CZ2004279A3 - Způsob a zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k vrátnici prostřednictvím internetu - Google Patents

Způsob a zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k vrátnici prostřednictvím internetu Download PDF

Info

Publication number
CZ2004279A3
CZ2004279A3 CZ2004279A CZ2004279A CZ2004279A3 CZ 2004279 A3 CZ2004279 A3 CZ 2004279A3 CZ 2004279 A CZ2004279 A CZ 2004279A CZ 2004279 A CZ2004279 A CZ 2004279A CZ 2004279 A3 CZ2004279 A3 CZ 2004279A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
home
signals
interface unit
communication network
video
Prior art date
Application number
CZ2004279A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ302043B6 (cs
Inventor
Elberbaumádavid
Original Assignee
Elbexávideoáltd
Elbexáamericaá}N@Áy@Báinc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=25431242&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CZ2004279(A3) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Elbexávideoáltd, Elbexáamericaá}N@Áy@Báinc filed Critical Elbexávideoáltd
Publication of CZ2004279A3 publication Critical patent/CZ2004279A3/cs
Publication of CZ302043B6 publication Critical patent/CZ302043B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M11/00Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
    • H04M11/04Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems with alarm systems, e.g. fire, police or burglar alarm systems
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N7/00Television systems
    • H04N7/14Systems for two-way working
    • H04N7/141Systems for two-way working between two video terminals, e.g. videophone
    • H04N7/148Interfacing a video terminal to a particular transmission medium, e.g. ISDN
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N7/00Television systems
    • H04N7/18Closed-circuit television [CCTV] systems, i.e. systems in which the video signal is not broadcast
    • H04N7/183Closed-circuit television [CCTV] systems, i.e. systems in which the video signal is not broadcast for receiving images from a single remote source
    • H04N7/186Video door telephones

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Two-Way Televisions, Distribution Of Moving Picture Or The Like (AREA)
  • Telephonic Communication Services (AREA)
  • Closed-Circuit Television Systems (AREA)
  • Interconnected Communication Systems, Intercoms, And Interphones (AREA)
  • Alarm Systems (AREA)
  • Data Exchanges In Wide-Area Networks (AREA)

Description

Vynález se týká přístroje domácího videotelefonu opatřeného pro komunikaci mezi vchody do budovy a jednotlivými byty v budově spolu s přenosem obrazu návštěvníka na monitor instalovaný na stěně v bytě nebo na přepážku vrátnice a/nebo do centra ostrahy přes internet.
Dosavadní stav techniky
Domácí videotelefon používaný pro sledování vchodu a komunikaci je instalován na zdi uvnitř bytu a je zapojen prostřednictvím vícežilových kabelů pro propojení s ostatními prvky systému, jako například vodičů k mikrofonu a reproduktoru, koaxiálního kabelu pro obrazové signály, vodiče pro uvolňování dveří, vodiče zvonku a poplachové vodiče. Kdykoliv se instaluje složitější systém, například pro více vchodů a/nebo přepážek vrátnice, je zapojení takového systému velmi komplikované a nákladné.
Navíc v případě instalace systému s více vchody, používaného více návštěvníky u různých vchodů musí všichni návštěvnici, kromě jednoho, který je připojen do vybraného bytu, nejprve počkat až se uvolní „obsazená komunikační linka, a pak systém přepojí na linku dalšího návštěvníka. Tento obsazený stav linky způsobuje prodlevy a další * · ···· ····
* · · ·
9 · ···· * · !
«· * nepříjemnosti, zvláště pokud je vrátný zaneprázdněn dlouhou komunikací s nájemníkem a/nebo návštěvníkem prostřednictvím domácího videotelefonu.
V některých budovách se navíc používá více vrátnic, zatímco v jiných budovách jsou služby vrátného zajištěny pouze částečně, například pouze během dne. To způsobuje zmatek a další prodlevy, neboť nájemníci stále volají vrátného, blokují komunikační linku a stále zatěžují videotelefon, dochází k odmítání tísňových volání a dalších potřebných služeb vrátného.
Jiný typ systému domácího videotelefonu je popsán v U.S. patentu č. 5 923 363, ve kterém vchodová jednotka zahrnuje zařízení matice přepínačů pro současné připojení více vchodových jednotek a jednotek vrátného k více bytům.
Ovšem v případě, že služby vrátného nejsou dostupné 24 hodin denně, nebo když je jediná vrátnice obsluhující celou budovu plně obsazena a vytížena, nemusí být tísňové volání nebo požadavek jakékoliv jiné služby včas obsloužen, což způsobuje snížení kvality a účinnosti služeb.
Podstata vynálezu
Je tedy předmětem tohoto vynálezu poskytnout způsob a zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu prostřednictvím drátové nebo bezdrátové, vyhrazené nebo veřejné telefonní nebo jiné sítě a/nebo prostřednictvím internetu na E-vrátnici, která zabezpečí nájemníkům, návštěvníkům a dalším neomezené služby vrátného 24 hodin denně. Dalším předmětem tohoto vynálezu je poskytnout
I < ι jednoduché zpětné volání stiskem jednoho tlačítka a dále zjednodušit komunikaci s operátory na E-vrátníci poskytnutím obousměrné hlasové a obrazové nebo datové komunikace, což umožní malým dětem a starým lidem, kteří nejsou schopni obsluhovat PC nebo zařízení internetového rozhraní, jednoduché a účinné volání na E-vrátnici a žádání různých služeb prostřednictvím mikrotelefonu a obrazovky domácího videotelefonu a/nebo prostřednictvím vchodového panelu, který používá příslušenství systému domácího videotelefonu pro hlasovou, obrazovou a datovou komunikaci.
Zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu na E-vrátnici prostřednictvím veřejné telefonní linky zahrnuje jeden nebo více vchodových panelů, z nichž každý obsahuje mikrofon a reproduktor a každý může obsahovat televizní kameru a obrazovku a každý vchodový panel zpracovává elektrický informační signál, který obsahuje obousměrné zvukové signály a/nebo jednosměrné nebo obousměrné obrazové signály a/nebo datový signál, jeden domácí videotelefon nebo více domácích videotelefonů pro komunikaci a sledování návštěv, jednu přenosovou linku nebo více přenosových linek pro připojení každého domácího videotelefonu k centrální jednotce nebo přímo na jeden vchodový panel nebo více vchodových panelů.
Centrální jednotka může obsahovat obvod pro přívod informačního signálu do domácího videotelefonu a obvod pro příjem informačního signálu z domácích videotelefonů příslušnými přenosovými linkami. Centrální jednotka a domácí videotelefony mohou být propojeny prostřednictvím obvodů matice přepínačů pro propojení kteréhokoliv vchodového panelu s kterýmkoliv domácím videotelefonem nebo pro přepínání z jednoho vchodového panelu na jiný nebo z jednoho fc • · « · «··· ·»·· » « · · ·· kk · « * ··· · • t domácího videotelefonu na jiný.
V centrální jednotce může být začleněn separační/směšovací obvod signálu pro směšování obrazových signálů generovaných televizní kamerou spolu se zvukovými signály, datovými a řídicími signály a poplachovým signálem pro šíření kombinovaných informačních signálů přenosovými linkami do domácího videotelefonu nebo na vrátnici nebo na E-vrátnici prostřednictvím vyhrazených nebo veřejných telefonních linek nebo prostřednictvím bezdrátové telefonní nebo jiné komunikační sítě nebo prostřednictvím internetu. Protože se signály na přenosovou linku přivádí současně, vytváří kombinovaný informační signál, který se přenáší mezi vchodovými panely a vrátnicí nebo E-vrátnicí. V přepínacích obvodech centrální jednotky může být instalován separační/směšovací obvod signálu pro směřování nebo oddělování signálů zpracovávaných přepínacím obvodem z přenosové linky, nebo lze pro každou přenosovou linku použít zvláštní separační/směšovací obvod.
Separační/směšovací obvod také odděluje informační signál, který se přenáší po přenosové lince, od všech stejnosměrných složek na stejnosměrné lince vždy, když se domácí videotelefon napájí prostřednictvím této přenosové linky, a předává oddělený informační signál pro přijímací obvod vchodové jednotky. Přijímací obvod může obsahovat dekodéry/demodulátory pro přivádění obrazového signálu, zvukového signálu, řídicích signálů a poplachových signálů do příslušných obvodů.
Každý domácí videotelefon může -dále obsahovat obvod směšovače pro zpracování a směšování obrazového signálu, zvukového signálu, datových a řídicích signálů a
J Λ· AWA J A
• » » · » h » t « • « · » · ···· ··· « · *··*«·» ♦ *·· ··«« ·· · «· fc poplachových signálů generovaných domácím videotelefonem, a směšovací obvod pro zavádění smíšených signálů, které tvoří informační signál, na přenosovou linku spojující domácí videotelefon s centrální jednotkou nebo vchodovou jednotkou nebo vrátnicí nebo E-vrátnicí.
Domácí videotelefon podle tohoto vynálezu může dále obsahovat televizní kameru pro generování obrazových signálů a řídicí jednotku pro generování a zavádění řídicího signálu, který sestává z kódovaných řídicích příkazů jako například kódu pro řízení zámku vchodových dveří a/nebo kódu pro řízení výtahů, nebo kódu pro řízení osvětlení chodeb a vchodu. Kódované řídicí signály mohou zahrnovat poplachové signály pro zalarmování vrátného nebo bezpečnostní služby. Kódované řídicí příkazy mohou také zahrnovat příkaz pro propojení domácího videotelefonu s kterýmkoliv vchodovým panelem nebo přepojení z jednoho vchodového panelu na jiný nebo pro propojení domácího videotelefonu s vrátnicí nebo kanceláří bezpečnostní služby nebo E-vrátnicí.
Kódované řídicí signály mohou být binární nebo číslicové kódy sestávající z vysokých a nízkých nebo úzkých a širokých pulzů nebo mohou to mohou být duální tónové signály používané v digitálních telefonech nebo mohou využívat specifických frekvencí nebo počtu pulzů nebo směsi různých pulzů a frekvencí pro daný řídicí příkaz. Kódované řízení může být AM nebo FM a může být kombinováno v rozsahu zvukových frekvencí a směšováno se zvukovými a/nebo obrazovými signály, které se přenáší mezi domácím videotelefonem a vchodovou jednotkou.
Podobné nebo stejné kódované řídicí signály jsou generovány také centrální jednotkou nebo vchodovým panelem * to to · * to · · · · to to to to ♦ to · ···· • * to to to to to to to • •to toto·* toto ·· toto * pro řízení jednotlivých funkcí souvisejících s každým domácím videotelefonem, jako například vyzvánění, zapnutí monitoru, vyhlášení požárního poplachu, vyhlášení všeobecného poplachu, zapnutí/vypnutí osvětlení chodeb, zablokování výtahů a/nebo mnoho dalších kódovaných řídicích příkazů pro provádění služeb vrátného a/nebo ostrahy pro bytovou budovu nebo blok.
Obrazové signály generované televizní kamerou mohou být převáděny na diferenciální signály pro přenos prostřednictvím levných přenosových linek, jako například kroucenou dvoulinkou, a lze je zpracovávat na digitální obrazové signály nebo modulovat na nosnou frekvenci.
Obrazové a zvukové signály mohou být spolu s řídicími signály a poplachovými signály generovanými vchodovým panelem nebo centrální jednotkou a domácím videotelefonem převáděny na diferenciální signály nebo digitální signály a mohou být frekvenčně nebo amplitudově modulovány na nosnou frekvenci s frekvencí vyšší nebo nižší, než je frekvence obrazu, a přenášeny přenosovou linkou spojující domácí videotelefon s centrální jednotkou a/nebo vchodovou jednotkou. Obrazové signály mohou být komprimované signály a zvukové signály mohou být spolu s řídicími a poplachovými signály také komprimovány a směšovány s obrazovými signály, přednostně během zatemňování snímku.
Vchodová jednotka nebo centrální jednotka nebo domácí videotelefon mohou dále obsahovat nebo být připojeny k jednotce internetového rozhraní, která převádí obrazové signály, zvukové signály, datové, řídicí a poplachové signály na digitální signály pro přenos těchto digitálních signálů drátovou nebo bezdrátovou, vyhrazenou nebo veřejnou, • » ·*· k * · · • «·*· ······ • · ··*·*** ··· ···· ·· *· <t k digitální nebo analogovou telefonní nebo jinou komunikační sítí pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici. Jednotkou internetového rozhraní může být dobře známé PC s modemem a vybavené softwarem pro obrazovou, zvukovou a datovou komunikaci prostřednictvím internetu nebo se může jednat o dobře známé mikroprocesorové rozhraní s omezeným použitím, konkrétně navržené pro komunikaci s danou internetovou stanicí.
Při rozsáhlých instalacích ve velkých obytných domech, které vyžadují více než jednu linku pro přístup na internet, může být instalováno několik rozhraní a několik drátových nebo bezdrátových linek, nebo může být internetové rozhraní takové, že připojí množství domácích videotelefonů a/nebo vchodových panelů použitím širokopásmových drátových nebo bezdrátových, vyhrazených nebo veřejných linek pro současnou komunikaci mezi E-vrátnicí a více byty a/nebo vchody.
Dobře známé PC nebo mikroprocesorové rozhraní může být také vybaveno příslušenstvím pro záznam obrazu, zvuku a dat, pro zaznamenání všech návštěvníků spolu s daty a časy jejich návštěvy, současné zaznamenávání všech událostí, a pro uložení a bezpečné uchování zaznamenaných dat na dlouhou dobu. Digitální nebo analogový videorekordér a/nebo audiorekordér může být odděleně připojen ke vchodové jednotce nebo k centrální jednotce k zaznamenání všech návštěvníků a událostí, přičemž zaznamenaná data lze přehrát na obrazovce domácího videotelefonu nebo na vrátnici nebo bezpečnostní stanici prostřednictvím příkazu přehrání zadaného nájemníkem,' bezpečnostní službou, vrátným nebo E-vrátnicí.
Podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu mohou
být obrazové signály a zvukové signály spolu s datovými, poplachovými a řídicími signály obousměrně přenášeny levnou přenosovou linkou vedoucí mezi centrální jednotkou a domácím videotelefonem a prostřednictvím telefonních linek nebo jiných veřejných nebo vyhrazených komunikačních sítí mezi centrální jednotkou a E-vrátnicí, přičemž regulovaný proud může být veden do domácího videotelefonu stejnou levnou přenosovou linkou spojující centrální jednotku a domácí videotelefon, jak je popsáno v U.S. patentu 5 923 363.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže vysvětlen prostřednictvím konkrétních příkladů provedení znázorněných na výkresech, na kterých představuje obr. 1 blokové schéma systému domácího videotelefonu s připojením k internetu podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu obr obr obr blokové schéma systému domácího videotelefonu zobrazeného na obr. 1, ve kterém je domácí videotelefon napájen prostřednictvím informační přenosové linky blokové schéma systému s více domácími videotelefony, jedním vchodovým panelem a s připojením k internetu podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu blokové schéma systému s více domácími videotelefony, zobrazeného na obr. 3, kterém obr.
obr.
obr.
obr.
obr.
obr.
jsou domácí videotelefony napájeny prostřednictvím informačních přenosových linek blokové schéma systému s více domácími videotelefony a více vchodovými panely, vrátnicí a bezpečnostní službou a s připojením k internetu podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu blokové schéma systému s více domácími videotelefony zobrazeného na obr. 5, ve kterém jsou domácí videotelefony napájeny prostřednictvím informačních přenosových linek blokové schéma videotelefony, vrátnicemi a systému s více domácími více vchodovými panely, bezpečnostními službami a vícenásobným připojením k jednotce internetového rozhraní podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu blokové schéma systému s více domácími videotelefony zobrazeného na obr. 7, ve kterém jsou domácí videotelefony napájeny prostřednictvím informačních přenosových linek a ve kterém více jednotek internetového rozhraní poskytuje vícenásobná připojení k internetu blokové schéma elektrického obvodu domácího videotelefonu přístroje zobrazeného na obr. 2, 4, 6 a 8 blokové schéma elektrického obvodu zobrazující » · t fr · fc · · « » · V t · 4 » · ·»· • · ·»«*«·» ···· »··· *· · t« * vchodový panel s maticí přepínačů spolu s příkazovými a řídicími obvody a jejich připojením k jednotce internetového rozhraní, podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 zobrazuje zařízení pro připojení systému s jedním domácím videotelefonem k E-vrátnici přes internet jako upřednostňované provedení při použití tohoto vynálezu v systému domácího videotelefonu. Informační signál v následujícím popisu se může sestávat pouze ze zvukových signálů nebo obrazových signálů, nebo kombinace zvukového signálu, obrazového signálu, poplachových, datových a kódových signálů, které se přenáší mezi vchodovým panelem, vrátnici nebo bezpečnostní službou a domácím videotelefonem, a/nebo mezi E-vrátnicí a vchodovým panelem, vrátnicí nebo bezpečnostní službou, a/nebo mezi E-vrátnicí a domácím videotelefonem souběžně s vchodovým panelem, vrátnicí nebo bezpečnostní službou. Obrazový signál v následujícím popisu může být obrazovou částí složeného videosignálu nebo složeným videosignálem nebo digitálním obrazovým signálem. Zvukové signály v následujícím popisu mohou být analogové nebo digitální signály, přičemž obrazové signály a/nebo zvukové signály a/nebo datové signály mohou být komprimované signály.
S odkazem na obr. 1 zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k vrátnici přes internet zahrnuje vchodový panel 70, který obsahuje televizní kameru 71, mikrofon 73, reproduktor 74, zobrazovací monitor 75 a • · • · · ·· ···· ·« « # · * * • ♦ » · ·«· • · · » «· ·· 9 ovládací tlačítka {není zobrazeno) pro vysílání a příjem informačního signálu, příkazový senzor 50 a selektor S1/S2 pro příjem a vysílání informačních signálů vchodovým panelem 70, přenosovou linku 16 pro přenos signálů mezi domácím videotelefonem 40 a příkazovým senzorem 50 a pro přenos informačních signálů mezi příkazovým senzorem 50 prostřednictvím selektoru 51/52 a vchodového panelu 70. Domácí videotelefon 40 má obvod 44 zobrazovacího monitoru pro zobrazování obrazu a telefonní obvod 45 pro příjem a generování informačních signálů.
Domácí videotelefon 40 dále obsahuje datový/poplachový vstup pro zpracování dat a poplachových signálů a video vstup pro příjem obrazových signálů a pro přenos přijatých dat, poplachových signálů a obrazových signálů přenosovou linkou 16. Příkazový senzor 50 extrahuje a dekóduje příkazy a řídicí signály přenášené přenosovou linkou 16 a zavádí příkaz výběru signálu do selektoru S1/S2 prostřednictvím příkazové linky 17 a do internetového rozhraní 110 prostřednictvím příkazové linky 17A.
Selektor 51/52 lze obsluhovat pomocí příkazových signálů generovaných domácím videotelefonem 40 přes příkazový senzor 50 a příkazovou linku 17, nebo pomocí příkazu generovaného v E-vrátnici přes internetové rozhraní 110 a spojovací linku 18, nebo pomocí příkazu generovaného vchodovým panelem a přivedeného do selektoru S1/S2 select linkou SL. Selektor S1/S2 lze nastavit aby propojil vchodový panel 70 s domácím videotelefonem 40, jak je zobrazeno na obr. 1, nebo s internetovým rozhraním 110 přepnutím S1 do polohy B nebo jak s domácím videotelefonem 40, tak s internetovým rozhraním 110 přepnutím jak S1 tak S2 do polohy B.
*··· ···· • · · t · * t • · · t t · »·· « * · b · * ·· ·· ·· ·
Selektor S1/S2 lze dále nastavit aby připojil domácí videotelefon 40 k internetovému rozhraní 110 přepnutí S2 do polohy B. V takovém uspořádání lze E-vrátnici, domácí videotelefon 40 a/nebo vchodový panel 70 propojit v jakékoliv konfiguraci. Selektory 51 a S2 jsou zobrazeny jako dvojice mechanických přepínačů, ale S1 a S2 mohou být jakékoliv dobře známé elektronické analogové nebo digitální přepínače nebo matice přepínačů, které jsou široce dostupné v různých pouzdrech integrovaných obvodů.
Do internetového rozhraní 110 jsou zavedeny informační signály prostřednictvím spojovací linky 18, aktivuje se navázání spojení s E-vratnicí příkazovou linkou 17A a komunikuje se s vrátnicí síťovou linkou 19. Síťová linka 19 může být jakákoliv veřejná nebo vyhrazená telefonní linka, drátová, s optickými vlákny nebo bezdrátová. Může být dobře známou síťovou linkou jako například TCP/IP nebo ATM nebo Ethernet nebo se může jednat o komunikační linku přímo připojenou k poskytovateli síťového připojení k Internetu nebo na E-vrátnici.
E-vratnice 129, která bude nyní popsána, je obsazena lidskými nebo elektronickými operátory, kteří mají hlasové, obrazové, řídicí, poplachové a datové komunikační prostředky zahrnující běžné kódy, datové a informační signály přiměřené kódům, datovým a informačním signálům použitým v systému domácího videotelefonu.
Obr. 2 ukazuje systém domácího videotelefonu s jednou jednotkou domácího videotelefonu, identický se systémem na obr. 1 s výjimkou napájení 14, které je přidáno mezi přenosovou linku 16 a přenosovou linku 16A připojující ie /4co-7o^c r»*? ΛλΜ • · · · • · · · · • · * ··»» ··· ···· ·· ·· ·« · domácí videotelefon 40 k napájení 14. Přenosová linka 16A přenáší regulovaný proud k provozu domácího videotelefonu plus nabíjecí proud k nabíjení akumulátoru 49, který napájí obvod 44 televizního monitoru domácího videotelefonu 40A, který narozdíl od domácího videotelefonu 40 není připojen k napájení.
Napájení 14, nabíjení baterie a další detaily napájení domácího videotelefonu 4QA zde nejsou popsány, protože jsou úplně popsány v U.S. patentu 5 923 363.
Obr. 3 ukazuje zařízení pro připojení systému s více domácími videotelefony k E-vrátnici přes internet jako upřednostňované provedení zahrnující vchodový panel 70 s televizní kamerou 71, mikrofonem 73, reproduktorem 74, zobrazovacím monitorem 75 a ovládacími tlačítky (není zobrazeno) pro vysílání a příjem informačního signálu, příkazový senzor 60 a dva selektory S1 a S2 pro příjem a přenos informačních signálů do a z vchodového panelu 70, se selektory S1 a S2 a vchodovým panelem 70 zobrazenými jako část vchodové jednotky 120, množství přenosových linek 16 pro přenos informačních signálů mezi dvěma nebo více domácími videotelefony 40, zobrazenými jako 1, 2 a n a vícevstupovým příkazovým senzorem 60 a pro přenos informačních signálů mezi příkazovým senzorem 60 prostřednictvím selektorů S1 a S2 a vchodovým panelem 70. Každý domácí videotelefon 40 zahrnuje obvod 44 zobrazovacího monitoru pro zobrazení obrázků a telefonní obvod 45 pro příjem a generování informačních signálů.
Podobně jako domácí videotelefon 40 na obr. 1 každý domácí videotelefon dále obsahuje datový/poplachový vstup pro zpracování datových a poplachových signálů a obrazový
4C Γ7 ΗλγΛ Ift 9ΠΠΑ • · • · · • · ···*«··· • · · « · • · · ·· ·· • · · · • · »*»· • · * ·· · vstup pro příjem obrazových signálů a pro přenos přijatých datových, poplachových a obrazových signálů přenosovou linkou 16. Příkazový senzor 60 extrahuje a dekóduje poplachové, příkazové a řídicí signály přenášené přenosovými linkami 16 a zavádí příkaz výběru do selektoru S1 a S2 prostřednictvím příkazové linky 17 a do internetového rozhraní 110 prostřednictvím příkazové linky 17A. Ovšem protože více systémů může generovat velké množství poplachů, příkazů a řízení, může řídicí obvod 130 obsahovat mikroprocesor pro souběžné řízení více úloh podle dat zavedených z příkazového senzoru 60 řídicí/příkazovou linkou 17B.
Selektory S1 a S2 lze ovládat přes příkazový senzor 60 a příkazové linky 17, 17B a 17C pomocí příkazového signálu generovaného kterýmkoliv domácím videotelefonem 40, nebo přes internetové rozhraní 110 a spojovací linku 18 pomocí příkazu generovaného E-vrátnicí, nebo pomocí příkazu generovaného vchodovým panelem a zavedeného do selektorů 51 a S2 select linkou SL. Selektor S1 lze nastavit tak, aby propojil vchodový panel 70 s jedním z domácích videotelefonů 40, zatímco jiný domácí videotelefon 40 lze přes selektor S2 připojit na E-vrátnici přes internetové rozhraní 110. Vchodový panel 70 lze také připojit k internetovému rozhraní 110 prostřednictvím selektorů S1 a S2, nebo lze k internetovému rozhraní 110 připojit vchodový panel 70 spolu s jedním z domácích videotelefonů 40. Takové uspořádání zajišťuje plnou flexibilitu při připojování na E-vrátnici z vchodového panelu 70, kteréhokoliv domácího videotelefonu 40 nebo obojího, nebo zajišťuje oddělené komunikační linky, jednu mezi vchodovým panelem 70 a domácím videotelefonem 40 a druhou mezi domácím videotelefonem 40 a E-vrátnicí přes internetové rozhraní 110.
• · • · ···· • · · · • * ♦ · ···
Selektory S1 a 32 jsou na obr. 3 zobrazeny jako dvojice manuálních selektorových přepínačů, ale podobně jako S1 a S2 na obr. 1 a 2 mohou být selektory S1 a S2 na obr. 3 jakékoliv dobře známé elektronické analogové nebo digitální přepínače nebo matice přepínačů, které jsou široce dostupné v různých pouzdrech integrovaných obvodů.
Podobně jako u internetového rozhraní 110 na obr. 1 se na internetové rozhraní 110 na obr.3 přivádí informační signály přes spojovací linku 18 a přes příkazovou linku 17A se aktivuje připojení E-vrátnice a s E-vrátnicí se komunikuje přes síťovou linku 19. Síťová linka 19 může být veřejná nebo vyhrazená telefonní linka, drátová, s optickými vlákny nebo bezdrátová. Může se jednat o dobře známou síťovou linku jako například TCP/IP nebo ATM nebo Ethernet nebo se může jednat o komunikační linku přímo napojenou na síťového poskytovatele Internetu nebo na E-vrátnici.
E-vrátnice je podobně jako na obr. 1 obsazena lidskými nebo elektronickými operátory, kteří mají hlasové, obrazové, řídicí, poplachové a datové komunikační prostředky, zahrnující běžné kódy, datové a informační signály přiměřené kódům, datovým a informačním signálům použitým v systému domácího videotelefonu.
Obr. 4 ukazuje systém domácího videotelefonu s více domácími videotelefony 40A, identický se systémem zobrazeným na obr. 3, s výjimkou mnoha napájecích jednotek 14, které jsou přidány mezi přenosové linky 16 a 16A spojující domácí videotelefony 40A s napájecími jednotkami 14. Přenosovou linkou 16A se přenáší regulovaný proud k řízení domácího videotelefonu plus nabíjecí proud k nabíjení akumulátoru 49, • · » · · «··* • · · · · · * * · • · ·····♦· *··· ·»·« ·· >· 0 který napájí obvody 44 televizního monitoru domácího videotelefonu 40A, který narozdíl od domácího videotelefonu 40 není přímo připojen k napájení.
Napájecí jednotka 14, nabíjení akumulátorů a podrobnosti napájení domácích videotelefonů 40A jsou plně popsány v U.S. patentu 5 923 363.
Obr. 5 ukazuje zařízení pro připojení systému s více domácími videotelefony k E-vrátnici přes internet, jako upřednostňované provedení zahrnující více 1-n vchodových panelů 70, přičemž každý obsahuje televizní kameru 71, mikrofon 73, reproduktor 74, zobrazovací monitor 75 a ovládací tlačítka (není zobrazeno) pro vysílání a příjem informačního signálu. Toto zařízení má dále přepážku 8 vrátnice a bezpečnostní přepážku 9, přičemž každá má monitor 5 a telefonní jednotku 6 pro generování a příjem informačních signálů a řídicí jednotku 102 pro generování a příjem řídicích příkazů a příkazů výběru, příkazový senzor 60 a více selektorů SG, SC, Sl-1 - Sl-2, 51-n a S2, které jsou zkombinovány do matice selektorů SM pro příjem a vysílání informačních signálů do a z vchodových panelů 70, přepážky 8 vrátnice, bezpečnostní přepážky 9 a domácích videotelefonů 40 přes množství přenosových linek 16, 16-1, 16-2, 16-n, 16C, 16G a 18 a vícevstupový příkazový senzor 60 pro zachycování příkazových signálů z informačních signálů přenášených senzorem 60. Každý domácí videotelefon 40 obsahuje obvod 44 zobrazovacího monitoru pro zobrazování obrazu a telefonní obvod 45 pro příjem a generování informačních signálů a podobně domácímu videotelefonu 40 na obr. 1 nebo obr. 3, přičemž každý domácí videotelefon dále obsahuje datový/poplachový vstup pro zpracování datových a poplachových signálů a obrazový vstup pro příjem obrazových signálů a pro přenos přijatých dat, poplachových a obrazových signálů příslušnou přenosovou linkou 16. Příkazový senzor 60 extrahuje a dekóduje poplachové, příkazové a řídicí signály přenášené přenosovými linkami 16 a zavádí signál příkazu výběru do hlavní řídicí jednotky 101 a na internetové rozhraní 110 prostřednictvím příkazových linek 17A. Hlavní řídicí jednotka 101 ovládá a řídí řídicí obvody 102 přepážky 8 vrátnice, bezpečnostní přepážky 9 a matice selektorů SM souběžně select linkou 101A, podle dat přicházejících řídicí/příkazovou linkou 17B z příkazového senzoru 60.
Každý ze selektorů Sl-1 až Sl-n lze ovládat pomocí příkazového signálu generovaného kterýmkoliv domácím videotelefonem 40 přes příkazový senzor 60 a příkazové linky 17B nebo pomocí příkazu generovaného E-vrátnicí přes internetové rozhraní 110 a spojovací linku 18, nebo pomocí příkazu generovaného vchodovým panelem a přivedeného do selektorů Sl-1 a Sl-n select linkami SL. Selektory Sl-1 a Sl-n lze ovládat, aby propojily každý příslušný vchodový panel 70 s jedním domácím videotelefonem 40, zatímco jiný domácí videotelefon 40 lze prostřednictvím selektorů SG, SC a S2 připojit k přepážce 8 vrátnice, bezpečnostní přepážce 9 a na E-vrátnici přes internetové rozhraní 110. Je také možné připojit vchodový panel 70 nebo přepážku 8 vrátnice nebo bezpečnostní přepážku 2 k internetovému rozhraní prostřednictvím selektorů SC nebo SG nebo Sl-1 nebo Sl-n a S2 nebo připojit vchodový panel 70 nebo přepážku 8 vrátnice nebo bezpečnostní přepážku 9 spolu s jedním domácím videotelefonem 40 k internetovému rozhraní 110 Takové uspořádání umožňuje plnou flexibilitu při připojování na E-vrátnici z kteréhokoliv vchodového panelu 70, přepážky vrátnice a/nebo bezpečnostní přepážky a kteréhokoliv
• ·!»* • · ·· · domácího videotelefonu 40 jednotlivě nebo složené, nebo poskytnutí oddělených komunikačních linek, jedna mezi vchodovým panelem 70 a domácím videotelefonem 40 a další prostřednictvím internetového rozhraní 110 mezi přepážkou 8 vrátnice, bezpečnostní přepážkou 9 a E-vrátnicí.
