CZ374798A3 - Způsob výroby bitumenových kompozic - Google Patents

Způsob výroby bitumenových kompozic Download PDF

Info

Publication number
CZ374798A3
CZ374798A3 CZ983747A CZ374798A CZ374798A3 CZ 374798 A3 CZ374798 A3 CZ 374798A3 CZ 983747 A CZ983747 A CZ 983747A CZ 374798 A CZ374798 A CZ 374798A CZ 374798 A3 CZ374798 A3 CZ 374798A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
resin
blocks
bitumen
predominantly
weight
Prior art date
Application number
CZ983747A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ296429B6 (cs
Inventor
Rudolf Baanders
Gooswilligen Gerrit Van
Koen Steernberg
Original Assignee
Shell Internationale Research Maatschappij B. V.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Shell Internationale Research Maatschappij B. V. filed Critical Shell Internationale Research Maatschappij B. V.
Publication of CZ374798A3 publication Critical patent/CZ374798A3/cs
Publication of CZ296429B6 publication Critical patent/CZ296429B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08LCOMPOSITIONS OF MACROMOLECULAR COMPOUNDS
    • C08L95/00Compositions of bituminous materials, e.g. asphalt, tar, pitch

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)
  • Working-Up Tar And Pitch (AREA)

Description

Oblast techniky
Tento vynález se týká způsobu přípravy živičných prostředků (bitumenových kompozic), živičných prostředků získatelných tímto způsobem a jejich použití v asfaltových směsích pro silniční aplikace.
Dosavadní stav techniky
Živice se používá jako pojivo v silničních asfaltových směsích a je průběžně vyvíjena, aby vyhovovala stále vzrůstajícím požadavkům na provedení od stavebních konstruktérů silnic. Obecně se živice v silničním asfaltu dobře uplatňuje, ale stále větší těžká doprava nákladů vede k předčasnému poškození mnoha silnic rozježděním a rozlámáním povrchu. Rozlámání je vážné poškození silničního asfaltu, protože umožňuje vodě dosáhnout hlubších vrstev silničního povrchu, kde způsobuje rychlé poškození a urychluje potřebu předčasných oprav. Zvýšení živičného obsahu asfaltu nebo použití měkčího typu živice zlepšuje odolnost asfaltu proti lámání při nižších teplotách, ale zvyšuje riziko nadměrného rozježdění při vyšších teplotách, protože je směs účinně měkčí. Naopak odolnost proti rozježdění se může zlepšit snížením množství živice v asfaltové směsi nebo použitím tvrdšího typu živice, na úkor odolnosti proti lámání, protože se směs stává méně pružnou.
Vzhledem k výše uvedenému bude jasné, že by bylo výhodné vyvinout tvrdý živičný prostředek splňující dnešní požadavky na odolnost proti lámání, tj. živičný prostředek • 4 • ·
J 4 ’ »·»» «* ·· ·· » «4 4 ► «4 * • 4 4 4 4 4 mající jak dobrou výkonnost při nízkých teplotách, tak dobrou odolnost proti rozježdění při vysokých teplotách.
Je známo, že vlastnosti živice při nižších teplotách mohou být zlepšeny jejím smícháním s polymerem. Avšak pokud je tato úprava použita na tvrdou živici, je obecně pozorována neslučitelnost mezi živicí a polymerem, přičemž vycházejí sotva zlepšené nebo nezlepšené vlastnosti při nízkých teplotách a poměrně špatné chování při stárnutí.
Dále je známa příprava průmyslových a krytinových živic podrobením směsi živice/polymer běžnému foukacímu postupu. Avšak tyto živičné prostředky se nejeví vhodnými pro použití pro silnice, vzhledem k jejich vysoké teplotě měknutí a poměrně vysoké penetraci.
Předmětem tohoto vynálezu je poskytnout živičný prostředek pro použití na silnicích, který má jak dobrou výkonnost při nízkých teplotách, tak dobrou odolnost proti rozježdění při vysokých teplotách a navíc zlepšené chování při stárnutí.
Nyní se s překvapením objevilo, že takové živičné prostředky se mohou připravit smícháním určité živice s termoplastickým kaučukem.
Podstata vynálezu
Tento vynález se tedy týká způsobu přípravy živičného prostředku, který zahrnuje smíchání oxidované živice mající penetrační index minimálně 0 s termoplastickým kaučukem, který je přítomen množstvích menších než 5 % hmotnostních, vztaženo na celý živičný prostředek, při zvýšeně teplotě.
9 9 »· *·
Φ · 9 φ Φ »Φ • Φ Φ
9 · • · · · · * «
• Ο »9
Výhodně má živice penetrační index nejvýše 5. Výhodněji má živice penetrační index v rozsahu od 0 do 2.
Termoplastický kaučuk je vhodně přítomen v množství menším než 3 % hmotnostní, výhodně v rozsahu od 0,1 do 2,5 % hmotnostních, vztaženo na celý živičný prostředek.
Předkládaný způsob je vhodně prováděn při teplotě v rozsahu od 160 °C do 220 °C.
Způsob podle tohoto vynálezu je výhodně prováděn při teplotě v rozsahu od 170 °C do 190 °C.
Tento způsob se může provádět při atmosférickém tlaku nebo při zvýšeném tlaku. Avšak normálně bude prováděn při atmosférickém tlaku.
Tento způsob se vhodně provádí po dobu méně než 6 hodin, výhodně méně než 2 hodiny.
Oxidovaná živice se vhodně získává podrobením živice foukacímu procesu. Výhodněji se oxidovaná živice získává podrobením živice katalytickému foukacímu procesu. Vhodné katalyzátory pro použití v takovém foukacím procesu zahrnují katalyzátory známé v technice, jako chlorid železitý, oxid fosforečný, chlorid hlinitý, kyselinu boritou a kyselinu fosforečnou, která je upřednostňována. Katalyzátor se normálně přidává do foukané živice v množství do 2,5 % hmotnostního, vztaženo na živici. Foukací způsob se provádí s plynem obsahujícím kyslík, jako je vzduch nebo čistý kyslík. Výhodně se používá vzduch. Foukací způsob se může provádět při atmosférickém tlaku nebo při zvýšeném tlaku.
Β Β Β ·Β
Β Β Β · * »
Β Β Β Β Β
Β Β ΒΒΒ ΒΒΒ
Β Β Β
ΒΒΒ Β Β Λ·
Β · »Β * ♦ β Β Β · ,i ·
Β ΒΒ Β Β • Β ΒΒΒ Β • Β · Β · Β Β Β Β Β Β » »
Avšak normálně se provádí při atmosférickém tlaku.
Katalytický foukací způsob se vhodně provádí po dobu menší než 8 hodin, výhodně menší než 4 hodiny.
Katalytický foukací způsob se vhodně provádí při teplotě od 200 °C do 350 °C, výhodně v rozsahu od 250 °C do 300 °C.
Živice pro oxidaci může být zbytkem z destilace ropy, zbytkem z krakování, extrakt z ropy, živice odvozená od propanové živice, butanové živice, pentanové živice nebo jejich směsí. Jiné vhodné živice zahrnují směsi výše uvedených živic s plnidly (tavidly), jako ropnými extrakty, např. aromatickými extrakty, destiláty nebo zbytky. Živice pro oxidaci má vhodně penetraci v rozsahu od 50 do 400 dmm, výhodně od 100 do 300 dmm a výhodněji od 200 do 300 dmm (měřeno podle normy ASTM D 5 při 5 °C) a teplotu měknutí v rozsahu od 30 do 65 °C, výhodně od 35 do 60 °C (měřeno podle normy ASTM D 36).
Penetrační index (PI) oxidované živice je stanoven podle její penetrace a teplota měknutí je zřejmá odborníkovi v oboru (viz například The Shell Bitumen Handbook, str. 74 a 75, 1991) .
Oxidovaná živice se míchá s termoplastickým kaučukem. Oxidovaná živice se může výhodně míchat s jedním nebo více různými typy termoplastických kaučuků.
Ačkoli se ve shodě s tímto vynálezem může vhodně používat široký rozsah termoplastických kaučuků, výhodné termoplastické kaučuky obsahují případně hydrogenované • · · · • « * fcfc * · • · • fc · » * · · · · · • · « * · · fc • · · · · · « * fc fcfcfc ··fc • · · · •fc ··· «fc fcfc blokové kopolymery, které obsahují alespoň dva póly(monovynilaromatické uhlovodíkové) bloky a alespoň jeden centrální blok poly(konjugovaného dienu), tvořící spojitou sít.
Výhodné složky blokových kopolymerů jsou vybrány ze skupiny složené z blokových kopolymerů obecných vzorců
A(BA)m nebo (AB)nX, kde
