HU217422B - Eljárás és reakcióelegy szilil-ciánhidrinek előállítására - Google Patents

Eljárás és reakcióelegy szilil-ciánhidrinek előállítására Download PDF

Info

Publication number
HU217422B
HU217422B HU9602277A HUP9602277A HU217422B HU 217422 B HU217422 B HU 217422B HU 9602277 A HU9602277 A HU 9602277A HU P9602277 A HUP9602277 A HU P9602277A HU 217422 B HU217422 B HU 217422B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
reactant
hydrogen cyanide
disilazane
substituted
silyl
Prior art date
Application number
HU9602277A
Other languages
English (en)
Inventor
Gerald L. Larson
Chitoor S. Subramaniam
Original Assignee
Creanova Inc.,
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Creanova Inc., filed Critical Creanova Inc.,
Publication of HU9602277D0 publication Critical patent/HU9602277D0/hu
Publication of HUP9602277A2 publication Critical patent/HUP9602277A2/hu
Publication of HUP9602277A3 publication Critical patent/HUP9602277A3/hu
Publication of HU217422B publication Critical patent/HU217422B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07FACYCLIC, CARBOCYCLIC OR HETEROCYCLIC COMPOUNDS CONTAINING ELEMENTS OTHER THAN CARBON, HYDROGEN, HALOGEN, OXYGEN, NITROGEN, SULFUR, SELENIUM OR TELLURIUM
    • C07F7/00Compounds containing elements of Groups 4 or 14 of the Periodic Table
    • C07F7/02Silicon compounds
    • C07F7/08Compounds having one or more C—Si linkages
    • C07F7/18Compounds having one or more C—Si linkages as well as one or more C—O—Si linkages
    • C07F7/1804Compounds having Si-O-C linkages
    • C07F7/1872Preparation; Treatments not provided for in C07F7/20
    • C07F7/188Preparation; Treatments not provided for in C07F7/20 by reactions involving the formation of Si-O linkages

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)

Abstract

A találmány szilil-ciánhidrinek előállítására szőlgáló eljárásravőnatkőzik, amelynek értelmében a) egy aldehid vagy ketőnkarbőnilvegyületet hidrőgén-cianiddal és klór-szilán, bróm-szilán ésjód-szilán közül választőtt, triszűbsztitűált halőgén-szilánnalelegyítenek, és b) az a) lépés szerinti elegyhez egy diszilazán ésszilil-amin közül választőtt reaktánst adva kialakítják areakcióelegyet. ŕ

