CS276711B6 - Method for preparing end of the yarn for spinning and apparatus for making the same - Google Patents

Method for preparing end of the yarn for spinning and apparatus for making the same Download PDF

Info

Publication number
CS276711B6
CS276711B6 CS853602A CS360285A CS276711B6 CS 276711 B6 CS276711 B6 CS 276711B6 CS 853602 A CS853602 A CS 853602A CS 360285 A CS360285 A CS 360285A CS 276711 B6 CS276711 B6 CS 276711B6
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
yarn
spinning
suction nozzle
cover
air
Prior art date
Application number
CS853602A
Other languages
English (en)
Other versions
CS360285A3 (en
Inventor
Peter Dr Artzt
Heinz Dipl Ing Muller
Gerhard Prof Dr Egbers
Gunther Dipl Ing Bohm
Stephan Dipl Ing Wittmann
Rupert Dipl Ing Karl
Original Assignee
Schubert & Salzer Maschinen
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=25821377&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CS276711(B6) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Priority claimed from DE19843418780 external-priority patent/DE3418780A1/de
Priority claimed from DE19843422526 external-priority patent/DE3422526A1/de
Application filed by Schubert & Salzer Maschinen filed Critical Schubert & Salzer Maschinen
Publication of CS360285A3 publication Critical patent/CS360285A3/cs
Publication of CS276711B6 publication Critical patent/CS276711B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/48Piecing arrangements; Control therefor
    • D01H4/50Piecing arrangements; Control therefor for rotor spinning

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká způsobu přípravy konce příze pro opětné zapřádání spřádacího ústrojí pro předení s otevřeným koncem, při kterém se konec příze zkracuje a upravuje na zapřádatelný konec; vynález se týká také zařízení k provádění tohoto způsobu, opatřeného přidržovacím ústrojím pro přidržování příze v odstupu od jejího konce, přiřazeným ke spřádacímu ústrojí pro předení s otevřeným koncem.
Dosavadní stav techniky
Je známo, žc při opětném zapřádání příze na spřádací jednotce pro předení s otevřeným koncem se· nejprve odtáhne s cívky koncový úsek příze, který se zkrátí například odříznutím na potřebnou délku a takto zkrácený konec příze bez zeslabeného koncového úseku, který byl příčinou přetrhu, se potom přivede zpět do spřádacího rotoru na sběrnou plochu, na které se vytváří z ojednocených vláken prstencová stužka vláken, a k vrácenému konci příze se ve sběrném žlábku připřádají postupně vlákna stužky (DEAS 17 10 021). Zkracování se provádí v některých případech ručně tak, Ze pradlena přetrhne přízi přes hranu nehtu nebo při silnější přízi přes jinou hranu, takže vzniká roztřepený konec příze. Konec příze, získaný odstřižením, je ostře ukončený a zpravidla neposkytuje vhodné podmínky pro zapředení příze, takže na spřádacích strojích, jejichž spřádací rotory pracují vyššími pracovními rychlostmi, se nedosahuje dostatečně vysokého procenta úspěšnosti zapřádacích pokusů.
Je také známo zkracování příze na požadovanou délku pouze pneumatickými prostředky, popsanými v DE-OS 22 03 198. Volný konec příze je při tomto postupu získáván rózkrucováním příze cirkulujícím proudem vzduchu a pneumatickým tahem, takže jednotlivá vlákna od sebe uvolňována a tak vzniká konec příze, zakončený třásní vláken.
Kromě toho, že tímto postupem není zajištěno přerušení příze v určitém přesně vymezeném místě a že se tedy sotva dá dosáhnout přesné délky konce příze, ukazuje se při zapřádání prováděném při vyšších pracovních otáčkách spřádacího rotoru, že procento úspěšných napojovacích operací není dostatečně velké a uspokojivé, podobně jako tomu bylo v předchozím známém postupu.
Úkolem vynálezu je proto vyřešit způsob automatizovaně probíhajícího zapřádání příze na spřádací jednotce pro předení s otevřeným koncem, kterým by se dosahovalo vyššího podílu úspěšných zapřádacích pokusů i při vysokém počtu pracovních otáček spřádacího rotoru a při zvýšeném počtu otáček v průběhu vlastního zapřádání než tomu bylo u dosud známých postupů.
Podstata vynálezu
Tento úkol je vyřešen způsobem přípravy konce příze pro opětné zapřádání spřádacího ústrojí pro předení s otevřeným koncem podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že pevně zachycený a zkrácený konec příze se podrobí krátkodobě působení turbulentního proudění vzduchu, které uvede volný konec příze do bičujícího šlehavého pohybu, při kterém se současně vlákna mechanicky odírají, a takto upravený konec příze se následně zapřádá.
CS 27G711B6
Ukazuje se překvapivě, že tímto postupem je možno dosáhnout podstatného zlepšení celkového podílu úspěšných zapřádacích pokusů při zapřádání příze i při vysokých otáčkách spřádacího rotoru, popřípadě při vysokých rychlostech spřádání, takže snižovaní počtu otáček spřádacího rotoru v průběhu zapřádaciho procesu oproti normálnímu počtu otáček je v tomto případě zbytečné. Způsob podle vynálezu má také další výhodu spočívající v tom, že upravená délka příze není závislá na délce staplu a může být volně volena a přizpůsobována různým zapřádacím podmínkám.
Překvapivý úspěch tohoto způsobu podle vynálezu spočívá zřejmě v tom, že volný konec příze je v určité délce uvolněn a otevřen, přičemž délka uvolnění zakroucených vláken může být optimalizována podle zapřádacích podmínek, aniž by v tomto úseku docházelo ke ztrátě pevnosti příze v důsledku rozkroucení jejich zákrutů a převedeni vláken do vzájemně rovnoběžných poloh. V koncové části příze se vytvoří počesaný povrch příze na kterém odstávající, ale na druhém svém konci pevně zavázana vlákna mají velmi dobrou schopnost se vázat na vlákna ve spřádacím rotoru nebo na jiné sběrné ploše spřádacího prvku, takže vzniká velmi rychle dobré vzájemné spojení mezi koncem příze a stužkou vláken.
Ve výhodném provedení způsobu podle vynálezu se konec příze, připravený pro zapřádání, vede do zachycovací polohy přes ústrojí pro úpravu konce příze, načež se takto upravený konec příze nasaje do upravovacího ústrojí. Volný konec příze se upravuje způsobem podle vynálezu v délce, která je větší než délka staplu a také se příze při úpravě svého konce přidržuje v odstupu od svého úplného konce, rovnající se jedenapůlnásobku délky staplu.
Oprava konce příze se zjednodušuje tím, že příze připravená pro zapřádání se odtáhne z místa jejího uložení na cívce a položí se přes přípravné ústrojí a v další operaci se zkrátí, přičemž takto vytvořený konec příze se nasaje do přípravného ústrojí pro úpravu konce. Volný konec příze je tedy při tomto postupu bezprostředně po svém zkrácení zachycen proudem vzduchu a automaticky zaveden do přípravného ústrojí.
Výhodou způsobu podle vynálezu je zajištění optimálních zapřádacích podmínek, dosažené tím, že se konec příze upraví způsobem podle vynálezu v délce, která je v podstatě rovna průměru spřádacího rotoru a tedy délce prstencové stužky vláken na jeho sběrné ploše. Pro usnadnění manipulace s přízí při provádění úpravy jejího konce se volný konec příze po svém zkrácení na požadovanou délku přemístí do odstupu od pevného přidržovacího místa, který je potřebný k provedení popisované úpravy konce příze. Zavádění konce zapřádané příze do spřádací jednotky se usnadní tím, že volný konec příze se po úpravě na délku, potřebnou pro zavedení do spřádací jednotky, a po svém zavedení do zapřádací polohy povytáhne zpět, aby se dosáhlo uvolnění příze k provedení zapřádací operace.
Podstata zařízení k provádění způsobu podle vynálezu spočívá v tom, že přidržovaci ústrojí pro přidržování příze je umístěno vedle nejméně jedné vzduchové trysky pro přívod tlakového vzduchu nebo vedle odsávací hubice k vytváření turbulentního proudění vzduchu, kterým se vytváří šlehavý pohyb konce příze.
Ve výhodném konkrétním provedení zařízení podle vynálezu navaluje na vzduchovou trysku nebo dosávací hubici kryt, kterým je veden turbulentní proud vzduchu a ve kterém je umístěna vnitřní stěna, opatřená nejméně jedním výstupkem s hranou nebo s drsnou^ plochou, aby se dosáhlo rychlé úpravy koncového úseku příze. V tomto konkrétním pro3 vedení zařízeni podle vynálezu je potom vzduchová tryska pro přívod nasměrována proti vnitřní stěně krytu. Zvláště účinná turbulence se že je tryska pro přívod tlakového vzduchu nasměrována v ostrém úhlu tlakového vzduchu dosáhne, jestlike střední ose krytu.
Aby se zdrsňování povrchové plochy vláken ve volném konci příze ještě více urychlilo, je v dalším konkrétním výhodném provedení do krytu nasměrováno více vzduchových trysek, jejichž ústí jsou umístěna proti sobě a které jsou profukovány střídavými paprsky vzduchu ve střídavém sledu. Kryt je s výhodou napojen na odsávací potrubí, kterým se mohou odvádět uvolněná vlákna, která se při úpravě konce příze uvolnila.
V dalším výhodném provedení zařízení podle vynálezu je· odsávací hubice opatřena za svým vstupním otvorem pro vstup volného konce příze nejméně jedním otvorem pro přívod přídavného vzduchu, kterým se podporuje šlehavý pohyb volného konce příze, která se tak v tomto koncovém úseku rychleji odírá o drsnou plochu vnitřní strany krytu. Uspořádání těchto otvorů pro přívod přídavného vzduchu se řídí požadavkem, aby otvory pro přívod přídavného vzduchu byly umístěny a zaústěny excentricky vůči ose odsávací hubice. Ve velmi výhodném provedení vynálezu jsou otvory pro přívod přídavného vzduchu zaústěny do odsávací hubice v tangenciálním směru k vnitřnímu průřezu odsávací hubice, přičemž tímto uspořádáním se dosahuje zvláště intenzivního turbulentního a kroutivého proudění vzduchu, které zamezuje rozkrucováni příze. Jednoduchá výroba odsávací hubice je umožněna konkrétním výhodným provedením zařízení podle vynálezu, u kterého jsou otvory pro přívod přídavného vzduchu vytvořeny ve formě drážkových vybrání stěny odsávací hubice.
Průtokový průřez vstupního otvoru odsávací hubice je menší než průřez otvorů pro přívod přídavného vzduchu nebo než součet průřezů skupiny těchto otvorů, aby se mohlo vytvořit dostatečně turbulentní proudění vzduchu. Při použití obvyklého spřádacího podtlaku 700 mm vodního sloupce, při kterém se provádí úprava konce příze, má vstupní otvor pro volný konec příze v závislosti na číslu příze průměr v rozsahu od 2 m do 5 mm.
Vstupní otvor pro přívod konce příze je ve výhodném provedení vytvořen ve víku, překrývajícím stěny odsávací hubic. Ústrojí je tak velmi snadno přístupné a může se snadno provádět jeho kontrola a údržba. Zaváděni volného konce příze do ústrojí na úpravu konce příze je usnadněno tím, že vstupní otvor je opatřen nálevkovitým rozšířením, nad kterým je v jeho těsné blízkosti umístěno přidržovací ústrojí pro přidržování příze. Ve výhodném konkrétním provedení zařízení podle vynálezu,Kterým ge vytváří silné a vzhledem k zákrutu příze optimálně orientované proudění odsávaného vzduchu, je zařízení opatřeno čtyřmi vzájemně přesazené uspořádanými otvory pro přídavný vzduch, které jsou rozmístěny a rozděleny po obvodu odsávací hubice, přičemž každý z otvorů pro přídavný vzduch je obtokovým kanálkem propojen s okolní atmosférou.
Odsávací hubice je přes kryt napojena na potrubí, spojené se zdrojem podtlaku. Přitom je zvláště výhodné, jestliže je odsávací potrubí spojeno přímo s odsávacím ústrojím pro vytváření spřádacího podtlaku, protože hodnota spřádacího podtlaku je již nastavena přes ně na druh předené příze a na druh použitých vláken ještě před začátkem předení. Při tomto řešení se předchází nadměrnému zatěžování konce příze. V provedení, přispívajícím ke zjednodušení výroby zařízení podle vynálezu, je odsávací hubice vytvořena vcelku s krytem.
CS 276711 Βδ
Zařízení podle vynálezu je v dalším výhodném provedení vynálezu opatřeno pomůckou pro navlékání příze, která je tvořena podélným zářezem v krytu, probíhajícím ve směru dráhy příze ke spřádacímu ústrojí. Kryt může být popřípadě ve směru pohybu příze rozříznut až ke sběrné ploše pro vlákna. Ve výhodném konkrétním provedení je krytem podlouhé duté těleso s pravoúhelníkovým průřezem, které je uspořádáno svou podélnou osou rovnoběžně se směrem dráhy pohybu příze, vystupující z přidržovacího ústrojí. Tímto uspořádáním se podporuje šlehavý pohyb konce příze, vyvolaný turbulentním prouděním vzduchu. V alternativním konkrétním provedení zařízení podle vynálezu může být kryt uspořádán kolno na směr výstupu příze z přidržovacího ústrojí pro přidržování příze.
