PL162950B1 - Urzadzenie do przenoszenia wstegi papierowej z sekcji prasujacej do sekcji suszacej PL PL - Google Patents

Urzadzenie do przenoszenia wstegi papierowej z sekcji prasujacej do sekcji suszacej PL PL

Info

Publication number
PL162950B1
PL162950B1 PL27958789A PL27958789A PL162950B1 PL 162950 B1 PL162950 B1 PL 162950B1 PL 27958789 A PL27958789 A PL 27958789A PL 27958789 A PL27958789 A PL 27958789A PL 162950 B1 PL162950 B1 PL 162950B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
felt
press
paper web
drying
drum
Prior art date
Application number
PL27958789A
Other languages
English (en)
Other versions
PL279587A1 (en
Inventor
Gregory L Wedel
Original Assignee
Beloit Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Beloit Corp filed Critical Beloit Corp
Publication of PL279587A1 publication Critical patent/PL279587A1/xx
Publication of PL162950B1 publication Critical patent/PL162950B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21GCALENDERS; ACCESSORIES FOR PAPER-MAKING MACHINES
    • D21G9/00Other accessories for paper-making machines
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F2/00Transferring continuous webs from wet ends to press sections
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F3/00Press section of machines for making continuous webs of paper
    • D21F3/02Wet presses
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F7/00Other details of machines for making continuous webs of paper
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21GCALENDERS; ACCESSORIES FOR PAPER-MAKING MACHINES
    • D21G9/00Other accessories for paper-making machines
    • D21G9/0063Devices for threading a web tail through a paper-making machine

Landscapes

  • Paper (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)
  • Woven Fabrics (AREA)

