PL168956B1 - przewodu rurowego PL PL PL PL PL PL - Google Patents

przewodu rurowego PL PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL168956B1
PL168956B1 PL91290940A PL29094091A PL168956B1 PL 168956 B1 PL168956 B1 PL 168956B1 PL 91290940 A PL91290940 A PL 91290940A PL 29094091 A PL29094091 A PL 29094091A PL 168956 B1 PL168956 B1 PL 168956B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
lance
manifold
carriage
carrying
hooks
Prior art date
Application number
PL91290940A
Other languages
English (en)
Other versions
PL290940A1 (en
Inventor
Hubert Stomp
Daniel Fries
Serge Devillet
Original Assignee
Wurth Paul Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wurth Paul Sa filed Critical Wurth Paul Sa
Publication of PL290940A1 publication Critical patent/PL290940A1/xx
Publication of PL168956B1 publication Critical patent/PL168956B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21CPROCESSING OF PIG-IRON, e.g. REFINING, MANUFACTURE OF WROUGHT-IRON OR STEEL; TREATMENT IN MOLTEN STATE OF FERROUS ALLOYS
    • C21C5/00Manufacture of carbon-steel, e.g. plain mild steel, medium carbon steel or cast steel or stainless steel
    • C21C5/28Manufacture of steel in the converter
    • C21C5/30Regulating or controlling the blowing
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21CPROCESSING OF PIG-IRON, e.g. REFINING, MANUFACTURE OF WROUGHT-IRON OR STEEL; TREATMENT IN MOLTEN STATE OF FERROUS ALLOYS
    • C21C5/00Manufacture of carbon-steel, e.g. plain mild steel, medium carbon steel or cast steel or stainless steel
    • C21C5/28Manufacture of steel in the converter
    • C21C5/42Constructional features of converters
    • C21C5/46Details or accessories
    • C21C5/4606Lances or injectors
    • C21C5/462Means for handling, e.g. adjusting, changing, coupling

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Carbon Steel Or Casting Steel Manufacturing (AREA)
  • Furnace Charging Or Discharging (AREA)
  • Waste-Gas Treatment And Other Accessory Devices For Furnaces (AREA)
  • Quick-Acting Or Multi-Walled Pipe Joints (AREA)
  • Supports For Pipes And Cables (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do autom atycznego przyla- czania lancy wdmuchujacej do rozgalezionego przewodu rurowego, zawierajace rozgaleziony przew ód rurow y, laczacy sie z przewodem lancy dostarczajacym plyn do kapieli m etalo- wej za posrednictwem powierzchni zlacznej oraz osadzony slizgowo na usytuowanej pio- nowo slizgowej szynie wózek przenoszacy lance, znamienne tym, ze jest zaopatrzone w elementy zaczepowe przymocowane do wózka (8) przenoszacego lance (16) oraz zespól pod- pierajacy do podtrzym ywania rozgalezionego przew odu rurowego (42,76), osadzony na pio- nowej szynie (10) i ruchom y wzgledem wózka (8) przenoszacego lance (16) w kierunku osi przesuwu wózka (8) przenoszacego lance (16). PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do automatycznego przyłączania lancy wdmuchującej do rozgałęzionego przewodu rurowego. Wynalazek dotyczy w szczególności lanc wdmuchujących stosowanych do doprowadzania płynu w postaci rafinujących substancji przez gardziel konwertora nad kąpiel metalową. Lanca wykonana jest z szeregu współosiowych rur stalowych, przez które doprowadza się płyn, którym może być tlen oraz płyny chłodzące, na przykład w postaci wody.
W opisie patentowym Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 3 972 515 ujawiono urządzenie do szczelnego przyłączania takiej lancy do rozgałęzionego przewodu rurowego, który jest połączony z przewodami zasilającymi lancę w rafinujące substancje i ciecz chłodzącą. Powierzchnie styku pomiędzy lancą i rozgałęzionym przewodem rurowym są zaprojektowane jako powierzchnie szczelne, zapobiegające jakimukolwiek przeciekowi płynów gazowych i ciekłych, przy jednoczesnym mocnym i szczelnym zamocowaniu lancy do rozgałęzionego przewodu rurowego.
W urządzeniu przedstawionym w tym opisie patentowym zamocowanie lancy na rozgałęzionym przewodzie rurowym jest dokonywane ręcznie przy pomocy śrub zaciskowych. W urządzeniu przedstawionym w opisie patento wym nr DE-A1-3 828 928 zamocowanie lancy na rozgałęzionym przewodzie rurowym jest realizowane automatycznie za pomocą przegubowych haków uruchamianych za pośrednictwem podnośników hydraulicznych.
W obu tych urządzeniach zamocowanie lancy do rozgałęzionego przewodu rurowego zapewnia nie tylko szczelność połączonych powierzchni, lecz także podtrzymuje lancę, unoszoną przez rozgałęziony przewód rurowy. Zbyt sztywne mocowanie pomiędzy lancą i rozgałęzionym przewodem rurowym jest wadą, gdyż przewód ten, połączenie i przewody zasilające są zawsze poddawane drganiom.
Urządzenie do automatycznego przyłączania lancy wdmuchującej do rozgałęzionego przewodu rurowego, według wynalazku, charakteryzuje się tym, że jest zaopatrzone w elementy zaczepowe przymocowane do wózka przenoszącego lancę oraz zespół podpierający do podtrzymywania rozgałęzionego przewodu rurowego osadzony na pionowej szynie i ruchomy względem wózka przenoszącego lancę w kierunku osi przesuwu wózka przenoszącego lancę.
Korzystnie zespół podpierający zawiera pionowo przesuwny wózek do przenoszenia rozgałęzionego przewodu rurowego ruchomy względem wózka przenoszącego lancę, przy czym rozgałęziony przewód rurowy i lanca stanowią sztywne zamocowanie obu wózków, zaś wózek do przenoszenia rozgałęzionego przewodu jest połączony ze ślizgową szyną za pośrednictwem zespołu unieruchamiającego.
Korzystnie rozgałęziony przewód rurowy jest zamocowany na wózku za pośrednictwem elementów sprężystych.
Korzystnie rozgałęziony przewód rurowy zawiera obwodowy kołnierz umieszczony pomiędzy parą pionowych sprężyn zamocowanych do płytki stanowiącej jedną część z wózkiem do przenoszenia rozgałęzionego przewodu rurowego.
Korzystnie wózek przenoszący lancę jest ruchomy za pośrednictwem osadzonych na nim krążków, względem wózka do przenoszenia rozgałęzionego przewodu rurowego, a wózek do przenoszenia rozgałęzionego przewodu jest ruchomo połączony z szyną.
Korzystnie wózek do przenoszenia rozgałęzionego przewodu jest nieruchomo zamocowany do szyny za pośrednictwem zaczepu, do którego jest przymocowany podnośnik zaczepu.
Korzystnie do wózka do przenoszenia rozgałęzionego przewodu rurowego jest zamocowany co najmniej jeden podnośnik połączony również z wózkiem przenoszącym lancę.
Korzystnie rozgałęziony przewód rurowy jest zaopatrzony w krążki, za pośrednictwem których jest zamocowany do wózka przenoszącego lancę.
Korzystnie elementy zaczepowe sztywno łączące lancę z wózkiem przenoszącym lancę stanowią parę wsporników mających wycięcia, dopasowane do czopów zamocowanych na lancy, przy czym na każdym wsporniku jest osadzonych wiele haków połączonych z podnośnikiem haków, zaś każdy z haków jest umieszczony w pobliżu odpowiadającego mu wycięcia dla czopów lancy.
Korzystnie na rozgałęzionym przewodzie rurowym jest zamocowana obrotowo para haków sztywno łącząca lancę z rozgałęzionym przewodem rurowym za pośrednictwem powierzchni złącznej, przy czym każdy hak jest połączony z podnośnikiem haka rozgałęzionego przewodu rurowego za pośrednictwem prętów łączących, umieszczonych mimośrodowo względem osi obrotu haków.
168 956
Urządzenie według wynalazku zapewnia automatycznie przełączenie lancy do rozgałęzionego przewodu rurowego, lecz w przeciwieństwie do znanych urządzeń powierzchnie złączne i łączące ten przewód i lancę nie podlegają drganiom czy też uderzeniom, którym lanca jest poddawana podczas pracy i obsługi.
Dla osiągnięcia tego celu urządzenie do automatycznego przyłączania, według wynalazku, posiada elementy do zaczepienia lancy sztywno do wózka unoszącego lancę oraz elementy do podtrzymywania przewodu rurowego rozgałęzionego względem wózka unoszącego lancę i umożliwienia przemieszczenia tego przewodu pionowo względem wózka unoszącego lancę lub odwrotnie.
Według pierwszego przykładu wykonania wynalazku rozgałęziony przewód rurowy jest zamontowany na wózku unoszącym ten przewód, który albo może stanowić całość, poprzez rozgałęziony przewód rurowy i lancę, z wózkiem unoszącym lancę, albo może być unieruchomiony, w wyniku siły ciężkości względem szyny ślizgowej tego wózka.
Rozgałęziony przewód rurowy jest korzystnie zamocowany za pośrednictwem elementów sprężystych na wózku unoszącym ten przewód. Może on w tym celu posiadać obwodowy kołnierz, za pomocą którego jest on podtrzymywany pomiędzy trzema parami pionowych sprężyn zamocowanych na płytce integralnej z wózkiem unoszącym rozgałęziony przewód rurowy.
Wózek unoszący lancę jest korzystnie przemieszczany przez krążki prowadzące względem wózka unoszącego rozgałęziony przewód rurowy, gdy jest on unieruchomiony względem szyny ślizgowej. To unieruchomienie można realizować przez zaczep, który jest przemieszczany w wyniku działania podnośnika w celu podtrzymywania wózka unoszącego lancę względem szyny ślizgowej.
Według innego przykładu wykonania wynalazku wózek unoszący rozgałęziony przewód rurowy jest podtrzymywany przez co najmniej jeden podnośnik zamontowany na wózku unoszącym lancę dla przemieszczania wózka unoszącego rozgałęziony przewód rurowy, gdy lanca jest zmieniana.
Według jeszcze innego przykładu wykonania wynalazku rozgałęziony przewód rurowy jest przesuwany bezpośrednio, bez jakichkolwiek pośrednich elementów unoszących ten przewód, na wózku unoszącym lancę i może być podtrzymywany względem tego ostatniego albo za pomocą zaczepu ruchomego albo za pomocą podnośnika, tak jak w pierwszym przykładzie wykonania wynalazku.
Dla zaczepienia lancy o wózek unoszący lancę, korzystnie ma ona dwie pary czopów, natomiast wózek unoszący lancę posiada dwie pary wsporników, z których każdy ma wycięcia do pomieszczenia i unoszenia czopów lancy, przy czym każde z tych wycięć jest dopasowane do haka, uruchamianego przez podnośniki dla zablokowania czopów w wycięciach i dla przyłączenia lancy sztywno do wózka unoszącego lancę.
W celu zamontowania lancy na rozgałęzionym przewodzie rurowym, posiada ona dwa haki, które obracają się przegubowo w wyniku działania podnośników hydraulicznych poprzez łączniki, które są ustawione mimośrodowo względem osi haków dla zespolenia rozgałęzionego przewodu rurowego z powierzchnią czołową połączenia lancy.
W przeciwieństwie do znanych urządzeń, w których lanca jest zaczepiona sztywno do rozgałęzionego przewodu rurowego, w urządzeniu według wynalazku lanca jest zaczepiona sztywno do wózka unoszącego lancę i rozgałęziony przewód rurowy jest podtrzymywany przez wózek unoszący lancę. Drgania i uderzenia, którym jest poddawana lanca, są zatem przekazywane wózkowi unoszącemu lancę. Z drugiej strony, dzięki niesztywnemu zawieszeniu, rozgałęziony przewód rurowy może w przypadku stanowienia całości z głowicą lancy przystosować się do drgań lancy bez wpływania na szczelność w obszarze połączenia przewodu z lancą.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1-5 przedstawiają urządzenie według wynalazku w pierwszym przykładzie wykonania o różnej kolejności zaczepiania lancy o przewód rurowy rozgałęziony, w schematycznych widokach bocznych, fig. 6 - inny przykład wykonania urządzenia według wynalazku z fig. 1-5 oraz fig. 7-drugi przykład wykonania urządzenia według wynalazku w widoku z góry.
Na figurach jest przedstawiony wózek 8 przenoszący lancę 16. Wózek 8 jest przemieszczany pionowo, na przykład za pomocą krążków prowadzących 12 wzdłuż szyny ślizgowej 10 czyli bieżni,
168 956 na przykład przy pomocy przewodów lub łańcuchów biegnących wzdłuż kół pasowych 14. Wówczas lanca 16 zaczepiona na wózku 8, zostaje zanurzona w konwertorze (nie pokazanym) i wyjęta stamtąd.
W celu zaczepienia lancy 16 o wózek 8, posiada on parę górnych wsporników 18 i parę dolnych wsporników 20. Na figurach jeden ze wsporników każdej pary 18,20 jest zasłonięty przez elementy widoczne na figurach. Dwa wsporniki każdej pary 18, 20 są dostatecznie oddalone od siebie w kierunku poziomym dla umożliwienia zaczepienia pomiędzy nimi lancy 16, przenoszonej przy pomocy haka 22. Dwa wsporniki 18, 20 są zaopatrzone w wycięcia 30, 32 odpowiadające parze górnych czopów 28 i parze dolnych czopów 26 umieszczonych na lancy 16. Za pomocą haka 22 czopy 28, 26 lancy 16 zostają umieszczone w wycięciach 30, 32. Inna para czopów 24 służy do zaczepienia lancy 16 o hak 22.
Każde z wycięć 30, 32 jest związane z jedną lub więcej, korzystnie dwiema, parami górnych i dolnych haków 34, 36 (na figurach jest widoczny tylko jeden z haków każdej pary) aby zapewnić zamontowanie lancy 16 w wycięciach 30, 32 oraz sztywno połączyć lancę 16 z wózkiem 8. Każda para haków 34,36 jest uruchamiana przez jeden, a korzystnie przez parę podnośników 38,40. Haki 34 i 36 są zamontowane jak w opisie patentowym nr DE-A1-3 828 928, na wrzecionach, które są umieszczone mimośrodowo, dzięki czemu powodują w znany sposób ruch obrotowy i postępowy. W rzeczywistości w wyniku działania podnośnika lub podnośników 38, haków 34 obracają się przegubowo wokół ich wrzeciona, po czym następuje nieznaczne obniżenie wrzeciona i zablokowanie czopów 28 w wycięciach 30. Z drugiej strony haki 36 podlegają, w wyniku działania podnośnika lub podnośników 40, dzięki ich mimośrodowemu zamontowaniu, w zasadzie poziomemu ruchowi postępowemu w małym stopniu, w celu zablokowania czopów 26 w wycięciach 32 lub oswobodzenia ich stamtąd.
Rozgałęziony przewód rurowy 42 jest połączony z przewodami 44, które przenoszą substancje rafinujące oraz z przewodami chłodzącymi 46. Sposób, w jaki przewody 44 są przyłączone do rozgałęzionego przewodu rurowego 42 i przechodzą przez nie, jest pokazany bardziej szczegółowo w dwóch wyżej wymienionych opisach patentowych ilustrujących stan techniki.
Rozgałęziony przewód rurowy 42 jest zamocowany za pomocą elementów sprężystych na wózku 48 przenoszącym ten przewód, przy czym wózek 48 przesuwa się pionowo względem wózka 8 unoszącego lancę 16 i odwrotnie, za pomocą krążków 50. Rozgałęziony przewód rurowy 42 posiada obwodowy kołnierz 52, za pomocą którego jest on przenoszony pomiędzy zespołem wielu górnych sprężyn śrubowych 54 i zespołem dolnych sprężyn śrubowych 56, przy czym niektóre z tych sprężyn górnych i dolnych 54,56 nie są widoczne na rysunku. Każda z tych górnych i dolnych sprężyn 54 i 56 jest przymocowana za pomocą współosiowego pręta do płytki 60, stanowiąc jedną część z wózkiem 48 przenoszącym rozgałęziony przewód rurowy 42. Z kolei ten rozgałęziony przewód rurowy 42 ma pewną swobodę ruchu pomiędzy górnymi sprężynami 54 i dolnymi sprężynami 56.
Chociaż zamontowanie rozgałęzionego przewodu rurowego 42 za pomocą sprężyn na jego wózku 48 do przenoszenia rozgałęzionego przewodu rurowego zapewnia korzystną większą elastyczność, to sprężyste zamontowanie nie ma podstawowego znaczenie, ponieważ fakt, że lanca 16 nie jest już unoszona przez rozgałęziony przewód rurowy 42 lecz przez jej wózek 8, umożliwia osiągnięcia postawionego celu.
Urządzenie, według wynalazku, posiada poza tym elementy do unieruchamiania wózka 48 unoszącego rozgałęziony przewód rurowy 42 względem szyny ślizgowej 10, przy czym wózek 8 unoszący lancę 16 nadal może przesuwać się swobodnie pionowo względem wózka 48 unoszącego rozgałęziony przewód rurowy 42 i szyny ślizgowej 10. W pokazanym przykładzie wykonania te elementy stanowi zaczep 62, który może być przemieszczany poziomo w wyniku działania podnośnika 64 zaczepu. Wówczas, gdy podnośnik 64 zaczepu jest wysunięty, jak pokazano na fig. 1, zaczep 62 wchodzi poniżej wózek 48 i stanowi zderzak podtrzymujący wózek i rozgałęziony przewód rurowy 42. Zamiast zastosowania zaczepu ślizgowego jest również możliwe zastosowanie zaczepu przegubowego.
Na figurach 1 - 5 są przedstawione różne sposoby przyłączenia lancy 16 do rozgałęzionego przewodu rurowego 42. Lanca 16 jest doprowadzana do określonego położenia za pomocą haka 22 i zostaje umieszczona za pomocą czopów 28 i 26 w wycięciach 30 i 32. Następnie hak 22 jest
168 956 obniżany aż do czasu, gdy lanca 16 zostanie uniesiona przez czopy 28 i 26 w wycięciach 30, 32, po czym hak 22 jest usuwany (patrz fig. 2). Następnie podnośniki 38 i 40 są uruchamiane dla zablokowania czopów 28 i 26 lancy 16 w wycięciach 30 i 32 (patrz fig. 3) i dla całkowitego zespolenia lancy 16 z wózkiem 8.
Następny etap, pokazany na fig. 4, polega na stworzeniu połączenia pomiędzy przewodem rurowym rozgałęźnym 42 i powierzchnią czołową 70 połączenia lancy 16.
Przewód rurowy rozgałęźny 42 posiada parę haków 66, które są uruchamiane w wyniku działania podpartych obrotowo mimośrodowo prętów łączących, gdy płytka 67 jest przemieszczana przez hydrauliczne podnośniki 69. Haki 66 są podobne do haków 34. One też są zamontowane na wrzecionie, które przy ruchu obrotowym podlega także nieznacznemu ruchowi postępowemu w kierunku pionowym dzięki łącznikom, które są umieszczone mimośrodowo względem wrzeciona haków.
W celu przyłączenia wózek 8 unoszący lancę jest podnoszony do położenia z fig. 4, aż powierzchnia czołowa 70 połączenia lancy 16 zetknie się z dolną powierzchnią czołową rozgałęzionego przewodu rurowego 42 lub zbliży się bezpośrednio do tej powierzchni czołowej. Dlatego ma on uformowane gniazdo do umieszczenia lancy 16 z właściwymi uszczelkami. Następnie podnośniki 68 haka 66 są uruchamiane w celu zamknięcia haków 66 i zablokowania czopów 28, jak pokazano na fig. 5. Od tej chwili rozgałęziony przewód rurowy 42 tworzy integralną całość z lancą 16 i w wyniku tego także z wózkiem 8 unoszącym lancę 16.
Następna operacja polega na uruchomieniu podnośnika 64 i cofnięcia pręta tego podnośnika dla zwolnienia zaczepu 62 z wózka 48 unoszącego rozgałęziony przewód rurowy (fig. 5) oraz oswobodzenia go względem szyny ślizgowej 10. Wózek 48 jest następnie podtrzymywany przez wózek 8 unoszący lancę 16 za pomocą sprężyn 54,56, rozgałęzionego przewodu rurowego 42 i lancy 16. W celu zanurzenia lancy 16 w konwertorze obniża się zespół utworzony przez dwa wózki 8 i 48 wzdłuż szyny ślizgowej 10.
Demontaż lancy 16 następuje w ten sam sposób w odwrotnej kolejności, to znaczy przez początkowe podniesienie wózka 8 w celu usunięcia lancy 16 z konwertora, regulację podnośnika 64 zaczepu w celu zamocowania wózka 48 unoszącego rozgałęziony przewód rurowy, otwarcie haków 66, obniżenie wózka 8 unoszącego lancę 16, otwarcie haków 34 i 36 oraz odłączenie lancy 16 za pomocą haka 22.
