PL162637B1 - z prowadnica struga zamocowana z boku do odcinków rynny PL PL PL - Google Patents

z prowadnica struga zamocowana z boku do odcinków rynny PL PL PL

Info

Publication number
PL162637B1
PL162637B1 PL28559490A PL28559490A PL162637B1 PL 162637 B1 PL162637 B1 PL 162637B1 PL 28559490 A PL28559490 A PL 28559490A PL 28559490 A PL28559490 A PL 28559490A PL 162637 B1 PL162637 B1 PL 162637B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
sections
gutter
plow
connection
pin
Prior art date
Application number
PL28559490A
Other languages
English (en)
Other versions
PL285594A1 (en
Inventor
Bernd Steinkuhl
Heinz Otto Fiesel
Christoph Rassmann
Original Assignee
Gewerk Eisenhuette Westfalia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gewerk Eisenhuette Westfalia filed Critical Gewerk Eisenhuette Westfalia
Publication of PL285594A1 publication Critical patent/PL285594A1/xx
Publication of PL162637B1 publication Critical patent/PL162637B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G19/00Conveyors comprising an impeller or a series of impellers carried by an endless traction element and arranged to move articles or materials over a supporting surface or underlying material, e.g. endless scraper conveyors
    • B65G19/18Details
    • B65G19/28Troughs, channels, or conduits
    • B65G19/287Coupling means for trough sections

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)

