CZ303105B6 - Tandemový zhutnovací válec - Google Patents

Tandemový zhutnovací válec Download PDF

Info

Publication number
CZ303105B6
CZ303105B6 CZ20090408A CZ2009408A CZ303105B6 CZ 303105 B6 CZ303105 B6 CZ 303105B6 CZ 20090408 A CZ20090408 A CZ 20090408A CZ 2009408 A CZ2009408 A CZ 2009408A CZ 303105 B6 CZ303105 B6 CZ 303105B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
frame
tread
bearing
carrier
tandem
Prior art date
Application number
CZ20090408A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2009408A3 (cs
Inventor
Doležal@Luboš
Original Assignee
Ammann Czech Republic A.S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ammann Czech Republic A.S. filed Critical Ammann Czech Republic A.S.
Priority to CZ20090408A priority Critical patent/CZ303105B6/cs
Publication of CZ2009408A3 publication Critical patent/CZ2009408A3/cs
Publication of CZ303105B6 publication Critical patent/CZ303105B6/cs

Links

Abstract

Tandemový zhutnovací válec (10) sestává z predního behounu (11), uloženého v predním rámu (13), zadního behounu (12), uloženého v zadním rámu (14), pricemž prední rám (13) a zadní rám (14), jež obsahují prední svislý nosník (26) a zadní svislý nosník (27), jsou otocne a výkyvne spojeny se stredním rámem (15) pomocí predního horního ložiska (21) a zadního horního ložiska (23), dále sestává z oscilacního táhla (18), opatreného na svých koncích predním dolním ložiskem (22), zadním dolním ložiskem (24) a uprostred radiálním ložiskem (20) unášece. Strední rám (15), nese kabinu (16) a v jeho spodní cásti je umísten unášec (19) a oscilacní dorazy (25), pricemž oscilacní táhlo (18) spojuje prední rám (13) a zadní rám (14) prostrednictvím predního dolního ložiska (22) a zadního dolního ložiska (24) a zároven pri oscilacním úhlu (.alfa.) naklápí strední rám (15) prostrednictvím unášece (19) a ložiska (20) unášece o polovicní úhel (.alfa./2) vuci prednímu behounu (11), uloženému v predním rámu (13), a zároven vuci zadnímu behounu (12), uloženému v zadním rámu (14), pricemž oscilacní dorazy (25), uložené na spodní cásti stredního rámu (15), omezují natocení oscilacního táhla (18).

