LT3704B - Method for the recovery of betaine from molasses - Google Patents

Method for the recovery of betaine from molasses Download PDF

Info

Publication number
LT3704B
LT3704B LTIP1522A LTIP1522A LT3704B LT 3704 B LT3704 B LT 3704B LT IP1522 A LTIP1522 A LT IP1522A LT IP1522 A LTIP1522 A LT IP1522A LT 3704 B LT3704 B LT 3704B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
molasses
column
columns
water
betaine
Prior art date
Application number
LTIP1522A
Other languages
English (en)
Inventor
Heikki Heikkila
Goran Hyoky
Jarmo Kuisma
Original Assignee
Cultor Oy
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=8526611&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=LT3704(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Cultor Oy filed Critical Cultor Oy
Publication of LTIP1522A publication Critical patent/LTIP1522A/xx
Publication of LT3704B publication Critical patent/LT3704B/lt

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C13SUGAR INDUSTRY
    • C13BPRODUCTION OF SUCROSE; APPARATUS SPECIALLY ADAPTED THEREFOR
    • C13B35/00Extraction of sucrose from molasses
    • C13B35/02Extraction of sucrose from molasses by chemical means
    • C13B35/06Extraction of sucrose from molasses by chemical means using ion exchange
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C227/00Preparation of compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton
    • C07C227/38Separation; Purification; Stabilisation; Use of additives
    • C07C227/40Separation; Purification
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C13SUGAR INDUSTRY
    • C13BPRODUCTION OF SUCROSE; APPARATUS SPECIALLY ADAPTED THEREFOR
    • C13B20/00Purification of sugar juices
    • C13B20/14Purification of sugar juices using ion-exchange materials
    • C13B20/148Purification of sugar juices using ion-exchange materials for fractionating, adsorption or ion exclusion processes combined with elution or desorption of a sugar fraction

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Treatment Of Liquids With Adsorbents In General (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Fertilizers (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Separation Of Suspended Particles By Flocculating Agents (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)
  • Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
  • Fodder In General (AREA)
  • On-Site Construction Work That Accompanies The Preparation And Application Of Concrete (AREA)
  • Underground Or Underwater Handling Of Building Materials (AREA)

Description

Išradimas apima vertingų medžiagų, dalinai betaino ir sacharozės, gavimo iš runkelių melasos būdą moduliuota judančio sluosnio chromotografija.
Betainas yra vertinga medžiaga, kuri yra vartojama gyvuliniams pašarams, o taip pat farmacijoje ir kosmetikoje .
Betaino randama daugelio augalų šaknyse, sėklose ir stiebuose. Jo koncentracija cukriniuose runkeliuose yra santykinai didelė: nuo 1,0 iki 1,5% sausos medžiagos. Kai cukriniai runkeliai yra apdorojami sacharozės gavimui, betainas koncentruojasi melasoje. Runkelių melasa paprastai turi nuo 3 iki 8% betaino, perskaičiuoto sausai medžiagai.
Betainas yra amfoterinis junginys, turintis formulę:
Žinoma kaip gauti betainą iš runkelių melasos, likusios melasos ar žliaugtu jonų mainais, ekstrakcija su organiniu tirpikliu, arba chromatografiškai .
Chromatografinis betaino gavimo būdas yra aprašytas JAV patente Nr. 4 359 430; šis metodas tai procesas, kuriame melasa, turinti betainą, pavyzdžiui runkelių melasa, yra patalpinta į kolonėles, turinčias katijonų mainų polistirolo sulfonato su šarminiu metalu dervą, kai tekėjimo greitis nuo 0,5 iki 20 m /h/m . Ekstrakcija su vandeniu yra atliekama betaino, sacharozės ir likusios melasos gavimui iš priešingos dervos sluoksniui pusės.
Moduliuota arba pseudo-judančio sluoksnio chromatografija, t.y. daugiapakopis atskyrimo procesas, kuriame tirpalas, turintis dvi ar daugiau medžiagų, kurios turi būti atskirtos, cirkuliuoja stacionarios fazės atžvilgiu, buvo panaudota dviejų komponentų gliukozės/fruktozės iš sirupo su dideliu fruktozės kiekiu arba sacharozės/likusios melasos nuo melasos atskyrimui.
Pirmasis komercinis moduliuoto judančio sluoksnio metodas buvo aprašytas JAV patente Nr. 2 985 589. JAV patentas Nr. 4 404 037 aprašo moduliuotą judančio sluoksnio techniką, kur anglis yra naudojama kaip adsorbentas sacharozės atskyrimui nuo melasos. JAV patentai 4 426 232 ir 4 533 398 aprašo panašius metodus, kur ceolitas yra naudojamas kaip adsorbentas. JAV patentas 3 997 357 aprašo tolesnį sacharozės gavimo iš melasos būdą, ir JAV patentai Nr. 4 519 845, 4 332 623 ir 4 405 455 sacharozės atskyrimo nuo melasos būdus. JAV patentas Nr. 4 461 649 aprašo moduliuotą priešpriešinį cukrų atskyrimo būdą. Šių atskyrimo metodų reziumė yra pateikiama pvz.: Food Engineering (Anon) 1983 55 (5) 154 psl., ir Sugar y Azucar (1987) rugpjūtis, 27 ir 29 psl. (u. Bhawarda).
Komerciniai moduliuoti judančio sluoksnio metodai taip pat yra aprašyti JAV patente 3 732 982, JAV patente Nr. 4 412 866 ir Chemical Engineering 1981 Rugpjūtis/Rugsėjis 389-393 psl. (P. Barker ir kt.) . Europos patento paraiškoje Nr. 0279946, moduliuotas judančio sluoksnio metodas yra aprašytas runkelių melasos išskyrimui į tris ar daugiau frakcijų. Tačiau, betaino gavimas nėra išaiškintas ir metodo našumas yra žemas.
Runkelių melasa turi sacharozę, betainą, druskas, amino rūgštis ir kitus organinius, ir neorganinius komponentus. Ypatingai norima gauti betainą tuo pačiu ciklu kaip sacharozę. Tačiau ankščiau tai nebuvo įmanoma, naudojant moduliuoto judančio sluoksnio metodus.
Ankstesniuose betaino gavimo iš runkelių melasos, naudojant chromatografinius metodus, metoduose, atskyrimo galimybė ir/arba atskirtų sausų frakcijų kiekis buvo mažas.
Todėl šio išradimo tikslas sacharozės, betaino ir liekančios melasos išskyrimas, naudojant chromatografinę techniką, kurioje visos trys frakcijos yra gaunamos to paties ciklo metu.
Kitas šio išradimo tikslas - daug betaino turinčios frakcijos gavimas viena frakcionavimo stadija be kitos frakcionavimo stadijos būtinumo.
Dar kitas šio išradimo tikslas yra didelės betaino išskyrimo išeigos pasiekimas taip, kad atskyrimo našumas būtų didelis, skirtingų komponentų produkto frakcijose išeiga didelė, ir ekstrakcinio vandens suvartojimas būtų mažas.
Toliau pateikiami brėžiniai yra išradimo variantų iliustracija .
PAV. yra schematinis aparato, turinčio keturias nuosekliai sujungtas chromatografines kolonėles, vaizdas;
PAV. yra schematinis aparato, turinčio aštuonias nuosekliai sujungtas chromatografines kolonėles, vaizdas; ir
PAV. yra 1 pavyzdžio 8 kolonėlės ekstragavimo profilio grafinis atvaizdavimas.
Pagal anksčiau paminėtus tikslus ir kitką, šis išradimas apima patobulintą betaino ir sacharozės gavimo chromatografine moduliuoto judančio sluoksnio technika metodą, apimantį betaino kaip trečios frakcijos išsky5 rimą ekstrakcija vieno ciklo metu praktiškai kartu su sacharoze ir liekančiąja melasa.
Detaliau šis išradimas apima betaino ir sacharozės gavimo iš melasos metodą per tą patį chromatografinį moduliuoto judančio sluoksnio sistemos ciklą, turintį mažiausiai tris kolonėles, sujungtas nuosekliai ir pritaikytas skysčių tekėjimui per kolonėles viena kryptimi. Ciklas apima melasos tiekimo etapą, tiekiant melasos žaliavos tirpalą į vieną iš kolonėlių, o praktiš15 kai tuo pat metu tiekiant vandenį į kitą kolonėlę, vandens tiekimo etapą, tiekiant vandenį į vieną iš kolonėlių, cirkuliacijos etapą, apimantį melasos žaliavos tirpalo ir vandens cirkuliavimą per kolonėles, ir ekstrakcijos etapą, apimantį sacharozės frakcijos ekstra20 gavimą iš vienos iš kolonėlių, betaino frakcijos ekstragavimą iš vienos iš kolonėlių ir liekančios melasos frakcijos ekstragavimą iš vienos iš kolonėlių.
Geriau viena ar daugiau, ir geriausiai dvi ar trys pro25 dūkto frakcijos, parinktos iš grupės, susidedančios iš sacharozės, liekančios melasos ir betaino yra ekstraguojamos iš kolonėlių, tiekiant melasą ir vandenį. Betainas yra geriausiai ekstraguojamas, kai vanduo yra tiekiamas iš kolonėlės dugno žemyn pagal srovę (t. y.
toliau minimos sistemos srauto kryptimi) iš kolonėlės, į kurią yra tiekiamas vanduo.
Kitame konstrukcijos variante betainas yra ekstraguojamas praktiškai atskira frakcija papildomai arba vie35 toj liekančios melasos vandens tiekimo metu.
Dar kitame konstrukcijos variante, metodas toliau apima antrą cirkuliacijos etapą, kuriame liekančioji melasa yra ekstraguojama tarp pirmos ir antros cirkuliacijos pakopų. Kolonėlė, iš kurios liekančioji melasa yra ekstraguoj ama patalpinta toliau žemyn pagal srovę, į kurią yra tiekiamas vanduo.
Kituose konstrukcijos variantuose, sacharozė gali būti ekstraguojama iš tos pačios kolonėlės, kaip ir betainas, anksčiau negu minėto betaino minėta ekstrakcija, ir betainas ir liekančioji melasa gali būti ekstraguota vienas po kito iš tos pačios kolonėlės.
Geriausieji ciklai turi apytikriai nuo 3 iki 14 etapų, tačiau dar tinkamesni yra apytiksliai nuo 4 iki 8.
Taip pat tinkamiau, kad būtų nuo apytiksliai 3 iki apytiksliai 14 chromatografinių kolonėlių, sujungtų nuosekliai, ir tinkamiausia - nuo 4 iki 8 nuosekliai sujungtų chromatografinių kolonėlių. Chromatografinė kolonėlė gali turėti vieną kolonėlę arba daugybę trumpų kolonėlių, kurių kiekviena turėtų medžiagos padavimo paskirstymą ir eluento surinkimą.
Taip pat tinkama, kad skysčio tekėjimo greitis kolonėlėse būtų nuo apytiksliai 0,5 iki 10 m3/h/m2.
Toliau teikiama pirmenybė, kad ekstrakcijos metu naudojama temperatūra būtų keliama nuo apytiksliai 40°C iki apytiksliai 85°C. Taip pat teikiama pirmenybė stipriai rūgštiniams monovalentiniams katijonų mainams kaip kolonėlės užpildymo medžiagai.
Tinkamiausias eluento tirpalas yra vanduo, kadangi jis yra praktiškiausias ir ekonomiškai naudingas. Tačiau gali būti panaudojami kiti specialistams žinomi šioje srityje eluentai.
Šis išradimas taip pat apima betaino ir sacharozės gavimo metodą iš runkelių melasos su chromatografiškai moduliuoto judančio sluoksnio sistema, turinčia mažiausiai tris chromatografines kolonėles nuosekliai sujungtas ir pritaikytas skysčių tekėjimui viena kryptimi per kolonėles, nuosekliai apimančias (1) melasos žaliavos tirpalo tiekimą į vieną iš kolonėlių, praktiškai tuo pat metu tiekiant vandenį į kitą kolonėlę žemyn nuo kolonėlės, kuri pripildyta melasos žaliavos tirpalo, ir praktiškai tuo pat metu produkto frakcijų, parinktų iš grupės, susidedančios iš liekančios melasos frakcijos, betaino frakcijos po liekančios melasos frakcijos, sacharozės frakcijos, ir sacharozės frakcijos po betaino frakcijos ekstrakciją; (2) melasos žaliavos tirpalo ir vandens cirkuliavimą tekėjimo per kolonėles kryptimi; (3) vandens tiekimą į vieną iš kolonėlių ir liekančios melasos, betaino arba abiejų ekstrakciją iš kolonėlės žemyn pagal srovę; (4) melasos žaliavos tirpalo ir vandens cirkuliavimą skysčio tekėjimo per kolonėles kryptimi; (5) etapų (2) ir (3) pakartojimą apytiksliai 1-6 kartus per vieną ciklą; ir (6) (1) etapo pakartojimą apytiksliai 1-2 kartus arba daugiau per vieną ciklą.
Metodas toliau gali apimti ciklo pakartojimą iš karto tiesiogiai po pasiektos pusiausvyros. Pusiausvyra čia reiškia, kad visų frakcijų kompozicija yra pastovi ir visų frakcijų suma atitinka žaliavos tirpalo kompoziciją.
Pagal išradimą metode yra nuosekliai naudojama keletas chromatografinių kolonėlių. Kolonėlės tarpusavyje yra sujungtos su vamzdžiais taip, kad cirkuliacija per visas kolonėles gali būti palaikoma tiktai su vienu siurbliu. Vietoje vieno siurblio gali būti naudojama keletas; pavyzdžiui, siurbliai gali būti įtaisyti tarp keleto ar visų kolonėlių. Srauto greitis yra nuo 0,5 iki 10 m3/h/m2 per kolonėlės skersinį plotą.
pav. yra parodytas aparatas, turintis 4 chromatografines, nuosekliai sujungtas kolonėles 1-4.
Kolonėlės yra užpildytos stipriai rūgštine gelio tipo katijonų mainų derva (t.y. Zerolit 225 ar Finex C09 ) geriausiai monovalentinėje formoje, o tinkamiausiai natriu ir/ar kaliu.
pav. iliustruoja pagal šį išradimą kitą aparatą, kuris yra panašus į tą, kuris yra parodytas 1 paveiksle, bet kuriame yra aštuonios nuosekliai sujungtos kolonėlės 1-8.
Kolonėlės turi žaliavos linijas 19, 20 ir produkto linijas taip, kad žaliavos tirpalas ir eluento vanduo gali būti tiekiami į kolonėles ir produkto frakcija surenkama į kolonėles.
Detaliau, yra paruoštas pirmasis rezervuaras 17, kuris turi praskiestą melasą, tiekiamą į iš anksto parinktą kolonėlę. Melasa yra paduodama į iš anksto parinktą kolonėlę per melasos tiekimo siurblį 22 į melasos tiekimo vamzdį. Aparatas taip pat turi antrąjį rezervuarą 18, kuris turi vandenį. Vanduo yra tiekiamas į iš anksto parinktą kolonėlę per vandens tiekimo siurblį 23 į vandens tiekimo vamzdį 20. Žaliavos linijos 19, 20 ir produkto linijos 27-29, kaip ir vamzdžių linijos, sujungiančios kolonėles 9-12, turi 30-60 kranų tam, kad padavimas ir surinkimas galėtų būti nutrauktas, kai bus paduotas ar surinktas, atitinkamai, iš anksto nustatytas tirpalo kiekis.
Produkto linijos turi autonominius prietaisus (neparodyti) , jų pagalba produkto kokybė gali būti kontroLT 3704 B liuojama operacijos metu. Autonominiai prietaisai yra aerometras ar panašiai; refraktometras, konduktometras, nefeliometras ir termometras. Proceso kontrolė yra atliekama su mikroprocesoriumi ar kompiuteriu.
Prieš chromatografinį atskyrimą žaliavos tirpalas (runkelių melasa) yra praskiedžiamas su vandeniu iki apytiksliai nuo 40 iki 60 svorio procentų koncentracijos. Praskiestos žaliavos tirpalas, įdėjus natrio karbonato, kad atskirti kalcį kaip kalcio karbonatą, filtruojamas, naudojant diatominę žemę kaip pagalbinę filtravimo medžiagą. Prieš paduodant į atskyrimo kolonėles 1-4, melasos tirpalas yra pakaitinamas su šilumokaičiu 24 iki temperatūros, reguliuojant nuo apytiksliai 50° iki apytiksliai 85°C.
Ekstrakcija yra atliekama su vandeniu, kuris yra tiekiamas per vandens rezervuarą 18, vandens tiekimo vamzdį 20, ir vandens tiekimo siurblį 23. Vanduo tinkamiausiai yra pašildomas šilumokaityje 26 iki temperatūros nuo apytiksliai 50° iki apytiksliai 85° C prieš ekstrakcijos atlikimo etapą. Atskyrimo metu, žaliavos tirpalo porcija yra cirkuliuojama per kolonėlių eilę siurbliu 21. Nauja žaliavos tirpalo porcija yra pridedama į kolonėles tarp dalinai atskirtos liekančios melasos ir sacharozės frakcijų į iš anksto parinktos kolonėlės viršų.
Pavyzdžiui, kai žaliavos tirpalas yra tiekiamas į pirmą kolonėlę, betaino ir liekančios melasos frakcijos gali būti surinktos nuo antros kolonėlės dugno. Trečioji kolonėlė tuo pat metu užpildoma vandeniu, ir sacharozės frakcija gali būti surinkta nuo ketvirtos kolonėlės.
Įmanoma ekstraguoti sacharozės ir betaino frakcijas vieną po kitos iš tos pačios kolonėlės, užpildant eluento vandeniu iki viršaus anksčiau buvusią kolonėlę kolonėlių eilėje. Kaip matyti iš 3 pav., sacharozės ir betaino frakcijos tokiu būdu dalinai sutampa, tačiau gautos frakcijos turi reikiamą švarumą.
Užpildžius žaliavos tirpalu ir eluento vandeniu kolonėles ir surinkus produkto frakcijas, pradedama tirpalų, esančių kolonėlėse, cirkuliacija. Tirpalų cirkuliacija vyksta vidinėje kolonėlių eilėje, kol nauja žaliavos tirpalo porcija ir/arba eluento vanduo gali būti tiekiama į tas pačias iš anksto parinktas kolonėles kaip buvo naudojama anksčiau.
Norint cirkuliacija gali būti nutraukta ir vanduo gali būti pildomas į kolonėlę žemyn pagal srovę nuo pirmesnio vandens tiekimo taško, kad surinktų liekančiąją melasą ir/arba betaino frakciją iš kolonėlės patalpintos žemiau pagal srovę kolonėlių eilėje.
Cirkuliacija gali būti tęsiama, kol sekanti žaliavos tirpalo porcija ar eluentinio vandens porcija yra paduodama į kolonėles, patalpintas žemiau pagal srovę kolonėlių eilėje kaip ankstesniame cikle. Tai didina atskyrimo efektyvumą.
Būdas, kuriame yra nustatyta, kuri frakcija turi būti išplauta tam, kad būtų gautas betainas, sacharozė ar liekančioji melasa pagal šį išradimą yra žinomas praktikoje. Pavyzdžiui, sacharozės ekstrakcija gali būti nustatyta automatiniu optinio aktyvumo matavimu. Joninių necukrų ekstrakcija gali būti nustatyta automatiniu laidumo matavimu. Betaino ekstrakcija gali būti nustatyta surinktų pavyzdžių analize. Liekančios melasos ekstrakcija pradedama, kai tankumo ir laidumo matavimai pradeda augti. Šie matavimai yra naudojami optimalių frakcijų tūrių nustatymui. Papildomai visas sausos medžiagos frakcijos kiekis gali būti nustatytas autonominiu tankio matavimu.
Sacharozės kiekis sacharozės frakcijoje, gautoje pagal šio išradimo metodą gali kisti nuo apytiksliai 80 iki apytiksliai 95% sausų kietų medžiagų, ir betaino kiekis betaino frakcijoje nuo apytiksliai 25 iki apytiksliai
80% sausų kietų medžiagų. Sacharozės kiekis liekančioje melasos frakcijoje gali kisti nuo apytiksliai 15 iki apytiksliai 30% sausų kietų medžiagų. Tačiau reikšmės neatspindi naujų metodų efektyvumo ribų, jie yra normalios veiklos esminiai pavyzdžiai, kai naudojama run10 kelių melasa, turinti apie 60% sacharozės ir nuo 4,5 iki 5,5% betaino visų kietų medžiagų.
Sacharozės frakcijos sausos medžiagos kiekis gali kisti nuo 25 iki apytiksliai 35 svorio %, betaino frakcijos sausos medžiagos kiekis ir liekančios melasos frakcijos nuo apytiksliai 4 iki apytiksliai 10 sv. %.
Šie taip pat yra naujo metodo veikimo pavyzdžiai. Runkelių melasos sausas kiekis yra apie 80%.
Tuomet betainas gali būti gautas iš betaino frakcijos bet kuriuo praktikoje žinomu būdu. Tinkamiausi procesai, kurie gali būti panaudoti betainui ar farmacinio grynumo betaino monohidratui gauti yra išdėstyti JAV patente Nr. 4 359 430.
Tolesniuose.pavyzdžiuose šis išradimas bus iliustruotas detaliau aprašant betaino, sacharozės ir liekiančiosios melasos atskyrimą nuo runkelių melasos realiai to pa30 ties ciklo metu, naudojant chromatografinį modifikuotą judančio sluoksnio metodą. Šie pavyzdžiai neturėtų būti laikomi išradimo apribojimu, greičiau jie yra chromatografinio modifikuoto judančio sluoksnio metodo betaino kaip trečios frakcijos gavimo iš runkelių melasos tuo pat metu su sacharoze ir liekančia melasa per tą pati ciklą pavyzdžiai.
PAVYZDYS
Buvo naudojama automatinė chromatografinė įranga. Technologinis lapas yra pateikiamas pav. 2. Jis susideda iš aštuonių kolonėlių, žaliavos siurblio, cirkuliacijos siurblio, eluentinio vandens siurblio, tekėjimo ir slėgimo kontrolės prietaisų ir įvairių proceso srautų įėjimo ir išėjimo čiaupų.
Kolonėlės, kurių kiekvienos skersmuo 200 mm, buvo užpildytos su stipriai rūgštine katijonų mainų derva (Finex C09 , pagaminta Finnish Sugar Co Ltd.). Derva turėjo polistirolo divinilbenzolo gardelę su sulfoninėmis rūgštinėmis grupėmis. Dervos sluoksnio aukštis buvo 1250 mm visose kolonėlėse. Dalelės dydžio vidurkis buvo apie 0,36 mm. Derva pirmiausia buvo regeneruota į natrio formą. Eksploatacijos metu ji laipsniškai buvo sukalibruota su katijonais, esančiais žaliavos melasoje. Pasiekus pusiausvyrą, procesas gali būti tęsiamas savaitėmis be svarbių pakeitimų. Tirpalų, įpiltų į kolonėles temperatūra buvo apie 70°C, ir tekėjimo greitis buvo 120 litrų per valandą (1/h).
Žaliavos tirpalas buvo runkelių melasa, iš kurios kalcis buvo nusodintas, pridėjus natrio karbonato (pH 9) . Nusodintas kalcio karbonatas buvo nufiltruotas.
Sacharozės ir betaino atskyrimas buvo atliekamas 5 etapais, kur kiekviena kolonėlė turėjo savo specifinę funkciją. Kolonėlės buvo sujungtos iš eilės ir tekėjimo kryptis visada buvo nuo 1 kolonėlės iki 2 kolonėlės ir 1.1., ir nuo 8 kolonėlės atgal į 1 kolonėlę kaip išdėstyta toliau:
etapas: Melasa buvo tiekiama į 1 kolonėlę ir liekančioj i melasa buvo ekstraguojama iš 6 kolonėlės. Tuo pačiu metu vanduo buvo tiekiamas į 7 kolonėlę, ir saLT 3704 B charozė, ir betainas šia eile pašalinami iš 8 kolonėlės (žiūr. pav. 3.) .
etapas: Vanduo buvo tiekiamas i 7 kolonėlę ir liekančioji melasa buvo pašalinama iš 6 kolonėlės.
etapas: Visose kolonėlėse tirpalas cirkuliuoja su cirkuliaciniu siurbliu.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas i 3 kolonėlę ir liekančioji melasa pašalinama iš 2 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
Kai eiliškumas baigėsi, proceso kontrolės programa tęsiama grįžtant i 1 etapą. Pakartojus šiuos eiliškumus nuo 5 iki 7 kartų, sistema buvo sukalibruota ir produkto frakcijos su pastovia sudėtimi buvo pašalintos ir išanalizuotos (žiūr. lentelės 1 ir 2) .
Atskyrimas buvo kontroliuojamas mikroprocesoriumi, tiksliai nustatančiu žaliavos tūrius, cirkuliavimą ir produkto frakcijas.
lentelėje parodyta žaliavos, cirkuliavimo ir produkto frakcijų tūriai. 2 lentelėje parodyta žaliavos ir produkto frakcijų sudėtys pagal svorį sausų medžiagų pagrindu. Pav. 3 yra grafinis ekstrakcijos iš 1 kolonėlės profilio atvaizdavimas, parodantis druskų, oligosacharidų, sacharozės ir betaino koncentraciją kaip laiko funkciją.
LENTELĖ 1
Žaliavos, cirkuliavimo ar produkto frakcijos tūriai litrais
Etapo Nr. 12 3 4 5
Žaliava 25 - - -
Liekančios melasos frakcija 25 15 30
Betaino frakcija 25 -
Sacharozės frakcija 25 -
Cirkuliavimas 62 62
LENTELĖ 2
Žaliavos sudėtys ir produkto frakcijos
Sausa Sacharozė Betainas Kitos medžią
medžiaga (sv. % kiet. (sv. % kiet. gos (sv. %
(kg/1) medž.) medž.) kiet. medž.)
Žaliava 0.623 58.4 7.6 34.0
Liekančios me-
lasos frakcija 0.104 33.3 0.6 66.1
Betaino frakcija 0.047 11.1 70.9 18.0
Sacharozės frak-
cija 0.295 86.8 3.3 9.9
2 PAVYZDYS
Įrengimai, derva ir sąlygos buvo tos pačios kaip ir
1 pavyzdyje, išskyrus tekėjimo greitį, kuris buvo 150 1/h.
Procesio kontrolė buvo atliekama 2*7 etapų eiliškumu. 1 iki 7 etapai apima vienos melasos porcijos padavimą ir tris vandens ekstrakcijos etapus. Operacijos nuo 8 iki etapuose buvo identiškos analogiškoms nuo 1 iki 7, bet buvo atliktos keturiomis kolonėlėmis toliau žemiau pagal srovę (kolonėlių eilėje tekėjimo kryptimi).
etapas: Melasos tirpalas buvo tiekiamas į 7 kolonėlę ir liekančioji melasa buvo ekstraguota iš 4 kolonėlės. Tuo pat metu vanduo buvo tiekiamas į 5 kolonėlę ir sacharozė ekstraguota iš 6 kolonėlės.
etapas. Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
etapas. Vanduo buvo tiekiamas į 1 kolonėlę ir liekančioji melasa buvo ekstraguota iš 8 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas į 5 kolonėlę ir tuo pat metu betainas ir liekančioji melasa tokia eile buvo ekstraguotos iš 4 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
etapas: Vanduo tiekiamas i 1 kolonėlę ir betainas buvo išekstraguotas iš 8 kolonėlės.
etapas: Melasos tirpalas buvo tiekiamas į 3 kolonėlę ir liekančioji melasa buvo išekstraguota iš 8 kolonėlės, ir tuo pat metu vanduo buvo tiekiamas į 1 kolonėlę, ir sacharozė buvo išekstraguota iš 2 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas į 5 kolonėlę, ir liekančioji melasa buvo ekstraguota iš 4 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas į 1 kolonėlę, ir tuo pat metu betainas ir liekančioji melasa tokia eile buvo išekstraguoti iš 8 kolonėlės.
13 etapas: Cirkuliavimas kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas į 5 kolonėlę, ir betainas buvo išekstraguotas iš 4 kolonėlės.
3 lentelė rodo žaliavos, cirkuliavimo ir produkto frakcijos tūrius, ir 4 lentelė - žaliavos ir produkto frakcijų sudėtis.
LENTELE 15
Žaliavos, cirkuliavimo litrais ir produkto frakcijų tūriai
Etapo Nr. 1/8
Žaliava 25
Liekančios melasos frakcija 25
Betaino frakcija Sacharozės frakcija 25
2/9 3/10 4/11 5/12 6/13 7/14
25- 10
- 15
Cirkuliavimas
LENTELĖ
Žaliavos ir produkto frakcijų sudėtis
Sausa Sacharozę Betainas Kitos medžią
medžiaga (sv. % kiet . (sv. % kiet. gos (sv. %
(kg/1) medž.) medž.) kiet. medž.)
Žaliava 0.615 58.4 7.6 34.0
Liekančios me-
lasos frakcija 0.089 23.5 4.8 71.7
Betaino frakcija 0.082 21.9 35.9 42.5
Sacharozės frak-
cija 0.281 92.5 0.9 6.6
3 PAVYZDYS
Įrengimai, derva ir sąlygos buvo tos pačios kaip 2 pa-
vyzdyje. Procesas, kaip ir 2 pavyzdyje, buvo kont-
roliuojamas 2*7 etapų eiliškumu. Operacijos nuo 8 iki
etapuose buvo identiškos analogiškoms nuo 1 iki 7, bet buvo atliktos keturiomis kolonėlėmis žemiau pagal srovę. Pagrindinis skirtumas buvo tai, kad betaino frakcija buvo gauta atskirai iš vienos iš anksto numatytos kolonėlės.
etapas: Melasa buvo tiekiama į 1 kolonėlę ir liekančioji melasa buvo išekstraguota iš 4 kolonėlės. Tuo pat metu vanduo buvo tiekiamas į 5 kolonėlę ir sacharozė išekstraguota iš 6 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas į 1 kolonėlę ir liekančioji melasa buvo išekstraguota iš 8 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas į 5 kolonėlę ir liekančioji melasa buvo išekstraguota iš 4 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas į 1 kolonėlę ir betainas buvo išekstraguotas iš 8 kolonėlės.
etapas: Melasa buvo tiekiama į 5 kolonėlę, ir liekančioji melasa buvo išekstraguota iš 8 kolonėlės. Tuo pat metu vanduo buvo tiekiamas į 1 kolonėlę ir sacharozė išekstraguota iš 2 kolonėlės.
etapas: Cirkuliacija kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas į 5 kolonėlę, ir liekančioji melasa buvo išekstraguota iš 4 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas į 1 kolonėlę, ir liekančioji melasa buvo išekstraguota iš 8 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas i 5 kolonėlę, ir betainas buvo išekstraguotas iš 4 kolonėlės.
Frakcijos tūriai parodyti 5 lentelėje, ir žaliavos ir produkto frakcijos - 6 lentelėje.
LENTELĖ
Žaliavos, cirkuliavimo ir produkto frakcijos tūriai litrais
Etapo Nr.
Žaliava
Liekančios melasos frakcija Betaino frakcija
Sacharozės frakci j a
Cirkuliavimas
1/8 2/9 3/10 4/11 5/12 6/13 7/14
-----20
LENTELĖ
Žaliavos ir produkto frakcijų sudėtys
Sausa
Sacharozė
Betainas Kitos medžią medžiaga (sv. % kiet. (sv. % kiet. gos (sv. % medž.) medž.) kiet. medž.)
Žaliava
Liekančios melasos frakcija
Betaino frakcija
Sacharozės frakcij a (kg/1)
0.615
0.058
0.064
0.358
59.0
11.3
8.8
90.1
6.1
5.4
25.4
1.4
34.9
83.3
65.8
8.5
PAVYZDYS
Įrengimai, derva ir sąlygos buvo tos pačios kaip 1 ir 3 15 pavyzdžiuose, išskyrus kolonėlių skaičių; jos buvo 4, ir tekėjimo greiti, kuris buvo 120 1/h (žaliavos, čirLT 3704 B kuliavimo ir liekančios melasos ekstrakcijos) ir 280 1/h (sacharozės ir betaino ekstrakcija).
Dervos sluoksnio aukštis buvo 2500 mm.
Procesas buvo kontroliuojamas 8 etapais.
etapas: Melasa buvo tiekiama į 1 kolonėlę, ir liekančioji melasa buvo išekstraguota iš 3 kolonėlės. Tuo pat metu vanduo buvo tiekiamas į 4 kolonėlę, ir sacharozė ir betainas, šia eile buvo išekstraguota iš tos pačios kolonėlės dugno.
etapas: Cirkuliavimo kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas į 1 kolonėlę, ir liekančioji melasa buvo išekstraguota iš 4 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas į 2 kolonėlę, ir liekančioji melasa buvo išekstraguota iš 2 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
etapas: Vanduo buvo tiekiamas i, 2 kolonėlę, ir liekančioji melasa buvo ekstraguojama iš 2 kolonėlės.
etapas: Cirkuliavimas visose kolonėlėse.
LENTELĖ
Žaliavos, cirkuliavimo litrais ir produkto frakcijų tūriai
Etapo Nr. 1 2 3 4 5 6 7 8
Žaliava 20 - - - - - - -
Liekančioji melasa 20 - 16 - 16 - 16 -
Betainas 28 - - - - - - -
Sacharozė 24 - - - - - - -
Cirkuliavimas 30 -30 -32 -32
LENTELĖ
Žaliavos ir produkto frakcijų sudėtys
Sausa Sacharozė Betainas Kitos medžią
medžiaga {sv. % kiet. (sv. % kiet. gos (sv. %
(kg/1) medž.) medž.) kiet. medž.)
Žaliava 0.790 62.3 6.5 31.2
Liekančioji melasa 0.094 30.1 2.1 67.8
Betainas 0.045 21.2 59.1 19.7
Sacharozė 0.311 89.3 1.9 8.8
Daugelis kitų šio išradimo variantų būtų aiškūs šios srities specialistams, ir yra svarstomi pateikiamoje apibrėžtyje. Todėl anksčiau pateikti patentai yra įtraukti kaip nuoroda.

Claims (15)

1. Betaino ir sacharozės gavimo iš runkelių melasos per tą patį chromatografinės pseudo-judraus sluoksnio sistemos, turinčios mažiausiai tris iš eilės sujungtas ir pritaikytas tekėjimui viena kryptimi kolonėles, ciklą, būdas, besiskiriantis tuo, kad šis ciklas turi:
- melasos tiekimo veiksmą, apimantį melasos žaliavos tirpalo tiekimą į vieną iš minėtų kolonėlių, ir praktiškai tuo pačiu metu eliuentinio vandens tiekimą į kitą iš minėtų kolonėlių,
- eliuentinio vandens tiekimo veiksmą, apimantį vandens tiekimą į vieną iš minėtų kolonėlių,
- cirkuliacijos veiksmą, apimantį minėto melasos tirpalo ir vandens cirkuliavimą per minėtas kolonėles,
- produktų frakcijų eliuavimą minėtuose veiksmuose, pasirinktų iš grupės, susidedančios iš liekančios melasos frakcijos, betaino frakcijos, po kurios eina liekančios melasos frakcija, sacharozės frakcijos ir sacharozės frakcijos, po kurios eina betaino frakcija,
- ir minėtų veiksmų pakartojimas nuo 1 iki 6 kartų vieno ciklo metu.
2. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad sacharozę ir betaino frakciją eliuuoja nuosekliai iš vienos iš minėtų kolonėlių.
3. Būdas pagal 1 ar 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtas melasos tiekimo veiksmas ir minėtas vandens tiekimo veiksmas turi taip pat ir dviejų arba trijų produktų, pasirinktų iš grupės, susidedančios iš sacharozės, liekančios melasos ir betaino, eliunavimą iš vienos iš minėtų kolonėlių.
4. Būdas pagal 3 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtą betainą eliuuoja minėto vandens tiekimo veiksmo metu iš kolonėlės, esančios pasroviui nuo kolonėlės, į kurią tiekia vandenį.
5. Būdas pagal 3 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtą liekančiąją melasą taip pat eliuuoja, kaip praktiškai atskirą frakciją, papildomai prie minėto betaino, vandens tiekimo veiksmo metu.
6. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtą betainą ir minėtą liekančiąją melasą eliuuoja vieną po kito iš tos pačios kolonėlės.
7. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad naudoja nuo 3 iki apytikriai 14, geriausia nuo 4 iki apytikriai 8, nuosekliai sujungtas chromatografines kolonėles.
8. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad absorbentu minėtose chromatografinėse kolonėlėse naudoja stipriai rūgštinę katijonitinę dervą.
9. Būdas pagal 8 punktą, besiskiriantis tuo, kad stipriai rūgštinė kationitinė derva yra vienvalentės formos, geriausiai natrio arba kalio, arba jų mišinys.
10. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad skysčio tekėjimo greitis minėtose kolonėlėse yra nuo apytikriai 0,5 iki apytikriai 10 m /h/m .
11. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėto cirkuliuojančio žaliavos tirpalo ir vandens temperatūra yra nuo apytikriai 400°C iki apytikriai 850°C.
12. Betaino ir sacharozės gavimo iš runkelių melasos iš chromatografinės pseudo-judraus sluoksnio sistemos, turinčios mažiausiai tris chromatografines, nuosekliai sujungtas ir pritaikytas skysčių tekėjimui viena kryptimi kolonėlės, būdas, besiskiriantis tuo, kad iš eilės atlieka:
(1) melasos žaliavos tirpalo tiekimą į vieną iš minėtų kolonėlių ir liekančiosios melasos frakcijos eliuavimą iš kolonėlės, esančios pasroviui nuo minėtos kolonėlės, 1 kurią yra tiekiamas minėtas melasos žaliavos tirpalas, (2) vandens tiekimą į vieną iš minėtų kolonėlių pasroviui nuo minėtos kolonėlės, į kurią tiekia minėtą melasos žaliavos tirpalą, maždaug tuo pat metu, kaip ir minėtą melasos žaliavos tirpalą, ir produktų frakcijų, susidedančių iš sacharozės frakcijos, po kurios eina betaino frakcija, eliuavimą iš kolonėlės, esančios pasroviui nuo minėtos kolonėlės, į kurią tiekia vandenį, (3) minėto melasos žaliavos tirpalo ir vandens cirkuliavimą per minėtas kolonėles nurodyta tekėjimo kryptimi , (4) vandens tiekimą į vieną iš minėtų kolonėlių ir liekančiosios melasos eliuavimą iš kolonėlės, esančios pasroviui nuo minėtos kolonėlės, į kurią tiekia vandenį, (5) minėto melasos žaliavos tirpalo ir vandens cirkuliavimą per minėtas kolonėles nurodyta tekėjimo kryptimi,
5 (6) vandens tiekimą į vieną iš minėtų kolonėlių ir liekančiosios melasos eliuavimą iš kolonėlės, esančios pasroviui nuo minėtos kolonėlės, į kurią tiekia vandenį,
10 (7) minėto melasos žaliavos tirpalo ir vandens cirkuliavimą per minėtas kolonėles nurodyta tekėjimo kryptimi .
13. Būdas pagal 12 punktą, besiskiriantis
15 tuo, kad pakartoja 1-7 etapus, pradedant nuo melasos žaliavos tirpalo tiekimo į kolonėlę, esančią pasroviui nuo minėtos kolonėlės, i kurią minėtas melasos žaliavos tirpalas buvo tiekiamas ankstesnio ciklo metu.
20 14. Betaino ir sacharozės gavimo iš runkelių melasos, naudojant chromatografinę pseudo-judraus sluoksnio sistemą, turinčią mažiausiai tris chromatografines, nuosekliai sujungtas ir pritaikytas skysčių tekėjimui viena kryptimi kolonėles, būdas, besiskiriantis
25 tuo, kad iš eilės atlieka:
(1) melasos žaliavos tiekimą į vieną iš minėtų kolonėlių ir liekančiosios melasos frakcijos eliuavimą iš kolonėlės, esančios pasroviui nuo minėtos kolonėlės, į
30 kurią tiekia minėtą melasos žaliavos tirpalą, (2) vandens tiekimą į vieną iš minėtų kolonėlių, esančių pasroviui nuo minėtos kolonėlės, į kurią yra tiekiamas melasos žaliavos tirpalas, praktiškai tuo pat
35 metu, kaip ir minėtas melasos žaliavos tirpalas, ir produktų frakcijos, pasirinktos iš grupės, susidedančios iš sacharozės, betaino ir sacharozės frakcijos, po kurios eina betaino frakcija, eliuavimą iš kolonėlės, esančios pasroviui nuo minėtos kolonėlės, į kurią tiekia vandenį, (3) minėto melasos žaliavos tirpalo ir vandens cirkuliavimą per minėtas kolonėles nurodyta tekėjimo kryptimi , (4) vandens tiekimą į vieną iš minėtų kolonėlių ir liekančiosios melasos eliuavimą iš kolonėlės, esančios pasroviui nuo minėtos kolonėlės, į kurią tiekia vandenį, (5) minėto melasos žaliavos tirpalo ir vandens cirkuliavimą per minėtas kolonėles nurodyta tekėjimo kryptimi , (6) vandens tiekimą į vieną iš minėtų kolonėlių ir liekančiosios melasos eliuavimą iš kolonėlės, esančios pasroviui nuo minėtos kolonėlės, į kurią tiekia vandenį, (7) minėto melasos žaliavos tirpalo ir vandens cirkuliavimą per minėtas kolonėles nurodyta tekėjimo kryptimi .
15. Būdas pagal 1,2,12 ir 14 punktus, besiskiriantis tuo, kad pasiekus pusiausvyrą, minėtą ciklą pakartoja.
16. Būdas pagal 15 punktą, besiskiriantis tuo, kad kartoja 1-7 veiksmus, pradedant nuo melasos žaliavos tirpalo tiekimo į kolonėlę, esančią pasroviui nuo minėtos kolonėlės, į kurią minėtas melasos tirpalas buvo tiekiamas ankstesnio ciklo metu.
LTIP1522A 1988-06-09 1993-12-03 Method for the recovery of betaine from molasses LT3704B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FI882740A FI86416C (fi) 1988-06-09 1988-06-09 Foerfarande foer tillvaratagande av betain ur melass.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP1522A LTIP1522A (en) 1995-06-26
LT3704B true LT3704B (en) 1996-02-26

Family

ID=8526611

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP1522A LT3704B (en) 1988-06-09 1993-12-03 Method for the recovery of betaine from molasses

Country Status (19)

Country Link
US (1) US5127957A (lt)
EP (1) EP0345511B1 (lt)
JP (1) JP2619530B2 (lt)
AT (1) ATE126543T1 (lt)
AU (1) AU3500289A (lt)
CA (1) CA1326850C (lt)
DE (1) DE68923821T2 (lt)
DK (1) DK175303B1 (lt)
ES (1) ES2078225T3 (lt)
FI (1) FI86416C (lt)
GR (1) GR3017252T3 (lt)
IE (1) IE68037B1 (lt)
LT (1) LT3704B (lt)
LV (1) LV10861B (lt)
MA (1) MA21562A1 (lt)
NO (1) NO174849C (lt)
RU (1) RU2054045C1 (lt)
UA (1) UA8282A (lt)
ZA (1) ZA893914B (lt)

Families Citing this family (53)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7109005B2 (en) 1990-01-15 2006-09-19 Danisco Sweeteners Oy Process for the simultaneous production of xylitol and ethanol
FI86440C (fi) 1990-01-15 1992-08-25 Cultor Oy Foerfarande foer samtidig framstaellning av xylitol och etanol.
DE4231149C1 (de) * 1992-09-17 1993-12-16 Amino Gmbh Verfahren zur Weiterverarbeitung von technischen Restabläufen der melasseverarbeitenden Industrie
FI96225C (fi) * 1993-01-26 1996-05-27 Cultor Oy Menetelmä melassin fraktioimiseksi
US6663780B2 (en) 1993-01-26 2003-12-16 Danisco Finland Oy Method for the fractionation of molasses
FI932108A (fi) * 1993-05-10 1994-11-11 Xyrofin Oy Menetelmä sulfiittikeittoliemen fraktioimiseksi
US6265626B1 (en) 1993-09-29 2001-07-24 Regents Of The University Of Minnesota Simulated countercurrent moving bed chromatographic reactor and method for use thereof
US5556546A (en) * 1993-12-27 1996-09-17 Mitsubishi Kasei Engineering Company Method of separation into three components using a simulated moving bed
US5795398A (en) 1994-09-30 1998-08-18 Cultor Ltd. Fractionation method of sucrose-containing solutions
US5760078A (en) * 1996-03-08 1998-06-02 Gist-Brocades B.V. Process for the fractioning and recovery of valuable compounds from vinasse produced in fermentations
FI962204A0 (fi) * 1996-05-24 1996-05-24 Cultor Oy Foerfarande foer fraktionering av en loesning
US6224776B1 (en) * 1996-05-24 2001-05-01 Cultor Corporation Method for fractionating a solution
AU715541B2 (en) * 1996-07-03 2000-02-03 Tennessee Valley Authority Exclusion chromatographic separation of ionic from nonionic solutes
EP0815911B1 (en) * 1996-07-05 2004-10-06 Tennessee Valley Authority Exclusion chromatographic separation of ionic from nonionic solutes
DE69841418D1 (de) 1997-01-07 2010-02-11 Amalgamated Res Inc Nderbett
US6379554B1 (en) 1997-01-29 2002-04-30 Amalgamated Research Inc. Method of displacement chromatography
FI105048B (fi) * 1997-05-22 2000-05-31 Xyrofin Oy Menetelmä isomaltuloosin ja muiden tuotteiden valmistamiseksi
JP3478325B2 (ja) 1997-12-25 2003-12-15 オルガノ株式会社 クロマト分離方法
FR2787576B1 (fr) 1998-12-22 2001-01-12 Inst Francais Du Petrole Procede et dispositif d'analyse integree pour la caracterisation d'hydrocarbures, par simulation de distillation
US6451123B1 (en) 1999-01-14 2002-09-17 Board Of Supervisors Of Louisiana State University And Agricultural And Mechanical College Process for the separation of sugars
JP4513075B2 (ja) * 1999-12-02 2010-07-28 月島機械株式会社 炭酸ソーダの添加による軟化処理を含む限外ろ過処理による甘蔗からの精製糖製造プロセス
JP2001157600A (ja) * 1999-12-02 2001-06-12 Tsukishima Kikai Co Ltd 限外ろ過処理およびクロマト分離を含む甘蔗からの直接精糖法
DE10036189A1 (de) * 2000-07-24 2002-02-07 Dhw Deutsche Hydrierwerke Gmbh Verfahren zur Herstellung von Sorbitolen aus Standard-Glucose
FI20002150A (fi) 2000-09-29 2002-03-30 Finnfeeds Finland Oy Menetelmä tuotteiden talteenottamiseksi prosessiliuoksista
FI20010977A (fi) * 2001-05-09 2002-11-10 Danisco Sweeteners Oy Kromatografinen erotusmenetelmä
KR100469332B1 (ko) * 2002-05-06 2005-02-02 (주)진바이오 효모를 이용한 글리신베타인 생산 방법
FI20020936A (fi) * 2002-05-17 2003-11-18 Finnfeeds Finland Oy Kromatografinen erottelu
FI20021251A0 (fi) * 2002-06-26 2002-06-26 Finnfeeds Finland Oy Menetelmä betaiinin talteenottamiseksi
AU2003276296A1 (en) * 2002-11-06 2004-06-07 Danisco Sugar Oy Edible flavor improver, process for its production and use
US20050061744A1 (en) * 2003-07-16 2005-03-24 Kearney Michael M. Method for the recovery of acids from hydrometallurgy process solutions
WO2005117608A1 (en) 2004-06-04 2005-12-15 Horizon Science Pty Ltd Natural sweetener
EP1885453A4 (en) 2005-06-03 2011-06-29 Horizon Science Pty Ltd SUBSTANCES WITH BODY MASS DISTRIBUTION CHARACTERISTICS
GB2433518A (en) * 2005-12-21 2007-06-27 Danisco Process for the recovery of sucrose and non-sucrose materials
CN104323268A (zh) * 2006-09-19 2015-02-04 视界科技有限公司 从甘蔗中获得的提取物及其生产方法
JP5762313B2 (ja) * 2009-02-25 2015-08-12 デュポン ニュートリション バイオサイエンシーズ エーピーエス 分離方法
FI124319B (fi) 2009-05-08 2014-06-30 Dupont Nutrition Biosci Aps Kiinteän betaiinituotteen käyttö ja menetelmä sen valmistamiseksi
WO2011121181A1 (en) * 2010-03-30 2011-10-06 Danisco A/S Separation process
EP2386649A1 (en) * 2010-05-12 2011-11-16 Tiense Suikerraffinaderij N.V. Process for the recovery of betaine from molasses
EP2592952B1 (en) 2010-07-13 2014-09-03 Nederlandse Organisatie voor toegepast- natuurwetenschappelijk onderzoek TNO Methods and compositions for deacidifying fruit juice
WO2012106761A1 (en) 2011-02-08 2012-08-16 Horizon Science Pty Ltd Sugar extracts
KR102075326B1 (ko) * 2011-11-15 2020-02-07 티엔세 수이케라피나데리예 엔.브이. 당밀로부터 베타인의 회수 방법
WO2014032100A1 (en) 2012-08-28 2014-03-06 Phytolin Pty Ltd Extraction method
AU2014306366B9 (en) 2013-08-16 2020-03-26 Poly Gain Pte Ltd Sugar cane derived extracts and methods of treatment
FI127040B (en) 2014-06-17 2017-10-13 Norilsk Nickel Harjavalta Oy Process for purifying a cobalt-containing solution by continuous ion exchange
EP3160255B1 (en) * 2014-06-26 2019-11-27 Tiense Suikerraffinaderij N.V. Betaine composition, glucose composition, and uses thereof
EP3200891B1 (en) 2014-09-29 2020-08-19 Archer-Daniels-Midland Company Preparation and separation of a dicarboxylic acid-containing mixture using a dicarboxylate form of an anion exchange chromatography resin
GB201419852D0 (en) 2014-11-07 2014-12-24 Dupont Nutrition Biosci Aps Method
CN107266327A (zh) * 2017-06-25 2017-10-20 宜兴市天石饲料有限公司 一种天然甜菜碱的分离纯化方法
EP3758672A1 (en) 2018-02-26 2021-01-06 Danisco US Inc. Compositions for providing skin care benefits and methods of use
RU2756113C1 (ru) * 2020-09-02 2021-09-28 Общество с ограниченной ответственностью «АРНИКА» Рекомбинантная плазмидная ДНК pMF230-GSMT/DMT, кодирующая химерный фермент биосинтеза бетаина, и рекомбинантный штамм Pseudomonas denitrificans/pMF230-GSMT/DMT - продуцент бетаина
RU2765487C1 (ru) * 2020-10-01 2022-01-31 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Кубанский государственный технологический университет" (ФГБОУ ВО "КубГТУ") Способ получения бетаина и сахарозы из мелассы
CN112645991A (zh) * 2020-12-15 2021-04-13 新疆冠农果茸股份有限公司 一种分离甜菜糖蜜各组份的方法
CN113698309B (zh) * 2021-09-10 2024-02-06 中南民族大学 一种从牛肝菌中提取分离甜菜碱脂的方法

Citations (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2985589A (en) 1957-05-22 1961-05-23 Universal Oil Prod Co Continuous sorption process employing fixed bed of sorbent and moving inlets and outlets
US3732982A (en) 1970-04-03 1973-05-15 Nat Res Dev Apparatus for use in continuous liquid chromatography
US3997357A (en) 1975-10-17 1976-12-14 The Amalgamated Sugar Company Continuous process for the recovery of sugar from molasses
US4332623A (en) 1978-11-02 1982-06-01 Mitsubishi Chemical Industries, Ltd. Adsorption separation method and apparatus thereof
US4359430A (en) 1980-02-29 1982-11-16 Suomen Sokeri Osakeyhtio Betaine recovery process
US4404037A (en) 1982-08-12 1983-09-13 Uop Inc. Sucrose extraction from aqueous solutions featuring simulated moving bed
US4405455A (en) 1978-11-02 1983-09-20 Mitsubishi Chemical Industries Limited Adsorption separation apparatus
US4412866A (en) 1981-05-26 1983-11-01 The Amalgamated Sugar Company Method and apparatus for the sorption and separation of dissolved constituents
US4426232A (en) 1981-03-23 1984-01-17 Uop Inc. Extraction of sucrose
US4461649A (en) 1983-05-02 1984-07-24 Uop Inc. Desorption technique
US4519845A (en) 1984-02-09 1985-05-28 Uop Inc. Separation of sucrose from molasses
US4533398A (en) 1981-10-02 1985-08-06 Uop Inc. Extraction of sucrose
EP0279946A2 (en) 1986-12-23 1988-08-31 Mitsubishi Kasei Engineering Company Method of chromatographic separation

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3706812A (en) * 1970-12-07 1972-12-19 Universal Oil Prod Co Fluid-solid contacting apparatus
US4001112A (en) * 1972-06-14 1977-01-04 Philip Edwin Barker Method of operating a chromatographic apparatus
DE2362211C3 (de) * 1973-12-14 1978-05-11 Sueddeutsche Zucker Ag, 6800 Mannheim Verfahren zur Aufarbeitung von Melassen
JPS5326336A (en) * 1976-08-24 1978-03-11 Toray Industries Method of fractional absorption for saccharides
JPS6055162B2 (ja) * 1977-05-26 1985-12-04 参松工業株式会社 カラムクロマト分離法
US4293346A (en) * 1979-11-05 1981-10-06 Uop Inc. Simulated countercurrent sorption process employing ion exchange resins with backflushing
US4313015A (en) * 1980-02-07 1982-01-26 Uop Inc. Separation process
IT8120844V0 (it) * 1980-02-26 1981-02-19 Blum Gmbh Julius Cerniera regolabile in altezza.
US4312678A (en) * 1980-09-03 1982-01-26 Uop Inc. Extraction of sucrose from molasses
US4402832A (en) * 1982-08-12 1983-09-06 Uop Inc. High efficiency continuous separation process
JPS6041507A (ja) * 1983-08-12 1985-03-05 Mitsubishi Kasei Techno Engineers Kk クロマト分離装置の制御方法

Patent Citations (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2985589A (en) 1957-05-22 1961-05-23 Universal Oil Prod Co Continuous sorption process employing fixed bed of sorbent and moving inlets and outlets
US3732982A (en) 1970-04-03 1973-05-15 Nat Res Dev Apparatus for use in continuous liquid chromatography
US3997357A (en) 1975-10-17 1976-12-14 The Amalgamated Sugar Company Continuous process for the recovery of sugar from molasses
US4405455A (en) 1978-11-02 1983-09-20 Mitsubishi Chemical Industries Limited Adsorption separation apparatus
US4332623A (en) 1978-11-02 1982-06-01 Mitsubishi Chemical Industries, Ltd. Adsorption separation method and apparatus thereof
US4359430A (en) 1980-02-29 1982-11-16 Suomen Sokeri Osakeyhtio Betaine recovery process
US4426232A (en) 1981-03-23 1984-01-17 Uop Inc. Extraction of sucrose
US4412866A (en) 1981-05-26 1983-11-01 The Amalgamated Sugar Company Method and apparatus for the sorption and separation of dissolved constituents
US4533398A (en) 1981-10-02 1985-08-06 Uop Inc. Extraction of sucrose
US4404037A (en) 1982-08-12 1983-09-13 Uop Inc. Sucrose extraction from aqueous solutions featuring simulated moving bed
US4461649A (en) 1983-05-02 1984-07-24 Uop Inc. Desorption technique
US4519845A (en) 1984-02-09 1985-05-28 Uop Inc. Separation of sucrose from molasses
EP0279946A2 (en) 1986-12-23 1988-08-31 Mitsubishi Kasei Engineering Company Method of chromatographic separation

Also Published As

Publication number Publication date
JPH03209354A (ja) 1991-09-12
NO892362D0 (no) 1989-06-08
EP0345511A2 (en) 1989-12-13
UA8282A (uk) 1996-03-29
FI882740A (fi) 1989-12-10
NO174849B (no) 1994-04-11
ZA893914B (en) 1990-02-28
FI882740A0 (fi) 1988-06-09
NO174849C (no) 1994-07-20
LV10861B (en) 1996-08-20
GR3017252T3 (en) 1995-11-30
DK280689A (da) 1989-12-11
CA1326850C (en) 1994-02-08
MA21562A1 (fr) 1989-12-31
FI86416C (fi) 1992-08-25
DK280689D0 (da) 1989-06-08
EP0345511A3 (en) 1991-04-03
EP0345511B1 (en) 1995-08-16
JP2619530B2 (ja) 1997-06-11
ES2078225T3 (es) 1995-12-16
DK175303B1 (da) 2004-08-16
US5127957A (en) 1992-07-07
DE68923821D1 (de) 1995-09-21
LV10861A (lv) 1995-10-20
IE68037B1 (en) 1996-05-15
LTIP1522A (en) 1995-06-26
FI86416B (fi) 1992-05-15
ATE126543T1 (de) 1995-09-15
NO892362L (no) 1989-12-11
DE68923821T2 (de) 1995-12-21
IE891580L (en) 1989-12-09
AU3500289A (en) 1989-12-14
RU2054045C1 (ru) 1996-02-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
LT3704B (en) Method for the recovery of betaine from molasses
JP4371434B2 (ja) クロマトグラフ疑似移動床プロセスによる溶液分別方法
US6770757B2 (en) Method for recovering products from process solutions
JP4984203B2 (ja) クロマトグラフィー分離のために弱酸性カチオン交換樹脂を使用する溶液からの単糖の回収
DK1977017T3 (en) PROCEDURE FOR BETAINSEPARATION
RU2314288C2 (ru) Способ регенерации бетаина
JPH08509362A (ja) 糖蜜の分別方法
US6099654A (en) Process for recovering betaine
EP2897704A1 (en) Separation and recovery of xylose using weakly basic anion exchange resins
US20030217970A1 (en) Method for fractionating liquid mixtures
DE60108216T2 (de) Verfahren zur Gewinnung von Pinitol aus Johannisbrotbaumextrakten
JPH0767398B2 (ja) 甜菜糖液を処理する方法
JPH0476680B2 (lt)
JP2000051604A (ja) 3成分系のクロマト分離法

Legal Events

Date Code Title Description
PD9A Change of patent owner

Free format text: 20010904 * DANISCO FINLAND OY,FI

PC9A Transfer of patents

Free format text: 20010904 * DANISCO FINLAND OY,FI

MK9A Expiry of a patent

Effective date: 20131203