CZ330897A3 - Způsob kondicionování jemně rozemletých látek pomocí zvlhčení mlecího prostoru - Google Patents

Způsob kondicionování jemně rozemletých látek pomocí zvlhčení mlecího prostoru Download PDF

Info

Publication number
CZ330897A3
CZ330897A3 CZ973308A CZ330897A CZ330897A3 CZ 330897 A3 CZ330897 A3 CZ 330897A3 CZ 973308 A CZ973308 A CZ 973308A CZ 330897 A CZ330897 A CZ 330897A CZ 330897 A3 CZ330897 A3 CZ 330897A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
conditioning
sugar
substances
air
powdered sugar
Prior art date
Application number
CZ973308A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ292406B6 (cs
Inventor
Theodor Cronewitz
Thomas Dr. Michelberger
Hans-Werner Weinz
Original Assignee
Südzucker Aktiengesellschaft Mannheim/ Ochsenfurt
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Südzucker Aktiengesellschaft Mannheim/ Ochsenfurt filed Critical Südzucker Aktiengesellschaft Mannheim/ Ochsenfurt
Publication of CZ330897A3 publication Critical patent/CZ330897A3/cs
Publication of CZ292406B6 publication Critical patent/CZ292406B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C13SUGAR INDUSTRY
    • C13BPRODUCTION OF SUCROSE; APPARATUS SPECIALLY ADAPTED THEREFOR
    • C13B50/00Sugar products, e.g. powdered, lump or liquid sugar; Working-up of sugar
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B02CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
    • B02CCRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
    • B02C23/00Auxiliary methods or auxiliary devices or accessories specially adapted for crushing or disintegrating not provided for in preceding groups or not specially adapted to apparatus covered by a single preceding group
    • B02C23/18Adding fluid, other than for crushing or disintegrating by fluid energy

Landscapes

  • Food Science & Technology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Disintegrating Or Milling (AREA)
  • Polysaccharides And Polysaccharide Derivatives (AREA)
  • Sampling And Sample Adjustment (AREA)
  • Finish Polishing, Edge Sharpening, And Grinding By Specific Grinding Devices (AREA)
  • Medical Preparation Storing Or Oral Administration Devices (AREA)
  • Polishing Bodies And Polishing Tools (AREA)
  • Seasonings (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Silicates, Zeolites, And Molecular Sieves (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Fertilizers (AREA)
  • Compounds Of Unknown Constitution (AREA)
  • Compounds Of Alkaline-Earth Elements, Aluminum Or Rare-Earth Metals (AREA)
  • Crushing And Pulverization Processes (AREA)
  • Solid-Sorbent Or Filter-Aiding Compositions (AREA)
  • Confectionery (AREA)

