CZ300192A3 - Self-erecting crane - Google Patents

Self-erecting crane Download PDF

Info

Publication number
CZ300192A3
CZ300192A3 CS923001A CS300192A CZ300192A3 CZ 300192 A3 CZ300192 A3 CZ 300192A3 CS 923001 A CS923001 A CS 923001A CS 300192 A CS300192 A CS 300192A CZ 300192 A3 CZ300192 A3 CZ 300192A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
arm
mast
crane
rigid
tower
Prior art date
Application number
CS923001A
Other languages
English (en)
Inventor
Francois Aquino
Original Assignee
Potain Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Potain Sa filed Critical Potain Sa
Publication of CZ300192A3 publication Critical patent/CZ300192A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66CCRANES; LOAD-ENGAGING ELEMENTS OR DEVICES FOR CRANES, CAPSTANS, WINCHES, OR TACKLES
    • B66C23/00Cranes comprising essentially a beam, boom, or triangular structure acting as a cantilever and mounted for translatory of swinging movements in vertical or horizontal planes or a combination of such movements, e.g. jib-cranes, derricks, tower cranes
    • B66C23/18Cranes comprising essentially a beam, boom, or triangular structure acting as a cantilever and mounted for translatory of swinging movements in vertical or horizontal planes or a combination of such movements, e.g. jib-cranes, derricks, tower cranes specially adapted for use in particular purposes
    • B66C23/26Cranes comprising essentially a beam, boom, or triangular structure acting as a cantilever and mounted for translatory of swinging movements in vertical or horizontal planes or a combination of such movements, e.g. jib-cranes, derricks, tower cranes specially adapted for use in particular purposes for use on building sites; constructed, e.g. with separable parts, to facilitate rapid assembly or dismantling, for operation at successively higher levels, for transport by road or rail
    • B66C23/34Self-erecting cranes, i.e. with hoisting gear adapted for crane erection purposes
    • B66C23/348Self-erecting cranes, i.e. with hoisting gear adapted for crane erection purposes the erection being operated by jacks

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)
  • Control And Safety Of Cranes (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)

Description

Vynález se týká jeřábu s automatickým skládáním věže, zejména za účelem transportu po cestě směrem k místu vyu žívání a z jednoho pracoviště na druhé. Tento vynález se vztahuje na koncepci jeřábu jako celku tak, aby se umožnilo vyloučit jakýkoli ruční zásah v- případě skládání celého soustrojí.
DOSAVADNÍ STAV. TECHNIKY
V oboru jeřábů se skládací věží rozlišujeme jeřáby s teleskopickým stožárem, jeřáby se skládacím stožárem a jeřáby se stožárem tvořeným jediným prvkem. Vynález se týká věžových jeřábů se skládacím stožárem, tedy stožárem tvořeným nejméně dvěma prvky spojenými mezi sebou kloubem, které mohou být složeny jeden na druhý za účelem transportu jeřábu, dále jeřábů, u kterých je obtížné automaticky vyloučit nenapjatostlana, ke které dochází při skládání do pozice pro transport.
Jeřáby tohoto typu mají obvykle rameno kloubově spojené s vrcholem stožáru a udržované v pozici táhlem lana spojeným s vrcholem tuhé vzpěry, rovněž kloubově spojené s vrcholem stožáru a udržované v pozici lanem tvořícím zadržovací září zení spojující vrchol tuhé vzpěry se zadní částí otočného podvozku, který je situován na základně stožáru a který je opatřen vyrovnávací zátěží - viz např. francouzský patent Č. 2,548,646. Když se stožár složí, rameno a 'vzpěra se otá čejí okolo svého kloubového spojení na stožáru v důsledku působení tíže ramene, přičemž lana tvořící táhla a blokovací zařízení zůstávají během této práce natažená. Při další fázi skládání přichází rameno do kontaktu s horní částí, stožáru a lana táhla a blokovacího zařízení se postupně uvolňují, v důsledku čehož dochází k nenapjatosti lana, kterou je , třeba vyloučit nebo kompenzovat v případě, že chceme zabránit, aby se lana velice rychle opotřebovávala např. vytvářením smyček.
Podle prvního známého způsobu uspořádání se lana ručně - >
.......... snímají z koncového upevnění, poté se uloží-natočením.na . .. .
lanovnicí.nebo se umístí na zemi tak, aby bylo možno je transportovat spolu se zvedacím zařízením. Toto uspořádání však vyžaduje několik ručních operací, které podstatně zvyšují dobu umístění jeřábu i dobu potřebnou ke změně místa, tedy operace, . . .-----------které —jsou—v.zhledem(k_ industrializaci ..stayeniš£_ stále_ častější u tohoto typu strojů.
Podle druhého způsobu uspořádání, který je čím dál tím .více rozšířen, jsou lana ovládána hnacím členem a to bud přímo nebo prostřednictvím kladkostroje a přebytečná délka lana, která se vyskytuje ;pří skládání jeřábu,.. se automaticky navine na jeřáb - viz francouzský patent č. 2,636,616 a jeho. první přídavkové osvědčení 2,643 625. Se zřetelem na řešení technického problému je toto provedení zcela uspokojivé, ale jeho koncepce je složitá a nákladná.
PODSTATA VYNÁLEZU “df·
Zařízení podle vynálezu odstraňuje výše uváděné, nevýhody vytvořením jeřábu s automatickým skládáním veze, tedy s vy loučením všech ručních zásahů ; koncepce vynálezu je jedno duchá a hospodárná.
V zájmu dosažení tohoto účelu má jeřáb s automatickým skládáním věže podle vynálezu obecně známý stožár, který se skládá ze dvou částí, spodní a horní, jež jsou mezi sebou spojeny kloubovými čepy, rameno kloubově napojené na vrchol stožáru a udržované v pozici táhlem ramene spojeným s vrcholem tuhé vzpěry, která je rovněž spojena kloubem s vrcholem stožáru nebo se zadní Částí ramene a dále blokovací zařízení spojující vrchol tuhé vzpěry se zadní částí otočného pod vozku uspořádaného na základně stožáru, který je opatřen vyrovnávací zátěží, přičemž spodní Část stožáru je spojena kloubovým čepem s přední částí otočného podvozku, zatímco hnací orgán jako je hydraulický zvedák ovládá skládání a rozkládání stožáru ; tento jeřáb je vyznačen v podstatě tím, že táhlo ramene tvoří nejméně dva tuhé prvky kloubQvě mezi sebou spojené, přičemž blokovacím zařízením je tuhý prvek ve spodní části, který je spojen kloubem s pevným bodem zadní Části otočného podvozku a který je ve své horní části prodloužen lanem až k tuhé vzpěře ramene a spojnice nápojů jící tuhý prvek blokovacího zařízení na spodní část skládá čího stožáru a hnací orgán mezi oběma částmi stožáru.
Podle výhodného způsobu provedení vynálezu tvoří táhlo ramene čtyři tuhé prvky uspořádané za sebou, spojené mezi sebou horizontálními čepy, jejichž délka je určena tím, že když je tuhá vzpěra složena na rameno, celek všech čtyř tu hých prvků je rovněž složen na rameno a tyto prvky jsou ” poskládány dokonale jeden na druhý tak, aby zaujaly co nej menší výšku. Navíc je koncepce provedení jeřábu taková, že při celkovém složení jeřábu, tedy v pozici pro přepravu, jsou spojnice a tuhý prvek blokovacího zařízení vyrovnané, zatímco lano tvořící horní část .tohoto; blokovacího zařízení je·, na tažené.
S výhodou je zadní část ramene opatřena prvním vodicím válečkem, zatímco druhý vodicí váleček je uspořádán na konci zvedací vzpěry, jejíž základ je pevně spojen se zadní částí vrcholu a horní částí stožáru takovým způsobem, že při sklá dání jeřábu je lano blokovacího zařízení opřeno a vedeno oběma válečky tak, že zůstává stále v napnutém stavu.
Podle zvláštního způsobu provedení v případě ramene složeného alespoň ze dvou prvků, z nichž jeden je pažnice a druhý hrot ramene, má přední část hrotu ramene sníženou výšku vzhledem k běžné výšce ramene za účelem vytvoření prostoru při skládání hrotu na pažnici ramene -;pro uložení složené části táhla ramene a horní části lana blokovacího zařízení svisle k tuhé vzpěře ramene.
Ař j iž jsou detaily konstrukce jakékoliv, jeřáb podle vynálezu s automatickým skládáním věže, tedy bez ručního.' zásahu a zejména pro transport po cestě řeší problém vytvá řený nenapjatostí lan, aniž se přikročí k velice kom plexnímu a nákladnému řešení spočívajícím v ovládání lan pomocí motoru.
----0—B-R-Á-Z—K-fl----ÍUA---O-K.-R-E-S-E-C._H__________ ...
V každém případě se vynálezu lépe porozumí a spíše vyniknou jeho charakteristiky, když jej v dalším textu po píšeme s odvoláním na schematické nákresy, přičemž uvedeme příklad provedení vynálezu, který naprosto neomezuje další provedení jeřábu s automatickým skládáním věže,.
Obrázek 1 ukazuje na pohledu, ze strany jeřáb.s automa;tickým. skládáním, věže podle..vynálezu v pracovní pozici.
Obrázek 2 znázorňuje stejný jeřáb na pohledu ze. strany v pozici- slož.ené., .pro. transport.. . .
Obrázek 3 je částečný pohled ze strany ve větším měřítku a ukazuje detail ramene s táhlem a vzpěrou ve zvednuté pozici.
Obrázek 4 je pohled podobný obrázku 3 a znázorňuje rameno ve složené pozici, uspořádání táhla a vzpěry v této pozici.
Obrázek 5 je detailní půdorys ,. který znázorňuje Část táhla ramene.
Obrázek 6 zobrazuje řez skládacím stožárem.
PŘÍKLAD PROVEDENÍ VYNÁLEZU
Věžový jeřáb, znázorněný schematicky na obrázku 1 zahrnuje o sobě známý základní pevný nebo pojízdný podvozek 1, který prostřednictvím orientačního zařízení 2_ podpírá otočný povozek 3, jenž má vzadu vyrovnávací závaží 4_ a na jeho přední část: je kloubovým čepem 5_ napojen skládací stožár, který sestává ze spodní části 7 a horní části 8_, jež jsou mezi setbou spo jeny horizontálním čepem 9 . Tento jeřáb je vybaven rozdělovacim ramenem 10, které lze rozkládat a skládat a které je složeno ze tří na sebe navazujících prvku, označených jako pažnice _11, ohebný spojovací prvek ramene 12 a hrot ramene 13, které jsou mezi sebou spojeny horizontálními čepy 14,15 uspořádanými na úrovni spodních pásů ramene ( pojem spodního pásu ramene je definován vztahem k rozloženému rameni v pracovní pozici ) .
Horní část stožáru 8 je spojena s otočným podvozkem _3 pomocí dvou vyrovnávacích nosníků 16 uspořádaných symetricky po obou stranách stožáru _6_ a spojených horizontálním čepem; 17 situovaným na základně horního stožáru _8 a horizontálním čepem 18 uspořádaným na zadní části otočného podvozku 3. ;Rameno 10 je spojeno s vrcholem stožáru _6_ horizontál ním čepem a je udržováno v pozici táhlem ramene _20 spojujícím pevný bod 21 horního pásu 22 pažnice ramene 11 s vrcholem 23 tuhé vzpěry ramene 24 nakloněné dozadu a napojené na základnu pažnice ramene 11 horizontálním čepem 2£, přičemž tuhá vzpěra 24 je udržována v pozici blokovacím zařízením 26, které spo juje vrchol 23 vzpěry ramene 24 s pevným bodem 27 uspořádaným na zadní straně otočného podvozku _3. Jeřáb je za účelem mon táže, tedy pro vztyčení stožáru _6, rozložení a složení ramene 10 ovládán hydraulickým zvedákem 46, který za tímto účelem spojuje spodní stožár 7 s horním stožárem 8.
Jak je detailně znázorněno na obrázcích 3,4 a 5, táhlo ramene _20 tvoří čtyři za sebou uspořádané tuhé prvky 28,_29,_30 a 31.
Horním prvkem 28 je dvojitá spojnice tvořící záchytku; kloubového spojení na vrcholu 23 tuhé vzpěry ramene 24 a horizontálního čepu na dalším prvku 29 ; další prvek 29 je tvořen dvěma identickými plochými ocelovými kusy, které jsou na koncích provrtány a spojeny mezi sebou rozpěrkami, takže dva ploché ocelové kusy tvoří kryt pro kloubové spojení 32. na předcházejícím prvku 28 a pro horizontální kloub 33-na ná.-~ sledujícím prvku 30 ; prvek 30 je dvojitá spojnice tvořící záchytku pro kloubové spojení v bodě 33 na předcházejícím prvku 31; tento poslední prvek 31 představující největší část táhla ramene 20 je tvořen profilem U otevřeným ve směru ramene 10, -prof-i-lem, -jehož-pr-vní—konec -tvoří—dva..ploché_.oc.e.lo.V.é. kusy na_ -__ vařené symetricky na jedné i na druhé straně profilu a provr tané dvěma otvory 34,35 podélně posunutými, přičemž první otvor 34 zajišťuje spojení s předchozím prvkem 3i0 a druhý otvor 35 obstarává spojení přímo s prvkem 29, když je táhlo ramene 20 zkráceno tím, Že se odstraní dvojitá spojnice 20 a jeřáb má zvednuté rameno. { viz.nákres šrafovanými čarami na obr. 5 ) . Délka posledního prvku 31 táhla ramene 20 je stejná jako délka horního pásu . 22'.pažnice ramene. 11 uspořádaného pod uvedeným táhlem 20. Délka spojeného a vyrovnaného celku tvořeného třemi prvními prvky 28,29,30 táhla ramene 20 je stejná jako délka tuhé vzpěry ramene 24.
Blokovací .zařízení 26 tvoří na jedné straně spodní tuhý prvek 36 profilu ve tvaru U otevřený k vnějšku jeřábu a kloubově spojený s pevným bodem 27 uspořádaným na zadní části otočného podvozku 3 a na druhé straně ohebné lano 31 o kons tantní délce spojující vrchol 23 tuhé vzpěry ramene 24 s vol ným koncem 38 tuhého prvku 36. Dvojitá spojnice tuhého spojení 39 spojuje horizontálními čepy konec 38 tuhého prvku 36 blokovacího zařízení 26 s dvěma pevnými body 40 umístěnými po obou stranách horní části spodního stožáru_7 v malé vzdálenosti od kloubového spojení 9 tohoto stožáru s horním stožárem 8.
Jeřáb je ještě vybaven prvním vodicím zařízením lana 41 uspořádaným v zadní části ramene 10 s druhým vodicím zařízením lana 42 situovaným na zasouvatelném konci 43 zvedací vzpěry 44, přičemž základna 45 je vzadu pevně spojena s vrcholem horní části stožáru 8. Obě vodicí zařízení lana 41 a 42 je možno vytvořit jako vodicí válečky.
Jak je jasně znázorněno na obrázku 6, obě části 7 a 8 skládacího stožáru J_ tvoří duté konstrukce o průřezu ve tvaru osmiúhelníku'a přední i zadní strany J8 a 49 jsou paralelní s různými kloubovými čepy jako je kloubové spo jení 27 a čepy _32 ,J33 a _34 ; toto uspořádání je výhodné v tom smyslu, že je blízké ideálnímu kruhovému průřezu a vytvářejí se tak paralelní strany a strany na ně kolmé při způsobené různým potřebným sestavením a kloubovým spojením.
Z pracovní pozice znázorněné na obrázku 1 se skládání jeřábu shora popsané provádí takto :
Při skládání stožáru _6_ pomocí hydraulického zvedáku 46 dochází k otáčení spodní části stožáru 7 směrem dopředu í v kloubovém čepu 5 na otočném podvozku 3, zatímco horní část. stožáru _8_ se otáčí dozadu ve svém kloubovém čepu 9 na spodní části stožáru _7. 23 působení vyrovnávacích nosníků 16, které jej udržují v pozici. Během tohoto pohybu zůstává blokovací zařízení 26 pod tlakem působením tíže ramene 10, které se otáčí ve svém kloubovém čepu 10 k hornímu stožáru 8, zatímco současné táhlo ramene 20 zůstává rovněž pod tlakem a tuhá vzpěra ramene 24 se otáčí ve svém kloubovém čepu 25 k hor nímu stožáru Při pokračujícím pohybu se lano _37 postupně opírá o vodicí zařízení 42 zvedací vzpěry 44 takovým způsobem, aby lano 37 bylo vedeno a aby namáhání bylo přiměřené. Když je rameno 10 složeno na horní část stožáru 8, táhlo 20 se samo složí vlivem své vlastní tíže, zatímco tuhá vzpěra ramene 24 se sklopí na rameno 10, přičemž tak vždy udržuje blokovací zařízení 26 pod tlakem. Při skončení operace se jeřáb nachází ve složené pozici pro transport, jak znázorňuje obrázek 2.
Podle výhodného uspořádání se prvek· 31 o profilu ve tvaru U táhla ramene 20 v pozici složené pro transport navleče na horní pás 22 o čtverhranném průřezu pažnice. ramene 11 a sníží se tak výška celku tvořeného složeným ramenem 10 a složeným táhlem 20. Podle dalšího výhodného uspořádání slouží prvek 36 o profilu ve tvaru U blokovacího zařízení 26 k vedení části lana -37 procházejícího-mezi spodním stožárem _7, a horním stožárem tehdy, když je jeřáb složen. Podle dalšího význaku může být zasouvatelný konec 43 zvedací vzpěry 44 v případě, kdy je í jeřáb složen, rovněž částečně složen, aby se tak vyloučila nadbytečná délka jeřábu během transportu.
Je samozřejmé, že když se jeřáb rozkládá z pozice složené pro transport, postup, pohybů je obrácený než u postupu shora popsaného.a hydraulický zvedák 46 se ovládá opačným směrem.
V příkladu zde popsaném, kde rameno 10 je složeno' z ně kolika prvků 11,12,13 spojených mezi sebou klouby na úrovni spodních pásů, zařízení 47 umožňuje složení tohoto· ramene. 10. nezávisle na skládání jeřábu, jak jev předchozím textu po psáno. Podle: výhodného uspořádání v případě, že se hrot . . ramene 13, složí na celou délku pažnice ramene 11, přední část hrotu 13 má sníženou výšku, vzhledem k obvyklé výšce ramene 10 tak, aby se v případě', složené pozice vytvořil prostor, kde se svisle ke složené tuhé vzpěře 24 umístí složená část táhla ramene 20 a horní , část zadního zadržovacího lana 37. *
Když je tedy jeřáb složen, je snadné odstranit dvojitou spojnici 30 a uvolnit čep 33 z prvku 29 táhla ramene 20 pří mo na čepu 35 prvku 3J- tak, aby bylo táhlo ramene 20 kratší, přičemž čep 34 se rovněž vyřadí. Jeřáb je tedy ve stavu roz - loženém a má zvednuté rameno.
Jak vyplývá z předchozího textu vynález se neomezuje pouze na jednu formu provedení tohoto jeřábu s automatickým skládáním věže výše popsaným jako příklad ; zahrnuje naopak všechny varianty provedení a aplikace založené na stejném principu. Do rozsahu vynálezu tedy rovněž spadá :
- užití táhla ramene vytvořeného z několika tuhých a mezi sebou kloubově spojených prvků, přičemž tyto prvky jsou alespoň dva ;
- užití jiného blokovacího zařízení než je zařazení popsané konstrukčními detaily ;
- nahrazení hydraulického zvedáku 4 jiným ekvivalentním hnacím orgánem ;
- užití komorového stožáru nebo příhradového stožáru o průřezu jiném než ve tvaru osmiúhelníku ;
- adaptace stejného principu skládání u jeřábu s odlišnou koncepcí, pokud jde o strukturu ramene a jeho skládací zařízení.
t;
AK-ř» ··#..
, n ‘ϊΐ £
!rf
-7 ' : ’

Claims (11)

  1. Patentové nároky
    1. Jeřáb s automatickým skládáním věže, zejména za účelem jeho transportu po cestě, se skládacím stožárem (6 ) sestává jícím ze dvou částí, spodní ( 7 ) a horní ( 8 ) spojenými mezi sebou horizontálním čepem (9 ) , . s ramenem (10. .) ..kloubem: napojeným na ‘vrcholíštožáru- (--6-)—a-udržovaným-v-poz-i-ci--tá-h-lem--ramene-------(20 ) spojeným s vrcholem (-23 ) tuhé vzpěry ( 24 ) kloubově napojené na vrchol stožáru ( 6 ) nebo na zadní stranu ramene ( 10 ) a se zadním blokovacím zařízením ( 26 ) spojujícím vrchol ( 23 ) tuhé vzpěry (24 ) se zadní částí otočného pod vozku (3 ), který je umístěn na základně stožáru (6 ) a který je opatřen vyrovnávací zátěží (-4 ), přičemž spodní část ( 7 ) stožáru ( 6 ) je kloubově napojena horizontálním čepem na přední část otočného podvozku (3 ), zatímco hnací člen ( 46 ) jako hydraulický zvedák ovládá skládání a rozkládání stožáru ( 6 ), vyznačený tím, že táhlo ramene ( 20 ) tvoří' alespoň dva tuhé prvky ( 28,29, 30,31 ) me2i sebou. kloubově spojené a zadní, blokovací zařízení ( 26 ) tvoří ve spodní části tuhý prvek (36 ) spojený kloubem s pevným bodem ( 27 ) zadní části otočného pod - vozku ( 3) a ve své horní části prodloužený až ke vzpěře ra mene { 24 ) lanem ( 37 ) o.konstantní délce, přičemž spojnice ( 39 ) spojuje tuhý prvek ( 36 ) zadního blokovacího zařízení ( 26 ) se spodní částí ( 7 ) skládacího stožáru ( 6 ) a hnací orgán ( 46 ) spojuje mezi. sebou obě části stožáru ( 6 ) .
  2. 2. Jeřáb s automatickým skládáním veze podle nároku 1 vyznačený tím, že táhlo ramene (.-20 ) tvoří čtyři po sobě ná sledující tuhé prvky ( 28,29,30,31 ) spojené mezi sebou hoři zontálními čepy ( 32,33,34 ) .
  3. 3. Jeřáb s automatickým skládáním věže podle nároku 2 vyznačený tím, že tři první prvky ( 28,29,30 ) táhla ramene ( 20 ) tvoří dvojité spojnice .
  4. 4. Jeřáb s automatickým skládáním podle nároku 2 nebo 3 vyznačený tím, že poslední prvek ( 31 ) představující největší část táhla ramene ( 20 ) je tvořen profilem U otevřeným ve směru ramene ( 10 ) .
  5. 5. Jeřáb s automatickým skládáním věže podlé jednoho z nároků 2 až 4 s ramenem ( 10 ) složeným alespoň ze dvou prvků pažnice ramene ( 11 ) a hrotu rameně { 13 ) vyznačený' tím, že délka posledního prvku ( 31.) táhla ramene je stejná jako délka horního pásu ( 22 ) pažnice ramene ( 11 ) umiste ného pod uvedeným táhlem ( 20 ) a délka sestaveného celku a vyrovnaných tří prvních prvků ( 28,29,30 ) táhla ramene (20 ) je stejná jako délka vzpěry ramene ( 24 ) .
  6. 6. Jeřáb s automatickým skládáním věže podle nároku. 5 vyznačený tím, že přední část hrotu ramene ( 13 ) skládající se na celkovou délku pažnice ramene ( 11 ) má sníženou výšku vzhledem k běžné výšce ramene ( 10 ) za účelem vytvoření prostoru v případě složené pozice pro složenou část táhla .ramene ( 20 ) svisle k tuhé vzpěře (24 ) a pro horní část lana ( 37 ) zadního blokovacího zařízení ( 26 ) .
  7. 7. Jeřáb s automatickým skládáním věže podle jednoho z nároků 2 až 6 vyznačený tím, že u táhla ramene (20 ) je za účelem zkrácení vyloučen jeden z jeho prvků ( 30 ),čímž se dosáhne, že jeřáb má rameno ( 10 ) zvednuté.
  8. 8. Jeřáb s automatickým skládáním věže podle jednoho z nároků 1 až 7 vyznačený tím, že zadní část ramene ( 10 ) je opatřena prvním vodicím válečkem ( 41 ) lana (37 ) zad ního blokovacího zařízení ( 26 } , zatímco druhý vodicí vá leček ( 42 ) tohoto lana ( 37 ) je uspořádán na zasouvatel ném konci ( 43 ) zvedací vzpěry ( 44 ), jejíž základna je pevně napojena vzadu na vrchol horní části ( 8 ) jeřábu ( 6 )
  9. 9. Jeřáb s automatickým skládáním věže podle jednoho z nároků 1 až 8 vyznačený tím, že vnitřní tuhý prvek ( 36 ) zadního blokovacího zařízení ( 26 j spojený kloubem s pevným bodem ( 27 ) otočného podvozku (3 ) má profil ve tvaru U otevřený k vnějšku jeřábu.
  10. 10. Jeřáb s automatickým skládáním věže podle jednoho z nároků 1 až 9 vyznačený tím, že spojnice spojující tuhý prvek ( 36 ) zadního blokovacího zařízení ( 26 ) se spodní částí ( 7 ) skládacího stožáru ( 6 ) je dvojitá spojnice — „ -(—-3-9 kloubově- -spojená— s-dvěma- pevnými -body -(-40--)-uspo--------řádanými na jedné i druhé straně spodní části ( - 7 ) skládacího stožáru ( 6 ) v malé vzdálenosti od kloubového spojení ( 9 ) s horní částí { 8 ) stožáru { 6 ) .
  11. 11. Jeřáb s automatickým skládáním věže podle jednoho z nároků 1 až 10 vyznačený tím, že obě Části . (7,8 ) sklá dacího stožáru ( 6 ) jsou tvořeny konstrukcí o osmihranném . průřezu a jejich přední ( 48 ) a zadní ( 49 ) strany ' jsou paralelní s horizontálními čepy ( 32,33,34 ) tuhých prvků ( 28,29,30,31 ) táhla ramene (20 ) a horizontálním čepem { 27 ) spodního- tuhého-prvku (36 ) zadního blokovacího za řízení ( 26 ) na zadní části otočného podvozku ( 3 ) .
CS923001A 1991-10-02 1992-10-01 Self-erecting crane CZ300192A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9112384A FR2682096B1 (fr) 1991-10-02 1991-10-02 Grue a tour repliable automatiquement.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ300192A3 true CZ300192A3 (en) 1993-04-14

Family

ID=9417713

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS923001A CZ300192A3 (en) 1991-10-02 1992-10-01 Self-erecting crane

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0536061B1 (cs)
JP (1) JP2793933B2 (cs)
CN (1) CN1028744C (cs)
AT (1) ATE124380T1 (cs)
CZ (1) CZ300192A3 (cs)
DE (2) DE9218871U1 (cs)
ES (1) ES2075665T3 (cs)
FR (1) FR2682096B1 (cs)
RU (1) RU2065397C1 (cs)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE9407282U1 (de) * 1994-05-02 1994-07-14 Lissmac Maschinenbau und Diamantwerkzeuge GmbH, 88410 Bad Wurzach Vorrichtung zum Aufrichten und Ausrichten eines Leichtkranes
FR2732000B1 (fr) * 1995-03-22 1997-05-30 Potain Sa Grue a montage automatise avec fleche repliable sur elle-meme
FR2765564B1 (fr) * 1997-07-02 1999-08-27 Potain Sa Mature pliable en trois elements avec dispositif de pliage/depliage pour grue a tour
FR2792627B1 (fr) * 1999-04-23 2001-06-01 Potain Sa Grue avec fleche a fonctions multiples
IT1403582B1 (it) * 2010-11-25 2013-10-31 Cibin Macchina di sollevamento ad ingombro ridotto
CN102358580B (zh) * 2011-08-12 2013-03-27 中联重科股份有限公司 折叠臂架结构以及展开和折叠该折叠臂架结构的方法
JP6088868B2 (ja) * 2013-03-15 2017-03-01 株式会社東京Bk足場 塔型クレーン
DE202017107301U1 (de) 2017-09-01 2018-12-07 Liebherr-Werk Biberach Gmbh Turmdrehkran
CN113979326B (zh) * 2021-10-27 2023-06-13 江苏金风科技有限公司 一种悬臂式吊机

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1007775A (fr) * 1948-03-30 1952-05-09 Appareil de levage à flèche articulée
FR1278724A (fr) * 1960-11-04 1961-12-15 Grue transportable
FR1391657A (fr) * 1961-03-27 1965-03-12 Grue tractée à mât télescopique rabattable
DE8134299U1 (de) * 1981-11-25 1982-05-19 Leo Gottwald KG, 4000 Düsseldorf "teleskopschuss eines kranauslegers"
IT1164241B (it) * 1983-05-25 1987-04-08 Luigi Cattaneo Spa Gru articolata ad innalzamento automatico
FR2548646B1 (fr) 1983-07-05 1985-12-13 Cadillon Grue repliable a deploiement rapide
FR2550176B1 (fr) * 1983-08-03 1985-10-11 Potain Sa Grue a fleche depliable en plusieurs elements articules
IT1185969B (it) * 1985-10-02 1987-11-18 Cattaneo Luigi Spa Gru articolata con innalzamento della torre ed estensione del braccio automatici
FR2605619B1 (fr) * 1986-10-27 1989-03-31 Potain Sa Engin repliable pour la manutention et le levage des charges
FR2636616B1 (fr) * 1988-09-20 1990-12-14 Potain Sa Grue repliable a fleche en deux ou trois elements articules les uns aux autres
FR2643625B2 (fr) 1988-09-20 1991-11-22 Potain Sa Grue repliable a fleche en trois elements articules les uns aux autres
FR2665429B1 (fr) * 1990-07-31 1992-10-02 Cadillon Sa Grue a montage automatise, avec fleche repliable lateralement.

Also Published As

Publication number Publication date
ATE124380T1 (de) 1995-07-15
ES2075665T3 (es) 1995-10-01
DE69203196D1 (de) 1995-08-03
EP0536061A1 (fr) 1993-04-07
JPH05193890A (ja) 1993-08-03
CN1078212A (zh) 1993-11-10
JP2793933B2 (ja) 1998-09-03
DE69203196T2 (de) 1995-12-14
DE9218871U1 (de) 1995-12-14
FR2682096A1 (fr) 1993-04-09
CN1028744C (zh) 1995-06-07
EP0536061B1 (fr) 1995-06-28
FR2682096B1 (fr) 1993-12-03
RU2065397C1 (ru) 1996-08-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8839966B2 (en) Folding jib main strut and transportable reeved strut caps
US4383616A (en) Luffing jib for construction crane
US5211297A (en) Foldable crane
US8127949B2 (en) Crane backstay spreader
US4709857A (en) Variable height field sprayer frame
US7137518B2 (en) Telescopic crane
JP2793932B2 (ja) クレーン用の自動折畳み式ブーム
CZ300192A3 (en) Self-erecting crane
US4895263A (en) Foldable machine for handling and lifting loads
JP2002137890A (ja) タワークレーン用のデリバリーケーブル循環路
JP2003341981A (ja) 折り畳み可能なカウンタージブを備えるタワークレーン
RU2193007C2 (ru) Складная мачта из трех элементов с устройством складывания и раскладывания для башенного крана
JPH02117591A (ja) 互いに連接された2個または3個の要素からなるブームを有する折りたたみ可能なクレーン
PL126289B1 (en) Mobile crane
JP2001063961A (ja) 入れ子式要素付クレーン折り畳み装置
US5222830A (en) Combined dock and boat lift
JPH0948589A (ja) タワークレーンのスイングレバー
JP3255532B2 (ja) ジブ付きクレーン
WO2024018911A1 (ja) クレーン、および、クレーンの組立分解方法
JP3949766B2 (ja) ラフィングジブ付きブームクレーンにおけるラフィングジブ支持装置
CZ279258B6 (cs) Sklápěcí jeřáb
WO2024018913A1 (ja) クレーン、および、クレーンの組立方法
US20220024733A1 (en) Mobile crane having a separable a frame
CN220376211U (zh) 履带起重机
JPH0323479B2 (cs)