PL155291B1 - Apparatus for sealingly closing the interior of cargo containers - Google Patents

Apparatus for sealingly closing the interior of cargo containers

Info

Publication number
PL155291B1
PL155291B1 PL1987266543A PL26654387A PL155291B1 PL 155291 B1 PL155291 B1 PL 155291B1 PL 1987266543 A PL1987266543 A PL 1987266543A PL 26654387 A PL26654387 A PL 26654387A PL 155291 B1 PL155291 B1 PL 155291B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
corner
cover
guides
hatch
container
Prior art date
Application number
PL1987266543A
Other languages
English (en)
Other versions
PL266543A1 (en
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Publication of PL266543A1 publication Critical patent/PL266543A1/xx
Publication of PL155291B1 publication Critical patent/PL155291B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B19/00Arrangements or adaptations of ports, doors, windows, port-holes, or other openings or covers
    • B63B19/12Hatches; Hatchways
    • B63B19/14Hatch covers
    • B63B19/16Hatch covers with detachable boards
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B19/00Arrangements or adaptations of ports, doors, windows, port-holes, or other openings or covers
    • B63B19/12Hatches; Hatchways
    • B63B19/14Hatch covers
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B25/00Load-accommodating arrangements, e.g. stowing, trimming; Vessels characterised thereby
    • B63B25/002Load-accommodating arrangements, e.g. stowing, trimming; Vessels characterised thereby for goods other than bulk goods
    • B63B25/004Load-accommodating arrangements, e.g. stowing, trimming; Vessels characterised thereby for goods other than bulk goods for containers

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Ocean & Marine Engineering (AREA)
  • Closures For Containers (AREA)
  • Stackable Containers (AREA)
  • Ship Loading And Unloading (AREA)
  • Securing Of Glass Panes Or The Like (AREA)
  • Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)

Description

RZECZPOSPOLITA OPIS PATENTOWY 155 291 POLSKA
URZĄD
PATENTOWY
RP
Patent dodatkowy do patentu nr-Zgłoszono: 87 06 30 (P. 266543)
Pierwszeństwo 86 07 03 Francja
Int. Cl.5 B63B 19/16 B63B 25/22 tu
Zgłoszenie ogłoszono: 88 08 04
Opis patentowy opublikowano: 1992 04 30
Twórca wynalazku —
Uprawniony z patentu: Rene Caillet,
Saint Germain En Laye (Francja)
Urządzenie do szczelnego zamykania przestrzeni składowania kontenerów
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do szczelnego zamykania przestrzeni składowania kontenerów, zwłaszcza ładowni kontenerowca.
Kontenerowce zawierają na ogół, do umieszczenia i mocowania kontenerów w ładowni, prowadnice współpracujące z rogami każdego kontenera. Powyżej ładowni kontenery są umieszczone na szczelnych pokrywach za pomocą prętów, łańcuchów i napinaczy zakładanych ręcznie. To rozwiązanie zostało ulepszone, w celu ułatwienia ustawiania i sztauowania kontenerów na pokrywach, przez przedłużenie prowadnic powyżej pokryw. Te prowadnice musiały wówczas być przerwane, lub zawierać część wyjmowalną aby umożliwić poruszanie pokrywą w płaszczyźnie poziomej podczas ruchu otwierania, a wówczas, gdy było pożądane wyładowanie kontenera składowanego w określonej ładowni, należało najpierw zdjąć wszystkie kontenery umieszczone na kilku stosach na pokrywie zamykającej tę ładownię, a to wymagało bardzo dużo pracy i powodowało znaczną stratę czasu.
W amerykańskim opisie patentowym nr 3 827 384 zastosowano na kontenerowcu zawierającym przestrzeń składowania, wewnątrz której są komory dla kontenerów utworzone przez grupę pionowych prowadnic przedłużonych powyżej tej przestrzeni składowania, niezależne pokrywy przsuwane wewnątrz grupy prowadnic. Każda niezależna pokrywa ma na przeciwnych końcach części przegubowe, które w położeniu zamknięcia pokrywy powodują jej przedłużenie nadając jej długość większą od długości komory utworzonej przez prowadnice. Wadą tego rozwiązania jest konieczność przerwania prowadnic pionowych na poziomie pokładu uniemożliwiając składowanie pokrywy w innej dostępnej grupie prowadnic.
Celem wynalazku jest uniknięcie niedogodności znanych rozwiązań i opracowanie urządzenia o prostej budowie i dużej skuteczności, które nie tylko umożliwiałoby wykorzystanie układu prowadzenia kontenerów na prowadnicach pionowych wystających ponad pokład bez konieczności, w celu dostępu do kontenera składowanego w ładowni, przemieszczania kontenerów innych niż składowane bezpośrednio powyżej niego, a także nie wymagałoby przerywania prowadnic na poziomie pokryw luku, i które umożliwiałoby ponadto składowanie tych pokryw na całej wysokości grupy innych dostępnych prowadnic.
155 291
Zgodnie z wynalazkiem, kojarzy się z każdą grupą prowadnic służących do prowadzenia stosu kontenerów, niezależną pokrywę luku przeznaczoną do przykrycia tylko jednego kontenera, znamienną tym, że współpracuje w sposób szczelny ze stałym obramowaniem wykonanym w pokładzie, i z wnętrzem prowadnic bez przerywania ich. Pokrywa, korzystnie jest manewrowana przez ramę nośną zwaną nakładarką stosowaną do chwytania kontenerów, a aby wyjąć kontener ułożony w stos wewnątrz ładowni statku, wystarczy zdjąć kontenery ułożone na pokładzie powyżej kontenera, do którego chce się dostać, zdjąć pokrywę odpowiedniego luku przesuwając ją wzdłuż prowadnic za pomocą nakładarki stosowanej już do kontenerów, i ewentualnie zdjąć kontenery ustawione w ładowni powyżej tego, który chce się wyjąć.
Zgodnie z wynalazkiem, szczelność pokrywy na jej obwodzie jest otrzymana pod wpływem jej ciężaru i konwencjonalnych rygli przez ściśnięcie uszczelki, podczas gdy szczelność wnętrza każdej prowadnicy jest otrzymana przez uszczelkę, która jest dociskana bądź poziomo do wnętrza prowadnicy, bądź pionowo w krótkim wycięciu w niej wykonanym. Uszczelka, która współpracuje z prowadnicą jest zmontowana na przykład na obrotowej klapie, którajest dociskana sprężyną aby zapewnić szczelność.
Zgodnie z wynalazkiem, pokrywa zawiera na czterech rogach otwory identyczne z otworami w kontenerze umożliwiając uchwycenie jej przez konwencjonalną nakładarkę. Jednakże te otwory są wykonane w narożach przesuwnych pionowo przed oparciem się w położeniu górnym pokrywy, przy czym przesunięcie tych naroży steruje samoczynnie wycofaniem rygli pokrywy i cofnięcie uszczelek i rygli do wnętrza prowadnic, a to umożliwia wyjście pokrywy z tych prowadnic. Aby ponownie wprowadzić pokrywę na swoje miejsce postępuje się w sposób przeciwny za pomocą nakładarki, przy czym uwolnienie kątowych rygli pokrywy przez nakładarkę jest sterowane przez sprężyny lub przeciwciężar blokujący szczelnie pokrywę.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia zamykanie ładowni kontenerowca za pomocą indywidualnych pokryw, częściowo w przekroju pionowym, fig. 2 — pokrywę w położeniu zamknięcia umieszczoną między inną zamkniętą pokrywą i lukiem nie zamkniętym, w widoku z góry z częściowym przekrojem, fig. 3 — róg pokrywy z fig. 2 w przekroju wzdłuż linii III-III oznaczonej na fig. 2, fig. 4 — róg pokrywy w przekroju pionowym wzdłuż linii IV-IV oznaczonej na fig. 2, fig. 5 — róg pokrywy w widoku z góry, fig. 6 — przekrój wzdłuż linii VI-VI oznaczonej na fig. 2, fig. 7 — rygiel pokrywy w widoku z góry, w położeniu roboczym, fig. 8 — rygiel pokrywy w widoku z góry, w położeniu spoczynkowym, fig, 9 — brzeg ładowni w pobliżu pionowej prowadnicy, w widoku perspektywicznym, fig. 10 — inny przykład rozwiązania z fig. 3 pokazującego współpracę uszczelki z wycięciem w pionowej prowadnicy.
Ładownia 1 (fig. 1) kontenerowca zawiera wiele prowadnic pionowych 2 usytuowanych od samego dna ładowni i wystających ponad pokład statku. Te prowadnice 2 mające kształt kątowników, są rozmieszczone grupami po cztery aby zapewnić prowadzenie czterech rogów kontenera 3. Zamknięcie ładowni dokonuje się zgodnie z wynalazkiem, identycznymi pokrywami 5 luku niezależnymi od siebie, prowadzonymi przez grupę prowadnic 2 i zapewniającymi szczelne zatkanie otworów utworzonych w pokładzie dla przejścia tych prowadnic. Na lewej stronie fig. 1 pokazano ułożenie kontenerów 3 w prowadnicach 2 w ładowni 1 i powyżej pokrywy 5 znajdującej się w położeniu zamknięcia. Część środkowa tej fig. 1 pokazuje ułożenie kontenerów po wyjęciu kontenerów 3 z nad pokrywy 5', a część prawa, pokazuje zdjęcie pokrywy 5 aby umożliwić dostęp do kontenera 3 umieszczonego we wnętrzu ładowni 1 i wyobraża chwilę, w której przekracza on poziom pokrywy.
Pokrywa 5, która praktycznie ma długość i szerokość odpowiadające odpowiednim wymiarom kontenera, ma na swoich bokach poprzecznych i wzdłużnych, uszczelkę gumową 6 lub z innego giętkiego i podatnego materiału, która w położeniu zamknięcia, jest ściśnięta między równoległymi brzegami 7, 8 podpartymi na belce 9 przymocowanej do szkieletu statku. W celu usuwania przecieków mogących powstać między brzegami 7, 8, w czterech rogach pokrywy, w przestrzeni zawartej między tymi dwoma brzegami, umieszczono otwory 10 (fig. 6 i 9) skierowane na zewnątrz.
W każdym rogu pokrywa 5 zawiera naroże chwytne 11 podobne do naroża typowego kontenera, mogące być chwytane przez środki do podnoszenia kontenerów, na przykład ramę nośną
155 291 zwaną nakładarką. Naroże chwytne jest zmontowane przesuwnie pionowo o skoku ograniczonym w gnieździe cylindrycznym 12 utworzonym w pokrywie, podczas uchwycenia naroża 11 przez nakładarkę (fig. 3 i 4). Przemieszczenie pionowe naroża mogłoby także być rozpatrywane w postaci przegubu.
Szczelność w każdym z czterech naroży pokrywy 5, która musi znajdować się w kontakcie z prowadnicami 2 jest zapewniona za pomocą uszczelki kątowej 13 (fig. 3) w kształcie trójkąta, otrzymanej przez połączenie przyległych końców części wzdłużnych i poprzecznych uszczelki gumowej 6. Uszczelka kątowa 13 jest przymocowana za pomocą nakładki 14, do obrotowej klapy 15 przymocowanej przegubowo na osi 16 umieszczonej na pokrywie 5. Klapa 15 może obracać się w płaszczyźnie pionowej między położeniem dolnym przedstawionym linią ciągłą na fig. 3, w którym trójkątna uszczelka 13 opiera się poziomo o powierzchnie wewnętrzne prowadnicy 2 zapewniając szczelność wzdłuż niej, i położeniem górnym oznaczonym linią przerywaną, w którym uszczelka 13 jest odsunięta od prowadnicy 2.
Klapa 15 jest przymocowana do klocka ślizgowego 17, który tworzy występ pod pokrywą 5, i którego usytuowanie względem klapy 15 jest takie, że wjego położeniu górnym, klocek 17 zajmuje położenie poziome, w którym nie wystaje poza pokrywę, oznaczone linią przerywaną na fig. 3.
Naroże chwytne 11 ma na swoim dolnym końcu część 18 w postaci haka, który w położeniu górnym naroża 11 przedstawionym linią przerywaną na fig. 4, pociąga dźwignię 19 na której przedłużeniu 20 jest osadzona oś 21, która współpracuje z wgłębieniem 22 części 23 obracającej się względem stałej osi 24. Część 23 ma drugie wgłębienie 25 współpracujące z osią 26 połączoną z klockiem 17 aby sterować przemieszczeniem klapy 15 między jej dolnym i górnym położeniem. Na dźwigni 19 jest umieszczony hak 27, który w położeniu dźwigni 19 odpowiadającym położeniu dolnemu naroża 11, opiera się o zderzak 28 umieszczony na prowadnicy zapewniający blokowanie pokrywy. Między obrotową częścią 23 i pokrywą 5 jest umieszczona silna sprężyna powrotna 29.
Wówczas gdy pokrywa 5 jest stosowana do zamykania luku, przez który ma przechodzić znoramalizowany kontener o długości 12,192 m, jeden lub więcej rygli 30 jest umieszczonych w połowie długości na każdym boku wzdłużnym pokrywy (fig. 6). Ten rygiel 30 mający kształt narożnika, jest osadzony na dolnym końcu pionowego trzpienia 31 obracającego się w gnieździe pokrywy. Trzpień 31 jest przymocowany swoim obwodem do części 31' w kształcie wieńca, na którym są przymocowane, rozmieszczone średnicowo, koniec sprężyny 31 odciągający rygiel 30 w położenie zablokowania, i koniec sztywnego ciągną 32 połączonego z częścią obrotową 23. Obrót części 23 w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu wskazówek zegara (fig. 4) powoduje obrót o 90° trzpienia 31 doprowadzając rygiel 30 w jego położenie odblokowania przedstawione po prawej stronie fig. 6, podczas gdy obrót części 23 w kierunku przeciwnym podczas zwolnienia naroża 11, umożliwia obrót trzpienia 31 o 90° w kierunku przeciwnym pod działaniem sprężyny 31 doprowadzającej rygiel 30 w położenie zablokowania przedstawione po lewej stronie fig. 6.
Urządzenie według wynalazku działa następująco: Wówczas gdy kontenery 3 prowadzone przez jedną grupę prowadnic 2 zostaną ułożone powyżej ładowni 1 statku za pomocą konwencjonalnego urządzenia manewrującego typu nakładarki, zamyka się wówczas odpowiedni luk za pomocą pokrywy 5, która jest osadzona na swoim miejscu w narożach 11 przez nakładarkę i opuszczona wzdłuż prowadnic 2. Podczas tego ruchu napęd nadawany narożom 11 doprowadza haki 27 w ich położenie wycofane przedstawione linią przerywaną na fig. 4, a za pośrednictwem obrotowej części 23, klapa 15 jest doprowadzana w swoje górne położenie przedstawione linią przerywaną na fig. 3. Jeśli chodzi o pokrywę zawierającą pośredni rygiel 30, to znajduje się ona w położeniu wycofanym przedstawionym po prawej stronie fig. 6. Przy końcu swojego ruchu opuszczania pokrywa 5 styka się obwodem z lukiem, przy czym nakładarka uwalnia naroża 11, które opadają w swoich gniazdach 12. Ten ruch naroży 11 uwalnia zespół utworzony przez dźwignię 19 i część obrotową 23, która pod działaniem sprężyny 29 przechodzi w położenie przedstawione na fig. 4 linią ciągłą, w którym haki 27 i ewentualnie rygle 30 (fig. 6) pod wpływem sprężyn 32 przechodzą w położenie blokowania pokrywy. To położenie części 23 sterowane za pośrednictwem osi 26 i klocka 17 doprowadza klapę 15 w dolne położenie, w którym trójkątna uszczelka 13 opiera się o róg wewnętrzny prowadnicy 2, oznaczono linią ciągłą na fig. 3. Otrzymuje się zatem samoczynnie, bez żadnej interwencji ręcznej, umieszczenie pokrywy 5 i jej szczelne blokowanie
155 291 zarówno na brzegach wzdłużnych i poprzecznych luku za pomocą uszczelek 6 jak i na powierzchni wewnętrznej prowadnic 2 za pomocą trójkątnych uszczelek 13. Można wówczas kontynuować układanie kontenerów powyżej pokrywy 5 wzdłuż tych samych prowadnic 2.
Jeśli jest pożądany dostęp do jednego z kontenerów 3 ułożonych wewnątrz ładowni 1 między prowadnicami 2, wyjmuje się wówczas za pomocą nakładarki kontenery 3 ułożone powyżej pokrywy 5 luku a następnie za pomocą tego samego urządzenia chwyta się pokrywę 5 za naroża 11. Siła wywarta na naroża 11 doprowadza je ślizgowo w górne położenie samoczynnie odblokowujące pokrywę przez hak 27 i rygiel 30 odsuwając trójkątne uszczelki 13 od prowadnic 2. Pokrywa może być zatem podniesiona wzdłuż prowadnic 2 i położona na innej pokrywie, na kontenerze lub na ziemi nabrzeża. W tym położeniu pokrywa 5 spoczywa na klockach 17, które znajdują się w położeniu poziomym oznaczonym linią przerywaną na fig. 3, odpowiadającym podniesionemu położeniu klapy 15. Ponieważ naroża 11 zostają uwolnione, trójkątne uszczelki 13 jak również hak 27 i rygiel 30 znajdują się wówczas w położeniu wycofanym, w którym nie wystają poza pokrywę i nie ma więc ryzyka ich uszkodzenia przez poruszające się w pobliżu przedmioty. Tym niemniej naroże 11 znowu opada w wyniku bezwładności w położenie dolne dzięki wybraniu 11' wykonanym w korpusie tego naroża powyżej części 18, będąc osłonione i mające przyjąć inną pokrywę lub kontener, który można na to naroże nałożyć.
W przykładzie wykonania przedstawionym na fig. 10, trójkątna uszczelka 13 umieszczona na obrotowej klapie 15, w swoim położeniu roboczym odpowiadającym stanowi uwolnienia naroży 11 pokrywy, wchodzi w poziome wycięcie 34 wykonane w każdej półce prowadnicy 2 zapewniając szczelność pionową. W tym przypadku wyposaża się prowadnicę 2 na poziomie wycięcia 34, we wzmocnienie zewnętrzne 35. To wycięcie 34 będąc nachylone, nie przeszkadza w prowadzeniu kontenerów. Na fig. 9 część prawa prowadnicy została przedstawiona jako ciągła dla poziomego przyłożenia uszczelki 13, podczas gdy część lewa tej prowadnicy zawiera wycięcie 34 dla pionowego przyłożenia uszczelki 13.
W szczególności zamiast sprężyn 29 i 31 można zastosować inne środki, takie jak przeciwciężary lub sprężony płyn. Natomiast przyłożenie uszczelki 13 do prowadnicy może być otrzymane bądź przez ruch klapy 15 inny niż obrotowy, bądź przez płyn jak w uszczelkach nadmuchiwanych, przy czym odsunięcie uszczelki uzyskuje się zawsze przez ruch naroża 11.

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do szczelnego zamykania przestrzeni składowania kontenerów, zawierające wiele grup pionowych prowadnic, przy czym każda z tych grup ma cztery prowadnice współpracujące z rogami umieszczanego kontenera, wystające powyżej przestrzeni składowania i umożliwiające układanie kontenerów na urządzeniu zamykającym znajdującym się w położeniu zamknięcia, które to urządzenie jest utworzone przez wiele pojedyńczych pokryw luku, niezależnie przesuwnych wzdłuż grupy prowadnic pionowych, przylegających szczelnie do obwodu otworu otaczającego grupę prowadnic pionowych, znamienne tym, że każda pokrywa (5) luku zarówno w położeniu otwartym jak i zamkniętym, ma w pobliżu prowadnic (2) długość i szerokość odpowiadające długości i szerokości kontenera (3), i zawiera w każdym rogu organy uszczelniające przylegające szczelnie do części wewnętrznej prowadnic (2) odpowiadającej temu rogowi, umożliwiające nieprzerwane użytkowanie prowadnic (2).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że pokrywa (5) luku zawiera wzdłuż swoich brzegów wzdłużnych i poprzecznych uszczelki (6) dociśnięte pionowo do obwodu zamykanego otworu, oraz w każdym rogu uszczelkę (13) mającą w przekroju kształt trójkątny, przylegającą szczelnie do części wewnętrznej prowadnic (2) odpowiadających temu rogowi.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że uszczelka (13) rogu, jest zmontowana ruchomo na klapie (15), korzystnie obrotowo, między położeniem górnym i dolnym, w któiym styka się szczelnie z prowadnicą (2).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 2 albo 3, znamienne tym, że uszczelka (13) jest dociśnięta poziomo do powierzchni wewnętrznej dwóch przyległych półek prowadnicy (2).
    155 291
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 2 łub 3, znamienne tym, że uszczelka (13) jest dociśnięta pionowo do wycięcia (34) wykonanego w dwóch przyległych półkach prowadnicy (2).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że pokrywa (5) luku zawiera w każdym rogu naroże (11) przemieszczane pionowo umożliwiające uchwycenie przez układarkę kontenerów, przy czym naroże (11) jest połączone mechanicznie z ruchomą klapą (15) tego samego rogu pokrywy (5) w celu samoczynnego sterowania klapą (15) w jej górnym położeniu odsuniętym od uszczelki (13) wówczas gdy jest przyłożona siła napędzająca naroże (11), przez sprężynę lub przeciwciężar (29), doprowadzająca klapę (15) w dolne położenie do zetknięcia z uszczelką (13) po uwolnieniu naroża (11).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że pokrywa (5) luku zawiera w każdym rogu środki (27) do jej blokowania w położeniu zamknięcia, które to środki (27) są połączone przez mechanizm z narożem (11) tego samego rogu pokrywy (5) w celu samoczynnego sterowania odblokowaniem pokrywy wówczas gdy jest przyłożona siła napędowa do tych naroży (11), przy czym środki powrotne (29) doprowadzają środki blokujące (27) w położenie robocze po uwolnieniu naroży (11).
  8. 8. Urządzenie według .zastrz. 7, znamienne tym, że pokrywa (5) luku zawiera w połowie długości każdego podłużnego boku, organ blokujący (30), którego przejście w położenie odblokowania i zablokowania w miarę jak naroże (11) otrzymują siłę napędową lub są uwolnione, jest sterowane samoczynnie przez ten mechanizm i przez środki powrotne (31).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że pokrywa (5) luku zawiera w każdym rogu obrotowy klocek (17) przymocowany do klapy (15) i tworzący występ pod pokrywą (5) przechodzący przez wykonany w niej otwór, przy czym nachylenie względne klocka (17) i klapy (15) jest takie, że wówczas, gdy pokrywa jest postawiona na ziemi, dnie statku lub kontenerze na prowadnicach, klapa (15) i rygle znajdują się wówczas w położeniu podniesionym i chronionym umożliwiając składowanie pokrywy (5) na każdej wysokości w grupie dostępnych prowadnic, podczas gdy naroże (11) jest również uwolnione mogąc ponownie opuszczać się w swoje dolne położenie pozwalające, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia, na przyjęcie dowolnego obciążenia innymi pokrywami lub kontenerami podczas składowania.
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 7 albo 8 albo 9, znamienne tym, że każde naroże (11) ma część dolną (18) współpracującą z obrotową dźwignią (19) przymocowaną do haka (27) blokującego pokrywę (5), opierającego się o stały zderzak (28), przy czym obrotowa dźwignia (19) opiera się o część (23) obracającą się wokół stałej osi (24) pod wpływem środków powrotnych (29), która to część (23) współpracuje z osią (26) przymocowaną do obrotowej klapy (15) i ewentualnie ze sztywnym cięgnem (32) sterującym ryglem (30).
    '1
    Zakład Wydawnictw UP RP. Nakład 100 egz.
    Cena 3000 zł
PL1987266543A 1986-07-03 1987-06-30 Apparatus for sealingly closing the interior of cargo containers PL155291B1 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR8609678A FR2600967B1 (fr) 1986-07-03 1986-07-03 Panneau d'ecoutille a dispositif d'etancheite perfectionne, particulierement utilisable pour l'equipement de navires porte-conteneurs

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL266543A1 PL266543A1 (en) 1988-08-04
PL155291B1 true PL155291B1 (en) 1991-11-29

Family

ID=9337039

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1987266543A PL155291B1 (en) 1986-07-03 1987-06-30 Apparatus for sealingly closing the interior of cargo containers

Country Status (15)

Country Link
US (1) US4850294A (pl)
EP (1) EP0252822B1 (pl)
JP (1) JPS6325191A (pl)
KR (1) KR880001487A (pl)
CN (1) CN1007336B (pl)
BR (1) BR8703324A (pl)
DD (1) DD257807A5 (pl)
DE (2) DE3765477D1 (pl)
DK (1) DK339087A (pl)
ES (1) ES2001737B3 (pl)
FI (1) FI872815A (pl)
FR (1) FR2600967B1 (pl)
GR (1) GR3001314T3 (pl)
PL (1) PL155291B1 (pl)
YU (1) YU125487A (pl)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5406901A (en) * 1987-04-27 1995-04-18 Advance Ship Design Pty Ltd. Open cellular containership
US5860783A (en) * 1997-07-11 1999-01-19 Corcoran; John Cargo container storage and retrieval system and method including an on deck carriage assembly
US6077019A (en) * 1997-07-11 2000-06-20 Margaret A. Corcoran Cargo container storage and retrieval system and method
FR2807092A1 (fr) * 2000-04-03 2001-10-05 Claude Baudot Dispositif de verrouillage et/ou deverrouillage automatique des panneaux de pont installes sur les navires marchands
FI116668B (fi) * 2002-01-09 2006-01-31 Macgregor Fin Oy Kannatin konttilaivan lastitilassa olevan lastin kannattamiseksi
WO2007069273A2 (en) * 2005-11-28 2007-06-21 Prerit Kailash Misra An improved hatch cover for improving cargo capacity
AU2012202231B2 (en) * 2006-08-07 2012-07-05 Hobie Cat Company Twist-n-seal hatch
US8453589B2 (en) * 2006-08-07 2013-06-04 Hobie Cat Company Hatch with cover for boats
CN101797954B (zh) * 2010-03-29 2012-09-26 扬帆集团股份有限公司 一种集装箱船舱口盖的安装方法
RU2521900C1 (ru) * 2013-05-29 2014-07-10 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Комсомольский-на-Амуре государственный технический университет" (ФГБОУ ВПО "КнАГТУ") Устройство уплотнения грузовых трюмов безлюковых контейнеровозов
CN103991510B (zh) * 2014-05-30 2016-11-23 浙江洛洋游艇制造有限公司 仿古游艇舱口盖防漏水装置

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3021165A (en) * 1959-12-15 1962-02-13 Pneumo Dynamics Corp Hatch cover dog
US3552345A (en) * 1968-10-14 1971-01-05 Matson Navigation Co Flexible hold structure in containership
US3827384A (en) * 1972-04-21 1974-08-06 T Lunde Containership
SE363071B (pl) * 1972-05-08 1974-01-07 Von Tell Trading Co Ab
DE3011542A1 (de) * 1980-03-21 1981-10-08 Klaas Dr.-Ing. 8906 Gersthofen Spethmann Lukendeckel-system fuer containerschiffe mit container-zellen an deck

Also Published As

Publication number Publication date
BR8703324A (pt) 1988-03-15
ES2001737A4 (es) 1988-06-16
FI872815A0 (fi) 1987-06-25
CN87104569A (zh) 1988-01-13
FR2600967B1 (fr) 1991-09-13
FI872815A (fi) 1988-01-04
FR2600967A1 (fr) 1988-01-08
DK339087D0 (da) 1987-07-02
ES2001737B3 (es) 1991-04-16
KR880001487A (ko) 1988-04-23
JPS6325191A (ja) 1988-02-02
DD257807A5 (de) 1988-06-29
DE252822T1 (de) 1988-06-09
YU125487A (en) 1989-12-31
GR3001314T3 (en) 1992-08-31
DE3765477D1 (de) 1990-11-15
DK339087A (da) 1988-01-04
EP0252822B1 (fr) 1990-10-10
EP0252822A1 (fr) 1988-01-13
US4850294A (en) 1989-07-25
CN1007336B (zh) 1990-03-28
PL266543A1 (en) 1988-08-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL155291B1 (en) Apparatus for sealingly closing the interior of cargo containers
US3907147A (en) Large rigid demountable cargo container with open top and fold-up floor
US4591307A (en) Corner fitting with retractable twist lock
AU2003274108B2 (en) Device for handling rotor blades
US4043285A (en) Container ship
US6920963B2 (en) Apparatus having vertically movable personnel cages for a spreader
US20040188433A1 (en) Convertible, transport, cargo box system
US3515086A (en) System for handling cargo lighters and cargo hatch covers aboard ship
KR890004945B1 (ko) 갑판상 콘테이너 고정장치
US4890565A (en) Apparatus for securing on-deck containers
CN210310774U (zh) 一种带有侧拉式舱盖的船艏或船艉舱口结构
WO2019207521A1 (en) Container for bulk material and engaging device for said container
RU2368531C1 (ru) Устройство для подъема объектов со дна моря на подводное техническое средство
WO2020028939A1 (en) Apparatus and method for handling bulk materials
US11673615B2 (en) Automatic fluidic sealing tailgate
JP2023544228A (ja) 機器モジュールをリフト運搬するリフト及び方法
WO2019059875A1 (ru) Контейнер для сыпучих грузов
CN219115672U (zh) 漂浮垃圾收集仓及作业船
CA1061275A (en) System for handling container cargo and a novel ship and lifting device
CA1055789A (en) Cargo vessel
GB2134080A (en) Cargo carriers
JP3025618U (ja) 鋼製ハッチカバーの格納構造
JP2871301B2 (ja) コンテナ固縛装置
SU982986A1 (ru) Контейнер дл сыпучих грузов
JPH0324471Y2 (pl)