CZ101196A3 - Transship point for transfer loads from wagons to road vehicles or vice versa - Google Patents
Transship point for transfer loads from wagons to road vehicles or vice versa Download PDFInfo
- Publication number
- CZ101196A3 CZ101196A3 CZ961011A CZ101196A CZ101196A3 CZ 101196 A3 CZ101196 A3 CZ 101196A3 CZ 961011 A CZ961011 A CZ 961011A CZ 101196 A CZ101196 A CZ 101196A CZ 101196 A3 CZ101196 A3 CZ 101196A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- transhipment
- road
- rails
- wagons
- transversely movable
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65G—TRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
- B65G63/00—Transferring or trans-shipping at storage areas, railway yards or harbours or in opening mining cuts; Marshalling yard installations
- B65G63/002—Transferring or trans-shipping at storage areas, railway yards or harbours or in opening mining cuts; Marshalling yard installations for articles
- B65G63/004—Transferring or trans-shipping at storage areas, railway yards or harbours or in opening mining cuts; Marshalling yard installations for articles for containers
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B61—RAILWAYS
- B61D—BODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
- B61D47/00—Loading or unloading devices combined with vehicles, e.g. loading platforms, doors convertible into loading and unloading ramps
- B61D47/005—Loading or unloading devices combined with road vehicles carrying wagons, e.g. ramps, turntables, lifting means
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Transportation (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Intermediate Stations On Conveyors (AREA)
- Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
Description
Vynález se týká překladiště k překládce riáklacíových · jednotek, jako jsou např. kontejnery—nebo sedlové návěs/} J z vagónů na silniční vozidla nebo obráceně při použití podélně k železnici či silnici pojíždějícího překládkového zařízení .
Dosavadní stav techniky
Při překládce nákladů z vagónů na silniční nákladní vozidla nebo obráceně je dosud nutné zastavit nejen silniční vozidla, ale i železniční vagóny, aby pak mohlo být pomocí překládkových zařízení provedeno nakládání nebo vykládání. Toto ale vyžaduje dlouhé odstávky vagónů.
Cílem vynálezu je zkrátit nutný čas pro překládku nákladových jednotek.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nedostatky odstraňuje do značné míry překladiště podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že paralelně ke kolejím a silnici se nachází transportní cesta pro příjem z vagónů nebo na vagóny překládaných nákladových jednotek. Toto umožní překládku nákladů z vagónů na nákladní auta či opačně pomocí pohyblivých překládkových zařízení při současném pohybu kolejových vozidel.
V případě nakládání na vagóny se nákladové jednotky před příjezdem vagónů sejmou překládacím zařízením z nákladních vozidel a přeloží na transportní dráhu. Odtud jsou potom za pomalého pohybu překládány na vagóny.
V případě vykládání nákladových jednotek z vagónů jsou tyto sejmuty překládkovým zařízením z pomalu jedoucích vagónů a přeloženy na transportní dráhu, aby odtud byly potom později přeloženy na nákladní vozidla.
Ve výhodném provedení je transportní dráha vytvořena jako válečková dráha, přičemž válečky válečkové dráhy jsou jednotlivě nebo ve skupinách osazeny pohonem. Pohony pro válečky válečkové dráhy jsou jednotlivě ovladatelné. Tímto opatřením mohoub být rychlosti překládkového zařízení a vagónů stejně jako otáčivá rychlost válečků zvoleny jako stejně velké, takže vykládka nebo nakládka z vagónů a překládání na transportní dráhu pomocí překládkových zařízení probíhá v relativně klidném ustavení.
Jiné provedení je charakteristické tím, že na vzdálenější straně silnice v pohledu od transportní dráhy a/nebo mezi transportní drahou a silniční smyčkou je alespoň jeden mezisklad, stejně jako na tento mezisklad přiléhající, pravoúhle ke kolejím a silnici probíhající příčný dopravník. Tento mezisklad slouží k uložení nákladových jednotek, které se tam uloží pomocí příčných dopravníků a odtud potom budou odebrány.
Jiné provedení je typické tím, že má alespoň dva mezisklady, přičemž mezi mezisklady jsou pravoúhle ke kolejím a silnici probíhající uličky, ve kterých jsou uloženy příčné dopravníky.
Zařízení v tomto provedení, které by mělo jen tento význam, je samo o sobě již známé. Přes takovéto překladiště projíždějí kolejová vozidla průměrnou rychlostí asi 0,4 m/s. Postupuje se pomocí tzv. randevouz-technologie, při níž je vlak v pohybu, náklady jsou uchopovány za jízdy a skládány na příčné dopravníky.
Při této tzv.randevouz-technologii je jak uchopení nákladové jednotky v pohybu tak i manipulace s ní velmi obtížná. Při nákladových jednotkách o např. 60 t je třeba tuto masu zrychlit, popojet s ní, zabrzdit a uložit jí.
Tyto problémy u překladiště podle vynálezu odpadají. U tohoto provedení mohou popojíždět kolejová vozidla v taktu a to buď:
v dynamickém taktu při pojezdových rychlostech asi 0,lm/s v oblasti překládání s následujícím rychlým popojetím následující a ještě nevyložené části soupravy nebo
- v taktu s odstávkami, přičemž se vagóny po popojetí vpřed v oblasti překládky zastaví.
Překladiště podle vynálezu vykazuje vůči známým řešením následující výhody:
- nedochází k žádným zrychlením visících nákladů
- překládkové zařízení dovoluje krátké pojezdové časy paralelně ke kolejím, protože tyto pojezdy probíhají bez užitečné zátěže.
- při poruchách provozu je pohyb hnoty tak malý, že se dá při dynamickém taktu snadno zabrzdit a při taktu s odstávkami vagónů je toto od začátku vyloučeno.
Ještě jednodušší je vykládáni, když k němu dochází při konvenční odstávce i když je objem překládky nepatrně nižší.
Po složení nákladových jednotek na válečky válečkové dráhy, se otáčky válečků urychlí na vyčšší posuvnou rychlost, před příčným dopravníkem se přibrzdí a přeloží se na něj.
Podle jiného výhodného provedení je transportní dráha tvořena z příčně posuvných vozíků, které jsou zároveň transportními jednotkami příčných dopravníků, přičemž na křižovatkách příčných dopravníků a transportní dráhy, tvořené příčně posuvnými vozíky, jsou umístěny přeložníky. Takto lze velmi jednoduše provést vykládku nákladových jednotek z vagónů a přisouvat nákladové jednotky na příčné dopravníky.
V jednom provedení jsou příčné dopravníky, respektive příčně posuvné vozíky, sjízdné pro motorová vozidla. Tím se umožní, že i v případě, že je transportní dráha tvořena z příčně posuvných vozíků, které jsou zároveň transportními jednotkami příčných dopravníků, pojíždět auty mezi transportní drahou a meziskladem, nebo mezisklady.
Zvláště jednoduché provedení představuje varianta, kdy příčně posuvné vozíky mají čtyři nosná kola pro pohyb v podélném směru příčného dopravníku, stejně jako čtyři pojezdová kola pro pohyb v podélném směru transportní dráhy, přičemž vždy dvě z těchto kol jsou opatřeny pohonem.
Jiné provedení je typické tím, že pohon příčně posuvné4 ho vozíku sestává pouze z jednoho motoru stejně jako ze dvou hnacích hřídelí a převodovky. Tak se umožní snadné ovládání rychlosti a určení směru jízdy příčně posuvných vozíků.
Další provedení spočívá v tom, že pro pohyb příčně posuvného vozíku položené kolejnice mají v oblasti přeložníku kolejové úseky, které jsou výškově přestavitelné, přičemž se vždy jeden pár kolejových úseků nachází v pojezdové poloze, zatímco druhý z těchto kolejových úseků je v poloze snížené. Takto se vyřeší možnost změny směru jízdy příčně posuvných vozíků.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže představen pomocí výkresů, na kterých obr.l představuje pohled shora na překladiště, obr.2 znázorňuje pohled shora na překladiště v jiném provedení, které je na rozdíl od překladiště na obr.l otočeno o 90’ vůči kolejím a silnici, obr.3 představuje pohled shora na další provedení překladiště podobného typu z obr.2, obr.4 znázorňuje příčně posuvný vozík v pohledu zdola v podstatném zvětšení, obr.5. představuje podélný řez příčným dopravníkem s na něm uloženými nákladovými jednotkami v jiném měřítku a obr.6 znázorňuje příčný řez příčným dopravníkem z obr.5.
Příklady provedeni vynálezu
Na příkladu provedení z obr.l je mezi kolejemi 1 a silnicí 2. válečkovou dráhou 3 vytvořená transportní cesta, která slouží k uložení vykládaných nebo nakládaných nákladových jednotek 5 z vagónů 4 nebo do vagónů A- Při nakládání nákladových jednotek 5 na vagóny A se tyto nákladové jednotky 5 ještě před příjezdem vagónů 4 uloží ze silničního vozidla 6 na válečkovou dráhu 3. V případě, kdy jde o vykládání nákladových jednotek 5 z vagónů 4, tak se přeloží nákladové jednotky 5 z jedoucích vagónů 4 na transportní dráhu. V obou případech je překládka nákladových jednotek 5 prováděna překládkovými zařízeními 7, které pojíždějí na paralelně ke kolejím 1 a silnici 2 uložených pojezdových kolejnicích
Válečky 9 válečkové dráhy 3. jsou poháněny jednotlivě nebo ve skupinách neznázorněným pohonem.
Na obr.2 představené provedení překladiště sestává stejně jako to předcházející z obr.l v podstatě z kolejí 1, silnice 2 a válečkové dráhy 3 coby transportní cesty. K tomu však přistupují ještě tři mezisklady 10.1.10.2 a 10.3 pro nákladové jednotky 5. Tři mezisklady 10.1.10.2 a 10.3 jsou od sebe odděleny pracovními prostory označenými jako ulice, které jsou opatřeny příčnými dopravníky 11 a 12. Zařízení má dále první bránu 13 pro vagóny 4. a nákladní vozidla 6 a druhou bránu 14 pro vagóny 4, přičemž těmito branami je myšleno signalizační a evidenční stanoviště. Od první brány 13 až krátce před první mezisklad 10.1 se rozprostírá vstupní zóna 15. na kterou navazuje první překládková zóna 16.. První překládková zóna 16 probíhá podél prvního meziskladu 10.1 a prvního příčného dopravníku 11. Poté následuje skladový prostor 17 a druhá překládková zóna 18 se rozprostírá podél hruhého příčného dopravníku 12 a třetího meziskladu 10.3. Dále se až k druhé bráně 14 táhne koncová zóna 19. Na protilehlé straně překladiště, na obrázku ve spodní části, je znázorněna silniční smyčka 2.'. Tato silniční smyčka 2' tvoří překládkový úsek 20, který se táhne podél tří meziskladů 10.1,10.2 a 10.3 a obou příčných dopravníků 11 a 12.
V první a druhé překládkové zóně 16.,18. se nacházejí překládková zařízení 2· Překládkový úsek 20 je k nakládání a vykládání nákladních vozidel 6 ještě opatřen dvěma dalšími překládkovými zařízeními 21, které jsou uspořádány u příčných dopravníků 11 a 12.
Příčné dopravníky 11 a 12 mají transportní jednotky vytvořené jako příčně posuvné vozíky 22., které jsou posuvné s vlastním pohonem ve dvou rovinách a ve dvou směrech.
U na obr.3 znázorněného překladiště je transportní dráha tvořena příčně posuvnými vozíky 22., které jsou zároveň součástí příčných dopravníků 11 a 12.· Toto je umožněno odpovídajícími přeložníky 23, které jsou uspořádány v místech obratu příčných dopravníků 11 a 12 a příčně posuvné vozíky tvoří transportní dráhu.
Na obr.4 je znázorněn příčně posuvný vozík 22, který je vybaven čtyřmi nosnými koly 24 pro jeho pohyb ve smyslu šipek 25., tedy ve smyslu pohybu příčných dopravníků 11 a 12. Dále je vybaven čtyřmi pojezdovými koly 26 pro pohyb ve smyslu šipek .27, t.zn. ve směru pohybu příčně posuvných vozíků 22. Pohon vždy dvojice kol 24 a 26 je zajištěn motorem 38 přes hnací hřídele 29 a 30., přičemž v oblasti křížení obou hřídelí je uspořádána převodovka 31.
Jak je na obr.4 naznačeno čárkovanými čarami, pojíždějí nosná kola 24 příčně posuvného vozíku 22 po kolejnicích 33. a pojezdová kola 26 po kolejnicích 34.. V oblasti přeložníku se rozkládají koleje v kolejových úsecích 33A a 34A, a tyto jsou provedeny výškově přestavitelně. Při zajetí příčně posuvného vozíku 22 na přeložník 23., např. po kolejích 33., nacházejí se kolejové úseky 33A kolejí 33 v pojezdové výšce, zatímco kolejové úseky 34a příčných kolejnic 34. jsou sníženy. Jakmile se příčně posuvný vozík zastaví, kolejové úseky 34A kolejnic 34 se zvednou do pojezdové polohy a kolejové úseky 33A kolejnic 33 se sníží, takže je možná jízda po kolejnicích 34.. Při zajetí příčně posuvného vozíku 22 na přeložník 23 po kolejnicích 34., se další postup odehraje analogicky.
Obr.5 představuje příčný dopravník 11 s na něj navazující přeložník 23.· Přeložník 23 je opatřen hydraulickým zvedacím zařízením 32., kterým je, po vyložení nákladové jednotky 5, v přeložníku 23 se nacházející příčně posuvný vozík 22 snížen.
Na obr.6 je vidět uspořádání příčně posuvného vozíku 22 na příčném dopravníku. Pro zjednodušení nejsou kola příčně posuvného vozíku znázorněna.
Claims (11)
1. Překladiště k překládce nr« ťormi nákladových jed-f notek jglrn jir^n hnnt-jn-íry -ητΗτ irrirU mrň nivňnyif z hnji»h na silniční vozidla nebo naopak, vybavená podélně ke kolejím a silnici pohybujícími se překládkovými zařízeními, vyznačující se tím, že paralelně ke kolejím (1) a silnici (2) se nachází transportní cesta pro příjem z vagónů (4) nebo na vagóny (4) překládaných nákladových jednotek (5).
e x <
7 c
2. Překladiště podle nároku 1, vyznačující se tím, že transportní dráha je vytvořena jako válečková dráha (3).
3. Překladiště podle nároku 2, vyznačující se tím, že válečky (9) válečkové dráhy (3) jsou jednotlivě nebo ve skupinách osazeny pohonem.
4. Překladiště podle nároku 3, vyznačující se tím, že pohony pro válečky (9) válečkové dráhy jsou jednotlivě ovladatelné.
5. Překladiště podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že na vzdálenější straně silnice (2) v pohledu od transportní dráhy a/nebo mezi transportní drahou a silniční smyčkou (2') je alespoň jeden mezisklad, stejně jako na tento mezisklad přiléhající, pravoúhle ke kolejím (1) a silnici f2) probíhající příčný dopravník.
6. Překladiště podle nároku se tím, že má (10.1,10.2,10.3), přičemž mezi jsou pravoúhle ke kolejím (1)
5, vyznačující alespoň dva mezisklady mezisklady (10.1,10.2,10.3) a silnici (2) probíhající uličky, ve kterých jsou uloženy příčné dopravníky (11,12).
7. Překladiště podle nároků 5 nebo 6, vyznačující se tím, že transportní dráha je tvořena z příčně posuvných vozíků (22), které jsou zároveň transportními jednotkami příčných dopravníků (11,12), přičemž na křižovatkách příčných dopravníků (11,12) a transportní dráhy, tvořené příčně posuvnými vozíky (22), jsou umístěny přeložníky (23).
8. Překladiště podle nátroku 7, vyznačující se tím, že příčné dopravníky (11,12), respektive příčně posuvné vozíky (22), jsou sjízdné pro silniční vozidla (6).
9. Překladiště podle nároků 7 nebo 8, vyznačující se tím, že příčně posuvné vozíky (22) mají čtyři nosná kola (24) pro pohyb v podélném směru příčného dopravníku (11,12), stejně jako čtyři pojezdová kola (26) pro pohyb v podélném směru transportní dráhy, přičemž vždy dvě z těchto kol (24,26) jsou opatřeny pohonem.
10. Překladiště podle nároku 9, vyznačující se tím, že pohon příčně posuvného vozíku (22) sestává pouze z jednoho motoru (28) stejně jako ze dvou hnacích hřídelí (29,30) a převodovky (31).
11. Překladiště podle nároku 9 nebo 10, vyznačující se tím, že pro pohyb příčně posuvného vozíku (22) položené kolejnice (33,34) mají v oblasti přeložníku (23) kolejové úseky (33A,34A), které jsou výškově přestavitelné, přičemž se vždy jeden pár kolejových úseků (33A,34A) nachází v pojezdové poloze, zatímco druhý z těchto kolejových úseků je v poloze snížené.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19514870A DE19514870A1 (de) | 1995-04-22 | 1995-04-22 | Einrichtung zum Umschlagen von Ladegut zwischen Schienenfahrzeugen und Straßenfahrzeugen bzw. zwischen Straßenfahrzeugen und Schienenfahrzeugen |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ101196A3 true CZ101196A3 (en) | 1996-11-13 |
Family
ID=7760134
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ961011A CZ101196A3 (en) | 1995-04-22 | 1996-04-05 | Transship point for transfer loads from wagons to road vehicles or vice versa |
Country Status (10)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0742168A3 (cs) |
JP (1) | JPH08295417A (cs) |
AU (1) | AU5079896A (cs) |
CA (1) | CA2174189A1 (cs) |
CZ (1) | CZ101196A3 (cs) |
DE (1) | DE19514870A1 (cs) |
HU (1) | HUP9601027A2 (cs) |
NO (1) | NO961500L (cs) |
SK (1) | SK48296A3 (cs) |
ZA (1) | ZA963124B (cs) |
Families Citing this family (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CA2375321C (en) | 1999-05-28 | 2008-09-23 | Canadian Pacific Railway Company | Terminal design |
CA2288588A1 (en) | 1999-05-28 | 2000-11-28 | Doug Miller | System and method for rail transport of trailers |
DE20013245U1 (de) * | 2000-08-01 | 2001-12-13 | OPTUS Container-Handling GmbH, 47608 Geldern | Einrichtung zum Umschlag von Containern |
DE102008061198A1 (de) * | 2008-12-09 | 2010-06-10 | Gottwald Port Technology Gmbh | Verfahren und eine Anlage zum Umschlag von normierten Ladungssträgern, insbesondere ISO-Containern und Wechselaufbauten, zwischen Schiene und Straße |
DE102021123508A1 (de) | 2021-09-10 | 2023-03-16 | Deutsche Post Ag | Verfahren zum Umschlagen von Ladungsträgern zwischen Straße und Schiene |
Family Cites Families (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE8321430U1 (de) * | 1984-02-09 | SEVAR Entsorgungsanlagen GmbH, 8590 Marktredwitz | Vorrichtung zum Umsetzen von Containern | |
US3483829A (en) * | 1966-03-10 | 1969-12-16 | Leonard D Barry | Container,routing storage,and transfer system |
DE2440682C3 (de) * | 1974-08-24 | 1978-08-24 | Karl L. Dipl.-Ing. 7967 Bad Waldsee Ringer | Umschlagsystem für Container und Paletten |
US4130208A (en) * | 1974-12-02 | 1978-12-19 | Barry Leonard D | Side rails container transfer system |
DE59306498D1 (de) * | 1992-08-20 | 1997-06-26 | Siemens Ag | Vorrichtung zum Verladen von Kraftfahrzeugen auf Eisenbahnzüge und von Eisenbahnzügen |
DE4345047A1 (de) * | 1993-12-31 | 1995-07-06 | Reinhard Kraemer | Verfahren und Vorrichtung zum Transport von Gütern |
-
1995
- 1995-04-22 DE DE19514870A patent/DE19514870A1/de not_active Ceased
-
1996
- 1996-04-05 CZ CZ961011A patent/CZ101196A3/cs unknown
- 1996-04-12 JP JP8091360A patent/JPH08295417A/ja active Pending
- 1996-04-15 CA CA002174189A patent/CA2174189A1/en not_active Abandoned
- 1996-04-16 NO NO961500A patent/NO961500L/no unknown
- 1996-04-16 SK SK482-96A patent/SK48296A3/sk unknown
- 1996-04-16 EP EP96105931A patent/EP0742168A3/de not_active Withdrawn
- 1996-04-19 ZA ZA963124A patent/ZA963124B/xx unknown
- 1996-04-19 AU AU50798/96A patent/AU5079896A/en not_active Abandoned
- 1996-04-19 HU HU9601027A patent/HUP9601027A2/hu unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
SK48296A3 (en) | 1996-11-06 |
ZA963124B (en) | 1996-10-24 |
CA2174189A1 (en) | 1996-10-23 |
JPH08295417A (ja) | 1996-11-12 |
NO961500L (no) | 1996-10-23 |
EP0742168A2 (de) | 1996-11-13 |
DE19514870A1 (de) | 1996-10-24 |
HUP9601027A2 (en) | 1996-10-28 |
AU5079896A (en) | 1996-10-31 |
NO961500D0 (no) | 1996-04-16 |
EP0742168A3 (de) | 1998-04-29 |
HU9601027D0 (en) | 1996-06-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US6659704B2 (en) | Loading bridge for air cargo loading | |
US6652214B1 (en) | Container oblique-channel transfer and system | |
US1783363A (en) | System for handling freight and apparatus therefor | |
US3190477A (en) | Method for expediting the transportation of containers on rail-borne and road vehicles | |
FI111353B (fi) | Varastovaunu irtotavaran varastointia varten | |
JPH10504507A (ja) | 貨物移載方法および装置 | |
US10399790B2 (en) | Conveyor system and method for transporting of goods items | |
CN109353261B (zh) | 基于无人机的货运系统 | |
US5421688A (en) | Installation for the load transfer of piece goods in the form of load units such as containers, returnable containers, semi-trailers or the like | |
CZ282338B6 (cs) | Zařízení pro překládku kusového zboží | |
US20060072990A1 (en) | Device for distributing unit load freight carriers | |
RU2016118433A (ru) | Челночная балка для транспортировки вагонных надставок, устройство для перевалки грузов с такой челночной балкой и способ перевалки грузов | |
AU653412B2 (en) | Device for transloading unit loads such as containers, swap bodies, semitrailers or the like | |
US9707977B2 (en) | System, method and railway carriage for the rail-bound transportation of objects | |
JP2010526699A (ja) | ばら荷のための貯蔵貨車 | |
CZ101196A3 (en) | Transship point for transfer loads from wagons to road vehicles or vice versa | |
NL1008004C2 (nl) | Stelling voor het opslaan van voorwerpen. | |
DE4444418C1 (de) | Anlage zum Schnellumschlag von Transportgut, insbesondere von Ladeeinheiten für den kombinierten Ladungsverkehr | |
DE59306498D1 (de) | Vorrichtung zum Verladen von Kraftfahrzeugen auf Eisenbahnzüge und von Eisenbahnzügen | |
JPH09142348A (ja) | 搬送用分割パレットおよびこのパレットへの車の移載装置 | |
KR102354475B1 (ko) | 인터모달 자동화물운송 전용궤도용 적재화차 배열가이드장치 | |
JP2000170406A (ja) | 鉄道による自動車輸送システム | |
SU1435517A1 (ru) | Устройство дл транспортировани и передачи грузов с одного конвейера на другой, расположенный под углом к первому | |
IT201800003357A1 (it) | Stazione di carico e scarico di semirimorchi di autoarticolati su/da ferrovia. | |
RU96107982A (ru) | Устройство для перевалки грузов |