PL183105B1 - Palnik gazowy do urządzeń kuchennych - Google Patents

Palnik gazowy do urządzeń kuchennych

Info

Publication number
PL183105B1
PL183105B1 PL97319027A PL31902797A PL183105B1 PL 183105 B1 PL183105 B1 PL 183105B1 PL 97319027 A PL97319027 A PL 97319027A PL 31902797 A PL31902797 A PL 31902797A PL 183105 B1 PL183105 B1 PL 183105B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
flame
burner according
burner
venturi
chamber
Prior art date
Application number
PL97319027A
Other languages
English (en)
Other versions
PL319027A1 (en
Inventor
Giuseppe Saleri
Original Assignee
Sabaf Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=26142009&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL183105(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Sabaf Spa filed Critical Sabaf Spa
Publication of PL319027A1 publication Critical patent/PL319027A1/xx
Publication of PL183105B1 publication Critical patent/PL183105B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F23COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
    • F23DBURNERS
    • F23D14/00Burners for combustion of a gas, e.g. of a gas stored under pressure as a liquid
    • F23D14/02Premix gas burners, i.e. in which gaseous fuel is mixed with combustion air upstream of the combustion zone
    • F23D14/04Premix gas burners, i.e. in which gaseous fuel is mixed with combustion air upstream of the combustion zone induction type, e.g. Bunsen burner
    • F23D14/06Premix gas burners, i.e. in which gaseous fuel is mixed with combustion air upstream of the combustion zone induction type, e.g. Bunsen burner with radial outlets at the burner head
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F23COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
    • F23DBURNERS
    • F23D17/00Burners for combustion conjointly or alternatively of gaseous or liquid or pulverulent fuel
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F23COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
    • F23DBURNERS
    • F23D2900/00Special features of, or arrangements for burners using fluid fuels or solid fuels suspended in a carrier gas
    • F23D2900/14Special features of gas burners
    • F23D2900/14062Special features of gas burners for cooking ranges having multiple flame rings

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Gas Burners (AREA)
  • Feeding And Controlling Fuel (AREA)

Abstract

1. Palnik gazowy do urzadzen kuchen nych, zawierajacy centralny pierscien plomy- kowy i dwa wspólsrodkowe obwodowe pier- scienie plomykowe, zespól dostarczajacy mieszanke powietrza i gazu do obwodowych pierscieni plomykowych oraz zespól dostar- czajacy mieszanke powietrza i gazu do cen- tralnego pierscienia plomykowego z komory Venturiego, znamienny tym, ze komora (27) Venturiego jest pozioma, zas zespól do starczajacy mieszanke powietrza i gazu do centralnego pierscienia plomykowego (17, 17a) zawiera liczne otwory lub szczeliny (28) usytuowane na plaskiej powierzchni (23) ko- mory (27) Venturiego w strefie, gdzie zjawi- sko Venturiego nie wystepuje i/lub w strone odplywu od tej strefy w odniesieniu do przeplywu mieszanki powietrza i gazu. F ig.1 PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest palnik gazowy do urządzeń kuchennych.
Palniki gazowe do urządzeń kuchennych zaopatrzone w dwa albo trzy pierścienie płomykowe znane są ze stanu techniki. Znane sązwłaszcza palniki z trzema pierścieniami płomykowymi, które posiadają jeden centralny pierścień płomykowy i dwa obwodowe pierścienie, jeden skierowany do środka palnika, a drugi na zewnątrz.
Ten typ palnikajest szczególnie korzystny, gdyż ogrzewa podstawę garnka bardziej jednolicie.
183 105
Brytyjskie zgłoszenie patentowe GB-A-2233444, na rzecz Lee, opisuje palnik zawierający pionowo zespoloną rurę dostarczającą gaz i podpierającą, na której jest zamontowana głowica trójpierścieniowa. Centralny pierścień jest współosiowy z pionową rurą zasilającą i łączy się z nią. Trzy rozgałęzione przewody rozciągająsię od wspomnianej rury zasilającej tak, aby zabierać mieszankę powietrza pierwotnego i gazu do okrągłego pierścienia rozdzielającego płomień, w którym wycięte są dwa obwodowe pierścienie płomykowe. Powietrze wtórne jest zabierane znad matrycy kuchenkowej dla wszystkich trzech pierścieni.
Pionowy kształt palnika uniemożliwia jego zastosowanie we „wbudowanych” jednostkach kuchennych, gdzie pionowa wysokość palnika musi być tak zredukowana, jak to tylko możliwe. Ponadto, wewnętrzny obwodowy pierścień posiada zredukowaną liczbę dysz płomykowych w efekcie zakłóceń i problemów związanych ze spalaniem spotykanych w tego typu palnikach.
Zgłoszenie patentowe EP-A-0534301, na rzecz Merloni, opisuje palnik z dwupierścieniowągłowicą Podobnie w niemieckim zgłoszeniu patentowym DE 3123751, na rzecz zgłaszaj ącego, w tym palniku zarówno pierwotne, jak i wtórne powietrze jest zabierane znad matrycy kuchenkowej, a mieszanka pierwotnego powietrza i gazu jest zabierana do pierścienia płomykowego poprzez tak zwany poziomy przewód Venturiego. Dwa pierścienie są wycięte zewnętrznie i wewnętrznie w okrągłym separatorze płomienia, którego wewnętrzna przestrzeń jest podzielona przez elementy separatora na liczne sektory, do których jest dostarczana mieszanka wstępnego powietrza i gazu poprzez liczne ramiona.
W tym rozwiązaniu poziomy przewód Venturiego redukuje wysokość palnika, występują jedynie dwa obwodowe pierścienie, z których wewnętrzny posiada bardzo małą liczbę dysz płomykowych.
Palnik gazowy do urządzeń kuchennych, zawierający centralny pierścień płomykowy i dwa współśrodkowe obwodowe pierścienie płomykowe, zespół dostarczający mieszankę powietrza i gazu do obwodowych pierścieni płomykowych oraz zespół dostarczający mieszankę powietrza i gazu do centralnego pierścienia płomykowego z komory Venturiego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że komora Venturiego jest pozioma, zaś zespół dostarczający mieszankę powietrza i gazu do centralnego pierścienia płomykowego zawiera liczne otwory lub szczeliny usytuowane na płaskiej powierzchni komory Venturiego w strefie, gdzie zjawisko Venturiego nie występuj e i/lub w stronę odpływu od tej strefy w odniesieniu do przepływu mieszanki powietrza i gazu.
Powierzchnia szczelin stanowi od 2% do 10% całkowitej powierzchni płaskiej powierzchni.
Komora Venturiego zawiera powierzchnię oraz zawiera skośną część obwodowąprzyległą do komory Venturiego, która leży w płaszczyźnie usytuowanej pod kątem a do płaszczyzny powierzchni, korzystnie kąt a znajduje się w przedziale od 5 do 15 stopni.
Ponadto skośna część obwodowa znajduje się na dolnej ściance komory Venturiego.
Pomiędzy skośną częścią obwodową a końcem płaskiej powierzchni komory Venturiego są umieszczone otwory lub szczeliny.
Komora Venturiego zawiera na bokach rozchylone ścianki.
Centralny pierścień płomykowy zawiera otwory płomykowe prowadzące oraz otwory płomykowe główne umieszczone w różnych płaszczyznach, przy czym otwory płomykowe główne są umieszczone w bocznych rozchylonych ściankach komory Venturiego.
Ponadto otwory płomykowe główne sąnachyłone w stosunku do pionowej osi palnika pod kątem w zakresie od 20 do 40 stopni.
Kąt nachylenia otworów głównych płomykowych do pionowej osi palnika wynosi 32 stopnie, zaś otwory płomykowe główne centralnego pierścienia płomykowego są odsunięte od otworów płomykowych głównych wewnętrznego obwodowego pierścienia płomykowego.
Centralny pierścień płomykowy i obwodowy pierścień płomykowy są połączone z zespołem zabierającym wtórne powietrze od spodu matrycy kuchenkowej.
18(3105
Palnik trójpłomykowy, według wynalazku, o zredukowanej wysokości, który jest prosty i niekosztowny do wytworzenia i zainstalowania. Wytwarza on płomień, który jest wolny od zawirowań i zakłóceń oraz umożliwia łatwy dostęp do dysz gazowych w celu ewentualnej wymiany.
Palnik posiada niski profil i może być zainstalowany we „wbudowanych” zespołach kuchenkowych.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia pokazany częściowo w przekroju widok rozebranego na części przykładu wykonania palnika według niniejszego wynalazku, fig. 2 i fig. 3 - widoki rzutów od spodu i z góry, odpowiednio, górnej płyty palnika pokazanego na fig. 1, fig. 4 - widok od spodu elementu palnika pokazanego na fig. 1, fig. 5 - widok z góry elementu pokazanego na fig. 4, fig. 6 - widok z boku palnika według niniejszego wynalazku zamontowanego w matrycy kuchenkowej, fig. 7 - widok przekrojowy komory Yenturiego palnika według niniejszego wynalazku, fig. 8 - widok rzutu elementu podstawy palnika według niniejszego wynalazku, fig. 9 i fig. 10 - powiększone, częściowe i przekrojowe widoki wykonane w płaszczyznach B-B i C-C (fig. 11) kolejnego przykładu wykonania palnika według niniejszego wynalazku, fig. 11 i fig. 12 - widoki rzutów od spodu i z góry, odpowiednio, górnej płyty palnika według fig. 9 i fig. 1,0, a fig. 13 - widok boczny przykładu wykonania według fig. 9 do 12.
Jak widać na fig 1 (która jest przekrojem po płaszczyźnie A-A fig. 3) i fig. 6, palnik 1 według niniejszego wynalazku zawiera podstawę 2, do której jest przymocowana rura dostarczająca gaz 3 oraz gniazdo 4 dla dyszy 5 (fig. 6). Podstawa 2 jest wyposażona w kilka kołnierzy 11 wystających promieniowo w celu zamocowania jej w matrycy. Podstawa 2 osłania cylindryczny element 6. Wewnątrz tego elementu 6 znajduje się wewnętrzny przewód 8 integralny z nim lub wmontowany w cylindryczny element 6. W pokazanym przykładzie wykonania, przewód 8 jest integralny z cylindrycznym elementem 6 i tworzy z nim oraz z podstawą 2 komorę mieszającą 9 do mieszania gazu z rury doprowadzającej 3 i powietrza pierwotnego dochodzącego znad matrycy 13 (fig. 6) przez otwory 14. Takie otwory 14 są ograniczone przez kołnierz 11, przez odpowiadające im kołnierze 12 na cylindrycznym elemencie 6 oraz przez pionowe żeberka 15 u spodu kołnierza 12.
Nad cylindrycznym elementem 6 znajduje się głowica 16, w której sąwycięte trzy pierścienie płomykowe 17, 18 i 19 oraz która zostanie lepiej opisana w odniesieniu do fig. 2 i fig. 3.
Głowica 16 zawiera centralną część 20, z górną wnęką 3 3 i rowkami centralnego pierścienia płomykowego 17. Centralna część 20 jest połączona poprzez ramiona 21 z okrągłym elementem 22, o przekroju w kształcie litery U, na którym znajdują się obwodowe pierścienie płomykowe 18 i 19. Dla uproszczenia rysunku na fig. 3 te pierścienie płomykowe (zawierające liczne rowki) są pokazane jedynie na części okrągłego elementu 22. Ramiona 21 są wydrążone i nie posiadają dolnej ścianki, umożliwiając mieszance pierwotnego powietrza i gazu dostanie się do okrągłego elementu 22. Dolna granica ramion 21 jest utworzona przez płytki 12, na których obrzeżowej części spoczywa głowica 16.
Jak to można zauważyć na fig. 1 i fig. 2, dolna powierzchnia centralnej części 20 posiada wnękę wyznaczoną przez ściankę lub płaską powierzchnię 23 i rozchylone ścianki 24. · Ta wnęka osłania górną część 25 cylindrycznego elementu 6, który ma taką wysokość, aby górna powierzchnia 26 wspomnianej części 25 była odsunięta od płaskiej powierzchni 23 głowicy 16, gdy palnik jest zamontowany na odległość korzystnie w zakresie od 1,5 do 3,5 mm. W ten sposób utworzona zostaje pozioma komora 27 Venturiego (fig. 7), która umożliwia dostęp gazu do pierścieni płomykowych 17-19. Jak wspomniano powyżej oraz jak widać na fig. 7, komora 27 Venturiego, w której zachodzi zjawisko Vcnturiego jest pozioma i ograniczona przez powierzchnię 23 centralnej części 20 głowicy 16 oraz powierzchnię 26 cylindrycznego elementu 6. Płaska powierzchnia 23 stanowi zatem górną ściankę komory 27 Venturiego, a powierzchnia 26 jej dolną ściankę.
Powierzchnia 26 jest wyposażona w skośną część obwodową 26a, która leży pod kątem a do płaszczyzny powierzchni 26, przy czym ta płaszczyzna jest równoległa do płaskiej powierzchni 23. Kąt a wynosi korzystnie od 5 do 15 stopni.
183 105
Zjawisko Venturiego nie występuje lub jest znacznie zredukowane już przy granicy pomiędzy płaską powierzchnią 26 a skośną częścią obwodową 26a. Rozchylone ścianki 24 (fig. 2) bez zakłóceń przewodząi prowadzą do ramion 21 części przepływu mieszanki powietrza i gazu, który uderza wspomniane ścianki przy jego wychodzeniu z komory 27 Venturiego.
