HU189840B - Continuously movable line-packing machine - Google Patents

Continuously movable line-packing machine Download PDF

Info

Publication number
HU189840B
HU189840B HU841062A HU106284A HU189840B HU 189840 B HU189840 B HU 189840B HU 841062 A HU841062 A HU 841062A HU 106284 A HU106284 A HU 106284A HU 189840 B HU189840 B HU 189840B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
machine
frame
track
tool frame
longitudinal
Prior art date
Application number
HU841062A
Other languages
German (de)
English (en)
Other versions
HUT36197A (en
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft Mbh,At
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft Mbh,At filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft Mbh,At
Publication of HUT36197A publication Critical patent/HUT36197A/hu
Publication of HU189840B publication Critical patent/HU189840B/hu

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • E01B27/17Sleeper-tamping machines combined with means for lifting, levelling or slewing the track

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Description

Folyamatosan meneathető vágányaid tőmékelőgép (57)KIVONAT
A találmány szerinti folyamatosan menesztheti! vágányaié tömé kelőgép (1) fu tóművekre (2, 3) támaszkodó, me^iajtó, energiaellátó és vezérlő berendezéseket (6, 14, 16), továbbá tömékelő, emelő és kiigazító szerszámok vizuális megfigyeléséhez legalább egy kezelőfülkét (15) hordozó gép-főkerettel rendelkezik. Két futómű (2, 3) között egy tömékelő, valamint egy vágányemelő és kiigazító gépegységet (17, 18) és ezek hajtásait hordozó, és a gép-főkerettel egy állíthajtáson (27) át hosszirányban áUithatóan összekötött szerszámkeret (19) van elhelyezve. A vágányemelő és kiigazító gépegységhez (18) szintező és kiigazító vonatkoztatási rendszer (36, 37) van hozzárendelve. A szerszámkeret (19) a tömékelő, vágányemelő és kiigazító gépegységekkel (17, 18) közös munkavégző egységet alkot, amely legalább két, a gép hosszirányában egymástól távoli helyen a gépfőkerettel (7) hosszirányban áUithatóan össze van kötve. Egy közös hosszanti állitóhajtás (27) a vágány mindkét sine számára az összes tömékelő, vágányemelő és kiigazító gépegységgel felszerelt szerszámkerettel (19) és a gép-főkerettel (7) van összekötve.
Fig. 1
189.840
A találmány tárgya folyamatosan menesztheti» vágányalátömékelőgép vágány alátömékelésére, szintezésére és kiigazítására, amely futóművekre támaszkodó, ineghajtó, energiaellátó és vezérlő berendezéseket, továbbá tömékelő, emelő és kiigazító szerszmok vizuális megfigyelőséhez legalább egy kezelőfülkét hordozó gép fő kerettel, két egymástól távoli gép-futómű között elhelyezett, legalább egy tömékelő, valamint egy vágányemelő és kiigazító gépegységet és ezek hajtásait hordozó és a gép-főkerettel egy hajtáson át hosszirányában állíthatóan összekötött szerszámkerettel, továbbá a vágányemelő és kiigazító gépegységhez hozzárendelt szintező és kiigazító vonatkoztatási rendszerekkel rendelkezik.
A 314581 sz. osztrák szabadalmi leírásból ismeretes egy olyan folyamatosan, megállás nélkül menes/.thető vágányalátömékelőgép, amelynek tömékelő gépegységei a gépfőkerethez képest egy hengerdugattyú hajtás segítségével a főkereten elhelyezett, a gép hosszirányában futó vezetőoszlopok mentén eltolható szerszámkereten vannak elhelyezve. A gép vágányemelő szerszámokkal is fel van szerelve, amelyek a tömékelő.gépegységek előtt vannak elhelyezve, és közvetlenül össze vannak kötve a gép íokeretével. A gép-főkeret és az emelőszerszámok folyamatos (non stop) előtolása folyamán a szerszámkereteknek a tömékelő gépegységekkel a tömékelési folyamat befejezéséig helyben kell maradni és azután ezeket a hengerdugattyú hajtás segítségével a vezetőoszlopok mentén gyors menetben addig kell előre mozgatni, amíg a tömékelőszerszámok központi helyzetbe kerülnek a következő alátömékelendő keresztaljakhoz képest. A tömékelőszerszámok lesüllyesztésével egy új munkaciklus kezdődik. Az említett irodalmi hely az 1. ábrán a ^p-főkerethez képest eltolható egyetlen szerszámkerettel rendelkező kiviteli példa oldalnézetét is bemutatja.
A 372721 sz. osztrák szab ad a -ni leírás szerint ismeretes egy meneszthető berendezés vágányok kavicságyának tisztításához, amely egy vágányemelő készülékkel felszerelt kavicságy tiszti tó gépet, törmelékelszállító járműveket és ezek, valamint a tisztítógép közé besorolt és két további vágányemelő készülékkel rendelkező alátömékeiőgépet tartalmaz.
A gép tömékelő gépegységei a közvetlenül előttük levő vágányemelő-készülékkel együtt az alvázkereten hajtások segítségével hosszirányban eltolhatóan vannak elhelyezve. A hosszanti hajtások biztosítják a tömékelő gépegységek lépésenkénti előtolásához szükséges relatív mozgást a folyamatosan előrenrozgó alvázkerethez ill. járműszerelvényhez képest. Ez az t elrendezés lehetővé teszi a kavicságy tisztítás folyamán egyetlen munkamenetben azt, hogy a vágányt egy nagyobb vágányszakaszon elosztva több egymást követő emeléssel egy - korábban csak egy vágányalátömékelő-szintező gép többszöri alkalmazásával elérhető mértékben - megemeljék. A vágányt egy ideiglenes szinten alátömékeléssel rögzítik anélkül, hogy a sínszálak megengedett hajlító igénybevételét az emelés közben a vágány bármely helyén túlléphetnék.
A szokásos alátömékelőgép alkalmazási céljától eltérően a tömékelés itt nem a végleges felfekvési felületi kialakítására szolgál egy előírt szintre hozott vágány számára, hanem kizárólag egy közbenső szintre emelt vágány ideiglenes megtámasztására a ka· vicságytisztítás előtt. Az ismert berendezés a vágány oldalirányú helyzetét sem korrigálja.
Végül a Dér Eisenbahníngenieur című folyóirat 1983. júniusi számában megjelent hirdetés szerint ismeretes egy olyan folyamatosan (nonstop) meneszthető vágányalátömékelő', szintező- és kiigazítógép, amelynél a tömékelő, emelő és kiigazító gépegységek együttesen egy szerszánvhordkereten vannak elhelyezve, amelynek a tömékelő gépegységgel ellátott hátsó vége egy nyomkarimás kerékpáron át a vágányon támaszkodik és amelynek gerendaszerű hossztartóként kialakított elülső vége a gépfőkereten hosszirányban eltolhatóan és minden irányban csuklósán van ágyazva. A szerszám-hordkeretnek a tömékelő gépegység lépésenkenti előtolásához szükséges relatív mozgását a folyamatosan előrenrozgó gép-főkerethez képest egy hidraulikus henger-dugattyú elrendezésként kialakított állítóhajtás biztosítja. Ez a gép a próbák soránjól bevált.
Célunk a találmánnyal a bevezetőben leírt típusú olyan folyamatosan meneszthető vágányalátömékelő szintező- és kiigazítógép létrehozása, amely különlegesen egyszerű felépítésével tűnik ki.
Ezt a feladatot a találmány szerint úgy oldjuk meg, hogy a bevezetőben leírt folyamatosan (non-stop) meneszthető vágányalátömékelő-, szintező- és kiigazítógépnél a szerszámkeret a tömékelő, vágányemelő és kiigazító gépegységekkel közös munkavégző egységet alkot, amely legalább két, a gép hosszirányában egymástól távoli helyen a gép fökerettel hosszirányban állíthatóan össze van kötve, továbbá egy közös hosszanti hajtás a vágány mindkét síné számára az összes tömékelő, vágányemelő és kiigazító gépegységgel felszerelt szerszámkerettel és a gép-főkerettel van összekötve.
Ezzel a találmány szerinti kialakítással jelentősen csökken a konstrukciós, gyártási, ill. költségráfordítás, továbbá a folyamatosan (non stop) meneszthető vágányalátömékelő gépek ismert kiviteleivel szemben tovább növelhető a munkavégzési sebesség. Ez a teljesítménynövelés azért valósítható meg, mert a munkavégző egységnek az egyik tömékelési helyről a másikra való lépésenkénti előtolásánál gyorsítandó, majd ismét lefékezendő tömeg csupán a tömékelő, emelő és kiigazító gépegységekkel ellátott szerszámkeretet foglalja magában, úgyhogy egy adott hosszanti állítóhajtásnál gyorsabban befejezhető az előtolás és ezzel megrövidül a tömékelő gépegységek teljes munkaciklusa.
A találmány szerinti gép további előnye az, hogy a szerszámkeret a gép-főkerettel viszonylag mereven, függőleges erők átvitelére alkalmas módon van összekötve legalább két, egymástól távoli helyen. Ismeretes, hogy a kavicságy a tömékelő gépegységek lesüllyesztésekor viszonylag nagy ellenállást tanúsít a tömékelőszerszámok behatolásával szemben, ami erősen elkérgesedett kavics, ill. sok, pl. kétkeresztaljas tömékelő gépeknél tizenhat krampácscsal ellátott tömékelő gépegységek esetén több tonna is lehet A szerszámkeret és a gép-főkeret függőleges irányban merev összeköttetésének köszönhetően a nagy össztomegű fokeret képes felvenni ezeket a függőleges erőket. Ugyanez érvényes a kombinált vágányemelő és kiigazító gépegység emelőerőinek a gép-főkeretre történő átvitelénél is.
Ezen kívül lehetőség van arra, hogy a tömékelő gépegységek hosszanti távolságit a szerszámkeret hátsó végállásában a közvetlenül utánuk levő gépfutóműhöz egy minimális biztonsági távolságra csök-21
189.840 kerítsük és ezzel a gép teljes hossza Is megfelelően lerövidüljön, de egyidejűleg változatlan maradjon a vágányemelő és kiigazító gépegység távolsága az előtte lévő gép-futóműtől, ami biztosítja a megfelelő mértékű vágányemelést a sínszálak túlzott igénybevétele nélkül.
A találmány egy további kiviteli alakja szerint a hosszanti hajtásnak a főkereten elhelyezett meghajtó és energiaellátó berendezésekhez csatlakozó aktív hajtószervei a gép-főkerettel vagy a szerszámkerettel vannak összekötve. A konstruktőröknek így számos variációs lehetőség áll rendelkezésre az aktív hajtószerveknek a gépen történő legcélszerűbb el· rendezésére, továbbá figyelembe lehet vanni a kedvező erőeloszlás szempontjait, valamint a rendelkezésre álló tér jó kihasználását is.
A találmány egy további jellemzője szerint a közös hosszanti hajtás egyetlen kettős működésű hidraulikus henger-dugattyú elrendezésként kialakított állítóhajtás, amelynek aktív hajtószervként kiképzett hengere előnyösen kb. kérészi lányban véve a gép közepén csuklósán csatlakozik a gép-fokerethez. A hosszanti állítóhajtásnak ez a kialakítása egyszerű, robosztus felépítésével és megbízhatóságával tűnik ki. Ezenkívül egyszerű műszaki eszközökkel, célszerűen automatikus vezérléssel, igen finoman végrehajtható a beállítómozgás.
A találmány egy előnyös kiviteli alakjánál a szerszámkeretnek a munkavégzés irányában véve hátsó vége a gép-főkeret egymással átellenes oldalsó külső tartományaiban elhelyezett két hosszanti vezetésben van ágyazva, és a szerszámkeret elülső végét a külső tartományokban, vagy keresztirányban véve kb. a gép-főkeret közepén ágyazott, hosszanti vezetésként kialakított két hossztartó alkotja. Ezzel a legegyszerűbb esetben a szerszámkeret szilárd hárompontos feltámasztással csatlakozik a fokerethez, miközben a szerszámkeretnek a munkavégző gépegységek súlyának nagyobb részével terhelt és a munkavégzéskor fellépő erőket felvevő hátsó vége ezeknek az erőknek a biztonságos átvitelére alkalmas kettős feltámasztással támaszkodik a gép-főkeretre.
A találmány egy további előnyös jellemzője szerint a két hátsó, a gép-főkeret oldalsó külső tartományaiban elhelyezett, vezetőoszlopként vagy görgős ill. vezetőpályákként kialakított hosszanti vezetéseknek a szerszámkerettel összekötött részei a szerszámkeret felső tartományában a tömékelő gépegységnél vannak elhelyezve. Ez a kialakítás megkönnyl· ti a közvetlen erőátadást a tömékelő gépegységekről a két hosszanti vezetésnek a főkerettel összekötött részeire.
A találmány egy további célszerű kiviteli alakjánál a szerszámkeret elülső végén elhelyezett, hosszanti vezetést képező hossztartó ill. hossztartók a vágányemelő és kiigazító gépegység és az ezelőtt elhelyezkedő futómű között a gép-főkereten előnyösen egy lefelé nyúló konzolon van ill. vannak ágyazva. Ez az elrendezés lehetővé teszi az elülső hosszanti vezetés ill. vezetések feletti tér szokásos kihasználását a gép meghajtó és energiaellátó berendezéseinek elhelyezésére. Másrészt az elülső hossztartó, ill. hossztartók mély elhelyezésekor a munkavégző egység még stabilabb lesz, mivel a vágány két sínéhez tartozó tömékelő, emelő és kiigazító gépegységekkel ellátott szerszámkeret súlypontja is mélyebbre kerül.
A találmány egy különösen előnyös további változata szerint a szerszámkeret hosszanti vezetéséhez görgős vezetések vannak kialakítva, amelyek legalább két, a szerszámkereten vagy a gép-főkereten vízszintes, keresztirányú tengelyek körül csapágyazott görgőt tartalmaznak, amelyek a gép-főkeretnek vagy a szerszámkeretnek egy felső ill. alsó vízszintes, a gép hosszirányában futó görgős ill. vezető pályáján előnyösen játékmentesen fekszenek fel. Ezekkel a görgős vezetésekkel a munkavégző egység lépésenkénti előtolásánál fellépő súrlódási erők a minimális tiszta súrlódás ellenállásra redukálódnak. Ez jelentősen hozzájárul az előtolási mozgás, és ezzel a gép munkaciklusának gyorsabb lefolyásához. A görgők játékmentes felfekvésénél a két vízszintes görgő ill. vezetőpályán, ami pl. a két görgó egyikének állítható maga»· ságú ill. jusztirozható elrendezésével valósítható meg, elkerülhető a görgőknek és ezek vezetőpályál· nak a görgős vezetések játéka által előidézett ütésszerű, iU. vibrációs igénybevétele, valamint az ennek következtében keletkező zaj.
Előnyösen a görgős vezetés legalább egy görgője egy vagy két oldalon a görgős ill. vezetőpálya széléhez illeszkedő peremmel van ellátva. Ez a görgő így egyidejűleg átveszi egy magassági és oldalirányú vezetőszerv funkcióját
A találmány egy további előnyös jellemzője szerint a vágány mindkét sine számára tömékelő, vágányemelő és kiigazító gépegységekkel ellátott szerszámkeret a vágány síkjával lényegében párhuzamos mozgássíkban keresztirányban a gép-fő kerethez viszonyítva legalább egy hajtás segítségével eltolhatóan ill. elfordíthatóan van elhelyezve. Ezen a módon a tömékelő gépegységek éles kanyarban is pontosan központi helyzetbe hozhatók a sínszálakhoz képest.
A találmány legutóbbi változatánál előnyösen a szerszámkeretnek legalább a hátsó vége egy vízszintes, keresztirányú tengely ill. vezetőoszlop mentén eltoihatóan van kialakítva, amelynek külső végei az egymással oldalirányban átellenesen elhelyezkedő görgős vezetésekkel vannak összekötve. A szerszámkeretnek és a főkeretnek ilymódon megvalósított keresztirányban eltolható összeköttetése különlegesen egyszerű felépítésével· valamint a tömékelő, emelő és kiigazító gépegységek súlyából és munkavégzéséből származó erőkkel való nagy terhelhetőségével emelkedik ki.
Az utóbbi esetben további előnyökkel jár, ha a tengely ill. vezetőoszlop egy kettős működésű hidraulikus henger közepén dugattyúval ellátott átmenő dugattyúrúdjaként van kialakítva, amely henger a dugattyúval a keresztirányú eltolóhajtást alkotja és a szerszámkeret megfelelő végével van összekötve. Ezzel a görgős vezetések a szerszámkeret keresztirányú eltolóhajtásnak a lényeges része egy különösen egyszerű felépítésű és helytakarékos egységgé vannak egyesítve. Ez az elrendezés is jelentősen hozzájárul az előállítási költségek mérsékléséhez.
A találmány egy további jellemzője szerint a szerszámkeret hátsó végével összekötött két görgős vezetést keretoldalanként a gép-főkeret oldalsó fő-hossztartójának felső és alsó oldalán felfekvő, legalább egyik oldalon peremes görgő vagy görgőpár alkotja. Ez a kiviteli alak különösen egyszerű felépítésével tűnik ki, mivel nincs szükség saját görgős ill. vezetőpályák kialakítására és a gép-fokeret általában négyszög keresztmetszetű hosszirányú főtartóinak felső, alsó, valamint legalább egyik oldalsó határoló felületét használjuk fel a görgők magassági ül. oldalirányú vezetéséhez.
189 840
A találmány egy további célszerű kiviteli alakjánál a szerszámkeret és a gép-fokeret a hosszanti vezetések tartományában elhelyezett, testhangot és lökéseket csillapító tagokon át vannak egymással összekötve. Ez az intézkedés a hosszanti vezetéseken nemcsak a gép-fő keretnek a munkavégző gépegységek működéséből és tömegéből származó igénybevételét csökkenti, hanem kényelmesebb munkavégzési feltételeket teremt a kezelőszemély számára is.
Előnyösen a közös hosszanti hajtás két kettős működésű hidraulikus henger-dugattyú elrendezésből áll, amelynek aktív hajtószervként kialakított hengere a szerszámkerettel előnyösen az egyes sínekhez hozzárendelt tömékelő gépegységek felett van összekötve. Ez az elrendezés lehetővé teszi viszonylag nagy erők alkalmazását és a tömékelő, emelő és kiigazító gépegységeket hordozó szerszámkeret nagyon gyors lépésen kénti előtolását.
A találmány egy további kiviteli alakjánál a két hátsó hosszanti vezetés a gép-főkerettel összekötött, a gép hosszirányában elhelyezkedő vezetőoszlopból áll, amelyen egy dugattyú és egy a szerszámkerettel összekötött hidraulikus henger van elhelyezve a hoszszaoti hajtás kialakításához. A hosszanti vezetések így a hosszanti állítóhajtások egy kompakt építési és funkcionális egységet alkotnak, amely elsősorban olyan gépekhez alkalmazható, amelyek viszonylag nagy távolságban a két sín felett elhelyezett hosszanti főtartókkal rendelkeznek.
A találmány egy további kiviteli alakját az jellemzi, hogy a szerszámkeret az elülső és a hátsó végén a sinek felett előrenyúló, a gép hosszirányában elhelyezkedő két-két vezetőoszloppal rendelkezik, amelyek a gép-főkerettel összekötött vezető perselyekben vagy hasonlókban csúsztathatóan vannak vezetve. Ez a kiviteli alak igen pontos, gyakorlatilagjátékmentes magassági és oldalirányú vezetést biztosít a szerszámkeret számára a íokerethez képest.
A találmány egy további kiviteli alakja szerint a közös hosszanti hajtás az aktív hajtószervet képező hajtómotorral összekötött végtelenített lánchajtá»ként van kialakítva, amely előnyösen a gép-fő ke rétén, célszerűen keresztirányban véve ennek közepén van elhelyezve és amelynek a gép hosszirányában elheh lyezkedő egyik láncrészével a szerszámkeret menesztfí kapcsolatban van. A hosszanti állítóhajtásnak ez a megoldása robosztus és karbantartást alig igényel.
A találmány egy további kiviteli alakjánál a közös hosszanti hajtás a gép hosszirányában elhelyezkedő fogasléccel és egy ehhez kapcsolódó és az aktív hajtószervet képező hajtómotorral összekötött fogaskerékkel ellátott fogasléces hajtásból áll, ahol előnyösen a fogasléc a gép-fő kereten és a fogaskerék a hajtómotorral együtt a szerszámkereten van elhelyezve. A hosszanti állítóhajtásnak ennél, valamint a korábban leírt kiviteli alakjánál választhatóan hidraulikus vagy elektromos hajtást lehet alkalmazni,esetleg egy áttétel közbeiktatásával.
A találmány egy további változata szerint a szerszámkeret elülső és/vagy hátsó vége két-két állítható hosszúságú vezetőszerven át a gép-főkereten Ingaszerűen van felfüggesztve, amely vezetőszervek a gép hossztengelyéhez viszonyítva egymással szemben és egy vízszintes, keresztirányú tengely körül elfordíthatóan vannak csapágyazva és célszerűen hidraulikus henger-dugattyú elrendezésként vannak kialakítva. Emellett különösen előnyös, ha a kettős működésű hidraulikus henger-dugattyú elrendezésként kialakított állítható hosszúságú vezetŐazerv ét a hosszanti állítóhajtás a vezetőszerv hatásos hosszát az állítóhajtás állítási útjátói függően, egy előre adott szögfüggvény szerint változtató vezérlőegység gél van összekötve. Ez az elrendezés lehetővé teszi, hogy a szerszámkeret az elülső és hátsó végállása közötti teljes állítási úton a főkereten való ingaszerű felfüggesztése ellenére megtartja ugyanazt a magassági helyzetet, tehát a gép hosszirányában pontosan párhuzamosan tolódik eL Ezenkívül a szerszámkeret állítható hosszúságú vezetöszervekkel megvalósított ingaszerű felfüggesztése a fókereten lehetővé teszi az egész munkavégző egység felemelését a gép átállító meneténél.
A találmány tárgyát a továbbiakban kiviteli példák és rajzok alapján részletesebben ismeretjük. A rajzokon az
1. ábra a találmány szerinti folyamatosan (nonstop) meneszthető vágányalátömékelő -, szintező- és kiigazítógép oldalnézete, a
2. ábra az 1. ábra szerinti gép vázlatos fel ül nézete egy ívelt vágányszakaszon, a
3. ábra az 1. ábra III-III vonala mentén vett met szét, a
4. ábra a gép egy további metszete az 1. ábra IV-IV vonala mentén, és az
5-9. ábrák a találmány szerinti folyamatosan (non stop) meneszthető vágányalátömékelő-, szintező- és kiigazítógép különböző további kiviteli alakjainak erősen leegyszerűsített, vázlatos oldalnézete, részben metszetben, a két sínszálhoz hozzárendelt tömékelő, emelő és kiigazító gépegységekkel.
Az 1-4. ábrákon egy folyamatosan (non-stop) meneszthető vágányalátömékelő, szintező és kiigazító 1 gép látható, amely a forgóvázas 2, 3 futómű veken támaszkodó, és a 4 sínekből, valamint 5 kerresztaljakból álló vágányon a saját 6 menesztőhajtással mozgatható 7 gép-főkerettel rendelkezik. A folyamatosan meneszthető 1 gép haladási ill. munkavégzési irányát a 8 nyíl jelöli. A 7 gép-főkeret elülső végén helyezkedik el a 9 kezelőfülke, amely egy 10 vezető- és vezérlőpultot, és az előírt vágány-jeUenv zők számára egy 11 beviteli ill. regisztráló készüléket tartalmaz. A 9 kezelőfülke mögött, a 7 gép-főkeret két oldalsó 12 fő-hossztartója között levő 13 házban az 1 gép 14 meghajtó és energiaellátó berendezései vannak elhelyezve. A 7 gép-főkeret hátsó végén egy második 15 kezelőfülke helyezkedik el, amely egy 10 vezető- és vezérlőpulton és a munkavégző (^pegységek szokásos kezelőszervein kívül egy központi 16 vezérlőberendezést tartalmaz.
Az 1 gép a 4 sínekhez hozzárendelt két 17 tömékelő gépegységgel és egy ezek előtt elhelyezett és a jobb áttekinthetőség kedvéért csak az 1. ábrán feltünteti 18 vágányemelő és kiigazító gépegységgel van felszerelve, amelyek egy saját, ezekkel a gépegységekkel egy közös építési és működési egységet alkotó 19 szerszámkereten vannak elhelyezve. A 19 szerszámkeret a 7 gép-főkerettel a gép hosszirányában egymástól távol elhelyezkedő két helyen hosszirányban állíthatóan van összekötve. Ez a munkavégző gépegységek környezetében lényegében rekeszesen kiképzett 19 szerszámkeret előrefelé a gép hosszirányában a 4 sinek fölött elhelyezkedő két gerenda-szerű 20 hossztartóban folytatódik, amelyek a 7 gép-főkerethez képest hosszirányban eltolhatóan egy-egy 21 görgős vezetésben vannak ágyazva. A 21 görgős vezetések a négyszög-keresztmetszetű 20
189.84C hossztartó felső és alsó vízszintes határoló felületén játékmentesen felfekvő, mindkét oldalon peremes két-két 23 görgőt tartalmaznak, amelyek egy keresztirányú, vízszintes 22 tengely körül elforgathatóan vannak elhelyezve.
