SK31095A3 - Method of production of hydroxyphenylcarboxyl acids - Google Patents

Method of production of hydroxyphenylcarboxyl acids Download PDF

Info

Publication number
SK31095A3
SK31095A3 SK310-95A SK31095A SK31095A3 SK 31095 A3 SK31095 A3 SK 31095A3 SK 31095 A SK31095 A SK 31095A SK 31095 A3 SK31095 A3 SK 31095A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
formula
carbon atoms
reaction
compounds
process according
Prior art date
Application number
SK310-95A
Other languages
English (en)
Inventor
Christoph Kleiner
Original Assignee
Ciba Geigy Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ciba Geigy Ag filed Critical Ciba Geigy Ag
Publication of SK31095A3 publication Critical patent/SK31095A3/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/02Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides from salts of carboxylic acids
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C67/00Preparation of carboxylic acid esters
    • C07C67/08Preparation of carboxylic acid esters by reacting carboxylic acids or symmetrical anhydrides with the hydroxy or O-metal group of organic compounds

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu výroby esterov hydroxyfenylkarboxylových kyselín, ako i použitia príslušného katalyzátora.
Doterajší stav techniky
Nižšie uvedené a podobné estery hydroxyfenylkarboxylových kyselín všeobecného vzorca I sa môžu použiť ako antioxidačné látky a dajú sa pripraviť preesterifikovaním podľa celého radu známych spôsobov (napríklad USA pat. spisy č. A-3,330.859; A-3, 944.594; A-4,085.132; A-4,228.297; A-4,536.593; A-4,594. 444; A-4,618.700; A-4,716.244; FR-A-i 490 341; EP-A-0 538
189). Použili sa pri tom rôzne zlúčeniny kovov ako katalyzátory, o.i. zlúčeniny zinku, titánu a hliníka.
Pretože sa medzi zlúčeninami všeobecného vzorca I vyskytujú komerčne dôležité produkty, existuje stále potreba nových zlepšených spôsobov ich výroby.
S prekvapením sa teraz zistilo, že je pri použití octanu horečnatého ako katalyzátora potrebné podstatné množstvo katalyzátora a že sa získajú produkty, ktoré sú priamo použiteľné.
Podstata vynálezu
Vynález sa teda týka vzorca I spôsobu výroby zlúčenín všeobecného
n (I), v ktorom R1 a R2, nezávisle na sebe, značia alkylovú skupinu s 1 až 8 atómami uhlíka alebo cyklopentylovú alebo cyklohexylovú skupinu m značí 0, 1, 2 alebo 3, n značí 1 alebo 2 a
R3 podľa hodnoty n, značí alkylovú skupinu so 4 až 20 atómami uhlíka, cykloalkylovú skupinu s 5 až 12 arómami uhlíka, alkylénovú skupinu s 2 až 4 atómami uhlíka alebo alkylénovú skupinu so 4 až 12 atómami uhlíka, prerušovanú atómom kyslíka, reakciou zlúčeniny všeobecného vzorca II
v ktorom R1, R2, man majú rovnaký význam ako vo vzorci I a R značí metylovú alebo etylovú skupinu, so zlúčeninou všeobecného vzorca III
R3(OH)n (III), v ktorom R3 a n značí to isté , čo vo vzorci I, ktorého podstata spočíva v tom, že sa reakcia uskutočňuje v prítomnosti octanu horečnatého ako katalyzátora.
Pokiaľ R1 a R2 značia alkylovú skupinu s l až 8 atómami uhlíka, sú to v tomto prípade skupiny s rozvetveným alebo nerozvetveným reťazcom. Ako príklad sa môže uviesť skupina metylová, etylová, propylová, izopropylová, n-butylová, izobutylová, terc.butylová, pentylová, izopentylová, hexylová, heptylová, 3-heptylová, oktylová, 2-etylbutylová, 1-metylpentylová, 1,3-dimetylbutylová, 1,1,3,3-tetrametylbutylová, 1-metylhexylová, izoheptylová, 1-metylheptylová a 2-etylhexylová.
