PL177896B1 - Urabiarka do prac górniczych - Google Patents

Urabiarka do prac górniczych

Info

Publication number
PL177896B1
PL177896B1 PL95310843A PL31084395A PL177896B1 PL 177896 B1 PL177896 B1 PL 177896B1 PL 95310843 A PL95310843 A PL 95310843A PL 31084395 A PL31084395 A PL 31084395A PL 177896 B1 PL177896 B1 PL 177896B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
chain
sensors
series
work
sag
Prior art date
Application number
PL95310843A
Other languages
English (en)
Other versions
PL310843A1 (en
Inventor
Kuno Guse
Peter Kröninger
Bernd Hölling
Roland Becker
Original Assignee
Bochumer Eisen Heintzmann
Bochumer Eisenhuette Heintzmann Gmbh & Co Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bochumer Eisen Heintzmann, Bochumer Eisenhuette Heintzmann Gmbh & Co Kg filed Critical Bochumer Eisen Heintzmann
Publication of PL310843A1 publication Critical patent/PL310843A1/xx
Publication of PL177896B1 publication Critical patent/PL177896B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G43/00Control devices, e.g. for safety, warning or fault-correcting
    • B65G43/02Control devices, e.g. for safety, warning or fault-correcting detecting dangerous physical condition of load carriers, e.g. for interrupting the drive in the event of overheating
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21CMINING OR QUARRYING
    • E21C29/00Propulsion of machines for slitting or completely freeing the mineral from the seam
    • E21C29/04Propulsion of machines for slitting or completely freeing the mineral from the seam by cable or chains
    • E21C29/20Propulsion of machines for slitting or completely freeing the mineral from the seam by cable or chains with safety devices operating in the event of breakage of the cable or chain
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21CMINING OR QUARRYING
    • E21C35/00Details of, or accessories for, machines for slitting or completely freeing the mineral from the seam, not provided for in groups E21C25/00 - E21C33/00, E21C37/00 or E21C39/00
    • E21C35/24Remote control specially adapted for machines for slitting or completely freeing the mineral

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Control Of Conveyors (AREA)

