CZ289577B6 - Spojka mezi hřídelem pásu navíjecího ústrojí pásu a otočným pohonem napínacího ústrojí pásu - Google Patents

Spojka mezi hřídelem pásu navíjecího ústrojí pásu a otočným pohonem napínacího ústrojí pásu Download PDF

Info

Publication number
CZ289577B6
CZ289577B6 CZ19962719A CZ271996A CZ289577B6 CZ 289577 B6 CZ289577 B6 CZ 289577B6 CZ 19962719 A CZ19962719 A CZ 19962719A CZ 271996 A CZ271996 A CZ 271996A CZ 289577 B6 CZ289577 B6 CZ 289577B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
coupling
belt
pawl
wheel
drive
Prior art date
Application number
CZ19962719A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ271996A3 (en
Inventor
Artur Föhl
Original Assignee
Trw Occupant Restraint Systems Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Trw Occupant Restraint Systems Gmbh filed Critical Trw Occupant Restraint Systems Gmbh
Publication of CZ271996A3 publication Critical patent/CZ271996A3/cs
Publication of CZ289577B6 publication Critical patent/CZ289577B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60RVEHICLES, VEHICLE FITTINGS, OR VEHICLE PARTS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B60R22/00Safety belts or body harnesses in vehicles
    • B60R22/34Belt retractors, e.g. reels
    • B60R22/46Reels with means to tension the belt in an emergency by forced winding up
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60RVEHICLES, VEHICLE FITTINGS, OR VEHICLE PARTS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B60R22/00Safety belts or body harnesses in vehicles
    • B60R22/34Belt retractors, e.g. reels
    • B60R22/46Reels with means to tension the belt in an emergency by forced winding up
    • B60R2022/468Reels with means to tension the belt in an emergency by forced winding up characterised by clutching means between actuator and belt reel

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Devices For Conveying Motion By Means Of Endless Flexible Members (AREA)
  • Automotive Seat Belt Assembly (AREA)
  • Pulleys (AREA)
  • Mechanical Operated Clutches (AREA)

Abstract

e en se t²k spojky mezi h° delem (12) p su nav jec ho ·stroj p su a oto n²m pohonem nap nac ho ·stroj p su, kter m v²stupn h° del (20). H° del (12) p su m vn ozuben spojovac kolo (16) a na v²stupn h° del (20) je p°ipojen poh n c kotou (22) se spojovac z padkou (26, 28), v²kyvn ulo enou mezi dv ma polohami, klidovou polohou, v n je spojovac z padka (26, 28) mimo styk se spojovac m kolem (16) a z b rovou polohou, v n je spojovac z padka se spojovac m kolem (16) ve styku, p°i em na poh n c m kotou i (22) je ukotvena vratn pru ina (32) pro uveden spojovac z padky (26, 28) do klidov polohy.\

Description

Oblast techniky
Vynález se týká spojky mezi hřídelem pásu navíjecího ústrojí pásu a otočným pohonem napínacího ústrojí pásu, které má výstupní hřídel.
Dosavadní stav techniky
Aby nebylo omezováno normální otočení hřídele pásu navíjecího ústrojí pásu prostřednictvím otočného pohonu napínacího ústrojí pásu, zůstává hřídel pásu při uvedení otočného pohonu napínacího ústrojí pásu, to je až do jeho aktivování, odpojen. Jinak má být hřídel pásu po uskutečněném napnutí pásu opět volně otočný, aby se opět vytvořila normální navíjecí a blokovací funkce navíjecího ústrojí pásu atak se posádka vozidla, například jen po lehké nehodě, mohla opět připoutat a odjet do opravny.
Mezi různými možnými provedeními spojek mají západkové spojky tu výhodu, že je lze snadno opět uvolnit, a to tím, že se západkové spojky vykývnou nazpět do své výchozí polohy. U známých spojek jsou západkové spojky obklopeny uvnitř ozubeným spojovacím kolem a pro vytvoření spojení jsou vykývnuty vně. Až dosud se považovalo za výhodné uspořádat spojovací prstenec radiálně vně od západkových spojek, protože radiálně na vnější straně je k dispozici více prostoru pro zuby než uvnitř a je možné vytvářet větší zuby příjemnější rozteči.
Vynález spočívá na poznatku, že přenášení síly ze spojkové západky na radiálně vně upravené spojovací kolo je problematické v tom směru, že spojovací kolo je vystaveno místně koncentrovanému namáhání s vysokou radiální složkou. Obvodové zrychlení otočného ústrojí napínacího pásu, to je otočného pohonu napínacího ústrojí pásu, dosahuje hodnoty o velikosti řádově 1000 g, čímž jsou konstrukční části spojky vystaveny extrémně vysokým namáháním. Proto jsou tyto konstrukční součásti vyráběny vždy z mechanicky vysoce odolných materiálů, jako oceli. Tyto materiály jsou však nejen drahé, ale mají také velkou hmotnost, což opět vede k vysokým hmotnostním setrvačným silám, pro jejichž překonávání je potřebný vysoký poháněči výkon.
Podstata vynálezu
Podstatu vynálezu tvoří spojka mezi hřídelem pásu navíjecího ústrojí pásu a otočným pohonem napínacího ústrojí pásu, které má výstupní hřídel, hřídel pásu má vně ozubené spojovací kolo a na výstupní hřídel je připojen poháněči kotouč se spojovací západkou, výkyvné uloženou mezi dvěma polohami, klidovou polohou, v níž je spojovací západka mimo styk se spojovacím kolem a záběrovou polohou, v níž je spojovací západka se spojovacím kolem ve styku, přičemž na poháněcím kotouči je ukotvena vratná pružina pro uvedení spojovací západky do klidové polohy.
Spojovací pochod se u této spojky uskutečňuje radiálně zvnějšku dovnitř, přičemž uvnitř upravené spojovací kolo je převážně namáháno v obvodovém směru. Zbývající radiál ní složky vedou k bezproblémovému tlakovému namáhání spojovacího kola ve směru zvnějšku dovnitř. Pro konstrukční součásti spojky je možné použít lehčí materiály s menší pevností, takže kromě kompaktní konstrukce se dosáhne také snížení hmotnostních setrvačných sil a zmenšení potřebného poháněcího výkonu.
Dalšího snížení požadavků na mechanickou pevnost spojkové západky a její uložení se dosáhne podle dalšího výhodného provedení vynálezu tím, že spojovací západka je v záběrové poloze
- 1 CZ 289577 B6 plošně podepřena na opěrném prstenci na obvodu poháněcího kotouče vzhledem k silovým složkám směřujícím v radiálním směru poháněcího kotouče. Tento opěrný prstenec má u výhodného provedení vysokou mechanickou pevnost, protože je tvořen na obvodu poháněcího kotouče jako vytvarovaný, průchozí a axiálně od kotoučového tělesa odstávající prstenec.
U výhodného provedení je při aktivování otočného pohonu napínacího ústrojí pásu využito vznikajícího extrémně vysokého zrychlení otáčení pro ovládání spojkové západky prostřednictvím její setrvačnosti. K tomu účelu je těžiště spojovací západky upraveno radiálně uvnitř od její osy výkyvu. U výhodného provedení se však mimoto uskutečňuje výkyvný pohyb spojovací západky do záběrové polohy nuceným vedením, které má ovládací křivky a odstřihnutelný kolík, aby se zajistilo, že spojovací západka bude vykývnuta na extrémně krátké ovládací dráze o hodnotě například jedné čtvrtiny až jedné poloviny rozteče zubů spojovacího kola do záběrové polohy.
Přehled obrázků na výkresech
Další výhody a znaky spojky podle vynálezu vyplývají z následujícího popisu více příkladů provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je znázorněn dílčí řez spojkou mezi hřídelem pásu navíjecího ústrojí pásu a mezi otočným pohonem napínacího ústrojí pásu.
Na obr. 2 je znázorněn řez rovinou podle čáry Π-ΙΙ na obr. 1.
Na obr. 3 až obr. Ί jsou znázorněny dílčí pohledy na příklady provedení spojovací západky s jejím podepřením.
Na obr. 8 je znázorněn silový diagram pro vysvětlení opěrných sil vznikajících na spojovací západce.
Na obr. 9 je znázorněn v rozloženém stavu axonometrický pohled na výhodné provedení spojky.
Na obr. 9a je znázorněna varianta provedení této spojky.
Na obr. 10 je schematicky znázorněna spojovací západka v záběrové poloze.
Na obr. lije schematicky znázorněna spojovací západka v klidové poloze.
Na obr. 12 je znázorněn řez rovinou podle čáry ΧΠ - ΧΠ na obr. 10.
Na obr. 13 je znázorněna varianta řezu podle obr. 12.
Na obr. 14 jsou znázorněny dva příklady provedení ovládací křivky pro nucený pohyb spojovací západky.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je z navíjecího ústrojí pásu pro bezpečnostní pásy ve vozidlech znázorněna jen část skříně 10 a v ní otočně uložený hřídel 12 pásu. Hřídel 12 pásu obvykle sestává z lehkého kovu a má vytvarované blokovací ozubení 14. Na hřídeli 12 pásu je dále vytvarováno prstencové, vně ozubené spojovací kolo 16. Hřídel 12 pásu s přírubami 12a, blokovací ozubení 14 a vytvarované spojovací kolo 16 jsou vyrobeny tlakovým litím.
-2CZ 289577 B6
Na boční rameno skříně 10, znázorněné na obr. 1, je nasazen otočný ponor 18 napínacího ústrojí pásu. Tento otočný pohon 18 napínacího ústrojí pásu, který zde nebude blíže popisován, má ke hřídeli 12 pásu směřující dutý výstupní hřídel 20, který je na své vnější straně drážkované ozuben a uvnitř kterého je uložen úložný čep 12b hřídele 12 pásu. Na výstupní hřídel 20 je prostřednictvím vytvarované, ve tvaru objímky vytvořené a uvnitř drážkovitě ozubené hlavy 24 tvarově pevně nasazen poháněči kotouč 22. Tento poháněči kotouč 22 je na svém vnějším obvodu opatřen vytvarovaným opěrným prstencem 22a. Na poháněcím kotouči 22 jsou na jeho ke hřídeli 12 pásu přivrácené straně na výkyvném uložení 30 v podobě čepu výkyvné uloženy vždy dvě spojovací západky 26, 28. Tyto spojovací západky 26, 28 jsou upraveny zhruba navzájem diametrálně protilehle, avšak vzhledem k ozubení spojovacího kola 16 jsou proti sobě uspořádány navzájem přesazené o polovinu rozměru rozteče. Spojovací západky 26, 28 jsou zatlačovány prostřednictvím listové vratné pružiny ukotvené na opěrném prstenci 22a do klidové polohy, ve které jsou jejich západkové špičky 26a, případně 28a v radiálním odstupu od obvodu spojovacího kola 16. Jak je z obr. 1 patrno, obklopuje spojovací kolo 16 hlavu 24 poháněcího kotouče 22 a opěrný prstenec 22a obklopuje spojovací kolo 16, takže prostor, který je v axiálním směru k dispozici, je dobře využit.
Také spojovací západky 26, 28 a poháněči kotouč 22 jsou zhotoveny z kovového lehkého konstrukčního materiálu, zejména z lehkého kovu, s výhodou prostřednictvím tlakového lití.
Na obr. 2 je znázorněna spojovací západka 26 v záběrové poloze a spojovací západky 28 v klidové poloze. Klidová poloha je definována radiálně dovnitř směřujícím výstupkem na opěrném prstenci 22a. Těžiště S spojovacích západek 26, 28 je upraveno vždy radiálně dovnitř od osy výkyvného uložení 30 v podobě čepu. To má za následek, že spojovací západky 26, 28 jsou nuceny otočným zrychlením poháněcího kotouče 22, které vzniká při aktivování otočného pohonu 18 napínacího ústrojí pásu, a které je přerušované, na podkladě hmotnostních setrvačných sil k vykývnutí do jejich záběrové polohy, jak je to znázorněno šipkou A na obr. 2.
Opěrný prstenec 22a vytváří pro každou spojovací západku 26, 28 jak radiální opěrnou plochu 40, tak i opěrnou plochu 42, která zachycuje síly působící v obvodovém směru. Podílející se síly jsou zakresleny na obr. 2. Mezi ozubením spojovacího kola 16 a mezi západkovou špičkou 26a spojovací západky 26 se vytváří nejprve opěrná síla F, která je orientována zhruba tangenciálně ke spojovacímu kolu 16. Tato opěrná síla F vytváří ve spojovací západce 26 radiální silovou složku R a obvodovou silovou složku U. Opěrná plocha 42 je vytvořena na radiálně dovnitř směřujícím opěrném žebru 22c opěrného prstence 22a a má poloměr, který je stejný jako poloměr na sousedním konci pákového ramene spojovací západky 26. Tak se vytváří ploché dosednutí mezi tímto koncem spojovací západky 26 a mezi opěrnou plochou 42, čímž se zachycuje obvodová silová složka U. Radiální silová složka R je zachycována rovnou opěrnou plochou 40.
Na obr. 8 je znázorněn silový diagram podílejících se sil. Mezi opěrnou silou F a mezi radiální silovou složkou R je vytvořen úhel a. Při těchto silách je tření ještě zanedbatelné. Ve skutečnosti vzniká na opěrné ploše 40 tření, které působí proti obvodové silové složce U. čímž je odlehčeno opěrné žebro 22c. To musí zachycovat jen sílu o hodnotě U'= R.sina - R.p, kde μ je koeficient tření na opěrné ploše 42.
Jak je patrno z obr. 2, zachovává spojovací západka 28 na svém od západkové špičky 28a odvráceném konci nepatrný odstup od přiřazeného opěrného žebra 22c, aby nebránila vykývnutí spojovací západky 28 do záběrové polohy. Výkyvná uložení 30 ve tvaru čepu jsou v nepatrné míře poddajná, takže podepření na opěrných žebrech 22c se uskutečňuje pod vyšším zatížením.
-3CZ 289577 B6
Když se při aktivování otočného pohonu 18 napínacího ústrojí pásu zrychlí poháněči kotouč 22 ve směru šipky A, jsou obě spojovací západky 26, 28 hmotnostními setrvačnými silami vykývnuty proti spojovacímu kolu 16. Vzhledem k přesazení spojovacích západek 26, 28 v obvodovém směru se zajistí, že se vždy jedna ze západkových špiček 26a, 28a ponoří do mezery mezi zuby spojovacího kola 16, a to i tehdy, když by druhá z nich měla dosednout na špičku zubu. Spojovací západky 26, 28 a jejich podepření mají takové rozměry, že každá z nich může sama přenášet vznikající síly. Nyní je poháněči kotouč 22 neotočně spojen se spojovacím kolem 16 a unáší prostřednictvím něj hřídel 12 pásu, čímž se uskuteční napnutí bezpečnostního pásu. Jakmile je tento pochod ukončen, jsou spojovací západky 26, 28 prostřednictvím listových vratných pružin 32 opět vykývnuty nazpět do klidové polohy. Tak je hřídel 12 pásu opět odpojen od otočného pohonu 18 napínacího ústrojí pásu a je volně otočný.
U varianty provedení, která je znázorněna na obr. 3, má výkyvné uložení 30 ve tvaru čepu takové rozměry, že může i po odebrání tření zachycovat zbývající obvodové síly IT. Převažující opěrná sílaje radiální silová složka R, která je přiváděna opěrnou plochou 40 opěrného prstence 22a.
U příkladu provedení podle obr. 4 je na volném konci spojovací západky 26 vytvarována navenek směřující vačka 26b, která je ponořena do zářezu 22d opěrného prstence 22a. Tento zářez 22d vytváří opěrnou plochu 42, která zachycuje po odtahu tření zbývající obvodovou sílu U.
U varianty provedení podle obr. 5 není opěrná plocha 42 vytvořena na opěrném žebru 22c, ale na stupni opěrného prstence 22a.
U příkladu provedení podle obr. 6 jsou opěrná plocha 40 na opěrném prstenci 22a a odpovídající protilehlé plochy na spojovacích západkách 26, 28 opatřeny navzájem lícujícími zářezovými ozubeními. Tato zářezová ozubení zachycují také obvodové silové složky U.
Varianta tohoto provedení je znázorněna na obr. 7. Místo zářezového ozubení jsou upraveny obloukové zvlněné tvarové uzavírací struktury. Ty zachycují jak radiální opěrnou sílu, tak i obvodovou silovou složku U.
U všech těchto popsaných provedení musí výkyvná uložení 30 ve tvaru čepů zachycovat při vykývnutí spojovacích západek 26, 28 v podstatě jen nepatrné vodicí síly.
U příkladů provedení, které jsou znázorněny na obr. 9 až obr. 14, se uskutečňuje vykývnutí spojovacích západek 26, 28 jak hmotnostními setrvačnými silami, tak také prostřednictvím nuceného vedení. Prostřednictvím tohoto nuceného vedení se dosahuje toho, že spojovací západky 26, 28 jsou uvnitř předem stanoveného úhlu pootočení poháněcího kotouče 22 vykývnuty ze své klidové polohy do záběrové polohy. Tento úhel pootočení má například jen hodnotu zlomku rozteče zubů spojovacího kola 16. například čtvrtinu až polovinu rozteče zubů. Tak se uskuteční spojovací pochod v plné míře ještě před tím, než poháněči kotouč 22 dosáhne vysoké rychlosti otáčení.
Jak je patrno z obr. 9, má poháněči kotouč 22 v oblastech míst uložení pro spojovací západky 26, 28 dvě ledvinovitá okénka 50. 52. V protilehlé poloze k těmto okénkům 50, 52 jsou na čelní straně otočného pohonu 18 napínacího ústrojí pásu upraveny dvě tuhé ovládací křivky 54. 56 ve tvaru vodicí lišty. Na tyto ovládací křivky 54, 56 ve tvaru vodicí lišty naběhnou při počátečním otáčení poháněcího kotouče 22 kolíky 58, 60 následného elementu ovládací křivky 54, 56. čímž jsou spojovací západky 26, 28 vykývnuty v požadovaném smyslu. Jakmile je spojovací pochod ukončen, jsou kolíky 58, 60 odstřiženy.
-4CZ 289577 B6
U varianty provedení, která je znázorněna na obr. 9a, je místo ovládacích křivek 54, 56 ve tvaru vodicí lišty upravena ovládací křivka 64 ve tvaru drážky, která však také vytváří ovládací křivku pro odpovídající, do ní zasahující kolík 58 následného elementu ovládací křivky 64.
Na obr. 10 a obr. 12 je znázorněn příklad provedení podle obr. 9, zatímco na obr. 11 a obr. 13 je znázorněn příklad provedení podle obr. 9a.
Ovládací křivky 54, 56 ve tvaru vodicí lišty, případně ovládací křivka 64 ve tvaru drážky nemusejí být přímočaré. Spíše mohou být, jak je to znázorněno na obr. 14, vytvořeny zakřiveně, aby se optimalizoval výkyvný pohyb spojovacích západek 26.28.
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (10)

1. Spojka mezi hřídelem pásu navíjecího ústrojí pásu a otočným pohonem napínacího ústrojí pásu, které má výstupní hřídel, vyznačující se tím, že hřídel (12) pásu má vně ozubené spojovací kolo (16) a na výstupní hřídel (20) je připojen poháněči kotouč (22) se spojovací západkou (26, 28), výkyvné uloženou mezi dvěma polohami, klidovou polohou, v níž je spojovací západka (26, 28) mimo styk se spojovacím kolem (16) a záběrovou polohou, v níž je spojovací západka se spojovacím kolem (16) ve styku, přičemž na poháněcím kotouči (22) je ukotvena vratná pružina (32) pro uvedení spojovací západky (26, 28) do klidové polohy.
2. Spojka podle nároku 1, vyznačující se tím, že poháněči kotouč (22) je opatřen opěrným prstencem (22a) a spojovací západka (26, 28) je v plošném styku s opěrným prstencem (22a) pro přenos radiálně směřující síly (R) na spojovací západku (26,28).
3. Spojka podle nároku 1, vyznačující se tím, že poháněči kotouč je na svém obvodu opatřen opěrným prstencem (22a) a spojovací západka je v plošném styku s opěrným prstencem (22a) pro přenos obvodově směřující síly (U) na spojovací západku (26,28).
4. Spojka podle nároku 3, vyznačující se tím, že spojovací západka (26, 28) je uložena ve výkyvném uložení (30), uloženém posuvně v obvodovém směru.
5. Spojka podle nároku 2 nebo 3, vyznačující se tím, že opěrný prstenec je vytvořen jako na obvodu poháněcího kotouče (22) vytvarovaný, průchozí a axiálně od kotoučového tělesa odstávající prstenec.
6. Spojka podle některého z nároků 1 až 5, vyznačující se tím , že hřídel (12) pásu je s vytvarovaným spojovacím kolem (16) vyroben z lehkého konstrukčního materiálu.
7. Spojka podle některého z nároků laž6, vyznačující se tím, že poháněči kotouč (22) je vyroben z lehkého konstrukčního materiálu.
8. Spojka podle některého z nároků laž7, vyznačující se tím, že spojovací západka (26, 28) je vyrobena z lehkého konstrukčního materiálu.
9. Spojka podle některého z nároků laž8, vyznačující se tím, že poháněči kotouč (22) má vytvarovanou válcovou hlavu (24), která je tvarově pevně nasunuta na konec výstupního hřídele (20), přičemž hlava (24) je v radiálním odstupu obklopena prstencovitě vytvořeným spojovacím kolem (16).
-5CZ 289577 B6
10. Spojka podle některého z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že poloměr, na němž je uloženo těžiště (S) spojovací západky (26,28) je menší než poloměr, na němž je uložena osa výkyvu spojovací západky (26, 28).
11. Spojka podle některého z nároků lažlO, vyznačující se tím, že je opatřena vodícími křivkami (54, 56, 64) a spojovacími odstřihnutelnými kolíky (58, 60), tvořícími vedení spojovací západky (26, 28).
10 12. Spojka podle některého z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že na poháněcím kotouči (22) jsou uloženy diametrálně protilehle, avšak vzhledem k zubové rozteči spojovacího kola (16) proti sobě v obvodovém směru přesazené dvě shodné spojovací západky (26,28).
CZ19962719A 1995-01-19 1996-01-18 Spojka mezi hřídelem pásu navíjecího ústrojí pásu a otočným pohonem napínacího ústrojí pásu CZ289577B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29500807U DE29500807U1 (de) 1995-01-19 1995-01-19 Kupplung zwischen der Gurtwelle eines Gurtaufrollers und einem Gurtstraffer-Drehantrieb

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ271996A3 CZ271996A3 (en) 1997-03-12
CZ289577B6 true CZ289577B6 (cs) 2002-02-13

Family

ID=8002695

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19962719A CZ289577B6 (cs) 1995-01-19 1996-01-18 Spojka mezi hřídelem pásu navíjecího ústrojí pásu a otočným pohonem napínacího ústrojí pásu

Country Status (9)

Country Link
US (1) US5730384A (cs)
EP (1) EP0751883B1 (cs)
JP (1) JP2778837B2 (cs)
KR (1) KR100225012B1 (cs)
CN (1) CN1145606A (cs)
CZ (1) CZ289577B6 (cs)
DE (2) DE29500807U1 (cs)
ES (1) ES2097728T3 (cs)
WO (1) WO1996022200A1 (cs)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19513724A1 (de) * 1995-04-11 1996-10-17 Trw Repa Gmbh Gurtaufroller für ein Fahrzeugsicherheitsgurtsystem
DE29506208U1 (de) * 1995-04-10 1995-06-01 Hs Tech & Design Kupplung zur Drehmomentübertragung von einem durch ein Treibmittel betriebenen Antrieb auf eine Gurtwelle eines Sicherheitsgurtaufrollers zum Strammen eines Sicherheitsgurtes
DE29515703U1 (de) * 1995-10-02 1996-02-08 Foehl Artur Drehantriebsvorrichtung für einen Gurtstraffer
US5918717A (en) * 1996-09-27 1999-07-06 Foehl; Artur Rotary drive apparatus for a belt tensioner
DE29719143U1 (de) * 1997-10-28 1998-02-26 Foehl Artur Kupplung für einen Gurtstraffer mit Drehantrieb
DE19844092C2 (de) * 1998-09-25 2000-08-10 Breed Automotive Tech Kupplung zur Übertragung eines Drehmoments auf eine Gurtspule eines Sicherheitsgurtaufrollers
DE19907962B4 (de) * 1999-02-24 2010-11-18 Takata-Petri Ag Sicherheitsgurtvorrichtung mit Gurtstraffer
JP2004042782A (ja) * 2002-07-11 2004-02-12 Tokai Rika Co Ltd ウエビング巻取装置
JP3964750B2 (ja) * 2002-07-11 2007-08-22 株式会社東海理化電機製作所 ウエビング巻取装置
DE20301518U1 (de) * 2003-01-31 2003-06-18 Trw Repa Gmbh Gurtspule für einen Sicherheitsgurtaufroller
JP4571428B2 (ja) * 2004-04-01 2010-10-27 株式会社東海理化電機製作所 ウエビング巻取装置
CA2562973A1 (en) * 2004-04-01 2005-10-20 Kabushiki Kaisha Tokai-Rika-Denki-Seisakusho Webbing winder
DE102005030156B4 (de) * 2005-06-29 2008-10-30 Autoliv Development Ab Selbstsperrender Gurtaufroller mit bei seiner Blockierung lageveränderlichem Sperrglied
JP4630181B2 (ja) * 2005-09-07 2011-02-09 株式会社東海理化電機製作所 モータリトラクタ
US10189390B2 (en) * 2016-03-31 2019-01-29 Ford Global Technologies, Llc Split wing armrest dual pawl latch mechansim
AU2017268812B2 (en) * 2016-05-25 2020-07-02 Valeda Company (d/b/a “Q’Straint, Inc.”) Mobility device securement system with winch apparatus
EP3254911B1 (en) * 2016-06-10 2019-04-10 TRW Automotive GmbH Clutch for a seat belt tensioner and method for transferring the clutch into different positions
EP3254914A1 (en) * 2016-06-10 2017-12-13 TRW Automotive GmbH Clutch for a seat belt tensioner and method for transferring the clutch from an engaged into a decoupled position
EP3378710A1 (en) * 2017-03-23 2018-09-26 TRW Automotive GmbH Clutch for a seat belt tensioner

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB295412A (en) * 1927-04-11 1928-08-13 Lewis Paterson Improvements in and relating to automobile gear boxes
FR1160565A (fr) * 1955-11-22 1958-07-18 Roamer Watch Co Mécanisme d'accouplement à roue libre
DE3028016A1 (de) * 1980-07-24 1982-02-25 Hoechst Ag, 6000 Frankfurt Praeparationsmittel fuer synthesefasern und deren verwendung
DE3131637C2 (de) * 1980-10-06 1986-10-02 TRW Repa GmbH, 7077 Alfdorf Rückstrammer für Sicherheitsgurtautomaten
US4568037A (en) * 1983-03-30 1986-02-04 Kabushiki Kaisha Toka-Rika-Denki-Seisakusho Webbing tension device
DE3810701A1 (de) * 1988-03-29 1989-10-12 Trw Repa Gmbh Rueckstrammvorrichtung
JPH0210743A (ja) * 1988-06-28 1990-01-16 Nec Corp 薄膜トランジスタとその製造方法
JP2526343B2 (ja) * 1991-07-17 1996-08-21 タカタ株式会社 ロ―タリシリンダ形プリテンショナ
DE9302127U1 (cs) * 1992-02-13 1993-07-08 Takata Corp., Minato-Ku, Tokyo, Jp
JP3174835B2 (ja) * 1992-12-09 2001-06-11 タカタ株式会社 ロータリアクチュエータ作動プリテンショナ
JPH0624294A (ja) * 1992-07-08 1994-02-01 Takata Kk シートベルト装置のプリテンショナ

Also Published As

Publication number Publication date
JPH09507194A (ja) 1997-07-22
CZ271996A3 (en) 1997-03-12
US5730384A (en) 1998-03-24
EP0751883B1 (de) 1999-09-29
DE29500807U1 (de) 1995-03-02
ES2097728T3 (es) 2000-01-16
EP0751883A1 (de) 1997-01-08
JP2778837B2 (ja) 1998-07-23
KR970701641A (ko) 1997-04-12
DE59603206D1 (de) 1999-11-04
WO1996022200A1 (de) 1996-07-25
CN1145606A (zh) 1997-03-19
ES2097728T1 (es) 1997-04-16
KR100225012B1 (ko) 1999-10-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ289577B6 (cs) Spojka mezi hřídelem pásu navíjecího ústrojí pásu a otočným pohonem napínacího ústrojí pásu
EP3069938B1 (en) Seat belt device
US7429012B2 (en) High performance tightener
CZ286525B6 (cs) Navíjecí ústrojí bezpečnostního pásu
EP1323599B1 (en) Seat belt retractor
KR101051516B1 (ko) 웨빙 권취 장치
JP3890608B2 (ja) 力制限器を有するベルト巻き付け器−ベルトテンショナ組合わせ
KR100280946B1 (ko) 안전벨트 수축장치 기구
US6283398B1 (en) Seat belt retractor
PL173510B1 (pl) Zwijacz pasa bezpieczeństwa
US4750686A (en) Belt tightener on a safety belt retractor
JP2006282097A (ja) シートベルト用リトラクター
JP5542526B2 (ja) シートベルトリトラクタ及びシートベルト装置
KR20230038536A (ko) 벨트 리트랙터
US6196487B1 (en) Coupling device for transmitting torque
CZ285438B6 (cs) Spojka pro přenášení krouticího momentu z otočného pohonu, poháněného poháněcím prostředkem, na hřídel pásu navíjecího ústrojí bezpečnostního pásu
JP2677976B2 (ja) シートベルトウェブを格納するシートベルトのリトラクター
WO2011027779A1 (ja) シートベルト装置
KR20090006623A (ko) 모터동력을 이용한 좌석벨트 리트랙터
SU1682224A2 (ru) Аварийно-запирающеес вт гивающее устройство ремн безопасности транспортного средства
EP3549833A1 (en) Clutch for a seat belt tensioner
GB2059877A (en) A carriage brake for typewriters or similar office machines

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 19960118