NL7812062A - Werkwijze voor de vervaardiging van voorwerpen met een superglad aluminium oppervlak. - Google Patents
Werkwijze voor de vervaardiging van voorwerpen met een superglad aluminium oppervlak. Download PDFInfo
- Publication number
- NL7812062A NL7812062A NL7812062A NL7812062A NL7812062A NL 7812062 A NL7812062 A NL 7812062A NL 7812062 A NL7812062 A NL 7812062A NL 7812062 A NL7812062 A NL 7812062A NL 7812062 A NL7812062 A NL 7812062A
- Authority
- NL
- Netherlands
- Prior art keywords
- aluminum
- layer
- solution
- deionized water
- super
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B23—MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- B23P—METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; COMBINED OPERATIONS; UNIVERSAL MACHINE TOOLS
- B23P25/00—Auxiliary treatment of workpieces, before or during machining operations, to facilitate the action of the tool or the attainment of a desired final condition of the work, e.g. relief of internal stress
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C25—ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PROCESSES; APPARATUS THEREFOR
- C25D—PROCESSES FOR THE ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PRODUCTION OF COATINGS; ELECTROFORMING; APPARATUS THEREFOR
- C25D3/00—Electroplating: Baths therefor
- C25D3/02—Electroplating: Baths therefor from solutions
- C25D3/42—Electroplating: Baths therefor from solutions of light metals
- C25D3/44—Aluminium
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C25—ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PROCESSES; APPARATUS THEREFOR
- C25D—PROCESSES FOR THE ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PRODUCTION OF COATINGS; ELECTROFORMING; APPARATUS THEREFOR
- C25D7/00—Electroplating characterised by the article coated
- C25D7/08—Mirrors; Reflectors
-
- G—PHYSICS
- G02—OPTICS
- G02B—OPTICAL ELEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS
- G02B5/00—Optical elements other than lenses
- G02B5/08—Mirrors
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Materials Engineering (AREA)
- Metallurgy (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Electrochemistry (AREA)
- General Physics & Mathematics (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Optics & Photonics (AREA)
- Electroplating Methods And Accessories (AREA)
- Chemically Coating (AREA)
- Optical Elements Other Than Lenses (AREA)
- Electroplating And Plating Baths Therefor (AREA)
- Surface Treatment Of Optical Elements (AREA)
Description
* . ‘ ' k PHN 9309
N.V. PHILIPS'GLOEILAMPENFABRIEKEN te EINDHOVEN
"¥erkwijze voor de vervaardiging van voorwerpen met een superglad aluminium oppervlak.”
De uitvinding heeft betrekking op een werkwijze voor de vervaardiging van voorwerpen met een superglad spiegelend, aluminium oppervlak, dat wil zeggen met een oppervlakteruwheid van ten hoogste 0,02 yum. Derge-3 lijke voorwerpen met een oppervlak van zeer hoge kwali teit komen in aanmerking voor optische toepassingen, zoals in de vorm van spiegels voor infrarood-kijkers of voor de optiek van videoregistratie- en afspeelapparatuur. Ook voor infrarood-apparatuür wil men gaarne 10 de steeds schaarser verkrijgbare germanium lenzen ver vangen door aluminium spiegels.
Door verspanende bewerking van het materiaal is het niet mogelijk een dergelijke oppervlaktekvali.téit te verkrijgen, uitgaande van gewalst, geperst, door spuit-15 gieten of door opdampen verkregen materiaal.
In een artikel van A.G. Buschow c.s. in Plating 35, 931-935 (1968) is een werkwijze beschreven voor de vervaardiging van een dergelijk voorwerp en wel een aluminium reflector. Volgens deze werkwijze wordt een gepo-20 lijste glazen vorm allereerst door middel van een stroom loze metalliseringsoplossing elektrisch geleidend gemaakt en hierop wordt vervolgens uit een oplossing van een watervrij aluminiumzout en een hydride in een aprotisch oplosmiddel galvanoplastisch een aluminiumlaag neergesla-25 gen. De gevormde reflectorschaal wordt vervolgens van • de vorm gepeld. Deze werkwijze is erg tijdrovend. De aanwezigheid van een dunne laag metaal, dat voor het geleidend maken is gebruikt en dat in de praktijk meestal zilver is, kan nadelig zijn. Zilver wordt, bijvoorbeeld 78 1 20 6 2 «
V
2 ft 4 PHN . 93O.9 in een atmosfeer die slechts sporen zwavelwaterstof bevat, gemakkelijk aangetast.
Doel van de uitvinding is een werkwijze, die aanmerkelijk eenvoudiger is.
5 Volgens de uitvinding is de werkwijze, waarbij het voorwerp in een laatste bewerkingsstap aan een mechanische verspanende precisiebewerking wordt onderworpen, daardoor gekenmerkt dat dit voorwerp is verkregen door op een tenminste aan het oppervlak metalliek voorwerp 10 langs galvanische weg een tenminste 10 ^um dikke laag aluminium aan te brengen.
Verrassenderwijze bleek, dat in tegenstelling tot aluminium dat op andere wijze is verkregen, galvanisch aluminium zelfs in een laagdikte van slechts 15 10 ^um tot een optische onberispelijke oppervlakte ver spanend bewerkt kan worden. Uiteraard moeten hiervoor wel de bewerkingen in een hogere precisiegraad worden uitgevoerd, te weten, het zogenaamde superfijn frezen en draaien met behulp van gereedschap met uit diamant 20 bestaande snijvlakken. Echter, in tegenstelling tot op andere wijze verkregen aluminium, dat zelfs bij superfijn bewerken talrijke putjes vertoont, waardoor het oppervlak ervan voor optische toepassingen onbruikbaar is, levert het volgens de uitvinding verkregen oppervlak 25 een onberispelijke optische kwaliteit. Aan de oppervlakte- gesteldheid van de onderlaag behoeven geen strenge eisen gesteld te worden; de uiteindelijke vorm moet zo goed mogelijk benaderd worden.
Als elektrolyt kunnen alle bekende aluminium-30 baden worden toegepast, met voorkeur echter baden, die een watervrije aluminiumverbinding tezamen met een alkali-aluminiumhydride of een aardalkali-aluminiumhydride in een aprotisch oplosmiddel bevatten, zoals het uit het US-PS 3.929·611 bekende bad, bestaande uit watervrij 35 aluminiumchloride en lithiumaluminiumhydride in diethylether, ethyl-n-butylether, of het uit de ΝΌΑ'7702018 bekende bad, bestaande uit 78 1 2 0 62 * · <· 3 PHN 9309 soortgelijke verbindingen in een inert aprotisch oplosmiddel met etherstructuur met een vlampunt boven 4o°C met de formule RO-fCH,..) -0(CHo) -0R' (m en n tussen 1 en 6) of tenslotte het in de nog niet gepubliceerde 5 NOA 7805^90 beschreven bad, bestaande uit een alkali- aluminiumhydride of aardalkali-aluminiumhydride en een nluminiumhydride dat coördinatief is gebonden aan een tertiair amine, een arylfosfine of een tertiair diamine, opgelost in een aprotisch oplosmiddel, 10 Het neergeslagen aluminium behoeft niet super- zuiver te zijn: het mag tot ongeveer 1 gew.$ metallische verontreinigingen bevatten. Essentieel is dat het geen • seggregaties bevat, waardoor bij de verspaning putten kunnen ontstaan. De hardheid moet uniform zijn en boven 15 ©en waarde van 40 Vickers liggen.
Het superfijn draaien en -frezen zijn bekende technieken, die bijvoorbeeld beschreven worden in een artikel van P. Silver! in de "Industrial Diamond Review1,1 april 1978 p. 119-121 getiteld "Producing mirror finishes 20 is an important technology."
Uiteraard moet het aluminium wel goed hechtend op de onderlaag zitten. Zonodig wordt, alvorens het aluminium neer tè slaan, het te bedekken oppervlak aan een activerende voorbehandeling of een beitsbehandeling onder- 25 worpen.
Bij wijze van voorbeeld volgt thans de beschrijving van een aantal specifieke uitvoëringsvormen, 1. Een cylinder met een diameter van 30 mm en een hoogte van 15 mm, bestaande uit een aluminiumlegering 30 met de volgende specificatie 1 gew.%:
Mg 0,50 - 2,00 Si 0,50-1,50 Mn 0,20-1,50 Fe ^ 0,40 35 Cu ^ 0,05 andere verontreinigingen tezamen ^0,10 Al rest 78 1 20 6 2 \ fig • 4 'j . PHN 9309 wordt gedurende enkele seconden in een 5 N NaOH-oplos-sing gebeitst, daarna gespoeld in respectievelijk geconcentreerd HNO^ gedurende 15 seconden en 1 minuut in HNO^ 1:1 en gedurende 15 seconden in een HF-oplossing 5 (1:4) gehouden. Daarna wordt het voorwerp gespoeld in aethanol en vervolgens in ether.
Op het voorwerp wordt een laag aluminium ter dikte van 35 jum neergeslagen uit een oplossing van 1,2 mol. AlCl^ en 10 0,4 mol. LiAlH^ in tetrahydrofuraan.
De elektrolyse wordt gedurende 2-j uur uitgevoerd met een stroomsterkte van 350 mA. De hardheid van de laag bedraagt 50 Vickers.
Het aldus met een galvanisch aluminiumlaag 15 bedekte voorwerp wordt met behulp van een diamantbeitel (radius 0,5-1>0 mm) op een precisiedraaibank met een voeding van 10 yum afgedraaid. Er wordt een goed hechtend, spiegelend oppervlak gekregen met een oppervlakteruwheid van ongeveer 0,01 ^um.
20 Soortgelijke resultaten bereikt men, wanneer men het aluminium galvanisch neerslaat uit een oplossing van de volgende samenstelling: .0,5 mol. LiAlH^ 34 g A1H3.N(C2H5)3 per 1 liter 25 diethyleenglycolmethylether met een stroomsterkte van ongeveer 100 mA of met een bad, dat verkregen wordt door 158,3 g van de verbinding AlCl^.20^ΗβΟ in 213,6 g diethyleenglycoldimethylether op te lossen en vervolgens 3,15 g LiAlH^ toe te voegen. De bedoelde verbinding, 30 waarin C^HgO tetrahydrofuraan voorstelt, wordt bereid door 200 g AlCl^ op te lossen in een mengsel van 80 g droge diethylether en 170 g droge tetrahydrofuraan en het gevormde neerslag af te filtreren.
2. Een uit de aluminiumlegering van voorbeeld 35 1 bestaande Uitgangsvorm voor een holle spiegel met een diameter van 52 mm wordt gedurende 3 minuten in geconcentreerd H^SO^ (d=1,84) ontvet, gedurende 15 seconden in 781 20 6 2 .
5 1* PHN 9309 HF-oplossing -(1:4) gedompeld gehouden, gespoeld in HNÖ^ (1s1) en in gedeioniseerd water.
Het voorwerp wordt dan gedurende 30 seconden in een waterige oplossing die 1-4 g/l KOH en 25-4-0 g/l 5 SnClg bevat, gehouden, en vervolgens gedurende 2 minuten aan electrolyse onderworpen in een waterige oplossing van de samenstelling:
CuCl2 15 el1 KCN 18 g/l 10 KOH ' 2 g/l
SnClp 25-40 g/l ^ 2 bij een stroomdichtheid van 5 A/dm met een bronzen anode, waardoor op het oppervlak van het voorwerp een Cu-Sn-laag ter dikte van circa 5 ^um wordt gevormd.
15 Daarna wordt het voorwerp achtereenvolgens ge spoeld in water, zwavelzuur, water, ethanol en diethyl-ether. Tenslotte wordt galvanisch aluminium aangebracht op dezelfde wijze als in voorbeeld 1 en de spiegelzijde op een precisiedraaibank met een diamantbeitel afgedraaid 20 met een oppervlakteruwheid van ongeveer 0,01 yum.
3. Een koperen cylinder met een diameter van 30 mm en een hoogte van 15 mm wordt ontvet in trichloorethy-leen. Het voorwerp wordt 20 seconden in geconcentreerd HNO^ gehouden en gespoeld in HNO^ {1s1) en in gedeioni-25 seerd water. Vervolgens wordt het voorwerp 20 seconden in een HF-oplossing (1:4) gedompeld en in gedeioniseerd water gespoeld. Een Cu-Sn-laag wordt op dezelfde wijze als in voorbeeld 2 aangebracht, waarbij de elektrolyse 2 gedurende 2 minuten bij 3 A/dm wordt uitgevoerd. Na 30 spoelen en een dompelbehandeling in 10$ H^O^-oplossing wordt het voorwerp gespoeld in gedeioniseerd water, ethanol en tetrahydrofuraan. Een aluminiumlaag wordt ge-durende 120 minuten bij 1 A/dm aangebracht uit een oplossing van 1,2 mol. AlCl^ en 0,4 mol. LiAlH^ in tetra-35 hydrofuraan en vervolgens gespoeld in water en ethanol.
De spiegelzijde van het voorwerp wadt dan op een precisiedraaibank met een diamantbeitel afgedraaid zoals aangege- 781 20 62 6 PHN 9309 ven is in voorbeeld 1.
k. Op een cylinder bestaande uit "Macor” met een diameter van 27 nun wordt een Ni-laag stroomloos aangebracht en vervolgens galvanisch een aluminiumlaag op 5 dezelfde wijze als volgens voorbeeld 1. De cylinder wordt na grondige ontvetting enkele uren in gedeioniseerd water, gedurende 1 minuut in een HF/HCl-oplossing en vervolgens gedurende 1 minuut in gedeioniseerd water gespoeld. Op het oppervlak van de cylinder wordt een 10 kiemlaag aangebracht, door deze gedurende 1 minuut gedompeld te houden in een oplossing van 0,1 g tin (il) chloride en 0,1 mLgeconcentreerd zoutzuur in 1 1 gedeioniseerd water.
Daarna wordt gedurende 15 1 minuut gespoeld in gedeioniseerd water, gedurende 1 minuut in een oplossing van 1 g zilvernitraat in 1 1 gedeioniseerd water gehouden, gedurende 1 minuut gespoeld in gedeioniseerd water, gedurende 1 minuut in een oplossing van 0,1 mg palladiumchloride 20 en 3»5 ml geconcentreerd zoutzuur in 1 1 gedeioni seerd water gehouden en tenslotte gedurende 1 minuut gespoeld in gedeioniseerd water.
Het met palladium geactiveerde oppervlak wordt gedurende 20 seconden versterkt bij een temperatuur van 95°C 25 in een oplossing met pH 3»8 bestaande uit 30 g NiClg. 6H20 30 g amino-azijnzuur 10 g NaH2P02.H20 (Na-hypofosfiet) in 1 1 gedeioniseerd water.
30 Na spoelen in gedeioniseerd water wordt het voorwerp gedurende 5 minuten in een droogstoof bij 220°C geplaatst. Vervolgens wordt de nikkellaag versterkt in dezelfde , oplossing als hierboven maar nu gedurende 10 minuten. Gedurende 2 minuten wordt dan bij 3 A/dm een Cu-Sn-laag 35 aangebracht met de alkalische SnClg-oplossing, die in voorbeeld 2 is beschreven. Na spoelen in gedeioniseerd water, een onderdompeling in 10$ HgSO^-oplossing, spoelen in 7812062 ; 7 , r PHN 9309 gedeioniseerd water, ethanol' en tetrahydrofuraan wordt galvanisch en aluminiumlaag aangebracht. Dit gebeurt in een oplossing van 1,2 mol. AlCl^ en 0,4 mol. LiAlH^ in tetrahydrofuraan gedurende 2 uur bij een stroomdicht-5 heid van 1 A/dm^. Het voorwerp wordt gespoeld in gedeio niseerd water en in ethanol en vervolgens gedroogd.
De hardheid van de laag is evenals die in de vorige voorbeelden ingeveer 50 Vickers. Tenslotte wordt het voorwerp op een precisiedraaibank met een diamantbeitel 10 afgedraaid zoals aangegeven in voorbeeld 1. Het in dit voorbeeld gebruikte "Macor" ‘is een goed verspaanbaar glaskeramisch materiaal, dat door Corning Glass Works in de handel wordt gebracht. Het wordt verkregen door thermische ontglazing van een glassamenstelling met de 15 volgende nominale samenstelling (l), waardoor eën glas- keramiek ontstaat, bestaande uit een kristallijne fase (2), gedispergeerd in een glasachtige matrix met de samenstelling (3) in een verhouding in gew.°/> van ongeveer 55ί45$.
20 Samenstelling in gew.$ (1) (2) (3)
Si02 47,2 42,8 50,7 25 A1203 16,7 13,7 ' 19,4
MgO 14,5 27,3 4,5 K20 9,5 10,7 8,5 F 6,3 8,1 4,4 b2o3 8,5 0,8 14,4 30--- 102,7 103,4 101,9 correctie F-Ö -2,7 -3,4 -1,9 78 1 20 6 2
Claims (3)
1. Werkwijze voor de vervaardiging van voorwerpen met een aluminium oppervlak met een oppervlakteruwheid RT van ten hoogste 0,02 jura. waarbij het voorwerp in een 5 laatste bewerkingsstap aan een mechanische verspanende precisiebewerking wordt onderworpen, met het kenmerk, dat dit voorwerp wordt verkregen door op een tenminste aan een oppervlak metalliek voorwerp, zonodig na een op zichzelf bekende voorbehandeling ter verbetering van de 10 hechting, langs galvanische weg een tenminste 10 yum dikke laag aluminium aan te brengen.
2. Werkwijze volgens conclusie 1, met het kenmerk, dat de aluminiumlaag wordt aangebracht uit een bad dat een watervrije aluminiumverbinding tezamen met een 15 alkali-aluminiumhydride of een aardalkali-aluminiumhydride in een aprotisch oplosmiddel bevat.
3· Voorwerpen verkregen door de werkwijze volgens 'conclusie 1 of 2. 20 781 20 6 2
Priority Applications (6)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
NL7812062A NL7812062A (nl) | 1978-12-12 | 1978-12-12 | Werkwijze voor de vervaardiging van voorwerpen met een superglad aluminium oppervlak. |
FR7924253A FR2444090A1 (fr) | 1978-12-12 | 1979-09-28 | Procede pour la realisation d'objets usinables a surface d'aluminium superlisse depose par voie galvanique |
US06/095,912 US4257854A (en) | 1978-12-12 | 1979-11-19 | Method of producing objects with a supersmooth aluminum surface |
DE19792949104 DE2949104A1 (de) | 1978-12-12 | 1979-12-06 | Verfahren zur herstellung von gegenstaenden mit einer superglatten aluminiumoberflaeche |
GB7942309A GB2038362B (en) | 1978-12-12 | 1979-12-07 | Method of producing smooth aluminium layers on substrates |
JP16021279A JPS5582792A (en) | 1978-12-12 | 1979-12-10 | Preparing object having very smooth aluminum surface |
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
NL7812062 | 1978-12-12 | ||
NL7812062A NL7812062A (nl) | 1978-12-12 | 1978-12-12 | Werkwijze voor de vervaardiging van voorwerpen met een superglad aluminium oppervlak. |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
NL7812062A true NL7812062A (nl) | 1980-06-16 |
Family
ID=19832051
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
NL7812062A NL7812062A (nl) | 1978-12-12 | 1978-12-12 | Werkwijze voor de vervaardiging van voorwerpen met een superglad aluminium oppervlak. |
Country Status (6)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4257854A (nl) |
JP (1) | JPS5582792A (nl) |
DE (1) | DE2949104A1 (nl) |
FR (1) | FR2444090A1 (nl) |
GB (1) | GB2038362B (nl) |
NL (1) | NL7812062A (nl) |
Families Citing this family (14)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
NL8100570A (nl) * | 1981-02-06 | 1982-09-01 | Philips Nv | Elektrolytvloeistof voor het galvanisch neerslaan van aluminium. |
NL8400675A (nl) * | 1984-03-02 | 1984-10-01 | Philips Nv | Master geschikt voor de vervaardiging van galvanische afdrukken. |
JPS63502617A (ja) * | 1986-02-21 | 1988-09-29 | マイダック・コ−ポレ−ション | 簡易化された構造を有する経済的な分光計装置 |
US4684447A (en) * | 1986-03-24 | 1987-08-04 | Conoco Inc. | Method for applying protective coatings |
DE3717038A1 (de) * | 1987-05-21 | 1988-12-08 | Basf Ag | Photopolymerisierbare aufzeichnungsmaterialien sowie photoresistschichten und flachdruckplatten auf basis dieser aufzeichnungsmaterialien |
JPH01277156A (ja) * | 1988-04-28 | 1989-11-07 | Nippon Denso Co Ltd | プログラムタイマー付空気調和装置 |
US4851077A (en) * | 1988-05-19 | 1989-07-25 | Mcdonnell Douglas Corporation | Chemical milling of lithium aluminum alloy |
US5302342A (en) * | 1989-11-17 | 1994-04-12 | Honda Giken Kogyo Kabushiki Kaisha | Aluminum alloy for heat exchangers |
EP0504705A1 (de) * | 1991-03-20 | 1992-09-23 | Siemens Aktiengesellschaft | Vorbehandlung von metallischen Werkstoffen für die galvanische Beschichtung mit Metall |
EP0504704A1 (de) * | 1991-03-20 | 1992-09-23 | Siemens Aktiengesellschaft | Vorbehandlung von metallischen Werkstoffen für die galvanische Beschichtung mit Metall |
JP4609777B2 (ja) | 2006-06-29 | 2011-01-12 | 日立金属株式会社 | アルミニウムめっき層および金属部材並びにその製造方法 |
DE102006058621A1 (de) * | 2006-12-11 | 2008-06-19 | Schleifring Und Apparatebau Gmbh | Verfahren zur Herstellung eines Lichtleiters für einen optischen Drehübertrager |
EP3088571B1 (en) * | 2015-04-28 | 2021-06-02 | The Boeing Company | Environmentally friendly aluminum coatings as sacrificial coatings for high strength steel alloys |
DE102019122078A1 (de) * | 2019-08-16 | 2021-02-18 | Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V. | Verfahren zur Herstellung einer Aluminiumschicht und optisches Element |
Family Cites Families (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
NL41066C (nl) * | 1933-08-02 | |||
US3669849A (en) * | 1966-12-27 | 1972-06-13 | Gen Electric | Complexly shaped articles formed by deposition processes |
US4101386A (en) * | 1971-05-07 | 1978-07-18 | Siemens Aktiengesellschaft | Methods of coating and surface finishing articles made of metals and their alloys |
US3929611A (en) * | 1974-07-19 | 1975-12-30 | Ametek Inc | Electrodepositing of aluminum |
DE2453830C2 (de) * | 1974-11-13 | 1986-07-31 | Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München | Bad und Verfahren zur galvanischen Abscheidung von glänzenden Aluminiumüberzügen |
NL182972C (nl) * | 1977-02-25 | 1988-06-16 | Philips Nv | Werkwijze voor de bereiding van een electrolyt voor het galvanisch neerslaan van aluminium; substraat, voorzien van een laag ductiel aluminium. |
-
1978
- 1978-12-12 NL NL7812062A patent/NL7812062A/nl not_active Application Discontinuation
-
1979
- 1979-09-28 FR FR7924253A patent/FR2444090A1/fr active Granted
- 1979-11-19 US US06/095,912 patent/US4257854A/en not_active Expired - Lifetime
- 1979-12-06 DE DE19792949104 patent/DE2949104A1/de active Granted
- 1979-12-07 GB GB7942309A patent/GB2038362B/en not_active Expired
- 1979-12-10 JP JP16021279A patent/JPS5582792A/ja active Granted
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
FR2444090A1 (fr) | 1980-07-11 |
FR2444090B1 (nl) | 1983-12-30 |
GB2038362A (en) | 1980-07-23 |
GB2038362B (en) | 1983-05-25 |
JPS6240439B2 (nl) | 1987-08-28 |
JPS5582792A (en) | 1980-06-21 |
DE2949104C2 (nl) | 1988-05-26 |
US4257854A (en) | 1981-03-24 |
DE2949104A1 (de) | 1980-06-26 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
NL7812062A (nl) | Werkwijze voor de vervaardiging van voorwerpen met een superglad aluminium oppervlak. | |
US2965551A (en) | Metal plating process | |
TWI306908B (en) | Aqueous acidic immersion plating solutions and methods for plating on aluminum and aluminum alloys | |
US5292361A (en) | Electroless palladium plating composition | |
JPS629670B2 (nl) | ||
CA2060121A1 (en) | Zincate solutions for treatment of aluminum and aluminum alloys | |
CN107109652B (zh) | 用于对光学物品进行反射镜涂覆的方法 | |
JP2009504923A (ja) | マグネシウム基板の電気めっき前処理 | |
US4670312A (en) | Method for preparing aluminum for plating | |
US2746136A (en) | Treatment of aluminum and its alloys prior to electro-plating with lead | |
US4617096A (en) | Bath and process for the electrolytic deposition of gold-indium alloys | |
US3321328A (en) | Coating of aluminum substrates with a magnetic material | |
JPH07100762B2 (ja) | メツキ用ポリフエニレンスルフイド樹脂組成物 | |
KR930002744B1 (ko) | 니켈 도금액, 구리-니켈-크롬 또는 니켈-크롬 전기도금 방법 및 이 도금 방법에 의한 도금 피막 | |
US3843373A (en) | Bath for the electroless deposition of ductile copper | |
ES2477589T3 (es) | Proceso de metalizado que no contiene cianuro de cobre para cinc y aleaciones de cinc | |
US3235392A (en) | Electroless deposition of palladium | |
US3305389A (en) | Process of coating lead with tin | |
KR930010328B1 (ko) | 팔라듐 합금의 전기도금 방법 | |
JPS61166986A (ja) | 金属メツキを施したアモルフアス合金 | |
JP3105502B1 (ja) | 貴金属ゾル及びその製造方法 | |
US3926748A (en) | Electrodeposition of gold-antimony alloys and compositions therefor | |
SU478889A1 (ru) | Электролит вольфрамировани | |
RU2210638C2 (ru) | Электролит блестящего никелирования | |
JP4224698B2 (ja) | めっき浴の作製方法、めっき浴、めっき方法、及び電子部品の製造方法 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
A1B | A search report has been drawn up | ||
A85 | Still pending on 85-01-01 | ||
BC | A request for examination has been filed | ||
BI | The patent application has been withdrawn |