HU194495B - Process for producing pharmaceutical compositions with controlled dissolution of active agents - Google Patents

Process for producing pharmaceutical compositions with controlled dissolution of active agents Download PDF

Info

Publication number
HU194495B
HU194495B HU853358A HU335885A HU194495B HU 194495 B HU194495 B HU 194495B HU 853358 A HU853358 A HU 853358A HU 335885 A HU335885 A HU 335885A HU 194495 B HU194495 B HU 194495B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
pore
active ingredient
polymer
process according
coating
Prior art date
Application number
HU853358A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT40333A (en
Inventor
Bo Magnus Ekman
Ake Rikard Lindhal
Original Assignee
Leo Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Leo Ab filed Critical Leo Ab
Publication of HUT40333A publication Critical patent/HUT40333A/hu
Publication of HU194495B publication Critical patent/HU194495B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K9/00Medicinal preparations characterised by special physical form
    • A61K9/20Pills, tablets, discs, rods
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K9/00Medicinal preparations characterised by special physical form
    • A61K9/20Pills, tablets, discs, rods
    • A61K9/2072Pills, tablets, discs, rods characterised by shape, structure or size; Tablets with holes, special break lines or identification marks; Partially coated tablets; Disintegrating flat shaped forms
    • A61K9/2086Layered tablets, e.g. bilayer tablets; Tablets of the type inert core-active coat
    • A61K9/209Layered tablets, e.g. bilayer tablets; Tablets of the type inert core-active coat containing drug in at least two layers or in the core and in at least one outer layer

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
  • Control Of Temperature (AREA)
  • Slot Machines And Peripheral Devices (AREA)
  • Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás szabályozott hatóanyagleadást biztosító, orálisan alkalmazható gyógyászati készítmény előállítására, amely a gyógyászatílag hatásos anyag kétlépcsős felszabadulását biztosítja.
Kétlépcsős hatóanyag-leadó profillal rendelkező orális gyógyászati készítmények már korábban is ismertek voltak.
Az egy vagy több hatóanyag kétlépcsős felszabadulását biztosító közönséges gyógyászati készítmények tablettamagból és az azt körülvevő bevonatból állnak. A tablettamagból szabadul fel a hatóanyag, és a bevonatból ugyanaz, vagy egy másik anyag válik szabaddá. A magot körülvevő bevonatot ismert bevonatkészítési eljárással viszik fel a magra. A magból a hatóanyag lassan, közepes sebességgel vagy gyorsan szabadulhat fel.
A fenti típusú gyógyászati készítmény például a 3 538214 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásból ismert. A fenti leírásban ismertetett gyógyászati készítmény a gyomor-bél-nedvekben oldódó hatóanyagot tartalmazó tablettamagból és az azt körülvevő bevonatból áll. A bevonat olyan polimeranyagból áll, amely a gyomor-bél-nedvekben lényegében érintetlen és oldhatatlan marad. A bevonatban egy vízben jól oldódó anyag Finom részecskéi vannak statisztikusan eloszlatva. A leírásban megemlítik, hogy a készítményen egy további bevonat is lehet, amely többek között más, gyógyászatílag hatékony anyagot is tartalmazhat.
Másik, kétlépcsős hatóanyag-leadó profillal rendelkező gyógyászati készítményt ismertet például a 13 131 számú európai szabadalmi leírás. A leírásból és annak példáiból kitűnik, hogy a gyógyászati készítményben a hatóanyag egy szabályozott felszabadulást biztosító mátrixba van beépítve, a mátrix hosszúszénláncú alifás alkoholt és hidratált, vízoldékony hidroxil-alkil-cellulózt tartalmaz. A fenti mátrixra - amely lassan adja le a hatóanyagot - egy meghatározott film képző oldatot visznek fel, amelyben egy másik hatóanyag van oldva vagy szuszpendálva.
A találmány szerinti eljárással előállított gyógyászati készítmény a fenti készítményektől alapvetően különbözik, mivel a magban lévő hatóanyag lassú felszabadulását a magot körülvevő speciális film oldódási sebességet csökkentő tulajdonságával biztosítjuk, és nem a mag-mátrix sebességet csökkentő tulajdonsága révén, mint a fenti európai szabadalmi leírás szerinti készítmény esetén.
A találmány szerinti eljárás értelmében a hatóanyag kétlépcsős felszabadulását biztosító új tabletta-készítményt egyetlen bevonási eljárással állítjuk elő.
A találmány szerinti egyszerű és használható eljárással kétlépcsős hatóanyag-leadást biztosító készítmények széles körét állíthatjuk elő. A találmány szerinti eljárással továbbá szabályozott hatóanyag-leadást biztosító készítményeket állíthatunk elő a különböző hatóanyagokból vagy hatóanyag-kombinációkból.
A találmány szerinti eljárással előállított szabályozott hatóanyag-leadást biztosító gyógyászati készítmény a hatóanyagot tartalmazó tablettából és az arra felvitt bevonatból áll, amely bevonat lényegében vízben és a gyomor-bél-nedvekben oldhatatlan filmképző polimerből és a fenti polimerben statisztikusan eloszlatott vízoldékony, pórusképző anyagból áll. A találmány szerinti eljárással előállított készítményre jellemző, hogy a pórusképző anyag részben vagy teljes egészé2 ben gyógyászati hatás kiváltására elegendő mennyiségű gyógyászatílag hatékony anyagból áll.
A találmány szerinti eljárás értelmében a fenti gyógyászati készítményeket úgy állítjuk elő, hogy a polimert oldószerben oldjuk, a pórusképző anyagból oldatot vagy szuszpenziót készítünk, a pórusképző anyag oldatát vagy szuszpenzióját és a polimer oldatát egyesítve bevonófolyadékot készítünk, a bevonófolyadékot oldat vagy szuszpenzió formájában a hatóanyagot tartalmazó tablettára felvisszük, majd a tablettán lévő bevonófolyadékot megszárítjuk. Ily módon a polimerben statisztikusan eloszlatott, vízoldékony pórusképző anyagot tartalmazó polimerbevonatú tablettát kapunk.
A találmány szerinti eljárással két, lényegében különböző, szabályozott hatóanyag-leadást biztosító gyógyászati készítményt állíthatunk elő előnyösen.
Az egyik előnyös gyógyászati készítmény legalább két, kombinációban adható, eltérő gyógyászati hatású hatóanyagot tartalmaz. A fenti készítményben a magban lévő hatóanyag például káliumklorid lehet, és a pórusképző anyagban lévő hatóanyag például egy azonnal felszabaduló diuretikum, így metolazon, klopamid, etakrinsav, hidroflumetiazid, metilklotiazid, kinetazon, triklórmetiazid, klórtiazid, klórtalidon, ciklotiazid, furozamid, hidroklórtiazid, politiazid, bendroflumetiazid, ciklopentiazid, mefruzid vagy bumetanid lehet.
Másik példa szerint a mag teofillint vagy egy teofillin-sót, például etilén-diamin-teofillinátot vagy kolinteofillinátot tartalmaz, míg a pórusképző anyag egy β2stimuláns, így salbutamol vagy terbutalin.
Megjegyzendő, hogy a 3538214 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban is említik a káliumklorid és hidroklórtiazid kombinációját, de a fenti leírás szerinti készítményben a hidroklórtiazid a második bevonatban van jelen (II. példa). így megállapíthatjuk, hogy a fenti szabadalmi leírásban ismertetett módszer a két különböző hatóanyag egy és ugyanazon tablettában való kombinálására sokkal bonyolultabb, mint a találmány szerinti eljárás, továbbá a fenti szabadalmi leírásból a találmány szerinti megoldás nem ismerhető meg.
A találmány szerinti eljárással előállítható másik előnyös gyógyászati készítményben a pórusképző anyag ugyanazt a gyógyszerhatóanyagot tartalmazza, mint a mag. A fenti készítményekkel gyors felszabadulás révén kezdeti hatásos plazmaszint érhető el, amelyet azután a készítmény szabályozott felszabadulást biztosító hatása révén fenntartunk. A fenti típusú készítmények hatóanyagként például fenil-propanolamint (PPA) tartalmazhatnak, amelyet többek között nazális és szinusz pangáscsökkentő szerként használnak, továbbá étvágycsökkentő szerként is széles körben alkalmazzák. A PPA központi idegrendszert stimuláló hatása - ha az esti órákban alkalmazzák -, alvászavarokat okozhat.
A PPA-t tartalmazó gyógyászati készítmény előnyösen napközben, azaz 16 órán át hatásos plazmakoncentrációt biztosít, míg éjszaka a plazmakoncentráció alacsony, vagy elhanyagolhatóan csekély.
Más érdekes területek, ahol ugyanaz a hatóanyag van a magban és pórusképző anyagként vagy annak részeként a bevonatban, a penicillinek, cefalosporinok, benzdiazepinek, kalcium-antagonisták, például diltiazem és a rövid hatású hipnotikumok területe.
A hatóanyagnak a tablettamagból való felszabadulá-23 sát a pórusképző anyag és a polimer arányának változtatásával, a pórusképző anyagok és a bevonat vastagságának kombinálásával úgy szabályozhatjuk, hogy a különféle követelményeknek megfeleljen. A paramétereket gyakran előnyösen úgy választjuk meg, hogy a bevonatnak olyan tulajdonságokat kölcsönözzenek, melyek a hatóanyag-konstans, azaz 0-rendű felszabadulását teszik lehetővé.
A találmány szerinti eljárásban használt bevonóelegyben lévő filmképző polimer anyagként olyan gyógyászatilag elfogadható filmképző polimereket alkalmazhatunk, amelyek vízben lényegében oldhatatlanok, de szerves oldószerekben - például ketonokban oldódnak. A fenti polimerek például cellulóz-származékok, akril-polimerek, és más, nagy molekulatömegű polimerek, így etil-cellulóz, cellulóz-acetát, cellulózpropionát cellulóz-butirát, cellulóz-valerát, cellulózacetát-propionát, poli(vinil-acetát), poli(vinil-formál), poli(vinil-butirál), sesquifenil-sziloxán polimerjei, poli(metil-metakrilát), polikarbonát, poliészter, kumaron-indén-polimer, polibutadién, vinil-klorid-vinilacetát kopolimer, etilén-vinil-acetát kopolimer és vinil-klorid-propilén-vinil-acetát terpolimer lehetnek.
Az alkalmazott polimer filmek lágyítószert is tartalmazhatnak. Lágyítószerként például triacetint, acetilezett monoglicerideket, repceolajat, olívaolajat, szezámolajat, acetil-tributil-citrátot, acetil-trietil-citrátot, glicerint, szorbitot, dietil-oxalátot, almasav-dietil-észtert, dietil-fumarátot, dietil-szukcinátot, dietil-malonátot, dioktil-ftalátot, dibutil-szebacetátot, trietil-citrátot, tributil-citrátot, glicerin-tributirátot, polietilénglikolt, propilénglikolt, és a fenti vegyületek elegyeit használhatjuk. Különösen előnyös, ha lágyítószerként acetiltributil-citrátot, polietilénglikolt, ricinusolajat vagy glicerin-triacetátot használunk.
A lágyítószer mennyisége 0,1 és 4 tömeg % között változhat, a bevonatképző folyadék mennyiségére vonatkoztatva.
A pórusképző anyag bármely, a kívánt gyógyászati hatással rendelkező, gyógyászatilag elfogadható olyan anyag lehet, amely megfelel az alábbi követelményeknek.
A) ha a bevonást szuszpenzióval végezzük
1. vízben (gyomor-bél-nedvekben) oldódik,
2. a bevonási eljárásban használt szerves oldószerekben - például acetonban, metil-etil-ketonban gyakorlatilag oldhatatlan,
3. részecskemérete 0,5-100 μπι;
B) ha a bevonást oldattal végezzük kvízben (gyomor-bél-nedvekben) oldódik,
2. a bevonási eljárásban használt szerves oldószerekben - például acetonban, metil-etil-ketonban - lényegében oldódik,
3. részecskemérete 0,5-100 μπι;
azzal a megkötéssel, hogy a fenti A) és B) pontban jellemzett pórusképző anyag gyógyászatilag hatástalan mennyiségű kalcium-karbonát, kalcium-foszfát, magnézium-citrát, magnézium-oxid, nátrium-hidrogénkarbonát, kálium-hidrogén-karbonát, tetraetanolamin, propionsav, szorbinsav, szalicilsav, cellulóz-acetát-ftalát, kálium-klorid és nátrium-klorid jelentése kizárt.
A találmány szerinti eljárásban számos bevonatot használhatunk. A gyártási eljárást és azt a tényt tekintetbe véve, hogy az élő szervezetben a bevonat számos tényező - eltérő pH-k hatása, eltérő enzim-mozgékonyság a bélben - hatásának ki van téve, érthető, hogy bizonyos filmképző polimerek megfelelőbbek, mint a többiek. Tapasztalataink szerint a vinil-acetát és vinilklorid kopolimerjével jó eredmények érhetők el. Másik, különösen előnyösen alkalmazható polimer egy 8(1-95 tömeg°/o poli(vinil-klorid)-ot, 1-19 tömeg% poli(vinil-acetát)-ot és 1-10 tömeg% poli(vinil-alkohol)-t tartalmazó terpolimer.
A gyógyszerhatóanyagból álló pórusképző anyag mennyisége a kezdetben szükséges hatóanyag-koncé ntrációtól függ. A magban lévő hatóanyag lassú félsz abadulásának biztosítása érdekében gyakran olyan anyagot is kell tartalmaznia a pórusképző anyagnak, amely vízben oldódik, megfelel a fenti követelményeknek, gyógyászatilag elfogadható, de az alkalmazott mennyiségben gyógyászatilag hatástalan. A pórusképző anyag összes mennyisége a polimerhez viszonyítva a; adott polimertől és a kívánt gyógyszerfelszabadulási sebességtől függ. A pórusképző anyagban kívánt esetben jelenlévő, inaktív anyag például szaccharóz, poli( vinil-pirrolidon) vagy polietilénglikol lehet. Ha polirr érként poli(vinil-acetát)-poli(vinil-klorid) kopoliir ért vagy poli(vinil-acetát)-poli(vinil-klorid)-poli(vin l-alkohol) terpolimert használunk, a pórusképző anyag összes mennyiségének aránya a polimerhez viszonyítva célszerűen 0,1 és 20, előnyösen 1 és 5, még előnyösebben 1,3 és 3 között változik.
A bevonófolyadékot az alábbi módon állítjuk elő.
A polimert - amely előnyösen 80-95 tömeg% poli(vinil-klorid)-ból (PVC), 1-19 tömeg°/o poli(vinil-acetát)-ból (PVAC) és 1-10 tömeg°/o poli(vinil-alkohol)ból (PVOH) álló terpolimer lehet - oldószerben, például acetonban, metil-etil-ketonban, vagy aceton és elanol, aceton és metilén-klorid elegy ében, vagy egyéb hasonló oldószerben oldjuk.
A gyógyászatilag hatásos anyagból és adott esetben más, inaktív anyagból álló pórusképző anyagot vagy golyós malomban szárazon, vagy üveggyöngy-malomban nedvesen őrölve meghatározott szemcseméretre, előnyösen 0,5-100 μπι szemcseátmérőjűre aprítjuk. A ré szecskéket oldószerben vagy oldószerek elegyében például a fent említett oldószerekben - diszpergáljuk, majd a polimer oldatával összekeverve bevonó-folyadékot kapunk.
A tabletta súlyától és felületétől függően a bevonat tömege tablettánként 10 és 170 mg, a bevonat vastagsága 25 és 300 jum, előnyösen 50 és 200 μπι között változhat.
A találmányt közelebbről - a korlátozás szándéka nélkül - az alábbi példák segítségével ismertetjük. Az 1-3. példák szerinti készítményben a magban és a bevonatban lévő hatóanyag azonos.
7. példa
Fenil-propanolamin 75 mg
Tabletta:
fenil-propanolamin 50 mg poli(etilén-oxid) 6000 60 mg szaccharóz M szitált 72,6 mg poli(vinil-pirrolidon) 5 mg magnézium-sztearát 2 mg etanol
A komponenseket a magnézium-sztearát kivételével összekeverjük, etanollal megnedvesítjük, majd szárítjuk. A száraz port összekeverjük a magnéziums; tearáttal, és a keveréket tablettává préseljük.
Bevonó szuszpenzió:
A B C
filmképző terpolimer 7 mg 10 mg 14 mg
acetil-tributil-citrát 2,23 mg 2,23 mg 2,23 mg
fuvatott ricinusolaj 1,67 mg 1,67 mg 1,67 mg
fenil-propanolamin 25 mg 25 mg 25 mg
poli( vinil-pirrolidon) 1,34 mg 1,34 mg 1,34 mg
aceton 526 mg 526 mg 526 mg
A szitált fenil-propanolamint a polimer és a lágyítószer acetonos oldatában diszpergáljuk. A szuszpenzióval bevonóedényben bevonjuk a tablettákat. Filmképző polimerként PVC-PVAC-PVOH terpolimert használunk, a polimerkomponensek aránya 31:1:2.
A bevonatban különböző mennyiségű polimert tartalmazó tablettákból a fenil-propanolamin diffúzióját az Amerikai Egyesült Államok Gyógyszerkönyvében ismertetett módszerrel [United States Pharmacopeia, 19. kiadás, Mack Publishing Co., Easton Pa., 1975,651. oldal (USP XX)] határozzuk meg.
Mint az ábrán látható, mind a három készítmény esetén gyors a hatóanyag-felszabadulás az első órában. Ezután hosszú időn át lassú kioldódás észlelhető. A lassú kioldódás sebességét a polimer mennyiségének változtatásával lehet szabályozni.
2. példa Tabletta:
cefaklorum 340 mg avicel PH 20 mg porított szaccharóz H 143 mg aeroszil 13 mg
50%-os talkumos sztearin 33 mg
A komponenseket kettős-kúpos keverőberendezésben összekeverjük és tablettává préseljük.
Bevonat:
cefaklorum (szitált) 60 mg filmképző polimer 14,3 mg acetil-tributil-citrát 2,7 mg fuvatott ricinusolaj 2,2 mg poli(vinil-pirrolidon) 1,9 mg aceton
A filmképző polimer 100:1:8 arányú PVC-PVACPVOH terpolimerből áll.
3. példa
Nitrazepam 6 mg
Tabletta:
nitrazepam 4 mg porított szaccharóz 120 mg poli(etilén-oxid) 6000 110 mg poli(vinil-pirrolidon) 5 mg magnézium-sztearát 2 mg
A komponenseket a magnézium-sztearát kivételével összekeverjük, és etanollal megnedvesítjük, majd szárítjuk. Szárítás után hozzáadjuk a magnéziumsztearátot, és a keveréket tablettává préseljük.
Bevonat:
1. példa szerinti filmképző polimer 9,8 mg acetil-tributil-citrát 1,87 mg fuvatott ricinusolaj 1,40 mg nitrazepam (szitált) 2 mg mikronizált szaccharóz 23 mg aceton 530 mg
4. példa
A példa szerint előállított készítményben a magban és a bevonatban lévő hatóanyag különböző.
A tablettamag 1 g kálium-kloridot tartalmaz. A bevonó szuszpenzió összetétele az alábbi:
1. példa szerinti filmképző polimer 180 g mikronizált, porított szaccharóz (1-10/zg részecskeméret) 409 g acetil-tributil-citrát 40,9 g fuvatott ricinusolaj 31,2 g bendroflumetiazid 34,0 g aceton 4 400 g-ra
A bevonási eljárást bevonóedényben végezzük, a bevonófolyadékot levegő nélküli permetező-bevonatkészítő eszközzel porlasztjuk a tablettára. 5 000 db tablettát vonunk be és az átlagos membrántömeg 60 mg/ tabletta.
5. példa
Az 1. példában leírtak szerint járunk el, de filmképző anyagként terpolimer helyett nitro-cellulózt használunk.
6. példa
Az 1. példában leírtak szerint járunk el, de filmképző anyagként terpolimer helyett cellulóz-acetátot használunk.

Claims (8)

1. Eljárás kétlépcsős hatóanyag-leadó profilú, egy szabályozott hatóanyag-leadást biztosító, hatóanyagot tartalmazó tablettamagból, és az arra felvitt egy filmképző polimerben statisztikusan eloszlatott, vízoldékony pórusképző anyagot és hatóanyagot tartalmazó bevonatból álló gyógyászati készítmény előállítására, amelynek során (I) a vízben és gyomor-bél-nedvekben oldhatatlan polimert oldószerben oldjuk, (II) egy vízoldható pórusképző anyagot oldunk vagy szuszpendálunk, majd a polimer oldatával összekeverjük, (III) az oldat vagy szuszpenzió formájában kapott bevonófolyadékot a hatóanyagot tartalmazó tablettamagra felvisszük, és (IV) a bevonófolyadékot a tablettán megszárítjuk, azzal jellemezve, hogy pórusképző anyagként a polimerhez viszonyítva 0,1-20 tömegarányban részben vagy egészében egy gyógyászatilag hatásos anyagot használunk, gyógyászatilag hatásos mennyiségben.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a pórusképző anyagban a tablettamagban lévő hatóanyagtól eltérő hatóanyagot használunk.
3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a pórusképző anyagban a tablettamagban lévő hatóanyaggal azonos hatóanyagot használunk.
4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a pórusképző anyagban egy vízben és gyomor-bél-nedvekben oldódó, gyógyászatilag hatástalan, de a kívánt hatóanyag-felszabadulási profil kialakítására elegendő mennyiségű anyagot is használunk.
5. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a tablettamagban hatóanyagként kálium-kloridot, és a pórusképző anyagban hatóanyagként egy azonnal felszabaduló diuretikumot használunk.
6. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy hatóanyagként fenil-propanolamint, egy penicillint, cefalosporint, egy benzodiazepint, egy kalcium-antagonistát vagy egy rövid hatású hipnotikumot használunk.
7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás azzal jellemezve, hogyftlmképzőpolimerként cdlulózszármazékot, akril-polimert vagy vinil-polin ert használunk.
8. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, 5 azzal jellemezve, hogy filmképző polimerként poli(vinil-klorid)-ból, poli(vinil-acetát)-ból és poli(vin l-alkohol)-ból álló terpolimert használunk.
HU853358A 1984-09-06 1985-09-05 Process for producing pharmaceutical compositions with controlled dissolution of active agents HU194495B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE8404467A SE8404467D0 (sv) 1984-09-06 1984-09-06 Controlled-release medical preparations

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT40333A HUT40333A (en) 1986-12-28
HU194495B true HU194495B (en) 1988-02-29

Family

ID=20356934

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU853358A HU194495B (en) 1984-09-06 1985-09-05 Process for producing pharmaceutical compositions with controlled dissolution of active agents

Country Status (21)

Country Link
US (1) US4824678A (hu)
EP (1) EP0173928B1 (hu)
JP (1) JP2527713B2 (hu)
KR (1) KR930003114B1 (hu)
AT (1) ATE53490T1 (hu)
AU (1) AU576891B2 (hu)
CA (1) CA1252723A (hu)
DE (1) DE3578123D1 (hu)
DK (1) DK164256C (hu)
ES (1) ES8702138A1 (hu)
FI (1) FI87042C (hu)
GR (1) GR852158B (hu)
HU (1) HU194495B (hu)
IE (1) IE58263B1 (hu)
IL (2) IL76256A (hu)
NO (1) NO169996C (hu)
NZ (1) NZ213245A (hu)
PH (1) PH22119A (hu)
PT (1) PT81092B (hu)
SE (1) SE8404467D0 (hu)
ZA (1) ZA856547B (hu)

Families Citing this family (44)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4917899A (en) * 1983-12-22 1990-04-17 Elan Corporation Plc Controlled absorption diltiazem formulation
IE56999B1 (en) * 1983-12-22 1992-03-11 Elan Corp Plc Pharmaceutical formulation
DK62184D0 (da) * 1984-02-10 1984-02-10 Benzon As Alfred Diffusionsovertrukket polydepotpraeparat
EP0153105B1 (en) * 1984-02-10 1992-09-09 Benzon Pharma A/S Diffusion coated multiple-units dosage form
US5624683A (en) * 1986-08-06 1997-04-29 Eisai Co., Ltd. Sustained-release multi-granule tablet
DE3720757A1 (de) * 1987-06-24 1989-01-05 Bayer Ag Dhp-manteltablette
US5073381A (en) * 1988-08-15 1991-12-17 University Of Akron Amphiphilic networks
US5612059A (en) * 1988-08-30 1997-03-18 Pfizer Inc. Use of asymmetric membranes in delivery devices
US5178868A (en) * 1988-10-26 1993-01-12 Kabi Pharmacia Aktiebolaq Dosage form
SE8803822D0 (sv) * 1988-10-26 1988-10-26 Novel dosage form
US5149425A (en) * 1988-11-09 1992-09-22 Chembiomed, Ltd. Affinity supports for hemoperfusion
US5240601A (en) * 1988-11-09 1993-08-31 Chembiomed, Ltd. Affinity supports for hemoperfusion
EP0542926B1 (en) * 1990-08-07 1995-02-15 Pfizer Inc. Use of interfacially-polymerized membranes in delivery devices
US5288505A (en) * 1991-06-26 1994-02-22 Galephar P.R., Inc., Ltd. Extended release form of diltiazem
US5407686A (en) * 1991-11-27 1995-04-18 Sidmak Laboratories, Inc. Sustained release composition for oral administration of active ingredient
ZA933725B (en) * 1992-05-28 1993-12-15 Elan Corp Plc Tablet formulation
ES2113094T3 (es) * 1993-03-09 1998-04-16 Epic Therapeutics Inc Las microparticulas macromoleculares y metodos de obtencion.
US6090925A (en) 1993-03-09 2000-07-18 Epic Therapeutics, Inc. Macromolecular microparticles and methods of production and use
US5547948A (en) * 1995-01-17 1996-08-20 American Home Products Corporation Controlled release of steroids from sugar coatings
EP1005863A1 (en) * 1998-12-04 2000-06-07 Synthelabo Controlled-release dosage forms comprising a short acting hypnotic or a salt thereof
EP1064937A1 (en) * 1999-06-28 2001-01-03 Sanofi-Synthelabo Timed dual release dosage forms comprising a short acting hypnotic or a salt thereof
GB9923045D0 (en) * 1999-09-29 1999-12-01 Novartis Ag New oral formulations
US20060153914A1 (en) * 1999-12-10 2006-07-13 Biovail Laboratories International S.R.L. Chronotherapeutic diltiazem formulations and the administration thereof
US7108866B1 (en) 1999-12-10 2006-09-19 Biovall Laboratories International Srl Chronotherapeutic diltiazem formulations and the administration thereof
SK287684B6 (sk) 1999-12-20 2011-06-06 Schering Corporation Pevná orálna farmaceutická dávková forma s predĺženým uvoľňovaním
WO2001045676A2 (en) 1999-12-20 2001-06-28 Schering Corporation Extended release oral dosage composition
SE0100200D0 (sv) 2001-01-24 2001-01-24 Astrazeneca Ab New film coating
US6960357B2 (en) 2001-05-25 2005-11-01 Mistral Pharma Inc. Chemical delivery device
KR20040018394A (ko) * 2001-07-04 2004-03-03 썬 파마슈티컬 인더스트리스 리미티드 위 정체 제어되는 약물 전달 계
US6602911B2 (en) * 2001-11-05 2003-08-05 Cypress Bioscience, Inc. Methods of treating fibromyalgia
CA2435729C (en) * 2001-12-19 2005-12-13 Astrazeneca Ab New film coating
WO2003077897A1 (en) * 2002-03-15 2003-09-25 Cypress Bioscience, Inc. Ne and 5-ht reuptake inhibitors for treating visceral pain syndromes
US20060003004A1 (en) * 2002-10-25 2006-01-05 Collegium Pharmaceutical, Inc. Pulsatile release compositions of milnacipran
US20040132826A1 (en) * 2002-10-25 2004-07-08 Collegium Pharmaceutical, Inc. Modified release compositions of milnacipran
GB0227948D0 (en) * 2002-11-29 2003-01-08 Cipla Ltd Pharmaceutical combinations comprising b-2 adrenoreceptor agonists and xanthines
CA2513893A1 (en) * 2003-01-28 2004-08-12 Collegium Pharmaceutical, Inc. Multiparticulate compositions of milnacipran for oral administration
US7862835B2 (en) * 2004-10-27 2011-01-04 Boston Scientific Scimed, Inc. Method of manufacturing a medical device having a porous coating thereon
US7994220B2 (en) * 2005-09-28 2011-08-09 Cypress Bioscience, Inc. Milnacipran for the long-term treatment of fibromyalgia syndrome
AU2006322314A1 (en) * 2005-11-18 2007-06-14 Synthon B.V. Zolpidem tablets
US7427414B2 (en) * 2006-01-18 2008-09-23 Astron Research Limited Modified release oral dosage form using co-polymer of polyvinyl acetate
CN102440992A (zh) * 2011-12-19 2012-05-09 岳阳新华达制药有限公司 含有盐酸班布特罗和多索茶碱复方制剂及其制备方法
EP3331502B1 (en) 2015-08-07 2021-05-26 Santa Farma Ilaç Sanayi A.S. Controlled release propiverine formulations
EP3796908B1 (en) 2018-11-16 2023-05-10 Santa Farma Ilaç Sanayi A.S. Controlled release propiverine formulations
WO2022115056A1 (en) 2020-11-27 2022-06-02 Santa Farma Ilac Sanayii A.S. Sustained release formulation compositions comprising propiverine