A 19 szerszámkeretnek a 17 tömékelő gépegységekkel ellátott hátsó vége két további 24 görgős vezetésen át szintén hosszirányban állíthatóan van összekötve a 7 gép-főkerettel. Ezek a 24 görgős vezetések egy keresztirányú vízszintes tengely körül elforgatható és az egyik oldalon peremes három 25 görgőt tartalmaznak, amelyek közül kettő a 12 főhossztartó felső oldalán és egy az alsó oldalán fekszik fel. A folyamatosan előremozgó 7 gép-főkerethez képest a 17 tömékelő gépegységek lépésenkénti előre mozgatásé hoz — ezt a 26 nyilak jelölik — a 19 szerszámkeret egy hidraulikus henger-dugattyú elrendezésként kialakított hosszanti 27 állítóhajtáson át kardánesuklósan van összekötve a 7 gép-főkerettel. A munkavégző gépegységekkel felszerelt 19 szerszámkeret elülső végállását a rajzon folyamatosan vonallal jelöltük. Az 1 . ábrán a 19 szerszámkeret hátsó végállása is fel van tüntetve, szaggatott vonallal.
A 19 szerszámkeret a fentieken kívül a gép hosszirányára keresztben a 7 gép-fő keretit ez képest eltol· ható. Ebből a célból a két 21 görgős vezetés felső 23 görgői egy átmenő 28 dugattyúrúd végein vannak csapágyazva. A 28 dugattyúrúd körül elhelyezett és a 30 konzolokon át a 7 gép-főkerettel összekötött hidraulikus 31 hengerrel egy keresztirányú eliolóhajtást képez. Hasonló módon vannak a két hátsó 24 görgős vezetés alsó 25 görgői egy 32 dugattyúród végein csapágyazva, amelynek közepén elhelyezett 33 dugattyú a 32 dugattyúrúd körül elhelyezkedő hidraulikus 34 hengerrel egy további keresztirányú eltolóhajtást alkot. Egyenes vágányszakaszon a két keresztirányú eltolóhajtás 29 és 33 dugattyúi, és ezzel a 19 szerszámkeret is középállásban van a 7 gép-főkerethez képest, amint a 3. és 4. ábrán látható. A két 17 tömékelő gépegység, amint a 3, ábrán látható, a helyes oldalirányú központi helyzetben van a két 4 sínhez képest.
A 2. ábra egy olyan esetet mutat, amikor az 1 gép kanyarban halad, A vágány ívelt 35 tengelyét pontvonallal jelöltük. Annak érdekében, hogy a két 17 tömékelő gépegység a két 4 sínhez képest a kanyarban is középen maradjon, a 19 szerszámkeretet a két hidraulikus 31 és 34 henger egyidejű működtetésével a gép baloldala felé párhuzamosan eltoljuk, amíg a két 17 tömékelő gépegység a vágány 35 tengelyére vonatkoztatva tükörszimmetrikus helyzetbe kerül. A keresztirányú eltolást a 15 kezelőfülkéből vagy manuálisan vagy imsert módon automatikusan lehet vezérelni a vágány testtel együttműködő tapintó, ill. érzékelőszervek segítségével.
Az 1 gép egy 36 szintező-vonatkoztatási rendszerrel és egy 37 kiigazító-vonatkoztatási rendszerrel van felszerelve, amely vonatkoztatási rendszereket a jobb áttekinthetőség kedvéért csupán az 1. ábrán tüntettünk fel. A 36 szintező-vonatkoztatási rendszer az egyes 4 sinek felett elhelyezkedő két 38 huzalhúrt tartalmaz, amelyek egy elülső, a még nem korrigált vágányon megtámasztott 39 Upintószerv és egy hátsó, a már korrigált vágányon megtámasztott 40 tapintószer között vannak kifeszítve, és amelyekkel egy-egy, egy további 41 tapintószerven át a 17 tömékelő gépegységek és a 18 vágányemelő és kiigazító gépegység között a 4 sínre támaszkodó 42 magasságé rzékelövel működnek együtt a tényleges és az előírt magassági helyzet közötti különbség meghatározásában. A 37 kiigazító vonatkoztatási rendszer egy 43 huzalhúrt tartalmaz, amely az l gép előtt és mögött a vágányon vezetett, a rajzokon nem ábrázolt mérőkocsik között helyezkedik el, és amelylyel a 41 tapintószerwel összekötött 44 íveltségérzékelő működik együtt az íveltség tényleges és előírt értéke közötti különbség meghatározásában.
Az 5. ábrán egy folyamatosan (non stop) meneszthető vágányalátömékelő-, szintező- és kiigazítógép egy további kiviteli alakjának 45 szerszámkercte van vázlatosan ábrázolva, ahol csak az. elülső 46 futóművek, valamint a 45 szerszámkeret és a 47 gép-főkeret csatlakozási helyeit tüntettük fel. A 48 nyíl a folyamatosan előremozgó gép, ill. a 47 gép-fökeret haladási irányát jelöli a munkavégzés folyamán. A hátsó részén szekrény szerűen kialakított 45 szerszámkeretnek a haladási irányban elhelyezkedő két 49 hossztartója, ugyanúgy mint a korábban leírt kiviteli alaknál, az 50 görgős vezetésekben két-két egyniás fölött elhelyezkedő peremes 51 görgővel van megvezetve. A 45 szerszámkeret hátsó vége az 52 sínek felett elhelyezkedő két hosszanti 53 vezetésben van ágyazva. A hosszanti 53 vezetések mindegyike a 47 gép-főkeret 54 konzoljain rögzített, a gép hosszirányában elhelyezkedő 55 vezetőoszlopot tartalmaz. Az 55 vezetőoszlop egy hidraulikus 56 henger dugattyuniójaként van kialakítva, amely a 45 szerszámkeret felső oldalán van rögzítve és amely az 53 vezetőoszlop 57 dugattyújával egy hosszirányú áUítóhajtást alkot a 45 szerszámkeretnek az 58 nyilakkal jelölt lépésenkénti menesztéséhez. A hidraulikus 56 henger alatt a 45 szerszámkereten 52 sínenként egy iker 59 tömékelő gépegység van elhelyezve, két közvetlenül egymást követő 60 keresztalj egyidejű alávetéséhez. Az 59 tömékelő gépegységek előtt egy szokásos felépítésű kombinált 61 vágányemelő és kiigazító gépegység van elhelyezve. Ez utóbbi és az. 59 tömékelő gépegységek között helyezkedik el a vágány mindkét 52 sínére támaszkodó 62 tapintószerv, amely a már leírt módon a gép vonatkoztatási rendszereivel működik együtt a vágány tényleges és előírt magassági és oldalirányú helyzete közötti különbségek meghatározásában.