Description

Způsob kondicionování jemně rozemletých látek pomocí zvlhčení mlecího prostoru
Vynález se týká zlepšeného způsobu výroby kondicionovaného prášku z hrubozrných nebo krystalických látek, zejména pro výrobu kondicionovaného práškového cukru.
Dosavadní_stav_tectoikj
Práškový cukr je výrobek vyrobený rozmělněním krystalického cukru, jehož velikost zrna je obecně menší než 0,1 mm. Velký povrch mletého cukru ovlivňuje spolu s dobrou rozpustností sacharózy ve vodě silně skladovatelnost práškového cukru. Tak má práškový cukr mletý v suché atmosféře v důsledku mlecího pochodu a s ním spojeného natavení cukru na lomové ploše a rychlého ochlazení v proudu vzduchu sklovité struktury na svém povrchu.Při záznamu adsorpčních isotherm se ukazuje , Že tento práškový cukr je schopen adsorbovat velká množství vody.Pohlcením vody se na povrchu zrn práškového cukru vyvolá pochod rekrystalizace. Při tom se pohlcená voda opět _ rychle uvolní · Když vznikne v práškovém cukru tento pochod pohlcování popřípadě výdeje vody, dojde na povrchu práškového cukru k jeho zvlhčení a slepení. Práškový cukr ztvrdne / Roth,Dissertation 1976,Universitát Karlsruhe,” Amorphisierung bei der Zerkleinerung und Rekristalisation .
ais Ursachen der Agglomeration im Puderzucker '*/.
Je známo, Že se instalací kondicionovač nich zařízení zařazených za mlým práškového cukru, to znamená zařízení,která zvyšují skladovatelnost práškového cukru nastavením určité teploty a vllSkosti vzduchu, se dosáhlo toho, Že se pochod pohlcování a výdeje vody posunul do oblasti kondicionovačního zařízení a mohl se vyrobit práškový cukr, který se dal skladovat.
Při tom se ukazuje , že je nevýhodné, Že se v připojení k mlýnu práškového cukru musí instalovat kondicionovační zařízení, ktará jsou drahá a náročná na prostor. Kromě toho je kondicionování připojené za mletí náročné na čas.
Technický problém, který je základem předloženého vynálezu spočívá tedy v tom, Že se má dát k dispozici způsob výroby kondicionováného prášku z hrubozrnitých nebo krystalických látek, zejména z krystalického cukru,který umožňuje v co nejkratší době a bez velkého stavebního nákladu vyrábět dobře skladovatelný, to znamená kondicionovaný prášek.
Pods ťďt^výnál e^”- ” “ ' ““
Technický problém,který tvoří základ vynálezu se vyřeší tím, že se dá k dispozici způsob výroby kondicionováného prášku, zejména kondicio novaného práškového cukru,přičemž použitá nebo použité hrubozrnité nebo jemně krystalické látky, zejména použitý cukr, se rozemele a kondicionuje a přičemž kondicionování látek se provádí během rozemílání. Vynález tedy navrhuje, aby se
kondicionování, to znamená zpracování látek provádí způsobem, při kterém cukr při skladování již netvrdne, neprovádělo v odděleném kroku kondicionování, navazujícím na pochod mletí, nýbrž současně s mletím. Vynález má tedy tu výhodu,že kondicionované látky , zejména kondicionovaný cukr, existuje již porozemletí, takže odpadá časově náročné dodatečné zpracování. Kromě toho není nutné, uspořádat v připojení k mlýnu prášku zvláštní kondicionovační zařízení, neboí kondicionování se provádí již v samotném mlecím prostoru.
Vynález se týká ve zvláště výhodném provedení výroty kondicionovaného práškového cukru z cukru, například galaktózy nebo s výhodou sacharózy, která může být například přítomna jako rafináda EG-kvalita I / nebokrystalického cukru /EG-kvalita II /. Samozřejmě se vynález může použít i u látek jiného složení,ale stejných nebo podobných vlastností. Takovéto, hrubozrnnóu nebo krystalickou strukturu mající látky mohou být i pektiny. Podle vynálezu se mohou společně v jediném kroku způsobu rozemílat a kondicionovat i směsi látek různého složení, ” ”’’Výhál^”Š¥“ve ^hodném přípádů^provedění’^^” výše uvedeného způsobu^ktefý se provádí při zvýšené vlhkosti vzduchu, zejména s výhodou při absolutní vlhkosti vzduchu / v g vody na kg suchého vzduchu / minimálně 17g/kg, s výhodou 17 g/kg až 30 g/kg a nejvýhodněji při 25 až 26 g/kg.Kondicio9 ·
-4nování probíhající tedy během rozemílání se tedy ve výhodném provedení provádí jedině tím, že se v mlecím prostoru zvýší vlhkost vzduchu. Použití pomocných látek pro mletí , jako například organických rozpouštědel, není nutné, nýbrž je ve výhodném provedení vynálezu vyloučeno.
Vynález se týká také výše uvedeného způsobu, při kterém se kondicionování provádí při teplotách nejméně 25 °C, s výhodou 25°C až 70 °C,nejvýhodněji při 40 °C až 48 °C, a zejména při 45 °C.
Vynález se ale neomezuje výlučně na uvedené minimální hodnoty vlhkosti vzuchu a teploty. Sozhodující pro úspěšné provedení vynálezu je zejména současnost rozemílání a kondicionování, přičemž se parametry, které se mají pro kondidonování mají nastavit, dají jednoduše zjistit,když se kondicionování posuzuje pomocí stanovení aw hodnoty /reaktivity vody/,počtu hrudek nebo podílu invertního cukrvyů parametry se odpovídajícím způsobem přizpůsobí.
Podle vynálezu je výhodné,když se taplota a vlhkost vzduchu udržují během kondicionování a rozemílání konstantní, například pomocí elektronickýcz regulačních zařízení.
Konečně se vynález týká i výše uvedeného způsobu,při kterém se v připojení k současně prováděnému rozemílání a kondicionování připojí meziskladování, jehož doba trvání je v podstatě určena technologickými parametry obvodu.
Optimální meziskladování zařazené s výhodou podle vynáelzu za kondicionování se může provést tím, že se mezi mlýn a balící stroj instaluje současně jako nádrž pufru jednoduchá míchací nádrž, která zaručuje definovanou dobu mezi skladování práškového cukru.Tato nádrž pro pufr umožňuje stglý pohyb práškového cukru.
Další výhodná provedení vynálezu lze odvodit z podnároků.
Přehieď^obrázků^navyýkrese
Vynález je blíže vysvětlen pomocí příkladů provedení a příslušných obr.
Tyto ukazují í obr. 1 schematické znázornění zařízení pro provádění způsobu podle vynálezu, obr. 2 grafické znázornění Časového průběhu a - hodnoty při různých vlhw kostech vzduchu rozemílaných vzorků práškového cukru, obr. 3 grafické znázornění Časového prů běftu aw-hodnoty v závislosti na době trvání dále zařazeného meziskladování, Obr, 4 grafické znázornění časového průběhu aw-hodnoty v závislosti na době trvání dále zařazeného meziskladování bez přívodu kondicionovačního vzduchu.
- vyná
-6Příklad 1
Výroba kondicionováného práškového cukru ze sacharózy
Obr. 1 ukazuje schematicky konstrukci zařízení 100 s mlecím prostorem,používaného podle vynálezu. Toto zahrnuje mlecí prostor 1, jakož i odváděči šachtu 2,propust 3 jamkového kola,jakož i dopravní šnek 5· Mlecí prostor má mlýn 7 s přívodní šachtou 9 pro cukr a nasávací otvor
8. Mlecí prostor 1 má dále filtr 11 jakož i ventilátor 13 · Konečně je v mlecím prostoru 1 umístěno zvlhčovači zařízení 19,které má dvě trysky 21, probíhající navzájem rovnoběžně.Tyto se uvádí do činnosti v případě,Že se nedosáhne požadovaná hodnota vlhkosti vzduchu, pomocí elektronického regulátoru,který má digitální signál požadovaného a skutečného stavu pro indikaci absolutní vlhkosti vzduchu v mlecím prostoru 1 . Obr. 1 představuje dále topné zařízení.
Funkce zařízení 100 probíhá následovně:
Pomocí topného zařízení 23 se v mlecím prostoru 1 nastaví konstantní teplota 40 °C s rozsahem kolíbání + 1 °C. Zvlhčovači zařízení 19 je dimenzováno tak, aby se umožnilo ,aby vzduch mlecího prostoru 1 obsahoval 18 g voda na kg suchého vzduchu.K tomu slouží trysky 21, které při rozprašování vyrábí částice vody s průměrem 5 um. Jakmile se nastaví v mlecím prostoru 1 požadované klima,plní se přes přívodní šachtu <· ·
krystalický cukr Z do mlýna 7 a rozemílá se , Mletí se tedy provádí v temperovaném a zvlhčeném mlecím prostoru 1 / objem mlecího prostoru 1 :
193 mV· Množství vzduchu nasátého do mlýna 7 přes nasávací otvor 8 je 2.000 m^/h, Množství oplachovacího vzduchu SL slouží pro očišťování filtru 11 . Výkon prosazení ventilátoru 13 . který je zařazen za filtrecm 11 , je 2.520 m^/h. Ventilátor 13 odvádí jak oplachovací vzduch SL tak i nasávaný vzduch AL z mlýna 7. Nasávaný vzduch AL pro mlýn 7 pochází přímo z mlecího protoru 1, zatím co oplachovací vzduch SL je suchý řídící vzduch , který se do mlecího pro storu 1 dostává zvenku.
Zařízení 100, znázorněné na obr. 1 , bylo použito pro zkoumání různých nastavení obsahu vlhkosti ve vzduchu mlecího prostoru 1 12 až g/kg suchého vzduchu , přičemž teplota dosažená topným zařízením 23 se musí udržovat pomocí regulačního zařízení,které je tomuto topnému zařízení integrováno, na konstantní výši.
Obr. 2 znázorňuje časový průběh a -hodnoty vzorků práškového vzduchu / sacharozy / - měřeno při 40 °C, přičemž vzorky byly mlety při různých obsazích vlhkosti ve vzduchu mlecího prostoru 1 .
Pod pojmem aw-hodnota / aktivita vody / se rozumí ta relativní vlhkost, která musí panovat v atmosféře obklopující vzorek, aby se zabránilo jakékoliv výměně vody mezi vzorkem a vzduchem.
····· · ·· ·· ··· • · · ··«« ·· • 4> ·<··»♦ * · · · · · · · · · · • · · · · · · ··· * ··· ·· ·· ·'
Uvádí se v jednotkách 0 až 1 a podle toho vypovídá , jaká relativní vlhkost se nastaví v uzavřeném prostoru nad vzorkem látky při definované teplotě.
V případech, při kterých práškový cukr není kondicionován, se pozoruje, Že od určitého časového okamžiku po odběru vzorku z mlecího prostoru 1 dojde k rychlé desorpci vlhkostinashromážděné v práškovém cukru. Časový průběh awhodnoty ukazuje charakteristicku ve tvarů písmene S .Jestliže je práškový cukr kondicionován, pak se tento průběh křivky ve tvaru písmene S neobjeví.Jak bylo seznáno existuje přímá sou vislost mezi chováním a^hodnoty po určitý časový interval po odběru vzorku a chováním práškového cukru při skladování.
Obr. 2 ukazuje vzorky čerstvě rozemletého práškového cukru,kterjé byly nyní vyrobeny při různých nastaveních vlhkosti v mlecím prostoru 1 · Průběh křivek ve tvaru písmene S se najde u vzorků práškového cukru,které byly vyrobeny při obsahu vlhkosti 12 až 15 g/kg a plynulý průběh se našel u vzorků, které byly vyrobeny při obsahu vlhkosti 17 až 26 g/kg.Čerstvě rozemletý práškový cukr ,který byl vyroben s obsahem vlhkosti vzduchu v mlecím prostoru 1 pře- „ vyšující 17 g/kg, je proto kondicionovaný. Proto je dodatečné, v připojení k mletí prováděné kondicionování zbytečné.
Konečně se dá také konstatovat, Že práškový cukr rozemletý podle vynálezu má i po delší době vynikající kvalitu. To se může dokázat kvanti-
•9 tativně například tím, Že se proseje sítem s velikostí ok 0,300 mm a nezbyde Žádný zbytek.
Kondicionovaný cukr nemá ani po skladování po dobu několika let za definovaných podmínek Žádnou tvorbu hrudek.
Příklad 2
Kondicionování práškového cukru s navazujícím meziskladováním
Aby se dosáhla standardní kvalita produktu, může být výhodné,uspořádat nádrž pro meziskladování rozemletého práškového cukru.K tomu se může modifikovat zařízení 100 podle obr. 1 , tak, že. se.mezi mlýnem 7 a neznázorněným balícím zařízením , například v návaznosti na šnek 8, umístí míchací nádrž, která je konstruována jako cirkulační nádrž, která slouží jako nádrž pro pufr popřípadě mezinádrŽ. Obr. 3 ukazuje časový průběh aw~hodnoty rozemletého práškového cukru během meziskladování v závislosti na době mezi skladování / měřeno při 40 °C /. Obsah vlhkosti vzduchu mlecího prostoru 1 bylo 25 až 26 g/kg suchého vzduchu / při teplotě 40 °C v mlecím prostoru 1 /, zatím co obsah vlhkosti během meziskladování v hlavovém prostrou míchací nádrže / recirkulace / bylo množství vyměněného'vzduchu 11 až 12 g/kg suchého vzduchu. Podle časového průběhu aw-hodnoty lze vzorky práškového cukru jako kondicionované odstupňovány od počátku až do ukončení meziskladování.
• · ·· ····
-10·»
Obr· 4 znázorňuje časový průběh a -hodnoty práškového cukru během kondicionování v závislosti na době trvání meziskladování /měřeno při 40 °C/. Obsah vlhkosti vzduchu mlecího prostoru 1 byl 17 g/kg suchého vzduchu,/40 ?C /$ zatím co se meziskladování provádělo bez p*í vodu temperovaného nebo zvlhčeného vzduchu · V nádržích pro pufr, použitých pro meziskladování, docházelo tedy pouze k recirkulaci, ale k žádnému kondicionování přídavkem temperovaného nebo zvlhčeného vzduchu.Podle časového průběhu a^-hodnoty jsou vzorky práškového cukru odstupňovány jako kondiconované od počátku až do ukončení meziskladování·

Claims (7)

1. Způsob kondicionování jemně rozemletých látek pomocí zvlhčení vzduchu mlecího prostoru, hrubozrnných a krystalických látek, při kterém se látky rozemelou a kondicionují , vyznačující se tím, že se kondicionování provádí během rozemílání.
2. Způsob podle nároku 1 , vyznačující se tím, že hrubozrnnými nebo krystalickými látkami je cukr.
3. Způsob podle jednoho z předcházejících nároků , vyznačující se tím, Že cukr je sacharóza.
4. Způsob podle jednoho z předcházejících nároků , vyznačující se tím, že se kondicionování látek provádí při zvýšeném obsahu vody.
5. Způsob podle jednoho z předcházejících nároků , vyznačující se tím,
Že se komdicionování látek provádí jejich roze’mletím při absolutní vlhkosti vzduchu minimálna 17 g vody /kg suchého vzduchu, s výhodou 20 g vody /kg suchého vzduchu▼
6. Způsob podle jednoho z předcházejících nároků , vyznačující se tím,
Že se kondicionování látek provádí jejich ro• 9 9
-12zemletím při teplotě nejméně 25 °C, s výhodou při 40 °C až 45 °C.
7. Způsob podle jednoho z předcházejícíh nároků, vyznačující se tí mk, že se se v návaznosti na kondicionování,prováděné během rozemílání,provádí meziskladování.
CZ19973308A 1996-10-22 1997-10-17 Způsob kondicionování jemně rozemletých látek pomocí zvlhčení mlecího prostoru CZ292406B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19643472A DE19643472C2 (de) 1996-10-22 1996-10-22 Verfahren zur Konditionierung von feinvermahlenem Zucker durch Mahlraumbefeuchtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ330897A3 true CZ330897A3 (cs) 1998-05-13
CZ292406B6 CZ292406B6 (cs) 2003-09-17

Family

ID=7809387

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19973308A CZ292406B6 (cs) 1996-10-22 1997-10-17 Způsob kondicionování jemně rozemletých látek pomocí zvlhčení mlecího prostoru

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP0838529B1 (cs)
AT (1) ATE231189T1 (cs)
CZ (1) CZ292406B6 (cs)
DE (2) DE19643472C2 (cs)
DK (1) DK0838529T3 (cs)
HU (1) HU220793B1 (cs)
PL (1) PL188066B1 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102007039838A1 (de) 2007-08-23 2009-02-26 Pfeifer & Langen Kg Mahlverfahren und Mahlprodukt
JP6449873B2 (ja) * 2013-07-18 2019-01-09 サンド・アクチエンゲゼルシヤフト 抗生物質のドライシロップ製剤用の粉末混合物
DE102017011980A1 (de) 2017-12-22 2019-06-27 Hosokawa Alpine Aktiengesellschaft Vorrichtung zum Zerkleinern und Mischen
FR3093518B1 (fr) * 2019-03-08 2021-05-21 Tereos Starch & Sweeteners Europe Compositions de sucre broyé ultrafin
WO2020183101A1 (fr) * 2019-03-08 2020-09-17 Tereos Starch & Sweeteners Europe Composition de sucre broye ultrafin et procede de preparation
LU500270B1 (en) 2021-06-10 2022-12-12 Lucas Brendler Carboxylic Acid Loaded Salt Carrier and the Method for Producing thereof
DE102021115047A1 (de) 2021-06-10 2022-12-15 André Brendler Carbonsäure beladener Salzträger und das Verfahren zur Herstellung davon

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2028470B2 (de) * 1970-06-10 1977-02-24 Süddeutsche Zucker AG, 6800 Mannheim; Bühler-Miag GmbH, 3300 Braunschweig Verfahren zum konditionieren von puderzucker
DE2829149A1 (de) * 1978-07-03 1980-01-17 Bennigsen Mackiewicz Verfahren und vorrichtung zur herstellung von puderzucker
DE3345974C2 (de) * 1983-12-20 1994-03-10 Schmidt Ulrich Dr Verfahren zum Mahlen von kristallinen Feststoffen
DE3839831A1 (de) * 1988-11-25 1990-05-31 Hoechst Ag Verfahren und vorrichtung zur produktschonenden mahlung und gleichzeitigen trocknung von feuchten celluloseethern

Also Published As

Publication number Publication date
EP0838529A3 (de) 1999-07-14
CZ292406B6 (cs) 2003-09-17
EP0838529B1 (de) 2003-01-15
HUP9701668A2 (hu) 1998-06-29
DK0838529T3 (da) 2003-05-12
DE59709140D1 (de) 2003-02-20
PL322757A1 (en) 1998-04-27
PL188066B1 (pl) 2004-12-31
DE19643472A1 (de) 1998-04-23
DE19643472C2 (de) 2001-05-23
EP0838529A2 (de) 1998-04-29
HU220793B1 (hu) 2002-05-28
ATE231189T1 (de) 2003-02-15
HU9701668D0 (en) 1997-12-29
HUP9701668A3 (en) 1998-10-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ330897A3 (cs) Způsob kondicionování jemně rozemletých látek pomocí zvlhčení mlecího prostoru
KR101385837B1 (ko) 미세 광물 분말 생성물의 제조 방법
JP2004536005A (ja) 有機材料から堆肥を作るための方法及び装置
JPS63310644A (ja) 米粒の加湿方法及びその装置
EP1317183B1 (en) Food materials with improved flavor and functionality due to size reduction in a modified atmosphere
JP2006512194A (ja) 穀物を精製するための方法及び設備
JP2006512194A5 (cs)
CN215586273U (zh) 一种基于复合肥料的一体化混合设备
CN220071919U (zh) 一种钕铁硼气流磨
JP2001009250A (ja) 粉体連続混練方法及び装置
JPH08198B2 (ja) 麦の製粉方法
JPS6274458A (ja) 製粉前処理装置
CN117654754A (zh) 一种纯皂粉的加工工艺
JPH0129900B2 (cs)
JPH084751B2 (ja) 白米加湿装置
JPH08319113A (ja) 消石灰の製造方法および製造装置
JPS61178041A (ja) 精米加工方法および装置
JPH01130740A (ja) 白米加湿方法及び装置
JPS60210975A (ja) 酒造米の加湿調質装置
JPS62102873A (ja) 籾玄米選別方法および装置
JPH07102327B2 (ja) 玄米加湿装置
JPS60160880A (ja) 酒造米の加湿調質方法および装置
JPS60257841A (ja) 精米加工方法および装置
JPS6344928A (ja) スラリ−製造装置
JPS5939177B2 (ja) 成型設備における竪型混練機の粉体レベル制御方法

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20171017