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL108838C (hu) * 1956-03-27
US3538214A (en) * 1969-04-22 1970-11-03 Merck & Co Inc Controlled release medicinal tablets
EP0013131A3 (en) * 1978-12-27 1981-01-07 Mundipharma A.G. Pharmaceutical composition in solid dosage form, and process for its production
US4557925A (en) * 1982-07-08 1985-12-10 Ab Ferrosan Membrane-coated sustained-release tablets and method
JPH075457B2 (ja) * 1983-08-16 1995-01-25 ザ ウエルカム フアウンデ−シヨン リミテツド 調節された方法による有効成分の放出を可能にする医薬組成物
US4769027A (en) * 1984-08-15 1988-09-06 Burroughs Wellcome Co. Delivery system

Also Published As

Publication number Publication date
JPS61112013A (ja) 1986-05-30
FI853406A0 (fi) 1985-09-05
FI853406L (fi) 1986-03-07
FI87042C (fi) 1992-11-25
NO853407L (no) 1986-03-07
NZ213245A (en) 1988-06-30
DK400685D0 (da) 1985-09-02
DK400685A (da) 1986-03-07
KR930003114B1 (ko) 1993-04-19
HUT40333A (en) 1986-12-28
GR852158B (hu) 1986-01-08
US4824678A (en) 1989-04-25
NO169996B (no) 1992-05-25
ZA856547B (en) 1986-04-30
JP2527713B2 (ja) 1996-08-28
ES546728A0 (es) 1986-12-16
IL76256A (en) 1990-06-10
IL76257A (en) 1989-05-15
DE3578123D1 (de) 1990-07-19
CA1252723A (en) 1989-04-18
AU576891B2 (en) 1988-09-08
DK164256B (da) 1992-06-01
IL76256A0 (en) 1986-01-31
ES8702138A1 (es) 1986-12-16
SE8404467D0 (sv) 1984-09-06
EP0173928B1 (en) 1990-06-13
FI87042B (fi) 1992-08-14
PT81092A (en) 1985-10-01
DK164256C (da) 1992-10-19
KR860002271A (ko) 1986-04-24
IE58263B1 (en) 1993-08-25
EP0173928A1 (en) 1986-03-12
AU4693585A (en) 1986-03-13
PT81092B (pt) 1988-01-22
IE852070L (en) 1986-03-06
NO169996C (no) 1992-09-02
ATE53490T1 (de) 1990-06-15
PH22119A (en) 1988-06-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU194495B (en) Process for producing pharmaceutical compositions with controlled dissolution of active agents
US9211267B2 (en) Preparation in film form for biphasic release of pharmacologically active or other substances
KR950005864B1 (ko) 서방성 제제 및 그의 제조방법
US5405619A (en) Controlled release therapeutic system for liquid pharmaceutical formulations
DE2336218C3 (de) Orale Arzneiform
EP1110544B1 (de) Verfahren zur Herstellung einer geschmacksmaskierten oralen Darreichungsform& x9;
JPH07138189A (ja) エチルセルローズ水性分散液で被覆した放出制御製剤
JPH0794384B2 (ja) 徐放性口腔内用製剤
IL102777A (en) Combined pharmaceutical preparations
EP0211991B1 (en) Substained release tablets and method for preparation thereof
SE8300577L (sv) Overdrag som tillforsekrar reglerad avgivning av akriva bestandsdelar fran biologiskt aktiva blandningar, i synnerhet farmaceutiska beredningar, jemte sett att framstella biologiskt aktiva blandningar med reglerad ....
CA2000932C (en) Oral pharmaceutical controlled release multiple unit dosage form
HU193359B (en) Process for preparing a delayed theophylline composition
DE68911439T2 (de) Therapeutisches System mit kontrollierter Wirkstoffabgabe für flüssige Arzneimittel.
EP0373417A1 (en) Sustained release diltiazem formulation
DE60032704T2 (de) Filmtabletten mit minimierter Abhängigkeit von Nahrungsmitteleinfluss Anfälligkeit
AU651721B2 (en) Taste-masked medicaments and their preparation
KR930003113B1 (ko) 서방성 코팅 정제의 제조방법
HU196313B (en) Process for preparing tablets with retarded activity
IE852069L (en) Sustained release tablets
NZ231093A (en) Sustained-release formulation comprising units coated with an insoluble polymer containing pore-creating substances

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: DIB LTD., ST. JOHNS, GB

HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: GACELL LABORATORIES AB, SE

HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee