CZ61495A3 - Process for preparing esters of hydroxyphenylcarboxylic acids - Google Patents

Process for preparing esters of hydroxyphenylcarboxylic acids Download PDF

Info

Publication number
CZ61495A3
CZ61495A3 CZ95614A CZ61495A CZ61495A3 CZ 61495 A3 CZ61495 A3 CZ 61495A3 CZ 95614 A CZ95614 A CZ 95614A CZ 61495 A CZ61495 A CZ 61495A CZ 61495 A3 CZ61495 A3 CZ 61495A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
formula
reaction
carbon atoms
compounds
group
Prior art date
Application number
CZ95614A
Other languages
English (en)
Inventor
Christoph Dr Kleiner
Original Assignee
Ciba Geigy Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ciba Geigy Ag filed Critical Ciba Geigy Ag
Publication of CZ61495A3 publication Critical patent/CZ61495A3/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/02Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides from salts of carboxylic acids
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C67/00Preparation of carboxylic acid esters
    • C07C67/08Preparation of carboxylic acid esters by reacting carboxylic acids or symmetrical anhydrides with the hydroxy or O-metal group of organic compounds

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

Qblast_techniky — ---’
Vynález se týká způsobu, výroby esterů hydroxyfenylkarboxylových kyselin, jakož i použití příslušného katalyzátoru.
Dosavadní_stav_techniky
Níže uvedené a podobné estery hydroxyfenylkarboxylových kyselin obecného vzorce I jsou upotřebitelné jako antioxidační látky a lze je připravovat preesterifikováním podle celé řady známých způsobů /například USA pat. spisy č. A-3,33O.S59; A-3,944. 594; A-4,085.132; A-4,228.297; A-4,536.593; A-4,594.444; A-4,618. 700; A-4,716.244; FH-A-l 490 341; EP-A-0 538 189/. Byly při tom používány různé sloučeniny kovů jako katalyzátory, mj. sloučeniny zinku, titanu a hliníku.
Poněvadž se mezi sloučeninami obecného vzorce I vyskytují komerčně důležité produkty, existuje stále potřeba nových zlepšených způsobů jejich výroby.
S překvapením bylo nyní nalezeno, že je při použití octanu hořečnatého jako katalyzátoru zapotřebí podstatně menší množství katalyzátoru a že se získají produkty, které jsou přímo použitelné .
?2^sbata_yynálezu
Vynález vzorce I se tedy týká způsobu výroby sloučenin obecného
ve kterém a Hg, nezávisle na sobě, značí alkylovou skupinu s 1 až 8 atomy uhlíku nebo cyklopentylovou nebo cyklohexylovou skupinu, m značí 0, 1, 2 nebo 3, n značí 1 nebo 2 a
R^, podle hodnoty n, značí alkylovou skupinu se 4 až 20 atomy uhlíku, cykloalkylovou skupinu s 5 až 12 atomy uhlíku, alkylovou skupinu se 2 až 4 atomy uhlíku nebo alkylenovou skupinu se 4 až 12 atomy uhlíku, přerušenou atomem kyslíku, reakcí sloučeniny obecného vzorce II
ve kterém R^, R2, man mají stejný význam jako ve vzorce I a R značí methylovou nebo ethylovou skupinu, se sloučeninou obecného vzorce III *5/0H/n /UV, ve kterém R^ a n značí totéž, co ve vzorci I, jehož podstata spočívá v tom, že se reakce provádí v přítomnosti octanu hořečnatého jako katalyzátoru.
Pokud R^ a R2 značí alkylovou skupinu s 1 až 8 atomy uhlíku, jsou to v tomto případě skapiny s řetězcem rozvětveným nebo nerozvětveným. Jako příklad lze uvést skupinu methylovou, ethylo vou, propylovou, isopropylovou, n-butylovou, isobutylovou, terč. -butylovou, pentylovou, isopentylovou, hexylovou, heptylovou, 3-heptylovou, oktylovou, 2-ethylbutylovou, 1-methylpentylovou,
1,3-dimethyIbutylovou, 1,1,3,3-tetramethylbutylovou, .1 -methylhexylovou, isoheptylovou, 1-methylheptylovou a 2-ethylhexylovou. S výhodou je alespoň jedna ze skupin R1 a R2 rozvětvená. Pro sub stituent Rj jako alkylovou skupinu se 4 až 20 atomy uhlíku lze vzít příklady z výše uvedeného výčtu, počínaje od 4 atomů uhlíku výše, navíc může R^ značit ještě například skupinu nonylovou, decylovou, undecylovou, dodecylovou, tridecylovou, tetradecylovou, pentadecylovou, hexadecylovou, heptadecylovou, oktadecylovou, eikosylovou, 1,1,3-trimethylhexylovou něho 1-methylundecylovou.
Přednost mají R^ a R£ jako alkylové skupiny s 1 až 4 atomy uhlíku. Příklady lze vzít z výše uvedeného seznamu. Alespoň jedna z obou skupin R^ a R9 je s výhodou terč.-butylová skupina.
Rj jako cykloalkylová skupina s 5 až 12 atomy uhlíku může být například skupina cyklopentylová, cyklohexylová, cykloheptylová, cyklooktylová nebo cyklododecylová. Přednost mají cyklopentylová a cyklohexylová skupina, zejména cyklohexylová skupina.
Přednost má dále R^ jako vyšší alkylová skupina, například s S až 20 atomy uhlíku, obzvláště výhodná je skupina isooktylová,
2-ethyIhexylová nebo n-oktadecylová. Isooktylová skupina představuje směs alkylových zbytků, jak se vyskytují ve směsi alkoholů, známé pod tímto označením /srv. Merck Index, 10. vyd., č. 5041/.
V případě, še n = 2, značí R^ alkylenovou skupinu, která může být přerušena atomem kyslíku, odvozenou od dvojmocného alkoholu, jako je například ethylenglykol, propylenglykol nebo butylenglykol, vypuštěním hydroxylových skupin. V tomto případě může alkylenová skupina obsahovat až 12 atomů uhlíku, Přednost má však skupina se 6 nebo 4 atomy uhlíku. Strukturní jednotka je v nich s výhodou obsažena. Příkladem jsou skupiny, odvozené výše popsaným způsobem od diethylenglykolu nebo triethylenglykolu.
Způsob podle vynálezu se výhodně používá při výrobě sloučenin obecného vzorce I, ve kterém m = 2. Přednostně se vyrábějí ty sloučeniny obecného vzorce I, ve kterém R-. značí methylovou nebo terč.-butylovou skupinu, R£ terč.-butylovou skupinu a R^ n-oktadecylovou, isooktvlovou, 2-ethylhexylovou skupinu nebo zbytek -/CS^Ci^O/aCE^C^“, odvozený od diethylen- nebo triethylenglykolu, přičemž a značí 1 nebo 2.
S mimořádnou předností se vyrábějí ty sloučeniny obecného
- 4 vzorce I, ve kterém R^ značí methylovou nebo terč.-butylovou skupinu a terč.-butylovou skupinu.
Vynález se rovněž týká použití octanu hořečnatého jako katalyzátoru při výrobě sloučenin obecného vzorce I reakcí sloučenin obecného vzorce II se sloučeninami obecného vzorce III.
Mimořádná výhoda způsobu podle vynálezu spočívá v tom, že nečištěný produkt po reakci může být fyzikálními metodami převeden v použitelnou komerční formu. Z tomu jsou upotřebitelné obvyklé metody, jako je mletí, granulace, peletizace nebo briketování.
Způsob podle vynálezu může být realizován v netečném organickém rozpouštědle, například v alifatických nebo aromatických uhlovodících, jako je oktan, dekalin, výše vroucí benziny, popřípadě petroletherové frakce nebo jejich směsi, nebo benzen, toluen, xylen či xyleny. S výhodou se ale pracuje bez rozpouštědel.
Dříve než se přidá katalyzátor, převedou se reakčni komponenty obecných vzorců II a II účelně v homogenní taveninu. S výhodou se zahřívají za sníženého tlaku /například v rozmezí 0,2 až 20 kPa, s výhodou při 2 kPa/, až vznikne tavenina. Toto opatření slouží též k předsušení reakčních složek. Doporučená teplota je například SO až 90 °C.
Katalyzátor se k reakčni směsi přidává účelně v množstvích od 0,05 až do 5 mol%, s výhodou od 0,05 až do 2 mol%, s obzvláštní výhodou od 0,05 až do 0,3 mol£, vztaženo na sloučeniny obecného vzorce II.
Obvyklá operace, jako například míchání reakčni směsi, mohou být prospěšné.
Reakčni teplota se účelně pohybuje v rozmezí od 120 až do 210 °C, s výhodou od 140 až do 200 °C, s obzvláštní výhodou od 160 až do 190 °C.
Reakčni doba může kolísat v širokých mezích a trvá obvykle, v závisloti na tlaku a teplotě, od 1 až do 12 h a s výhodou od 1 až do 10 h, zejména od 2 až do 7 h.
Reakci lze provádět zcela nebo částečně za normálního tlaku, ale k posunování rovnováhy je účelný snížený tlak. Pracuje-li se
- 5 za sníženého tlaku, činí tlak účelné 0,1 až 20 k?a, například 0,1 až 5 kPa, s výhodou 0,1 až 1,5 kPa. Poněvadž se při reakci uvolňuje methanol, může se tlak v jejím průběhu měnit. Stoupá například v té míře, v jaké se methanol uvolňuje. Jakmile je methanol oddělen, snižuje se účelně tlak dále, s výhodou pod 0,2 kPa, až se oddělí popřípadě v přebytku použitá komponenta obecného vzorce III.
Při krystalizaci přímo z taveniny je v konečném produktu výhodně velmi nízký obsah hořčíku, který obvykle nevadí při použití produktu jako stabilizátoru.
Produkt obecného vzorce I lze tedy bud přímo ochlazením a popřípadě naočkováním reakční taveniny přimět ke krystalizaci a pak se může bez dalšího zpracovat do komerční formy; nebo se reakční tavenina vyjme do vhodného rozpouštědla, ochladí se a po případném naočkování nechá krystalovat. Jako rozpouštědla jsou použitelné alifatické uhlovodíky, jako je pentan, hexan, heptan, oktan, cyklohexan, dekalin, petrolether nebo jejich směsi; aromatické uhlovodíky, jako benzen, toluen nebo xylen; alkoholy a jejich směsi s vodou, například ethanol /80 až 100 % obj./, methanol /80 až 100 %/o‘oj. a isopropylalkohol /80 až 100 fy obj./. Produkt může být výhodně překrystaiován z methanolu nebo isopropylalkoholu, popřípadě z jejich směsí s vodou a získá se potom ve vysoké čistotě /v případě stearylesteru kyseliny beta-/3,5-di-terc.-butyl-4-hydroxyfenyl/propionové 99 ?£ hmot., s t. t.
až 52 °C/.
Zpravidla se používají přibližně ekvivalentní množství esteru obecného vzorce II a alkoholu obecného vzorce III. Výhodný je poměr reakční složky obecného vzorce II k ekvivalentu reakční složky obecného vzorce III v rozmezí od 0,8 : 1,0 až do 1,4 : 1,0, s výhodou v rozmezí od 0,85 : 1,0 až do 1,3 : 1,0.
Použije-li se přebytku esteru obecného vzorce II /s výhodou 5 až 40 jí hmot., přednostě asi 20 až 30 % hmot./, může sloužit jako nosič při oddestilovávání nezreagovaného alkoholu a chinoidních vedlejších produktů, které zhoršují zbarvení produktu.
Způsobem podle vynálezu lze přímo a bez čištění získat velmi
- 6 čistý produkt. Poněvadž jsou zapotřebí jen nepatrná množství katalyzátoru, je rovněž jeho podíl v konečném produktu velmi malý. Nejde zde o těžký kov, jeho obsah neruší při žádném známém použití. Zvláště je třeba zdůraznit tu skutečnost, že se při způsobu podle vynálezu zabrání změně zbarvení jak reakční hmoty, tak i produktů. Způsob se dále vyznačuje tím, že není zapotřebí filtrace a že množství vedlejších produktů je nízké.
Sloučeniny obecných vzorců II a III, použité při způsobu podle vynálezu jsou známé nebo mohou být připraveny známými způsoby. V dokumentaci, která je v úvodu citována, jsou sloučeniny obecného vzorce II popsány.
Sloučeniny obecného vzorce I, připravené způsobem podle vynálezu, slouží například k ochraně organických materiálů, jako jsou plastické hmoty a mazadla, před rozkladem působením tepla, kyslíku a/nebo aktivního záření.
Následující příklady provedení vynález nijak neomezují. Všechny údaje v procentech jí na hmotnost, pokud není uvedeno jinak.
blíže osvětlují, ale a dílech se vztáhuPříklady_provedení_vynálezu
Příklad 1
Stearylester kyseliny beta-/3,5-di-terc.-butyl-4-hydroxyíenyi/propionové /sloučenina obecného vzorce I, ve kterém Rja Rg 2~ačí skupinu terč.-butylovou, n=lam=2aR5 značí ^15^37/
Směs 202 g /0,69 mol/ methylesteru kyseliny beta-/3,5-di-terc.-butyl-4-hydroxyfenyl/propionové a 185 g 0,68 mol/ bezvodého stearylalkoholu se taví při teplotě 80 °C a tlaku 2 k?a. Když je vše rozpuštěno, zruší se vakuum pomocí dusíku a přidá se 1 g /0,012 mol/ octanu hořečnatého. Směs se vyhřeje na teplotu 185 °C, v průběhu 1 h se evakuuje na tlak 0,3 kPa a udržuje po dobu 5 h při teplotě 185 °C. Tavenina obsahuje ještě asi 1,5 % hmot. obou výchozích látek. Reakční tavenina se ochladí na tep- 7 lotu 90 °C a nechá vykrystalovat stáním. Výtěžek 9 5,4 teorie, t. t. 50,5 °C.
Příklad 2
Stearylester kyseliny beta-/3-terc.-butyl-5-methyl-4-hydroxyfenyl/propionové /sloučenina obecného vzorce I, ve kterém R^ značí skupinu terc.-butylovou, H2 skupinu methylovou, n=lam=3aR^ značí r'clS^37/
Směs 50 g /0,2 mol/ methylesteru kyseliny beta-/3-terč.-butyl -5-methyl-4-hydroxyfenyl/propionové, 53,3 g /0,197 mol/ stearylalkoholu a 0,3 g /0,0014 mol/ tetrahydrátu octanu hořečnatého se umí stí do sulfonační baňky /pětihrdlá banka s plochým dnem/, opatřené SPG-michadlem, teploměrem, odlučovačem vody a přívodem dusíku a v slabém proudu dusíku se zahřívá. Od teploty asi 100 0 se odštěpuje voda. Vnitřní teplota se zvýší na 185 °C, při které se odštěpuje methanol. Po 4 h při této teplotě se ochladí na tep lotu asi 80 °C a produkt se vyjme do 200 ml toluenu. Roztok se v dělicí nálevce promyje dvakrát po 200 ml vody, organická fáze se vysuší nad 10 g síranu sodného, odfiltruje a zahustí. Surový produkt se překrystaluje ze směsi methanolu s vodou /9 : 1/. Zís ká se 86,8 g /90,1 % teorie/ bílého prášku /t. t. 61 až 63 °C.
Příklad 3
Triethylenglykolester kyseliny beta-/3-terc.-butyl-5-methyl-4-hydroxyfenyl/propionové /sloučenina obecného vzorce I, ve kterém R^ značí skupinu terc.-butylovou, R2 skupinu methylovou, n=2am=2aR^ značí zbytek -/CR2CE2O/2cr2ce2- /
Směs 125,2 g /Qj5 mol/ methylesteru kyseliny beta-/3-terc.-butyl-5-methyl-4-hydroxyfenyl/propionové, 37,5 g /0,25 mol/ tri ethylenglykolu a 1,5 g /0,0070 mol/ tetrahydrátu octanu hořečna- 8 tého se umístí do sulfonační banky /pětihrdlá baňka s plochým dnem/, opatřené KPG-míchadlem, teploměrem, odlučovačem vody a přívodem dusíku a v slabém proudu dusíku se zahřívá. Cd teploty asi 100 °C se odštěpuje voda. Vnitřní teplota se zvýší na 200 °C, při které se odštěpuje methanol. Po 5 h při této teplotě se sníží tlak na 14 kPa a reakce pokračuje po dobu dalších 2 h. Nakonec se ochladí na teplotu asi 80 °C a produkt se vyjme dc 20 ml toluenu. Roztok se v dělicí nálevce promyje dvakrát po 200 ml vody, organická fáze se vysuší nad 10 g síranu sodného, odfiltruje a zahustí. Surový produkt se překrystaluje ze směsi methanolu s vodou /9 : 1/. Získá se 121,5 g /62,9 teorie/ bílého prášku /t. t. 61 až 65 °C/.
Příklad 4
Stearylester kyseliny beta-/3,5-di-terc. -butyl-4-hyd.roxyfenyl/propionové /sloučenina obecného vzorce I, ve kterém R-, a R9 značí skupinu terč.-butylovou, n = lam=2aR^ značí “Ο-,θΗ^γ/
Směs 258 g /0,88 mol/ methylesteru kyseliny beta-/3,5-di-terc.-butyl-4-hydroxyf enyl/propionové a 185 g /0,66 mol/ stearylalkoholu /bezvodého/ se taví při teplotě 80 °C a tlaku 2 kPa. Když je vše roztaveno, zruší se vakuum pomocí dusíku a přidá se 1 g /0,012 mol/ octanu hořečnatého. Směs se vyhřeje na teplotu 185 °C, v průběhu 1 h se evakuuje na tlak 0,3 kPa a udržuje po dobu 2 h při teplotě 185 °C. Potem se vakuum zvýší na tlak 0,1 kPa a při teplotě 190 °C se v průběhu 1 h oddestiluje přebytečný methylester kyseliny beta-/3,5-di-terc.-butyl-4-hydroxyfenyl/propionové.
Tavenina obsahuje ještě asi pod 0,1 hmot, stearolu a Ifr hmot. methylesteru kyseliny beta-/3,5-di-terc.-butyl-4-hydroxyfenyl/propionové. Tavenina reakční směsi se ochladí na teplotu 90 °C a nechá vykrystalovat stáním. Výtěžek 96 % teorie, t. t.
50,5 až 51 °C.
?rů5Z§loyá_y;^ažitelnost
Způsob podle vynálezu je využitelný při průmyslové výrobě titulních, sloučenin ve vysokých výtěžcích a čistotě, čímž přispívá k technologickým i ekonomickým výhodám.

Claims (6)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob výroby sloučenin obecného vzorce I /1/, ve kterém R^ a Hg, nezávisle na sobě, značí alkylovou skupinu s 1 až 8 atomy uhlíku nebo cyklopentylovou nebo cyklohexylovou skupinu, m značí 0, 1, 2 nebo 3, n značí 1 nebo 2 a
    R^, podle hodnoty n, značí alkylovou skupinu se 4 až 20 atomy uhlíku, cykloalkylovou skupinu s 5 až 12 atomy uhlíku, alkyleno vcu skupinu se 2 až 4 atomy uhlíku nebo alkylenovou skupinu se 4 až 12 atomy uhlíku, přerušenou atomem kyslíku, reakcí sloučeniny obecného vzorce II /11/, ve kterém R^, R2, man mají stejný význam jako ve vzorci I a R značí methylovou nebo ethylovou skupinu, se sloučeninou obecného vzorce III
    V0E/n /m/>
    ve kterém Bj a n značí totéž, co ve vzorci I, vyznačuj í cí se tím, že se reakce provádí v přítomnosti octanu hořečnatého jako katalyzátoru.
  2. 2. Způsob podle nároku 1,vyznačující se tím, že m značí 2.
    5. Způsob podle nároku 1,vyznačující se tím, že Rj a R2 značí alkylové skupiny s 1 až 4 atomy uhlíku.
  3. 4. Způsob podle nároku 2,vyznačující se tím, že R^ značí alkylovou skupinu s 8 až 20 atomy uhlíku nebo alkylovou skupinu se 4 až 12 atomy uhlíku, přerušenou atomem kyslíku. *
  4. 5. Způsob podle nároku 2,vyznačující se tím, že R-, značí methylovou nebo terč.-butylovou skupinu a R^ značí terč.-butylovou skupinu, R^ je skupina n-oktadecylová, 2-ethylhsxylová, i-oktylová nebo zbytek -/032®2θ/α^2^2-’ Přičemž a značí 1 nebo 2.
  5. 6. Způsob podle nároku 1,vyznačující se tím, že se reakce provádí při teplotách v rozmezí od 120 až do 200 °C.
    7. Způsob podle nároku 1, v yznačují c z 1 s e .4. b z X že se reakce provádí za tlaku 0,1 až 100 kPa. 8. Způsob podle nároku 1, v yznačuj í c z 1 s e b X m , že se reakce provádí za tlaku 0,1 až 20 kPa. 9. Způsob podle nároku 1, v yznačuj x c z X s e t z X
    že se po reakci surový produkt převádí fyzikálními metodami v komerčně použitelnou formu.
  6. 10. Použití octanu horečnatého jako katalyzátoru při výrobě sloučenin obecného vzorce I podle nároku 1, reakcí sloučenin obecného vzorce II podle nároku 1 se sloučeninami obecného vzorce III podle nároku 1.
CZ95614A 1994-03-11 1995-03-09 Process for preparing esters of hydroxyphenylcarboxylic acids CZ61495A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH72794 1994-03-11

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ61495A3 true CZ61495A3 (en) 1995-11-15

Family

ID=4193779

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ95614A CZ61495A3 (en) 1994-03-11 1995-03-09 Process for preparing esters of hydroxyphenylcarboxylic acids

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5563291A (cs)
EP (1) EP0673915B1 (cs)
JP (1) JPH0840985A (cs)
KR (1) KR950032053A (cs)
CN (1) CN1048482C (cs)
AT (1) ATE173458T1 (cs)
BR (1) BR9501022A (cs)
CA (1) CA2144273A1 (cs)
CZ (1) CZ61495A3 (cs)
DE (1) DE59504246D1 (cs)
ES (1) ES2126238T3 (cs)
SK (1) SK31095A3 (cs)
TW (1) TW289752B (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6291703B1 (en) * 1998-02-09 2001-09-18 Ciba Specialty Chemicals Corporation Preparation of substituted hydroxyhydrocinnamate esters by continuous transesterification using reactive distillation
US6559105B2 (en) 2000-04-03 2003-05-06 The Lubrizol Corporation Lubricant compositions containing ester-substituted hindered phenol antioxidants
ATE320412T1 (de) * 2000-06-23 2006-04-15 Ciba Sc Holding Ag Verfahren zur herstellung von hydroxyphenylcarbonsäureestern
US20060183935A1 (en) * 2005-02-15 2006-08-17 The Lubrizol Corporation Processing improvements for hindered, ester-substituted phenols
CN101215235B (zh) * 2007-12-27 2011-01-26 上海金海雅宝精细化工有限公司 一种受阻酚类抗氧剂的合成方法
CN104447333B (zh) * 2014-12-04 2016-08-17 营口市风光化工有限公司 一种液体受阻酚类抗氧剂1135的生产方法
CN105732969B (zh) * 2014-12-12 2017-10-17 中国石油天然气股份有限公司 一种高分子型抗氧化、抗静电双功能化合物、合成方法及其应用
PL3067343T3 (pl) 2015-03-10 2018-12-31 Evonik Degussa Gmbh Przeciwutleniacze do wytwarzania systemów PUR o niskiej emisji
JP6503220B2 (ja) * 2015-04-30 2019-04-17 上野製薬株式会社 4−ヒドロキシ安息香酸長鎖エステルの精製方法
CN113735711A (zh) * 2021-10-12 2021-12-03 山东省临沂市三丰化工有限公司 一种新型受阻酚类抗氧剂及其制备方法

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE624206A (cs) * 1961-10-30
DE1293747B (de) * 1965-08-27 1969-04-30 Universal Oil Prod Co Verfahren zur Herstellung von Allyl-ª‰-phenylpropionaten
CH549407A (de) * 1970-07-06 1974-05-31 Ciba Geigy Ag Verwendung sterisch gehinderter phenolestern von glykolen als stabilisatoren.
US4228297A (en) * 1972-12-27 1980-10-14 Ciba-Geigy Corporation Process for the production of hydroxyalkylphenyl derivatives
US4085132A (en) * 1975-06-24 1978-04-18 Ciba-Geigy Corporation Process for the production of hydroxyalkylphenyl derivatives
US4536593A (en) * 1982-07-13 1985-08-20 Ciba-Geigy Corporation Process for the preparation of sterically hindered hydroxphenylcarboxylic acid esters
US4594444A (en) * 1983-12-22 1986-06-10 Ciba-Geigy Corporation Process for the preparation of sterically hindered hydroxyphenylcarboxylic acid esters
US4618700A (en) * 1983-12-22 1986-10-21 Ciba-Geigy Corporation Process for the preparation of a hydroxyphenylcarboxylate
US4716244A (en) * 1985-05-02 1987-12-29 Ciba-Geigy Corporation Process for the preparation of sterically hindered hydroxyphenylcarboxylic acid esters
JPS62148453A (ja) * 1985-12-24 1987-07-02 Toray Ind Inc エステル交換反応方法
JPH0710807B2 (ja) * 1987-02-03 1995-02-08 吉富製薬株式会社 テトラキス〔3−(3,5−ジ第3級ブチル−4−ヒドロキシフエニル)プロピオニルオキシメチル〕メタンの製造方法
US4883902A (en) * 1987-02-03 1989-11-28 Yoshitomi Pharmaceutical Industries, Ltd. Method of producing tetrakis[3-(3,5-di-tert-butyl-4-hydroxyphenyl)propionyloxymethyl]methane
US5206414A (en) * 1990-01-11 1993-04-27 Ciba-Geigy Corporation Process for the preparation of hydroxyphenylpropionic acid esters
EP0437187A3 (en) * 1990-01-11 1992-07-15 Ciba-Geigy Ag Process for the preparation of esters of hydroxyphenylpropanoic acid
TW212790B (cs) * 1991-10-15 1993-09-11 Ciba Geigy Ag
SK157899A3 (en) * 1997-05-22 2000-08-14 Searle & Co Substituted pyrazoles as p38 kinase inhibitors, process for their preparation and pharmaceutical compositions

Also Published As

Publication number Publication date
BR9501022A (pt) 1995-10-24
CA2144273A1 (en) 1995-09-12
KR950032053A (ko) 1995-12-20
SK31095A3 (en) 1995-09-13
ATE173458T1 (de) 1998-12-15
EP0673915A1 (de) 1995-09-27
JPH0840985A (ja) 1996-02-13
ES2126238T3 (es) 1999-03-16
CN1048482C (zh) 2000-01-19
DE59504246D1 (de) 1998-12-24
CN1111613A (zh) 1995-11-15
US5563291A (en) 1996-10-08
EP0673915B1 (de) 1998-11-18
TW289752B (cs) 1996-11-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4716244A (en) Process for the preparation of sterically hindered hydroxyphenylcarboxylic acid esters
CZ61495A3 (en) Process for preparing esters of hydroxyphenylcarboxylic acids
KR100289102B1 (ko) 히드록시페닐카르복실레이트의 제조방법
JPH01316346A (ja) エステルの製造法
JP3085469B2 (ja) アミドエステル化合物の製造
US20080255373A1 (en) Process for the production of glycerol carbonate esters
US4612131A (en) Stabilized rubber or lubricant compositions containing mercaptoalkyl esters of hindered phenols
US5098939A (en) Antistatic composition
EP0300055A1 (en) PROCESS FOR PREPARING TETRAKIS(3-(3,5-DI-tert-BUTYL-4-HYDROXYPHENYL)PROPIONYLOXYMETHYL)METHANE
US3928403A (en) Process for preparing farnesyl acetic acid esters and 2-substituted-products thereof
WO2013113035A1 (en) Improved methylidene malonate process
US4093592A (en) Novel phenolic antioxidants, their preparation and their use
JP2004123619A (ja) カルバゾール誘導体およびその製造方法
US4906775A (en) Esters of 3-tert-butyl- and 3-tert-butyl-5-alkyl-4-hydroxyphenyl (alkane) carboxylic acids with oxyethylates of polythiols
EP1116714B1 (en) Improved process for the preparation of mercaptomethylphenols
EP0078142A2 (en) Glycoluril derivatives as antioxidants, and processes for their production
JP3436403B2 (ja) テトラキス〔3−(3,5−ジ第三ブチル−4−ヒドロキシフェニル)プロピオニルオキシメチル〕メタンの製造方法
US3419630A (en) Process for the production of symmetrical aromatic derivatives of ethylene
US5110978A (en) Process for the preparation of phenolic thiocarboxylic acid esters
KR950005194B1 (ko) 장애 히드록시페닐기를 갖는 알킬에스테르의 제조방법
Beres et al. SYNTHESIS OF METHYL trans-2-PHENYLCYCLOPROPANE CARBOXYLATES
CH649280A5 (it) Cloroformiati di esteri c-alchil o c-alogenoalchil-tartronici.
JPS6313422B2 (cs)
FR2663632A1 (fr) Procede pour reduire la formation de produits de desalkylation lors de la preparation de 3-dialkylaminophenols.
JPH04300856A (ja) 3−n−アルコキシアルキル−n−アルキルアミノフェノール誘導体の製造法