HU176866B - Reactor and process for the partial oxydation of ethylene - Google Patents

Reactor and process for the partial oxydation of ethylene Download PDF

Info

Publication number
HU176866B
HU176866B HU74SA2632A HUSA002632A HU176866B HU 176866 B HU176866 B HU 176866B HU 74SA2632 A HU74SA2632 A HU 74SA2632A HU SA002632 A HUSA002632 A HU SA002632A HU 176866 B HU176866 B HU 176866B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
zone
oxygen
reaction
ethylene
reactor
Prior art date
Application number
HU74SA2632A
Other languages
English (en)
Inventor
Carlo Curtarelli
Maglie Bruno De
Alberto Sala
Original Assignee
Snam Progetti
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Snam Progetti filed Critical Snam Progetti
Publication of HU176866B publication Critical patent/HU176866B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D301/00Preparation of oxiranes
    • C07D301/02Synthesis of the oxirane ring
    • C07D301/03Synthesis of the oxirane ring by oxidation of unsaturated compounds, or of mixtures of unsaturated and saturated compounds
    • C07D301/04Synthesis of the oxirane ring by oxidation of unsaturated compounds, or of mixtures of unsaturated and saturated compounds with air or molecular oxygen
    • C07D301/08Synthesis of the oxirane ring by oxidation of unsaturated compounds, or of mixtures of unsaturated and saturated compounds with air or molecular oxygen in the gaseous phase
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J8/00Chemical or physical processes in general, conducted in the presence of fluids and solid particles; Apparatus for such processes
    • B01J8/02Chemical or physical processes in general, conducted in the presence of fluids and solid particles; Apparatus for such processes with stationary particles, e.g. in fixed beds
    • B01J8/06Chemical or physical processes in general, conducted in the presence of fluids and solid particles; Apparatus for such processes with stationary particles, e.g. in fixed beds in tube reactors; the solid particles being arranged in tubes
    • B01J8/067Heating or cooling the reactor

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Epoxy Compounds (AREA)
  • Catalysts (AREA)
  • Devices And Processes Conducted In The Presence Of Fluids And Solid Particles (AREA)