Figura 6 pokazuje inny przykład wykonania urządzenia, według wynalazku, które umożliwia pominięcie zaczepu 62 i jego podnośnika 64. Wózek 48 unoszący rozgałęziony przewód rurowy jest podtrzymywany przez podnośnik 74 lub dwa podnośniki 74, które tworzą całość z wózkiem 8 unoszącym lancę 16. Wówczas gdy lanca 16 jest zmieniana, wózek 8 unoszący lancę wraz z lancą 16 pozostaje nieruchomy, natomiast wózek 48 unoszący rozgałęziony przewód rurowy jest przemieszczany w wyniku działania podnośnika 74 w celu zwolnienia lub oswobodzenia lancy 16 względem rozgałęzionego przewodu rurowego, w przeciwieństwie do przykładu wykonania z fig. 1 do 5, na których wózek 8 unoszący lancę 16 jest przemieszczany, natomiast wózek 48 unoszący rozgałęziony przewód rurowy pozostaje nieruchomy. Zaletą tego przykładu wykonania jest to, że wciągarka i koła pasowe 14 nie są uruchamiane, gdy lanca 16 jest zmieniana.
Figura 7 pokazuje drugi przykład wykonania urządzenia, według wynalazku, w widoku z góry. Wózek 8 unoszący lancę z krążkami 12 jest identyczny jak w pierwszym przykładzie wykonania. Rozgałęziony przewód rurowy 76 jest wyposażony w rury łączące 78. W przeciwieństwie do pierwszego przykładu wykonania rozgałęziony przewód rurowy 76 nie jest tutaj podtrzymywany przez wózek, lecz jest zaopatrzony po prostu w krążki biegnące 80 i krążki prowadzące 82, które poruszają się wzdłuż odpowiednich pionowych szyn 84 wózka 8 unoszącego lancę i umożliwiają przesuwanie się przewodu rurowego rozgałęzionego 76 pionowo względem wózka 8. Pionowe wsparcie przewodu rurowego rozgałęzionego 76 można zrealizować albo zgodnie z przykładem wykonania z fig. 1 do 5, za pomocą lancy 16 i zaczepu 62, czego nie pokazano, albo zgodnie z fig. 6, przy czym nie pokazanego podnośnika.
Zalety przykładu wykonania z fig. 7 polegają na tym, że konstrukcja urządzenia jest prostsza, bardziej zwarta i mocniejsza.
Fig.5
168 956
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 4,00 zł

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do automatycznego przyłączania lancy wdmuchującej do rozgałęzionego przewodu rurowego, zawierające rozgałęziony przewód rurowy, łączący się z przewodem lancy dostarczającym płyn do kąpieli metalowej za pośrednictwem powierzchni złącznej oraz osadzony ślizgowo na usytuowanej pionowo ślizgowej szynie wózek przenoszący lancę, znamienne tym, że jest zaopatrzone w elementy zaczepowe przymocowane do wózka (8) przenoszącego lancę (16) oraz zespół podpierający do podtrzymywania rozgałęzionego przewodu rurowego (42,76), osadzony na pionowej szynie (10) i ruchomy względem wózka (8) przenoszącego lancę (16) w kierunku osi przesuwu wózka (8) przenoszącego lancę (16).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zespół podpierający zawiera pionowo przesuwny wózek (48) do przenoszenia rozgałęzionego przewodu rurowego (42, 76), ruchomy względem wózka (8) przenoszącego lancę (16), przy czym rozgałęziony przewód rurowy (42, 76) i lanca (16) stanowią sztywne zamocowanie obu wózków (8, 48), zaś wózek (48) do przenoszenia rozgałęzionego przewodu (42, 76) jest połączony ze ślizgową szyną (10) za pośrednictwem zespołu unieruchamiającego.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że rozgałęziony przewód rurowy (42) jest zamocowany na wózku (48) za pośrednictwem elementów sprężystych.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że rozgałęziony przewód rurowy (42) zawiera obwodowy kołnierz (52), umieszczony pomiędzy parą pionowych sprężyn (54,56), zamocowanych do płytki (60), stanowiącej jedną część z wózkiem (48) do przenoszenia rozgałęzionego przewodu rurowego (42, 76).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że wózek (8) przenoszący lancę (16) jest ruchomy za pośrednictwem osadzonych na nim krążków (50), względem wózka (48) do przenoszenia rozgałęzionego przewodu rurowego (42, 76), a wózek (48) do przenoszenia rozgałęzionego przewodu rurowego (42, 76) jest ruchomo połączony z szyną (10).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że wózek (48) do przenoszenia rozgałęzionego przewodu (42,76) jest nieruchomo zamocowany do szyny (10), za pośrednictwem zaczepu (62), do którego jest przymocowany podnośnik (64) zaczepu (62).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że do wózka (48) do przenoszenia rozgałęzionego przewodu rurowego (42, 76) jest zamocowany co najmniej jeden podnośnik (74), połączony również z wózkiem (8) przenoszącym lancę (16).
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że rozgałęziony przewód rurowy (76) jest zaopatrzony w krążki (80, 82), za pośrednictwem których jest zamocowany do wózka (8) przenoszącego lancę (16).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że elementy zaczepowe sztywno łączące lancę (16) z wózkiem (8) przenoszącym lancę (16) stanowią parę wsporników (18,20) mających wycięcia (30, 32), dopasowane do czopów (28, 26) zamocowanych na lancy (16), przy czym na każdym wsporniku (18, 20) jest osadzonych wiele haków (34, 36) połączonych z podnośnikiem (38, 40) haków (34, 36), zaś każdy z haków (34, 36) jest umieszczony w pobliżu odpowiadającego mu wycięcia (30, 32) dla czopów (26, 28) lancy (16).
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że na rozgałęzionym przewodzie rurowym (42, 76) jest zamocowana obrotowo para haków (66), sztywno łącząca lancę (16) z rozgałęzionym przewodem rurowym (42, 76) za pośrednictwem powierzchni złącznej (70), przy czym każdy hak (66) jest połączony z podnośnikiem (68) haka (66) rozgałęzionego przewodu rurowego (42, 76) za pośrednictwem prętów łączących, umieszczonych mimośrodowo względem osi obrotu haków (66).
    * * *
    168 956
PL91290940A 1990-07-04 1991-07-04 przewodu rurowego PL PL PL PL PL PL PL168956B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LU87761A LU87761A1 (fr) 1990-07-04 1990-07-04 Dispositif d'accouplement automatique d'une lance d'insufflation a une tete de raccord

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL290940A1 PL290940A1 (en) 1992-06-26
PL168956B1 true PL168956B1 (pl) 1996-05-31

Family

ID=19731244

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL91290940A PL168956B1 (pl) 1990-07-04 1991-07-04 przewodu rurowego PL PL PL PL PL PL

Country Status (20)

Country Link
US (1) US5167904A (pl)
EP (1) EP0464427B1 (pl)
JP (1) JPH0525530A (pl)
KR (1) KR100198763B1 (pl)
CN (1) CN1027455C (pl)
AR (1) AR247593A1 (pl)
AT (1) ATE126544T1 (pl)
AU (1) AU634893B2 (pl)
BR (1) BR9102890A (pl)
CA (1) CA2043479A1 (pl)
CZ (1) CZ282175B6 (pl)
DE (1) DE69112143T2 (pl)
ES (1) ES2078387T3 (pl)
HU (1) HU209608B (pl)
LU (1) LU87761A1 (pl)
PL (1) PL168956B1 (pl)
RU (1) RU2061759C1 (pl)
TR (1) TR25529A (pl)
UA (1) UA26906C2 (pl)
ZA (1) ZA913885B (pl)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5374296A (en) * 1991-01-24 1994-12-20 Mount Isa Mines Limited Lance carriage
LU88017A1 (de) * 1991-10-14 1993-05-17 Wurth Paul Sa Antrieb fuer automatische lanzenwechselvorrichtungen
LU88056A1 (de) * 1992-01-24 1993-08-17 Paul Wurth S.A. Vorrichtung zur medienversorgung einer blaslanze
LU88057A1 (de) * 1992-01-24 1993-08-17 Paul Wurth S.A. Blaslanzenaufhaengung mit kombinierter medienversorgung
DE19541199C2 (de) * 1995-11-04 2001-05-23 Thyssen Stahl Ag Wechselvorrichtung für eine Blaslanze
LU88808A1 (fr) * 1996-08-28 1998-03-02 Wurth Paul Sa Dispositif d'accouplement d'une lance de soufflage à un collecteur
TWI373529B (en) * 2004-07-27 2012-10-01 Tech Resources Pty Ltd Smelting apparatus
US8114337B2 (en) * 2005-03-02 2012-02-14 Technological Resources Pty. Limited Lance extraction
DE102011014323A1 (de) * 2010-12-28 2012-06-28 Beda Oxygentechnik Armaturen Gmbh Mehrfach gesicherte Koppelvorrichtung für Sauerstofflanzen
EP2482019B1 (de) * 2011-01-31 2014-10-01 Siemens VAI Metals Technologies GmbH Brennlanzenhalter zum Haltern einer Brennlanze durch eine Handhabungseinrichtung
DE102012016045B3 (de) * 2012-08-08 2013-10-24 Saarstahl Ag Verfahren zum Betrieb einer Aufblaslanzenanordnung, sowie Aufblaslanzenanordnung selbst
DE102016223722B4 (de) 2016-11-29 2024-04-25 Sms Group Gmbh Vorrichtung und Verfahren zur Montage und Demontage eines Lanzenkopfes
LU100373B1 (en) * 2017-08-18 2019-03-26 Wurth Paul Sa Extraction Device for a Tuyere Part

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2886308A (en) * 1957-04-15 1959-05-12 A J Boynton & Co Lance handling apparatus
US3025047A (en) * 1960-10-11 1962-03-13 Koppers Co Inc Apparatus for the restraint and control of oxygen lances
US3170977A (en) * 1961-11-16 1965-02-23 Koppers Co Inc Oxygen lance with detachable barrel
AT270713B (de) * 1966-06-22 1969-05-12 Voest Ag Blaseinrichtung für eine Konverteranlage und eine solche enthaltende Konverteranlage
LU86985A1 (de) * 1987-09-07 1989-04-06 Wurth Paul Sa Automatische lanzenwechselvorrichtung

Also Published As

Publication number Publication date
AU634893B2 (en) 1993-03-04
HU912161D0 (en) 1991-12-30
RU2061759C1 (ru) 1996-06-10
HU209608B (en) 1994-09-28
CZ282175B6 (cs) 1997-05-14
EP0464427A3 (en) 1992-03-18
DE69112143D1 (de) 1995-09-21
ATE126544T1 (de) 1995-09-15
HUT58827A (en) 1992-03-30
DE69112143T2 (de) 1996-03-14
BR9102890A (pt) 1992-02-11
KR100198763B1 (ko) 1999-06-15
EP0464427B1 (fr) 1995-08-16
CN1057863A (zh) 1992-01-15
TR25529A (tr) 1993-05-01
AR247593A1 (es) 1995-01-31
CA2043479A1 (en) 1992-01-05
PL290940A1 (en) 1992-06-26
ES2078387T3 (es) 1995-12-16
KR920002802A (ko) 1992-02-28
US5167904A (en) 1992-12-01
CN1027455C (zh) 1995-01-18
AU7938791A (en) 1992-01-09
EP0464427A2 (fr) 1992-01-08
CS205191A3 (en) 1992-03-18
LU87761A1 (fr) 1992-03-11
UA26906C2 (uk) 1999-12-29
ZA913885B (en) 1992-02-26
JPH0525530A (ja) 1993-02-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL168956B1 (pl) przewodu rurowego PL PL PL PL PL PL
TWI416119B (zh) Probe card loading aid and inspection equipment
KR950704087A (ko) 자동차 및 자동차 부품 이송 시스템(vehicle and vehicle parts transportation system)
RU2018985C1 (ru) Манипулятор для проведения измерений, испытаний, исследований и ремонта внутри открытого сверху и расположенного в корпусе напорного бака реактора
EP1557346B1 (en) Method of assembling motor vehicle body
JP2015224641A (ja) タービン構成部材を取り付ける及び取り外す方法及び装置
CN116513974B (zh) 一种跨度可调型门式起重机
ITMI20000309A1 (it) Abbassatore con azionatore capace di movimento combinato di azionamento di un blocco e di supporto
CN217579553U (zh) 一种钢轨自动夹轨装置
JP3371772B2 (ja) ランス交換機構、ランスホース着脱機構、ランス固定機構及びランス自動交換装置
CN220055402U (zh) 屏幕装夹治具的解锁与转运机构
CN113530475B (zh) 用于修井机的定位机构、定位座、对准机构以及修井机
CN218085673U (zh) 一种工件轻便运输装置
CN213301687U (zh) 一种碰撞试验假人的装卸运输系统
CN218345075U (zh) 一种分段举升管道的搬运举升装置
CN217669003U (zh) 变频器对接探针载台的自动定位装夹机构
CN219821499U (zh) 一种汽车加工件转运装置
CN116788982A (zh) 一种车厢角铁装配系统和方法
SU1404525A1 (ru) Устройство дл монтажа элементов доменной печи
SU1477599A1 (ru) Спаренна воздушно-трелевочна установка
CN117791400A (zh) 安装工具及安装方法
CN116199103A (zh) 一种周转箱搬运吊具
JP5668990B2 (ja) 車両用昇降装置の生産設備
JPS61285166A (ja) 搬送装置のハンガ−
CN116985847A (zh) 一种具有机械臂的货运索道门架