HU191982B - Household electric appliance for parting of controlled thickness fruit, vegetable and similar food industrial products - Google Patents

Household electric appliance for parting of controlled thickness fruit, vegetable and similar food industrial products Download PDF

Info

Publication number
HU191982B
HU191982B HU8467A HU6784A HU191982B HU 191982 B HU191982 B HU 191982B HU 8467 A HU8467 A HU 8467A HU 6784 A HU6784 A HU 6784A HU 191982 B HU191982 B HU 191982B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
disc
driven shaft
cutting
shaft
cutting tool
Prior art date
Application number
HU8467A
Other languages
German (de)
English (en)
Other versions
HUT35500A (en
Inventor
Alfredo Cavalli
Original Assignee
Alfredo Cavalli
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Alfredo Cavalli filed Critical Alfredo Cavalli
Publication of HUT35500A publication Critical patent/HUT35500A/hu
Publication of HU191982B publication Critical patent/HU191982B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B26HAND CUTTING TOOLS; CUTTING; SEVERING
    • B26DCUTTING; DETAILS COMMON TO MACHINES FOR PERFORATING, PUNCHING, CUTTING-OUT, STAMPING-OUT OR SEVERING
    • B26D3/00Cutting work characterised by the nature of the cut made; Apparatus therefor
    • B26D3/18Cutting work characterised by the nature of the cut made; Apparatus therefor to obtain cubes or the like
    • B26D3/22Cutting work characterised by the nature of the cut made; Apparatus therefor to obtain cubes or the like using rotating knives
    • B26D3/225Cutting work characterised by the nature of the cut made; Apparatus therefor to obtain cubes or the like using rotating knives with adjustable knives
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B26HAND CUTTING TOOLS; CUTTING; SEVERING
    • B26DCUTTING; DETAILS COMMON TO MACHINES FOR PERFORATING, PUNCHING, CUTTING-OUT, STAMPING-OUT OR SEVERING
    • B26D3/00Cutting work characterised by the nature of the cut made; Apparatus therefor
    • B26D3/24Cutting work characterised by the nature of the cut made; Apparatus therefor to obtain segments other than slices, e.g. cutting pies
    • B26D3/26Cutting work characterised by the nature of the cut made; Apparatus therefor to obtain segments other than slices, e.g. cutting pies specially adapted for cutting fruit or vegetables, e.g. for onions

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Forests & Forestry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Food-Manufacturing Devices (AREA)
  • Crushing And Pulverization Processes (AREA)

