CZ31155U1 - Kokrystal krystalové formy baricitinibu a koformeru - Google Patents
Kokrystal krystalové formy baricitinibu a koformeru Download PDFInfo
- Publication number
- CZ31155U1 CZ31155U1 CZ2017-34202U CZ201734202U CZ31155U1 CZ 31155 U1 CZ31155 U1 CZ 31155U1 CZ 201734202 U CZ201734202 U CZ 201734202U CZ 31155 U1 CZ31155 U1 CZ 31155U1
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- baricitinib
- crystal
- theta
- crystalline form
- ray powder
- Prior art date
Links
Landscapes
- Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
- Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
Description
Oblast techniky
Technické řešení se týká kokrystalu krystalových forem baricitinibu, chemickým názvem 2-[l -ethylsulfonyl-3-[4-(7H-pyrrolo[2,3-d]pyrimidin-4-yl)pyrazol-l-yl]azetidin-3-yl]acetonitril, vzorce I s ko5 formerem X.
Koformer X je vybrán ze skupiny sestávající z benzensulfonové kyseliny, citrónové kyseliny, maleinové kyseliny, isonikotinamidu, sacharinu a šťavelové kyseliny.
Dosavadní stav techniky
Baricitinib vzorce II je inhibitor JAK1/JAK2 tyrosin kinázy a je určen pro léčbu revmatoidní artritidy. Další možné indikace zahrnují různé autoimunitní nemoci, jako jsou například psoriáza, diabetická nefropatie, atopická dermatitida, lupus a další (Drugs Fut 2013, 38, 611).
Poprvé je baricitinib zmíněn vpatentové přihlášce firmy Incyte W02009114512. V patentové pri15 hlášce je popsán fosfát baricitinibu, sůl baricitinibu s trifluorooctovou kyselinou, stejně tak jako příprava volného baricitinibu.
Další patentová přihláška společnosti Incyte WO2010039939 popisuje použití baricitinibu pro léčbu některých nemocí očí jako například syndrom suchého oka (SSO).
Je popsáno několik krystalových forem volného baricitinibu. Patentová přihláška firmy Sun Pharma20 ceutical Industries Ltd WO2015145286 popisuje amorfní formu baricitinibu. Stejná společnost v další patentové přihlášce WO2015166434 popisuje krystalovou formu volného baricitinibu charakterizovanou difrakčními píky XRPD CuKa: 2,98; 3,48; 3,52; 4,65; 5,31; 5,43; 5,75; 5,91 a 7,06.
-1 CZ 31155 Ul
Dále jsou firmou Egis Pharmaceuticals popsány další dvě krystalové formy volného baricitinibu, které byly publikovány 27. listopadu 2015 (IPCOM000244270D). První krystalová forma je charakterizo-
25,52. Druhá z popisovaných forem byla připravena zahříváním první formy na 120 °C a je charakterizována difrakčními píky XRPD CuKa: 4,13; 12,42; 13,97; 14,96; 16,25; 16,49; 18,83; 19,21; 25,05; 25,54.
Patentová přihláška CN105693731 firmy Shanghai Biotech se zabývá přípravou nového polymorfu volného baricitinibu. Stejná společnost podala další přihlášku CN105566332 popisující dvě formy baricitinibu trifluoroacetátu.
Další forma - baricitinib dichloroacetát je popsána ruskou společností R-Pharm v patentu RU2603959C.
Další patentová přihláška CN105294699 společnosti Shanghai Xunhe Pharma popisuje metodu pro přípravu baricitinibu. Patentová přihláška CN05541891 od Southeast Univ se zabývá přípravou intermediátů v syntéze baricitinibu a jejich aplikací na syntézu baricitinibu.
Patentová přihláška WO2016125080 od firmy Sun Pharmaceutical Industries Ltd popisuje proces přípravy baricitinibu a jeho intermediátů.
Patentová přihláška firmy Crystal Pharmatech WO2016141891 popisuje tři formy baricitinib fosfátu a dvě formy báze baricitinibu.
Mnohé farmaceutické pevné sloučeniny mohou existovat v různých krystalických formách, které se považují za polymorfy, nebo mohou existovat ve formě hydrátů/solvátů a dále ve formě solí a kokrystalů. Jednotlivé pevné formy mají rozdílné fyzikálně chemické vlastnosti, jako je teplota tání, rozpustnost, rychlost rozpouštění a také biodostupnost. Pro rozlišení jednotlivých pevných fází sloučeniny je možno použít několik analytických metod v pevném stavu, například rentgenovou práškovou difrakci (XRPD), difrakci nukleární magnetickou resonancí (NMR) v pevném stavu a Ramanovu spektroskopii, a rovněž termoanalytické metody, například diferenční skenovací kalorimetrii (DSC)
Objevování nových pevných fází (polymorfů, solvátů, hydrátů solí a kokrystalů) farmaceuticky účinné sloučeniny nabízí příležitost zvolit vhodnou modifikaci s žádoucími fyzikálně chemickými vlastnostmi a zpracovatelností a zlepšit charakteristiky farmaceutického produktu. Z tohoto důvodu existuje zřejmá potřeba nových pevných forem baricitinibu.
Podstata technického řešení
Cílem předkládaného řešení je poskytnout kokrystal krystalové formy baricitinibu, chemickým názvem 2-[l-ethylsulfonyl-3-[4-(7H-pyrrolo[2,3-d]pyrimidin-4-yl)pyrazol-l-yl]azetidin-3-yl]acetonitril, vzorce I s koformerem X,
CN
N—N (I)
2CZ 31155 Ul
Koformer X je vybrán ze skupiny sestávající z benzensulfonové kyseliny, citrónové kyseliny, maleinové kyseliny, isonikotinamidu, sacharinu a šťavelové kyseliny.
Dalším předmětem tohoto řešení je kokrystal baricitinibu s kyselinou benzensulfonovou v krystalické formě značené Bsl. Dalším předmětem tohoto řešení jsou pak kokrystaly baricitinibu s kyselinou citrónovou a to ve dvou krystalických formách značených Cil a Ci2. Dalším předmětem tohoto řešení je kokrystal baricitinibu s kyselinou maleinovou ve formě značené Mel. Dalším předmětem tohoto řešení je kokrystal baricitinibu s isonikotinamidem značený lni. Dalším předmětem tohoto řešení jsou kokrystaly baricitinibuse sacharinem a to ve dvou krystalických formách značených Sni a Sn2. Ještě dalším předmětem tohoto řešení je kokrystal baricitinibu s kyselinou šťavelovou značený Oxl.
Tyto formy jsou výhodné zejména z hlediska přípravy vysoce čistého baricitinibu a vykazují dobrou chemickou stabilitu a vhodnou rozpustnost pro použití k přípravě farmaceutických přípravků. Řešení se také týká farmaceutické kompozice obsahující kokrystal krystalické formy baricitinibu s koformerem, kde koformer je vybrán ze skupiny sestávající z benezensulfonové kyseliny, citrónové kyseliny, maleinové kyseliny, isonikotinamidu, sacharinu a z kyseliny šťavelové, a alespoň jednu farmaceuticky přijatelnou pomocnou látku.
Objasnění výkresů
Obr. 1: XRPD záznam kokrystalu baricitinibu s kyselinou benzensulfonovou formy Bsl
Obr. 2: XRPD záznam kokrystalu baricitinibu s kyselinou citrónovou formy Cil
Obr. 3: XRPD záznam kokrystalu baricitinibu s kyselinou citrónovou formy Ci2
Obr. 4: XRPD záznam kokrystalu baricitinibu s kyselinou maleinovou formy Mel
Obr. 5: XRPD záznam kokrystalu baricitinibu s isonikotinamidem formy lni
Obr. 6: XRPD záznam kokrystalu baricitinibu se sacharinem formy Sni
Obr. 7: XRPD záznam kokrystalu baricitinibu se sacharinem formy Sn2
Obr. 8: XRPD záznam kokrystalu baricitinibu s kyselinou šťavelovou formy Oxl
Podrobný popis technického řešení
Následující popis je předložen, aby umožnil osobě obvykle znalé oboru uskutečnit a použít různá provedení. Popisy konkrétních zařízení, technik a aplikací jsou uvedeny jen jako příklady. Odborníkům s obvyklou zkušeností v oboru budou ihned zřejmé různé úpravy popsané zde v příkladech, a zde popsané obecné principy mohou být aplikovány na jiné příklady a aplikace, aniž by došlo k odchýlení od ducha a rozsahu různých provedení. Různá provedení proto nejsou omezena na ta zde v příkladech popsaná a ukázaná, ale budou spadat do rozsahu vymezeného nároky na ochranu. Předmětem tohoto řešení je poskytnout kokrystaly krystalické formy baricitinibu, které splňují farmaceutické požadavky, a to kokrystaly s kyselinou benzensulfonovou ve formě značené Bsl. Dále pak kokrystaly s kyselinou citrónovou a to ve formách značených Cil a Ci2. Kokrystaly s kyselinou maleinovou ve formě značené Mel. Kokrystaly s isonikotinamidem značené lni. Kokrystaly se sacharinem ve dvou krystalických formách značených Sni a Sn2. A kokrystaly s kyselinou šťavelovou značené Oxl.
Tyto formy jsou výhodné zejména z hlediska přípravy vysoce čistého baricitinibu a vykazují dobrou chemickou stabilitu a vhodnou rozpustnost pro použití k přípravě farmaceutických přípravků.
Variace ve struktuře kokrystalů baricitinibu mohou ovlivnit rychlost rozpouštění (která může ovlivňovat biologickou dostupnost atd.), vyrobitelnost (např. snadnost manipulace, schopnost konzistentně připravovat dávky známé síly) a stabilitu (např. tepelnou stabilitu, trvanlivost atd.) farmaceutického léčivého přípravku, zejména je-li tento formulován v pevné orální dávkovači podobě (např. v podobě tablety). Terapeutické použití a výroba baricitinibu zahrnuje vývoj nových pevných forem a to včetně kokrystalů.
-3CZ 31155 Ul
Nyní bylo překvapivě zjištěno, že výše uvedené krystalické formy baricitinibu s výše uvedenými koformery mohou být snadno připraveny a doposud nebyly v literatuře popsány a nebyla uveřejněna žádná analytická data pevné fáze (difraktogramy rentgenové difrakční spektroskopie na práškových vzorcích, data rentgenové krystalografie atd.) sloužící k charakterizaci krystalových fází.
Ve snaze najít nové kokrystaly baricitinibu byla otestována řada koformerů v různých rozpouštědlech. Jako první volba byla použita technika mletí v kulovém mlýnku, kdy v průběhu mletí látky s koformerem v molámím poměru klas velmi malým množstvím rozpouštědla (cca 10% hmotnosti krystalických komponent) dochází ke vzniku kokrystalů.
Tento způsob poskytl kokrystaly baricitinibu s kyselinou benzensulfonovou v krystalické formě Bsl, kokrystaly baricitinibu s kyselinou citrónovou v krystalické formě Cil, kokrystaly baricitinibu s kyselinou maleinovou v krystalické formě Mel, kokrystaly baricitinibu s isonikotinamidem v krystalické formě lni, kokrystaly baricitinibu s kyselinou šťavelovou v krystalické formě Oxl a kokrystaly baricitinibu se sacharinem v krystalické formě Sn2. Pro tyto pokusy byla jako výchozí látka použita krystalická forma baricitinibu acetátu.
Pro další pokusy byla jako výchozí látka použita krystalická forma baricitinibu báze a krystalický baricitinib acetát. Pokusy o přípravu z roztoku byly prováděny ve dvou různých rozpouštědlech a to v acetonitrilu a ve směsi etanol/voda v poměru 3/1 (objemové). Tento postup poskytl další nové kokrystaly baricitinibu s kyselinou citrónovou v krystalické formě Ci2 a kokrystal baricitinibu se sacharinem v krystalické formě Sni.
Předmětem tohoto řešení jsou krystalické formy baricitinibu v různých polymorfních formách s různými koformery. Tyto nové formy Bsl, Cil, Ci2, Mel, lni, Sni, Sn2 a Oxl jsou charakterizovány RTG práškovým záznamem, který je uveden níže.
Kokrystal baricitinibu s kyselinou benzensulfonovou formy Bsl vykazuje výrazně krystalickou povahu. RTG práškový záznam této soli je uveden na obrázku 1. Charakteristické difrakce s použitím záření CuKa jsou 7,1; 14,3; 16,5; 20,8; 24,6 ± 0,2° 2-theta. Další difrakční píky jsou uvedeny v tabulce 1.
Tabulka 1: Difrakční píky kokrystalů baricitinibu s kyselinou benzensulfonovou formy Bsl
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
7,12 | 12,403 | 69,7 |
9,15 | 9,660 | 6,3 |
11,21 | 7,886 | 31,4 |
12,58 | 7,033 | 30,1 |
14,30 | 6,188 | 50,7 |
14,79 | 5,985 | 6,4 |
16,49 | 5,373 | 100,0 |
17,57 | 5,045 | 81,9 |
18,42 | 4,813 | 75,1 |
20,06 | 4,423 | 31,3 |
20,75 | 4,277 | 41,7 |
21,12 | 4,203 | 17,2 |
-4CZ 31155 Ul
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
22,63 | 3,926 | 18,0 |
24,56 | 3,622 | 77,0 |
25,25 | 3,524 | 27,2 |
25,65 | 3,470 | 37,1 |
26,85 | 3,318 | 36,8 |
27,70 | 3,218 | 7,1 |
28,86 | 3,091 | 23,1 |
31,09 | 2,875 | 3,0 |
35,74 | 2,510 | 3,6 |
36,81 | 2,439 | 3,7 |
37,16 | 2,418 | 3,7 |
37,52 | 2,395 | 2,6 |
38,01 | 2,365 | 2,9 |
38,71 | 2,324 | 3,7 |
Kokrystal baricitinibu s kyselinou citrónovou formy Cil vykazuje výrazně krystalickou povahu. RTG práškový záznam této soli je uveden na obrázku 2. Charakteristické difrakce s použitím záření CuKa jsou 10,9; 13,3; 17,6; 20,1 a 24,5 ± 0,2° 2-theta. Další difrakční píky jsou uvedeny v tabulce 2. Tabulka 2: Difrakční píky kokrystalu baricitinibu s kyselinou citrónovou formy Cil
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intensita [%] |
6,96 | 12,689 | 10,0 |
8,89 | 9,944 | 18,9 |
9,99 | 8,847 | 61,5 |
10,88 | 8,127 | 81,1 |
13,30 | 6,654 | 100,0 |
13,86 | 6,385 | 63,5 |
14,78 | 5,990 | 12,8 |
15,32 | 5,779 | 17,6 |
15,70 | 5,640 | 13,5 |
16,30 | 5,433 | 14,0 |
17,00 | 5,212 | 26,2 |
-5CZ 31155 Ul
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intensita [%] |
17,56 | 5,046 | 70,2 |
17,83 | 4,972 | 43,2 |
19,02 | 4,663 | 13,3 |
20,08 | 4,418 | 92,4 |
20,81 | 4,265 | 18,3 |
21,85 | 4,064 | 18,4 |
22,62 | 3,928 | 14,4 |
23,08 | 3,851 | 23,1 |
23,72 | 3,748 | 14,2 |
24,50 | 3,630 | 35,3 |
25,35 | 3,511 | 11,4 |
26,10 | 3,411 | 10,7 |
26,46 | 3,366 | 15,0 |
27,63 | 3,226 | 14,8 |
28,50 | 3,130 | 18,0 |
29,17 | 3,059 | 6,1 |
29,59 | 3,017 | 9,5 |
30,45 | 2,933 | 7,0 |
30,80 | 2,901 | 7,1 |
32,36 | 2,765 | 4,7 |
32,77 | 2,730 | 6,0 |
34,03 | 2,632 | 7,9 |
Kokrystal baricitinibu s kyselinou citrónovou formy Ci2 vykazuje výrazně krystalickou povahu. RTG práškový záznam této soli je uveden na obrázku 3. Charakteristické difrakce s použitím záření CuKa jsou 4,6; 14,7; 16,0; 18,1 a 26,5 ± 0,2° 2-theta. Další difrakční píky jsou uvedeny v tabulce 3.
