HU184529B - Fodder complement particularly for improving the flavour of poultry meat - Google Patents

Fodder complement particularly for improving the flavour of poultry meat Download PDF

Info

Publication number
HU184529B
HU184529B HU81891A HU89181A HU184529B HU 184529 B HU184529 B HU 184529B HU 81891 A HU81891 A HU 81891A HU 89181 A HU89181 A HU 89181A HU 184529 B HU184529 B HU 184529B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
meat
taste
poultry
feed
oil
Prior art date
Application number
HU81891A
Other languages
English (en)
Inventor
Adam Hager-Veress
Zoltanne Szuchovszky
Geza Szilagyi
Jozsefne Nagy
Original Assignee
Hager Veress Adam
Zoltanne Szuchovszky
Geza Szilagyi
Jozsefne Nagy
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hager Veress Adam, Zoltanne Szuchovszky, Geza Szilagyi, Jozsefne Nagy filed Critical Hager Veress Adam
Priority to HU81891A priority Critical patent/HU184529B/hu
Priority to AT0134682A priority patent/AT377684B/de
Priority to DK156582A priority patent/DK156582A/da
Priority to NL8201430A priority patent/NL8201430A/nl
Priority to CH2090/82A priority patent/CH649445A5/de
Priority to IT20570/82A priority patent/IT1190760B/it
Priority to FR8205926A priority patent/FR2502906B1/fr
Priority to JP57057182A priority patent/JPS589659A/ja
Priority to DE19823212911 priority patent/DE3212911A1/de
Publication of HU184529B publication Critical patent/HU184529B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K50/00Feeding-stuffs specially adapted for particular animals
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K20/00Accessory food factors for animal feeding-stuffs
    • A23K20/10Organic substances

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Birds (AREA)
  • Feed For Specific Animals (AREA)
  • Fodder In General (AREA)