Abstract

1. Polaczenie odcinków rynny dla prze- nosnika zgrzeblowego lancuchowego z pro- wadnica struga, zamocowana z boku do odcinków rynny, która ma z tylu rozlaczalne lub odkladalne elementy przykrywajace ka- naly lancuchowe dla lancucha strugowego, przy czym z tylu prowadnicy struga, na kon- cach profili bocznych odcinków rynny sa umieszczone kieszenie dla przetyczek, zna- mienne tym, ze na przetyczce (8) jest umie- szczony czlon zabezpieczajacy (37), sluzacy jako uchwyt, który w stanie sprzegniecia wy- staje z kieszeni (7) do kieszeni przyjmuja- cych (45) prowadnicy struga (9) i jest utrzymywany na prowadnicy struga (9). FIG 1 PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy połączenia odcinków rynny dla przenośnika zgrzebłowego łańcuchowego, z prowadnicą struga zamocowaną z boku do odcinków rynny, która ma z tyłu rozłączalne lub odkładalne elementy przykrywające dla łańcucha strugowego, przy czym z tyłu prowadnicy struga na końcach profili bocznych odcinków rynny są umieszczone kieszenie dla przetyczek.
Odcinki rynny przenośników zgrzebłowych łańcuchowych, które uprzywilejowane znajdują zastosowanie w górniczych pracach urabiających są tak połączone w sposób wytrzymały na rozciąganie za pomocą mocnych elementów łączących, ze one mogą wzajemnie wykonywać nieznaczne ruchy kątowe w pionie i poziome. Jako elementy łączące są używane, obok śrub z dwustronnym gwintem i uch, przede wszystkim bezgwintowe przetyczki, które są osadzone w kieszeniach odcinków rynny i w nich zabezpieczone za pomocą oddzielnych członów zabezpieczających /opisy patentowe DE nr 30 42 537, 26 36 527 , opis ogłoszeniowy DE nr 36 28 207/. Kieszenie dla przetyczki są utworzone najczęściej przez wpustki profilowe, w postaci litery V, profili bocznych rynny, względnie przez części sprzęgłowe, wspawane w te wpustki profilowe, które zaczepiają się wzajemnie w rodzaju czopa z luzem ruchowym w miejscach styku odcinków rynny. W urządzeniach strugowych, na odcinkach rynny przenośnika zgrzebłowego łańcuchowego, od strony ściany lub także strony podsadzkowej, są przykręcone prowadnice struga, z tyłu których leżą elementy przykrywające, składające się z kołpaków przykrywających albo płyt przykrywających lub tp. , do kanałów łańcuchowych dla łańcucha strugowego, oddzielonych od siebie przez ślizgowe części dystansowe. Przy tym jest znane przyporządkowanie połączeń odcinków rynny, zamiast bezpośrednio do profili bocznych odcinków rynny, do części prowadnicy struga, połączonych z profilami bocznymi odcinków rynny. W znanym wykonaniu tego rodzaju jako elementy łączące stosuje się ucha, które w miejscach styku odcinków rynny są nasadzone na czopy ślizgowych części dystansowych prowadnicy struga /opis patentowy DE nr 27 51 458/. Układ jest tak dobrany, że płyty przykrywające, odkładalne w kierunku ściany, w swoim położeniu zamknięcia zabezpieczają ucha w czołowych wybraniach kieszeniowych ślizgowych części dystansowych. Jeżeli złącza odcinków rynny, przy wykorzystaniu przestrzeni konstrukcyjnej we wpustkach profilowych w postaci litery V, odcinków rynny, są umieszczone z tyłu prowadnicy struga, na profilach bocznych, to elementy łączące nie są dostępne bez demontażu prowadnicy struga. Ma to znaczenia zwłaszcza przy prowadnicach struga zabudowanych od strony ściany na odcinkach rynny.
Wynalazek wywodzi się ze znanych połączeń przetyczkowych, w których kieszenie dla przetyczek znajdują się na profilach bocznych odcinków rynny, względnie we wpustkach profilowych profili bocznych.
Zadaniem wynalazku jest przede wszystkim takie ukształtowanie złącza przetyczkowego tego rodzaju, że osadzenie i rozłączenie przetyczki byłoby możliwe także przy zabudowanej prowadnicy struga, przy, czym jednocześnie byłoby zapewnione proste i pewne zabezpieczenie przetyczki.
Zadanie to zostało rozwiązane według wynalazku dzięki temu, że na przetyczce jest umieszczony człon zabezpieczający służący jako uchwyt, który w stanie sprzęgnięcia wystaje z kieszeni do kieszeni przyjmujących prowadnicy struga i jest utrzymywany w prowadnicy struga.
Według wynalazku przetyczka ma człon zabezpieczający, z nią połączony, skierowany poprzecznie do osi przetyczki, który jednocześnie służy jako uchwyt, za pomocą którego przetyczka przy zabudowaniu części prowadnicy struga jest wprowadzona w kieszenie i w razie potrzeby może być także z niej wyciągana, bez potrzeoy wybudowywania całej prowadnicy struga z odcinków rynny. Przy prawidłowym osadzeniu przetyczki w kieszeni, człon zabezpieczający wystaje bocznie z kieszeni do prowadnicy struga, która ma kieszeń przyjmującą, to znaczy powyżej drogi przebiegu łańcucha strugowego znajduje się przestrzeń przyjmująca dla członu zabezpieczającego. Przy tym układ jest tak dobrany, że przetyczka jest jednocześnie utrzymywana w swoim położeniu przez człon zabezpieczający, leżący w kieszeni przyjmującej, a więc podczas pracy nie może być wyciągnięta z kieszeni. ‘W cslu osadzenia przetyczki w kieszeni wystarczy jedynie oddzielić element przykrywający w położenia zabudowy, to znaczy wybudować lub położyć.
162 637
Rozłączalne lub wychylne ułożyskowanie elementu przykrywającego jest i tak pożądane, ponieważ łańcuch strugowy podczas pracy musi pozostać dostępny oo zewnątrz. Inne części prowadnicy struga, które wytwarzają połączenie z odcinkami rynny, mogą pozostać w swoim położeniu zabudowy. Przy tym istnieje możliwość połączenia tych części prowadnicy struga przez spawanie z odcinkami rynny. Zwykłe złącza śrubowe dla tych części stają się zbyteczne. Kieszenie przyjmujące dla członu zabezpieczającego przetyczki są utworzone na końcach ślizgowych części dystansowych. Zostało to urzeczywistnione przez to, Ze ślizgowe części dystanowe na końcach odcinków rynien są zaopatrzone w wybrania dla przyjęcia członu zabezpieczającego lub w inny, prosty sposób, że ślizgowe części dystansowe kończą się w odstępie od końców odcinków rynny.
W uprzywilejowanym wykonaniu człon zabezpieczający jest ułożyskowany wychylnie na przetyczce wokół jej osi lub osi równoległej do niej. Przegubowe połączenie pomiędzy przetyczką a członem zabezpieczającym ułatwia wprowadzenie przetyczki ukośnie od góry do kieszeni i odpowiednio także wyciągnięcie przetyczki. Stwarza to możliwość, że człon zabezpieczający po osadzeniu przetyczki w kieszeni można złożyć do położenia zaryglowania, w którym zabezpiecza an przetyczkę w jej położeniu zabudowy.
Korzystnie człon zabezoieczający stanowi płytka zabezpieczająca, która celowo jest połączona przegubowa przez przegub czopowy z obydwoma końcami przetyczki. Płytka zabezpieczająca jest zaopatrzona w otwór chwytowy, aby ułatwić uchwycenie. Zazwyczaj układ korzystnie jest tak dobrany, że płytka zabezpieczająca jest zabezpieczona przez elementy przykrywające, znajdujące się w położeniu zabudowy, w swoich kieszeniach przyjmujących.
Za pomocą wynalazku jest stworzone proste i pewne połączenie przetyczkowe, w którym przetyczki przy oddzieleniu, względnie odłożeniu elementów przykrywających na zewnątrz można wprowadzać do kieszeni, umieszczonej z tyłu kanałów łańcuchowych prowadnicy struga na profilu □ocznym odcinków rynny i bez uciążliwych manipulacji mogą oyć pewnie utrzymywane w położeniu zabudowy. Szczególną korzyść połączenia odcinków rynny według wynalazku osiąga się przy prowadnicy struga zabudowanej oo strony ściany na odcinkach rynny przenośnika zgrzebłowego łańcuchowego. Może być ono przewidziane także przy urządzeniach ze strugiem płozowym z prowadnicą struga zabudowaną na odcinkach rynny od strony podsadzki.
Układ korzystnie jest tak dobrany, że kieszenie przyjmujące dla członu zabezpieczającego znajdują się na końcach odcinków rynny, względnie pomiędzy ślizgowymi częściami dystansowymi. Na ślizgowych częściach dystansowych jest umieszczona podpórka, podpierająca celowo człon zabezpieczający. Płyty przykrywające mają na swojej stronie wewnętrznej noski ryglujące, które utrzymują człon zabezpieczający na podpórkach w położeniu zaryglowania. W celu uniknięcia klapania celowo na członach zabezpieczających są umieszczone elastyczne odbojniki np. odoojniki gumowe.
Przy prowadnicy struga umieszczonej od strony ściany na przenośniku zgrzebłowym łańcuchowym jako prowadnica dolna dla struga jest stosowana szyna kątowa, która swoim wystającym ramieniem jest przyłączona do profilu bocznego odcinków rynny. Wystające ramię tej szyny kątowej ma celowo na końcach stykowych, przed kieszeniami wybrania, przez które przetyczka może' być wprowadzona do kieszeni. Człon zabezpieczający połączony z przetyczką przechodzi przy tym przez wybrania w szynach kątowych. Szyny kątowe a także ślizgowe części dystansowe mogą być połączone przez spawanie z odcinkami rynny, ponieważ dla osadzenia i wyjmowania przetyczki nie potrzeba oddzielać odcinków rynny.
