HRP921317A2 - Base for electromechanical functional unit - Google Patents

Base for electromechanical functional unit Download PDF

Info

Publication number
HRP921317A2
HRP921317A2 HR921317A HRP921317A HRP921317A2 HR P921317 A2 HRP921317 A2 HR P921317A2 HR 921317 A HR921317 A HR 921317A HR P921317 A HRP921317 A HR P921317A HR P921317 A2 HRP921317 A2 HR P921317A2
Authority
HR
Croatia
Prior art keywords
stand
supporting
bearing
supporting body
fact
Prior art date
Application number
HR921317A
Other languages
English (en)
Inventor
Willi Essig
Original Assignee
Ego Elektro Blanc & Fischer
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ego Elektro Blanc & Fischer filed Critical Ego Elektro Blanc & Fischer
Publication of HRP921317A2 publication Critical patent/HRP921317A2/hr

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H37/00Thermally-actuated switches
    • H01H37/02Details
    • H01H37/32Thermally-sensitive members
    • H01H37/46Thermally-sensitive members actuated due to expansion or contraction of a solid
    • H01H37/48Thermally-sensitive members actuated due to expansion or contraction of a solid with extensible rigid rods or tubes
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H11/00Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches
    • H01H2011/0087Welding switch parts by use of a laser beam

Landscapes

  • Thermal Sciences (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Cleaning In Electrography (AREA)
  • Adjustment Of The Magnetic Head Position Track Following On Tapes (AREA)
  • Permanent Magnet Type Synchronous Machine (AREA)
  • Motorcycle And Bicycle Frame (AREA)
  • Lighters Containing Fuel (AREA)
  • Toys (AREA)
  • Control Of Motors That Do Not Use Commutators (AREA)
  • Input Circuits Of Receivers And Coupling Of Receivers And Audio Equipment (AREA)
  • Piezo-Electric Or Mechanical Vibrators, Or Delay Or Filter Circuits (AREA)
  • Oscillators With Electromechanical Resonators (AREA)

Description

Izum se odnosi na, na primjer nosivu jedinicu osnovnog tijela za mehanički, termički i slično opterećene funkcionalne jedinice, kao na primjer one, oblikovane sklopnim aparatima za električne uređaje. Takovi sklopni aparati mogu biti graničnici temperature, signalne sklopke, ručno namjestivi taktirajući učinski upravljački uređaji, odnosno osjetilom upravljani regulatori temperature, učinske sklopke, odnosno grebenasti kontrolori za više stupnjeva učinka i slično.
Postolje ima jedno ili više tijela postolja, koja su eventualno čvrsto povezana jedni s drugima, na kojima mogu biti - jedna od drugih električno izolirana - pričvršćena nosiva tijela za električne sklopne elemente, termički odnosno ručno upravljani pokretački slogovi, priključne komponente za vodove aparata i sl. Najmanje jedno nosivo tijelo je čvrsto, bez hoda povezano s jednim ili više tijela postolja time, da je prema njemu učvršćeno s jednim ili više svornjaka i/ili tako, da ulazi neposredno u, na primjer otvore tijela postolja, koji su u obliku proreza. Za otvore odnosno prolazne otvore za svornjake, tijelo postolja mora na strani montaže biti razmjerno komplicirano strukturiranog oblika, što može dovesti do poteškoća naročito tada, ako je tijelo postolja izvedeno iz keramičkog materijala kao što je steatit, jer se tu ne može pridržavati nikakvih posebno uskih tolerancija proizvodnje. Ukoso postavljena nosiva tijela na strani montaže mogu otežati kako montažu, tako i justiranje odnosno ventilaciju, budući se nosivim tijelima i pripadajućim funkcionalnim dijelovima nakon ugradnje, jedva se može prići. Pričvršćenja pojedinih nosivih tijela mogu se olabaviti uslijed mehaničkih promjena opterećenja do kojih dolazi za vrijeme dugog korištenja što šteti besprijekornom funkcioniranju.
Izum se temelji nadalje na tome, da se ponudi postolje navedene vrste, kod kojeg se izbjegavaju nedostaci opisane vrste i koje naročito kod jednostavne konstrukcije garantira sigurno, trajno i/ili unutar najužih tolerancija točno pričvršćenje barem jednog nosivog tijela.
Za rješenje ovog zadatka barem je jedno nosivo tijelo ili slično, naročito nosivo tijelo, koje je uslijed funkcioniranja funkcionalne jedinice odnosno uslijed pokretljivog funkcionalnog dijela izložena promjenljivim mehaničkim opterećenjima, pričvršćeno preko prianjajućeg spoja, koji je do najmanje 200°C odnosno iznad 300 ili čak 400 do 500°C termički postojano odnosno stabilno kod promjena temperature, tako da se funkcionalna jedinica može upotrebljavati i u aparatima u kojima je postolje kao primjerice u slučaju grijanja štednjaka odnosno pećnice, izloženo visokim radnim temperaturama. Prianjajući spoj može uštedjeti mnogo prostora, jer na strani pripadajućeg spojnog, dijela koje je okrenuto od prianjajuće strane, nisu potrebni nikakvi konstrukcioni elementi koji strše kao na primjer glave svornjaka, a osim toga svi pripremci odnosnog nosivog tijela koji se priključuju na spojni dio, su potpuno slobodni i uglavnom im se može prići sa svih strana.
Daljnja prednost ovog rješenja je u tome, da je tijelo postolja oblikovano bez ikakvih udubina, udubljenja, proboja i sl., te se stoga u principu jedno te isto tijelo postolja može po izboru koristiti za potpuno različite funkcionalne jedinice, time da se za to potrebno nosivo odgovarajuće tijelo, namjesti na postolju. Stoga postolje može biti oblikovano kao ploča odnosno platina, koja je na jednoj ili obje strane ploče neprekidno ravna i/ili neprekidno može imati kontinuirane vanjske rubove. Time se tijelo postolja može oblikovati kao dio jedne veće ploče, koja se nakon obrezivanja vanjskih rubova ne mora više dalje obrađivati u svrhu oblikovanja. Jedan te isti materijal za ploču može se time koristiti za tijela postolja različitih veličina.
Umjesto da se tijelo postolja oblikuje iz više komponenti npr. kao sendvič, da u području odnosnih montažnih površina i/ili na strani okrenutoj od tih površina ima sloj koji se mora električno izolirati, na primjer na metalnom osnovnom ili armiranom tijelu, tijelo postolja je čitavom svojom površinom oblikovano iz jednog takovog izolacionog materijala. To je srašteni, pečeni, prešani ili drugačije stlačen ili učvršćeni materijal otporan na temperaturu, koji može biti proizveden iz vlaknastog, brašnastog polaznog materijala ili polaznog materijala koji sadrži čestice, eventualno uz dodatak veziva i koji je dovoljno otporan na termička odnosno mehanička opterećenja koja se pojavljuju. Gustoća strukture tijela postolja je veća u površinskom području nego u priključenom jezgrenom području, koje može imati određenu poroznost. Nadalje je tijelo postolja otporno na savijanje, zbijanje i rastezanje pod pogonskim uvjetima odnosno pogonskim opterećenjima. Pri tome tijelo postolja može imati debljinu ploče u redu veličine od 1 do 3 ili 5 mm, koja je u redu veličine debljine materijala nosivog tijela ili samo malo veća, tako da se dobiva krajnje mala težina postolja. Dotično nosivo tijelo istovremeno čini veoma djelotvoran oklop, kojim se barem jedna od navedenih čvrstoća tijela postolja još povećava, tako da ono može biti slabije oblikovano od onih bez takovog oklopa.
Može se doduše zamisliti da se montažne površine tijela postolja predvide u koso jedne prema drugim pomaknutim ravninama, na primjer na obje strane ploče tijela postolja i/ili da se spojni elementi nosivog tijela proizvedu iz različitih odnosno različito debelih materijala, no posebno jednostavan oblik se dobiva, ako se sve montažne površine odnosno spojne površine nalaze eventualno na jednoj jedinoj strani ploče u zajedničkoj ravnini ili eventualno u kontinuirano malo savinutoj površini ili ako se uglavnom svi spojni elementi odnosno nosiva tijela proizvedena iz istog polaznog materijala, na primjer lima i stoga imaju jednaku debljinu. Odnosno nosivo tijelo time se može jednostavno proizvesti kao štancani savijeni dio iz jednog metalnog materijala.
Za daljnje povećanje čvrstoće, da bi se otvori nosivog tijela za funkcionalne dijelove na jednostavan način mogli staviti na vanjski razmak prema strani montaže tijela postolja, barem jedno nosivo tijelo je u presjeku oblikovano kao profil sa profilnim dijelovima.koji leže u izmjeničnim pravcima. Za to su posebno pogodni kutni i U-profili, iako se može predvidjeti i najmanje jedan preko obujma zatvoreni profil, pri čemu jedan kontinuirano ravni profilni dio preko cjelokupne duljine površine čini pripadajuću spojnu površinu. Ako su za isto nosivo tijelo predviđene spojne površine koje su jedna od druge postavljene u uzdužnom razmaku i spojene eventualno samo preko jedne rubne površine ili uopće nisu spojene, čvrstoća ili spoj se i pod različitim toplinskim rastezanjima upotrijebljenih materijala dalje povećava.
Tijelo postolja može činiti pločasti zaslon električno vodljivog funkcionalnog dijela funkcionalne jedinice, tako da se ni jednom od tih funkcionalnih dijelova ne može prići sa strane koja je okrenuta od strane montaže, odnosno ti dijelovi leže slobodno eventualno do priključnih komponenata za vodove aparata. Tijelo postolja moglo bi biti oblikovano i kao ploča sa rupicama, sa jednakomjerno raspodijeljenim rupama, koje bi omogućavale u svim pravcima paralelno sa montažnom površinom, zahvat, barem jednog nosivog tijela, naročito u području spojnih ploha. No, takav zahvat moguć je i isključivo u području barem jednog vanjskog ruba tijela postolja, ako nosivo tijelo ima odgovarajući zahvatni profil, koji je oblikovan u jednom dijelu sa nosivim tijelom, naime njegovim spojnim dijelom i/ili njegovim nosivim dijelom i priključuje se na odnosni nosivi dio.
Koso prema montažnoj površini stršeći krak profila jednog nosivog tijela može na primjer nalijegati na bridnu površinu tijela postolja kao graničnik i time pojednostaviti izravnavanje. Krak profila može nalijegati i na strani tijela postolja koja je okrenuta od strane montaže, tako da je nosivo tijelo prema tijelu postolja osigurano od pomicanja u oba suprotna pravca koso prema površini montaže. Ako barem jedan od tih krakova zahvaća u udubinu tijela postolja, na primjer udubinu u bridnoj površini, dobiva se osiguranje u jednom ili oba suprotna pravca paralelno prema toj bridnoj površini, tako da nosivo tijelo prema tijelu postoljima jedan jedini stupanj gibanja odnosno stupanj slobode. Pomoću navedenog kraka tijelo postolja može imati i odgovarajuću zaštitu bridova, na primjer protiv udarnih odnosno prijelomnih opterećenja u području bridova.
Na tijelo postolja mogu se na opisan način pričvrstiti i dijelovi koji ne vode električnu energiju, npr. prirubna ploča koja strši iznad vanjske strane funkcionalne jedinice, za pričvršćenje cjelokupne funkcionalne jedinice na aparat i/ili temperaturno osjetilo odnosno vanjsku cijev šipkastog osjetila rastezanja, koja sa pripadajućim nosivim tijelom čini predmontiranu konstrukcionu jedinicu i eventualno je varenjem pričvršćena. Ako se na metalna nosiva tijela koja slobodno leže na montažnoj strani tijela postolja trebaju postaviti funkcionalni dijelovi koji kao na primjer justirna komponenta, moraju biti pristupačni s vanjske strane, barem jedan takav funkcionalni dio koji se može, uz stavljanje izolacionog tijela, uležištiti odnosno pričvrstiti na nosivom tijelu.
U daljnjem izgrađivanju izuma predviđena su sredstva za prianjanje, da bi se jedno ili sva nosiva tijela prije proizvodnje konačnog prianjajućeg spoja, na montažnoj strani nosivog tijela mogla privremeno pričvrstiti, na primjer kao sa samoljepivim slojem. Taj prianjajući sloj može biti oblikovan direktno pomoću spojnog sloja koji je predviđen za prianjajući sloj i/ili posebnim slojem, koji se na primjer kod zgotovljenja konačnog prianjajućeg spoja rastvori. Prianjajući spoj je takove vrste da se provodi zagrijavanjem i/ili pritiskom i na kraju hlađenjem, pri čemu temperatura zagrijavanja, na primjer temperatura taljenja za dobivanje adhezionog djelovanja, može biti iznad maksimalnog toplinskog opterećenja funkcionalne jedinice u području navedenih temperatura, da bi se i za prianjajući spoj osigurala potpuna otpornost na temperaturu.
Umjesto da se bez upotrebe dodatnog spojnog sloja spoj proizvede time, da se montažna površina tijela postolja kod proizvodnje spoja na kratko zagrijavanjem prevede u talinu, može se kao odvojeni spojni sloj koristiti lemni sloj, tanki keramički odnosno stakleni sloj ili sl, koji se prvo kasiranjem odnosno utiskivanjem nanese na montažnu površinu i tek nakon toga vrši se spajanje sa spojnom površinom dotičnog nosivog tijela. Svi spojni slojevi mogu se nanijeti istovremeno, tj. u jednoj jedinoj fazi rada, a i sva nosiva tijela mogu se u jednoj fazi rada spojiti, tako da prianjaju uz tijelo postolja, npr. predgorenjem u protoku kroz odgovarajuću pećnu komoru.
Spojni sloj je unutar vanjskih bridova dotičnih spojnih ploha kontinuiran odnosno neprekinut i može malo stršiti iznad tih vanjskih bridova, gdje sa bridnim površinama dotičnog spojnog dijela može oblikovati udubljene šavove. Debljina spojnog sloja nalazi se u μm-području tako, da spojna površina dotičnog nosivog tijela može djelomično nalijegati i direktno na montažnu površinu tijela postolja ili je samo za širinu jedne pukotine udaljena od nje, a koja je u navedenom nizu veličina. Materijal spojnog sloja je takav, da prodire kako u pore montažne površine, tako i u pore spojne površine, te se time može praktički nerastavljivo spojiti. Montažna površina je time točna referentna površina za izravnavanje nosivih tijela odnosno funkcionalnih dijelova koso prema ravnini strane montaže sa točnošću u području desetine milimetara ili manje.
To je naročito moguće zbog toga, jer je svako nosivo tijelo preko svoje čitave dužine uglavnom oblikovano iz jednog dijela i svojom dotičnoj spojnom površinom odnosno bridnim površinama čini granične površine koje su jedna s drugom jednodijelno predproizvedene i neelastično leže jedna uz drugu. Tijelo postolja također može biti uglavnom neelastično u tom smislu, jer već najslabije savijanje ne dovodi do elastične ili trajne deformacije, nego do loma. No, nakon pojačanja sa nosivim tijelima, čvrstoća raskida postolja mnogostruko je iznad opterećenja koja se očekuju pod najnepovoljnijim uvjetima kod montaže, uskladištenja i u pogonu.
Površina na strani montaže postolja koja je pokrivena montažnim površinama odnosno spojnim površinama, može biti po prilici u redu veličine polovine pripadajuće ukupne površine ili ispod, tako da se dobiva razmjerno gusta zaposjednutost strane montaže sa više ili manje ravnomjerno raspoređenim spojnim dijelovima, a tijelo postolja stoga u području svakog spojnog dijela ima konstrukciju i djelovanje višeslojne odnosno laminirane sendvič-ploče. Jedan ili svi spojni dijelovi strše iznad vanjske prednje strane tijela postolja na koji su montirani. Jedan do svi spojni dijelovi strše pri tome oko njihove debljine ploče odnosno materijala, iznad vanjske prednje strane tijela postolja koje je oblikovano montažnom stranom. Gusta zaposjednutost montažne strane sa spojnim dijelovima može se na primjer postići time, da između dva paralelno postavljena spojna dijela ili u kutnoj zoni između dva koso odnosno okomito jednog prema drugom postavljeni spojni dijelovi jednog nosivog tijela, zahvaća, najmanje jedan spojni dio daljnjeg nosivog tijela i da većina spojnih dijelova dosiže približno do pripadajućeg vanjskog brida ploče postolja.
Ukupna veličina spojne površine odnosno spojnih površina dotičnog nosivog tijela je po prilici u redu veličine jednog u pripadajućem pogledu najvećeg površinskog rastezanja pripadajućeg nosivog dijela, čije najveće produženje je paralelno na montažnu površinu višestruko veće nego li koso na istu.
Ovo i daljnja obilježja proizlaze osim iz patentnih zahtjeva i iz opisa i crteža, pri čemu se pojedina obilježja sama za sebe ili u obliku podkombinacija kod izvedbe prema izumu i na drugim područjima mogu realizirati i predstavljati korisne kao i za sebe zaštitne izvedbe, za koje se ovdje traži zaštita. Primjeri izvedbe prikazani su na crtežima i u daljnjem tekstu bit će pobliže objašnjeni. Crteži prikazuju:
Slika 1 - postolje prema izumu u perspektivnom prikazu
Slika 2 - isječak slike 1 u presjeku i malo preinačene oblike
Slika 3 - daljnji isječak slike 1 u presjeku i
Slika 4 - povećani presjek spojnim mjestom.
Postolje 1 služi u prikazanom slučaju kao cjelokupno osnovno tijelo uglavnom linijom crta-točka naznačenu funkcionalnu jedinicu 2, koja ima osnovno tijelo, kao i na njemu uležištene, vodene, sadržane odnosno slične pokretljive i/ili fiksne konstrukcione dijelove. Postolje je pri tome sastavljeno u predmontiranu konstrukcionu jedinicu iz jednog jedinog ili više eventualno u istoj ravnini jedno pored drugog sa rupama jedno od drugog položenih tijela postolja 3 i nosivih tijela 5 do 9 koja se nalaze na njegovoj jedinoj montažnoj strani 4. Ta konstrukciona grupa je otporna na visoke temperature, te se na nju tada u slijedećim radnim fazama mogu staviti odnosno pričvrstiti konstrukcioni dijelovi odnosno konstrukcione grupe koje su manje otporne na temperaturu.
Tijelo postolja 3 sastoji se iz rastresitog ili tekućeg polaznog materijala, kao što je komina, koji materijal se pod mehaničkim pritiskom i/ili uz dovod egzogene topline u jednom obliku zapeče odnosno posuši u tijelo postolja i tada čini krhki kalup, koji nakon vađenja izratka bez daljnje obrade predstavlja tijelo postolja 3. Nosiva tijela 5 do 9 su oblikovana jednodijelno kao metalni kalupi uglavnom konstantno jednake debljine materijala i svako nosivo tijelo je preko jednog, dva ili više prianjajućih spojeva 10 sa velikim površinama direktno pričvršćeno na montažnu stranu 4. Jedan do svi prianjajući spojevi 10 imaju uglavnom duguljasto pravokutna plošna širenja i nalaze se u području jedne po prilici isto velike montažne površine 11 odnosno 13 odnosno 15 tijela postolja 3 i po prilici isto velike spojne površine 12 odnosno 14 odnosno 16 pripadajućeg nosivog tijela 5 do 9.
Sve montažne odnosno spojne površine zauzimaju razmjerno velik dio površine montažne strane 4, odnosno polja na montažnoj strani koje oni zauzimaju, koje polje se može definirati najmanjim krugom oko tog polja ili najmanjim pravokutnikom oko tog polja, čiji vanjski rubovi su ili paralelni prema vanjskim rubovima tijela postolja 3 odnosno prema montažnim i spojnim površinama ili su pak položeni koso prema njima. Nasuprot tom polju je površinski udio veći od 10 odnosno 20%, obično je kod oko 30% ili čak više. U kružnom polju nalazi se gotovo u svakom radijalnom razmaku od sredine kruga jedan prianjajući spoj, pri čemu su radijalne, od prianjajućih spojeva slobodne rupe manje od radijalnih širenja jednog ili više prianjajućih spojeva, odnosno nalaze se samo u redu veličine jednostruke do peterostruke debljine tijela postolja 3. U pravokutnom polju se nalaze prianjajući spojevi 10 gotovo u svakoj liniji koja je paralelna s jednim ili svim vanjskim rubovima tog polja, pri čemu i tu eventualne rupe mogu imati navedeni red veličina. Time je tijelo postolja 3 djelotvorno osigurano protiv loma, tako da može biti oblikovano kao veoma tanka, kontinuirano ravna ploča sa jedne prema drugoj paralelnim glatkopovršinskim stranama ploče i okomito k tome postavljenim bridnim površinama.
Zaštita se dobiva time, da je veći dio odnosno da su sve spojne površine oblikovane pločastim površinama pločastih spojnih dijelova 17,18, koje su čitavom površinom sa prianjajućim spojevima 10 dobro pričvršćene na montažnoj strani 4 i čine rebraste profilne krakove koji pod pravim kutom slobodno strše od montažne strane 4, a koji krakovi su istovremeno predviđeni kao nosivi dijelovi 19,21 za funkcionalne dijelove i čine jedina rebra za ukrućenje koja strše od montažne strane 4. Nosivi dijelovi 19,21 imaju po prilici jednaku debljinu kao jednodijelno s njima oblikovani spojni dijelovi 17,18, no mogu u pogledu na montažnu stranu 4 paralelno na njenu ravninu ploče, stršiti za jednu mjeru iznad jednog pripadajućeg prianjajućeg spoja 10, a koja mjera je veća od polovice ili višestrukosti paralelno i/ili okomito k tome mjerenog širenja tog prianjajućeg spoja 10. Nosivi dio 21 može u tom pogledu biti potpuno unutar pripadajućeg prianjajućeg spoja 10, odnosno stršiti iznad njega najviše za svoju debljinu materijala.
Prema jačini pogonskog opterećenja nosivog tijela odnosno nosivog tijela 19, koji nosivi dio 19 može biti pričvršćen i sa dva spojna dijela 17, 18, koja su položena u uzdužnom pravcu nosivog dijela 19, odnosno paralelno prema jednom vanjskom bridu tijela postolja 3 u razmaku jedan od drugoga i/ili u pogledu na montažnu stranu 4, mogu se nalaziti na stranama ploče nosivog dijela 19, koje su okrenute jedna od druge, odnosno prije pričvršćenja na tijelu postolja 3 u presjeku jedan nasuprot drugome slobodno strše.
Najmanje jedan spojni dio 18 može također u uzdužnom pravcu pripadajućeg nosivog dijela 19 slobodno stršiti iznad njegovog odgovarajućeg slobodnog kraja. Nadalje može dotični nosivi dio 19 odnosno 21 sa svojom odgovarajućom bridnom površinom na montažnoj strani U u području odijeljenih djelomičnih površina ili na čitavoj površini bez direktnog učvršćenja nalijegati, preko odgovarajućeg trakastog prianjajućeg spoja 10 biti pričvršćen i/ili imati odstojanje od montažne strane 4, koje može biti najviše u redu veličine debljine materijala pripadajućeg spojnog dijela 17 odnosno 18 tijela postolja 3 ili slično. Kod prianjajućeg učvršćenja bridne površine, prianjajući spoj između oba spojna dijela 17, 18, može biti neprekidan.
Uglavnom ravna prednja površina jednog ili svih spojnih dijelova 17, 18 leži uglavnom paralelno prema montažnoj strani i ima od nje razmak koji je približno jednak debljini materijala tog spojnog mjesta. Prednja bridna površina jednog ili svih nosivih dijelova 19, 20 može biti također uglavnom paralelna prema montažnoj strani 4. Najmanje jedan nosivi dio 19 proteže se preko više od polovine prema njemu paralelnog produženja tijela postolja 3, pri čemu se također na odstojanju jedan od drugog, susjedni i po prilici paralelni odnosno jednako veliki nosivi dijelovi 19 u pogledu na montažnu stranu 4 mogu sa uzdužnim pripremcima tako preklapati, da obuhvaćaju više od dvije trećine pripadajućeg produženja tijela postolja 4 i samo blizu njihovih krajeva koji su okrenuti jedan od drugoga, oblikovana su rubna područja bez rebara tijela postolja 3, koja su armirana sa spojnim dijelovima 18.
Opisanim oblikom su navedene, eventualne rupe u rasporedu prianjajućih spojeva premošćene spomenutim rebrima, tako da su sva područja tijela postolja 3 djelotvorno i bez rupa spojnim dijelovima 17, 18 ili rebrastim odnosno nosivim dijelovima 19, 21 ili jednim i drugim, pojačana protiv loma.
Prianjajući spojevi odnosno spojni dijelovi 17, 18 dosežu približno do najmanje jedne ili do svih rubnih površina odnosno vanjskih rubova 23 do 26 tijela postolja 3, od kojeg dotični prianjajući spojevi 10 imaju manji razmak nego li kraj dotičnog nosivog dijela od pripadajućeg vanjskog ruba ili može imati razmak koji je u redu veličine jednostruke do četverostruke debljine materijala spojnih dijelova 17. Nasuprot tome, svi nosivi dijelovi nalaze se u pogledu na montažnu stranu sa razmakom unutar vanjskih ograničenja tijela postolja 3, iako se može zamisliti, da se dva susjedna tijela postolja premoste pomoću najmanje jednog spojnog dijela i/ili nosivog dijela, da se čvrsto spoje jedan s drugim i da se eventualno pomoću rupe između tijela postolja dobije mogućnost priključka i montaže konstrukcionih dijelova sa stražnje strane 22 tijela postolja 3, čiji se konstrukcioni dijelovi spajaju sa nosivim tijelima ili funkcionalnim dijelovima koji se nalaze na montažnoj strani 4. No, ta mogućnost montaže odnosno priključka može se postići tako, da barem jedno ili sva nosiva tijela 5 do 9 strše barem iznad jednog ili više vanjskih rubova 23, 25, 26, pri čemu iznad vanjskog ruba 21 ne strši nikakav takav dio.
Čvrstoća postolja 1 odnosno spojeva sa nosivim tijelima poboljšava se i time, da se spojni dijelovi 17, 18 i/ili nosivi dijelovi 19, 21 sastoje iz, u usporedbi sa tijelom postolja 3, čvršćeg, elastičnijeg i u smislu opterećenja na savijanje tijela postolja 3 mnogo čvršćeg na raskid, naime u strukturi gušćeg materijala. Za povišenje navedenih čvrstoća može biti svrsishodno, da se barem jedna rubna površina 3 i/ili njena stražnja strana 22 uvlači u barem jedan spoj. Na primjer može jedno nosivo tijelo 5 odnosno 7 imati barem jednu komponentu za izravnavanje 27 prema ravnini ploče i/ili barem jednoj rubnoj površini tijela postolja 3 imati pozicionirani raspored bez hoda, čime se olakšava i montaža dotičnog nosivog tijela bez pomoći posebnih naprava za izravnavanje.
Komponenta za izravnavanje 27 nosivog tijela 7 prema slici 2, oblikovana je iz pripadajućeg spojnog dijela 18 koji strši iznad vanjskog ruba 26 i ima dva kutno jedan prema drugom postavljena kraka 28, 19, od kojih jedan krak 28 naliježe na rubnu površinu 26, a drugi krak 29 na stražnju stranu 22, tako da sa spojnim dijelom 18 čini U-profil, koji obuhvaća tijelo postolja 3 na rubu koji pripada vanjskom bridu 26. Zahvaća ili barem jedan od tih krakova, na primjer krak 28 u otvoru 31 tijela postolja 3, dano je točno pozicioniranje paralelno sa uzdužnim pravcem vanjskog ruba 26 i time u pravcu svih okomito jedna na drugu postavljenih prostornih osi.
Navedeni spoj prikladan je i za pričvršćenje konstrukcionih odnosno funkcionalnih dijelova, koji u odnosu na montažnu stranu 4 i/ili paralelno s njom strše iznad tijela postolja i eventualno su naprama svojoj montažnoj strani 4 i/ili stražnjoj strani 22 po prilici paralelno pomaknuto postavljeni. Na primjer može barem jedna pločasta nosiva prirubnica 20 biti jednodijelno oblikovana sa spojnim dijelovima, komponentama za izravnavanje 27 odnosno jednim nosivim dijelom 21, koji je blizu vanjskog ruba 23 tijela postolja 3 i prema njegovoj stražnjoj strani 22 pomaknuto postavljen i služi za to, da se cjelokupna funkcionalna jedinica 2 mehanički nošeno pričvrsti na odgovarajućem pričvršćenju.
Nosivi dio 21 tog ili nekog drugog nosivog tijela može služiti i za prihvat odnosno priključak funkcionalnog dijela, koji se u pogledu montažne strane 4 također nalazi uglavnom izvan tijela postolja 3 i može biti na primjer mjerna cijev hidrauličkog temperaturnog osjetila, stapasto osjetilo, postavno vratilo i sl. Nadalje su iznad okrenutih jedan od drugog vanjskih rubova 25, 26 oblikovani stršeći pripremci nosivih tijela 6, 7, 8, 9 kao električne priključne komponente 32, naime plosnati utični jezičci, koji se direktno i uglavnom u istoj ravnini priključuju na pripadajući spojni dio 18 i/ili mogu biti pomaknuti prema naprijed i/ili otraga koso prema montažnoj strani U odnosno stražnjoj strani 22. Ako dotična priključna komponenta 32 sa pripadajućim spojnim dijelom 18 čini kontinuirano ravnu ploču u obliku trake, priključne komponente 32 nalaze se sa svojim stražnjim stranama uglavnom u ravnini montažne strane 1, čime se dobiva jednostavan oblik, a pripadajući vanjski rubovi 25, 26 mogu služiti kao utični tuljci koji se nataknu.
Kod prikazanog primjera izvedbe je postolje 1 oblikovani za graničnik temperature sa signalnom sklopkom, kao što se vidi iz primjerice DE-OS-39 13 228 i DE-OS-39 13 289, koji se uzimaju u obzir u vezi obilježja i djelovanja u predmetnom izumu. Dva u presjeku kutna nosiva tijela koja na montažnoj strani 4 imaju samo dva kutna kraka, tvore pri tome sa svojim nosivim dijelom prema tijelu postolja 3 fiksnu kontaktnu ploču 33 za pomični kontakt koja tvori direktno kontaktnu površinu ili za to može imati posebnu pričvršćenu kontaktnu glavu. Odnosno kontaktnoj ploči 33 može se dodati kontaktni graničnik 34 za pripadajući pomični kontakt, a taj kontaktni graničnik 34 je svrsishodno oblikovan krajem duguljastog trakastog nosivog dijela 19 daljnjeg nosivog tijela 6 odnosno 7, koje za to može imati jednodijelni otisak u obliku kvržice. Isti nosivi dio 19 čini sa svojim drugim, uslijed koljena malo pomaknutim krajem ležišta pera 35 za plosnato i električni vodeno pričvršćenje pripadajućeg kraja ravnog odnosno kontaktnog pera, koje na drugom kraju nosi pokretljivi kontakt koji se nalazi između kontaktne ploče 3 i kontaktnog graničnika 34. Ako se ovdje radi o bistabilno postavljenom obuhvatnom kontaktu, nosivi dio 19 ima osim toga između svoja dva kraja jednodijelno sa njim oblikovan i koso stršeći ležaj 36 za krajnji rub u luku savijenog skočnog pera, koje je svrhovito jednodijelno oblikovano iz kontaktnog pera.
Spojni dio 17 koji se nalazi na jednoj strani oba trakasta nosiva dijela 19 je na svom kraju koji je udaljen od pripadajućeg nosivog dijela 17, pod kutom savinut prema daljnjem nosivom dijelu 21, koji uglavnom samo na svojoj unutrašnjoj strani kraka paralelno ja montažnom stranom 4 ima slobodno stršeću spojnicu sa unutarnjim navojem kao justirni ležaj 37. Taj justirni ležaj 37 izravnava se sa pokretačkim ležajevima 38, koji su predviđeni u obliku pravokutnih otvora između krajeva i u području preklapajućih uzdužnih odrezaka u nosivim dijelovima 19. Na drugoj strani nosivih dijelova nalazi se iz nosivog dijela 5 kutno savijeni nosivi dio 21, koji čini ležaj osjetila 39 i za to mora imati na primjer samo jedan prolazni otvor za radno tucalo temperaturnog osjetila. Ležaj osjetila 39 nalazi se između dva spojna dijela 17 i 18 pripadajućem nosivom tijela 5 i za jednu rupu je na razmaku od prema njemu slobodno stršećeg spojnog dijela 17 bližeg nosivog dijela 19, pri čemu spomenuti spojni dio 17 ulazi u rupu između spojnih dijelova 17, 18 nosivog tijela 5. Nasuprot tome, u unutrašnjoj kutnoj zoni između spojnih dijelova 17, 18 drugog nosivog dijela 19 nosivog tijela zahvaća spojni dio 18 nosivog tijela 9.
Za pričvršćenje dotičnih nosivih tijela, na tijelo postolja 3 se na montažnoj strani 4 usko ograničeno na veličinu površine pripadajućeg prianjajućeg spoja 10 odnosno montažne površine 11, nanese nekoliko desetaka milimetara ili manje od desetine milimetara debeli spojni sloj 30 koji ima konstantnu debljinu, a koji se na primjer može natisnuti. Potom se kod približno horizontalnog položaja tijela postolja 3 pripadajuće nosivo tijelo tako postavi sa svojom spojnom površinom odnosno svojim spojnim površinama, da jednako pokrivaju montažne površine 11 odnosno spojne slojeve 30. Spojna površina odnosno spojne površine 12 nosivog tijela su pri tome u odnosu na njegovo težište tako postavljene, da čine stabilnu stajaću površinu za nosivo tijelo u tom smislu, da se ono može slobodno postaviti na stajaću površinu i bez dodatnih pričvršćenja se ne može srušiti odnosno pasti.
Nakon što su sva nosiva tijela 5 do 9 na taj način postavljena i eventualno samoljepljenjem predspojena, tako pripremljena jedinica se propusti kroz komoru za grijanje, na primjer kroz peć za lemljenje, u kojoj se prvo čvrsti spojni sloj 30 uključivši površine 11, 12 i njihova tijela zagriju na temperaturu taljenja spojnog sloja 30 i time spojni sloj 30 pređe u tekuće stanje.
Time prodire u površinske pore površina 11,12. Tu nije potrebno nikakvo posebno mehaničko tlačno opterećenje za pritiskanje spojnih dijelova 17, 18 uz montažne površine 11, budući je dovoljna sama težinska sila dotičnog nosivog tijela. No, može se zamisliti i da se proizvodnja spoja vrši prema načinu indukcionog zavarivanja odnosno sa električnim kliještama za zavarivanje, sa kojima se odnosni spojni dio 17, 18 pritisne uz tijelo postolja do skrućenja spojnog sloja 30.
U tekućem stanju se spojni sloj 30 pod normalnim silama potisne do vanjskih rubova spojnog dijela 17, 18, tako da nakon skrućivanja na bridnim površinama spojnih dijelova 17, 18 odnosno u priključku na spojnu površinu 12, čini šuplji udubljeni šav 40, koji spojni dio 17, 18 obuhvaća najmanje tri vanjska ruba koja leže pod kutom jedni prema drugima, a u slučaju spojnog dijela 18 koji strši iznad jednog vanjskog ruba 25 odnosno 26, može obuhvaćati i pripadajuće bridne površine i površine ploča oba tijela.
Nadalje može spojni sloj biti predviđen i u području spojne komponente 27 odnosu području kraka 28 i/ili kraka 29 i pri tome se protezati kontinuirano od montažne strane 4 do pripadajućih bridnih površina 23 odnosno 26 i/ili do stražnje strane 22.