S výhodou je aspoň jedna zo skupín R1 a R2 rozvetvená. Pre substituent R’ ako alkylovú skupinu so 4 až 20 atómami uhlíka sa môžu vziať príklady z vyššie uvedeného zoznamu, počínajúc od 4 atómov uhlíka vyššie, naviac môže R3 značiť ešte napríklad skupinu nonylovú, decylovú, undecylovú, dodecylovú tridecylovú, tetradecylovú, pentadecylovú, hexadecylovú, heptadecylovú, oktadecylovú, eikosylovú, 1,1,3-trimetylhexylovú alebo 1-metylundecylovú.
Prednosť majú R1 a R2 ako alkylové skupiny s 1 až 4 atómami uhlíka. Príklady sa môžu vziať z vyššie uvedeného zoznamu. Aspoň jedna z oboch skupín R1 a R2 je s výhodou terc.-butylová skupina.
R3 ako cykloalkylová skupina s 5 až 12 atómami uhlíka je napríklad skupina cyklopentylová, cyklohexylová, cykloheptylová, cyklooktylová alebo cyklododecylová. Prednosť majú cyklopentylová a cyklohexylová skupina, najmä cyklohexylová skupina.
Prednosť má ďalej R3 ako vyššia alkylová skupina, napríklad s 8 až 20 atómami uhlíka, obzvlášť výhodná je skupina izooktylová, 2-etylhexylová alebo n-oktadecylová. Izooktylová skupina predstavuje zmes alkylových zvyškov, ako sa vyskytujú v zmesi alkoholov, známej pod týmto označením (srv. Merck Index, 10. vyd., č. 5041).
V prípade, že n = 2, značí R3 alkylénovú skupinu, ktorá môže byť prerušená atómom kyslíka, odvodenú od dvojmocného alkoholu, ako je napríklad etylénglykol, propylénglykol alebo butylénglykol, vypustením hydroxylových skupín. V tomto prípade môže alkylénová skupina obsahovať až 12 atómov uhlíka. Prednosť má však skupina so 6 až 4 atómami uhlíka. Štruktúrna jednotka -CH2CH2O- je v nich s výhodou obsiahnutá. Príkladom sú skupiny, odvodené vyššie opísaným spôsobom od dietylénglykolu alebo trietylénglykolu.
Spôsob podľa vynálezu sa výhodne používa pri výrobe zlúčenín všeobecného vzorca I, v ktorom m = 2. Prednostne sa vyrábajú tie zlúčeniny všeobecného vzorca I, v ktorom R1 značí metylovú alebo terc.-butylovú skupinu, R2 terc.-butylovú skupinu a R3 n-oktadecylovú, izooktylovú, 2-etylhexylovú skupinu alebo zvyšok -(CH2CH2O)aCH2CH2-, odvodený od dietylén- alebo trietylénglykolu, pričom a značí 1 alebo 2.
S mimoriadnou prednosťou sa vyrábajú tie zlúčeniny všeobecného vzorca I, v ktorom R1 značí metylovú alebo terc.butylovú skupinu a R2 terc.-butylovú skupinu.
Vynález sa týka tiež použitia octanu horečnatého ako katalyzátora pri výrobe zlúčenín všeobecného vzorca I reakciou zlúčenín všeobecného vzorca II so zlúčeninami všeobecného vzorca III.
Mimoriadna výhoda spôsobu podľa vynálezu spočíva v tom, že nečistený produkt sa po reakcii môže fyzikálnymi metódami previesť na použiteľnú komerčnú formu. Na to sú potrebné obvyklé metódy, ako je mletie, granulácia, peletizácia alebo briketovanie.
Spôsob podľa vynálezu sa môže realizovať v nezlúčivom organickom rozpúšťadle, napríklad v alifatických alebo aromatických uhľovodíkoch, ako je oktán, dekalín, vysoko vriace benzíny, poprípade petroléterové frakcie alebo ich zmesi, alebo benzén, toluén, xylén či xylény. S výhodou sa ale pracuje bez rozpúšťadiel.
Skôr ako sa pridá katalyzátor, prevedú sa reakčné komponenty všeobecných vzorcov II a III účelne na homogénnu taveninu. S výhodou sa zohrievajú pri zníženom tlaku (napríklad v rozmedzí 0,2 až 20 kPa, s výhodou pri 2 kPa), až vznikne tavenina. Toto opatrenie slúži tiež na predsušenie reakčných zložiek. Doporučená teplota je napríklad 80 až 90 °C.
Katalyzátor sa k reakčnej zmesi pridáva účelne v množstvách od 0,05 až do 3 mol%, s výhodou od 0,05 až do 2 mol%, s obzvláštnou výhodou od 0,05 až do 0,3 mol%, vzťahuje sa na zlúčeniny všeobecného vzorca II.
b
Užitočné môžu byť obvyklé operácie, ako napríklad miešanie reakčnej zmesi.
Reakčná teplota sa účelne pohybuje v rozmedzí od 120 až do 210 °C, s výhodou od 140 až do 200 °C, s obzvláštnou výhodou od 160 až do 190 °C.
Reakčná doba môže kolísať v širokých rozmedziach a trvá obvykle, v závislosti na tlaku a teplote, od 1 až do 12 hodín a s výhodou od 1 až do 10 hodín, najmä od 2 až do 7 hodín.
Reakcia sa dá uskutočňovať celkom alebo čiastočne pri normálnom tlaku, ale na posunovanie rovnováhy je potrebný znížený tlak. Ak sa pracuje pri zníženom tlaku, je potrebný tlak 0,1 až 20 kPa, napríklad 0,1 až 5 kPa, s výhodou 0,1 až 1,5 kPa. Pretože sa pri reakcii uvoľňuje metanol, môže sa tlak v jej priebehu meniť. Stúpa napríklad do tej miery, v akej sa metanol uvoľňuje. Akonáhle sa metanol oddelí, znižuje sa tlak účelne ďalej, s výhodou pod 0,2 kPa, až sa oddelí poprípade v prebytku použitý komponent všeobecného vzorca III.
Pri kryštalizácii priamo z taveniny je v konečnom produkte výhodne veľmi nízky obsah horčíka, ktorý obvykle nevadí pri použití produktu ako stabilizátora.
Produkt všeobecného vzorca I sa teda buď priamo ochladením a poprípade naočkovaním reakčnej taveniny prinúti ku kryštalizácii a potom sa môže bez ďalšieho spracovať do komerčnej formy; alebo sa reakčná tavenina vyberie do vhodného rozpúšťadla, ochladí sa a po prípadnom naočkovaní nechá kryštalizovať. Ako rozpúšťadlá sa používajú alifatické uhľovodíky, ako je pentán, hexán, heptán, oktán, cyklohexán, dekalín, petroléter alebo ich zmesi; aromatické uhľovodíky, ako benzén, toluén alebo xylén; alkoholy a ich zmesi s vodou, napríklad etanol (80 až 100 % obj.), metanol (80 až 100 % obj.) a izopropylalkohol (80 až 100 % obj.). Produkt sa môže výhodne prekryštalizovať z metanolu alebo izopropylalkoholu, poprípade z ich zmesí s vodou a získa sa potom vo vysokej čistote (v prípade stearylesteru kyseliny beta-(3,5-di-terc.-butyl-46 hydroxyfenyl)propionovej > 99 % hmôt., s teplotou topenia 50 až 52 °C.
Spravidla sa používajú približne ekvivalentné množstvá esteru všeobecného vzorca II a alkoholu všeobecného vzorca
III. Výhodný je pomer reakčnej zložky všeobecného vzorca II k ekvivalentu reakčnej zložky všeobecného vzorca III v rozmedzí od 0,8:1,0 až do 1,4:1,0, s výhodou v rozmedzí od 0,85:1,0 až do 1,3:1,0.
Ak sa použije prebytok esteru všeobecného vzorca II (s výhodou 5 až 40 % hmôt., prednostne asi 20 až 30 % hmôt.), môže slúžiť ako nosič pri oddestilovaní nezreagovaného alkoholu a chinoidných vedľajších produktov, ktoré zhoršujú zafarbenie produktu.
Spôsobom podľa vynálezu sa môže priamo a bez čistenia získať veľmi čistý produkt. Pretože je potrebné len nepatrné množstvo katalyzátara, je tiež jeho podiel v konečnom produkte veľmi malý. Nejde tu o ťažký kov, jeho obsah neruší pri žiadnom známom použití. Zvlášť je treba zdôrazniť tú skutočnosť, že sa pri spôsobe podľa vynálezu zabráni zmene zafarbenia ako reakčnej zmesi, tak i produktu. Spôsob sa ďalej vyznačuje tým, že nie je potrebná filtrácia a že množstvo vedľajších produktov je nízke.
Zlúčeniny všeobecných vzorcov II a III, použité pri spôsobe podľa vynálezu sú známe alebo sa môžu pripraviť známymi spôsobmi. V dokumentácii, ktorá je v úvode citovaná, sú zlúčeniny všeobecného vzorca II opísané.
Zlúčeniny všeobecného vzorca I, pripravené spôsobom podľa vynálezu, slúžia napríklad na ochranu organických materiálov, ako sú plastické hmoty a mazadlá, pred rozkladom pôsobením tepla, kyslíka a/alebo aktívneho žiarenia.
Nasledujúce príklady uskutočnenia vynález bližšie vysvetľujú, ale nijako neobmedzujú. Všetky údaje v percentách a dieloch sa vzťahujú na hmotnosť, pokiaľ sa neuvádza inak.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1
Stearylester kyseliny beta-(3,5-di-terc.-butyl-4-hydroxyfenyl)· propionovej (zlúčenina všeobecného vzorca I, v ktorom R1 a R2 značia skupinu terc.-butylovú, n=lam=2aR3 značí C H )
Zmes 202 g (0,69 mólu) metylesteru kyseliny beta(3,5-di-terc.butyl-4-hydroxyfenyl)propionovej a 185 g (0,68 mólu) bezvodého stearylalkoholu sa taví pri teplote 80 °C a tlaku 2 kPa. Keď je všetko rozpustené, zruší sa vákuum pomocou dusíka a pridá sa 1 g (0,012 mólu) octanu horečnatého. Zmes sa vyhreje na teplotu 185 °C, v priebehu 1 hodiny sa evakuuje na tlak 0,3 kPa a udržuje sa počas 5 hodín pri teplote 185 °C. Tavenina obsahuje ešte asi 1,5 % hmôt. obidvoch východiskových látok. Reakčná tavenina sa ochladí na teplotu 90 °C a nechá sa vykryštalizovať státím. Výťažok 95,4 % teórie, teplota topenia
50,5 °C.
Príklad 2
Stearylester kyseliny beta-(3-terc.-butyl-5-mety1-4-hydroxy fenyl)propionove j (zlúčenina všeobecného vzorca I, v ktorom R1 značí skupinu terc.-butylovú, R2 skupinu metylovú, n=l a m = 3 a R3 značí CH ).
Zmes 50 g (0,2 mólu) metylesteru kyseliny beta-(3-terc.-butyl-5-metyl-4-hydroxyfenyl)propionovej, 53,3 g (0,197 mólu) stearylalkoholu a 0,3 g (0,0014 mólu) tetrahydrátu octanu horečnatého sa umiestni do sulfonačnej banky (päťhrdlová banka s plochým dnom), obsahujúcej KPG-miešadlo, teplomer, odlučovač vody a prívod dusíka a v slabom prúdu dusíka sa zohrieva. Od teploty asi 100 C sa odštiepuje voda. Vnútorná teplota sa zvýši na 185 °C, pri ktorej sa odštiepuje metanol. Po 4 hodinách pri tejto teplote sa ochladí na teplotu asi 80 °C a pro8 dukt sa vyberie do 200 ml toluénu. Roztok sa v deliacej nálevke premyje dvakrát po 200 ml vody, organická fáza sa vysuší nad 10 g síranu sodného, odfiltruje a zahustí. Surový produkt sa prekryštalizuje zo zmesi metanolu s vodou (9:1). Získa sa 86,8 g (90,1 % teórie) bieleho prášku (teplota topenia 61 až 63 °C) .
Príklad 3
Trietylénglykolester kyseliny beta-(3-terc.-butyl-5-metyl-4-hydroxyfenyl)propionovej (zlúčenina všeobecného vzorca I, v ktorom R1 značí skupinu terc.-butylovú, R2 skupinu metylovú, n=2am=2aR3 značí zvyšok -(CH2CH2O)2CH2CH2-)
Zmes 125,2 g (0,5 mólu) metylesteru kyseliny beta-(3-terc.-butyl-5-metyl-4-hydroxyfenyl)propionovej, 37,5 g (0,25 mólu) trietylénglykolu a 1,5 g (0,0070 mólu) tetrahydrátu octanu horečnatého sa umiestni do sulfonačnej banky (päťhrdlová banka s plochým dnom), obsahujúca KPG-miešadlo, teplomer, odlučovač vody a prívod dusíka a v slabom prúde dusíka sa zohrieva. Od teploty asi 100 °C sa odštiepuje voda. Vnútorná teplota sa zvýši na 200 °C, pri ktorej sa odštiepuje metanol. Po 5 hodinách pri tejto teplote sa zníži tlak na 14 kPa a reakcia pokračuje počas ďalších 2 hodín. Nakoniec sa ochladí na teplotu asi 80 °C a produkt sa vyberie do 20 ml toluénu. Roztok sa v deliacej nálevke premyje dvakrát po 200 ml vody, organická fáza sa vysuší nad 10 g síranu sodného, odfiltruje a zahustí. Surový produkt sa prekryštalizuje zo zmesi metanolu s vodou (9:1). Získa sa 121,5 g (82,9 % teórie) bieleho prášku (teplote topenie 61 až 63 °C).
Príklad 4
Stearylester kyseliny beta-(3,5-di-terc.-butyl-4-hydroxyfenyl) propionovej (zlúčenina všeobecného vzorca I, v ktorom R1 a R2 značia sku9 pinu terc.-butylovú, n=l a m = 2 a R3 značí ”ciaH37).
Zmes 258 g (0,88 mólu) metylesteru kyseliny beta-(3,5di-terc.-butyl-4-hydroxyfenyl)propionovej a 185 g (0,68 mólu) tearylalkoholu (bezvodého) sa taví pri teplote 80 °C a tlaku 2 kPa. Keď je všetko roztavené, zruší sa vákuum pomocou dusíka a pridá sa 1 g (0,012 mólu) octanu horečnatého. Zmes sa vyhreje na teplotu 185 °C, v priebehu 1 hodiny sa evakuuje na tlak 0,3 kPa a udržuje počas 2 hodín pri teplote 185 °C. Potom sa vákuum zvýši na tlak 0,1 kPa a pri teplote 190 °C sa v priebehu 1 hodiny oddestiluje prebytočný metylester kyseliny beta-(3,5-di-terc.-butyl-4-hydroxyfenyl)propionovej.
