CZ2007107A3 - Jehelní ústrojí - Google Patents
Jehelní ústrojí Download PDFInfo
- Publication number
- CZ2007107A3 CZ2007107A3 CZ20070107A CZ2007107A CZ2007107A3 CZ 2007107 A3 CZ2007107 A3 CZ 2007107A3 CZ 20070107 A CZ20070107 A CZ 20070107A CZ 2007107 A CZ2007107 A CZ 2007107A CZ 2007107 A3 CZ2007107 A3 CZ 2007107A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- knitting
- needle
- control
- stopper
- double
- Prior art date
Links
Classifications
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D04—BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
- D04B—KNITTING
- D04B15/00—Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
- D04B15/66—Devices for determining or controlling patterns ; Programme-control arrangements
- D04B15/68—Devices for determining or controlling patterns ; Programme-control arrangements characterised by the knitting instruments used
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D04—BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
- D04B—KNITTING
- D04B35/00—Details of, or auxiliary devices incorporated in, knitting machines, not otherwise provided for
- D04B35/02—Knitting tools or instruments not provided for in group D04B15/00 or D04B27/00
- D04B35/04—Latch needles
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D04—BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
- D04B—KNITTING
- D04B35/00—Details of, or auxiliary devices incorporated in, knitting machines, not otherwise provided for
- D04B35/02—Knitting tools or instruments not provided for in group D04B15/00 or D04B27/00
- D04B35/08—Spring or bearded needles
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D04—BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
- D04B—KNITTING
- D04B9/00—Circular knitting machines with independently-movable needles
- D04B9/10—Circular knitting machines with independently-movable needles with two needle cylinders for purl work or for Links-Links loop formation
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Knitting Machines (AREA)
- Cookers (AREA)
- Knitting Of Fabric (AREA)
Abstract
Jehelní ústrojí zahrnuje pletací jehly (1) které mají na obou svých koncích stvolu (2) vytvoren pletací hácek (3, 4) prodloužený pružným trmínkem (5,6). Na stvolu (2) v blízkosti špicek (7, 8) pružných trmínku (5, 6) jsou vydutí (9, 10) opatrená zahloubeními (11, 12) pro špicku (7, 8) pružných trmínku (5, 6) a zahloubeními (13, 14) pro výstupek (17) ovládacího stopru (15, 23). Jehelní ústrojí umožnuje výrobu bezešvých pletených výrobku typu spodního prádla.
Description
Oblast techniky
Vynález se týká jehelního ústrojí pro dvouválcové okrouhlé pletací stroje a pro dvoulůžkové nebo čtyřlůžkové ploché pletací stroje, určené zejména pro automatizovanou výrobu bezešvého pleteného svrchního i spodního ošacení hadicového typu, například kalhot, kalhotek, kamaší, nátělníků ,triček ,svetrů a tak podobně, s možností oboulícní a obourubní vazby pleteniny zejména v oblasti lemů.
Dosavadní stav techniky
Vysoce a plně automatizovaná výroba je nezbytným požadavkem každého moderního výrobního procesu. Oblast textilní výroby u výrobků z pleteniny je zpravidla charakterizována požadavky na velkou míru dokončovacích operací prováděných šitím a to zejména u spodního prádla. Představuje to nejenom značný podíl manuální práce na hotovém výrobku a zvýšení nezbytných výrobních nákladů, ale také i určité znehodnocení užitných vlastností pleteniny v místě švu. Bezešvé pletené spodní prádlo s pružnými lemy v oboulícní vazbě (žebru) prakticky zatím neexistuje, i když z hlediska užitných vlastností se jeví jako ideální.
Jsou známé pletací stroje určené k automatizované výrobě pletených výrobků, v nichž dochází ke vzájemnému spojení tří hadic. Jsou to například kalhoty, kalhotky, kamaše, nátělníky, trička, svetry a tak podobně. Velmi důležitou vlastností těchto typů pletacích strojů je mimo jiné schopnost vytvářet pleteninu a to zejména v oblasti pasového a nožních otvorů v oboulícní vazbě (tzv. Žebro), aby se zabránilo známému a nežádoucímu zkracování jednolícní pleteniny .
Jedním z uvedené skupiny pletacích strojů je dvoulůžkový plochý pletací stroj s lůžky uspořádanými do tvaru „V“. Tyto pletací stroje k tvoření oček využívají pletací jehly s ovládanými pístky, pomocí kterých je umožněno přenášení oček pleteniny na protilehlé lůžko. Hlavní nevýhodou těchto pletacích strojů ·« *4 ·· ···· • « « « · · · ····«·· · · · · · · • · ♦ · ♦ ♦ · ··· · ·· · · · · ·· * spočívá v tom, že pří pletení hadice v oboulícní anebo obourubní pletenině je nutno rubní očko nejdříve vytvořit na protilehlém lůžku a následně ho přenést na to lůžko, na kterém se vytváří lícní očka téhož řádku pleteniny. To přináší nejenom neúměrné prodlužování doby výrobního cyklu, ale rovněž konstrukční složitost zapříčiňující, že na těchto pletacích strojích je možno vytvářet pletené výrobky v oboulícní, popřípadě obourubní vazbě jenom do jemnosti pleteniny 9(E), což je u spodního ošacení naprosto nedostatečné. Příčinou výše uvedených nevýhod je typ jehelního ústrojí.
Jiným známým typem pletacího stroje určeného pro uvedené pletené výrobky je čtyřlůžkový plochý pletací stroj s pletacími lůžky uspořádanými do tvaru „X“ s jehelním ústrojím v podstatě shodným jako u dvoulůžkových pletacích strojů s lůžky uspořádanými do tvaru „V“. Výhodou těchto typů čtyřlůžkových plochých pletacích strojů vůči dvoulůžkovým pletacím strojům s lůžky ve tvaru „V“ spočívá v možnosti vyrábět pletené zboží až do jemnosti pleteniny 18(E). Pro spodní ošacení jako jsou kalhotky, trička, apd., je to však stále nedostatečné a navíc je zřejmé, že čtyřlůžkové ploché pletací stroje jsou mechanicky prakticky dvojnásobně složité než dvoulůžkové ploché pletací stroje. Co se týče délky výrobního cyklu, čtyřlůžkové pletací stroje jsou stejně nevýhodné jako dvoulůžkové pletací stroje, protože čas potřebný na přenášení rubních oček na protilehlé jehly je časem ztrátovým.
Dalším typem pletacích strojů uvedené kategorie jsou rovněž čtyřlůžkové ploché pletací stroje s lůžky uspořádanými do tvaru „X“, avšak využívající dvouhlavé jazýčkové pletací jehly známé z dvouválcových maloprůměrových pletacích strojů. Velkou výhodou této kategorie strojů je skutečnost, že technologie výroby dvouhlavých jazýčkových jehel byla zvládnuta až po tloušťku stvolu jehly 0,4 mm, což umožňuje vytvořit pletací stroje až do jemnosti 24(E). To znatelně rozšiřuje sortiment pletených výrobků zhotovitelných na těchto pletacích strojích, avšak složitost plochých pletacích strojů této kategorie je mimořádná. Kromě mechanismů, které ovládají dvouhlavé pletací jehly, je totiž navíc nezbytný ještě další přídavný speciální mechanismus, který zabezpečí přenesení rubního očka ·· ·· ·· ······ «·· · · · · ·· · ······· · · · · · · • · · · · · · · • ·· · ·· · ·· · · · · z háčku určeného pro vytváření rubních oček do háčku určenému na vytváření lícních oček a to v momentě přepínání pletací jehly z lůžka určeného k vytváření rubních oček do lůžka, v němž se tvoří lícní očka . Další nevýhodou je taktéž značně omezený rozsah hustoty pleteniny, aby bylo možné spolehlivě přenést rubní očko do háčku určenému k vytváření lícních oček.
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je zlepšit stávající stav techniky vytvořením nového jehelního ústrojí, které umožní projektování pletacích strojů určených k výrobě různých typů hadicovitých bezešvých pletených výrobků v obourubní a nebo oboulícní vazbě v plně automatickém výrobním cyklu a to bez výraznějších omezení jemnosti pleteniny. Úkolem vynálezu je rovněž umožnit zjednodušení konstrukčního uspořádání pletacího stroje a v nemalé míře i zlepšit ekonomii výroby citované kategorie pletených výrobků odstraněním dokončovacích operací prováděných šitím a redukcí jalových časů ve výrobním cyklu.
Toho je dosaženo jehelním ústrojím podle vynálezu, jehož podstata spočívá vtom, že zahrnuje pletací jehly, u kterých je na obou koncích stvolu vytvořen pletací háček prodloužený o pružný třmínek zakončený špičkou, přičemž na stvolu v blízkosti špiček pružných třmínků jsou vydutí opatřené zahloubením pro špičku pružného třmínku a zahloubením pro výstupek ovládacího stopperu.
Hlavní výhoda jehelního ústrojí podle vynálezu vůči dvouhlavé jazýčkové pletací jehle je ta skutečnost, že při přepínání pletací jehly z lůžka do lůžka u plochého pletacího stroje, popřípadě z jehelního válce do druhého jehelního válce u okrouhlého pletacího stroje nedochází k automatickému odhozu očka pleteniny nacházejícího se na stvolu pletací jehly tak, jako je tomu u známé dvouhlavé jazýčkové jehly. Pletací stroj proto nevyžaduje zvláštní mechanismus zabraňující odhozu očka když se přepíná pletací jehla z lůžka do lůžka bez vytváření nového očka. Nejenom, že to znatelně zjednodušuje strukturu pletacího stroje, ale také výrazně urychluje výrobní cyklus, protože operace jako je vytvoření očka a • · · ·· · · · φ φ φ β ·····* φ •••••Φ · · · · φφ • φ φ φ · φ · • ······ φφ φ následné přepnutí pletací jehly bez vytvoření očka lze jednoduše provést jediným pracovním zdvihem vozíku zámkové soustavy. V porovnání s pletacími jehlami s ovladatelnými pístky jsou výhody jehelního ústrojí podle vynálezu ještě významnější, protože pomocí pletacích jehel s ovladatelnými pístky jednoduše nelze vytvořit pletací stroj takové mechanické jemnosti, jako je tomu u jehelního ústrojí podle vynálezu.
Jeví se výhodné, když ke každé pletací jehle je přiřazena dvojice ovládacích stopperů, na každém z nich jsou vytvořeny alespoň opěrná ploška pro háček pletací jehly a výstupek pro zachycení stvolu pletací jehly v místě zahloubení, sešikmení pro provedení samočinné deviace ovládacího stopperů, otočný bod pro deviaci stopperů, alespoň jedno pevné kolénko pro provádění axiálního posuvu a kolénko pro deviaci ovládacího stopperů, což je výhodné v případě, když se nevyžaduje vytváření obourubních vzorů v pletenině, pro mechanickou jednoduchost.
Je výhodné, když na ovládací stopper je pomocí kloubu výkyvné připojen pomocný ovládací stopper s pracovním kolénkem, poněvadž v případě, že je pro pevné pracovní kolénko nezbytně nutné vytvořit více nezávislých pracovních drah, může se pomocí kolénka na pomocném pracovním stopperů snadno dosáhnout přechod mezi jednotlivými pracovními drahami vytvořenými pro pevné kolénko.
Když oba z dvojice ovládacích stopperů jsou stejného typu, potom je toto provedení výhodné v případě,když v obou lůžcích nebo válcích je nutné vytvořit stejné, a nebo podobné pracovní dráhy pletacích jehel.
Když z dvojice ovládacích stopperů je každý jiného typu, je to výhodné zejména vtom případě, když v jednom z lůžek anebo jednom z válců postačí vytvořit zjednodušené pracovní dráhy pletacích jehel.
Je výhodné pro vytváření obourubních a chytových vzorů v pletenině, jestliže vždy alespoň jednomu z obou ovládacích stopperů je přiřazeno vzorovací zařízení.
Aplikace jehelního ústrojí podle vynálezu u dvoulůžkového plochého pletacího stroje je výhodné, zejména pro možnost dosažení vysoké jemnosti dělení (až 34 E).
·· ·· ·· ·· ··· · · · · ·· ······· · · · · ·· • · « · · · · · • ·· · ·· · ··· ·· ·
Aplikace jehelního ústrojí podle vynálezu u čtyřlůžkového pletacího stroje je výhodné, zejména pro celkové zjednodušení konstrukce stroje, protože je podstatně zjednodušeno přepínání pletacích jehel z lůžka do lůžka v případě, že se nepožaduje současné vytvoření očka. Dále představuje značnou časovou úsporu v pracovním cyklu stroje, protože pro vytvoření očka a následné přepnutí pletací jehly z lůžka do lůžka bez vytvoření očka je možno využít téhož pohybu vozíku zámkové soustavy.
Aplikace jehelního ústrojí podle vynálezu na dvouválcovém maloprůměrovém nebo velkoprůměrovém pletacím stroji je výhodné zejména proto, že není nutný vzájemně synchronizovaný pohyb ovládacích stopperů v horním a spodním jehelním válci a že jsou rozšířené vzorovací možnosti pletacího stroje v porovnání s dvouhlavoujazýčkovou jehlou.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže popsán a vysvětlen pomocí následujících obrázků na nichž je na obrázku 1 a la znázorněna dvouhlavá pletací jehla s háčky v náryse a půdoryse, na obrázku 2 je zobrazeno kompletní jehelní ústrojí ve své zjednodušené variantě, obrázek 3 představuje část zjednodušené varianty s ovládacím stopperem ve zvětšeném měřítku, na obrázku 4 je zobrazena jedna zmožných variant ovládacích stopperů, jež umožňuje vytváření obourubních popřípadě oboulícních a chytových vzorů, série obrázků 5a-5e zobrazuje fáze příkladného vytvoření lícního očka a na sérii obrázků 6a-6e jsou zobrazeny fáze přepnutí pletací jehly z lůžka do lůžka, aniž by se vytvořilo nové očko.
Popis příkladného provedení
Na obrázku 1 je zobrazena pletací jehla jehelního ústrojí. Pletací jehla X je tvořena stvolem 2, u níž jsou na obou svých koncích vytvořen pletací háčky 3, 4, každý z nich je prodloužený pružným třmínkem 5, X ukončeném špičkou 7, 8 . Na ·· ·· • « · · · · ·· · • · · · • · • ·· · • · · · · · · • · · · · · •· ···· · · · stvolu 2 pletací jehly i v dosahu špiček 7, 8 pružných třmínků 5, 6 jsou vytvořeny vydutí 9, 10 a v nich se nachází zahloubení Id, 12 pro špičky 7, 8 pružných třmínků 5, 6 pletacích háčků 3,4 a další zahloubení 13, 14 pro výstupky 17, 25 ovládacích stopperů 15,23. Pletací jehla L, je tudíž vzhledem ke své příčné ose symetrická.
Jehelní ústrojí zpravidla zahrnuje pletací jehlu 1_ a pro každou pletací jehlu i alespoň dvojicí ovládacích stopperů 15, 23, jež mohou mít různé konstrukční provedení. Obrázek 3 znázorňuje jeden typ z možných provedení. Ovládací stopper 15, znázorněný na obrázku 3 ve větším měřítku než na obrázku 2, má vytvořenou opěrnou plošku 16 pro přilehlý háček 3, 4 pletací jehly i, výstupek 17 pro zaklesnutí do příslušného zahloubení 13, 14 ve vydutích 9, 10 pletací jehly L Dále je ovládací stopper 15 opatřen kolénkem 19 pro vytvoření axiálního posuvu, otočným bodem 20 pro umožnění deviace a kolénkem 21 pro provedení nucené deviace. V jehelním ústrojí jsou každé pletací jehle i přiřazeny dva ovládací stoppery J_5, znázorněné v provedení na obrázku 2 nebo jiného typu provedení dva ovládací stoppery 23 podle obrázku 4, případně je možno použit dvojici ovládacích stopperů 15, 23 sestavená z obou typů podle obrázku 3 a 4. Také ovládací stopper 23 má vytvořenou opěrnou plošku 16 pro háček 3,4 pletací jehly i, výstupek 17 pro zaháknutí do zahloubení J_3, 14 ve vydutí 9, 10 pletací jehly i. Dále je opatřen pevným kolénkem 19 k provádění axiálních posuvů a otočným bodem 20 pro umožnění deviace. Ovládací stopper 23 je dále opatřen výčnělkem 22 kloubu 29 pro kloubové uložení výkyvného stopperů 30, který je na obrázku 4 znázorněn v pracovní i nepracovní poloze 3L Ve výkyvném stopperů 30, je vytvořeno lůžko 35 kloubu 29 pro kloubové spojení s ovládacím stopperem 23 a je opatřen kolénkem 32 určeném pro deviaci a kolénkem 33 určeném pro vyvození axiálního posuvu. Tím, že kolénko 33 je individuálně volitelné z pracovní polohy do polohy nepracovní a naopak , výkyvný stopper 30 je předurčen nejenom pro provádění základních vazeb, ale rovněž pro nejroziičnější chytové a obourubní vzory. Výkyvný stopper 30 je ovladatelný jakýmkoliv známým a proto blíže neznázorněným vzorovacím zařízením.
·· ·· · · · · · · • · · · · · · • 9 9 9 9 9 9 9
9 9 9 9 9
9999 99 9
Základní funkce jehelního ústrojí, to jest tvoření oček pleteniny, je zobrazeno na sérii obrázků 5a-5e a je společné jak pro ploché pletací stroje, tak dvouválcové okrouhlé pletací stroje. Obrázek 5a zobrazuje výchozí postavení jehelního ústrojí. Pletací jehla i je zaháknutá do jednoho z ovládacích stopperů 15 a nachází se v zátažné poloze dle obrázku 5a, v pravém pletacím lůžku 40.
V háčku 3 pletací jehly I se nachází například lícní očko pleteniny 36. Druhý, protilehlý z dvojice ovládacích stopperů 15 se nachází v levém pletacím lůžku 41 a po celou fázi tvoření nového lícního očka je prakticky mimo funkci. Jak je zobrazeno na obrázku 5b, zaháknutý ovládací stopper f5 s pletací jehlou i jsou přesunuty směrem k levému pletacímu lůžku 44 do takové polohy, že očko pleteniny 36 se přesunulo přes vydutí 9 pletací jehly i. Pomocí známého a na obrázku 5b neznázoměného vodiče nití je nakladena pletací nit 38 do prostoru mezi vydutí 9 a špičku 7 pružného třmínku 5 pletacího háčku 3 pletací jehly L V další fázi zobrazené na obrázku 5c je proveden zpětný pohyb ovládacího stopperů £5 a pletací jehly I tak, aby pletací nit 38 se dostala pod pružný třmínek 5, avšak očko pleteniny 36, jež se nachází na stvolu pletací jehly X nadále zůstalo za vydutím 9. Následně, jak znázorňuje obrázek 5d, známým presserem 39 dojde ke zmáčknutí pružného třmínku 5 tak, aby špička 7 pružného třmínku 5 zapadla do vybrání li ve vydutí 9 pletací jehly χ.Το umožní, aby očko pleteniny 36 nacházející se na stvolu 2 pletací jehly X postupným pohybem směrem k zátažné poloze v pletacím lůžku 40 nejprve navléklo se na pružný třmínek 5 a následně přepadlo přes pletací háček 3 a z pletací nitě 38 bylo vytvořeno nové lícní očko 37. Konečná poloha jehelního ústrojí je zobrazena na obrázku 5e a prakticky je totožná s výchozí polohou zobrazenou na obrázku 5a.
Další důležitou vlastností jehelního ústrojí je možnost přepnutí pletací jehly X z lůžka do lůžka, aniž by při tom došlo k vytvoření nového očka. Tento postup je znázorněn na sérii obrázků 6a-6e. Výchozí poloha jehelního ústrojí je znázorněna na obrázku óa.Tato poloha jehelního ústrojí je shodná s polohou zobrazenou na obrázku 5e. Zahájení postupu přepínání pletací jehly je patrné z obrázku 6b. Ovládací stopper X5 se zaháknutou pletací jehlou X, jež se nacházejí v pravém «·· ··«« «« * ·· + · · · · · · · · • · ♦·· · · · ··· · ·· ···· 99 9 pletacím lůžku 40 se posupně posouvají směrem k levému pletacímu lůžku 44, přičemž pletenina 36, jež se původně nacházela v pletacím háčku 3, byla přesunuta na stvol 2 pletací jehly I. Ovládací stopper 15, jež se nachází levém pletacím lůžku 41 je rovněž v pohybu a postupně se posouvá směrem k pletací jehle i. V momentě, kdy sešikmení ovládacího stopperu 15 přichází do styku s háčkem 3 pletací jehly i, nastává postupná a samovolná deviace ovládacího stopperu 15 na lůžku 41. Následně dojde k zaháknutí pletací jehly i oběma ovládacími stoppery 15. Tato poloha je zobrazena na obrázku 6c. Po zaháknutí pletací jehly I do obou ovládacích stopperů 15 působením známého a proto neznázoměného zámku na kolénko 21_ se provede nucená deviace stopperu 15 na lůžku 40 a háček 3 s pružným třmínkem 6 pletací jehly i je ovládacím stopprem 15 odháknutý a uvolněný tak, jak je to znázorněno na obrázku 6d. Pletací jehla i je tím připravena k přesunutí do pletacího lůžka 41, přičemž dojde k samočinnému přesunutí pleteniny 36 do háčku 3 pletací jehly i, protože na té části zámkové soustavy, kde se tento pohyb provádí se nenachází presser 39 a pružný třmínek 5 pletacího háčku 3 pletací jehly I je tím stále otevřený. Konečná poloha jehelního ústrojí po přesunutí pletací jehly X je zobrazena na obrázku 6e.
Postup vytvoření rubního očka v pletacím lůžku 41 je zcela symetrický a analogický s postupem zobrazeným na sérii obrázků 5a-5e a postup přepnutí pletací jehly z pletacího lůžka 41 do pletacího lůžka 40 je zcela symetrický a analogický s postupem zobrazeným na sérii obrázků 6a-6b a proto nebude podrobněji popisován, stejně jako není z téhož důvodu popisováno použití stopperu 23 místo stopperu X5 nebo jejich kombinace.
Jak vyplývá z popisu příkladného provedení, k přepnutí pletací jehly X mezi lůžky 40 a lůžka 41, popřípadě z válce do válce bez vytvoření nového očka, nevyžaduje pletací stroj žádný speciální mechanismus k převádění oček jako je to v případě použití známých dvouhlavých jazýčkových pletacích jehel. Pletací stroj je tím podstatně zjednodušen a navíc dochází k redukci času výrobního cyklu, protože po vytvoření rubního očka následné přepnutí pletací jehly do lůžka v němž jsou vytvářeny lícní očka je umožněno provést jediným pohybem vozíku zámkové ·· ·· ·· ······ ··· ······ · • ··· · · · · · · · · • · ··· · · · ··· · ·· ···· ·· · soustavy. Je také zřejmé, že neexistují mechanická omezení jako je tomu u pletacích jehel s ovládanými pístky.
Průmyslová využitelnost
Jehelní ústrojí podle vynálezu je aplikovatelné na všechna běžně používaná dělení pletacích strojů a je snadno aplikovatelné na dvoulůžkové, čtyřlůžkové, dvouválcové maloprůměrové, středo a velkoprůměrové pletací stroje, přičemž variací typu ovládacího stopperu 15 nebo 23 je aplikovatelné jak u jednodušších typů pletacích strojů určených pouze k vytváření základních oboulícních vazeb (žebra), tak i u pletacích stojů určených k tvorbě pleteniny s nejrůznějšími oboulícními, obourubními a chytovými vzory, zejména pro automatizovanou výrobu běžného pleteného spodního ošacení.
Claims (7)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Jehelní ústrojí určené, zejména pro výrobu obourubní a oboulícní pleteniny na dvouválcových okrouhlých nebo dvoulůžkových a čtyřlůžkových plochých pletacích strojích, vyznačující se tím, že zahrnuje pletací jehly (1), u kterých je na obou koncích stvolu (2) vytvořen pletací háček (3,4) prodloužený o pružný třmínek (5,6) zakončený špičkou (7,8), a přičemž na stvolu (2) v blízkosti špiček (7,8) pružných třmínků (5,6) jsou vydutí (9,10), opatřená zahloubeními (11,12) pro špičku (7,8) pružného třmínku (5,6) a zahloubeními (13,14) pro výstupek (17) ovládacího stopperu (15, 23).
- 2. Jehelní ústrojí podle nároku 1, vyznačující se tím, že každé pletací jehle (1) je přiřazena dvojice ovládacích stopperů (15,23), přičemž každý z ovládacích stopperů (15.23) je opatřen alespoň opěrnou ploškou (16) pro háček (3,4) pletací jehly (1), výstupkem (17) pro zachycení stvolu (2) pletací jehly (1) vmiste zahloubení (13,14), sešikmením (18) pro provedení samočinné deviace ovládacího stopperu (15.23) , otočným bodem (20) pro deviaci, a alespoň jedním pevným kolénkem (19) pro provádění axiálního posuvu .
- 3. Jehelní ústrojí podle bodu 1 a 2 vyznačující se tím, že stopper (15), je opatřen kolénkem (21) pro deviaci.
- 4. Jehelní ústrojí podle nároku 1 a 2, vyznačující se tím, že na ovládací stopper (23) je pomocí kloubu (29) připojen výkyvný ovládací stopper (30) opatřený alespoň jedním kolénkem (33) určeným k vyvození axiálního posuvu a kolénkem (32) pro deviaci ovládacího stopperu (23).
- 5. Jehelní ústrojí podle nároků 1, 2 a 3 nebo 1, 2 a 4, vyznačující se tím, že ve dvojici ovládacích stopperů (15, 23) pletací jehly (1), jsou ovládací stoppery (15, 23) stejného typu.
- 6. Jehelní ústrojí podle nároků 1 až 3, vyznačujících se tím, že ve dvojici ovládacích stopperů (15, 23) pletací jehly (1) jsou ovládací stoppery (15, 23) jiného typu.φφ φφφφ Φ φ φ « φ φ φ φφφφ φ · φ φ φ φφφ φ φφ φφφ φ φ φ φφφφ • φ φ · · φ φ φ φφφ •ΦΦΦ φφ φ
- 7. Jehelní ústrojí podle nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že vždy alespoň jednomu ovládacímu stopperu (15, 23) z dvojice ovládacích stopperů (15, 23) je přiřazeno vzorovací zařízení.
Priority Applications (10)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ20070107A CZ2007107A3 (cs) | 2007-02-12 | 2007-02-12 | Jehelní ústrojí |
KR1020097016363A KR20090110893A (ko) | 2007-02-12 | 2008-02-07 | 바늘 이동 기구 |
BRPI0807460-7A2A BRPI0807460A2 (pt) | 2007-02-12 | 2008-02-07 | Movimento de agulha |
MX2009008591A MX2009008591A (es) | 2007-02-12 | 2008-02-07 | Movimiento de aguja. |
RU2009134123/12A RU2009134123A (ru) | 2007-02-12 | 2008-02-07 | Игольное устройство |
US12/526,434 US20100095709A1 (en) | 2007-02-12 | 2008-02-07 | Needle motion |
CA002677476A CA2677476A1 (en) | 2007-02-12 | 2008-02-07 | Needle motion |
PCT/IT2008/000077 WO2008099436A1 (en) | 2007-02-12 | 2008-02-07 | Needle motion |
EP08738419A EP2126175A1 (en) | 2007-02-12 | 2008-02-07 | Needle motion |
JP2009549891A JP2010518274A (ja) | 2007-02-12 | 2008-02-07 | ニードル装置 |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ20070107A CZ2007107A3 (cs) | 2007-02-12 | 2007-02-12 | Jehelní ústrojí |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ2007107A3 true CZ2007107A3 (cs) | 2008-08-20 |
Family
ID=39434305
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ20070107A CZ2007107A3 (cs) | 2007-02-12 | 2007-02-12 | Jehelní ústrojí |
Country Status (10)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US20100095709A1 (cs) |
EP (1) | EP2126175A1 (cs) |
JP (1) | JP2010518274A (cs) |
KR (1) | KR20090110893A (cs) |
BR (1) | BRPI0807460A2 (cs) |
CA (1) | CA2677476A1 (cs) |
CZ (1) | CZ2007107A3 (cs) |
MX (1) | MX2009008591A (cs) |
RU (1) | RU2009134123A (cs) |
WO (1) | WO2008099436A1 (cs) |
Families Citing this family (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE102014115345B4 (de) * | 2014-10-21 | 2019-04-25 | Groz-Beckert Kg | Maschinenstricknadel, Anordnung zur Maschenbildung sowie Verwendung dieser Anordnung in einer Strickmaschine |
KR101695354B1 (ko) * | 2015-03-26 | 2017-01-12 | (주)세왕섬유 | 셀룰로오스 섬유를 포함하는 편직물의 제조방법 |
IT201600127543A1 (it) * | 2015-12-30 | 2018-06-16 | Gente Di Mare S R L | Procedimento per la realizzazione di una maglia senza cuciture, reversibile e bicolore. |
JP1569729S (cs) * | 2016-05-17 | 2017-02-20 | ||
CN113966419B (zh) * | 2019-06-11 | 2024-08-27 | 圣东尼股份公司 | 用于针织机的平坦部件和包括该平坦部件的针织机 |
Family Cites Families (13)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB230584A (en) * | 1924-01-15 | 1925-03-19 | Albert Victor Clarke | Improvements in or relating to knitting machine needles and jacks or sliders |
GB247339A (en) * | 1924-12-16 | 1926-02-18 | Albert Victor Clarke | Improvements in or relating to circular knitting machines |
US1797436A (en) * | 1926-09-15 | 1931-03-24 | Max C Miller | Knitting machine |
GB815379A (en) * | 1955-02-18 | 1959-06-24 | Arthur Kaufmann | Improved knitting needles and knitting machines |
US4120178A (en) * | 1975-03-13 | 1978-10-17 | Universal Maschinenfabrik Dr. Rudolf Schieber Kg | Knitting machine |
IT1064557B (it) * | 1976-12-01 | 1985-02-18 | Lonati Cost Mecc | Procedimento e macchina circolare per maglieria a doppio cilindro per la fabbricazione di tessuti a maglia con disegno,particolarmente di calze con distaccatura automatica di una calza dall'altra |
DE2853819C2 (de) * | 1978-12-13 | 1980-09-11 | Universal-Maschinenfabrik Dr. Rudolf Schieber Gmbh & Co Kg, 7081 Westhausen | Links + Links-Flachstrickmaschine |
IT1202457B (it) * | 1987-02-02 | 1989-02-09 | Orizio Paolo Spa | Macchina circolare da maglieria universale a due cilindri e piu' cadute |
GB2264308B (en) * | 1992-02-21 | 1996-01-17 | Uniplet As | Knitting machine |
IT1277121B1 (it) * | 1995-12-20 | 1997-11-04 | Matec Srl | Macchina circolare a doppio cilindro per maglieria calzetteria o simile con azionamento degli aghi perfezionato |
IT1303828B1 (it) * | 1998-12-09 | 2001-02-23 | Matec Spa | Platina di trasferimento o slider per macchine circolari permaglieria o calzetteria a doppio cilindro. |
IT1320094B1 (it) * | 2000-11-22 | 2003-11-18 | Matec Spa | Macchina circolare per maglieria o calzetteria a doppio cilindro conmantello delle camme ad elevata semplicita' strutturale. |
JP5010674B2 (ja) * | 2006-03-31 | 2012-08-29 | ロナティ エッセ.ピ.ア. | 靴下類等のための円形編機 |
-
2007
- 2007-02-12 CZ CZ20070107A patent/CZ2007107A3/cs unknown
-
2008
- 2008-02-07 RU RU2009134123/12A patent/RU2009134123A/ru unknown
- 2008-02-07 MX MX2009008591A patent/MX2009008591A/es not_active Application Discontinuation
- 2008-02-07 WO PCT/IT2008/000077 patent/WO2008099436A1/en active Application Filing
- 2008-02-07 BR BRPI0807460-7A2A patent/BRPI0807460A2/pt not_active IP Right Cessation
- 2008-02-07 CA CA002677476A patent/CA2677476A1/en not_active Abandoned
- 2008-02-07 KR KR1020097016363A patent/KR20090110893A/ko not_active Application Discontinuation
- 2008-02-07 JP JP2009549891A patent/JP2010518274A/ja active Pending
- 2008-02-07 US US12/526,434 patent/US20100095709A1/en not_active Abandoned
- 2008-02-07 EP EP08738419A patent/EP2126175A1/en not_active Withdrawn
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
WO2008099436A1 (en) | 2008-08-21 |
BRPI0807460A2 (pt) | 2014-06-03 |
RU2009134123A (ru) | 2011-03-20 |
WO2008099436A8 (en) | 2009-09-17 |
JP2010518274A (ja) | 2010-05-27 |
US20100095709A1 (en) | 2010-04-22 |
CA2677476A1 (en) | 2008-08-21 |
EP2126175A1 (en) | 2009-12-02 |
MX2009008591A (es) | 2009-08-18 |
KR20090110893A (ko) | 2009-10-23 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CN101175880B (zh) | 针织产品 | |
CN100554551C (zh) | 针织物的编织方法 | |
WO2006040952A1 (ja) | 横編機で編まれたvネックニットウエアおよびその編成方法 | |
CN112962204B (zh) | 用于提高全成型服装夹位强度的编织方法及其加固结构 | |
CN110565253B (zh) | 全成型开衫门襟重叠的编织方法 | |
EP1141458B1 (en) | Method and apparatus for manufacturing three-dimensional knitwear and hosiery items and products obtained thereby | |
JPWO2006106975A1 (ja) | 経編地及びその製造方法 | |
CZ2007107A3 (cs) | Jehelní ústrojí | |
WO1992007128A1 (en) | Tubular knit fabric having vent portion | |
CN102783717A (zh) | 一体成型的无缝裤袜及其制造方法 | |
EP1300497B1 (en) | Method of joining knitted fabrics | |
WO2011004694A1 (ja) | 袖と身頃を有するニットウェアおよびその編成方法 | |
CN104032476B (zh) | 一体成型的重经组织包边镂空提花无缝裤袜及其制造方法 | |
CN112609305B (zh) | 一种全成型裤子裆位的编织方法及其裆位结构 | |
US7051555B2 (en) | Method of knitting knit-wear | |
CN101605935A (zh) | 织针运动机构 | |
CN113073418B (zh) | 一种控制筒状织物边缘线圈大小均匀的编织方法 | |
KR20240074415A (ko) | 입체 표현이 가능한 홀가먼트 편직방법 | |
CN220887884U (zh) | 一种防变形加针针织袖口 | |
CZ19762U1 (cs) | Zámková soustava pro ovládání dvouhlavých háčkových pletacích jehel na pletacích strojích | |
KR101870078B1 (ko) | 올 풀림을 방지하면서 홀을 형성하는 편직 방법과 이를 이용한 편직물 | |
KR101883572B1 (ko) | 다공성 무봉제 니트 의류 원단의 제조방법 및 그에 의하여 제조된 니트 의류 원단 | |
CN114808254A (zh) | 一种全成型横机服装高领结构编织方法及针织物 | |
CN115652514A (zh) | 用于在平型针织机上制造针织件的方法 | |
Kumar | Seamless Garments–An Overview |