CZ2003347A3 - Lanový výtah - Google Patents

Lanový výtah Download PDF

Info

Publication number
CZ2003347A3
CZ2003347A3 CZ2003347A CZ2003347A CZ2003347A3 CZ 2003347 A3 CZ2003347 A3 CZ 2003347A3 CZ 2003347 A CZ2003347 A CZ 2003347A CZ 2003347 A CZ2003347 A CZ 2003347A CZ 2003347 A3 CZ2003347 A3 CZ 2003347A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
winch
cage
shaft
counterweight
rope
Prior art date
Application number
CZ2003347A
Other languages
English (en)
Inventor
Assirelliáeros
Original Assignee
Spaceáliftás@Ár@Ál
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=8175443&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CZ2003347(A3) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Spaceáliftás@Ár@Ál filed Critical Spaceáliftás@Ár@Ál
Publication of CZ2003347A3 publication Critical patent/CZ2003347A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B11/00Main component parts of lifts in, or associated with, buildings or other structures
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B11/00Main component parts of lifts in, or associated with, buildings or other structures
    • B66B11/0035Arrangement of driving gear, e.g. location or support
    • B66B11/0045Arrangement of driving gear, e.g. location or support in the hoistway
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B11/00Main component parts of lifts in, or associated with, buildings or other structures
    • B66B11/0065Roping
    • B66B11/008Roping with hoisting rope or cable operated by frictional engagement with a winding drum or sheave

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Lift-Guide Devices, And Elevator Ropes And Cables (AREA)
  • Types And Forms Of Lifts (AREA)
  • Flexible Shafts (AREA)
  • Cage And Drive Apparatuses For Elevators (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)

Description

Lanový výtah
Oblast techniky
Přihlašovaný vynález se vztahuje k lanovému výtahu.
Dosavadní stav techniky
V doposud známých provedeních lanový výtah vyžaduje přítomnost dvou odlišných a oddělených prostor, které se mohou označovat jako „strojovna“ a „výtahová šachta“. Ve strojovně, která se obvykle nachází nad výtahovou šachtou, je umístěn výtahový naviják společně s přidruženými, elektrickými, ovládacími obvody, zatímco výtahová šachta obsahuje klec pro přepravování osob, která je vybavena klávesnicí umožňující volbu požadovaného poschodí, v němž se klec zastavuje a která je připojena k navijáku pomocí prostředků lanového systému vybaveného vyvažovacím závažím, která svým účinkem, jenž působící proti hmotnosti klece, snižuje požadavky na sílu navijáku při přemisťování klece a vyvíjí tření mezi lanem a kladkou potřebné pro znemožnění prokluzu řečeného lana.
Přítomnost dvou oddělených prostor, jejichž uspořádání se podrobuje značným rozměrům běžně používaných navijáků, vytváří značný problém, protože způsobuje výrazné zvýšení nákladů na instalaci výtahového systému a ve skutečnosti omezuje proveditelnost instalace s hledem na normy, které předepisují výšku budov, v nichž se má systém instalovat.
V zájmu překonání tohoto problému byly doposud vyvíjeny navijáky, jejichž menší rozměry umožňovaly jejich umisťování uvnitř výtahové šachty. Tyto navijáky používají motory bez kartáčových sběračů nebo konvenční asynchronní motory v kombinaci s redukční jednotkou, nicméně i přes skutečnost, že umožňují odstranění potřeby vybudování zvláštní strojovny, mají různé nedostatky, které se projevují zvláště v naléhavých situacích.
Motory bez kartáčových sběračů používají trvalé magnety. V podmínkách ovládání klece s uvolněnou brzdou, tzn. tehdy, když se vyžaduje provádění přímého mechanického řízení činnosti navijáku, k čemuž dochází například v naléhavých situacích, vede postupné odmagnetizování magnetů ke ztrátě rychlosti. Každé mechanické blokování na vodičích se může eliminovat pouze na základě dodání velkého množství síly, která při doprovodném škubání a otřásání způsobuje ztrátu plynulého mechanického ovládání klece.
• · • · • · · · ·· ··· ··
-2Navíc vizuální kontrola navijáku není možná a v průběhu nouzového manévru musí operátor regulovat uvolňování brzdy na základě jeho vlastních pocitů a vjemů přijímaných přímým pohledem na samotné kabely.
Výsledkem umístění navijáku na horní části vodičů je také menší účinnost kluzné funkce řečených vodičů na ukotvovacích konzolách obzvláště tehdy, když klec musí přejíždět dlouhé dráhy, jakož i prodělávat deformace v důsledku nadměrného špičkového zatěžování.
Konečně lze uvést, že v tomto případě jsou náklady vyšší, než je tomu v případě použití známých asynchronních motorů.
Avšak asynchronní motory v sestavě s redukční jednotkou, zabírají velký prostor, neboť redukční jednotka obsahuje dvojici nekonečného šroubu a oběžného talířového kola, přičemž řečené jednotky mají malý výkon, a proto vyžadují použití vysokovýkonných motorů, které mají vysoké nároky na spotřebu elektrické energie.
V průběhu nouzových opatření je redukční jednotka skryta před pohledem operátora, což znamená, že operátor musí řídit přemisťování klece na základě uvolňování brzdy a tudíž na základě poněkud nejistého způsobu.
Tak jako v případě motorů bez sběrných kartáčů umístění navijáku na horní části vodičů negativně ovlivňuje účinnost těchto vodičů s snižuje jejich spolehlivost, výsledkem čehož je jejich deformování v důsledku nadměrného špičkového zatěžování.
Postata vynálezu
Proto si přihlašovaný vynález klade za cíl odstranit zmiňované nedostatky.
Přihlašovaný vynález, který je charakterizován v připojených patentových nárocích, dosahuje tento cíl s použitím kompaktního navijáku, který je uspořádán tak, aby jeho osa otáčení byla rovnoběžná se stěnou šachty a klece, vedle níž je umístěn. Toto je umožněno na základě použití klečového hybného systému, který je vymyšlen tak, aby protizávaží vykonávalo pohyb v rozsahu přibližně poloviny pohybu klece, v důsledku čehož zbývá nad klecí takový prostor, který je potřebný pro umístění navijáku v nejvýhodnější poloze.
Hlavní výhoda, kterou poskytují prostředky tohoto vynálezu, spočívá v podstatě ve skutečnosti, že existuje možnost obejití potřeby vytvoření dvou oddělených prostorů pro umístění navijáku a klece, a současně existuje možnost vytvoření přímé mechanické a vizuální kontroly navijáku a klece v případě nouze, kdy je potřebný manuální zásah operátora,
-3 který ovládá provoz výtahu. Ve skutečnosti to znamená, že ve vztahu k prostoru, který je k dispozici pro umístění navijáku, existuje možnost umístění tohoto navijáku v takové výšce, jež umožňuje jeho okamžité pozorování očima normálně vysoké osoby, jako je například výška od jednoho do dvou metrů od úrovně podlahy nejvyššího podlaží, do kterého může klec vystoupat.
Navíc možnost upevňování navijáku s použitím nezávislého nosného systému, který nevytváří vzájemnou překážku s vodiči klece, zajišťuje účinnou činnost vodičů po celou dobu jízdy výtahu, a to obzvláště v případě vykonávání dlouhých přemisťovacích pohybů, což znemožňuje vystavování vodičů mechanickým tlakům způsobujícím deformování.
S ohledem na rozměry a nezávislost nosného systému klece na vodicích zařízeních se naviják může rovněž umisťovat na kterékoli straně šachty. Konečně možnost používání mechanických součástí, jako jsou indukční motory na střídavý proud nebo spíše kotoučové brzdy než bubnové brzdy, umožňuje dosahování vysoce spolehlivého a bezpečného provozu v podmínkách nízké spotřeby energie a nižších nákladů na instalování.
Přehled obrázků na výkrese
Další výhody a charakteristické znaky přihlašovaného vynálezu vyplynou jasněji z následujícího podrobného popisu, který je vypracován s odkazem na připojená vyobrazení, jež předvádějí výhradně neomezující příklad tohoto vynálezu a nichž:
Obr. 1 předvádí perspektivní pohled na tento vynález;
Obr. 2 předvádí bokorys přihlašovaného vynálezu, přičemž na tomto vyobrazení jsou některé díly vynechány, aby jiné díly byly jasněji viditelné;
Obr. 3 předvádí příčný řez přihlašovaného vynálezu vzatý podle přímky III - ΙΠ nakreslené na obr. 2;
Obr. 4 předvádí nárys detailu přihlašovaného vynálezu.
Příklad provedení vynálezu
Jak lze z připojených vyobrazení vypozorovat, tento vynález se vztahuje k lanovému výtahu takového typu, který má jediný prostor nebo šachtu I pro umístění pohyblivé klece 2 a zařízení 3 pro přemisťování klece 2. Zařízení 3 obsahuje přinejmenším jeden upevněný • · • φ φ · φ
-4naviják 4, který má tažnou kladku 4c, na níž se pohybuje lano 6, a pohyblivé protizávaží (5). Zvláštním znakem lanového výtahu je to, že při každém přemisťování klece 2 toto protizávaží vykonává pohyb po dráhách, které jsou kratší než dráhy řečené klece 2, a proto stěna la šachty i je vždy volná, což umožňuje umístění navijáku 4.
Toto se dosahuje s použitím hnací kladky 5a: lano 6 má ve skutečnosti jeden konec 6a připojen ke kleci 2, zatímco druhý konec 6b, který se v obvyklých případech připojuje k protizávaží 5, je namísto toho připevněn k šachtové části la, k níž se protizávaží nikdy nedostane po proběhnutí lana 6 po kladce 5a. V tomto případě každé přemístění klece 2 vyvolává přemisťování protizávaží 5, které probíhá v opačném směru v rozsahu přibližně jedné poloviny.
Kompaktní naviják 4, jako je naviják předvedený na vyobrazení, je vybaven motorem s výkonem v rozsahu od 3 do 5 kW a má schopnost dosahovat zdvihací kapacitu přibližně 650 kg a provozní rychlost až do 1 m/s. S ohledem na své rozměry a společně s omezeným rozsahem dráhy pohybu protizávaží 5 se naviják může umístit mezi kteroukoli stěnu lb šachty 1 a kteroukoli stěnou klece 2 uvnitř části la šachty i nacházející se nad protizávažím 5, tzn. přibližně ve výšce posledního poschodí, v němž klec zastavuje, a může být nasměrován tak, aby osa otáčení 4a tažné kladky 4c byla rovnoběžná se stěnami lb, 2a, vedle nichž je tato tažná kladka 4c umístěna.
Konstrukční uspořádání tohoto typu umožňuje, aby naviják 4 byl úplně nezávislý na strukturách, které jsou požadovány pro podporu a vedení pohybů klece 2: ve skutečnosti vytvoření podpěry pro naviják vyžaduje hlavně připevnění nosiče 7 na stěnu lb šachty i.
Výhoda, která z uvedeného technického opatření ve skutečnosti vyplývá, se projevuje v tom, že vodiče klece 2 se mohou pohybovat volně v ukotvovacích součástech a současně mohou zajišťovat bezpečný, tichý a pohodlný provoz.
Při posuzování celé řady možných poloh, v nichž se může konec 6b lana 6 připevnit, se jako zvláště výhodná jeví poloha, která se nachází bezprostředně pod navijákem 4, jak je to předvedeno na vyobrazeních, protože naviják 4 je připevněn ke svému nosiči 7, jenž je výhodně izolován, aby omezoval šíření hluku z celého zařízení 3.
Pokud se pozornost zaměří na osu 4a kladky 4c navijáku 4, pak se doporučuje, aby se s ohledem poslední poschodí, v němž klec 2 zastavuje, řečená osa 4a nacházela ve výšce v rozsahu od šedesáti centimetrů do dvou metrů a deseti centimetrů, čímž se vytváří možnost • · · ·
-5pnmého čelního prohlížení navijáku 4 tehdy, když se vyžaduje přímý zásah operátora v nouzových situacích nebo v případě údržby.
Z tohoto důvodu je vytvořen poklop 9, který umožňuje přístup k část la šachty I, kde je naviják 4 umístěn. Naviják 4 má sedlo 4b pro nasazení nástroje 11, a proto se jeho pohyb může manuálně a vizuálně seřizovat bez potřeby uplatňování pomocných ovládacích systémů. Takto v případě nouze může operátor nejdříve otevřít poklop 9 a poté jenom vsunout nástroj 11 (obecně v podobě tyče) do odpovídajícího sedla 4b, uvolnit brzdu a s pomocí zmíněného nástroje 11 manuálně otáčet kladkou 4c a přemisťovat klec 2 při stálém udržování přímé kontroly, včetně vizuální kontroly po celou dobu trvání této situace, na základě čehož se dosahuje sejná úroveň bezpečnosti, která existuje v případě výtahu 10 s oddělenou strojovnou.
Takto propracovaný vynález může být podroben celé řadě úprav a změn, z nichž každá spadá do rozsahu této vynálezecké myšlenky. Navíc všechny konstrukční detaily mohou být nahrazeny technicky rovnocennými součástmi.
V podmínkách praxe jsou zřejmě možné různé úpravy a/nebo zdokonalení pod podmínkou, že spadají do rozsahu připojených patentových nároků.

Claims (10)

1. Lanový výtah s jediným prostorem nebo šachtou (1) pro umístění pohyblivé klece (2) a zařízení (3) mající přinejmenším jeden upevněný naviják (4) a pohyblivé protizávaží (5) pro přemisťování klece (2), kdy při každém přemisťování klece (2) vykonává toto protizávaží (5) pohyb v rozsahu takových úseků, které jsou kratší než rozsahy úseků pohybu klece (2), vyznačující se tím , že horní část (la) šachty (1) je vždy natolik volná, aby umožňovala umístění navijáku (4) v této horní části (la) šachty (1).
2. Lanový výtah podle nároku 1, vyznačující se tím , že naviják (4) se umisťuje vedle kterékoli stěny (lb) šachty v horní části (la) šachty (1) nad řečeným protizávažím (5).
3. Lanový výtah podle nároku 1, vyznačující se tím , že naviják (4) se umisťuje mezi kteroukoli stěnu (lb) šachty (1) a kteroukoli stěnu (2a) klece (2) v horní části (la) šachty nad protizávažím (5).
4. Lanový výtah podle nároku 2 nebo 3, vyznačující se tím , že naviják (4) obsahuje tažnou kladku (4c), jejíž osa otáčení (4a) je rovnoběžná se stěnou (lb), vedle které je tento naviják (4) umístěn.
5. Lanový výtah podle kteréhokoli z předcházejících nároků laž4, vyznačující se tím , že protizávaží (5) má přinejmenším jednu unášecí kladku (5a).
6. Lanový výtah podle nároku 5, vyznačující se tím , že lano (6) má jeden konec (6a) připevněn ke kleci (2) a jeden konec (6b) připevněn v té části (la) šachty (1), do které nikdy nevstupuje protizávaží (5), a proto rozsah pohybu lana (6) nad kladkou (5a) způsobuje přemisťování protizávaží (5) v rozsahu takového úseku, jež se rovná přibližně polovině úseku přemisťování klece (2).
• fc fcfcfcfc • fc fcfcfcfc fcfc fcfcfcfc fcfcfc fcfc fcfcfc fc fcfcfcfcfc fcfc · fcfc · ·· fcfcfcfc fcfcfcfc · • fc · fcfcfcfc fcfcfcfc • fcfcfcfc fcfc fcfc ·· fcfc
-77. Lanový výtah podle kteréhokoli z předcházejících nároků 1 až 6, vyznačující se tím , že má nosič pro naviják (4) připevněn ke stěně (lb) šachty (1), a proto je řečený naviják (4) nezávislý na strukturách, jež podpírají a vodí klec (2).
8. Lanový výtah podle nároku 7, vyznačující se tím , že konec (6b) lana (6) je připevněn k nosiči (7) navijáku (4) tak, aby omezoval šíření hluku ze zařízení.
9. Lanový výtah podle nároku 1, vyznačující se tím , že má poklop (9), který umožňuje přístup k té části (la) šachty (1), v níž je umístěn naviják (4).
10. Lanový výtah podle kteréhokoli z předcházejících nároků laž9, vyznačující se tím , že s ohledem na poslední poschodí, v němž klec (2) zastavuje, se osa (4a) kladky (4c) nachází ve výšce v rozsahu od šedesáti centimetrů do dvou metrů a deseti centimetrů, aby existovala možnost přímého, předního prohlížení navijáku (4).
11. Lanový výtah podle kteréhokoli z předcházejících nároků lažlO, vyznačující se t í m , že naviják (4b) má sedlo pro styk s nástrojem (11), které je přizpůsobeno tak, aby bylo použitelné pro manuální ovládání navijáku a jeho vizuální kontrolu.
CZ2003347A 2000-08-07 2001-08-01 Lanový výtah CZ2003347A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP00830563A EP1184326B1 (en) 2000-08-07 2000-08-07 Cable lift with in shaft machinery

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2003347A3 true CZ2003347A3 (cs) 2004-08-18

Family

ID=8175443

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2003347A CZ2003347A3 (cs) 2000-08-07 2001-08-01 Lanový výtah

Country Status (16)

Country Link
US (1) US7108105B2 (cs)
EP (1) EP1184326B1 (cs)
JP (1) JP2004521838A (cs)
KR (1) KR20030042448A (cs)
CN (1) CN1260111C (cs)
AT (1) ATE326420T1 (cs)
AU (1) AU2001284401A1 (cs)
CA (1) CA2418803A1 (cs)
CZ (1) CZ2003347A3 (cs)
DE (1) DE60028029D1 (cs)
ES (1) ES2263443T3 (cs)
HU (1) HUP0400311A2 (cs)
PL (1) PL363436A1 (cs)
RU (1) RU2003106423A (cs)
WO (1) WO2002012107A1 (cs)
YU (1) YU9503A (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN101325979B (zh) * 2005-12-15 2013-08-28 菲舍尔和佩克尔保健有限公司 呼吸辅助设备
JP2010184791A (ja) * 2009-02-13 2010-08-26 Toshiba Elevator Co Ltd エレベータ
US20110101198A1 (en) * 2009-10-30 2011-05-05 Thyssenkrupp Northern Elevator Corporation "l" shaped support device for a hoisting machine in a machine roomless elevator
FI125157B (fi) * 2011-11-08 2015-06-15 Kone Corp Hissijärjestelmä
WO2014195530A1 (es) * 2013-06-07 2014-12-11 Otis Elevator Company Ascensor con claro superior reducido y foso reducido
PL3436390T3 (pl) * 2016-03-31 2020-10-19 Inventio Ag Sposób i urządzenie montażowe do przeprowadzania procesu instalacji w szybie dźwigowym instalacji dźwigowej

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FI82823C (fi) * 1988-10-04 1991-04-25 Kone Oy Hiss.
US6148962A (en) * 1993-06-28 2000-11-21 Kone Oy Traction sheave elevator, hoisting unit and machine space
FI98210C (fi) * 1993-06-28 1997-05-12 Kone Oy Järjestely hissikoneiston liittämiseksi rakennukseen
FI95456C (fi) * 1994-05-04 1996-02-12 Kone Oy Järjestely hissikuilun seinän aukossa ja kojetaulu
US5690578A (en) * 1996-04-29 1997-11-25 General Motors Corporation Ravigneaux planetary gear transmission
EP0820954A1 (en) * 1996-07-25 1998-01-28 Chiu Nan Wang Elevator emergency escape device
DE19752232C2 (de) * 1997-03-26 2001-06-21 Heinzerling Gmbh Seilaufzug mit in den Aufzugschacht hineinragenden Betonsockel
SG102530A1 (en) * 1997-09-26 2004-03-26 Toshiba Kk Elevator
DE19902853C2 (de) * 1998-01-26 2001-10-11 Guenter Kintrup Personen-Seilaufzug
MY121775A (en) * 1998-04-28 2006-02-28 Toshiba Kk Traction type elevator apparatus
SG91827A1 (en) * 1998-09-28 2002-10-15 Inventio Ag Emergency release device
US6039152A (en) * 1998-10-30 2000-03-21 Otis Elevator Company Elevator system with controller located under elevator landing
FI111622B (fi) * 1999-01-27 2003-08-29 Kone Corp Vetopyörähissi ja taittopyörän käyttö
JP2000247560A (ja) * 1999-02-26 2000-09-12 Mitsubishi Electric Corp エレベーター装置
DE50011320D1 (de) * 1999-08-19 2006-02-23 Inventio Ag Aufzugsanlage mit einer in einem Aufzugsschacht angeordneten Antriebseinheit
ATE303970T1 (de) * 1999-10-11 2005-09-15 Inventio Ag Seilaufzug
JP3480403B2 (ja) * 1999-12-09 2003-12-22 株式会社日立製作所 エレベーター
SG100645A1 (en) * 2000-03-31 2003-12-26 Inventio Ag Auxiliary device for displacing a payload receptacle of a lift and device for monitoring the position and the movement of a cage in a shaft of a lift
WO2001087755A1 (de) * 2000-05-19 2001-11-22 Inventio Ag Betätigungseinrichtung für den notbetrieb einer getrieblosen antriebsmaschine eines aufzuges
US6619433B1 (en) * 2000-07-24 2003-09-16 Otis Elevator Company Elevator system using minimal building space
US6892862B2 (en) * 2000-07-29 2005-05-17 Alpha Getriebebau Gmbh Elevator car with a driving pulley driving machine integrated therein
JP2002167137A (ja) * 2000-11-29 2002-06-11 Toshiba Corp エレベータ

Also Published As

Publication number Publication date
CN1260111C (zh) 2006-06-21
WO2002012107A1 (en) 2002-02-14
CN1452585A (zh) 2003-10-29
DE60028029D1 (de) 2006-06-22
WO2002012107A8 (en) 2003-03-06
KR20030042448A (ko) 2003-05-28
HUP0400311A2 (en) 2004-05-28
ES2263443T3 (es) 2006-12-16
EP1184326B1 (en) 2006-05-17
US7108105B2 (en) 2006-09-19
ATE326420T1 (de) 2006-06-15
JP2004521838A (ja) 2004-07-22
EP1184326A1 (en) 2002-03-06
RU2003106423A (ru) 2004-07-10
AU2001284401A1 (en) 2002-02-18
US20040026179A1 (en) 2004-02-12
PL363436A1 (en) 2004-11-15
YU9503A (sh) 2004-11-25
CA2418803A1 (en) 2002-02-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4287967A (en) Self-supporting and self-contained elevator
EP0985627B1 (en) Location of the controlling system
JP5051650B2 (ja) 乗客コンベア用非常制動装置
EP1154947B1 (en) Elevator system
AU2011101553A4 (en) Emergency escape device for elevator
KR100430113B1 (ko) 엘리베이터 장치
US6860367B1 (en) Elevator system having drive motor located below the elevator car
CZ2003347A3 (cs) Lanový výtah
JP5468679B2 (ja) エレベータの巻上装置
US6119816A (en) Emergency stop releasing method for elevator
EP0020825A1 (en) Apparatus for the transfer of loads from one level to another
EP3290377A1 (en) Elevator with second rope attached to the car or counterweight and applying pulling forces
US20210155457A1 (en) Elevator system with multiple independent cars in a 2-dimensional hoistway
JPH07237847A (ja) エレベーターの据付工法
EP0057701A1 (en) Load transfer apparatus
EP1967478A1 (en) Electromechanical apparatus for raising persons and/or loads
JPH04173680A (ja) リニアモータ駆動エレベータの制動装置
CN110217678A (zh) 方法和装置
CN106995175B (zh) 一种室外露天电梯随行电缆防风控制系统
WO2019207198A1 (en) Speed governor arrangement for elevator
WO2021014575A1 (ja) 乗客の救出方法及びエレベーター装置
JPS6270187A (ja) エレベ−タ装置
JPS586886A (ja) エレベ−タ装置
WO2005066059A1 (en) Extendable counterweight for elevator system
ITMI982456A1 (it) Ascensore con movimento meccanico senza freno anti cadutaanti bloccaggio