Selektory SG, SC, Sl-1 - 51-n a S2 jsou zobrazeny na obr. 5 jako manuální selektorové přepínače, ale podobně jako S1 a 52 na obr. 3 mohou být selektory na obr. 5 jakákoliv dobře známá relé nebo elektronické analogové nebo digitální přepínače nebo matice přepínačů, které jsou široce dostupné v různých pouzdrech integrovaných obvodů.
Podobně jako internetové rozhraní 110 na obr. 1 a obr. 3 se na internetové rozhraní 110 na obr. 5 přivádí informační signály prostřednictvím spojovací linky 18 a spojení s E-vrátnicí se aktivuje přes příkazovou linku 17A a s E-vrátnicí se komunikuje síťovou linkou 19. Síťová linka 19 může být jakákoliv veřejná nebo vyhrazená telefonní linka, pevná, s optickými vlákny nebo bezdrátová. Může to být dobře známá síťová linka jako například TCP/IP nebo ATM nebo Ethernet, nebo se může jednat o komunikační linku, linku přímo připojenou na síťového poskytovatele internetu nebo na E-vrátnici.
E-vrátnice, jak bylo vysvětleno výše, je vybavena lidskými nebo elektronickými operátory, kteří mají hlasové, obrazové, řídicí, poplachové a datové komunikační prostředky zahrnující běžné kódy, datové a informační signály přiměřené kódům, datovým a informačním signálům použitým v systému domácího videotelefonu.
Obr. 6 ukazuje systém domácího videotelefonu s více • · ft *··· ·«·· ·· ·· domácími videotelefony 40A, identický se systémem na obr. 5, s výjimkou mnoha napájecích jednotek 14, které jsou přidány mezi přenosové linky 16 a 16A spojující domácí videotelefony 40A s napájecími jednotkami 14. Přenosovou linkou 16A se přenáší regulovaný proud k řízení domácího videotelefonu plus nabíjecí proud k nabíjení akumulátoru 49, který napájí obvody 44 televizního monitoru domácího videotelefonu 40A, který narozdíl od domácího videotelefonu 40 není přímo připojen k napájení. Napájecí jednotky 14 jsou identické s napájecími jednotkami na obr. 2 a obr. 4 a napájí se energií dodávanou hlavní napájecí jednotkou 2·
Obr. 7 ukazuje systém domácího videotelefonu s mnoha domácími videotelefony 40A a mnoha vchodovými panely 70, identický se systémem na obr. 5 s výjimkou n selektorů 52-1 až S2-n, které jsou přidány k rozšířené matici selektorů SM-X a přidání n přenosových linek 18-1 až 18-n pro připojení selektorů S2-1 až S2-n k jednotce internetového rozhraní 110. Tímto rozšířeným uspořádáním může internetové rozhraní současně obsluhovat až n spojení s E-vrátnicí prostřednictvím širokopásové síťové linky 19W, která poskytuje obousměrný multiplexovaný přenos mnoha informačních signálů. Na druhou stranu, obr. 8 ukazuje systém domácího videotelefonu podobný systému na obr. 7 s výjimkou množství n jednotek internetového rozhraní 110, přičemž do každé z nich je zaveden samostatný informační signál spojovací linkou 18-1 až 18-n a každé internetové rozhraní je samostatně propojeno s E-vrátnicí síťovou linkou 19. Množství E-vrátnic je identické s E-vrátnicí popsanou na obr. 3 a obr. 5. Domácí videotelefony 40A na obr, 8 se napájí přes přenosové linky ISA napájecí jednotkou 14, která je identická s napájecí jednotkou 14 na obr. 4 a obr. 6. Je ovšem zřejmé, že místo domácího • · » · * * « ··»· · * · · · ·· ··» ···· ·· ·· · videotelefonu 40A zobrazeného na obr. 8 lze použít domácí videotelefony 40 zobrazené na obr. 7 nebo lze nahradit domácí videotelefony 40 z obr. 7 domácími videotelefony 40A a napájecími jednotkami 14. Je také zřejmé, že lze kombinovat domácí videotelefony 40 a domácí videotelefony 40A v kterémkoliv ze systémů zobrazených na obr. 3, 4, 5, 6, 7 a 8. Je také zřejmé, že množství n internetových rozhraní 110, z nichž každé propojuje jeden domácí videotelefon 40 nebo 40A s E-vrátnicí prostřednictvím síťové linky 19 lze kombinovat s množstvím n internetových rozhraní 110, z nichž každé propojuje více domácích videotelefonů 40 a/nebo 40A a/nebo vchodových panelů a/nebo vrátnic a/nebo bezpečnostních přepážek na E-vrátnici prostřednictvím širokopásmové síťové linky 19W.
Jak je zobrazeno na obr. 9, domácí videotelefon 40A je připojen k přenosové lince ISA přes obvod 49C směšovače/separátoru stejnosměrného signálu pro oddělování stejnosměrné složky z přijatých signálů. Oddělovací obvod 49C obsahuje dobře známý vazební kondenzátor pro spojování signálů a blokování stejnosměrné složky z obvodů zpracování signálu a dobře známé VF filtry pro odstranění signálů ze stejnosměrné složky. Obvod směšovače/separátoru může obsahovat převaděče signálu pro získání informačních signálů z DC a VF zádrží pro odstranění informačních signálů z DC linky. Filtrovaná DC linka se napájí obvodem 49C směšovače/separátoru do obvodu 49B řízení proudu. Obvod 49B řízení proudu zajišťuje, že telefonní obvody 45 jsou napájeny řízeným proudem přes svorku 48 a dobijecím proudem pro nabíjení Ni-Cd nebo jiného akumulátoru 49 obvodem 49A řízení akumulátoru. Obvod řízení baterie dále využívá přepínače pro připojení baterie k obvodu domácího videotelefonu přes svorku 48A pro provoz monitoru.
οιίλλ * » V V φ • · · · ♦ · · * · · · « · ··♦· ·»·* ti • · · * • * ···· ♦ · · ·♦ ·
Podrobnosti regulovaného napájení a použití akumulátoru jsou plně popsány v U.S. patentu 5 923 363. Naproti tomu domácí videotelefon 40 se napájí přímo ze zdroje připojeného ke svorkám 48 a 48A a ne regulovaným proudem přes svou přenosovou linku 16, a tudíž se v domácím videotelefonu 40 nepoužívá obvod 4 9B řízení proudu, obvod 49A řízení akumulátoru a část separátoru/směšovače 49C oddělující stejnosměrnou složku a baterie 49.
Telefonní obvod 45 domácích videotelefonů 40 nebo 40A obsahuje obvod 34 nastavení kódu pro nastavení řídicích a příkazových kódů jako například otevření zámku dveří nebo přivolání výtahu do daného patra nebo vypnutí nebo zapnutí světel a/nebo kód pro řízení selektorů Sl, S2, Sl-1 až S2-n v tomto pořadí na obr. 1 až obr. 8 nebo pro zavolání na E-vrátnici. Poplachové kontakty 35 telefonního obvodu 45 zobrazené na obr. 9 nastaví kód poplachového příkazu při manuální aktivaci nebo prostřednictvím periferních při automatické aktivaci poplachových nástrojů jako například poplašného zařízení. Telefonní obvod 45 má také generátor 33 kódového signálu, který generuje kontrolní a kódové signály, jako například dobře známé frekvence volacího tónu používané v telefonních sítích nebo dobře známé sériové signály RS422 nebo RS232 a zavádí kódované řídicí signály obsahující duální tónové frekvence nebo sériové signály do signálového procesoru/směšovače 32 pro smísení kódovaných řídicích signálů se zvukovým signálem a/nebo s obrazovým signálem přiváděným na svorku 46 a/nebo s datovým signálem přiváděným na svorku 47 a přivádí smísené signály na přenosovou linku 16 prostřednictvím obvodu 49C směšovače/separátoru stejnosměrného signálu. Obvod 49C směšovače/separátoru stejnosměrného signálu zavádí smísené zvukové signály prostřednictvím dobře známého vázaného /4AOWul£ 4 0 7 » · • toto to * • to·· to·** to • to » to • · ·· to ·· • · · to •to ·«··· • · to toto · kapacitoru nebo převaděče signálu. Pro přivádění smíšeného signálu na přenosovou linku ISA, nebo na přenosovou linku 16 lze také použít dobře známé obvody tranzistorového/oddělovacího zesilovače.
Generátor 33 kódového signálu telefonního obvodu 45 může obsahovat generátor digitálních pulzů pro přenos digitálního pulzního signálu odpovídajícího vybranému kódu, v jehož případě může směšovač 32 signálového procesoru generovat pulzní signály pro směšování digitálních pulzů se zvukovými signály a pro zavádění smíšených zvukových signálů na přenosovou linku 16 nebo 16A prostřednictvím směšovače/separátoru 49C stejnosměrného signálu. Telefonní obvod 45 také obsahuje zesilovač 36 mikrofonu zapojený mezi mikrofonem 36A a směšovačem 32, extraktor 38 signálu, zesilovač 39 reproduktoru připojený k reproduktoru 39A, kódový dekodér 41 připojený k funkčnímu driveru 42 a extraktor a demodulátor 43 obrazového signálu, jejichž funkce budou vysvětleny dále.
Jak je zobrazeno na obr. 10, vchodový panel 70 obsahuje obvod 72A nastavení a generování kódu pro nastavení řídicích kódů a generování řídicích signálů podobných kódům generovaným obvodem 34 nastavení kódů a obvodem 33 generování kódového signálu na obr. 9 jako například aktivace zvonku nebo otevření zámku dveří nebo přivolání výtahu do daného patra nebo zapnutí/vypnutí světel, tlačítka 72 volání pro adresaci domácího videotelefonu daného bytu, obvod 72B poplachu a programových příkazů a paměť příkazů pro nastavení poplachu a jiných příkazových kódů, které lze aktivovat manuálně nebo automaticky periferním poplašným nástrojem jako například poplašným zařízením a tlačítko volání E-vrátnice pro spojení s E-vrátnicí. Obvod 72A upbtujA Λ? 4 0ΤΟΛΛΛ
ZJ “ ·«♦····» » ··*· * · ···»· 9 ···· MM Ifc «ο 90 · nastavení a generování kódového signálu může obsahovat duální tónový volič pro generování dobře známých frekvencí volacího tónu používaných v telefonních sítích, nebo integrovaný obvod pro generování sériových signálů jako například RS422 nebo RS232 nebo IP síťové signály jako se používají například v TCP/IP, Ethernetu nebo ATM síti. Kódované řídicí signály obsahují jednu nebo skupinu duálních tónových frekvencí nebo se sériové signály zavádí z obvodu 72A nastavení a generování signálu do obvodu 73B signálového procesoru/směšovače zvukového signálu pro směšování kódovaných řídicích signálů s zvukové signály a pro zavádění signálů na přenosovou linku 16E a do selektoru S1.
Kód pro volání a spojení s E-vrátnicí může obsahovat dobře známá telefonní čísla pro volání a spojení s E-vrátnicí prostřednictvím veřejných telefonních linek nebo veřejných linek ISDN, nebo může být IP kódem pro adresování E-vrátnice přes síťového poskytovatele, jako je například Internet. Kód pro volání a spojení s vrátnicí může být kombinací telefonního čísla a IP kódu a může obsahovat heslo, jako se například používá v osobních počítačích a internetové komunikaci. Jak bude vysvětleno, obvod 34 nastavování kódu na obr. 9 a obvod 72A nastavování kódu na obr. 10 nepotřebují přenášet výsledný spojovací hovor pro spojení E-vrátnice, jako když se například spojovací hovor generuje jednotkou 110 internetového rozhraní na základě kódu volání E-vrátnice nastaveného obvody 34 nebo 72A nastavení kódu.
Generátor 72A kódového signálu zobrazený na obr. 10 může obsahovat generátor digitálních pulzů pro vysílání digitálních pulzních signálů odpovídajících vybranému kódu, přičemž v tomto případě směšovač 73B procesoru zvukového • · · • ··· ···· signálu může generovat pulzní signály pro směšování pulzních signálů se zvukovými signály a pro zavádění smíšeného zvukového signálu na přenosovou linku 16E.
Procesor 38 oddělení signálu obvodu 45 zobrazeného na obr. 9 odděluje zvukový signál od informačních signálů a obvod 41 dekódování kódu dekóduje řídicí kódy zaváděné ze signálového oddělovače/procesoru 38 a zavádí dekódovaný kódový signál na funkční driver 42, který řídí volací zvonek a zapíná obvod 44 monitoru, nebo vypíná a zapíná světla nebo aktivuje alarm. Kódový dekodér 41 obsahuje dekodér duálního tónového nebo sériového signálu jako integrovaný obvod pro dekódování dobře známých frekvencí oznamovacího tónu používaných v telefonních sítích nebo obsahu sériových signálů a zavádí dekódované řídicí signály na funkční driver 42. Funkční driver 42 obsahuje elektronická spínací/ovládací zařízení jako například tranzistory nebo multiplexorové integrované obvody nebo relé nebo světelné vazební členy nebo jiná dobře známá spínací/ovládací zařízení.
Signálový extraktor/procesor 38 odděluje zvukový signál od informačních signálů použitím dobře známých dolnopropustných filtrů pro oddělení zvukových signálů s nízkou frekvencí od informačních signálů přiváděných linkou 16D informačního signálu. Oddělené zvukové signály se přivádí do zesilovače 39 reproduktoru a do reproduktoru 39A. Mikrofon 36A, zesilovač 36 mikrofonu, reproduktor 39A a zesilovač 39 reproduktoru používají dobře známé elektroakustické součásti pro zesilování přijatých zvukových signálů a zvukových signálů z mikrofonu. Zesilovač .36 mikrofonu přivádí signály z mikrofonu do signálového procesoru/směšovače 32 pro přivedení smíšených zvukových a mikrofonových signálů informační linkou 16D do í4fi P7 Hnr\ 1 ft 9fVM * · · • ··· • ··· ··«« ·· ·· • · ta · separátoru/směšovače 49C stejnosměrného signálu pro přivádění smíšeného zvukového a mikrofonového signálu na přenosovou linku 16 nebo na přenosovou linku 16A.
Pokud jsou řídicí signály, které generuje generátor 33 kódového signálu obvodu 45 zobrazeného na obr. 9, nebo obvod 72A generování a nastavování kódovaného signálu na obr. 10, sériové signály nebo digitální signály nebo pulzní signály, použije se v kódovém dekodéru 41 zobrazeném na obr. 9 a kódovém dekodéru 76 zobrazeném na obr. 10 dobře známý filtr pásmová propust pro oddělení digitálního signálu nebo pulzních signálů a digitální dekodér pro dekódování kódovaných signálů.
Z předchozího popisu je zřejmé, že obousměrné zvukové signály generované vchodovými panely 70 zobrazenými na obr. 10 a zvukové signály generované domácími videotelefony 40 a 4QA se mohou šířit spolu s obousměrnými řídicími signály a poplachovými signály mezi vchodovým panelem a domácím videotelefonem prostřednictvím přenosové linky 16 a/nebo 16A, která přenáší regulovaný proud, který řídí telefonní obvody 45 domácího videotelefonu 40A a nabíjecí proud, kterým se nabíjí akumulátor 49 pro napájení obvodu 44 monitoru domácího videotelefonu 40 nebo 40A bez rušení informačních signálů náhodným odběrem proudu a/nebo rázovými vlnami proudu způsobenými náhodným spuštěním monitoru.
Jak je zobrazeno na obr. 10, dobře známá televizní kamera 71 přivádí složené obrazové signály do směšovače 71A obrazových signálů. Směšovací obvod obrazových signálů používá dobře známý integrovaný obvod frekvenčního modulátoru k namodulování složených obrazových signálů na nosnou frekvenci, která udržuje spodní hranici frekvenčního
87246 Í168724S CZ.docI 18.3.2004 v « « · · w WWW • » ·*« · · · · • · · · · Φ « * · ··* • · · · · « * · · «··· ··«· ·· «· ·* ♦ pásma modulovaných obrazových signálů nad horní hranicí frekvenčního pásma zvukových signálů, což umožňuje přivedení obrazových signálů na společnou přenosovou linku 16E používanou pro přenos zvukových signálů, aniž by tyto zvukové signály byly rušeny. V upřednostňovaném provedení může směšovač 71A obrazových signálů dále obsahovat dobře známý integrovaný obvod konvertoru diferenciálních signálů pro převod modulovaných obrazových signálů na diferenciální signály a přivedení diferenciálních signálů na přenosovou linku 16E a na informační přenosovou linku 16 prostřednictvím selektoru S1 a napájecí jednotky 14, nebo může směšovač 71A obrazových signálů obsahovat dobře známý kompresní obvod pro digitalizaci a kompresi obrazových signálů a přivedení dobře známých komprimovaných obrazových signálů přenosovou linkou 16E na informační přenosovou linku 16 selektořem S1.
Obvod 43 extrakce a demodulace obrazového signálu telefonního obvodu 45 zobrazený na obr. 9 extrahuje frekvenčně modulované obrazové signály nebo diferenciální signály nebo komprimované obrazové z linky 16D použitím dobře známého filtru pásmová propust a demoduluje extrahované obrazové signály použitím dobře známých integrovaných obvodů a dalších periferních součástí k přivádění demodulovaného obrazového signálu na obvody 44 zobrazovací jednotky, aby se na obrazovce obvodu 44 televizního monitoru zobrazil obraz návštěvníka u vchodu. Obvod televizního monitoru se aktivuje prostřednictvím obvodu 42 funkčního driveru na základě příkazu z kódového dekodéru 41.
Z předchozího popisu je také zřejmé, že informační signály složené z obrazového a zvukového signálu, řídicích
87246 (1687246_CZ.doc) 18.3.2004 • « ♦ ·*·♦ • t » « » • · * · ····· • · » · · · · ·· ·« *· « signálů a poplachových signálů se přenáší z vchodového panelu a/nebo vchodové jednotky společnou přenosovou linkou na domácí videotelefon.
Obvod 32 signálového směšovače na obr. 9 obsahuje podobné obvody zpracování obrazových signálů jako výše popsaný směšovač 71A obrazového signálu na obr. 10, stejně jako obvod zpracování digitálních datových signálů směšovače 73B signálů na obr. 10, čímž se jakékoliv obrazové a datové signály přivedené na svorky 46 a 47 v tomto pořadí na obr. 9 zpracovávají, směšují a přivádí na přenosovou linku 16 nebo 16A prostřednictvím oddělovače 49C stejnosměrné složky a přenosovou linkou 16D.
Extraktor 77 obrazu, dat a zvuku z vchodového panelu přivádí extrahované dekódované obrazové signály na TV/datový zobrazovací obvod 75 na obr. 10 stejným způsobem, jako extraktor, demodulátor a procesor 43 obrazového signálu přivádí obrazové signály na televizní monitor 44.
Řadič 102 přepážky 8 vrátnice a řadič 102 bezpečnostní přepážky 9, zobrazený na obr. 5 až obr. 8 může přijímat řídicí data z nadřazeného řadiče 101 a matice selektorů SM a vysílat základní řídicí a select signály selektorů řadiči 101 a matici selektorů SM nebo SM-X. Signál přiváděný z matice selektorů SM nebo SM-X na řadič 101 nebo řadič 102 obsahuje spínací nebo přepínací data, která poskytují ostraze a vrátnému informace o návštěvnících, volajících a alarmu.
Telefonní obvody 6 na přepážce 8 vrátnice a bezpečnostní přepážce 9 jsou stejné, jako telefonní obvody 45 domácího videotelefonu 40 nebo 4 0A na obr. 9, zatímco
87246 (1687246_CZ.doc) 18.3.2004 * · * · fc ♦ t · · ··»· • · · · ·* ♦· · obvody 5 monitoru mohou být podobné obvodu 44 televizního monitoru zobrazeného také na obr. 9, nebo jakémukoliv jinému obvodu televizního monitoru. Na přepážce £ vrátnice nebo bezpečnostní přepážce 9 je tedy možné přijímat a vysílat zvukové, obrazové, řídicí, datové nebo poplachové signály z a na kterýkoliv domácí videotelefon 40 nebo 40A a/nebo z a na kterýkoliv vchodový panel 70 a/nebo z a na E-vrátnici prostřednictvím internetového rozhraní 110. Takové uspořádání umožňuje vrátnému nebo ostraze úplnou flexibilitu při komunikaci s každým nájemníkem nebo návštěvníkem, nebo v případě nouze vstupovat do hovorů návštěvníka s nájemníkem a/nebo komunikovat s E-vrátnicí, přímo nebo spolu s kterýmkoliv nájemníkem nebo návštěvníkem nebo oběma.
Nadřazený řídicí obvod nebo řadič 101 na obr. 5 až obr. 8 a řadič 130 na obr. 3, obr. 4 a obr. 10 přijímají řídicí a příkazové signály z příkazových senzorů 60. Příkazový senzor 60 obsahuje extraktor/dekodér příkazového kódu a komunikační obvod 60A příkazového driveru, který obsahuje vstupy 1,2 až n, přičemž každý je připojen na jednu z přenosových linek 16 1,2 -n pro příjem informačních signálů. Extrakční/dekodérová část obvodu může obsahovat množství n obvodů, z nichž každý obsahuje signálový extraktor/procesor a dekodér kódu podobný signálovému extraktoru 38 a kódovém dekodéru 41 na obr. 9. Aby se snížilo množství signálových extraktorů/procesorů a obvodů dekodéru, lze linky 16 připojit k jednomu obvodu signálového extraktoru skenovacím obvodem, který postupně skenuje jednotlivé přenosové linky v souvislé uzavřené smyčce a postupně přivádí informační signály na vstup jednosignálového obvodu extraktoru procesor, který je podobný obvodu 38 na obr. 9, nebo lze daný počet linek 16 skenovat jednotlivě daným počtem n skenerů a každý výstup skeneru přivádí informační signál na n obvodů signálového
87246 (1687246_CZ.doc) 18.3.2004 • * • « · fc • 4 · ···· · ·····> «»♦« *··· ·· ·· ·· · extraktoru/procesoru, přičemž každý je podobný obvodu 38 na obr. 9 pro výstup extrahovaných signálů.
Extrahované signály se přivádí na kódový dekodér podobný kódovému dekodéru 41 na obr. 9 a dekódovaný kód se přivádí na příkazový senzor nadřazenému řadiči 101 nebo řadiči 130 na obr. 3 až obr. 8 a obr. 10 příkazovou linkou 17B a na selektor Sl nebo S10 matice selektorů SM nebo SM-X na obr. 1 až obr. 8 a obr. 10 select linkou 17 E-vrátnice. Nadřazený řadič 101 nebo řadič 130 přivádí dané příkazy na vchodový panel, jako například příkazy zapnutí světel, aktivace digitálních dat, zvukového nebo obrazového záznamníku 140 nebo zpětného volání vrátného nebo ostrahy, nebo aktivace obou funkcí systému. Příkazová linka 17B prostřednictvím řadičů 130 nebo 101 a prostřednictvím select linky 1Q1A nebo 17C nebo přímo na selektor Sl nebo S10 nebo SM nebo SM-X přivádí souběžně příkaz pro připojení selektorů Sl, S10 nebo SC nebo SG, podle přijatého příkazu, na domácí videotelefon 40 nebo 40A, který generuje spojovací příkaz. Spojovací příkaz k propojení domácího videotelefonu 40 nebo £0A na E-vrátnici se přivádí z příkazového senzoru 60 select linkou 17 E-vrátnice na selektor S2 nebo na selektory S2-1 až S2-n a prostřednictvím příkazové linky 17A na jednotku 110 internetového rozhraní.
zobrazeno na obr. 10
poplachu, dat, zvuku
podobné signálovému
signálů, signálovému
£1 a extraktoru,
signálů v telefonním
110A jednotky 110
a videa, který obsahuje obvody směšovači 32, generátoru 33 kódových extraktoru 38, kódovému dekodéru demodulátoru a procesoru 43 obrazovýc obvodu £5, a tudíž může obvod internetového rozhraní extrahovat, směšovat, dekódovat a
87246 (1687246_CZ.doc) 18.3.2004 • · » • »· · kódovat zvukové, obrazové, poplachové, řídicí a datové obousměrné signály pro komunikaci obousměrných informačních signálů selektorem S2 a spojovací linkou 18 stejným způsobem jako komunikují obousměrně domácí videotelefony 40 nebo 40A a/nebo vchodové panely 70 nebo přepážka vrátnice nebo bezpečnostní přepážka 9. Extraktor/dekodér 110A poplachových, datových, zvukových a obrazových signálů také přijímá a vysílá intranetovou linkou 110B zvukové, obrazové, poplachové, řídicí a datové signály, které jsou podobné vstupním signálům přiváděným do signálového procesoru nebo směšovače 32 na obr. 9 a podobné výstupním signálům přiváděným ze signálového extraktoru 38 a extraktoru, demodulátoru a procesoru 43 obrazových signálů na obr. 9.
Internetový/síťový komunikátor
110C připojený k intranetové lince 110B může být dobře známé PC, přenosné PC, palm PC nebo uživatelsky programovaný internetový/síťový komunikátor, uzpůsobený k příjmu kódovaného řídicího signálu příkazovou linkou 17A nebo prostřednictvím extraktoru a dekodéru 110A poplachových, datových, zvukových a obrazových signálů a ke zpracování zvukových, obrazových, datových, poplachových a řídicích signálů na rozhraní a ke generování signálu volání spojení na E-vrátnici síťovou linkou 19. V závislosti na šířce pásma síťové linky 19 a rychlostních možnostech PC nebo uživatelsky programovaného internetového/síťového komunikátoru 110C, může internetové rozhraní 110 dále obsahovat n obvodů 110A extraktoru/dekodéru poplachových, datových, zvukových a obrazových signálů ke zpracování jednoho nebo více souběžných hovorů na E-vrátnici na jednu nebo více E-vrátnic paralelním přenosem hlasových (zvukových), obrazových, datových, poplachových a řídicích signálů jednoho nebo více domácích videotelefonů a/nebo vchodových panelů a/nebo
87246 (1687246_CZ.doc) 18.3.2004
- dl • « • · « · ··Μ «··· » · · · ♦ * · · ·· • · · • ·· · vrátnic a bezpečnostních přepážek systému domácích videotelefonů.
Protože reproduktor 39A a mikrofon 36A na obr. 9 a reproduktor 74 a mikrofon 73 na obr. 10 lze uzavřít do mikrotelefonu, který se používá u telefonů, a protože tlačítka nastavení kódu v kódovacím obvodu 34 na obr. 9 a telefonní tlačítka 72 na obr. 10 mohou být dotyková tlačítka na obrazovce 44 nebo 75 na obr. 10, je zřejmé, že způsob a zařízení pro zapojení systému domácího videotelefonu podle tohoto vynálezu nabízí výhodnost a jednoduchost volání na E-vrátnici stiskem jediného tlačítka na dotykové obrazovce domácího videotelefonu a jednoduchou hlasovou komunikaci s E-vrátnicí použitím mikrotelefonu domácího telefonu.
Jedna nebo více E-vrátnic 129 zobrazených na obr. 1 až obr. 8 a na obr. 10 jsou připojeny na síťovou linku 19 nebo 19W přes komunikační síť 119, která může být vyhrazenou sítí nebo dobře známou sítí veřejného poskytovatele jako například ISDN nebo Internet nebo veřejná telefonní síť.
Operátoři na E-vrátnici mohou být vybaveni mikrotelefony nebo sluchátky s mikrofonem pro hlasovou komunikaci s návštěvníky, kteří volají nájemníky prostřednictvím vchodového panelu 70 budovy, nebo přímo s nájemníky prostřednictvím domácího videotelefonu 40 nebo 40A uvnitř bytu, nebo s vrátným nebo ostrahou, nebo kombinovaně s návštěvníkem, nájemníkem a/nebo vrátným a ostrahou.
E-vrátnice může být dále vybavena obrazovkami pro sledování návštěvníků a/nebo digitálním video a audiorekordérem nebo VCR pro záznam obrazů a/nebo hlasové
87246 (1687246_CZ.doc) 18.3,2004
-32- ΐ ’ · · · * »»·» • · · · · ««*«··· • · ·····»· »·· ···« ·· ·· ·» · komunikace s návštěvníky a v případech, že videokamera přiřazená a zapojená v domácím videotelefonu 40 nebo 40A je aktivní, tak mohou zaznamenávat obraz a/nebo komunikaci z bytu.
Protože data a informace týkající se nájemníků, umístění systému a další informace lze uložit v paměťových obvodech jako například data uložená v příkazové paměti 72C zobrazené na obr. 10, lze informace a data přenést na E-vrátnici automaticky a na obrazovce před operátorem E-vrátnice lze zobrazit všechny nezbytné informace jako například jméno volajícího, adresa nebo i číslo kreditní karty volajícího, jestliže je toto číslo uloženo v systému. Operátor E-vrátnice proto může provádět mnoho úkolů, včetně odpovídání návštěvníkům nebo vyřizovat určité specificky přesměrované hovory návštěvníků určitým nájemníkům v budově.
Operátor E-vrátnice může dále vysílat řídicí signály jako například otevření dveří, zapnutí a vypnutí světel, přivolání výtahu do daného patra a podobně. Navíc může operátor E-vrátnice poskytovat služby jako například zakoupení vstupenky na představení, přivolání lékaře nebo záchranné služby, poskytnutí kontaktů na opraváře jako například elektrikáře, instalatéry nebo malíře a podobně a také poskytovat nákupní služby, zahrnující dodávku potravin z blízkého supermarketu nebo řetězce rychlého občerstvení, a řadu dalších služeb požadovaných nájemníky, návštěvníky nebo vrátným nebo ostrahou v budově.
Pro efektivní poskytování rozsáhlých služeb může E-vrátnice vytvářet nabídky výběru produktů a katalogy nebo ceníky pro zobrazení na obrazovkách 44 domácího videotelefonu 40 nebo 4 0A a/nebo na obrazovkách 5 na
87246 (1687246_CZ.doc) 18.3.2004 » · ·»·· ··· přepážce vrátnice nebo ostrahy nebo do obvodu 75 TV/datového monitoru na obr. 10.
Podle způsobu a zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu na E-vrátnici, zobrazeného na obr. 1 až obr. 8 lze domácí videotelefony napájet jejich vlastními přenosovými linkami nebo přímo napájecí linkou a připojit vchodový panel nebo vchodovou jednotku nebo vrátnici nebo ostrahu nebo E-vrátnici jednoduchým přístrojem v libovolné vzájemné kombinaci, kde jeden, dva nebo kterékoliv libovolné vchodové panely lze připojit k množství libovolných domácích videotelefonů a prostřednictvím napájecích jednotek, zatímco ostatní vchodové panely a/nebo domácí videotelefony a/nebo vrátnice nebo ostrahu lze připojit k E-vrátnici prostřednictvím internetu.
Předchozí popis se samozřejmě týká pouze upřednostňovaného provedení vynálezu a má pokrýt všechny modifikace a obměny zde zvoleného příkladu tohoto vynálezu pro účely popisu, přičemž tyto změny nepředstavují odchýlení od podstaty a rozsahu tohoto vynálezu.
Zastupuje:
Dr. Miloš Všetečka v.r.
87246 (1687246_CZ.doc) 18.3.2004 www·· iviiiwo vecicvns advokát
120 00 Praha 2, Hálkova2 • « t
« · · » · t ·· · ΐ VřURwiiii siiaiia

Claims (21)

1. Způsob připojení systému domácího videotelefonu, který obsahuje alespoň jeden domácí videotelefon, zapojený prostřednictvím vnitřních komunikačních linek, a matici selektorů s alespoň jedním vchodovým panelem a alespoň jednou jednotkou rozhraní s E-vrátnicí prostřednictvím komunikační sítě vybrané ze skupiny sestávající z vyhrazené sítě, veřejné sítě nebo internetu, vyznačující se tím, že obsahuje kroky;
přenosu informačních signálů obsahujících kombinaci signálů vybraných ze skupiny sestávající ze zvukových signálů, obrazových signálů, řídicích signálů, poplachových signálů a datových signálů, generovaných domácím videotelefonem a vchodovým panelem a vyměňovaných maticí selektorů a interními komunikačními linkami pro selektivní komunikaci mezi alespoň jedním domácím videotelefonem a alespoň jedním vchodovým panelem s alespoň jednou jednotkou rozhraní, zpracování těchto informačních signálů jednotkou rozhraní pro přivedení přenášeného informačního signálu do uvedené komunikační sítě, generování a přivádění signálu volání spojení na jednotku rozhraní pro spojení E-vrátnice s jednotkou rozhraní prostřednictvím komunikační sítě a komunikaci uvedeného informačního signálu rozhraní zpracovávaného jednotkou rozhraní mezi systémem domácího videotelefonu a E-vrátnicí.
2. Způsob pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě
16 87246 (1687246_CZ.doc) 18.3.2004 • ♦ · · • · · · · • » · · * «»·« ··»· ·· • ·’♦ · • · *·* e · 6 ·· · podle nároku 1, vyznačující se tím, že regulovaný proud pro provoz domácího videotelefonu a pro nabíjení akumulátoru domácího videotelefonu se do tohoto domácího videotelefonu přivádí interními komunikačními linkami.
3. Způsob pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že domácí videotelefon a vchodový panel obsahují tlačítka pro generování řídicích signálů včetně signálu volání spojení.
4. Způsob pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 1, 2 nebo 3, vyznačující se tím, že systém domácího videotelefonu dále obsahuje alespoň jednu přepážku vybranou ze skupiny sestávající z přepážky vrátnice a přepážky ostrahy přizpůsobené ke komunikaci uvedených informačních signálů maticí selektorů a vnitřními komunikačními linkami s alespoň jednou jednotkou rozhraní.
5. Způsob pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že alespoň jeden domácí videotelefon a alespoň jeden vchodový panel současně komunikují s alespoň jednou jednotkou rozhraní pro současnou komunikaci propojovacích informačních signálů s E-vrátnicí.
6. Způsob pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 4, vyznačující se tím, že alespoň jeden domácí videotelefon komunikuje s alespoň jednou jednotkou rozhraní současně s alespoň jednou přepážkou pro současnou
16 87246 (1687246_CZ.doc) 18.3.2004
JO « ·β e ; vpravena suaiia »· · · · · • · »· «*·* ··· komunikaci propojovacích informačních signálů s E-vrátnicí.
7. Způsob pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 4, vyznačující se tím, že alespoň jedna jednotka rozhraní komunikuje selektivně s alespoň jednou přepážkou a alespoň jedním vchodovým panelem a alespoň jedním domácím videotelefonem pro selektivní přenos propojovacích informačních signálu s E-vrátnicí.
8. Způsob pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 5 nebo 6, vyznačující se tím, že jednotka rozhraní je uzpůsobena ke zpracování současně přenášených informačních signálů a k přenosu více nezávislých propojovacích informačních signálů s E-vrátnicí prostřednictvím komunikační sítě.
9. Způsob pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že alespoň jedna jednotka rozhraní obsahuje paměťové prostředky pro uložení dat týkajících se služeb poskytovaných E-vrátnicí a pro získání těchto elektivně uložených dat pro zobrazení informací, které se týkají těchto služeb, na domácím videotelefonu.
10. Způsob pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 4, vyznačující se tím, že alespoň jedna jednotka rozhraní obsahuje paměťové prostředky pro ukládání dat, která se týkají služeb poskytovaných E-vrátnicí a pro získání selektivně uložených dat pro zobrazení informací
16 8724« (1687246_CZ.doc) 18.3.2004 ·««· ·**· • * « · Ί1· · · · · · · · · ♦» ♦ · · · · · · • v ·· «· · týkajících se těchto služeb na obrazovce domácího videotelefonu a na obrazovce alespoň na jedné přepážce.
11. Zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě vybrané ze skupiny sestávající z vyhrazené sítě, veřejné sítě nebo internetu, které obsahuje:
alespoň jeden domácí videotelefon připojený prostřednictvím vnitřních komunikačních linek a matice selektorů s alespoň jedním vchodovým panelem a alespoň jednou jednotkou rozhraní, kde domácí videotelefon a vchodový panel obsahují ovládací tlačítka a jsou uzpůsobeny ke zpracování informačních signálů zahrnujících kombinaci signálů vybraných ze skupiny sestávající ze zvukových signálů, obrazových signálů, řídicích signálů, poplachových signálů a datových signálů prostřednictvím matice selektorů a interními komunikačními linkami pro selektivní komunikaci mezi domácím videotelefonem a daným vchodovým panelem a jednotkou rozhraní a mezi vchodovým panelem a jednotkou rozhraní, přičemž jednotka rozhraní je uzpůsobena ke zpracovávání informačních signálů a k přenosu propojovacích informačních signálů s E-vrátnicí prostřednictvím komunikační sítě, ve které jedno nebo více ovládacích tlačítek generuje signál volání spojení na jednotku rozhraní pro spojení E-vrátnice komunikační sítí pro přenos propojovacích informačních signálů mezi domácím videotelefonem a vchodovým panelem s E-vrátnicí prostřednictvím jednotky rozhraní.
12. Zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 11, vyznačující se tím, že vnitřní
16 87246 (1687246_CZ.doc) 18.3.2004 • · · · « • · · ♦ »
9 · ··»···« ·«·« «··· ·· ·· ·· · • upravena siiαιια « * · ·>«·* komunikační linky jsou připojeny k regulovanému zdroji proudu pro napájení alespoň jednoho domácího videotelefonu regulovaným proudem a pro nabíjení akumulátoru připojeného k tomuto domácímu videotelefonu.
13. Zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 11 nebo 12, vyznačující se tím, že systém domácího videotelefonu dále obsahuje alespoň jednu přepážku vybranou ze skupiny sestávající z přepážky vrátnice a přepážky ostrahy uzpůsobené ke komunikaci informačních signálů maticí selektorů a interními komunikačními linkami s uvedenou jednotkou rozhraní.
14. Zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 11 nebo 12, vyznačující se tím, že domácí videotelefon a vchodový panel společně komunikují s jednotkou rozhraní pro společný přenos propojovacích informačních signálů s E-vrátnicí.
15. Zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 13, vyznačující se tím, že domácí videotelefon komunikuje s jednotkou rozhraní společně s alespoň ječnou přepážkou pro společný přenos propojovacích informačních signálů s E-vrátnicí.
16. Zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 13, vyznačující se tím, že jednotka rozhraní komunikuje selektivně s přepážkou a vchodovým panelem a domácím videotelefonem pro selektivní přenos
18 87246 (1687246_CZ.doc) 18.3.2004 • · , · · · « » · ···· , · »*»,··· ,,,, Ml· «· ·· ·· · propojovacích informačních signálů s E-vrátnicí.
17. Zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 14 nebo 15, vyznačující se tím, Že jednotka rozhraní je přizpůsobena ke zpracování společně přenášených informačních signálů a k přenosu více nezávislých propojovacích informačních signálů s E-vrátnicí prostřednictvím komunikační sítě.
18. Zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 11 nebo 12, vyznačující se tím, že jednotka rozhraní obsahuje paměťové prostředky pro ukládání dat týkajících se služeb poskytovaných E-vrátnicí a pro selektivní získávání uložených dat pro zobrazení informací týkajících se těchto služeb na obrazovce domácího videotelefonu.
19. Zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 13, vyznačující se tím, že jednotka rozhraní obsahuje paměťové prostředky pro ukládání dat týkajících se služeb poskytovaných E-vrátnicí a pro selektivní získávání uložených dat pro zobrazení informací týkajících se těchto služeb na obrazovce domácího videotelefonu a na obrazovce na alespoň jedné přepážce.
20. Zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 11 nebo 12, vyznačující se tím, že matice selektorů obsahuje digitální přepínače pro směrování informačních signálů mezi alespoň jedním domácím
1687246 (1687246_CZ.doc) 18.3.2004
-- μ · ι · · .wptovFiiq ο Udílel • · · · »·· ····· * · «·*»· ··*· «··· ·« «· ·· « videotelefonem, alespoň jedním vchodovým panelem a alespoň jednou jednotkou rozhraní.
21. Zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k E-vrátnici prostřednictvím komunikační sítě podle nároku 13, vyznačující se tím, Se matice selektorů obsahuje digitální přepínače pro směrování informačních signálů mezi alespoň jedním domácím videotelefonem, alespoň jedním vchodovým panelem, alespoň jednou přepážkou a alespoň jednou jednotkou rozhraní.
CZ20040279A 2001-07-24 2002-07-12 Zpusob spojení monitorovacího systému domácího videotelefonu s vrátnicí a monitorovací systém domácího videotelefonu k jeho provádení CZ302043B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US09/912,002 US6603842B2 (en) 2001-07-24 2001-07-24 Method and apparatus for connecting a television interphone monitor system to a concierge station over the internet

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2004279A3 true CZ2004279A3 (cs) 2004-05-12
CZ302043B6 CZ302043B6 (cs) 2010-09-15

Family

ID=25431242

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20040279A CZ302043B6 (cs) 2001-07-24 2002-07-12 Zpusob spojení monitorovacího systému domácího videotelefonu s vrátnicí a monitorovací systém domácího videotelefonu k jeho provádení

Country Status (30)

Country Link
US (2) US6603842B2 (cs)
EP (1) EP1280355B1 (cs)
KR (1) KR100821030B1 (cs)
CN (2) CN1251505C (cs)
AT (1) ATE276626T1 (cs)
AU (1) AU774323B2 (cs)
BG (1) BG65869B1 (cs)
CA (1) CA2449741C (cs)
CZ (1) CZ302043B6 (cs)
DE (1) DE60201230T2 (cs)
DK (1) DK1280355T3 (cs)
EA (1) EA006046B1 (cs)
EE (1) EE200400051A (cs)
ES (1) ES2227397T3 (cs)
HK (1) HK1068757A1 (cs)
HR (1) HRP20031018B1 (cs)
HU (1) HU228289B1 (cs)
IL (2) IL159730A0 (cs)
MX (1) MXPA04000706A (cs)
NO (1) NO20040260L (cs)
NZ (1) NZ530234A (cs)
PL (1) PL211471B1 (cs)
PT (1) PT1280355E (cs)
SG (1) SG135059A1 (cs)
SI (1) SI1280355T1 (cs)
SK (1) SK962004A3 (cs)
TR (1) TR200402726T4 (cs)
UA (1) UA76998C2 (cs)
WO (1) WO2003024066A1 (cs)
ZA (1) ZA200400419B (cs)

Families Citing this family (50)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6603842B2 (en) * 2001-07-24 2003-08-05 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for connecting a television interphone monitor system to a concierge station over the internet
JP3881285B2 (ja) * 2002-05-30 2007-02-14 アイホン株式会社 インターホン装置
US7486271B2 (en) * 2003-03-05 2009-02-03 Shmuel Hershkovitz Security system user interface with video display
ES2235600B1 (es) * 2003-04-02 2006-03-16 Alcad, S.A. Sistema de videoportero electronico.
JP3901173B2 (ja) * 2004-06-07 2007-04-04 セイコーエプソン株式会社 画像処理装置、画像処理方法及び画像処理プログラム
US7461012B2 (en) * 2004-06-08 2008-12-02 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for simplified e-commerce shopping via home shopping terminals
JP4080464B2 (ja) * 2004-07-14 2008-04-23 松下電器産業株式会社 検証ベクタ生成方法およびこれを用いた電子回路の検証方法
US7552801B2 (en) 2004-09-27 2009-06-30 Electronics Micro Systems, Inc. Elevator systems having display systems with pluralities of sequentially connected monitor units
JP2006115159A (ja) * 2004-10-14 2006-04-27 Matsushita Electric Ind Co Ltd ドアフォンシステム
US8184785B2 (en) * 2005-04-28 2012-05-22 Mitsubishi Electric Corporation Elevator monitor system
ES2242550B1 (es) * 2005-06-15 2006-11-01 Jose Antonio Medina Martinez Interfono para viviendas.
KR100725945B1 (ko) * 2006-01-03 2007-06-11 삼성전자주식회사 조명광 통신을 이용한 방송신호 재전송 시스템 및 방법
DE102006033295A1 (de) * 2006-07-17 2008-01-24 Ms Neumann Elektronik Gmbh Dezentral organisiertes, IP-basiertes Kommunikationssystem mit analogen WL-Sprechstellen
US7973647B2 (en) * 2006-08-24 2011-07-05 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for remotely operating appliances from video interphones or shopping terminals
US7800644B2 (en) * 2006-08-26 2010-09-21 Shih-Ming Hwang Apparatus for integrating video and power transmission signals
FR2907570B1 (fr) * 2006-10-18 2009-01-23 Aceltis Sarl Dispositif combine de communication, d'echange d'informations et de controle d'acces
ES2315138B1 (es) * 2006-11-24 2010-01-18 Fermax Electronica, S.A.E. Sistema de videoportero con transmision de alimentacion, audio, video y datos sobre linea bifilar.
US7649727B2 (en) * 2007-10-18 2010-01-19 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for remotely operating AC powered appliances from video interphones or shopping terminals
US7639907B2 (en) * 2007-11-14 2009-12-29 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for operating AC powered appliances via video interphones, two way IR drivers and remote control devices
US7945032B2 (en) * 2007-12-04 2011-05-17 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for connecting and operating lockers for home deliveries via video interphones and remotely via a virtual doorman
JP5045590B2 (ja) * 2008-07-23 2012-10-10 三菱電機株式会社 表示装置
US8175463B2 (en) * 2008-09-24 2012-05-08 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for connecting AC powered switches, current sensors and control devices via two way IR, fiber optic and light guide cables
EP2172883A1 (en) * 2008-09-30 2010-04-07 Siemens Aktiengesellschaft Method for managing and controlling manufacturing processes planned by an Enterprise Resource Planning and produced by a plant floor
CN101971112B (zh) * 2009-03-02 2013-05-08 新东工业株式会社 铸造工厂中的远距离支援方法
US8131386B2 (en) 2009-06-15 2012-03-06 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for simplified interconnection and control of audio components of an home automation system
CN101707698B (zh) * 2009-11-06 2012-02-22 中兴通讯股份有限公司 视频监控系统及其控制方法
US8041221B2 (en) * 2009-11-11 2011-10-18 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for coupling optical signal with packaged circuits via optical cables and lightguide couplers
US8148921B2 (en) * 2010-03-17 2012-04-03 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for propagating optical signals along with power feed to illuminators and electrical appliances
DE102010016180B4 (de) * 2010-03-29 2012-04-19 Schneider Electric Industries Sas Türsprechanlage mit Concierge-Funktion
US8170722B1 (en) * 2010-12-09 2012-05-01 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for coding and linking electrical appliances for control and status report
US8384249B2 (en) 2011-04-14 2013-02-26 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for combining AC power relay and current sensors with AC wiring devices
US9425981B2 (en) 2011-07-14 2016-08-23 Colin Foster Remote access control to residential or office buildings
US8269376B1 (en) 2011-09-06 2012-09-18 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for switching on-off a group or all lights or appliances of premises
CN102438128A (zh) * 2011-12-19 2012-05-02 厦门万安智能股份有限公司 无边界可视对讲门口机
DE102011089225A1 (de) * 2011-12-20 2013-06-20 Telegärtner GmbH Türsprechanlage und Verfahren zum Betrieb einer Türsprechanlage
US8489469B1 (en) 2012-08-30 2013-07-16 Elbex Video Ltd. Method and structure for simplified coding of display pages for operating a closed circuit E-commerce
US8442792B1 (en) 2012-10-26 2013-05-14 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for calibrating intelligent AC outlets
US9514490B2 (en) * 2013-06-13 2016-12-06 Elbex Video Ltd. Method for propagating combination of signals for operating a closed circuit e-commerce
US9018803B1 (en) 2013-10-04 2015-04-28 Elbex Video Ltd. Integrated SPDT or DPDT switch with SPDT relay combination for use in residence automation
US9036320B1 (en) 2013-12-02 2015-05-19 Elbex Video Ltd. Mechanical latching relays and hybrid switches with latching relays for use in electrical automation
US9219358B2 (en) 2014-03-26 2015-12-22 Elbex Video Ltd. Intelligent support box for electric hybrid switches, power outlets and combinations thereof
US20150311649A1 (en) * 2014-04-23 2015-10-29 Red Point Positioning Corporation Method and system to automatically identify electrical devices
GB2536194A (en) * 2015-02-11 2016-09-14 Eaton Ind France Sas Automatically deducing the electrical cabling between electrical devices
US10586671B2 (en) 2016-06-02 2020-03-10 Elbex Video Ltd. Apparatus and method for powering a coil of latching relays and hybrid switches
US9928981B2 (en) 2016-06-02 2018-03-27 Elbex Video Ltd Apparatus and method for powering a coil of latching relays and hybrid switches
CN106507022A (zh) * 2016-09-29 2017-03-15 北京小米移动软件有限公司 视频对讲方法及装置
US10686535B2 (en) * 2018-03-09 2020-06-16 Elbex Video Ltd. Method and a system for introducing noise free voice boxes into AC power grid environment in residences and commercial units
US10313141B1 (en) 2018-03-09 2019-06-04 Elbex Video Ltd. Method and a tester for testing and verifying the conductivity of optical cable segments linked within a cascaded infrastructure of smart residences
US10797476B2 (en) 2018-03-09 2020-10-06 Elbex Video Ltd. Two way and four way cascading optical exchanges provide traffic control for variety of signals with emphasis to WiFi
US10225005B1 (en) 2018-03-09 2019-03-05 Elbex Video Ltd. Communication infrastructure devices and support tools for intelligent residences or businesses and communicating method with and operating intelligent electrical devices

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS6020693A (ja) * 1983-07-14 1985-02-01 Mitsubishi Electric Corp 出入口管理装置
US4764953A (en) * 1987-05-22 1988-08-16 Chern Lih Ju Method and apparatus for remote doorbell answering
DE69221910T2 (de) * 1991-01-31 1998-02-12 Matsushita Electric Works Ltd Türfernsprechstelle mit Fernsehsystem
WO1994003014A1 (en) * 1992-07-24 1994-02-03 Koz Mark C Low power video security monitoring system
WO1994010804A1 (en) * 1992-10-27 1994-05-11 Oakleigh Systems, Inc. Access control security system using digital communication
US5612994A (en) * 1995-02-22 1997-03-18 Chen; Jhy-Ping Interphone system
DE19512959A1 (de) * 1995-04-10 1996-10-17 Sel Alcatel Ag Fernüberwachungsvorrichtung
KR0141159B1 (ko) * 1995-04-17 1998-07-01 김광호 통화중계 및 주택 경비를 위한 집단주택 제어장치
US6049598A (en) * 1996-04-03 2000-04-11 Alcatel Facility for tying a door intercommunication system with a video camera to an integrated services digital network
US5923363A (en) 1997-03-06 1999-07-13 Elbex Video Ltd. Apparatus for powering a television interphone monitor via a signal transmission line
US5953363A (en) * 1997-03-10 1999-09-14 Ajax Magnethermic Corporation Bushing for minimizing power losses in a channel inductor
KR19980084082A (ko) * 1997-05-21 1998-12-05 구자홍 이메일을 이용한 전화기 및 도어폰의 정보 전송장치
GB2354394B (en) * 1999-09-09 2003-11-26 Roke Manor Research Method and apparatus for communicating via the internet
DE10039263A1 (de) * 2000-08-11 2002-02-21 Klaus Genswein Türgegensprechanlage
US6603842B2 (en) * 2001-07-24 2003-08-05 Elbex Video Ltd. Method and apparatus for connecting a television interphone monitor system to a concierge station over the internet

Also Published As

Publication number Publication date
TR200402726T4 (tr) 2004-11-22
ATE276626T1 (de) 2004-10-15
HK1068757A1 (en) 2005-04-29
BG65869B1 (bg) 2010-03-31
CA2449741C (en) 2004-09-28
CN1251505C (zh) 2006-04-12
PT1280355E (pt) 2004-12-31
IL159730A0 (en) 2004-06-20
ES2227397T3 (es) 2005-04-01
DK1280355T3 (da) 2005-01-10
EA006046B1 (ru) 2005-08-25
HRP20031018B1 (hr) 2015-01-02
IL159730A (en) 2006-08-20
ZA200400419B (en) 2005-07-27
US6940957B2 (en) 2005-09-06
EP1280355A2 (en) 2003-01-29
US20030020804A1 (en) 2003-01-30
KR100821030B1 (ko) 2008-04-10
SI1280355T1 (en) 2005-02-28
AU774323B2 (en) 2004-06-24
PL211471B1 (pl) 2012-05-31
US20040022377A1 (en) 2004-02-05
CN1399471A (zh) 2003-02-26
SK962004A3 (en) 2004-08-03
HUP0600147A2 (en) 2006-06-28
WO2003024066A1 (en) 2003-03-20
NO20040260L (no) 2004-03-24
DE60201230T2 (de) 2005-11-10
EP1280355B1 (en) 2004-09-15
AU4881702A (en) 2003-01-30
NZ530234A (en) 2004-09-24
EP1280355A3 (en) 2004-01-07
BG108543A (bg) 2005-02-28
CZ302043B6 (cs) 2010-09-15
EE200400051A (et) 2004-04-15
CN1520183A (zh) 2004-08-11
SG135059A1 (en) 2007-09-28
US6603842B2 (en) 2003-08-05
CA2449741A1 (en) 2003-03-20
HU228289B1 (en) 2013-02-28
KR20040035688A (ko) 2004-04-29
MXPA04000706A (es) 2004-04-20
EA200400115A1 (ru) 2005-02-24
DE60201230D1 (de) 2004-10-21
PL369932A1 (en) 2005-05-02
HRP20031018A2 (en) 2005-10-31
UA76998C2 (uk) 2006-10-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ2004279A3 (cs) Způsob a zařízení pro připojení systému domácího videotelefonu k vrátnici prostřednictvím internetu
JP2008135885A (ja) インターホンシステム
KR20010093604A (ko) 인터넷망을 이용한 가상 폰 보안시스템
WO2000035180A1 (en) Electromagnetic-wave audio-video street door phone or interphone
JP2005260359A (ja) 集合住宅用監視・通話システム
JP3736757B2 (ja) テレビ・インターホン・モニタ・システムの接続方法、及びテレビ・インターホン・モニタ・システムの接続装置
JP2000286972A (ja) 映像伝送システム
JPH11146371A (ja) 自動稼動テレビ電話装置
JPH04133588A (ja) 映像モニタシステム及び集合住宅の映像モニタシステム
JP3692891B2 (ja) インターホン
JPH02260860A (ja) 留守番テレビ電話装置
JPH01186090A (ja) 集合住宅向けテレビドアホンの多重化方式
JP2000307739A (ja) ドアホン子機アダプタ
JPS6229384A (ja) インタ−ホンシステム
JPS6229385A (ja) インタ−ホンシステム
JP2714246B2 (ja) テレビ通話装置
JPS642277B2 (cs)
JPH08335984A (ja) ドアホン装置
JP2000307746A (ja) ワイヤレスシステム
JP2008135884A (ja) インターホンシステム
JPH10290295A (ja) テレビジョン・インタホン・モニタ用給電装置
JP2007150616A (ja) 集合住宅用インターホンシステム

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20140712