HU200998B - Process for producing 2-oxymino-3-oxobutyric acid derivatives - Google Patents

Process for producing 2-oxymino-3-oxobutyric acid derivatives Download PDF

Info

Publication number
HU200998B
HU200998B HU89187A HU18789A HU200998B HU 200998 B HU200998 B HU 200998B HU 89187 A HU89187 A HU 89187A HU 18789 A HU18789 A HU 18789A HU 200998 B HU200998 B HU 200998B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
substituted
acid
oxyimino
oxo
organic solvent
Prior art date
Application number
HU89187A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT49324A (en
Inventor
Kenzo Naito
Yukio Ishibashi
Haruo Shinbo
Original Assignee
Takeda Chemical Industries Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Takeda Chemical Industries Ltd filed Critical Takeda Chemical Industries Ltd
Publication of HUT49324A publication Critical patent/HUT49324A/hu
Publication of HU200998B publication Critical patent/HU200998B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C249/00Preparation of compounds containing nitrogen atoms doubly-bound to a carbon skeleton
    • C07C249/04Preparation of compounds containing nitrogen atoms doubly-bound to a carbon skeleton of oximes
    • C07C249/12Preparation of compounds containing nitrogen atoms doubly-bound to a carbon skeleton of oximes by reactions not involving the formation of oxyimino groups
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C251/00Compounds containing nitrogen atoms doubly-bound to a carbon skeleton
    • C07C251/32Oximes
    • C07C251/50Oximes having oxygen atoms of oxyimino groups bound to carbon atoms of substituted hydrocarbon radicals
    • C07C251/60Oximes having oxygen atoms of oxyimino groups bound to carbon atoms of substituted hydrocarbon radicals of hydrocarbon radicals substituted by carboxyl groups

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)
  • Heterocyclic Carbon Compounds Containing A Hetero Ring Having Nitrogen And Oxygen As The Only Ring Hetero Atoms (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás a 2-szubsztituált-oxiimino-3-oxo-vajsav-származékoknak a megfelelő terc-butil-észterszármazékokböl történő előállítására. A találmány szerinti eljárással előállított vegyületek előnyös kiindulási anyagok többek között cefalosporin-vegyületek előállításánál.
A 2-szubsztituált-oxiimino-3-oxo-vajsav-származékok fontos kiindulási anyagok, péládul az amíno-tiazol-cefalosporinok, előnyösen például a cefmenoxim-vegyületek közül számos vegyűlet ismert és ezek mint széles hatásspektrumú antibakteriális vegyületek kerülnek klinikai felhasználásra. Ezen vegyületek szerkezete, farmakológiai hatása és előállítási eljárása például a következő irodalmi helyeken van ismertetve: Angewandte Chemie, angol nyelvű nemzetközi kiadás, 24, 180-202 (1985) és Journal of Antibiotics, 38,1738-1751 (1985). Ezen vegyületek közül a 2-szubsztituált oxiimino-3-oxovajsav-származékokat alkalmazzák a fentiek szerinti amino-tiazol-cefalosporinok amino-tiazol-részének előállításához.
Ismert eljárások szerint a 2-szubsztituált-oxiimino-3-oxo-vajsav-származékokat úgy állítják elő, hogy a megfelelő 2-szubsztituált-oximíno-3-oxovajsav-észtereket alkálikus közegben, így például nátrium-hidroxid jelenlétében hidrolizálják (2.012.276. számú nagy-britanniai szabadalmi leírás) vagy a megfelelő terc-butil-2-szubsztituáltoxümino-3-oxo-butirátot trifluor-ecetsawal hidrolizálják (30294-A számú európai szabadalmi leírás).
Ezen ismert eljárások egyike sem alkalmas azonban a 2-szubsztituált-oxiimino-3-oxo-vajsav-származékok ipari előállítására. így például a 2-szubsztituált-oxümino-3-oxo-vajsav-észterek alkálikus hidrolízisénél hátrányosan alacsony a kitermelés, a trifluor-ecetsavas hidrolízis esetében pedig hátrány az, hogy az igen költséges trifluor-ecetsavat feleslegben kell alkalmazni.
Kísérleteink során azt találtuk, hogy a 2-szubsztituált-oxiimino-3-oxo-vajsav-szánnazékokat nagyipari méretekben is előnyösen állíthatjuk elő, ha terc-butil-2-szubsztituált oxiimino-3-oxo-butirátot hidrogén-halogenid vegyületekkel vízmentes szerves oldószer jelenlétében reagáltatunk. A reakció során a kívánt 2-szubsztituált-oxümino-3-oxo-vajsav-vegyületeket nagy kitermelésselés nagy tisztaságban kapjuk anélkül, hogy drága kiindulási anyagokat alkalmaznánk. Ennek megfelelően ez az eljárás sokkal alacsonyabb költségekkel vételezhető ki, mint az eddig ismert eljárások.
A fentiek szerint találmányunk tárgya eljárás
2-szubsztituált-oxiimino-3-oxo-vajsav-származék ok előállítására, amely reakció során terc-butil-2szubsztituált-oxiimino-3-oxo-butirátot hidrogénhalogeniddel reagáltatunk vízmentes szerves oldószer jelenlétében.
A találmány szerint kiindulási anyagként (1) általános képletnek megfelelő 2-szubsztituált-oxiimino-3-oxo-butirátot — a képletben R jelentése 1-4 szénatomos alkilcsoport, vagy nitro-benzil-, halogén-benzil- vagy benzil-csoporttal védett karboxilcsoporttal szubsztituált 1-4 szénatomos alkilcsoport. Az (I) általános képletű vegyűlet előnyösen terc-butil-2-metoxi-imino-3-oxo-butirát.
A találmány szerinti eljárásnál nyert 2-szubsztituált-oxümino-3-oxo-vajsavak a (II) általános képletű vegyületek, amely képletben R jelentése a fenti. A (II) általános képletű vegyületek egyik előnyös képviselője a 2-metoxi-iniino-3-oxo-vajsav.
A találmány szerinti eljárásnál hidrogén-halogenid vegyületként például sósavat, hidrogén-bromidot, előnyösen sósavat alkalmazunk.
Az (I) és (Π) általános képletű vegyületek mindegyike lehet szin-konfigurációjú (S általános képlet) vagy anti-konfigurádójú (A általános képlet). A vegyületek a két konfiguráció keverékének formájában is előfordulhatnak és mindkét konfigurációjú vegyűlet, valamint a keverék előállttá» eljárása a találmány oltalmi körébe tartozik.
A találmány szerinti reakdót vízmentes, szerves oldószer jelenlétében végezzük. Szerves oldószerként bármely ismert oldószer alkalmazható, amely hátrányosan nem befolyásolja a reakdót. így például alkalmazhatók a következő vegyületek: nitrilek, például acetonitril, éterek, például tetrahidrofurán, 1,2-dimetoxi-etán, dioxán vagy dietil-éter, halogénezett szénhidrogének, így például metilénklorid, kloroform, diklór-etán vagy szén-tetraklorid, észterek, így például etil-acetát vagy butil-acetát, amidok, így például Ν,Ν-dimetil-formamid vagy Ν,Ν-dimetil-acetamid, szénhidrogének, így például benzol, toluol, xilol, hexán vagy pentán, vagy a fenti oldószerek keveréke. Előnyösen halogénezett szénhidrogéneket, különösen klórozott szénhidrogéneket, így például metilén-kloridot alkalmazunk. A szerves oldószer mennyisége általában 0,1-10 liter, előnyösen 0,5-2 liter egy mól tercbutil-2-szubsztituált-oxiimino-3-oxo-butirátra számolva. Mivel a víz jelenléte a reakciókeverékben elősegíti a melléktermékek képződését, mennyiségét célszerű a lehető legkisebb értéken tartani. Ennek megfelelően az eljárásnál felhasználásra kerülő szerves oldószernek lényegében vízmentesnek kell lenni, illetve a nedvességtartalmát a lehető legnagyobb mértékben csökkenteni kell.
A találmány szerinti eljárásnál úgy járunk el, hogy a terc-butil-2-szubsztituált-oxümino-3-oxobutirátot érintkezésbe hozzuk a hidrogén-halogenid vegyülettel vízmentes szerves oldószer jelenlétében. A hidrogén-halogenid vegyületet általában zárt formában alkalmazzuk célszerűen úgy, hogy a hidrogén-halogenid gázt a reakciókeveréken átbuborékoltatjuk, kívánt esetben nyomás alatt vagy keverés közben. Eljárhatunk úgy is, hogy a hidrogénhalogenid vegyületet a vízmentes, szerves oldószerben feloldjuk, kívánt esetben nyomás alatt vagy keverés közben, majd ezt követően adagoljuk az így kapott oldathoz a terc-butil-2-szubsztituált-oxiimino-3-oxo-butirátra számolva, bár ez a mennyiség nagy mértékben függ a felhasznált szerves oldószertől. így például ha alkilén-kloridot, így például metilén-kloridot alkalmazunk szerves oldószerként a hidrogén-halogenid mennyisége általában 1-3 mól, előnyösen 1,2-2 mól, 1 mól kiindulási anyagra számolva.
A találmány szerinti eljárásnál a reakcióhőmérséklet nem kritikus. Az egyetlen követelmény, hogy az alkalmazott hőmérsékleten a reakció végbe menjen. Általában -50 ’C és 80 ’C, előnyösen 0 ’C
-2HU 200998 Β
At 3 és 30 ’C közötti hőmérsékleten dolgozunk. A hid* rogén-halogenid vegyület buborékoltaíását aláindnlási anyag-oldóezer keveréken keresztül általában 03-30 óra, előnyösen 2-10 órán át végezzük, bár ezen időtartam függ a rcakdóhőmérséklettől, az alkalmazott oldószertől és a hidrogén-halogenid vegyület mennyiségétől. A műveletet követően a reakciókeveréket általában keverjük, vagy állni hagyjuk, például l-24őrán, előnyösen 2-15 órán át. Abban az esetben, ha a hidrogén-halogenid vegyületet az oldószerben előzetesen feloldottuk, például az oldószerben való átbuborékoltatás segítségével, a kapott keveréket a terc-butil-2-szubsztituáltoxmmno-3-oxo-butirát beadagolása után általában 1-40 órán, előnyösen 2-20 órán át még keverjük.
A találmány szerinti eljárással nyert 2-szubsztituált oxümino-3-oxo-vajsav-származékokat mint kiindulási anyagokat a további reakciónál alkalmazhatjuk a kapott reakciókeverék formájában is vagy pedig megfelelő elválasztás és tisztítás után is. Az elválasztást és a tisztítást ismert módon végezzük, (gy például betöményítéssel, pH beállítással, oldószeres extrakcióval, kristályosítással, átkristályosítással, kr omatográfiával, stb.
A találmány szerinti eljárással előállított 2szubsztituált-oxiimino-3-oxo-vajsavat például előnyösen alkalmazhatjuk (ΙΠ) általános képletnek megfelelő 4-halogén-2-szubsztituált-oxiimino-3oxo-vajsav előállítására, amely képletben X jelentése halogénatom, előnyösen klór, bróm vagy jódatom és R jelentése a fenti. A reakciónál úgy járunk el, hogy a kiindulási vegyületet vízmentes sav katalizátor jelenlétében halogénezzük. Az eljárással a (ΠΙ) általános képletű vegyület szín és antiizomerjét, valamint a kettő keverékét egyaránt előállíthatjuk.
