HU194156B - Process for the selective preparation of metachloraniline derivatives - Google Patents

Process for the selective preparation of metachloraniline derivatives Download PDF

Info

Publication number
HU194156B
HU194156B HU832976A HU297683A HU194156B HU 194156 B HU194156 B HU 194156B HU 832976 A HU832976 A HU 832976A HU 297683 A HU297683 A HU 297683A HU 194156 B HU194156 B HU 194156B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
dichloroaniline
reaction
chlorine
hydrogen
preparation
Prior art date
Application number
HU832976A
Other languages
English (en)
Inventor
Georges Cordier
Original Assignee
Rhone Poulenc Agrochimie
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rhone Poulenc Agrochimie filed Critical Rhone Poulenc Agrochimie
Publication of HU194156B publication Critical patent/HU194156B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C211/00Compounds containing amino groups bound to a carbon skeleton
    • C07C211/43Compounds containing amino groups bound to a carbon skeleton having amino groups bound to carbon atoms of six-membered aromatic rings of the carbon skeleton
    • C07C211/44Compounds containing amino groups bound to a carbon skeleton having amino groups bound to carbon atoms of six-membered aromatic rings of the carbon skeleton having amino groups bound to only one six-membered aromatic ring
    • C07C211/45Monoamines
    • C07C211/46Aniline
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C209/00Preparation of compounds containing amino groups bound to a carbon skeleton
    • C07C209/68Preparation of compounds containing amino groups bound to a carbon skeleton from amines, by reactions not involving amino groups, e.g. reduction of unsaturated amines, aromatisation, or substitution of the carbon skeleton
    • C07C209/74Preparation of compounds containing amino groups bound to a carbon skeleton from amines, by reactions not involving amino groups, e.g. reduction of unsaturated amines, aromatisation, or substitution of the carbon skeleton by halogenation, hydrohalogenation, dehalogenation, or dehydrohalogenation

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Description

A találmány tárgy* eljárás méta helyzetben klórszubsztituált anilinek előállítására poü-klórozott aromás aminok deklórozásával. Ezek a meta-klór-anilin vegyületek Intermedierek agrokéniiailag hatásos hatóanyagok gyártásához.
Számos eljárás ismeretes a méta helyzetben klórozott anilinek előállítására, így például a poli-klór-anilinck dehid roklórozásával, amelyet hidrogén nyomás alatt, folyékony közegben erős sav jelenlétében és nemes fém katalizátor alkalmazásával végeznek. Ezt az eljárást nagy nyomáson, viszonylag magas hőmérsékleten és savas közegben kell végrehajtani, amely szükségessé teszi autokláv alkalmazását és emelett komoly (51782 sz. európai szabadalmi bej.) korróziós problémákkal kell számolni. Kísérletek történtek a hőmérséklet és a nyomás csökkentésére, olymódon, hogy a reakciót jodid tartalmú származékok jelenlétében hajtották végre, de minden esetben a heterogén fém katalizátorok alkalmazása szükségszerű volt.
A találmány szerinti eljárás során a meta-klór-anilineket a klór atomok szelektív eltávolításával állítjuk elő olyan egyszerű módszer segítségével, amely a vegyület ipari előállítási műveletét is jelentősen leegyszerűsíti.
A találmány szerinti eljárás alkalmazásakor a (B) általános képletű meta-klór-anilineket - a képletben X' és X jelentése azonos vagy különböző lehet:
és jelenthet klóratomot, vagy hidrogénatomot és az X' és X legalább egyike szükségszerűen klóratom R', Rm és R' jelentése azonos vagy különböző lehet ;
és jelenthet klóratomot, vagy hidrogénatomot oly módon állítjuk elő, hogy valamely (A) általános képletű vegyületet — a képletben X', X R', R és R1” jelentése a fent megadott, azzal a további feltétellel, hogy R\ R és R' közül legalább az egyik klóratomot jelent — reagáltatunk hidrogén-jodiddal folyadék fázisban, a következő egyenlet szerint: A + 2nHJ -+ B + nJj + nHCl ahol n jelentése 1 -3 egész szám és a poli-klrór-anilin (A) vegyüleiről mólonként eltávolítandó klóratomok számát jelenti.
A reakció során alkalmazott hidrogén-jodid legalább sztöchiometrikus mennyiségű, de előnyösebb a feleslegben történő alkalmazás, azaz a HJ/n mólaránya általában 2/1 és 20/1, előnyösen 2/1 és 10/1 közötti érték.
A reakciót vagy vizes közegben hajtjuk végre, ilyenkor a hidrogén-jodidot jódhidrogén sav oldat formájában adjuk a reakció közeghez, vagy pedig szerves közegben olyan szerves oldószer alkalmazásával, amelyik a reakció körülmények között inért különösen a felhasznált jód-hirdogén savval, a képződő jóddal, valamint a sósavval szemben, ilyen oldószerek például az aromás típusú oldószerek, így a toluol vagy xilol és a klórozott aromás oldószerek, így a klór-benzol, valamint a klórozott alifás oldószerek.
A reakció meggyorsítása céljából a reakció közegben előnyös az erős sav hozzáadása. Ha a reakciót vizes közegben végezzük ásványi savakat, így sósavat, kénsavat adagolunk, ha pedig szerves oldószeres közegben végezzük a reakciót szerves savakat, így ecetsavat, triklór-ecetsavat, trifluor-ecetsavat, metán-szulfonsavat vagy para-toluolszulfonsavat adunk a reakció közeghez.
Természetesen a hidrogén-jodid önmagában is bevihető a rendszerbe, de in litu módon Is képződhet a reakció közegben, azaz az alkáli féni-jodid és a sósav keverékéből.
Továbbá, ha a reakciót szerves oldószeres közegben hajtjuk végre, a reakció során hidrogén-klorid szabadul fel, amelynek nyomása növekszik, de ez nem jelent hátrányt, ha a reakciót autogén nyomáson végezzük. Üzemi körülmények között azonban ajánlatos a nyomást maximum 100 bar előnyösen 50 bar értéken tartani. A reakció végrehajtása során hidrogén-jodid áramot vezetünk be a rendszerbe és a képződő hidrogén-kloridot folyamatosan elvezetjük.
A reakció hőmérséklete általában 90- 250 ’C, előnyösen 110-220 °C intervallumban van. Alacsonyabb hőmérsékleten a reakció lassúvá válik, továbbá az aminok hidrogén -jodidjai nem teljesen oldódnak a reakció közegben. 100 C felett a közeg homogén, a reakció látszólag kvantitatív átalakulással jár. a hőmérséklet növekedésének a reakció lefolyására nézve gyorsító hatása van. 250 °C feletti hőmérséklet alkalmazása azonban ipari szempontból nem előnyös.
Az (A) általános vegyületek közül előnyösek azok a vegyületek, amelyben R1, R és R' jelentése hidrogén- vagy klóratom, így például a 2,3,4,5-, 2,3,46és 2,3,5,6-tetraklóranilinek, valamint a pentaklóro-anilin, különösen előnyösek a 3,4- és 23-diklóranilin, 3,4,5-triklór-analhi és a 2,3,4,5- és 2,3,5,6-tetraklór-anííin.
A találmány szerinti (B) általános képletű vegyületek közül előnyösek azok a vegyületek, amelyekben Rf, R és R' jelentése hidrogén- vagy klóratom, mint például a 23- 2,5- és 3,4-diklór-anilin, a 2,3,4-,
2,3,5-, 2,3,6-, 2,4,5- és 3,4,5-triklóranilin és különösen előnyös a 3-klór-anilin és a 3,5-diklór-anilin. Ezek a klór-anilin-vegyületek előállíthatók önmagukban vagy pedig keverék formában, ez a kiindulási keverék összetételétől és az átalakulás fokától függ.
A találmány szerinti eljárást alkalmazhatjuk folyamatos és szakaszos üzemmódban egyaránt. A reakció végén keletkezett meta-klór-anilineket elválaszthatjuk önmagában ismert módon, azaz oldószer extrakcióval és/vagy desztillációval.
A találmány szerinti eljárás alkalmazásával a meta-klór-anilinek szelektíven előállíthatók, és ez az eljárás különösen jelentős az ipari gyártásban, mivel a reakciót teljesen homogén közegben, katalizátor alkalmazása nélkül, mérséklet nyomáson hajtjuk végre.
A következő példák a talíilmány tárgyának közelebbi bemutatására szolgálnak , anélkül, hogy oltalmi Igényünket ezekre korlátoznánk. Az átalakulás fokát és a kitermelést mólarányokban adtuk meg.
1. példa
0,1 mól 2, 3,4,5-tetraklór-anilint és 50 ml 8 mól/ liter töménységű jód-hidrogérsav vizes oldatát beöntöttük 200 cm’ térfogatú nyomásálló tantál bevonatú autóklávba. A reakció-keveréket 16 órán keresztül 135 °C-on keverés közben, autogén nyomáson melegítettük. A reakció idő letelte után víz és toluol (vagy monoklór-benzol) olyan mennyiségét adtuk a lehűtött reakció keverékhez, hogy a két folyékony fázis tisztán szétváljon. Ezeket dekantálással elkülönítettük és a vizes fázisból a jó dót többszörös toluolos (vagy mono-klór-benzolos) extrakcióval elkülönítettük. A szerves fázist atmoszférikus nyomáson desztilláltuk, ez lehetővé tette a jód látszólag teljes elválasztását a poli-klór-anilinektől. A szerves fázist gőz fázisú kromatográfiával analizáltuk.
t94.l56
Az alkalmazott reakció körülmények mellett, megállapítottuk, hogy a 2,3,4,5-tetrakló-anIIin átalakulási foka; 99,5% és a 3,5 díklór-anilin kitermelése: 61,1%, míg az intermedier 2,3,5-triklór-anilin kitermelése: 37,5%.
Ha ezt a reakciót 32 órás melegitési időtartammal végezzük, a 3,5-diklór-anilin kitermelés kvantitatív.
2—7. példa
Az L példában leírt eljárást alkalmaztuk, de változtattuk a tetraklór-anilin (2,3,4,5-TTCA), a jódhidrogénsav (11J) koncentrációját a hőmérséklet (T), a reakcióidőt és két esetben sósavat (HC1), mind erős savat adtunk a rendszerhez.
Az eredményeket az 1. táblázatban foglaltuk össze, amely tartalmazza a 2,3,4,5-tetraklór-anilin átalakulási fokát, a 3,5-diklór-anilin (3,5-DCA) és az intermedierének a 2,3,5-triklór-anilin (2,3,5-TCA) tényleges kitermelését. Megjegyezzük, hogy mindenegyes reakcióban az n értéke 2 volt.
Ezeket a kísérleteket kétszeres melegítési időkkel megismételtük és megállapítottuk, hogy a 3,5-diklór-anilin tényleges kitermelés kvantitatív volt.
8. példa
Az 1. példában leírt eljárást alkalmaztuk, de a
2,3,4,5-tetraklór-anilin helyett 0,05 mól 2,3,5,6tetraklór-anilint alkalmaztunk és a keveréket 5 órán keresztül melegítettük. Megállapítottuk, hogy ilyen reakció körülmények alkalmazásakor a 2,3,5,6-tetra: klór-anilin átalakulási foka: 96%, és a 3,5-diklóranilin tényleges kitermelése: 81,2%, míg a rendszerben 14,7% nem átalakult 2,3,5-triklór-anilin intermedier maradt. A fenti eljárást alkalmazva, de kétszeres fűtési idővel, megállapítottuk, hogy a tetraklór-anilin átalakulási foka: 100% és a 3,5-diklór-anilin tényleges kitermelése kvantitatív.
9-15. példa
A 2—7. példákban leírt eljárást alkalmaztuk, de a
2,3,4,5-tetraklór-anilin helyett 3,4,5-triklór-anilint reagáltattunk és az n értéke mindenegyes esetben 1 volt. Az eredményeket a II. táblázatban foglaltuk őszsze, amely az alkalmazott paramétereket a 3,5-diklór-anilin tényleges kitermelési értékeivel együtt tartalmazza. A fenti eljárást megismételtük kétszeres melegitési idő alkalmazásával és megállapítottuk, hogy a 3,5-diklór-anilin tényleges kitermelése kvantitatív volt.
16, és 17, példa
Az 1. példában ismertetett eljárást alkalmaztuk, de a 2,3,4,5-triklór-anilin vegyületet először 3,4-diklóranilinnel, majd 2,3-diklór-anilinnel helyettesítettük. Az n értéke 1; a koncentráció értékek 2 mól/liter és a jód-hidrogénsav koncentrációja 8 mól/liter; az alkalmazott hőmérséklet 135 °C és a reakcióidő 5 óra volt.
Ilyen körülmények között végrehajtott reakciókról megállapítottuk, hogy:
1) 3,4-diklór-anilin átalakulási foka: 48,4% és a
3-klór-anilin kitermelés: 91,5%, a 3,4-diklór-anilin átalakulásához viszonyítva;
2) a 23 diklór-anilin átalakulási foka: 37,5% és a 3-klór-anilin kitermelés: 88,2% a 2,3-diklór-anilin átalakulásához viszonyítva.
18, és 19, példa · Í0JJ mól 2,33,6-tetraklór-anilint, 16 · 10Γ* mól folyékony hidrogén-joclidot és 20 ml 1,2,4-triklór-benzolt beleöntöttünk nyomásálló tantálbevonatú 200 cm3 térfogatú autóiklávba.
A reakciókeveréket autogén nyomás mellett két órán keresztül 170, illetve 210 v-on melegítettük.
A reakcióidő letelte után megállapítottuk, hogy:
a) 170 °C-on a 2,3,5,6-tetraklór-anilin átalakulási foka: 63,4% és a 3,5-diklór-anilin tényleges kitermelése: 57,2%, valamint a rendszerben 6,2% nem átalakult 2,3,5-triklór-anilin maradt;
b) 210 °C-on 2,3,5,6-tetraklór-anilin átalakulási foka: 84,1% és a 3,5-diklór-anilin tényleges kitermelése: 80,6%, valamint a rendszerben 3,5% nem átalakult
23,5-triklór-anilin intermedier maradt.
Ha a fenti két kísérletet megismételjük kétszeres melegítési idővel a 3,5-diklór-anilin tényleges kitermelése kvantitatív.
20. példa
0,06 mól 2,3,4,5-tetraklór-anílint és 0,06 mól 23.5,6-tetraklór-anilint 100 ml 1,2,4-triklór-benzolial együtt beleöntöttük egy 250 cm’-es üveg gömblombikba. A reakciókeveréket keverés közben 160 cC-ra felmelegítettük. E hőmérséklet elérésekor a rendszeren száraz hidrogén-jodid gázt vezettünk keresztül 18-20 g/óra sebességgel, miközben a reakciókeveréket kevertettük és a hőmérsékletet 160 *C-ra tartottuk.
A kiáramló gázt vízzel töltött buborékoltatóban összegyűjtöttük.
A reakciót 4 óra 20 perc elmúltával leállítottuk, elzárva a hidrogén-jodid gázáramot, amelyből 80,5 got használtunk fel a reakció során.
A keveréket atmoszférikus nyomáson desztilláltuk fokozatos 150 ml 1,2,4-tríklór-benzol hozzáadása mellett. Ilymódon gyakorilatilag lehetővé vált az összes jód elválasztása a képződött poli-klór-anilinektől.
A reaktorban lévő keveréket ezután lehűtöttük és nátrium-hidroxid vizes oldatával semlegesítettük. A szerves fázist gáz kromatográfiás módszerrel analizáltuk, Az eredmények a következők voltak: a tetraklór-anilin átalakulási foka: 99,5%, a 3,5-diklór-anilin kitermelés: 98,1% és 0,9% tiiklór-anilln Intermedier maradt a rendszerben.
21. példa
100 ml 1,2-diklór-benzolt, 0,168 mól 23-diklór-anilint és 0.072 mól 3,4-diklór-anilint beleöntöttünk egy 250 cnr-es három nyakú gömblombikba. A reakciókeveréket 160 °C-ra felmeíegítettük és hidrogén-jodid gázt áramoltattunk keresztül (0,66 mól, azaz 2,75 mól HJ/1 mól DCA) négy órán keresztül keverés közben.
Ezután a rekació keveréket lehűtöttük és a szokásos módon (az előző példákban leírtak szerint) kezeltük. A gáz fázisú kromatográfiás eredmények azt mutatták, hogy a diklór-anilin átalakulási foka: 96,5% és a 3-klór-anilin kitermelés 100%-os az átalakult diklór anilinre vonatkoztatva.
A jód visszanyerés kvantitatív. A hidrogénjodid jód formájában szintén visszanyerhető savas közeg-, ben hidrogén-peroxiddal történő oxidációval.
194.156
1. TÁBLÁZAT
Minta száma (2,3,4,5- TTCA) mól/liter (HJ) mol/liter (HJ1) n (HCl) mól/liter T c° Reakció idő T-TCA átalakulási foka 3,5-DCA 2(3 f- tényle- TCA ténygeskitct- leges kímélésé (%)' melése (%)
2 2.0 8,0 2,0 135 16 99,5 61,1 37,5
3 1.0 4.0 2.0 135 5 97,6 19,1 78,5
4 1.0 8.0 4,0 135 5 100,0 91,6 7,4
5 1.0 4,0 2,0 6,0 135 5 99,5 56,5 43,4
6 2.0 8,0 2,0 - 163 1 98,0 57,2 36 (>
7 0.5 2,4 2,4 7,6 163 1 100,0 81,8 13.6
ILIÁSUZAT,
Minta száma (3,4,5- TCA) mól/liter (HJ) mól/liter (HJ) n (HCl) mól/liter T c° Reakció idő (B) átalakulási foka 3,5-TCA tényleges kitermelése (%)
9 2 4 2 - 135 16 70,5 70,5
10 2 6 3 135 5 903 90,3
11 2 8 4 135 5 98,0 98,0
12 2 8 4 135 2 93,5 93,5
13 2 4 2 163 1 69,5 69,5
14 2 4 2 4 163 1 78,0 78,0
15 2 8 4 105 16 86,0 86,0
Szabadalmi igénypontok

Claims (5)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás (B) általános képletű meta-klór-anilin-származékok - a képletben
    X' és X lehet azonos vagy különböző, és jelenthet klóratomot vagy hidrogénatomot, és az X' és X legalább egyike szükségszerűen klóratom;
    R', R és R' lehet azonos vagy különböző, és jelenthet klóratomot vagy hidrogénatomot szelektív előállítására, azzal jellemezve, hogy valamely (A) általános képletű vegyületet — a képletben X’, λ , R', R' jelentése a tárgyi körben megadott, azzal a további feltétellel, hogy R', R és
    R legalább egyike klóratom és a klóratomok száma legalább eggyel több, mint a végtermékben - reagáltatunk folyadék fázisban hidrogén-jodiddal a következő egyenlet szerint;
    A + 2nHJ->B + nJa +nHCl ahol n jelentése 1, 2, 3 egész számésapoli-klór-anilin (A) vegyületről mólonként eltávolftandó klóratomok „ számát jelenti, és a hidrogén-jodidot olyan mólarány30 bán alkalmazzuk, hogy a hidiogén-jodid mólaránya a kiindulási anyagként alkalmazott poli-klór-anilin (A) vegyületről mólonként eltávolftandó klóratomok számához viszonyítva 2:1 — 20:1., előnyösen 2:1 — 10:1, és a reakciót vizes közegben vagy szerves oldószeres <sc közegben és erős sav jelenlétében hajtjuk végre 90—250 °C-on, előnyösen 110-120 °C-on, és adott esetben a terméket ismert módon izoláljuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy szerves oldószerként klór-benzolt alkalmazunk.
    40
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy erős savként sósavat alkalmazunk.
  4. 4. Az 1. Igénypont szerinti eljárás, 3,5-diklór-anilin előállítására, azzal jellemezve, hogy
    2,3,4,5-tetraklór-anilint vagy 2,3,5,6-tetraklór-anilint vagy 3,4,5-triklór-anilint hidrogén-jodiddal reagálta45 tünk,
  5. 5, Az 1. igénypont szerinti eljárás 3-klór-aniíin előállítására, azzal jellemezve, hogy 3,4-diklór-anilint vagy 2,3-diklór-anilint hidrogén-jodiddal reagáltatunk.
HU832976A 1982-08-24 1983-08-24 Process for the selective preparation of metachloraniline derivatives HU194156B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR8214682A FR2532305A1 (fr) 1982-08-24 1982-08-24 Procede de preparation d'anilines metachlorees

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU194156B true HU194156B (en) 1988-01-28

Family

ID=9277076

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU832976A HU194156B (en) 1982-08-24 1983-08-24 Process for the selective preparation of metachloraniline derivatives

Country Status (15)

Country Link
US (1) US4647700A (hu)
EP (1) EP0102305B1 (hu)
JP (1) JPS5959650A (hu)
KR (1) KR890004781B1 (hu)
AT (1) ATE14113T1 (hu)
BR (1) BR8304556A (hu)
CA (1) CA1209588A (hu)
DD (1) DD210254A5 (hu)
DE (1) DE3360353D1 (hu)
DK (1) DK385683A (hu)
ES (1) ES8404973A1 (hu)
FR (1) FR2532305A1 (hu)
HU (1) HU194156B (hu)
IL (1) IL69370A (hu)
ZA (1) ZA836150B (hu)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5051030A (en) * 1990-06-05 1991-09-24 Roy F. Weston, Inc. Chemical detoxification process for treatment of soils contaminated with halogenated organic compounds
US9994448B2 (en) * 2009-11-12 2018-06-12 Iofina Chemical, Inc. Iodine extraction processes
US9193667B2 (en) * 2010-08-20 2015-11-24 Lonza Ltd. Process for the selective meta-chlorination of alkylanilines

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2554733C3 (de) * 1974-12-17 1983-12-15 Quadrupol AG, Glarus Kolben-Zylinderanordnung mit Dichtungsschlauch
DE2503187C3 (de) * 1975-01-27 1979-05-31 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Verfahren zur Herstellung durch Chlor meta-substituierte Aniline
FR2403990A1 (fr) * 1977-09-22 1979-04-20 Philagro Sa Procede de deshalogenation d'amines aromatiques halogenees
FR2403991A1 (fr) * 1977-09-22 1979-04-20 Philagro Sa Procede de deshalogenation d'amines aromatiques halogenees
FR2449075A1 (fr) * 1979-02-15 1980-09-12 Rhone Poulenc Agrochimie Procede de preparation d'anilines metachlorees
FR2449076A2 (fr) * 1979-02-15 1980-09-12 Rhone Poulenc Agrochimie Procede de preparation d'anilines metachlorees
IL63297A (en) * 1980-08-01 1984-05-31 Rhone Poulenc Agrochimie Selective preparation of meta-chloroanilines
DE3042242A1 (de) * 1980-11-08 1982-06-09 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Verfahren zur herstellung von m-halogensubstituierten anilinen

Also Published As

Publication number Publication date
CA1209588A (en) 1986-08-12
ZA836150B (en) 1984-04-25
FR2532305A1 (fr) 1984-03-02
KR890004781B1 (ko) 1989-11-27
FR2532305B1 (hu) 1984-12-07
DD210254A5 (de) 1984-06-06
JPS5959650A (ja) 1984-04-05
ES525114A0 (es) 1984-05-16
IL69370A0 (en) 1983-11-30
EP0102305B1 (fr) 1985-07-03
US4647700A (en) 1987-03-03
IL69370A (en) 1988-01-31
DK385683A (da) 1984-02-25
ATE14113T1 (de) 1985-07-15
EP0102305A1 (fr) 1984-03-07
BR8304556A (pt) 1984-04-03
DE3360353D1 (en) 1985-08-08
KR840006193A (ko) 1984-11-22
DK385683D0 (da) 1983-08-23
ES8404973A1 (es) 1984-05-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPH062681B2 (ja) 有機化合物の置換塩素化反応の実施方法およびその開始剤
ZA200505574B (en) Method for the production of benzophenones
JPS6251260B2 (hu)
JP4012566B2 (ja) ジカルボン酸二塩化物の製造方法
CN109574877B (zh) 一种2-氰基-3-氟三氟甲苯的制备方法
JPH02266A (ja) トリフルオロメタンスルホニルクロリドの製造方法
KR100269080B1 (ko) 디카르복실산디클로라이드의제조방법
HU194156B (en) Process for the selective preparation of metachloraniline derivatives
US7999112B2 (en) Reusable transition metal complex catalyst useful for the preparation of high pure quality 3,3′-diaminobenzidine and its analogues and a process thereof
EP1528052B1 (en) Process for the production of 4-amino-3,5-dichlorobenzotrifluoride with high purity commercial products being obtained in parallel
US4567280A (en) Process for producing iodo-aromatic compounds
JP2000264856A (ja) ジアルキル置換およびトリアルキル置換ベンズアルデヒド類の製造方法
JPH0149137B2 (hu)
JP2000109462A (ja) 8−ベンジルアミノキノリンの製造方法
HU187349B (en) Process for the selective production of meta-chloro-aniline derivatives
KR20010102956A (ko) 폴리할로겐화 파라트리플루오로메틸아닐린의 제조 방법
US4469884A (en) Preparation of n-methoxy-n-methylurethanes
EP0015219A1 (fr) Procédé de préparation d&#39;anilines métachlorées
JP4139448B2 (ja) α−ブロモ,ω−クロロアルカンの製造方法
JP3882855B2 (ja) アルキルベンゾイルクロライドの製造法
JPH0580464B2 (hu)
JPH07145110A (ja) フルオルニトロベンゼンの製法
KR100524336B1 (ko) o-알킬플루오로벤젠의제조방법
US6191309B1 (en) Method for preparing halogenated 2-amino or 2-acetamido trifluoromethylbenzene derivatives
HU190709B (en) Process for producing m-halogenated aniline derivatives