A představuje blokový kopolymer převážně poly(monovinylaromatického uhlovodíku),
B představuje převážně blok poly(konjugovaného dienu),
X představuje zbytek vícevazného kopulačního činidla, n představuje celé číslo >1, výhodně >2 a m představuje celé číslo >1, výhodně m je 1.
Výhodně bloky A představují převážně polystyrénové bloky a bloky B představují převážně polybutadienové bloky nebo převážně polyisoprenové bloky.Používaná vícevazná kopulační činidla zahrnují činidla běžně známá v technice.
Termínem převážně se míní, že příslušné bloky A a B jsou odvozeny hlavně od monomerů monovinylaromatických uhlovodíků a monomerů konjugovaných dienů, přičemž tyto monomery mohou být míchány s jinými strukturně příbuznými nebo nepříbuznými komonomery, např. monomery
Φ Φ · · φ · ♦ * ♦ · · • · Φ · · · · 9 9 9 fi>
• •φ ΦΦ · « · Φ · •Φ ΦΦΦ Φ « * ΦΦΦΦΦΦ
Φ·ΦΦ·Φ · · •ΦΦ ΦΦ ΦΦ ΦΦΦ ·Φ ΦΦ monovinylaromatického uhlovodíku jako hlavní složka a malými množstvími (do 10 %) jiných monomerů nebo butadienem smíchaným s isoprenem nebo malými množstvími styrenu.
Výhodněji obsahují blokové kopolymery čisté polystyrénové, čisté polyisoprenové nebo čisté polybutadienové bloky, z nichž polyisoprenové nebo polybutadienové bloky mohou být selektivně hydrogenovány na nejvýše zbytkovou ethylenovou nenasycenost 20 %, výhodněji méně než 5 % jejich původního obsahu nenasycenosti před hydrogenací. Avšak blokové kopolymery výhodně nejsou selektivně hydrogenovány. Výhodněji mají používané blokové kopolymery strukturu ABA, kde A má zdánlivou relativní molekulovou hmotnost od 3000 do 100 000, výhodně od 5000 do 25 000 a dvoubloky AB mají zdánlivou relativní molekulovou hmotnost v rozsahu od 50 000 do 170 000. Dvoublok AB má výhodně zdánlivou relativní molekulovou hmotnost v rozsahu od 70 000 do 120 000.
Termínem zdánlivá relativní molekulová hmotnost, jak je použit v popisu, se míní molekulová hmotnost polymeru změřená gelovou permeační chromatografii (GPC) za použití polystyrénových kalibračních standardů.
Původně připravené bloky poly(konjugováného dienu) obvykle obsahují od 5 do 65 % hmotnostních vinylových skupin, pocházejících z 1,2-polykondenzace vzhledem k molekulám konjugovaných dienů a výhodněji obsah vinylu je od 10 do 55 % hmotnostních.
Hotový blokový kopolymer pro použití podle tohoto vynálezu obvykle obsahuje polymerizované vinylaromatické uhlovodíkové monomery v množství od 10 do 60 % hmotnostních • · · · · *
9 9 9 · · ·
99 9 9
9 9 9 9 9
9 9 9 9
9999 9 9 99 9 a výhodně od 15 do 45 % hmotnostních.
Zdánlivá relativní molekulová hmotnost celého blokového kopolymeru bude obvykle v rozsahu od 100 000 do 500 000 a výhodně v rozsahu od 250 000 do 450 000, nejvýhodněji v rozsahu od 350 000 do 400 000.
Jako příklady vhodných čistých blokových kopolymerů mohou být zmíněny KRATON G-1651, KRATON G-1654, KRATON G-1657, KRATON G-1650, KRATON G-1701, KRATON D-1101, KRATON D-1102, KRATON G-1107, KRATON D-llll, KRATON D-1116, KRATON D-1117, KRATON D-1118, KRATON D-1122, KRATON D-1135X, KRATON D-1184, KRATON D-1144X, KRATON D-1300X, KRATON D-4141 a KRATON D-4158 (KRATON je ochranná známka).
Tento vynález dále poskytuje živičný prostředek získatelný jakýmkoli z výše uvedených způsobů. Takový živičný prostředek je velmi přitažlivý, jelikož vykazuje jak dobrou výkonnost při nízkých teplotách, tak dobrou odolnost proti rozjíždění při vysokých teplotách.
Tato živice má vhodně penetraci v rozsahu od 30 do 300 dmm, výhodně od 100 do 200 dmm (měřeno podle normy ASTM D 5 při 25 °C) a teplotu měknutí v rozsahu od 50 do 120 °C, výhodně od 60 do 100 °C (měřeno podle normy ASTM D 36).
Tento živičný prostředek má hodnotu G /sin δ alespoň 1 kPa (při 64 °C), výhodně v rozsahu od 1 do 2 kPa (při 64 °C) a hodnotu m alespoň 0,30 (při -6 °C), výhodně alespoň 0,33 (při -6 °C), (jak hodnota G /sin δ tak hodnota m jsou definovány v Superpave Series No. 1 (SP-1), Asphalt Institute, přičemž tento dokument je zde zahrnut v odkazech).
♦ 4 »· ·»
4 4 · · 4 • 4 4 · <b
9 9 9 9 · · · 4 4 *··» 4· rt 4 ♦ · ·· • 4 4 * • · · ·
4·4 444 *
Plnidla, jako saze, oxid křemičitý a uhličitan vápenatý, stabilizátory, antioxidanty, pigmenty a rozpouštědla jsou známa pro použití v živičných prostředcích podle tohoto vynálezu v koncentracích známých v technice.
Tento vynález ještě dále poskytuje použití živičných prostředků jak jsou popsány výše v asfaltových směsích pro použití na silnicích.
Tento vynález bude nyní objasněn prostřednictvím následujících příkladů.
Příklady provedeni vynálezu
Příklad 1
Oxidovaná živice mající PI 0,8 byla získána podrobením živice o PI -0,7 katalytickému foukacímu postupu za použití kyseliny fosforečné jako katalyzátoru, načemž získaná foukaná živice byla smíchána s naftenovým tavidlem. Tato oxidovaná živice byla poté míchána při teplotě 180 °C po dobu 1 hodiny s 2 % hmotnostními nehydrogenovaného radiálního polystyren-polybutadien-polystyrenového blokového kopolymerů, vztaženo na veškerý živičný prostředek. Tento blokový kopolymer měl obsah styrenu 30 % váhových, zdánlivou relativní molekulovou hmotnost 380 000 a obsahoval polystyren-polybutadienový dvoublok mající zdánlivou relativní molekulovou hmotnost 112 000. Hlavní vlastnosti takto získaného živičného prostředku jsou uvedeny v horní části tabulky 1.
Získaný živičný prostředek byl poté podroben testu
9 9 • e · · · · * · · ♦ · · · • · · · · • · 9 9 · · • 9 · # ·
9 99 99 99 9 svinováním tenkého filmu v sušárně (ASTM testovací methoda D-2572), poté byl dále podroben simulaci stárnutí v tlakové simulační nádobě (AASHTO PPI). Hlavní vlastnosti živičného prostředku po těchto testech simulace stárnutí jsou ukázány ve spodní části tabulky 1.
Příklad 2
Způsob byl proveden podobným postupem jako v příkladu 1 s tím rozdílem, že živice mající PI -0,9, která nebyla podrobena oxidačnímu zpracování, byla smíchána se 4 % hmotnostními radiálního polystyren-polybutadien-polystyrenového blokového kopolymerů, vztaženo na veškerý živičný prostředek. Hlavní vlastnosti takto získaného neoxidovaného živičného prostředku jsou uvedeny v horní části tabulky 1.
Živičný prostředek byl poté podroben testu svinováním tenkého filmu v sušárně (ASTM testovací metoda D-2572), poté byl dále podroben simulaci stárnutí v tlakové simulační nádobě (AASHTO PPI). Hlavní vlastnosti živičného prostředku po těchto testech simulujících stárnutí jsou ukázány ve spodní části tabulky 1.
9 9 9 9 * • · · · · · • · · 9 9
9 9 9 9 9
9 9 9 ·
9··9 9 9 99
9 9 9
9 9 9
9 9 · « · 9 · · · · ♦ »
9 « »
Tabulka 1
Živičný prostředek
Příklad 1
Příklad 2
Před RTFOT/PAV
Penetrace při 25 °C, dmm 151 113
Teplota měknutí (R&B), °C 49,5 62,9
Viskozita při 135 °C, Pa.s 0,764 0,818
G*/sin δ při 64 °C, kPa 1,13 1,23
Po RTFOT
G*/sin δ při 64 °C, kPa 3,87 2,47
Po RTFOT/PAV
G*/sin δ při 19 °C, kPa 2082 4094
Tuhost při -24 °C, MPa 124 278
Hodnota m při -24 °C 0,333 0,317
Z tabulky 1 bude jasné že živičný prostředek připravený v souladu s tímto vynálezem (příklad 1) vykazuje
i) zlepšenou odolnost proti rozježdění při vysokých teplotách (po RTFOT) a ii) zlepšenou výkonnost při nízkých teplotách (po RTFOT/PAV), ve srovnání s živičným prostředkem mimo rozsah tohoto vynálezu (příklad 2).
Jde o poznatek, který je zvláště překvapující, vezme-li se do úvahy, že v příkladu 1 je použito mnohem méně blokového kopolymeru.
ΡΫ Μ-ϊϊ'Μ • · · · · · · · · ·· • · · · « · · · · · · « • · · » · · ···· • · · ·· « « 4 «44444 ······ 4 4 ···· 4· 4« «44 «· tt

Claims (13)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob přípravy živičného prostředku, vyznačující se tím, že se míchá oxidovaná živice, mající penetrační index alespoň 0, s termoplastickým kaučukem, který je přítomen v množství méně než 5 % hmotnostních, vztaženo na veškerý živičný prostředek, při zvýšené teplotě.
  2. 2. Způsob podle nároku 1,vyznačuj ící se tím, že živice má penetrační index nejvýše 5.
  3. 3. Způsob podle nároku 3,vyznačuj ící se tím, že živice má penetrační index v rozsahu od 0 do 2.
  4. 4. Způsob podle kteréhokoli nároku od 1 do 3, vyznačující se tím, že termoplastický kaučuk je přítomen v množství méně než 3 % hmotnostní.
  5. 5. Způsob podle nároku 4,vyznačuj ící se tím, že termoplastický kaučuk je přítomen v množství od 0,1 do 2,5 % hmotnostního.
  6. 6. Způsob podle kteréhokoli nároku od 1 do 5, vyznačující se tím, že živice obsahuje katalyticky foukanou živici.
  7. 7. Způsob podle kteréhokoli nároku od 1 do 6, vyznačující se tím, že termoplastický kaučuk obsahuje případně hydrogenovaný blokový kopolymer, který obsahuje alespoň dva koncové poly(monovinylaromatické uhlovodíkové) bloky a alespoň jeden centrální blok póly(konjugovaného dienu).
    • · · · · · · · · · · • · · · ft · * · ft · · · • ft· · · · ···· • · · · · · · · ···«·· • ••••ft · · ···· · · ·ft ··· · · ··
  8. 8. Způsob podle nároku 7,vyznačuj ící se tím, že blokový kopolymer má obecný vzorec
    A(BA)m nebo (AB)nX, kde
    A představuje blokový kopolymer převážně poly(monovinylaromatického uhlovodíku),
    B představuje převážně blok poly(konjugovaného dienu),
    X představuje zbytek vícevazného kopulačního činidla, n představuje celé číslo alespoň 1, a m představuje celé číslo alespoň 1.
  9. 9. Způsob podle nároku 8,vyznačuj ící se tím, že bloky A jsou převážně polystyrénové bloky a bloky B jsou převážně polybutadienové bloky nebo převážně polyisoprenové bloky.
  10. 10. Způsob podle nároku 8 nebo 9, vyznačuj ící se t í m, že dvoubloky připravené z A a B mají zdánlivou relativní molekulovou hmotnost v rozsahu od 50 000 do
    170 000.
  11. 11. Způsob podle kteréhokoli nároku od 1 do 10, vyznačující se tím, že teplota je v rozsahu od 160 do 220 °C.
    94 » · · « • *· • · *· • 4 4 4
    4 4 4
    444 444
    - 13
  12. 12. Živičný prostředek získatelný způsobem definovaným v kterémkoli z nároků 1 až 11.
  13. 13. Použití živičného prostředku jak je definován v nároku 12 v asfaltové směsi pro aplikaci na silnicích.
CZ0374798A 1996-05-20 1997-05-16 Zpusob prípravy zivicného prostredku, zivicný prostredek a jeho pouzití CZ296429B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP96303570 1996-05-20

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ374798A3 true CZ374798A3 (cs) 1999-12-15
CZ296429B6 CZ296429B6 (cs) 2006-03-15

Family

ID=8224946

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ0374798A CZ296429B6 (cs) 1996-05-20 1997-05-16 Zpusob prípravy zivicného prostredku, zivicný prostredek a jeho pouzití

Country Status (26)

Country Link
US (1) US5863971A (cs)
EP (1) EP0900254B1 (cs)
CN (1) CN1133700C (cs)
AR (1) AR007158A1 (cs)
AT (1) ATE251657T1 (cs)
AU (1) AU705369C (cs)
CA (1) CA2252453C (cs)
CZ (1) CZ296429B6 (cs)
DE (1) DE69725437T2 (cs)
DK (1) DK0900254T3 (cs)
ES (1) ES2203809T3 (cs)
HK (1) HK1016204A1 (cs)
HR (1) HRP970258B1 (cs)
ID (1) ID16922A (cs)
MY (1) MY119432A (cs)
NO (1) NO312906B1 (cs)
NZ (1) NZ333458A (cs)
PL (1) PL189068B1 (cs)
PT (1) PT900254E (cs)
RU (1) RU2208618C2 (cs)
SI (1) SI0900254T1 (cs)
SK (1) SK282735B6 (cs)
TR (1) TR199802383T2 (cs)
TW (1) TW426715B (cs)
WO (1) WO1997044396A1 (cs)
ZA (1) ZA974259B (cs)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2318121A (en) * 1996-10-11 1998-04-15 Shell Int Research Bituminous compositions and a process for their preparation
US6060542A (en) * 1997-05-16 2000-05-09 Shell Oil Company Bitumen compositions and a process for their preparation
FR2777896B1 (fr) * 1998-04-28 2001-03-23 Entpr Jean Lefebvre Procede de preparation d'un bitume modifie par un polymere elastomere,et utilisation de ce bitume modifie
RU2006135349A (ru) * 2004-04-14 2008-05-20 Кратон Полимерз Рисеч Б.В. (Nl) Модифицированная полимером битумная композиция, применяемая в композиции битумных вяжущих средств или в компзиции кровельного материала
US7374659B1 (en) 2004-06-22 2008-05-20 Asphalt Technology, Llc. Methods and systems for modifying asphalts
GB2422975B (en) * 2005-02-08 2007-12-12 Imagination Tech Ltd Conversion of video data from interlaced to non-interlaced format
KR101947862B1 (ko) * 2007-04-20 2019-02-13 헤리티지 리서치 그룹 중합체-개질 아스팔트 조성물
MX2009011561A (es) * 2007-05-01 2009-11-10 Kraton Polymers Us Llc Composicion aglutinante bituminosa y proceso para preparar la misma.
US7906011B2 (en) * 2008-06-13 2011-03-15 Asphalt Technology Llc Methods and systems for manufacturing modified asphalts
US9074099B2 (en) 2010-02-23 2015-07-07 Shell Oil Company Bituminous composition
CA2789876A1 (en) 2010-02-23 2011-09-01 Shell Internationale Research Maatschappij B.V. Bituminous composition
PL215185B1 (pl) 2010-05-28 2013-11-29 Andrzej Janiczek Sposób wytwarzania polimerycznego materialu budowlanego na bazie siarki odpadowej i odpadów flotacyjnych z flotacji rudy miedzi
WO2012004199A1 (en) 2010-07-06 2012-01-12 Shell Internationale Research Maatschappij B.V. Bituminous composition
CN103270104B (zh) 2010-12-21 2014-12-10 国际壳牌研究有限公司 具有降低的硫化氢排放的沥青组合物
JP2014511925A (ja) 2011-04-07 2014-05-19 シエル・インターナシヨネイル・リサーチ・マーチヤツピイ・ベー・ウイ 瀝青組成物
RU2550888C2 (ru) * 2012-12-13 2015-05-20 Гордей Кириллович Корнейчук Способ приготовления резинобитумной композиции
US20150133586A1 (en) * 2013-10-17 2015-05-14 Innophos, Inc. Use of styrene butadiene block co polymers having reduced styrene content in the preparation of polymer modified asphalt binder

