CZ280283B6 - Kolejový vůz pro uložení nosičů nákladu - Google Patents

Kolejový vůz pro uložení nosičů nákladu Download PDF

Info

Publication number
CZ280283B6
CZ280283B6 CS921581A CS158192A CZ280283B6 CZ 280283 B6 CZ280283 B6 CZ 280283B6 CS 921581 A CS921581 A CS 921581A CS 158192 A CS158192 A CS 158192A CZ 280283 B6 CZ280283 B6 CZ 280283B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
frame
pivoting
rail car
bearing
wagon
Prior art date
Application number
CS921581A
Other languages
English (en)
Inventor
Albert Schlienger
Original Assignee
Tuchschmid Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tuchschmid Ag filed Critical Tuchschmid Ag
Publication of CS158192A3 publication Critical patent/CS158192A3/cs
Publication of CZ280283B6 publication Critical patent/CZ280283B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D47/00Loading or unloading devices combined with vehicles, e.g. loading platforms, doors convertible into loading and unloading ramps
    • B61D47/005Loading or unloading devices combined with road vehicles carrying wagons, e.g. ramps, turntables, lifting means
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D47/00Loading or unloading devices combined with vehicles, e.g. loading platforms, doors convertible into loading and unloading ramps

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Navigation (AREA)
  • Vehicle Cleaning, Maintenance, Repair, Refitting, And Outriggers (AREA)

Abstract

Na kolejovém voze (1) jsou uspořádány otočné rámy (4, 4a, 4b), jejichž otočné ložisko (5) je umístěno do nosné konstrukce kolejového vozu (1), sestávající ze dvou hlavních nosníků (6, 6'). Ložná plocha (15) je v oblasti otáčení koncové strany (13) otočného rámu (4), na kterou se nosič (2) nákladu naloží nebo z ní vyloží, na obou podélných stranách (16, 16') opatřena zúžením (14, 14'), přičemž pro zmenšení úhlu () vychýlení je ve výměnné poloze nosič (2) nákladu, například výměnný kontejner, a/nebo ložný můstek nákladního vozu (3), alespoň částečně zaveditelný do zúžené zóny. Příčné síly působící na otočný rám (4, 4a, 4b) jsou tedy přímo zachyceny hlavními nosníky (6, 6').ŕ

Description

Kolejový vůz pro uložení nosičů nákladů
Oblast techniky
Vynález se týká kolejového vozu pro uložení nosičů nákladů, s alespoň jedním otočným rámem, sestávajícím ze dvou rovnoběžných nosných kolejnic, který je otočný na ložné ploše kolejového vozu kolem svislé osy z jízdní polohy, rovnoběžné s podélnými stranami ložné plochy, do výměnné polohy, šikmé vůči těmto podélným stranám.
Dosavadní stav techniky
Takové kolejové vozy slouží pro uložení nosičů nákladů, zejména takzvaných výměnných kontejnerů, přímo z ložné plochy nákladního vozu, a pro jejich přímé přemístění zpět na tuto ložnou plochu, aniž by bylo zapotřebí použít jeřábu. Potřebná přesouvací síla pro výměnu kontejneru je vyvinuta nákladním vozem, přistaveným šikmo ke kolejovému vozu. Po přesunutí výměnného kontejneru z nákladního vozu na kolejový vůz nebo obrácené se otočný rám ze své výměnné polohy natočí opět do neutrální jízdní polohy a tam se zafixuje.
Z DE-A-32 40 329 je známý srovnatelný kolejový vůz, u něhož je otočný rám uložen na pomocném rámu. Tento pomocný rám je upevněn na ložné ploše a otočný rám je z jedné strany podepřen. Podobný pomocný rám nebo podložný stojan k uložení otočného rámu je upraven i v řešení podle EP-A-181 676. Tyto pomocné rámy se namontuji na kolejový vůz obvyklé konstrukce a musí být částečně zajištěny nákladnými prostředky. Z FR-A-1512522 je známé zařízení, u něhož je otočný rám upevněn na hlavních nosnících kolejového vozu pomocí čelistí.
Nevýhoda známých kolejových vozů spočívá v tom, že na upevnění pomocného rámu pro uloženi vlastního otočného rámu je velmi nákladné. Kromě toho existuje tendence neustálého zvyšování užitečného zatížení výměnných kontejnerů, čímž také značně vzrůstají požadavky na úpravu silových poměrů. Značné problémy může připravit i nahodilá eventuální excentricita nákladu, zejména sypkého nákladu. A konečně hraje určitou roli i vzrůstající potřeba místa pro naložení kolejového vozu, protože otočný rám se musí vychýlit alespoň tak daleko, aby nákladní auto mohlo nosič nákladu předat nebo převzít.
Úkolem vynálezu proto je vytvořit kolejový vůz uvedeného druhu, u něhož je otočný rám zakotven co možná nejvíce stabilně a u něhož je možno nakládat a přepravovat i těžké výměnné kontejnery s co nejmenším nárokem na potřebu místa pro manévr výměny.
Podstata vynálezu
Tento úkol splňuje kolejový vůz pro uložení nosičů nákladů, s alespoň jedním otočným rámem, sestávajícím ze dvou rovnoběžných nosných kolejnic, který je otočný na ložné ploše kolejového vozu kolem svislé osy z jízdní polohy, rovnoběžné s podélnými stranami ložné plochy, do výměnné polohy, šikmé vůči těmto podélným stranám, podle vynálezu, jehož podstatou je, že otočný rám je opatřen
-1CZ 280283 B6 otočným ložiskem, umístěným přímo do nosné konstrukce kolejového vozu, sestávající z alespoň dvou hlavních nosníků, a že ložná plocha v oblasti otáčení té koncové strany otočného rámu, na niž se nosič nákladu naloží nebo z ní vyloží, je na obou podélnýoh stranách opatřena zúžením, do něhož je pro zmenšení úhlu vychýlení ve výměnné poloze výměnný kontejner a/nebo ložný můstek nákladního auta alespoň částečně zaveditelný.
Integrace otočného ložiska do nosné konstrukce kolejového vozu má tu výhodu, že může být upuštěno od doposud zcela obvyklého pomocného rámu. Síly pocházející z výměnného kontejneru, například zpomalovací síly při nouzovém brzdění, se vedou přímo do nosné konstrukce a nemusí být přenášeny nejprve pomocným rámem. Tím, že není nutno použít pomocný rám, vznikne výhoda v tom, že se sníží konstrukční výška, takže těžiště nyní leží co možná nejníž.
Uvedené zúžení umožňuje, že nákladní vůz může najet k podélné straně kolejového vozu v ostrém úhlu, protože výměnný kontejner a/nebo ložná plocha korby nákladního vozu mohou alespoň částečně zasáhnout do zúžené zóny. Čím ostřejší je úhel vychýlení, tím menší je i rozměr, kterým výměnný kontejner na protilehlé straně přesahuje ložnou plochu kolejového vozu. Tento rozměr nesmí překročit určitou hodnotu, aby provoz na sousedních kolejích nebyl nijak omezován. Když je výměnný kontejner nadměrně dlouhý, je nutno sousední kolej uzavřít tak dlouho, dokud se výměnný kontejner opět nenatočil do jízdní polohy. Celkově vznikne kompaktní kolejový vůz s dobrými mechanickými vlastnostmi, který lze jednoduše obsluhovat.
Podle zvlášť výhodného provedení má otočné ložisko čep pro uložení ložiskového pouzdra, upevněný mezi hlavními nosníky na ložiskovém stojanu. Pro jednoduchý otáčivý pohyb zcela postačí samotný ložiskový čep. Věnec pro odvalování kuliček nebo podobně není vůbec zapotřebí. Alternativně by bylo ovšem myslitelné ložiskový čep fixovat na otočném rámu a ložiskové pouzdro mezi hlavními nosníky.
Zvlášť optimální uložení nákladu vznikne tehdy, když je střední rozteč mezi hlavními nosníky přibližně stejně velká jako střední vzdálenost mezi oběma rovnoběžnými nosnými kolejnicemi otočného rámu. Podepření otočného rámu je kromě toho možno zlepšit ještě tím, že vztaženo na směr jízdy je na obou stranách otočného ložiska a s odstupem vůči němu uspořádáno na hlavních nosnících vždy podpěrné vedení tvaru kruhového oblouku, a že na spodní straně otočného rámu je upevněno valivé těleso, odvalující se po podpěrném vedení. Oboustranné opření otočného rámu poskytne lepší rozložení zatížení a odlehčení otočného ložiska.
U alespoň dvou otočných rámů na kolejovém voze může být zúžení uspořádáno tak, že se nachází v oblasti vykývnutí koncových stran obou otočných rámů. Koncové strany těchto otočných rámů jsou potom přivráceny k sobě navzájem.
Zkrácení doby nakládání je možno dosáhnout tehdy, když je otočný rám opatřen hnacím motorem, jehož pastorek zabírá do segmentu ozubené tyče. Nakládané otočné rámy není možno v důsledku velkého zatížení natočit ručně. Tento otočný pohyb byl doposud
-2CZ 280283 B6 vykonáván pomocí lanového kladkostroje, který byl zavěšen na speciálním pákovém rameni na otočném rámu a který byl natahován z nákladního vozu. Tento postup je však velmi nákladný a při chybné manipulaci nebezpečný, když je zapotřebí pohybovat velkým nákladem.
Segment ozubené tyče může být upevněn na otočném rámu a hnací motor může být na nosné konstrukci uložen otočně tak, že hnací pastorek lze do segmentu ozubené tyče zasunovat nebo jej z něho vysunovat. Tato konstrukce umožňuje, že hnací motor může být zapojen pouze v případě potřeby. Nezatížený otočný rám je například možno proto i nadále bez námahy ovládat ručně. Upevněním motoru na nosné konstrukci nevznikají žádné problémy s přívodem hydraulického oleje a tak dále. Zvlášť výhodně je hnací motor natáčitelný pomocí válce s tlakovým médiem. Myslitelné by však bylo i ruční spouštění a vypínání motoru, například pomocí pákového mechanismu a podobně.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále blíže objasněn na příkladu provedení podle připoj ených výkresů, kde na obr. 1 je půdorys kolejového vozu podle vynálezu s nákladním vozem v nakládací poloze, na obr. 2 je bokorys kolejového vozu z obr. 1, na obr. 3 je příčný řez rovinou I-I z obr. 2 v o něco větším měřítku, na obr. 4 je půdorys kolejového vozu bez otočného rámu, na obr. 5 je příčný řez otočným rámem, na obr. 6 je půdorys otočného rámu z obr. 5, na obr. 7 je půdorys verze otočného rámu poháněného motorem, na obr. 8 je příčný řez otočným rámem z obr. 7 se zapnutým motorem a na obr. 9 je příčný řez otočným rámem z obr. 7 s vypojeným motorem.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 a 2 je znázorněn kolejový vůz 1 podle vynálezu, na jehož ložné ploše 15 jsou uspořádány tři otočné rámy 4, 4a a 4b. Kolejový vůz 1 má dva podvozky 7 a 2' se dvěma nápravami. Podle případu použití se může délka kolejového vozu 1 a počet náprav na podvozek měnit. Také počet a rozměry otočných rámů 4, 4a a 4b je možno přizpůsobit specifickým poměrům.
Otočné rámy 4, 4a a 4b, jejichž konstrukce bude ještě blíže popsána podle obr. 5 a 6, se mohou natočit ze své neutrální jízdní polohy na obě strany o úhel g do výměnné polohy.
Obr. 1 znázorňuje otočné rámy 4a a 4b v jízdní poloze a otočný rám 4 ve výměnné poloze. Jak v jízdní poloze, tak i ve výměnné poloze mohou být otočné rámy 4, 4a a 4b aretovány pomocí blíže nepopsaného mechanismu. Ve výměnné poloze najede základní vůz 3. s výměnným kontejnerem 2. pod stejným úhlem g vychýlení k podélné straně 16’ ložné plochy 15 co možná nejblíž ke koncové straně 13 otočného rámu 4. Místo výměnného kontejneru 2. může být předkládán i jiný nosič nákladu, například rošt ve tvaru palety, na němž je upevněn náklad.
-3CZ 280283 B6
Jak je zvlášť zřetelné patrné zejména z obr. 1, je ložná plocha 15 v oblasti vychýlení koncové části 13 opatřena na každé podélné straně 16 a 16' zúžením 14, které má tvar přibližně lichoběžníka. Toto zúžení 14 způsobí, že již při menším úhlu q vychýlení je dosaženo výměnné polohy, protože ložná plocha nákladního vozu 3., respektive na něm naložený výměnný kontejner 2, mohou být v rohové části 22 zavedeny do zúžené zóny. U obvyklých kolejových vozů činí úhel q vychýlení 45’ nebo i víc, zatímco se zúžením 14 může být úhel q pouze 35’.
Výhoda tohoto malého úhlu q vychýlení spočívá v tom, že rozměr c, který udává vzdálenost mezi podélnou osou kolejového vozu 1 a vnějším okrajem naloženého výměnného kontejneru 2 ve výměnné poloze, musí být udržován na malé hodnotě. Tento rozměr c má zvláštní význam s ohledem na vnější obrys 21 kolejového vozu 1 na rovnoběžné sousední koleji. Kolejová doprava na sousední koleji nesmí být podle možnosti postupem nakládání nijak omezována. Při malém úhlu q vychýlení na kolejovém vozidle 1 podle vynálezu mohou být výměnné kontejnery 2 nakládány, aniž by rozměr c překročil bezpečnou hranici.
Další výhoda malého úhlu q vychýlení spočívá přirozeně i v tom, že nákladní vůz 3. může manévrovat v zóně, která vyžaduje méně místa, než při velkém úhlu q vychýlení. U kolejového vozu
I podle obr. 1 jsou upravena dvě symetrická zúžení 14 a 14' ložné plochy 15. Zúžení 14 slouží pro oba otočné rámy 4. a 4a současně, protože se natáčejí v opačném smyslu. Zúžení 14’ slouží pouze pro otočný rám 4b, který se otáčí ve stejném smyslu s otočným rámem
4.
Další konstrukční podrobnosti základní konstrukce kolejového vozu 1 jsou patrné z obr. 3 a 4. Na kolejovém voze 1 jsou upraveny dva rovnoběžné hlavní nosníky 6a 6'. Tyto hlavní nosníky 6 a 6’ jsou ocelovými nosníky tvaru dvojitého T a jsou v určitých odstupech opatřeny příčnými vyztuženími. V oblasti otočného rámu 4, sestávajícího ze dvou rovnoběžných nosných kolejnic 10 a 10', je přímo do nosné konstrukce kolejového vozu 1 umístěno otočné ložisko 5. Ve znázorněném příkladu provedení je otočné ložisko 5 vytvořeno z ložiskového čepu X, dosedajícího na podpěru 20. přivařenou mezi oběma hlavními nosníky 6 a 6'. Ložiskový čep χ poněkud vyčnívá nad ložnou plochu 15 a je na něm uloženo ložiskové pouzdro 9, upevněné na otočném rámu 4. Pojistný element 23. našroubovaný na ložiskovém čepu χ, jehož vnější průměr je větší než vnitřní průměr ložiskového pouzdra 9, brání nadzvednutí a sejmutí ložiskového pouzdra 9 z ložiskového čepu χ.
Pro podepření každého otočného rámu 4, 4a a 4b je v odstupu k otočnému ložisku χ uspořádáno obloukovíté podpěrné vedeni 11 a 11' na hlavních nosnících 6 a 6'. Protože tato podpěrná vedení
II a 11' se nesmí pod zatížením ohnout, musí být napříč k hlavním nosníkům 6a 6' navíc podepřeny. Tomuto podepření slouží vždy jedna dlouhá příčná vzpěra 17, která nese konce jednoho opěrného vedení 11 a 11 * . Střední příčná vzpěra 18 nese střední část oblouku a vždy jedna šikmá vzpěra 19 a 19' nese vnější obloukovitou část opěrného vedení 11 a 11'. Místo příčných vzpěr 17 a 18 a šikmých vzpěr 19 a 19' nebo přídavně navíc k nim může být celá dosedací oblast podpěrných vedení 11 a 11' zakryta ocelovou des
-4CZ 280283 B6 kou. Ložiskový čep 8 by mohl být zašroubován i do základové konstrukce .
Konstrukční podrobnosti otočného rámu 4. jsou patrny z obr. 5 a 6. Obé rovnoběžné nosné kolejnice 10 a 10' jsou vytvořeny jako duté skříňové profily a navzájem spojeny pomocí příčných vzpěr 25. Na koncové straně 13 jsou nosné kolejnice 10 a 10’ pro uložení výměnného kontejneru 2 otevřeny, zatímco na protilehlé straně je upraven vždy doraz 26 pro omezení koncové polohy výměnného kontejneru 2. Na obou stranách jsou na otočném rámu 4 uspořádána páková ramena 24, na nichž se může naložený otočný rám 4 otáčet pomocí lanového kladkostroje.
Pod nosnými kolejnicemi 10 a 10' jsou na stranách ložiskového pouzdra 9 uložena valivá tělesa 12 a 12', která se odvalují na podpěrných vedeních 11 a 111. Valivá tělesa 12 a 12' jsou uspořádána na stejném poloměru r, jako je poloměr zakřivení podpěrných vedení 11 a 111. Oboustranné podepření otočného rámu 4. na valivých tělesech 12 a 12' způsobí lepší rozložení zatížení a umožňuje jednodušší konstrukci otočného ložiska 5. Jak je patrné zejména z obr. 5, pohybuje se otočný rám 1 jen několik milimetrů nad hlavními nosníky 6 a 6', čímž je dosaženo kompaktní a nízko položené konstrukce. Optimální rozložení zatížení a jeho zachycení je také dosaženo ještě tím, že střední rozteč a mezi oběma hlavními nosníky 6 a 6' je přibližně stejně velká jako střední vzdálenost b mezi oběma nosnými kolejnicemi 10 a 10’. Toto uspořádání je zřejmé z obr. 3. Při přemístění těžiště nákladu, například při vyjetí do zatáčky, nemohou tímto způsobem vznikat nežádoucí pákové síly.
Princip přesouvání výměnného kontejneru 2 z nákladního vozu
3. na otočný rám 4 a opačně je odborníkovi znám a nebude proto blíže popisován. Podrobnosti tohoto přesunování jsou uvedeny v EP-A-181 676, zmíněném na začátku přihlášky.
Na obr. 7 až 9 je znázorněn alternativní příklad otočného rámu, který se otáčí pomocí hnacího motoru 27. Konstrukce kolejového vozu 1 a otočného rámu 4. zůstává v podstatě stejná jako u předcházejícího příkladu provedeni. Mezi oběma nosnými kolejnicemi 10 a 101 je však přivařen segment 28 ozubené tyče, s vnitřním ozubením. Na nosné konstrukci mezi oběma hlavními nosníky 6 a 6.' je ve výkyvném ložisku 31 uložen hnací motor 27. Výkyvný pohyb může být prováděn pomocí válce 30 s tlakový médiem. Pastorek 29 hnacího motoru 27 může být tímto způsobem zasunován do segmentu 28 ozubené tyče nebo z něj vysunován.
Obr. 9 znázorňuje pohon ve vysunutém rozpojeném stavu, v němž je možno otočný rám 4. volné natáčet. Hnacím motorem 27 může být s výhodou zejména hydraulický motor, poháněný čerpadlem, které pracuje ve dvou různých výkonových stupních. Jestliže je náklad větší, přepíná se čerpadlo automaticky na nižší rychlost s větším zatížením. Blíže neznázornéné hydraulické ovládací elementy slouží k ovládáni válce 30 s tlakovým médiem a hnacího motoru 27, pro volbu směru otáčení a udržování otočného rámu 4 v určené poloze.

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Kolejový vůz pro uložení nosičů nákladů, s alespoň jedním otočným rámem (4), sestávajícím ze dvou rovnoběžných nosných kolejnic (10, 10'), který je otočný na ložné ploše (15) kolejového vozu (1) kolem svislé osy z jízdní polohy; rovnoběžné s podélnými stranami (16, 16') ložné plochy (15), do výměnné polohy, šikmé vůči těmto podélným stranám (16, 16'), vyznačující se tím, že otočný rám (4) je opatřen otočným ložiskem (5), umístěným přímo do nosné konstrukce kolejového vozu (1), sestávající z alespoň dvou hlavních nosníků (6, 6'), a že ložná plocha (15) v oblasti otáčení té koncové strany (13) otočného rámu (4), na niž se nosič nákladu naloží nebo z ní vyloží, je na obou podélných stranách (16, 16') opatřena zúžením (14), do něhož je pro zmenšení úhlu (a) vychýlení ve výměnné poloze výměnný kontejner (2) a/nebo ložný můstek nákladního vozu (3) alespoň částečně zaveditelný.
  2. 2. Kolejový vůz podle nároku 1, vyznačující se tím, že otočné ložisko (5) sestává z ložiskového čepu (8), upevněného mezi hlavními nosníky (6, 6’), pro uložení ložiskového pouzdra (9) na otočném rámu (4).
  3. 3. Kolejový vůz podle nároků 1 nebo 2, vyznačující se tím, že střední rozteč (a) mezi hlavními nosníky (6, 6') je zhruba stejné velká jako střední vzdálenost (b) mezi oběma rovnoběžnými nosnými kolejnicemi (10, 10') otočného rámu (4) .
  4. 4. Kolejový vůz podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že na obou stranách otočného ložiska (5) , vztaženo na směr jízdy, je s odstupem vůči němu uspořádáno vždy jedno kruhové podpěrné vedení (11, 11') na hlavních nosnících (6, 6'), a že na spodní straně otočného rámu (4) jsou upevněna valivá tělesa (12), odvalující se na těchto podpěrných vedeních (11, 11').
  5. 5. Kolejový vůz podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznaču- jící se tím, že je opatřen alespoň dvěma otočnými rámy (4, 4a), jejichž oblasti natočení koncových stran (13) leží nad společným zúžením (14).
  6. 6. Kolejový vůz podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že otočný rám (4) je natočitelný hnacím motorem (27), jehož pastorek (29) zabírá do segmentu (28) ozubené tyče.
  7. 7. Kolejový vůz podle nároku 6, vyznačující se tím, že segment (28) ozubené tyče je upevněn na otočném rámu (4), a že hnací motor (27) je uložen na nosné konstrukci výkyvné, přičemž jeho pastorek (29) je zasunutelný do segmentu (28) ozubené tyče a z něho vysunutélný.
    -6CZ 280283 B6
  8. 8. Kolejový vůz podle nároku 7, vyznačující se tím, že hnací motor (27) je vykývnutelný válcem (30) s tlakovým médiem.
CS921581A 1991-05-27 1992-05-26 Kolejový vůz pro uložení nosičů nákladu CZ280283B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH155891 1991-05-27

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS158192A3 CS158192A3 (en) 1992-12-16
CZ280283B6 true CZ280283B6 (cs) 1995-12-13

Family

ID=4213235

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS921581A CZ280283B6 (cs) 1991-05-27 1992-05-26 Kolejový vůz pro uložení nosičů nákladu

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP0516583B1 (cs)
AT (1) ATE126486T1 (cs)
CZ (1) CZ280283B6 (cs)
DE (1) DE59203267D1 (cs)
FI (1) FI922416A (cs)
PL (1) PL168928B1 (cs)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1266316B1 (it) * 1993-04-29 1996-12-27 Immobiliare Varcas Spa Perfezionamento ad un carro ferroviario per il ricovero ed il trasporto di veicoli stradali di tipo industriale.
DE19747085A1 (de) * 1997-10-24 1999-04-29 Manfred Sirch Transportvorrichtung für Container auf Eisenbahnwaggons
AU773544B2 (en) * 1999-06-09 2004-05-27 Alexandria Nominees Pty Ltd Materials handling system
WO2000076820A1 (en) * 1999-06-09 2000-12-21 Laurence Michael Byrne Materials handling system
FR3021019B1 (fr) * 2014-05-13 2017-12-29 Jean Francois Carre Systeme de transfert d'un container de camion a wagon

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2782733A (en) * 1954-09-16 1957-02-26 Ewing Joseph Railroad car for transporting road vehicles
FR1127129A (fr) * 1955-05-26 1956-12-10 Wagon plate-forme pour embarquement et transport par voie ferrée d'un camion automobile
FR1141612A (fr) * 1956-01-25 1957-09-04 Atel Const Nord De La France Wagon de chemin de fer pour le transport de véhicules routiers
FR90768E (fr) * 1961-11-09 1968-02-16 Union Transp Ferroviaires & Ro Procédés et dispositifs pour le transport de marchandises
FR1512592A (fr) * 1966-12-30 1968-02-09 Soframixte Procédé et dispositif de transport rail-route, permettant le chargement et le déchargement latéral des wagons de chemin de fer

Also Published As

Publication number Publication date
EP0516583A1 (de) 1992-12-02
PL168928B1 (pl) 1996-05-31
CS158192A3 (en) 1992-12-16
DE59203267D1 (de) 1995-09-21
PL294683A1 (cs) 1993-02-08
FI922416A (fi) 1992-11-28
FI922416A0 (fi) 1992-05-26
ATE126486T1 (de) 1995-09-15
EP0516583B1 (de) 1995-08-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US1921605A (en) Means for handling and transporting freight
CN106185353B (zh) 用于运输车厢上部件的穿梭梁,带有这样的穿梭梁的货物转运设备以及货物转运方法
HU221835B1 (hu) Vasúti kocsi
FI67056B (fi) Foerfarande och anordning foer transportering av containrar taogvagnar
RU2132790C1 (ru) Грузовая платформа для сыпучих грузов
CZ280189B6 (cs) Železniční nákladní vůz
CZ280283B6 (cs) Kolejový vůz pro uložení nosičů nákladu
HU217280B (hu) Vasúti teherkocsi
FI96197B (fi) Vaunu konttien poimimiseksi ja siirtämiseksi
US3802354A (en) Cargo handling and transportation system
FI90844B (fi) Monikäyttöinen rautatievaunu
CZ287131B6 (en) Railway wagon
HU218996B (hu) Eljárás és berendezés tehervonat be- és kirakására
HU222792B1 (hu) Csuklós kocsi kombinált teherszállításra
KR0139700Y1 (ko) 화물차량의 덤핑장치
RU51949U1 (ru) Вагон-платформа для листового проката
RU2134760C1 (ru) Устройство для транспортировки автомобиля в многоярусной механизированной автостоянке
US20230339522A1 (en) Large plate tilt railroad car
CS13291A2 (en) Transport wagon, especially hauling wagon and mode of its loading and unloading
JP2001089077A (ja) 自由に取扱可能(verfahrbaren)な荷物を搬送するための線路走行型車両のためのシャシ
US3677192A (en) Cargo handling and transportation system
NO164967B (no) Vertikalt justerbar tilhenger.
SI9300069A (en) Tiltable roof for railway goods wagonssupported by holding arms on front wall
US20230257005A1 (en) Large plate tilt railroad car
SU1735085A1 (ru) Железнодорожна платформа дл перевозки длинномерных грузов