Tabulka 3: Difrakční píky kokrystalu baricitinibu s kyselinou citrónovou formy Ci2
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
4,60 | 19,214 | 100,0 |
4,87 | 18,138 | 25,1 |
7,15 | 12,360 | 3,9 |
-6CZ 31155 Ul
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
9,83 | 8,994 | 7,8 |
12,49 | 7,082 | 7,2 |
12,92 | 6,848 | 7,7 |
13,93 | 6,355 | 7,7 |
14,68 | 6,028 | 56,0 |
15,01 | 5,898 | 15,6 |
15,36 | 5,766 | 12,8 |
16,00 | 5,534 | 35,4 |
16,98 | 5,218 | 5,0 |
18,09 | 4,900 | 47,2 |
18,51 | 4,789 | 23,6 |
19,06 | 4,652 | 16,1 |
19,80 | 4,480 | 10,8 |
20,81 | 4,266 | 3,5 |
22,25 | 3,993 | 3,4 |
23,23 | 3,826 | 4,4 |
24,48 | 3,634 | 7,6 |
25,75 | 3,457 | 4,7 |
26,49 | 3,362 | 20,8 |
27,71 | 3,217 | 11,9 |
28,37 | 3,144 | 6,2 |
32,95 | 2,717 | 2,2 |
34,76 | 2,579 | 2,4 |
37,31 | 2,408 | 2,1 |
Kokrystal baricitinibu s kyselinou maleinovou Mel vykazuje výrazně krystalickou povahu. RTG práškový záznam této soli je uveden na obrázku 4. Charakteristické difrakce s použitím záření CuKa jsou 7,7; 14,6; 15,6; 17,9; 18,9 a 25.8 ± 0,2° 2-theta. Další difrakční píky jsou uvedeny v tabulce 4. Tabulka 4: Difrakční píky kokrystalu baricitinibu s kyselinou maleinovou formy Mel
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
6,63 | 13,316 | 14,9 |
-7CZ 31155 Ul
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [Á] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
7,70 | 11,478 | 33,1 |
8,20 | 10,773 | 8,7 |
8,60 | 10,271 | 21,9 |
9,08 | 9,727 | 26,4 |
10,11 | 8,739 | 2,6 |
11,00 | 8,034 | 5,1 |
11,81 | 7,484 | 3,7 |
13,29 | 6,658 | 6,5 |
13,97 | 6,336 | 12,0 |
14,64 | 6,044 | 56,5 |
15,06 | 5,878 | 14,1 |
15,61 | 5,671 | 100,0 |
16,45 | 5,383 | 9,8 |
17,58 | 5,042 | 19,5 |
17,93 | 4,943 | 47,7 |
18,91 | 4,689 | 38,2 |
19,39 | 4,575 | 15,2 |
19,66 | 4,513 | 8,7 |
20,17 | 4,399 | 14,7 |
20,60 | 4,308 | 5,1 |
21,80 | 4,073 | 15,4 |
22,39 | 3,968 | 14,7 |
23,19 | 3,833 | 11,5 |
23,81 | 3,734 | 21,8 |
24,35 | 3,652 | 6,9 |
25,07 | 3,549 | 63,5 |
25,77 | 3,454 | 95,1 |
26,67 | 3,340 | 21,7 |
27,31 | 3,262 | 8,0 |
28,14 | 3,168 | 4,6 |
28,53 | 3,126 | 4,5 |
29,34 | 3,042 | 8,7 |
-8CZ 31155 Ul
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
31,73 | 2,818 | 8,7 |
32,16 | 2,781 | 5,2 |
32,91 | 2,719 | 4,4 |
33,60 | 2,665 | 6,0 |
36,33 | 2,471 | 3,9 |
Kokrystal baricitinibu s isonikotinamidem formy lni vykazuje výrazně krystalickou povahu. RTG práškový záznam této soli je uveden na obrázku 5. Charakteristické difrakce s použitím záření CuKa jsou 6,2; 13,2; 16,4; 21,3 a 26,6 ± 0,2° 2-theta. Další difrakční píky jsou uvedeny v tabulce 5.
Tabulka 5: Difrakční píky kokrystalu baricitinibu s isonikotinamidem formy lni
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
6,16 | 14,326 | 54,5 |
6,66 | 13,267 | 32,7 |
9,82 | 9,002 | 32,6 |
13,18 | 6,711 | 40,8 |
13,79 | 6,416 | 27,3 |
15,06 | 5,877 | 16,1 |
15,73 | 5,630 | 36,1 |
16,03 | 5,524 | 17,3 |
16,40 | 5,400 | 71,4 |
16,77 | 5,281 | 60,2 |
17,69 | 5,011 | 11,1 |
18,72 | 4,737 | 28,4 |
19,79 | 4,484 | 48,1 |
20,13 | 4,407 | 31,6 |
21,31 | 4,166 | 79,6 |
23,26 | 3,821 | 11,2 |
24,76 | 3,593 | 33,3 |
25,82 | 3,448 | 53,8 |
26,60 | 3,349 | 100,0 |
27,65 | 3,224 | 5,1 |
-9CZ 31155 Ul
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
28,44 | 3,136 | 5,9 |
28,78 | 3,099 | 6,5 |
32,39 | 2,762 | 3,9 |
33,08 | 2,706 | 4,5 |
34,28 | 2,614 | 5,8 |
34,94 | 2,566 | 2,7 |
Kokrystal baricitinibu se sacharinem formy Sni vykazuje výrazně krystalickou povahu. RTG práškový záznam této soli je uveden na obrázku 6. Charakteristické difrakce s použitím záření CuKa jsou 6,5; 8,7; 11,1; 16,0; 18,2 a 22,4 ± 0,2° 2-theta. Další difrakční píky jsou uvedeny v tabulce 6.
