CZ303913B6 - Dírkovací stroj pro vytvárení stehu kolem knoflíkových dírek v dílu sitého materiálu - Google Patents
Dírkovací stroj pro vytvárení stehu kolem knoflíkových dírek v dílu sitého materiálu Download PDFInfo
- Publication number
- CZ303913B6 CZ303913B6 CZ20032275A CZ20032275A CZ303913B6 CZ 303913 B6 CZ303913 B6 CZ 303913B6 CZ 20032275 A CZ20032275 A CZ 20032275A CZ 20032275 A CZ20032275 A CZ 20032275A CZ 303913 B6 CZ303913 B6 CZ 303913B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- ribs
- machine according
- thread
- looper
- arm
- Prior art date
Links
- 238000003780 insertion Methods 0.000 claims description 5
- 230000037431 insertion Effects 0.000 claims description 5
- 238000004080 punching Methods 0.000 claims description 5
- 239000000463 material Substances 0.000 claims description 4
- 238000009958 sewing Methods 0.000 abstract description 9
- 238000006073 displacement reaction Methods 0.000 description 4
- 229910000760 Hardened steel Inorganic materials 0.000 description 2
- 208000027418 Wounds and injury Diseases 0.000 description 2
- 230000006378 damage Effects 0.000 description 2
- 208000014674 injury Diseases 0.000 description 2
- 230000001681 protective effect Effects 0.000 description 2
- 229920000742 Cotton Polymers 0.000 description 1
- 229910000831 Steel Inorganic materials 0.000 description 1
- 230000015572 biosynthetic process Effects 0.000 description 1
- 230000006835 compression Effects 0.000 description 1
- 238000007906 compression Methods 0.000 description 1
- 238000010276 construction Methods 0.000 description 1
- 238000000034 method Methods 0.000 description 1
- 239000010959 steel Substances 0.000 description 1
Classifications
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D05—SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
- D05B—SEWING
- D05B3/00—Sewing apparatus or machines with mechanism for lateral movement of the needle or the work or both for making ornamental pattern seams, for sewing buttonholes, for reinforcing openings, or for fastening articles, e.g. buttons, by sewing
- D05B3/06—Sewing apparatus or machines with mechanism for lateral movement of the needle or the work or both for making ornamental pattern seams, for sewing buttonholes, for reinforcing openings, or for fastening articles, e.g. buttons, by sewing for sewing buttonholes
- D05B3/08—Sewing apparatus or machines with mechanism for lateral movement of the needle or the work or both for making ornamental pattern seams, for sewing buttonholes, for reinforcing openings, or for fastening articles, e.g. buttons, by sewing for sewing buttonholes for buttonholes with eyelet ends
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D05—SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
- D05B—SEWING
- D05B73/00—Casings
- D05B73/04—Lower casings
- D05B73/12—Slides; Needle plates
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D05—SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
- D05B—SEWING
- D05B3/00—Sewing apparatus or machines with mechanism for lateral movement of the needle or the work or both for making ornamental pattern seams, for sewing buttonholes, for reinforcing openings, or for fastening articles, e.g. buttons, by sewing
- D05B3/06—Sewing apparatus or machines with mechanism for lateral movement of the needle or the work or both for making ornamental pattern seams, for sewing buttonholes, for reinforcing openings, or for fastening articles, e.g. buttons, by sewing for sewing buttonholes
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D05—SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
- D05B—SEWING
- D05B63/00—Devices associated with the loop-taker thread, e.g. for tensioning
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Sewing Machines And Sewing (AREA)
Abstract
Dírkovací stroj pro vytvárení stehu kolem knoflíkových dírek v dílu (21) sitého materiálu je proveden se základní deskou (1), s horním ramenem (2) a se stojanem (3) spojujícím základní desku (1) s ramenem (2), s jehelní tycí (7) nesoucí jehlu (8), pohánenou svislým vratným pohybem prostrednictvím hlavního hnacího motoru (5) a ulozenou v ramenu (2), s pridrzovacím ústrojím (18) pro pridrzování dílu (21) sitého materiálu, s klickarem (11) v základní desce (1) vedoucím klickarovou nit (14), s vodicím zarízením pro prívod klickarové nite (14) do klickare (11) podél vodicí dráhy a s posunovacím zarízením (27) nite usporádaným ve vodicí dráze klickarové nite (14). Posunovací zarízení (27) nite obsahuje alespon dve první zebra (28) usporádaná podél vodicí dráhy v odstupu od sebe a alespon dve druhá zebra (29), usporádaná rovnez v odstupech od sebe, pristavitelná k prvním zebrum (28) a vnoritelná mezi ne, vytahující meandrovite klickarovou nit (14).
Description
Oblast techniky
Vynález se týká dírkovacího stroje pro vytváření stehů kolem knoflíkových dírek v dílu šitého materiálu.
Dosavadní stav techniky
Ze spisu DE 41 10 684 Cl (jemuž odpovídá spis US 5 156 103) je známý dírkovací stroj, a sice zejména dírkovací stroj pro vytváření knoflíkových dírek s očkem, který má základní desku, horní rameno a stojan spojující základní desku s tímto ramenem. Tento dírkovací stroj má dále jehelní tyč nesoucí jehlu, poháněnou prostřednictvím hlavního hnacího motoru svislým vratným pohybem a uloženou v ramenu, jakož i přidržovací ústrojí pro přidržování šitého dílu. V základní desce je uspořádán kličkař vedoucí kličkařovou nit. Dále je zde upraveno vodicí zařízení pro přívod kličkařové nitě do kličkaře podél vodicí dráhy, přičemž v této vodicí dráze kličkařové nitě je upraveno posunovací zařízení nitě. Toto posunovací zařízení má sací ústrojí spojené se zdrojem podtlaku a určené pro přidržování konce kličkařové nitě mezi dvěma postupy šití knoflíkové dírky. Nevýhoda tohoto známého zařízení spočívá v tom, že lze dosáhnout jen velmi malé délky předem vysunuté kličkařové nitě.
Z firemní publikace firmy Důrkopp Adler AG „Serviceanleitung 578“, vydání 03/98, díly č.: 0791 578030, je známé elektropneumaticky ovládané posunovací zařízení nitě dírkovacího stroje na šití knoflíkových dírek s očkem, pomocí něhož je kličkařová nit odtahována z cívky. Přitom je zde upravena výkyvná páka, která má na svém konci očko vedoucí kličkařovou nit. Páka je vykyvovaná prostřednictvím pneumatického pohonu tvořeného válcem s pístem, přičemž pracovní rychlost páky se nastavuje škrticím ventilem. Posunovaná kličkařová nit je volná a nachází se proto v nekontrolovaném stavu, takže se může zaplést, čímž vznikne nebezpečí vzniku poruchy při šití. Výkyvná páka se musí vykyvovat ve značném úhlu, aby posunula dopředu potřebnou a žádoucí délku kličkařové nitě. Protože se páka musí vykyvovat v relativně velkém úhlu, musí být pneumatický pohon sestávající z válce s pístem, který ji pohání, proveden odpovídajícím způsobem velký. Páka musí být jednak dobře přístupná pro navléknutí kličkařové nitě a jednak musí být zakryta ochranným zařízením, aby se zabránilo možnému poranění.
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu proto je vytvořit dírkovací stroj, jehož posunovací zařízení nitě bude provedeno tak, aby při jeho jednoduché konstrukci byl umožněn jeho bezporuchový provoz.
Uvedený úkol splňuje dírkovací stroj pro vytváření stehů kolem knoflíkových dírek v dílu šitého materiálu, podle vynálezu, provedený se základní deskou, s horním ramenem a se stojanem spojujícím základní desku s ramenem, s jehelní tyčí nesoucí jehlu, poháněnou svislým vratným pohybem prostřednictvím hlavního hnacího motoru a uloženou v ramenu, s přidržovacím ústrojím pro přidržování dílu šitého materiálu, s kličkařem v základní desce vedoucím kličkařovou nit, s vodicím zařízením pro přívod kličkařové nitě do kličkaře podél vodicí dráhy, s posunovacím zařízením nitě uspořádaným ve vodicí dráze kličkařové nitě, podle vynálezu, jehož podstatou je, že posunovací zařízení nitě obsahuje alespoň dvě první žebra uspořádaná podél vodicí dráhy v odstupu od sebe a alespoň dvě druhá žebra, uspořádaná rovněž v odstupu od sebe, přistavitelná k prvním žebrům a ponořitelná mezi ně, vytahující meandrovitě kličkařovou nit.
-1 CZ 303913 B6
Tím, že se kličkařová nit meandrovitě vytahuje, nemusí být dráhy pohybu prvních žeber a druhých žeber relativně vůči sobě velké. Při dostatečně velkém počtu žeber může tato dráha pohybu činit několik milimetrů. Vložení kličkařové nitě je možné jednoduchým způsobem, protože se mezi první žebra a druhá žebra vkládá v přímém stavu, když jsou žebra od sebe oddálena.
Dírkovací stroj podle vynálezu obsahuje s výhodou jednoduché vodicí zařízení pro vedení kličkařové nitě, které je samozřejmě v oblasti žeber přerušeno, a které je s výhodou vytvořeno jako vodicí trubka. Toto provedení podle vynálezu umožňuje prakticky bez přídavných nákladů uspořádat s výhodou rovněž odpovídající vodicí zařízení pro gimpovou nit, tj. bavlněnou nit ovinutou hedvábím, neboli dírkovou podkládací nit, které je s výhodou vytvořeno jako vodicí trubka. První žebra, která jsou zpravidla v průběhu šití stacionární, mohou být s výhodou vytvořena na stěně stojanu. Další výhodné provedení, podle něhož je stěna stojanu vytvořena jako odklopitelný kryt, zaručuje snadnou přístupnost a zejména usnadňuje vkládání kličkařové nitě a popřípadě i gimpové nitě. Kryt tvoří jednak ochranné zařízení proti zranění obsluhujících osob pohyblivými díly šicího stroje a jednak umožňuje velmi jednoduché navléknutí nitě a velmi dobrou přístupnost posunovacího zařízení nitě. Kryt má kromě toho ještě další funkci v tom, že uzavírá montážní otvor ve stojanu, popřípadě jej znovu zpřístupňuje. Nitě určené k vytahování se dále nacházejí v uzavřeném prostoru, takže jsou chráněny.
Dále je výhodné provedení, podle něhož jsou přistavitelná druhá žebra vytvořena na páce pro posun nití výkyvné uložené ve stojanu. Páka je s výhodou výkyvná prostřednictvím lineárního pohonu. Hloubka vnoření přistavitelných druhých žeber mezi první žebraje s výhodou nastavitelná. Mezi stojanem a pákou je s výhodou upraven stavěči šroub. A konečně jsou druhá žebra s výhodou opatřena ochranou proti opotřebení.
Tato výhodná provedení přistavitelných druhých žeber podle vynálezu vedou k velmi jednoduchému prostorově úspornému a z hlediska provozu bezpečnému vytvoření dírkovacího stroje podle vynálezu.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále blíže objasněn na příkladném provedení podle přiložených výkresů, na nichž obr. 1 znázorňuje v bokorysu dírkovací stroj na vytváření knoflíkových dírek s očkem, obr. 2 v čelním pohledu dírkovací stroj na vytváření knoflíkových dírek s očkem z obr. 1 při pohledu ve směru šipky II, obr. 3 v pohledu zezadu stojan šicího stroje z obr. 2 ve směru šipky III, obr. 4 svislý řez částí stojanu podél čáry IV-IV z obr. 3, obr. 5 zadní kryt stojanu při pohledu ve směru šipky V z obr. 4, obr. 6 pohled na část žebra páky posunovacího zařízení nitě ve směru šipky VI z obr. 8, obr. 7 v bokorysu žebro při pohledu ve směru šipky VII z obr. 6, obr. 8 schematicky posunovací zařízení nitě z obr. 4 v otevřené poloze, obr. 9 posunovací zařízení nitě v jeho uzavřené provozní poloze a obr. 10 knoflíkovou dírku.
-2CZ 303913 B6
Příklady provedení vynálezu
Dírkovací stroj na vytváření knoflíkových dírek s očkem znázorněný na obrázcích obsahuje základní desku 1 provedenou ve tvaru skříně a horní rameno 2, které jsou navzájem spojeny stojanem 3 tak, že dírkovací stroj je jako celek vytvořen obvyklým způsobem ve tvaru písmene C. V ramenu 2 je uložen hřídel 4, který je poháněn prostřednictvím řemenového pohonu 6 hlavním hnacím motorem 5 uspořádaným ve stojanu 3. Hřídelem 4 je obvyklým způsobem poháněna jehelní tyč 7, nesoucí jehlu 8, a to vratným pohybem ve svislém směru.
V základní desce i je v uložení 9 obvyklým způsobem otočně uloženo otočné ložisko 10, které nese kličkař 11 vedoucí nit. Otočné ložisko 10 kličkaře 11 je opatřeno řezacím ústrojím 11a, uspořádaným nad kličkařem J_J_. Jedno takové řezací ústrojí je známé ze spisu DE 195 31 727 C2 (jemuž odpovídá spis US 5 647 290). Z horní strany stojanu 3 jsou tímto stojanem 3 a základní deskou 1 vedeny vodicí trubka 12 pro vedení kličkařové nitě 14 a vodicí trubky 13 pro vedení gimpové nitě 15, a to až do blízkosti kličkaře 11, jak vyplývá zejména z obr. 2. Vodicí trubkou 12 je do kličkaře 11 přiváděna kličkařová nit 14, zatímco vodicí trubkou 13 je přiváděna gimpová nit 15. Dále je obvyklým způsobem z horní strany ramena 2 přiváděna do jehly 8 jehelní nit 16.
Na základní desce 1 je umístěn stůl 17, vytvořený jako stůl pohyblivý ve směrech x a y, na němž je umístěno přidržovací ústrojí 18 pro přidržování dílu 21 šitého materiálu, které obsahuje dvě úložné páky 19, 19'. na nichž jsou umístěny přidržovací destičky 20, 20', pomocí nichž může být díl 21 šitého materiálu přidržován na úložné desce 22 umístěné na stole 17. Vytvoření a pohon jednoho takového přidržovacího ústrojí J_8 je známé ze spisu DE 102 16 809 A.
Na zadní straně 24 dírkovacího stroje, odvrácené od obslužné strany 23, je stojan 3 uzavřen krytem 25, který je odklopitelný, popřípadě přiklopitelný, kolem závěsu 26 uspořádaného vodorovně, to znamená ve směru y. Na krytu 25 a ve stojanu 3 je uspořádáno posunovací zařízení 27 nitě, pomocí něhož se před začátkem šití knoflíkové dírky kličkařová nit 14, a popřípadě i gimpová nit 15, může vytáhnout dopředu v dostatečné míře. Toto posunovací zařízení 27 obsahuje při zavřeném krytu 25 stacionární první žebra 28, která mají v řezu tvar hřebenu. Posunovací zařízení 27 dále obsahuje přistavitelná druhá žebra 29, která se mohou zasunout mezi první žebra 28, takže mezi žebry 28, 29 a kolem nich vznikne kanál 30 meandrovitého tvaru, přičemž šířka a kanálu 30, a proto i jeho celková délka, je proměnná velikostí přistavení druhých žeber 29. Této přistavitelnosti druhých žeber 29 se dosáhne tím, že druhá žebra 29 jsou umístěna na prvním ramenu 31 dvouramenné páky 32, která je uspořádána výkyvné kolem osy 33 ve stojanu 3, uspořádané ve směru y. Osa 33 je uspořádána pod prvním ramenem 31. S druhým ramenem 34 dvouramenné páky 32, které se nachází od osy 33 směrem dolů, je v záběru lineární pohon 35, který je vytvořen jako pneumatický pohon s válcem 36 a pístem 38. Válec 36 tohoto lineárního pohonu 35 je upevněn na druhém ramenu 34· Do válce 36 ústí hadice 37 pro přívod stlačeného vzduchu. Píst 38 kluzně uložený ve válci 36 dosedá na zadní stěnu 39 stojanu 3. Válec 36 je prostřednictvím hadice 37 zásobován přes elektromagneticky ovládaný ventil 40, vytvořený jako 3/2cestný ventil, stlačeným vzduchem, který je dodáván z neznázoměného zdroje stlačeného vzduchu. Ovládání ventilu 40 se provádí prostřednictvím centrální řídicí jednotky 41 dírkovacího stroje.
Nad osou 33 je v zadní stěně 39 umístěn stavěči šroub 42, pomocí něhož se může nastavit velikost vykývnutí prvního ramena 31 dvouramenné páky 32 ke krytu 25 při napájení lineárního pohonu 35 stlačeným vzduchem. Jinými slovy pomocí stavěcího šroubu 42 je možno nastavit, jak hluboko přistavitelná druhá žebra 29 mohou vniknout mezi první žebra 28, čímž se tedy stanoví šířka a kanálu 30. Mezi stavěcím šroubem 42 a osou 33 je dále uspořádána předepnutá tlačná pružina 43, pomocí níž se první rameno 31 při odlehčení tlaku v lineárním pohonu 35 vykývne, takže druhá žebra 29 se uvedou mimo záběr s prvními žebry 28.
-3 CZ 303913 B6
Kryt 25 je v horní oblasti své vnitřní strany opatřen dvěma přidržovacími pružinami 44, které při zavření krytu 25 pružně zaskočí za žebro 45, které je vytvořeno na vnitřní horní straně stojanu 3.
U provedení podle obr. 3 až 5 je jednak kryt 25 proveden v jednom kuse s prvními žebry 28 a jednak je dvouramenná páka 32 provedena v jednom kuse s druhými žebry 29, přičemž tyto díly jsou provedeny z tvrdě elastického plastu. První žebra 28 krytu 25 jsou přitom navzájem spojena prostřednictvím bočnic 46 rozkládajících se ve směru z. Tyto bočnice 46 vyčnívají nad první žebra 28 ve směru k dvouramenné páce 32.
U alternativního provedení podle obr. 6 a 7 je každé přistavitelné druhé žebro 29', tedy každé žebro 29 dvouramenné páky 32, na svém vrcholku vyztuženo kaleným ocelovým kolíkem 47 jako ochranou proti opotřebení, který je svými konci upevněn ve dvou upevňovacích žebrech 48 ohraničujících na svých koncích druhé žebro 29'. Upevňovací žebra 48 jsou stejně jako druhé žebro 29' vytvořena jako jeden kus s dvouramennou pákou 32. Mezi upevňovacími žebry 48 a příslušným druhým žebrem 29' jsou vytvořeny zářezy 49. Tím se docílí pružné poddajnosti upevňovacích žeber 48 pro umožnění vložení ocelových kolíků 47. Stejným způsobem mohou být rovněž první žebra 28 na svých vrcholcích opatřena podobnými kalenými ocelovými kolíky jako ochranou proti opotřebení.
Jak vyplývá z obr. 8 a 9 ve spojení s obr. 3, provádí se posunování kličkařové nitě 14, a popřípadě gimpové nitě 15, následovně:
Kličkařová nit 14 i gimpová nit J_5 se nacházejí ve vodicích trubkách 12, 13, kteréjsou v oblasti posunovacího zařízení 27 přerušeny. Zavedení kličkařové nitě 14 a popřípadě gimpové nitě 15 do vodicích trubek 12, JJ se provede předem při otevřeném krytu 25. Při zavřeném krytu 25 a otevřeném posunovacím zařízení 27, to znamená při zpět vykývnuté dvouramenné páce 32, leží kličkařová nit J4 a gimpová nit 15 naplocho, to znamená nataženě, před prvními žebry 28, jak vyplývá z obr. 8. Příslušným nastavením stavěcího šroubu 42 se předem stanoví, jak hluboko se druhá žebra 29, 29' při uzavření posunovacího zařízení 27 o šířku a vnoří mezi první žebra 28. Pro posuv nití dopředu se centrální řídicí jednotkou 4J_ krátce ovládá ventil 40, takže dvouramenná páka 32 vykývne ze své klidové polohy do provozní polohy. Přistavitelná druhá žebra 29, 29' se tedy vnoří mezi první žebra 28 a posunou jednu nebo obě nitě dopředu. Obr. 9 znázorňuje kličkařovou nit 14, a popřípadě i gimpovou nit 15, zataženou meandrovitě do posunovacího zařízení 27 a uspořádanou bez sevření v kanálu 30. Při otevření posunovacího zařízení 27 odlehčením tlaku v lineárním pohonu 35 je k dispozici část kličkařové nitě 14, a popřípadě část gimpové nitě 15, která odpovídá přibližně celkovému počtu žeber 28, 29, 29' násobenému šířkou a. Nitě jsou předem vytaženy o délku 80 až 100 mm. Po otevření posunovacího zařízení 27 zůstane kličkařová nit 14, a popřípadě gimpová nit 15, účinkem tření v kanálu tvořeném prvními žebry 28 a bočnicemi 46, takže má svou definovanou polohu, avšak může být spotřebována.