V jiném alternativním provedení vynálezu může být kryt také nastavitelný podle polohy konce příze. Přitom však může kryt současně sloužit pro vedení volného konce příze do odtahové trubice pro odtah příze ze spřádacího rotoru. Přidržovací ústrojí pro přidržování příze může být rovněž pohyblivé mezi zachycovací polohou pro zachycování příze a mezi přidávací polohou pro předávání volného konce příze k odtahové trubici. Malá šířka krytu, která se pohybuje v rozsahu od 8 mm do 15 mm, se pokládá podle dosavadních poznatků za optimální k provádění úpravy volného konce příze proudem odsávaného vzduchu. Stínící kryt je s výhodou vytvořen ve formě pouzdra, uloženého posuvně v držáku odsávací hubice.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže objasněn pomocí dvou příkladů projedení zařízeni podle vvnálezu zobrazených na výkresech,kde .znázorňují obr. 1 boční pohled na zapřádací ústrojí pro zapřádání příze na spřádací jednotce pro předení s otevřeným koncem, obr. 2 podélný řez clonicím trubkovým krytem, umístěným v oblasti dráhy výkyvného pohybu přidržovacího ústrojí pro přidržování příze a opatřeným tryskami pro přívod tlakového vzduchu, obr. 3 boční pohled na čtyři fáze provádění přípravy a úpravy konce příze a zavádění upraveného konce do spřádací jednotky, obr. 4 půdorysný pohled na čtyři fáze pracovního postupu z obr. 3, z nichž každá fáze je zobrazena v jiné poloze, obr. 5 podélný řez druhým příkladným provedením krytu s odsávací hubicí, uspořádaným v oblasti dráhy výkyvného pohybu přidržovacího ústrojí pro přidržování příze, obr. 6 podélný řez odsávací hubicí, znázorněnou zčásti v bočním pohledu a opatřenou krytem vytvořeným ve formě pouzdra, a obr. 7 příčný řez odsávací hubicí z obr. 6.
Příklady provedeni vynálezu
Zařízení pro přípravu konce příze k provádění zapřádacího procesu podle vynálezu je v tomto příkladném provedení řešeno pro použití u spřádacího stroje pro předení s otevřeným koncem, opatřeného obslužným automatem, pojíždějícím podél řady spřádacích míst spřádacího stroje. Zařízení podle vynálezu je však použitelné také u jiných spřádacích zařízení pro předení s otevřeným koncem, například u třecích spřádacích zařízení s třecími spřádacími prvky.
Spřádací stroj 1, zobrazený zčásti a jen schematicky na obr. 1, je opatřen jako obvykle řadou spřádacích míst, z nichž každé obsahuje spřádací ústrojí pro předení s otevřeným koncem, například spřádací rotor, uložené ve skříni 10. Ze skříně 10 vystupuje odtahová trubice 11 pro odtah příze, kterou odtahovaná příze, zobrazená čárkovanou čarou, opouští dopřádaci ústrojí a je odtahována dvojicí odtahových válečků 12. Pomocí
CS 276711 Βδ navíjecího ústrojí 13 je potom příze F navíjena na cívku S.
K obsluze spřádacího ústrojí příslušného spřádacího místa slouží obslužný automat W, který pojíždí, podél řady spřádacích míst spřádacího stroje 1 a který provádí nejrůznější údržbové a obsluhovací operace a kromě jiného t^ké zapřádání příze F po jejím přetrhu. Při odstraňování přetrhu příze F je třeba nejprve vyhledat na cívce S přetržený a na cívku S navinutý konec příze F, který se potom musí vrátit zpět do spřádacího ústrojí, zejména do spřádacího rotoru ve skříni 10, ve kterém je třeba přivést vrácený konci př£2e F do kontaktu se stužkou ojednocených vláken, vytvářenou ve spřádacím ústrojí, aby se dosáhlo připředení vláken k vrácenému konci příze F. Jestliže se nepovede napojit konec příze F na vlákna při prvním pokusu, opakuje obslužný automat W celou operaci ještě jednou, avšak tímto opakováním se snižuje výkon spřádacího zařízení a současně se neúčelně využívá kapacita obslužného automatu W. Při několikrát opakovaném zapřádacím procesu se prodlužuje doba přerušení činnosti spřádacího ústrojí, což snižuje produktivitu celého stroje. Je tedy velmi důležité, aby podíl úspěšných zapřádacích pokusů byl co nejvyšší.
Dojde-li k přerušení spřádacího procesu na některém spřádacím místě například v důsledku přetrhu příze F, přivolá se k tomuto spřádacímu místu obslužný automat W, aby se mohly provést potřebné operace pro obnovení a opětné spuštění spřádacího procesu. První ztěchto operací je jako u jiných podobných zařízení nejprve odstranění nečistot a zbytků vláken z vnitřního prostoru spřádacího prvku.
K provádění vlastní zapřádací operace je obslužný automat W opatřen odsávací trubicí 14, která je výkyvná kolem svého jednoho konce ze své klidové polohy do zachycovaci polohy, vyznačené na obr. 1 čárkovanými čarami, ve které se zploštělé ústí odsávací trubice 14 nachází u cívky S, zvednuté nad hnací válec a otáčející se v odvíječím směru. Proudem odsávaného vzduchu, vstupujícím do ústí odsávací trubice 14, se přetržený konec příze F zachytí a nasaje do odsávací trubice 14, která se po zachycení příze F
I opět vrátí do klidové polohy. Odsávací trubice 14 je na své straně, přivrácené k dvojici odtahových válečků 12, opatřena podélnou štěrbinou, kterou se příze F po nasátí do odsávací trubice 14 a po návratu odsávací trubice 14 do klidové polohy protáhne a probíhá potom po dráze zobrazené na obr. 1 plnou čarou mezi cívkou S a spodní částí odsávací trubice 14.
Zpětné odtahování příze F z cívky S po jejím zachycení a vrácení do zobrazené polohy je ovládáno dvojicí svěrných válečků 2_, 20, které slouží jako přidržovací ústrojí pro zachycování a přidržování příze F a které jsou udržovány v otáčivém'pohybu neznázorněným hnacím ústrojím. Dvojice svěrných válečků 2, 20 je uložena na vozíku obslužného automatu W na konci výkyvného ramena 30, které je otočné kolem osy 3 mezi první zachycovaci polohou JI pro zachycování příze F a čtvrtou předávací polohou IV pro zavádění příze F zpět do ústi odtahové trubice 11 spřádacího ústrojí pro předení s otevřeným koncem. Dvojice svěrných válečků 2, 20 zachycuje po svém vykývnutí na konci výkyvného ramena 30 přízi F probíhající od cívky J5 ke spodnímu konci odsávací trubice 14 a potom přízi F drženou mezi k sobě přitlačenými svěrnými válečky 2, 20 ve stanoveném místě oddělí. Oddělování příze F se provádí pomocí oddělovacího nože 15, spolupracujícího s opěrným válcem 16, jak je patrno z obr. 3, kde je zobrazena zachycovaci poloha JI. Oddělený koncový úsek příze F se odsaje odsávací trubicí 14.
Odstup místa oddělení porušeného konce příze F od svěrné linie mezi dvojicí svěrných válečků 2, 20, která je bodem pevného uchycení příze F, představuje délku koncovéCS 276711 Βδ ho úseku příze F, který se upravuje způsobem podle vynálezu pro opětné zapředení příze F a který je upravovaným volným koncem F'; tato délka může být volena v zásadě nezávisle na délce staplu podle zapřádacích podmínek a může být předem pevně nastavena.
Je však výhodné, aby měl volný konec f£ příze F délku větší než je délka staplu použitých vláken, zejména pak je výhodné, aby měl délku rovnou jedenapůlnásobku délky staplu, protože tím se dosahuje bezproblémové zapřádání při nejrůznějších zapřádacích podmínkách a nejvyšší procento úspěšných zapřádacích pokusů, přičemž místo napojení příze má zpravidla pevnost rovnou pevnosti příze.
Příprava volného konce F' příze F se provádí v zařízení podle vynálezu, obsahujícím vzduchovou trysku £ pro přívod tlakového vzduchu, která je přiřazena k dvojici svorných válečků 2, 20 a která je napojena na vzduchové potrubí _4 pro přívod stlačeného vzduchu. Vzduchová tryska £ je vyústěna do trubkového krytu 51, jehož vstupní ústí je nasměrováno do dráhy natáčivého pohybu dvojice svěrných válečků 2, 20 na konci výkyvného ramena £0, jak je patrno z obr. 2. Trubkový kryt 51 je uchycen v držáku 50 v podstatě ve směru výstupu příze F ze svěrné linie mezi dvojicí svěrných válečků 2, 20 a vzduchová tryska £ je nasměrována dovnitř trubkového krytu 51 proti jeho vnitřní stěně a její osa svírá ostrý úhel <* s osou trubkového krytu 51. Z dosud získaných zkušeností vyplývá, že nejvýhodnější velikostí úhlu je přibližně 45°. Trubkový kryt 51 je tvořen zejména vícebokou, zejména čtyřbokou trubkou, může mít však i jinou formu s jiným tvarem příčného průřezu. Pro urychlení úpravy a přípravy volného konce F* příze F je vnitřní stěna 52 trubkového krytu 51 opatřena nejméně jedním výstupkem s ostrou hranou, probíhajícím v podélném směru trubkového krytu 51, nebo hrubým a drsným povrchem. Tento drsný povrch vnitřní stěny 52 může být velmi snadno a levně vytvořen polepením této vnitřní stěny 52 skelným papírem, přičemž je postačující běžná zrnitost běžně prodávaných brusných papírů. Turbulentní proud vzduchu, potřebný k úpravě a přípravě volného konce f£ příze F může být ještě zvýrazněn druhou vzduchovou tryskou 5' pro přívod tlakového vzduchu, zobrazenou na obr. 2 čárkovanými čarami. Přitom je výhodné, aby druhá vzduchová tryska 5' byla zaústěna do trubkového krytu 51 pod stejným úhlem <*jako první vzduchová tryska £, přičemž ústí obou vzduchových trysek 5, 5 leží proti sobě. Obě tyto vzduchové trysky 5, 5' jsou profukovány stlačeným vzduchem střídavě, přičemž přívod stlačeného vzduchu v potřebných intervalech je řízen příslušnými ventily.
Po zkrácení příze F se dvojice svěrných válečků 2, 20 společně s pevně sevřeným volným koncem příze F vykývne do druhé zaváděcí polohy II nad trubkovým krytem 51, zobrazené na obr. 3 a 4. Současně nebo bezprostředně nato se otevřením neznázorněného ventilu otevře přívod tlakového vzduchu vzduchovým potrubím £ do vzduchové trysky £ a do trubkového krytu 51, ve kterém tak vzniká turbuletní proudění vzduchu, které může být ještě účinněji vytvářeno dvěma vzduchovými tryskami 5, 5', jak je to zobrazeno na obr. 3 v druhé zaváděcí poloze II, které jsou střídavě profukovány tlakovým vzduchem. Injektorovým účinkem tohoto turbulentního proudění vzduchu uvnitř trubkového krytu ££ je volný konec F* příze F vtahován do trubkového krytu 51.
V alternativním provedení způsobu podle Vynálezu, se může postupovat tak, že volný konec F“ příze se po svém zkrácení převádí pomocí dvojice svěrných válečků 2, 20
2pět směrem k cívce S a zpět vedená příze F se zachytí například pneumatickým ústrojím pro vytváření zapřádací zásoby příze F. Obrácením smyslu otáčení dvojice svěrných válečků 2, 20 se po jejich vykývnutí na konci výkyvného ramena 30 nad trubkový kryt 51 a po nastavení délky mezi koncem a svěrnou linií se nasaje konec příze F do trubkového krytu 51. V průběhu výkyvného pohybu dvojice svěrných válečků 2, 20 vyčnívá za jejich
CS 276711 Βδ svěrnou linii jen malý kousek příze F. Tohoto postupu je možno znovu využít po provedené úpravě a přípravě konce příze p ke snadnějšímu zavedení volného konce F* do odtahové trubice 11.
Turbulentní proud vzduchu, procházející trubkovým krytem 51, uvádí volný konec F* příze F do bičůjícího šlehavého pohybu, kterým se konce jednotlivých zakroucených vláken z příze F uvolňuji a odstávají od její povrchové plochy, jak je patrno z obr. 3 ve třetí poloze III. Opatřením vnitřní stěny trubkového krytu 51 drsným povrchem nebo soustavou výstupků s vnějšími hranami v oblasti šlehajícího volného konce F' příze F se uvolňování vláken ještě podstatně urychlí a zvýrazní, takže časový interval potřebný pro přípravu volného konce F' příze F se tak zkracuje na minimum. Jednotlivá vlákna nebo jejich části, která se při této úpravě uvolňují s povrchu příze F, se odstraňují o sávacím potrubím 53, napojeným na trubkový kryt 51 a zobrazeným na obr. 2.
Po určité době, jejíž délka je závislá na počtu zákrutů na jednotku délky příze F a na tlouštca příze F, se přívod tlakového vzduchu do trubkového krytu 51 zastaví a dvojice svěrných válečků 2, 20 se společně s volným koncem F' příze F, zachyceným mezi dvojicí svěrných válečků 2, 20 a již připraveným pro zapřádání, vykývne nad odtahovou trubici 11 spřádacího ústrojí do čtvrté předávací polohy IV, zobrazené na obr. 3 a 4. Působením podtlaku, panujícího ve spřádacím ústrojí, se volný konec F' příze F vtáhne do odtahové trubice 11 a po uvolnění od dvojice svěrných válečků 2, 20 dostává na sběrnou plochu £ vláken ve spřádacím rotoru, kde se zapřede do vytvářené stužky vláken.
Ve druhém příkladném provedení zařízení podle vynálezu je pro úpravu volného konce F* příze F použita odsávací hubice umístěná proti dvojici svěrných válečků 2,
20, na kterou navazuje trubkový kryt 51 a která se nachází v oblasti dráhy výkyvného pohybu dvojice svěrných válečků 2, 20, jak je patrno z obr. 5.
Použitím odsávací hubice g je možno provádět úpravu a přípravu volného konce F* příze F velmi hospodárně, protože odsávání vzduchu je nutné pro řadu údržbových a výrobních operací a zdroj podtlaku je proto k dispozici i pro provádění přípravy volného konce F” příze F pro zapřádání. Odsávací hubice g může být vyrobena vcelku s trubkovým krytem 51 nebo s ním může být rosebratelně . spojena. Trubkový kryt 51 je uložen v držáku 50 a je nasměrován v podstatě ve směru výstupu příze z dvojice svěrných válečků 2, 20, přičemž na jeho zadní konec je napojeno odsávací potrubí 53.
Odsávací potrubí 53 je s výhodou napojeno na zdroj podtlaku, využívaný také pro udržování podtlaku ve spřádacím ústrojí, takže proudění odsávaného vzduchu v trubkovém krytu 51 je u rotorových spřádacích zařízení úměrné spřádacímu podtlaku, který má zpravidla hodnotu 700 mm vodního sloupce.
Odsávací hubice g je opatřena v co největší blízkosti vstupního otvoru pro volný konec f“ příze F nejméně jedním otvorem 71 pro přívod přídavného vzduchu, který je zaústěn do odsávací hubice g excentricky vzhledem k ose podélného vnitřního otvoru odsávací hubice g a zejména tangenciálně k jejímu vnitřnlnni průřezu, jak je. patrno z obr. 7 Ve znázorněném výhodném příkladném provedení jsou vytvořeny čtyři otvory 71 pro přívod přídavného vzduchu, které jsou rozmístěny pravidelně po obvodu ústí odsávací hubice g a které jsou všechny orientovány excentricky vůči ose podélného vnitřního otvoru odsávací hubice g a tangenciálně k jejímu vnitřnímu průřezu. Přitom je důležité, aby otvory 71 pro přívod přídavného vzduchu byly uspořádány tak, aby turbulentní proud vzduchu, vytvářený odsávací hubicí g a odváděný trubkovým krytem 51, se sčítal s torzními , složkami proudění vzduchu, které sledují směr zákrutu připravovaného volného konce Fg
CS 276711 Βδ příze F a zamezují tak jeho rozkrucování. Otvory 71 pro přívod přídavného vzduchu jsou vyrobeny jednoduše tak, že se volný konec stěny odsávací hubice 7^ opatří čelními drážkami nebo zářezy.
Zavádění volného konce F’ příze F do odsávací hubice 7 a do trubkového krytu 51, navazujícího na odsávací hubici J7» se uskutečňuje vstupním otvorem 81, který je vytvořen uprostřed kloboučkového víka 8.» obklopujícího odsávací hubici 7_. Kloboučkové víko Í3 je na odsávací hubici £ upevněno odebratelně a muže být tedy odstraněno, aby byla odsávací hubice 7 i trubkový kryt 51 přístupná pro údržbu a čištění. Zařízení se vytvořením vstupního otvoru 81 v kloboučkovém víku také značné konstrukčně a výrobně zjednodušuje. Při použití kloboučkového víka J3» obklopujícího koncovou část obvodové stěny odsávací hubice T., je každý otvor 71 pro přívod přídavného vzduchu spojen s okolní atmosférou obtokovým kanálkem 72. Nasátí upraveného konce F' příze F do odsávací hubice 2 a úo trubkového krytu 51 se usnadní nálevkovitým rozšířením vstupního otvoru 81, znázorněným na obr. 6. Aby se vytvořil proud vzduchu s dostatečně vysokou turbulencí, je průtokový průřez vstupního otvoru 81 pro volný konec ΐ' příze F menší než je průřez otvorů 71 pro přívod přídavného vzduchu. Při použití spřádacího podtlaku s hodnotou 700nm vodního sloupce pro úpravu volného konce f příze F má vstupní otvor 81 v závislosti na čísle hotovené příze F průměr od 2 mm do 5 mm. Tyto velikosti průměru vstupního otvoru 81 se v dosavadních prováděných zkouškách nejvíce osvědčily.
Pro zapřádání volného konce f' příze F na rotorovém spřádacím zařízení je volný konec F* příze F upraven zejména v takové délce, která odpovídá v podstatě průměru spřádacího rotoru. Úprava se může ještě uyrchlit tím, že vnitřní stěna 52 trubkového krytu 51 se opatří nejméně jedním podélným výstupkem s ostrou hranou nebo se vytvoří s drsným povrchem, jak je patrno z obr. 5. V příkladném provedení podle obr. 6 je trubkový kryt 51 vytvořen ve formě trubky nebo trubkového pouzdra, jehož vnitřní plocha obvodové stěny je opatřena podélným nebo příčným výstupkem nebo skupinou výstupků s ostrými hranami, popřípadě se vnitřní plocha obvodové stěny opatří nalepenou drsnou plochou. Trubkový kryt 51 je v příkladném provedení podle obr. 6 obklopen po obvodu pouzdrem £ odsávací hubice 7_, vytvořeným ve formě upínacího pouzdra s přesuvnou maticí 91. Po uvolnění přesuvné matice 91 se může trubkový kryt 51 axiálně posouvat ve směru dvojité šipky, takže ostrohranný výstupek nebo oblast drsné povrchové plochy se může posouvat podle požadované délky připravovaného volného konce F příze F do oblasti, kam dopadá šlehající volný konec F' příze F, udržovaný v pohybu turbulentním proudem odsávaného vzduchu.·Optimálních výsledků při přípravě volného konce F* příze F se dosahuje podle dosavadních zkušeností při proudu odsávaného vzduchu, vznikajícím při podtlaku s hodnotou 700 mm vodního sloupce, a při světlé šířce trubkového krytu 51 v rozsahu od 8 do 15 mm.
V alterr.ativním provedení způsobu podle vynálezu může být příze F, vedena podle příkladného provedení podle obr. 1 od cívky S ke spodní části odsávací trubice 14 a zachycena mezi dvojicí svorných válečků 2, 20 v první zachycovací poloze 2» odstřižena teprve tehdy, až se dvojice svěrných válečků 2, 20 vykývne nad vstupní otvor 81 odsávací hubice 7 a příze F přitom probíhá od první zachycovací polohy JC nad přípravné ústrojí. Oddělení se potom provede pomocí oddělovacího nože 15, spolupracujícího s opěrným válcem 16, který je umístěn v odstupu od ústí odsávací hubice 7., jak je to zobrazeno na ^obr. 5. Oddělený konec příze F se může nasát do odsávací trubice 14, zatímco volný konec f' příze F, který je pevně sevřen dvojicí svorných válečků 2,20 v těsném odstupu od nálevkovitého rozšíření vstupního otvoru 81, se nasaje vstupním otvorem 31 do odsávací hubice 7 a do trubkového krytu 51, ham se těsně před zkrácením příze F zavede
CS 276711 BÓ otevřením ventilu odsávaný proud vzduchu. Tento odsávaný proud vzduchu se dostává do vířivého pohybu a uvede volný konec F' příze F do šlehavého pohybu, při kterém se konce vláken oddalují od příze F a jejich povrch se zdrsňuje.
Volný konec F' příze F si při tomto zpracování zachovává svůj zákrut, takže také jeho pevnost se nesnižuje. Příprava volného konce F' příze F probíhá i při tomto postupu velmi rychle, protože šlehající volný konec F' příze F dopadá na drsnou vnitřní stěnu 52 trubkového krytu 51.
Po ukončení přípravy volného konce F' příze F pro zapřádání, prováděné způsobem podle vynálezu v předem stanoveném časovém intervalu, se přeruší proud odsávaného vzduchu. Připravený volný konec'F* příze F se potom může pro usnadnění jeho zavedení do spřádacího ústrojí zkrátit na délku, vhodnou pro takové zpětné zavádění, což se uskutečňuje například uvedením cívky S do otáčivého pohybu v navíjecím směru, aby se určitá přebytečná délka odvinuté příze F opět navinula zpět na cívku J3. Dvojice svěrných válečků 2, 20 s upraveným volným koncem F' příze F se vykývne do čtvrté předávací polohy IV před ústím odtahové trubice, jak je zobrazeno na obr. 1, kde dojde k vtažení volného 'konce F' příze F podtlakem, panujícím uvnitř spřádacího ústrojí, do odtahové trubice 11. Po dílčím odtažení příze F jejím zpětným navinutím na cívku S a po jejím nasátí do odtahové trubice II se volný konec F' příze F uvolní ze sevření mezi dvojicí svěrných válečků 2, 20 a vede se na sběrnou plochu vláken ve spřádacím ústrojí, kde se k volnému konci F' příze F připřádají vlákna ze stužky vláken na sběrné ploše 6 spřádacího prvku, zejména spřádacího rotoru.
Tato příkladná provedení zařízení podle vynálezu mohou být různě obměňována a dále zdokonalována v rozsahu patentových nároků. Trubkový kryt může být například opatřen podélným zářezem pro zavádění volného konce F' příze F. Podle rozsahu volného prostoru se naskýtá také možnost uspořádat trubkový kryt 51 kolmo na výstupní směr příze F z dvojice svěrných válečků 2, 20 nebo použít jiného svěrného ústrojí pro zachycování příze F, například přízové svěrky. V jiném provedení je možno místo pevného trubkového krytu 51 použít pohyblivého krytu, který je přiřazen k volnému konci F* příze F a který může současně sloužit pro zavádění volného konce F* příze F do odsávací trubice 11.
V takovém případě je trubkový kryt opatřen podélným zářezem, směřujícím ve směru pohybu příze F ke spřádacímu ústrojí, kterým se příze F vysune z prostoru krytu při jeho zpětném pohybu do výchozí polohy. Rovněž je samozřejmě možné ústrojí pro úpravu volného konce F' příze F uspořádat na každém spřádacím místě nepohyblivě.

Claims (29)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob přípravy konce příze pro zapřádání spřádacího ústrojí pro předení s otevře nýra koncem, při kterém se konec příze zkracuje na zapřádatelný konec, vyznačující se tím, že pevně zachycený a zkrácený konec příze se podrobí krátkodobě působení turbulentního proudění vzduchu, kterým se uvede volný konec příze do bičujícího šlehavého pohybu, při kterém se vlákna mechanicky odírají, a takto upravený konec příze sc následně zapřádá.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující sc tím, že konec příze, připravovaný pro zapřá dání, se vede od místa svého uchycení přes ústrojí pro úpravu konce příze a po svém zkrácení se nasaje do upravovacího ústrojí pro přípravu konce příze.
  3. 3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že volný konec příze se upravuj v délce, která je větší než délka staplu.
  4. 4. Způsob podle nároku 3, vyznačující se tím, že příze se při úpravě svého konce zachytí ve vzdálenosti od svého koncového bodu ve vzdálenosti, rovné jedenapůlnásob ku délky staplu.
  5. 5. Zařízení k prováděni způsobu přípravy konce příze podle nejméně jednoho z nároků 1 až 4, obsahující přidržovací ústrojí pro zachycení příze v odstupu od jejího koncového bodu, přiřazené k zapřádacímu ústrojí spřádacího ústrojí pro předení s otevřeným koncem, vyznačující se tím, že přidržovací ústrojí, obsahující zejména dvojici svěrných válečků (2, 20), pro zachycení a přidržování příze (F) je umístěno vedle nejméně jedné vzduchové trysky (5)pro přívod tlakového vzduchu nebo od sávací hubice (7) k vytváření turbulentního proudění vzduchu.
  6. 6. Zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že na vzduchovou trysku (5) nebo odsávací hubici (7) navazuje kryt (51) pro vedení turbulentního proudu vzduchu, jehož vnitřní stěna (52) je opatřena nejméně jedním výstupkem s hranou nebo drsnou povrchovou plochou.
  7. 7. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že vzduchová tryska (5) pro přívod tlakového vzduchu je nasměrována proti vnitřní stěně (52) krytu (51).
  8. 8. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že vzduchová tryska (5) je nasměrována v ostrém úhlu (<A) ke střední ose krytu (51) zejména trubkového tvaru.
  9. 9. Zařízení podle nároku 7 nebo 8, vyznačující se tím, Se do krytu (51) jsou zaústěny nejméně dvě vzduchové trysky (5, 5'), jejichž ústí jsou umístěna proti sobě a které jsou profukovány ve střídavém sledu.
  10. 10. Zařízení podle nejméně jednoho z nároků 6 až 9, vyznačující se tím, že kryt (51) je napojen na odsávací potrubí (53).
  11. 11. Zařízení podle nároku 5 nebo 6, vyznačující se tím, že odsávací hubice (7) je ve směru proudění vzduchu za svým vstupním otvorem (81) pro volný konec (F') příze (F) opatřena nejméně jedním otvorem (71) pro přívod přídavného vzduchu.
  12. 12. Zařízení podle nároku 11, vyznačující se tím, že otvory (71) pro přívod přídavného vzduchu jsou zaústěny do odsávací hubice (7) excentricky k její ose.
  13. 13. Zařízení podle nároku 11, vyznačující se tím, že otvory (71) přídavného vzduchu jsou zaústěny do odsávací hubice (7) tangenciálně k průřezu odsávací hubice (7).
  14. 14. Zařízení podle nejméně jednoho z nároků 11 až 13, vyznačující se tím, že otvory (71) pro přívod přídavného vzduchu jsou tvořeny drážkovými vybráními ve stěně odsávací hubice (7).
  15. 15. Zařízení podle nároku 11, vyznačující se tím, že vstupní otvor (81) má menší průřez než je průřez otvorů (71) pro přívod přídavného vzduchu.
  16. 16. Zařízení podle nároku 15, vyznačující se tím, že vstupní otvor (81) pro vstup volného konce (F') příze (F) má v závislosti na tlouštce příze (F) průměr od 2 mm do 5 mm.
  17. 17. Zařízení podle nejméně jednoho z nároků 11 až 16, vyznačující se tím, ze vstupní otvor (81) je vytvořen ve víku (8), překrývajícím čelo stěny odsávací hubice (7).
  18. 18. Zařízení podle nejméně jednoho z nároků 11 až 17, vyznačující se tím, že vstupní otvor (81) je opatřen nálevkovitým rozšířením, nad kterým je umístěno vřidržovací ústrojí pro přidržování příze (F), obsahující zejména dvojici svěrných válečků (2,20).
  19. 19. Zařízení podle nejméně jednoho z nároků 11 až 13, vyznačující se tím, že na obvodu odsávací hubice (7) jsou rozmístěny čtyři vzájemně přesazené uspořádané otvory (71) pro přívod přídavného vzduchu a každý z těchto otvorů (71) je spojen obtokovým kanálkem (72) s okolní atmosférou.
  20. 20. Zařízení podle nejméně jednoho z nároků 5 až 14, vyznačující se tím, že odsávací hubice (7) je napojena prostřednictvím trubkového krytu (51) na odsávací potrubí (53).
  21. 21. Zařízení podle nároku 20, vyznačující se tím, že odsávací potrubí (53) je spojeno s odsávacím ústrojím pro vytváření spřádacího podtlaku.
  22. 22. Zařízení podle nároku 20, vyznačující se tím, že odsávací hubice (7) ja vytvořena vcelku s trubkovým krytem (51).
  23. 23. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že kryt (51) je opatřen podélným zářezem, probíhajícím ve směru dráhy vedení příze (F) ke spřádacímu ústrojí.
  24. 24. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že krytem (51) je podlouhlé duté těleso se zejména pravoúhelníkovým průřezem.
  25. 25. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že kryt (51) má svou podélnou osu rovnoběžnou se směrem dráhy vedení příze (F) na výstupu z přidržovncího ústrojí, obsahujícího zejména dvojici svěrných válečků (2, 20).
  26. 26. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že kryt (51) je uspořádán kolmo na dráhu vedení příze (F) na výstupu z přidržovacího ústrojí, obsahujícího zejména dvojici svorných válečků (2, 20).
  27. 27. Zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že přidržovací ústrojí pro přidržování příze (F), obsahující zejména dvojici svěrných válečků (2, 20), je upraveno pohyblivě mezi první zachycovací polohou (I) pro zachycování příze (F) a čtvrtou předávací polohou (IV) pro předávání volného konce (F') příze (F) do odtahové trubice (11).
  28. 28. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že vnitřní průměr krytu (51), majícího tvar dutého trubkového tělesa, je od 8 mm do 15 mm.
  29. 29. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že kryt (51) je vytvořen ve formě trubky, uložené posuvně v pouzdru (50) odsávací hubice (7).
CS853602A 1984-05-19 1985-05-20 Method for preparing end of the yarn for spinning and apparatus for making the same CS276711B6 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19843418780 DE3418780A1 (de) 1984-05-19 1984-05-19 Verfahren und vorrichtung zum vorbereiten eines abgelaengten fadenendes zum wiederanspinnen einer offenend-spinnvorrichtung
DE19843422526 DE3422526A1 (de) 1984-06-16 1984-06-16 Verfahren und vorrichtung zum vorbereiten eines abgelaengten fadenendes zum wiederanspinnen einer offenend-spinnvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS360285A3 CS360285A3 (en) 1992-03-18
CS276711B6 true CS276711B6 (en) 1992-08-12

Family

ID=25821377

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS853602A CS276711B6 (en) 1984-05-19 1985-05-20 Method for preparing end of the yarn for spinning and apparatus for making the same

Country Status (7)

Country Link
US (1) US4653260A (cs)
EP (1) EP0162367B2 (cs)
BR (1) BR8502325A (cs)
CS (1) CS276711B6 (cs)
DE (1) DE3564296D1 (cs)
HK (1) HK31593A (cs)
SG (1) SG67691G (cs)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1230033B (it) * 1987-07-15 1991-09-24 Mesdan Spa Metodo universale per eliminare la torsione in un filato, districarlo e scioglierlo, e dispositivo per realizzare il metodo stesso.
US5880510A (en) * 1988-05-11 1999-03-09 Raytheon Company Graded layer passivation of group II-VI infrared photodetectors
US5246347A (en) * 1988-05-17 1993-09-21 Patients Solutions, Inc. Infusion device with disposable elements
DE3828319A1 (de) * 1988-08-20 1990-02-22 Schubert & Salzer Maschinen Fadenspleissvorrichtung zum knotenfreien verbinden von faeden und verfahren zur fadenendenvorbereitung
DE3918946A1 (de) * 1989-06-09 1990-12-13 Schubert & Salzer Maschinen Vorrichtung und verfahren zum anspinnen eines fadens an einer offenend-spinnvorrichtung
IT1239336B (it) * 1990-02-23 1993-10-20 Savio Spa Dispositivo e procedimento per la preparazione del capo del filo per l'avviamento o la ripresa della filatura open-end
ATE114744T1 (de) * 1991-01-04 1994-12-15 Rieter Ag Maschf Vorrichtung zur rückführung eines fadenendes und ummantelung für mindestens eine spinndüse zum andocken einer solchen vorrichtung.
DE4114069A1 (de) * 1991-04-30 1992-11-05 Fritz Stahlecker Verfahren und vorrichtung zum verfestigen des endstuecks eines fadens
JPH07122167B2 (ja) * 1992-03-16 1995-12-25 村田機械株式会社 紡績装置の糸継ぎ方法
ITMI20032004A1 (it) * 2003-10-16 2005-04-17 Savio Macchine Tessili Spa Dispositivo introduttore-estrattore del bandolo nel rotore di filatura open-end
CZ2021500A3 (cs) 2021-11-01 2023-05-10 Rieter Cz S.R.O. Způsob oddělení konce příze před obnovením předení na textilním stroji pro výrobu příze, zařízení k jeho provádění a textilní stroj pro výrobu příze

Family Cites Families (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL156456C (cs) * 1966-09-02
US3455095A (en) * 1967-09-26 1969-07-15 Tmm Research Ltd Spinning of textile yarns
US3807270A (en) * 1968-11-06 1974-04-30 Rieter Ag Maschf Apparatus for cutting a thread on a draw-spin-winding machine
US3695017A (en) * 1969-03-15 1972-10-03 Daiwa Spinning Co Ltd Automatic yarn piecing apparatus for spindleless spinning machine
DE2203198A1 (de) * 1972-01-24 1973-08-02 Zinser Textilmaschinen Gmbh Verfahren, um bei einer offen-endspinnvorrichtung den gesponnenen faden auf eine vorbestimmte laenge zu kuerzen und vorrichtung zur durchfuehrung des verfahrens
DE2337246C3 (de) * 1973-07-21 1980-01-17 Fritz 7341 Bad Ueberkingen Stahlecker Anspinnverfahren und Vorrichtung für das Offenend-Spinnen
DE2350842C3 (de) * 1973-10-10 1979-04-26 Fritz 7341 Bad Ueberkingen Stahlecker Vorrichtung zum Anspinnen eines Fadens bei einem Offenendspinnaggregat
DE2350844A1 (de) * 1973-10-10 1975-04-24 Fritz Stahlecker Vorrichtung zum anspinnen eines fadens bei einem offen-end-spinnaggregat
DE2350843C3 (de) * 1973-10-10 1980-03-13 Fritz 7341 Bad Ueberkingen Stahlecker Vorrichtung zum Anspinnen eines Fadens bei einem Offenend-Spinnaggregat
DE2361787C3 (de) * 1973-12-12 1981-05-27 Stahlecker, Fritz, 7347 Bad Überkingen Entlang einer Offenend-Spinnmaschine verfahrbare Vorrichtung zum Anspinnen
DE2413657A1 (de) * 1974-03-21 1975-10-02 Krupp Gmbh Verfahren zur erzeugung eines anspinnfaehigen fadenendes fuer das anspinnen bzw. wiederanspinnen von offen-end-spinnvorrichtungen und vorrichtung zur durchfuehrung des verfahrens
US4054024A (en) * 1974-09-30 1977-10-18 Hironori Hirai Apparatus for stopping and restarting the operation of an open-end spinning system
JPS55101560A (en) * 1979-01-23 1980-08-02 Murata Mach Ltd Method and apparatus for joining spum yarns
CS215297B1 (en) * 1980-02-13 1982-08-27 Frantisek Burysek Facility for spinning-in the yearn on the spindleless spinnig unit with the spinnig rotor
DE3172449D1 (en) * 1980-11-24 1985-10-31 Schweiter Ag Maschf Method of untwisting a length of a textile yarn, and device for applying this method
JPS5842567A (ja) * 1981-09-03 1983-03-12 Murata Mach Ltd 紡績糸の糸継装置
DE3143263A1 (de) * 1981-10-31 1983-05-11 W. Schlafhorst & Co, 4050 Mönchengladbach Vorrichtung zum partiellen strecken und parallelisieren der fasern eines fadens oder fadenendes
DE3151270A1 (de) * 1981-12-24 1983-07-07 W. Schlafhorst & Co, 4050 Mönchengladbach Verfahren und vorrichtung zum knotenfreien verbinden zweier faeden
CH655492B (cs) * 1982-07-01 1986-04-30
JPS5930923A (ja) * 1982-08-12 1984-02-18 Toyoda Autom Loom Works Ltd オ−プンエンド精紡機の糸継ぎ方法
CH660722A5 (de) * 1982-11-12 1987-06-15 Schweiter Ag Maschf Verfahren und vorrichtung zum spleissen von zwei garnenden.

Also Published As

Publication number Publication date
EP0162367A1 (de) 1985-11-27
HK31593A (en) 1993-04-08
BR8502325A (pt) 1986-01-21
US4653260A (en) 1987-03-31
EP0162367B2 (de) 1993-08-04
DE3564296D1 (en) 1988-09-15
SG67691G (en) 1993-02-19
CS360285A3 (en) 1992-03-18
EP0162367B1 (de) 1988-08-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4893461A (en) Process and device for piecing with a spinning device operating with a pneumatic twisting unit
US5511373A (en) Method and apparatus for piecing a sliver and at least one of a leading yarn and a bobbin yarn
CN110892102B (zh) 气流纺纱装置的操作方法、导纱通道和包括这种导纱通道的气流纺纱机
US4127983A (en) Yarn guiding and threading mechanisms for use with textile yarn processing machines
US4598539A (en) Yarn piecing arrangement for an open-end friction spinning machine
CZ290468B6 (cs) Způsob zapřádání příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje a zařízení k jeho provádění
CS276711B6 (en) Method for preparing end of the yarn for spinning and apparatus for making the same
JPH0160567B2 (cs)
CN107663683B (zh) 线束引导单元、自由端纺纱机和用于运行纺纱站的方法
CN106414290B (zh) 一种纺织机和用于操作这种纺织机的方法
CN114645344A (zh) 纱线形成件的清洁装置和这种纱线形成件的清洁方法
US4565064A (en) Process and apparatus for preparing fasciated spun yarns
JPS638215B2 (cs)
US4738093A (en) Automotive splicer for splicing ends of spun yarn and a method of splicing spun yarns
US4246749A (en) Method of and apparatus for piecing yarn in open end rotor spinning units
US4628685A (en) Yarn piecing arrangement for an open-end friction spinning machine
JPS60252729A (ja) オープンエンド紡維装置の紡績再開のための所定の長さに切断した糸端部を準備する方法及び装置
CZ289933B6 (cs) Rotorový dopřádací stroj
US6948303B2 (en) Process and arrangement for spinning yarn
US6745553B2 (en) Air-spinning arrangement
EP0443220B1 (en) Device and procedure for preparing the thread end to start or resume open-end spinning
US6101803A (en) Process and apparatus for piecing a yarn end in an open-end rotor spinning machine
CN106414821B (zh) 用于生产粗纱的纺织机及用于启动在这种纺织机上的粗纱生产的方法
US6079195A (en) Procedure for re-equipping and simultaneous modernization of an open end rotor spinning machine
SK9052002A3 (en) Method for open-end rotor spinning