Tabulka 6: Difrakční píky kokrystalu baricitinibu se sacharinem formy Sni
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
6,47 | 13,645 | 100,0 |
8,68 | 10,183 | 85,0 |
11,15 | 7,930 | 34,7 |
12,39 | 7,139 | 3,1 |
13,00 | 6,806 | 18,6 |
15,49 | 5,717 | 5,1 |
16,04 | 5,522 | 41,1 |
16,63 | 5,325 | 4,5 |
17,16 | 5,164 | 14,9 |
17,47 | 5,072 | 13,2 |
18,22 | 4,864 | 41,4 |
18,95 | 4,680 | 21,4 |
19,22 | 4,614 | 33,1 |
19,72 | 4,497 | 12,4 |
21,62 | 4,107 | 10,1 |
22,44 | 3,959 | 23,3 |
23,76 | 3,742 | 4,0 |
24,06 | 3,695 | 4,0 |
24,87 | 3,577 | 10,1 |
-10CZ 31155 Ul
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
25,20 | 3,531 | 6,4 |
26,13 | 3,407 | 5,6 |
26,95 | 3,306 | 3,9 |
27,53 | 3,237 | 10,0 |
28,08 | 3,175 | 7,6 |
28,47 | 3,133 | 4,9 |
30,01 | 2,975 | 2,4 |
32,23 | 2,775 | 3,5 |
34,51 | 2,597 | 3,3 |
Kokrystal baricitinibu se sacharinem formy Sn2 vykazuje výrazně krystalickou povahu. RTG práškový záznam této soli je uveden na obrázku 7. Charakteristické difrakce s použitím záření CuKa jsou 9,2; 11,3; 18,1; 19,9; 22,2; 27,2 a 28,5 ± 0,2° 2-theta. Další difřakční píky jsou uvedeny v tabulce 7. Tabulka 7: Difřakční píky kokrystalu baricitinibu se sacharinem formy Sn2
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
6,97 | 12,670 | 13,9 |
8,54 | 10,349 | 13,9 |
9,18 | 9,624 | 27,4 |
11,32 | 7,813 | 36,6 |
13,82 | 6,405 | 5,7 |
14,91 | 5,936 | 9,6 |
15,58 | 5,683 | 7,3 |
16,18 | 5,474 | 14,0 |
16,52 | 5,363 | 19,7 |
16,94 | 5,231 | 18,2 |
17,35 | 5,107 | 5,0 |
18,09 | 4,901 | 100,0 |
18,88 | 4,697 | 7,7 |
19,89 | 4,460 | 39,0 |
20,72 | 4,283 | 25,6 |
21,53 | 4,124 | 6,6 |
-11CZ 31155 Ul
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
22,16 | 4,009 | 41,3 |
22,70 | 3,914 | 13,5 |
23,59 | 3,769 | 15,2 |
25,18 | 3,534 | 14,1 |
26,43 | 3,370 | 13,5 |
27,24 | 3,271 | 51,9 |
27,73 | 3,214 | 13,3 |
28,52 | 3,127 | 47,2 |
29,59 | 3,017 | 4,7 |
30,69 | 2,911 | 12,9 |
34,73 | 2,581 | 5,5 |
Kokrystal baricitinibu s kyselinou šťavelovou formy Oxl vykazuje výrazně krystalickou povahu. RTG práškový záznam této soli je uveden na obrázku 8. Charakteristické difrakce s použitím záření CuKa jsou 4,3; 10,9; 16,8; 20,2; 22,6 a 26,6 ± 0,2° 2-theta. Další difrakční píky jsou uvedeny v tabulce 8. Tabulka 8: Difrakční píky kokrystalu baricitinibu s kyselinou šťavelovou formy Oxl
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
4,25 | 20,774 | 92,3 |
4,97 | 17,772 | 47,2 |
7,31 | 12,091 | 22,7 |
8,59 | 10,283 | 72,6 |
9,95 | 8,881 | 11,9 |
10,94 | 8,082 | 84,4 |
11,82 | 7,482 | 6,0 |
12,72 | 6,955 | 13,0 |
14,74 | 6,006 | 61,8 |
16,41 | 5,397 | 37,2 |
16,82 | 5,267 | 100,0 |
18,03 | 4,916 | 16,1 |
18,44 | 4,806 | 9,2 |
18,99 | 4,669 | 44,4 |
- 17 CZ 31155 Ul
Poloha [°20] | Mezirovinná vzdálenost [A] [Á]=0,lnm | Relativní intenzita [%] |
20,22 | 4,389 | 58,7 |
21,71 | 4,091 | 14,2 |
22,65 | 3,923 | 44,3 |
23,47 | 3,788 | 16,5 |
23,90 | 3,721 | 25,7 |
24,80 | 3,587 | 29,4 |
25,69 | 3,465 | 44,8 |
26,15 | 3,405 | 24,2 |
26,55 | 3,354 | 47,6 |
28,81 | 3,097 | 16,0 |
30,49 | 2,930 | 11,7 |
34,20 | 2,620 | 4,9 |
34,91 | 2,568 | 3,8 |
Seznam analytických metod
Měřící parametry XRPD:
Difraktogramy byly naměřeny na difraktometru X'PERT PRO MPD PANalytical, použité záření CuKa (λ = 1,542 Á), excitační napětí: 45 kV, anodový proud: 40 mA, měřený rozsah: 2 až 40° 20, velikost kroku: 0,02° 20, doba setrvání na kroku: 200 s, měření probíhalo na plochém práškovém vzorku, který byl nanesen na Si destičku. Pro nastavení primární optiky byly použity programovatelné divergenční clonky s ozářenou plochou vzorku 10 mm, Sollerovy clonky 0,02 rad a protirozptylová clonka ‘Λ0. Pro nastavení sekundární optiky byl použit detektor X'Celerator s maximálním otevřením detekční štěrbiny, Sollerovy clonky 0,02 rad a protirozptylová clonka 5,0 mm.
Měřící parametry pro Ramanovu spektrometrii'.
Měření byla prováděna na FT-Ramanově spektrometru RFS 100/S (Bruker). Jednotlivá spektra byla získána akumulací 64 skenů s rozlišením 4 cm'1. Vzorky byly měřeny přímo ve skleněné vialce. Stanovení stechiometrie baricitinibu báze a koformeru pomocí NMR:
Molámí poměr koformerů a baricitinibu báze byl určen pomocí ’H NMR spektrometrie. NMR spektra byla měřena na přístroji Bruker Avance 500 s frekvencí 500 MHz pro ’H spektra v DMSO-d6. Molámí poměr kyseliny šťavelové a baricitinibu báze byl určen pomocí 13C NMR spektrometrie. NMR spektra byla měřena na přístroji Bruker Avance 500 s frekvencí 125,72 MHz pro 13C spektra v DMSO-d6. Stanovení chemické čistoty HPLC:
Analýzy kapalinovou chromatografií byly provedeny na přístroji Acquity UPLC s TUV detektorem na koloně Ascentis Express C8 100 x 3,0 mm, 2,7 mm při 25 °C. Pro oddělení analytů byl použit lineární gradient s mobilní fází obsahující 10 mM KH2PO4 o pH 6,5 (A) a acetonitril (B):
-13CZ 31155 Ul
Cas (min) | A(%V/V) | B (% V/V) |
0,0 | 90 | 10 |
0,5 | 90 | 10 |
9,5 | 20 | 80 |
10,5 | 20 | 80 |
11,0 | 90 | 10 |
12,0 | 90 | 10 |
Průtok byl 0,6 ml/min. 1 ml vzorku (0,5 mg/ml připravený ve směsi voda/acetonitril - 1/1) byl nastříknut do systému a analyty byly detekovány při 227 nm.
Příklady uskutečnění technického řešení
Následující příklady provedení slouží pouze k ilustraci a vysvětlení předloženého řešení, a nejsou v žádném případě zamýšleny k omezení rozsahu ochrany, která je vymezena pouze rozsahem nároků na ochranu.
Obecný postup přípravy kokrystalů v kulovém mlýnu
Do patrony kulového mlýnu byl navážen baricitinib acetát (60 mg; 0,14 mmol) a koformer (1 ekvivalent) a bylo přidáno zvolené rozpouštědlo (8 μΐ; methanol nebo tetrahydrofuran). Tato směs byla mleta po dobu 3x10 min při frekvenci 20 kmitů za sekundu. Získané krystaly byly nejprve analyzovány Ramanovou spektroskopií, kde byla potvrzena interakce mezi látkami a následně RTG práškovou difrakcí, kde byla určena krystalická forma kokrystalu baricitinibu s příslušným koformerem. Výchozí baricitinib acetát byl připraven podle patentové přihlášky WO2016141891.
Obecný postup přípravy kokrystalů v roztoku
Baricitinib nebo baricitinib acetát byl rozpuštěn při teplotě 70 až 80 °C ve zvoleném rozpouštědle a k tomuto roztoku byl přidán roztok koformeru (1 ekvivalent) připravený ve stejném rozpouštědle při teplotě 70 až 80 °C. Reakční směs byla pozvolna ochlazena na 20 °C a míchána 16 h. Získané krystaly byly odsáty a analyzovány Ramanovou spektroskopií, kde byla potvrzena interakce mezi látkami a RTG práškovou difrakcí, kde byla určena krystalická forma kokrystalu baricitinibu s příslušným koformerem.
Příklad 1
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou benzensulfonovou (Bsl)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v kulovém mlýnu byl z baricitinibu acetátu (60 mg; 0,14 mmol) a kyseliny benzensulfonové (20,3 mg; 0,13 mmol) v methanolu připraven kokrystal baricitinibu s kyselinou benzensulfonovou formy Bsl.
Příklad 2
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou citrónovou (Cil)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v kulovém mlýnu byl z baricitinibu acetátu (60 mg; 0,14 mmol) a kyseliny citrónové (27 mg; 0,14 mmol) v tetrahydrofuranu připraven kokrystal baricitinibu s kyselinou citrónovou formy Cil.
-14CZ 31155 Ul
Příklad 3
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou maleinovou (Mel)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v kulovém mlýnu byl z baricitinibu acetátu (60 mg; 0,14 mmol) a kyseliny maleinové (19 mg; 0,16 mmol) v methanolu připraven kokrystal baricitinibu s kyselinou maleinovou formy Mel.
Příklad 4
Příprava kokrystalu baricitinibu s isonikotinamidem (lni)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v kulovém mlýnu byl z baricitinibu acetátu (50 mg; 0,12 mmol) a isonikotinamidu (15 mg; 0,12 mmol) v tetrahydrofuranu připraven kokrystal baricitinibu s isonikotinamidem formy lni.
Příklad 5
Příprava kokrystalu baricitinibu se sacharinem (Sn2)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v kulovém mlýnu byl z baricitinib acetátu (50 mg; 0,12 mmol) a sacharinu (21,2 mg; 0,12 mmol) v methanolu připraven kokrystal baricitinibu se sacharinem formy Sn2.
Příklad 6
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou benzensulfonovou (Bsl)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v roztoku byl z baricitinibu acetátu (100 mg; 0,23 mmol) v acetonitrilu (1,5 ml) a kyseliny benzensulfonové (38 mg; 0,24 mmol) v acetonitrilu (0,4ml) připraven kokrystal baricitinibu skyselinou benzensulfonovou formy Bsl. Molámí poměr baricitinibu a kyseliny benzensulfonové byl určen jako 1:0,9 (NMR).
Příklad 7
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou benzensulfonovou (Bsl)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v roztoku byl z baricitinibu acetátu (100 mg; 0,23 mmol) v roztoku EtOH:H2O (3:1; 0,7 ml) a kyseliny benzensulfonové (38 mg; 0,24 mmol) v roztoku EtOH:H2O (3:1; 0,2 ml) připraven kokrystal baricitinibu s kyselinou benzensulfonovou formy Bsl. Molámí poměr baricitinibu a kyseliny benzensulfonové byl určen jako 1:0,9 (NMR). Příklad 8
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou citrónovou (Cil)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v roztoku byl z baricitinibu acetátu (100 mg; 0,23 mmol) v roztoku EtOH:H2O (3:1; 0,7 ml) a kyseliny citrónové (45 mg; 0,23 mmol) v roztoku EtOH:H2O (3:1; 0,2 ml) připraven kokrystal baricitinibu s kyselinou citrónovou formy Cil. Molámí poměr baricitinibu a kyseliny citrónové byl určen jako 1:0,65 (NMR).
Příklad 9
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou citrónovou (Cil)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v roztoku byl z baricitinibu (100 mg; 0,27 mmol) v roztoku EtOH:H2O (3:1; 1,0 ml) a kyseliny citrónové (53 mg; 0,28 mmol) v roztoku EtOH:H2O (3:1; 0,2 ml) připraven kokrystal baricitinibu s kyselinou citrónovou formy Cil. Molámí poměr baricitinibu a kyseliny citrónové byl určen jako 1:0,54 (NMR).
-15CZ 31155 Ul
Příklad 10
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou citrónovou (Ci2)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v roztoku byl z baricitinibu (1,0 g; 2,69 mmol) v acetonitrilu (26 ml) a kyseliny citrónové (1,12 g; 5,82 mmol) v acetonitrilu (30 ml) připraven kokrystal baricitinibu s kyselinou citrónovou formy Ci2 (1,016 g; 67%). Molámí poměr baricitinibu a kyseliny citrónové byl určen jako 1:1 (NMR).
Příklad 11
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou maleinovou (Mel)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v roztoku byl z baricitinibu (100 mg; 0,27 mmol) v acetonitrilu (2,2 ml) a kyseliny maleinové (34 mg; 0,29 mmol) v acetonitrilu (0,5 ml) připraven kokrystal baricitinibu s kyselinou maleinovou formy Mel. Molámí poměr baricitinibu a kyseliny maleinové byl určen jako 1:1 (NMR).
Příklad 12
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou maleinovou (Mel)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v roztoku byl z baricitinibu acetátu (100 mg; 0,23 mmol) v acetonitrilu (1,5 ml) a kyseliny maleinové (29 mg; 0,25 mmol) v acetonitrilu (0,4 ml) připraven kokrystal baricitinibu skyselinou maleinovou formy Mel. Molámí poměr baricitinibu a kyseliny maleinové byl určen jako 1:1 (NMR).
Příklad 13
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou maleinovou (Mel)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v roztoku byl z baricitinibu (100 mg; 0,27 mmol) v roztoku EtOH:H2O (3:1; 1,0 ml) a kyseliny maleinové (34 mg; 0,29 mmol) v roztoku EtOH:H2O (3:1; 0,2 ml) připraven kokrystal baricitinibu s kyselinou maleinovou formy Mel. Molámí poměr baricitinibu a kyseliny maleinové byl určen jako 1:1 (NMR).
Příklad 14
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou maleinovou (Mel)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v roztoku byl z baricitinibu acetátu (100 mg; 0,23 mmol) v roztoku EtOH:H2O (3:1; 0,7 ml) a kyseliny maleinové (45 mg; 0,39 mmol) v roztoku EtOH:H2O (3:1; 0,2 ml) připraven kokrystal baricitinibu s kyselinou maleinovou formy Mel. Molámí poměr baricitinibu a kyseliny maleinové byl určen jako 1:1 (NMR).
Příklad 15
Příprava kokrystalu baricitinibu s kyselinou šťavelovou (Oxl)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v roztoku byl z baricitinibu (100 mg; 0,27 mmol) v acetonitrilu (2,2 ml) a kyseliny šťavelové (24,2 mg; 0,27 mmol) v acetonitrilu (0,25 ml) připraven kokrystal baricitinibu s kyselinou šťavelovou formy Oxl. Molámí poměr baricitinibu a kyseliny šťavelové byl určen jako 1:1 (NMR).
Příklad 16
Příprava kokrystalu baricitinibu se sacharinem (Sni)
Dle obecného postupu pro přípravu kokrystalů v roztoku byl z baricitinibu (100 mg; 0,27 mmol) v acetonitrilu (2,2 ml) a sacharinu (49 mg; 0,27 mmol) v acetonitrilu (1,0 ml) připraven kokrystal baricitinibu se sacharinem Sni. Molámí poměr baricitinibu a sacharinu byl určen jako 1:1 (NMR).
Claims (5)
- NÁROKY NA OCHRANU1. Kokrystal krystalické formy baricitinibu, chemickým názvem 2-[l-ethylsulfonyl-3-[4-(7H-pyrrolo[2,3-d]pyrimidin-4-yl)pyrazol-l-yl]azetidin-3-yl]acetonitrilu vzorce I s koformerem X, (I) kde koformer X je vybrán ze skupiny sestávající se z benzensulfonové kyseliny, citrónové kyseliny,5 maleinové kyseliny, isonikotinamidu, sacharinu a šťavelové kyseliny
- 2. Kokrystal krystalické formy baricitinibu s kyselinou benzensulfonovou formy Bsl podle nároku 1, vykazující tyto charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 7,1; 14,3; 16,5; 20,8 a 24,6 ± 0,2° 2-theta.
- 3. Kokrystal krystalické formy Bsl podle nároků 1 a 2, vykazující dále tyto další charakteristické ío reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 11,2; 12,6; 17,6; 18,4; 26,8 a 28,9 ± 0,2°2-theta.
- 4. Kokrystal krystalické formy baricitinibu s kyselinou citrónovou formy Cil podle nároku 1, vykazující tyto charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 10,9; 13,3; 17,6; 20,1 a 24,5 ± 0,2° 2-theta.15 5. Kokrystal krystalické formy Cil podle nároků 1 a 4, vykazující dále tyto další charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 10,0; 13,9; 17,0; 23,1 a 28,5 ± 0,2° 2-theta.6. Kokrystal krystalické formy baricitinibu s kyselinou citrónovou formy Ci2 podle nároku 1, vykazující tyto charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 4,6; 14,7;20 16,0; 18,1 a 26,5 ± 0,2° 2-theta.7. Kokrystal krystalické formy Ci2 podle nároků 1 a 6, vykazující dále tyto další charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 9,8; 12,5; 18,5; 19,8; 24,5 a 27,7 ± 0,2° 2-theta.8. Kokrystal krystalické formy baricitinibu s kyselinou maleinovou formy Mel podle nároku 1,25 vykazující tyto charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 7,7; 14,6;15,6; 17,9; 18,9 a 25,8 ± 0,2° 2-theta.9. Kokrystal krystalické formy Mel podle nároků 1 a 8, vykazující dále tyto další charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 9,1; 18,9; 21,8; 23,8; 25,1 a 26,7 ± 0,2° 2-theta.- 17CZ 31155 Ul10. Kokrystal krystalické formy baricitinibu s isonikotinamidem formy lni podle nároku 1, vykazující tyto charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 6,2; 13,2; 16,4; 21,3 a 26,6 ± 0,2° 2-theta.11. Kokrystal krystalické formy lni podle nároků 1 a 10, vykazující dále tyto další charakteristické
- 5 reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 9,8; 13,8; 15,7; 16,8; 19,8 a 25,8 ± 0,2°2-theta.12. Kokrystal krystalické formy baricitinibu se sacharinem formy Sni podle nároku 1, vykazující tyto charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 6,5; 8,7; 11,1; 16,0; 18,2 a 22,4 ± 0,2° 2-theta.ío 13. Kokrystal krystalické formy Sni podle nároků 1 a 12, vykazující dále tyto další charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 13,0; 17,5; 19,2; 24,8 a 27,5 ± 0,2° 2-theta.14. Kokrystal krystalické formy baricitinibu se sacharinem formy Sn2 podle nároku 1, vykazující tyto charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 11,3; 18,1; 19,9;15 22,2 a 27,2 ± 0,2° 2-theta.15. Kokrystal krystalické formy Sn2 podle nároků 1 a 14, vykazující dále tyto další charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 7,0; 9,2; 14,9; 20,7; 23,6 a 28,5 ± 0,2° 2-theta.16. Kokrystal krystalické formy baricitinibu s kyselinou šťavelovou formy Oxl podle nároku 1,20 vykazující tyto charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 4,3; 10,9;16,8; 20,2; 22,6 a 26,6 ± 0,2° 2-theta.17. Kokrystal krystalické formy Oxl podle nároků 1 a 16, vykazující dále tyto další charakteristické reflexe v RTG práškovém záznamu s použitím záření CuKa: 8,6; 14,7; 19,0; 24,8 a 25,7 ± 0,2° 2-theta.25 18. Farmaceutické kompozice obsahující kokrystal krystalické formy baricitinibu s korformerem, definovaný v nárocích lažl7, vyznačující se tím, že dále obsahuje alespoň jednu farmaceuticky přijatelnou pomocnou látku.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ2017-34202U CZ31155U1 (cs) | 2017-10-11 | 2017-10-11 | Kokrystal krystalové formy baricitinibu a koformeru |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ2017-34202U CZ31155U1 (cs) | 2017-10-11 | 2017-10-11 | Kokrystal krystalové formy baricitinibu a koformeru |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ31155U1 true CZ31155U1 (cs) | 2017-10-30 |
Family
ID=60243252
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ2017-34202U CZ31155U1 (cs) | 2017-10-11 | 2017-10-11 | Kokrystal krystalové formy baricitinibu a koformeru |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
CZ (1) | CZ31155U1 (cs) |
Cited By (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
WO2020163431A1 (en) | 2019-02-05 | 2020-08-13 | Teva Pharmaceuticals International Gmbh | Crystalline solid forms of baricitinib |
-
2017
- 2017-10-11 CZ CZ2017-34202U patent/CZ31155U1/cs not_active IP Right Cessation
Cited By (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
WO2020163431A1 (en) | 2019-02-05 | 2020-08-13 | Teva Pharmaceuticals International Gmbh | Crystalline solid forms of baricitinib |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US11332467B2 (en) | Solid state forms of palbociclib dimesylate | |
CA2875877A1 (en) | Syk inhibitors | |
DK3057965T3 (en) | SALT AND CRYSTAL FORMS OF PLK-4 INHIBITOR | |
CZ201682A3 (cs) | Solvatované krystalické formy olaparibu, jejich příprava a použití | |
AU2014336929A1 (en) | Salt and crystal forms of PLK-4 inhibitor | |
CZ201584A3 (cs) | Sůl Ibrutinib sulfátu | |
CN118302430A (zh) | Axl激酶抑制剂的单对甲苯磺酸盐及其晶型 | |
WO2018113801A1 (en) | Crystalline forms of2-[1-ethylsulfonyl-3-[4-(7h-pyrrolo[2,3-d]pyrimidin-4-yl)pyrazol-1-yl]azetidin-3-yl]acetonitrile with phosphoric acid and a method of their preparation | |
CZ201589A3 (cs) | Pevné formy soli Palbociclibu | |
CZ31155U1 (cs) | Kokrystal krystalové formy baricitinibu a koformeru | |
EP3321267A1 (en) | Crystalline forms of 2-[1-ethylsulfonyl-3-[7h-pyrrolo[2,3-d]pyrimidin-4-yl)pyrazol-1-yl]azetidin-3-yl]acetonitrile salts and preparation thereof | |
EP3322709B1 (en) | Crystalline forms of (3r)-3-cyclopentyl-3-[4-(7h-pyrrolo[2,3-d]pyrimidin-4-yl)pyrazol-1-yl]propanenitrile salts and preparation thereof | |
WO2015090259A1 (en) | Method of preparing anhydrous polymorphic form n-6 of dasatinib | |
US20220098206A1 (en) | Solid state forms of oclacitinib maleate | |
WO2017186197A1 (en) | Salts of lenvatinib | |
CZ2016275A3 (cs) | Krystalická forma Enzalutamidu | |
US20230382898A1 (en) | Crystal form of multi-substituted benzene ring compound maleate, and preparation method therefor and use thereof | |
US20240239802A1 (en) | Crystal form of pyrrolopyrimidine compound and preparation method for crystal form | |
US10532981B2 (en) | Crystalline modifications of methyl (3Z)-3-{[(4-{methyl[(4-methylpiperazin-1-yl)acetyl]amino}phenyl)amino](phenyl)methylidene}-2-oxo-2,3-dihydro-1H-indole-6-carboxylate salts and methods of preparation thereof | |
CZ2016222A3 (cs) | Pevné formy solí obeticholové kyseliny | |
CN118908944A (zh) | 磺酰胺基嘧啶衍生物的结晶及用途 | |
CZ2017646A3 (cs) | Kokrystal (3α,5ß,6α,7α)-6-ethyl-3,7-dihydroxycholan-24-ové kyseliny s kyselinou benzoovou | |
CZ2019357A3 (cs) | Pevné formy bictegraviru | |
CZ2019443A3 (cs) | Krystalické formy siponimodu | |
TW202430513A (zh) | 吡啶多取代化合物的鹽型、晶型及其製備方法 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
FG1K | Utility model registered |
Effective date: 20171030 |
|
MK1K | Utility model expired |
Effective date: 20211011 |