HUT71442A - Bar-shaped hollow section for manufacturing window - Google Patents
Bar-shaped hollow section for manufacturing window Download PDFInfo
- Publication number
- HUT71442A HUT71442A HU9402941A HU9402941A HUT71442A HU T71442 A HUT71442 A HU T71442A HU 9402941 A HU9402941 A HU 9402941A HU 9402941 A HU9402941 A HU 9402941A HU T71442 A HUT71442 A HU T71442A
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- frame
- profile
- hollow
- members
- window
- Prior art date
Links
Classifications
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E06—DOORS, WINDOWS, SHUTTERS, OR ROLLER BLINDS IN GENERAL; LADDERS
- E06B—FIXED OR MOVABLE CLOSURES FOR OPENINGS IN BUILDINGS, VEHICLES, FENCES OR LIKE ENCLOSURES IN GENERAL, e.g. DOORS, WINDOWS, BLINDS, GATES
- E06B3/00—Window sashes, door leaves, or like elements for closing wall or like openings; Layout of fixed or moving closures, e.g. windows in wall or like openings; Features of rigidly-mounted outer frames relating to the mounting of wing frames
- E06B3/04—Wing frames not characterised by the manner of movement
- E06B3/06—Single frames
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E06—DOORS, WINDOWS, SHUTTERS, OR ROLLER BLINDS IN GENERAL; LADDERS
- E06B—FIXED OR MOVABLE CLOSURES FOR OPENINGS IN BUILDINGS, VEHICLES, FENCES OR LIKE ENCLOSURES IN GENERAL, e.g. DOORS, WINDOWS, BLINDS, GATES
- E06B3/00—Window sashes, door leaves, or like elements for closing wall or like openings; Layout of fixed or moving closures, e.g. windows in wall or like openings; Features of rigidly-mounted outer frames relating to the mounting of wing frames
- E06B3/30—Coverings, e.g. protecting against weather, for decorative purposes
- E06B3/301—Coverings, e.g. protecting against weather, for decorative purposes consisting of prefabricated profiled members or glass
- E06B3/303—Covering metal or plastic frames with wooden profiled members
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Civil Engineering (AREA)
- Structural Engineering (AREA)
- Wing Frames And Configurations (AREA)
- Laminated Bodies (AREA)
Description
Mint ismeretes, az ablakszerkezeteket többnyire faprofilokból állítják elő. A fa kellemes és otthonos megjelenésű szerkezetet nyújt, azonban a változó időjárási viszonyok miatt meghatározott időszakonként konzerválást igényel, ami költséges és körülményes művelet.
Az utóbbi időben ablakszerkezeteket fémből is készítenek. Ha fémként nem aluminiumot vagy más, nem rozsdásodó fémet alkalmaznak, akkor ezek a szerkezetek is felületkezelést igényelnek, hogy a rozsdásodást és annak következményeit megakadályozzák. A fémek alkalmazásánál - beleértve az aluminiumot is - azzal kell számolni, hogy a fémszerkezetek kevésbé otthonosak, ugyanakkor hőhidat képeznek, következésképpen ilyen ablakszerkezetek alkalmazása esetén az emberi komfortérzet csökken.
A fentieken túlmenően ablakszerkezeteket újabban műanyagprofilokból is gyártanak. Ezek a megfelelő színezés esetén eléggé otthonos szerkezetek, és karbantartást alig igényelnek. Hiányosságuk azonban, hogy különösen nagyobb méretű ablakoknál a műanyag ablakszerkezetek stabilitása és alaktartósága nem kielégítő, messze elmarad a fémből készült ablakszerkezetekétől. Ennek kiküszöbölésére különböző segédeszközöket kell alkalmazni, ami viszont az ablakgyártást megnehezíti és költségesebbé teszi. Ezzel azonban a gyakorlati tapasztalatok szerint alig gyártható olyan ablakszerkezet, amely a fából készült szerkezetekkel összevethető lenne.
-3A fából készült ablakszerkezetek karbantartási költségeinek csökkentésére javasoltak már olyan megoldást is, amely szerint az ablaknak az időjárás viszontagságainak kitett külső oldalát fémlemezzel burkolták. Ez a megoldás sem váltotta be a hozzáfűzött reményeket.
A jelen találmánnyal célunk a fenti hiányosságok kiküszöbölése, azaz olyan tökéletesített megoldás létrehozása, amellyel a nyílászáró szerkezetek, főleg ablakok könnyen és viszonylag olcsón gyárthatók, továbbá a szerkezet stabilitása és tartóssága megegyezik a fémből, főleg alumíniumból készült ablakszerkezetével.
A kitűzött feladat megoldásához üreges keretprofilt hoztunk létre nyílászáró szerkezetekhez, főleg tokból és szárnyból álló ablakszerkezetekhez, amelynek lényege, hogy a tokhoz és szárnyhoz egyaránt felhasználható, teherhordó üreges keretprofil fémből van kialakítva, amelynek a belső és/vagy a külső homlokoldala burkoló faprofillal van ellátva .
A találmány további jellemzője szerint célszerű, ha az üreges keretprofil belső és/vagy külső homlokoldalán hosszirányú borda, továbbá a burkoló faprofilban ezt a profilt befogadó hosszhorony van kialakítva. Célszerűen a hosszhorony által befogadott borda fecskefarokszerű kapcsolatot biztosít.
Célszerűen a burkoló faprofil az üreges keretprofillal hosszirányban egymásba tolható és így van rögzítve, sőt helyzetében adott esetben ragasztással is rögzíthető.
*·’· ·. .:.. ,,,· ·,,·
-4A találmány szerinti ablakszerkezet ablaktokból és ezzel társított legalább egy nyitható ablakszárnyból áll. Az ablaktok és az ablakszárny a találmány szerinti üreges ablakprofil egymáshoz illesztett szakaszaiból vannak kialakítva, továbbá a sarokkörzetekben az üreges keretprofilba bevezethető sarokidomokkal vannak a keretelemek összefogva.
A találmány szerinti ablakszerkezet olyan eljárással gyártható, amely szerint az ablaktokot és az ablakszárnyat a találmány szerinti üreges keretprofilból készítjük. Ennek során az ablakszárnyhoz először az üreges keretprofilból leszabjuk az ablakszárny négy szárnykeretelemét a megfelelő sarok-kialakítással, majd ezeket párosával és egymásra merőlegesen az előírt távközre rendezzük el, ezután a sarkoknál elrendezzük az összekapcsoló sarokidomokat, mégpedig úgy, hogy azoknak szárai a csatlakoztatandó szárnykeretelemekkel egy vonalban legyenek. Ezután a sarokidomokra rátoljuk az illeszkedő üreges keretprofilrészeket mindaddig, amíg a sarokidomok belső szára az üreges keretprofilelemeken fel nem fekszik. Ezután az egymással szemközt elhelyezkedő további két üreges keretprofilelemet toljuk össze, majd az így kialakított keretszerkezetet a sarokidomok sarokkörzetében végzett összeszorítási művelettel alakzáróan rögzítjük.
A találmány szerinti megoldás célszerű kiviteli alakjait, illetve foganatosítási módjait az aligénypontok ismertetik.
Az üreges keretprofil fémprofilja szerepel teherhordó részként a találmány szerinti tok- és szárnykonstrukció-5·**> ···· ··
•......... ...· ·.,♦ nál, ugyanakkor a burkoló faprofil a nyílászáró szerkezetnek kellemes külső megjelenést és otthonos érzetet nyújt.
A találmányt részletesebben a csatolt rajz alapján ismertetjük, amelyen a találmány szerinti megoldás néhány példaként! kiviteli alakját tüntettük fel. A rajzon:
- az 1A-1F. ábrákon ablaktokhoz és ablakszárnyhoz használt találmány szerinti kombinált keretprofilok metszetei láthatók;
a 2. ábrán a találmány szerinti kombinált keretprofil további változata látható metszetben;
a 3. ábra a 7. ábrán III-III vonal mentén vett metszet;
a 4. ábra a 7. ábrán IV-IV vonal mentén vett metszet;
- az 5A. és 5B. ábrán rögzítőcsap oldalnézete, il- letve az 5B. ábrán az 5A. ábrán v-V vonal mentén vett metszet látható;
- a 6A. és 6B. ábrákon a 7. ábrán látható ablakszerkezethez alkalmazható sarokidom két változata látható oldalnézetben;
a 7. ábrán a találmány szerinti kombinált keretprofilból gyártott ablakszerkezet belső homloknézete látható;
a 8. ábrán a 7. ábra szerinti ablaktok szétbontott állapotban látható;
a 9. ábra a 7. ábra szerinti ablakszárny szét-6’ · · · · · «. ..
·* ·*·. .· ···. ·
.............. ·..· bontott képét szemlélteti;
a 10. ábrán a 7. ábra szerinti ablakszerkezethez használható osztott ablakszárny szétbontott képe látható;
a 11. ábrán a találmány szerinti kombinált keretprofilból készült, nem-nyitható ablak alsó metszete látható;
a 12. ábra rögzítőléc további kiviteli alakját szemlélteti metszetben.
A rajzon hasonló részleteket azonos hivatkozási számokkal jelöltünk. Az üreges profilok esetében az alkalmazott hivatkozási jeleket felső vesszővel egészítettük ki olyan esetekben, ha azok az ablaktokot képezik. A fémből, a jelen esetben alumíniumból és fából készült kombinált, találmány szerinti keretprofilok hivatkozási számát a típustól függően az A, B, C, D, E és F hivatkozási jelekkel egészítettük ki.
Az 1A-1F. ábrákon rúd-alakú 10A-10E, 12E és 12F keretprofilokat metszetben tüntettünk fel, amelyek a találmány szerinti kombinált profilként vannak kialakítva. A 10A10D keretprofilok mindegyike alkalmazható ablaktokok vagy ablakszárnyak gyártásához. Ezek mindegyike üreges 14A-14D fémprofilból áll, amely a belső 22A-22D homlokoldalán burkoló 16A-16F faprofillal van ellátva. A burkoló 16A-16F faprofilok egy vagy több hosszhoronnyal vannak ellátva. Az ábrázolt esetben 36A-36D hosszhoronyt tüntettünk fel, amelyek a 14A-14D fémprofilokkal szomszédos oldalon vannak kialakítva.
•· ·* ·* ···· »1 • · · * · · * < » • .·*· · ··· · ···· ·« ·«*· ··»* \t*
-7A 14A-14D fémprofilok belső 22A-22D homlokoldalán egy vagy több 32A-32D borda van kialakítva, amelyeket a 36A36D hosszhornyok fogadnak be.
Az ábrázolt példaként! kiviteli alaknál a 32A-32D bordák fecskefarokszertfen tagoltak. A 36A-36D hosszhornyokkal ellátott 16A-16F, illetve 18E-18F faprofilok hosszirányban rátolhatók a 10A-10D keretprofilok 32A-32D bordáira, és adott esetben azzal össze is ragaszthatok. A járulékos ragasztással a rögzítés még szilárdabb. Természetesen a 14A14D aluminiumprofilok és a 16A-16F faprofilok között sokféle más rőgzítésmód is elképzelhető.
Megjegyezzük továbbá, hogy az üreges 14 fémprofilok gyártásához az alumíniumon túlmenően az ablakgyártásban alkalmazható bármely más fém is felhasználható. A 14A-14B fémprofilok külső 20A-20D homlokfelülete lényegében sík és csupán a szabad vége van befelé hajlítva, ahol 24A-24D hosszhorony van kialakítva.
A 14A-14D fémprofiloknak a belső 22A-22D homlokoldalt határoló részén U-alakú 28A-28B hosszhorony alakítható ki, jóllehet ezt az ábrázolt kiviteli alaknál csupán a 14A és a 14B fémprofiloknál alkalmaztuk. A 28A-28B, valamint a 24A-24D hosszhornyok rendeltetésére alább térünk ki részletesebben.
Az 1E. és 1F. ábrákon kombinált 12E, illetve 12F keretprofilt tüntettünk fel, ezeknél azonban a külső 20E, illetve 20F homlokfelület is el van látva 18E, illetve 18F fa ····
-8profillái. A burkoló 18E és 18F faprofilok is rendelkeznek 38E, illetve 38F hosszhornyokkal, amelyek 34E, illetve 34F bordát fogadják k be a rögzítéshez. A 14E és 14F fémprofilok hosszirányában feltolható a 18E, illetve 18F faprofil a 34E, illetve 34F bordára, és ezáltal helyzetében rögzíthető. Itt is alkalmazhatunk adott esetben járulékos ragasztást vagy más ismert rögzítésmódot.
A kombinált 12F keretprofilnál a 14F aluminiumprofil belső 22F homlokoldala felőli részen 28F hosszhornyot alakítottunk ki. A 14E fémprofil itt külön nem ábrázolt 28E hosszhoronnyal is készülhet.
Az ΙΑ., IC. és 1E. ábrán feltüntetett, alumíniumból és fából készült, kombinált 10A, 10C, 12E keretprofilokat ablakszárnyak keretének készítéséhez javasoljuk, ugyanis ezek lefelé megnyújtott 16A, 16C, illetve 16E faprofillal vannak a belső oldalon ellátva, A lefelé meghosszabbított részeken egy-egy 30A, 30C, illetve 30E hosszhornyot alakítottunk ki, amelynek szerepére alább térünk ki.
A 2. ábrán a találmány szerinti kombinált keretprofil további példaként! kiviteli alakja látható, amelyet egészében 40 hivatkozási számmal jelöltünk. Ez lényegében abban különbözik a 10B és 10D keretprofiloktól, hogy az üreges 14 fémprofil külső 20 homlokfelülete mindkét oldalon túlnyúlik, és egy-egy 24 hosszhoronnyal van ellátva. A 14 fémprofil kétoldalt egy-egy U-alakú 28 hosszhoronnyal rendelkezik a belső 22 homlokoldal körzetében is. A kombinált 40 keretprofil és a 24, 28 hosszhornyok szerepére és alkalmazásmód-9jára alább terűnk ki részletesebben.
A 7. ábrán a találmány szerinti 58 ablakszerkezet belső homloknézete látható, amelyet a találmány szerinti keretprofilokból gyártottunk. Az 58 ablakszerkezet 60 ablaktokból és két nyitható 70 ablakszárnyból áll. A jobb áttekinthetőség kedvéért a 70 ablakszárnyak vasalását külön nem ábrázoltuk, ez ugyanis nem tartozik a találmány szerinti keretprofilokból gyártott ablakszerkezet lényegéhez.
A találmány szerinti 60 ablaktoknak oldalsó 62 és 64 tokkeretelemei, felső 66 tokkereteleme és alsó 68 tokkereteleme van, amelyek mindegyike például az 1B. ábrán keresztmetszetben látható 10D keretprofilból készült, ezek megfelelő sarokkiképzéssel vannak leszabva és összeépítve. A 60 ablaktok sarkainál a 6A. és 6B. ábra szerinti 44 vagy 50 sarokidom van betolva a 10Β» keretprofilok belső 26Β» űregébe, a sarkok merev és szilárd összekapcsolásához. A 60 ablaktok a 7. ábrán látható kivitelnél központi osztó 82 tokkeretelemmel rendelkezik. Ez készülhet például a 2. ábrán metszetben látható 40 keretprofilból. A 82 tokkeretelem a végein 84» rögzítőidomokkal van ellátva (5A., illetve 5B. ábra), amely a 40» keretprofil belső üregébe nyúlik a rögzítéshez.
Az 5A. és 5B. ábrán jól kivehető, hogy a példaként! 84' rögzítőcsap felső szélesebb 94» része alul keskenyebb 92' részben folytatódik, és az átmenet körzetében a két szembenlévő oldalon egy-egy 88» , illetve 90' hosszhoronnyal van ellátva. A keskenyebb 92» rész az összeszerelt 60 ablaktoknál a 28' hosszhoronyban ül, és ott helyzetében 86» csa
-10varral van rögzítve, amely 96< furatban hézagmentesen van elrendezve. A 86» csavar kicsavarásával a 28» hosszhorony fenekén rögzítjük a 84' rögzítőidomot. Eközben megakadályozzák a 88» és 90» hosszhornyok, hogy a 84» rögzítőidom a 86» csavar mozgásirányával szemben elmozduljon, hiszen ezek a 28» hosszhorony oldalfalainak felső végén megvezetik a nyelvszeríí nyúlványokat.
A 3. ábrán az 58 ablakszerkezet részletének metszete látható. Itt jól kivehető, hogy a kombinált 10B és 10C keretprofilok egymással miként működnek együtt. Külön nem ábrázolt tömítőcsíkok vannak a 24Β» és a 30A hosszhornyokba behelyezve, amelyek az 58 ablakszerkezet mögötti teret tömítetten lezárják az ablakszerkezet másik oldalát határoló tértől. Az 58 ablakszerkezet nyíló 70 ablakszárnya szigetelő 98 üvegbetéttel van ellátva. A 24C hosszhoronyba behelyezett és itt külön nem ábrázolt tömítés révén tömített kapcsolatot biztosítunk a 14C fémprofil és a szigetelő 98 üvegbetét külső üvegfelülete között. A szigetelő 98 üvegbetétet a 72 szárnykeretben 100 rögzítőlécek tartják befogva, amelyek általában rugalmas tömítőelemeken keresztül a 98 üvegbetét belső üvegfelületét tömitetten lezárják.
A 4. ábrán jól látható az osztó 82 tokkeretelem és a 72 szárnykeret csatlakoztatása, amelyek a 10C keretprofilból készültek. A 7. ábra IV-IV vonal mentén vett metszetének megfelelően a 4. ábra szerinti 72 szárnykeretek egy-egy szigetelő 98 üvegbetéttel vannak felszerelve. Külön nem ábrázolt tömítések helyezkednek el a 24» hosszhornyokban, ame• ·
-11lyek a 82 tokkeretelemen tömítetten felfekszenek a 10C keretprofilból kialakított 72 szárnykeretek külső oldalán. A belső oldalon külön ugyancsak nem ábrázolt tömítés helyezkedik el a 24A hornyokban, amelyek a 82 tokkeretelem burkoló 16» faprofilján fekszenek fel.
A 7. ábra szerinti 58 ablakszerkezet mindkét ablakszárnyának 72 szárnykerete oldalsó 74 és 76 számykeretelemekből, alsó 78 szárnykeretelemből és felső 80 szárnykeretelemből áll, amelyek megfelelő sarokillesztés révén az IC. ábrán feltűntetett 10C keretprofilból vannak kialakítva és egymáshoz a 6. ábrán látható 44 vagy 50 sarokidomok behelyezésével vannak összekapcsolva. A 7. ábrán feltüntetett állapotban a szigetelő 98 üvegbetétek még nincsenek behelyezve, ezért a 10C keretprofilok 14C fémprofiljának 24C hosszhornya még jól látható. Az 58 ablakszerkezet teljes összeszerelésénél a szigetelő 98 üvegbetéteket a 72 szárnykeretekben 100 rögzítőlécek tömítetten rögzítik.
A 8. ábrán a 60 ablaktok szétbontott képe látható, amelyen jól követhető a gyártási eljárás, azaz az összeszerelés egyes lépései. Az ablaktokgyártás első lépéseként az oldalsó 62 és 64 tokke rét elemeket, a felső és alsó 66, illetve 68 tokkeretelemeket az ábrán feltüntetett 45°-os végződésekkel leszabjuk a szálban gyártott 10B' keretprofilból. Ezután ezeket a 8. ábrán látható módon rendezzük el az összeszereléshez, mégpedig úgy, hogy a 16B' faprofilok fölfelé helyezkedjenek el. A 44», illetve 50» sarokidomokat is a feltüntetett módon rendezzük el. Ezután a 44», illetve 50'
-12sarokidomokat és az oldalsó 62 és 64 tokkeretelemeket egyidejűleg összetoljuk, aminek során a 44» és 50» sarokidomok egyik szára az alsó és felső 66, illetve 68 tokkeretelemek 10Β» keretprofiljának a belső terébe tolódik mindaddig, amíg a 66 és 68 tokkére tel emeken föl nem ütközik. Ezután a 44» vagy 50» sarokidomokat befogadó felső és alsó 66 és 68 tokkeretelemeket a közép felé összetoljuk, aminek során a 44» és 50» sarokidomok másik szára betolódik az oldalsó 62 és 64 tokkeretelemek 10Β» keretprofiljainak belső terébe. Ez a betolás mindaddig történik, amíg a 44» vagy 50» sarokidomok belső sarka föl nem ütközik a 62 és 64 tokkeretelemek 10Β» keretprofiljának 14Β» fémprofilján.
Ezt követően az összeállított 60 ablaktoknak mind a négy sarkát összepréseljük, ezáltal a 14C fémprofilok nyelvei egymásba préselődnek, és a 44», 50» sarokidomok végeivel együtt alak- és erőzáró, azaz oldhatatlan kapcsolatot hozunk létre.
Ha a 7. ábrán látható módon központi 82 tokkeretelemet alkalmazunk osztóbordaként, akkor azt a 60 ablaktok oldalsó 62 és 64 tokkeretelemei között központosán kell elrendezni. A 8. ábrán látható, hogy az osztó 82 tokkeretelem felső és alsó vége egy-egy 84» rögzítőidomon keresztül csatlakozik a felső, illetve alsó 66, illetve 68 tokkeretelemhez. A 84» rögzítőidom keskenyebb 92» része az alsó és a felső 68, illetve 66 tokkeretelem 24» hosszhornyába van középig betolva, és ott a 86» csavarnak a 90» furatba való becsavarásával van rögzítve. A rögzítés során a 84» rögzítői • · ♦
-13dom szélesebb 94» része (5A. ábra) a 10B keretprofilba nyúlik.
A fentebb már ismertetett műveleti lépésekhez hasonlóan, a 62 és 64 tokkeretelemeket és a 44», 50» sarokidomokat a közép irányába toljuk mindaddig, amíg azok belső sarka az alsó 68 tokkeretelemen és a felső 66 tokkeret elemen fel nem fekszik. Ekkor a felső 66 tokkeretelem és az alsó 68 tokkeretelemek a betolt 44» vagy 50» sarokidomokkal a közép irányába eltolódnak, amíg a 44» vagy 50» sarokidomok belső sarka a 62 54 tokkeretelem 10Β» keretprofilján fel nem ütközik. Ezután végezzük el a préseléses rögzítést.
Az összepréseléses rögzítési művelet során a 84» rögzítőidomok behatolnak a 82 tokkeretelem 14» aluminiumprofiljának belső üregébe. A 14» fémprofil külső oldalai hosszirányban, az osztó 82 tokkeretelem mindkét oldalán a 24Β» hosszhoronynak megfelelő magassággal a 14Α» fémprofil fölötti részen meg van rövidítve (8. ábra), ezáltal a 82 tokkeretelem külső 20 oldalán sima csatlakoztatást érünk el a 66 és 68 keretelemek 14Β» fémprofiljának befelé hajlított külső 20Β» homlokfelületénél.
A 9. ábrán a nyíló 70 ablakszárny szétbontott és összeszerelésre beállított helyzetben látható a gyártástechnológia ismertetéséhez. A 70 ablakszárny 72 szárnykerettel rendelkezik, amely oldalsó 74 és 76 szárnykeretelemekből, valamint alsó és felső 78, illetve 80 szárnykeretelemekből áll. Ezek mindegyike a 9. ábrán látható 45°-os végkialakítással az IC. ábrán látható 10C keretprofilból van leszabva.
Α 9. ábrán a leszabás utáni és az összeillesztés előtti állapotban láthatók az alkotórészek, ahol a 16C faprofilok felül helyezkednek el, és a 44 vagy 50 sarokidomok is az öszszeszerelési helyzetbe vannak beállítva. A szigetelő 98 üvegbetét központosán úgy van elrendezve, hogy annak alsó felülete magasabban helyezkedjék el, mint a 10C keretprofil 24C hosszhornya.
A négy 100 rögzítőlécet olyan magasan helyeztük el, hogy azok alsó felülete azonos síkban vagy kissé magasabban legyen, mint a szigetelő 98 üvegbetét felső felülete. A külön nem ábrázolt tömítéseket behelyeztük a 24C hosszhornyokba. Ezután az egymásra merőleges 74 és 76 szárnykeretelemeket és a 44 vagy 50 sarokidomokat a közép irányába eltoljuk, aminek során a 44 vagy 50 sarokidomok egyik szára a 78 vagy 80 szárnykeretelem 26C keretprofiljának belső terébe csúszik mindaddig, amíg a 44 vagy 50 sarokidom belső sarka a 78 és 80 szárnykeretelem 10C keretprofiljának 14C fémprofilján fel nem ütközik. Eközben a 24C hosszhornyokban lévő tömítések a 74 és 76 szárnykeretelemeknél becsúsznak a szigetelő 98 üvegbetét alá, a 100 rögzítőlécek pedig fölfekszenek a szigetelő 98 üvegbetéten és a 74 és 76 szárnykeret elemek 16C faprofilján.
Ezután az alsó és a felső 78, illetve 80 szárnykeretelemeket toljuk össze, a 44 vagy 50 sarokidomokkal együtt, ennek során a 44 és 50 sarokidomok másik szára a rájuk merőleges 74 és 76 szárnykeretelemek belső terébe csúszik mindaddig, amíg a belső sarkuk fel nem ütközik a 74 • ·
-15és 76 szárnykereteleinek 10C keretprofiljának 14C fémprofilján. Eközben a 24C hosszhornyokban lévő tömítések a 78 és 80 szárnykeretelemekbe csúsznak, mégpedig a szigetelő 98 üvegbetét alá, és ilyenkor az alsó és felső 100 rögzítőlécek felfekszenek a 98 üvegbetéten, és a 78 és 80 szárnykeretelemek 16C faprofilján. A 74 és 76 szárnykeretelemek 45°-ban levágott végeinek köszönhetően ezek helyzetükben rögzítik a 100 rögzítőléceket.
Ezzel az összeszerelés megtörtént, amit követ a préselési művelet. Ennek során a 72 szárnykeretet a négy sarkán összepréseljük, ezáltal a 14C fémprofilok és a csatlakozóprofilok nyúlványait összepréseljük a 44 és 50 sarokidomokkal . Ezzel tehát alak- és erőzáró kapcsolatot hozunk létre az alkotórészek között.
A 10. ábrán csupán vázlatosan mutattunk be olyan 70 ablakszárnyat, amelyet 10A keretprofilból gyártottunk. Ez függőleges 102, illetve vízszintes 104 és 106 osztóbordákkal rendelkezik. Ennek megfelelően a 70 ablakszárny négy szigetelő üvegbetéttel rendelkezik, amelyek közül azonban a 10. ábrán csak a 98A és 98B üvegbetétet ábrázoltuk.
A 9. ábra szerinti megoldáshoz képest abban különbözik a 10. ábra szerinti kivitel, hogy a központi 102 osztóbordán kívül vízszintes 104 és 106 osztóbordákat alkalmaztunk. A 102, 104 és 106 osztóbordák a jelen esetben a 2. ábra szerinti 40 keretprofilból készültek, amelyeknek a külső homlokfelületén mindkét oldalon - hasonlóképpen az osztó 82 keretelemhez - rövidebb kivitelűek, hogy pontos
csatlakoztatást érjünk el a 70 ablakszárny 14A, illetve 14 fémprofiljainak külső 20A, illetve 20 homlokfelületén, valamint a központi 102 osztóbordánál.
A 102, 104 és 106 osztóbordák végeinél ugyancsak alkalmaztunk 84 rögzítőidomokat a fentiekben már ismertetett módon. A 70 ablakszárny összeszerelésekor először a 84 rögzítőidomokat a keskenyebb 92 részükkel betoljuk a a 74, 76, 78 és 80 szárnykeretelemek 14A fémprofiljának 28A hosszhornyaiba, valamint a központi 102 osztóborda 14 aluminiumprofiljának 28 hosszhornyába. Ezután azokat a 86 csavarok meghúzásával rögzítjük a 28A, illetve 28 hosszhornyokban, a 8. ábra kapcsán már ismertetett módon.
Következő műveleti lépésként (a 9. ábrával kapcsolatban előadottakhoz hasonlóan) a 44 vagy 50 sarokidomokat és a függőleges 74 és 76 szárnykeretelemeket a közép irányába eltoljuk mindaddig, amíg azok belső sarka fel nem ütközik a 78 és 80 szárnykeretelemek 14A fémprofilján. Ezáltal a 24A és 24 hosszhornyokat a külön nem ábrázolt tömítésekkel együtt betoljuk a függőleges 74 és 76 szárnykeretelemekbe, a szigetelő 98A és 98B úvegbetétek alá, a 104 és 106 osztóbordákat pedig rátoljuk a központi 102 osztóbordán rögzített 84 rögzítőidomok vastagabb 94 részére. A függőleges 100 rögzítőlécek ilyenkor fölfekszenek a szigetelő 98A és 98B szigetelőbetéteken (és a külön nem ábrázolt további két szigetelő üvegbetéten is), valamint a 74 és 76 szárnykeretelemek, továbbá a központi 102 osztóborda 16A, illetve 16 faprofilján.
A 9. ábra kapcsán ismertetettekhez hasonlóan ezután
a 78 és 80 szárnykeretelemeket a betolt 44 vagy 50 sarokidomokkal együtt a közép irányába toljuk. Eközben a 78 és 80 szárnykeretelemeken rögzített 84 rögzítőidomokat bevezetjük a központi 102 osztóborda 40 keretprofiljának a 14 fémprofiljába. Ilyenkor a 24A és 24 hosszhornyok a külön nem ábrázolt tömítésekkel együtt becsúsznak a felső és alsó 78, illetve 80 szárnykeretelemekbe, a 98 üvegbetét alá.
Ezután a készre szerelt 70 ablakszárny négy sarkát a
9. ábra kapcsán ismertetett módon préseléssel rögzítjük.
A 100 rögzítőlécek felfekszenek a 16A és 16 faprofilon, és mivel azok végei is 45°-ban vannak leszabva a 10. ábrán látható módon, az ablaksarkoknál az összeszerelés és préselés után ezek is helytállóan befogott állapotba kerülnek.
A 11. ábrán a találmány szerinti kombinált 10B keretprofil alkalmazása látható nem nyitható ablak esetében. A korábbiakban már ismertetett osztóbordák alkalmazása itt is lehetséges a 28B hosszhoronynak köszönhetően.
A fenti leírásból kitűnik, hogy a találmány szerinti kombinált 10 és 12 keretprofilok üreges 14 fémprofiljai a nyílászáró szerkezetek tokjánál és szárnyánál egyaránt felhasználhatók teherhordó elemként, a burkoló 16 és 18 faprofilok viszont kizárólag díszítési célokat szolgálnak, azaz a hideg hatású fémprofilt legalább belül lefedik, továbbá hőhidak képződését akadályozzák, ezáltal a fémprofilon keresztüli hőveszteséget csökkentik.
A 14 fémprofilok célszerűen alumíniumból készülhet-18-
nek, mégpedig színezett kivitelben. A burkoló faprofilok ugyancsak színezhetek, és ezek a kereskedelmi forgalomban beszerezhető bármilyen fafajtából gyárthatók.
A 6A. ábrán látható 44 sarokidomnak egymásnak merőleges 46 és 48 szárai vannak, amelyek a jelen esetben fogazásszerű felületi profilozással vannak ellátva. Ezekbe a fogazásokba a 14 fémprofil végeiből kinyúló nyelvek kapcsolódnak, és ezáltal a tok- vagy keretrészek alakzáró kapcsolata alakítható ki.
A 6B. ábrán olyan 50 sarokidomot szemléltettünk, amely kemény műanyagból van kialakítva. Ennek egymáshoz képest állítható 52 és 54 szárai vannak, amelyeket 56 csap csuklósán fog össze. Ezzel tehát az 52 és 54 szárak tetszés szerinti szögbe állíthatók 90 és 180° közötti szögtartományban. Ezáltal lehetővé válik olyan ablakszerkezetek gyártási is, amelyek sokszög-alakúak, vagy adott esetben háromszögvagy sokszög-alakú ablakrészeket tartalmaznak. Természetesen műanyagból az 50 sarokidomok csukló nélkül egyetlen darabból is gyárthatók a megadott szárszöggel.
A burkoló 16 és 18 faprofilok a széleik mentén elláthatók szilikonbázisú tömítőanyaggal. Ezáltal a 16 és 18 faprofilok és az üreges 14 fémprofil között körzet tömítetten lezárható, amivel a nedvesség behatolását megakadályozhatjuk. Hasonlóképpen a 16 és 18 faprofilok sarokillesztési felületei is tömíthetők vízálló ragasztóanyaggal.
A 100 rögzítőléceket nyomás alkalmazásával is rögzíthetjük. Ezek szilárdan befogják a szigetelő 98 üvegbeté-
·· teket a 72 szárnykeretbe, továbbá adott esetben gumiból készült 108 tömitőprofilokkal letömíthetik a 98 üvegbetétek és a 16, 18 faprofilok közötti hézagot, így azokba nem juthat kondenzvíz. A 100 rőgzítőléceknek ezt a kiviteli változatát a 12. ábrán szemléltettük.
Claims (18)
- SZABADALMI IGÉNYPONTOK1. Üreges keretprofil nyílászáró szerkezetekhez, főleg ablaktokból (60) és ablakszárnyból (70) álló ablakszerkezetekhez (58), amely keretprofilnak az ablak külső oldalát képező, külső homlokfelülete (20) és ezzel szembenfekvő belső homlokfelülete (22) van, azzal j ellemezve, hogy a keretprofil (10; 12) ablaktok- és ablakszárnygyártásra egyaránt alkalmas, teherviselő és üreges fémprofilból (14), valamint ennek belső homlokoldalán (22) és/vagy a külső homlokoldalán (20) elrendezett burkoló faprofilból (16, illetve 18) van kialakítva.
- 2. Az 1. igénypont szerinti üreges keretprofil, azzal j ellemezve, hogy a fémprofil (14) belső és/vagy külső homlokoldalán (22, illetve 20) hosszirányban legalább egy borda (32, illetve 34) , a faprofilban (16, 18) pedig a bordát (32, 34) befogadó hosszhorony (36, illetve38) van kiképezve.
- 3. A 2. igénypont szerinti üreges keretprofil, azzal j ellemezve, hogy a borda (32, 34) és a hosszhorony (36, 38) egymással fecskefarok-szerűen kapcsolódó kialakításúak.
- 4. A 2. vagy 3. igénypont szerinti üreges keretprofil, azzal jellemezve, hogy a faprofil (16, 18) a • · fémprofil (14) bordájára (32, 34) hosszirányban rácsúsztatható kialakítású.
- 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti üreges keretprofil, azzal jellemezve, hogy a faprofil (16, 18) a fémprofilhoz (14) van ragasztva.
- 6. Az 5. igénypont szerinti üreges keretprofil, azzal j ellemezve, hogy a faprofil (16, 18) a fémprofilhoz (14) a borda (32, 34) és a hosszhorony (36, 38) körzetében van ragasztva.
- 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti üreges keretprofil, azzal jellemezve, hogy az üreges fémprofilnak (14) a belső homlokoldala melletti körzetében U-alakú vezető hosszhornya (28) van.
- 8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti üreges keretprofil, azzal j ellemezve, hogy az üreges fémprofil (14) a külső és belső homlokoldalán (20, 22) keresztülmenő képzeletbeli hossz-szimmetriasíkjára nézve szimmetrikus, osztóbordaként alkalmazható kialakítású.
- 9. Ablakszerkezet ablaktokkal (60) és legalább egy, ehhez elmozdíthatóan kapcsolódó ablakszárnnyal (70), azzal jellemezve, hogy az ablaktok (60) és az ablakszárny az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti rúdszerű, üreges keretprofilból (10, 12) leszabott tokkeretelemekből (62, 64, 66, 69), illetve szárnykeretelemekből (74, 76, 78, 80) van kialakítva, amelyek a sarkoknál a keretprofil (10, 12) üregébe nyúló sarokidomokkal (44, illetve 50) vannak összefogva.
- 10. A 9. igénypont szerinti ablakszerkezet, azzal j ellemezve, hogy a sarokidomok (50) állítható szárakkal (52, 54) vannak ellátva.
- 11. A 9. vagy 10. igénypont szerinti ablakszerkezet, azzal j ellemezve, hogy két nyíló ablakszárnya (70) és ezek számára ütközőként szereplő, osztó tokkereteleme (82) van, továbbá az osztó tokkeretelem (82) üreges fémprofiljába (14) mindkét végén egy-egy rögzítőidom (84) van helyezve, amelyek a szárnykeretelemekben (78, 80) kialakított hosszhoronyba (28) nyúló, elkeskenyített résszel (92) rendelkeznek.
- 12. A 9-11. igénypontok bármelyike szerinti ablakszerkezet, azzal jellemezve, hogy az ablakszárnynak (70) legalább egy függőleges osztóbordája (102) és legalább egy vízszintes osztóbordája (104, 106) van, továbbá, a függőleges osztóborda (102) üreges fémprofiljába (14) mindkét végén rögzítőidom (84) van építve, amelyek a felső és az alsó szárnykerételemek (80, 78) hosszhornyába (28) nyúló, elkeskenyített résszel (92) rendelkeznek, továbbá, a víz-23- szintes osztóbordák (104, 106) üreges fémprofiljába (14) a végeiken ugyancsak egy-egy rögzítőidom (84) van behelyezve, amelyek a függőleges szárnykeretelemek (74, 76) hosszhornyába (28) nyúló, elkeskenyített résszel (92) rendelkeznek.
- 13. Eljárás ablakszerkezetek gyártására, amelynél ablaktokból (60) és legalább egy nyitható ablakszárnyból (70) álló ablakszerkezetnél a keretelemeket rúd-alakü keretprofilból készítjük, azzal j ellenezve, hogy az ablaktokot (60) és az ablakszárny (70) szárnykeretét (72) az 1-9. igénypontok bármelyike szerinti üreges kombinált keretprofilból (10; 12; 40) készítjük, amelynek során az ablaktok (60) és a szárnykeret (72) készítéséhez először az üreges keretprofilokból (10B, 10D; 10A; 10C) az előírt sarokillesztésnek megfelelő alakban leszabjuk a tokkereteiemeket (62, 64, 66, 68) és a szárnykeretelemeket (74, 76, 78, 80), majd az összetartozó tokkeret el emeket (62, 64, 66, 68) és a szárnykeretelemeket (74, 76, 78, 80) párosával, egymással párhuzamosan és egymástól távközre rendezzük el, ezután a keretelemek képzeletbeli metszéspontjaiban egy-egy sarokidomot (44; 50) úgy rendezünk el, hogy azoknak szárai (46, 48,- 52, 54) a szomszédos keretprofillal egy vonalban helyezkedjék el, továbbá az összetartozó tokkereteiemek közül két tokkeretelemet (62, 64) és két szárnykeretelemet (74, 76) a velük társított sarokidomokkal (44; 50) összetoljuk, ezáltal a sarokidomok (44; 50) egy-egy szárát a keretprofilok belső ·’? <.'· ·”’ .:.. ·. · ·’ *·*. :·· ···· »f| · üregébe toljuk mindaddig, amíg a sarokidomok (44; 50) belső sarka a csatlakoztatott üreges tokkeretelemen (66, 68), illetve szárnykeretelemen (78, 80) fel nem fekszik; ezután a két fennmaradó tokkeretelemet (66, 68) és számykeretelemet (78, 80) a behelyezett sarokidomokkal (44; 51) összetoljuk, ennek során azok másik szárát a velük csatlakoztatott tokkeretelemek (62, 64) , illetve szárnykeretelemek (74, 76) belső üregébe toljuk mindaddig, amíg azok belső sarka fel nem ütközik, majd az így összeállított keretszerkezetet a sarokidomok (44; 50) körzetében összepréseljük, és ennek során kialakítjuk a tokkeretelemek (62, 64, 66, 68), a szárnykeretelemek (74, 76, 78, 80), valamint a sarokidomok (44;50) szárai (44, 46; 52, 54) között a szorításos rögzítési kapcsolatot.
- 14. A 13. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az ablakszárny (70) gyártásához az egymással párhuzamosan és merőlegesen elrendezett szárnykeretelemek (74, 76, 78, 80) közé központosán szigetelő üvegbetétet (98) helyezünk, és az üreges szárnykeretelemek (74, 76, 78, 80) összetolása közben azok hosszhornyait (24A) a szigetelő üvegbetét (98) alá csúsztatjuk.
- 15. A 14. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy osztott ablakszárny (70) gyártásakor a 8. igénypont szerinti keretprofilból (40) osztóbordát (102) szabunk le, és ezt a beépítési helyen a fűg-25gőleges szárnykeretelemek (74, 76) között, ezekkel párhuzamosan rendezzük el, továbbá, az osztóborda (102) beépítési helyén a felső és az alsó szárnykeretelemek (80, 78) U-alakú hosszhornyában (28A) rögzítőidomot (84) rögzítünk, ezt az osztóbordával (102) egy vonalba hozzuk, ezután a kétrészes üvegbetétet (98) elrendezzük az osztóborda (102) két oldalán, majd a keretrészek összetolását és a préselési műveletet végezzük el, amelynek során a rögzítőidomokat (84) az osztóborda (102) keretprofiljának (10A) belső üregébe vezetjük.
- 16. A 15. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy vízszintesen is osztott ablakszárny (70) gyártásához a 8. igénypont szerinti üreges keretprofilból (40) vízszintes osztóbordákat (104, 106) szabunk le, ezeket a függőleges osztóbordától (102) kétoldalt és a függőleges szárnykeretelemekre (74, 76) merőlegesen rendezzük el, továbbá, a vízszintes osztóbordák (104, 106) beépítési helyén a függőleges szárnykeretelemekben (74, 76) és a függőleges osztóbordában (102) rögzítőidomokat (84) rögzítünk, úgy, hogy ezek a vízszintes osztóbordák (104, 106) vonalában helyezkedjenek el, ezután az osztóbordák (102, 104, 106) által megosztott mezőkbe behelyezzük az üvegbetéteket (98), ezután a keretrészeket összetoljuk és elvégezzük a sarkok körzetében a préselést, amelynél a rögzítőidomokat (84) betoljuk az osztóbordák (104, 106) keretprofiljainak (10A) belső terébe.
- 17. A 14-16. igénypontok bármelyike szerinti eljá rás, azzal jellemezve, hogy a végeiken az illesztésnek megfelelő alakban kialakított rögzítőléceket (100) készítjük el, amelyeket a végeiken az eltolási és préselési műveletek révén helyzetükben a faprofilokkal (16) rögzítünk.
- 18. A 13. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy kétszárnyas ablakszerkezet (58) ablaktokjának (60) készítésénél először a keretprofilból (40) osztó tokkeretelemet (82) szabunk le, és azt elrendezzük a függőleges tokkeretelemek (62, 64) között kijelölt helyen, továbbá az osztó tokkeretelem (82) beépítési helyén a felső és az alsó tokkeretelemek (66, 68) U-alakú hosszhornyában (28Β») egy-egy rőgzítőidomot (84») rögzítünk, majd elvégezzük a keretelemek összetolását és préselését, amelynek során a rögzítőidomokat (84) bevezetjük az osztó tokkeretelem (82) keretprofiljának (40») belső terébe.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
EP92630052A EP0569654A1 (de) | 1992-05-12 | 1992-05-12 | Alu-Holz-Verbundprofil für die Herstellung von Fenstern, daraus hergestelltes Fenster und Verfahren zur Herstellung eines solchen Fensters |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU9402941D0 HU9402941D0 (en) | 1995-02-28 |
HUT71442A true HUT71442A (en) | 1995-11-28 |
Family
ID=8211847
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU9402941A HUT71442A (en) | 1992-05-12 | 1993-05-12 | Bar-shaped hollow section for manufacturing window |
Country Status (8)
Country | Link |
---|---|
EP (2) | EP0569654A1 (hu) |
BG (1) | BG99255A (hu) |
FI (1) | FI945245A (hu) |
HU (1) | HUT71442A (hu) |
NO (1) | NO944271D0 (hu) |
RU (1) | RU94046357A (hu) |
SK (1) | SK136594A3 (hu) |
WO (1) | WO1993023650A1 (hu) |
Families Citing this family (12)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE4410075A1 (de) * | 1994-03-23 | 1995-10-05 | Thyssen Polymer Gmbh | Fenster |
GB2299121B (en) * | 1995-03-24 | 1999-02-24 | Peter Woodhead | Improvements in or relating to security apparatus |
GB9508344D0 (en) * | 1995-04-25 | 1995-06-14 | Manse Window Design Ltd | Frame for a closure member and method of mounting a frame |
GB2304361B (en) * | 1995-08-21 | 1998-11-25 | Victor John Colley | Improvements in or relating to doors |
FR2762798B1 (fr) * | 1997-05-02 | 1999-07-16 | Marie Therese Laurencot | Procede de fabrication d'un element de type profile lineaire compose d'une association bois-metal |
DE102006054427B4 (de) * | 2006-11-16 | 2011-11-17 | Gutmann Ag | Alu-Kunststoff-Fenster mit Klebebandfixierung |
GB2447973B (en) * | 2007-03-30 | 2012-09-19 | Mighton Products Ltd | Sash window |
ITBO20080587A1 (it) * | 2008-09-29 | 2010-03-30 | Quintino Santoro | Gruppo per infissi |
AT511742B1 (de) * | 2011-07-22 | 2015-11-15 | JOSKO Fenster und Türen GmbH | Vorsatzschale für fenster- oder türrahmen |
US10077598B2 (en) | 2015-08-28 | 2018-09-18 | Sierra Pacific Industries | Versatile hybrid window system |
RU188477U9 (ru) * | 2017-08-24 | 2019-05-22 | Сергей Иванович Цуцкий | Конструкция съемной деревянной накладки |
WO2021086212A1 (pt) * | 2019-10-30 | 2021-05-06 | Bbg, S.A. | Caixilharia em material compósito para portas e/ou janelas |
Family Cites Families (12)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
BE717602A (hu) * | 1968-07-04 | 1968-12-16 | ||
FR1586407A (hu) * | 1968-07-23 | 1970-02-20 | ||
DE2245744C2 (de) * | 1972-09-18 | 1986-01-23 | Wilh. Frank Gmbh, 7022 Leinfelden-Echterdingen | Verfahren zur Herstellung von aus Profilstäben aufgebauten Rahmen |
DE2403625A1 (de) * | 1974-01-25 | 1975-08-07 | Kramer Aluminiumfenster Gmbh | Aus auf der rauminnenseite verkleideten blend- und fluegelrahmen bestehender fensteroder tuerrahmen |
CH584341A5 (hu) * | 1975-05-15 | 1977-01-31 | Heldstab Hans Rudolf | |
DE2555702A1 (de) * | 1975-12-11 | 1977-06-16 | Eruocom Etablishment | Rahmen |
GB2011983A (en) * | 1977-11-11 | 1979-07-18 | Rivers Automation Ltd | Improvements relating to the construction of window frames |
DE2842826C2 (de) * | 1978-10-02 | 1987-03-26 | Manfred 4972 Löhne Mühle | Stoßverbindung für Tür- oder Fensterprofile |
DE3412004C2 (de) * | 1984-03-31 | 1987-02-12 | Wieland-Werke Ag, 7900 Ulm | Eck- oder Stoßverbindung von Hohlprofilen für Fenster, Türen, Fassaden od. dgl. |
EP0159458B1 (en) * | 1984-04-26 | 1987-06-24 | CANDUSSO F.LLI s.r.l. BILICBORA | Production method for window and door frames wood-metal profiles, and relative profiles obtained with such a method |
GB8800329D0 (en) * | 1988-01-07 | 1988-02-10 | Wilkinson E | Composite section frame element |
FR2633970B1 (fr) * | 1988-07-07 | 1995-05-19 | Fima | Montant composite pour un battant de menuiserie, notamment pour une porte ou une fenetre |
-
1992
- 1992-05-12 EP EP92630052A patent/EP0569654A1/de not_active Withdrawn
-
1993
- 1993-05-12 WO PCT/EP1993/001324 patent/WO1993023650A1/de not_active Application Discontinuation
- 1993-05-12 SK SK1365-94A patent/SK136594A3/sk unknown
- 1993-05-12 HU HU9402941A patent/HUT71442A/hu unknown
- 1993-05-12 EP EP95908813A patent/EP0690951A1/de not_active Withdrawn
-
1994
- 1994-11-04 RU RU94046357/03A patent/RU94046357A/ru unknown
- 1994-11-08 FI FI945245A patent/FI945245A/fi not_active Application Discontinuation
- 1994-11-09 NO NO944271A patent/NO944271D0/no unknown
- 1994-12-12 BG BG99255A patent/BG99255A/xx unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
SK136594A3 (en) | 1995-07-11 |
WO1993023650A1 (de) | 1993-11-25 |
RU94046357A (ru) | 1996-10-10 |
BG99255A (en) | 1995-11-30 |
HU9402941D0 (en) | 1995-02-28 |
NO944271L (no) | 1994-11-09 |
FI945245A0 (fi) | 1994-11-08 |
EP0690951A1 (de) | 1996-01-10 |
NO944271D0 (no) | 1994-11-09 |
FI945245A (fi) | 1994-11-08 |
EP0569654A1 (de) | 1993-11-18 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US3798869A (en) | Method of snap fitting channel members and foaming in place an interlock therebetween | |
US5378077A (en) | Shaped connecting piece for connecting structural profile members | |
US4122633A (en) | Method of cladding a window product | |
HUT71442A (en) | Bar-shaped hollow section for manufacturing window | |
US5887398A (en) | Synthetic door casement structure for patio doors and like, and method | |
US6490831B1 (en) | Multiple structure profile for the production of windows and door frames | |
ITMI941678A1 (it) | Complesso di profilati compositi metallo-legno per serramenti | |
DE2403625A1 (de) | Aus auf der rauminnenseite verkleideten blend- und fluegelrahmen bestehender fensteroder tuerrahmen | |
US5913786A (en) | Window sash | |
US3570202A (en) | Trim assembly | |
SK141297A3 (en) | Heat insulating composite profile, in particular for the frames of doors, windows, facade elements or similar | |
HU216266B (hu) | Profilos keretléc és eljárás annak előállítására, valamint hőszigetelő üvegezés és távtartó keretszerkezete | |
EP0087848A1 (en) | Framework such as a window frame | |
GB2086465A (en) | Profile for the manufacture of panels especially transparent or translucent panels, and the panels produced of this profile | |
EP0082606A1 (en) | Window and door frame components | |
WO1994008122A1 (en) | Window frame | |
GB2173568A (en) | Connector | |
DE10300860A1 (de) | Wärmegedämmtes Verbundprofil | |
EP1496188A2 (en) | Composite frame for doors and windows | |
JPS6349482Y2 (hu) | ||
IE53757B1 (en) | Improvements in window-frames | |
EP2975206B1 (en) | Reinforced profile for sash frames and set of profiles for window frames and sash frames | |
GB2110284A (en) | Frame member for doors and windows | |
JPS6115231B2 (hu) | ||
JP3581211B2 (ja) | ルーバー付き建具とその製造方法 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
DFD9 | Temporary prot. cancelled due to non-payment of fee |