Description

A találmány etilén részleges oxidálására szolgáló reaktorra, valamint a gázfázisban, oxigénnel lefolytatott oxidálási eljárásra vonatkozik.
Egyik ismert megoldás szerint az etilén-oxidot etilénből és oxigénből kiindulva az 1. ábra sémája szerint állítják elő. A reakció az 1 csőköteges reaktorban megy végbe, ahol a csövek belsejében katalizátor van elhelyezve. A reakcióhő eltávolítása végett a reaktorköpenyben — a 3 szivattyú segítségével — hőcserélő folyadékot cirkuláltatnak. Ez a folyadék a 2 hőcserélőben lehűl, és gőz keletkezik. Az elmondottak arra az esetre érvényesek, amikor a hőcserélő folyadékot folyékony állapotban tartják. Abban az esetben azonban, ha a hőcserélő folyadékot elpárologtatják, a 3 szivattyú alkalmazása kiküszöbölhető, és a gravitáció segítségével valósítható meg a cirkuláció. Ha hőcserélő folyadékként vizet alkalmaznak, a 2 hőcserélő is kiküszöbölhető, és a gőz közvetlenül az 1 reaktor köpenyében képződik.
A reaktort elhagyó gáz a 4 hőcserélő segítségével felmelegíti az ugyanebbe a reaktorba betáplált gázt; majd az 5 oszlopba kerül, ahol megfelelő oldószerben — általában, de nem szükségszerűen — vízben elnyelődik az etilén-oxid; a gázt az etilén-oxid abszorpciója után a 6 kompresszor segítségével visszavezetik a reakciózónába. A reagenseket — az etilént és az oxidálószert (levegő vagy oxigén) — a 7 és 8 vezetékeken keresztül táplálják be.
A reagensekkel együtt belépő inért gázok felgyülemlésének elkerülése végett a 9 vezetéken kismennyiségü gázt kieresztenek. Levegővel táplált üzemek esetében az etilént tartalmazó elszívott gázokat egy másik berendezésbe táplálják, amely analóg az előbb leírt berendezéssel; oxigénnel táplált üzemek esetében a folyamatba széndioxidos abszorpciót is beiktatnak. A 2 és 4 höcseré5 lök alapvető részét képezik a berendezésnek.
A 2 hőcserélőben a gőztermelés jelentős az üzemeltetés gazdaságossága szempontjából, mert a berendezés energiatermelésre használható. A 4 hőcserélőben visszanyert hőmennyiség is számottevő. Ezzel a hővel — amint 10 már említettük — a reaktorba betáplálandó gázt melegítik fel.
Meg kell említeni, hogy a 4 hőcserélő alkalmazása teszi lehetővé, hogy a reaktorba betáplált reagensek ma15 gas hőmérsékleten maradjanak, amíg a hőcserélőtől a reaktor beadagoló nyílásig vezető csőrészben haladnak. Ezért a betáplált gázkeverék O2 tartalmának az adott hőmérséklethez tartozó gyúlékonysági határkoncentráció alatt kell lennie. Ez legtöbb esetben 7—8 tf% O2 tar20 talmat jelent. Az előbbi, hagyományos eljárás szerint a reakcióelegyet magas hőmérsékleten táplálják be a reaktorba, hiszen azt a reaktort elhagyó reakcióelegy segítségével egy hőcserélőn keresztül előmelegítik. Ezzel az eljárással — mivel a reakció exoterm — a legnagyobb 25 mennyiségű gőzt tudják termelni a reakcióhő kihasználásával. A reaktorba ezzel a módszerrel betáplált keverék oxigéntartalma csak alacsony lehet, a robbanásveszély miatt. Ezért a kívánt oxigéntartalmú vegyület koncentrációja is kicsi a reaktort elhagyó elegyben. Ebből 30 következik, hogy nagy reaktorokra van szükség, nagy176866
176866 3 mennyiségű gázt kell cirkuláltatni és komprimálni, ezen kívül az oxigéntartalmú vegyület kinyerése is költséges.
Etilén-oxid előállítására — etilén gázfázisú oxidációjával — a gyakorlatban az előzőekben leírt módszer terjedt el. Ismeretes azonban az irodalomból erre a célra több eljárás, illetve berendezés is, melyek igazán elterjedni a gyakorlatban nem tudtak.
A 3.523.957. sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás például olyan eljárást ismertet, ahol az etilén-oxidot, szén-dioxidot és a nem reagált etilént hűtőzónába vezetik, aztán az etilén-oxidot abszorpcióval kinyerik belőle, majd folyadékkal elnyeletik, külön abszorpciós zónában, mielőtt a nem reagált etilént a reakciózónába visszavezetnék. Az abszorpciós folyadékot sztrippelő zónán vezetik át, ahol a szén-dioxidot sztrippelik. A megoldás lényege, hogy a sztrippelt abszorpciós folyadék egy részét a hűtőzónán vezetik át, a reakciózónával közvetlen hőcserélő kapcsolatban, így emelik az abszorpciós folyadék hőmérsékletét, a felmelegített abszorpciós folyadékot a hűtőzónából a sztrippelő zónához vezetik, és annak hőigényét részben az abszorpciós folyadék hőtartalmával fedezik. Ez a megoldás azonban nem küszöböli ki a szokásos eljárásoknál általában meglevő hátrányokat, mert az előmelegítés, reakció és hűtés itt is a berendezés különböző, egymástól elkülönített részeiben történik.
A Chemical Abstracts 78. P 125 151. sz. referátum ezüsttel katalizált két lépéses oxidációt ír le, ahol két reaktor alkalmazása szükséges. Az eljárási paraméterek szigorúak (az oxidáció első lépésében 290—300 °C hőmérsékleten az etilén 1,26—1,42 sec-ig tartózkodik a reaktorban, a második lépésben a hőmérséklet 260— 280 °C, időtartam 1 sec), emellett az eljárás a két reaktor alkalmazása miatt bonyolult.
Speciális katalizátort és kiindulóanyag összetételt is- 35 mértét a nevünkre engedélyezett 162.860. sz. magyar szabadalmi leírás, anélkül, hogy a reakció lefolytatásának egyéb körülményeit (előmelegítés, reagáltatás illetve hűtés) részletezné. Lényegében a katalizátornak a reakciózónában való elhelyezésére ad megoldást a 3.086.852. sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás is.
Felismertük, hogy az oxigén koncentrációja a reaktor beadagoló nyílásánál jelentősen megnövelhető, s ezzel együtt az ismert megoldások hátrányai — vagyis nagy reaktor szükségessége, nagy mennyiségű gáz cirkuláltatása és komprímálása, az oxigén-tartalmú vegyület költséges kinyerése — elkerülhetők, ha az etilén-oxigén elegy felmelegítését hőcserélőn keresztül egy — a gázeleggyel ellenáramban vezetett — a hűtőzónában visszanyert hővel felmelegített folyadék segítségével a reakciózónával egybeépített zónában végezzük. A reakciózóna csőköteg, melyben katalizátor töltet van, és az előmelegítő zónával és a hűtőzónával egybeépítve van kialakítva; vagyis a három zónát egyazon csőköteg részei alkotják.
A találmány szerinti berendezés lényege, hogy a reaktor csövei a reaktor hossztengelyére merőleges terelőlemezekkel előmelegítőzónára, reakciózónára és hűtőzónára vannak osztva, a hűtőzóna hűtésére és a visszanyert hő hasznosítására a berendezés folyadékot cirkuláltató szivattyút, a reakciózóna hűtésére folyadékot cirkuláltató szivattyút tartalmaz, és az előmelegítő zóna ínért töltettel, a reakciózóna katalizátor töltettel, a hűtőzóna pedig adott esetben inért töltettel töltött.
A találmány szerinti eljárás során előnyösen 180—
220 °C-ra előmelegített etilén és oxigén vagy oxigén-tar- 65 talmú gáz (az etilén-oxigén elegyben legfeljebb 20 tf%, előnyösen 10—20 tf% az oxigéntartalom) elegyét a fenti csőköteges reaktor katalizátorral töltött reakciózónájába vezetjük, majd a reakcióterméket a reakciózónából 5 eltávolítjuk és hűtőzónában 150 °C-os hőmérséklet alá hűtjük.
A találmány szerinti eljárás értelmében a betáplált gázelegy előmelegítését a reakciózónával egybeépített inért töltettel töltött csőköteges előmelegítő zónában 10 végezzük, a hűtőzónában visszanyert hőt pedig az előmelegítő zónában hasznosítjuk.
A csőkötegként kialakított reakciózóna mindig tartalmaz katalizátor töltetet, míg a hűtőzóna, mely ugyancsak csőkötegként van kialakítva, inért anyaggal töltött, 15 vagy nem tartalmaz töltetet.
Inért anyagként használhatunk önmagában ismert töltetidomokat (pl. különböző kerámiai anyagokból) így hengereket, golyókat, Raschig-gyűrűket vagy egyéb, más alakú testeket. A különböző zónákban levő töltet elő20 nyösen a zóna több mint 50%-át töltik ki.
A hűtő- és melegítőzónák tehát egyaránt csőköteg formájúak és a töltet-idomok legnagyobb mérete és a csövek belső átmérője közti arány legfeljebb 0,40, előnyösen 0,30—0,06 lehet.
A találmány szerinti berendezés és eljárás jobb megértését segíti elő a 2., 3. és 4. ábra, anélkül, hogy ezek a találmány korlátozását jelentenék.
A 2. ábrán a reaktor egy csöve látható. A reagensek fűtése a 12 zónában történik, a reakció a 4 zónában megy 30 végbe, a 11 zónában pedig a reakciótermékek hűtése történik. A 11 és 12 zónák általában inért anyaggal töltöttek, míg a katalizátort a 4 zóna tartalmazza.
A 3. ábrán látható, hogy a 7 etilén és 8 oxigén a 13 vezetéken keresztül az 1 reaktor csőkötegeibe jut, de a reakció előtt a 12 zónában felmelegítjük, a reakció után pedig all zónában lehűtjük a 18 folyadék segítségével, amelyet a 11 és 12 zónák között a 10 szivattyú cirkuláltat.
A reaktort a 14 vezetéken keresztül elhagyó gázokat 40 az 5 oszlopba betápláljuk, ahol az etilén-oxid a 15 folyadékban elnyelődik.
A folyadékban nem abszorbeálódott gázok fejtermékként elhagyják az 5 oszlopot, és részben a 9 vezetéken keresztül eltávolítjuk, részben pedig a 6 vezetéken ke45 resztül visszacirkuláltatjuk őket a betápláláshoz.
A reakció folyamán fejlődött hőt a 3 szivattyú segítségével cirkuláltatott 16 folyadék segítségével vonjuk el; ily módon 17 gőzt fejlesztve a 2 elpárologtató berends* zésben.
A reakcióhő eltávolítása történhet folyadék-cirkuláltatással vagy elpárologtatással, célszerűen közvetlenül a reaktorköpenyben elpárologtatott víz segítségével. így könnyen szabályozhatjuk a hőfejlődést és a reakció előrehaladását.
A 4. ábrán a készülék további kiviteli alakja látható. A 3. ábrán látható berendezésnél az 1 reaktor csőkötegekből áll. A csövek két végükkel a 19 illetve 20 lemezekhez csatlakoznak, amelyekhez a 21 és 22 fenekek peremezéssel vagy hegesztéssel vannak hozzáerősítve.
A csövek két vége megfelelő hosszúságban inért szilárd anyaggal, középső részük pedig katalizátorral van megtöltve. A katalizátor és az inért anyag megfelelő alakú» előnyösen henger, golyó vagy Raschig-gyűrű formájú lehet.
A köpennyel körülvett csőköteget a 23 és 24 terelő· lemezek hosszirányban különálló részre (12, 4,11) osztják, mely részekben a reagensek felmelegítése, a reakció és a reakciótermékek hűtése történik.
All hűtőzónában a töltet nem feltétlenül szükséges.
A berendezést a 18 cirkulációs kör egészíti ki, amelyben a 12 melegítőzóna és a 11 hűtőzóna között folyadék cirkulál. A cirkuláció a 10 szivattyú segítségével történik.
A reaktor 4 zónájának hűtését a 16 hűtő cirkulációs kör segíti elő, az ebben cirkuláló folyadék elvonja a hőt a 4 reakciózónából és azt a 2 elpárologtató berendezésben hasznosítja, 17 gőz előállításával. A 16 cirkulációs körben a cirkulációt a 3 szivattyú biztosítja.
A 16 cirkulációs körben illékony folyadék alkalmazásakor a 3 szivattyúra és a 2 elpárologtató berendezésre nincs szükség.
A 4. ábrán a berendezésnek egy olyan változata látható, ahol több hűtőzóna és több melegítőzóna található.
A következő példában bemutatjuk a találmány szerinti eljárást, anélkül, hogy a találmányt csak erre a példára korlátoznánk.
Példa
A 3. ábrán látható berendezésbe különböző időpontokban 3 elegyet tápláltunk. A betáplált elegyek összetétele, a reakciókörülmények és az elért eredmények a következő táblázatban láthatók:
A betáplált elegy komponensei 1. elegy 2, elegy 3. elegy
Etilén 20 térfogat % 22 térfogat % 22 térfogat %
Oxigén 8 „ 15 „ 18 »
Széndioxid 10 ,, 10 ,, 10 «
Nitrogén 37 „ 32 „ 30,2 „
Argon 25 „ 21 ,, 21,8 „
Reakcióhőmérséklet (°C) 235 235 235
Hőmérséklet a reaktor bemeneti nyílásánál (°C) 180 45 45
Nyomás a reaktor bemeneti nyílásánál (atm) 20 22 22
Az etilén-oxid koncentrációja a reaktor kimeneti 2,8% 5,2% 6,9%
nyílásánál
Szabadalmi igénypontok

Claims (5)

1. Csőköteges reaktor etilén részleges oxidálására gázfázisban, azzal jellemezve, hogy a reaktor csövei a reaktor hossztengelyére merőleges terelőlemezekkel (23, 24) előmelegítőzónára (12), reakciózónára (4) és hűtőzónára (11) vannak osztva, a hűtőzóna (11) hűtésére és a visszanyert hő hasznosítására a berendezés folyadékot (18) církuláltató szivattyút (10), a reakciózóna (4) hűtésére folyadékot (16) cirkuláltató szivattyút (3) tartalmaz, és az előmelegítő zóna (12) inért töltettel, a reakciózóna (4) katalizátor töltettel, a hűtőzóna (44) pedig adott esetben inért töltettel töltött.
2. Az 1. igénypont szerinti csőköteges reaktor kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a hűtőzónában (11) és az előmelegítő zónában az inért töltet fajlagos hézagtérfogata 0,5-nél kisebb.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti csőköteges reaktor kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az inért töltet hengerekből, golyókból vagy Raschig gyűrűkből áll.
4. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti csőköteges reaktor kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az inért töltőanyag olyan töltetidomokból áll, amelyek legnagyobb mérete és a csőköteg csöveinek belső átmérője közötti arány 0,40-nél kisebb, előnyösen 0,06—0,36.
5. Eljárás etilén részleges oxidálására gázfázisban; oxigénnel, melynek során etilén és oxigén vagy oxigént tartalmazó gáz előmelegített elegyét az 1—4. igénypontok bármelyike szerinti csőköteges reaktor katalizátortöltettel töltött reakciózónájába vezetjük, majd a reakcióterméket a reakciózónából eltávolítjuk és a hűtőzónában 150 °C-os hőmérséklet alá hűtjük, azzal jellemezve, hogy legfeljebb 20 tf%, előnyösen 10—20 tf% oxigénkoncenírációjú elegyet táplálunk be az előmelegítőzónába és a reakcióelegyet a hűtőzónaként kialakított térben visszanyert hővel 180—220 °C-ra előmelegítjük.
HU74SA2632A 1973-04-30 1974-04-26 Reactor and process for the partial oxydation of ethylene HU176866B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT23558/73A IT986732B (it) 1973-04-30 1973-04-30 Procedimento per condurre reazioni di ossidazione parzialecon ossi geno di composti organici in fase vapore ed apparecchiatura atta a realizzare detto procedimento

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU176866B true HU176866B (en) 1981-05-28

Family

ID=11208123

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU74SA2632A HU176866B (en) 1973-04-30 1974-04-26 Reactor and process for the partial oxydation of ethylene

Country Status (24)

Country Link
AR (1) AR201766A1 (hu)
AT (1) AT358600B (hu)
BE (1) BE814030A (hu)
BG (1) BG29130A3 (hu)
BR (1) BR7403404D0 (hu)
CA (1) CA1022178A (hu)
CH (1) CH609691A5 (hu)
CS (2) CS191912B2 (hu)
DD (1) DD111373A5 (hu)
DE (1) DE2420949C3 (hu)
ES (1) ES426072A1 (hu)
FR (1) FR2227268B1 (hu)
GB (2) GB1449092A (hu)
HU (1) HU176866B (hu)
IT (1) IT986732B (hu)
LU (1) LU69956A1 (hu)
NL (1) NL7405777A (hu)
NO (1) NO143532C (hu)
RO (1) RO70183A (hu)
SE (1) SE412231B (hu)
SU (1) SU1205750A3 (hu)
TR (1) TR17979A (hu)
YU (1) YU36169B (hu)
ZA (1) ZA742714B (hu)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS6045637B2 (ja) 1978-07-26 1985-10-11 株式会社日本触媒 酸化エチレンの製造方法
DE3028646A1 (de) * 1980-07-29 1982-03-04 Metallgesellschaft Ag, 6000 Frankfurt Verfahren zur verbesserung der gleichgewichtseinstellung und gleichzeitigen erzeugung von wasserdampf mit hohem druck bei der herstellung von methanol
JPS59190983A (ja) * 1983-04-12 1984-10-29 Mitsubishi Petrochem Co Ltd エチレンオキシド製造用反応器に使用する充填材
IN161263B (hu) * 1983-06-30 1987-10-31 Halcon Sd Group Inc
DE3631642A1 (de) * 1986-09-17 1988-04-07 Linde Ag Verfahren zur durchfuehrung katalytischer reaktionen
US4921681A (en) * 1987-07-17 1990-05-01 Scientific Design Company, Inc. Ethylene oxide reactor
JP2778878B2 (ja) * 1991-09-12 1998-07-23 株式会社日本触媒 エチレンオキシドの製造方法
ATE374073T1 (de) 2001-02-08 2007-10-15 Scient Design Co Reaktor und kühlersystem für exotherme reaktionen
US7294317B2 (en) 2001-02-08 2007-11-13 Sd Lizenzverwertungsgesellschaft Mbh & Co. Exothermic reaction system
US7750170B2 (en) 2005-12-22 2010-07-06 Shell Oil Company Process for mixing an oxidant having explosive potential with a hydrocarbon
DE102007024934B4 (de) 2007-05-29 2010-04-29 Man Dwe Gmbh Rohrbündelreaktoren mit Druckflüssigkeitskühlung
WO2009116977A2 (en) 2007-12-18 2009-09-24 Dow Technology Investments Llc Tube reactor
CN101284904B (zh) * 2008-06-06 2011-04-13 王加国 高效节能无蒸汽型乙氧基化反应装置
US20100185001A1 (en) * 2009-01-19 2010-07-22 Van Maaren Wouter Process and apparatus for the production of ethylene oxide

Also Published As

Publication number Publication date
AR201766A1 (es) 1975-04-15
DE2420949C3 (de) 1980-03-27
FR2227268A1 (hu) 1974-11-22
DD111373A5 (hu) 1975-02-12
AU6779674A (en) 1975-10-16
BR7403404D0 (pt) 1974-11-19
LU69956A1 (hu) 1974-08-06
DE2420949A1 (de) 1974-11-14
NO741536L (no) 1974-10-31
IT986732B (it) 1975-01-30
CA1022178A (en) 1977-12-06
ES426072A1 (es) 1976-07-01
ATA353774A (de) 1980-02-15
BG29130A3 (en) 1980-09-15
CS191949B2 (en) 1979-07-31
GB1449091A (en) 1976-09-08
CH609691A5 (en) 1979-03-15
ZA742714B (en) 1975-05-28
TR17979A (tr) 1976-09-01
RO70183A (ro) 1981-06-22
NO143532C (no) 1981-03-04
YU36169B (en) 1982-02-25
BE814030A (fr) 1974-08-16
GB1449092A (en) 1976-09-08
FR2227268B1 (hu) 1978-07-07
AT358600B (de) 1980-09-25
SE412231B (sv) 1980-02-25
DE2420949B2 (de) 1979-07-12
NO143532B (no) 1980-11-24
YU107974A (en) 1981-06-30
NL7405777A (hu) 1974-11-01
SU1205750A3 (ru) 1986-01-15
CS191912B2 (en) 1979-07-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU176866B (en) Reactor and process for the partial oxydation of ethylene
US1902550A (en) Process of oxidizing cyclic organic compounds
CN103328386B (zh) 制造硝酸铵的方法
EP2505577A1 (en) Method for production of (meth)acrylic acid
EP3150588A1 (en) Apparatus and method for producing cyclic carbonate
US6010605A (en) Nitrogen trifluoride production apparatus
EP0834501B1 (en) Improved urea synthesis process and apparatus therefor
US3235474A (en) Electrolytic method of producing nitrogen trifluoride
US4157381A (en) Process for regeneration of sulfuric acid
BR112013028103B1 (pt) Processo integrado para produzir nitrato de amônio
JPS6059891B2 (ja) メタクロレインおよびメタクリル酸の分離方法
DE1212068B (de) Verfahren zur kontinuierlichen Herstellung von trans-Dichloraethylen allein oder im Gemisch mit Vinylidenchlorid
JP2857993B2 (ja) ホルムアルデヒド水溶液の連続的製造方法
JP2004203739A (ja) Nf3製造反応器
JPH1059877A (ja) メタノールを抽出剤としたジメチルエーテルおよびクロロメタンの混合物の製造および分別法
JP3419007B2 (ja) エチレングリコールカーボネートの製造方法
JP3650581B2 (ja) アンモニア製造のための方法及びコンバータ
JP2521574B2 (ja) 過酸化水素の製法及びそのための装置
JPH10504008A (ja) 水素と酸素とからの過酸化水素の製法及び装置
JPS602171Y2 (ja) エチレンオキサイドの製造装置
JP2769214B2 (ja) イソブタンおよびメタクロレインの回収方法
JPH0643353B2 (ja) 2,3―ジクロロ―1―プロパノールの連続的製法及びその装置
US3356454A (en) Methods and apparatus for handling nitrogen trifluoride and its conversion to tetrafluorohydrazine
US3557195A (en) Manufacture of peracetic acid
EP2450339B1 (en) Process for production of (meth)acrylic acid