Description

A találmány tárgya eljárás szilil-ciánhidrinek előállítására.
Az O-védett ciánhidrinek, például az O-(trimetilszililj-ciánhidrinek nagy jelentőséggel bírnak biológiailag fontos vegyületek prekurzoraként, és acil-anion-ekvivalensként is alkalmazhatók sok szintetikus átalakításnál.
Több, úgynevezett egyedényes eljárás ismert szililezett ciánhidrinek előállítására. Rasmussen és Heilmann [Synthesis, 219-221 (1978)] eljárása szerint egy karbonilvegyületet (aldehidet vagy ketont) szilárd kálium-cianiddal és klór-trimetil-szilánnal visszafolyató hűtő alatt forralnak, vagy acetonitril, vagy dimetilformamid-oldószerben. Sukata [Bull. Chem. Soc. Jpn., 60 (10), 3820-3822 (1987)] eljárása szerint egy aldehidet vagy ketont metil-szilil-kloriddal reagáltatnak egy oldószer és egy kálium-cianiddal vagy nátrium-cianiddal impregnált Amberlite XAD gyanta jelenlétében. Duboudin és munkatársai [Synthesis, Mar. 212-214 (1982)] eljárása szerint klór-trimetil-szilánt és káliumcianidot acetonitrilben elegyítenek katalitikus mennyiségű nátrium-jodid és piridin jelenlétében. Ezekhez az eljárásokhoz drága reagensek, cianidsók, oldószerek és katalizátorok szükségesek a cianoszililezési reakció komplexitása és költsége mellett.
A találmány célja egy közvetlen, egyedényes szintézis kidolgozása volt szililezett ciánhidrinek előállítására.
A találmány további célkitűzése olyan eljárás kidolgozása volt (trimetil-szilil)-ciánhidrin előállítására, amelyben mellőzhető a (trimetil-szilil)-nitril izolálása.
A találmány harmadik tárgya olyan eljárás kidolgozása volt szililezett ciánhidrinek előállítására, amelyben nem alkalmazunk drága reagenseket, cianidsókat és oldószereket.
A fenti célkitűzéseket a találmány szerinti eljárással oldottuk meg, amelynek értelmében a szilil-ciánhidrineket úgy állítjuk elő, hogy egy aldehidet vagy ketont hidrogén-cianiddal, triszubsztituált halogén-szilánnal és egy megfelelően szubsztituált diszilazánnal vagy szilil-aminnal reagáltatunk.
A találmány szerinti eljárás értelmében egy karbonilvegyületet, például egy aldehidet vagy egy ketont ciano-szililezhetünk, hogy szilil-ciánhidrint nyerjünk. A fenti eljárás értelmében az aldehidet vagy ketont triszubsztituált halogén-szilánnal, hidrogén-cianiddal és diszilazánnal vagy szilil-aminnal reagáltatjuk, a reakció termékeként szilil-ciánhidrint kapunk. A diszilazán és a szilil-amin ugyanazon csoportokkal van szubsztituálva, mint a halogén-szilán. A fenti reakciókat az 1. és 2. reakcióvázlattal szemléltethetjük.
A reagenseket - akár az 1., akár a 2. reakcióvázlat szerinti eljárásban - előnyösen körülbelül sztöchiometrikus mennyiségekben reagáltatjuk. Ennek megfelelően az 1. reakcióvázlat szerinti eljárásban előnyös mólarányok az alábbiak: karbonilvegyület/triszubsztituált halogén-szilán/hidrogén-cianid/szubsztituált diszilazán=körülbelül 3/1/3/1. A 2. reakcióvázlat szerinti eljárásban az előnyös mólarányok az alábbiak: karbonilvegyület/triszubsztituált halogén-szilán/hidrogén-cianid/szubsztituált szilil-amin=körülbelül 2/1/2/1. A reaktánsok sztöchiometrikus mennyiségei előnyösen minimalizálják a termék tisztításával és a biztonságossággal kapcsolatos problémákat. A triszubsztituált halogén-szilán kis feleslege - legfeljebb maximum körülbelül 5 tömeg% - elfogadható, de a hidrogén-cianid-felesleget el kell kerülni.
A találmány értelmében az Rb R2 és R3 szubsztituensek jelentése az alábbi lehet:
a)
Rb R2 és R3 jelentése azonosan arilcsoport vagy
-6 szénatomos alkilcsoport, vagy
b)
Rj jelentése terc-butil-csoport és
R2 és R3 jelentése azonosan arilcsoport vagy 1-6 szénatomos alkilcsoport, vagy
c)
Rj jelentése arilcsoport és
R2 és R3 jelentése azonosan 1-6 szénatomos alkilcsoport.
Az Rb R2 és R3 szubsztituensek fenti a)-c) kombinációi esetén X jelentése Cl, Br vagy I lehet. Ezenkívül minden egyes kombináció esetén az 1-6 szénatomos alkilcsoport egyenes vagy elágazó szénláncú, telített vagy telítetlen, szubsztituált vagy szubsztituálatlan, ciklusos vagy aciklusos csoport lehet, például izopropil-, izobutil-, szek-butil-, terc-butil-, neopentil-, n-hexil-csoport vagy hasonló. Arilcsoport alatt fenil-, benzil-, naftil-, fenantranil-, antranilcsoportot vagy hasonló csoportot értünk, általában legfeljebb 3 gyűrűt tartalmaznak ezek a csoportok. Ezenkívül a fenti arilcsoportok egy vagy több szubsztituenst tartalmazhatnak, például halogénatomot, alkil-, araikil-, aril-, alkoxi-, ciano-, étercsoportot vagy hasonló csoportokat.
A karbonilvegyületekben K, és R5 jelentése hidrogénatom vagy 1-30 szénatomos csoport lehet. Az 1-30 szénatomos csoport egyenes vagy elágazó szénláncú, telített vagy telítetlen, szubsztituált vagy szubsztituálatlan, ciklusos vagy aciklusos aril- vagy alkilcsoport lehet.
Abban az esetben, ha R4 jelentése hidrogénatom és R5 jelentése hidrogénatom vagy 1-30 szénatomos csoport, akkor a karbonilvegyület egy aldehidet jelent. Megfelelő aldehidek például - a korlátozás szándéka nélkül - a formaldehid, acetaldehid, benzaldehid és a szteroid aldehidek. Ha R4 jelentése metilcsoport és R5 jelentése 1-30 szénatomos csoport, akkor a karbonilvegyület egy keton. Megfelelő ketonok például - a korlátozás szándéka nélkül - az aceton, ciklohexanon, acetofenon és a szteroid ketonok.
A találmány egy előnyös kiviteli módja szerint a karbonilvegyületet, a triszubsztituált halogén-szilánt és a hidrogén-cianidot elegyítjük. Ezután a reaktánsok fenti kombinációjához cseppenként hozzáadjuk a megfelelő diszilazánt vagy szilil-amint. A reakció exoterm, ezért a reakcióelegy hőmérséklete növekedik. A diszilazán vagy szilil-amin adagolását úgy szabályozzuk, hogy a reakcióelegy hőmérséklete szobahőmérsékletről körülbelül 90-100 °C-ra emelkedik.
A találmány szerinti eljárásban melléktermékként ammónium-halogenid keletkezik. A reakcióelegyet előnyösen körülbelül 10 °C-ra hűtjük, majd az ammó2
HU 217 422 Β nium-halogenidet szűréssel eltávolítjuk. Az ammónium-halogenid-szűrletet előnyösen dietil-éterrel, vagy egyéb megfelelő oldószerrel, például hexánnal, tetrahidroíuránnal vagy toluollal mossuk. A szerves mosófolyadékot és a szerves fázist egyesítjük, és vákuumban desztilláljuk, így kapjuk a szililezett ciánhidrin terméket.
1. táblázat
Pclda száma Karbonil vegyület Klór-szilán Diszilazán/szilil-amin Szilil-ciánbidrin
1. benzaldehid trimetil hexametil-diszilazán a-[(trimetil-szilil)-oxi]- benzolacetonitril
2. ciklohexanon trimetil hexametil-diszilazán 1 -[(trimetil-szilil)-oxi]ciklohexánkarbonitril
3. 2-etil-butir-aldehid trimetil hexametil-diszilazán 1 -etil-1 - [(trimetil-szilil)oxi]-propánkarbonitril
4. 3-pentánon trimetil hexametil-diszilazán 2-etil-l -[(trimetil-szilil)oxi]-butánkarbonitril
5. benzaldehid fenil-dimetil 1,3-difenil-tetrametildiszilazán a-[(fenil-dimetil-szilil)- oxi]-benzolacetonitril
6. ciklohexanon (terc-butil)-dimetil (terc-butil)-dimetil-szilil- amin 1 -[terc-butil-dimetil- szilil)-oxí]-ciklohexán- karbonitril
7. 2-etil-butir-aldehid (terc-butil)-difenil (terc-butil)-difenil-szilil- amin 1 -etil-1 - {[(terc-butil)difeni 1-szi li 1 ]-oxi} propánkarbonitril
8. 3-pentanon tri(n-hexil) tri(n-hexil)-szilil-amin 2-etil-1 - {[(tri(n-hexil)- szilil]-oxi}- butánkarbonitril
A szilil-ciánhidrinek előállítását részletesen az 1 -4. példával szemléltetjük. Magától értetődően szakember egyéb szilil-ciánhidrineket is elő tud állítani a találmány szerinti eljárással, például az 5-8. példa szerinti vegyületeket, az itt ismertetett kitanítás alapján.
1. példa
a.-[(Trimetil-szilil)-oxi]-benzolacetonitril előállítása
Keverővei, hőmérővel, csepegtetőtölcsérrel és vizes hűtővel ellátott, 500 ml-es, négynyakú lombikba 150 g (1,4 mól) benzaldehidet, 60 g (0,55 mól) trimetil-klórszilánt és 40 g (1,48 mól) hidrogén-cianidot adagolunk. A lombikba 3 óra alatt cseppenként 100 g (0,62 mól) hexametil-diszilazánt adunk. Az ammónium-klorid mellékterméket kétszer mossuk dietil-éterrel. Az éteres mosófolyadékot és a szerves fázist egyesítjük, és 64,5 Pa nyomáson desztilláljuk. Az a-[(trimetil-szilil)oxi]-benzolacetonitril-termék hozama 82%.
A termék fizikai jellemzői:
forráspont: 91 °C, 64,5 Pa nyomáson;
IR-spektrum: vmax=2243 cm”1 (CN);
Ή-NMR (CDClj) δ (ppm): 0,2 (s, 9H), 5,5 (s, 1H) és
7,3-7,5 (m, 5H);
13C-NMR (CDClj) δ (ppm): 0,4, 64, 119, 126,8,
129,3, 129,1 és 137.
A találmány szerinti eljárás egyik előnyös kiviteli módja szerint triszubsztituált halogén-szilánként trimetil-klór-szilánt, és szilil-amin helyett inkább hexametildiszilazánt alkalmazunk.
Az 1. táblázatban ismertetünk néhány olyan szililciánhidrint, amely a találmány szerinti eljárással előállítható.
2. példa l-[(Trimetil-szilil)-oxi]-ciklohexánkarbomtril előállítása
Az 1. példa szerinti lombikba 158 g (1,6 mól) ciklohexanont, 60 g (0,55 mól) trimetil-klór-szilánt és 45 g (1,66 mól) hidrogén-cianidot mérünk. Az 1. példában leírtak szerint hozzáadunk 100 g (0,62 mól) hexametil-diszilazánt. A dietíl-éteres mosás és 4,51 103 Pa vákuumban végzett desztillálás után 77% hozammal kapjuk az 1 - [(trimetil-szilil)-oxi]-ciklohexánkarbonitril terméket.
A termék fizikai jellemzői:
forráspont: 115 °C, 4,51 103 Pa nyomáson; IR-spektrum: vmax=2239 cm”1 (CN);
‘H-NMR (CC14) δ (ppm): 0,1 (s, 9H) és 1,2-1,9 (m, 10H);
13C-NMR (CC14) δ (ppm): 2,0, 23,2, 25,2, 40,0, 70,0 és 121.
3. példa l-Etil-l-[(trimetil-szilil)-oxi]-propánkarbonitril 55 előállítása
Az 1. és 2. példában leírtak szerint járunk el, 25 g (0,25 mól) 2-etil-butiraldehidet, 8,9 g (0,08 mól) trimetil-klór-szilánt, 6,8 g (0,25 mól) hidrogén-cianidot és 13,3 g (0,08 mól) hexametil-diszilazánt reagáltatunk.
A terméket 91% hozammal kapjuk (GC-vizsgálat).
HU 217 422 Β
A termék fizikai jellemzői:
Ή-NMR (CC14) δ (ppm): 0,1 (s, 9H) és 0,8 (t, 6H),
1.4 (m, 4H) és 4,3 (d, 1H);
”C-NMR (CC14) δ (ppm): 0,9, 10,7, 10,8, 21,1, 21,2,
46.1.63.4 és 118,2.
4. példa
2-Etil-l-[(trimetil-szilil)-oxi]-butánkarbonitril előállítása
Az 1. és 2. példában leírtak szerint eljárva 21,5 g (0,25 mól) 3-pentanon, 8,9 g (0,08 mól) trimetil-klórszilán, 6,8 g (0,25 mól) hidrogén-cianid és 13,3 g (0,08 mól) hexametil-diszilazán reagáltatásával 95%-os hozammal kapjuk a terméket (GC-vizsgálat).
A termék fizikai jellemzői:
Ή-NMR (CC14) δ (ppm): 0,1 (s, 9H) és 0,9 (t, 6H),
1,6 (q,4H);
I3C-NMR (CC14) δ (ppm): 0,67, 7,1, 33, 73,5 és 120.

Claims (10)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás szililezett ciánhidrin előállítására, azzal jellemezve, hogy
    a) egy aldehid vagy keton karbonilvegyületet hidrogén-cianiddal és klór-szilán, bróm-szilán és jód-szilán közül választott triszubsztituált halogén-szilánnal elegyítünk és
    b) az a) lépés szerinti elegyhez egy diszilazán és szililamin közül választott reaktánst adva kialakítjuk a reakcióelegyet.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a b) lépésben reaktánsként diszilazánt alkalmazunk, és a karbonilvegyület/triszubsztituált halogén-szilán/hidrogén-cianid/diszilazán mólaránya közelítőleg 3/1/3/1.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a b) lépésben reaktánsként szilil-amint alkalmazunk, és a karbonilvegyület/triszubsztituált halogénszilán/hidrogén-cianid/szilil-amin mólaránya közelítőleg 2/1/2/1.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy triszubsztituált halogén-szilánként egy trimetilklór-szilán, fenil-dimetil-klór-szilán, (terc-butil)-dimetil-klór-szilán, (terc-butil)-difenil-klór-szilán és tri(nhexil)-klór-szilán közül választott, triszubsztituált klórszilánt alkalmazunk.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy triszubsztituált halogén-szilánként trimetil-klórszilán és diszilazánként hexametil-diszilazán alkalmazásával szililezett ciano-hidrinként trimetil-szilil-ciánhidrint állítunk elő.
  6. 6. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az a) lépés szerinti elegyítést szobahőmérsékleten végezzük.
  7. 7. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reaktánst úgy adagoljuk be, hogy a reakcióelegy hőmérséklete ne haladja meg a 100 °C-ot.
  8. 8. Az 1. igénypont szerinti eljárás szilil-ciánhidrin előállítására, azzal jellemezve, hogy
    a) egy aldehidek és ketonok közül választott karbonilvegyületet hidrogén-cianiddal és egy (R,)(R2)(R3)Si-X általános képletű vegyülettel elegyítünk, és
    b) az a) lépés szerinti elegyhez egy (R,)(R2)(R3)Si-NH-Si(R1)(R2)(R3) vagy (R])(R2)(R3)Si-NH2 általános képletű reaktáns hozzáadásával kialakítjuk a reakcióelegyet, a képletekben
    X jelentése Cl, Br és I közül választott halogénatom, és/vagy
    Rb R2 és R3 jelentése azonosan arilcsoport vagy 1-6 szénatomos alkilcsoport, vagy
    R, jelentése terc-butil-csoport és
    R2 és R3 jelentése azonosan arilcsoport vagy 1 -6 szénatomos alkilcsoport, vagy
    R, jelentése arilcsoport és
    R2 és R3 jelentése azonosan 1-6 szénatomos alkilcsoport, továbbá ha reaktánsként (R,)(R2)(R3)Si-NH-Si(R,)(R2)(R3) általános képletű vegyületet alkalmazunk, a karbonilvegyület/(R1)(R2)(R3)Si-X/hidrogén-cianid/(R,)(R2)(R3) Si-NH-Si(R])(R2)(R3) mólarány közelítőleg 3/1/3/1, és ha reaktánsként (R!)(R2)(R3)Si-NH2 általános képletű vegyületet alkalmazunk, a karbonilvegyület/ (R1)(R2)(R3)Si-X/hidrogén-cianid/(R,)(R2)(R3)Si-NH2 mólarány közelítőleg 2/1/2/1.
  9. 9. A 8. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy reaktánsként (R1)(R2)(R3)Si-NH-Si(R,)(R2)(R3) általános képletű vegyületet alkalmazunk, és R! R2 és R3 jelentése metilcsoport.
  10. 10. Reakcióelegy szilil-ciánhidrin előállítására, amely egy aldehidek és ketonok közül választott karbonilvegyületet, egy triszubsztituált halogén-szilánt, hidrogén-cianidot és egy szubsztituált diszilazán és szubsztituált szilil-amin közül választott reaktánst tartalmaz, ahol is a diszilazán és szilil-amin a halogénszilánnal azonos csoportokkal van szubsztituálva.
HU9602277A 1995-08-18 1996-08-16 Eljárás és reakcióelegy szilil-ciánhidrinek előállítására HU217422B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/516,644 US5594156A (en) 1995-08-18 1995-08-18 Synthesis of silyl cyanohydrins

