CZ20013905A3 - Systém automatického brždění kabiny výtahu - Google Patents

Systém automatického brždění kabiny výtahu Download PDF

Info

Publication number
CZ20013905A3
CZ20013905A3 CZ20013905A CZ20013905A CZ20013905A3 CZ 20013905 A3 CZ20013905 A3 CZ 20013905A3 CZ 20013905 A CZ20013905 A CZ 20013905A CZ 20013905 A CZ20013905 A CZ 20013905A CZ 20013905 A3 CZ20013905 A3 CZ 20013905A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
stop
pulley
car
braking system
stop mechanism
Prior art date
Application number
CZ20013905A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ295395B6 (cs
Inventor
Jean-Yves Bluteau
Original Assignee
Thyssenkrupp Elevator Manufacturing France
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Thyssenkrupp Elevator Manufacturing France filed Critical Thyssenkrupp Elevator Manufacturing France
Publication of CZ20013905A3 publication Critical patent/CZ20013905A3/cs
Publication of CZ295395B6 publication Critical patent/CZ295395B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B5/00Applications of checking, fault-correcting, or safety devices in elevators
    • B66B5/02Applications of checking, fault-correcting, or safety devices in elevators responsive to abnormal operating conditions
    • B66B5/04Applications of checking, fault-correcting, or safety devices in elevators responsive to abnormal operating conditions for detecting excessive speed
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B5/00Applications of checking, fault-correcting, or safety devices in elevators
    • B66B5/02Applications of checking, fault-correcting, or safety devices in elevators responsive to abnormal operating conditions
    • B66B5/16Braking or catch devices operating between cars, cages, or skips and fixed guide elements or surfaces in hoistway or well
    • B66B5/18Braking or catch devices operating between cars, cages, or skips and fixed guide elements or surfaces in hoistway or well and applying frictional retarding forces

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Maintenance And Inspection Apparatuses For Elevators (AREA)
  • Elevator Control (AREA)
  • Braking Arrangements (AREA)

Description

Systém automatického brždění kabiny výtahu
Oblast techniky
Tento vynález se týká systému automatického brzdění kabiny výtahu, určeného k jejímu zastavení, pokud tato kabina dosáhne nebo překročí hranici rychlosti pohybu ve výtahové šachtě.
Dosavadní stav techniky
Jsou známy systémy automatického brždění, které se obecně skládají ze zastavovacího mechanismu, obsahujícího zastavovací kladku určenou k tomu, aby byla unášena a rotovala současně s pohybem uvedené kabiny. Tato kladka je určena k tomu, aby se otáčela volně, pokud je její rychlost rotace nižší než prahová rychlost rotace a aby se zablokovala, pokud je její rychlost rotace rovna nebo převýší zmíněnou prahovou rychlost rotace. Zahrnují také mechanismus pro řízení činnosti těchto brzd, je-li uvedená kladka zablokovaná.
Na obrázku 1 je znázorněna instalace výtahu, který je vybaven systémem brždění podle stavu známé techniky. Tato instalace je v zásadě tvořena kabinou výtahu 10, která se přesunuje mezi jednotlivými patry ve výtahové šachtě (neznázorněné), pomocí například strojního zařízení 20, působícího na tažné lano nebo svazek tažných lan 21 a obsahujícího protizávaží 22. Kabina výtahu je při svém pohybu vedena bočními kolejnicemi, které jsou umístěny vertikálně po celé délce výtahové šachty, na které kabina 10 dosedá prostřednictvím vodičů 31. Z důvodů názornosti je na obrázku 1 zakreslena pouze jedna z těchto kolejnic 30.
Kabina výtahu (10) obsahuje mechanismus 11 určený k ovládání činnosti brzd 12 a 13, znázorněných zde schématicky ve tvaru prostých klínů. Brzdy 12 a 13 obecně působí na kolejnice 30 kabiny výtahu 10. Tyto brzdy 12 a 13 jsou rovněž známy v oboru této techniky pod názvem „záchytné svěrky“. Jedna působí v jednom směru pohybu kabiny, druhá v druhém směru.
Pokud jde o automatický systém brždění, skládá se ze zastavovací kladky 50 namontované na zdivo v horní části výtahové šachty a z nekonečného lana 60
• · · • · · · • · · · · * · · navinutého mezi zastavovací kladkou 50 a vratnou kladkou 51. Nekonečné lano 60 je natahováno napínací hmotou 52 napojenou na vratnou kladku 51.
Ovládací mechanismus 53 je z jedné strany připevněn na nekonečné lano 60 a z druhé strany na kabinu 10. Při normálním provozu, tzn., je-li rychlost pohybu kabiny 10 nižší než mezní rychlost, unáší kabina 10 toto lano 60. Mechanismus 53 není zapojen a tedy nepůsobí na ovládací mechanismus 11 brzd 12 a 13.
Dosáhne-li nebo překročí-li však rychlost kabiny 10 mezní rychlost, zastavovací kladka 50 se zablokuje a lano 60 znehybní. Mechanismus 53 se zapojí, neboť je z jedné strany znehybněn lanem 60 a z druhé strany spojen s kabinou 10, která se ještě pohybuje. Výsledkem tohoto zapojení mechanismu 53 je ovládání ovládacího mechanismu 11, který pak působí na brzdy 12 a 13. Každá brzda pak působí na příslušnou kolejnici 30, což má za následek zastavení kabiny 10.
Jednou z nevýhod systému brždění za stavu výše vyobrazené techniky je poměrně velké místo, které zabírá, vyplývající hlavně z faktu, že používá nekonečné lano, které má dvě rovnoběžné větve, pro něž je třeba vyhradit ve výtahové šachtě místo.
' Oalší nevýhoda tohoto systérnu brždění spočívá ve skutečnosti, že zastavovací kládka misí být namontována v horní části výtahové šachty, obecně na stejné zdivo, které nese i tažný motor 20. Riziko nehody spojené s tímto dílem pak tento systém brždění nekryje.
Podstata vynálezu
Účelem tohoto vynálezu je navrhnout systém brždění, který nevykazuje nevýhody systémů brždění podle předchozího provedení, zejména ty nevýhody, jež zde byly zmíněny a který by byl, co do svých rozměrů, menší než systémy podle stávajícího stavu techniky a který by nebyl montován na stejnou část zdivá, na které spočívá tažný motor.
Aby toto bylo dosaženo, je tento mechanismus podle jednoho provedení tohoto vynálezu montován na kabinu, přičemž tento zastavovací mechanismus nebo jeho část určená k tomu, aby reagovala na pohyb kabiny při zablokování zastavovací kladky se pohybuje-vůči této kabině ve směru zřetelně paralelním ke~směru-této ka3· · · · · · · · ·· ·· ·♦· ·· ·· biny. Řídící mechanismus tedy působí na brzdy tehdy, když zastavovací mechanismus nebo jeho část se vůči kabině pohybuje.
Výhodou je, že zastavovací kladka je unášena vodícím lanem, které je zavěšeno vertikálně ve výtahové šachtě a které prochází její drážkou.
Podle prvního provedení tohoto vynálezu obsahuje zastavovací mechanismus dvě kladky, z nichž jedna je uvedená zastavovací kladka, vodící lano, jehož horní vertikální větev prochází spodní částí první drážky jedné ze zmíněných kladek, poté prochází drážkou druhé kladky a pak znovu prochází horní částí druhé drážky zmíněné první kladky.
Zmíněná první kladka může tedy tvořit část zastavovacího mechanismu, která reaguje na pohyb kabiny při zablokování zmíněné zastavovací kladky tak, že se pohybuje vůči této kabině.
Podle druhého provedení tohoto vynálezu, obsahuje zmíněný zastavovací mechanismus nejméně dvě kladky, z nichž jedna je uvedená zastavovací kladka a vodící lano procházející každou drážkou těchto kladek.
Uvedená kladka vpředui uvedená kladka vzadu, po směru pohybu, tvoií část zastavovacího mechanismu, která reaguje napohyb kabiny při zablokování zmíněné zastavovací kladky ták, že se pohybuje vůči této kabině.
Podle druhé charakteristiky tohoto vynálezu jsou uvedený zastavovací mechanismus, nebo uvedená část tohoto zastavovacího mechanismu, montovány na konec otočného ramene, přičemž toto rameno tím, že se vzdaluje ze své klidové polohy zapojuje ovládací mechanismus, který tak působí na uvedené brzdy.
Podle další charakteristiky tohoto vynálezu jsou uvedený zastavovací mechanismus, nebo uvedená část tohoto zastavovacího mechanismu, montovány na vodící lišty natažené zřetelně ve směru pohybu uvedené kabiny, přičemž jak se uvedená vodící lišta vzdaluje ze své klidové polohy, zapojuje ovládací mechanismus, který tak působí na uvedené brzdy.
Přehled obrázků na výkresech
Výše uvedené charakteristiky vynálezu, stejně jako i ostatní jeho charakteristiky budou jasněji patrné z následujícího popisu jednoho příkladu provedení, přičemž tento popis je proveden ve spojitosti s přiloženými nákresy, z nichž:
······ * · · ·· • « · ···· ·· ··· ··· ··
Obr. 1 je schématický pohled na instalaci výtahu vybaveného systémem automatického brždění podle stávajícího stavu techniky.
Obr. 2 je schématický pohled na instalaci výtahu vybaveného systémem automatického brždění podle prvního způsobu provedení tohoto vynálezu, kdy uvedené rameno zastavovacího mechanismu je v klidové poloze.
Obr. 3 je schématický pohled na instalaci výtahu vybaveného systémem automatického brždění podle prvního způsobu provedení tohoto vynálezu, kdy uvedené rameno zastavovacího mechanismu je v pracovní poloze.
Obr. 4 je schématický pohled na instalaci výtahu vybaveného systémem automatického brždění podle druhého způsobu provedení tohoto vynálezu.
Obr. 5 je schématický pohled na instalaci výtahu vybaveného systémem automatického brždění podle třetího způsobu provedení tohoto vynálezu.
Obr. 5 je schématický pohled na instalaci výtahu, která je shodná s instalací zobrazenou na obr. 2 a která navíc obsahuje bezpečnostní zařízení.
Instalace výtahu-zobrazená na obr. 2 je v podstatě tvořena kabinott výtahu 10, která se přesunuje mezi jednotlivými patry ve výtahové šachtě (neznázorněné), po- mocí například strojního zařízení 20. působícího na tažné lano nebo svazek tažných lan 21 a obsahující protizávaží 22. Toto strojní zařízení 20 je například montováno na zdivo tvořící horní část kabiny výtahu.
Kabina výtahu 10 je při svém pohybu vedena bočními vodiči, které jsou vedeny vertikálně ve výtahové šachtě. Z důvodů názornosti je zakreslena pouze jedna z těchto kolejnic 30.
Kabina výtahu 10 obsahuje ovládací mechanismus 11 (schematicky znázorněný pouze přerušovanou čarou) určený k ovládání činnosti brzd 12 a 13, zobrazených na obr. 2 schematicky ve formě klínů. Brzdy 12 a 13 působí na vodiče kabiny výtahu 10. Tyto brzdy 12 a 13 jsou rovněž známy v oboru této techniky pod názvem „záchytné svěrky“. Jedna působí v jednom směru pohybu kabiny IQ, druhá v druhém směru.
Kabina výtahu 10 obsahuje zastavovací mechanismus 40 tvořený zde jednou zastavovací kladkou 41 a jednou vratnou kladkou 42. Zastavovací kladka 41 se volně otáčí dokud rychlost její rychlost rotace nepřekročí prahovou rychlost a zablokuje se jakmile její rychlost rotace překročí uvedenou prahovou rychlost.
• ·
Jak je zřejmé v zobrazeném příkladě provedení, je systém 40 montován pod kabinu 10, například na její rám. Ale jak vyplývá zejména z následujícího popisu, lze ho montovat například na stejný rám v horní části kabiny 10 nebo i jinam, kde ho lze spojit s kabinou 10.
Vodící lano 60, jež se táhne vertikálně ve výtahové šachtě v níž se pohybuje uvedená kabina výtahu 10, prochází ve své spodní části první drážkou vratné kladky 42, poté vstupuje do drážky zastavovací kladky 41 tak, aby ji mohlo unášet za rotace současně s pohybem kabiny 10 ve výtahové šachtě, a nakonec v horní části prochází druhou drážkou vratné kladky 42. Jeho spodní konec nese napínací systém takový, jako je hmota 61 (nebo pružina nebo jiný systém), zatímco jeho horní konec je připevněn na strop výtahové šachty prostřednictvím pružného systému 62. Napínací hmota 61 a pružný systém 62 jsou určeny k tomu, aby zajistily napětí vodícího lana 60.
Na příkladu provedení zobrazeném na obr. 2 je vratná kladka 42 montována jako volně otočná na volném konci ramene 43 určeném k otočení podél osy otáčení .44. Zastavovací kladky 41 i vratná kladky 42 majLosy rotace vzájemně rovnoběžné a rovnoběžné k-ose otáčení 44 ramene 43. _ - _ _
Rameno 43 působí na ovládací mechanismus následujícím způsobem. Je-li rameno 43 v poloze zřetelně vodorovné, tedy v klidové poloze takové, jaká je zobrazena na obr. 2, ovládací mechanismus 11 není zapojen a brzdy 12 a 13 jsou neaktivní. Naopak, dostane-li se do nakloněné polohy, tedy do pracovní polohy, a to v jednom či druhém směru, mechanismus 11 se zapojí, což má za následek aktivaci brzd 12 a 13 a zastavení kabiny W na kolejnicích 30.
Při normálním provozu, tj. pokud kabina výtahu 10 nepřekročí mezní rychlost se lano 60 odvíjí mezi vratnou kladkou 42 a zastavovací kladkou 41 a unáší přitom zejména zastavovací kladku. Rameno 43 se přitom nachází ve své klidové poloze, jaká je vyobrazena na obr. 2. Nepůsobí tedy na ovládací mechanismus 11. stejně jako brzdy 12 a 13 nepůsobí na kolejnice 30.
Rameno 43 může být v této klidové poloze přidržováno, například pomocí pružných prvků, jako jsou pružiny, které však nejsou zobrazeny.
Jakmile kabina výtahu 10 dosáhne a překročí mezní rychlost, rychlost rotace zastavovací kladky 41 se zvýší nad svou prahovou rychlost rotace. Následkem toho ► · · · · · 1 • · · · · ·
Jak je zřejmé v zobrazeném příkladě provedení, je systém 40 montován pod kabinu 10, například na její rám. Ale jak vyplývá zejména z následujícího popisu, lze ho montovat například na stejný rám v horní části kabiny 10 nebo i jinam, kde ho lze spojit s kabinou 10.
Vodící lano 60, jež se táhne vertikálně ve výtahové šachtě v níž se pohybuje uvedená kabina výtahu 10, prochází ve své spodní části první drážkou vratné kladky 42, poté vstupuje do drážky zastavovací kladky 41 tak, aby ji mohlo unášet za rotace současně s pohybem kabiny 10 ve výtahové šachtě, a nakonec v horní části prochází druhou drážkou vratné kladky 42. Jeho spodní konec nese napínací systém takový, jako je hmota 61 (nebo pružina nebo jiný systém), zatímco jeho horní konec je připevněn na strop výtahové šachty prostřednictvím pružného systému 62. Napínací hmota 61 a pružný systém 62 jsou určeny k tomu, aby zajistily napětí vodícího lana 60.
Na příkladu provedení zobrazeném na obr. 2 je vratná kladka 42 montována jako volně otočná na volném konci ramene 43 určeném k otočení podél osy otáčení 44. Zastavovací kladky 41 i vratná kladky 42 mají osy rotace-vzájemně rovnoběžné a rovnoběžné k ose otáčení 44 ramene 43. _ - _ _
Rameno 43 působí na ovládací mechanismus následujícím způsobem. Je-li rameno 43 v poloze zřetelně vodorovné, tedy v klidové poloze takové, jaká je zobrazena na obr. 2, ovládací mechanismus H není zapojen a brzdy 12 a 13 jsou neaktivní. Naopak, dostane-li se do nakloněné polohy, tedy do pracovní polohy, a to v jednom či druhém směru, mechanismus 11 se zapojí, což má za následek aktivaci brzd 12 a 13 a zastavení kabiny 10 na kolejnicích 30.
Při normálním provozu, tj. pokud kabina výtahu 10 nepřekročí mezní rychlost se lano 60 odvíjí mezi vratnou kladkou 42 a zastavovací kladkou 41 a unáší přitom zejména zastavovací kladku. Rameno 43 se přitom nachází ve své klidové poloze, jaká je vyobrazena na obr. 2. Nepůsobí tedy na ovládací mechanismus 11. stejně jako brzdy 12 a 13 nepůsobí na kolejnice 30.
Rameno 43 může být v této klidové poloze přidržováno, například pomocí pružných prvků, jako jsou pružiny, které však nejsou zobrazeny.
Jakmile kabina výtahu 10 dosáhne a překročí mezní rychlost, rychlost rotace zastavovací kladky 41 se zvýší nad svou prahovou rychlost rotace. Následkem toho • · · · • ·
mohlo posuvně pohybovat ve směru rovnoběžném ke směru pohybu kabiny výtahu 10. Za tím účelem je vodítko 48 montováno ve vodící liště 49, která je vedena vertikálně ve směru pohybu kabiny 10. Vodítko 48 je zde znázorněno v klidové poloze.
Znázorněná provedení jsou určena k tomu, aby spustily činnost brzd 12 a 13. jakmile kabina 10 dosáhne nebo překročí mezní rychlost stanovenou zastavovací kladkou 41 a to bez ohledu na směr pohybu kabiny 10.
Je pochopitelné, že ve všech vyobrazených příkladech může zastavovací kladka 41 být dána na místo vratné kladky 42, 42a nebo 42b a že by tedy byla nahrazena vratnou kladkou.
Na obr. 6 je vyobrazena instalace výtahu, která je shodná s instalací znázorněnou na obr. 2 a která navíc obsahuje bezpečnostní zařízení 90. Toto bezpečnostní zařízení 90 je v podstatě tvořeno tyčí 91. která je zatažitelná působením ovládacího zařízení, jako je elektromagnet 92. upevněný na otočném rameni 43. Na obr. 6 je zatažená poloha tyče 91 nakreslena plnou čarou a vysunutá poloha je nakreslena přerušovanou čarou.
Je-li tyč 91 v nezatažené poloze, může se dostat do kontaktu s jednou či několika zarážkami 93, které jsou ve výtahové šachtě. Naopak v zatažené poloze se do styku s těmito zarážkami 93 dostat nemůže. Jakmile se tyč 91 dostane do kontaktu s jednou zarážkou 93 v reakci na pohyb kabiny 10, rameno 43 se otočí kolem své osy, což má za následek spuštění ovládacího mechanismu 11a aktivaci brzd 12 a 13. Tím se kabina zastaví.

Claims (8)

1. Systém automatického brždění kabiny výtahu (10) určený k jejímu zastavení, pokud kabina dosáhne nebo překročí hranici rychlosti pohybu ve výtahové šachtě, tvořený jednak zastavovacím mechanismem (40) namontovaným na této kabině (10) a obsahujícím zastavovací kladku (41) taženou vodícím lanem (60), které je zavěšeno vertikálně ve výtahové šachtě a které prochází její drážkou tak, že je kladka tažena v rotaci současně s pohybem této kabiny (10), přičemž uvedená zastavovací kladka (41) se volně otáčí, pokud je její rychlost rotace nižší než prahová rychlost rotace a zablokuje se, pokud její rychlost rotace je rovna nebo vyšší než uvedená prahová rychlost rotace a jednak mechanismem (11) k ovládání činnosti uvedených brzd (12, 13) je-li uvedená zastavovací kladka (41) zablokovaná, vyznačující se tím, že zastavovací mechanismus (40), nebo jeho část určená k tomu, aby reagovala na pohyb kabiny (10) při zablokování zastavovací kladky (41), jsou upraveny pro pohyb vůči této kabině ve směru v podstatě paralelním ke směru pohybu této kabiny (10), a že tento ovládací mechanismus (11) působí na brzdy (12, 13) tehdy, když se zastavovací mechanismus (41) nebo jeho část pohybuje vůči uvedené kabině (10).
-
2. Systém brždění podle nároku 1, vyznačující se tím, že zastavovací mechanismus (40) obsahuje dvě kladky (41, 42), z nichž jedna je zastavovací kladka (41), vodící lano (60) mající svou horní vertikální větev, která prochází spodní částí první drážky jedné ze zmíněných kladek (42), poté prochází drážkou druhé kladky (41) a pak znovu prochází horní částí druhé drážky zmíněné první kladky (42).
3. Systém brždění podle nároku 2, vyznačující se tím, že první kladka (41) tvoří část zastavovacího mechanismu (40), který reaguje na pohyb kabiny (10) při zablokování zmíněné zastavovací kladky tak, že se pohybuje vůči této kabině (10).
4. Systém brždění podle nároku 1, vyznačující se tím, že uvedený zastavovací mechanismus (40) obsahuje nejméně dvě kladky (41, 42, 42a, 42b), z nichž jedna je zastavovací kladka (41), přičemž vodící lano (60) prochází každou z drážek uvedených kladek.
5. Systém brždění podle nároku 4, vyznačující se tím, že uvedená kladka vpředu (42a) i uvedená kladka vzadu po směru pohybu (42b) tvoří část zastavovacího mechanismu (40), která se pohybuje ve směru zřetelně rovnoběžném vůči směru této kabiny (10). - •4·· ·· • * « • · « • · · ·
4 · · · ·· ·· ·· ·· • · * · * ί • · · · · β· ··
6. Systém brždění podle jednoho z předchozích nároků, vyznačující se tím, že uvedený zastavovací mechanismus (40) nebo uvedená část tohoto zastavovacího mechanismu jsou uchyceny na konec otočného ramene (43), přičemž toto rameno (43) tím, že se vzdaluje ze své klidové polohy zapojuje ovládací mechanismus (11), který tak působí na uvedené brzdy (12, 13).
7. Systém brždění podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že zastavovací mechanismus (40) nebo část tohoto zastavovacího mechanismu (40) jsou uchyceny na vodící lišty (46, 49) vedené v podstatě ve směru pohybu kabiny (10), přičemž jak se vodící lišta (46, 49) vzdaluje ze své klidové polohy, zapojuje ovládací mechanismus (11), který tak působí na uvedené brzdy (12, 13).
8. Systém brždění podle jednoho z předchozích nároků, vyznačující se tím, že zastavovací mechanismus (40) nebo část tohoto zastavovacího mechanismu jsou vybaveny výsuvnou tyčí (91), která se v nezatažené poloze může dostat do kontaktu alespoň s jednou zarážkou (93), která je ve výtahové šachtě, což má za následek pohyb uvedeného zastavovacího mechanismu (40) nebo uvedené části tohoto za_ stavovacího mechanismu vůči uvedené kabině {10) a tím spuštění uvedeného ovládacího mechanismu (11), který působí na uvedené brzdy (12, t3)._
CZ20013905A 1999-05-04 2000-05-03 Systém automatického brždění kabiny výtahu CZ295395B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9905890A FR2793230B1 (fr) 1999-05-04 1999-05-04 Systeme de freinage automatique d'une cabine d'ascenseur

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20013905A3 true CZ20013905A3 (cs) 2003-04-16
CZ295395B6 CZ295395B6 (cs) 2005-07-13

Family

ID=9545380

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20013905A CZ295395B6 (cs) 1999-05-04 2000-05-03 Systém automatického brždění kabiny výtahu

Country Status (10)

Country Link
US (1) US6202795B1 (cs)
EP (1) EP1175367B1 (cs)
AT (1) ATE245120T1 (cs)
CZ (1) CZ295395B6 (cs)
DE (1) DE60003910T2 (cs)
ES (1) ES2199824T3 (cs)
FR (1) FR2793230B1 (cs)
PL (1) PL351430A1 (cs)
PT (1) PT1175367E (cs)
WO (1) WO2000066475A1 (cs)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2808517B1 (fr) * 2000-05-03 2002-08-16 Emile Kadoche Dispositif pour declencher le mecanisme de liberation du parachute d'une cabine d'ascenseur
FI117239B (fi) * 2001-12-27 2006-08-15 Kone Corp Hissin turvalaite
US7073632B2 (en) * 2003-05-27 2006-07-11 Invento Ag Safety system for restraining movement of elevator car when car doors are open
CN1860077B (zh) * 2003-10-07 2010-04-14 奥蒂斯电梯公司 电梯的制动系统以及启动该制动系统的方法
ES2253981B1 (es) * 2004-05-10 2007-06-16 Orona, S. Coop. Cable y cinta para limitador de velocidad de ascensores y poleas asociadas.
ES2418438T3 (es) * 2008-06-17 2013-08-13 Otis Elevator Company Control de seguridad de un freno que utiliza dispositivos de control de baja potencia
BR112013021886A2 (pt) * 2011-03-09 2016-11-01 Inventio Ag método e dispositivo de teste para testar um sistema de limitação de velocidade de uma instalação de elevador
CN102134030A (zh) * 2011-04-11 2011-07-27 博宇(无锡)科技有限公司 风力发电机组升降维护平台
DE102012111622A1 (de) * 2012-11-29 2014-06-05 Thyssenkrupp Elevator Ag Aufzuganlage für ein im Bau befindliches Gebäude
US20170197806A1 (en) * 2014-09-17 2017-07-13 Mitsubishi Electric Corporation Elevator tension pulley device
EP3130554B1 (en) * 2015-08-13 2021-11-24 KONE Corporation An elevator
CN105712148B (zh) * 2016-03-23 2018-05-25 安徽瑞格电梯服务股份有限公司 一种轿厢急停设备
CN108438017B (zh) * 2018-03-15 2019-04-05 永贵能源开发有限责任公司新田煤矿 一种煤矿运输地档装置
DE102019104339A1 (de) * 2019-02-20 2020-08-20 Thyssenkrupp Ag Auslösesystem für eine Fangvorrichtung, Aufzugsanlage und Verfahren zum Betreiben einer Aufzugsanlage
CN109748172B (zh) * 2019-03-08 2023-11-24 兰州交通大学 一种应用在垂直提升电梯上的防坠落装置
US11459207B2 (en) * 2020-06-25 2022-10-04 Otis Elevator Company Safety link with pulley
CN114436089A (zh) * 2020-11-06 2022-05-06 奥的斯电梯公司 限速器组件和电梯

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US601301A (en) * 1898-03-29 ihlder
US632651A (en) * 1899-07-11 1899-09-05 William R Weeks Automatic car safety device for electric elevators.
US1182240A (en) * 1909-11-13 1916-05-09 Otis Elevator Co Safety device for elevators.
US2511697A (en) * 1947-12-12 1950-06-13 William C Clift Elevator safety apparatus
US3908801A (en) * 1974-03-13 1975-09-30 Vertical Transport Company Vertical hoist assembly
US4662481A (en) * 1986-03-14 1987-05-05 Westinghouse Electric Corp. Elevator system
GB2212782B (en) * 1987-11-25 1991-01-30 Poon Otto L A lift
FR2624840B1 (fr) * 1987-12-18 1990-05-04 Marion Rene Dispositif ralentisseur de securite pour la cabine d'un ascenseur ou d'un monte-charge

Also Published As

Publication number Publication date
US6202795B1 (en) 2001-03-20
PT1175367E (pt) 2003-10-31
WO2000066475A1 (fr) 2000-11-09
FR2793230A1 (fr) 2000-11-10
EP1175367A1 (fr) 2002-01-30
DE60003910T2 (de) 2004-05-27
EP1175367B1 (fr) 2003-07-16
PL351430A1 (en) 2003-04-22
FR2793230B1 (fr) 2001-07-06
ATE245120T1 (de) 2003-08-15
DE60003910D1 (de) 2003-08-21
ES2199824T3 (es) 2004-03-01
CZ295395B6 (cs) 2005-07-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20013905A3 (cs) Systém automatického brždění kabiny výtahu
US8991561B2 (en) Elevator braking equipment
KR101710700B1 (ko) 짚라인 브레이킹 장치 및 이 장치에 사용되는 주행트롤리
KR102605526B1 (ko) 승강형 구조체용 제동 시스템 및 승강형 구조체 제동 제어 방법
US5495919A (en) Safety brake apparatus for an elevator car or counterweight
US20090032340A1 (en) Method and Apparatus to Minimize Re-Leveling in High Rise High Speed Elevators
US6942070B2 (en) Emergency braking and shock absorbing device for a lift or suspended load
CZ279508B6 (cs) Spouštěč bezpečnostních zařízení výtahů
CZ294428B6 (cs) Zařízení pro zabránění nekontrolovatelného zrychlení výtahové klece
KR20220157977A (ko) 케이블 카 안정장치를 구비한 삭도
CZ288403B6 (en) Machine for travelling on track for laying contact wire
CZ289499A3 (cs) Zařízení k zastavení výtahu
CN112777446A (zh) 电梯
JP3468316B2 (ja) リフトカー
KR100770349B1 (ko) 언로더 주행 급제동장치
KR102022235B1 (ko) 엘리베이터 제동 장치
US11713212B2 (en) Vehicle with shock absorption for transporting passengers on a variable slope track and installation comprising said vehicle
US20220089407A1 (en) Elevator system
CN111148659B (zh) 用于机动游戏的乘客容纳装置及其操作方法以及具有这种乘客容纳装置的机动游戏
JP7464312B2 (ja) ケーブルカー車両のための扉制御装置
JP4097728B2 (ja) リフトカーのロープ破断検出制動装置
US11459207B2 (en) Safety link with pulley
SU1189775A1 (ru) Эксцентриковый ловитель дл скипового подъемника
CN114249203A (zh) 一种用于多轿厢并行电梯的安全保护装置
SU931903A1 (ru) Устройство дл обслуживани рабочих отт жек мачт

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20080503