Wynalazek jest następnie bliżej wyjaśniony w związku z przykładem wykonania, pokazanym na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w przekroju pionowym przez odcinek rynny przenośnika zgrzebłowego łańcuchowego i prowadnicę struga, zabudowaną od strony ściany, połączenie odcinków rynny z przetyczką w przekroju, fig. 2 - prowadnicę struga z połączeniem odcinków rynny w miejscu styku dwóch sąsiednich odcinków rynny, w przekroju poziomym przy odjętych kołpakacn przykrywających, fig. 3 - w przekroju pionowym przez prowadnicę struga i profil boczny, od strony ściany, odcinka rynny, proces wprowadzania przetyczki do kieszeni, fig. 4 widok na dwa sąsiednie odcinki rynny przenośnika zgrzebłowego łańcuchowego od strony podsadzki, w kierunku strzałki IV na fig. 1, fig. 5 - przetyczkę z członem zabezpieczającym w
162 637 wiooku z góry, częściowo w przekroju poziomym, fig. 6 - widok w kierunku strzałki VI na fig. 5, a fig. 7 - widok w kierunku strzałki VII na fig. 6.
Prowadnica struga, pokazana na fig. 1, zabudowana od strony ściany na przenośniku zgrzebłowym łańcuchowym, jest w swojej budowie podstawowej znana np. z opisu patentowego DE nr 27 51 458. Pasmo rynny przenośnika zgrzebłowego łańcuchowego składa się z pojedyńczych odcinków 1, które na końcach są połączone przez złącze w przechodnią rynnę przenośnika. Każdy odcinek 1 rynny składa się z dwóch profili bocznych 2, w przybliżeniu w postaci litery sigma, które swoimi kołnierzami, tworzącymi prowadnice zgrzebeł, są zwrócone do siebie i połączone przez przyspawane dno 3. Do dolnych kołnierzy profili bocznych 2 jest przyspawana blacha 4, jako przykrycie przedziału ddlneeg. Profiie bbczne 2 odciokc 1 rynny maaj zzawyczaa oo sttooy zewnętrznej wpustki profilowe 5 w postaci litery V. Przynajrnniey oo strony ściany, oo końców rynny są w wybraniach profilu bocznego 2 przyspawane wzmacniające części sprzęgłowe 6, które są zaopatrzone w wybrania, otwarte w kierunku ściany, które tworzą kieszenie 7 dla przyjęcia przetyczki 8. Takie złącza prztyczkowe są również znane i dlatego nie będą bliżej wyjαśnicni. W' ogólności układ jest tak dobrany, że profile boczne 2, względnie przyspawane części sprzęgłowe 6, są w miejscach styku wzajemnie zaczepione za pomocą złączy na czop, przy zachowaniu luzu przegubowego, przy czym kieszenie 7 są umieszczone na częściach sprzęgłowych 6, tworzących złącze na czop. Przetyczki 8 służą do odpornego na rozciąganie połączenia odcinków i rynny, przy czym one zapewniają wzajemne odchylanie odcinków rynny w poziomie i ·picnie.
Na obu profilach bocznych 2 pojekyńcncch odcinków 1 rynny są zamocowane, od strony ściany i strony przenośnika, części dcoukowywane, mianowicie od strony ściany prowadnica struga 9, a od strony podsadzki wystające ściany łączące 10, które są zaopatrzone w części przyłączeniowe 11 dla mechanizmów kroczących obudowy oraz w przyłącza przegubowe 14 /fig. 4/ dla hydraulicznych .iifownikW o terujące,!, z a ooccc y ^rycco coen y nsttwwia b tru y o a eeo a onwfor a cięcia. Ściana łącząca 10 może oyy pr^yssawm do profilu oboznego 2, oo s^rny poo^^z^^^i, odnośnego odcinka 1 rynny. W razie potrzeby ściana łącząca 10 ęściad bukfyywanczyah im meże być połączona rozłączalnie za pomocą złącz śrubowych 13. Na końcacn odcinków 1 rynny części sprzęgłowe 15 i 15'są połączone przez spawanie z profilem bocznym 2, oo strony podsadzki, i ścianą łączącą 10, z których jedna część sprzęgłowa 15 jest zaopatrzona w czop 16, a druga część łącząca 15'w odpowiadające wybranie 17. Obie części sprzęgłowe 15, 15’mają wybrania kieszeniowe 18 i 19, które w miejscach styku 20 sąsiadujących odcinków 1 rynny stanowią kieszeń, która przyjmuje przetyczkę 21. W stanie sprzęgnięcia każdy czop 16 jednego odcinka 1 rynny wchodzi do wybrania 17 sąsiedniego odcinka 1 rynny. Przetyczka 21, osadzona w ycyrnniacn kieszeniowych 18, 19 jest zabezpieczona za pomocą rcnłązzαnnego organu zabezpieczającego 22. Złącza prztyczkowe tego rodzaju są również znane.
Prowadnica struga, od strony ściany, jak wiadomo, składa się z szyn kątowych 23, które tworzą prowadnicę dolną dla eiiprzeOstawicnegc struga, z elementów przykrywających w postaci oampcyyzh elementów przykrywających 24, w postaci płyty, które za pomocą wystającego przedłużenia prowadzącego 25 tworzą prowadnicę górną dla struga i ze ślizgowych części dystansowych 26, które oddzielają górny kanał łańcuchowy 27 od dolnego kanału łańcuchowego 20. W kanałach łańcuchowych 27 i 28, zamkniętych od zewnątrz płytami przykrywającymi 24, przebiega łańcuch strugowy, za pomocą którego w dolnym kanale 28 jest prowadzony w znany sposób odcinek ciągowy struga.
Szyny kątowe 23 swoim wystającym ramieniem 29 są połączone przez spawanie z profilem bocznym 2, od strony ściany, pOJi0yńzzcch odcinków 1 rynny. Jej ramię 30, lekko nachylone w stronę spągu, tworzy tor ślizgowy dla korpusu struga. Ślizgowe części dystansowe 26 są przydawane do ramienia 29 szyny kątowej 23. One mają listwę żebrową 31, na których w przegubach opierają się płyty przykrywające 24. Płyty przykrywające 24 są stosownie do tego odkła0anee w przegubach 32, w kierunku strzałki 33 óg ściany, przez co łańcuch strugowy staje się dostępny. W położeniu zamknięcia one są zamocowane do wystającego ramienia 29 za pomocą złączy śrubowych 24.
162 637
Na fig. 5 do 7 jest przedstawiona przetyczka 0 z członem zabezpieczającym 37, jaka jest stosowana w urządzeniach strugowych dla połączenia, od strony ściany, pojedyńczych odcinków 1 rynny przenośnika zgrzebłowego łańcuchowego. Przetyczka 0 ma na obu końcach łeb 36 połączony z trzonem 35. Człon zabezpieczający 37 składa się z płytki, która w odstępie od przetyczki 0 ma wzdłużny otwór chwytowy 30 i jest zaopatrzona w dwa ramiona 39, które wchodzą w wybrania 40 w łbach 36. Na ramionach 39 są zamocowane czopy 41, które wchodzą z luzem w otwory 42 na końcach łbów 36. Płytka zabezpieczająca 37 jest stosownie do tego wychylna wobec przetyczki 0 na osi, która przebiega w jednej osi z przetyczką lub równolegle do niej. Po stronie leżącej naprzeciwko przetyczki 0, na której znajduje się otwór chwytowy 30, płytka zabezpieczająca 37 ma otwory, w których są osadzone gumowe odbojniki 43 lub tp., które wystają ponaa płaszczyznę płytki zabezpieczającej 37.
Jak pokazują zwłaszcza fig. 2 i 3 szyny kątowe 23, przyspawane od strony ściany do pojedyńczych odcinków 1 rynny, mają na swoich wystających ramionach 29, w obszarze odcinka 1 rynny, wybrania 44, które są umieszczone przed kieszeniami 7 dla przetyczki 0. Ślizgowe części dystansowe 26 są na swoich końcach zaopatrzone w wybrania 45 dla płytki zabezpieczającej 37 przetyczki 0, które są dopasowane do zarysu zewnętrznego płytki zabezpieczającej 37. Przy płytach przykrywających 24, odkładanych do ściany, mogą być dlatego przetyczki 0, zgodnie z fig. 3, wprowadzane ukośnie od góry przez wybrania 44 do kieszeni 7, przy czyn płytka zabezpieecająca 37, połączona z przetyczką 0 wychylnie, służy jakouchwyt. Płytka zabezpieczająca 37 jest wychylana do dołu w położenie ryglowania, w którym ona leży w przybliżeniu w płaszczyźnie poziomej ślizgowej części dystansowej 26, w jej kieszeni przyjmującej 45. Płytka zabezpieczająca 37 opiera się przy tym na podpórce 46 ślizgowej części dystansowej 26. W położeniu zabudowy, względnie ryglowania płytka zabezpieczająca 37 swoją leżącą na zewnątrz krawędzią 47 leży na odpowiadającej powierzchni stykowej 40 ślizgowej części dystansowej 26, przez co jest zapewnione zabezpieczone położenie płytki zabezpieczającej 37 i z nią połączonej przetyczki 0. Aby móc płytki zabezpieczające 37 w położeniu zabudowy zaryglować przed za wysokim wychyleniem, płytki przykrywające 24 mają na swojej stronie wewnętrznej mocne noski ryglujące 49, które przy za wysokim odchyleniu płyt przykrywających 24, w położeniu zamknięcia według fig. 1, leżą od góry na płytkach zabezpieczających 37, względnie na ich odbojnikacn gumowych 43.
Przetyczki 0 z płytką zabezpieczającą 37 są stosownie do tego, przy dokładnym pasowaniu leżących jeden na drugim odcinków 1 rynny wbu- i wybudowywalne w kierunku na zewnątrz, przy czym płytki zabezpieczające 37 zabezpieczają ślizgowe części dystansowe 26 w ich położeniu zabudowy. Rozumie się, że osadzanie przetyczek 0 w kieszeni 7 za pomocą płytki zabezpieczającej 37 jest możliwe także wtedy, gdy zamiast odkładalnych płytek przykrywających 24, ułożyskowanych w przegubach 32, będą przewidziane elementy przykrywające odejmowalne bocznie z części prowadnicy struga. Na fig. 2 płyty przykrywające ze względu na przejrzystość rysunku nie zostały przedstawione.

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Połączenie odcinków rynny dla przenośnika zgrzebłowego łańcuchowego z prowadnicą struga, zamocowaną z boku do odcinków rynny, która ma z tyłu rozłącaalne lbb odkładalne elementy przykrywające kanały łańcuchowe dla łaricucha strugowego, przy czym z tyłu prowadnicy struga, na końcach profili bocznych odcinków rynny są umieszczone kieszenie dla przetyczek:, znamienne tym, że na przetyczce /8/ jest umieszczony człon zabezpieczający /37/, służący jako uchwyt, który w stanie sprzęgnięcia wystaje z kieszeni /7/ do kieszeni przyjmujących /45/ prowadnicy struga /9/ i jest ulΓrzmywanl en erowaddicc etruga /g/.
  2. 2. Połączenia odcinków rynny według zzatrz. 1, znamienne tym, że pomiędzy leżącymi jeden nad drugim kdlałami łańcuchowymi /27, 26/ prowadnicy struga /9/ są umieszczone ślizgowe części dystansowe /26/, ktree torzze ae ońcachb ocdnóóe /1b ziize iieseńb oczj-nującą /45/ dla członu zabezpieczającego /37/.
  3. 3. Połączenie odcinków rynny według zastrz. 1 lub 2, znamienne tym, że człon zabezpieczający /37/ jest lłwżyskotany wychylnie w przetyczce /8/ wokół jej osi równoległej do niej.
  4. 4. Połączenie odcinków rynny edauge asttrz. 3, z n a m i e η n e t y &>, żż czzoo zabezpieczający /37/ stanowi płytka sabnspincsdjzca .
  5. 5. Połączenie odcinków rynny edługe astrz. e 4, z π a rn i e i i e tym, zż p^Zta zabezpieczająca /37/ przez p^zegiiy czzopow /H/ jest połączona przegubowo z kko^^a^^ pcrz^y wski /8/.
  6. 6. Połączenie odcinków rynny według zastrz. 4 lub 5, znamienne tym, że płytka zabezpieczająca /37/ jest zaopatrzona w otwór chwytowy /38/.
  7. 7. Połączenie odcinków rfnny w^^co^ue zatrzz e 6, enamienne tym, żż p^ytk zabezpieczające /37/ są zabezpieczone w położeniu zabudowy przez rozłączalu, względnie saadOalnn elementy przykrywające /24/.
  8. 8. eołąc^^ł^i^^ odci nodw rynn ywedł ug zase rz. r, en a m a m η n e t ym, żen a 1ιι/.ζ^^ niach przyjmujących /45/ ślizgową część dystansową /26/ są umieszczone podpórki /46/, podplnodjzwn płytkę zabezpieczającą /37/ i, że na nlemnlkdwh przykrywających /24/ są posetiOsidnn noski ryglujące /49/, utrzymujące płytkę zabezpieczającą /37/ na podpórkach /46/.
  9. 9. Połączenie odcinków rynny według zas^z. 8, znamienne tym, że na płytkach zabezpieczających /37/ są umieszczone elastyczne odbojniki /43/.
  10. 10. Połączenie odcinków rynny według zastrz. 1, znamienne ty rzny rowzadnicy struga /9/, uminsscswlej od strony ściany na przenośniku zgrzebłowym łańcuchowym, szyny kątowe /23/, tworzące ptowdOlicę dolną dla struga, mają na swoim wystającym ramieniu /29/, połączonym z profilem bocznym /2/ odcinków /1/ rynny, przed kieszenią /7/ wybrania /44/, dla ρtzeprowaOzelia przetyczek /8/, przechwytujące płytkę zabezpieczającą /37/ leżącą w kieszeni przyjmującej /45/ ślizgowej części dystansowej /26/.
  11. 11. Połączenie odcinków rynny według zast.rs. 10, znamienne tym, że kieszenie przyjmujące /45/ są dopasowane do ksskdłkl płytki zabezpieczającej /37/.
  12. 12. Połączenie odcinków rynny według zas^z. 10, z n a m i e η n e t y n, że szyny kątowe /23/ i ślizgowe części dystansowe /26/ są połączone przez spawanie z odcinkami /1/ rnny.
PL28559490A 1989-06-14 1990-06-12 z prowadnica struga zamocowana z boku do odcinków rynny PL PL PL PL162637B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3919433A DE3919433C2 (de) 1989-06-14 1989-06-14 Rinnenschußverbindung für Kettenkratzförderer mit seitlich an den Rinnenschüssen angebauter Hobelführung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL285594A1 PL285594A1 (en) 1991-01-28
PL162637B1 true PL162637B1 (pl) 1993-12-31