Tavenina obsahuje ešte asi pod 0,1 % hmôt. stearolu a 1% hmôt. metylesteru kyseliny beta-(3,5-di-terc.-butyl-4-hydroxyfenyl)propionovej. Tavenina reakčnej zmesi sa ochladí na teplotu 90 °C a nechá sa vykryštalizovať státím. Výťažok 98 % teórie, teplota topenia 50,5 až 51 °C.
Priemyselná využiteľnosť
Spôsob podľa vynálezu je využiteľný pri priemyselnej výrobe titulných zlúčenín vo vysokých výťažkoch a čistote, čím prispieva k technologickým i ekonomickým výhodám.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    Spôsob výroby zlúčenín všeobecného vzorca I
    O
    II
    C H—C m 2m oja3 n
    ( I), v ktorom R1 a R2, nezávisle na sebe, značia alkylovú skupinu s 1 až 8 atómami uhlíka alebo cyklopentylovú alebo cyklohexylovú skupinu m značí 0, 1, 2 alebo 3, n značí 1 alebo 2 a
    R3 podľa hodnoty n, značí alkylovú skupinu so 4 až 20 atómami uhlíka, cykloalkylovú skupinu s 5 až 12 atómami uhlíka, alkylénovú skupinu s 2 až 4 atómami uhlíka alebo alkylénovú skupinu so 4 až 12 atómami uhlíka, prerušovanú atómom kyslíka, reakciou zlúčeniny všeobecného vzorca II
    OR (II).
    v ktorom R1, R2, m a n majú rovnaký význam ako vo vzorci I a R značí metylovú alebo etylovú skupinu, so zlúčeninou všeobecného vzorca III
    RJ(OH)n (III), v ktorom R3 a n značí to isté , čo vo vzorci I, vyznačený tým, že sa reakcia uskutočňuje v prítomnosti octanu horečnatého ako katalyzátora.
  2. 2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačený tým, že m značí 2.
  3. 3. Spôsob podľa nároku 1, vyznačený tým, že R1 a R2 značia alkylové skupiny s 1 až 4 atómami uhlíka.
  4. 4. Spôsob podľa nároku 2, vyznačený tým, že R3 značí alkylovú skupinu s 8 až 20 atómami uhlíka alebo alkylovú skupinu so 4 až 12 atómami uhlíka, prerušenú atómom kyslíka.
  5. 5. Spôsob podľa nároku 2, vyznačený tým, že R1 značí metylovú alebo terc.-butylovú skupinu a R2 značí terc.butylovú skupinu, R3 je skupina n-oktadecylová, 2-etylhexylová, i-oktylová alebo zvyšok -(CH2CH2O)aCH2CH2-, pričom a značí 1 alebo 2.
  6. 6. Spôsob podľa nároku 1, vyznačený tým, že sa reakcia uskutočňuje pri teplotách v rozmedzí od 120 až do 200 °C.
  7. 7. Spôsob podľa nároku 1, vyznačený tým, že sa reakcia uskutočňuje pri tlaku 0,1 až 100 kPa.
  8. 8. Spôsob podľa nároku 1, vyznačený tým, že sa reakcia uskutočňuje pri tlaku 0,1 až 20 kPa.
  9. 9. Spôsob podľa nároku 1, vyznačený tým, že sa po reakcii surový produkt prevádza fyzikálnymi metódami na komerčne použiteľnú formu.
  10. 10. Použitie octanu horečnatého ako katalyzátora pri výrobe zlúčenín všeobecného vzorca I podľa nároku 1, reakciou • zlúčenín všeobecného vzorca II podľa nároku 1 so zlúčeninami všeobecného vzorca III podľa nároku 1.