Description

A találmány tárgya elektromos háztartási berendezés gyümölcs-, zöldség- és hasonló élelmiszeripari termékek szabályozható vastagságú darabolásához, amely tárolóedényben hosszanti szimmetriatengely mentén elhelyezett hajtott tengelyt, a hajtott tengelyre szerelt forgatott tárcsát; a hajtott tengellyel párhuzamosan elrendezett, tárolóedénybe nyíló csővéggel kialakitott tölcsérvezetéket tartalmaz, ahol a tárcsa darabolt élelmiszeripari terméket tárolóedénybe átbocsátó nyílással van ellátva.
Ismeretes, hogy elektromos háztartási berendezések különböző konstrukcióit hozták létre, amelyek különböző betétszerszámokkal, vagy célszerszámokkal olyan feladatokat látnak el, mint darálás, szeletelés, darabolás, lényerés (facsarás), centrifugálás, keverés (mixelés) stb.
A technika állása szerint a jelenlegi megoldások között felismerhető az a műszaki fejlesztési irányzat, amely szerint a gépszerkesztők a konstrukciókat minél több lehetséges funkcióval, illetve ennek megfelelően különböző kiegészítő szerszámokkal alkotják meg. A leggyakrabban kívánt feladatok, amelyeket az ilyen háztartási berendezések ellátnak gyümölcs-, zöldség- és hasonló élelmiszeripari termékek apró rudakra vagy tömbökre vágása.
A fenti darabforma kialakításához (apró rudak vagy tömbök) arra van szükség, hogy a tárcsa és a tölcsérvezeték csővége között a tárolóedénybe továbbított termékeket először a tárcsára merőleges vágókésekkel csíkokra vágják, majd ezeket a csíkokat a tölcsérvezeték csövégével párhuzamos síkban végleges formájú darabokra alakítsák.
A kialakult gyakorlat szerint ezt a feladatot az ismert megoldások esetében úgy oldották meg, hogy a tárcsához számos vágókést rögzítettek, vagy közvetlenül a tárcsával egy darabból alakították ki oly módon, hogy a vágókések a tárcsa egyik oldalából emelkedtek ki és a tárcsa menti elrendezésük sugárirányú. Minden vágókési két vágókés éllel alakítottak ki. Az egyik a tárcsára gyakorlatilag merőleges, míg a vágókés másik vágóéle a tárcsával gyakorlatilag párhuzamos. A tárcsa síkjára merőleges vágókés éllel vágják az alapanyagot csíkokká, míg a tárcsa eikjéval párhuzamos vágókés éllel a másik éllel létrehozott csikókat vágják végleges formájú darabokra.
Ezáltal minden egyes vágókésnek a tárcsára merőleges éle előbb kerül a darabolandó alapanyaggal ütközésbe, mint a tárcsa síkjával párhuzamos vágókés él.
Nyilvánvaló, hogy az apró rudak vagy tömbök létrehozásánál azok harántméretét gyakorlatilag a tárcsára merőleges vágókés élek hosszúsága ée a tárcsán vett sugárirányú osztásközük mérete határozza meg.
Ebből eredően apró méretű rudak vagy tömbök különböző célú felhasználásra szánt, különböző harántátmérőjú darabjainak kialakításához, vagy a tárcsa síkjára merőleges vágókés él hosszat, vagy az előbb említett sugárirányú osztásközt szükséges módosítani. Ezáltal olyan sokféle darabolószerszámra (vágókésekkel kialakított tárcsákra) van szükség, mint amennyi típusú rudat vagy tömböt akarnak az adott alapanyagból készíteni. Ezenkívül feltétlenül gondoskodni kell arról, hogy minden egyes darabolószerszám (konrétan annak elsősorban tárcsarésze) és a hajtott tengely kialakítása olyan legyen, hogy lehetővé tegye a tárcsa állítható elhelyezését a tölcsérvezeték csővégétől megfelelő távolságra.
Kölönböző megoldásokat dolgoztak ki a felsorolt műszaki és gazdaságossági hátrányok kiküszöbölésére az előbbiekben ismertetett darabolóberendezéseknél. Az egyik megoldás szerint a tárcsa egyik oldalán nyitott fészkeket alakítottak oly módon, hogy azokba gyakorlatilag fésűalakú szerszám besüllyeszthető legyen. Konkrétabban a megfelelő darabolószerszám minden egyes fészekben egy csap körül meghatározott szögtartományban elforgatható, ezáltal működési helyzetbe hozhatók a tárcsa vágókésének tárcsasíkjára merőleges vágóélei és működésen kívüli helyzetben a vágókések a fészekbe annyira besüllyeszthetók, hogy a tárcsa síkja gyakorlatilag folyamatos felületűvé válik.
Az ismertetett kialakításnál az alapanyagból nyert rudak vagy tömbök méretmegválasztása kizárólag az egyes darabolószerszámok vágókései közötti távolságtól függ.
Nyilvánvaló az ilyen szerkezeti kialakítás hiányossága, amely abból fakad, hogy a tárcsát különböző daraboló eszközökkel szükséges ellátni, továbbá a felmerülő költség szintén számottevő. Pusztán technikai természetű az a jelenség, amely a bonyolultabb szerkezeti kialakításból adódóan a tárcsa gyakrabban kerül javítási, vagy ellenőrzési periódusba.
italóban megfigyelhető a darabolószerszámok vágókéseinek felismerhető anyagkifáradási jelensége, amely úgy a csapokra, mint magára a szerszámra is kiterjed. Ebből eredően a csapok kisebb, vagy nagyobb mértékű deformálódása és az illesztési hézagok növekedése miatt az együttmozgó szerkezeti elemek illesztési játéka megnőhet és a berendezés hibás működéséhez vezethet.
További hiányossága az ismertetett megoldásnak, hogy a tárcsa fészkeiben a feldolgozott alapanyagból szennyeződés rakódhat le, amely a berendezés működését hátráltatja, illetve a szennyeződés eltávolítása szükséges és az üzemeltetési periódus szűkítését jelenti.
A találmánnyal célunk a fenti hiányosságok kiküszöbölése, azaz a gyümölcs-, zöldség- és hasonló éelemiszeripari termékek darabolásához használt berendezések tökélete3 sitése, amely lényegesen jobb hatásfokkal működik, mint az ismert megoldások.
A találmánnyal feladatunk olyan darabolóberendezés kialakítása, amely lehetővé teszi gyümőlcB-, zöldség- és hasonló élelemiszeripari termékek szabályozott vastagságú darabolását egyszerűbb szerkezeti kialakítás és alacsonyabb költségvonzat mellett.
A találmány alapja az a felismerés, hogy a kitűzött feladat megoldódik, hogy ha a tárcsától szerkezetileg függetlenül kialakított darabolószerszámának vágókései fésűszerűen karhoz vannak rőgzitve, és a kar a hajtott tengelyhez oldható kötéssel kapcsolódik; továbbá a kar a hajtott tengelyhez képest sugárirányban helyezkedik el, valamint a kar és a tölcsérvezeték csövége közötti távolság gyakorlatilag a vágókések hosszával azonos;
- hogy a tárcsa a hajtott tengelyhez bordás kötéssel van rögzítve és a hajtott tengely mentén tengelyirányban mozgatható, továbbá a tárcsa megfelelő vágókéseit befogadó résekkel van kialakítva;
- hogy a tárcsa hajtott tengely menti helyzete szabályozógombbal, tengelyfelsörészszel, tengellyel, alsó menetesrésszel, menetes furattal és fémpersellyel van beállítva.
Célszerű az olyan kiviteli alak az egyszerű megvalósíthatóság végett, hogy tartalmaz továbbá egy szeletelő kést, amely oldalés sugárirányban kiemelkedik a hajtott tengelyen egytengelyűén elrendezett és rögzített agyból és a szeletelő kés a tölcsérvezeték csővégével gyakorlatilag közös síkban, a csövég pereme mentén van.
A technológia egyszerűsítése szempontjából előnyös az olyan kiviteli alak, hogy a tárcsa helyzete a darabolószerszám és a szeletelő kés között állítható.
A termelékenység növelése céljából előnyős az olyan kiviteli alak, hogy a darabolószer szám vágókései és a tárcsa rései a darabolószerszám agyához és a tárcsa agyához képest sugárirányban vannak elhelyezve.
Továbbá a kitűzött feladatot a találmány szerint úgy oldottuk meg, hogy a darabolószerszám vágókései és a tárcsa rései a megfelelő agyakhoz képest spirális vonal mentén, a spirális vonal domború oldalával az agyak forgásirányába nézőén vannak elrendezve.
A találmány szerinti berendezést az alábbiakban rajzon, kiviteli példák segítségével ismertetjük részletesebben.
A rajzon az
1. ábra a találmány szerinti berendezés keresztmetszeti, elölnézeti összeállítási rajza, a
2. ábra az 1. ábra egyik részletének kinagyítása hosszanti metszetben, a
3. ábra a 2. ábra felűlnézeti képe, a
4. ábra az 1. ábra egyik részletének felülnézeti képe, az
5. ábra a 4. ábra V-V vonal mentén vett metszete, a
6. ábra az 1. ábra szerinti berendezés fontosabb alkotórészeinek vázlatos felülnézeti képe, a
7. ábra az 1. ábra szerinti berendezés darabolószerszámának oldalnézeti metszete kinagyítva, a
8. ábra a 6. ábra szerinti összeállítás módosított kivitelű alkotórészekkel, a
9. ábra a darabolószerszám egy másik kiviteli változatának vázlatos oldalnézeti képe.
A rajzon látható a találmány szerinti berendezés 1 háza a 2 hajtómű házzal. A hajtóművet és tartozékait nem ábrázoltuk, ezek hagyományos megoldásúak és 3 alap mentén helyezkednek el. A 3 alapon elhelyezkedő 4 alaptetőtől 5 hengeres nyúlvány ágazik ki. Az 5 hengeres nyúlványban axiális 6 átmenő furat van. A 7 hajtott tengely áthalad a 6 átmenő furaton, amelyben a 8 csapágyazás révén csapágyazva van.
A 9 tárolóedény a 3 alapon helyezkedik el és 10 edényalj központi része a 11 csőformájű nyúlvánnyal van kialakítva, amely a tárolóedény belsejébe nyúlik.
A 9 tárolóedény a 13 tölcsérvezetékkel kialakított 12 fedéllel zárható le. A 13 tölcsérvezeték a 12 fedél lezárt állapotában a 7 hajtott tengellyel párhuzamosan, ahhoz képest excentrikusán helyezkedik el és a 14 csővég által nyílik a 9 tárolóedénybe. A 13 tölcsérvezetéken át feldarabolandó gyümölcsöket-) zöldségeket, vagy hasonló élelmiszeripari termékeket vezetünk a 9 tárolóedénybe. A 13 tölcsérvezeték elnevezés ezáltal tehát rendeltetésével összhangban szemléletes.
Az üreges 15 tengely tengelyirányú átmenő furattal van kialakítva, amelybe a 3 alapról függőleges irányba felfelé vezetett 7 hajtott tengely illeszkedik, illetve önmagában ismert oldható kötéssel pl. bordáskötéssel kapcsolódik abba. Az üreges 15 tengely 17 felső tengely része a 11 csőformájú nyúlvány felett helyezkedik el.
A találmány szerinti berendezésben a 7. ábrán bemutatott 18 darabolószerszámot alkalmaztuk. A 18 darabolószer számnak 19 vágókései vannak, amelyek fésűszerűen vannak a 20 karra rögzítve. A 20 kar az üreges 21 agyból oldal- és sugárirányban nyúlik ki. Az üreges 21 agy belső falán sugárirányú 22 csap helyezkedik el, amellyel a 21 agyat az üreges 15 tengely 17 felső részével kapcsoljuk össze.
Valójában a 21 agy és az üreges 15 tengely közötti kapcsolatot más módon is megvalósíthatjuk, amely teljesen azonos megoldást nyújt, mint a bajonett- kapcsolás.
A 20 kar a 13 tölcsérvezeték 14 csövégétől kb. a 19 vágókések élhosszának megfelelő távolságra helyezkedik el. A 19 vágókések felső végei ily módon a 13 tölcsérvezeték 14 csövégének közelében vannak.
A találmány szerinti berendezés egyik kiviteli változatánál a 19 vágókéseket U-ala-37 kú hajlított 23 elemek ágaiból (7. ábra) alakítottuk ki, amelyeknek egyik élét élesítettük és a 23 elemeket előnyösen hegesztéssel rögzítettük a derékszögben hajlított keresztmetszettel formált 24 fémbetéthez, amelyet a 20 kart ée a 21 agyat alkotó műanyagba ágyaztunk be.
A 4. és 5, ábrán látható 25 tárcsát célszerűen szintetikus élelmiszer-higiéniai szempontból atoxikus tulajdonságú műanyagból alakítottuk ki, amelyet középen a 26 aggyal láttunk el, amely által az üreges 15 tengely 17 felső tengely részéhez kapcsolt 26 agyat forgásba hozzuk. A 25 tárcsa üreges 15 tengely forgástengelye menti helyzetét szabályozhatjuk. Ebből a célból a 26 agy az üreges 15 tengely 17 felső tengelyrészén a vázlatosan jelölt 27 bordáskötés hornyai mentén tengelyirányban elmozdítható.
A találmány szerinti megoldás egyik előnyös kiviteli alakjánál a 25 tárcsa 26 agya az üreges 15 tengely 17 felső tengely részén kialakított 28 hengeres mélyedéssel kapcsolódik, amely a bordáskötés megfelelő profilrészét alkotja.
A 25 tárcsát sugárirányban elrendezett 19 résekkel alakítottuk ki oly módon, hogy lehetővé tegyük a 18 darabolószerszám 19 vágókéseinek szabad áthaladását azokon. Ugyancsak a 6. ábrán látható, hogy a 25 tárcsa megfelelő helyzetben egy nagykeresztmetszetú 30 nyílást határoz meg az apró rudak vagy tömbökre darabolt termék 9 tárolóedény 10 edényaljára való továbbításához.
A 31 szeletelő kés körkörös korongalakú 32 aggyal van kialakítva, amely a 7 hajtott tengelyhez kapcsolódik. A 2. és a 3. ábrán látható a találmány szerinti megoldás egyik kiviteli alakja, amely a 15 üreges tengely 17 felső tengely részéhez való szerkezeti kapcsolat kialakítást a 34 oszlopok és az előbb említett 17 felső tengely részében kialakított 28 hengeres mélyedések által hozzuk létre. Az elrendezés részleteit a 6. ábrán láthatjuk.
A 31 szeletelő kés a 13 tölcsérvezeték 14 csővégével egysikúan helyezkedik el, illetve forog pereme mentén.
A szerkezeti kialakitás jellemzője, hogy a 18 darabolószerszám és a 31 szeletelő kés forgás közben egymáshoz képesti szőghelyzete olyan, hogy a darabolószerszám előbb ütközik a feldarabolandó alapanyaggal, mint a 31 szeletelő kés.
A 38 tengely és annak 39 alsó menetesrésze, valamint a 36 szabályozógomb segítségével a 25 tárcsa 26 agyát függőlegesen (a 7 hajtott tengely szimmetriatengelyével egytengelyűén) mozgatjuk, azaz a tárcsa helyzetét a 18 darabolószerszám és a 13 tölcsérvezeték 14 csővége közötti magasságban - a vágókések hossza mentén - szabályozhatjuk.
A 9. ábrán a 42 darabolószerszám másik kiviteli változata látható. Ennél a konkrét kiviteli alaknál a 43 vágókések és a tárcsa vágókéseket befogadó rései a megfelelő agyhoz képest spirális vonal mentén, a spirális vonal domború oldalával az agy forgásirányába nézőén vannak elrendezve.
Ennél a kialakítási formánál a 43 kések a feldarabolandó termékkel egymás után kerülnek ütközésbe és az alapanyagra ható nyitóerők, valamint azok reakcióereje lényegesen alacsonyabb, mint az előbbi kiviteli változatnál.
A találmány szerinti megoldás legfontosabb előnye, hogy a feldarabolandó alapanyagból kialakított apró rudak vagy tömbök vastagsága tetszőlegesen szabályozható. A 36 szabályozógomb működtetésével, illetve a 25 tárcsa axiális irányú mozgatáséval a nyert termékek vastagságát szabályozzuk.
A találmány szerinti berendezés előnyös szerkezeti sajátossága, hogy csupán három szerkezeti elem a 18 darabolószerszám, a 25 tárcsa és a 31 szeletelő kés egymáshoz képesti térbeli helyzetének módosításával két alapvető funkció realizálását tesszük lehetővé, nevezetesen a feldarabolandó alapanyag apró rudakra vagy tömbökre való szeletelését, valamint szabályozott méretű vastagságának kialakítását.
A találmány szerinti megoldás további előnye, hogy a szabályozási művelet egyszerűen a 12 fedél eltávolítása után a 36 szabályozógomb működtetésével bonyolult szerelési munkálatok nélkül megvalósítható.

Claims (6)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Elektromos háztartási berendezés gyümölcs-, zöldség- és hasonló élelmiszeripari termékek szabályozható vastagságú darabolásához, amely tárolóedényben hosszanti szimmetriatengely mentén elhelyezett hajtott tengelyt, a hajtott tengelyre szerelt forgatott tárcsát; a hajtott tengellyel párhuzamosan elrendezett, tárolóedénybe nyíló csővéggel kialakított tölcsérvezetéket tartalmaz, ahol a tárcsa darabolt élelmiszeripari terméket tárolóedénybe átbocsátó nyílással van ellátva, azzal jellemezve,
    - hogy a tárcsától (25) szerkezetileg függetlenül kialakított darabolószerszámának (18, 42) vágókései (19, 43) fésűszerűen karhoz (20, 44) vannak rögzítve, és a kar (20, 44) a hajtott tengelyhez (7) oldható kötéssel kapcsolódik; továbbá a kar (20, 44) a hajtott tengelyhez (7) képest sugárirányban helyezkedik el, valamint a kar (20, 44) és a tölcsérvezeték (13) csővége (14) közötti távolság gyakorlatilag a vágókések (19, 43) hoszszával azonos;
    - hogy a tárcsa (25) a hajtott tengelyhez (7) bordáskötéssel van rögzítve és a hajtott tengely (7) mentén tengelyirányban mozgatható, továbbá a tárcsa (25) megfelelő vágókéseit (19, 43) befogadó résekkel (29, 46) van kialakítva; és
    - hogy a tárcsa (25) hajtott tengely (7) menti helyzete szabályozógombbal (36), tengelyfelsőrésszel (37), tengellyel (38), alsó menetesrésszel (39), menetes furattal (40) és fémpersellyel (41) van beállítva.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti berendezés azzal jellemezve, hogy tartalmaz továbbá egy szeletelő kést (31), amely oldal- és sugárirányban kiemelkedik a hajtott tengelyen (7) egytengelyűén elrendezett és rögzített agyból (32) és a szeletelő kés (31) a tölcsérvezeték (13) csővégével (14) gyakorlatilag közős síkban, a csővég (14) pereme mentén van.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti berendezés azzal jellemezve, hogy a tárcsa (25) helyzete a darabolószerszám (18, 42) és a szeletelő kés (31) között állítható.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti berendezés azzal jellemezve, hogy a darabolószerszám (18) vágókései (19) és a tárcsa (25) rései (29) a darabolószerszám (18) agyához (21) és a tárcsa (25) agyához (26) képest sugárirányban vannak elhelyezve.
  5. 5. A 3. igénypont szerinti berendezés azzal jellemezve, hogy a darabolószerszám (42) vágókései (43) és a tárcsa (25) rései (46) a megfelelő agyakhoz (45, 26) képest spirális vonal mentén, a spirális vonal domború oldalával az agyak (45, 26) forgásirányába nézőén vannak elrendezve.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti berendezés azzal jellemezve, hogy a tárcsa (25) hajtott tengely (7) menti helyzetének beállításához alsó menetesrésszel (39) ellátott tengelye (38) van; az alsó menetesrész (39) a tárcsa (25) agyában (26, 45) kialakított fémpersely (41) menetes furatába (40) van becsavarva; továbbá a tengely (38) menetes tengelyfelsörésze (37) a szabályozógombhoz (36) van rögzítve, amely a hajtott tengely (7) szimmetriatengelye körül elforgathatóan, a hajtott tengelytől (7) állandó távolságra elhelyezkedően van megvezetve.
    4 db rajz
    A kiadásért felel a Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó igazgatója
    88.552.66-4 Alföldi Nyomda Debrecen - Felelős vezető: Benkő István vezérigazgató
HU8467A 1983-01-12 1984-01-10 Household electric appliance for parting of controlled thickness fruit, vegetable and similar food industrial products HU191982B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT19073/83A IT1169502B (it) 1983-01-12 1983-01-12 Apparecchio elettrodomestico per tagliare frutta,verdura e simili prodotti alimentari,in tocchetti o bastoncini di spessore variabile

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT35500A HUT35500A (en) 1985-07-29
HU191982B true HU191982B (en) 1987-04-28

Family

ID=11154309

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU8467A HU191982B (en) 1983-01-12 1984-01-10 Household electric appliance for parting of controlled thickness fruit, vegetable and similar food industrial products

Country Status (15)

Country Link
EP (1) EP0116017B1 (hu)
JP (1) JPS59175996A (hu)
AR (1) AR230963A1 (hu)
AT (1) ATE56907T1 (hu)
AU (1) AU562755B2 (hu)
BR (1) BR8400126A (hu)
CA (1) CA1209451A (hu)
DD (1) DD221073A5 (hu)
DE (1) DE3483275D1 (hu)
ES (1) ES8502017A1 (hu)
GR (1) GR81703B (hu)
HU (1) HU191982B (hu)
IL (1) IL70605A (hu)
IT (1) IT1169502B (hu)
ZA (1) ZA8454B (hu)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB8600973D0 (en) * 1986-01-16 1986-02-19 Thorn Emi Appliances Food processor
JPH0439250Y2 (hu) * 1986-05-31 1992-09-14
DE8621596U1 (de) * 1986-08-12 1987-12-10 Bosch-Siemens Hausgeräte GmbH, 8000 München Schneideinsatz für einen Arbeitsbehälter einer Küchenmaschine
JPH0439251Y2 (hu) * 1986-12-01 1992-09-14
DE9214288U1 (de) * 1992-10-22 1993-01-14 holac Maschinenbau GmbH, 7920 Heidenheim Vorrichtung zum Raspeln oder Reiben von Nahrungsmitteln
DE4239563C2 (de) * 1992-11-25 1994-10-27 Krefft Gmbh Vorrichtung zum Schneiden von Gemüse oder dergleichen Schneidgut
CN1398169A (zh) * 2000-10-11 2003-02-19 皇家菲利浦电子有限公司 具有可相对于加工刀具轴向移动的圆盘的厨房用具
SE536763C2 (sv) 2012-06-21 2014-07-22 Hällde Maskiner Ab Anordning för att inbördes positionera verktyg i en skärmaskin för grönsaker
CN102699941B (zh) * 2012-06-27 2014-04-09 山东理工大学 蜂窝转盘驱动式球形果蔬破切机
GB2517474B (en) * 2013-08-22 2016-06-15 Kenwood Ltd Food processor arrangements