Abstract

1 Urabiarka do prac górniczych, z przynajmniej jednym, biegnacym po obwodzie zamknietym w rynnie maszyny przez stacje nawrotu, z których przynajmniej jedna jest wykonana w postaci sta- cji napedowej, lancuchem roboczym, z którym polaczone sa usta- wione poprzecznie do kierunku biegu lancucha zabieraki i/lub elementy urabiajace, oraz z urzadzeniem do wyznaczania i oceny funkcyjnych parametrów obiegowego lancucha roboczego, który ma przynajmniej jeden szereg czujników, skladajacy sie z duzej li- czby rozmieszczonych geometrycznie w szeregu i ustawionych wzgledem siebie w odstepach indukcyjnych czujników zblizenio- wych, która reaguja na lancuch roboczy i na zabieraki i/lub elementy urabiajace oraz wytwarzaja odpowiednie impulsy pomiarowe, 1 w którym zabieraki i/lub elementy urabiajace dochodza kolejno, odpowiednio do predkosci ich przesuwu, do poszczególnych czujników zblizeniowych szeregu czujników, wytwarzajac w od- powiednich odstepach czasowych rzeczywiste impulsy czasowe, znamienna tym, ze szeregi czujników (4, 5) sa umieszczone w ob- szarze stacji nawrotu oraz przynajmniej jeden szereg czujników (4) jest przypisany wchodzacemu i przynajmniej jeden szereg czujni- ków (5) wychodzacemu odcinkowi lancucha roboczego (2), przy czym szereg czujników do pomiaru zwisu lancucha jest umieszczo- ny w obszarze stacji napedowej i przypisany wychodzacemu odcin- kowi lancucha roboczego (2), i ze rzeczywiste impulsy czasowe sa doprowadzane do jednostki obliczeniowej, która porównuje rzeczy- wiste impulsy czasowe z zadanymi impulsami czasowymi F i g . 3 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urabiarka do prac górniczych, z co najmniej jednym, biegnącym po obwodzie zamkniętym w rynnie maszyny przez stację nawrotu, z których przynajmniej jedna jest wykonana w postaci stacji napędowej, łańcuchem roboczym, z którym połączone są ustawione poprzecznie do kierunku biegu łańcucha zabierarki i/lub elementy urabiające, oraz z urządzeniem do wyznaczania i oceny funkcyjnych parametrów poruszającego się łańcucha roboczego, który ma co najmniej jeden szereg czujników, składający się z dużej liczby rozmieszczonych geometrycznie w szeregu i ustawionych względem siebie w odstępach indukcyjnych czujników zbliżeniowych, które reagują na łańcuch roboczy i na zabierarki i/lub elementy urabiające oraz wytwarzają odpowiednie impulsy pomiarowe, i w którym zabierarki i/lub elementy urabiające dochodzą kolejno, odpowiednio do prędkości ich przesuwu, do poszczególnych czujników zbliżeniowych szeregu czujników, wytwarzając w odpowiednich odstępach czasowych rzeczywiste impulsy czasowe.
W takich urabiarkach coraz większego znaczenia nabiera robocze wyznaczanie i ocena funkcyjnych parametrów obiegowego łańcucha roboczego. Chodzi tu zwłaszcza o pomiary wstępnego naprężenia łańcucha, pomiary siły łańcucha i pomiary naprężeń resztkowych, zmierzaj ące do wyznaczenia zwisu łańcucha i odpowiednio wczesnego wykrycia pęknięć łańcucha.
W ramach znanych środków (Gluckauf 127 (1991)), Nr 17,18, str. 778 do 785, i 128 (1192), Nr 3, str. 189 do 193) siły są mierzone bezpośrednio za pomocą odpowiednich przyrządów pomiarowych, a zwis łańcucha wyznacza się bezpośrednio jako wielkość geometryczną. Nie jest to łatwe z uwagi na połączenie z nowoczesnymi elektronicznymi urządzeniami kontrolnymi i regulacyjnymi, stąd też wymagane jest ulepszenie.
W znanej z niemieckiego opisu patentowego nr DE 3 5 24 33 8 tego typu urabiarce dwa czuj niki są umieszczone względem siebie w odstępie, umożliwiającym wyznaczenie, ewentualnie stwierdzenie wydłużenia podziałki łańcucha. W zakresie zabezpieczenia napędów łańcucha przed przeciążeniami znane jest z niemieckiego opisu patentowego nr DE 42 36 519 rozwiązanie polegające na tym, że na podstawie impulsów czujnika pomiarowego, który odłącza w sposób bezstykowy napędzany przez silnik napędowy obrotowy element pomiarowy, oraz na podstawie sygnałów pomiarowych przyrządu pomiarowego, określającego rzeczywistą moc elektryczną silnika napędowego, wyznacza się rzeczywisty moment obrotowy napędu łańcucha, który to moment jest porównywany z zadanym momentem obrotowym.
Zadaniem wynalazku jest uproszczenie w urabiarce o określonej na wstępie konstrukcji układu wyznaczania i oceny funkcyjnych parametrów obiegowego łańcucha roboczego i takie skonstruowanie tego układu, by można go było bez problemów zamontować w nowoczesnych elektronicznych urządzeniach kontrolnych i regulacyjnych.
Zadanie to rozwiązano, umieszczając szeregi czujników w obszarze stacji nawrotu w taki sposób, że przynaj mniej j eden szereg czuj nikówj est przypisany wchodzącemu i przynaj mniej j eden szereg czujników wychodzącemu odcinkami łańcucha roboczego, przy czym szereg czujników do pomiaru zwisu łańcucha jest umieszczony w obszarze stacji napędowej i przypisany wychodzącemu odcinkowi łańcucha roboczego, i że rzeczywiste impulsy czasowe są doprowadzane do jednostki obliczeniowej, która porównuje rzeczywiste impulsy czasowe z zadanymi impulsami czasowymi.
Korzystnie jest, gdy szereg czujników jest ustawiony równolegle lub ukośnie do kierunku ruchu łańcucha roboczego.
Korzystnie też jest, gdy jednostka obliczeniowa posiada program dla zadanych wartości impulsów czasowych i porównuje rzeczywiste wartości impulsów czasowych z zadanymi wartościami impulsów czasowych programu.
Zgodnie z dalszym rozwinięciem wynalazku, w obszarze stacji napędowej ewentualnie stacji napędowych umieszczone są czujniki, kontrolujące liczbę obrotów mechanizmu napędowego, i zmierzone przez nie wartości liczby obrotów są doprowadzane do jednostki obliczeniowej, przy czym jednostka obliczeniowa wytwarza na podstawie pomiarowych wartości liczby obrotów zadane wartości impulsów czasowych.
177 896
Korzystniejest, gdy szereg czujników do pomiaru zwisu łańcuchajest ustawiony w kierunku przewidywanego zwisu łańcucha roboczego oraz zwis łańcucha roboczego jest mierzony przez ten szereg czujników.
Zgodnie z wynalazkiem biegnący po zamkniętym obwodzie łańcuch roboczy posiada urządzenie do napinania łańcucha z mechanizmami do nastawiania naciągu, które to urządzenie należy do obwodu regulującego naciąg łańcucha roboczego, i że jednostka obliczeniowa pracuje na bazie obwodu regulacyjnego.
Urządzenie do wyznaczania i oceny funkcyjnych parametrów obiegowego łańcucha roboczego stosowane jest do kontroli roboczej i/lub diagnozy w zakresie zachowań eksploatacyjnych i/lub automatycznej lub częściowo automatycznej eksploatacji urabiarki do prac górniczych z co najmniej jednym, biegnącym po obwodzie zamkniętym w rynnie maszyny przez stacje nawrotu, łańcuchem roboczym, do którego dołączone są ustawione poprzecznie do kierunku ruchu łańcucha zabieraki i/lub elementy urabiające.
Rozumie się, że ilość czujników zbliżeniowych w szeregach czujników jest dowolna. Im większa liczba czujników zbliżeniowych w szeregu czujników, tym dokładniej można wyznaczyć funkcyjne parametry obiegowego łańcucha roboczego. W typowych urabiarkach wystarczająca ilość czujników zbliżeniowych w jednym szeregu czujników wynosi od 4 do 6. Ogólnie rzecz biorąc, rozmieszcza się je w jednakowych odstępach. Szeregi czujników można ustawić równolegle bądź ukośnie do kierunku przesuwu łańcucha roboczego. Jasne jest, że czujniki są umieszczone w otworach lub okienkach rynien maszynowych.
Wynalazek opiera się na założeniu, że w urabiarce o opisanej na wstępie konstrukcj i z obiegowego łańcucha roboczego można odbierać rozmieszczone w pewnych odstępach czasowych impulsy czasowe i że impulsy czasowe zawierająjednoznaczne informacje odnośnie wyznaczanych parametrów funkcyjnych, co zostanie opisane dalej na podstawie przykładu wykonania.
Czujniki zbliżeniowe można wstawić w pracujące na zasadzie cyfrowej obwody pomiarowe, żadnych trudności nie nastręcza jednak włączenie ich również w układy pomiarowe, pracujące na zasadzie analogowej, w których zastosowanie takich czujników jest znane.
W zgodnej z wynalazkiem urabiarce zadane wartości impulsów czasowych, na bazie których pracuje urządzenie do wyznaczania i oceny funkcyjnych parametrów obiegowego łańcucha roboczego, można wytwarzać na różne sposoby. W jednej z postaci wykonania jednostka obliczeniowa zawiera program dla zadanych wartości impulsów czasowych i porównuje rzeczywiste impulsy czasowe z zadanymi wartościami impulsów czasowych. Program taki można bez trudu opracować dla każdej urabiarki, uwzględniając także różnice w stopniu wyeksploatowania urabiarki. Istnieje również możliwość, polegająca na umieszczeniu w obszarze stacji napędowej, ewentualnie stacji napędowych czujników, kontrolujących liczbę obrotów mechanizmu napędowego i doprowadzaniu pomiarowych wartości liczby obrotów do jednostki obliczeniowej, przy czymjednostka obliczeniowa wytwarza na podstawie pomiarowych wartości liczby obrotów zadane wartości impulsów czasowych.
W ramach wynalazku można również ustawić szereg czujników do pomiaru zwisu łańcucha w kierunku przewidywanego zwisu łańcucha roboczego i wyznaczać zwis łańcucha roboczego przy pomocy tego szeregu czujników. Jeżeli łańcuch roboczy jest prawidłowo napięty, wówczas w tym układzie nie dochodzi on do żadnego lub tylko do jednego górnego czujnika z tego szeregu. Jeżeli łańcuch zwisa, wówczas dochodzi on do kolejnego z dolnych czujników szeregu, którego położenie odpowiada określonemu zwisowi łańcucha. Sygnały z tych czujników wystarczają zatem do pomiaru zwisu łańcucha.
Ogólnie rzecz biorąc, w zgodnej z wynalazkiem urabiarce biegnący po zamkniętym obwodzie łańcuch roboczy jest wyposażony w urządzenie do napinania łańcucha, które należy do obwodu regulującego naciąg łańcucha roboczego, przy czym jednostka obliczeniowa pracuje na bazie obwodu regulacyjnego.
Przedmiot wynalazku został uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w sposób schematyczny fragment urabiarki w widoku z góry, fig. 2 - zapi177 896 sy pomiarowe z sygnałami czujników dla urabiarki według fig. 1, fig. 3 - inny przykład wykonania urabiarki według fig. 1.
Na fig. 1 przedstawiono w sposób schematyczny fragment zgodnej z wynalazkiem urabiarki w widoku z góry. Widoczna jest przy tym rynna maszyny 1 z zaznaczonym strzałką V odcinkiem wchodzącym i zaznaczonym strzałką R odcinkiem wychodzącym. W przypadku odcinka wchodzącego może chodzić o odcinek urobkowy, w przypadku odcinka wychodzącego o odcinek transportowy. Łańcuch roboczy 2 jest zaznaczony liniąpunktową, dołączone są doń zabieraki i/lub elementy urabiające 3. W odcinku wchodzącym V widoczny jest szereg czujników 4 z sześcioma czujnikami 4.1 do 4.6. W odcinku wychodzącym R widoczny jest drugi szereg czujników 5, również z sześcioma czujnikami 5.1 do 5.6.
Na fig. 2, rysunek górny, widoczny jest zapis pomiarowy 6 z zarejestrowanymi na odcinkach AB i CD, odpowiednio rozmieszczonymi w czasie impulsami pomiarowymi, które oznaczono również jako 4.1 do 4.6 ewentualnie 5.1 do 5.6. Impulsy te wytworzył jeden i ten sam zabierak i/lub element urabiający 3. Na fig. 2, rysunek dolny, widać zapis pomiarowy 7 z przyporządkowanymi impulsom pomiarowym górnego rysunku wartościami zadanymi również w formie impulsów. Impulsy te można zdejmować np. na sprzęgle napędu. Wartości rzeczywiste i wartości zadane pokrywają się ze sobą, czyli łańcuch roboczy 3 porusza się prawidłowo. Z różnic między wartościami zadanymi i wartościami rzeczywistymi fachowiec może odczytać informację na temat stanu łańcucha roboczego 2. Podobnie można rozmieścić szeregi czujników do wyznaczania zwisu łańcucha.
Figura 3 pokazuje schemat odpowiadający fig. 1 z innym możliwym układem szeregów czujników 4, 5.
F i g.3
177 896
V f f546
AAJuuCjL 52 5.3 54 55 5.6 6
JUL/UULA kJUULLA
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urabiarka do prac górniczych, z przynajmniej jednym, biegnącym po obwodzie zamkniętym w rynnie maszyny przez stacje nawrotu, z których przynajmniej jedna jest wykonana w postaci stacji napędowej, łańcuchem roboczym, z którym połączone są ustawione poprzecznie do kierunku biegu łańcucha zabieraki i/lub elementy urabiające, oraz z urządzeniem do wyznaczania i oceny funkcyj nych parametrów obiegowego łańcucha roboczego, który ma przynajmniej jeden szereg czujników, składający się z dużej liczby rozmieszczonych geometrycznie w szeregu i ustawionych względem siebie w odstępach indukcyjnych czujników zbliżeniowych, którą reagują na'łańcuch roboczy i na zabieraki i/lub elementy urabiające oraz wytwarzają odpowiednie impulsy pomiarowe, i w którym zabieraki i/lub elementy urabiające dochodzą kolejno, odpowiednio do prędkości ich przesuwu, do poszczególnych czujników zbliżeniowych szeregu czujników, wytwarzając w odpowiednich odstępach czasowych rzeczywiste impulsy czasowe, znamienna tym, że szeregi czujników (4, 5) są umieszczone w obszarze stacji nawrotu oraz przynajmniej jeden szereg czujników (4) jest przypisany wchodzącemu i przynajmniej jeden szereg czujników (5) wychodzącemu odcinkowi łańcucha roboczego (2), przy czym szereg czujników do pomiaru zwisu łańcucha jest umieszczony w obszarze stacji napędowej i przypisany wychodzącemu odcinkowi łańcucha roboczego (2), i że rzeczywiste impulsy czasowe są doprowadzane do jednostki obliczeniowej, która porównuje rzeczywiste impulsy czasowe z zadanymi impulsami czasowymi.
  2. 2. Urabiarka według zastrz. 1, znamienna tym, że szereg czujników (4,5) jest ustawiony równolegle do kierunku ruchu łańcucha roboczego (2).
  3. 3. Urabiarka według zastrz. 1, znamienna tym, że szereg czujników (4,5) jest ustawiony ukośnie do kierunku ruchu łańcucha roboczego (2).
  4. 4. Urabiarka według zastrz. 1, znamienna tym, że jednostka obliczeniowa posiada program dla zadanych wartości impulsów czasowych i porównuje rzeczywiste wartości impulsów czasowych z zadanymi wartościami impulsów czasowych programu.
  5. 5. Urabiarka według zastrz. 1 albo 4, znamienna tym, że w obszarze stacji napędowej ewentualnie stacji napędowych umieszczone są czujniki, kontrolujące liczbę obrotów mechanizmu napędowego, i zmierzone przez nie wartości liczby obrotów są doprowadzane do jednostki obliczeniowej, przy czym jednostka obliczeniowa wytwarza na podstawie pomiarowych wartości liczby obrotów zadane wartości impulsów czasowych.
  6. 6. Urabiarka według zastrz. 1, znamienna tym, że szereg czujników do pomiaru zwisu łańcucha jest ustawiony w kierunku przewidywanego zwisu łańcucha roboczego (2) oraz zwis łańcucha roboczego jest mierzony przez ten szereg czujników.
  7. 7. Urabiarka według zastrz. 1, znamienna tym, że biegnący po zamkniętym obwodzie łańcuch roboczy (2) posiada urządzenie do napinania łańcucha z mechanizmami do nastawiania naciągu, które to urządzenie należy do obwodu regulującego naciąg łańcucha roboczego, i że jednostka obliczeniowa pracuje na bazie obwodu regulacyjnego.
  8. 8. Urabiarka według zastrz. 1, znamienna tym, że urządzenie do wyznaczania i oceny funkcyjnych parametrów obiegowego łańcucha roboczego jest stosowane do kontroli roboczej i/lub diagnozy w zakresie zachowań eksploatacyjnych i/lub automatycznej lub częściowo automatycznej eksploatacji urabiarki do prac górniczych z przynajmniej jednym, biegnącym po obwodzie zamkniętym w rynnie maszyny przez stacje nawrotu, łańcuchem roboczym, do którego dołączone są ustawione poprzecznie do kierunku ruchu łańcucha zabierarki i/lub elementy urabiające.
    * * *
    177 896
PL95310843A 1994-10-07 1995-10-06 Urabiarka do prac górniczych PL177896B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4435842A DE4435842C2 (de) 1994-10-07 1994-10-07 Strebmaschine für bergbauliche Untertagebetriebe mit umlaufender Arbeitskette sowie mit einer Einrichtung zur Erfassung und Auswertung von Funktionsparametern der Arbeitskette