SK310-95A 1994-03-11 1995-03-09 Method of production of hydroxyphenylcarboxyl acids SK31095A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH72794 1994-03-11

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK31095A3 true SK31095A3 (en) 1995-09-13

Family

ID=4193779

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK310-95A SK31095A3 (en) 1994-03-11 1995-03-09 Method of production of hydroxyphenylcarboxyl acids

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5563291A (sk)
EP (1) EP0673915B1 (sk)
JP (1) JPH0840985A (sk)
KR (1) KR950032053A (sk)
CN (1) CN1048482C (sk)
AT (1) ATE173458T1 (sk)
BR (1) BR9501022A (sk)
CA (1) CA2144273A1 (sk)
CZ (1) CZ61495A3 (sk)
DE (1) DE59504246D1 (sk)
ES (1) ES2126238T3 (sk)
SK (1) SK31095A3 (sk)
TW (1) TW289752B (sk)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6291703B1 (en) * 1998-02-09 2001-09-18 Ciba Specialty Chemicals Corporation Preparation of substituted hydroxyhydrocinnamate esters by continuous transesterification using reactive distillation
US6559105B2 (en) 2000-04-03 2003-05-06 The Lubrizol Corporation Lubricant compositions containing ester-substituted hindered phenol antioxidants
BR0111876B1 (pt) * 2000-06-23 2012-09-18 processo para preparação de ésteres de ácido hidroxifenilcarboxìlico.
US20060183935A1 (en) * 2005-02-15 2006-08-17 The Lubrizol Corporation Processing improvements for hindered, ester-substituted phenols
CN101215235B (zh) * 2007-12-27 2011-01-26 上海金海雅宝精细化工有限公司 一种受阻酚类抗氧剂的合成方法
CN104447333B (zh) * 2014-12-04 2016-08-17 营口市风光化工有限公司 一种液体受阻酚类抗氧剂1135的生产方法
CN105732969B (zh) * 2014-12-12 2017-10-17 中国石油天然气股份有限公司 一种高分子型抗氧化、抗静电双功能化合物、合成方法及其应用
PL3067343T3 (pl) 2015-03-10 2018-12-31 Evonik Degussa Gmbh Przeciwutleniacze do wytwarzania systemów PUR o niskiej emisji
JP6503220B2 (ja) * 2015-04-30 2019-04-17 上野製薬株式会社 4−ヒドロキシ安息香酸長鎖エステルの精製方法
CN113735711A (zh) * 2021-10-12 2021-12-03 山东省临沂市三丰化工有限公司 一种新型受阻酚类抗氧剂及其制备方法

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL284832A (sk) * 1961-10-30
DE1293747B (de) * 1965-08-27 1969-04-30 Universal Oil Prod Co Verfahren zur Herstellung von Allyl-ª‰-phenylpropionaten
CH549407A (de) * 1970-07-06 1974-05-31 Ciba Geigy Ag Verwendung sterisch gehinderter phenolestern von glykolen als stabilisatoren.
US4228297A (en) * 1972-12-27 1980-10-14 Ciba-Geigy Corporation Process for the production of hydroxyalkylphenyl derivatives
US4085132A (en) * 1975-06-24 1978-04-18 Ciba-Geigy Corporation Process for the production of hydroxyalkylphenyl derivatives
US4536593A (en) * 1982-07-13 1985-08-20 Ciba-Geigy Corporation Process for the preparation of sterically hindered hydroxphenylcarboxylic acid esters
US4594444A (en) * 1983-12-22 1986-06-10 Ciba-Geigy Corporation Process for the preparation of sterically hindered hydroxyphenylcarboxylic acid esters
US4618700A (en) * 1983-12-22 1986-10-21 Ciba-Geigy Corporation Process for the preparation of a hydroxyphenylcarboxylate
US4716244A (en) * 1985-05-02 1987-12-29 Ciba-Geigy Corporation Process for the preparation of sterically hindered hydroxyphenylcarboxylic acid esters
JPS62148453A (ja) * 1985-12-24 1987-07-02 Toray Ind Inc エステル交換反応方法
JPH0710807B2 (ja) * 1987-02-03 1995-02-08 吉富製薬株式会社 テトラキス〔3−(3,5−ジ第3級ブチル−4−ヒドロキシフエニル)プロピオニルオキシメチル〕メタンの製造方法
US4883902A (en) * 1987-02-03 1989-11-28 Yoshitomi Pharmaceutical Industries, Ltd. Method of producing tetrakis[3-(3,5-di-tert-butyl-4-hydroxyphenyl)propionyloxymethyl]methane
US5206414A (en) * 1990-01-11 1993-04-27 Ciba-Geigy Corporation Process for the preparation of hydroxyphenylpropionic acid esters
EP0437187A3 (en) * 1990-01-11 1992-07-15 Ciba-Geigy Ag Process for the preparation of esters of hydroxyphenylpropanoic acid
TW212790B (sk) * 1991-10-15 1993-09-11 Ciba Geigy Ag
BR9809147A (pt) * 1997-05-22 2000-08-01 Searle & Co Composto pirazol substituìdo, composição farmacêutica, processos para tratar um distúrbio mediado por tnf, um distúrbio mediado por quinase p38, inflamação e artrite, e, para preparar pirazóis

Also Published As

Publication number Publication date
CN1048482C (zh) 2000-01-19
EP0673915B1 (de) 1998-11-18
JPH0840985A (ja) 1996-02-13
CA2144273A1 (en) 1995-09-12
TW289752B (sk) 1996-11-01
US5563291A (en) 1996-10-08
BR9501022A (pt) 1995-10-24
CN1111613A (zh) 1995-11-15
CZ61495A3 (en) 1995-11-15
ATE173458T1 (de) 1998-12-15
ES2126238T3 (es) 1999-03-16
KR950032053A (ko) 1995-12-20
DE59504246D1 (de) 1998-12-24
EP0673915A1 (de) 1995-09-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5489702A (en) Process for the production of dialkyl carbonate
US4716244A (en) Process for the preparation of sterically hindered hydroxyphenylcarboxylic acid esters
SK31095A3 (en) Method of production of hydroxyphenylcarboxyl acids
SK279239B6 (sk) Spôsob výroby esterov kyseliny hydroxyfenylkarboxy
US4487933A (en) Titanium catalyzed transesterification
CZ2003108A3 (cs) Způsob přípravy esterů hydroxyfenylkarboxylových kyselin
US5098939A (en) Antistatic composition
US4789755A (en) Process for the preparation of stilbenedicarboxylate derivatives
KR100686367B1 (ko) 머캅토메틸페놀의 제조방법
US3043880A (en) Process for preparing 1, 2-ethanedithiol
US3281455A (en) Process for the preparation of carbonyl compounds containing a hindered phenol group
US3056830A (en) Preparation of alkyl esters of sorbic acid
US3455994A (en) Process for the preparation of carbonyl compounds containing a hindered phenol group
US2164355A (en) Esters of 1, 4-dioxanediol-2, 3 and 1,4-dioxaneol-2-chloro-3
US4093592A (en) Novel phenolic antioxidants, their preparation and their use
US2479972A (en) Monoalkamine esters of pyrrole-5-carboxylic acids
CA2375025A1 (en) Method of producing alkoxycinnamic acid ester
US5177247A (en) Process for the preparation of hydroxyphenylpropionates
JP3436403B2 (ja) テトラキス〔3−(3,5−ジ第三ブチル−4−ヒドロキシフェニル)プロピオニルオキシメチル〕メタンの製造方法
US3544618A (en) Alkyl perfluoroalkylene amidates
US3336394A (en) Alpha and beta unsaturated sulfoxide and process for its production
US4847407A (en) Diphenyl ester derivative of stilbenedicarboxylic acid
JP3336107B2 (ja) テトラキス〔3−(3,5−ジ第三ブチル−4−ヒドロキシフェニル)プロピオニルオキシメチル〕メタンの製造方法
US2190917A (en) Ethylene dicinnamate
US3330860A (en) The use of isonitrile chromium pentacarbonyl compounds in the preparation of esters