A 6. ábrán egy találmány szerinti gép egy másik kiviteli alakjának 63 szerszámkerete látható vázlatosan, a szerszámkeret és a 64 gép-fökeret közötti csatlakozási helyekkel. A 65 nyíl a folyamatosan előremozgó 64 gépfőkeret munkavégzési ill. haladási irányát jelöli. A 63 szerszámkeret elülső és hátsó végén két-két, a gép hosszirányában a 66 sinek fölött elhelyezkedő, előrenyúló 67 vezetőoszlop van kialakítva, amelyek a 64 gép-főkeret megfelelő 68 vezetőperselyeiben csúszt áthatóan vannak vezetve, A 69 tömékelő gépegységekkel, a 70 tapintószerwel és egy kombinált 71 vágányemelő és kiigazító gépegységgel felszerelt 63 szerszámkeret lépésenkénti menesztéséhez a 72 nyilaknak megfelelően kb. a 64 gép-főkeret közepén (keresztirányban véve), a kettős nyílnak megfelelően reverzálható végtelenített lánchajtás van elhelyezve, amelynek alsó részével a 63 szerezámkeret csuklósán van összekötve. A 74 lánchajtás egy szintén a 64 gép-főkereten elhelyezett hajtómotorral van összekötve, amely pl. hidraulikus motor-hajtóműként van kialakítva. A 69 tömékelő gépegységekkel, a 71 vágányemelő és kiigazító gépegységekkel közös munkavégző egységet alkotó
189.840 szerszáinkeret hátsó végállása a 6. ábrán balra szaggatott vonallal van jelölve.
A 7. ábra vázlatosan mutatja a munkavégző gépegységekkel ellátott 76 szerszámkeret lépésenkénti előtolására szolgáló állítóhajtás egy másik kiviteli alakját. Ez a hosszanti állítóhajtás a 77 fogasléces hajtásként van kialakítva, amely a 78 gép-főkeret alsó részén keresztirányban véve kb. középen rögzített, hosszirányban elhelyezkedő 79 fogaslécből és egy ehhez kapcsolódó, a 76 szerszámkeret felső oldalán csapágyazott és egy 80 hajtómotorral összekötött 81 fogaskereket tartalmaz. Ez a kiviteli alak abban különbözik a 6. ábra szerinti hosszállító hajtástól, hogy a hosszállító hajtás aktív hajtószervei a 76 szerszámkereten vannak elhelyezve.
A 8. ábra a találmány egy további kiviteli alakját mutatja, amelynél az iker 82 tömékelő gépegységekkel, a 83 tapintószerwel és a 84 vágányemelő és kiigazító gépegységgel felszerelt 85 szerszámkeret a 86 gép főkereten a gép hosszirányában egymástól távoli két helyen ingaszerűen van felfüggesztve. A 85 szerszáinkeretnek a 87 nyíllal jelölt munkavégzési irányban véve elülső és hátsó végén, a 85 szerszáinkeret egymással átellenes külső oldalain, a vízszintes, keresztirányú 88 tengely körül ágyazott és hidraulikus henger-dugattyú elrendezésként megvalósított állítható hosszúságú 89 vezetőszervek vannak kialakítva, amelyek felső végükkel a 88 tengelyekkel párhuzamos 90 tengelyek körül a 86 gép-főkereten vannak csapágyazva. A 85 szerszámkeret és a 86 gép-fokeret egy kettős működésű henger-dugattyú elrendezésként kialakított, a gép hossztengelyében futó hosszanti állítóhajtáson át kardáncsuklósan egymással össze van kötve. A 91 állítóhajtás hengerterei és a 89 vezetőszerv, amint szaggatott vonallal fel van tüntetve, a 92 vezérlőegységgel van összekötve. Ezen a vezérlőegységen át a 91 állítóhajtás állítási útjától függően úgy vezéreljük a 89 vezetőszeivek megfelelő hengerkamráit, hogy a 85 szerszámkeret az elülső és hátsó, szaggatott vonallal jelölt végállás közötti teljes állítási tartományában a 90 tengelyek körüli elfordulás ellenére megtartja ugyanazt a magassági helyzetet, azaz a gép hosszirányban is pontosan párhuzamosan tolódik el. Ez biztosítja a 83 tapintószervvel összekötött 93 magasságérzékelő és a 94 szintezővonatkoztatási rendszer, továbbá a 95 íveltségérzékelő és a 96 kiigazító-vonatkoztatási rendszer közötti pontos viszonyt a 85 szerszáinkeret teljes állítási útján.
A 9. ábra szerinti kiviteli alaknál a lényegében szekrény-alakú, a 97 tömékelő gépegységekkel, a 98 tapintószerwel és a 99 vágányemelő és kiigazító gépegységgel ellátott 100 szerszámkeret a 101 nyíllal jelölt munkavégzési irányban vett elülső vége felé egyetlen központi 102 hossztartóként van kialakítva, amely egy 103 görgős vezetésben hosszirányban eltolhatóan van ágyazva. Ez a 103 görgős vezetés a 104 gép-főkerettől lefelé nyúló tót 105 konzol között van elhelyezve és két, a 102 hossztartó felső és alsó oldalán felfekvő, magassági irányban vezető 106 görgőt, valamint tót, a 102 hossztartó átellenes oldalain felfekvő, oldalirányban vezető 107 görgőt tartalmaz. A 100 szerazámkeret hátsó vége ugyanúgy, mint a korábban leírt kiviteli példánál, két hidraulikus henger-dugattyú elrendezésként kialakított állítható hosszúságú 108 vezetőszerven át a 104 gép-főkereten ingaszerűen van felfüggesztve. A 97 tömékelő gépegységeknek egy keresztalj-közzel történő tovább· léptetéséhez a 100 szerszámkeret a 104 gép-főkerettel egy kettős működésű hidraulikus henger-dugattyú elrendezésként kialakított és a két 105 konzol között átvezetett hosszanti 109 állítóhajtáson át kardáncsuklósan van összekötve. A 108 vezetőszervek vezérlése a 109 állítóhajtás állítási útjától függően a már leírt kiviteli példához hasonlóan úgy történik, hogy a 100 szerszáinkeret hátsó vége a teljes állítási úton megtartja ugyanazt a magassági helyzetet. A 100 szerszáinkeret hátsó végállása a 9. ábrán balra szaggatott vonallal van feltüntetve.
A találmány valamennyi kiviteli alakjánál közös az, hogy a szerszámkeret fel van szerelve a vágány sínéihez hozzárendelt tömékelő, emelő és kiigazító gépegységekkel, valamint a vágányemelő és kiigazító gépegység hosszirányban távol van az előtte levő gép-futóműtől. Ez a távolság megengedi a viszonylag nagy vágányemelést és oldalkiigazítást, a sínek túlzott igénybevétele ill. maradandó alakváltozása nélkül.
A találmány keretében számos további, az bálázóit és leírt példáktól eltérő kiviteli alak is lehetséges, különösen a munkvégző gépegységek megválasztása és speciális kialakítása tekintetében, így pl. a szerszámkeret váltók és kereszteződések megmunkálására alkalmas tömékelő, vágányemelő és kiigazító gépegységekkel szerelhető fel.
Szabadalmi igénypontok

Claims (15)

1. Folyamatosan menesztheti) vágányaié tömékelőgép, vágány alátömékelésére, szintezésére és kiigazítására, amely futóművekre támaszkodó, meghajtó, energiaellátó és vezérlő berendezéseket, továbbá tömékelő, emelő és kiigazító szerszámok vizuális megfigyeléséhez legalább egy kezelőfülkét hordozó gép-fokerettel, két egymástól távoli gép-futómű között elhelyezett, legalább egy tömékelő, valamint egy vágányemelő és kiigazító gépegységet és ezek hajtásait hordozó és a gép-főkerettel egy hajtáson át hosszirányban állíthatóan összekötött szerezámkerettel, továbbá a vágányemelő és kiigazító gépegységhez hozzárendelt szintező és kiigazító vonatkoztatási rendszerekkel rendelkezik, azzal jellemezve, hogy a szerszámkeret (19, 45, 63, 76, 85, 100) a tömékelő, vágányemelő és kiigazító gépegységekkel (17, 18; 59, 61; 69, 71; 82, 84; 97, 99) közös munkavégző egységet alkot, amely legalább tót, a gép hosszirányában egymástól távoli helyen a gépfőkerettel (7, 47, 64, 78, 86, 104) hosszirányban állithatóan össze van kötve, továbbá egy közös hosszanti hajtás a vágány mindkét sine számára az összes tömékelő, vágányemelő és kiigazító gépegységgel felszerelt szeiszámkerettel (19, 45, 63, 76, 85, 100) és a gép-főkerettel (7, 47, 64, 78, 86, 104) van összekötve,
2. Az 1. igénypont szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a hosszanti hajtásnak a főkereten elhelyezett meghajtó és energiaellátó berendezésekhez
Í14) csatlakozó aktív hajtószervez a gép- főkerettel 7, 47, 64, 78, 86, 104) vagy a szerszámkerettel (19,45, 63, 76, 85, 100) vannak összekötve,
3. Áz 1. vagy 2. igénypont szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a közös hosszanti hajtás egyetlen kettős működésű hidraulikus henger-dugattyú elrendezésként kialakított állítóhajtás (27, 91, 109), amelynek aktív hajtószervtónt kiképzett hengere előnyösen kb, keresztirányban véve a gép közepén
189.843 csatlakozik a gép-főkerethez (7, 86, 104).
4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a szerszámkeretnek (19, 45, 100) a munkavégzés irányában véve hátsó vége a gép-főkeret (7, 47, 104) egymással átellenes oldalsó elülső tartományaiban elhelyezett két hoszszanti vezetésben van ágyazva, és a' szerszámekeret (19, 45, 100) elülső végét a külső tartományokban, vagy keresztirányban véve kb. a gép-fokeret (7, 47, 104) középen ágyazott, hosszanti vezetésként kialakított két hossztartó alkotja.
5. A 4. igénypont szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a két hátsó, a gép-főkeret (7, 47) oldalsó külső tartomáyaiban elhelyezett, vezetőoszlopokként (55) vagy görgős, ill. vezetőpályákként kialakított hosszanti vezetéseknek a szerszámkerettel (19, 45) összekötött része a szerszámkeret (49, 45) felső tartományában a tömékelö gépegységnél (17, 59) vannak elhelyezve.
6. Az 1-5, igénypontok bármelyike szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a szerszámkeret (19, 45, 100) elülső végén elhelyezett, hosszanti vezetést képező hossztartó, ill. hossztartók a vágányemelő és kiigazító gépegység (18, 61, 99) és az ezelőtt elhelyezkedő futómű (2, 46) között a gépfőkereten (7, 47, 104) előnyösen egy lefelé nyúló konzolon (30, 105) van ill. vannak ágyazva.
7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a szerszámkeret (19, 45, 100) hosszanti vezetéséhez görgős vezetések (21, 24,; 50. 103) vannak kialakítva, amelyek legalább két, a szerszámkereten (19, 45, 100) vagy a gép-fokereten (7, 47, 104) vízszintes, keresztirányú tengelyek (22) körül csapágyazott görgőt (23, 25; 51, 106) tartalmaznak, amelyek a gép-fökeretnek (7, 47, 104) vagy a szerszánikeretnek (19, 45, 100) egy felső ill. alsó vízszintes, a gép hosszirányában futó görgős ill. vezetőpályáján előnyösen játékmentesen fekszenek fel.
8. A 7. igénypont szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a görgős vezetés (21, 24, 50) legalább egy görgője (23, 25, 51) egy vagy két oldalon a görgős ill. vezetőpálya széléhez illeszkedő peremmel van ellátva.
9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a vágány mindkét síné számára tömékelö, vágányemelő és kiigazító gépegységekkel (17, 18) ellátott szerszámkeret (19) a vágány síkjával lényegében párhuzamos mozgássíkban keresztirányban a gép-főkerethez(7) viszonyítva legalább egy hajtás segítségével eltoíhatóan ill. elfordíthatóan van elhelyezve.
10. A 9. igénypont szerinti gép, a z z a 1 jellemezve, hogy a szerszámkeretnek (19) legalább a hátsó vége vízszintes keresztirányú tengely ill. vezetőoszlop mentén eltoíhatóan van kialaldtva, amelynek külső végei az egymással oldalirányban átellenesen elhelyezkedő görgős vezetésekkel (24) vannak összekötve.
11. A 10. igénypont szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a tengely ill. vezetőoszlop kettős működésű hidraulikus henger (31, 34) középen dugattyúval (29, 33) ellátott átmenő dugattyúrúdjaként (28, 32) van kialakítva, amely henger (31, 34) a dugattyúval (29, 33) a keresztirányú eltolóhajtást alkotja és a szerszámkeret (19) megfelelő végével van összekötve.
12. A 7-11. igénypontok bármelyike szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a szerszámkeret (19) hátsó végével összekötött két görgős vezetést (24) keretoldalanként a gép-főkeret (7) oldalsó főhossztartóiának felső és alsó oldalán felfekvő, legalább egyik oldalon peremes görgő (25) vág)' görgőpár alkotja.
13. Az 1-12. igénypontok bármelyike szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a szerszámkeret és a gép-főkeret a hosszanti vezetések tartományában elhelyezett, testhangot és lökéseket csillapító tagokon át vannak egymással összekötve.
14. Az 1—13. igénypontok bármelyike szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a közös hoszszanti hajtás két kettős működésű hidraulikus henger (56) dugattyú (57) elrendezésből áll, amelynek aktív hajt észérvként kialakított hengere (56) a szerszámkerettel (45) előnyösen az egyes sínekhez hozzárendelt tömékelö gépegységek (59) felett van összekötve,
15. Az 1-6. vagy a 14. igénypontok bármelyike szerinti gép, azzal jellemezve, hogy a két
HU841062A 1983-12-16 1984-03-19 Continuously movable line-packing machine HU189840B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0440783A AT382658B (de) 1983-12-16 1983-12-16 Kontinuierlich verfahrbare gleisstopfmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT36197A HUT36197A (en) 1985-08-28
HU189840B true HU189840B (en) 1986-08-28

Family

ID=3563595

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU841062A HU189840B (en) 1983-12-16 1984-03-19 Continuously movable line-packing machine

Country Status (12)

Country Link
JP (1) JPS60129301A (hu)
AT (1) AT382658B (hu)
AU (1) AU565230B2 (hu)
DD (1) DD216054A5 (hu)
DE (1) DE3409852A1 (hu)
DK (1) DK156838C (hu)
FR (1) FR2556752B1 (hu)
GB (1) GB2151675B (hu)
HU (1) HU189840B (hu)
IT (1) IT1196060B (hu)
SE (1) SE457361B (hu)
ZA (1) ZA842929B (hu)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ATE70324T1 (de) * 1988-07-26 1991-12-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Kontinuierlich (non stop) verfahrbare gleisstopf- , nivellier- und richtmaschine.
EP0609647B1 (de) * 1993-01-29 1997-09-10 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Maschine zum Erneuern bzw. Reinigen einer Schotterbettung
AT3876U3 (de) 2000-06-09 2001-02-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und maschine zur unterstopfung eines gleises
AT5705U3 (de) * 2002-07-04 2003-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine mit einem maschinen- und einem aggregatrahmen
AT413554B (de) * 2003-10-31 2006-03-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine zum unterstopfen eines gleises
AT500949B8 (de) * 2004-10-01 2007-02-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur durchführung einer gleislagekorrektur
ES2397739B1 (es) * 2011-11-25 2013-11-26 José Antonio IBÁÑEZ LATORRE Máquina y método de mantenimiento de vía ferrea para nivelación, alineación, compactación y estabilización de vía, con capacidad de operar sin interrupciones en su avance.
KR102391057B1 (ko) 2014-08-13 2022-04-26 플라세 & 토이러, 엑스포트 본 바흔바우마쉬넨, 게젤샤프트 엠. 베. 하. 트랙 조절용 기계
AT516873B1 (de) * 2015-03-03 2016-12-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Maschine zur Stabilisation eines Gleises
FR3108343B1 (fr) 2020-03-20 2022-03-25 Matisa Materiel Ind Sa MACHINE DE BOURRAGE, convoi ferroviaire DE TRAVAUX ET PROCÉDÉ DE FONCTIONNEMENT D’UN TEL convoi
FR3108342B1 (fr) 2020-03-20 2022-03-25 Matisa Materiel Ind Sa MACHINE ferroviaire DE TRAVAUX comportant un châssis de machine et une navette de travail, et convoi ferroviaire DE TRAVAUX associé
AT526337B1 (de) * 2022-12-09 2024-02-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Stopfmaschine zum Unterstopfen von Schwellen eines Gleises

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1534078B2 (de) * 1964-12-31 1975-11-27 Franz Plasser Bahnbaumaschinen- Industriegesellschaft Mbh, Wien Fahrbare Gleisstopf-, Nivellier- und Richtmaschine
AT342105B (de) * 1968-01-02 1978-03-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine
AT287041B (de) * 1968-12-02 1971-01-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopf-Nivellier-Maschine, vorzugsweise Gleisstopf-Nivellier-Richtmaschine
AT314581B (de) * 1969-07-24 1974-04-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Bettungsverdichtmaschine
AT319312B (de) * 1971-02-19 1974-12-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung zur Steuerung der Seitenverstellung von Werkzeugaggregaten einer Gleisbaumaschine
AT372721B (de) * 1980-02-25 1983-11-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare anlage und verfahren zum reinigen der schotterbettung von gleisen
AT376258B (de) * 1982-09-09 1984-10-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopf-nivellier- und richtmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
SE457361B (sv) 1988-12-19
ZA842929B (en) 1984-11-28
DE3409852A1 (de) 1985-07-04
AT382658B (de) 1987-03-25
SE8401563D0 (sv) 1984-03-21
ATA440783A (de) 1986-08-15
JPH0373685B2 (hu) 1991-11-22
AU565230B2 (en) 1987-09-10
GB2151675A (en) 1985-07-24
SE8401563L (sv) 1985-06-17
JPS60129301A (ja) 1985-07-10
DK156838B (da) 1989-10-09
GB8410077D0 (en) 1984-05-31
AU2712584A (en) 1985-06-20
FR2556752B1 (fr) 1988-12-09
DK156838C (da) 1990-02-19
HUT36197A (en) 1985-08-28
DK163384A (da) 1985-06-17
DE3409852C2 (hu) 1990-08-16
GB2151675B (en) 1987-05-28
IT1196060B (it) 1988-11-10
DK163384D0 (da) 1984-03-22
IT8420178A0 (it) 1984-03-22
DD216054A5 (de) 1984-11-28
FR2556752A1 (fr) 1985-06-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU186279B (en) Tool arrangemenet for tamping, levelling and side correcting of track
HU189840B (en) Continuously movable line-packing machine
EP0360950B1 (de) Kontinuierlich (non stop) verfahrbare Gleisstopf-, Nivellier- und Richtmaschine
JPH0366443B2 (hu)
DE3132708C2 (de) Gleisstopf-Nivellier-und Richtmaschine mit Stabilisationsaggregat und Verfahren zum Verdichten der Schotterbettung eines zu korrigierenden Gleises
EP0416193A1 (de) Gleisstopf-,Nivellier- und Richtmaschine mit querverschiebbaren Stopfaggregaten
AU2003208098B2 (en) Tamping machine for tamping sleepers of a track
FI79581C (fi) Koerbar spaorstampnings-planings- och riktmaskin.
US4733614A (en) Continuously advancing machine for works on a railway track
SK278035B6 (en) Continuous traveller machine for tamping, leveling and straightening of track
HU181476B (en) Movable line-packing machine
JPH0649503U (ja) 連続的に移動可能な道床突き固め機械
DE3409849A1 (de) Kontinuierlich (non-stop) verfahrbare gleisstopf-nivellier- und richtmaschine
DE3409853C2 (hu)
CN210060193U (zh) 一种行走稳定的操作机
GB2145139A (en) A continuous-motion (non-stop) track tamping levelling and lining machine
NL9000041A (nl) Spoorbaanonderstopmachine met spoorbaanhef- en richtaggregaat.
JPS6224564B2 (hu)

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee