CS293491A3 - Device for mounting a tool frame on track rails - Google Patents

Device for mounting a tool frame on track rails Download PDF

Info

Publication number
CS293491A3
CS293491A3 CS912934A CS293491A CS293491A3 CS 293491 A3 CS293491 A3 CS 293491A3 CS 912934 A CS912934 A CS 912934A CS 293491 A CS293491 A CS 293491A CS 293491 A3 CS293491 A3 CS 293491A3
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
rail
frame
track
machine
tool frame
Prior art date
Application number
CS912934A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Ing Theurer
Wilhelm Ing Praschl
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CS293491A3 publication Critical patent/CS293491A3/cs
Publication of CZ278240B6 publication Critical patent/CZ278240B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B37/00Making, maintaining, renewing, or taking-up the ballastway or the track, not provided for in a single one of groups E01B27/00 - E01B35/00

Description

Zařízeni pro ukládání nástrojového rámu na kolejnicekoleje
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení pro ukládání nástrojovéhorámu na kolejnice koleje, které je opatřeno dotykovýmústrojím pro snímání kolejnice, přičemž nástrojový rám,opatřený koly s okolky, je prostřednictvím pohonů při”klouben na rámu stroje pc koleji -pojízdného stroje prostavbu koleje a je aretovatelný v mimoprovozní poloze..
Doaavadní stav techniky Z PE-OS 29 27 729 je známé zařízení pro ukládání,případně vystřelování nástrojového rámu stroje pro stav-bu koleje, který je na rámu stroje přiklouben výškověpřestavitelně prostřednictvím výškových přestavných poho-nů. Prostřednictvím vedení je nástrojový rám ve svévzhůru nadzdvižené mimoprovozní poloze samočinně vystře-lován vzhledem ke středu stroje. Zařízeni pro ukládánínástrojového rámu, které je nezávisle na nástrojovém rá-mu rovněž přikloubeno na rámu stroje, sestává v podstatěz dvojice pák, která působí jako dotykové ústrojí a kte-rá je upevněna na samostatném, na rámu stroje přikloubenémrámu tak, že je možné vykyvovat páky ve svislé roviněpříčné ke směru koleje. Osy výkyvu pák, případně dotyko-vých ústrojí jsou přitom uspořádány ve vodorovné roviněv podstatě v rozchodu koleje. Páky jsou dále navzájemspřaženy prostřednictvím synchronizační tyče tak, že po-hyb jedné z pák vyvolaný výkyvným pohybem způsobuje zrca-dlově souměrný pohyb druhé páky. Volné spodní konce: pákjsou vytvořeny jako dotykové dorazy pro dosednutí na
vnitřní strany hlav kolejnic. V klidové poloze zařízeníjsou dotyková ústrojí vykývnuta vzhůru ve směru ke stře-du stroje. Při nasazení je výkyvný pohon uveden v činnosta dochází k synchronnímu rozpěrnému pohybu dotykovýchústrojí ve směru k vnitřním stranám hlav kolejnic. Pokudnení zařízení pro ukládání vystředěno přesně nad- středemkoleje, například pokud je stroj v kolejovém oblouku, po-tom nutně dochází nejprve k dosednutí jednoho z dotykovýchústrojí na přiřazené hlavě kolejnice. Při pokračujícím rozpírání pák se posune rám zařízení pro ukládání ve smě-ru ke středu koleje, a to tak, že i druhé dotykové ústrojídosedne na k němu přiřazenou hlavu kolejnice a tak se za-řízení přesně vy3tředí vzhledem ke středu koleje. V tétopoloze slouží potom rám zařízení pro ukládání k tomu, abyřídil nástrojový rám v průběhu jeho spouštění na kolejpřesně do polohy uprostřed koleje. K tomu účelu jsou nanástrojovém rámu upevněny prstové směrové podpěry, kteréjsou vychylovány vodícími rampami uspořádanými na rámuzařízení pro ukládání, až se dostanou kola s okolky ná-strojového rámu do záběru s kolejnicemi a tím je nástro-jový rám uložen na koleji. Toto zařízení pro ukládání márelativně komplikovanou konstrukci a může mít při použitív oblastech koleje s nestejnou výškou kolejnic za určitýchokolností sklon k nepřesnostem.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit zařízení pro uklá-dání na kolejnice koleje uvedeného typu, prostřednictvímkterého by bylo zajištěno bezproblémové a spolehlivé ulo-žení nástrojového rámu.
Vytčený úkol se řeší zařízením podle vynálezu, jehož - 3 - ‘'«ΐί'^ΐ’ίΜ* * podstata spočívá v tom, že s nástrojovým rámem spojenédotykové ústrojí je uspořádáno nejméně při procesu uklá-dání na kolej v radiální rovině nejméně jednoho kola sokolkem a je spojeno s hydraulickým řízením pro přerušenípůsobení na příčný přestavný pohon, přikloubený mezi rá-mem stroje a nástrojovým rámem, a případně nebo pro vy-dání akustického, případně optického signálu. Takové, kon-strukčně zvláště jednoduše vytvořené zařízení, pro ukládá-ní na kolej má tu velkou výhodu, že je uskutečnitelnévzhledem ke spojení nástrojového rámu a dotykového ústro- jí a že umožní ukládat nástrojový rám na kolejnice kolejejednoduchým způsobem jen prostřednictvím jednoho příčnéhoposuvného pohonu. Tím se nástrojový rám příčně přesouvátak dlouho, až reakce dotykového ústrojí oznámí přesnoupolohu kol s okolky nad kolejnicemi a obsluha tento příč-ný posuv zastaví, případně je přerušen automaticky půso-bením dotykového ústrojí. Potom je třeba provést již jenspuštění nástrojového rámu na kolej. Protože ve většiněpřípadů je příčný posuvný pohon pro pracovní nasazení ná-strojového rámu již k dispozici, je.pro nejjednodušší pro-vedení zařízeni pro ukládání nástrojového rámu podle vyná-lezu třeba uspořádat jenom dotykové ústrojí.
Další výhodné vytvoření zařízení podle vynálezu po-dle nároku 2 má tu výhodu, že již po první části procesuukládání při spuštění nástrojového rámu na podkladě kluz-né lišty, která dosedá na kolej je možné zejména v kolejo-vých úsecích s příčným sklonem dosáhnout automatickéhonasměrování nápravy s koly s okolky rovnoběžně k roviněkoleje. Jako druhá část procesu ukládání nástrojového rámuje potom třeba jen uvést v činnost příčný přestavný pohon,čímž se zajistí potřebné posunutí kluzné lišty v příčném , * ř ·* sf^SsV'1’ r* λί ,-V'' *« * * směru koleje, přičemž působením dotykového ústrojí lzerychle a přesně vyvolat přesnou polohu kolejnic. Prostřed-nictvím zmíněného prvního stupně procesu ukládání nástro-jového rámu na kolej se jako důsledek uloženi kluzné liš-ty na obě kolejnice dosáhne té zvláštní výhody, že předzávěrečným spuštěním kol s okolky na kolej jsou tyto vždyve stejné výškové vzdálenosti od odpovídající kolejnice,. Z toho vyplývá zvláště ^olehlivý, bezporuchový a rychleuskutečnitelný proces ukládání na kolej.
Uspořádání podle nároku 3 zajišíuje, že dotykové ústrojí, které vytváří část kluzné lišty, spolehlivě reagu-je v oblasti jedné hlavy kolejnice, což umožňuje dosáhnoutpřesného vystředění kol s okolky nad hlavou kolejnice prospolehlivé a dokonalé uložení nástrojového rámu.
Prostřednictvím dalšího, v nároku 4 popsaného prove-dení vynálezu se dosáhne, že kluzná lišta dosedne i přinasazení v kolejových obloucích s velmi malým poloměrempři počátečním spuštění kluzné lišty, kdy ještě není ná-strojový rám vystředěn vzhledem ke středu koleje, spoleh-livě na kolejnici.
Uspořádání uvedené v nároku 5 výhodně zajišťuje ome-zení příčného posuvného pohybu kluzné lišty, přičemž do-sednutím hlavy kolejnice na svislý doraz se ve spoluprá-ci se zablokováním příčných posuvných pohonů, vybavenýmdotekovým ústrojím, zajistí nástrojový rám přesně a ne-zvratně v požadované poloze.
Další výhodné vytvoření, zařízení podle vynálezu po- dle nároku 6 spolehlivě zabraňuje vytvoření zkratu mezi oběma kolejnicemi a tím i nežádoucího ovlivnění signali- - 5 -
''i'-. V začního zařízeni. Výhodné vytvoření vynálezu podle nároku 7 umožňujezajistit bezprostředně před procesem ukládání rychle spuš-tění kluzné lišty do spodní dotykové polohy. Po provede-ném ukládání je možné kluznou lištu stejně jednoduše opětvýkyvnout vzhůru do horní klidové polohy, kdy není funkcenástrojového rámu nijak nepříznivě ovlivňována. Význaky podle nároku 8 zajišlují, že kluzná lišta jeve své dotykové poloze při zablokování výkyvného pohonuzajištěna přesně v té poloze, ve které se v oblasti kluz-né lišty uspořádané dotykové ustrojí nalézá přesně podpřiřazeným kolem s okolkem nástrojového rámu.
Uspořádání zařízení podle nároku 9 má tu výhodu, žekluzná lišta je bez konstrukčně poněkud nákladnějšího vý-kyvného přikloubení pevně spojena s nástrojovým rámem,přičemž kola s okolky jsou v průběhu snímacího procesukluzné lišty nad jejich dosedacími plochami.
Varianta zařízení, podle vynálezu, která je popsánav nároku 10, poskytuje možnost přídavného konstrukčníhozjednodušení při zachování podstatné části až dosud po-psaných výhod vynálezu.
Uspořádání funkčně se podporujících dorazů a dotyko-vých ústroji, které je uvedeno v nároku 11, zvyšuje spo-lehlivost zařízení pro ukládání na kolejnice koleje a je-ho bezporuchové a zejména také rychlé nasazení. Přehled obrázků na výkresech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkla-
JgSSÉlC.' i, ή i ν*«·£· Ϊ! ~ AťkX’-.* fžinVvr x ‘ ’-Γ'-ί ' ** * ťc^ ,^/Γ’τί-' ·> b ΐί ,l ^U** 3 &í -í·^?-rf> * dech provedeni ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je schematicky znázorněn bokorys strojepro stavbu koleje, který je opatřen zařízením pro uklá-dání na kolejnice koleje podle vynálezu. Na obre 2 je zná-zorněn ve větším měřítku detailní pohled na zařízení vesměru šipky II z obr. 1. Na obr. 3 je znázorněn příčný řezzařízením pro ukládání v rovině podle čáry III - III zobr. 2.
Na obr. 4 je znázorněn zjednodušený pohled na dalšípříklad provedení vynálezu v podélném směru stroje.
Na obr. 5 je znázorněn další příklad provedení za-řízení pro ukládání na kolejnice koleje s dotykovým ústro-jím, případně snímacím ústrojím, které snímá kolejnicibez dotyku. Příklady provedení vynálezu
Pojízdný stroj 1 pro stavbu koleje, který je znázor-něn na obr. 1, má mostovitý rám 4 stroje, který je na kon-cích uložen prostřednictvím podvozků 2 na koleji 3. Natomto rámu 4 stroje jsou pro.provádění.stavebních kolejo-vých prací uspořádány dva výškově a bočně přestavitéLnépodbíječí agregáty 5, agregát _6 pro nadzdvihování a vy-rovnávání koleje 3, který má zdvihací a vyrovnávací poho-ny, jakož i tyto ;agregáty řídící nivelační a yyrovnávacívztažný systém 7. Energetická centrála 8 slouží pro napá-jení všech pohonů, uspořádaných na stroji 1 pro stavbu ko-leje. Pro zjištování skutečné polohy koleje 3 je upravenpo koleji 3 pojízdný měřicí vůz j?, který je mezi od sebeve značné vzdálenosti upravenými podvozky 2 prostřednict-vím pohonů výškově a příčně přestavitelně spojen s rámem 4 - 7
stroje a pro vystřeSování při procesu ukládání je opatřenVvetjttáUdacím ústrojím 10. Pro řízení všech pohonů je vpracovní kabině uspořádáno centrální řídicí ústrojí 46.
Uklédací ústrojí 10, které je znázorněno na obr* 2a 3, sestává ze dvou částí, které jsou ve své spodní sní-mací poloze upraveny’ vždy nad jednou kolejnicí a jsou na-vzájem uspořádány zrcadlově souměrně, přičemž pro jedno-duchost je znázorněna jen ta část, která je nad levou ko-lejnicí.. Tato část ukládacíhc ústrojí 10 má nosný rám 11,který je .pevně spojen s nástrojovým rámem 12 měřicího vo-su _9· Nástrojový rám 12 je sám o sobě přiklouben, případ-ně je přestavitelný vzhledem k rámu 4 stroje 1 pro stavbukoleje prostřednictvím výškových přestavných pohonů 13 apříčných přestavných pohonů 14. Bále je opatřen koly 1$ s okolky, která jsou určena pro uložení na kolejnicích16 koleje 2· Napříč k podélnému směru stroje upravenývýkyvný rám 17 je přiklouben na nosném rámu 11 prostřed-nictvím paralelogramového přikloubení, které je vytvořenoze dvou pák 18. Mimoto je prostřednictvím rovněž na nosnémrámu 11 uspořádaného a jako pružinový akumulační válecvytvořeného výkyvného pohonu 19 přestavitelný v rovině vý-kyvu, která je kolmá na rovinu koleje 3 a je upravena vpříčném směru stroje, jak je to patrno, ze vzhůru vykývnu-té polohy, která je znázorněna čerchovanými čarami na le-vé straně obr. 2. Ve své spodní koncové poloze, případněsnímací poloze nebo dotykové poloze pro provádění uklá-dacího procesu dosedá výkyvný rám 17 pro omezení svéhovýkyvného pohybu pevně na svislý doraz 20 na nosném rá-mu 11.
Spodní koncová oblast výkyvného rámu 17, která je rovnoběžná s rovinou koleje 3, případně s osou 50 kola15 s okolkem, je vytvořena jako kluzná lišta 21, kterásestává ze dvou navzájem výškově přesazených lištovýchúseků 22, přičemž níže uložený lištový úsek 22 má svislýdoraz 23 pro uložení na boční plochu hlavy 24 kolejnice16. Délka lištového úseku 22 vyplývá ze vzepětí kruhového oblouku opisovaného kolejí 3. při minimálním kolejovém ob-louku v závislosti na délce tětivy oblouku vytvářené pod-vozky £, uspořádanými ve vzájemné rozteči. Pro uložení'na hlavě 24 kolejnice 16 je kluzná lišta 21 opatřena úlož- nou plochou 25 z elektrického izolačního materiálu 26.
Uprostřed mezi oběma napříč k podélnému směru.stroje upra-venými lištovými úseky 22 je uspořádáno dotykové ústrojí27, které může být vytvořeno i jako snímací ústrojí a kte-ré je uspořádáno jako sklápěcí páka 28, rovněž povrstvenáelektrickým izolačním materiálem 26, přičemž tato sklápěcípáka 28 ovládá ve své horní koncové poloze koncový spínač29« Tento koncový spínač 29 je prostřednictvím vedení' 30spojen s hydraulickým řízením 51 pro řízení ovládání příč-ného přestavného pohonu 14. Hydraulické řízení 51 je tvo-řeno ventilem 52, který je vytvořen jako rozváděči ventilse čtyřmi ovládanými přípojkami a třemi rozváděcími polo-hami, který má nulovou oběhovou polohu a dvě průtočné po-lohy, jakož i rozváděcím ventilem 53 se čtyřmi ovládanýmipřípojkami a dvěma rozváděcími polohami, který má nulovouoběhovou polohu a jednu průtočnou polohu. Koncový spínač29 je mimoto spojen s optickým a/nebo akustickým návěstnímústrojím 54. Před zahájením ukládacího procesu je měřicí vůz 9ve své oď koleje 3 nadzdvižené mimoprovozní poloze. Přiuvedení příslušných výkyvných pohonů 19 se nejprve vy- - 9 -
kývne, výkyvný rám 17 do své spodní , případně snímací ne-bo dotjfkové polohy, až dosedne na doraz 20. V této polozeje na kluzné liště 21 uspořádané dotykové ústrojí 27 podkolem 15 s okolkem ve své radiální rovině 53, upravenékolmo k ose 50. Potem se spustí nástrojový rám 12 pro-střednictvím výškových přestavnýbh pohonů 13 tak·^ že kluz-ná lišta 21 dosedne na hlavu 24 kolejnice 16. Při násled-ném uvedení příčných přestavnýčh pohonů 14 do Činnosti dojde k příčnému posouvání, případně ke snímacímu pohybunástrojového rámu 12 a tím i k pohybu připojeného ukléda-cího ústrojí 10, případně kluzné lišty 21 v příčném směrustroje. Jakmile dosedne hlava 24 kolejnice 16 na doraz 23,je kolo 15 s okolkem v požadované poloze nad kolejnicí 16,případně v uvedené radiální rovině 53 a tato radiální ro-vina 53 je zhruba shodná s rovinou souměrnosti kolejnice 16. Hlava 24 kolejnice 16 současně působí na sklápěcí pá-ku 28 a tlačí ji jejím volným koncem proti koncovému spí-nači 29. Takto vybavený impuls způsobí elektromagneticképosunutí ventilu 53 do nulové polohy, čímž se zablokujepříčný přestavný pohon 14 a snímací pohyb je ukončen.Současně obdrží obsluha optický a/nebo akustický signálo přesné poloze kol 15 s okolkem nad kolejnicemi 16.
Potom, co byl působením výkyvného pohonu 19 výkyvnýrám 17 spolu s kluznou lištou 21 přemístěn opět vzhůrudo své polohy mimo převoz, je možné uskutečnit prostřed-nictvím výškových přestavnýčh pohonů 13 konečné spuštěnínástrojového rámu 12, případně měřicího vozu 9 do pracov-ní polohy, ve které dosedají kola 15 s okolkem na kolej-nice 16. Ventil 53 je působením vratné pružiny přesunutdo průtokové polohy, takže je možné použít příčný přěstav-
Λ·’>Λίαί^'.,^^·ι.ι·..ΐ^.'.·:··,·ϊί''..'.‘-i i i , „l ří^V"*, Λί ·**&amp; ” <* ·* λ * * ív* ' ?ě„ ^44¼ <'i . ϊ<*·*- .' »n υ . ϊ Λ . í»j i»u<íx/1s.h v-^aV^v -+ í? ΪΓ- &amp; 4 - 10 - ný pohon 14 v rámci pracovního nasazení stroje 1 pro stav-bu koleje bez překážek pro boční přitlačení měřicího vozu9 na jednu z obou kolejnic 16.
Na obr. 4 je znázorněn další příklad provedení vyná-lezu. Stroj 31 pro stavbu koleje má rám 32 stroje, na kte-rém je prostřednictvím výškových přestavných pohonů 33a prostřednictvím příčného přeslavného pohonu 34 přiklou-ben výškově a příčně přestavitelně nástrojový rám 35. Tenje opatřen blíže neznazorněnými pracovními nástroji, na-příklad zdvihacími kladkami pro nadzdvihování a vyrovná-vání koleje, a dále je spojen s kluznou lištou 36, kteráje upravena v podobě nosníku 37 nad oběma kolejnicemi 38koleje 39. Na nosníku 37 jsou upravena dotyková ústrojí40, případně snímací ústrojí, která jsou uspořádána vevzájemné vzdálenosti odpovídající rozchodu. Oba koncovéúseky 41 nosníku 37 jsou uspořádány, jak je to vyznačenolevou šipkou, vzhledem ke střední části mezi dotykovýmiústrojími 40 výškově přesazené a vytvářejí, tak stupňovité"dorazy 42, které jsou upraveny pro uložení na hlavu' 43kolejnice 38. Délka těchto koncových úseků 41 odpovídánejvětšímu požadovanému bočnímu vykývnutí nástrojového rá-mu 35 ze středu stroje v kolejových obloucích, a to v zá-vislosti na vzdálenosti mezi podvozky stroje 31 pro stav-bu koleje. Nástrojový rám 35 je dále opatřen koly 44 aokolkem, která jsou prostřednictvím vlastních přeslavnýchpohonů 45 uložena výškově posuvně ve svislých vedeníchna nástrojovém rámu 35. Ve své horní koncové poloze jsoukola 44 s okolkem nad dotykovými ústrojími 40, případněsnímacími ústrojími, uspořádanými nad, kluznou lištou 36,jakož i nad úložnou plochou kluzné lišty 36. * 11 - 18188¾ - > r»» -ν'
Ukládací, případně vystřeSovaci proces začíná spuš-těním nástrojového rámu 35 prostřednictvím výškových pře-stavných pohonů 33 až kluzná lišta 36 dosedne na obě hla-vy 43 kolejnic 38, přičemž tato poloha je znázorněna naobr. 4. Prostřednictvím příčného přestavného pohonu 34 sepotem uskutečňuje posouvání nástrojového rámu 35 v příčnémsměru stroje, které se ukončí při zapadnutí hlav 43 ko-lejnic 38 na dorazech 42 a,případně nebo s . tím spojenýmpůsobením dotykových ústrojí. 40, která vydají vypínacísignál pro příčný přeslavný pohon 34. V tom okamžiku jsoukola 44 s okolkem vystředěna přesně nad kolejnicemi 38a jsou působením přeslavných pohonů 45 spuštěna tak, žese dostanou do záběru s hlavami 43 kolejnic 38. Navazují-cím dalším působením přestevných pohonů 45 a beztlakovýmřízením výukových přeslavných pohonů 33 dojde k vytlačenínástrojového rámu 35 směrem vzhůru spolu s na něm uspořá-danou kluznou lištou 36» která se dostane z koleje 39 atím se zruší vzájemný záběr kluzné lišty 36 s kolejí 39.Nástrojový rám 35 se může nyní volně pohybovat po kole-ji 39. Je samozřejmě rovněž možné, aby snímací nebo doty-kové ústrojí ukládacího ústrojí vydalo jen akustický a/ne-bo optický signál, který by byl pokynem pro obsluhu, abyokamžitě ukončila snímací pohyb probíhající v příčnémsměru stroje.
Dotykové ústrojí 56, které je znázorněno na obr. 5,je vytvořeno jako indukční přibližovací spínač pro bezdo-tykové snímání kolejnice 16 a je upevněno na nosném rámu11 uprostřed vzhledem k radiální rovině 55 kola 15 s okol-kem. Ukládací proces se zahajuje vykývnutím výkyvného rá-mu 17 směrem dolů do snímací polohy. Po spuštění ukládá-cího ústrojí 10 spolu s nástrojovým rámem, který je s ním ji;-V JS. ΐ*ΙΛΚ·« ' íltiiHĚ <,;? b&amp;VWÍAV-MjIžwiíPil, ίΖΛί-ιΐί-ίΚΡΛν^ϋ,'.ί' HítAttyltí)}''.» Wj^íts^í,., rf«.V~ "5®» < "«t-’ — > ^V-·, .· - 12 - spojen, a po uložení kluzné lišty 21 na obou kolejnicích16 koleje následuje příčný posuv celé jednotky, který pro-bíhá pokud dotykové ústrojí 56 ve své přesné poloze nadkolejnici 16 nepřeruší příčný přestavný pohon a, případněnebo nevybaví akustický nebo optický signál.

Claims (9)

  1. y-; λ*“1 -'^wfeř-ls.^sŘ ^Wu-C 293¼ — 34
    - 13 - PATENTOVÍ NÁROKY 3 l 6 .*’ -^3 fqjiOQ x
    1. Zařízení pro ukládání nástrojového rámu na kolejnicelko-leje, které je opatřeno dotykovým ústrojím pro snímáfeí^ g 1 V V θkolejnice, přičemž nástrojový rám, opatřený koly s okolky, l je prostřednictvím pohonů přiklouben na rámu stroje po ko-^irtr__^uleji pojízdného stroje pro stavbu koleje a je aretovatelnýv mimoprovozní poloze, vyznačující se tím,že s nástrojovým mem /12; 35/ spojené dotykové ústrojí 4u; 56/ je uspořádáno nejméně při procesu ukládánina kolej v radiální rovině /55/ nejméně jednoho kola /15;44/ s okolkem a je pojeno s hydraulickým řízením /51/pro přerušení působení, na příčný přestavný pohon /14; 34/,přikloubený mezi rámem /4; 32/ stroje a nástrojovým rámem/12; 35/, a, případně nebo pro vydání akustického, připad-ne optického signálu»
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující setím, že. dotykové ústrojí /27; 40; 56/ je uspořádánov kluzné liště /21; 36/, která je upravena napříč k po-délnému směru stroje /1/ pro stavbu koleje a která má vo-dorovnou, na hlavu /24; 43/ kolejnice /16; 38/ přeloži-telnou úložnou plochu /25/, přičemž kluzná lišta /21; 36/ a s rámem /12; 35/ stroje spojená kola /15; 44/ s okolkyjsou vytvořena navzájem k sobě pohyblivě ve svislém směruprostřednictvím pohonu /19; 45/.
  3. 3. Zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačujícíse tím, že dotykové ústrojí /27/ je vytvořeno jakosklopná páka /28/, která vytváří Část úložné plochy /25/kluzné lišty /21/ a jejíž délka odpovídá šířce hlavy /24/kolejnice /16/, přičemž je vykývnutelná kolem v jedné svékoncové oblasti v podélném směru stroje upravené osy, za- i Zt,Ó. i<:>>Z.l.‘'lf('i9Í!R'í.i'íi>.ilv\Í'.«','^ÍL'A*!ii;ii-‘i-vU>')tf>ió Λ<Α«ι»!’ Cíit,Vj► - 1 r- "5··«* 1 1, - 14 - tímco v její protilehlé koncové oblasti je na té straně,která je odvrácená od úložné plochy /25/, uspořádán kon-cový spínač /29/·
  4. 4. Zařízení podle jednoho z nároků 1, 2 nebo 3, vyzna-čující se tím, že ke každému kolu /13/ s okolkem je přiřazena samostatná kluzná lišta /21/ se samostat-ným dotykovým ústrojím /27/, které je uspořádáno zhruba centrálně vzhledem k délce kru stroje. .-.-r* -f X rt r' ??\ e>* V’ Áfr » Sv· ΙνιΑ y. Zařízeni poule nároku + ~· m že lištový úsek /22/O*? / 1 £i kluzné lišty /2.1/, navazuji-jořádán cí na dotykové ústrojí /27/, je uspořádán výškově přesaze-né vzhledem ke druhému lištovému úseku /22/ a vytváří svis-lý doraz /23/.
  5. 6. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznaču-jící se tím, že kluzná lišta /21/ je na úlož-né ploše /25/, upravené pro uloženi, na hlavě /24/ kolej-nice /16/, opatřena elektrickým izolačním materiálem /26/«
  6. 7. Zařízení, podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznaču-jící se tím, že kluzná lišta /21/ je pro-střednictvím paralelogramového přikloubení přikloubenana nosném rámu /11/, spojeném s nástrojovým rámem /12/,a je prostřednictvím výkyvného pohonu /19/ vykývnute&amp;ááze snímací polohy, která je vzhledem ke kolům /15/ s okol-ky upravena níže, do výše položené mimoprovozní polohy aopačně.
  7. 8. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že nosný rám /11/ je opatřen dorazem /20/ pro omezení dráhy výkyvu kluzné lišty /21/ při dosažení, hlou- - 15 - běji položené snímací polohy.
  8. 9. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznaču-jí c í s e tím, že kola /44/ s okolky jsou ulože-na na nástrojovém rámu /35/ výškově přestavitelně a jsouprostřednictvím přestavného pohonu /45/ přestavitelná zmimoprovozní polohy, upravené nad úložnou plochou kluznélišty /36/, do provozní polohy, upravené pod úložnou plo-
    jsou upraveny vzhledem k příčnému směru stroje na koncích
    vždy délku nejméně zhruba 25 cm.
  9. 11. Zařízení podle nároku 10, vyznačující setím, že nosník /37/ je vytvořen se stupňovitými dora-zy /42/ pro dosednutí na boční plochu hlavy /43/ kolej-nice, z nichž každý je přiřazen k jednomu dotykovému ústro-jí: /40/.
CS912934A 1990-09-27 1991-09-25 Device for mounting a tool frame on track rails CZ278240B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT195890 1990-09-27

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS293491A3 true CS293491A3 (en) 1992-07-15
CZ278240B6 CZ278240B6 (en) 1993-10-13

Family

ID=3524728

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0478531B1 (cs)
JP (1) JP2851191B2 (cs)
CN (1) CN1023334C (cs)
AT (1) ATE85995T1 (cs)
AU (1) AU644214B2 (cs)
CA (1) CA2048822C (cs)
CZ (1) CZ278240B6 (cs)
DE (1) DE59100046D1 (cs)
HU (1) HU215725B (cs)
PL (1) PL166295B1 (cs)
RO (1) RO114650B1 (cs)
RU (1) RU2015240C1 (cs)
SK (1) SK277777B6 (cs)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN1030299C (zh) * 1990-10-03 1995-11-22 弗朗茨普拉瑟尔铁路机械工业有限公司 检查接触网导线用的机械
CN102704359B (zh) * 2011-12-30 2016-08-03 北京中铁房山桥梁有限公司 重载轨枕和岔枕预埋铁座的固定装置
JP6245505B2 (ja) * 2013-08-23 2017-12-13 三菱重工業株式会社 脱線復旧装置、保守用車両、及び脱線復旧方法
CN110816586B (zh) * 2019-09-30 2021-01-26 江苏振光电力设备制造有限公司 一种可动态监测轨道状态的行车防脱轨装置
CN114179854B (zh) * 2021-12-07 2023-01-10 中国铁道科学研究院集团有限公司 一种具有减震功能的测量设备

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH624625A5 (en) * 1978-08-18 1981-08-14 Sig Schweiz Industrieges Device for putting to use a load-bearing chassis of at least one working unit of a railway construction machine
GB2028242B (en) * 1979-07-23 1982-12-15 Sig Schweiz Industrieges Device for positioning the bearing chassis of a working unit of a railway track maintenance machine
AU533375B2 (en) * 1979-10-09 1983-11-17 Mcc Corp. Insulation stripping tool
ATE33411T1 (de) * 1985-08-22 1988-04-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisfahrbare maschine zum messen bzw. registrieren oder korrigieren der gleislage mit laser-strahlen bzw. -ebenen.

Also Published As

Publication number Publication date
JP2851191B2 (ja) 1999-01-27
HU913003D0 (en) 1992-01-28
PL291822A1 (en) 1992-06-26
AU644214B2 (en) 1993-12-02
CN1060265A (zh) 1992-04-15
CN1023334C (zh) 1993-12-29
PL166295B1 (pl) 1995-05-31
CA2048822C (en) 2002-02-19
HU215725B (hu) 1999-02-01
DE59100046D1 (de) 1993-04-01
HUT58837A (en) 1992-03-30
ATE85995T1 (de) 1993-03-15
RO114650B1 (ro) 1999-06-30
JPH04247101A (ja) 1992-09-03
SK277777B6 (en) 1994-12-07
EP0478531B1 (de) 1993-02-24
RU2015240C1 (ru) 1994-06-30
CZ278240B6 (en) 1993-10-13
CA2048822A1 (en) 1992-03-28
EP0478531A1 (de) 1992-04-01
AU8473491A (en) 1992-07-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4596193A (en) Mobile track leveling, lining and tamping machine
CZ728088A3 (en) Mobile track packing machine
US4457234A (en) Track lifting and lining device
CZ75090A3 (en) Device for bending glass plates
US3469534A (en) Mobile track liner and tamper
US4248154A (en) Mobile track tamping machine with lifting and lining equipment
CS293491A3 (en) Device for mounting a tool frame on track rails
JPH0130964B2 (cs)
RU1788994C (ru) Способ пластической гибки уложенных в пути рельсов в области сваренного стыка и установка дл его осуществлени
US3422662A (en) Movable bolster
US5665264A (en) Submerged nozzle mounting/dismounting apparatus
NL9201707A (nl) Transportinrichting voor werkstukken en transportwijze voor werkstukken.
JP6817871B2 (ja) 橋形クレーンの移動システム
CS203073B2 (en) Facility for adjusting the cutting level of the plane or similar instrument of the hoisting engine
CZ278256B6 (en) Apparatus for mounting a tool-carrying frame on a track
US3381625A (en) Track raising apparatus
WO1982001362A1 (en) Apparatus for lifting a member using parallelogram mounted links
US5111749A (en) Apparatus for placing a carriage on a track
US5913930A (en) Cooling bed for rails
CS219876B2 (en) Travelling sleeper packing machine for packing the tranversal sleepers of the track
WO2005032995B1 (en) Slab handling apparatus
GB2380511A (en) Railway sleeper dispenser
KR19990060975A (ko) 공작물의 위치 결정장치
SU1444453A2 (ru) Путеукладчик на комбинированном ходу
KR100360068B1 (ko) 선박용 철판과 보강재의 용접 유니트

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20100925