Nosivo tijelo može imati i konstrukcioni dio koji nepričvršćeno slobodno strši od jednog spojnog dijela odnosno komponente za izravnavanje ili prianjajućeg spoja, koji dio je kao funkcionalni dio pokretljiv prema tijelu postolja i umjesto na montažnoj strani 4, može eventualno biti pričvršćen samo na jednoj bridnoj površini i/ili stražnjoj strani tijela postolja. Nosiva prirubnica 20 može na primjer biti elastično pokretna odnosno može činiti otklon prema tijelu postolja 1, tako da se vibracije koje djeluju na njeno pričvršćenje ne mogu neprigušeno prenositi na postolje 1. Budući se nosiva prirubnica 20 na osnovu danog položaja težišta ne može sama od sebe stabilno stojeći postaviti na montažnu stranu 4, takovi konstrukcioni dijelovi imaju svrsishodno objašnjene komponente za pozicioniranje odnosno izravnavanje 27-
Pomoću postupka prema izumu sa odgovarajućim automatima za proizvodnju i montažu, moguća je automatizirana proizvodnja barem postolja 1 i eventualno čitave funkcionalne jedinice, kod kojih automata se svi radni postupci mogu provoditi programski upravljano i uglavnom bez ručnog rada. Montažna strana 4 tijela postolja 3 može na primjer imati prvo u prolazu kroz stroj za prevlačenje na određenim montažnim površinama 11 ili na čitavoj površini električno vodene odnosno izolirajuće spojne slojeve 30.
Potom se sa jednom ili više hvataljka nosiva tijela 5 do 9 jedno za drugim, u grupama ili zajedno, uz pozicioniranje stave na horizontalno postavljenu montažnu stranu 4 i tako pričvrste, da se i pod većim opterećenjima ne mogu više pomaknuti paralelno na montažnu stranu. U daljnjoj fazi rada vrši se tada opisana proizvodnja konačnog prianjajućeg spoja 10.
Nakon hlađenja mogu se potom staviti još potrebni, na slici 1 sa točkom-crtom označeni funkcionalni dijelovi, nakon čega se vrši justiranje funkcionalne jedinice i na kraju se poklopac 41 u obliku kape tako postavi, da sa tijelom ploče odnosno postolja koje se nalazi u njegovom otvoru, omeđuje zatvoreni prostor kućišta, u kojem se nalaze svi konstrukcioni dijelovi koji su postavljeni unutar vanjskih međenja tijela postolja 3 na montažnoj strani 4 i iznad kojih strše prema van priključne komponente 32 odnosno nosiva prirubnica 20. Kako su nosiva tijela 5 do 9 otporna na temperaturu koja je potrebna za proizvodnju konačnih prianjajućih spojeva 10 i tako oblikovana, da se naknadno mogu dodati konstrukcioni dijelovi koji su manje otporni na temperaturu, dobiva se prednost, da se za proizvodnju prianjajućih spojeva 10 sva tijela koja se spajaju jedna s drugima mogu preko čitave njihove duljine zagrijati na potrebnu temperaturu i nije moguće parcijalno zagrijavanje kao sa lemilicom.
Nosivo tijelo 5 može činiti predmontiranu konstrukcionu jedinicu sa vanjskom cijevi 43 štapastog temperaturnog osjetila 42, koje paralelno sa montažnom stranom 4 kao nosiva prirubnica 20 slobodno strši iznad vanjskog ruba 23 koji je udaljen od justirnog ležaja 37. Pripadajući kraj vanjske cijevi 43 može biti na primjer zavarivanjem čvrsto spojen sa pokretačkim ležajem 38, odnosno može centrirano zahvaćati u provrt ležaja osjetila 39. U vanjskoj cijevi 43 nalazi se unutarnja šipka 44, koja se sa svojim vanjskim krajem podupire na graničniku u području slobodnog kraja prema vanjskoj cijevi 43 i čija unutrašnjost djeluje do kraja koji doseže u područje montažne strane 4 kao potisni dio na pokretački dio 45 koji se sastoji iz keramičkog materijala i koji se pomično vodi u upravljačkim ležajevima. Električno izolirani upravljački dio 45 djeluje sa naslonom za pokretanje na pritisni greben kontaktnog pera 47 obuhvatnog kontakta koje se nalazi bliže temperaturnom osjetilu 42, čije stabilno oblikovano tijelo tvori direktno nosivi dio 19 pripadajućeg nosivog tijela 7. Upravljački dio 45 pri tome prolazi i kroz skočno pero 47 dotičnog obuhvatnog kontakta u području odgovarajućeg proboja, koje je položeno u uzdužnom pravcu blizu skočnog pera. Na slici 1 prikazano je kontaktno pero samo jedne obuhvatne sklopke odnosno nosivog tijela 7, dok se neprikazano skočno pero drugog nosivog tijela 6 nalazi na strani okrenutoj od pripadajućeg nosivog dijela 19.
Iznad te strane stršeći kraj upravljačkog dijela 45 aksijalno se oslanja na justirnu komponentu 46 koja je oblikovana kao vijak, čija nosiva površina je eventualno elastično odnosno opružno napeta uz krajnju površinu upravljačkog dijela 45, tako da je on prema unutarnjoj sipki 44 aksijalno bez hoda. Umjesto da se justirna komponenta 46 vodi direktno u unutarnjem navoju justirnog ležaja 37, justirni ležaj 37 može aksijalno pomično i uz upravljački dio 45 koji je opružno opterećeno, prihvati justirni nosač, na kojem je justirna komponenta 46 pomično i čvrsto uležištena. Umjesto upravljačkog dijela 45, može ovaj justirni nosač tada služiti za upravljanje obuhvatne sklopke koja zatvara nosivo tijelo 6.
Izum se neovisno o opisanim izvedbama, odnosi nadalje na sklopni aparat, naročito na graničnik temperature za ogrjevne jedinice zračenjem i sl., koji kod prekoračenja određene granične temperature sa učinskom sklopkom samostalno isključuje jedan dio ili cjelokupni instalirani učinak sa sklopnim aparatom opremljenog grijaćeg aparata, a nakon postizanja predodređene granične temperature samostalno se ponovno ukopčava. Takovi sklopni aparati mogu biti oblikovani prema DE-OS 35 40 414, 37 05 260 i 39 13 289 na koje se pozivamo zbog daljnjih obilježja, djelovanja i prednosti kod predmetnog izuma.
Ako se justiranje učinske sklopke vrši nakon ugradnje sklopnog aparata u grijaći aparat, to je razmjerno komplicirano, jer se tada justirnoj komponenti uglavnom teško prilazi. Stoga se predlaže postupak za justiranje u vezi sa izumom, prema kojem se justiranje jedne ili više sklopki sklopnog aparata, vrši dok iste još nisu spojene sa grijaćim aparatom, na primjer istovremeno kad se sastavljaju konstrukcioni elementi sklopnog aparata, pri čemu se justiranje vrši u automatskoj liniji za montažu i proizvodnju kao zadnji korak u proizvodnji. Pripadajuća justirna komponenta može tada na primjer prema prijavi patenta P 40 29 351.3 na svojoj površini ležaja biti oblikovana sa glatkom površinom i/ili se zavarivanjem može učvrstiti u justirni položaj. Stoga se pozivamo na tu prijavu patenta u vezi daljnjih obilježja, djelovanja i prednosti, koje se mogu naći i u predmetnom izumu.
Justiranje, odnosno justirna komponenta za signalnu sklopku koja se nalazi nasuprot učinskoj sklopki malo više udaljenoj od temperaturnog osjetila, predviđena je ili dostupna u području vanjske strane postolja koja je okrenuta od temperaturnog osjetila. Ta justirna komponenta može tada prema položaju i obliku odgovarati justirnoj komponenti 46 prema slici 1. Ta justirna komponenta nema na svojoj površini ležaja vanjski navoj, nego ima glatku površinu ležaja, odnosno vanjsku površinu bez navoja, tako da se može namjestiti uzdužnim pomicanjem uzduž isto tako glatkog, radijalno bez hoda, usko prilagođenog otvora ležaja justirne komponente 37. Time justirna komponenta može biti oblikovana kao šipkasti komad ili komad od okrugle žice. Nakon justiranja signalnog kontakta, justirna komponenta 46 se zavarivanjem, naročito laserskim zavarivanjem nerastavljivo učvrsti nasuprot justirnog ležaja 37 odnosno nosivog dijela 21. Time se potpuno isključuje kasniji pomak justiranja uslijed eventualne nepažnje.
Da bi se zaštita poklopca 41 prema postolju 1 mogla nesmetano i bez vijaka skinuti, poklopac 41 ima u području svog otvora pokrova na unutarnjoj strani stjenke plašta usječke 40, kojima su za opružno, odnosno elastično umetanje dodijeljene protukomponente 50 na postolju 1. Ako su te protukomponente 50 na primjer u obliku otvora predviđene na jednom ili više nosivih tijela, primjerice na krakovima 48 i/ili oblikovani samo stražnjom stranom 22 tijela postolja 3, tijelo postolja 3 ne treba imati nikakva posebna preoblikovanja za dobivanje protukomponenti.

Claims (16)

1. Postolje za elektromehaničku funkcionalnu jedinicu (2), kao osjetilom upravljani, hidraulički upravljani, ručno upravljani ili slični sklopni aparat, sa najmanje jednim tijelom postolja (3),koji barem na montažnoj strani (4) ima barem jednu montažnu površinu (11) iz izolirajućeg materijala i barem jedno nosivo tijelo (5 do 6) koje je na toj montažnoj površini (11) pričvršćeno sa najmanje jednom spojnom površinom (12) za mehanički opterećeni funkcionalni dio, naznačeno time, da je barem jedno nosivo tijelo (5 do 9) preko najmanje jednog prianjajućeg spoja (10), uglavnom isključivo preko taljenog spoja, pričvršćeno na barem jedno tijelo postolja (3).
2. Postolje prema zahtjevu 1, naznačeno time, da barem jedno tijelo postolja (3) barem u području dotične montažne površine (11) nema stepenastu obradu, udubljenja i/ili proboje, nego kontinuiranu neprekidnu površinu, pri čemu tijelo postolja (3) najmanje na jednoj strani unutar svojih vanjskih rubova (23 do 26) čini neprekidnu približno ravnu površinu ploče.
3. Postolje prema zahtjevu 1 ili 2, naznačeno time, da se barem jedna montažna površina (11) sastoji iz materijala otpornog na temperaturu, naročito iz mineralnog materijala kao što je keramika, pri čemu je barem jedno tijelo postolja (3) preko svoje debljine i/ili površine jednodijelno i/ili zatvoreno pločasto oblikovano.
4. Postolje prema jednom od prednjih zahtjeva, naznačeno time , da je barem jedna spojna površina (12) dotičnog nosivog tijela (5 do 9) paralelna na pripadajuću montažnu površinu (11), naročito da je postavljena koso prema bridnim površinama spojnog dijela (17, 18) i/ili je veća prema tim bridnim površinama, pri čemu spojna površina (12) uglavnom neprekidno prolazi unutar vanjskih bridova spojnog dijela (17,18) koji je pločasto oblikovan.
5. Postolje prema jednom od prethodnih zahtjeva, naznačeno time , da je barem jedna spojna površina (12) postavljena koso prema barem jednom nosivom dijelu (19,21) pripadajućeg nosivog tijela (5 do 9), naročito s njim čini jednodijelni kutni profil, pri čemu je nosivi dio (19,21) oblikovan za prihvat pomičnog kontakta, čvrstog kontakta, osjetila, justirne komponente, pokretačke komponente, radnog pera, priključnog utikača i sl. i/ili jedno nosivo tijelo (5) čini nosivu prirubnicu (20) za postolje (1).
6. Postolje prema jednom od prednjih zahtjeva, naznačeno time, da je barem jedno nosivo tijelo (5 do 9) pričvršćeno sa najmanje dvije spojne površine (12), koje su postavljene u razmaku jedna od druge i/ili su preko samo jedne bridne površine spojene jedna s drugom, a koje spojne površine strše na suprotnim stranama pripadajućeg nosivog tijela (19), odnosno u uzdužnom pravcu tog nosivog dijela (19) su jedna prema drugoj izmjenično raspoređene i od kojih je jedna oblikovana dijelom ručice jedne priključne komponente (32).
7. Postolje prema jednom od prednjih zahtjeva, naznačeno time , da barem jedno nosivo tijelo (6 do 9) ima prema pripadajućoj spojnoj površini (12) paralelnu, svojom spojnom površinom (12) oblikovanu stajaću površinu za uporište na montažnoj strani (4) tijela postolja (3).
8. Postolje prema jednom od prednjih zahtjeva, naznačeno time , da u pogledu montažne površine (4), barem jedna spojna površina (12) prvog nosivog tijela (7 odnosno 9) barem djelomično zahvaća između spojnih površina (12) drugog nosivog tijela (5 odnosno 6), koja su položena jedno nasuprot drugog i/ili čine kutno omeđenje, pri čemu je spojna površina (12) prvog nosivog tijela (7 odnosno 9) oblikovana spojnim dijelom (17 odnosno 18), koji slobodno strši barem prema jednom susjednom spojnom dijelu drugog nosivog tijela (5 odnosno 6).
9. Postolje prema jednom od prednjih zahtjeva, naznačeno time , da se barem jedna spojna površina (12) priključuje na kraj pripadajućeg nosivog tijela (5 do 9) i/ili da se barem jedna spojna površina (12) nalazi na razmaku između krajeva nosivog tijela (6, 7) pri čemu dotični nosivi dio (19, 21) sa jednom površinom prelazi direktno u pripadajuću spojnu površinu (12) preko koljena koje se priključuje na montažnu površinu (4).
10. Postolje prema jednom od prednjih zahtjeva, naznačeno time , da se od ukupnog broja spojnih površina (12) barem jedna do sve spojne površine (12) priključuju na vanjske bridove (23 do 25) dotičnog tijela postolja (3) i/ili da je cjelokupna veličina svih spojnih površina dotičnog nosivog tijela (5 do 9) u redu veličine koso prema tome postavljene ukupne površine pripadajućeg nosivog tijela (19, 21), pri čemu je tijelo postolja (3) oblikovano pravokutno sa kontinuirano neprekidnim vanjskim bridovima (23 do 26).
11. Postolje prema jednom od prednjih zahtjeva, naznačeno time , da se od ukupnog broja spojnih površina (12) koje se nalaze na montažnoj strani (4) tijela postolja (3), barem jedna do sve spojne površine (12) nalaze približno u zajedničkoj ravnini i oblikovane su uglavnom isto debelim pločastim spojnim dijelovima (17, 18), koji strše iznad te montažne strane (4) po prilici za svoju debljinu ploče, pri čemu je dotično nosivo tijelo (5 do 9) oblikovano štancanim savijenim dijelom.
12. Postolje prema jednom od prednjih zahtjeva, naznačeno time, barem jedno nosivo tijelo (5 do 9) ima komponentu za izravnavanje (27) koja zahvaća u protukomponentu tijela postolja (3) koja se nalazi u području vanjskog brida postolja (23 do 26), za izravnavanje kod montaže u barem jednu od tri prostorne osi i koja se širi preko jednog vanjskog brida (23, 26) i/ili preko strane (22) tijela postolja (3) koja je okrenuta od montažne strane (4) tijela postolja (3) i oblikovana je kao utična komponenta u obliku slova U, za prihvat rubnog dijela tijela postolja (3) i/ili jednodijelno sa nosivim tijelom (5 do 9).
13. Postolje prema jednom od prednjih zahtjeva, naznačeno time, da barem on prianjajući spoj (10) oblikovan prianjajućim odnosno spojnim slojem (30), metalnim slojem, nikad lemljenim slojem, termičkim taljivim slojem ili sl., koji je odijeljen od montažne površine (11) tijela postolja (3) i/ili spojne površine (12) nosivog tijela. (5 do 9), koji sloj se natisne na tijelo postolja (3) odnosno ulazi u pore montažne površine koja je uglavnom glatko sabijena.
14. Postolje prema jednom od prednjih zahtjeva, naznačeno time, da je funkcionalna jedinica (2) oblikovana kao temperaturna sklopka sa termomehaničkim temperaturnim osjetilom, koje strši paralelno sa montažnom stranom (4) iznad tijela postolja (3), a koja ima učinski kontakt i/ili signalni kontakt, koji se stavlja u pogon preko sklopne mehanike i koji je pokriven poklopcem (41) u obliku kape, koji je u području vanjskih bridova (23 do 26) tijela postolja (3) učvršćen prema istomu.
15. Postolje prema jednom od prednjih zahtjeva, naznačeno time, da se od cjelokupnog broja priključnih komponenti (32) naročito plosnatih utičnih jezičaca postolja (3) barem jedna do sve priključne komponente (32) nalaze u ravnini tijela postolja (3) i/ili u ravnini koja se priključuje na tu montažnu stranu, pri čemu dio nosivog tijela (6 do 9) koji čini priključnu komponentu (32) i koji strši iznad vanjskog brida (25, 26) tijela postolja (3), ima manju težinu od dijela koji prekriva montažnu stranu (4).
16. Postolje prema jednom od prednjih zahtjeva, naznačeno time, da je barem jedno justiranje za barem jednu na postolju (1) predviđenu funkcionalnu jedinicu, naročito za barem jednu osjetilom upravljanu sklopku, osigurano stvrdnutim taljivim spojem, pri čemu je justirna komponenta (46) za signalnu sklopku, koja komponenta je postavljena na razmaku od temperaturnom osjetila (42), oblikovana kao glatkopovršinska šipkasta komponenta na obodu ležaja i prema pripadajućem justirnom ležaju (37) nerastavljivo pričvršćena zavarenim spojem kao npr. laserskim zavarenim spojem.
HR921317A 1991-11-26 1992-11-23 Base for electromechanical functional unit HRP921317A2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4138815A DE4138815A1 (de) 1991-11-26 1991-11-26 Sockel fuer eine elektromechanische funktionseinheit

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HRP921317A2 true HRP921317A2 (en) 1994-10-31

Family

ID=6445596

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HR921317A HRP921317A2 (en) 1991-11-26 1992-11-23 Base for electromechanical functional unit

Country Status (6)

Country Link
US (1) US5321381A (hr)
EP (1) EP0544243B1 (hr)
AT (1) ATE153476T1 (hr)
DE (2) DE4138815A1 (hr)
ES (1) ES2101785T3 (hr)
HR (1) HRP921317A2 (hr)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7818691B2 (en) * 2000-05-11 2010-10-19 Nes Stewart Irvine Zeroclick
AT409680B (de) * 2001-04-17 2002-10-25 Electrovac Temperaturbegrenzer
US7869192B2 (en) * 2009-05-15 2011-01-11 Eaton Corporation Adjustable electrical switching apparatus mounting apparatus and switchgear apparatus including the same
DE102014217630A1 (de) * 2014-09-03 2016-03-03 BSH Hausgeräte GmbH Sensorsystem für ein Gargerät
CN106971908B (zh) * 2017-04-13 2018-10-09 滁州胜利电器有限公司 一种便于安装的液胀式温度控制器
CN108962650B (zh) * 2018-10-13 2023-12-19 国网湖北省电力有限公司随州供电公司 一种用于刀闸静触头制作的装置及刀闸静触头的制作方法

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1777166U (de) * 1958-07-23 1958-11-06 Pforzheim Metallschlauch Lochschneider.
DE1837987U (de) * 1959-09-02 1961-09-21 Continental Elektro Ind Ag Elektrothermisch gesteuerte energieregler.
DE1187298B (de) * 1962-06-08 1965-02-18 Siemens Ag Anordnung zur Befestigung von Kontaktbuersten
DE1777166A1 (de) * 1962-10-06 1970-01-29 Demag Ag Rohrwalzwerk mit drehbarer Dornstange
DE1973470U (de) * 1967-07-05 1967-11-30 Siemens Ag Flachbahnstufenschalter mit einer isolierplatte.
GB1283917A (en) * 1968-10-05 1972-08-02 United Gas Industries Ltd Improvements in electric switches and methods of making them
DE2241620A1 (de) * 1972-08-24 1974-03-07 Baer Elektrowerke Kg Elektrische schalteinrichtung
SU864362A1 (ru) * 1979-09-19 1981-09-15 Московское Специальное Конструкторское Бюро Автоматических Линий И Агрегатных Станков Устройство дл креплени электроаппарата
US4317554A (en) * 1980-03-10 1982-03-02 Novelty Manufacturing Company Wreath hanger
DE3410442A1 (de) * 1983-09-17 1985-09-26 Ego Elektro Blanc & Fischer Temperaturfuehler, insbesondere fuer einen temperaturbegrenzer fuer eine glaskeramik-kocheinheit
DE3540414A1 (de) * 1985-11-14 1987-05-21 Ego Elektro Blanc & Fischer Temperaturbegrenzer
DE3612111A1 (de) * 1986-04-08 1987-10-15 Haseke Gmbh & Co Kg Basishalter mit flanschplatte zum befestigen von geraete-tragsystemen o. dgl.
DE3705260A1 (de) * 1987-02-19 1988-09-01 Ego Elektro Blanc & Fischer Temperaturbegrenzer
DE3903124C2 (de) * 1989-02-02 1994-06-16 United Carr Gmbh Trw Grundplatte aus Kunststoff
DE3913288A1 (de) * 1989-04-22 1990-10-25 Ego Elektro Blanc & Fischer Temperatur-schaltgeraet
DE3913289A1 (de) * 1989-04-22 1990-10-25 Ego Elektro Blanc & Fischer Temperatur-schaltgeraet
DE4029351A1 (de) * 1990-09-15 1992-03-19 Ego Elektro Blanc & Fischer Temperaturfuehler

Also Published As

Publication number Publication date
EP0544243A3 (hr) 1994-01-12
DE59208516D1 (de) 1997-06-26
EP0544243B1 (de) 1997-05-21
ATE153476T1 (de) 1997-06-15
EP0544243A2 (de) 1993-06-02
DE4138815A1 (de) 1993-05-27
US5321381A (en) 1994-06-14
ES2101785T3 (es) 1997-07-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0853444B1 (de) Kochsystem mit einer Kontaktwärme übertragenden Elektro-Kochplatte
US6533620B2 (en) Electrical connection method and connection site
HRP921317A2 (en) Base for electromechanical functional unit
DE19701640A1 (de) Kontaktwärmeübertragendes Kochsystem mit einer Elektro-Kochplatte
MX2008001438A (es) Tablero electronico que incorpora un resistor de calentamiento.
EP0266115B1 (en) Radiant heaters
CN101370359B (zh) 焊料修复设备及修复焊料的方法
EP0544244A2 (de) Temperaturerfassungs-Gerät
EP0950860B1 (de) Kochfeld mit Bedienbereich
EP0035254A1 (de) Elektrische Heizeinrichtung für Herde oder Kochplatten
EP0126910B1 (de) Kochgerät mit mehreren elektrischen Kochplatten
KR20220080185A (ko) 가요성 트랜스미션 부품 및 트랜스미션 부품을 제조하기 위한 방법
EP3329736B1 (de) Heizeinrichtung für ein haushaltsgerät
EP3329737B1 (de) Verbinden thermisch aufgespritzter schichtstrukturen von heizeinrichtungen
EP1783434B1 (de) Anordnung eines Elektrogerätes in einem Einbaumöbel sowie Steuerverfahren dafür
DE102006052306B3 (de) Transportable Temperier- und Lagervorrichtung für Lebensmittel
WO2022161796A1 (de) Infrarotheizgerät, verfahren zum betrieb einer infrarotheizung und raumheizung
DE202006017352U1 (de) Elektrische Verbindungsstruktur für Heizkörper in einem Lufterwärmungsgerät
JP2000059000A (ja) プリント基板用スペーサ
EP1331450A2 (de) Wärmeplatte
DE10207515B4 (de) Kochsystem mit einer Kochfläche und einer Halterung
DE19820108C2 (de) Anordnung eines wärmeleitenden keramischen Trägers mit einem Heizkörper als Kochzone in einer Aussparung einer Kochfläche
CN220808559U (zh) 塑胶霍尔环热熔焊设备
CN220933970U (zh) 一种可调节的突跳式温控开关
DE8905879U1 (de) Regelvorrichtung für eine elektrische Heizeinheit

Legal Events

Date Code Title Description
A1OB Publication of a patent application
AIPI Request for the grant of a patent on the basis of a substantive examination of a patent application
OBST Application withdrawn