Abstract

1 . Urzadzenie do przenoszenia wstegi papie rowej z sekcji prasujacej do sekcji suszacej zawierajace walec oporowy, filc suszacy, filc prasujacy w postaci petli, umieszczony w chwycie prasujacym, przy czym wstega papie- rowa jest umieszczona pomiedzy filcem prasu- jacym i walcem oporowym, a wewnatrz petli filcu prasujacego jest usytuowany jeden ele- ment obrotowy, znamienne tym, ze za chwytem prasujacym (N10) jest umieszczony zespól prze- noszacy (360) do przenoszenia wstegi papie- rowej (WO) z filcu prasujacego (240) na filc suszacy (160) sekcji suszacej (140), przy czym filc suszacy (160) i filc prasujacy (240) sa ulo- zone wokól czesci obwodu elementu obroto- wego, zas element obrotowy stanowi czlon prasujacy (340) wspólpracujacy z walcem opo- rowym (320), przy czym chwyt prasujacy (N10) jest utworzony pomiedzy czlonem prasujacym (340) a walcem oporowym (320). Fig. 17 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do przenoszenia wstęgi papierowej z sekcji prasującej do sekcji suszącej. Wynalazek dotyczy zwłaszcza urządzenia do przenoszenia wstęgi papierowej bez swobodnego przeciągania wsięgi papierowej od prasującego filcu do sekcji suszącej.
162 950
Urządzenie przenoszące mokrą wstęgę papierową z sekcji prasującej do sekcji suszącej stanowi krytyczny obszar produkcji lekkich gatunków papieru, zwłaszcza kiedy papier jest wytwarzany z dużymi prędkościami.
Standartowa wstęga papierowa jest przenoszona z sekcji prasującej do sekcji suszącej metodą „swobodnego przeciągania. Określenie „swobodne przeciąganie w kontekście niniejszego wynalazku oznacza, że arkusz pozostaje bez podtrzymania na skończonej długości pomiędzy sekcją prasującą i sekcją suszącą. Podczas ruchu wstęgi papierowej przez taki odcinek „swobodnego przeciągania niepodtrzymywana część wstęgi rozciąga się i wydyma, a luźna wstęga może następnie łopotać, marszczyć się lub tworzyć pęcherzyki na wyciskającym podkładzie z filcu suszącego.
Dla zminimalizowania tych problemów „naciąg zostaje zwiększony. Pojęciem „naciąg określa się różnicę pomiędzy prędkościami wstęgi przechodzącej przez sekcję prasującą i przez sekcję suszącą. Taka różnica prędkości powoduje rozciągnięcie i zmniejszenie grubości wstęgi papierowej, lecz także zwiększenie podatności wstęgi papierowej na uszkodzenia wynikające z naprężeń. „Naciąg prowadzi niekiedy do zmiany kierunkowych własności wstęgi papierowej i może powodować zmianę szerokości wynikowego arkusza.
W znanych rozwiązaniach proponowano wyeliminowanie „swobodnego przeciągania, ale każde z tych rozwiązań miało poważne wady.
Znane jest rozwiązanie, w którym chwyt prasujący ma podwójne pokrycie filcowe a wilgotna wstęga papierowa ma możliwość pozostawania w kontakcie z jedną z filcowych okładzin chwytu prasującego aż do momentu, w którym wstęga papierowa zostanie przesunięta do filcu suszącego w pozbawionym naciągu punkcie przejściowym. Chociaż rozwiązanie to pozwala uniknąć problemu związanego ze „swobodnym przeciąganiem, to stwarza możliwość powtórnej absorpcji wody z filcu prasującego przez papier, wtedy, gdy wstęga papierowa znajduje się w kontakcie z filcem prasującym, powodując, zwiększenie poziomu zawilgocenia wstęgi papierowej.
Inne rozwiązanie jest przedstawione w publikacji o tytule „Fourth Valmet Papermachine Days. W tym konkretnym rozwiązaniu przez chwyt prasujący jest przesuwany specjalny filc przenoszący, a następnie jest wprowadzany do sekcji suszącej, w związku z czym nie jest wymagane swobodne przeciąganie. Oczywiście urządzenie to wymaga filcu, który byłby w stanie wytrzymać obciążenie chwytu prasującego i który nie przekazywałby wody arkuszowi papieru, a także pozwalałby łatwo przekazywać wstęgę papierową na filc suszący. Niestety, do chwili obecnej nie udało się uzyskać i wyprodukować filcu o takich własnościach.
W opisie zgłoszenia patentowego EP-A-107,606 przedstawiono urządzenie z nieprzepuszczalnym pasem, w którym wstęga jest przekazywana z chwytu prasującego do sekcji suszącej bez swobodnego przeciągania (jak pokazano na fig. 2,3 i 4). Według tego ujawnienia (fig. 2) wstęga jest przenoszona z gładkiej powierzchni pasa na powierzchnię filcu o chropowatej teksturze. Takie przejście nie jest skuteczne, ponieważ wstęga papierowa ma naturalną tendencję do podążania za gładką powierzchnią. Rozwiązanie to nie określa żadnego pomocniczego urządzenia do przekazywania wstęgi z pasa do sekcji suszącej. W przedstawionym (na fig. 3) rozwiązaniu do wspomagania przekazywania użyto walec próżniowy, jednak walec ten musi być podparty przegubowo, a punkt styku wymaga nacisku filcu suszącego na nieprzepuszczalny pas. Inna postać tego rozwiązania (na fig. 4) nie wymaga walca próżniowego w punkcie przekazywania, lecz wskutek tego, że wstęga jest wciśnięta pomiędzy podkładem i walcem prowadzącym a zarówno podkład jak i walec prowadzący mają gładkie powierzchnie, wstęga papierowa może nieprzewidzianie podążyć za którąkolwiek z tych powierzchni.
W opisie zgłoszenia patentowego GB-A-2 127 448 ujawniono urządzenie przenoszące dla przenoszenia wstęgi papierowej z sekcji prasującej do sekcji suszącej bez swobodnego przeciągania. To urządzenie przenoszące zawiera parę walców prasujących współpracujących ze sobą dla utworzenia chwytu prasującego. Odpowiednia nieprzepuszczalna tkanina przenosząca, w postaci pętli nieskończonej i przejmująca wodę tkanina, także w postaci pętli nieskończonej jest ułożona w chwycie prasującym zaś wstęga papierowa jest umieszczona pomiędzy tkaniną przenoszącą i tkaniną prasującą podczas przechodzenia przez chwyt prasujący. Tkanina prasująca jest odchylana od tkaniny przenoszącej za chwytem prasującym, podczas gdy wstęga papierowa jest utrzymywana w ścisłym styku z tkaniną przenoszącą, która przenosi wstęgę papierową z chwytu prasującego do
162 9» przenoszącego walca ssącego umieszczonego wewnątrz pętli filcu prasującego. Tkanina przenosząca, wstęga papierowa i filc suszący razem są ułożone wokół części obwodu obrotowego przenoszącego walca ssącego, zaś filc suszący i wstęga papierowa są ułożone pomiędzy przenoszącym walcem ssącym i tkaniną przenoszącą. Przenoszący walec ssący działa poprzez wytworzenie podciśnienia poprzez filc suszący na wstęgę papierową tak, że ta wstęga papierowa jest przywarta do filcu suszącego i podąża za nim podczas jej przejścia od tkaniny przenoszącej do sekcji suszącej, podczas gdy tkanina przenosząca odchyla się od filcu suszącego za punktem przenoszenia. To techniczne rozwiązanie ma ujemną stronę, ponieważ wymagana jest taka tkanina, która by mogła wytrzymać obciążenie chwytu prasującego i nie nawilżała ponownie wstęgi papierowej i która pozwalałaby na łatwe przenoszenie wstęgi papierowej na filc suszący. Niestety nie ma tkaniny, która sby spełniała te warunki.
W opisie zgłoszenia patentowego U-S-A 3250019 ujawniono urządzenie przenoszące do przenoszenia wstęgi papierowej z zespołu prasującego do zespołu suszącego bez swobodnego przeciągania. Zespół prasujący zawiera parę walców prasujących, razem współpracujących dla określenia pomiędzy nimi chwytu prasującego. Filc prasujący i wstęga papierowa rozciągane są chwytem prasującym, przy czym wstęga papierowa jest ułożona pomiędzy filcem prasującym i jednym z bębnów prasujących podczas przechodzenia jej przez chwyt prasujący. Filc prasujący odchyla się od wstęgi papierowej za chwytem prasującym zaś wstęga papierowa rozciąga się wokół części obwodu jednego z wymienionych bębnów prasujących do punktu przenoszenia, w którym jest przenoszona na filc suszący. Filc suszący jest ułożony wokół ssącego walca utrzymującego, przyległego do bębna prasującego. Wstęga papierowa jest ułożona pomiędzy powierzchnią wymienionego walca prasującego i filcu suszącego w punkcie przenoszenia. Wstęga papierowa jest przenoszona przez utrzymujący walec ssący z powierzchni bębna prasującego na filc suszący, gdy filc suszący porusza się wokół utrzymującego walca. Walec utrzymujący jest umieszczony tak blisko bębna prasującego, że występuje ryzyko, że filc suszący zostanie nadmiernie ściśnięty pomiędzy walcem podtrzymującym i walcem prasującym.
Urządzenie do przenoszenia wstęgi papierowej z sekcji prasującej do sekcji suszącej, według wynalazku zawierające walec oporowy, filc suszący, filc prasujący w postaci pętli, umieszczony w chwycie prasującym, przy czym wstęga papierowa jest umieszczona pomiędzy filcem prasującym i walcem oporowym, a wewnątrz pętli filcu prasującego jest usytuowany jeden element obrotowy, charakteryzuje się tym, że za chwytem prasującym jest umieszczony zespół przenoszący do przenoszenia wstęgi papierowej z filcu prasującego na filc suszący sekcji suszącej, przy czym filc suszący i filc prasujący są ułożone wokół części obwodu elementu obrotowego, zaś element obrotowy stanowi człon prasujący współpracujący z walcem oporowym, przy czym chwyt prasujący jest utworzony pomiędzy członem prasującym a walcem oporowym.
Korzystnie zespół przenoszący zawiera komorę próżniową umieszczoną za członem prasującym, przy czym wstęga papierowa przenoszona na filcu suszącym, jest ułożona pomiędzy filcem suszącym a komorą próżniową.
Korzystnie człon prasujący stanowi walec prasujący. Korzystnie za walcem prasującym usytuowany jest nóż rozdzielający do odłączenia wstęgi papierowej od filcu prasującego. Korzystnie filc prasujący stanowi nieprzemakalna taśma o gładkiej powierzchni od strony wstęgi papierowej.
W innej odmianie urządzenie do przenoszenia wstęgi papierowej z sekcji prasującej do sekcji suszącej, według wynalazku, zawierające walec oporowy, filc suszący, filc prasujący w postaci pętli, umieszczony w chwycie prasującym, przy czym wstęga papierowa jest umieszczona pomiędzy filcem prasującym i walcem oporowym, a wewnątrz pętli filcu prasującego jest usytuowany co najmniej jeden element obrotowy, charakteryzuje się tym, że za chwytem prasującym jest umieszczony zespół przenoszący do przenoszenia wstęgi papierowej z filcu prasującego na filc suszący sekcji suszącej, przy czym filc suszący i filc prasujący są ułożone wokół części obwodu elementu obrotowego zaś element obrotowy stanowi bęben oporowy, który umieszczony jest za chwytem prasującym i członem prasującym, przy czym filc prasujący i wstęga papierowa są ułożone w styku ze sobą od chwytu prasującego do bębna oporowego.
Korzystnie walec oporowy posiada kanały powietrzne. Korzystnie walec oporowy zawiera wiele rowków dla odpływu wody usuwanej z wstęgi papierowej podczas jej przechodzenia przez chwyt dociskowy.
162 950
Korzystnie człon prasujący jest ślizgaczem prasującym mającym powierzchnię wklęsłą współpracującą z walcem oporowym, przy czym pomiędzy walcem oporowym i powierzchnią wklęsłą jest utworzony wydłużony chwyt prasujący. Korzystnie członem prasującym jest wacel prasujący.
Korzystnie filc prasujący stanowi nieprzemakalna taśma o gładkiej powierzchni od strony wstęgi papierowej.
Korzystnie zespół przenoszący zawiera walec próżniowy umieszczony za bębnem oporowym wewnątrz pętli filcu suszącego, a wstęga papierowa jest umieszczona pomiędzy filcem prasującym i filcem suszącym pomiędzy bębnem oporowym i walcem próżniowym. Korzystnie zespół przenoszący zawiera komorę próżniową umieszczoną za bębnem oporowym, przy czym komora próżniowa jest usytuowana przylegle do filcu suszącego stykającego się z drugiej strony ze wstęgą papierową.
Korzystnie zespół przenoszący zawiera komorę próżniową usytuowaną promieniowo względem bębna oporowego, przy czym komora próżniowa jest połączona ze źródłem podciśnienia a przy komorze próżniowej jest ułożony filc suszący, zaś po drugiej jego stronie wstęga papierowa, natomiast pomiędzy wstęgą papierową a bębnem oporowym jest ułożony filc prasujący.
Korzystnie za zespołem przenoszącym jest umieszczony bęben suszący, przy czym filc suszący i wstęga papierowa są ułożone w styku ze sobą od bębna oporowego do bębna suszącego.
Korzystnie za bębnem oporowym jest umieszczony rowkowany walec usytuowany przylegle do filcu suszącego, przy czym po drugiej stronie filcu suszącego jest ułożona wstęga papierowa.
Korzystnie za bębnem oporowym jest umieszczony walec prowadzący o regulowanym położeniu, który jest usytuowany przylegle do filcu prasującego i po przeciwnej jego stronie niż wstęga papierowa i jest przesuwny w kierunku do i od filcu suszącego zaś zespół przenoszący zawiera walec próżniowy usytuowany pomiędzy bębnem oporowym i walcem prowadzącym przylegle do filcu suszącego po przeciwnej jego stronie niż wstęga papierowa, przy czym w pierwszym położeniu walec prowadzący jest usytuowany przy walcu prążniowym zaś filc prasujący, wstęga papierowa i filc suszący ułożone są w ścisłym styku ze sobą, pomiędzy bębnem oporowym i walcem próżniowym zaś w drugim położeniu walec prowadzący jest odsunięty od walca próżniowego, a wstęga papierowa jest ułożona w ścisłym styku do filcu suszącego pomiędzy bębnem oporowym i walcem próżniowym.
Korzystnie walec próżniowy posiada obrotową powłokę z wieloma kanałami przepływu powietrza, komorę próżniową usytuowaną przylegle do filcu suszącego oraz komorę ciśnieniową usytuowaną w walcu próżniowym po przeciwnej stronie względem komory próżniowej.
Korzystnie za bębnem oporowym jest usytuowany nóż rozdzielający do odłączania wstęgi papierowej od filcu prasującego.
Korzystnie zespół przenoszący zawiera walec próżniowy zamontowany przesuwnie w kierunku do i od filcu prasującego, który to walec próżniowy jest usytuowany za bębnem oporowym i jest przyległy do filcu suszącego po przeciwnej jego stronie względem wstęgi papierowej, przy czym w pierwszym położeniu walec próżniowy jest zbliżony do filcu prasującego, a pomiędzy filcem prasującym i walcem próżniowym jest ułożona wstęga papierowa i filc suszący, zaś w drugim położeniu walec próżniowy jest odsunięty do filcu prasującego, a pomiędzy filcem prasującym i wstęgą papierową stykającą się z filcem suszącym jest odstęp.
Urządzenie według wynalazku zapewnia korzystniejsze przekazywanie wstęgi papierowej poprzez wydłużenie podkładu lub powłoki na bębnie, który może mieć postać „małej suszarki1* lub „suszarki prowadzącej lub nieogrzewanego walca. Bęben jest owinięty filcem suszącym w taki sposób, że wstęga papierowa jest prasowana pomiędzy podkładem i filcem suszącym. W urządzeniu tym wstęga papierowa może przechodzić z sekcji prasującej do sekcji suszącej bez swobodnego przeciągania.
Ponadto, ponieważ wstęga papieru pozostaje w kontakcie z gładką powierzchnią, to może być szybko oddzielona do filcowej powierzchni prasującej i jest minimalnie narażona na ponowne zwilżenie. Wstęga pozostająca w styczności z powierzchnią prasującą może być oddzielona od niej za pomocą konwencjonalnego noża rozdzielającego. Po oddzieleniu wstęgi przez ostrze noża
162 956 7 rozdzielającego, wstęga może być przekazana na filc suszący za pomocą jednej z następujących metod:
- Końcowa część może być oddzielona od powierzchni prasującej i wprowadzona na liny przenoszące ją przez część suszącą.
- Filc suszący może być podtrzymywany za pomocą małej komory próżniowej lub walca dla utrzymywania dolnej części na filcu. W tym drugim rozwiązaniu unika się potrzeby stosowania splecionych lin.
- Może być zastosowane urządzenie próżniowe, które bezpośrednio wciąga wstęgę papierową z powierzchni prasującej na filc suszący w obszarze wyjściowym bębna zamiast stosowania splecionych sznurów lub przewodów powietrznych.
Niniejszy wynalazek pozwala uzyskać proste i efektywne środki przenoszenia sprasowanej wstęgi papierowej bez swobodnego przeciągania z sekcji prasującej do sekcji suszącej bez powtórnego zwilżania wstęgi, w wyniku stykania się jej z filcem. Mówiąc dokładniej, niniejszy wynalazek pozwala uzyskać prosty zespół przenoszący do przeciągania sprasowanej wstęgi papieru z gładkiej powierzchni filcu prasującego taki, że wstęga papierowa jest przekazywana bez swobodnego przeciągania na filc suszący, a następnie przesuwa się razem z nim przez sekcję suszącą.
Na rysunku pokazano dla porównania znane urządzenie zawierające sekcję prasującą, suszącą i zespół przenoszący, przy czym fig. 1 przedstawia to urządzenie w widoku z boku, fig. 2 - w widoku z boku znane rozwiązanie urządzenia przenoszenia wstęgi papierowej do zespołu suszącego bez swobodnego przeciągania, fig. 3 - w widoku z boku rozwiązanie z fig. 2 w innej postaci wykonania, fig. 4 - w widoku z boku rozwiązanie z fig. 2 w następnej postaci wykonania.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 5 - w widoku z boku urządzenie przenoszące wstęgę w rozwiązaniu według wynalazku, fig. 6 -13 w widoku z boku rozwiązanie według wynalazku w kolejnych postaciach wykonania od drugiej do dziewiątej, fig. 14 - w widoku z boku dziesiąta postać wykonania rozwiązania według wynalazku z uwidocznionym walcem prowadzącym usytuowanym w pobliżu filcu suszącego, fig. 15 - w widoku z boku rozwiązanie z fig. 14 z filcem prowadzącym odsuniętym od filcu suszącego, fig. 16 - widoku z boku i powiększeniu jedenasta postać wykonania rozwiązania według wynalazku, fig. 17 - w widoku z boku dwunastą postać wykonania rozwiązania według wynalazku, fig. 18 - w widoku z boku trzynastą postać wykonania rozwiązania według wynalazku z uwidocznionym walcem ssącym w jego położeniu nieroboczym, fig. 19 - w widoku z boku rozwiązanie z fig. 18 z uwidocznionym walcem ssącym w położeniu roboczym.
Podobne oznaczenia odnoszą się do podobnych elementów w różnych postaciach wykonania niniejszego wynalazku.
Na figurze 1 przedstawione jest w bocznym rzucie pionowym urządzenie 10 do przenoszenia wstęgi papierowej W z trójkanałowej sekcji prasującej 12 do sekcji suszącej 14. Filc suszący 16 jest ułożony wokół walca prowadzącego 18, który jest umieszczony w sąsiedztwie walca prasującego 20 w taki sposób, że wstęga papierowa W jest przenoszona metodą swobodnego przeciągania z walca prasującego 20 na walec prowadzący 18 przez obszar 22.
Na figurze 2 pokazane jest w bocznym rzucie pionowym urządzenie do przenoszenia wstęgi papierowej 10A opisane w zgłoszeniu EP-A-107 606. Fig. 2 pokazuje rozbudowany chwyt prasujący Nl z filcem dociskowym 24, który ułożony jest na chwycie prasującym Niw taki sposób, że przylegająca wstęga papierowa WA jest prowadzona przez filc prasujący 24 w kierunku walca prowadzącego 18A i bębna oporowego 26, co powoduje przeniesienie wstęgi WA z filcu prasującego 24 do sekcji suszącej.
Na figurze 3 pokazany jest boczny rzut pionowy kolejnego wykonania urządzenia według wspomnianego zgłoszenia EP-A-107 606 ilustrujący rozbudowany chwyt prasujący N1B i filc prasujący 24B, który ułożony jest na chwycie prasującym NI B oraz filc suszący 16B, który ułożony jest wokół regulowanego walca prowadzącego 18B, w wyniku czego wstęga papierowa jest przenoszona z gładkiej powierzchni 28 filcu prasującego 24B na filc suszący 16B.
Na figurze 4 przedstawiony jest boczny rzut pionowy kolejnego wykonania wynalazku według opisu zgłoszenia EP-A-107 606, w którym zastosowany jest rozbudowany chwyt prasujący NIC i na którym ułożony jest gładki, nieprzepuszczalny filc prasujący 24C prowadzący wstęgę papierową
162 950
WC do bębna prowadzącego 18C w taki sposób, że wstęga WC jest przenoszona z filcu prasującego 24C na bęben 18C bez swobodnego przeciągania. Oczywiście, ponieważ filc prasujący 24C ma gładką powierzchnię, a powierzchnia 30 bębna 18C jest także gładka, wstęga papierowa WC nie zawsze zgodnie z przewidywaniami jest przesuwana za gładką powierzchnią 30 bębna 18C, co warunkuje przeniesienie wstęgi papierowej WC na filc suszący 16C.
Według wynalazku na fig. 5 pokazano boczny rzut pionowy urządzenia 10D do przenoszenia wstęgi papierowej z chwytu prasującego NID do sekcji suszącej 14D. Urządzenie 10D do przenoszenia wstęgi papierowej ma walec oporowy 32 i walec prasujący 34 współdziałający z walcem oporowym 32 w celu uzyskania między nimi chwytu prasującego NID.
Filc prasujący 24D jest ułożony w chwycie prasującym NID w taki sposób, że wstęga papierowa WD podczas jej przechodzenia przez chwyt prasujący NID znajduje się pomiędzy filcem prasującym 24D i walcem oporowym 32. Bęben oporowy 26D jest umieszczony za chwytem prasującym NID w taki sposób, że filc prasujący 24D i wstęga papierowa WD przylegają ściśle do siebie na odcinku pomiędzy chwytem prasującym N1D i bębnem oporowym 26D. Filc suszący 16D współdziała z bębnem oporowym 26D w ten sposób, że wstęga papierowa WD w czasie przechodzenia pomiędzy filcem prasującym 24D i filcem suszącym 16D wokół bębna oporowego 26D znajduje się pomiędzy filcem prasującym 24D i filcem suszącym 16D.
Zespół przenoszący 36 jest umieszczony w sąsiedztwie bębna oporowego 26D w celu przenoszenia wstęgi papierowej WD z filcu prasującego 24D na filc suszący 16D w taki sposób, że wstęga WD w sekcji suszącej MD jest przenoszona na filcu suszącym 16D.
Urządzenie do przenoszenia wstęgi papierowej z fig. 5 zawiera nóż rozdzielający 25, który umieszczony jest za bębnem oporowym 26D, służący do oddzielania wstęgi papierowej WD od filcu prasującego 24D.
W drugim wykonaniu niniejszego wynalazku pokazanym na fig. 6, walec oporowy 32E ma wydrążone kanały.
W trzecim wykonaniu niniejszego wynalazku pokazanym na fig. 7, walec oporowy 32F ma wiele rowków 38, w związku z czym woda usunięta z wstęgi papierowej WF podczas jej przechodzenia przez chwyt prasujący N1F przepływa przez rowki 38 odpływając z chwytu prasującego N1F.
W czwartym wykonaniu niniejszego wynalazku przedstawionym na fig. 8 członem prasującym 34G jest ślizgacz prasujący mający powierzchnię wklęsłą 40 współpracującą z walcem oporowym 32G, zaś pomiędzy walcem oporowym 32G i powierzchnią wklęsłą 40 jest utworzony wydłużony chwyt prasujący N1G.
W każdym z wykonań pokazanych na fig. 5-8 filc prasujący 24D, 24E, 24F, 24G jest wykonany z nieprzemakalnej taśmy o gładkiej powierzchni od strony wstęgi papierowej WD-WN, WP.
Jak pokazano na fig. fig. 5 - 8 w różnych wykonaniach urządzenia do przenoszenia filc suszący 24D, 24E, 24F, 24G ułożony jest wokół części obwodowej bębna oporowego 26D, 26E, 26F, 26G tak, że filc suszący 16D, 16E, 16F, 16G, wstęga papierowa WD, WE, WF, WG i filc prasujący 24D, 24E, 24F, 24G łącznie owijają część obwodową bębna oporowego 26D, 26E, 26F, 26G, przy czym filc prasujący 24D, 24E, 24F, 24G i wstęga papierowa WD, WE, WF, WG znajdują się pomiędzy bębnem oporowym 26D-26G i filcem suszącym 16D-16G.
Na figurze 9 pokazano piąte wykonanie niniejszego wynalazku, w którym zespół przenoszący 36H zawiera walec próżniowy 42 umieszczony za bębnem oporowym 26H w taki sposób, że wstęga papierowa WH na odcinku pomiędzy bębnem oporowym 26H i przenoszącym walcem próżniowym 42 znajduje się pomiędzy filcem prasującym 24H i filcem suszącym 16H, a wstęga papierowa WH przesuwana jest wraz z filcem suszącym 16H, odchylającym się od filcu prasującego 24H, po minięciu przez nie walca próżniowego 42.
Na figurze 10 pokazany jest boczny rzut pionowy szóstego wykonania niniejszego urządzenia do przenoszenia wstęgi papierowej 101, w którym w zespole pizenoszącym 361 umieszczona jest za bębnem oporowym 261 komora próżniowa 44. Komora próżniowa 44 usytuowana jest w sąsiedztwie przesuwającego się filcu suszącego 161 i wstęgi papierowej WI. Przesuwający się filc suszący 161
162 950 9 jest umieszczony pomiędzy wstęgą papierową WI i komorą próżniową 44, a wstęga papierowa WI przesuwana jest wokół walca z wydrążonymi kanałami.
Figura 11 ilustruje siódme wykonanie niniejszego wynalazku, w którym zespół przenoszący 36J ma komorę próżniową 46 usytuowaną promieniowo względem bębna oporowego 26J, przy czym komora próżniowa 46 jest dołączona do źródła podciśnienia 48, zaś powietrze przepływa przez komorę próżniową 46 sąsiadującą z bębnem oporowym 26J powodując przyciągnięcie i zbliżenie wstęgi papierowej WJ do filcu suszącego 16J w momencie, gdy filc suszący 16J odchyla się od filcu prasującego 24J, a wstęga papierowa WJ zostaje przeniesiona na filc suszący 16J.
Na figurze 12 pokazano dziewiąte wykonanie niniejszego wynalazku, w którym bęben suszący 50 jest umieszczony za zespołem przenoszącym 36K w taki sposób, że filc suszący 16K i wstęga papierowa WK są ułożone w styku ze sobą na odcinku od bębna oporowego 26K do bębna suszącego 50.
Jak pokazano na fig. 13, w dziewiątym wykonaniu niniejszego wynalazku zastosowany jest rowkowany walec 52 umieszczony za bębnem oporowym 26L w taki sposób, że filc suszący 16L i filc prasujący 24L są ułożone w styku ze sobą na odcinku od bębna oporowego 26L do rowkowanego walca 52.
Na figurze 14 i fig. 15 pokazano dziesiąte wykonanie niniejszego wynalazku, w którym regulowany walec prowadzący 54 jest umieszczony za bębnem oporowym 26M, przy czym walec prowadzący 54 może się zbliżać lub oddalać od filcu suszącego 16M. Fig. 14 ilustruje sytuację, w której walec prowadzący 54 znajduje się w pierwszym położeniu, przysuniętym do walca próżniowego 42M. Fig. 15 ilustruje przypadek, w którym walec prowadzący 54 jest odsunięty od walca próżniowego 42M.
Zgodnie z fig. 14 i fig. 15 zespół przenoszący 316M zawierający walec próżniowy 42M umieszczony za bębnem oporowym 36U umożliwia przesuwanie filcu suszącego 16M i wstęgi papierowej WM w ścisłym styku ze sobą od bębna oporowego 26M do walca próżniowego 42M w pierwszym położeniu walca prowadzącego 54 jak pokazano na fig. 14, przy przesunięciu walca prowadzącego 54 w kierunku walca próżniowego 42M, przy czym w tym położeniu zostaje zapoczątkowane przenoszenie wstęgi papierowej WM z filcu prasującego 24M na filc suszący 16M.
W drugim położeniu, gdy walec prowadzący 54 znajduje się w położeniu pokazanym na fig. 15, odsuniętym od walca próżniowego 42M, wstęga papierowa jest przesuwana w dalszym ciągu w ścisłym styku z filcem suszącym 16M pomiędzy bębnem oporowym 26M i walcem próżniowym 42M.
Na figurze 16 pokazano powiększony boczny rzut pionowy jedenastego wykonania niniejszego wynalazku, w którym walec próżniowy 42N posiada także obrotową powłokę 56, z wieloma kanałami 57, 58, 59 przepływu powietrza.
Komora próżniowa 60 jest umieszczona w sąsiedztwie filcu suszącego 16N w taki sposób, że podczas pracy urządzenia powietrze oznaczone strzałkami 62 przepływa przez kanały 57 do 59 do komory próżniowej 60, w celu przyciągnięcia wstęgi papierowej WN do bezpośredniego styku z filcem suszącym 16N. Komora ciśnieniowa 64 jest usytuowana w walcu próżniowym 42N po przeciwnej stronie komory próżniowej 60, w związku z czym powietrze przepływa z komory ciśnieniowej 64 zgodnie ze wskazaniem strzałek 66 przez kanały 57 do 59 na zewnątrz walca próżniowego 42U i oczyszcza kanały 57 do 59 w czasie ruchu obrotowego powłoki 56.
Na figurze 17 pokazano boczny rzut pionowy dwunastego wykonania niniejszego wynalazku, w którym chwyt prasujący N10 zawiera bęben oporowy 320 i walec prasujący 340. Wstęga papierowa WO jest oddzielana od filcu prasującego 240 i przesuwa się w bezpośrednim styku z walcem prasującym 340, a nóż rozdzielający 250 usuwa wstęgę papierową WO z filcu prasującego 240. Filc suszący 160 współdziała z walcem prasującym 340 za chwytem prasującym N10, tworząc zespół przenoszący 360. Mówiąc dokładniej, w zespole przenoszącym 360 umieszczona jest komora próżniowa 440 do przenoszenia wstęgi papierowej WO z filcu prasującego 240 na filc suszący 160, w związku z czym walec prasujący 340 spełnia podwójny cel pracując jako walec prasujący i jako bęben oporowy.
Na figurze 18 przedstawiono boczny rzut pionowy trzynastego wykonania niniejszego wynalazku, w którym bęben oporowy 26P z filcem dociskowym 24P i wstęgą papierową WP przesuwają się w ścisłym kontakcie z filcem prasującym 24P od bębna oporowego 26P do walca prowa10
162 950 dzącego 54P. Ruchomy walec ssący 42Pjest umieszczony za bębnem oporowym 26P, przy czym filc suszący 16P znajduje się pomiędzy walcem ssącym 42P i wstęgą papierową WP. Jak pokazano na fig. 18, walec ssący 42Pjest umieszczony względem wstęgi papierowej WP w taki sposób, że wstęga papierowa WP za bębnem oporowym 26P podąża wraz z filcem suszącym 16P, a nie z filcem prasującym 24P. Z chwilą przesłania wstęgi papierowej WP do sekcji suszącej, walec ssący 42Pjest odsuwany od filcu prasującego 24P zgodnie z fig. 19. Wstęga papierowa WP pozostaje w kontakcie z filcem suszącym 16P i przesuwana jest do sekcji suszącej. Wskutek działania ssania wywoływanego przez walec ssący 42P, na wstęgę papierową WP, wstęga papierowa WP w dalszym ciągu przesuwana jest wraz z filcem suszącym 16P za walec ssący 42P do sekcji suszącej za pomocą zespołu przenoszącego 36P. Alternatywnie, gdy wstęga papierowa WP jest ułożona na filcu prasującym 24P, walec ssący 42P przesuwany jest do położenia pokazanego na fig. 18, a wstęga papierowa WP przenoszona jest do sekcji suszącej.
Podczas pracy urządzenia według wszystkich różnorodnych wykonań niniejszego wynalazku pokazanych na fig. 5 -16 i 18,19, wstęga papierowa jest przenoszona bez swobodnego przeciągania z chwytu prasującego do sekcji suszącej. Wstęga papierowa jest prasowana między walcem oporowym i walcem dociskowym współdziałającym z walcem oporowym tworzącym łącznie chwyt prasujący. Sprasowana wstęga papierowa podtrzymywana przez filc prasujący jest przenoszona z chwytu prasującego w kierunku, a następnie wokół bębna oporowego.
Wstęga papierowa jest umieszczona pomiędzy filcem prasującym i filcem suszącym przebiegającym wokół części obwodowej bębna oporowego. Podciśnienie jest podawane przez filc suszący po jego przejściu przez bęben oporowy, w związku z czym, gdy filc suszący odchyla się od filcu prasującego po minięciu bębna oporowego, wstęga papierowa podąża wraz z filcem suszącym do sekcji suszącej.
Podczas pracy urządzenia według fig. 17, wstęga papierowa WO po wyjściu z chwytu prasującego N10 przesuwa się w ścisłym styku z filcem prasującym 240 wokół walca prasującego 340 i w wyniku działania komory próżniowej 440 jest przenoszona z filcu prasującego 240 na filc suszący
36,1 Fig. 19
162 95«
Fig.15
0
1629Μ
Fig.8
Μ2 «Μ
Fiq.3
Ftg.Ł
162 950
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 10 000 zł

Claims (20)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do przenoszenia wstęgi papierowej z sekcji prasującej do sekcji suszącej zawierające walec oporowy, filc suszący, filc prasujący w postaci pętli, umieszczony w chwycie prasującym, przy czym wstęga papierowa jest umieszczona pomiędzy filcem prasującym i walcem oporowym, a wewnątrz pętli filcu prasującego jest usytuowany jeden element obrotowy, znamienne tym, że za chwytem prasującym (N10) jest umieszczony zespół przenoszący (360) do przenoszenia wstęgi papierowej (WO) z filcu prasującego (240) na filc suszący (160) sekcji suszącej (140), przy czym filc suszący (160) i filc prasujący (240) są ułożone wokół części obwodu elementu obrotowego, zaś element obrotowy stanowi człon prasujący (340) współpracujący z walcem oporowym (320), przy czym chwyt prasujący (N10) jest utworzony pomiędzy członem prasującym (340) a walcem oporowym (320).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zespół przenoszący (360) zawiera komorę próżniową (440) umieszczoną za członem prasującym (340), przy czym wstęga papierowa (WO), przenoszona na filcu suszącym (160), jest ułożona pomiędzy filcem suszącym (160) a komorą próżniową (440).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że człon prasujący (340) stanowi walec prasujący.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że za walcem prasującym (340) usytuowany jest nóż rozdzielający (250) do odłączenia wstęgi papierowej (WO) od filcu prasującego (240).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że filc prasujący (240) stanowi nieprzemakalna taśma o gładkiej powierzchni od strony wstęgi papierowej (WO).
  6. 6. Urządzenie do przenoszenia wstęgi papierowej z sekcji prasującej do sekcji suszącej zawierające walec oporowy, filc suszący, filc prasujący w postaci pętli, umieszczony w chwycie prasującym, przy czym wstęga papierowa jest umieszczona pomiędzy filcem prasującym i walcem oporowym, a wewnątrz pętli filcu prasującego jest usytuowany co najmniej jeden element obrotowy, znamieirne tym, że za chwytem prasującym (N1D-N1G) jest umieszczony zespół przenoszący (36, 36E-36M, 36P) do przenoszenia wstęgi papierowej (WD-WM, WP) z filcu prasującego (24D-24M, 24P) na filc suszący (16D-16G) sekcji suszącej (14D-14G), przy czym filc suszący (16D-16G) sekcji suszącej (14D-14G), przy czym filc suszący (16D-16P) i filc prasujący (24D24M, 24P) są ułożone wokół części obwodu elementu obrotowego zaś element obrotowy stanowi bęben oporowy (26D - 26M, 26P), który umieszczony jest za chwytem prasującym (N1D-N1G) i członem prasującym (34 - 34E, 34G), przy czym filc prasujący (24D - 24M, 24P) i wstęga papierowa (WD-WM, WP) są ułożone w styku ze sobą od chwytu prasującego (N1D-N1G) do bębna oporowego (26D-26M, 26P).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że walec oporowy (32E, 32F) posiada kanały powietrzne.
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że walec oporowy (32F) zawiera wiele rowków (38) dla odpływu wody usuwanej z wstęgi papierowej (WF) podczas jej przechodzenia przez chwyt dociskowy (N1F).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że człon prasujący (34G) jest ślizgaczem prasującym mającym powierzchnię wklęsłą (40) współpracującą z walcem oporowym (32G), przy czym pomiędzy walcem oporowym (32G) i powierzchnią wklęsłą (40) jest utworzony wydłużony chwyt prasujący (N1G).
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że członem prasującym (34, 34E-34G) jest walec prasujący.
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że filc prasujący (24D - 24M, 24P) stanowi nieprzemakalną taśmę o gładkiej powierzchni od strony wstęgi papierowej (WD-WN, WP).
    162 950
  12. 12. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że zespół przenoszący (36H) zawiera walec próżniowy (42) umieszczony za bębnem oporowym (26H) wewnątrz pętli filcu suszącego (16H), a wstęga papierowa (WH) jest umieszczona pomiędzy filcem prasującym (24H) i filcem suszącym (16H) pomiędzy bębnem oporowym (26H) i walcem próżniowym (42).
  13. 13. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że zespół przenoszący (361 - 36Ł, 36Ł) zawiera komorę próżniową (44,44K, 44L) umieszczoną za bębnem oporowym (261, 26K, 26L), przy czym komora próżniowa (44, 44K, 44L) jest usytuowana przylegle do filcu suszącego (161, 16K, 16L) stykającego się z drugiej strony ze wstęgą papierową (WI, WK, WL).
  14. 14. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że zespół przenoszący (36J) zawiera komorę próżniową (46) usytuowaną promieniowo względem bębna oporowego (26J), przy czym komora próżniowa (46) jest połączona ze źródłem podciśnienia (48) a przy komorze próżniowej (46) jest ułożony filc suszący (16 J), zaś po drugiej jego stronie wstęga papierowa (WJ), natomiast pomiędzy wstęgą papierową (WJ) a bębnem oporowym (26J) jest ułożony filc prasujący (24J).
  15. 15. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że za zespołem przenoszącym (36K) jest umieszczony bęben suszący (50), przy czym filc suszący (16K) i wstęga papierowa (WK) są ułożone w styku ze sobą od bębna oporowego (26K) do bębna suszącego (50).
  16. 16. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że za bębnem oporowym (24L) jest umieszczony rowkowany walec (52) usytuowany przylegle do filcu suszącego (16L), przy czym po drugiej stronie filcu suszącego (16L) jest ułożona wstęga papierowa (WL).
  17. 17. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że za bębnem oporowym (26M) jest umieszczony walec prowadzący (54) o regulowanym położeniu, który jest usytuowany przylegle do filcu prasującego (24M) i po przeciwnej jego stronie niż wstęga papierowa (WM, WN) i jest przesuwny w kierunku do i od filcu suszącego (16M, 16N) zaś zespół przenoszący (36M) zawiera walec próżniowy (42M, 42N) usytuowany pomiędzy bębnem oporowym (26M) i walcem prowadzącym (54) przylegle do filcu suszącego (16M, 16N) po przeciwnej jego stronie niż wstęga papierowa (WM, WN), przy czym w pierwszym położeniu walec prowadzący (54) jest usytuowany przy walcu próżniowym (42M, 42N) zaś filc prasujący (24M), wstęga papierowa (WM, WN) i filc suszący (16M, 16N) ułożone są w ścisłym styku ze sobą, pomiędzy bębnem oporowym (26M) i walcem próżniowym (42M, 42N) zaś w drugim położeniu walec prowadzący (54M) jest odsunięty od walca próżniowego (42M, 42N) a wstęga papierowa (WM, WN) jest ułożona w ścisłym styku do filcu suszącego (16M) pomiędzy bębnem oporowym (26M) i walcem próżniowym (42M, 42N).
  18. 18. Urządzenie według zastrz. 17, znamienne tym, że walec próżniowy (42N) posiada obrotową powłokę (56) z wieloma kanałami (57, 58, 59) przepływu powietrza, komorę próżniową (6©) usytuowaną przylegle do filcu suszącego (16N) oraz komorę ciśnieniową (64) usytuowaną w walcu próżniowym (42N) po przeciwnej stronie względem komory próżniowej (60).
  19. 19. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że za bębnem oporowym (26D, 26G) jest usytuowany nóż rozdzielający (25,25E, 25G) do odłączania wstęgi papierowej (WD-WN) od filcu prasującego (24D-24G).
  20. 20. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że zespół przenoszący (36P) zawiera walec próżniowy (42P) zamontowany przesuwnie w kierunku do i od filcu prasującego (24P), który to walec próżniowy (42P) jest usytuowany za bębnem oporowym (26P) i jest przyległy do filcu suszącego (16P) po przeciwnej jego stronie względem wstęgi papierowej (WP), przy czym w pierwszym położeniu walec próżniowy (42P) jest, zbliżony do filcu prasującego (24P), a pomiędzy filcem prasującym (24P) i walcem próżniowym jest ułożona wstęga papierowa (WP) i filc suszący (16P), zaś w drugim położeniu walec próżniowy (42P) jest odsunięty od filcu prasującego (24P), a pomiędzy filcem prasującym (24P) i wstęgą papierową (WP) stykającą się z filcem suszącym (16P) jest odstęp.
PL27958789A 1988-05-23 1989-05-23 Urzadzenie do przenoszenia wstegi papierowej z sekcji prasujacej do sekcji suszacej PL PL PL162950B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/197,537 US4943351A (en) 1988-05-23 1988-05-23 Transfer apparatus and method

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL279587A1 PL279587A1 (en) 1989-12-27
PL162950B1 true PL162950B1 (pl) 1994-01-31

Family

ID=22729804

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL27958789A PL162950B1 (pl) 1988-05-23 1989-05-23 Urzadzenie do przenoszenia wstegi papierowej z sekcji prasujacej do sekcji suszacej PL PL

Country Status (12)

Country Link
US (1) US4943351A (pl)
EP (1) EP0344088B1 (pl)
JP (1) JPH0219589A (pl)
KR (1) KR0130065B1 (pl)
BR (1) BR8902368A (pl)
CA (1) CA1313788C (pl)
DE (1) DE68914328T2 (pl)
ES (1) ES2050838T3 (pl)
FI (1) FI93130C (pl)
MX (1) MX166419B (pl)
PH (1) PH25939A (pl)
PL (1) PL162950B1 (pl)

Families Citing this family (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5404653A (en) 1987-02-13 1995-04-11 Beloit Technologies, Inc. Apparatus for drying a web
US6049999A (en) * 1987-02-13 2000-04-18 Beloit Technologies, Inc. Machine and process for the restrained drying of a paper web
US5507104A (en) * 1987-02-13 1996-04-16 Beloit Technologies, Inc. Web drying apparatus
DE3914761A1 (de) * 1989-03-08 1990-11-15 Voith Gmbh J M Leitwalze fuer ein poroeses band, beispielsweise fuer ein trockensieb einer papiermaschine
FR2656012A1 (fr) * 1989-12-15 1991-06-21 Cofpa Presse pour la fabrication de feuilles de papier avec feutres et cylindres, humides et secheurs.
FR2656011A1 (fr) * 1989-12-15 1991-06-21 Cofpa Presse pour la fabrication de feuilles de papier avec feutres et cylindres, humides et secheurs.
JP2549869Y2 (ja) * 1990-08-28 1997-10-08 三菱重工業株式会社 抄紙機プレスパートの通紙装置
US5389205A (en) * 1990-11-23 1995-02-14 Valmet Paper Machinery, Inc. Method for dewatering of a paper web by pressing using an extended nip shoe pre-press zone on the forming wire
DE4116222A1 (de) * 1991-05-17 1992-11-19 Voith Gmbh J M Bahnabnahme-vorrichtung
DE4119068C2 (de) * 1991-06-10 1999-04-01 Voith Sulzer Papiermasch Gmbh Einrichtung zur Verbindung zweier Trockengruppen einer Papiermaschine
US5393383A (en) * 1991-12-19 1995-02-28 Valmet Paper Machinery Inc. Compact press section with closed draw of the web in a paper machine
US5611892A (en) * 1991-12-19 1997-03-18 Valmet Corporation Compact press section in a paper machine
DE4222034A1 (de) * 1992-07-04 1994-01-05 Voith Gmbh J M Trennung des Randstreifens einer Papierbahn in der Pressenpartie vom wasserundurchlässigen Band
FI108054B (fi) * 1994-05-31 2001-11-15 Metso Paper Inc Menetelmä paperirainan kulun stabiloimiseksi paperinjohtotelan yhteydessä erityisesti puristinosan ja kuivatusosan välillä ja laite menetelmän toteuttamiseksi
DE4427281A1 (de) * 1994-08-02 1996-02-08 Voith Gmbh J M Verfahren zum Einfädeln einer Faserstoff-Bahn, insbesondere in eine Papierherstellungsmaschine
FI95610C (fi) * 1994-10-06 1996-02-26 Valmet Paper Machinery Inc Tasauspuristimella varustettu paperikoneen puristinosa
US5876565A (en) * 1994-10-06 1999-03-02 Valmet Corporation Press section with an equalizing nip for compensating for elongation of a paper web
FI109477B (fi) * 1995-02-02 2002-08-15 Metso Paper Inc Tasauspuristimella varustettu paperikoneen puristinosa
FI110440B (fi) * 1996-04-04 2003-01-31 Metso Paper Inc Rainan siirto paperikoneen kaksihuopaisesta viimeisestä puristinnipistä seuraavalle kuivatusosalle
DK172260B1 (da) * 1996-12-20 1998-02-09 M & J Fibretech Anlæg til fremstilling af nonwoven fiberprodukt .
DE19713645A1 (de) * 1997-04-02 1998-10-08 Voith Sulzer Papiermasch Gmbh Verfahren zum Transportieren einer Faserstoffbahn sowie Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens
DE19744341A1 (de) * 1997-10-07 1999-04-15 Voith Sulzer Papiertech Patent Papiermaschine
SE514973C2 (sv) * 1999-09-07 2001-05-21 Valmet Karlstad Ab Metod och pappersmaskin för framställning av en liner
EP1158092B1 (de) * 2000-05-24 2006-09-06 Voith Paper Patent GmbH Trockenpartie
FR2830263B1 (fr) * 2001-10-03 2004-08-06 Thibeau Procede et installation pour la production d'un non-tisse condense, et dispositif de condensation d'un non-tisse
US7001487B2 (en) * 2001-12-19 2006-02-21 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method and apparatus for transporting a sheet from a dryer to a reel
US7070406B2 (en) * 2003-04-29 2006-07-04 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Apparatus for embossing a flexible substrate with a pattern carried by an optically transparent compliant media
JP3978211B2 (ja) * 2003-05-13 2007-09-19 三菱重工業株式会社 抄紙機のスムージングプレス及びスムージングプレス付き抄紙機用プレス

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3250019A (en) * 1962-09-10 1966-05-10 Edward D Beachler Dryer felt
FI81854C (fi) * 1982-09-15 1990-12-10 Valmet Oy Pressparti med separata pressnyp i en pappersmaskin.
US4483745A (en) * 1982-09-29 1984-11-20 Beloit Corporation Method and apparatus of sheet transfer using a nonporous smooth surfaced belt
US4551203A (en) * 1984-04-02 1985-11-05 Valmet Oy Method and arrangement for guiding a paper web from the press section to the drying section
DE3425077A1 (de) * 1984-05-25 1985-11-28 Sulzer-Escher Wyss GmbH, 7980 Ravensburg Doppelsieb-papiermaschine

Also Published As

Publication number Publication date
JPH0345156B2 (pl) 1991-07-10
EP0344088A2 (en) 1989-11-29
FI93130B (fi) 1994-11-15
KR0130065B1 (ko) 1998-04-07
US4943351A (en) 1990-07-24
KR900018472A (ko) 1990-12-21
DE68914328T2 (de) 1995-01-05
FI892479A (fi) 1989-11-24
PL279587A1 (en) 1989-12-27
PH25939A (en) 1991-12-19
BR8902368A (pt) 1990-01-16
FI892479A0 (fi) 1989-05-22
EP0344088B1 (en) 1994-04-06
MX166419B (es) 1993-01-07
JPH0219589A (ja) 1990-01-23
DE68914328D1 (de) 1994-05-11
EP0344088A3 (en) 1990-11-22
CA1313788C (en) 1993-02-23
FI93130C (fi) 1996-04-29
ES2050838T3 (es) 1994-06-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL162950B1 (pl) Urzadzenie do przenoszenia wstegi papierowej z sekcji prasujacej do sekcji suszacej PL PL
FI117481B (fi) Paperikoneen puristinosa
US4561939A (en) Extended nip press arrangement
US5520782A (en) Method and apparatus for removing water from a web by means of presses
SE463520B (sv) Pressparti med separata pressnyp i pappersmaskin
EP0841431A2 (en) Press section of a paper machine in which an extended-nip press is used
PL122510B1 (en) Pressing unit of paper-making machine
TW530108B (en) Use of a transfer belt for a soft tissue paper machine
EP0267186A1 (en) PRESS FOR PRESSING A MOVING BAND.
GB2082218A (en) Extended nip press
SU973034A3 (ru) Устройство дл отделени полотна бумаги от формующей сетки и переноса его на сукно прессовой части бумагоделательной машины
EP0575381A1 (en) APPARATUS FOR MANUFACTURING A DRIED WEB OF PAPER.
SE512808C2 (sv) Pappersmaskin och sätt för framställning av strukturerat mjukpapper
SU974938A3 (ru) Устройство дл обработки бумажного полотна в сушильной части бумагоделательной машины
EP3717694B1 (de) Verfahren und vorrichtung zum behandeln einer faserstoffbahn in einer langnip-presseinheit
US2709398A (en) Suction transfer assembly with deckle edge control
JPH07109689A (ja) 抄紙機用湿式プレス
SU929773A1 (ru) Пресс дл обезвоживани полотна из волокнистого материала
SE447584B (sv) Forfarande och anordning for att senka energiatgangen vid torkning av en pappersbana
SE518127C2 (sv) Anordning för avvattning av en fibermaterialbana
US9523173B1 (en) Press apparatus
JPH07196234A (ja) 走行中の湿紙を二つのワイヤーベルトから剥離するための方法と装置
SE511485C2 (sv) Pappersmaskin och förfarande för framställning av en papppersbana
HUE033176T2 (en) The method of continuous production of wiping paper and the device used in the process
CA3136864C (en) Device and method for transferring the tail of a web