PL164190B1 - Kineskop kolorowy PL PL PL PL - Google Patents

Kineskop kolorowy PL PL PL PL

Info

Publication number
PL164190B1
PL164190B1 PL91289416A PL28941691A PL164190B1 PL 164190 B1 PL164190 B1 PL 164190B1 PL 91289416 A PL91289416 A PL 91289416A PL 28941691 A PL28941691 A PL 28941691A PL 164190 B1 PL164190 B1 PL 164190B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
faceplate
shadow mask
mask assembly
major axis
picture tube
Prior art date
Application number
PL91289416A
Other languages
English (en)
Other versions
PL289416A1 (en
Inventor
Frank R Ragland Jr
Original Assignee
Thomson Consumer Electronics
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Thomson Consumer Electronics filed Critical Thomson Consumer Electronics
Publication of PL289416A1 publication Critical patent/PL289416A1/xx
Publication of PL164190B1 publication Critical patent/PL164190B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J29/00Details of cathode-ray tubes or of electron-beam tubes of the types covered by group H01J31/00
    • H01J29/02Electrodes; Screens; Mounting, supporting, spacing or insulating thereof
    • H01J29/06Screens for shielding; Masks interposed in the electron stream
    • H01J29/07Shadow masks for colour television tubes
    • H01J29/073Mounting arrangements associated with shadow masks

Landscapes

  • Electrodes For Cathode-Ray Tubes (AREA)

Abstract

1 K ineskop kolorow y zaw ierajacy banke szklana, z której odpom pow ano powietrze, m ajaca prostokatna plyte czolow a o dw óch dluzszych i dw óch krótszych kra- w edziach, która to plyta czolow a ma wieksza os rów no- legla do dluzszych krawedzi i mniejsza os rów nolegla do krótszych kraw edzi oraz dwie przekatne laczace przeciw - legle czesci narozne plyty czolowej, k tóra to plyta czo- low a obejm uje zespól maski cieniowej zam ontow anej w przestrzeni ograniczonej plyta czolow a, przy czym zespól maski cieniowej jest zam ontow any za pom oca elem en- tów w sporczych, usytuowanych w czterech czesciach naroznych plyty czolowej, a elem enty wsporcze zapew- niaja kom pensacje term icznego rozszerzania sie zespolu maski cieniowej, przejawiajacego sie jak o przem ieszcze- nie zespolu m aski cieniowej w kierunku ekranu kine- skopu w m iare rozszerzenia sie term icznego zespolu m aski cieniowej, przy czym elementy wsporcze w kazdym z obszarów naroznych plyty czolowej skladaja sie z bol- ców osadzonych w bance szklanej, sprezynek majacych otw ory, przez które przechodza bolce oraz plytek przys- paw anych miedzy sprezynkam i a zespolem m aski cie- niow ej, znamienny tym , ze bolce (44) sa nieco przesuniete od przekatnych (D) w kierunku ku wiekszej osi (X - X). F I G. 4 PL PL PL PL

Description

Niniejszy wynalazek dotyczy kineskopów kolorowych z maskami cirainoymi przymocowanymi do ramki peryferyjnej, która znajduje się w stanie zawieszonym względem ekranu lumieoforowego, a zwłaszcza udoskonalonych środków przrznaczoaych do zαwieszαain zespołu ramka-maska cirainwa w częściach narożnych w takim kineskopie.
W większości stosowanych obecnie rodzajów kineskopów kolorowych ramka peryferyjna podtrzymująca maskę cieniową jest podwirsznea w przestrzeni, ngrαnicznnej płytą czołową za pomocą sprężyn, które są przyspaorne bezpośrednio do ramki albo do płytek, które z kolei są przymocowane do ramki. W przypadku bezpośredniego przyspαonnia sprężynek do ramki, sprężynki są wytwarzane z materiałów bimrtnliczaych, natomiast w drugim przypadku, gdy sprężynki są przydawane do płytek, bimetalicznymi są płytki. Gdy sprężynki lub płytki nagrzewają się w wyniku przennszrnir ciepła od maski przez ramkę, materiały bimetaliczne wydłużają się różnicowo, przez co zginanie sprężynek lub płytek powoduje przemieszczanie zespołu ramka-maska cieniowa w kierunku ekranu, nałożonego na płytę czołową.
Znane jest zastosowanie trzech lub czterech sprężynek do mocowania zespołu óamea-masen cieniowa, wewnątrz prostokątnej płyty czołowej kineskopu. W układzie mocowania z trzema sprężynkami, jedna sprężynka jest zwykle umieszczona w górnym środku maski, a dwie inne sprężynki są umieszczaar przy bocznych ściankach kineskopu między środkami bocznych krawędzi maski a dwoma dolnymi częściami narożnymi maski. W układzie mocowania z czterema sprężynkami, sprężynki zwykle są umieszczaar w górnym i dolnym środku maski i w prawym i lewym środku maski. W obu układach mocowania (z trzema lub czterema sprężynkami) opisanych
164 190 3 powyżej zapewnia się możliwość lekkiego zginania i przemieszczania względem płyty· czołowej w czasie wytwarzania i/lub eksploatacji kineskopu względem płyty czołowej.
W znanych środkach do minimalizacji zgięć i przesunięć zespołu ramka-maska cieniowa są wykorzystywane wsporniki, podtrzymujące sprężynki w czterech częściach narożnych ramki. Rozwiązania zapewniające takie mocowanie wsporników w częściach narożnych są ujawnione w patencie Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4 723 088 udzielonym Sone'owi i innym w dniu 2 lutego 1988 roku i w patencie Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4 728 853, udzielonym Sone'owi i innym w dniu 1 marca 1988 roku.
Problem, jaki powstaje, jest związany z zastosowaniem wsporników narożnych maski cieniowej w kineskopach z ekranem c stosunku długości do szerokości równym 16:9, w których brakuje miejsca dla wsporników w obszarach narożnych, które by pozwoliły na odpowiednie ustawienie i wyjmowanie maski. Brak miejsca jest wynikiem zmniejszenia kąta (29,36°) między przekątną kineskopu a większą osią płyty czołowej w kineskopach z ekranami o stosunku długości do szerokości równym 16:9, w porównaniu z odpowiednim kątem (35,87°) w kineskopach z ekranami o stosunku długości do szerokości równym 4:3. Gdy części narożne ramki maski cieniowej są ścięte w taki sposób, aby tworzyły kąt prosty z przekątną płyty czołowej kineskopu z ekranem, w którym stosunek długości do szerokości wynosił 16:9, prześwit między wspornikiem maski a dłuższą krawędzią płyty czołowej kineskopu staje się bardzo mały. Dlatego korzystna jest taka modyfikacja wsporników maski cieniowej, która pozwoliłaby zwiększyć odstęp w kineskopie, korzystnie z ekranem o stosunku długości do szerokości równym 16:9, między wspornikiem maski cieniowej a dłuższą krawędzią płyty czołowej.
Udoskonalony kineskop kolorowy zawiera bańkę szklaną, z której odpompowano powietrze, z prostokątną płytą czołową o dwóch dłuższych i o dwóch krótszych krawędziach. Zespół płyty czołowej obejmuje również zespół maski cieniowej zamontowany w przestrzeni, ograniczonej płytą czołową, za pomocą wsporników, które są usytuowane w częściach narożnych płyty czołowej. Wsporniki w każdym punkcie mocowania obejmują bolce osadzone w szkle bańki oraz sprężynki, mające otwory, przez które przechodzą bolce.
Udoskonalenie polega na tym, że bolce są usytuowane w pewnej niewielkiej odległości od przekątnych płyty czołowej w punktach usytuowanych między przekątnymi a osią większą.