Family

ID=6382734

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL28559490A PL162637B1 (pl) 1989-06-14 1990-06-12 z prowadnica struga zamocowana z boku do odcinków rynny PL PL PL

Country Status (3)

Country Link
US (1) US5033604A (pl)
DE (1) DE3919433C2 (pl)
PL (1) PL162637B1 (pl)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4025858C2 (de) * 1990-08-16 2000-07-13 Dbt Gmbh An den Rinnenschüssen eines Kettenkratzförderers abbaustoßseitig angebaute Hobelführung
US6035997A (en) * 1998-03-16 2000-03-14 Longwall-Associates, Inc. Conveyor pan coupling assembly
DE10011288A1 (de) * 2000-03-08 2001-09-13 Dbt Gmbh Knebelverbindung für Rinnen- und Führungsschüsse sowie Knebel, Knebeltaschen, Sicherungsglieder, Schüsse und Montagewerkzeug für Knebelverbindungen
DE20307150U1 (de) * 2003-05-07 2004-07-22 Dbt Gmbh Hobelführung für kettengezogenen Hobel
DE202005016178U1 (de) * 2005-10-12 2006-11-23 Dbt Gmbh Anschlusseinrichtung
DE202007006122U1 (de) * 2007-04-26 2008-06-26 Bucyrus Dbt Europe Gmbh Einrichtung zur Ermittlung des Schnitthorizonts einer Bergbaugewinnungsanlage und Rinnenelement hierfür
DE202010013068U1 (de) * 2010-12-06 2012-03-07 Bucyrus Europe Gmbh Anschlussvorrichtung für einen Rinnenschuss von Gewinnungseinrichtungen, Rinnenschuss und Anbauteil hierfür
NL2007118C2 (en) * 2011-07-15 2013-05-01 Superior Highwall Miners Inc Pin handling device, coupling pin and method for pin handling in high wall mining.
CN102583012B (zh) * 2012-02-24 2014-05-07 久益环球(淮南)采矿设备有限公司 插板式销排连接销固定装置
CN104495230B (zh) * 2014-11-14 2017-03-22 三一重型装备有限公司 一种刮板输送机
GB2589271B (en) 2015-08-07 2021-08-11 Joy Global Underground Mining Llc Conveyor pan
RU208660U1 (ru) * 2021-08-10 2021-12-29 Виктор Прокопьевич Тациенко Рештачная секция скребкового конвейера

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2635051A1 (de) * 1975-08-06 1977-03-03 Sabes & Cie Vorrichtung zum kuppeln zweier benachbarten eimer eines kratzbandfoerderers fuer bergwerke
DE2636527C3 (de) * 1976-08-13 1981-07-23 Gewerkschaft Eisenhütte Westfalia, 4670 Lünen Rinnenschußverbindung für Kettenkratzförderer
DE2751458C2 (de) * 1977-11-18 1984-08-09 Gewerkschaft Eisenhütte Westfalia, 4670 Lünen Rinnenschußverbindung für Kettenkratzförderer mit abbaustoßseitig hieran befestigten Hobelführungsschüssen
DE3042537A1 (de) * 1980-11-12 1982-06-24 Gewerkschaft Eisenhütte Westfalia, 4670 Lünen Distanzstueck zur sicherung der knebelverbindung von rinnenschuessen eines kettenkratzfoerderers oder von fuehrungsschuessen einer gewinnungsmaschinenfuehrung u.dgl.
DE3330955A1 (de) * 1983-08-27 1985-03-14 Gewerkschaft Eisenhütte Westfalia, 4670 Lünen Hobelfuehrung
DE3628207C2 (de) * 1986-08-20 1995-04-13 Westfalia Becorit Ind Tech Knebelverbindung für die Rinnenschüsse eines Kettenkratzförderers u.dgl.

Also Published As

Publication number Publication date
PL285594A1 (en) 1991-01-28
DE3919433A1 (de) 1990-12-20
US5033604A (en) 1991-07-23
DE3919433C2 (de) 1998-01-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL162637B1 (pl) z prowadnica struga zamocowana z boku do odcinków rynny PL PL PL
US4282968A (en) Scraper-chain conveyor channel section
US4474411A (en) Guides for mineral mining machines
US4359154A (en) Scraper-chain conveyors for mineral mining
US4637510A (en) Line pans
US5184873A (en) Guides for mineral winning machines
US4607890A (en) Guides for mineral mining machines
PL211828B1 (pl) Mechanizm prowadzenia prowadnic strugowych dla strugów węglowych z napędem łańcuchowym
CS209540B2 (en) Joint of the section of the chain flight conveyer channel
GB2142893A (en) Scraper-chain conveyor channel section
US6035997A (en) Conveyor pan coupling assembly
RU2343278C2 (ru) Направляющая для струга с цепной тягой
PL152602B1 (en) Planer machine with a skid-mounted planer
RU2561403C2 (ru) Соединительное устройство для рештака горнорудных выемочных устройств, рештак и крепежное приспособление для выемочных устройств
PL197797B1 (pl) Złącze przetyczkowe, zwłaszcza dla elementów przenośnika zgrzebłowego
US4364470A (en) Scraper-chain conveyor
US4245736A (en) Devices for attachment to scraper-chain conveyors used in mineral mining
CS245764B2 (en) Connection of ends of channel parts in scraper conveyers
SU576033A3 (ru) Т говый орган скребкового конвейера
US5161671A (en) Transfer station for transferring material between conveyors in a mine working
US5186309A (en) Transfer station for transferring material between conveyors in a mine working
SU1695829A3 (ru) Стругова установка
GB2053827A (en) Conveyor pan for a scraper chain conveyor
PL64008Y1 (pl) Mechanizm przyłączeniowy do urządzenia urabiającego, współpracującego z przenośnikiem ścianowym
GB2298176A (en) Connection and securing devices for toggle joints of scraper-chain conveyors and the like.

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20080612