Posun nití 14, JJ, 16 dopředu se může provádět před začátkem šití stehu 50 knoflíkové dírky 51 a/nebo mezi šitím a řezáním nití 14, 15, 16 pomocí řezacího ústrojí 1 la.
Claims (11)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Dírkovací stroj pro vytváření stehů kolem knoflíkových dírek v dílu (21) šitého materiálu,- se základní deskou (1), s horním ramenem (2) a se stojanem (3) spojujícím základní desku (1) s ramenem (2),-4CZ 303913 B6- s jehelní tyčí (7) nesoucí jehlu (8), poháněnou svislým vratným pohybem prostřednictvím hlavního hnacího motoru (5) a uloženou v ramenu (2),- s přidržovacím ústrojím (18) pro přidržování dílu (21) šitého materiálu,- s kličkařem (11) v základní desce (1) vedoucím kličkařovou nit (14),- s vodicím zařízením pro přívod kličkařové nitě (14) do kličkaře (11) podél vodicí dráhy,- s posunovacím zařízením (27) nitě uspořádaným ve vodicí dráze kličkařové nitě (14), vyznačující se tím, že posunovací zařízení (27) nitě obsahuje- alespoň dvě první žebra (28) uspořádaná podél vodicí dráhy v odstupu od sebe a-- alespoň dvě druhá žebra (29, 29'), uspořádaná rovněž v odstupu od sebe, přistavitelná k prvním žebrům (28) a vnořitelná mezi ně, vytahující meandrovitě kličkařovou nit (14).
- 2. Dírkovací stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že vodicí zařízení pro kličkařovou nit (14) je vytvořeno jako vodicí trubka (12).
- 3. Dírkovací stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že dále obsahuje vodicí zařízení pro gimpovou nit (15).
- 4. Dírkovací stroj podle nároku 3, vyznačující se tím, že vodicí zařízení pro gimpovou nit (15) je vytvořeno jako vodicí trubka (13).
- 5. Dírkovací stroj podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že první žebra (28) jsou vytvořena na stěně stojanu (3).
- 6. Dírkovací stroj podle nároku 5, vyznačující se tím, že stěna stojanu (3) je vytvořena jako odklopitelný kryt (25).
- 7. Dírkovací stroj podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že přistavitelná druhá žebra (29, 29') jsou vytvořena na páce (32) pro posun nití výkyvné uložené ve stojanu (3).
- 8. Dírkovací stroj podle nároku 7, vyznačující se tím, že páka (32) je výkyvná prostřednictvím lineárního pohonu (35).
- 9. Dírkovací stroj podle jednoho z nároků laž8, vyznačující se tím, že hloubka vnoření přistavitelných druhých žeber (29, 29') mezi první žebra (28) je nastavitelná.
- 10. Dírkovací stroj podle nároku 9, vyznačující se tím, že mezi stojanem (3) a pákou (32) je upraven stavěči šroub (42).
- 11. Dírkovací stroj podle jednoho z nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že druhá žebra (29') jsou opatřena ochranou proti opotřebení.
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| DE10238705A DE10238705C1 (de) | 2002-08-23 | 2002-08-23 | Knopfloch-Nähmaschine |
Publications (2)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CZ20032275A3 CZ20032275A3 (cs) | 2004-04-14 |
| CZ303913B6 true CZ303913B6 (cs) | 2013-06-26 |
Family
ID=7714857
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CZ20032275A CZ303913B6 (cs) | 2002-08-23 | 2003-08-22 | Dírkovací stroj pro vytvárení stehu kolem knoflíkových dírek v dílu sitého materiálu |
Country Status (6)
| Country | Link |
|---|---|
| JP (1) | JP2004081855A (cs) |
| KR (1) | KR20040018142A (cs) |
| CN (1) | CN100451205C (cs) |
| CZ (1) | CZ303913B6 (cs) |
| DE (1) | DE10238705C1 (cs) |
| TW (1) | TWI294933B (cs) |
Citations (3)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE4110684C1 (cs) * | 1991-04-03 | 1992-05-27 | Duerkopp Adler Ag, 4800 Bielefeld, De | |
| DE19531727C2 (de) * | 1994-10-13 | 1999-09-30 | Duerkopp Adler Ag | Fadenabschneidvorrichtung für eine Nähmaschine |
| DE10063002A1 (de) * | 1999-12-17 | 2001-08-09 | Juki Kk | Knopfloch-Overlock-Nähmaschine |
-
2002
- 2002-08-23 DE DE10238705A patent/DE10238705C1/de not_active Expired - Fee Related
-
2003
- 2003-08-16 KR KR1020030056668A patent/KR20040018142A/ko not_active Ceased
- 2003-08-19 JP JP2003295278A patent/JP2004081855A/ja active Pending
- 2003-08-22 CZ CZ20032275A patent/CZ303913B6/cs not_active IP Right Cessation
- 2003-08-22 TW TW092123161A patent/TWI294933B/zh not_active IP Right Cessation
- 2003-08-22 CN CNB031537995A patent/CN100451205C/zh not_active Expired - Fee Related
Patent Citations (3)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE4110684C1 (cs) * | 1991-04-03 | 1992-05-27 | Duerkopp Adler Ag, 4800 Bielefeld, De | |
| DE19531727C2 (de) * | 1994-10-13 | 1999-09-30 | Duerkopp Adler Ag | Fadenabschneidvorrichtung für eine Nähmaschine |
| DE10063002A1 (de) * | 1999-12-17 | 2001-08-09 | Juki Kk | Knopfloch-Overlock-Nähmaschine |
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| TWI294933B (en) | 2008-03-21 |
| JP2004081855A (ja) | 2004-03-18 |
| CZ20032275A3 (cs) | 2004-04-14 |
| CN100451205C (zh) | 2009-01-14 |
| DE10238705C1 (de) | 2003-07-10 |
| KR20040018142A (ko) | 2004-03-02 |
| TW200413591A (en) | 2004-08-01 |
| CN1485486A (zh) | 2004-03-31 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| KR101410571B1 (ko) | 재봉틀 및 이 형태의 재봉틀을 이용한 봉합 시작부의 재봉방법 | |
| EP1967629B1 (en) | Sewing machine with upper thread cutting and holding mechanisms | |
| EP1967630B1 (en) | Sewing machine with upper thread cutting and holding mechanisms | |
| JPH04272788A (ja) | 列形環縫い筒形ベッドミシンの糸仕上げシステム | |
| JP2016144492A (ja) | ミシン | |
| CN110621819B (zh) | 绗缝机 | |
| JP3950758B2 (ja) | 上糸クランプ・カッターを有するミシン | |
| CZ302054B6 (cs) | Dírkovací stroj | |
| CZ302489B6 (cs) | Odstrihovac nite pro šicí stroj | |
| US6325006B1 (en) | Thread feeding apparatus for an automatic embroidering machine | |
| US3489115A (en) | Device for simultaneously cutting the sewing threads in a sewing machine | |
| JP5544056B2 (ja) | 飾り縫いミシン | |
| CZ303913B6 (cs) | Dírkovací stroj pro vytvárení stehu kolem knoflíkových dírek v dílu sitého materiálu | |
| JP4734010B2 (ja) | ミシン | |
| KR200482460Y1 (ko) | 재봉틀 및 이 재봉틀로 솔기의 시작부를 재봉하는 방법 | |
| JP4094867B2 (ja) | ミシン | |
| TWI727017B (zh) | 布料之縫製方法及雙環縫合縫紉機 | |
| CN1609315B (zh) | 圆头锁眼缝纫机及其圆头锁眼缝纫机的布片限制器 | |
| EP1233095B1 (en) | Sewing machine for forming running-stitch seams | |
| JP4669726B2 (ja) | 目穴型ボタン穴ミシン | |
| JP4340942B2 (ja) | 穴かがりミシン | |
| JP2005130900A (ja) | ボタン付けミシン及びその布押え具 | |
| JPH0424074A (ja) | 布案内装置付きミシン | |
| JP2004181134A (ja) | ミシンの糸繰り出し装置 | |
| KR20040099025A (ko) | 자동자수기용 윗실 공급장치 |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20200822 |