Wynalazek zostanie bliżej objaśniony w przykładzie wykonania, w oparciu o załączony rysunek, na którym fig. 1 przedstawia w przekroju podłużnym kineskop kolorowy według wynalazku, fig. 2 _przedstawia w widoku od dołu jedną czwartą części płyty czołowej i zespół ramka-maska cieniowa kineskopu z fig. 1, fig. 3 przedstawia w częściowym przekroju część narożną płyty czołowej oraz zespół ramka-maska cieniowa z fig. 2, fig. 4 przedstawia w częściowym przekroju w widoku z góry część narożną płyty czołowej oraz zespół ramka-maska cieniowa, z bolcem i wspornikiem maski przesuniętym względem przekątnej kineskopu, bez maski, w przekroju wzdłuż linii 4 - 4 z fig. 3, a fig. 5 przedstawia w częściowym przekroju w widoku z góry część narożną płyty czołowej i zespołu ramka-maska cieniowa, z bolcem i wspornikiem maski, usytuowanym w punkcie, leżącym na przedłużeniu przekątnej kineskopu, przy zdjętej masce.
Figura 1 przedstawia prostokątny kineskop kolorowy 8 mający bańkę szklaną 10, zawierającą prostokątną płytę czołową 12, cylindryczną szyjkę 14 połączoną poprzez część stożkową 16zpłytą czołową 12. Płyta czołowa 12 składa się z części ekranowej 18 i kołnierza peryferyjnego lub ścianek bocznych 20, który to kołnierz 20 jest przyspawany do części stożkowej 16. Płyta czołowa 12 ma dwie osie ortogonalne: większą oś X równoległą do większej krawędzi płyty czołowej 12 (zwykle poziomej) oraz mniejszą oś Y równoległą do mniejszej krawędzi płyty czołowej (zwykle pionowej). Osie większa i mniejsza są prostopadłe do głównej osi podłużnej kineskopu Z, która przechodzi przez środek szyjki 14 i środek płyty czołowej 12. Mozaikowy trójkolorowy ekran luminoforowy 22 jest nałożony na wewnętrzną powierzchnię części ekranowej 18 płyty czołowej. Korzystnym jest, gdy luminofor ekranowy jest utworzony z dużej liczby pasków luminoforowych, zasadniczo równoległych do mniejszej osi Y. Jako rozwiązanie alternatywne, ekran może być ekranem punktowym. Wielootworowa elektroda selekcji kolorów 24, zwana inaczej maską cieniową, jest zamontowana w sposób rozłączny za pomocą udoskonalonych śtodków według wynalazku w uprzednio ustalonej odległości od ekranu 22. Wyrzutnia elektronowa 26 jest zamontowana
164 190 współśrodkowo wewnątrz szyjki 14 i jest przeznaczona do generowania i kierowania trzech wiązek elektronów przez maskę cieniową 24 ku ekranowi 22.
Kineskop, przedstawiony na figurze 1, jest zaprojektowany tak, aby można było zastosować go z zewnętrznym magnetycznym zespołem odchylającym, takim jak zespół odchylający 28, umieszczony w pobliżu miejsca połączenia szyjki z częścią stożkową. Przy doprowadzaniu do uzwojeń odchylających 28 napięć wzbudzających, przepływające przez te uzwojenia prądy wytwarzają odchylające pola magnetyczne, które powodują odchylenie wiązek elektronów w kierunkach poziomym i pionowym tak, iż na ekranie 22 powstaje prostokątna osnowa obrazu. Maskacieniowa 24 jest częścią zespołu 30 ramka-maska cieniowa, który to zespół obejmuje ramkę peryferyjną 32. Zespół ramka-maska cieniowa 30 jest pokazana na figurach 1, 2, 3, 4, jako umieszczony w przestrzeni ograniczonej płytą czołową 12. Zespół 30 ramka-maska cieniowa jest przymocowany do płyty czołowej 12 za pomocą czterech udoskonalonych wsporników 34, z których jeden jest pokazany na figurach 2, 3, 4. Ramka 32 składa się z dwóch zasadniczo prostokątnych kołnierzy: pierwszego kołnierza 36 i drugiego kołnierza 38, połączonych tak, że w przekroju poprzecznym takie połączenie ma kształt litery L. Pierwszy kołnierz 36 odchodzi od diugiego kołnierza 38 w kierunku ku ekranowi 22. Drugi kołnierz 38 odchodzi od pierwszego kołnierza 36 w kierunku ku środkowej osi podłużnej Z kineskopu 8. Cztery części narożne 42 ramki 32 są ścięte tak, że tworzą zasadniczo prosty kąt z osią A elementów mocujących. Maska cieniowa 24 ma część wypukłą 25 z otworami, tworzącą część perforowaną maski cieniowej, część nieperforowaną 27 dookoła części perforowanej 25 oraz obejmę 29, odgiętą od części nieperforowanej 27 w kierunku od ekranu 22. Maska 24 jest umieszczona wewnątrz ramki 32 i przyspawana do wewnętrznej powierzchni pierwszego kołnierza 36.
Środki mocujące zespół ramka-maska cieniowa znajdują się w każdej z części narożnych ramki i płyty czołowej. Każdy środek mocujący 34 składa się z bolca 44, sprężynki 46 i płytki 48. Każdy bolec 44 ma kształt stożka, jest wykonany z metalu i osadzony w ściance bocznej 20 płyty czołowej. Każda płytka 48 jest przyspawana jednym końcem do kołnierza 36 w ściętej części narożnej ramki 32. Jeden koniec sprężynki 46 jest połączony z drugim końcem płytki 48. W sprężynce 46, na jej swobodnym końcu, wykonany jest otwór 50, przez który przechodzi stożkowa część bolca 44. Na figurze 4 przedstawiono ramkę 32 maski cieniowej oraz elementy wsporcze 34 ze sprężynką 46, jak widzi ją obserwator, patrzący w kierunku od ekranu. Dla uproszczenia, ominięte jest na tej figurze kreskowanie przekrojów poprzecznych szklanej płyty czołowej i maski cieniowej. Linie ciągłe 50 wyznaczają wewnętrzną powierzchnię płyty czołowej będącą powierzchnią przekroju poprzecznego, przy tym również przekroju dokonanego na poziomie górnej części sprężynki 46 i płytki 48. Linia kreskowana 52 zaznacza na wewnętrznej powierzchni płyty czołowej 12 kontury na poziomie płaszczyzny bolca. Linie kreskowane 54 i 56 wyznaczają krawędzie spawania płyty czołowej 12. Linia D określa rzeczywistą przekątną płyty czołowej kineskopu, natomiast linia A określa oś bolca 44, sprężynki 46 i płytki 48. Przekątna D jest linią, która przechodzi przez środki zaokrągleń przeciwległych części narożnych płyty czołowej i przez środek płyty czołowej. Ogólnie, przekątna D płyty czołowej pokrywa się z przekątną części ekranowej kineskopu. Jak pokazano na rysunku, oś A bolca jest przesunięta względem rzeczywistej przekątnej kineskopu w kierunku ku większej osi X kineskopu. W kineskopie, w którym stosunek długości do szerokości ekranowej wynosi 16:9, przekątna D tworzy kąt z większą osią X równy 29,36°. W udoskonalonym kineskopie, którego przekątna część ekranowej wynosi 34 cala (86cm), bolce są przesunięte mniej więcej o 3,00 mm w pionie od przekątnej płyty czołowej ku osi większej kineskopu. Oś A bolca tworzy kąt, równy 29,014°, z większą osią X. Przesunięcie bolca 44 o 3,00 mm zapewnia prześwit, oznaczony na rysunku literą E, między bliższym .końcem sprężynki 46 a ścianką boczną płyty czołowej w miejscu, w którym ten prześwit jest wyznaczony linią 50 a przedłużeniem górnej części sprężynki 46 oraz przxświt F między końcówką dalszego końca 46 a ścianką boczną płyty czołowej w miejscu plz<oCl0dzenia linii 52.
Przykład udoskonalonego rozwiązania według wynalazku przedstawiony na fig. 4, w którym to rozwiązaniu oś bolca mocującego jest przesunięta względem przekątnej płyty czołowej kineskopu, moż.e być porównany z rozwiązaniem, w którym nie stosuje się przesunięcia osi bolca mocującego, przedstawionym na fig. 5. Elementy składowe przedstawione na fig. 5 identyczne z
164 190 elementami składowymi rozwiązania, przedstawionego na figurze 4, mają takie same oznaczenia liczbowe, jednakże oznaczone znaczkiem „prim“. Na figurze 5 przedstawiono kineskop z prześwitem E' między bliższym końcem sprężynki 46' a płytą czołową w miejscu, zaznaczonym linią 50' oraz z prześwitem F' między zakończeniem dalszego końca sprężynki 46' a płytą czołową w miejscu zaznaczonym linią 54'.
W udoskonalonym przykładzie wykonania wynalazku przedstawionym na figurze 4, sprężynki 46 i płytki 48 są nieco szersze, przez co mają większą wytrzymałość niż sprężynki 46' i płytki 48', odpowiednio, w kineskopie z fig. 5. Nawet przy zastosowaniu szerszych sprężynek i szerszych płytek prześwity E i F w udoskonalonym rozwiązaniu z fig. 4 są większe niż prześwity E' i F' w kineskopie z fig. 5. W kineskopach, w których stosunek długości do szerokości części ekranowej wynosi 18:9, a przekątna - 34 cala (86 cm) prześwity F i E kineskopu z przesunięciem osi bolców wynoszą, odpowiednio, 3,47 mm i 4,47 mm, natomiast prześwity E' i F' w kineskopie z fig. 5 wynoszą, odpowiednio, 1,59 mm i 2,16 mm. Zwiększenie prześwitów umożliwia zastosowanie sprężynek o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej, jak również ułatwia ustawianie i wyjmowanie zespołu ramka-maska cieniowa z płyty czołowej.
Chociaż niniejszy wynalazek został opisany w odniesieniu do kineskopu mającego maskę cieniową przymocowaną do wzmacniającej ramki peryferyjnej, rozwiązanie według wynalazku może być zastosowane w kineskopie, w którym peryferyjne wzmocnienie maski cieniowej stanowi integralną część maski cieniowej, bez zastosowania osobnej ramki.

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Kineskop kolorowy zawierający bańkę szklaną, z której odpompowano powietrze, mającą prostokątną płytę czołową o dwóch dłuższych i dwóch krótszych krawędziach, która to płyta czołowa ma większą oś równoległą do dłuższych krawędzi i mniejszą oś równoległą do krótszych krawędzi oiaz dwie przekątne łączące przeciwległe części narożne płyty czołowej, która to płyta czołowa obejmuje zespół maski cieniowej zamontowanej w przestrzeni ograniczonej płytą czołową, przy czym zespół maski cieniowej jest zamontowany za pomocą elementów wsporczych, usytuowanych w czterech częściach narożnych płyty czołowej, a elementy wsporcze zapewniają kompensację termicznego rozszerzania się zespołu maski cieniowej, przejawiającego się jako przemieszczenie zespołu maski cieniowej w kierunku ekranu kineskopu w miarę rozszerzenia się termicznego zespołu maski cieniowej, przy czym elementy wsporcze w każdym z obszarów na· rożnych płyty czołowej składają się z bolców osadzonych w bańce szklanej, sprężynek mających otwory, przez które przechodzą bolce oraz płytek przyspawanych między sprężynkami a zespołem maski cieniowej, znamienny tym, że bolce (44) są nieco przesunięte od przekątnych (D) w kierunku ku większej osi (X - X).
  2. 2. Kineskopwedług zastrz.v 1 ,znamienyytym, że płyta zzołowa (12) ma zęęść ekranową ,której •stosunek długości do szerokości wynosi (6:9.
  3. 3. Kineskop według zastrz. 2, znamienny tym, że każda przekątna (D) płyty czołowej (12) tworzy kąt równy 29,36° z większą osią (X - X), a środkowe osie podłużne (A) każdego bolca (44) tworzą kąty równe około 29,0(4° z większą osią (X - X).
  4. 4. Kineskop według zastrz. 2, znamienny tym, że płyta czołowa (12) ma przekątną części rkranowrj o długości 36 cali (86cm), a bolce (44) są przesunięte o około 3mm w pionie od przekątnej (D) płyty czołowej (12) w kierunku ku większej osi (X - X) płyty czołowej (12).
PL91289416A 1990-03-16 1991-03-14 Kineskop kolorowy PL PL PL PL PL164190B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/494,363 US5128585A (en) 1990-03-16 1990-03-16 Color picture tube having improved corner support for a shadow mask-frame assembly

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL289416A1 PL289416A1 (en) 1992-02-24
PL164190B1 true PL164190B1 (pl) 1994-06-30

Family

ID=23964169

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL91289416A PL164190B1 (pl) 1990-03-16 1991-03-14 Kineskop kolorowy PL PL PL PL

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5128585A (pl)
JP (1) JP2814311B2 (pl)
KR (1) KR940007630B1 (pl)
CN (1) CN1030948C (pl)
CA (1) CA2038225C (pl)
DE (1) DE4108004C2 (pl)
FR (1) FR2659793B1 (pl)
GB (1) GB2243020B (pl)
HK (1) HK1004026A1 (pl)
IT (1) IT1248286B (pl)
PL (1) PL164190B1 (pl)
RU (1) RU2054206C1 (pl)
TR (1) TR25025A (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6812628B2 (en) * 2002-05-09 2004-11-02 Thomson Licensing S.A. Bracket for mounting a shadow mask frame
RU2462292C2 (ru) * 2010-07-20 2012-09-27 Иван Филиппович Селянин Система для очистки дымовых газов

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3334259A (en) * 1964-06-12 1967-08-01 Rca Corp Shadow mask mounting structure
NL6709114A (pl) * 1967-06-30 1968-12-31
DE2939624A1 (de) * 1979-09-29 1981-04-09 Licentia Patent-Verwaltungs-Gmbh, 6000 Frankfurt Farbbildkathodenstrahlroehre
US4317064A (en) * 1979-10-15 1982-02-23 Zenith Radio Corporation Shadow mask suspension system
US4613785A (en) * 1984-03-29 1986-09-23 Rca Corporation Color picture tube having an improved simplified support structure for a color selection electrode
JPH0797482B2 (ja) * 1985-03-29 1995-10-18 株式会社東芝 カラ−受像管
JPH0815055B2 (ja) * 1985-06-27 1996-02-14 株式会社東芝 カラ−受像管
JPH0782814B2 (ja) * 1985-07-18 1995-09-06 株式会社東芝 カラ−受像管
JP2592826B2 (ja) * 1987-03-06 1997-03-19 株式会社東芝 カラー受像管
US4755713A (en) * 1986-08-29 1988-07-05 Gte Products Corporation Article supporting stud and CRT face panel employing same
US4827180A (en) * 1986-11-20 1989-05-02 Kabushiki Kaisha Toshiba Color picture tube with support members for the mask frame
KR900004258B1 (ko) * 1987-01-27 1990-06-18 가부시끼가이샤 도시바 칼라수상관
JPS63244545A (ja) * 1987-03-31 1988-10-12 Toshiba Corp カラ−受像管
JP2965254B2 (ja) * 1988-01-22 1999-10-18 株式会社東芝 カラー受像管の製造方法
JPH0319229A (ja) * 1989-06-15 1991-01-28 Fujitsu Ltd 半導体装置の製造方法
US5021707A (en) * 1989-11-17 1991-06-04 Rca Licensing Corporation Color picture tube having shadow mask with improved support

Also Published As

Publication number Publication date
HK1004026A1 (en) 1998-11-13
PL289416A1 (en) 1992-02-24
TR25025A (tr) 1992-09-01
US5128585A (en) 1992-07-07
FR2659793A1 (fr) 1991-09-20
JP2814311B2 (ja) 1998-10-22
GB2243020A (en) 1991-10-16
CA2038225C (en) 1994-01-25
ITMI910593A0 (it) 1991-03-07
KR940007630B1 (ko) 1994-08-22
CA2038225A1 (en) 1991-09-17
ITMI910593A1 (it) 1992-09-07
RU2054206C1 (ru) 1996-02-10
DE4108004A1 (de) 1991-09-19
IT1248286B (it) 1995-01-05
JPH04223028A (ja) 1992-08-12
CN1030948C (zh) 1996-02-07
GB9104783D0 (en) 1991-04-17
FR2659793B1 (fr) 1993-08-06
GB2243020B (en) 1994-09-07
CN1055079A (zh) 1991-10-02
DE4108004C2 (de) 2000-08-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100354245B1 (ko) 음극선관용 텐션 마스크
US4580076A (en) Color cathode ray tube
KR890004843B1 (ko) 컬러 수상관
KR940000301B1 (ko) 샤도우 마스크의 프레임 어셈블리 지지부를 가진 칼라 화상 튜브
PL165540B1 (pl) Zespól maski z ramka w kineskopie kolorowym PL PL
PL164190B1 (pl) Kineskop kolorowy PL PL PL PL
JPH0660822A (ja) 陰極線管
US6271624B1 (en) Cathode ray tube having a fag with spring holder
US6130501A (en) Shadow mask mounting arrangement for color CRT
US6646369B2 (en) Display tube comprising a mask with vibration damping means
KR930008826B1 (ko) 새도우 마스크-프레임 조립체 지지부를 갖는 컬러 수상관
US6812628B2 (en) Bracket for mounting a shadow mask frame
US5233266A (en) Color picture tube having improved shadow mask-frame assembly support
US6597095B2 (en) Cathode ray tube mask frame assembly
KR20010013023A (ko) 칼라음극선관, 칼라음극선관용 탄성지지체 및 탄성지지기구
JPS63158731A (ja) カラ−受像管
KR20000054916A (ko) 음극선관용 마스크 어셈블리
JPS6376234A (ja) シヤドウマスク形カラ−受像管
JPH05251006A (ja) カラー映像管
JPS59211940A (ja) カラ−映像管
KR20030093486A (ko) 텐션마스크 조립체
KR20040057087A (ko) 프레임에 저팽창 부착판을 갖는 마스크 프레임 조립체
KR20040108279A (ko) 음극선관의 마스크 프레임
JP2005527086A (ja) Crt用の内部磁気シールド
KR20020036588A (ko) 음극선관용 마스크 어셈블리