Publications (4)

Publication Number Publication Date
HU9602277D0 HU9602277D0 (en) 1996-10-28
HUP9602277A2 HUP9602277A2 (en) 1997-05-28
HUP9602277A3 HUP9602277A3 (en) 1997-08-28
HU217422B true HU217422B (hu) 2000-01-28

Family

ID=24056503

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9602277A HU217422B (hu) 1995-08-18 1996-08-16 Eljárás és reakcióelegy szilil-ciánhidrinek előállítására

Country Status (6)

Country Link
US (1) US5594156A (hu)
EP (1) EP0759439B1 (hu)
JP (1) JP2736324B2 (hu)
CA (1) CA2183388C (hu)
DE (1) DE69623710T2 (hu)
HU (1) HU217422B (hu)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE69724141T2 (de) * 1996-11-15 2004-06-09 Rhodia Chimie Verbindungen verwendbar zur perhaloalkylierung, reagenz für ihrer durchführung und verfahren zu ihrer herstellung
KR19990015054A (ko) * 1997-08-01 1999-03-05 구광시 페닐프로피온산 유도체의 제조방법

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3658868A (en) * 1969-04-15 1972-04-25 Inst Silikon & Fluorkarbonchem Alkylsiloxy-cyano-alkyl compounds and process for preparing the same
FR2321497A1 (fr) * 1975-08-20 1977-03-18 Poudres & Explosifs Ste Nale Procede d'obtention de cyanhydrines silylees

Also Published As

Publication number Publication date
US5594156A (en) 1997-01-14
JPH09124666A (ja) 1997-05-13
DE69623710D1 (de) 2002-10-24
EP0759439A3 (en) 1998-03-18
CA2183388A1 (en) 1997-02-19
JP2736324B2 (ja) 1998-04-02
CA2183388C (en) 1999-11-23
HU9602277D0 (en) 1996-10-28
EP0759439A2 (en) 1997-02-26
EP0759439B1 (en) 2002-09-18
DE69623710T2 (de) 2003-05-08
HUP9602277A3 (en) 1997-08-28
HUP9602277A2 (en) 1997-05-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5618951A (en) Process for preparing 2,2-difluoroketene silyl acetals and α, α-βsilyloxy-1,3-dioxolane-4-propanoic acid esters
US5068386A (en) Preparation of tertiary-hydrocarbylsilyl compounds
HU217422B (hu) Eljárás és reakcióelegy szilil-ciánhidrinek előállítására
US4469881A (en) [2-(p-t-Butylphenyl)ethyl]silanes and method of making the same
JP3181380B2 (ja) 1−アザ−2−シラシクロペンタン化合物の製造方法
US4518787A (en) Silylation process
US5068381A (en) Poly(silvinylene)s and a process for their preparation
US4176131A (en) Chemical process
EP0461597B1 (en) Method for preparing monohalogenosilanes
JP2644227B2 (ja) 有機オキシクロロシランの製法
US4384158A (en) Method for the preparation of cis-11-hexadecen-1-yne
US20020133035A1 (en) Preparation of low molecular weight branched siloxanes
US4837349A (en) Tertiary-butyldimethylsilyl carbamate derivative and process for producing the same
JP5886876B2 (ja) 新規な(トリオルガノシリル)アルキン及びその誘導体、並びに、新規な及び慣用の置換(トリオルガノシリル)アルキンと、その誘導体を得るための新規な触媒法
US4663471A (en) Method for the preparation of N-methyl-N-trimethylsilyl trifluoroacetamide
JPS6333384A (ja) β−シアノアルキルシランの製造方法
US5847182A (en) Fluorenyl substituted organosilanes and their preparation methods
US5113000A (en) Organosilicon compound and acryl compound
USRE32717E (en) Method for the preparation of N-methyl-N-trimethylsilyl trifluoroacetamide
JP2002069083A (ja) ビスシリルノルボルナン化合物の製造方法
JP3915878B2 (ja) 1,3−ビス(3−(n−置換アミノ)プロピル)−1,1,3,3−テトラメチルジシロキサンの製造方法
KR0142143B1 (ko) 알릴규소화 반응에 의한 감마-실릴올레핀들과 그들의 제조방법
JPH0733391B2 (ja) パ−オキシド類の製造法
PL194667B1 (pl) Nowe 3-butyloksy(lub fenyloksy)propylotrietoksysilany oraz sposób otrzymywania 3-glicydoksy(lub butyloksy lub fenyloksy)propylosilanów
GB2137216A (en) Silylation process

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees