) przynajmniej zewnętrzna, usytuowana promieniowo warstwa osnowy (4) wykazuje nadmiar długości (Δ1) wytrzymałych tekstylnych elementów nośnych (5).
  8. 8. Sposób według zastrz. 5 albo 6, znamienny tym, że na wytrzymałe tekstylne elementy nośne (5) warstwy osnowy (4) stosuje się poliester.
  9. 9. Bęben konfekcyjny do wytwarzania opony samochodowej, znamienny tym, że na powierzchni cylindrycznego bębna konfekcyjnego (1) jest umieszczona listwa (2), która posiada szerokość 8 do 15 mm, wysokość 3 do 5 mm i długość 50 do 300 mm, przy czym przebiega ona, korzystnie, równolegle do kierunku osiowego bębna konfekcyjnego (1).
    184 775
  10. 10. Bęben według zastrz. 9, znamienny tym, że na powierzchni cylindrycznego bębna konfekcyjnego (1) jest wykonany rowek, który posiada szerokość 8 do 15 mm, głębokość 3 do 5 mm i długość 50 do 300 mm, przy czym korzystnie, przebiega on równolegle do kierunku osiowego bębna konfekcyjnego (1).
PL97323091A 1996-11-14 1997-11-13 Sposób i bęben konfekcyjny do wytwarzania opony samochodowej PL184775B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19647078A DE19647078C1 (de) 1996-11-14 1996-11-14 Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung eines Fahrzeugluftreifens

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL323091A1 PL323091A1 (en) 1998-05-25
PL184775B1 true PL184775B1 (pl) 2002-12-31

Family

ID=7811661

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97323091A PL184775B1 (pl) 1996-11-14 1997-11-13 Sposób i bęben konfekcyjny do wytwarzania opony samochodowej

Country Status (5)

Country Link
US (1) US5993583A (pl)
EP (1) EP0842759B1 (pl)
JP (1) JPH10180900A (pl)
DE (2) DE19647078C1 (pl)
PL (1) PL184775B1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN111674209B (zh) * 2020-06-16 2022-05-17 江苏通用科技股份有限公司 一种全钢子午线轮胎带束层胎面复合件及其贴合工艺

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1579213A1 (de) * 1966-12-19 1970-04-30 Continental Gummi Werke Ag Aus Teilstuecken zusammengesetzte Warenbahn,insbesondere zur Verwendung fuer den Aufbau von Fahrzeugluftreifen
US3556891A (en) * 1969-04-21 1971-01-19 Uniroyal Inc Pneumatic tire method of fabrication and intermediate article
JP3140451B2 (ja) * 1989-07-04 2001-03-05 株式会社ブリヂストン ラジアルタイヤの製造方法およびラジアルタイヤ
US5021115A (en) * 1989-07-07 1991-06-04 The Uniroyal Goodrich Tire Company Joining reinforced elastomeric sheet material
JPH0397532A (ja) * 1989-09-12 1991-04-23 Bridgestone Corp 円筒体の成型装置
US5240534A (en) * 1991-02-06 1993-08-31 Uniroyal Goodrich Tire Company Apparatus and method for joining elastomeric sheet material
JP3192743B2 (ja) * 1992-03-17 2001-07-30 株式会社ブリヂストン 円筒状部材の成型方法および成型装置
DE19630452C1 (de) * 1996-07-27 1997-07-03 Continental Ag Verfahren zur Herstellung einer Karkasse eines Reifens und Vorrichtung zur Verwendung in dem Verfahren

Also Published As

Publication number Publication date
DE59708431D1 (de) 2002-11-14
PL323091A1 (en) 1998-05-25
JPH10180900A (ja) 1998-07-07
EP0842759B1 (de) 2002-10-09
DE19647078C1 (de) 1998-04-02
US5993583A (en) 1999-11-30
EP0842759A2 (de) 1998-05-20
EP0842759A3 (de) 1999-07-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101233894B1 (ko) 공기 타이어용 렌드 위브 구조의 밴드 플라이
US5396941A (en) Radial tire with spirally wound band having varied winding pitch
JP3140451B2 (ja) ラジアルタイヤの製造方法およびラジアルタイヤ
JPH01278803A (ja) 空気タイヤおよびその製造方法
JP4169226B2 (ja) 空気入りタイヤ
US8083877B2 (en) Process for forming pneumatic tire with leno cap ply
US20080053595A1 (en) Chipper and apex subassembly as an intermediate article of manufacture
PT78115B (pt) 54) equipados com uns feixes de arames (55) na zona em que as paredes laterais assentam sobre a jante. 0 pneu (50) apresenta duas telas de carcaça (55) ® (56) situadas em torno de todo o pneu e no interior deste. As telas es. tendem-se de um ao outro talão e são dobradas à volta dos feixes de arames (55) dos talões de maneira que as partes laterais
KR100564095B1 (ko) 타이어용의 고무 부착 패브릭, 그 제조 방법, 고무 부착패브릭을 이용한 공기 타이어의 제조 방법, 및 공기 타이어
US4399187A (en) Reinforced articles
FI87164B (fi) Foerfarande foer sammanfogning av kanterna av en gummivaevnad, avsedd foer framstaellning av en foerstaerkning vid en stomdel, aenda mot aenda, samt ett ytterdaeck uppvisande en enligt detta foerfarande framstaelld foerstaerkning vid stomdelen.
EP0403480B1 (en) Bead reinforcement construction
JP5216067B2 (ja) 空気入りタイヤの製造方法
US7578330B2 (en) Tire and tire manufacturing process
RU2230664C2 (ru) Способ изготовления шины для транспортных средств и шина, изготовленная этим способом
JP2021172336A (ja) カット保護ベルト構造を有するタイヤ
JP3116044B2 (ja) 重荷重、小型トラック用の空気入りタイヤ
PL184775B1 (pl) Sposób i bęben konfekcyjny do wytwarzania opony samochodowej
EP1181157B1 (en) A carcass structure for tyres for vehicle wheels, and a tyre comprising said carcass structure
JP3803305B2 (ja) タイヤ用ゴム付きファブリック、その製造方法及び空気入りタイヤ
RU2728496C2 (ru) Шина и способ изготовления кольцевого каркаса шины
US6945295B2 (en) Tire for a vehicle wheel comprising a particular carcass structure
JPH11291724A (ja) 空気入りタイヤ
JP5452123B2 (ja) 空気入りタイヤの製造方法
JP2005515099A (ja) 車輪用空気タイヤを形成する方法

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20051113