PL174642B1 - Naczynie do przygotowywania potraw - Google Patents

Naczynie do przygotowywania potraw

Info

Publication number
PL174642B1
PL174642B1 PL94305417A PL30541794A PL174642B1 PL 174642 B1 PL174642 B1 PL 174642B1 PL 94305417 A PL94305417 A PL 94305417A PL 30541794 A PL30541794 A PL 30541794A PL 174642 B1 PL174642 B1 PL 174642B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
plate
vessel according
vessel
holes
disc
Prior art date
Application number
PL94305417A
Other languages
English (en)
Other versions
PL305417A1 (en
Inventor
Alain Coudurier
Jean-François Brasset
Georges Coissard
Philippe Maillard
Original Assignee
Seb Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from FR9312196A external-priority patent/FR2711050B1/fr
Application filed by Seb Sa filed Critical Seb Sa
Publication of PL305417A1 publication Critical patent/PL305417A1/xx
Publication of PL174642B1 publication Critical patent/PL174642B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47JKITCHEN EQUIPMENT; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; APPARATUS FOR MAKING BEVERAGES
    • A47J36/00Parts, details or accessories of cooking-vessels
    • A47J36/02Selection of specific materials, e.g. heavy bottoms with copper inlay or with insulating inlay
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S220/00Receptacles
    • Y10S220/912Cookware, i.e. pots and pans
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S99/00Foods and beverages: apparatus
    • Y10S99/15Pie pans

Abstract

1. Naczynie do przygotowywania po-- traw, wykonane z pojedynczej tarczy z mate- rialu metalicznego i posiadajace lekko wklesle dno umieszczone na plycie grzejnej, zna- mienne tym, ze w dnie (1) jest umocowana plytka (2) oslaniajaca czesc dna (1) i z mate- rialu metalicznego majacego odmienne wla- sciwosci mechaniczne, termiczne oraz fizyczne niz material metaliczny tarczy (3) F IG.1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest naczynie do przygotowywania potraw.
Znane są naczynia do przygotowywania potraw, w których próbowano wyeliminować zjawisko deformacji dna spowodowanej zjawiskami termicznymi.
Znane naczynia do przygotowywania potraw są na ogół wytłaczane z jednego arkusza blachy aluminiowej. Podczas ogrzewania takich naczyń, zewnętrzna powierzchnia dna stykająca się z płytą grzejną lub palnikiem wystawiona jest na działanie znacznie wyższej temperatury niż wewnętrzna powierzchnia dna. Prowadzi to do termicznego rozszerzenia się dna naczynia i jego wybrzuszenia. Aby wyeliminować to uciążliwe zjawisko, dnu naczynia nadaje się lekko wklęsły kształt tak, że podczas ogrzewania dna, rozszerza się ono i przyjmuje kształt zasadniczo płaski. Podczas schładzania dno naczynia teoretycznie odzyskuje swój wklęsły kształt. Doświadczenie wykazuje jednak, że na skutek wielokrotnego powtórzenia operacji nagrzewania i schładzania wklęsłość dna maleje, następnie dno przyjmuje kształt płaski, aż w końcu ulega wybrzuszeniu i naczynie staje się praktycznie bezużyteczne. Zjawisko to wynika z właściwości aluminium. W trakcie kolejnych operacji podgrzewania i schładzania przekroczony zostaje zakres odkształceń sprężystych co w efekcie prowadzi do nieodwracalnego odkształcenia.
174 642
Celem obecnego wynalazku jest wyeliminowanie nieodwracalnego odkształcenia dna naczynia do przygotowania potraw wykonanych z arkusza metalu lub lekkiego stopu, na przykład aluminium.
Naczynie do przygotowania potraw wykonane z pojedynczej tarczy z materiału metalicznego i posiadające lekko wklęsłe dno umieszczane na płycie grzejnej, według wynalazku charakteryzuje się tym, że w dnie jest umocowana płytka osłaniająca część dna i z materiału metalicznego mającego odmienne właściwości mechaniczne, termiczne, oraz fizyczne niż materiał metaliczny tarczy.
Korzystnie płytka jest podzielona na sektory.
Korzystnie naczynie jest ukształtowane z jednego aluminiowego arkusza tarczy, a płytka jest stalowa.
Korzystnie dno ma usytuowaną wokół płytki powierzchnię nośną wysuniętą ponad zewnętrzną powierzchnię płytki.
Korzystnie płytka zakrywa od 5 do 30% powierzchni dna.
Korzystnie płytka posiada otwory i jest częściowo osadzona w dnie.
Korzystnie grubość płytki mieści się w granicach od 3/10 do 5/10 mm, a płytka jest osadzona w dnie na głębokość od 0,5/10 do 1,5/10 mm, przy czym grubość aluminiowego dna wynosi od 2,5 do 5 mm.
Korzystnie płytka przylega do rowka wykonanego w dnie.
Korzystnie płytka ma kształt tarczy lub pierścienia korzystnie podzielonego na szereg segmentów.
Korzystnie płytka jest usytuowana centrycznie w dnie naczynia.
Korzystnie płytka jest usytuowana mimośrodowo w dnie naczynia.
Korzystnie otwory płytki mają wymiar mniejszy od podwójnej odległości między nimi.
Korzystnie otwory mają średnicę około 3 mm, a przerwa między dwoma otworami wynosi około 2 mm.