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2109032A5 (hu) * 1970-04-09 1972-05-26 Brignard Francois
DE2227794A1 (de) * 1971-06-11 1973-03-01 Francois Brignard Kuechenmaschine
GB2076638B (en) * 1980-05-21 1984-02-01 Breville Holdings Pty Ltd A rotatable cutting blade assembly

Also Published As

Publication number Publication date
DD221073A5 (de) 1985-04-17
IT1169502B (it) 1987-06-03
ES528748A0 (es) 1984-12-16
ES8502017A1 (es) 1984-12-16
AU2310784A (en) 1984-07-19
ATE56907T1 (de) 1990-10-15
IT8319073A0 (it) 1983-01-12
IL70605A0 (en) 1984-04-30
EP0116017A1 (en) 1984-08-15
HUT35500A (en) 1985-07-29
BR8400126A (pt) 1984-08-21
AR230963A1 (es) 1984-08-31
EP0116017B1 (en) 1990-09-26
IL70605A (en) 1985-11-29
ZA8454B (en) 1984-08-29
JPH0333473B2 (hu) 1991-05-17
DE3483275D1 (de) 1990-10-31
JPS59175996A (ja) 1984-10-05
AU562755B2 (en) 1987-06-18
CA1209451A (en) 1986-08-12
GR81703B (hu) 1984-12-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4560111A (en) Electric household appliance for cutting fruit, vegetables and similar food products into small sticks or chunks of variable thickness
EP0967056B1 (de) Knoblauchschneider
DE3203453C2 (hu)
EP2252187B1 (de) Elektromotorisch betriebene küchenmaschine
EP2732744B1 (de) Vorrichtung zum spiralförmigen Schneiden von Obst und hartem Gemüse
DE2813168A1 (de) Kuechenmaschine mit schnitzelwerk
HU191982B (en) Household electric appliance for parting of controlled thickness fruit, vegetable and similar food industrial products
DE69109804T2 (de) Gerät zum Trennen des Kernes, der Schale und des Fleisches einer Frucht, insbesondere einer Ananas.
DE10001455A1 (de) Vorrichtung zum Zerkleinern von Lebensmitteln
EP0222121B1 (de) Schneid- und Mischwerkzeug für eine elektrische Küchenmaschine
EP0157817A1 (de) Schneidevorrichtung.
EP3010384B1 (de) Vorrichtung zum zerkleinern von lebensmitteln
DE1265364B (de) Schneidvorrichtung zum Schneiden von Gemuesen oder Fruechten in Streifen oder Wuerfel
DE606000T1 (de) Trockenrasierapparat.
DE3049915C2 (hu)
EP3307501B1 (de) Vorrichtung zum zerkleinern von lebensmitteln
DE2332131C2 (de) Vorrichtung zum Schneiden von Früchten o.dgl.
DE60303937T2 (de) Schneidemaschine für lebensmittel
EP3307500B1 (de) Schneidsystem zum schneiden von obst oder gemüse in spiralförmige girlanden
DE2256951B2 (de) Schnitzelgerät für Haushalt-Küchenmaschinen
EP3390929A1 (de) Vorrichtung zum zerkleinern wenigstens eines stückes gefriergut
DE19706754A1 (de) Haushaltsgerät mit einem drehbaren Messer, wie z.B. ein Hackgerät
DE3816363A1 (de) Motorisch angetriebene heckenschere
DE4322280A1 (de) Arbeitsbehälter für eine elektrisch betriebene Haushaltsküchenmaschine
DE2845689C3 (de) Schneidgerät zum Zerkleinern von Nahrungsmitteln, wie Fleisch, Zwiebel, Gemüse o.dgl.