Description

Tandemový zhutňovací válec
Oblast techniky
Vynález se týká uspořádání rejdovacího a oscilačního zavěšení běhounů tandemového zhutňovačího válce.
io Dosavadní stav techniky
Tandemové válce, určené pro hutnění horkých asfaltových směsí, jsou v současné době navrhovány ve dvou základních koncepcích, které se liší uspořádáním rámu stroje.
Jednou ze známých koncepcí je řešení, kde tandemový válec je tvořen pevným rámem se dvěma řiditelnými běhouny, přičemž rejdovací ložiska jsou umístěna nad jmenovanými béhouny.
Dalším známým řešením je tandemový válec s rejdovacím kloubem, spojujícím dva polorámy, v nichž jsou pevně uloženy běhouny. Tato známá koncepce může být opatřena ještě druhým kloubem, umožňujícím stranové přesazení obou polorámů, tzv. crabing.
Obě uvedená známá koncepční uspořádání rámů tandemových válců mají pro kopírování příčných nerovností oběma běhouny zabudováno oscilaění ložisko, které umožňuje vzájemné natočení předního a zadního běhounu v podélné ose stroje. Oscilační ložisko je u pevného rámu umístě25 no nad předním běhounem, u kloubového provedení tandemového válce je umístěno zpravidla přibližně uprostřed stroje u rejdovacího kloubu.
Nevýhodou takto uspořádaných oscilaěních ložisek u obou jmenovaných koncepcí je to, že kabina s operátorem je vždy umístěna na části rámu tandemového válce, která je spojena s běhounem přímo prostřednictvím gumokovů, a pri přejezdu příčné nerovnosti je tak obsluha stroje vystavena velkému bočnímu zrychlení, což ztěžuje řízení stroje a snižuje komfort obsluhy.
Další nevýhodou u kloubové koncepce tandemových válců je, že při natočení polorámů dochází k vychýlení těžiště hmoty stroje, které se nachází mezi osou běhounu a oscilačním ložiskem, mimo střed běhounů. Zachycení reakce tohoto momentu je na kontaktní přímce běhounu se zemí, a to pouze u běhounu, který je v polorámů, jehož podélná osa není totožná s osou otáčení oscílačního ložiska. Vznikne tím nesouměmé rozložení statického lineárního tlaku po šířce tohoto běhounu a to zhoršuje kvalitu hutnění v zatáčkách.
4o V případě jízdy tandemového válce s oscilačním ložiskem, umístěným pouze na předním běhounu, se projeví tudíž zmíněná nevýhoda, spočívající též v tom, že moment od vychýleného těžiště stroje se zachytí pouze na zadním běhounu a má navíc dvojnásobnou hodnotu nerovnoměrnosti statického lineárního momentu, než je zachycen na předním běhounu.
Tento nepříznivý jev Částečně řeší např. firma CATERPILLAR u kloubového tandemového válce tím, že stroj nemá oscilační ložisko a oba polorámy nejsou vůči sobě otočné v podélné ose stroje. Tímto uspořádáním se reakce momentu od vychýleného těžiště hmoty mezi běhouny rozloží na kontaktní přímky obou běhounů a nerovnoměrnost statického lineárního zatížení má tím poloviční hodnotu proti provedení rámu s oscilačním ložiskem. Nevýhodou tohoto řešení je však omeze50 né přizpůsobení tandemového válce příčným nerovnostem vlivem propružení gumokovů, sloužících k zavěšení běhounů, kdy pri oscilačním natočení běhounu vůči rámu opět vzniká vlivem tuhosti gumokovů moment, jehož reakce způsobí nerovnoměrné zatížení.
Podobně známé řešení je použito u kloubových tandemových válců firmy HAMM, jehož pod55 stata spočívá v tom, že souose s rejdovacím kloubem je umístěn doraz oscilace ve tvaru vačky,
- 1 CZ 303105 B6 která s rostoucím úhlem zatočení omezuje velikost osci lační ho úhlu až k úplnému zamknutí oscilace pri maximálním úhlu zatočení. Výsledným efektem jmenovaného řešení je zachycení reakce momentu od vychýleného těžiště v zatáčce oběma běhouny, podobně jako u příkladu známého řešení, uvedeného v předešlém odstavci. Nevýhodou tohoto popsaného známého řešení však je omezené přizpůsobení příčným nerovnostem prostřednictvím propružení gumokovů, sloužících k zavěšení běhounů při zatočení.
Další nevýhodou známé kloubové koncepce tandemových válců je umístění rejdovacího kloubu zpravidla uprostřed stroje, což je příčinou vzniku velkého nežádoucího momentu, vznikajícího vychýlením těžiště střední části stroje mimo střed běhounů při zatočení stroje. Velikost tohoto momentu je přímo úměrná vzdálenosti osy rejdovacího kloubu od osy běhounu, který reakcí tohoto momentu běhounu zachycuje. Je proto žádoucí, aby tato vzdálenost os byla minimální, což dosud známá uspořádání neřeší.