Dzięki osadzeniu płytki w określonej strefie dna naczynia i dzięki temu, żejej właściwości mechaniczne, termiczne i fizyczne różnią się od właściwości metalu lub stopu metali tworzących pozostałą część naczynia eliminuje się wszelkie nieodwracalne odkształcenia dna naczynia, nawet jeśli zostało ono wielokrotnie poddane kolejnym operacjom ogrzewania i schładzania. Próby wykazały, że istotne jest aby opisana powyżej płytka była osadzona tylko na niewielkiej części dna. Wklęsłość dna, w którym umieszczona jest płytka, korzystnie jest wykonana w momencie wytłaczania tarczy z metalu lub lekkiego stopu metali, w której uprzednio osadzono w całości lub częściowo wspomnianą płytkę. Głównym składnikiem metalu lub stopu metali, z którego wykonano naczynie jest na ogół aluminium, a płytka, całkowicie lub częściowo osadzona w dnie, jest na ogół stalowa, a korzystnie ze stali nierdzewnej. Na obwodzie płytki może być wykonany rowek. Korzystnie płytka posiada otwory i jest całkowicie lub częściowo osadzona w dnie w taki sposób, że metal dna całkowicie wypełnia te otwory. Takie osadzenie płytki sprawia, że wystaje ona nieznacznie poza powierzchnię dna. Płytka może być osadzona w materiale dna metodą tłoczenia na zimno. Zbyt głębokie osadzenie płytki w metalu dna okazuje się szkodliwe.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w widoku z góry tarczę przeznaczoną do wytłoczenia na kształt naczynia, fig. 2 wspomnianą tarczę w przekroju.
Na figurach 1 i 2 przedstawiono tarczę 3 wyciętą z arkusza metalu lub lekkiego stopu, na przykład aluminium. Tarcza 3 ta jest tłoczona w znany sposób w celu uzyskania naczynia do przygotowywania potraw, na przykład patelni lub rondla, z dnem, które ma być umieszczone na płycie grzejnej lub palniku. Na fig. 1 zaznaczony przerywaną linią okrąg C określa obwód dna 1 naczynia. Dno 1 wykonane jest podczas wytłaczania tarczy 3 z niewielką wypukłością. Dno 1 posiada w swojej centralnej części płytkę 2 z metalu lub stopu metali o innych właściwościach niż metal lub stop, z którego wykonano tarczę 3. Płytka 2 jest, jak widać na fig. 2, osadzona w metalu dna 1, a obwodowa część 2a płytki 2 przylega do rowka 4 wykonanego w dnie 1. Po wytłoczeniu tarczy 3 dno 1 ma usytuowaną wokół płytki 2 powierzchnię nośną 5 wysuniętą ponad zewnętrzną powierzchnię płytki 2, tak więc wypukłość dna 1 jest taka, że po umieszczeniu
174 642 naczynia na płycie grzejnej powierzchnia 5 dna 1 wokół płytki 2 styka się z płytką grzejną, natomiast płytka 2 nie styka się z nią. Tarcza 3 jest wykonana z aluminium o grubości od 2,5 do 5 mm. Płytka 2 jest wykonana ze stali nierdzewnej i pokrywa od 5 do 30% powierzchni dna 1. Mała powierzchnia pokrycia dna 1 przez płytkę 2 zapewnia najlepsze wyniki zarówno pod względem wytrzymałości dna 1 na odkształcenie pod wpływem kolejnych operacji nagrzewania i schładzania jak i pod względem przewodzenia ciepła i rozkładu temperatur. Wyniki te są efektem częściowego osadzenia płytki 2 w centralnej strefie dna 1 naczynia oraz innych właściwości stali w odniesieniu do aluminium, co sprawia, że odkształcenie nie staje się nieodwracalne pod wpływem kolejnych operacji nagrzewania i schładzania.
W przykładzie wykonania uwidocznionym na fig. 1 i 2 płytka 2 posiada okrągłe otwory 6 rozmieszczone równomiernie i w jednakowych odległościach od siebie na całej powierzchni płytki 2. Płytka 2 jest częściowo osadzona w dnie 1 metodą wtłaczania na zimno. W ten sposób płytka 2 jest trwale połączona z dnem 1 naczynia w wielu punktach i ogranicza wszelkie odkształcenia dna 1 dzięki temu, że jest wykonana ze stali. W wybranym przykładzie wykonania, w przypadku dna 1 aluminiowego o grubości mieszczącej się w granicach od 2,5 do 5 mm, grubość płytki 2 mieści się w granicach od 3/10 do 5/10 mm, a płytka 2 osadzona jest w dnie 1 na głębokość wynoszącą od 0,5/10 do 1,5/10 mm. Jak to widać na fig. 1 płytka 2 ma kształt tarczy. Mogłaby ona też mieć kształt wielokąta lub pierścienia. Płytka 2 może być podzielona na szereg sektorów lub być wykonana w formie siatki. Wymiar otworów 6 płytki 2 nie jest wielkością krytyczną, korzystnie otwory 6 płytki 2 mają średnicę mniejszą niż podwójna odległość między otworami. W podanym przykładzie wykonania otwory 6 mają średnicę około 3 mm, a odstęp między dwoma otworami 6 wynosi około 2 mm.
Poniżej zamieszczone są wyniki porównawcze między dwoma patelniami, z których jedna jest wykonana w sposób konwencjonalny, a druga według wynalazku. Obie patelnie miały identyczne wymiary i wykonane były przy użyciu tarczy z aluminium o grubości 3,4 mm. W dnie patelni według wynalazku zainstalowana była okrągła płytka ze stali nierdzewnej o grubości 0,5 mm i średnicy 75 mm. Obie patelnie zostały poddane kolejnym procesom gwałtownego podgrzewania i schładzania (nagrzewanie do temperatury 250°C, a następnie schładzanie w strumieniu wody z kranu do temperatury około 20°C. Po trzydziestu wspomnianych powyżej operacjach dno konwencjonalnej patelni uległo nieodwracalnemu odkształceniu. W przypadku patelni według wynalazku stwierdzono nieodwracalne odkształcenie dna dopiero po 300 operacjach podgrzewania i schładzania.
Płytka 2 może mieć dowolny kształt i nie musi być usytuowana centrycznie w dnie naczynia. Płytka 2 może mieć na przykład kształt gwiazdy o dowolnej liczbie ramion. Płytka może być asymetryczna i mieć kształt na przykład ramienia biegnącego przykładowo w kierunku uchwytu naczynia.
174 642
FIG. 2
174 642
FIG.1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (13)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Naczynie do przygotowywania potraw, wykonane z pojedynczej tarczy z materiału metalicznego i posiadające lekko wklęsłe dno umieszczone na płycie grzejnej, znamienne tym, że w dnie (1) jest umocowana płytka (2) osłaniająca część dna (1) i z materiału metalicznego mającego odmienne właściwości mechaniczne, termiczne oraz fizyczne niż materiał metaliczny tarczy (3).
  2. 2. Naczynie według zastrz. 1, znamienne tym, że płytka (2) jest podzielona na sektory.
  3. 3. Naczynie według zastrz. 1, znamienne tym, że jest ukształtowane z jednego aluminiowego arkusza tarczy (3), a płytka (2) jest stalowa.
  4. 4. Naczynie według zastrz. 1, znamienne tym, że dno (1) ma usytuowaną wokół płytki (2) powierzchnię nośną (5) wysuniętą ponad zewnętrzną powierzchnię płytki (2).
  5. 5. Naczynie według zastrz. 4, znamienne tym, że płytka (2) zakrywa od 5 do 30% powierzchni dna (1).
  6. 6. Naczynie według zastrz. 5, znamienne tym, że płytka (2) posiada otwory (6) i jest częściowo osadzona w dnie (1).
  7. 7. Naczynie według zastrz. 6, znamienne tym, że grubość płytki (2) mieści się w granicach od 3/10 do 5/10 mm, a płytka (2) jest osadzona w dnie (1) na głębokość od 0,5/10 do 1,5/10 mm, przy czym grubość aluminiowego dna (1) wynosi od 2,5 do 5 mm.
  8. 8. Naczynie według zastrz. 7, znamienne tym, że płytka (2) przylega do rowka (4) wykonanego w dnie (1).
  9. 9. Naczynie według zastrz. 1 albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, albo 8, znamienne tym, że płytka (2) ma kształt tarczy lub pierścienia korzystnie podzielonego na szereg segmentów.
  10. 10. Naczynie według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, albo 8, znamienne tym, że płytka (2) jest usytuowana centrycznie w dnie (1) naczynia.
  11. 11. Naczynie według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, albo 8, znamienne tym, że płytka (2) jest usytuowana mimośrodowo w dnie (1) naczynia.
  12. 12. Naczynie według zastrz. 9, znamienne tym, że otwory (6) płytki (2) mają wymiar mniejszy od podwójnej odległości między nimi.
  13. 13. Naczynie według zastrz. 12, znamienne tym, że otwory (6) mają średnicę około 3 mm, a przerwa między dwoma otworami (6) wynosi około 2 mm.
PL94305417A 1993-10-13 1994-10-12 Naczynie do przygotowywania potraw PL174642B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9312196A FR2711050B1 (fr) 1993-10-13 1993-10-13 Récipient à cuisson à fond indéformable.
FR9401710A FR2711051B1 (fr) 1993-10-13 1994-02-15 Récipient de cuisson à déformation de fond maîtrisée.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL305417A1 PL305417A1 (en) 1995-04-18
PL174642B1 true PL174642B1 (pl) 1998-08-31

