CZ286636B6 - Způsob a přenosné rádiové zařízení pro uchovávání energie v komunikačním systému - Google Patents

Způsob a přenosné rádiové zařízení pro uchovávání energie v komunikačním systému Download PDF

Info

Publication number
CZ286636B6
CZ286636B6 CZ19962242A CZ224296A CZ286636B6 CZ 286636 B6 CZ286636 B6 CZ 286636B6 CZ 19962242 A CZ19962242 A CZ 19962242A CZ 224296 A CZ224296 A CZ 224296A CZ 286636 B6 CZ286636 B6 CZ 286636B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
information
authorized
portable radio
list
message
Prior art date
Application number
CZ19962242A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ224296A3 (en
Inventor
Morris Anthony Moore
Original Assignee
Motorola Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Motorola Inc. filed Critical Motorola Inc.
Publication of CZ224296A3 publication Critical patent/CZ224296A3/cs
Publication of CZ286636B6 publication Critical patent/CZ286636B6/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G08SIGNALLING
    • G08BSIGNALLING OR CALLING SYSTEMS; ORDER TELEGRAPHS; ALARM SYSTEMS
    • G08B3/00Audible signalling systems; Audible personal calling systems
    • G08B3/10Audible signalling systems; Audible personal calling systems using electric transmission; using electromagnetic transmission
    • G08B3/1008Personal calling arrangements or devices, i.e. paging systems
    • G08B3/1016Personal calling arrangements or devices, i.e. paging systems using wireless transmission
    • G08B3/1025Paging receivers with audible signalling details
    • G08B3/1066Paging receivers with audible signalling details with other provisions not elsewhere provided for, e.g. turn-off protection
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02DCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES [ICT], I.E. INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES AIMING AT THE REDUCTION OF THEIR OWN ENERGY USE
    • Y02D30/00Reducing energy consumption in communication networks
    • Y02D30/70Reducing energy consumption in communication networks in wireless communication networks

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Transmitters (AREA)
  • Selective Calling Equipment (AREA)
  • Cable Transmission Systems, Equalization Of Radio And Reduction Of Echo (AREA)
  • Alarm Systems (AREA)
  • Transceivers (AREA)
  • Telephone Function (AREA)

Abstract

Způsob uchování energie v přenosném rádiovém zařízení (106), které má první pracovní mód s nízkým příkonem, druhý pracovní mód s normálním příkonem a má v sobě uložený seznam autorizovaných informačních polí spočívá v tom, že se přijímačem (314) přijmou indexované informační zprávy skládající se z indexové části a informační části. Tato informační část obsahuje alespoň jedno informační pole a indexová část obsahuje, na základě přiřazení jedna ku jedné, alespoň jeden odpovídající ukazatel, který indikuje pozici odpovídajícího informačního pole. Řídicí jednotkou (315) se z indexové části přijaté informační zprávy a z uloženého seznamu autorizovaných informačních polí určí rozvrh řízení módu. Řídicím zařízením (350) se podle tohoto určeného rozvrhu řízení módu řídí první a druhý pracovní mód přenosného rádiového přístroje. Přenosné rádiové zařízení (106) obsahuje přijímač (314) indexované informační zprávy, řídicí jednotku (315) rozvrhu řízení módu spojenou s přijímačem (314) a řídicí zařŕ

Description

Způsob uchovávání energie v přenosném rádiovém zařízení a zařízení k jeho provádění
Oblast techniky
Tento vynález se týká obecně přenosných rádiových zařízení a zejména způsobu a zařízení uchovávání energie pro použití v rádiovém komunikačním systému obsahujícím přenosné rádiové zařízení.
Dosavadní stav techniky
V rádiových komunikačních systémech obsahujících přenosná rádiová zařízení, jako jsou rádiové vyhledávací systémy, osobní radiotelefonu systémy a přenosné dvousměmé rádiové systémy, patří uchování energie za účelem prodloužení pracovního cyklu zařízení akumulujících energii, kterými jsou všeobecně (zejména) baterie, k nejdůležitějším zřetelům při návrhu výrobku. Známé prostředky k dosažení takového uchování energie v přenosných radiových zařízeních, které jsou dosud úspěšně užívány, je používání elektronických zařízení vybraných pro jejich nízké energetické požadavky, jako jsou displeje z tekutých krystalů, použití logických a vysokofrekvenčních zařízení pracujících s nízkým napětím například 1 volt a tam, kde je to možné, použití nízkoenergetických způsobů včetně vypnutí rádiového přijímače když je přenosné zařízení schopno určit, že se neočekává přenos žádné zprávy, jako je tomu u synchronních nebo částečně synchronních systémů, kde jsou pro individuální přenosná zařízení stanoveny předem určené časové úseky pro nejméně část času.
Avšak stále častěji jsou užívány velmi dlouhé zprávy, jako jsou novinové zprávy a kurzovní informace, obsahující informace určené pro všechny nebo velkou skupinou přenosných zařízení v komunikačním systému. V tomto případě je přenosné zařízení v normálním energetickém módu během dlouhé zprávy a proto moc dobře neuchovává energii.
Je tedy zapotřebí prostředek pro uchovávání energie v přenosném rádiovém zařízení v případech, kdy jsou přenášeny do tohoto rádiového zařízení dlouhé zprávy.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nedostatky odstraňuje způsob uchování energie v přenosném rádiovém zařízení a přenosné rádiové zařízení k provádění tohoto způsobu podle předkládaného vynálezu, kde přenosné rádiové zařízení má první pracovní mód s nízkým příkonem, druhý pracovní mód s normálním příkonem a má v sobě uložený seznam autorizovaných informačních polí. Podstatou předkládaného způsobuje, že přijímačem se přijmou indexované informační zprávy skládající se z indexové části a informační části, kde tato informační část obsahuje alespoň jedno informační pole a indexová část obsahuje, na základě přiřazení jedna ku jedné, alespoň jeden odpovídající ukazatel. Tento ukazatel indikuje pozici odpovídajícího informačního pole. Řídicí jednotkou se z indexové části přijaté informační zprávy a z uloženého seznamu autorizovaných informačních polí určí rozvrh řízení módu a řídicím zařízením se podle tohoto určeného rozvrhu řízení módu řídí první a druhý pracovní mód přenosného rádiového přístroje.
Ve výhodném provedení se během prvního pracovního módu s nízkým příkonem informační pole nepřijímá a během druhého pracovního módu s normálním příkonem se informační pole přijímá a zpracovává.
Dále je výhodné, že přijatá indexovaná informační zpráva obsahuje adresovou část a řídicí jednotkou se porovnává tato adresová část přijaté indexované informační zprávy s adresou
- 1 CZ 286636 B6 uloženou v přenosném rádiovém zařízení. Pokud tyto adresy nejsou shodné, zastaví se řídicí jednotkou další zpracování informační zprávy.
Rozvrh řízení módu se s výhodou určí tak, že se řídicí jednotkou vyberou ukazatelé v indexové části přijaté indexované informační zprávy, kde tento výběr odpovídá autorizovaným polím v uloženém seznamu autorizovaných informačních polí a z vybraných ukazatelů se řídicí jednotkou generuje rozvrh řízení módu. Tímto rozvrhem řízení módu se uvede přenosné rádiové zařízení do druhého pracovního módu během intervalů příjmu autorizovaných informačních polí a do prvního pracovního módu během ostatních intervalů v informační části indexované informační zprávy. Počáteční pozice každého z informačních polí se indikuje ukazateli a při generování rozvrhu řízení módu se vyberou ukazatelé odpovídající každému autorizovanému informačnímu poli a ukazatelé odpovídající informačnímu poli následujícímu za každým autorizovaným informačním polem, čímž se určí počáteční a konečné pozice každého pole.
Indexová část informační zprávy s výhodou zahrnuje množinu jmen informačních polí, která mají pozice odpovídající ukazatelům na základě přiřazení jedna ku jedné a seznam autorizovaných informačních polí zahrnuje seznam jmen autorizovaných polí. Při výběru ukazatelů se vyberou ta jména informačních polí v indexové části zprávy, která odpovídají jménům autorizovaných polí v seznamu autorizovaných informačních poli a identifikují se ukazatelé odpovídající těmto vybraným jménům informačních polí. V indexové části zprávy je každé jméno informačního pole s výhodou následováno přímo odpovídajícím ukazatelem.
Množství a pořadí informačních polí v informační části indexované informační zprávy lze s výhodou určit předem a seznam autorizovaných informačních polí obsahuje seznam autorizovaných polí založený na tomto předem určeném množství a pořadí informačních polí a při výběru ukazatelů se identifikují ukazatelé odpovídající seznamu autorizovaných informačních polí pro tento výběr ukazatelů.
Další možností provádění způsobu je, že před přijetím indexované informační zprávy se řídicí systémovou jednotkou komunikačního systému generuje zpráva obsahující seznam autorizovaných informačních polí určený pro přenosné rádiové zařízení. Tato zpráva se přenese k přenosnému rádiovému zařízení, kde se přijme a seznam autorizovaných informačních polí se uloží v tomto přenosném rádiovém zařízení.
Podstatou přenosného rádiového zařízení pro provádění uvedeného způsobu je, že toto přenosné rádiové zařízení obsahuje přijímač indexované informační zprávy, řídicí jednotku rozvrhu řízení módu spojenou s přijímačem a řídicí zařízení pro řízení prvního a druhého pracovního módu spojené s řídicí jednotkou.
Výhodné je, když přenosné rádiové zařízení obsahuje zařízení pro aktualizaci seznamu autorizovaných informačních polí spojené s řídicí jednotkou.
V dalším výhodném provedení přenosné rádiové zařízení každé z jednoho nebo více přenosných rádiových zařízení má první pracovní mód a druhý pracovní mód a je umístěno v rádiovém komunikačním sytému, který obsahuje systémovou řídicí jednotku zahrnující zařízení pro indexování a umístění informací a vysílací zařízení spojené se zařízením pro indexování a umístění informací. Systémová řídicí jednotka může obsahovat zařízení pro aktualizaci seznamu autorizovaných informačních polí a vysílací zařízení je spojeno s tímto zařízením pro aktualizaci seznamu autorizovaných informačních polí a s řídicí jednotku.
Výhodou uvedeného způsobu a zařízení uchování energie v přenosném rádiovém systému je vytvoření takového způsobu a zařízení, které uchovávají zdroj energie přenosného rádiového zařízení pracujícího v komunikačním systému a tím zvyšují životnost baterie, a to v případě, kdy jsou přenášeny do rádiového zařízení dlouhé zprávy.
-2 CZ 286636 B6
Přehled obrázků na výkrese
Obr. 1 je elektrické blokové schéma rádiového komunikačního systému pro užití výhodného provedení předkládaného vynálezu.
Obr. 2 je elektrické blokové schéma rádiového telefonního systému zobrazeného na obr. 1, vhodného pro použití ve výhodném provedení předkládaného vynálezu.
Na obr. 3 je elektrické blokové schéma přenosného přijímacího zařízení zobrazeného na obr. 1, vhodného pro užití ve výhodném provedení podle předkládaného vynálezu.
Na obr. 4 je časový diagram ilustrující přenosový formát signalizačního protokolu užívaného rádiovým komunikačním systémem z obr. 1 k přenosu zprávy v souladu s výhodným provedením předkládaného vynálezu.
Na obr. 5 a 6 jsou vývojové diagramy ilustrující způsob uchovávání energie užitý v přenosném rádiovém zařízení z obr. 2 a 3 podle výhodného provedení předkládaného vynálezu.
Na obr. 7 a 8 jsou vývojové diagramy zobrazující dva způsoby autorizace použité v komunikačním systému podle obr. 1 v souladu s výhodným provedením předkládaného vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Podle obr. 1, výhodné provedení rádiového komunikačního systému 100 obsahuje telefon 101 a informační systém 107 spojený konvenční veřejnou komunikační telefonní sítí (PSTN) 108 s řídicí systémovou jednotkou 102, která dohlíží na činnost vysokofrekvenčního vysílače s přijímačem 103 a která kóduje a dekóduje přicházející a odcházející adresy do formátů, které jsou kompatibilní s adresovacími požadavky pozemních linek a osobních radiotelefonů. Řídicí systémová jednotka 102 může také sloužit k dekódování zpráv vyhledávacího systému pro přenos vysokofrekvenčním vysílačem s přijímačem 103. Telefonní signály a datové zprávy jsou vysílány a přijímány nejméně jednou anténou 104, připojenou k vysokofrekvenčnímu vysílači s přijímačem 103. Telefonní signály jsou přenášeny do osobního radiotelefonu 105 a jsou jím přijímány. Vysokofrekvenční vysílač s přijímačem 103 může být rovněž použit k přenosu datových zpráv vyhledávacího systému k volitelnému přenosnému přijímacímu zařízení 106. Paměť 110 je spojena s informačním systémem 107. Informační pole, index informačních polí a seznam autorizovaných informačních polí, uložené v paměti 110 pro každý osobní radiotelefon 105 a přenosné rádiové zařízení 106 (identifikované adresami) jsou spojeny s řídicí systémovou jednotkou 102 prostřednictvím veřejné komutované telefonní sítě 108 pomocí informačního systému 107. Uživatelská databáze 115, obsahující seznam adres uživatelských osobních radiotelefonů 105 a přenosných rádiových zařízení 106 je spojena s řídicí systémovou jednotkou 102.
Je nutné poznamenat, že řídicí systémová jednotka 102 je schopná činnosti v řídicím prostředí distribuovaných přenosů, což dovoluje směšování různých schémat pokrytí, jako je buňkové, se současným vysíláním nebo hlavní/podřízený ve využívané geografické oblasti. Kromě toho, jak je známo z dosavadního stavu techniky, telefonní funkce a funkce rádiového vyhledávání mohou být umístěny v oddělených řídicích systémových jednotkách, které pracují nezávisle nebo síťovým způsobem.
-3 CZ 286636 B6
Na obr. 2 je ukázáno elektrické blokové schéma radiotelefonu 105 napájeného baterií 201. Vysokofrekvenční signál je přijímán a/nebo vysílán na nosné frekvenci anténou 202. Tato anténa 202 je spojena s přijímačem 203 a vysílačem 204 anténní výhybkou 205. Přijatý signál je filtrován a demodulován přijímačem 203 známým způsobem a demodulovaný signál je přiveden z přijímače 203 na řídicí obvody 206 jako je mikropočítač za účelem opětného získání libovolné informace obsažené v přijatém signálu. Opětně získaná informace je pak užita řídicími obvody 206 k aktivaci návěstního zařízení 207 (vyzváněč v případě buňkového radiotelefonu) a k udržení telefonního spojení po odpovědi na volání. Pokud zpráva zahrnuje datovou informaci, zobrazí tuto informaci řídicí obvody 206 na displeji 211, jako je například displej z tekutých krystalů. Je-li uskutečněno telefonní spojení, uživatel slyšitelně komunikuje s druhou stranou pomocí reproduktoru 208 a mikrofonu 209. Řídicí obvody 206 směrují opětně získaný zvukový signál k reproduktoru 208, který přeměňuje elektrickou energii na akustickou, což umožňuje uživateli slyšet jakákoli sdělení. Mikrofon 209 je použit pro přeměnu akustické energie na elektrickou, kterou řídicí obvody 206 použijí k modulaci vysokofrekvenční nosné vlny, produkované vysílačem 204.
Uživatel zahajuje volání aktivací příslušného ovladače ze sady ovladačů 210 a vložením čísla účastníka, který má být kontaktován. Po vložení a odeslání může být číslo zobrazeno na displeji 211, což poskytne uživateli optickou zpětnou vazbu, potvrzující vložené a posléze odeslané číslo.
Paměť 240 pro ukládání seznamu autorizovaných informačních polí, rozvrhu řízení módu, indexované informační zprávy a adresy přenosného rádiového zařízení 106 je spojena s řídicí jednotkou.
Řídicí obvody 206 rovněž obsahují prostředek 250 řízení módu spojený s přijímačem 230, který řídí výkonové módy osobního radiotelefonu 105. Tyto módy zahrnují, ale nejsou omezeny na, nízkovýkonový mód, během kterého je přijímač 203 v podstatě bez napájení a informace nemohou být přijímány a ostatní části osobního radiotelefonu 105, zahrnující ale ne omezené na řídicí obvody 206, jsou v podstatě bez napájení. Během normálního příkonového módu jsou přijímač 203 a řídicí obvody 206 napájeny, zprávy jsou přijímány a potvrzovány a telefonní hovory jsou prováděny. Během nízkopříkonového módu je řídicími obvody 206 zabezpečována časová funkce pro plánování návratu do normálního příkonového módu.
Na obr. 3 je elektrické blokové schéma přenosného rádiového zařízení 106 napájené z baterie 312. Přenosné rádiové zařízení 106 přijímá signály anténou 313. Přijímač 314 pracuje tak, že filtruje a demoduluje přijatý signál použitím běžných technik a přivádí demodulovaný signál na řídicí jednotku 3J_5, jako je mikroprocesor, který dekóduje a opětně získává datové zprávy rádiového vyhledávacího systému obsažené v signálu, způsobem známým z dosavadního stavu techniky. Podle opětně získané datové zprávy rádiového vyhledávacího systému a uživatelských ovladačů 316 může přenosné rádiové zařízení 106 zobrazit nejméně část datové zprávy rádiového vyhledávacího systému za použití displeje 317, například displeje s tekutými krystaly, a může rovněž signalizovat uživateli vnímatelným návěstním zařízením 318, že byla zpráva přijata.
Řídicí jednotka 315 rovněž obsahuje řídicí zařízení 350 pro řízení prvního a druhého pracovního módu, spojené s přijímačem 314, který řídí výkonové módy přenosného rádiového zařízení 106. Tyto módy zahrnují, ale nejsou tím omezeny, nízkopříkonový mód, během kterého je přijímač 314 v podstatě bez napájení a informace nemohou být přijímány a ostatní části přenosného rádiového zařízení 106, zahrnující, ale ne omezené na řídicí jednotku 315, jsou v podstatě bez napájení. Během normálního příkonového módu jsou přijímač 314 a řídicí jednotka 315 napájeny za účelem příjmu, zpracování, oznámení a zobrazení zpráv. Během nízkopříkonového módu je řídicí jednotkou 315 zabezpečována časová funkce pro plánování návratu do normálního příkonového módu.
-4 CZ 286636 B6
Paměť 340 pro ukládání seznamu autorizovaných informačních polí, rozvrhu řízení módu, indexované informační zprávy a adresy přenosného rádiového zařízení 106 je spojeny s řídicí jednotkou.
Jak u osobního radiotelefonu 105, tak u přenosného rádiového zařízení 106, je výhodné, že řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 mohou rovněž obsahovat mikroprocesor nebo integrovaný obvod pro specifické použití, který implementuje funkce jako signálový mikroprocesor (např. dekodér), obecný signálový multiplexor nebo napěťový regulátor, který může regulovaným napětím napájet jiné části rádiového zařízení. Alternativně mohou přiřazené řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 zahrnovat obvody jako jsou analogově-číslicové převodníky, číslicověanalogové převodníky, programovatelné vstupně-výstupní porty, řídicí sběrnice, snímací obvody stavu okolí například pro světelné a tepelné podmínky, nízkofrekvenční výkonové zesilovače, obvody řídicího rozhraní, hodinové nebo kmitočtový syntezátor místního oscilátoru a obvody osvětlení displeje. Tyto prvky jsou běžně sestavovány tak, aby osobnímu radiotelefonu 105 nebo přenosnému rádiovému zařízení 106 poskytly tržní vlastnosti, požadované zákazníky. Paměť 240 nebo 340 obsahuje paměť typu RAM a EEPROM, dobře známé v dosavadním stavu techniky.
V následujícím popise bude termín přenosné zařízení použit ve vztahu kvýše popsanému osobnímu radiotelefonu 105 nebo přenosnému rádiovému zařízení 106.
Na obr. 4 je časový diagram, ilustrující přenosový formát signálového protokolu použitý radiovým komunikačním systémem z obr. 1 k přenosu zprávy 401 podle výhodného provedení předkládaného vynálezu. První část zprávy 401 je synchronizační část 405, která zabezpečuje synchronizaci bitovou, rámcovou a kódových slov pro přenosné zařízení. Zpráva rovněž obsahuje tři části, volitelnou adresovou část 410, indexovou část 415 a informační část 420. Indexová část 415 a informační část 420 obsahují datová slova o stejné bitové délce a tím i o stejné době trvání. Volitelná adresová část 410 obsahuje informace o selektivním volání, skupinovém volání nebo všeobecném volání indikující, které přenosné zařízení nebo skupina přenosných zařízení, pracující v rádiovém komunikačním systému, jsou určeny pro další zpracování informace ve zprávě 401. Tato zpráva je zpracovávána v souladu s jednou nebo více předem určenými adresami, uloženými v přenosném zařízení, způsobem známým v technice.
V některých komunikačních systémech může být adresová část ze zprávy 401 úplně eliminována, když všechna přenosná zařízení 105 a 106 přijímající zprávu 401 vždy tuto zprávu 401 zpracovávají, jak je tomu u přenosných zařízení pro příjem informací. Ve výhodném provedení předkládaného vynálezu je informační část zprávy 401 obvykle velmi dlouhá a obsahuje skupiny nebo pole informací určených pro víc než jedno přenosné zařízení. Příklad takové zprávy je možné nalézt v komunikačním systému nabízejícím informační služby jako jsou záznamy cenových kurzů akcií, zprávy různých kategorií nebo dopravní informace pro různé lokality. Adresová část 410 zprávy 401 je typicky adresa skupinového nebo všeobecného volání určená k identifikaci jednotlivých skupin přijímačů, které zpracovávají zprávu 401. Po volitelné adresové části 410 zprávy následuje indexová část 415 zprávy 404. Indexová část 415 následuje za adresovou částí na stanoveném místě ve zprávě (umístění ve zde použitém smyslu znamená časové umístění v sériové posloupnosti zpráv) ne bezpodmínečně sousedící s adresovou částí. Indexová část 415 je generována řídicí systémovou jednotkou 102 nebo může být přijata touto řídicí systémovou jednotkou 102 z informačního systému 107 a do zprávy 401 je touto řídicí systémovou jednotkou 102 začleněna. Indexová část 415 identifikuje umístění množiny informačních polí, jako jsou informační pole 480, zahrnující poslední informační pole 490. Data v množině informačních polí 420 jsou rovněž generována řídicí systémovou jednotkou 102 nebo mohou být touto řídicím systémovou jednotkou 102 přijata z informačního systému 107. Umístění informačních polí 480 a 490 je identifikováno ukazatelem 455, který poskytuje číslo kódového slova ve zprávě 401, u něhož každé z informačních polí 480 začíná a u něhož poslední informační pole 490 končí. Přenosné zařízení je autorizováno bud’ zprávou z řídicí systémové jednotky 102, nebo pomocí uživatelských ovladačů na přenosném zařízení za účelem přístupu do některých (případně všech) informačních polí 480 zprávy 401. Na obr. 4 je vidět druhá zpráva
-5 CZ 286636 B6
425. následující zprávu 401. Druhá zpráva 425 může následovat zprávu 401 bez přerušení nebo zde může existovat buď synchronní přestávka s předem určenou dobou trvání, nebo asynchronní přestávka, která nemá předem určenou dobu trvání, v závislosti na systémovém protokolu. Úvahy o tom, kdy začíná další zpráva 401 nemají vliv na výhody vzniklé předkládaným vynálezem, ačkoli mohou mít rovněž vliv na uchovávání energie v přenosném zařízení.
Indexová část 415 zprávy 401 z obr. 4 obsahuje jako příklad seznam pěti jmen 450 informačních polí včetně jména 470 posledního informačního pole. Každé jméno informačního pole 450 nebo 470 má připojený ukazatel 455, který indikuje číslo kódového slova, kterým informační pole 480 a 490 začíná v souladu s výhodným provedením předkládaného vynálezu. Každé informační pole 480 a 490 končí u konkrétního čísla kódového slova, které je o jednotku menší než je číslo ukazatele 455 jména 450 následného informačního pole, s výjimkou posledního informačního pole 490, které končí číslem ukazatele 455 jména 460 koncového pole.
Informační část 420 zprávy 401 z obr. 4 obsahuje například pět informačních polí 480 a 490, kde každé informační pole 480 a 490 obsahuje jedno nebo více kódových slov informace v souladu s výhodným provedením podle předkládaného vynálezu. Na informační pole 480 a 490 se ukazuje pomocí indexové části 415 zprávy 401. Umístění informačních polí v příkladu výhodného provedení vynálezu jsou uvedena v tabulce 1. Informace vTab. 1 je odvozena od indexové části 415 zprávy 401 a předem určené interpretace jmen 450 a 470 informačních polí, použitých pro každé informační pole 480 a 490 indexované v indexované části zprávy 401.
Typ informace Kódová slova
Umístění aukcí: 0000-0199
Umístění restaurací: 0200-2199
Místa výprodeje věcí z domácnosti 2200 - 2399
Sportovní výsledky: 2400 - 3399
Ceny akcií: 3400 - 6400
Tab.l
Výhodné je, že identifikátory informačního pole mohou být velmi krátké zkratky nebo předem určené jedinečné kódy namísto uvedených dlouhých názvů a zkratek. Výhodné je rovněž to, že u systémů, v nichž je počet a definice informačních polí konstantní, nejsou požadována žádná jména informačních polí, pouze ukazatele.
Ve výhodném provedení vynálezu je informace pro další zpracování informačních polí 480 uložena v seznamu autorizovaných informačních polí v řídicích obvodech 206 nebo v řídicí jednotce 315 nebo v kódové paměti přenosného zařízení a je použita k uvedení zařízení do nízkopříkonového módu během doby, ve které jsou na přijímací anténě přítomny neautorizované informační skupiny, čímž dochází k uchovávání energie.
Na obr. 5 a 6 jsou vývojové diagramy, které ilustrují způsob uchovávání energie použitý v přenosném rádiovém zařízení z obr. 2 a 3 v souladu s výhodným provedením tohoto vynálezu. Jeli v kroku 810 z obr. 5 přenosné zařízení zapnuto, řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 v kroku 815 přijmou a získají synchronizaci zprávy 401, což je první zpráva po zapnutí přenosného zařízení. Pracuje-li přenosné zařízení v komunikačním systému, ve kterém jsou ve zprávě 401 obsaženy adresy elektivního volání nebo adresy skupinového volání, řídicí obvod 206 nebo řídicí jednotka 315 čtou v kroku 820 volitelnou adresu 410 a srovnávají ji v kroku 825 s adresami selektivního volání nebo adresami skupinového volání, uloženými v kroku 820 v paměti 240 nebo 340. Jestliže volitelná adresa 410 odpovídá adrese selektivního nebo skupinového volání uložené v paměti 240 nebo 340, přijmou řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 v kroku 830 indexovou Část 415 zprávy 401 a porovnají jména 450 informačních
-6CZ 286636 B6 polí v indexové části 415 zprávy 401 s předem určenou sadou jmen autorizovaných informačních polí, uloženou v paměti 240 nebo 340. Existuje-li mezi nimi shoda, je shodné pole autorizované informační pole a řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 určí v kroku 835, z čísla připojeného ke jménu 450 informačního pole v indexu, číslo kódového slova, u kterého autorizované informační pole začíná a určí číslo kódového slova, kterým autorizované informační pole končí z čísla kódového slova, připojeného k následnému jménu informačního pole (nebo, v případě jména 470 posledního informačního pole, z čísla připojeného ke koncovému poli 460). Z počátečního a koncového kódového slova a z předem určené délky kódového slova vypočtou řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 čas, kdy začínají a končí autorizovaná informační pole ve vztahu ke konci indexové části 415 zprávy 401. Pro tento příklad výhodného provedení vynálezu je přenosné zařízení autorizováno přijímat sportovní výsledky, které začínají kódovým slovem 2400 a končí kódovým slovem 3399. V tomto příkladě jsou kódová slova dlouhá 2,00 msec (přibližně 10 bitů informace v 4800 bitech za sekundu), takže pole sportovních výsledků začíná 4,8 sekund a končí 6,798 sekund po skončení indexové části 415 zprávy 401. Řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 opakují v kroku 835 toto určení pro všechna autorizovaná informační pole a z těchto určení generují v kroku 840 rozvrh příkonového módu, který je uložen v paměti 240 nebo 340. Na konci indexové části 415 zprávy 401 řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 v kroku 845 nastartují nízkopříkonový mód. V podstatě jediná funkce, kterou tyto řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 plní v tomto módu je monitorování aktivačního časovače v řídicích obvodech 206 nebo v řídicí jednotce 315 v kroku 850 do doby než přijde čas převedení přenosného zařízené do normálního příkonového módu v kroku 855 za účelem přijímání a zpracování autorizovaného informačního pole podle časového rozvrhu v kroku 860. Způsob může zahrnovat ukládání a zobrazování informace nebo aktivaci indikace přijetí informace. V kroku 865 je provedeno určení toho, zda je plánován příjem dalších autorizovaných informačních polí. Pokud ano, způsob se opakuje, počínaje krokem 845. Jsou-li přijata všechna autorizovaná informační pole, řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 naplánují v kroku 910 z obr. 6 počátek normálního příkonového módu na konci předem určené přestávky, je-li nějaká, mezi zprávou 401 a druhou zprávou 425, jak je předem určeno typem systému a v kroku 915, uvedou přenosné zařízení do nízkopříkonového módu. Když aktivační časovač určí další naplánovaný aktivační čas v kroku 920, řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 uvedou v kroku 925 přenosné zařízení do normálního příkonového módu za účelem přečtení synchronizační části 405 v kroku 925, která by měla být přítomna na anténě 202 nebo 313. Je-li v kroku 935 uspokojivě detekována synchronizační část 405, vrátí se proces do kroku 825 z obr. 5. Pokud tato synchronizační část 405 není v kroku 935 z obr. 6 uspokojivě detekována, proces se vrátí do kroku 815 z obr. 5 za účelem obnovení synchronizace.
Je-li v kroku 825 určeno, že volitelná adresa 401 nesouhlasí s adresou selektivního volání ani žádnou adresou skupinového volání uloženou v řídicích obvodech 206 nebo v řídicí jednotce 315, pak řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 čtou v kroku 870 část indexové části 415 zprávy 401 za účelem určení celkové délky informačních polí 480 a 490 tak, že se přečte pouze jméno 460 koncového pole a připojené číslo kódového slova indexové části 415. V tomto příkladě je toto číslo 6400 (viz obr. 4 a Tab.l), takže řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 naplánují v kroku 875 nízkopříkonový mód na 12,8 sekund. Nízkopříkonový mód začíná v kroku 880, na konci indexové části 415 zprávy 401. Když aktivační časovač určí v kroku 885 další čas aktivace, řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 uvedou v kroku 890 přenosné zařízení do normálního módu. Způsob pokračuje krokem 930 z obr. 6 s následnými kroky jak bylo popsáno výše.
Na obr. 7 a 8 jsou uvedeny vývojové diagramy, ilustrující dvě autorizační metody použité v komunikačním systému 100 z obr. 1 v souladu s výhodným provedením předkládaného vynálezu.
Hlavní autorizační metoda začíná v kroku 1010 z obr. 7, kdy je informačním systémem z obr. 1 generován seznam autorizovaných informačních polí (AIF) pro jednotlivé přenosné zařízení nebo
-7CZ 286636 B6 pro skupinu takových zařízení. To může být, například v odezvě na servisní poplatky, placené za konkrétní typ nebo soubor informací. Seznam AIF je přiveden do řídicí systémové jednotky 102, která generuje, kóduje a přenáší v kroku 1020 zprávu AIF obsahující autorizovaná jména polí, jako zprávu selektivního volání nebo zprávu skupinového volání, určenou pro jedno nebo více přenosných zařízení. Na základě přijetí zprávy AIF přenosné zařízení v kroku 1030 demoduluje a dekóduje zprávu a porovnává v kroku 1040 adresu s adresami selektivního a skupinového volání přenosného zařízení. Když volitelná adresa 410 souhlasí s adresou selektivního a skupinového volání přenosného zařízení, jsou jména AIF uložena v kroku 1050 v paměti řídicích obvodů 206 nebo řídicí jednotky 315 přenosného zařízení. Řídicí obvody 206 nebo řídicí jednotka 315 pak naplánují nízkopříkonový mód při návratu do kroku 910 z obr. 6.
Je výhodné, že seznam AIF v systému, který má předem určený počet a pořadí informačních polí může být jednoduše krátký seznam pravdivých a nepravdivých hodnot odpovídajících tomu, zda informační pole jsou nebo nejsou autorizovaná nebo seznamem AIF může být seznam pouze jmen nebo kódů autorizovaných informačních polí v systému, který má různý počet nebo měnící se pořadí informačních polí. K aktualizaci AIF je možné volit tyto i jiné přístupy, dobře známé každému odborníkovi v oboru.
Není-li adresa shodná s adresami selektivního nebo skupinového volání přenosného zařízení, zpráva není dále zpracovávána - krok 1060.
Je nutné ocenit (výhodou je), že výše uvedený způsob autorizace informačního pole vytvářený v přenosném rádiovém zařízení kromě toho, že zajišťuje prostředek pro uchovávání energie v přenosném zařízení, poskytuje současný prostředek pro kontrolu toho, která pole přenosné zařízení zpracovává a je ideální pro zkvalitnění plateb poplatků za takovou informační službu. Například poplatky za služby mohou být úměrné množství autorizovaných informací a informace mohou být jednoduše zbaveny autorizace pro vybraná přenosná rádiová zařízení pomocí rádiového přenosu. Další výhodou je, že výše uvedený způsob autorizace informačního pole v přenosném rádiovém zařízení může být použit nezávisle na příkonových módech, určených k uchovávání energie.
Způsob lokální autorizace podle výhodného provedení vynálezu představuje obr. 8. V kroku 1110 je spuštěn režim editace autorizovaného informačního pole příslušným použitím ovladačů 210 nebo 316 přenosného zařízení, jako tlačítko řízení módu, které krokuje přes hlavní menu módů zobrazených na displeji 211 nebo 317. Po vstupu do režimu editace autorizovaného pole v kroku 1110 se příslušným použitím ovladačů 210 nebo 316 vybírá nebo vylučuje v kroku 1120 každé z předem určené sady informačních polí, které byly uloženy v řídicích obvodech 206 nebo v řídicí jednotce 315 bud’ při výrobě, nebo při uvádění do provozu, například spojením programových prostředků drátovým vedením nebo zaváděcím způsobem jak bylo popsáno výše při odkazu na obr. 7. Je-li editace ukončena, je příslušným použitím ovladačů 210 nebo 316 v kroku 1130 editační mód opuštěn.
Průmyslová využitelnost
Z výše uvedeného popisu a příkladů lze vidět, že výhodné provedení vynálezu uvádí přenosné rádiové zařízení 105 nebo 106 do nízkopříkonového režimu na značně dlouho (násobky sekund) pro části dlouhých informačních zpráv obsahujících informace bud’ neautorizované, nebo nepožadované. Výhodné provedení vynálezu může být použito v různých systémových protokolech, od plně synchronních po asynchronní, za účelem zvýšení životnosti baterie se schopností znovunabíjení nebo životnosti primární baterie. Ve srovnání s doposud používanými systémy uchovávání energie je dosaženo uchování určitého přídavného množství energie kdykoli nějaké informační pole 480, které je delší než indexová část 415 zprávy 401 není autorizováno
-8CZ 286636 B6 pro další zpracování. Procento uchované energie obecně stoupá v situacích, kdy jsou přenášeny dlouhé informační zprávy a kdy jsou autorizovaná pole malou podmnožinou všech těchto polí.
Výhodné je, že byl vytvořen způsob a zařízení, které uchovávají zdroj energie přenosného rádiového zařízení pracujícího v komunikačním systému, čímž zvyšují životnost baterie a kde tento způsob a zařízení poskytují prostředek řízení zpracování informací ve zprávách určených pro přenosové rádiové zařízení, tímto přenosným rádiovým zařízením.

Claims (12)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob uchování energie v přenosném rádiovém zařízení (106), které má první pracovní mód s nízkým příkonem, druhý pracovní mód s normálním příkonem a má v sobě uložený seznam autorizovaných informačních polí, vyznačující se tím, že přijímačem (314) se přijmou indexované informační zprávy skládající se z indexové části a informační části, kde tato informační část obsahuje alespoň jedno informační pole a indexová část obsahuje, na základě přiřazení jedna ku jedné, alespoň jeden odpovídající ukazatel, který indikuje pozici odpovídajícího informačního pole, řídicí jednotkou (315) se z indexové části přijaté informační zprávy a z uloženého seznamu autorizovaných informačních polí určí rozvrh řízení módu a řídicím zařízením (350) se podle tohoto určeného rozvrhu řízení módu řídí první a druhý pracovní mód přenosného rádiového přístroje.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že během prvního pracovního módu s nízkým příkonem se informační pole nepřijímá a během druhého pracovního módu s normálním příkonem se informační pole přijímá a zpracovává.
  3. 3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že přijatá indexovaná informační zpráva obsahuje adresovanou část a řídicí jednotkou (315) se porovnává tato adresovaná část přijaté indexované informační zprávy s adresou uloženou v přenosném rádiovém zařízení (106) a pokud tyto adresy nejsou shodné, zastaví se řídicí jednotkou (315) další zpracování informační zprávy.
  4. 4. Způsob podle kteréhokoli z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že rozvrh řízení módu se určí tak, že se řídicí jednotkou (315) vyberou ukazatelé v indexové části přijaté indexované informační zprávy, kde tento výběr odpovídá autorizovaným polím v uloženém seznamu autorizovaných informačních polí a z vybraných ukazatelů se řídicí jednotkou (315) generuje rozvrh řízení módu, kde se tímto rozvrhem řízení módu uvede přenosné rádiové zařízení (106) do druhého pracovního módu během intervalů příjmu autorizovaných informačních polí a do prvního pracovního módu během ostatních intervalů v informační části indexované informační zprávy.
  5. 5. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že počáteční pozice každého z informačních polí se indikuje ukazateli a při generování rozvrhu řízení módu se vyberou ukazatelé odpovídající každému autorizovanému informačnímu poli a ukazatelé odpovídající informačnímu poli následujícímu za každým autorizovaným informačním polem, čímž se určí počáteční a konečné pozice každého pole.
  6. 6. Způsob podle nároku 4 nebo 5, vyznačující se tím, že indexová část informační zprávy zahrnuje množinu jmen informačních polí, která mají pozice odpovídající ukazatelům na základě přiřazení jedna ku jedné a seznam autorizovaných informačních polí zahrnuje seznam
    -9CZ 286636 B6 jmen autorizovaných polí a při výběru ukazatelů se vyberou ta jména informačních polí v indexové části zprávy, která odpovídají jménům autorizovaných polí v seznamu autorizovaných informačních polí a identifikují se ukazatelé odpovídající těmto vybraným jménům informačních polí, přičemž v indexové části zprávy je každé jméno informačního pole s výhodou následováno přímo odpovídajícím ukazatelem.
  7. 7. Způsob podle kteréhokoli z nároků 5 až 6, vyznačující se tím, že množství a pořadí informačních polí v informační části indexované informační zprávy se určí předem a seznam autorizovaných informačních polí obsahuje seznam autorizovaných polí založený na tomto předem určeném množství a pořadí informačních polí a při výběru ukazatelů se identifikují ukazatelé odpovídající seznamu autorizovaných informačních polí pro tento výběr ukazatelů.
  8. 8. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že před přijetím indexované informační zprávy se řídicí systémovou jednotkou (102) komunikačního systému (100) generuje zpráva obsahující seznam autorizovaných informačních polí určený pro přenosné rádiové zařízení (106), tato zpráva se přenese k přenosnému rádiovému zařízení (106), kde se přijme a seznam autorizovaných informačních polí se uloží v tomto přenosném rádiovém zařízení (106).
  9. 9. Přenosné rádiové zařízení pro provádění způsobu podle kteréhokoli z předchozích nároků, vyznačující se tím, že toto přenosné rádiové zařízení (106) obsahuje přijímač (314) indexované informační zprávy, řídicí jednotku (315) rozvrhu řízení módu spojenou s přijímačem (314) a řídicí zařízení (350) pro řízení prvního a druhého pracovního módu spojené s řídicí jednotkou (315).
  10. 10. Přenosné rádiové zařízení podle nároku 9, vyznačující se tím, že obsahuje zařízení pro aktualizaci seznamu autorizovaných informačních polí spojené s řídicí jednotkou (315) .
  11. 11. Přenosné rádiové zařízení podle kteréhokoli z nároků 9al0, vyznačující se tím, že každé z jednoho nebo více přenosných rádiových zařízení (105, 106) má první pracovní mód a druhý pracovní mód aje umístěno v rádiovém komunikačním sytému (100), který obsahuje systémovou řídicí jednotku (102) zahrnující zařízení pro indexování a umístění informací a vysílací zařízení (103, 104) spojené se zařízením pro indexování a umístění informací.
  12. 12. Přenosné rádiové zařízení podle nároku 11, vyznačující se tím, že systémová řídicí jednotka (102) obsahuje zařízení pro aktualizaci seznamu autorizovaných informačních polí a kde vysílací zařízení (103, 104) je spojeno s tímto zařízením pro aktualizaci seznamu autorizovaných informačních polí a s řídicí jednotku (315).
CZ19962242A 1994-01-31 1995-01-13 Způsob a přenosné rádiové zařízení pro uchovávání energie v komunikačním systému CZ286636B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/188,880 US5475374A (en) 1994-01-31 1994-01-31 Method and apparatus for energy conservation in a communication system

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ224296A3 CZ224296A3 (en) 1997-03-12
CZ286636B6 true CZ286636B6 (cs) 2000-05-17

Family

ID=22694945

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19962242A CZ286636B6 (cs) 1994-01-31 1995-01-13 Způsob a přenosné rádiové zařízení pro uchovávání energie v komunikačním systému

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5475374A (cs)
EP (1) EP0742931B1 (cs)
JP (1) JP3010071B2 (cs)
KR (1) KR0185004B1 (cs)
AT (1) ATE241186T1 (cs)
AU (1) AU675031B2 (cs)
BR (1) BR9507051A (cs)
CA (1) CA2181046C (cs)
CO (1) CO4340582A1 (cs)
CZ (1) CZ286636B6 (cs)
DE (1) DE69530833T2 (cs)
MY (1) MY111579A (cs)
RU (1) RU2121224C1 (cs)
TW (1) TW311298B (cs)
WO (1) WO1995020805A1 (cs)

Families Citing this family (35)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3465438B2 (ja) * 1994-12-09 2003-11-10 カシオ計算機株式会社 情報提供システム
US5649294A (en) * 1995-04-07 1997-07-15 Motorola, Inc. Method and apparatus for delivering global event information in a radio communication system
US5631635A (en) * 1995-05-08 1997-05-20 Motorola, Inc. Message/response tracking system and method for a two-way selective call receiving device
US5606728A (en) * 1995-06-05 1997-02-25 Motorola, Inc. Method and apparatus for reducing power consumption in a selective call radio
KR0143120B1 (ko) * 1995-06-28 1998-08-01 김광호 무선호출 수신기의 전원절약방법
WO1997009831A1 (en) * 1995-09-05 1997-03-13 Motorola Inc. Communication receiver for controlling a receive operation in response to a control value
JP3270306B2 (ja) * 1995-09-14 2002-04-02 株式会社東芝 移動通信システムおよびこのシステムで使用される移動通信網並びに移動通信装置
KR0145875B1 (ko) * 1995-09-19 1998-08-17 김광호 전원절약형 무선 호출신호 송수신시스템
JP2885722B2 (ja) * 1996-09-17 1999-04-26 静岡日本電気株式会社 無線選択呼出受信機
US6317593B1 (en) * 1996-08-12 2001-11-13 Gateway, Inc. Intelligent cellular telephone function
US20040097218A1 (en) * 1996-08-12 2004-05-20 Vossler Stephen P. Intelligent cellular telephone function
FI103846B1 (fi) * 1996-09-05 1999-09-30 Nokia Telecommunications Oy Unitilan keskeyttäminen henkilöhakujärjestelmän vastaanottoviiveen poistamiseksi
JP3720986B2 (ja) * 1997-07-22 2005-11-30 株式会社東芝 デジタル放送受信装置
KR100241780B1 (ko) 1997-12-16 2000-02-01 윤종용 무선 통신 단말기의 전원 절약 장치
JP3048995B2 (ja) * 1998-01-05 2000-06-05 静岡日本電気株式会社 無線選択呼出受信機
CN1149734C (zh) * 1998-10-22 2004-05-12 因芬尼昂技术股份公司 稳频的发射/接收电路装置
US6737968B1 (en) * 1999-04-07 2004-05-18 The Chamberlain Group, Inc. Movable barrier operator having passive infrared detector
US6208841B1 (en) * 1999-05-03 2001-03-27 Qualcomm Incorporated Environmental simulator for a wireless communication device
US20010014085A1 (en) * 1999-10-08 2001-08-16 Microsoft Corporation Originator authentication
US7065342B1 (en) * 1999-11-23 2006-06-20 Gofigure, L.L.C. System and mobile cellular telephone device for playing recorded music
JP2003521159A (ja) * 2000-01-19 2003-07-08 クゥアルコム・インコーポレイテッド 無線通信デバイスにおける時間ベースの情報管理のためのシステムおよび方法
JP3441422B2 (ja) * 2000-05-31 2003-09-02 株式会社東芝 無線機制御端末装置および無線システム
SE518751C2 (sv) * 2001-01-03 2002-11-19 Microsoft Corp Metod och system där en extern server erhåller information om enskilda mobila terminalers radioöverföringskapacitet
US6948079B2 (en) * 2001-12-26 2005-09-20 Intel Corporation Method and apparatus for providing supply voltages for a processor
US6950684B2 (en) 2002-05-01 2005-09-27 Interdigital Technology Corporation Method and system for optimizing power resources in wireless devices
CN1653733B (zh) 2002-05-06 2011-07-06 美商内数位科技公司 一种用于在无线发射/接收单元中使用的方法
JP2004169316A (ja) * 2002-11-18 2004-06-17 Tokai Rika Co Ltd 通信システム
US7457973B2 (en) * 2003-06-20 2008-11-25 Texas Instruments Incorporated System and method for prioritizing data transmission and transmitting scheduled wake-up times to network stations based on downlink transmission duration
JP3892426B2 (ja) * 2003-08-05 2007-03-14 松下電器産業株式会社 通信端末、通信機器、および通信制御プログラム
US7769415B2 (en) * 2004-11-24 2010-08-03 Research In Motion Limited System and method for activating a communication device based on usage information
US8238295B2 (en) * 2007-01-30 2012-08-07 Qualcomm Incorporated Demodulation of a subset of available link assignment blocks
US8063762B2 (en) * 2008-05-23 2011-11-22 Goren Trade Inc. Alarm system for monitoring at rural locations
GB2502055A (en) * 2012-05-14 2013-11-20 Nicoventures Holdings Ltd Modular electronic smoking device
GB2507104A (en) 2012-10-19 2014-04-23 Nicoventures Holdings Ltd Electronic inhalation device
EP3073822B1 (en) 2013-11-27 2023-06-21 The Procter & Gamble Company Insect trap portion

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS58124338A (ja) * 1982-01-20 1983-07-23 Nec Corp 選択呼出通信方式
US4916539A (en) * 1983-04-21 1990-04-10 The Weather Channel, Inc. Communications system having receivers which can be addressed in selected classes
US5045848A (en) * 1984-04-10 1991-09-03 Fnn Method of encoding market data and transmitting by radio to a plurality of receivers
DE3586976T2 (de) * 1984-10-12 1993-07-22 Nec Corp Rufempfaenger mit der faehigkeit zur internen zustandssteuerung mittels eines rufsignals.
US4868866A (en) * 1984-12-28 1989-09-19 Mcgraw-Hill Inc. Broadcast data distribution system
AU591884B2 (en) * 1985-01-14 1989-12-21 Nec Corporation Radio paging system capable of transmitting common information and receiver therefor
KR880700603A (ko) * 1985-08-08 1988-03-15 원본미기재 전국 무선 페이징 시스템의 주사용 수신기
US4845491A (en) * 1987-05-15 1989-07-04 Newspager Corporation Of America Pager based information system
US4887077A (en) * 1988-02-18 1989-12-12 Metagram Services Inc. Subscriber inventory network
US4860003A (en) * 1988-05-27 1989-08-22 Motorola, Inc. Communication system having a packet structure field
US5347268A (en) * 1991-10-18 1994-09-13 Motorola, Inc. Data handler for handling data having multiple data formats
US5309154A (en) * 1992-05-08 1994-05-03 Motorola, Inc. Selective call receiver with a universal synchronization code operating mode

Also Published As

Publication number Publication date
EP0742931A4 (en) 2000-06-28
US5475374A (en) 1995-12-12
BR9507051A (pt) 1997-09-02
CA2181046C (en) 1999-09-07
MY111579A (en) 2000-08-30
EP0742931A1 (en) 1996-11-20
RU2121224C1 (ru) 1998-10-27
DE69530833D1 (de) 2003-06-26
DE69530833T2 (de) 2003-12-24
CA2181046A1 (en) 1995-08-03
JPH09508767A (ja) 1997-09-02
ATE241186T1 (de) 2003-06-15
JP3010071B2 (ja) 2000-02-14
KR0185004B1 (ko) 1999-04-15
CO4340582A1 (es) 1996-07-30
WO1995020805A1 (en) 1995-08-03
CZ224296A3 (en) 1997-03-12
TW311298B (cs) 1997-07-21
AU675031B2 (en) 1997-01-16
EP0742931B1 (en) 2003-05-21
AU1569195A (en) 1995-08-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ286636B6 (cs) Způsob a přenosné rádiové zařízení pro uchovávání energie v komunikačním systému
US5239679A (en) Radio telecommunication apparatus capable of storing received messages and erasing the messages at programmable intervals
US5638369A (en) Method and apparatus for inbound channel selection in a communication system
EP0728387A4 (en) PORTABLE CORDLESS COMMUNICATION DEVICE
JPH0412052B2 (cs)
JPH11502078A (ja) 無線通信システムにおいて通信される情報を編成および回復するための方法および装置
KR100295163B1 (ko) 다중페이저상태동기화시스템및방법
EP1273191B1 (en) Mobile telephone with receive only mode
US5606728A (en) Method and apparatus for reducing power consumption in a selective call radio
EP1042929B1 (en) Information transmission method
GB2314185A (en) Radio receiver
JP2002516040A (ja) 無線通信システム用のユーザ選択可能な受信機アドレス
US6778069B1 (en) Radio selective-paging system and display method therefor
WO2000007378A2 (en) Apparatus for transmitting and receiving numeric and character information using radio paging network
KR20020078406A (ko) 이동통신 단말기에서 단문 메시지 예약 전송 방법
US5774811A (en) Mobile radio communication method
JP2000261840A (ja) 情報送信システム、情報送信方法及び記録媒体
JP3162002B2 (ja) 選択呼出通信方式
JPH08242476A (ja) 無線呼出システム
KR0170004B1 (ko) 무선 선택 호출 수신기
JPH06268567A (ja) 時計情報通知方式
JPH07131839A (ja) 無線選択呼出し方法及び無線選択呼出し受信機
JPH10224842A (ja) 受信確認機能付きページャ
WO1999016254A2 (en) Customizing a telecommunications apparatus
KR20000074919A (ko) 부호분할 다중접속 방식의 이동통신 시스템에서 호출채널을이용한 광고서비스 장치 및 방법

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20010113