Podstata vynálezu
Uvedené nedostatky budou odstraněny novým řešením tandemového zhutfiovacího válce, který sestává z předního a zadního rámu, v nichž jsou uloženy běhouny, ze středního rámu, nesoucího kabinu a v jehož spodní části je umístěn unášeč a oscilační dorazy, dále nové řešení obsahuje přední a zadní homí ložisko, oscilační táhlo, na jehož koncích je uloženo přední a zadní dolní ložisko a uprostřed ložisko unášeče. Podstatou nového řešení tandemového zhutňovacího válce je, že oscilační táhlo, spojující přední rám a zadní rám prostřednictvím předního a zadního dolního ložiska, naklápí zároveň pri oscilačním úhlu a střední rám prostřednictvím unášeče a radiálního ložiska unášeče o poloviční úhel ct/2, přičemž oscilační dorazy, uložené na spodní části středního rámu, omezují natočení oscilačního táhla. Dále tím, že radiální ložisko unášeče je válcové a axiálně volně posuvné. Dále ještě tím, že oscilační táhlo je umístěno pod spodní částí středního rámu, přičemž střední část oscilačního táhla je uložena v radiálním ložisku unášeče, jež je spojeno s neznačenou spodní částí středního rámu prostřednictvím unášeče, který je umístěn ve středu rozvoru předního běhounu a zadního běhounu a tím v polovině vzdálenosti os předního horního ložiska a zadního horního ložiska. Dále též tím, že vzdálenost osy předního a zadního běhounu od osy otáčení předního a zadního horního ložiska je zkrácena na minimální hodnotu, jakou umožňuje poloměr předního a zadního běhounu a svislý nosník předního a zadního rámu. A též tím, že přední a zadní homí ložiska a přední a zadní dolní ložiska jsou tvořena radiálními axiálními kloubovými ložisky. A ještě tím, že unášeč je umístěn ve středu rozvoru obou běhounů a v polovině vzdálenosti os předního a zadního horního ložiska.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže osvětlen pomocí výkresů, kde na obr. 1 je schematicky znázorněno jedno z mnoha provedení uspořádání rejdovacího a oscilačního zavěšení obou běhounů tandemového zhutňovacího válce. Obrázek 2 představuje schematické znázornění boční úhlové odchylky a běhounů a úhlové odchylky středního rámu s kabinou obsluhy, jejíž velikost je poloviční, tzn. a/2, oproti boční odchylce obou běhounů. Na obrázku 3 je schematicky znázorněna poloha oscílačního táhla mezi oscilačními dorazy v režimu jízdy tandemového zhutňovacího válce po rovině. Na obrázku 4 je znázorněna poloha téhož oscilačního táhla mezi oscilačními dorazy pri oscilaci předního běhounu. Obrázek 5 představuje polohu jmenovaného oscilačního táhla mezi oscilačními dorazy pri oscilaci zadního běhounu.
Na dalších třech obrázcích je znázorněno rozložení statického lineárního zatížení po Šířce jednotlivých běhounů. Obrázek 6 představuje situaci jízdy tandemového zhutňovacího válce v přímém směru, přičemž zatížení obou běhounů je rovnoměrné a je označeno písmenem A. Na obrázku 7 je znázorněno uspořádání tandemového zhutňovacího válce v zatáčce, přičemž velikost vzniklého
nerovnoměrného statického zatížení je na obou běhounech opět shodná a hodnota tohoto zatížení je označena písmenem B.
Příklady provedení vynálezu
Tandemový zhutňovací válec 10 obsahuje přední rám 13 a zadní rám 14 a střední rám 15. V předním rámu 13 je uložen přední běhoun 11, přičemž zadní běhoun 12 je uložen v zadním rámu 14. Na horní části středního rámu J_5 je uložena kabina _16, obsahující pracoviště Γ7 obsluhy tandemového válce 10. Přední rám 13 a zadní rám 14 jsou vzájemně otočně a zároveň výkyvné spojeny se středním rámem 15 pomoct předního horního ložiska 21 a zadního horního ložiska 23. Další spojení předního rámu 13 a zadního rámu 14 se středním rámem 15 je tvořeno oscilačním táhlem 18, na jehož jednom konci je uloženo kloubové přední dolní ložisko 22 a na opačném konci je uloženo kloubové zadní dolní ložisko 24. Všechna čtyři jmenovaná ložiska, tj. přední horní ložisko 21, zadní horní ložisko 23, přední dolní ložisko 22 a zadní dolní ložisko 24, jsou s výhodou tvořena radiálními axiálními kloubovými ložisky.
Oscilační táhlo 18 je uloženo pod spodní částí středního rámu 15, přičemž jeho střed je uložen v radiálním ložisku 20 unášeče, které je spojeno s neznačenou spodní částí středního rámu 15 prostřednictvím unášeče 19. Unášeč 19 je tak s výhodou umístěn ve středu rozvoru předního běhounu 11 a zadního běhounu 12 a tím v polovině vzdálenosti os předního horního ložiska 21 a zadního horního ložiska 23. Toto popsané uspořádání umožňuje, že vzdálenost osy předního běhounu JJ_ a zadního běhounu 12 od osy otáčení předního horního ložiska 2J_ a zadního horního ložiska 23 je zkrácena na minimální hodnotu, jakou umožňuje poloměr předního běhounu 11 a zadního běhounu 12 a svislý nosník 26 předního rámu 13 a svislý nosník 27 zadního rámu 14. Jmenované radiální ložisko 20 unášeče je válcového tvaru a je axiálně volně posuvné. Na okrajích spodní části středního rámu J_5 jsou uloženy oscilační dorazy 25, které omezují natočení oscilačního táhla 18.
Pokud během práce s tandemovým zhutňovacím válcem 10 nastane situace, že přední rám [3 s předním běhounem 11 a zadní rám 14 se zadním běhounem 12 se vzájemně vychýlí o oscilační úhel ct vůči svislici, dovoluje toto výše popsané nové uspořádání, že střední rám L5 se prostřednictvím unášeče 19 a radiálního ložiska 20 unášeče vychýlí bočně pouze o poloviční úhel tx/2. Výhodou, kterou toto nové uspořádání přináší, je vyšší komfort obsluhy tandemového zhutňovacího válce 10, neboť boční odchylka středního rámu 15 s kabinou 16 je poloviční, než je boční odchylka obou běhounů 11, 12, uložených v rámech 13, 14.
Velkou předností tohoto uspořádání je, že zhutňovací tandemový válec 10 může pracovat s vyšší provozní rychlostí, neboť příčné zrychlení obsluhy, která sedí na sedadle pracoviště 17, umístěného v kabině 16, jež je spojena se středním rámem 15, je výrazně menší.
Další výhodou tohoto uspořádání je poloviční nerovnoměrnost statického lineárního zatížení předního běhounu 11 a zadního běhounu 12 během zatáčení tandemového zhutňovacího válce 10 oproti dosud známým provedením zhutňovacího válce s jedním oscilačním běhounem, který je horizontálně výkyvný, přičemž druhý běhoun je nevýkyvně spojen s rámem zhutňovacího válce. U tohoto uspořádání dle vynálezu je nežádoucí moment, vzniklý vychýlením těžiště středního rámu j_5 mimo střed předního běhounu 11 a zadního běhounu 12 při zatočení, s výhodou zachycen reakcí na kontaktních přímkách s podložím obou jmenovaných běhounů 11, 12 bez omezení oscilačního úhlu gt i při maximálním zatočení.
Názornou ukázku rozložení rovnoměrného statického lineárního zatížení po šířce předního běhounu 11 i zadního běhounu 12 při jízdě tandemového zhutňovacího válce 10 vpřed představuje obrázek 6. Těžiště středního rámu 14 je na citovaném obr. 6 označeno písmenem „T“ a je uloženo v ose obou běhounů 10, 11. Hodnota jmenovaného rovnoměrného statického lineárního zatí- □ CZ 303105 B6 žení na předním běhounu 11 i na zadním běhounu 12 je na jmenovaném obr. 6 označena písmenem „A“.
Projev nového uspořádání zhutňovacího tandemového válce ]_0 v zatáčce je znázorněn na obrázs ku 7, kde těžiště středního rámu 1_5 je označeno písmenem „T“ a je vychýleno o vzdálenost, označenou písmenem „C“, od středu předního běhounu 11 a též od středu zadního běhounu 12.
Vzniklý moment, jak je patrné z jmenovaného obrázku 7, je s výhodou zachycen na předním běhounu JJ_ a taktéž na zadním běhounu 12, přičemž nerovnoměrné statické zatížení má shodnou maximální hodnotu, která je na citovaném obrázku v obou případech označena písmenem „B“.
io
Dále toto nové uspořádání zhutňovacího tandemového zhutňovacího válce 10 výrazně snižuje výše uvedený nežádoucí moment minimalizací vzdálenosti osy předního běhounu 11 a osy otáčení předního horního ložiska 21 a vzdálenosti zadního běhounu 12 a zadního horního ložiska 23. Tato minimální vzdálenost je určena poloměrem obou jmenovaných běhounu 11, 12 a rozměrem is svislého nosníku předního rámu 13 a zadního rámu 14.
Průmyslová využitelnost
Uspořádání rejdovacího a oscilačního zavěšení běhounů tandemového zhutňovacího válce podle vynálezu lze s výhodou využít u všech typů tandemových válců s kloubovým rámem, kde je žádoucí uspořádat rovnoměrné rozložení statického lineárního zatížení po šířce obou běhounů, a to jak při jízdě vpřed či vzad, tak i pri zatočení.

Claims (6)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Tandemový zhutňovací válec (10) sestávající z předního běhounu (11), uloženého v předním rámu (13), zadního běhounu (12), uloženého v zadním rámu (14), přičemž přední rám (13) a zadní rám (14), jež obsahují přední svislý nosník (26) a zadní svislý nosník (27), jsou otočně a výkyvné spojeny se středním rámem (15) pomocí předního horního ložiska (21) a zadního horního
    35 ložiska (23), dále z oscilačního táhla (18), opatřeného na svých koncích předním dolním ložiskem (22), zadním dolním ložiskem (24) a uprostřed radiálním ložiskem (20) unášeče, ze středního rámu (15), který nese kabinu (16), přičemž ve spodní části středního rámu (15) je umístěn unášeč (19) a oscilační dorazy (25), vyznačující se tím, že oscilační táhlo (18) spojuje přední rám (13) a zadní rám (14) prostřednictvím předního dolního ložiska (22) a zadního
    4o dolního ložiska (24) a zároveň při oscilačním úhlu (a) naklápí střední rám (15) prostřednictvím unášeče (19) a ložiska (20) unášeče o poloviční úhel (a/2) vůči přednímu běhounu (11), uloženému v předním rámu (13), a zároveň vůči zadnímu běhounu (12), uloženému v zadním rámu (14), přičemž oscilační dorazy (25), uložené na spodní části středního rámu (15), omezují natočení oscilačního táhla (18).
  2. 2. Tandemový zhutňovací válec (10) podle nároků 1 a 2, vyznačující se tím, že ložisko unášeče (20) je válcové a axiálně volně posuvné.
  3. 3. Tandemový zhutňovací válec (10) podle nároků 1 a 2, vyznačující se tím, že
    50 oscilační táhlo (18) je umístěno pod spodní částí středního rámu (15) a střední část oscilačního táhla (18) je uložena v radiálním ložisku (20) unášeče, jež je spojeno se spodní částí středního rámu (15) prostřednictvím unášeče (19), který je umístěn ve středu rozvoru předního běhounu (11) a zadního běhounu (12) a tím v polovině vzdálenosti os předního horního ložiska (21) a zadního horního ložiska (23).
    -4CZ 303105 B6
  4. 4. Tandemový zhutňovací válec (10) podle nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že vzdálenost osy předního běhounu (11) a osy zadního běhounu (12) od osy otáčení předního horního ložiska (21) a osy zadního horního ložiska (23) je zkrácena na minimální hodnotu, jakou umožňuje poloměr předního běhounu (11) a zadního běhounu (12) a svislý nosník (26) předního
  5. 5 rámu (13) a svislý nosník (27) zadního rámu (14).
    5. Tandemový zhutňovací válec (10) podle nároků laž4, vyznačující se tím, že přední horní ložisko (21), zadní horní ložisko (23), přední dolní ložisko (22) a zadní dolní ložisko (24) jsou tvořena radiálními axiálními kloubovými ložisky.
    io
  6. 6. Tandemový zhutňovací válec (10) podle nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že unášeč (19) je umístěn ve středu rozvoru předního běhounu (11) a zadního běhounu (12) a v polovině vzdálenosti os předního horního ložiska (21) a zadního horního ložiska (23).
CZ20090408A 2009-06-26 2009-06-26 Tandemový zhutnovací válec CZ303105B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20090408A CZ303105B6 (cs) 2009-06-26 2009-06-26 Tandemový zhutnovací válec

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20090408A CZ303105B6 (cs) 2009-06-26 2009-06-26 Tandemový zhutnovací válec

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2009408A3 CZ2009408A3 (cs) 2011-01-05
CZ303105B6 true CZ303105B6 (cs) 2012-04-04

Family

ID=43410313

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20090408A CZ303105B6 (cs) 2009-06-26 2009-06-26 Tandemový zhutnovací válec

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ303105B6 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN108945104A (zh) * 2018-06-03 2018-12-07 重庆文理学院 双钢轮车桥及其压路机

Citations (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB478172A (en) * 1935-09-23 1938-01-13 Alois Hamm Improvements in or relating to road rollers
DE2553204A1 (de) * 1974-11-27 1976-08-12 Dynapac Maskin Ab Steuerungsvorrichtung fuer strassenwalzen
US5154439A (en) * 1991-03-29 1992-10-13 Weyer Paul R Articulated utility vehicle
EP0817889A1 (de) * 1995-03-31 1998-01-14 Ammann Verdichtung AG Zweibandagige bodenverdichtungsvorrichtung und deren lenkung
EP0935024A2 (de) * 1998-02-09 1999-08-11 BOMAG GmbH & Co. OHG Bodenverdichtungsvorrichtung und Verfahren zu deren Steuerung
US6206118B1 (en) * 1998-09-25 2001-03-27 Case Corporation Articulated work vehicle
CZ292556B6 (cs) * 1998-03-26 2003-10-15 Vibromax Bodenverdichtungsmaschinen Gmbh Stroj na zhutňování zeminy s alespoň jednou válcovací jednotkou

Patent Citations (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB478172A (en) * 1935-09-23 1938-01-13 Alois Hamm Improvements in or relating to road rollers
DE2553204A1 (de) * 1974-11-27 1976-08-12 Dynapac Maskin Ab Steuerungsvorrichtung fuer strassenwalzen
US5154439A (en) * 1991-03-29 1992-10-13 Weyer Paul R Articulated utility vehicle
EP0817889A1 (de) * 1995-03-31 1998-01-14 Ammann Verdichtung AG Zweibandagige bodenverdichtungsvorrichtung und deren lenkung
EP0935024A2 (de) * 1998-02-09 1999-08-11 BOMAG GmbH & Co. OHG Bodenverdichtungsvorrichtung und Verfahren zu deren Steuerung
CZ292556B6 (cs) * 1998-03-26 2003-10-15 Vibromax Bodenverdichtungsmaschinen Gmbh Stroj na zhutňování zeminy s alespoň jednou válcovací jednotkou
US6206118B1 (en) * 1998-09-25 2001-03-27 Case Corporation Articulated work vehicle

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN108945104A (zh) * 2018-06-03 2018-12-07 重庆文理学院 双钢轮车桥及其压路机
CN108945104B (zh) * 2018-06-03 2020-05-05 重庆文理学院 双钢轮车桥及其压路机

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2009408A3 (cs) 2011-01-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5498018A (en) Wheel suspension
US9333824B2 (en) Independent wheel suspension for the driven wheels of a vehicle
US5499839A (en) Wheel suspension system with elastokinematic wheel adjustment
JP5342868B2 (ja) 自動車のフロントアクスルのホイールサスペンション
CN102245408B (zh) 用于车辆的单斜臂式车桥
CN100408362C (zh) 车辆独立悬架
CN103476665A (zh) 双轨车辆的可至少稍微转向的后轮的独立悬架
JP2009090762A (ja) サスペンション装置
EP4129717A1 (en) Vehicle suspension system
CN205769830U (zh) 四轮车
JP4719344B2 (ja) 車両の後輪懸架装置
CN101353003B (zh) 车辆用前悬架装置
CZ303105B6 (cs) Tandemový zhutnovací válec
WO2019082566A1 (ja) 小型車両
US8136821B2 (en) Method for producing different vehicle models as well as wheel suspension for a vehicle
KR20230060000A (ko) 독립 코너모듈
KR101316219B1 (ko) 인-링크 모터 독립현가장치
JP2006335118A (ja) サスペンション装置
JP5145892B2 (ja) リヤサスペンション装置
JPH11151922A (ja) 車軸の懸架装置
IT201900005556A1 (it) Motoveicolo rollante con dispositivo di blocco del rollio
JP2012121573A (ja) ストラット式サスペンション装置
JP2627435B2 (ja) 自動車の懸架装置
JPH11235909A (ja) 車輛用独立サスペンション
JPH05201219A (ja) 車両のサスペンション装置

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20220626