Family

ID=26230673

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94305417A PL174642B1 (pl) 1993-10-13 1994-10-12 Naczynie do przygotowywania potraw

Country Status (20)

Country Link
US (1) US5497696A (pl)
EP (1) EP0648459B1 (pl)
JP (2) JPH07177983A (pl)
CN (1) CN1050038C (pl)
AT (1) ATE165959T1 (pl)
AU (1) AU679100B2 (pl)
BR (1) BR9404062A (pl)
CA (1) CA2117988C (pl)
DE (2) DE69410208T2 (pl)
DZ (1) DZ1815A1 (pl)
EG (1) EG20144A (pl)
ES (1) ES2076137T3 (pl)
FI (1) FI944792A (pl)
FR (1) FR2711051B1 (pl)
MA (1) MA23345A1 (pl)
NO (1) NO943844L (pl)
PL (1) PL174642B1 (pl)
SA (1) SA94150312B1 (pl)
TN (1) TNSN94101A1 (pl)
TW (1) TW483321U (pl)

Families Citing this family (35)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2716101B1 (fr) * 1994-02-15 1996-04-26 Seb Sa Récipient culinaire à fond renforcé et son procédé de fabrication.
KR970008068B1 (ko) * 1994-04-21 1997-05-20 주식회사 셰프라인금속 복수의 재질이 동일 바닥면을 형성하는 주방용기 및 그 제조방법
DE19601491A1 (de) * 1996-01-17 1997-07-24 Merten & Storck Gmbh & Co Emailliertes Kochgeschirr und Verfahren zu seiner Herstellung
US5881905A (en) * 1997-08-18 1999-03-16 Brady; John B. Cooking vessel lid
FR2773974B1 (fr) 1998-01-23 2000-03-31 Seb Sa Ustensile de cuisson comportant une sonde de temperature integree dans le fond de cet ustensile
FR2780626B1 (fr) 1998-07-01 2000-09-08 Seb Sa Recipient de cuisson dont le fond est renforce par une plaque et des gorges radiales
FR2783445B1 (fr) * 1998-09-17 2000-12-08 Seb Sa Procede pour augmenter la resistance a la rayure et a l'usure d'un revetement anti-adhesif applique sur une plaque en aluminium
EP1052055A1 (en) * 1999-05-04 2000-11-15 Società Italiana Pentole S.p.A. Process for the manufacture of cooking vessels and vessel obtained according to such process
UA75241C2 (en) * 2001-11-09 2006-03-15 Berghoff Worldwide Cooking utensil
KR20050083191A (ko) * 2003-05-16 2005-08-26 김명석 조리용기의 삼중바닥 제조방법
CN100412449C (zh) * 2003-09-05 2008-08-20 福建融林塑胶五金实业有限公司 复合底厨具
FR2897251B1 (fr) * 2006-02-14 2013-07-12 Seb Sa Article culinaire anodise et procede de fabrication d'un tel article
FR2915359B1 (fr) * 2007-04-27 2012-08-10 Seb Sa Article culinaire a portee peripherique et procede de fabrication
US20100084412A1 (en) * 2008-10-06 2010-04-08 Lee Lisheng Huang Energy efficient range
US20100116149A1 (en) * 2008-11-13 2010-05-13 Lai jun-qing Flat-top grill heating means
CH703032A2 (de) * 2010-04-25 2011-10-31 Johan Laubscher Kochgeschirr mit einem deformationsfreien Boden und Verfahren zu seiner Herstellung.
FR2962318B1 (fr) * 2010-07-09 2012-08-17 Seb Sa Article culinaire a empreinte en v ou en u
FR2991157B1 (fr) * 2012-05-31 2014-06-06 Seb Sa Article culinaire muni d'un thermocouple
FR3004631B1 (fr) 2013-04-18 2015-09-18 Seb Sa Recipient de cuisson comportant un capteur de temperature muni d'un element de fixation
FR3006160B1 (fr) 2013-05-29 2015-09-18 Seb Sa Procede de realisation d'un canal de reception d'un capteur dans un recipient de cuisson
FR3014304B1 (fr) 2013-12-05 2016-01-01 Seb Sa Recipient de cuisson muni d'un capteur de temperature et de moyens d'identification d'une zone de cuisson
USD763618S1 (en) 2015-03-06 2016-08-16 Atlantic Promotions Inc. Cooking pan
USD825255S1 (en) 2015-11-17 2018-08-14 Tristar Products, Inc. Griddle
USD825980S1 (en) * 2015-11-17 2018-08-21 Ke M.O. House Co., Ltd. Pan
USD804891S1 (en) * 2015-11-17 2017-12-12 Tristar Products, Inc. Stock pot
USD797494S1 (en) 2015-12-01 2017-09-19 Tristar Products, Inc. Round pan
USD778664S1 (en) * 2015-12-01 2017-02-14 Tristar Products, Inc. Pan
USD783338S1 (en) * 2015-12-08 2017-04-11 Tristar Products, Inc. Round pan
USD772641S1 (en) * 2015-12-01 2016-11-29 Tristar Products, Inc. Pan
USD778103S1 (en) 2015-12-01 2017-02-07 Tristar Products, Inc. Pan
USD777506S1 (en) * 2016-01-24 2017-01-31 Tristar Products, Inc. Round pan
USD776477S1 (en) * 2015-12-01 2017-01-17 Tristar Products, Inc. Pan
USD834875S1 (en) 2016-06-13 2018-12-04 Atlantic Promotions Inc. Cooking pan
USD821140S1 (en) * 2016-12-27 2018-06-26 Tristar Products, Inc. Steamer plate
USD869223S1 (en) 2017-04-10 2019-12-10 Tekno Products Inc. Pan