Description

Budapest
TAKARMÁNYKIEGÉSZÍTŐ SZER, KÜLÖNÖSEN BAROMFIHÚS ÍZÉNEK JAVÍTÁSÁRA (57) KIVONAT
A találmány tárgya takarmánykiegészítő szer, különösen baromfihús ízének javítására. A találmány szerinti kiegészítőszerre jellemző, hogy az állatok szervezetében felszívódó és húsuknak ízét befolyásoló legalább kétféle növényi eredetű aromaanyagot, továbbá adott esetben természetes vagy mesterséges eredetű ízanyagokat és/vagy az azok komponenseit képező vegyületeket és adott esetben ízkiemelő anyagokat tartalmaz. Növényi eredetű aromaanyagként például hagyma-, fokhagyma-, köménymag- és petrezseiyemolaj, természetes vagy mesterséges eredetű ízanyagként például fahéjaldehid, allil-propil-szulfid és geranil-acetát, ízkiemelő anyagként lestyánolaj és glutamát jönnek szóba.
A fenti kiegészítőszert a táphoz adagolják, és az ezzel etetett állatok húsa az intenzív tartás ellenére ugyanolyan zamatos lesz, mint az extenzív, hagyományos módon nevelt állatoké.
184 529
A találmány tárgya növényi eredetű aromaanyagokat tartalmazó takarmánykiegészítö szer, különösen baromfihús ízének javítására.
Ismeretes, hogy a főleg vagy kizárólag tápon nevelt baromfi húsának íze jellegtelen vagy sokszor kellemetlen mellékízű, például a nagyrészt halliszten nevelt csirkék húsának kellemetlen, halra emlékeztető íze van (Holdas A., May K. M.: Poultry Science 45, 1465—1467 [1966]). Ez különösen a nagyüzemi intenzív állattartásra, így a grillcsirke (broiler) nevelésére vonatkozik. Az udvartartásban, az extenzív körülmények között nevelt baromfi táplálékszükségletét nagyon sokféle természetes fonásból szerzi be. Már a kapott eledel is rendkívül változatos: gabonamagvak, kukorica, burgonya, konyhai és ételmaradékok stb., emellett a sokféle növények, fű, gyom, levelek és magvak, valamint apró férgek, kukacok és különféle rovarok széles skálája áll rendelkezésre, amelyek fogyasztása a baromfihús ismert jellegzetes ízét eredményezi.
Az intenzív tartáson nevelt állatok (baromfi, házinyúl) húsának szerkezete, jellegtelen vagy kellemetlen mellékíze közismert. Ezt pedig elsősorban az alkalmazott tápok okozzák. Létrejöttét több körülmény segítheti elő, így a táp összetevői (pl. halliszt), a tápban végbemenő biológiai és kémiai változások (avasodás, penészesedés, fehérjebomlás), a táphoz adott gyógyszerek, vegyszerek, hozamfokozó szerek. A takarmányozás során több hatóanyagot, biológiailag aktív vegyületet használnak anélkül, hogy tudnák azt, hogy az a hús ízét milyen mértékben rontja.
A húshozam fokozására, a takarmány minél jobb hasznosulására, sőt a hús szerkezetének javítására is számos kiegészítőszer készül, de a hús ízének kedvező befolyásolására nincs forgalomban hatásos készítmény.
Egyes részproblémák megszüntetésére részmegoldásokat találtak. így például a halliszt okozta kellemetlen húsízt tökeiéről (E-vitamin) adagolásával meg lehet szüntetni. A nagyüzemi baromfitartás céljaira ez az adalék azonban túl drága. A nagyobb takarmányfogyasztás elősegítése céljából „étvágygerjesztőnek” bizonyos növények (málna, szeder, eper) szárított leveleit keverik a mesterséges táphoz (711 349 sz. brit szabadalmi leírás) vagy néhány ezrelék mennyiségben ánizsolajat adagolnak a táphoz (945 983 sz. brit szabadalmi leírás). Angolszász szakirodalom kéntartalmú vegyületeknek a húsízt javító hatásáról tesz említést (1 330 209 sz. brit szabadalmi leírás).
Megkísérelték továbbá, hogy a tápadagolás mellett az állatokat a megfelelő húsíz elérése céljából szükséges természetes anyagokkal is etessék, az eredmény azonban negatív volt, mert az intenzív körülmények között nevelt baromfi csak nehezen és csak a súlygyarapodás rovására képes egyéb táplálék fogyasztására átállni.
A találmány célja olyan takarmánykiegészítő szer kidolgozása volt, amely a baromfi-, illetve házinyúlhús ízét kedvezően befolyásolja, ugyanakkor könnyen hozzáférhető, természetes anyagokon alapul és a költség, a nagyüzemi intenzív tartás gazdaságossága szempontjából kedvező.
A találmány feladata tehát olyan ízanyagok összeállítása volt, amellyel a fenti célkitűzés megvalósítható.
Kísérleteink során azt találtuk, hogy bizonyos növényi eredetű aromaanyagok, továbbá az aromaanyagok komponensei az intenzíven tartott állatok, például csirkék, libák, pulykák, házinyulak húsának ízét kedvezően befolyásolják.
A találmány tárgya tehát takarmánykiegészítő szer, különösen baromfihús ízének javítására. A találmány szerinti takarmánykiegészítö szerre jellemző, hogy az állatok szervezetében felszívódó és húsuknak ízét kedvezően befolyásoló legalább kétféle növényi eredetű aromaanyagot, továbbá adott esetben természetes vagy mesterséges ízanyagokat és/vagy azok komponenseit képező vegyületeket és adott esetben ízkiemelő anyagokat tartalmaz.
A növényi eredetű aromaanyagokat a találmány szerinti kiegészítőszer kivonat és/vagy olaj alakjában tartalmazza. Példáikként az alábbiakat soroljuk fel: fahéj-, citrom-, narancs-, ánizs-, köménymag-, vöröshagymaés fokhagyma-, eukaliptusz-, koriander-, zeller-, kakukkfű-, gyömbér-, petrezselyem-, lestyán-, paszternák-, geránium- és ilang-iiang-olaj. A felsoroltak közül a találmány szerinti takarmánykiegészítő szemek legalább kettőt kell tartalmaznia.
A találmány szerinti takarmánykiegészítő szer ezenkívül adott esetben természetes vagy mesterséges eredetű ízanyagokat és/vagy azok komponenseit tartalmazhatja. Ezek a komponensek olyan vegyületek, amelyek a természetes növényi eredetű aromaanyagokban előfordulnak, de szintetikus úton is előállíthatók, például: d-limonén, ánizs-aldehid, diacetil, karvon, protocatechu-aldehid-metilénéter, etil-butirát, benzil-butirát, geranil-acetát, szelinén, vanillin, kymol, 3,4-mentén, n-decil-aldehid, terpinolén, terpinén, karvomentol, terpineol, eukaliptol, eugenol, d-kamfén, fahéj-aldehid.
A találmány szerinti takarmánykiegészítő szer adott esetben ízkiemelő hatású anyagokat is tartalmazhat, ízkiemelő anyagokon itt olyan anyagokat értünk, amelyek az aromaanyagok hatását szinergetikus módon fokozzák. Ilyen ízkiemelő anyagok például a glutamátok (pl. nátrium-glutamát), az 5'-nukleotidek és a természetes anyagokban fellelhető bizonyos makrociklusos vegyületek. Előnyös ízkiemelő anyag például a makrociklusos vegyületekben gazdag lestyánolaj. Az ízkiemelő anyagok azonban a természetes növényi eredetű aromaanyagokban is lehetnek jelen. így a petrezseíyemolaj és az angélikaolaj tartalmaz ízkiemelőt, és ha a találmány szerinti takarmánykiegészítő szer eleve petrezselyemvagy angélikaolajat tartalmaz, így ezekkel együtt ízkiemelő anyagokat is. Az ízkiemelő anyagokat a kiegészítőszer előnyösen 1-4 %, különösen előnyösen 2 % mennyiségben tartalmazza.
A találmány szerinti takarmánykiegészítő szer összetételét a célzott hatástól függően választjuk meg. A házinyúl takarmányához adagolható kiegészítőszer optimális összetétele más, mint libák vagy tyúkok esetén. A csirkeneveléshez felhasználandó kiegészítőszer előnyösen petrezselyem- és köménymagolajat tartalmaz növényi eredetű aromaanyagként, míg a libatáp kiegészítésére szánt szer előnyösen petrezselyemolajon és zellcrolajon alapul. Egy baromfifajon belül is lehet szükség differenciálásra, más összetétel szükséges például pecsenyeliba-neveléshez és más összetétel jó libamáj termeléséhez.
A találmány szerinti takarmánykiegészítő szer kedvező hatással lehet a takarmány hasznosulására is; egyes esetekben nagyobb tápfelvételhez vezethet, vagy csökkent értékű tápokat feletethetővé tehet. Ezek a hatások azonban másodlagosak. A találmány szerinti kiegészítőszer elsődleges hatása az, hogy a fogyasztható állat húsának
184 529 ízét természetes anyagokon neveit állatok húsáéhoz hasonló ízűvé, kellemessé és az adott álla! fajra jellemzővé teszi. Ahhoz, hogy ezt a hatást kifejtse, a gyárilag előállított táphoz - az állat testsúlykilogrammjára számítva — 10—400 mg találmány szerinti kiegészítőszert 5 kell adni. (A 10—400 mg/kg az egész etetési ciklus alatt felvett összraennyiséget jelenti, nem napi dózist.)
A takarmánykiegészítő szert nem feltétlenül szükséges az egész nevelési cikluson keresztül adagolni. A kisebb haszonállatok nagyüzemi tartása közben szokásos takar- 10 mányozást a csirkenevelés példáján szemléltetjük.
A csirkéknél három jól elkülönített fázisban végzik az etetést.
a) Az első fázisban, 3—4 hetes korig ún. „indító tápon” nevelik a broiler-csirkét. Az indító táp általában maga- 15 sabb fehérjetartalmú (23 %), és a felszívódást elősegítő, hozamfokozó anyagokat, például cink-bacitracint, kokcidiosztátikumokat, így flavomicint tartalmaz, metabolizálható energiája 3000-3200 kcal. Emellett az indító táp 1 % kalciumot, 0,8 % foszfort, valamint A-, D-, E- 20 és K-vitamint tartalmaz, amelyek mennyiségét a későbbi fázisokban csökkentik.
b) 3—6 hetes korig az ún. „nevelő tápot” adagolják. Ennek fehérjetartalma már csökkent (20 %), kalciumés foszfortartalma szintén alacsonyabb (0,9, ill. 0,7-0,6 %). 25 A zsíroldékony vitaminok mennyiségét is csökkentik, a vízben oldódó B-vitaminok mennyisége azonban változatlan marad, bár ezek kellemetlen ízt és szagot eredményeznek. A táp szelént és biotint is tartalmaz.
c) 6, 7 és 8 hetes korban „befejező tápot” adagolnak, 30 amelynek fehérjetartalma 16,5-17 %. A zsírban oldódó vitaminokat minimális szinten tartják; a premix szelént nem tartalmaz, E-vitamin-tartalma azonban változatlan.
Kísérleteink során azt tapasztaltuk, hogy a találmány szerinti kiegészítőszert csak a harmadik fázisban kell 35 adagolni, azaz csak a befejező táphoz. A csirkék ize az extenzív, természetes körülmények között nevelt csirkék húsának ízéhez hasonló.
A találmány szerinti takarmánykiegészítő szereket broiler-cstrke, pecsenyeliba és pulykák nagyüzemi neve- 40 lése során eredményesen alkalmazhatjuk. A szerek alkalmazhatók továbbá libamáj termelésére, valamint házinyulak húsának ízjavítására is.
A találmányt az alábbi példákkal közelebbről ismertetjük. 45
1. példa
A nagyüzemi broiler-csirke tartásában az első két fázisban az előírt indító, majd nevelő tápot etetjük a 50 csirkékkel, míg a harmadik fázisban 1 kg befejező táphoz 28 mg kiegészítőszert tartalmazó 280 mg alkoholos oldatot keverünk, majd 7 napon keresztül csirkénként 1,5 kg tápot etetünk fel.
A felhasznált kiegészítőszer összetétele az alábbi: 55 % barbacue (főleg hagymaolajat, illetve annak alkotóit tartalmazza), vagy hagymaolaj, % köményolaj, % petrezselyemolaj, % diallil-szulfid, 60 % lestyánolaj.
Ezt a kompozíciót 90 %-os etilalkoholban oldjuk és oldat alakjában keverjük a táphoz.
2. p élda
A pecsenyeliba nevelésének második és utolsó fázisában etetjük az állatokat a kiegészítőszert tartalmazó táppal. A kiegészítőszer összetétele:
% barbacue, % gyömbérolaj, % zellerolaj, % allil-propil-szulfid, % fahéjaldehid, % glutamát.
A kiegészítőszert olyan mennyiségben keveijük a táphoz, hogy a hátralévő etetési idő alatt a libák testsúlykilogrammonként 25 mg kiegészítőszert fogyasszanak el.
3. példa ízes libamáj elérése céljából a 2. példa szerint járunk el, azza! a különbséggel, hogy testsúlykílogrammonként 30 mg kiegészítőszert etetünk fel a táppal együtt. A kiegészítőszer összetétele az alábbi:
% barbacue, % ánizs- és koriander-kivonat, % szójaolaj, % gcranilacetát, % lestyánolaj.
4. példa
Pulykanevelés során a 2. példa szerint járunk el, azzal az eltéréssel, hogy testsúlykilogrammonként 20 mg kiegészítőszert fogyasztatunk el, amelynek összetétele az alábbi:
% barbacue, % dióolaj, % arachisolaj.
5. példa
A nagyüzemi házinyúlnevelés egész ideje alatt kiegészítőszerrel kevert táppal etetjük az állatokat úgy, hogy a nevelés során testsúlykílogrammonként 30 mg kiegészítőszert fogyasszanak el. A kiegészítőszer összetétele az alábbi:
% pasztemákolaj, % petrezselyemolaj, % korianderolaj, % köménymagolaj, % dióolaj, % Na-glutamát, % lestyánolaj.
6, példa
A 2. példa szerint járunk el, azzal a különbséggel, hogy a kiegészítőszer összetétele az alábbi:
% dióolaj, % fokhagymaolaj.
184 529

Claims (4)

  1. Szabadalmi igénypontok
    Takarmánykiegészítő szer, különösen baromfihús ízének javítására, azzal jellemezve, hogy az állatok szervezetében felszívódó és húsuknak ízét kedvezően befolyá- 5 soló legalább kétféle növényi eredetű aromaanyagot, továbbá adott esetben természetes vagy mesterséges eredetű ízanyagokat és/vagy az azok komponenseit képező vegyületeket és adott esetben ízkiemelő anyagokat tartalmaz. 10
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti takarmánykiegészítő szer kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy növényi eredetű aromaanyagként a dió-, zeller-, kömény-, ánizs-, hagyma-, fokhagyma-, koriander-, gyömbér-, petrezselyem-, paszternák- és arachis-olaj közül legalább kettőt tartalmaz.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti takarmánykiegészítő szer kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy természetes vagy mesteséges eredetű ízanyagként fahéjaldehidet, geranil-acetátot, allil-propil-szulfidot, diallii-szulfidot vagy ezek keverékét tartalmazza.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti takarmánykiegészitd szer kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy ízkiemelő anyagként lestyánoíajat és/vagy glutamátot tartalmaz 1-4 % mennyiségben.
    Ábra nélkül
HU81891A 1981-04-06 1981-04-06 Fodder complement particularly for improving the flavour of poultry meat HU184529B (en)

