CZ224594A3 - Olefin polymerization process - Google Patents

Olefin polymerization process Download PDF

Info

Publication number
CZ224594A3
CZ224594A3 CZ942245A CZ224594A CZ224594A3 CZ 224594 A3 CZ224594 A3 CZ 224594A3 CZ 942245 A CZ942245 A CZ 942245A CZ 224594 A CZ224594 A CZ 224594A CZ 224594 A3 CZ224594 A3 CZ 224594A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
nickel
weight
olefins
polymerization
feed
Prior art date
Application number
CZ942245A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ289049B6 (cs
Inventor
Philippe Bodart
Original Assignee
Fina Research
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fina Research filed Critical Fina Research
Publication of CZ224594A3 publication Critical patent/CZ224594A3/cs
Publication of CZ289049B6 publication Critical patent/CZ289049B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F4/00Polymerisation catalysts
    • C08F4/42Metals; Metal hydrides; Metallo-organic compounds; Use thereof as catalyst precursors
    • C08F4/44Metals; Metal hydrides; Metallo-organic compounds; Use thereof as catalyst precursors selected from light metals, zinc, cadmium, mercury, copper, silver, gold, boron, gallium, indium, thallium, rare earths or actinides
    • C08F4/60Metals; Metal hydrides; Metallo-organic compounds; Use thereof as catalyst precursors selected from light metals, zinc, cadmium, mercury, copper, silver, gold, boron, gallium, indium, thallium, rare earths or actinides together with refractory metals, iron group metals, platinum group metals, manganese, rhenium technetium or compounds thereof
    • C08F4/70Iron group metals, platinum group metals or compounds thereof
    • C08F4/7095Cobalt, nickel or compounds thereof
    • C08F4/7098Nickel or compounds thereof
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C7/00Purification; Separation; Use of additives
    • C07C7/148Purification; Separation; Use of additives by treatment giving rise to a chemical modification of at least one compound
    • C07C7/14833Purification; Separation; Use of additives by treatment giving rise to a chemical modification of at least one compound with metals or their inorganic compounds
    • C07C7/14841Purification; Separation; Use of additives by treatment giving rise to a chemical modification of at least one compound with metals or their inorganic compounds metals
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F10/00Homopolymers and copolymers of unsaturated aliphatic hydrocarbons having only one carbon-to-carbon double bond

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Polymerisation Methods In General (AREA)

Description

(57) Recyklované olefiny jsou vedeny přes materiál obsahující nikl nanesený na nosiči, přičemž nikl je přítomen ve formě kovového niklu a ve formě oxidu nikelnatého. Jsou zdokonaleny katalytické výtěžky a je možno lépe ovládat technické vlastnosti produktu.
rr fύ —M+J·
Způsob polymerace oleCinif 5 ;
mIII
Oblast techniky x
'.O f
I i
rx j í
Vynález se týká zdokonaleného způsobu polymerace— olefinů. Zejména se vynález týká způsobu polymerace olefinů za použití katalyzátorů Ziegler-Natta-ova typu poskytujících vysoké výtěžky, přičemž je možno lépe ovládat technické vlastnosti produktu a je získáván větší výtěžek.
Dosavadní stav techniky
Průmyslová uplatnění uhlovodíků obsahujících lehké olefiny, zejména zkapalněný propylen, jsou v poslední době stále více specializována. Současná technologie užívá vysoce účinných katalyzátorů k převedení těchto lehkých olefinů na finální produkty, jakými jsou například polymery, přičemž jsou veškeré přebytky recyklovány. Nejnovější technologie polymerace propylenu užívá jako rozpouštědlo samotný propylen, jehož velký přebytek je recyklován. Přestože jsou tyto vysoce účinné katalyzátory velmi citlivé, mohou je nečistoty v recyklovaných olefinech přinejmenším částečně deaktivovat, čímž klesá produktivita. Navíc se mohou některé nečistoty v průběhu recyklování hromadit. Bylo rovněž zjištěno, že některé vlastnosti a zejména index toku taveniny polymerů jsou v závislosti na čase nestabilní.
Jako důsledek těchto okolností vzniká skutečná potřeba zdokonalení způsobu polymerace olefinů, zejména v případě použití katalyzátorů poskytujících vysoké výtěžky .
Podstata vynálezu
Předmětem vynálezu je zdokonalený způsob polymerace olefinů.
Předmětem vynálezu je dále způsob zahrnující recyklování monomeru, přičemž je zvýšen poměr polymer/kata lyzátor.
Předmětem vynálezu je konečně také způsob zahrnující recyklování monomeru, přičemž je možno lépe ovládat technické vlastnosti polymeru.
V souvislosti s vynálezem zahrnuje způsob podle vynálezu přinejmenším tyto stupně:
(i) převedení části lehkých olefinů obsažených v uhlovodíkové vsázce na polymer za použití katalyzátoru Ziegler-Natta-ova typu;
(ii) oddělení polymeru od té části vsázky, která nezreagovala;
(iii) vedení výše uvedené nezreagované části vsázky přes materiál obsahující nikl nanesený na nosném m ateriálu, přičemž nikl je přítomen bud ve formě kovového niklu nebo jako oxid nikelnatý;
(iv) recyklování vsázky do stupně (i).
Použitými olefiny jsou takové olefiny, které obsahují 2-6 uhlíkových atomů. Důležitý je zejména ethylen a propylen a k přípravě kopolymerů s ethylenem někdy používaný 1-hexen.
Uhlovodíkové vsázky mohou obsahovat zejména čisté olefiny, jejich směsi nebo směsi olefinů s nasycenými uhlovodíky, jakými jsou například hexan nebo cyklohexan. Při výrobě polypropylenu obsahuje obvykle uhlovodíková vsázka více než 75 % hmotnosti propylenu, zejména od 85 % do 90 % hmotnosti propylenu. Při výrobě polyethylenu obsahuje obvykle uhlovodíková vsázka více než 80 % hmotnosti ethylenu, zejména od 90 % do 99 % hmotnosti ethylenu.
Zlepšení podle vynálezu může být použito v kombinaci s jakýmkoliv způsobem pólymerace, který používá katalyzátor Ziegler-Natta-ova typu. Tyto způsoby i katalyzátory jsou v oboru dobře známy a není třeba je dále popisovat.
Po polymerační reakci je takto vzniklý polymer od dělen od zbytku olefinů a přítomných nasycených uhlovodíků obvykle metodou stripování.
V dalším stupni je před recyklováním veden přes materiál zbytek vsázky. Použitý materiál obsahuje nikl nanesený na nosném materiálu, přičemž nikl je přítomen jak ve formě kovového niklu, tak ve formě oxidu nikelnatého. Jako nosič mohou být použity siliky, silika/alumíny, alumíny, křemelina, zeolity a podobné materiály at již amorfní nebo ve své krystalické formě. Tímto způsobem je dosaženo dostatečné disperze kovu.
Celková hmotnost niklu a oxidu nikelnatého může představovat od 10 % do asi 80 % hmotnosti materiálu. Materiál může tudíž obsahovat 20 % - 90 % hmotnosti nosiče. Výhodně je hmotnostní poměr kovového niklu k oxidu nikelnatému 0,4 - 2,0 s výhradou, že by kovový nikl neměl představovat méně než 6 % hmotnosti a více než 50 % hmotnosti materiálu a že materiál obsahuje od 40 % do 70 % hmotnosti niklu ( celková hmotnost kovového niklu a oxidu nikelnatého ) a od 30 % do 60 % hmotnosti nosiče. Jestliže je způsob podle vynálezu prováděn s jinými než výše uvedenými materiály, jsou získány méně uspokojivé výsledky. I když zatím neexistuje technické zdůvodnění, dá se předpokládat vznik větších krystalitů v případě, že je poměr kovového niklu k oxidu nikelnatému větší než 2,0. Tato skutečnost vede k menší účinnosti. Podobně nadměrný celkový obsah niklu má tendenci snižovat měrný povrch a následkem toho tedy i účinnost, zatímco příliš nízký celkový obsah niklu může vést k nedostatečné kapacitě.
Nikl může být na nosič nanesen jakoukoliv vhodnou technikou. Několik způsobů je odborníkovi v oboru dobře známo. Nikl může být na nosič nanesen například rozpuštěním dusičnanu nikelnatého ve vodě, smícháním tohoto roztoku s nosičem a vysrážením niklu, například ve formě uhličitanu nikelnatého, a následným promytím, vysušením a kalcinací sraženiny. Takto nanesený nikl je poté částečně redukován účinkem vodíku za vzniku kovo- 4 vého niklu. Neredukovaný zbytek je ve formě oxidu nikelnatého.
Obvykle je velikost niklových krystalitů po redukci od 1 do asi 20 nanometrů (nm). Přesněji je rozmezí velikostí asi 1-2 nm. Velikost niklových krystalitů závisí na rozsahu probíhající redukce. Jestliže je stupeň redukce zvýšen, stoupá velikost krystalitů nad výše uvedené rozmezí a získaný materiál nemá požadované vlastnosti. Jestliže je však na druhé straně stupeň redukce příliš nízký, krystality mají sice dobré rozměry, ale množství použitelného niklu je v tomto případě příliš malé, než aby bylo zajištěno úspěšné přečištění vsázky.
Měrný povrch získaného materiálu po redukci je obvykle větší než 100 m2/g.
Velikost částeček materiálu závisí zejména na tlakovém spádu v reaktoru. Materiál je obvykle používán ve formě prášku, tablet, extrudátů nebo kuliček. Výhodně průměr částeček tohoto materálu v případě, že je sférický, nepřesahuje hodnotu asi 3,5 mm a je nejvýhodněji v rozmezí od 1 do 2,5 mm. V případě, že jsou použity cylindrické částečky, je jejich průměr výhodně od 1 do 4 mm a jejich délka od 3 do 8 mm. Jestliže jsou použity extrudáty, měly by být výhodně za účelem zvýšení vnějšího povrchu částeček triloby, čímž je podpořena absorpce .
Podle jednoho provedení vynálezu je propylenová vsázka vedena přes materiál při teplotě od -10°C do 90°C, výhodně při teplotě 10°C - 40°C,a pod dostatečným tlakem za účelem udržení media v kapalné fázi. Použitá hmotnostní hodinová prostorová rychlost je od 0,1 do 25 a výhodně od 1 do 10.
Podle dalšího provedení je ethylenová vsázka vedena přes materiál při teplotě od -10°C do 80°C, výhodně od 10°C do 40°C pod tlakem nejméně 1 MPa a s hmotnostní hodinovou prostorovou rychlostí od 0,1 do 25, výhodně od 1 do 10.
Je překvapivé, že by materiál použitý způsobem podle vynálezu mohl po polymerační reakci vykazovat ně jakou účinnost. Tento materiál, známý z belgického patentu č. 902942, skutečně odstraňuje karbonylsulfid z kapalné olefinové vsázky a podle evropského patentu č. 308569 odstraňuje arzin z výše uvedených vsázek. Karbonylsulfid a arsin jsou známy svou schopností reagovat s polymeračními katalyzátory již ve stopovém množství, takže po polymeraci izolovaná vsázka již neobsahuje ani karbonylsulf id, ani arsin a pro odborníka může být v tomto případě očekávatelné, že bude recyklovatelná bez dalšího zpracování.
Vynález bude nyní důkladněji popsán s odkazem na doprovodné nákresy, ve kterých:
Obr.1 znázorňuje provedení, při kterém je olefinová vsázka, která má být recyklována, vedena přes materiál před jejím smísením s novou vsázkou.
Obr.2-4 znázorňuje provedení, při kterých je vsázka, která má býti recyklována, smísena s novou vsázkou ještě před tím, než jsou obě dvě vsázky společně vedeny přes výše uvedený materiál.
S odkazem na obr.1 je nová olefinová vsázka zaváděna vedením 11 do destilační kolony 12. Těžší frakce, v podstatě obsahující odpovídající alkan, je izolována za použití vedení 13, zatímco lehčí frakce vychází vedením 14. Olefinová frakce je vedena vedením 15 do sušícího zařízení 16, poté vedením 17 do čistící jednotky 18, která obsahuje materiál pro absorpci karbonylsulfidu a arsinu. Tento materiál může, ale nemusí být stejný nebo stejného typu jako materiál vyžadovaný podle vynálezu. Takto přečištěná vsázka je dále vedena vedením 19 do polymerační jednotky 20, do které jsou vedením 21 zaváděny ostatní přísady (katalyzátor, kokatalyzátor, stereoregulátor, vodík, aj. jak vyžaduje způsob polymerace) . Směs polymeru, nezreagovaného monomeru/nezreagovaných monomerů a eventuálně alkanu/alkanů je poté vedena vedením 22 do stripovací jednotky 23, kde je oddělen polymer (24) od uhlovodíků odváděných vedením 25. Výše uvedená uhlovodíková vsázka je následně vedena reaktorem s
26, který obsahuje Ni/NiO na nosiči podle vynálezu, a poté recyklována do vedení 19 vedením 27.
Obr.2 a 3 znázorňují provedení, při kterém je uhlovodíková vsázka izolovaná ze stripovací jednotky 23 zaváděna vedením 25 z důvodu recyklování do vedení 11 (obr.2), do vedení 17 (obr.3) nebo do vedení 15 (obr.4), přičemž absorpčním materiálem v jednotce 18 je materiál vyžadovaný podle vynálezu. _ __ ..
Přestože byla určitá provedení vynálezu v předcházejícím popisu důkladně popsána, neomezuje tento popis nikterak rozsah vynálezu, nebot odborník v oboru zajisté rozpozná, že výše uvedená provedení mají spíše než omezující pouze ilustrační charakter.
Tak může být například izolovaná uhlovodíková vsázka, at již zpracovávaná odděleně nebo ne, recyklována i v jiných vhodných částech polymerační jednotky. Dále může v závislosti na čistotě nové vsázky obsahovat polymerační jednotka více či méně čistících jednotek. Mohou být rovněž použity jiné konfigurace nebo součásti polymerační jednotky.
Vynález bude v následující části popisu blíže popsán pomocí příkladů jeho provedení, který má pouze ilustrační charakter a nikterak neomezuje rozsah vynálezu, který je jednoznačně vymezen formulací patentových nároků.
Příklad provedení vynálezu
Kapalný propylen byl zaveden do poloprovozní polymerační jednotky, sestavené podle schématu na obr.3.
Absorpčním materiálem v jednotce 18 byla silika/ alumína jako nosič ( 43,3 % hmotnosti materiálu ), na němž byl nanesen nikl. Nikl byl přítomen ve formě oxidu nikelnatého a kovového niklu, přičemž hmotnostní poměr Ni/NiO byl 0,668. Absorpční materiál byl ve formě cylindrických extrudátů o průměru 1 mm a délce 3 mm. Měrný povrch materiálu byl 145 m^/g. Niklové krystality měřily asi 2 nm.
Kapalná propylenová vsázka měla následující složení a obsahovala následující nečistoty ve vedení 11:
propylen 96,5 % hmotnosti
propan 3,1 % hmotnosti
C4 uhlovodíky 0,4 % hmotnosti
voda 3 0 ppm
karbonylsulfid 10 ppb
arsin 75 ppb
Po průchodu vedením 18 ( při teplotě 20OC, pod tlakem 1,5 MPa a při hodnotě hmotnostní hodinové prostorové rychlosti 6 kg/kg.h ) měla vsázka obsah karbonylsulfidu menší než 5 ppb (detekční práh) a obsah arsinu menší než 3 ppb (detekční práh).
V jednotce 20 probíhala kontinuální polymerační reakce za použití katalyzátoru Ziegler-Natta-ova typu přiváděného vedením 21 společně s ostatními obvyklými přísadami potřebnými pro polymerační reakci. Průměrný výtěžek byl 13 200 g polypropylenu na g katalyzátoru (směrodatná odchylka 100 g/g). Index toku taveniny byl stabilně menší než 1 %.
Srovnávací příklad
Příklad 1 byl zopakován s tím rozdílem, že vedení 25 bylo spojeno s vedením 19, recyklovaná vsázka již tudíž neprocházela jednotkou 18. Průměrný výtěžek byl 11 800 g/g (směrodatná odchylka 150 g/g). Index toku taveniny byl nestálý a vykazoval extrémní odchylky asi 8 % během jednoho dne za stálých experimentálních podmínek.

Claims (3)

PATENTOVÉ NÁROKY
1. Způsob polymerace olefinů vyznačený tím, že zahrnuje přinejmenším tyto stupně:
(i) převedení části lehkých olefinů obsažených v uhlovodíkové vsázce na polymer za použití katalyzátoru Ziegler-Natta-ova typu;
(ii) oddělení polymeru od té části vsázky, která nezreagovala;
(iii) vedení výše uvedené nezreagované části vsázky přes materiál obsahující nikl nanesený na nosném materiálu, přičemž nikl je přítomen ve formě kovového niklu a ve formě oxidu nikelnatého;
(iv) recyklování vsázky do stupně (i).
2. Způsob podle výše uvedeného nároku 1 za použití katalyzátoru Ziegler-Natta-ova typu s recyklováním nezreagovaných olefinů vyznačený tím, že spočívá ve vedení recyklovaných olefinů přes materiál obsahující nikl nanesený na nosném .... materiálu, přičemž nikl je přítomen ve formě kovového niklu a ve formě oxidu nikelnatého.
3. Způsob podle nároku 1 nebo 2 vyznačený tím, že hmotnostní poměr kovového niklu k oxidu nikelnatému je od 0,4 do 2,0 s výhradou, že by kovový nikl neměl představovat méně než 6 % hmotnosti a více než 50 % hmotnosti materálu a že materiál obsahuje od 40 % hmotnosti do 70 % hmotnosti niklu ( celková hmotnost kovového niklu a oxidu nikelnatého ) a od 30 % hmotnosti do 60 % hmotnosti nosiče.
CZ19942245A 1993-09-15 1994-09-14 Způsob polymerace olefinů CZ289049B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP93870188A EP0643028B1 (en) 1993-09-15 1993-09-15 Process for the polymerization of olefins

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ224594A3 true CZ224594A3 (en) 1995-04-12
CZ289049B6 CZ289049B6 (cs) 2001-10-17

Family

ID=8215390

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19942245A CZ289049B6 (cs) 1993-09-15 1994-09-14 Způsob polymerace olefinů

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5432243A (cs)
EP (1) EP0643028B1 (cs)
JP (1) JP3574684B2 (cs)
KR (1) KR100331718B1 (cs)
CN (1) CN1087305C (cs)
AT (1) ATE165803T1 (cs)
AU (1) AU678501B2 (cs)
CA (1) CA2132115C (cs)
CZ (1) CZ289049B6 (cs)
DE (1) DE69318403T2 (cs)
DK (1) DK0643028T3 (cs)
ES (1) ES2117120T3 (cs)
FI (1) FI109205B (cs)
TW (1) TW316910B (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6160060A (en) * 1998-08-04 2000-12-12 Eastman Chemical Company Process for the synthesis of high molecular weight predominantly amorphous polymers with improved color and adhesive properties
US6593506B1 (en) 2000-10-12 2003-07-15 Exxonmobil Chemical Patents Inc. Olefin recovery in a polyolefin production process
US6495609B1 (en) 2000-11-03 2002-12-17 Exxonmobil Chemical Patents Inc. Carbon dioxide recovery in an ethylene to ethylene oxide production process
US6875899B2 (en) * 2001-02-01 2005-04-05 Exxonmobil Chemical Patents Inc. Production of higher olefins
US20020103406A1 (en) 2001-02-01 2002-08-01 Georges Mathys Production of olefin dimers and oligomers
US20030147604A1 (en) * 2002-02-01 2003-08-07 Tapia Alejandro L. Housing assembly for providing combined electrical grounding and fiber distribution of a fiber optic cable
EP2006011A1 (en) * 2007-06-22 2008-12-24 Total Petrochemicals Research Feluy Process for reducing carbon monoxide in olefin-containing hydrocarbon feedstocks

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
LU85487A1 (fr) * 1984-07-27 1986-02-12 Labofina Sa Procede de purification de charges d'hydrocarbures liquides
EP0308569B1 (en) * 1987-09-24 1992-03-04 Fina Research S.A. Process for removing arsine from light olefin-containing hydrocarbon feedstocks
US5134208A (en) * 1991-09-27 1992-07-28 Shell Oil Company Polymerization process

Also Published As

Publication number Publication date
DK0643028T3 (da) 1999-03-15
FI944251A0 (fi) 1994-09-14
ES2117120T3 (es) 1998-08-01
EP0643028A1 (en) 1995-03-15
CZ289049B6 (cs) 2001-10-17
CN1100430A (zh) 1995-03-22
US5432243A (en) 1995-07-11
KR100331718B1 (ko) 2002-08-22
AU678501B2 (en) 1997-05-29
DE69318403D1 (de) 1998-06-10
CA2132115C (en) 2006-08-29
JPH07149827A (ja) 1995-06-13
ATE165803T1 (de) 1998-05-15
DE69318403T2 (de) 1998-10-01
TW316910B (cs) 1997-10-01
AU7299794A (en) 1995-03-30
FI944251A (fi) 1995-03-16
JP3574684B2 (ja) 2004-10-06
KR950008539A (ko) 1995-04-19
CA2132115A1 (en) 1995-03-16
FI109205B (fi) 2002-06-14
CN1087305C (zh) 2002-07-10
EP0643028B1 (en) 1998-05-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0308569B1 (en) Process for removing arsine from light olefin-containing hydrocarbon feedstocks
EP0407038B1 (en) Method for the preparation of dialkyl ethers
JPH02289524A (ja) 有機芳香族化合物のアルキル化
EP2160233B1 (en) Process for the polymerisation of olefins
EA015786B1 (ru) Способ снижения содержания моноксида углерода в олефинсодержащем углеводородном сырье
EP0733608B1 (en) Transalkylation of polyalkylaromatic hydrocarbons
JP2014507548A (ja) エチレン系重合反応中に使用される溶媒を再循環するための方法およびそのためのシステム
CZ224594A3 (en) Olefin polymerization process
JPH08511776A (ja) シクロヘキサンジカルボン酸エステルの低圧製造方法
US3153027A (en) Process for removing impurities from recycle solvent for olefin polymerization
US5231234A (en) Two stage production of ether from tertiary alcohol
US4510336A (en) Transetherification method
US4520214A (en) High selectivity process for dehydrogenation of paraffinic hydrocarbons
EP0648720B1 (en) Process for the removal of arsine and carbonyl sulphide from hydrocarbon feedstocks containing light olefin(s)
US20120165587A1 (en) Method for Producing a Compound with a Double Bond
US6939996B2 (en) Process for the hydrogenation of alkylaryl ketones
KR960008633B1 (ko) 고순도 파라핀 화합물의 제조방법
Smith Jr et al. Isomerization of C 4 alkenes
Hearn Transetherification method
WO2008023871A2 (en) Process for co-production of isopropanol and normal paraffins having high purity

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20090914