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE410237C (de) * 1925-02-28 Berger Werke Tankanlagen App U Verfahren und Vorrichtung zum Abfuellen feuergefaehrlicher Fluessigkeiten
US337045A (en) * 1886-03-02 John w
DE552901C (de) * 1928-12-23 1932-06-20 Wmf Wuerttemberg Metallwaren Kochgeschirr
GB410237A (en) * 1932-12-12 1934-05-17 Richard Howard Halbeard Improvements in cooking utensils and kettles
US2085220A (en) * 1936-12-21 1937-06-29 Cookware Company Of America Cooking utensil
CH237166A (de) * 1942-02-09 1945-04-15 August Wellner Soehne Aktienge Koch-, Brat- und Backgeschirr.
GB1424924A (en) * 1973-11-12 1976-02-11 Racz Ns Cookware unit
FI70786C (fi) * 1977-11-01 1986-10-27 Finncrown Ab Oy Matberedningskaerl
FR2415995A1 (fr) * 1978-02-07 1979-08-31 Haruki Mori Poele a frire perfectionnee
FR2453627A1 (fr) * 1979-04-10 1980-11-07 Equipinox Equip Acier Inoxydab Ustensile de cuisine a fond composite
JPS58188415A (ja) * 1982-04-27 1983-11-02 有限会社南田総業 調理容器
US4544818A (en) * 1982-07-29 1985-10-01 Asahi Giken Kogyo Kabushiki Kaisha Cooking utensil for induction cooking apparatus
FR2544338B1 (fr) * 1983-04-15 1991-12-27 Seb Sa Procede pour emailler le fond d'un recipient culinaire en aluminium ou alliage d'aluminium et recipient culinaire s'y rapportant
US4538590A (en) * 1984-05-22 1985-09-03 J & L Importers, Inc. Cookware having integrally formed natural stone bottoms and method of manufacturing the same
JPS6179422A (ja) * 1984-09-20 1986-04-23 リ−ガル ウエア−,インコ−ポレ−テツド 料理用なべ
US4614852A (en) * 1985-07-30 1986-09-30 Nippon Light Metal Company Limited Electromagnetic induction heating cooking utensil
GB8520198D0 (en) * 1985-08-12 1985-09-18 Meyer Manuf Co Ltd Cooking vessels
US5357850A (en) * 1990-03-30 1994-10-25 Seb S.A. Cooking vessel having a base which is non-deformable under the action of heat
DE69211216T2 (de) * 1991-03-27 1996-11-07 Seb Sa Formteil hergestellt aus einer verhältnismässig weichen Metallplatte und Kochgefäss mit einem solchen Formteil
US5396834A (en) * 1992-03-24 1995-03-14 Tvs S.P.A. Cooking vessel bottom and production method therefor
FR2693093B1 (fr) * 1992-07-06 1994-09-02 Seb Sa Ustensile culinaire à fond thermoconducteur.
FR2693894B1 (fr) * 1992-07-24 1994-09-30 Seb Sa Procédé pour modifier les caractéristiques d'une surface de métal.

Also Published As

Publication number Publication date
CN1110391A (zh) 1995-10-18
EP0648459B1 (fr) 1998-05-13
FR2711051A1 (fr) 1995-04-21
JPH07177983A (ja) 1995-07-18
EG20144A (en) 1997-07-31
AU679100B2 (en) 1997-06-19
FR2711051B1 (fr) 1995-12-29
CA2117988C (en) 2001-02-27
NO943844D0 (no) 1994-10-12
TNSN94101A1 (fr) 1995-04-25
DE648459T1 (de) 1996-01-18
ES2076137T3 (es) 1998-09-01
SA94150312B1 (ar) 2005-12-03
TW483321U (en) 2002-04-11
DE69410208T2 (de) 1998-12-03
DE69410208D1 (de) 1998-06-18
NO943844L (no) 1995-04-18
CN1050038C (zh) 2000-03-08
US5497696A (en) 1996-03-12
FI944792A0 (fi) 1994-10-12
FI944792A (fi) 1995-04-14
AU7448294A (en) 1995-05-04
JP3070612U (ja) 2000-08-11
EP0648459A1 (fr) 1995-04-19
ES2076137T1 (es) 1995-11-01
ATE165959T1 (de) 1998-05-15
CA2117988A1 (en) 1995-04-14
PL305417A1 (en) 1995-04-18
DZ1815A1 (fr) 2002-02-17
MA23345A1 (fr) 1995-07-01
BR9404062A (pt) 1995-06-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL174642B1 (pl) Naczynie do przygotowywania potraw
CA1048581A (en) Low thermal mass solid plate surface unit
US5487329A (en) Cooking or boiling pot
US5397873A (en) Electric hot plate with direct contact P.T.C. sensor
US3569672A (en) Low thermal mass, plate surface heating unit
US4533807A (en) Cooking utensil for induction cooking apparatus
CA1046122A (en) Glass-ceramic plate heating unit with cast-in heat spreader plate
KR960014614B1 (ko) 열변형이 없는 기판을 갖는 주방 용기
FI70786C (fi) Matberedningskaerl
JP3030942B2 (ja) 電磁調理器用プレート
US20060054027A1 (en) Cooking utensil
CA2276295C (en) Cooking vessel whose bottom is reinforced by a plate and radial grooves
CA1122637A (en) Cooking apparatus with flat tubular heating bodies
RU2102914C1 (ru) Емкость для приготовления пищи с устранением деформации днища
EP0778744B1 (en) A bottom for frying pans and the like, particularly where intended for heating on a glass-ceramics surface or by magnetic induction
US5957123A (en) Reinforced cooking pan and skirt assembly
CA2308818A1 (en) Cooking appliance with base suitable for supplying thermal energy by electromagnetic induction and conduction
WO2019111761A1 (ja) 調理器具
JPS6127104Y2 (pl)
US2541034A (en) Frying pan
US4280044A (en) Heat absorbing and radiating device for electric stoves
KR200430603Y1 (ko) 에너지 절약형 무연냄비
CN110267572B (zh) 具有改进的夹层结构和减少的底部移动的炊具及其生产方法和用途
JPS636008B2 (pl)
WO2016011062A1 (en) Vessel for transferring thermal energy to a contained fluid