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL310843A1 PL310843A1 (en) 1996-04-15
PL177896B1 true PL177896B1 (pl) 2000-01-31

Family

ID=6530178

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95310843A PL177896B1 (pl) 1994-10-07 1995-10-06 Urabiarka do prac górniczych

Country Status (3)

Country Link
US (1) US5624162A (pl)
DE (1) DE4435842C2 (pl)
PL (1) PL177896B1 (pl)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6264577B1 (en) * 1996-08-23 2001-07-24 The Goodyear Tire & Rubber Company Smart splice
DE19643997C2 (de) * 1996-10-31 2002-12-05 Contitech Transportbandsysteme Verfahren zur Überwachung eines Fördergurtes
DE19905461B4 (de) * 1999-02-10 2006-06-14 Rag Ag Meßeinrichtung zur kontinuierlichen Erfassung der Kettenzugkräfte im Kettenband eines Kettenkratzförderers
US6436722B1 (en) * 2000-04-18 2002-08-20 Idexx Laboratories, Inc. Device and method for integrated diagnostics with multiple independent flow paths
DE10044318B4 (de) * 2000-09-07 2004-02-12 Andreas Appel Gerät zur Bestimmung des Kettendurchhanges bei motorisierten Zweirädern
US7373837B2 (en) * 2004-03-16 2008-05-20 The Boeing Company Tension measurement system and method
DE202008005609U1 (de) * 2008-04-22 2009-06-10 Bucyrus Dbt Europe Gmbh Kettenführung für eine Antriebskette einer Bergbaumaschine
US8973742B2 (en) 2010-04-26 2015-03-10 Joy Mm Delaware, Inc. Chain tension sensor
GB2469816B (en) * 2009-04-28 2012-10-31 Joy Mm Delaware Inc Conveyor sensor arrangement
GB2469815B (en) * 2009-04-28 2012-08-29 Joy Mm Delaware Inc Armoured face conveyor extendable at head gate end
AU2011239427B2 (en) 2010-04-16 2014-12-04 Joy Global Underground Mining Llc Conveyor system for continuous surface mining
US8636140B2 (en) 2010-04-26 2014-01-28 Joy Mm Delaware, Inc. Chain tension sensor
DE102011075994B3 (de) * 2011-05-17 2012-07-19 Lindauer Dornier Gesellschaft Mit Beschränkter Haftung Vorrichtung und Verfahren zur Messung der Längung einer Kette, die endlos in der Vorrichtung umläuft
US9422112B2 (en) 2011-07-22 2016-08-23 Joy Mm Delaware, Inc. Systems and methods for controlling a conveyor in a mining system
EP2905423A1 (en) * 2014-02-07 2015-08-12 Caterpillar Global Mining Europe GmbH Device and method for longwall installation course determination
US9522789B1 (en) * 2015-07-17 2016-12-20 Joy Mm Delaware, Inc. Controlling a conveyor in a mining system
AU2018247224B2 (en) 2017-10-17 2022-07-14 Joy Global Underground Mining Llc Sensor systems and methods for detecting conveyor tension in a mining system
CN107777288B (zh) * 2017-11-06 2019-10-01 中国矿业大学 一种刮板输送机断链实时监测系统及监测方法
DE102020202924A1 (de) * 2020-03-06 2021-09-09 Gebhardt Fördertechnik GmbH Antriebsvorrichtung für einen Förderwagen eines Verteilförderers