A fenti reakciónál halogénezőszerként például halogéneket (például klór, bróm vagy jódatom), szuKuril-halogenideket (például szulfuril-klorid), N-halogén-szukcinimideket (például N-brómszukcinimnid, N-klór-szukcinimid), valamint 1,3dibróm-53-dimetil-hidantoint alkalmazhatunk. A halogénező szerek közül előnyös a bróm, szulfurilklorid, N-bróm-szukcinimid alkalmazása. A halogénező szereket általában 03-13 mennyiségben alkalmazzuk, 1 mól 2-szubsztituált-oxiimino-3oxo-vajsavra számolva. A reakciónál oldószerként bármely ismert oldószert alkalmazhatunk, amely hátrányosan nem befolyásolja areakciót, (gy például szénlndngéneket, például hexánt, benzolt, toluolt vagy xilolt, étereket, (gy például tetrahidrofuránt, izopropil-étert, dioxánt vagy dietil-étert, halogénezett szénhidrogéneket, például metilén-kloridot, kloroformot vagy szén-tetrakloridot, észtereket, így például tetrahidrofuránt, izopropil-étert, dioxánt vagy dietil-étert, halogénezett szénhidrogéneket, például metilén-kloridot, kloroformot vagy szén-tetrakloridot, észtereket, (gy például etil-acetátot, ketonokat, például acetont, amidokat, például Ν,Ν-dimetil-formamidot vagy N,N-dimetíl-acetamidot vagy ezek elegyét. Előnyösen halogénezett szénhidrogéneket, így például metilén-kloridot vagy étereket, (gy például tetrahidrofuránt alkalmazunk. A reakcióhőmérséklet értéke nem kritikus, az egyetlen követelmény, hogy a halogénezés az alkalmazott hőmérsékleten végbemenjen. Általában -50 *Cés 80 ’C, előnyösen -30 ’C és 30 ’C közötti hőmérsékleten dolgoznak. Vfomcntes sav katalizátorként például valamely következő vegyületet alkalmazunk: szervetlen savat, például sósavat, hidrogén-bromid, kénsav, foszforsav vagy diklór-foszforsav, továbbá szenes savak, (gy például hangyasav, ecetsav, kp-toluolszulfonsav, metánszulfaasav vagy trifluor-ecetsav, továbbá Lewis savakat, így például bór-fluorid, aluminium-klorid vagy titán-klorid. Előnyösen hidrogén-bromid ecetsavas oldatát alkalmazzuk. A halogénezési reakciót elvégezhetjük égy, hogy a 2-szubsztituáltoxiimino-3-oxo-vajsavat a reakcióelegyből izoláljuk, de a halogénezés kivitelezhető közvetlen a vegyületet tartalmazó reakcióelegy alkalmazásával. Az utóbbi esetben alkalmazott hidrogén-halogenid vegyület vízmentes sav katalizátorként szolgálhat a reakciónál. Amennyiben ezt az eljárást alkalmazzuk, akkor igen előnyösen, ipari méretben állíthatjuk elő a4-halogén-2-szubsztituált-oxnmino-3-oxovajsav vegyületeket. A reakció idő általában fi^g az alkalmazott oldószertől, a halogénező szertől, a vízmentes sav katalizátortól, a reakció hőmérséklettől, valamint egyéb körülményektől és értéke általábanö5~20óra, előnyösen 1-6 óra közötti érték.
A fentiek szerint előállított 4-halogén-2-szubsztituált-offlimino-3-oxo-vajsavat kiindulási anyagként alkalamazhatjuk további szintézisekhez akár a kapott reakcióelegy formájában, akár elválasztás után. Az elválasztást és az esetlegesen ezt követő tisztítást ismert módon végezzük, (gy például betöményítéssel, pH-beállítással, oldószeres extrakcióval, kristályosítással, átkristályosítással vagy kromatográfiával.
A fentiek szerint például a következő 4-halogén2-szubsztituák-oxiimmo-3-em»-vajsav vegyületeket «hatjai elő a találmány szerint előállított vegyületckbá:
(i) 4-klór-2-metoxi-imino-3-ox»-vajsav, (ii) 4-bróm-meto»-imino-3-oxo-vajsavés (iii) 4-jód-2-metoxi-imino-3-oxo-vajsav,
A találmány szerinti eljárásnál kiindulási anyagként alkalmazott terc-butil-2-szubsztituált oxiimino-3-oxo-butirátok előállítását ismert eljárások szerint végezzük (például 30294-A. számú európai szabadalmi leírás).
A találmány szerűd eljárás előnyösebb az eddig ismert eljárásokhoz viszonyítva, mivel
- olcsó kiindulási anyagokat alkalmaz,
- a kívánt terméket nagy kitermeléssé, nagy tisztaságban nyerjük, és '
- a következő halogénezési reakciót igen előnyösen lehet elvégezni.
A találmány szerinti eljárással előállított 2szubsztituált-oxiimino-3-oxo-vajsav vegyületeket előnyösen alkalmazhatjuk további reakcióknál kiindulási anyagként, (gy például 7p-/2-(2-amino-tiazol-4-il)-(Z)-2-szubsztituált-oxümino-acetamido/ -3-szubsztituálatlan vagy szubsztituált-3-cefem-4karbonsav vegyűletek, valamint ezek sóinak és észtereinek előállítására, amely vegyűletek kiváló antimikróbás hatású vegyűletek. Az előUlftásnál úgy járunk el, hogy a 2-szubsztituált-oxümino-3-oxovajsav kiindulási anyagot például a fentiek szerint
-3HU 200998 Β halogénezzük, amikoris 4-halogén-2-szubsztituáltoxümino-3-oxo-vajsavat nyerünk, amelyet tio-karbamíddal reagáltatunk, majd kívánt esetben a kapott (Z)-2-szubsztituált-oxümino-2-(amino-tiazol4-ü)-ecetsavat reakcióképes származékává alakítjuk és 7-amino-3-szubsztituálatlan vagy szubsztituált 3-cefem-4-karbonsawal vagy annak sójával vagy észterével reagáltatjuk. Eljárhatunk úgy is, hogy a
4-halogén-2-szubsztituált-oxiimino-3-oxo-vajsavat vagy annak reakcióképes származékát a 7-amino-3szubsztituálatlan vagy szubsztituált 3-cefem-4-karbonsawal vagy annak sójával vagy észterével reagáltatjuk, majd a kapott vegyületet tio-karbamiddal reagáltatjuk (4.098.888, 4.166.115, 4.294.960, 4.278.793, 4.152.433,4.614.819 és 4.656.284. számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírások, és 1.580.621 és 2.012.276 számú nagy-britanniai szabadalmi leírások). A következő példákkal a találmányt illusztráljuk a korlátozás szándéka nélkül.
1. példa
805 g tercier-butil-2-metoxi-imino-3-oxo-butirátot feloldunk 2,8 liter metilén-kloridban, a kapott oldaton 210 g sósavat buborékoltatunk át 3-6 °C hőmérsékleten 8 órán át. A kapott reakciókeveréket ezután 5 °C hőmérsékleten 15 órán át állni hagyjuk, a felülúszót elválasztjuk, szárazra pároljuk, amikoris 556 g 2-metoxi-imino-3-oxo-vajsavat nyerünk kristályos szilárd anyag formájában. Kihozatal 95,8%.
NMR (CDCb): 4,17 (3H, s), 2,44 (3H, s) ppm.
2. példa
150 ml 1,4-dioxánba 15 °C hőmérsékleten sósavgázt vezetünk be addig, amíg az oldatot teljesen telítjük. A kapott sósavas oldatot ezután 172 ml
1,4-dioxánnal felhígítjuk, amikoris 360 ml 4 n 1,4dioxános sósav oldatot nyerünk.
200 ml fentiek szerint készült oldathoz hozzáadunk 35 g terc-butil-2-metoxi-imino-3-oxo-butirátot és a kapott reakciókeveréket 23-25 °C hőmérsékleten 13 órán át keveijük, a felülúszót elválasztjuk, betöményítjük, a maradékot 200 ml metilénkloridban oldjuk hozzáadunk 30 ml 20%-os vizes nátrium-klorid-oldatot, a kapott keveréket kirázzuk, a szerves fázist elválasztjuk, 15 g vízmentes magnézium-szulfáton szárítjuk, szárazra pároljuk, csökkentett nyomáson. íly módon 21,8 g 2-metoxiimino-3-oxo-vajsavat nyerünk. Kitermelés 86,4%.
A kapott termék NMR adatai megegyeznek az
1. példánál leírtakkal.
Referencia példa liter metilén-kloridban feloldunk 460 g 2-metoxi-imino-3-oxo-vajsavat, amelyet az 1. példa szerint áhítottunk eló. A kapott oldathoz 46 ml 25%-os ecetsavas hidrogén-bromid oldatot adagolunk, majd hozzácsepegtetünk 2 óra alatt 7-15 °C hőmérsékleten 372 ml metilén-kloridban oldott 372 g brómot. A kapott reakciókeveréken ezután nitrogéngázt buborékoltatunk keresztül 7-8 °C hőmérsékleten 30 percen át, ily módon kiküszöböljük a hidrogén-bromid melléktermék képződését. A kapott felülúszóhoz ezután szilikagélt (Kieselgel 60, 70-230 mesh, Merck gyártmány, 80 g) és aktív sze4 net (nagyobb szemcséjű, A minőségű, Shirasagi, Takeda gyártmány, 30 g) adunk, a kapott keveréket
10-15 ’C hőmérsékleten 30 percig keveijük, majd az oldhatatlan anyagot szűréssel eltávolítjuk. A szűrletet csökkentett nyomáson betöményítjük, az olajos maradékot 685 ml xilolban oldjuk, az oldatot 5 ’C hőmérsékleten 15 órán át állni hagyjuk, a kapott kristályos anyagot szűréssel elválasztjuk, 101 ml 1:1 (v/v) arányú xilol és n-hexán elegyével mossuk, majd ezt követően 200 ml n-hexán-eleggyel mossuk, csökkentett nyomáson szárítjuk, amikoris 434 g 4-br6m-2-metoxi-imino-3-oxo-vajsavat nyerünk. A szűrletet (anyalúg) csökkentett nyomáson betöményítjük, az olajos maradékot 238 ml 100:15 (v/v) arányú xüol:n-hexán elegyből kikristályosítjuk, amikoris 82,3 g 4-bróm-2-metoxi-imino-3-oxovajsavat nyerünk, második termékként. Kitermelés 72,7%.
NMR (CDCb): 4,36 (2H, s), 4,20 (3H, s) ppm.
3. példa
36,3 g terc-butU-2-(p-nitro-benzU-oxi-karbonU)metoxi-imÍno-3-oxobutÍrátot feloldunk 70 ml metilén-kloridban, a kapott oldaton 5,3 g sósavgázt buborékoltatunk 3-6 °C hőmérsékleten 8 óra alatt, majd a kapott reakciókeveréket 5 ’C-on 15 órán át állni hagyjuk. A felülúszót ezután elválasztjuk, szárazra pároljuk, amikor is 27,8 g 2-(p-nitro-benziloxi-karbonil)-metoxi-3-oxo-vajsavat nyerünk kristályos anyag formájában.
Kitermelés: 89,7%.
NMR (DMSO): δ 8,21 és 7,65 (mindkettő 2H, d, J=9Hz), 5,4 (2H, s), 5,1 (2H, s), 2,33 (3H, s) ppm.
Összehasonlító példa
2,57 g terc-butil-2-metoxi-imino-3-oxobutirátot feloldunk 10 ml metanolban, hozzácsepegtetünk 20 ml 1 n vizes nátrium-hidroxid oldatot és a kapott keveréket szobahőmérsékleten 1 órán át keveijük, majd csökkentett nyomáson a metanolt ledesztilláljuk, a visszamaradó anyagot 20 ml etil-acetáttal mossuk és a vizes fázist 2 n vizes sósavval megsavanyítjuk (pH = 2).
Az így kapott anyagot HPLC-vel megvizsgálva kimutattuk, hogy 11,4 mg 2-metoxi-imino-3-QXOvajsavat tartalmaz. Kitermelés: 0,6%.

Claims (6)

1. Eljárás (Q) általános képletű 2-szubsztituáltoxümino-3-oxo-vajsav vegyületeknek — a .képletben R jelentése 1-4 szénatomos alkilcsoport vagy nitro-benzü-, halogén-benzil- vagy benzilcsoporttal védett karboxücsoporttal szubsztituált 1-4 szénatomos alkücsoport — a megfelelő terc-butü-észterszármazékből való előállítására—azzal jellemezve, hogy egy (I) általános képletű terc-butü-2-szubsztituált-oxiimino-3-oxo-butirátot—a képletben R jelentése a fenti — vízmentes szerves oldószer jelenlétében hidrogén-halogenid vegyülettel reagáltatunk.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, olyan (II) általános képletű vegyület előállítására, amelynek képletében R jelentése metilcsoport, azzal jellemezve, hogy a megfelelő kiindulási anyagot alkal-4HU 200998 Β mázzuk.
3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, aaal jellemezve, hogy hidrogén-halogenidként sósavat alkalmazunk.
4. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemez- 5 ve, hogy vízmentes, szerves oldószerként nitril, éter, halogénezett szénhidrogén, észter, amid vagy szénhidrogén vegyületeket vagy ezek elegyét alkalmaz8 zuk.
5. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy vízmentes, szerves oldószerként halogénezett szénhidrogént alkalmazzuk.
6. Az 5. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy halogénezett szénhidrogénként metilénkloridot alkalmazunk.
HU89187A 1988-01-18 1989-01-18 Process for producing 2-oxymino-3-oxobutyric acid derivatives HU200998B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP63009271A JP2595605B2 (ja) 1988-01-18 1988-01-18 2−置換オキシイミノ−3−オキソ酪酸の製造法

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT49324A HUT49324A (en) 1989-09-28
HU200998B true HU200998B (en) 1990-09-28

Family

ID=11715791

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU89187A HU200998B (en) 1988-01-18 1989-01-18 Process for producing 2-oxymino-3-oxobutyric acid derivatives

Country Status (7)

Country Link
US (1) US4927964A (hu)
EP (1) EP0325183A3 (hu)
JP (1) JP2595605B2 (hu)
KR (1) KR890011830A (hu)
CN (1) CN1038637A (hu)
HU (1) HU200998B (hu)
IE (1) IE890128L (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH0393762A (ja) * 1989-09-04 1991-04-18 Wako Pure Chem Ind Ltd 4‐ハロゲノ‐2‐アルコキシイミノ‐3‐オキソ脂肪酸の製造方法
IN192139B (hu) 2001-11-26 2004-02-21 Lupin Ltd
RU2379286C2 (ru) * 2005-09-30 2010-01-20 Мицубиси Материалз Корпорейшн Перфторалкансульфонат калия и способ его получения
CN111533656A (zh) * 2020-05-27 2020-08-14 龙曦宁(上海)医药科技有限公司 一种4-甲氧基-3-氧代丁酸叔丁酯的合成方法

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4107380A (en) * 1976-11-12 1978-08-15 American Can Company Non-blocking coating composition
US4191673A (en) * 1976-11-12 1980-03-04 American Can Company Non-blocking coating composition
JPS5498795A (en) * 1978-01-13 1979-08-03 Takeda Chem Ind Ltd Cephalosporin derivative and its preparation
FI67385C (fi) * 1979-11-21 1985-03-11 Hoffmann La Roche Foerfarande foer framstaellning av (6r 7r)-7-(2-(2-amino-4-tiazolyl)-2-(z-metoxiimino)acetamido)-3-cefem-4-karboxylsyraderivat
IL63965A (en) * 1980-10-10 1985-01-31 Sparamedica Ag 7-(2-(2-amino-4-selenazoyl)acetamido)cephalosporin derivatives,and intermediates therefor,their preparation and pharmaceutical compositions containing them

Also Published As

Publication number Publication date
KR890011830A (ko) 1989-08-22
EP0325183A3 (en) 1990-12-19
JP2595605B2 (ja) 1997-04-02
HUT49324A (en) 1989-09-28
US4927964A (en) 1990-05-22
JPH01186854A (ja) 1989-07-26
IE890128L (en) 1989-07-18
CN1038637A (zh) 1990-01-10
EP0325183A2 (en) 1989-07-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU202184B (en) Process for producing terc-butyl-3-oxobutirate
JP4192599B2 (ja) アミノチアゾール誘導体の無水物の製造方法
JP2004155793A (ja) 精製方法
CA2326441C (en) Process for purification of a cephalosporin derivative
BR9810313B1 (pt) processo para a produção seletiva de isÈmero-z de um 3-vinil(2-substituìdo)-cefalosporin.
HU219484B (hu) Biciklusos béta-laktám-komplexek és eljárás béta-laktámok előállítására e komplexekből
HU200998B (en) Process for producing 2-oxymino-3-oxobutyric acid derivatives
US4708825A (en) Process for the production of penicillins
EP0262744A2 (en) A process for preparing 3-alkoxymethylcephalosphorins
JP4022070B2 (ja) 新規チアゾール化合物およびその製造方法
JP3860750B2 (ja) 7−アミノ−3−メトキシメチル−3−セフェム−4−カルボン酸の製造方法
HU213267B (en) Process for producing stereospecific cefepime-dihydrochloride-hydrate at ph 5-7,5
HU212782B (en) Water-free acylating process for stereospecifical producing antibioticum cephepim-dihydrochloride-hydrate
US4659812A (en) Cephalosporin intermediates
JP2005502651A (ja) 高純度セフロキシムアキセチルの製造方法
HU227283B1 (en) Process for the preparation of carbidopa
US6313289B1 (en) Purification process
US4075219A (en) Epimerization process
US4237280A (en) Intermediate for cephalosporin type compound
JP3396066B2 (ja) 保護アミノ基含有複素環化合物の製造方法
KR100472048B1 (ko) 아즈트레오남의 신규제조방법
KR100841044B1 (ko) 세팔로스포린 화합물의 제조 방법
KR930007810B1 (ko) 7-아실아미노-3-비닐 세파로스포라닉에시드의 제조방법
HU201034B (en) Process for production of intermediere compositions of tiasole of cefalosporine
HU203525B (en) Process for producing phenyl-glycine-chloride alt

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee