PL163157B1 - Urzadzenie do napelniania worków PL PL - Google Patents

Urzadzenie do napelniania worków PL PL

Info

Publication number
PL163157B1
PL163157B1 PL90283717A PL28371790A PL163157B1 PL 163157 B1 PL163157 B1 PL 163157B1 PL 90283717 A PL90283717 A PL 90283717A PL 28371790 A PL28371790 A PL 28371790A PL 163157 B1 PL163157 B1 PL 163157B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
tube
bag
channel
bags
pct
Prior art date
Application number
PL90283717A
Other languages
English (en)
Inventor
Bernd Helms
Reiner Peters
Peter Hoppe
Original Assignee
Kordes Soehne Rosenschulen
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kordes Soehne Rosenschulen filed Critical Kordes Soehne Rosenschulen
Publication of PL163157B1 publication Critical patent/PL163157B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B39/00Nozzles, funnels or guides for introducing articles or materials into containers or wrappers
    • B65B39/12Nozzles, funnels or guides for introducing articles or materials into containers or wrappers movable towards or away from container or wrapper during filling or depositing
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B25/00Packaging other articles presenting special problems
    • B65B25/02Packaging agricultural or horticultural products
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B5/00Packaging individual articles in containers or receptacles, e.g. bags, sacks, boxes, cartons, cans, jars
    • B65B5/04Packaging single articles
    • B65B5/045Packaging single articles in bags

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Packaging Of Special Articles (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)
  • Control And Other Processes For Unpacking Of Materials (AREA)
  • Bag Frames (AREA)
  • Examining Or Testing Airtightness (AREA)
  • Container Filling Or Packaging Operations (AREA)
  • Stacking Of Articles And Auxiliary Devices (AREA)
  • Containers And Plastic Fillers For Packaging (AREA)
  • Confectionery (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do napelniania worków, zwlasz- cza sadzonkami krzewów, zawierajace urzadzenie rozpierajace do utrzymywania worka w stanie otwar- tym i kanal o ruchu posuwisto-zwrotnym do wprowa- dzania, podawanego transporterem materialu ladowanego, który to kanal posiada odchylna klape zamykajaca, znamienne tym, ze urzadzenie rozpiera- jace posiada rurowy element rozpierajacy (40) o pro- filu w ksztalcie kadluba statku, wspólpracujacy z wystajacymi czesciami (16) obrzeza wstegi foliowej, z której tworzone sa worki (12), przesuwanej skokowo wzdluz tego elementu (40), przy czym kanal wprowa- dzajacy jest umieszczony pionowo i na swoim koncu wspólpracujacym z workiem (12) ma postac zamknie- tej rury wglebnej (92), zas klape zamykajaca stanowi umieszczony na przeciwnym niz rura wglebna (92) koncu, odcinek kanalu w ksztalcie polowy rury, two- rzacy rynne transportowa (98) skierowana w strone rury wglebnej (92). FIG. 1 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do napełniania worków;, zwłaszcza sadzonkami krzewów, zawierające urządzenie rozpierające do utrzymywania worka w stanie otwartym i kanał o ruchu posuwisto-zwrotnym do wprowadzania, podawanego transporterem materiału ładowanego, który to kanał posiada odchylmą klapę zamykającą.
Urządzenie takie jest znane na przykład z amerykańskiego opisu patentowego nr 4 203 269. V tym znanym urządzeniu kanałem jest pozioma, otwarta od góry rynna, która w pobliżu swojego przedniego końca zawiera parę poziomych czopów walcowych, na których jest oparta klapa. V pozycji załadunku przedni koniec kanału znajduje się pod lejem i klapa usytuowana jest w przybliżeniu pionowo, przy czym swoją dolną częścią zamyka oana przedni koniec kanału, a swoją górną częścią sięga do wnętrza leja, tak że materiał może wpadać do kanału, ale nie może go jeszcze opuszczać jego przednim końcem. Urządzenie rozpierające jest zaopatrzone w dyszę, przez którą jest doprowadzane powietrze do worka przytrzymywanego przed kanałem, aby był on otwarty podczas wprowadzania kanału do jego wnętrza. Posuwisto-zwrotne ruchy kanału napędzane są za pomocą mechanizmu cylindryczno-tłokoweco. Odrębny mechanizm cylindryczno-tłokowy służy do poruszania tam i z powrotem w kanale suwaka w kształcie tłoka, przeznaczonego do wypychania materiału z kanału do przodu, gdy kanał ten jest zanurzony w worku.
To znane urządzenie nadaje się tylko do materiałów sypkich o średnich wymiarach materiałów składanych, jak np. do marchwi jadalnej. Do automatycznego pakowania roślin krzaczastych, które nie bez trudności dają się układać w kierunku wzdłuż poziomego, otwartego od góry kanału, znana maszyna nie nadaje się, zwłaszcza wówczas, gdy przekrój Doprzeczny kanału a więc i przeznaczonego do napełnienia worka jest nie dużo większy od przekroju poprzecznego brył korzeniowych roślin krzaczastych. Gdyby rośliny krzaczaste pakowano w odpowiednio duże worki, wówczas ich bryły korzeniowe
163 157 byłyby niedostatecznie zabezpieczone przed wyschnięciem.
Z amerykańskiego opisu patentowego nr 3 143 836 jest także znane urządzenie do pakowania roślin krzaczastych, które poniżej leja służącego do doprowadzania roślin krzaczastych posiada łoże do układania po jednej roślinie krzaczastej oraz parę szczęk formujących, między którymi roślina jest tak ściskana, że następnie za pomocą suwaka można ją poprzecznie do kierunku ruchu szczęk formujących przesunąć przez nasadkę wylotowaą do zbiornika, który uprzednio został nasunięty na tę nasadkę. Działanie sił występujących podczas tych operacji mogą wytrzymać w stanie nieuszkodzonym tylko nieliczne, szczególnie mocne gatunki roślin.
Wreszcie znane są urządzenia, które służą do napełniania sypkimi materiałami, np. ziemniakami worków wykonanych z folii z tworzyw sztucznych. Wystające krawędzie worków, wykonanych z wstęgi foliowej i jeszcze nie oddzielonych od siebie, są w taki sposób przeciągane w kierunku wzdłuż tej wstęgi poprzez element rozpierający, że części brzegowe worków, rozciągające się w kierunku wzdłuż wstęgi i nie połączone ze sobą, są rozpierane i tak długo trzymane oddzielnie od siebie, aż worek zostanie załadowany żądaną ilością materiału. Te znane urządzenia są mało przydatne dla materiałów składających się z elementów, które mają skłonność do zaczepienia się o ścianki worków.
Celem wynalazku jest zaprojektowanie takiego urządzenia do napełniania worków, które nadawałoby się także do pakowania kłopotliwych roślin krzaczastych z bryłami korzeniowymi.
V rozwiązaniu według wynalazku urządzenie do napełniania worków ma urządzenie rozpierające posiadające rurowy element rozpierający o profilu w kształcie kadłuba statku, współpracujący z wystającymi częściami obrzeża wstęgi foliowej, z której tworzone są worki przesuwane skokowo wzdłuż tego elementu, przy czym kanał wprowadzający jest umieszczany pionowo i na swoim końcu współpracującym z workiem ma postać zamkniętej rury wgłębnej, zaś klapę zamykającą urządzenia stanowi umieszczony na przeciwnym niż rura wgłębna końcu, odcinek kanału w kształcie połowy rury, tworzący rynnę transportowa. skierowaną w stronę rury wgłębnej.
Korzystnie pomiędzy rynną transportową i transporterem znajduje się otwarty od góry kanał.
U rurze wgłębnej umieszczony jest korzystnie stempel o ruchu posuwisto-zwrotnym, do wypychania materiału ładowanego.
Korzystnie poniżej elementu rozpierającego znajduje się urządzenie przytrzymujące.
V rozwiązaniu według wynalazku rośliny krzaczaste podczas ruchu w kierunku rury wgłębnej stawiają tylko niewielki opór, który może być przezwyciężony siłą ciężkości tych roślin.
V' razie potrzeby materiał ładowany może być przesuwany delikatnie stemplem. V urządzeniu według wynalazku nawet daleko wystające korzenie lub gałązki roślin są utrzymywane w zwartym stanie, tak że roślina umieszczona w werku za pomocą urządzenia nie może go rozerwać. Ua to również znaczenie przy pakowaniu roślin, których bryła korzeniowa owinięta jest siatka drucianą, mogącą posiadać wystające końce drutów. Fównież kolczaste gałęzie roślin krzaczastych, na przykład róż, nie mocą zaczepiać o ścianki worka.
Dzięki umieszczeniu pomiędzy rynną transportową i transporterem otwartego od góry kanału, do którego spadają z transportera w pewnych odstępach od siebie rośliny krzaczaste, osiąga się wstępne ustawienie każdej pojedynczej rośliny krzaczastej w rynnie transportowej, którą później kieruje się tylko rośliny dokładnie w kierunku wzdłuż rury wgłębnej.
Zastosowanie w rurze wgłębnej stempla o ruchu posuwisto-zwrotnym zapewnia, że nawet w przypadku szczególnie dużych objetościowo roślin krzaczastych bryła korzeniowa osiągnie dno worka.
Urządzenie przytrzymujące umieszczone poniżej elementu rozpierającego ι,
163 157 służy do przytrzymywania materiału załadowanego podczas wycofywania rury wgłębnej z worka.
Wynalazek zostanie bliżej przedstawiony w przykładzie wykonania na schematycznym rysunku urządzenia do pakowania zbrylonych roślin krzaczastych, zwłaszcza róż. Na rysunku kolejne figury przedstawiają: fig. 1-urządzenie w widoku z góry; fig. 2-widok z boku w kierunku strzałki II według 'ig. 1 oraz fig. 3 -częściowy przekrój III-III według fig. 1 - w powiększeniu.
Przedstawione urządzenie służy do umieszczania roślin krzaczastych 10 w worku 12 z kurczliwej folii i zamykania worka 12 przez ograniczone miejscowe obkurczanie folii w obszarze między pędami rośliny a bryłą korzeniową .
Worki 12, stykające się jeszcze bezpośrednio ze sobą, są wykonane z wstęgi folii w kształcie rękawa, który jest wyprostowany w podłużnej płaszczyźnie pionowej i rozcięty od góry oraz w tej postaci transportowany przez urządzenie. Poszczególne worki 12 są odgraniczone od siebie pionowymi szwami zgrzewnymi 14, które kończą się poniżej, oddzielonych od siebie przez rozcięcie, górnych obrzeży 16 worków. Każdy worek 12 ma zwróconą w stronę obserwatora powierzchnię widoczną 18, do której należy przykleić etykietę samoprzylepną 20.
Do każdego worka 12 powinna być ponadto dołączona etykieta przywiązywana 22, która może być przymocowana do rośliny 10, gdy zostanie ona wyjęta z worka 12 w miejscu sadzenia. Każda etykieta przywiązywana 22 posiada oczko 24, w którym jest przymocowany drut wiążący 26. U celu przymocowania etykiety 22 do worka 12 należy etykietę samoprzylepną 20 nakleić na drucie wiążącym 23 i dla pewności także na obszarze oczka 24. I wreszcie przez obkurczanie worka 12 należy wykonać szyjkę 28. Poniżej jak również powyżej szyjki 28 worek 12 nie powinien być obkurczony wcale lub obkurczony tylko nieznacznie.
Przedstawione urządzenie ma podłużny korpus 30, na początku którego na prawej części fig. 1 i 2, jest przymocowany kołowrót odwijający 32 dla wstęgi foliowej, z której wykonane są worki 12. Rozpoczynając od kołowrotu 32 wstęga foliowa biegnie skokowo przez rolkę napinającą 34 oraz przez wałki zwrotne 36 i wzdłuż pionowej powierzchni oporowej 38 do pionowego rurowego elementu rozpierającego 40, który w rzucie z góry według fio. 1 ma kształt zaostrzonego na obydwóch końcach kadłuba statku. Element rozpierający 40 wchodzi między górne obrzeża 16 worków, wystające nad szwami zgrzewnymi 14, i po każdym skoku transportowym wstęgi foliowej rozpiera je powyżej worka 12 w takim stopniu, że dany worek 12 otwiera się dla przyjęcia zbrylonej rośliny 10.
Worki 12, które jeszcze wiszą razem, ale teraz każdy z nich jest załadowany rośliną 10, przesuwają sią następnie między dwiema grupami dysz 42 w celu obkurczenia ich szyjek 23. Powyżej tylnego, a na fig. 1 i 2 lewego końca korpusu 30 urządzenia jest umieszczony kołowrót nawijający 44 służący dc nawijania górnych obrzeży 16 worków oderwanych od werków 12. Puch folii tworzącej worki 12 poprzez cała maszynę i obracanie kołowrotu nawijającego 44 odbywa się za pomocą wspólnego silnika 46.
Przy wejściu urządzenia z prawej jego strony według fig. 1 i 2 jest umieszczony dozownik 43 etykiet samoprzylepnych a nad nim dozownik 50 etykiet przywiązywanych. Dozownikiem 48 etykiet przylepnych jest urządzenie zraneco rodzaju i dlatego nie zostało ono dokładniej pokazane. Dozownik 50 etyKiet przywiązywanych posiada w pokazanym przykładzie sześć zbiorników 52 etykiet, z których każdy jest przymocowany na końcu ramienia 56, wystającego promieniowo z pionowego wałka 54.
Do dostarczania roślin 10, z których każda ma być umieszczona w worku 12, przewidziano transporter podłużny 86, np. w postaci transportera taśmowego, który wznosi się do położonego poprzecznie, otwartego od góry kanału 88, i dostarcza do niego w pewnych odstępach rośliny 10. W kanale 88 może być przesuwana każdorazowo jedna roślina 10, np. za pomocą poruszanego
163 157 pneumatycznie w obydwie strony suwaka 90, promieniowo w kierunku do pionowej osi 3 rury wgłębnej 92.
Rura wgłębna 92 jest umieszczona współosiowo z rurowym elementom rozpierającym 40 i za pomocą napędu 94, np. pneumatycznej jednostki cylindryczno-tłokowej, może być poruszana w jedną i drugą stronę między pozycja załadunku, w której rura wgłębna 92 sięga od góry tylko do wnętrza elementu rozpierającego 40, a dolną pozycją końcową, w której rura wgłębna 92 sięga daleko do wewnątrz worka 12, utrzymanego w stanie otwartym przez element rozpierający 40, a w razie potrzby nawet do dna worka.
Rura wgłębna 92 ma w swej górnej części odcinek 96 w kształcie połowy rury, któremu jest przyporządkowana rynna transportowa 98 także w kształcie połowy rury. Ta rynna transportowa 98 jest połączona swoim dolnym brzegiem przez wyposażony w poziomą oś obrotu C przegub 100 z rurą wgłębną 92. W pozycji załadunku rury wgłębnej 92, którą pokazano na fig. 2, rynna transportowa 98 zajmuje położenie skośne w stosunku do rury wgłębnej 92, tak że może ona przyjąć roślinę 10 z położonego poprzecznie kanału 88. Rynna transportowa 98 jest prowadzona tak, że uzupełnia ona odcinek 96 w kształcie połowy rury do całkowicie zamkniętego odcinka rury wówczas, gdy rura wgłębna 92 zostaje obniżona. wyniku tego roślina 10 zostaje zmuszona do wzięcia udziału w ruchu do dołu wykonywanym przez rurę wgłębną 22 i może w niej tylko zsunąć się bardziej ku dołowi.
Zsuwanie się rośliny 10 w dół wewnątrz zamkniętej z boku w wyżej opisany sposób rury wgłębnej 92 może być przyspieszone przez działanie sił bezwładności wówczas, gdy ruch rury wgłębnej 92 do dołu zostanie mniej lub bardziej gwałtownie zakończony. Hoże to być wystarczające do tego, aby roślina 10 zsunęła się w rurze wgłębnej 92 tak głęboko, żeby bryła korzeniowa osiadła na dnie worka 12, w któryr rura wgłębna 9? jest zanurzona. Dla pewności rura wgłębna 92 jest jednak zaopatrzona w stempel 102 w postaci tłokę, który zwykle znajduje się w pozycji spoczynkowej w górnym końcu odcinka 96 w kształcie połowy rury lub nawet powyżej niego. Stempel 102 jest połączony z jednostką cylindryczno-tłokowa 104, która porusza go w dół podczas lub bezpośrednio po zakończeniu opuszczania rury wgłębnej 92, tak że stempel 102 przesuwa roślinę 10 tak głęboko, aby jej bryła korzeniowa stanęła na dnie worka 12.
Poniżej elementu rozpierającego 40 jest umieszczone urządzenie przytrzymujące 106, którego zadaniem jest przytrzymywanie worka 12 i umieszczonej w nim rośliny 10, a zwłaszcza jej brvły korzeniowej, podczas gdy rura wgłębna 92 wykonuje swój powrotny ruch do góry do pozycji załadunkowej. V' przedstawionym przykładzie urządzenie przytrzymujące 105 posiada parę; szczęk 108, które mogą być poruszane, np. pneumatycznie, w kierunku do i od siebie.
Gdy rura wgłębna 92 zostanie już wyciągnięta z dopiero co napełnionego worka 12, wówczas cała wstęga foliowa, w której są uformowane worki, przesuwa się o jeden skok dalej. V ten sposób dopiero co napełniony worek dostaje się swoim wedłuq fig. 1 i 2 lewym brzeqicn· u obszar działania każdej z poprzednich dysz 110 obydwóch grup dysz 42, tak że wypływające z nich gorące powietrze rozpoczyna proces cbkurczania szyjki 28. Po wykonaniu następnego skoku transportowego wymieniony worek 12 stoi dokładnie między awiema parami dysz 112, wypływające z nich gorące powietrze powoduje dalsze wzmocnione obkurczanie szyjki 28. Po wykonaniu dalszeoo skoku transportowego, prawa według fig. 1 i 2 cześć brzegowa szyjki 23 znajduje się między tylnymi dyszami 114 obydwóch grup dysz 42, tak że proces obkurczania skoncentrowany na szyjce 28 zostaje zakończony.
Obydwie grupy dysz 42 są zasilane gorącym powietrzem za pomocą dmuchaw 116 wówczas, gdy worek 12 dostanie się w obszar ich działania. Staranna izolacja cieplna grup dysz 42 zapobiega nadmiernemu ochłodzeniu ich w okresach czasu,podczas których dmuchawy 116 nie pracują.
V, kierunku ruchu linii transportowej, rozpoczynając od grup dysz 42,
163 157 odrywane są obszary 16 krawędzi worków od odpowiednio perforowanej lub inaczej przygotowanej wstęgi foliowej i nawijane na kołowrót nawijający 64. Równocześnie lub bezpośrednio potem napełnione worki z obkurczonymi szyjkami 28 są oddzielane od siebie za pomocą urządzenia rozcinającego 118 i transportowane dalej za pomocą transportera podłużnego 120 i na koniec przy użyciu transportera poprzecznego 122.
163 157
163 157
FIG. 1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 10 000 zł

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do napełniania worków, zwłaszcza sadzonkami krzewów, zawierające urządzenie rozpierające do utrzymywania worka w stanie otwartym i kanał o ruchu posuwiszo-zwrotnym do wprowadzani.a, podawanego transportem materiału ładowanego, który to kanał posiada odchylną klapę zamykającą,z n amienne tym, że urządzenie rozpierające posiada rurowy element rozpierający /40/ o profilu w kształcie kadłuba statku, współpracujący z wystającymi częściami /16/ obrzeża wstęgi foliowej z której tworzone są worki /12/, przesuwanej skokowo wzdłuż tego elementu /40/, przy czym kanał wprowadzający jest umieszczony pionowo i na swoim końcu współpracującym z workiem /12/ ma postać zamkniętej rury wgłębnej /92/, zaś klapę zamykającą stanowi umieszczony na przeciwnym niż rura wgłębna /92/ końcu, odcinek kanału w kształcie połowy rury, tworzący rynnę transportową /98/ skierowaną w stronę rury wgłębnej /92/.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że pomiędzy rynną transportową /98/ i transporterem /86/ ma otwarty od góry kanał /88/.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2f znamienne tym, że w rurze wgłębnej /92/ umieszczony jest stempel /102/ o ruchu posuwisto-zwrotnym.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że poniżej elementu rozpierającego /40/ ma urządzenie przytrzymujące /105/.
    * * *
PL90283717A 1989-02-10 1990-02-09 Urzadzenie do napelniania worków PL PL PL163157B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3904043A DE3904043C1 (pl) 1989-02-10 1989-02-10

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL163157B1 true PL163157B1 (pl) 1994-02-28

Family

ID=6373843

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL90283717A PL163157B1 (pl) 1989-02-10 1990-02-09 Urzadzenie do napelniania worków PL PL

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5123232A (pl)
EP (1) EP0382252B1 (pl)
JP (1) JPH03504486A (pl)
AT (1) ATE76017T1 (pl)
CA (1) CA2024019A1 (pl)
DD (1) DD292189A5 (pl)
DE (2) DE3904043C1 (pl)
DK (1) DK0382252T3 (pl)
ES (1) ES2031013T3 (pl)
GR (1) GR3004808T3 (pl)
HU (1) HU205577B (pl)
LT (1) LT3434B (pl)
LV (1) LV10414B (pl)
PL (1) PL163157B1 (pl)
RU (1) RU1836255C (pl)
WO (1) WO1990009318A1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4345466C2 (de) * 1992-05-02 1999-09-09 Schrage Fördergutverschluß für die Materialabgabe eines Rohrketten- oder Stauscheibenförderers
DE4314109C2 (de) * 1992-05-02 1999-08-19 Schrage Fördergutverschluß für die Materialabgabe eines Rohrketten- oder Stauscheibenförderers

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3091903A (en) * 1960-02-16 1963-06-04 Storrac Inc Receptacle filling apparatus
US3143836A (en) * 1961-08-17 1964-08-11 John A Weller Potting and packaging machine
US3503180A (en) * 1967-04-28 1970-03-31 Union Carbide Corp Packaging apparatus
CH511145A (de) * 1969-05-08 1971-08-15 Wickersheim Kg August Vorrichtung zum Verpacken von stückigen Gütern, insbesondere von Früchten, in schlauchförmiges Verpackungsmaterial
DE6926951U (de) * 1969-07-07 1969-11-06 Willem Josef Hoens Vorrichtung zum verpacken von gefluegel
FI56610C (fi) * 1970-12-21 1980-03-10 Industrial Knitting Anordning foer att foerpacka en produkt i ett tubformigt hoelje
US3746057A (en) * 1971-06-07 1973-07-17 Dow Chemical Co Collapsible filling spout for bag filling machine
GB1525559A (en) * 1974-08-27 1978-09-20 Schur Int As Brdr Method and apparatus for packing poultry in bags
SE7612564L (sv) * 1975-11-13 1977-05-14 Grace Gmbh Forpackningsanordning
CH623770A5 (pl) 1977-11-17 1981-06-30 Fischer Ag Georg
DE2901715A1 (de) * 1978-01-27 1979-08-02 Gunnar Christian Petersen Vorrichtung zum verpacken von im voraus abgemessenen warenportionen in behaeltnissen
US4271877A (en) * 1979-11-19 1981-06-09 Rexham Corporation Packaging machine with funnel-type filling mechanism
US4514962A (en) * 1982-12-16 1985-05-07 Minigrip, Inc. Method and apparatus for filling reclosable bags
DK156385C (da) * 1983-05-25 1990-01-15 Gunnar Christian Petersen Apparat til portionspakning af langstrakte genstande, navnlig guleroedder
US4590747A (en) * 1984-05-11 1986-05-27 Robert Alameda Positive displacement filling machine
US4671044A (en) * 1984-09-05 1987-06-09 Aci Australia Limited Automatic profile web filler
US4706440A (en) * 1986-12-09 1987-11-17 Precision Automation Co., Inc. Method and apparatus for packaging expansile articles
DE3812273A1 (de) * 1988-04-13 1989-10-26 Kordes Soehne Rosenschulen Verfahren und maschine zum ballieren von strauchpflanzen
DE8804853U1 (pl) * 1988-04-13 1988-06-09 W. Kordes' Soehne, 2206 Klein Offenseth-Sparrieshoop, De
US4864800A (en) * 1988-04-27 1989-09-12 Famoso Equipment Co., Inc. Device and method for bagging thin flexible members

Also Published As

Publication number Publication date
ES2031013T3 (es) 1992-11-16
JPH03504486A (ja) 1991-10-03
HU902771D0 (en) 1991-04-29
EP0382252B1 (de) 1992-05-13
DE59000118D1 (de) 1992-06-17
CA2024019A1 (en) 1990-08-11
DK0382252T3 (da) 1992-08-24
LTIP882A (en) 1995-03-27
LT3434B (en) 1995-10-25
GR3004808T3 (pl) 1993-04-28
HUT55304A (en) 1991-05-28
RU1836255C (ru) 1993-08-23
US5123232A (en) 1992-06-23
EP0382252A1 (de) 1990-08-16
HU205577B (en) 1992-05-28
DD292189A5 (de) 1991-07-25
LV10414A (lv) 1995-02-20
WO1990009318A1 (de) 1990-08-23
DE3904043C1 (pl) 1990-05-17
LV10414B (en) 1995-04-20
ATE76017T1 (de) 1992-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3842569A (en) Carrot bagging apparatus and method
US3468100A (en) Bagging machine
US2956383A (en) Product settling attachments for packaging machines
EP0024208A1 (en) Bag filling/closure apparatus
US3939628A (en) Bag and package making method
PT86217B (pt) Processo e maquina verticais de formacao, enchimento e fecho de embalagens, com dispositivo de recolha de produtos
US4124966A (en) Automatic wicketted bag loader
US3209515A (en) Apparatus for packing fruit in bags
US5426922A (en) Bottle bagging apparatus
PL163157B1 (pl) Urzadzenie do napelniania worków PL PL
US4590747A (en) Positive displacement filling machine
US4541225A (en) Stretch film package wrapping method and apparatus
EP0885806A1 (en) Method and device for bagging fruit and the like.
US3448559A (en) Filling machines for composite containers
EP0743251B1 (en) A process for obtaining packets full of products by means of a continuous tube of net
US5172537A (en) Bag opening means for bagging machine
DE2804191C2 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Würstchen-in-Lake-Beuteln
US4198800A (en) Automatic wicketted bag loader and method of loading
JPS62501625A (ja) 詰込み方法及び装置
EP1305212A1 (en) An apparatus and a method for filling and sealing bags and sacks
EP2792600A2 (en) Bagger
EP0742149B1 (en) A process for obtaining bags full of products from batches of tubular net
US3065839A (en) Container filling and closing machine conveyor
GB2027665A (en) A Bag-filling Machine
GB2055742A (en) Closing bag mouths