Według niniejszego wynalazku, płaska powierzchnia 23 jest wyposażona w dwie lub więcej szczeliny 28, korzystnie w cztery szczeliny, po jednej dla każdej rozchylonej ścianki 24, które łączą komorę 27 Venturiego z wnęką 33 centralnej części 20.
Szczeliny 28 sąumieszczone w pobliżu strefy, gdzie nie występuje już zjawisko Venturiego lub jest zredukowane i/lub w stronę odpływu od tej strefy w odniesieniu do przepływu gazu. W przykładzie wykonania według niniejszego wynalazku, otwory lub szczeliny są zatem umieszczone w płaskiej powierzchni 23 zgodnie z granicą powierzchni 26 wyznaczonej przez skośną część obwodową 26a, korzystnie w stronę odpływu od niego w odniesieniu do przepływu gazu, a korzystniej (jak w pokazanym przykładzie wykonania) zgodnie ze skośną częścią obwodową szczeliny 26a.
Otwory lub szczeliny 28 mają korzystnie taki rozmiar, aby ich całkowita powierzchnia zawierała się w zakresie od 2% do 10% całkowitej powierzchni płaskiej powierzchni 23, włączając powierzchnię wspomnianego otworu ograniczonego linią H na fig. 2.
Jak to można zobaczyć na przykładzie wykonania z fig. 6, palnik posiada dwie nakrywki 29 i 30 do nakrywania centralnej części 20 i okrągłego elementu 22 głowicy 16, przy czym część 20 jest podniesiona ponad element 22.
Figury od 9 do 13 przedstawiają kolejny przykład wykonania niniejszego wynalazku, w którym centralny pierścień płomykowy jest usytuowany na różnych poziomach. Pozostałe elementy charakterystyczne palnika, to znaczy komora Venturiego, szczeliny i tym podobne, są takie same jak w powyższym przykładzie wykonania i sąoznaczone identycznymi odnośnikami.
Jak to można zobaczyć na fig. 9 i fig. 10, które są widokami przekrojowymi w płaszczyźnie B-B i C-C z fig. 11, centralny pierścień płomykowy 17a zawiera pierwszy zbiór zawierający rowki lub wycięcia, który jest połączony z wnęką33 centralnej części 20. Otwory płomykowe 34 są na krawędzi wnęki 33 centralnej części 20 w postaci rowków, które są ograniczone powyżej przez nakrywkę 30a. Otwory płomykowe główne 35 sąw otworach rozchylonych ścianek 24 komory 27 Venturiego.
Otwory płomykowe główne 35 sąnachylone względem pionowej osi palnika o kąt β (beta) w zakresie od 20 do 40 stopni, a korzystnie o kąt β (beta) wynoszący 32 stopnie.
Nakrywka 30a jest umieszczona centralnie na górnej krawędzi centralnej części 20 głowicy 16 za pomocą części wystających 36 przewidzianych na wspomnianej krawędzi oraz wystaje ona poza nie w celu przykrycia otworów płomykowych prowadzących 34.
We wszystkich przykładach wykonania niniejszego wynalazku pierścienie płomykowe są wyznaczone w taki sposób, że otwory płomykowe główne mają większe rowki i są odsunięte względem otworów płomykowych następnego pierścienia, w celu uniknięcia ich zakłócania.
Działanie jest podobne do obu przedstawionych przykładów wykonania. Pierwotne powietrze przychodzące przez otwory 14 jest mieszane z gazem w komorze mieszającej 9. Stamtąd przepływa ono do poziomej komory 27 Venturiego przez przewód 8.
Po przejściu przez komorę 27 Venturiego, w przykładzie wykonania z fig. od 1 do 8 mieszanka pierwotnego powietrza i gazu przepływa wzdłuż rozchylonej ścianki 24 i ramion 21 głowicy 16 i częściowo przepływa do centralnego pierścienia płomykowego 17 przez liczne otwory lub szczeliny 28 w płaskiej powierzchni 23 centralnej części 20 głowicy 16.
Taka sama sytuacja pojawia się w przykładzie wykonania z fig. od 9 do 13, z taką różnicą, że w tym przypadku część mieszanki przepływa przez nachylone szczeliny lub otwory płomykowe główne 35, które stanowią otwory centralnego pierścienia płomykowego.
Jak wspomniano powyżej w palniku według niniej szego wynalazku pierwotne i wtórne powietrze jest zabierane sponad matrycy kuchenkowej. W korzystnym przykładzie wykonania zespół dostarczający wtórne powietrze do palnika dostarcza je także spod poziomu matrycy.
183 105
Odkryto, że problem niestabilności płomienia przy zapalaniu zimnego palnika może zostać w ten sposób wyeliminowany.
Korzystny zespół dostarczający wtórne powietrze spod matrycy jest pokazany na fig. 8. Pokazano tu podstawę 2a wyposażoną w przewód 3 do dostarczania gazu i gniazdo 4 dla dyszy gazowej. Podobnie do podstawy 2 pokazanej na fig. 1, także podstawa 2a jest wyposażona w ramiona 1la do mocowania jej w matrycy 13. Jednakże w przeciwieństwie do przykładu wykonania pokazanego na fig. 1, ramiona 11a w podstawie 2a są połączone ze sobą w celu utworzenia kołnierza 32, w którym są wycięte szczeliny tworzące zespół 31 do przechodzenia powietrza od spodu matrycy powyżej niej.
183 105
183 105 f==h 72
183 105
183 105
183 105
183 105
183 105
δ
183 105
183 105 ez
si
183 105
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 4,00 zł.

Claims (12)

Zastrzeżenia patentowe
1. Palnik gazowy do urządzeń kuchennych, zawierający centralny pierścień płomykowy i dwa współśrodkowe obwodowe pierścienie płomykowe, zespół dostarczający mieszankę powietrza i gazu do obwodowych pierścieni płomykowych oraz zespół dostarczający mieszankę powietrza i gazu do centralnego pierścienia płomykowego z komory Venturiego, znamienny tym, że komora (27) Venturiego jest pozioma, zaś zespół dostarczający mieszankę powietrza i gazu do centralnego pierścienia płomykowego (17,17a) zawiera liczne otwory lub szczeliny (28) usytuowane na płaskiej powierzchni (23) komory (27)Venturiego w strefie, gdzie zjawisko Venturiego nie występuje i/lub w stronę odpływu od tej strefy w odniesieniu do przepływu mieszanki powietrza i gazu.
2. Palnik według zastrz. 1, znamienny tym, że powierzchnia szczelin (28) stanowi od 2% do 10°% całkowitej powierzchni płaskiej powierzchni (23).
3. Palnik według zastrz. 1, znamienny tym, że komora (27) Venturiego zawiera powierzchnię (26) oraz zawiera skośną część obwodową (26a) przyległą do komory (27)Venturiego, która leży w płaszczyźnie usytuowanej pod kątem a do płaszczyzny powierzchni (26).
4. Palnik według zastrz. 3, znamienny tym, że kąt a znajduje się w przedziale od 5 do 15 stopni.
5. Palnik według zastrz. 3, znamienny tym, że skośna część obwodowa (26a) znajduje się na dolnej ściance komory (27) Venturiego.
6. Palnik według zastrz. 5, znamienny tym, że pomiędzy skośnączęściąobwodową(26a) a końcem płaskiej powierzchni (23) komory (27) Vcnturiego sąumieszczone otwory lub szczeliny (28).
7. Palnik według zastrz. 1, znamienny tym, że komora (27) Venturiego zawiera na bokach rozchylone ścianki (24).
8. Palnik według zastrz. 1, znamienny tym, że centralny pierścień płomykowy (17a) zawiera otwory płomykowe prowadzące (34) oraz otwory płomykowe główne (35) umieszczone w różnych płaszczyznach, przy czym otwory płomykowe główne (35) sąumieszczone w bocznych rozchylonych ściankach (24) komory (27) Venturiego.
9. Palnik według zastrz. 8, znamienny tym, że otwory płomykowe główne (35) sąnachylone w stosunku do pionowej osi palnika pod kątem w zakresie od 20 do 40 stopni.
10. Palnik według zastrz. 9, znamienny tym, że kąt nachylenia otworów głównych płomykowych (35) do pionowej osi palnika wynosi 32 stopnie.
11. Palnik według zastrz. 8 albo 9, albo 10, znamienny tym, że otwory płomykowe główne (35) centralnego pierścienia płomykowego (17,17a) są odsunięte od otworów płomykowych głównych (35) wewnętrznego obwodowego pierścienia płomykowego (19).
12. Palnik według zastrz. 1, znamienny tym, że centralny pierścień płomykowy (17,17a) i obwodowy pierścień płomykowy (18,19) sąpołączone z zespołem (31) zabierającym wtórne powietrze od spodu matrycy (13) kuchenkowej.
PL97319027A 1996-03-19 1997-03-18 Palnik gazowy do urządzeń kuchennych PL183105B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP96830125 1996-03-19
EP96109934A EP0797048B1 (en) 1996-03-19 1996-06-20 Gas burner for kitchen appliances

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL319027A1 PL319027A1 (en) 1997-09-29
PL183105B1 true PL183105B1 (pl) 2002-05-31

Family

ID=26142009

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97319027A PL183105B1 (pl) 1996-03-19 1997-03-18 Palnik gazowy do urządzeń kuchennych

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0797048B1 (pl)
KR (1) KR100453121B1 (pl)
AT (1) ATE184384T1 (pl)
DE (2) DE797048T1 (pl)
ES (1) ES2107401T3 (pl)
PL (1) PL183105B1 (pl)
SI (1) SI0797048T1 (pl)
TR (1) TR199700179A1 (pl)
YU (1) YU49044B (pl)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0903538A1 (en) * 1997-09-23 1999-03-24 SABAF S.p.A. Gas burner
IT1318126B1 (it) * 2000-07-06 2003-07-23 Sabaf Spa Bruciatore con separatore interno
ITVE20010043A1 (it) * 2001-10-24 2003-04-24 Ohg Defendi S R L Bruciatore a gas a piu' settori di fiamma
ITMI20020315A1 (it) 2002-02-18 2003-08-18 Sabaf Spa Piano di cottura in vetro temprato o altro materiale termicamente degradabile
ITPS20030016A1 (it) * 2003-04-18 2004-10-19 So M I Press Societa Metalli I Niettati Spa Bruciatore per fornelli a gas, di tipo perfezionato.
ITUD20030137A1 (it) * 2003-06-23 2004-12-24 Sami Srl Bruciatore a tripla corona.
ES1056041Y (es) * 2003-11-11 2004-06-01 Fagor S Coop Quemador de gas de triple corona para placas de coccion.
ES2390764T3 (es) 2004-01-23 2012-11-16 Burner Systems International (Bsi) Quemador de gas para aparato culinario
KR100678283B1 (ko) 2005-01-19 2007-02-02 동양매직 주식회사 가스 버너
ITVE20050003A1 (it) * 2005-01-20 2006-07-21 Ohg Defendi S R L Bruciatore a gas, in particolare per apparecchiature di cottura domestiche.
KR100730576B1 (ko) 2005-08-24 2007-06-21 공재철 휴대용 가스렌지
PL2359061T3 (pl) * 2008-12-12 2019-02-28 Sabaf S.P.A. Palnik gazowy do kuchenek domowych
IT1400182B1 (it) 2010-05-19 2013-05-17 Defendi Italy Srl Bruciatore a gas a più corone di fiamme.
ES2433104T3 (es) * 2010-06-23 2013-12-09 Electrolux Home Products Corporation N.V. Cocina de gas
CN102062400A (zh) * 2011-01-25 2011-05-18 叶鸿煦 一种用于蒸煎鱼的节能燃烧器
CN102230622B (zh) * 2011-06-21 2013-04-17 美的集团股份有限公司 一种用于燃气灶具的燃烧器
CN202494111U (zh) * 2012-02-16 2012-10-17 梁锦洪 燃气灶用的燃烧器
CN103256595B (zh) * 2013-05-16 2015-10-28 广东万和电气有限公司 用于燃气灶的燃烧器
MX2017011520A (es) * 2015-03-10 2018-01-25 Defendi Italy Srl Quemador de gas mejorado.

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2233444A (en) * 1939-09-19 1941-03-04 Hubert O Woody Shearing machine
DE3123751C3 (de) * 1981-06-15 1998-01-29 Sabaf Spa Gasbrenner für eine Kochplatte
FR2642147B1 (fr) * 1989-01-20 1991-05-03 Sourdillon Airindex Sa Agencement de bruleur a gaz du type extra-plat
GB2233444B (en) * 1989-08-16 1992-08-26 Lee Cheng San Improvements in and relating to gas cooker hobs
US5133334A (en) * 1989-12-12 1992-07-28 Robertshaw Controls Company Burner construction and method of making the same
IT1250838B (it) * 1991-09-26 1995-04-21 Merloni Elettrodomestici Spa Bruciatore di gas.
IT1258754B (it) * 1992-01-13 1996-02-27 Smeg Spa Bruciatore perfezionato per fornelli di cottura a gas a tre fiamme concentriche
KR100187029B1 (ko) * 1995-12-28 1999-03-20 배순훈 2중 벤츄리 버너

Also Published As

Publication number Publication date
TR199700179A1 (xx) 1997-10-21
YU10097A (sh) 1999-09-27
KR100453121B1 (ko) 2004-12-23
ES2107401T3 (es) 2000-02-01
ES2107401T1 (es) 1997-12-01
EP0797048B1 (en) 1999-09-08
DE69604153T2 (de) 2000-05-25
KR970066277A (ko) 1997-10-13
ATE184384T1 (de) 1999-09-15
DE797048T1 (de) 1998-03-12
DE69604153D1 (de) 1999-10-14
YU49044B (sh) 2003-07-07
EP0797048A1 (en) 1997-09-24
SI0797048T1 (en) 1999-12-31
PL319027A1 (en) 1997-09-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL183105B1 (pl) Palnik gazowy do urządzeń kuchennych
EP2399072B1 (en) Gas burner
CA2712208C (en) Triple flame section burner
EP2310742B1 (en) Cooktop swirl burner
US8899972B2 (en) Burner designed for wide range of input rates
US7878800B2 (en) Gas burner with separate feeding of the flame crowns
EP2835580A2 (en) Inner swirling flame gas burner
US20100154776A1 (en) Cooking range burner head assembly
EP0903538A1 (en) Gas burner
EP0534301B1 (en) Gas burner for food cooking
CN112240549A (zh) 一种完全上进风式燃烧器
CN116045309A (zh) 一种径向旋流掺混强化的火焰筒
CN111578280B (zh) 上进风双环燃烧器
US4779606A (en) Gas burner
WO1996006304A1 (en) A burner for gas cookers and hobs
KR100944948B1 (ko) 버너의 내부 지지구조
CN220338459U (zh) 一种火焰内旋的燃烧器
CN218269173U (zh) 一种燃气炉头、上进风燃烧器及灶具
CN218409923U (zh) 一种上进风单分流腔的灶具燃烧器
CN219656074U (zh) 燃烧器
CN218455222U (zh) 一种上进风燃烧器
CN212987213U (zh) 一种灶具燃烧器
CN109140447B (zh) 火盖组件、燃烧器及燃气灶
CN211372406U (zh) 一种完全上进风式燃烧器
CN211372405U (zh) 一种完全上进风式燃烧器