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3968995A (en) * 1974-01-08 1976-07-13 Dresser Industries, Inc. Continuous mining machine with a chain drive for the cutting head
US4088370A (en) * 1974-10-04 1978-05-09 Coal Industry (Patents) Limited Haulage arrangements for mineral mining machines
US4090601A (en) * 1976-11-09 1978-05-23 National Mine Service Company Mining machine conveyor and apparatus for controlling the tension thereon
DE2822129C2 (de) * 1978-05-20 1983-03-31 Gebr. Eickhoff, Maschinenfabrik U. Eisengiesserei Mbh, 4630 Bochum Verfahren und Vorrichtung zum Regeln der Zugkraft eines Haspels, der über ein Zugorgan mit dem Kabelwagen einer Gewinnungsmaschine verbunden ist
US4277105A (en) * 1979-08-07 1981-07-07 Taylor John C Conveyor system for a continuous mining machine
DE3524338A1 (de) * 1985-07-08 1987-01-15 Teske Lothar Verschleissanzeige fuer trogkettenfoerderer
US5228751A (en) * 1991-10-04 1993-07-20 American Mining Electronics, Inc. Control system for longwall shearer
DE4236519C2 (de) * 1992-10-29 2003-01-16 Dbt Gmbh Verfahren und Einrichtung zur Überlastsicherung von Kettenantrieben, insbesondere für kettengezogene Kohlenhobel u. dgl.

Also Published As

Publication number Publication date
DE4435842C2 (de) 1998-09-24
DE4435842A1 (de) 1996-04-11
PL310843A1 (en) 1996-04-15
US5624162A (en) 1997-04-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL177896B1 (pl) Urabiarka do prac górniczych
EP1877330B1 (de) Verfahren zur überwachung der bandausrichtung und/oder des bandlaufs einer gurtbandfördereinrichtung sowie gurtbandförderer
US8260574B1 (en) Diagnostic device for material handling system and method of diagnosing
US4724965A (en) Device for conveying components, particularly integrated chips, from an input magazine to an output magazine
CN101353132A (zh) 乘客输送机监视装置
JP2020169097A (ja) ベルトコンベアの異常監視装置、異常監視プログラム及び異常監視方法
CN101759089B (zh) 乘客传送设备的诊断装置
EP1603816A1 (en) Method and apparatus for monitoring and controlling conveyor position
CN111157265B (zh) 一种皮带采样头故障监测装置和故障预警的诊断方法
US11174106B2 (en) System and method for monitoring modular conveyor belts
CN102417136B (zh) 乘客输送机的诊断装置
JPH10114417A (ja) 自動仕分け装置
DE102009037302B4 (de) Anordnung zur Diagnose einer Vorrichtung mit beweglichen Teilen
RU2775284C2 (ru) Система и способ мониторинга модульных конвейерных лент
JPH08127415A (ja) 自動仕分け装置
JPH0725574A (ja) マンコンベア
JP3127340B2 (ja) 無端チェーンのピッチ測定方法及びピッチ測定装置
DE3534307A1 (de) Vorrichtung zur ermittlung von kettenrissen kettengetriebener betriebsmittel
CN215796285U (zh) 一种煤矿井下皮带输送机大块物自动检测预警装置
Hummel et al. Sensing grain volumes on individual elevator flights
CN213316281U (zh) 血浆袋分拣系统
DE3040480A1 (de) Messeinrichtung zum messen des kettenzuges von umlaufenden foerderketten
EP4036678A1 (en) Anomaly detection during operation of a conveying system
SU1550132A1 (ru) Способ контрол местонахождени очистного комбайна и устройство дл его осуществлени
KR100957958B1 (ko) 열연 강판용 형상계의 에러 검사장치