CZ301827B6 - Adaptivní projektorový systém pro svetlomety motorových vozidel - Google Patents

Adaptivní projektorový systém pro svetlomety motorových vozidel Download PDF

Info

Publication number
CZ301827B6
CZ301827B6 CZ20080452A CZ2008452A CZ301827B6 CZ 301827 B6 CZ301827 B6 CZ 301827B6 CZ 20080452 A CZ20080452 A CZ 20080452A CZ 2008452 A CZ2008452 A CZ 2008452A CZ 301827 B6 CZ301827 B6 CZ 301827B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
electric motor
optical
screen
motor
fixed
Prior art date
Application number
CZ20080452A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2008452A3 (cs
Inventor
Sedlácek@Vlastimil
Korený@Martin
Petrovský@Vladimír
Šmajser@Petr
Original Assignee
Visteon Global Technologies, Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Visteon Global Technologies, Inc. filed Critical Visteon Global Technologies, Inc.
Priority to CZ20080452A priority Critical patent/CZ301827B6/cs
Priority to DE102009027850A priority patent/DE102009027850A1/de
Priority to US12/506,464 priority patent/US20100135035A1/en
Publication of CZ2008452A3 publication Critical patent/CZ2008452A3/cs
Publication of CZ301827B6 publication Critical patent/CZ301827B6/cs

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F21LIGHTING
    • F21SNON-PORTABLE LIGHTING DEVICES; SYSTEMS THEREOF; VEHICLE LIGHTING DEVICES SPECIALLY ADAPTED FOR VEHICLE EXTERIORS
    • F21S41/00Illuminating devices specially adapted for vehicle exteriors, e.g. headlamps
    • F21S41/60Illuminating devices specially adapted for vehicle exteriors, e.g. headlamps characterised by a variable light distribution
    • F21S41/68Illuminating devices specially adapted for vehicle exteriors, e.g. headlamps characterised by a variable light distribution by acting on screens
    • F21S41/683Illuminating devices specially adapted for vehicle exteriors, e.g. headlamps characterised by a variable light distribution by acting on screens by moving screens

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Non-Portable Lighting Devices Or Systems Thereof (AREA)
  • Lighting Device Outwards From Vehicle And Optical Signal (AREA)
  • Projection Apparatus (AREA)

Abstract

Adaptivní projektorový systém pro svetlomety motorových vozidel sestává z reflektoru (2) se svetelným zdrojem, clonového systému, sestávajícího z pohyblivé cásti a pevných cástí, cocky (6) a elektromotorku (3) pro zajištení zmeny polohy pohyblivé cásti clonového systému pro ruzné typy osvetlení. Pohyblivá cást clonového systému je tvorena optickou clonou (1) ve tvaru cásti jednodílného hyperboloidu nebo komolého kužele, pricemž je pevne a letmo uchycena na výstupní hrídelce elektromotorku (3), jejíž osa (9) otácení je v prícné rovine reflektoru (2) odklonena od horizontální roviny o úhel (.alfa.) a soucasne od prícné roviny reflektoru o úhel (.beta.). Úhel (.alfa.) je vetší, než úhel (.beta.), a optická clona (1) je fixovatelná v ruzných definovaných polohách své rotace.

Description

Adaptivní projektorový systém pro světlomety motorových vozidel
Oblast techniky
Vynález se týká adaptivního projektorového systému pro světlomety motorových vozidel, provádějícího změnou polohy a profilu optické clony uvnitř projektorového světelného systému změny prostorového rozložení světla na vozovce před řidičem v důsledku projekce této tmavé optické clony na světlém pozadí reflektoru se zdrojem světla čočkou tohoto adaptivního projektorového systému.
Vynález se tedy týká adaptivního projektorového systému pro světlomety motorových vozidel, který sestává z reflektoru se světelným zdrojem, clonového systému, sestávajícího z pohyblivé části a pevných částí, čočky a elektromotorku pro zajištění změny polohy pohyblivé části clono15 vého systému pro různé typy osvětlení.
Dosavadní stav techniky
Pro zlepšení bezpečnosti silničního provozu se zavádí vylepšení osvětlení, realizovaného světlomety motorového vozidla. Nový předpis Evropské hospodářské komise ECE R123 umožňuje za definovaných podmínek aplikovat zcela nové typy osvětlení, jako například dálniční světlo, světlo do města, do deště.
Ve vývoji, přípravě do výroby a ve výrobě jsou multiftmkční mechanismy pro projektorové jednotky, umožňující dosáhnout těchto různých typů osvětlení, vytvářených z jednoho zdroje. Tyto změny typu osvětlení jsou většinou dosaženy pootáčením, posunem nebo výměnou ořezové hrany clonky světelného svazku.
Příkladem známého stavu techniky mohou být patentovaná řešení firmy Helia „Varilis“, viz patentové spisy DE 102 16 678, DE 199 09 413 nebo EP 1 052 446 A2.
Převažujícími nedostatky těchto řešení je jejich přílišná složitost a nákladnost.
Podstata vynálezu
Výše zmíněné nedostatky byly eliminovány konstrukcí jednoduchého adaptivního projektorového systému pro světlomety motorových vozidel s přímým náhonem od krokového elektro40 motorku, nebo DC stejnosměrného elektromotorku s převodovkou.
V souladu s předmětem tohoto vynálezu byl proto vyvinut adaptivní projektorový systém pro světlomety motorových vozidel, sestávající z reflektoru se světelným zdrojem, clonového systému, sestávajícího z pohyblivé části a pevných částí, čočky a elektromotorku pro zajištění změny polohy pohyblivé části clonového systému pro různé typy osvětlení. Pohyblivá Část clonového systému je tvořena optickou clonou ve tvaru části jednodílného hyperboloidu nebo komolého kužele, přičemž je pevně a letmo uchycena na výstupní hřídelce elektromotorku, jejíž osa otáčení je v příčné rovině reflektoru odkloněna od horizontální roviny o úhel a a současně od příčné roviny reflektoru o úhel β, přičemž úhel a příčného odklonu osy otáčení optické clony je větší, než úhel β podélného odklonu osy otáčení, a optická clona je fixovatelná v různých definovaných polohách své rotace.
-1 CZ 301827 B6
Elektromotorkem je s výhodou krokový elektromotorek nebo stejnosměrný elektromotorek s integrovanou převodovkou.
Pevná Část clonového systému s výhodou sestává z přední pevné stínící clony a zadní pevné stí5 ničí clony, které sahají do úrovně osy otáčení optické clony, přičemž výška zadní pevné stínící clony je stejná nebo větší, než výška přední pevné stínící clony, a optická clona leží mezi těmito pevnými stínícími clonami.
Pro přesné zastavení optické clony v definované poloze je s výhodou uspořádán doraz polohy io pro krokový elektromotorek nebo komparátor pro stejnosměrný elektromotorek s integrovanou převodovkou.
V souladu s předmětem tohoto vynálezu byl tedy vyvinut adaptivní projektorový systém pro světlomety motorových vozidel, sestávající z reflektoru se zdrojem světla, clonového systému, čočky, elektromotoru, zajištujícího změnu polohy optické clony pro různé typy osvětlení a fixních clon, zabraňujících průchodu nežádoucího parazitního světla.
Rotačně pohyblivá část clonového systému, zejména optická clona tvaru části jednodílného hyperboloidu nebo ve zvláštním případu komolého kužele, je pevně a letmo uchycena na výstup20 ní hřídelce elektromotorku, jejíž osa otáčení je odkloněna dolů od horizontální roviny o jeden úhel a a může svírat s příčnou rovinou světlometu (před touto rovinou orientovaný) druhý úhel β, přičemž úhel a je s výhodou větší, než úhel β, a optická clona se řízené zastavuje v různých definovaných polohách své rotace.
Pohon a přesné zastavování optické clony je s výhodou realizován elektromotorkem, kterým je krokový elektromotorek, nebo DC stejnosměrný elektromotorek s integrovanou převodovkou.
Pevná část clonového systému s výhodou sestává z přední pevné stínící clonky a zadní pevné stínící clonky, které sahají zhruba po výšku osy otáčení optické clony, přičemž výška zadní pevné stínící clony je stejná nebo větší, než výška přední pevné stínící clony.
Adaptivní projektorový systém pro světlomety motorových vozidel tedy obsahuje reflektor, světelný zdroj, čočku a clonový systém, sestávající z pevné a pohyblivé části, a elektromotorek pro zajištění změny polohy pohyblivé části clonového systému (tedy optické clony) jejím pootáče35 ním pro dosažení různých typů světelných svazků.
Pohyblivou částí clonového systému je odlehčená optická clona provedena jako část jednodílného hyperboloidu, nebo ve zvláštním případě (pro nulový úhel β odklonu) jako komolý kužel.
Vzhledem k tomu, že systém je z optického hlediska možné realizovat pouze s malým úhlem β odklonu, je tvar optické clony vždy blízký komolému kuželi. Rozdíl je v mimoběžném uspořádání optických ořezů jednotlivých funkcí.
Každý typ světelného svazku má tedy na obvodu optické clony osazen svůj ořez, přičemž typ ořezu a pořadí jejich umístění po obvodu optické clony je vždy konkrétně realizováno podle požadavků na funkci.
Optická clona je uspořádaná otočně s hřídelkou elektromotorku, jejíž osa otáčení je odkloněna od příčné osy projektoru. Optická clona je letmo uchycena za hřídelku elektromotorku.
Důvodem pro odklonění osy otáčení o úhel β je odstranění kolize mezi reflektorem a elektromotorkem, bohužel za cenu složitosti systému (vyklonění, změna kuželové optické clony na
-2CZ 301827 B6 hyperboloidní, viz výše).
K zastínění průchodu nežádoucího světla pod optickou clonou je použita pevná část clonového systému, jmenovitě přední a zadní stínící clonka, které dohromady účinně zastiňují parazitní světlo, pronikající pod optickou clonu ze všech směrů.
Úkolem tohoto vynálezu je vytvořit komplexní, přitom jednoduchý a co možná nejspolehlivější systém tohoto druhu.
io
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude v dalším podrobněji objasněn na příkladech jeho konkrétního provedení, jejichž popis bude podán s přihlédnutím k přiloženým obrázkům výkresů, kde:
obr. 1 znázorňuje v prostorovém pohledu možné provedení projektorové jednotky, opatřené popisovaným systémem;
obr. 2 znázorňuje v čelním pohledu (v ose x) variantu s kuželovou optickou clonou v poloze, kdy 20 je optická clona natočena svou přímou konturou pro ořez světla do mlhy do ohniskové roviny čočky; je vyznačen úhel a příčného doklonu a pod vyobrazením mechanismu je znázorněn typ vyzařovaného světelného svazku - světlo do mlhy;
obr. 3 znázorňuje v čelním pohledu variantu s kuželovou optickou clonou, systém je vybaven 25 polohovým senzorem, optická clona je natočena svým výřezem do ohniskové roviny a propouští téměř nestíněné (dálkové) světlo; pod vyobrazením mechanismu je znázorněn tento typ světelného svazku;
obr. 4 znázorňuje v čelním pohledu variantu s kuželovou optickou clonou, systém je vybaven 30 dorazem pro provedení řešetu elektromotorku, optická clona je natočena konturou pro ořez evropského (pravostranného) potkávacího světla do ohniskové roviny čočky; pod vyobrazením mechanismu je znázorněn tento typ světelného svazku.
obr. 5 znázorňuje v čelním pohledu variantu s kuželovou optickou clonou; systém je v poloze, 35 kde je optická clona natočena konturou pro ořez anglického (levostranného) potkávacího světla do ohniskové roviny čočky; pod vyobrazením mechanismu je znázorněn tento typ světelného svazku;
obr. 6 znázorňuje v pohledu shora (ve směru osy z) základní uspořádání systému s hyperboloidní 40 optickou clonou, jejíž osa otáčení je skloněna vůči příčné rovině o úhel p.
obr. 7 znázorňuje v pohledu shora (ve směru osy z) variantu systému s kuželovou optickou clonou, tehdy osa otáčení leží v příčné rovině projektoru a úhel β je nulový; tato varianta je jednodušší, ale vyvstává komplikace kolize elektromotorku s odražečem;
obr. 8 znázorňuje uspořádání clonového systému, tj. ohniskovou clonu a pevnou část, složenou z pevných clonek, v řezu kolmém na osu otáčení optické clony.
Příklady provedení vynálezu
Předmětem vynálezu je adaptivní projektorový systém pro světlomety motorových vozidel, zabudovaný v projektorové jednotce světlometu podle obr. 1, u kterého z hlediska funkčnosti a
-3CZ 301827 B6 spolehlivosti je nejvýhodnější variantou optická clona 1, která je v kontaktu pouze s hřídelkou elektromotorku 3, a je tedy letmo uchycena na hřídelce elektromotorku 3.
Toto provedení je výhodné z hlediska menší komplikovanosti a definovaných tření, která mohou nastávat pouze v ložiskách elektromotorku 3. Podmínkou je kvalitní provedení ložisek elektromotorku 3 a nízká hmotnost optické clony k
Adaptivní projektorový systém pro světlomety motorových vozidel sestává z reflektoru 2 se světelným zdrojem, clonového systému, sestávajícího z pohyblivé části a pevných částí, čočky 6 ío a elektromotorku 3 pro zajištění změny polohy pohyblivé části clonového systému pro různé typy osvětlení.
Hyperboloidní, případně kuželová optická clona 1 je opatřena různými výřezy a výstupky, jejichž možné provedení je znázorněno na obr. 2, obr. 3, obr. 4, obr. 5, obr. 6 a obr. 7, uspořádanými podobně, jako například zuby hyperboloidních ozubených kol tak, aby pootáěením optické clony i vznikaly ořezy příslušných světelných svazků.
Optická clona i se tedy otáčí kolem osy 9 otáčení hřídelky elektromotorku 3, odkloněné od příčné osy projektoru.
Je výhodné provést optickou clonu 1, kromě místa jejího uchycení, pouze jako tenkou slupku podle obr. 8, která plní optickou funkci, a přitom má minimální hmotnost a moment setrvačnosti.
Zvláštním případem je nulový odklon osy 9 otáčení hřídelky elektromotorku 3 od příčné roviny. 25 Tehdy se základní hyperboloidní tvar optické clony 1 mění na kuželový (viz obr. 7).
Zjednodušení tvaru optické clony 1 může vést k nutnosti odstranit přilehlou část reflektoru 2 ve prospěch zástavby elektromotorku 3 a pevné části clonového systému clonek 4 a 5.
Clonový systém podle obr. 8 plní funkci ořezávání světelného svazku a zastínění parazitního světla, aby nedocházelo k nežádoucímu oslňování.
Tomu je uzpůsobeno provedení jeho pevné části tak, že výška horní hrany pevných stínících clonek 4 a 5 je v každém bodě zhruba v ose 9 otáčení optické clony 1, přičemž vzhledem k tomu, že o něco více světla do těchto míst proniká směrem seshora z horní části reflektoru 2, tak je výška H zadní pevné stínící clonky 5 s výhodou stejná nebo o málo větší, než výška j_0 přední pevné stínící clonky 4.
Při použití téměř přímé kontury optické clony podle obr. 2 vzniká rovně zařezaný světelný sva40 zek, vhodný například pro světlo do mlhy, turistické nebo městské světlo.
Maximálně snížená část optické clony I umožňuje vyzařovat podle obr. 3 dálkové světlo.
Provedené Z-kontury podle obr. 4 a obr. 5 umožňují vyzařovat podle své orientace buďto evrops45 ké, nebo anglické potkávací světlo, tedy odlišné svazky pro pravostranný nebo levostranný směr dopravy.
Z hlediska jednoduchosti a rychlosti je výhodné otáčet optickou clonou i naprímo krokovým mnohapólovým elektromotorkem 3.
Pro zvětšení přesnosti a síly elektromotorku 3 může být použit krokový elektromotorek nebo DC stejnosměrný elektromotorek s převodovkou.
-4CZ 3U1827 B6
Pro pohon krokovým elektromotorkem 3 bude adaptivní projektorový systém opatřen alespoň jedním dorazem 7 na konci rozsahu pracovních poloh k provedení řešetu elektromotorku 3.
Reset elektromotorku 3 dojetím na doraz 7 je nutný pro zjištění přesné polohy, kterou lze jinak 5 nutno zajistit jen dodatečným senzorem polohy.
Pokud bude použit DC elektromotorek 3 s integrovanou převodovkou, bude vybaven potenciometrem či komparátorem 8, snímajícím polohu optické clony I. Tím bude zaručena přesná poloha optické clony I a její světelná funkce v každém okamžiku provozu.
Přínosem řešení je jeho značná jednoduchost, kde se optická clona 1 otáčí kolem osy 9 otáčení s hřídelkou elektromotorku 3 a při naprosté komplexnosti řešení umožňuje umístit velké množství ořezů světelného svazku po povrchu optické clony L
Mechanismus je opticky a funkčně optimalizován z hlediska provedení zástavby, optická clona 1 se otáčí kolem osy 9 otáčení elektromotorku 3, odkloněné od příčné osy projektoru.

Claims (4)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Adaptivní projektorový systém pro světlomety motorových vozidel, sestávající z reflektoru
    25 (2) se světelným zdrojem, clonového systému, sestávajícího z pohyblivé části a pevných částí, čočky (6) a elektromotorku (3) pro zajištění změny polohy pohyblivé části clonového systému pro různé typy osvětlení, vyznačující se tím, že pohyblivá část clonového systému je tvořena optickou clonou (1) ve tvaru části jednodílného hyperboloidu nebo komolého kužele, přičemž je pevně a letmo uchycena na výstupní hřídelce elektromotorku (3), jejíž osa (9) otáčení
    30 je v příčné rovině reflektoru (2) odkloněna od horizontální roviny o úhel (a) a současně od příčné roviny reflektoru o úhel (β), přičemž úhel (a) je větší, než úhel (β), a optická clona (1) je fixovatelná v různých definovaných polohách své rotace.
  2. 2. Systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že elektromotorkem (3) je krokový
    35 elektromotorek nebo stejnosměrný elektromotorek s integrovanou převodovkou.
  3. 3. Systém podle nároků la2, vyznačující se tím, že pevná část clonového systému sestává z přední pevné stínící clony (4) a zadní pevné stínící clony (5), které sahají do úrovně osy (9) otáčení optické clony (1), přičemž výška (11) zadní pevné stínící clony (5) je stejná nebo
    40 větší, než výška (10) přední pevné stínící clony (4), a optická clona (1) leží mezi těmito pevnými stínícími clonami (4, 5),
  4. 4. Systém podle nároků 1, 2 a3, vyznačující se tím, že pro přesné zastavení optické clony (1) v definované poloze je uspořádán doraz (7) polohy pro krokový elektromotorek (3)
    45 nebo komparátor (8) pro stejnosměrný elektromotorek (3) s integrovanou převodovkou.
CZ20080452A 2008-07-21 2008-07-21 Adaptivní projektorový systém pro svetlomety motorových vozidel CZ301827B6 (cs)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20080452A CZ301827B6 (cs) 2008-07-21 2008-07-21 Adaptivní projektorový systém pro svetlomety motorových vozidel
DE102009027850A DE102009027850A1 (de) 2008-07-21 2009-07-20 Adaptives Projektionssystem für Kraftfahrzeugscheinwerfer
US12/506,464 US20100135035A1 (en) 2008-07-21 2009-07-21 Adaptive projector system for headlights of motor vehicles

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20080452A CZ301827B6 (cs) 2008-07-21 2008-07-21 Adaptivní projektorový systém pro svetlomety motorových vozidel

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2008452A3 CZ2008452A3 (cs) 2010-02-03
CZ301827B6 true CZ301827B6 (cs) 2010-07-07

Family

ID=41606536

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20080452A CZ301827B6 (cs) 2008-07-21 2008-07-21 Adaptivní projektorový systém pro svetlomety motorových vozidel

Country Status (3)

Country Link
US (1) US20100135035A1 (cs)
CZ (1) CZ301827B6 (cs)
DE (1) DE102009027850A1 (cs)

Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4318315A1 (de) * 1992-06-03 1993-12-09 Koito Mfg Co Ltd Projektions-Scheinwerfer für Fahrzeuge
JPH06139802A (ja) * 1992-10-21 1994-05-20 Koito Mfg Co Ltd 投射型自動車用ヘッドランプ
JPH06267304A (ja) * 1993-03-17 1994-09-22 Toyota Motor Corp 車両用前照灯装置
WO2005024296A1 (de) * 2003-09-05 2005-03-17 Hella Kgaa Hueck & Co. Scheinwerfer für fahrzeuge
US20070195543A1 (en) * 2006-02-17 2007-08-23 Atsushi Sugimoto Vehicle headlamp

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2538132Y2 (ja) 1992-07-24 1997-06-11 株式会社小糸製作所 投射型自動車用ヘッドランプ
DE19909413A1 (de) 1999-03-04 2000-09-07 Hella Kg Hueck & Co Scheinwerfer für Fahrzeuge
DE19921907A1 (de) 1999-05-12 2000-11-16 Hella Kg Hueck & Co Scheinwerfer für Fahrzeuge
DE19961942C5 (de) * 1999-12-22 2017-12-07 Automotive Lighting Reutlingen Gmbh Scheinwerferanlage für Fahrzeuge zur Erzeugung von Lichtbündeln mit unterschiedlicher Charakteristik
JP2001341577A (ja) * 2000-05-31 2001-12-11 Mitsubishi Electric Corp 車両用前照灯システム、及び車両用前照灯の照射軸調整装置
FR2815310B1 (fr) 2000-10-12 2003-02-21 Valeo Vision Projecteur pour vehicule automobile a ecran d'occultation mobile
DE10216678A1 (de) 2002-04-16 2003-12-11 Hella Kg Hueck & Co Projektionsmodul für einen Fahrzeugscheinwerfer
US20090059612A1 (en) * 2007-08-30 2009-03-05 Yueh-Hsun Yang Head lamp assembly for vehicles

Patent Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4318315A1 (de) * 1992-06-03 1993-12-09 Koito Mfg Co Ltd Projektions-Scheinwerfer für Fahrzeuge
JPH06139802A (ja) * 1992-10-21 1994-05-20 Koito Mfg Co Ltd 投射型自動車用ヘッドランプ
JPH06267304A (ja) * 1993-03-17 1994-09-22 Toyota Motor Corp 車両用前照灯装置
WO2005024296A1 (de) * 2003-09-05 2005-03-17 Hella Kgaa Hueck & Co. Scheinwerfer für fahrzeuge
US20070195543A1 (en) * 2006-02-17 2007-08-23 Atsushi Sugimoto Vehicle headlamp

Also Published As

Publication number Publication date
US20100135035A1 (en) 2010-06-03
CZ2008452A3 (cs) 2010-02-03
DE102009027850A1 (de) 2010-03-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5398507B2 (ja) 車両用前照灯装置
JP4153364B2 (ja) 車両用前照灯
CN100489384C (zh) 车辆用前照灯
EP2418121A2 (en) Vehicular headlamp
JPH076564Y2 (ja) 配光可変型自動車用前照灯
JP3964101B2 (ja) 車両用前照灯
JP3898462B2 (ja) 車両用前照灯
US20070291487A1 (en) Lamp assembly automatically controlling main beam direction and additional beam direction
US6695466B2 (en) Headlamp
JP2000348507A (ja) 車輌用前照灯装置
JP2010257909A (ja) 車両用前照灯装置
JP2007294356A (ja) 配光可変型前照灯
CZ301827B6 (cs) Adaptivní projektorový systém pro svetlomety motorových vozidel
JP2010015837A (ja) 車両用前照灯装置
CZ2003982A3 (cs) Optimalizace dálkového světla u světlometů pro motorová vozidla
JP2000100233A (ja) 前照灯
JP2011040231A (ja) 車両用前照灯
JP5610949B2 (ja) 車両用前照灯
CZ2009501A3 (cs) Adaptivní projektorový systém pro svetlomety motorových vozidel
CZ20032711A3 (cs) Variabilní adaptivní projektorový systém pro motorová vozidla
JP5636485B2 (ja) 灯具ユニット
JPS63304501A (ja) プロジェクタ型の自動車用前照灯
US2078023A (en) Vehicle headlight
CZ9901738A3 (cs) Projekční světlomet pro motorová vozidla
CZ32390U1 (cs) Světelný modul pro světlomet silničních vozidel

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20110721