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1490183A (en) * 1974-10-03 1977-10-26 Tarmac Bitumen Prod Ltd Bituminous compositions
DE2448795C3 (de) * 1974-10-12 1978-11-23 Rohrisolierbau Gmbh, 4040 Neuss Isolier- und Einbettungsmasse für unterirdisch zu verlegende Rohrleitungen
GB2041951B (en) * 1979-01-20 1983-05-05 British Petroleum Co Bituminous compositions
DE3270964D1 (en) * 1981-06-29 1986-06-12 Shell Int Research Preformed membrane comprising a bitumen/thermoplastic rubber layer
US4454269A (en) * 1982-12-30 1984-06-12 Chevron Research Company Method for preparing industrial grade asphalt using an asphalt-polymer blend
FR2582010B1 (fr) * 1985-05-15 1987-09-18 British Petroleum Co Composition a base de bitume et d'elastomeres et leur application a l'amortissement des vibrations
US4745155A (en) * 1986-09-25 1988-05-17 Owens-Corning Fiberglas Corporation Emulsified crack or joint filler
IT1241153B (it) * 1990-05-18 1993-12-29 Euron Metodo per preparare miscele stabili bitume-polimero
US5151456A (en) * 1991-05-28 1992-09-29 Koch Industries, Inc. Emulsified sealant having a high solids content
US5182319A (en) * 1991-09-27 1993-01-26 Tamko Asphalt Products, Inc. Pressure sensitive bituminous compositions
US5270361A (en) * 1992-02-25 1993-12-14 Bitumar R. & D. (2768836 Canada Inc.) Asphalt composition and process for obtaining same
JPH05262990A (ja) * 1992-03-18 1993-10-12 Cosmo Sogo Kenkyusho:Kk アスファルト組成物
US5342866A (en) * 1992-12-30 1994-08-30 Owens-Corning Fiberglas Technology Inc. Oxidized asphalt rubber system
BE1007336A3 (fr) * 1993-07-29 1995-05-23 Fina Research Compositions bitumineuses pour materiaux d'insonorisation.

Also Published As

Publication number Publication date
CN1218492A (zh) 1999-06-02
CZ296429B6 (cs) 2006-03-15
CN1133700C (zh) 2004-01-07
SK158598A3 (en) 1999-05-07
NO312906B1 (no) 2002-07-15
DE69725437D1 (de) 2003-11-13
HK1016204A1 (en) 1999-10-29
CA2252453A1 (en) 1997-11-27
CA2252453C (en) 2009-11-24
AU3092297A (en) 1997-12-09
EP0900254A1 (en) 1999-03-10
NO985384L (no) 1998-11-19
RU2208618C2 (ru) 2003-07-20
PT900254E (pt) 2004-02-27
PL330015A1 (en) 1999-04-26
JP2000510897A (ja) 2000-08-22
PL189068B1 (pl) 2005-06-30
AR007158A1 (es) 1999-10-13
TR199802383T2 (xx) 2000-07-21
ID16922A (id) 1997-11-20
AU705369C (en) 2002-05-02
SI0900254T1 (en) 2004-02-29
AU705369B2 (en) 1999-05-20
TW426715B (en) 2001-03-21
NO985384D0 (no) 1998-11-19
ZA974259B (en) 1997-12-18
US5863971A (en) 1999-01-26
WO1997044396A1 (en) 1997-11-27
JP4105766B2 (ja) 2008-06-25
HRP970258B1 (en) 2002-04-30
DE69725437T2 (de) 2004-08-12
DK0900254T3 (da) 2004-01-19
NZ333458A (en) 1999-07-29
MY119432A (en) 2005-05-31
ES2203809T3 (es) 2004-04-16
ATE251657T1 (de) 2003-10-15
EP0900254B1 (en) 2003-10-08
HRP970258A2 (en) 1998-04-30
SK282735B6 (sk) 2002-11-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ374798A3 (cs) Způsob výroby bitumenových kompozic
EP0900253B1 (en) Bitumen compositions and a process for their preparation
US5939474A (en) Bitumen compositions and a process for their preparation
US6060542A (en) Bitumen compositions and a process for their preparation
AP1005A (en) A bitumen-rubber composition for use in asphalt mixtures for road applications.
JP4105766B6 (ja) ビチューメン組成物の製造方法
KR100473664B1 (ko) 비튜멘조성물제조방법
RU2181130C2 (ru) Битумные композиции и способ их получения
KR100516340B1 (ko) 비튜멘조성물및그의제조방법
AU4464799A (en) Process for preparing bitumen compositions
HRP960561A2 (en) Bitumen compositions and a process for their preparation

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20140516