PL163156B1 - Urzadzenie do przygotowywania roslin krzewiastych do pakowania PL PL PL - Google Patents
Urzadzenie do przygotowywania roslin krzewiastych do pakowania PL PL PLInfo
- Publication number
- PL163156B1 PL163156B1 PL90283689A PL28368990A PL163156B1 PL 163156 B1 PL163156 B1 PL 163156B1 PL 90283689 A PL90283689 A PL 90283689A PL 28368990 A PL28368990 A PL 28368990A PL 163156 B1 PL163156 B1 PL 163156B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- conveyor
- plants
- control member
- bow
- cutting unit
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65B—MACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
- B65B25/00—Packaging other articles presenting special problems
- B65B25/02—Packaging agricultural or horticultural products
Landscapes
- Agronomy & Crop Science (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Basic Packing Technique (AREA)
- Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
- Pretreatment Of Seeds And Plants (AREA)
- Cultivation Of Plants (AREA)
- Sealing Material Composition (AREA)
- Fertilizers (AREA)
- Packaging Of Machine Parts And Wound Products (AREA)
- Telephone Function (AREA)
- Medicines Containing Plant Substances (AREA)
Abstract
1. Urzadzenie do przygotowywania roslin krzewiastych do pakowania, z przenosnikiem, na któ- rym umieszczone sa jeden za drugim uchwyty w ksztalcie widel dla roslin, zespoly do obróbki wysta- jacych z uchwytów czesci roslin i zespolami do naci- skania roslin w uchwytach, znamienne tym, ze ma co najmniej jeden uklad wiazacy ( 4 0 , 42) do zwiazywa- nia wystajacych czesci (T, W) roslin krzewiastych uchwyconych w poszczególnych uchwytach (30) i co najmniej jeden zespól tnacy (44, 46) do skracania wystajacych czesci (T, W) tych roslin (p), oraz kazdy uchwyt (30) zawiera do naciskania znajdujacych sie w nim roslin (P) krzewiastych co najmniej jeden palak (64), który jest wychylny wokól osi poprzecznej i jest wstepnie napiety za pomoca sprezyny (73) w kierunku ruchu otwierajacego, jest ustawialny za pomoca za- padki (66, 68) w poszczególnych ustawieniach za- mkniecia. FIG 2 PL PL PL
Description
Przedmiotem wnalazku jest urządzenie do przygotowywania roślin krzewiastych do pakowania, zwłaszcza sadzonek krzewów, w szczególności sadzonek różanych, do pakowania.
Takie rośliny, które są coraz częściej przez hodowcę pakowane pojedynczo i sadzone u klienta, mają w stanie, w którym są pozbawione ziemi, zbyt dużą objętość, aby bezpośrednio wkadać Je do opakowania. Dlatego też stosuje się zwykle wiązanie takich roślin w obszarze pędów i korzeal. Do tego celu znane są urządzenia wiążące, które są wykorzystywane w ten sposób, że Jedna osoba wkłada każdą pojedynczą sadzonkę najpierw Jednym końcem, przykładowo korzeniami, do urządzenia, wykonuje się pierwsze wiązanie, sadzonkę wyciąga się wówczas z urządzenia, odwaca, drugim końcem wkłada ponownie do urządzenia, w^onuje drugie wiązanie i na zakończenie sadzonkę odkłada się na miejsce z którego Jest łatwo dostępna lub Jest przesyłana przy pomocy przenośnika pośredniego do drugiej osoby, która urządzeniem odcinającym obcina oędy 1 korzenie. Praca na urządzeniach do wiązania i cięcia korzeni i pędów Jest męcząca i nie całkiem bezpieczna.
163 156
Celem wnalazku jest zatem opracowanie urządzenia do przygotowania sadzonek krzewów do pakowania przy mniejszym nalktadzie pracy ludzkiej i bez narażania pracowników na niebezpieczeństwo.
Cel ten został osiągnięty w urządzeniach do przygotowywania roślin krzewiastych do pakowania, z przenośnikiem, na którym umieszczone są jeden za drugim uchwyty w kształcie wideł dl3 roślin, zespoły do obróbki wstających z uchwytów części roślin i zespołami do naciskania roślin w uchw^ach, które charakteryzuje się tym, że ma co najmniej jeden układ wiążący do związywania wstających części roślin krzewiastych uchwyconych w poszczególnych uchwytach i co najmnej jeden zespół tnący do skracania wsta jących części tych roślin, oraz każdy uchwyt zawiera do naciskania znajdujących się w nim roślin krzewiastych co najmnej jeden pałąk, który jest wchylny wokół osi poprzecznej i jest wstępnie napięty za pomocą sprężyny w kierunku ruchu otwierającego jest ustawialny za pomocą zapadki w poszczególnych ustawieniach zamknęcla.
fourtystnie każdy pałąk jest połączony z członem sterującym, zaś w obszarze początkowm przenośnika usytuowany jest człon uruchamiający, który połączony jest czynnie z członem sterującym, dla wychylania odpowiedniego pałąka w kierunku zam^nęcia.
Korzystnie w obszarze końcowym przenośnika usytuowany jest człon sterujący zwalniający zapadki.
Korzystnie każdy zespół tnący posiada stały nóż z dwoma ostrzami, zbieżnymi w kierunku ruchu przenośnika oraz ruchomy nóż współpracujący z ostrzami.
Korzystnie każdy zespół tnący jest usytuowany w sankach, które są przesuwne posuwisto zwotnie poprzecznie do kierunku ruchu przenośnika pomiędzy sąsiadującym z przenośnikiem położeniem roboczym i oddalonym od niego położeniem spoczynkowy®·
Korzystnie położenie robocze jest regulowane·
Korzystnie obok przenośnika umieszczony jest odbieralnik, z którego wstają natryskiwacze gorącym woskiem do zwilżania pędów.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig.1 przedstawia zarys pierwszego przykładu wykonania urządzenia według wynalazku, a fig. 2 - widok boczny w kierunku strzałki II na fig. 1, fig. 3 - zarys drugiego przykładu wdania zgodnego z wynalazkiem urządzenia, fig. 4 - widok boczny w kierunku strzałki IV na fig.3, fig. 5 - powiększony wycinek z fig. 3 z innymi szczegółami, fig. 6 - należący do fig. 5 widok boczny częściowo jako przekrój w płaszczyźnie VI-VI, fig. 7 - widok w kierunku strzałki VII na fig. 6 i fig. 3 - cowiększor.y wycinek z fig. 4.
Pokazane na fig. 112 urządzenie ma rozciągający się w kierunku w:dłużnym korpus 10, w któryn) osadzony jest przenośni 12 bez W przedstawionym przykładzie jorzenośnik 12 skła- da się w istocie z pary równoległych łańcuchów 14 i są wspólnie zasilane przez silnik przekładniowy 20 w kierunku strzałki A. Oba łańcuchy 14 są ze sobą połączone w regularnych odstępach poprzez wózki 22, które są podzielone w płaszczyznach poprzecznych i posiadają tam przeguby podwójne 24 z dwiema poziomymi, ustawionymi poprzecznie względem kierunku wzdłużnego przenośnika 12, osiami przegu'ou B,
Zgo<inie z fig. 1 i 2 każdy w<5zek 22 utrzy^ijc jeden obok drugiej dwa otwrte ku górzi ramiona 26 i 23 widełek, które tworzą wspólnie uchwyt 30 dla sadzonki P. Ramię 26 jest przy tym przeznaczone do chwiania pędów T, a ramię 2Θ do chwiania korzeni W sadzonki P. Każde z ramion 26 i 23 jest utworzone z dwóch, oddzielonych cd siebie przegpibem środkowym 24 połówek, które oddaiaJą się od siebie zawsze ^w^as, gdy łańcuchy 14 przebiegaj przez koła zwrotu 16. Dzięki temu ułatwione jest wkadanie każdej z sadzonek P w uchwyty 30 na początku przenośnika 12. Zlmkające się następnie wokół pędów T ewentualnie korzeni W ramiona 26 i 28 rnocują wówczas sadzonkę P na całej jej drodze wzdłuż górnego odcinka przenośnika 12 i uwaaniają sadzonkę dopiero na Jego tylnych kołach zwotnych 16, gdzie sadzonka może wpadać do pojemnika lub na inny przenośnik.
Powyżej przenośnika i w istocie równolegle do niego jest zgodnie z fig. 2 poprowadzony pas 32 bez końca w ten sposób poprzez walce zwrotne 34, że dociska on do dołu sadzonki P w obszarze między ramionami 26 1 28, aby podczas pracy opisanych dalej urządzeń nie mogły się one z nich wsuwać. Pas 32 bez końca biegnie synchronicznie z łańcuchami 14 i może w tym celu być również napędzany silnk^em przekładn^w^ 20.
u
163 156
Niezależnie od tego, Jak są wykonane ramiona 26 1 28 i czy odpowiednio do tego wymagany Jest pas 32 bez końca, czy też nie, po obu stronach przenośnika 12, nieznacznie odbiegając od kierunku przenośnika 12, umieszczone są po jednej parze pasy bez końca 36 lub 38, które biegną po obwodzie także synchronicznie z łańcuchami 14 i nocują końce pędów T lub korzeni W leżących na wózkach 22 sadzonek P i przede wszystkim naciągają korzenie do następnego etapu procesu.
Na obu podłużnych bokach przenośnika 12 umieszczone są zgodnie z fig. 1 i 2 układy wiążące 40 lub 42 o znanej konstrukcji do związywania pędów T lub korzeni W Ponadto w kierunku odwrotnym do ruchu przenośnika na obu Jego bokach umieszczone są zespoły tnące 44 lub 46 do przycinania pędów T lub korzeni W, Każdy z obu zespołów tnących 44 i 46 składa się zgodnie z fig. 1 i 2 z pary pił tarczowych o drobnych zębach.
Na zakończenie zgodnie z fig. 1 i 2 w pobliżu końca przenośnika 12 w obszarze, po którym poruszają się przycięte pędy T, przewidziana Jest grupa natryskiwaczy 48 gorącego wosku, które z dysz są kierowane właściwie pionowo ku górze do odbieralnika 50, zwilżają pędy T, a następnie spływają do odbieralnika 50. Wosk, który w Jeszcze dpouszczalnej dla pędów T temperaturze tworzy natrysk gorącym woskiem, krzepnie zanim sadzonki P opuszczą obszar nad odbieralnikiem 50, i tworzy wówczas warstwę ochronną, która chroni pędy T przed wdychaniem.
V przedstawionym na fig. 3 do 8 urządzeniu przenośnik 12 wraz z Jego wózkami 22 Jest wykonany w istocie tak samo, jak na fig. 1 i 2. Sadzonki P są utΓzeaywani w uchw^ach 30 w odmienny wględem przykładu konania ^nalazku z fig. 1 i 2 sposób, który Jest opisany dalej. Z obu układów wiążących 40 z fig. 1 i 2 na fig. 3 do 8 nie Jest przedstawione żadne, ponieważ z powodu znajomości takich układów wiążących bliższe objaśnienia wydają się zbędne.
W urządzeniu wykonanym według fig. 3 do 8 przewidziany Jest tylko Jeden układ wiążący i służy on do związywania pędów T sadzonek P, podczas gdy korzenie pozostają niezwiązane. Na zakończenie oba zespoły tnące 44 i 46 są zgodnie z fig. 3 dc 8, Jak to Jest opisane dalej, ^konane nieco odei^IU^!Le w stosunku do zespołów z fig. 1 i 2.
Każdy z wózków 22 składa się zgodnie z fig. 3 do 8, Jak Już zostało zaznaczone odnośnie fig. 1 1 2, z przedniej i tylnej połówki 52 i 54, które są ze sobą połączone poprzez przeguby podwójne 24 z leżącymi poprzecznie osiami przegubów B. Na obu połówkach 52 i 54 każdego wózka 22 osadzona Jest Jedna para kół tocznych, które w czasie ruchu wózka 22 do przodu w kierunku strzałki A toczą się po szynach 58 korpusu 1o maszyny.
Na przedniej połówce 52 każdego wózka 22 osadzone są zbieżnie oglądem siebie dwa leżące poprzecznie wałki 60, każdy obrotowo w łożysku 62, Jednak bez moi iwości przesuwu osiowego.
Na zewnętrznym «ględem odpowiedniego wózka 22 końca każdego wałka 60 Jest zamocowany pałąk 64 do dociskania do dołu włożonej w ramiona 26 i 28 widełek sadzonki P. Na drugim końcu każdego wałka 60 zamocowane Jest koło zapadkowe 66 z uzębieniem piłokształtnym. Koła zapadkowe 66 współpracują z zapadką 68, która Jest osadzona na przedniej połówce wózka 52 w ten sposób, że Jest ona pod działaniem ciężaru własnego, w razie potrzeby wspartego działaneem sprężyny, zmuszana do wchodzenia w odpowiednie koło zapadkowe 66.
Na każdym kole zapadkowym 66 zamocowana Jest dźwignia zamykająca 70, na której swobodnym końcu osadzony Jest człon steruJący 72 o kształcie rolki. Każda dźwignia zamykająca 70, a zatem również odpowiedni pałąk 64, Jest poprzez przedstawioną na fig. 6 sprężynę 73 napinana w sensie wychylenia ku górze, w kierunku otwarcia. Do zamakania pałąków 64 w obszarze początkowym przenośnika 12 uimeszczone są ogniwa uruchamiające 74 w postaci haków naciągowych. Są one poprzez sprężyny naciągowe 75 połączone z pneumatycznym siłownikiee 76. Poprzez wsunięcie tłoka siłownika 76 rolki 72 wózka 22, który przyjmuje położenie początkowe, dają się przy użyciu regulowanej siły wciągnąć do przodu. Pociąga to za sobą ten skutek, że każda z dźwigni 70, w odniesieniu do przedstawienia na fig. 4, wciera mmmnt obrotowy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, na odpowiadający Jej wałek 60.
Zgodnie z fig. 3 do 8 każdy wózek 22 przenosi jedynie całe ramię 26 i w miejscu drugiego ramienia element ustalający, które są razem zamocowane na tylnej połówce 54 wózka.
Na przedniej połówce 52 każdego wózka 22 Jest osadzona dźwignia luzująca 78, która jest wychylana w pionowej płaszczyźnie wdłużnej przenośnika 12 i normalnie zajmuje położenie bierne, w którym jest nachylona ukośnie do tyłu ku dołowi. W końcowym obszarze przenośnika 12 umieszczony Jest człon sterujący 80 w postaci osadzonej na stałe rolki, po której przetacza się
Ib) 156 dźwignia luzują ca 78, tak że Jest ona wrchylana ku górze. M następstwie tego obie zapadki 68 odpowiedniego wózka 22 zostają wcńylone ku górze, w tan sposób uwolnione zostają oba odpowiednie koła zapadkowe bb, tak że oba pałąki bb danego wózka 22 są przez odpowiednią sprężynę 73 wchylane ku górze w swoje położenie otwarcia.
Każdy z obu zespołów tnących bb i 46 ma stały nóż 82 z dwoma prostymi ostrzami tnącymi 84 i 86, które zbiegają się w kierunku ruchu A przenośnika 12 i tworzą między sobą kąt prosty. Z tymi ostrzami tnącymi 3b i 36 współpracuje ostrze tnące 85 ruchomego noża 90, który Jest w znany sposób obrotowy osadzony na stałym nożu 52 w pionowej płaszczyźnie wzdłużnej przenośnika 12 i Jest uruchamiany przy pomocy zaznaczonego Jedynie linią punktowo-kreskową siłownika pneumatycznego 92.
Każdy z obu zespołów tnących bb i 46 umieszczony na sankach 94, które są przesuwane posuwisto zwotnie na parze poziomych, ustawionych poprzecznie do kierunku A ruchu prowadnicach 96 przy pomocy pneumatycznego siłownika między regulowanym położeniem roboczym w bezpośredniej bliskości przenośnika 12 1 położeniem spoczyikkotym w dużym oddaleniu od przenośnika. Do regulacji położenia roboczego przewidziane jest ręczne koło napędowe 100.
Podczas pracy opisanego urządzenia w ramię 26 i element ustalający każdego wózka 22 na początku przenośnika 12 wkładana Jest poprzecznie sadzonka P, dopóki oba pałąkl 64 zajmują swoje położenie otwarcia. Wożenie sadzonki P Jest stwierdzone przez umieszczony w miejscu wkładania, nie przedstawiony czujnik o z^lkej konstrukcji, który wymisza na siłowniku 76 pociągnięcie członów uruchamiających 74 do przodu. W następstwie tego pałąki 64 zostają poprzez swoje dźwignie zamykające 70 w mniejszym lub większym stopniu zamkięte, tak te włożona sadzonka P Jest przez pałąki 64 utrzmywana przy użyciu w/starczających ale nie powoujących uszkodzeń, sił.
Przy dalszym ruchu przenośnika 12, który zachodzi v sposób krokowy, dana sadzonka osiąga położenie, w któłym jej pędy T wchodzą w układ wiążący 40 i są związywane. Po Jednym z dalszych kroków przenośnika 12 sadzonka P osiąga obydwa zespoły tnące 44 1 46, przez które pędy T 1 korzenie W są przycinane. Dzięki ustawieniu ood kątem stałych ostrzy tnących 84 1 86 ^eliminowane zostaje Jednocześnie to, te pędy T ewentualnie korzenie W ominęłyby ruchome ostrze tnące 88.
Jeżeł.i wózek 22 ze wsporniiarną sadzonką P osiągnie końcowy obszar przenośnika 12, dźwignia luzująca 73 przetacza się do członie sterowania 80 z takim skutkiem, że sadzonka P zostaje uwolniona z pałąków 64 i ^pada z ram enia 26 i elementu ustalającego, gdy dany wózek 22 porusza się na końcu przenośnika 12 ku dołowi. Umieszczony Jest tam zgarniacz 1o2, który odpowiada za to, żeby sadzonka P na pewno opuściła wózek 22 i spadła na nie przedstawiony inny przenośnik lub do pojemnika.
Claims (7)
- Zastrzeżenia patentowe . Urządzenie do przygotowywania roślin krzewiastych do pakowania, z przenośnikiem, na którym umeszczone są Jeden za drugim uchwyty w kształcie wideł dla roślin, zespoły do obróbki wystających z uchwytów części roślin i zespołami do naciskania roślin w uchwytach, znamienne t y m, ze ma co najmniej Jeden układ wiążący (40, 42) do związywania wstających części (T, W) roślin krzewiastych uch^iconych w poszczególnych uchwytach (30) i co najmniej jeden zespół tnący (44, 46) do skracania wstających części (T,W) tych roślin (p), oraz każdy uchwt (30) zawiera do naciskania znajdujących się w nim roślin (P) krzewiastych co najmniej Jeden pałąk (64), który Jest wchylny wokół osi poprzecznej 1 Jest wstępnie napięty za pomocą sprężyny (73) w Kierunku ruchu otwierającego, Jest ustawialny za pomocą zapadki (66 , 63) w po szczególnych ustawieniach zamk^ęcia.
- 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że każdy pałąk (64) jest połączony z członem sterującym (72), zaś w obszarze początkowm przenośnika (12) usytuowany Jest człon uruchamiający (7R), który połączony jest czynnie z członem sterująyym (72), dla wchylenia odpowiedniego pałąka (64) w kierunku zamlanęcia.
- 3. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że w obszarze końcowym przenośnika (T2) usytuowany Jest człon sterujący (80) zwalniający zapadki (66, 68).
- 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że każdy zespół tnący (44, 46) posiada stały nóż (32) z dwoma ostrzami (34, 86) zbieżnymi w kierunku ruchu przenośnika (12) oraz ruchomy nóż (90) współpracujący z ostrzami (84, 86).
- 5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że każdy zespół tnący (44, 46) jest usytuowany w sankacn (9h), które są przesuwne posuwisto zwrotnie poprzecznie do kierunku (A) ruchu przenośnika (12) pomiędzy sąsiadująyym z przenośnikiem (12) położeniem roboczym i oddalonym od niego położeniem spoczynkowym.
- 6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że położenie robocze Jest regulowane.
- 7. Urządzenie według zastrz. 1,znamienne tym, że obok przenośnika (12) umieszczony Jest odbieralnik (50), z którego ws^ają natryskj^wacze (48) gorącym woskiem do zwilżania pędów.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE3904045A DE3904045C1 (pl) | 1989-02-10 | 1989-02-10 |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL163156B1 true PL163156B1 (pl) | 1994-02-28 |
Family
ID=6373845
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL90283689A PL163156B1 (pl) | 1989-02-10 | 1990-02-08 | Urzadzenie do przygotowywania roslin krzewiastych do pakowania PL PL PL |
Country Status (16)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5113633A (pl) |
EP (1) | EP0382247B1 (pl) |
JP (1) | JPH03503876A (pl) |
AT (1) | ATE83205T1 (pl) |
CA (1) | CA2024017A1 (pl) |
DD (1) | DD292193A5 (pl) |
DE (2) | DE3904045C1 (pl) |
DK (1) | DK0382247T3 (pl) |
ES (1) | ES2036064T3 (pl) |
GR (1) | GR3006530T3 (pl) |
HU (1) | HU206294B (pl) |
LT (1) | LT3433B (pl) |
LV (1) | LV10413B (pl) |
PL (1) | PL163156B1 (pl) |
RU (1) | RU1833335C (pl) |
WO (1) | WO1990009317A1 (pl) |
Families Citing this family (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE60120581T2 (de) | 2000-04-19 | 2007-01-25 | Asmo Co., Ltd., Kosai | Wischervorrichtung |
AT504432B8 (de) * | 2006-10-24 | 2008-09-15 | Hofer Forschungs & Entw Gmbh | Triebwerk für ein kraftfahrzeug |
CN103482105A (zh) * | 2012-06-11 | 2014-01-01 | 四川制药制剂有限公司 | 用于制药车间的药品自动包装系统 |
Family Cites Families (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE540190C (de) * | 1931-12-10 | Richard Raupach | Vorrichtung zum Buendeln von Reisig, Straeuchern, Weiden u. dgl. | |
US2180349A (en) * | 1937-01-26 | 1939-11-21 | Chisholm Ryder Co Inc | Apparatus for packing foodstuffs |
US3001345A (en) * | 1959-06-17 | 1961-09-26 | Jack Scoonover | Bush packing machine |
US4095391A (en) * | 1977-05-23 | 1978-06-20 | Veg-A-Mix | Apparatus for bunching broccoli |
US4262944A (en) * | 1979-01-30 | 1981-04-21 | Johnson Associates, Inc. | Broccoli bunching and tying machine |
FR2464657A1 (fr) * | 1979-09-07 | 1981-03-20 | Techn Et Realisa Et | Machine pour la preparation de legumes ombelliferes |
FR2470057A1 (fr) * | 1979-11-20 | 1981-05-29 | Blanc Philippe | Machine pour la preparation de bottes de fleurs |
FR2590543B1 (fr) * | 1985-11-22 | 1990-06-22 | Avtomatika Zavod | Machine de paraffinage et d'empaquetage de plants de vigne greffes |
IL85732A (en) * | 1987-04-10 | 1993-08-18 | Devis Ltd | Apparatus for processing cut flowers or similar articles |
-
1989
- 1989-02-10 DE DE3904045A patent/DE3904045C1/de not_active Expired - Fee Related
-
1990
- 1990-02-08 PL PL90283689A patent/PL163156B1/pl unknown
- 1990-02-09 AT AT90102589T patent/ATE83205T1/de not_active IP Right Cessation
- 1990-02-09 US US07/585,146 patent/US5113633A/en not_active Expired - Fee Related
- 1990-02-09 ES ES199090102589T patent/ES2036064T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1990-02-09 CA CA002024017A patent/CA2024017A1/en not_active Abandoned
- 1990-02-09 DE DE9090102589T patent/DE59000558D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1990-02-09 DD DD90337736A patent/DD292193A5/de not_active IP Right Cessation
- 1990-02-09 EP EP90102589A patent/EP0382247B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1990-02-09 DK DK90102589.0T patent/DK0382247T3/da active
- 1990-02-09 JP JP2502959A patent/JPH03503876A/ja active Pending
- 1990-02-09 HU HU901544A patent/HU206294B/hu not_active IP Right Cessation
- 1990-02-09 WO PCT/EP1990/000214 patent/WO1990009317A1/de active Application Filing
- 1990-10-09 RU SU904831281A patent/RU1833335C/ru active
-
1992
- 1992-12-14 GR GR920402904T patent/GR3006530T3/el unknown
- 1992-12-30 LV LVP-92-598A patent/LV10413B/xx unknown
-
1993
- 1993-08-20 LT LTIP881A patent/LT3433B/lt not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
LV10413A (lv) | 1995-02-20 |
HU901544D0 (en) | 1991-01-28 |
EP0382247A1 (de) | 1990-08-16 |
DK0382247T3 (da) | 1993-01-25 |
LT3433B (en) | 1995-10-25 |
HUT54577A (en) | 1991-03-28 |
DE59000558D1 (de) | 1993-01-21 |
DE3904045C1 (pl) | 1990-04-12 |
RU1833335C (en) | 1993-08-07 |
LTIP881A (en) | 1995-03-27 |
ES2036064T3 (es) | 1993-05-01 |
CA2024017A1 (en) | 1990-08-11 |
US5113633A (en) | 1992-05-19 |
JPH03503876A (ja) | 1991-08-29 |
HU206294B (en) | 1992-10-28 |
WO1990009317A1 (de) | 1990-08-23 |
EP0382247B1 (de) | 1992-12-09 |
ATE83205T1 (de) | 1992-12-15 |
LV10413B (en) | 1995-04-20 |
DD292193A5 (de) | 1991-07-25 |
GR3006530T3 (pl) | 1993-06-30 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL163156B1 (pl) | Urzadzenie do przygotowywania roslin krzewiastych do pakowania PL PL PL | |
US4116137A (en) | Planter for trees, herbs, shrubs and similar plants | |
CN208159327U (zh) | 一种仿生手型菠萝类果实采摘装置 | |
US3786941A (en) | Apparatus for tobacco harvesting | |
EP1183941A1 (en) | Device for transferring balls of substrate or the like containing seeds or seedlings | |
BR102013008930A2 (pt) | Carro de arrastamento, colhedor de erva mate, com quebradora de ramos finos autopropulsada | |
DD292190A5 (de) | Anlage zum vorbereiten strauchfoermiger pflanzen fuer das verpacken | |
US640389A (en) | Corn-harvester. | |
JPH01262717A (ja) | 乗用型苗移植機 | |
DE202009007181U1 (de) | Die Vorrichtung für die Pilzsammlung | |
JP4945844B2 (ja) | 植物剪断機 | |
SE458673B (sv) | Anordning foer bearbetning, saerskilt kvistning, av traed | |
DE336007C (de) | Schuetzenauswechselvorrichtung fuer Webstuehle | |
FI68938C (fi) | Lyftanordning foer plantor och isynnerhet skogsodlingsplantor med bara roetter | |
US344400A (en) | Machine for cutting and bunching corn | |
DE96734C (pl) | ||
DE407108C (de) | Schuetzenauswechselvorrichtung fuer Webstuehle | |
SU1064911A1 (ru) | Машина дл рубок ухода за лесом | |
DE102009021940A1 (de) | Die Vorrichtung für die Pilzsammlung | |
CN104244699A (zh) | 手扶式农业作业机 | |
JP3200479B2 (ja) | 作物苗の株分け機 | |
JP2009284831A5 (pl) | ||
NO884621L (no) | Plantemaskin. | |
JP2009284831A (ja) | 苗移植機のトレイ載置装置 | |
DE2006480A1 (de) | Hopfenerntemaschine |