Priority Applications (9)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU81891A HU184529B (en) 1981-04-06 1981-04-06 Fodder complement particularly for improving the flavour of poultry meat
AT0134682A AT377684B (de) 1981-04-06 1982-04-05 Futterzusatz und verfahren zur verbesserung der fleischqualitaet von kleintieren
DK156582A DK156582A (da) 1981-04-06 1982-04-05 Fodertilsaetning til smaa husdyr,isaer fjerkrae,og fremgangsmaade til forbedring af koedkvaliteten
NL8201430A NL8201430A (nl) 1981-04-06 1982-04-05 Voederbijvoegsel voor het fokken van kleine dieren en werkwijze voor de verbetering van de vleeskwaliteit.
CH2090/82A CH649445A5 (de) 1981-04-06 1982-04-05 Futterzusatz fuer die kleintierhaltung und verfahren zur verbesserung der fleischqualitaet.
IT20570/82A IT1190760B (it) 1981-04-06 1982-04-05 Additivo per foraggi e mangimi per l'allevamento di piccoli animali e procedimento per il miglioramento delle carni
FR8205926A FR2502906B1 (fr) 1981-04-06 1982-04-06 Additif alimentaire pour le petit elevage et procede d'amelioration de la qualite de la viande
JP57057182A JPS589659A (ja) 1981-04-06 1982-04-06 飼料添加物及び食肉品質改良方法
DE19823212911 DE3212911A1 (de) 1981-04-06 1982-04-06 Futtermittelzusaetze fuer die kleinviehhaltung und deren verwendung

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU81891A HU184529B (en) 1981-04-06 1981-04-06 Fodder complement particularly for improving the flavour of poultry meat

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU184529B true HU184529B (en) 1984-09-28

Family

ID=10951901

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU81891A HU184529B (en) 1981-04-06 1981-04-06 Fodder complement particularly for improving the flavour of poultry meat

Country Status (9)

Country Link
JP (1) JPS589659A (hu)
AT (1) AT377684B (hu)
CH (1) CH649445A5 (hu)
DE (1) DE3212911A1 (hu)
DK (1) DK156582A (hu)
FR (1) FR2502906B1 (hu)
HU (1) HU184529B (hu)
IT (1) IT1190760B (hu)
NL (1) NL8201430A (hu)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS615749A (ja) * 1984-06-18 1986-01-11 Mashiko Chiyouri Gijutsu Kenkyusho:Kk 揚衣が剥離しない保存性唐揚食品の製造方法
DE3727735A1 (de) * 1987-08-20 1989-03-02 Henkel Kgaa Geschmacksverbesserung von huehnereiern
WO1990011023A1 (de) * 1989-03-28 1990-10-04 Peter Lenauer Nahrungs- bzw. futterzusatzmittel
CH687053A5 (fr) * 1993-10-05 1996-09-13 Crina Additifs pour l'alimentation animale et procédé pour leur préparation.
FR2825899B1 (fr) * 2001-06-14 2004-10-01 Phytosynthese Preparation destinee a l'animal, en particulier la volaille
FR2853550B1 (fr) * 2003-04-14 2007-08-17 Phytosynthese Complement alimentaire destine a l'animal, en particulier la volaille
JP4785750B2 (ja) * 2004-12-08 2011-10-05 三栄源エフ・エフ・アイ株式会社 畜肉臭のマスキング剤
CH701425A1 (fr) * 2009-07-13 2011-01-14 Pancosma Sa Pour L Ind Des Produits Biochimiques Additif alimentaire contenant un extrait d'alliacée.
JP6344563B2 (ja) * 2014-07-31 2018-06-20 愛媛県 養殖魚用飼料及び養殖魚の養殖方法
CN107647182A (zh) * 2017-09-30 2018-02-02 无为县绿农果蔬农民专业合作社 一种能提高免疫力的龙虾饲料

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB892855A (en) * 1960-01-04 1962-04-04 Maurice Brent Improvements in or relating to flavoring premixes for animal feeds
GB1145838A (en) * 1965-06-21 1969-03-19 Nicholas Palmes Bray Animal feeding stuffs
AT311776B (de) * 1969-01-09 1973-12-10 Schaette K G Geb Verfahren zum Herstellen von Beifuttermitteln
SE345374B (hu) * 1970-09-15 1972-05-29 I Sanick
US3925559A (en) * 1971-06-30 1975-12-09 Food Technology Animal feeds for herbivorous domestic animals
GB1428181A (en) * 1972-06-01 1976-03-17 Unisabi Sa Bird food
US4016294A (en) * 1974-06-28 1977-04-05 Food Technology Products Animal feeds for herbivorous domestic animals
US4166867A (en) * 1978-02-09 1979-09-04 Ralston Purina Company Palatability in horse feeds
US4169162A (en) * 1978-04-20 1979-09-25 Daylin, Inc. Soft-moist animal food

Also Published As

Publication number Publication date
DK156582A (da) 1982-10-07
FR2502906B1 (fr) 1986-04-18
IT1190760B (it) 1988-02-24
DE3212911A1 (de) 1982-11-18
ATA134682A (de) 1984-09-15
CH649445A5 (de) 1985-05-31
FR2502906A1 (fr) 1982-10-08
AT377684B (de) 1985-04-25
IT8220570A0 (it) 1982-04-05
JPS589659A (ja) 1983-01-20
NL8201430A (nl) 1982-11-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4880639A (en) Taste of hens' eggs
JP2010046081A (ja) 禽肉へのオメガ3高度不飽和脂肪酸の取り込み効率を向上させるための方法
Jintasataporn Production performance of broiler chickens fed with silkworm pupa (Bombyx mori)
US5234699A (en) Feed composition for breeding pigs with n-3 fatty acid-accumulated pork
Biricik et al. Effects of dietary myrtle oil (Myrtus communis L.) supplementation on growth performance, meat oxidative stability, meat quality and erythrocyte parameters in quails
Yousif et al. Evaluation of dates and date pits as dietary ingredients in tilapia (Oreochromis aureus) diets differing in protein sources
KR20170131999A (ko) 도토리를 포함하는 돼지 사료 조성물, 이를 이용한 돼지의 사육방법 및 이로부터 얻은 돈육
HU184529B (en) Fodder complement particularly for improving the flavour of poultry meat
KR100346394B1 (ko) 마늘 및/또는 한약재를 섭취시켜 사육된 오리고기 및 그사육방법
GB2118420A (en) Fodder additive for the keeping of small animals and a process for the improvement of the meat quality
JP2542655B2 (ja) 動物用混合飼料
Chowlu et al. Use of cinnamon in diet of broiler chicken—A Review
JP2528788B2 (ja) 飼料添加剤
JP2003088302A (ja) 豚の飼育方法及びそれに用いる養豚用飼料
Chandel et al. Effect of dietary supplementation of Coriander seed powder on growth performance, metabolizability of nutrients and economics of broiler chicks
EP0153471B1 (de) Verwendung von Komplexverbindungen aus Inosin bei der Mast von Nutztieren
KR20080079162A (ko) 치아시드 또는 그 추출물을 함유하는 배합사료와, 그것을사용한 닭 사육방법과, 그로부터 얻어지는 닭고기
JP2001095502A (ja) 家畜用飼料添加剤
Tanuja et al. Effect of dietary supplementation of acid ensiled fish waste on production performance, egg quality and serum biochemistry in layer Japanese quail (Coturnix coturnix japonica)
Anyaegbu et al. The effect of feeding red sorghum supplemented with phytase enzyme additive on growth performance and carcass characteristics of broiler chickens
JPS62224246A (ja) 家畜・家禽用飼料添加剤
KR20020092497A (ko) 육질 개선용 사료의 제조방법 및 그 사료
Kuzmina et al. Meat qualities of cross cobb-500 broilers grown with the use of the antioxidant dihydroquercetin
Chakara et al. Effect of spice mixtures on performance and economics of broiler chicken
US20180352832A1 (en) Novel marine protein hydrolysates and uses thereof

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee