HUT65264A - Fuel injecting valve operated by electromagnet - Google Patents

Fuel injecting valve operated by electromagnet Download PDF

Info

Publication number
HUT65264A
HUT65264A HU9201893A HU189392A HUT65264A HU T65264 A HUT65264 A HU T65264A HU 9201893 A HU9201893 A HU 9201893A HU 189392 A HU189392 A HU 189392A HU T65264 A HUT65264 A HU T65264A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
guide ring
fuel injection
injection valve
fuel
nozzle
Prior art date
Application number
HU9201893A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9201893D0 (en
Inventor
Max Greiner
Ferdinand Reiter
Peter Romann
Rudolf Babitzka
Original Assignee
Bosch Gmbh Robert
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bosch Gmbh Robert filed Critical Bosch Gmbh Robert
Publication of HU9201893D0 publication Critical patent/HU9201893D0/hu
Publication of HUT65264A publication Critical patent/HUT65264A/hu

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02MSUPPLYING COMBUSTION ENGINES IN GENERAL WITH COMBUSTIBLE MIXTURES OR CONSTITUENTS THEREOF
    • F02M51/00Fuel-injection apparatus characterised by being operated electrically
    • F02M51/06Injectors peculiar thereto with means directly operating the valve needle
    • F02M51/061Injectors peculiar thereto with means directly operating the valve needle using electromagnetic operating means
    • F02M51/0625Injectors peculiar thereto with means directly operating the valve needle using electromagnetic operating means characterised by arrangement of mobile armatures
    • F02M51/0664Injectors peculiar thereto with means directly operating the valve needle using electromagnetic operating means characterised by arrangement of mobile armatures having a cylindrically or partly cylindrically shaped armature, e.g. entering the winding; having a plate-shaped or undulated armature entering the winding
    • F02M51/0671Injectors peculiar thereto with means directly operating the valve needle using electromagnetic operating means characterised by arrangement of mobile armatures having a cylindrically or partly cylindrically shaped armature, e.g. entering the winding; having a plate-shaped or undulated armature entering the winding the armature having an elongated valve body attached thereto
    • F02M51/0682Injectors peculiar thereto with means directly operating the valve needle using electromagnetic operating means characterised by arrangement of mobile armatures having a cylindrically or partly cylindrically shaped armature, e.g. entering the winding; having a plate-shaped or undulated armature entering the winding the armature having an elongated valve body attached thereto the body being hollow and its interior communicating with the fuel flow
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02MSUPPLYING COMBUSTION ENGINES IN GENERAL WITH COMBUSTIBLE MIXTURES OR CONSTITUENTS THEREOF
    • F02M51/00Fuel-injection apparatus characterised by being operated electrically
    • F02M51/06Injectors peculiar thereto with means directly operating the valve needle
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02MSUPPLYING COMBUSTION ENGINES IN GENERAL WITH COMBUSTIBLE MIXTURES OR CONSTITUENTS THEREOF
    • F02M61/00Fuel-injectors not provided for in groups F02M39/00 - F02M57/00 or F02M67/00
    • F02M61/16Details not provided for in, or of interest apart from, the apparatus of groups F02M61/02 - F02M61/14
    • F02M61/162Means to impart a whirling motion to fuel upstream or near discharging orifices
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02BINTERNAL-COMBUSTION PISTON ENGINES; COMBUSTION ENGINES IN GENERAL
    • F02B75/00Other engines
    • F02B75/02Engines characterised by their cycles, e.g. six-stroke
    • F02B2075/022Engines characterised by their cycles, e.g. six-stroke having less than six strokes per cycle
    • F02B2075/027Engines characterised by their cycles, e.g. six-stroke having less than six strokes per cycle four

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Fuel-Injection Apparatus (AREA)

Description

A találmány tárgya elektromágnessel működtetett üzemanyagbefecskendező szelep szelepházzal, legalább részben a szelepházban elrendezett, hosszanti furattal és kilépő nyílással ellátott fúvókával, a fúvóka szelepülésén felfekvő, és a hosszanti furatban elhelyezett vezetőgyűrű üreges hengeres vezetőpályája mentén elmozduló szelep zárótesttel.
A találmány szerinti üzemanyagbefecskendező szelepnél a szelepülés (8) a fúvóka (5) részeként van kialakítva, és a vezetőgyűrű (7) a hosszanti furatban (13) hegesztett kötéssel (2) van rögzítve és üzemanyag elkeverő nyílásokkal (16) van ellátva.
(2. ábra)
I
56.139/ΜΚ
S.B.G. & Κ· .
Rndaoesti Nemzetközt Szabadalmi Iroda H-lOóÍBudKpest.DjsrírfuaulO.
Telefon: 153-3733, Fax: 153-3664
65264'
KÖZZÉTÉTELI PÉLDÁNY
/ / /
Elektromágnessel működtetett üzemanyagbefecskendező szelep
Róbert Bosch GmbH, STUTTGART, DE
Feltalálók: GREINER, Max, GERLINGEN, ÍP
ROMANN, Peter, STUTTGART, Uc
REITER, Ferdinand, MARKGRÖNINGEN, Ű r
BABITZKA, Rudolf, KIRCHBERG-NEUHOF, DE
A fRGTÍ bejelentés napja: 1990. 10.
25.
f(PGT/&E9ű/00814
Uniós- Elsőbbsége:
1989. 12. 08. (P 39 40 585.0) PA
A ^4- L'^ .-d 1 í t r <_r k c' ή ‘
PCT/Q,.
A találmány tárgya elektromágnessel működtetett üzemanyagbefecskendező szelep szelepházzal, legalább részben a szelepházban
- 2 elrendezett, hosszanti furattal és kilépő nyílással ellátott fúvókával, a fúvőka szelepülésén felfekvő, és a hosszanti furatban elhelyezett vezetőgyűrű üreges hengeres vezetőpályája mentén elmozduló szelep zárótesttel.
Ilyen üzemanyagbefecskendező szelep már ismert például a 31 02 642 DE-PS-ből, illetve a 44 03 741 US-PS-ből. Ennél egy fúvókának nevezett rész és egy külön vezetőgyűrű van összeillesztve. A szelepüléssel ellátott és hengeres vezetöpályával rendelkező vezetőgyűrű vezeti a szelep zárótest tengelyirányú mozgását. A fúvókán kilépőnyílás van a befecskendezendő üzemanyag számára és a vezetőgyűrűt sajtoló illesztéssel tartja.
Ismertek olyan üzemanyagbefecskendező szelepek is, amelyeknél a fúvóka és a szelepülés - hengeres vezetőgyűrű nélküli egyetlen szelepüléstestként van kialakítva.
A szelepüléssel egybeépített vezetőgyürű gyártási költségei a hengeres vezetőpálya és a szelepülés közötti központosság nagypontosságú követelményei miatt magasak. Ezenkívül a fúvókát a vezetőgyűrű felfogási helyén nagy pontossággal kell megmunkálni. Ez drágítja az egyes alkatrészeket és növeli a szerelési költségeket az összeépítés során. Az egyes alkatrészeknél a tűrések kismértékű túllépése is a szelepülés deformációjához vezet az •üzemanyagbefecskendezö szelep szerelésénél. Az ilyen jellegű minőségi hiányosságok a szelepzárótest, a vezetőpálya és a szelepülés között komoly következményekkel járó, nagyobb súrlódást idéz elő.
A nagyobb súrlódás az üzemanyagbefecskendező szelep vezérlésénél hiszterézishibát, kopást és az üzemanyag szórásképének egyenetlenségét okozza. Ezáltal az üzemanyag előkészítése leromlik és a robbanómotor egyes hengerei eltérő mennyiségű üzemanyagot kapnak. A szelepzárótest és a vezetőpálya közötti eddigi, durvább türésű illesztés nyitott üzemanyagbefecskendező szelepnél a szelepzárótest· excentrikus felfekvése a szelepülésen vagy a vezetőpályán az előbb említett következményekkel jár.
A találmány célja a fenti hiányosságok kiküszöbölésével olyan üzemanyagbefecskendező szelep kialakítása, amely elektromágnessel működtethető és amelynél a súrlódás okozta hiszte — fézishiba elhanyagolható.
A találmány célját olyan üzemanyagbefecskendező szelep kialakításával érjük el, amelynél a szelepülés a fúvóka részeként van kialakítva, a vezetőgyűrű a hosszanti furatban hegesztett kötéssel van rögzítve és üzemanyag elkeverő nyílásokkal van ellátva. Ez a kialakítás azzal az előnnyel jár, hogy a vezetőgyűrű valamint a szelepüléssel és legalább egy kilépő furattal ellátott fúvóka egyszerűen és külön előállíthatok. A hengeres vezetőpálya a szelepzárótestet különösen szoros tűréssel koncentrikusan vezeti úgy, hogy különösen a nyíló, üzemanyaggal körüláramlott szelepzárótest esetén pontosan meghatározott. A vezetőgyűrűt a fúvókán a szelepüléstől és a kiáramló nyílástól tengelyirányban eltolva hegesztett kötés rögzíti. A vezetűgyűrű vezetőpályája és a szelepülés egytengelyű beállítása nagypontossággal történik. Ez a pontos fekvés különösen kényelmesen állítható be a nagy radiális játék miatt, amellyel a vezetőgyűrű külső kerülete a fúvóka központi furatában elhelyezkedik, mielőtt hegesztéssel rögzítve lenne az ideális helyzetében. A vezetőpálya helyzetét minden esetben egyedileg kell beállítani a szelepüléshez képest.
A szelepülés és a szelepzárótest közötti súrlódás minimálisra csökken, mivel a szelepzárótest és a szelepülés közötti excentricitás a szoros vezetés miatt lecsökken. Ezzel az üzemanyagbefecskendező szelep pontosabb vezérlése, exakt üzemanyag adagolás, és az üzemanyag javított szórásképe biztosítható. A vezetőgyűrű a központi furattól való radiális távolsága miatt a hőmérsékleti ingadozások következtében alig deformálható.
A találmány egy további előnyös kiviteli példájánál a vezetőgyűrű lemezből van kialakítva, amely többszörösen áttört rugólemezacél.
Előnyös továbbá, ha az üzemanyag elkeverő nyílások a vezetőgyűrű vezetőpályáját megszakító, a hosszanti furat tengelyével szöget bezáró spriálhoronyként a vezetőgyűrű vezetőpályáján áthatoló spriálfuratként vannak kialakítva.
Egy olyan kialakítás is előnyös, ahol az üzemanyag elkeverő nyílások a vezetőpálya tartományában lévő bevágásokkal és kihajtásokkal kialakított terelő fülekkel vannak megvalósítva.
Különösen előnyös, ha a vezetőgyűrű spriálszerűen, gyűrűalakban meghajlított huzalból vagy hasonlóból van kialakítva, és szivacsos, nagypórusú anyagból van, vagy sörtékkel van befedve, amelyek befelé álló szabad vége alkotja a hengeres vezetőpályát.
A találmányt a továbbiakban a mellékelt ábrán példaképpen bemutatott kiviteli alakok alapján ismertetjük részletesebben, ahol az
1. ábra a találmány szerinti üzemanyagbefecskendező szelep metszeti rajza oldalnézetben, a
2. ábra a találmány szerinti üzemanyagbefecskendező szelepnél alkalmazott fúvóka egyik kiviteli alakjának metszeti
rajza, a
3. ábra a találmány szerinti üzemanyagbefecskendező szelepnél alkalmazott fúvóka egy másik kiviteli alakjának metszeti rajza, a
4. ábra a találmány szerinti üzemanyagbefecskendező szelepnél alkalmazott fúvóka egy további kiviteli alakjának felülnézeti rajza és az
5. ábra a találmány szerinti üzemanyagbefecskendező szelepnél alkalmazott fúvóka negyedik kiviteli alakjának perspektivikus metszeti rajza.
Az 1. ábrán egy keveréküzemű, idegengyújtású robbanómotoroknál alkalmazott üzemanyagbefecskendező berendezés 1 üzemanyagbefecskendező szelepe látható, amelynek központi 4 átmenő nyílással ellátott 3 szelepháza van, ahol a 4 átmenő nyílásban 6 hegesztett kötéssel 5 fúvóka van rögzítve. Az 5 fúvóka központi 13 hosszanti furatában egy másik 2 hegesztett kötés rögzíti a központos hengeres 14 vezetőpályával rendelkező 7 vezetőgyűrűt. A 13 hosszanti furat átmérője nagyobb mint a 7 vezetőgyűrű külső átmérője, így az a hegesztés előtt radiális játékkal ül a 13 hosszanti furatban. Ez a játék úgy van meghatározva, hogy a 2 hegesztett kötés a 7 vezetőgyűrű beállítása után annak külső .palástja és a 13 hosszanti furat fala közti teret kitöltse. Az 5 fúvóka a 7 vezetőgyűrűtől a kiáramlás irányában 8 szelepüléssel és azt követően legalább egy 9 kilépő nyílással rendelkezik, amelyen keresztül az üzemanyag a robbanómotor szívócsövébe fecskendeződik.
A 4 átmenő nyílásba 11 radiális nyílásokkal ellátott 10 szelepzáró elem nyúlik be. A 10 szelepzáró elem 8 szelepülés • ·· · * ’ • · · · · · «·· ·· · ···
- 6 felöli oldalán 12 szelepzárótest van, ami például egy edzett golyó. A 10 szelepzáró elem 8 szelepüléssel ellentétes oldalán mágneses lágyvas anyagú 15 befogócsö van. A 12 szelepzárótest benyúlik a 7 vezetőgyűrű belsejébe, amelynek 14 vezetőpályája kis játékkal veszi körül a 12 szelepzáró testet. A 12 szelepzárótest az 1 üzemanyagbefecskendező szelep zárt állapotában tömören felfekszik a 8 szelepülésre. Az üzemanyag a 7 vezetőgyűrűben kialakított, például 16 spirálhoronyként kialakított üzemanyagelkeverő nyílásokon keresztül a 7 vezetőgyűrű beáramlás! oldaláról kiáramlási irányban a 8 szelepüléshez áramolni. A 16 spirálhornyok a 14 vezetőpályában a 10 szelepzárótest tengelyével szöget zárhatnak be.
A 10 szelepzáró elemre az áramlási irányban 17 nyomórugó hat. A mágneses anyagú 15 befogócső mellett 18 mágneses tekercs van elrendezve úgy, hogy gerjesztés esetén a befogócsövet a 17 nyomórugó ereje ellenében megemeli. Az 1 üzemanyagbefecskendező szelep nyitásához zárni kell a 18 mágneses tekercs rajzon nem ábrázolt villamos áramkörét. Az ennek következtében fellépő mágneses erő megemeli a 15 befogócsövet. Ezzel együtt, a 17 nyomórugó ereje ellenében elemelkedik a 8 szelepülésről a 10 szelepzáró elem 12 szelepzáróteste, és az üzemanyag a 10 szelepzáró elemen és annak 11 radiális nyílásain, valamint a 16 spirálhornyokon keresztül a 8 szelepüléshez és onnan áramlási irányban a legalább egy 9 kilépő nyílásba jut, ahonan kifecskendeződik.
A 2. ábrán a 7 vezetőgyűrűvel ellátott 5 fúvóka egyetlen szerelési egységként van ábrázolva. Az ábrán jól látszanak a hegesztési varratként vagy ponthegesztései kialakított 2 hegesz•·· 9···
- 7 tett kötések az 5 fúvóka és a 7 vezetőgyűrű között, és a 14 hengeres vezetőpályában kialakított 16 spirálhornyok, amelyek az 5 fúvóka tengelyével szöget zárnak be. Ezenkívül felismerhető a 8 szelepülés és a 9 kilépő nyílás is.. A 7 vezetőgyűrű a 13 hosszanti furatban tengelyirányban eltoltan helyezkedik el. Az 5 fúvóka ilyen kialakításánál a 7 vezetőgyűrű belső felületét, úgy mint a technika állása szerinti megoldásoknál is, a 14 vezetőpálya mentén nagy pontossággal kell megmunkálni. A 7 vezetőgyűrű külső felületét elegendő csupán kis pontossággal megmunkálni, mivel az a 13 hosszanti furatban játékkal ül, mielőtt a 2 hegesztett kötések ki vannak alakítva. A 8 szelepülésnek koncentrikusnak kell lenni a 14 vezetőpályához képest annek érdekében, hogy a 12 szelpzárótest nyitásnál és zárásnál gyorsan elemelkedhessen a 8 szelepülésről, illetve gyorsan zárjon és így a súrlódási út a 12 szelepzárótest és a 8 szelepülés között a lehető legrövidebb legyen. Az itt látható vezetőgyűrű stancolt, vagy sajtolt belső felületén köszörült acélgyűrű, amelynek radiális keresztmetszete négyszögletes alakú. Az 5 fúvóka 20 külső palástfelülete mindazonáltal enyhén excentrikus is lehet. Ez a 10 szelepzáró elem hossza és a 12 szelepzárótest gömbformája miatt nem lesz hátrányos hatású. A 10 szelepzáró elem a 8 szelepüléshez képest ferde lehet, de nem lehet tengelyirányban eltolva.
A 16 spirálhornyok nemcsak az üzemanyag 10 szelepzáró elem körüli áramlását teszik lehetővé, hanem az üzemanyag összekeverését is okozzák, és ezzel javítják az üzemanyag szórásképét.
Különösen kedvező költséggel állítható elő a 7 vezetőgyűrű sajtolt lemezből.
A 3. ábrán a találmány egy további lehetséges kiviteli alakja látható, ahol a 35 fúvóka 43 hosszanti furatában a 38 szelepüléstől tengelyirányban eltolva sajtolt acéllemezből kialakított 37 vezetőgyűrű van 32 hegesztett kötéssel rögzítve.
Ennek bal oldalán radiális metszetben nyújtott s-alakú lépcsőzetes profil látható. A nagyobb átmérőjű rész, tehát a vezetőgyűrű felső része radiális távolsággal ül a 43 hosszanti furatban, és 32 hegesztett kötéssel van rögzítve. Az üzemanyag elkeverésére a 37 vezetőgyűrű alsó részében az áralmást terelő, az üzemanyagot elkeverő 46 terelő fülek vannak a 37 vezetőgyürű 44 hengeres vezetőpályájából kihajlítva. A 46 terelő fülek a 44 vezetőpálya tartományában bevágásokkal és áramlási felületek kihajutásával alakíthatók ki.
A 4. ábrán a találmány következő kiviteli példája látható.
Itt egy 55 fúvóka 52 hegesztett kötéssel tartja az 57 vezetőgyűrűt, amely tengelyirányban el van tolva az 58 szelepüléshez és az 59 kilépő nyíláshoz képest. Ennél a kialakításnál a spirálhornyok helyett az 55 fúvóka hossztengelyéhez képest ferde 66 spirálfuratok vannak kialakítva. Az 57 vezetőgyűrű tömör acélból, vagy lemezből készülhet.
Az 5. ábrán a találmány további kiviteli példája látható.
Itt a 75 fúvóka több pontban kialakított 72 hegesztett kötéssel .tart egy 77 vezetőgyűrűt, amely például spirálalakban feltekercselt acélhuzalból van. A huzalmenetek közötti tér üzemanyag elkeverő nyílásként működik. A 84 hengeres vezetőpályát itt a 77 vezetőgyűrű bordaszerűen kiálló menetei képezik, amit pont-vonallal jelöltünk. A tekercsnek a 77 vezetőgyűrű belseje felé néző részének nyújtott kialakításával a 84 vezetőpálya sík, hengeres alakot vesz fel úgy, hogy a korábbi kiviteli alakokhoz hasonlóan • 4>* «·<·<· ·» • · · * · * * ’ «· « *·· ·»· « · · · · · · ··· ·· « ··· *· a 12 szelepzárótest a teljes lökethossz mentén szorosan körül van zárva. A 77 vezetőgyűrű a 83 hosszanti furatban a 78 szelepüléshez képest tengelyirányban eltoltan helyezkedik el.
A találmány egy nem ábrázolt kiviteli alkaja olyan szelepAiléstestre (fúvókára) vonatkozik, amely hegesztett kötéssel olyan vezetőgyűrűt tart, amely befelé irányuló sörtékkel van ellátva. A vezetőgyűrű kialakítható ezenkívül porózus, szivacsos vagy rács- illetve szűrőszerű anyagból is.
Mindhárom kiviteli alak összeszerelése a következő, elvileg azonos módon történik: A 12 szelepzárótest átmérőjénél valamivel nagyobb átmérőjű beállító golyót tolunk át a vezetőgyűrűn és a szelepülésre szorítjuk. Ebben a helyzetben enyhe tengelyirányú, helyzetrögzítő nyomás mellett a vezetőgyűrűt a fúvóka falához hegesztjük. Ezáltal a szelepülés és a vezetőpálya közötti nagypontosságú központosságot elértük és biztosítottuk.
• 4 <··« • · · · •· · ··· • · · · « «« « «··

Claims (9)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Elektromágnessel működtetett üzemanyagbefecskendező szelep (1) szelepházzal (3), legalább részben a szelepházban (3) elrendezett, hosszanti furattal (13, 43, 73) és kilépő nyílással (9, 39, 59, 69) ellátott fúvókával (5, 35, 55, 65), a füvóka szelepülésén (8, 38, 68) felfekvő, és a hosszanti furatban (13, 43, 73) elhelyezett vezetőgyűrű (7, 37, 57, 67) üreges hengeres vezetőpályája (14, 44, 74) mentén elmozduló szelep zárótesttel (10), azzal
    j θ 1 1 e m e z v e, hogy a szelepülés (8, 38, 68) a fúvóka (5, 35, 55, 65) részeként van kialakítva, és a vezetőgyűrű (7, 37, 57, 67) a hosszanti furatban (13, 43, 73) hegesztett kötéssel ( 32, 62) van rögzítve és üzemanyag elkeverő nyílásokkal (16, 66) van ellátva
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti üzemanyagbefecskendező szelep, azzal jellemezve, hogy a vezetőgyűrű (7, 37, 57, 67) lemezből van kialakítva.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti üzemanyagbefecskendező szelep, azzal jellemezve, hogy a lemez többszörösen át van törve.
  4. 4. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti üzemanyagbefecskendező szelep, azzal jellemezve, hogy az üzemanyag elkeverő nyílások (16, 66) a vezetőgyűrű (37) vezetőpályáját (14, 44, 74) megszakító, a hosszanti furat (13) tengelyével szöget bezáró spriálhoronyként (16) vannak kialakítva.
  5. 5. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti üzemanyagbefecskendező szelep, azzal jellemezve, hogy az üzemanyag elkeverő nyílások (16, 66) a vezetőgyűrű (7, 37, 57, 67) vezetőpályáját (14, 44, 74) megszakító spriálfuratként (66) vannak kialakítva.
  6. 6. A 2. igénypont szerinti üzemanyagbefecskendező szelep, azzal jellemezve, hogy az üzemanyag elkeverő nyílások (16, 66) a vezetőpálya (74) tartományában lévő bevágásokkal és kihajtásokkal kialakított terelő fülekkel (46) vannak megvalósítva.
  7. 7. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti üzemanyagbefecskendező szelep, azzal jellemezve, hogy a vezetőgyűrü (67) spriálszerűen, gyűrűalakban meghajlított huzalból vagy hasonlóból van kialakítva .
  8. 8. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti üzemanyagbefecskendező szelep, azzal jellemezve, hogy a vezetőgyűrű (7) szivacsos, nagypőrusú anyagból van.
  9. 9. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti üzemanyagbefecskendező sze lep, azzal jellemezve, hogy a vezetogyűrű (7) sörtékkel van befedve, amelyek befelé álló szabad vége alkotja a hengeres vezetőpályát (14) .
    (2 rajz, 5 ábra)
    56.139/ΜΚ
    Az alkalmazott jelölések jegyzéke
    1 üzemanyagbefecskendező szelep
    2 hegesztett kötés
    3 szelepház
HU9201893A 1989-12-08 1990-10-25 Fuel injecting valve operated by electromagnet HUT65264A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3940585A DE3940585A1 (de) 1989-12-08 1989-12-08 Elektromagnetisch betaetigbares kraftstoffeinspritzventil

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9201893D0 HU9201893D0 (en) 1992-09-28
HUT65264A true HUT65264A (en) 1994-05-02

Family

ID=6395063

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9201893A HUT65264A (en) 1989-12-08 1990-10-25 Fuel injecting valve operated by electromagnet

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0504147B1 (hu)
JP (1) JP2839708B2 (hu)
KR (1) KR0172132B1 (hu)
CZ (1) CZ279377B6 (hu)
DE (2) DE3940585A1 (hu)
ES (1) ES2060200T3 (hu)
HU (1) HUT65264A (hu)
RU (1) RU2059867C1 (hu)
WO (1) WO1991009222A1 (hu)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5625946A (en) * 1995-05-19 1997-05-06 Siemens Automotive Corporation Armature guide for an electromechanical fuel injector and method of assembly
US5755386A (en) * 1995-12-26 1998-05-26 General Motors Corporation Fuel injector deep drawn valve guide
FR2744494B3 (fr) * 1996-02-01 1998-01-02 Peugeot Motocycles Sa Injecteur de carburant, notamment dans un moteur thermique de vehicule
DE19637103A1 (de) * 1996-09-12 1998-03-19 Bosch Gmbh Robert Ventil, insbesondere Brennstoffeinspritzventil
DE10050751B4 (de) 2000-10-13 2005-08-11 Robert Bosch Gmbh Brennstoffeinspritzventil
DE10055513B4 (de) * 2000-11-09 2006-03-09 Robert Bosch Gmbh Brennstoffeinspritzventil
JP2004108235A (ja) 2002-09-18 2004-04-08 Denso Corp 燃料噴射装置

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2807052A1 (de) * 1978-02-18 1979-08-23 Bosch Gmbh Robert Elektromagnetisches kraftstoff- einspritzventil fuer brennkraftmaschinen
EP0042799A3 (en) * 1980-06-23 1982-01-13 The Bendix Corporation Electromagnetic fuel injector
DE3120160A1 (de) * 1981-05-21 1982-12-09 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Elektromagnetisch betaetigbares ventil, insbesondere kraftstoffeinspritzventil fuer kraftstoffeinspritzan lagen
US4887769A (en) * 1987-06-26 1989-12-19 Hitachi, Ltd. Electromagnetic fuel injection valve
JP2628742B2 (ja) * 1989-03-10 1997-07-09 株式会社日立製作所 電磁式燃料噴射弁

Also Published As

Publication number Publication date
JPH05502491A (ja) 1993-04-28
CZ610190A3 (en) 1993-08-11
KR920703998A (ko) 1992-12-18
KR0172132B1 (ko) 1999-03-20
HU9201893D0 (en) 1992-09-28
JP2839708B2 (ja) 1998-12-16
EP0504147B1 (de) 1994-09-07
EP0504147A1 (de) 1992-09-23
DE59007083D1 (de) 1994-10-13
RU2059867C1 (ru) 1996-05-10
DE3940585A1 (de) 1991-06-13
WO1991009222A1 (de) 1991-06-27
CZ279377B6 (cs) 1995-04-12
ES2060200T3 (es) 1994-11-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU594239B2 (en) Electromagnetic actuable valve
KR100442899B1 (ko) 연료분사밸브
US5632467A (en) Valve needle for an electromagnetically actuated valve
KR100450916B1 (ko) 연료분사밸브
KR0169098B1 (ko) 전자기 밸브
AU607871B2 (en) Fuel injection valve
US7219847B2 (en) Fuel injector with a metering assembly with a polymeric support member and an orifice disk positioned at a terminal end of the polymeric housing
JP3107825B2 (ja) 燃料噴射弁
EP0781917A1 (en) Fuel injector valve seat retention
US6481646B1 (en) Solenoid actuated fuel injector
JP2000511615A (ja) 燃料噴射弁並びに燃料噴射弁の弁ニードルの製造法
US6390067B1 (en) Valve seat retainer for a fuel injector
JPH10510609A (ja) 電磁式に作動可能な弁、殊に燃料噴射弁
US5143301A (en) Electromagnetically actuable valve
HUT65264A (en) Fuel injecting valve operated by electromagnet
JPH05501139A (ja) 電磁操作式燃料噴射弁
KR20030007944A (ko) 연료 분사 밸브
US4423842A (en) Electromagnetic fuel injector with self aligned armature
US6357676B1 (en) Fuel injection valve
EP1512867A1 (en) A fuel system with integrated fuel injector and common rail and manufacturing method thereof
EP0616664A1 (en) DYNAMIC CALIBRATION OF THE FLOW OF A FUEL INJECTION NOZZLE BY SELECTIVELY DIVERSING THE MAGNETIC FLOW FROM THE WORKING SPLIT.
WO2005108775A1 (en) An asymmetrical punch
EP0659235B1 (de) Elektromagnetisch betätigbares brennstoffeinspritzventil
US10519910B2 (en) Valve for metering a fluid, especially a fuel injector
KR0172131B1 (ko) 전자기 작동식 연료 분사 밸브

Legal Events

Date Code Title Description
DFA9 Temporary prot. cancelled due to abandonment
DFC4 Cancellation of temporary prot. due to refusal