CS268152B2 - Spinnig device for break spinning - Google Patents

Spinnig device for break spinning Download PDF

Info

Publication number
CS268152B2
CS268152B2 CS805017A CS501780A CS268152B2 CS 268152 B2 CS268152 B2 CS 268152B2 CS 805017 A CS805017 A CS 805017A CS 501780 A CS501780 A CS 501780A CS 268152 B2 CS268152 B2 CS 268152B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
suction opening
spinning
spinning rotor
fiber
rotor
Prior art date
Application number
CS805017A
Other languages
English (en)
Other versions
CS501780A2 (en
Inventor
Ali Ramadan Dipl Ing Al
Heinz Ing Muller
Karl-Heinz Lehmann
Peter Dipl Ing Artzt
Anton Dipl Ing Schenek
Original Assignee
Schubert & Salzer Maschinen
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schubert & Salzer Maschinen filed Critical Schubert & Salzer Maschinen
Publication of CS501780A2 publication Critical patent/CS501780A2/cs
Publication of CS268152B2 publication Critical patent/CS268152B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/04Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques imparting twist by contact of fibres with a running surface
    • D01H4/08Rotor spinning, i.e. the running surface being provided by a rotor

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Description

Vynález ee týká spřádacího zařízení pro předení s otevřeným koncem, se spřádacím rotorem opatřeným kluznou stěnou pro vlákna a sběrnou plochou vláken, do kterého ústí odváděči kanál příze, přívodní kanál vláken a odsávací otvor, spojený se zdrojem podtlaku, přičemž odváděči kanál příze, přívodní kanál vláken a odsávací otvor Jsou neseny víkem zakrývajícím spřádací rotor a majícím víkový nástavec zasahující až do blízkosti kluzné stěny pro vlákna a na kterém Je uspořádán odsávací otvor.
Podtlak, potřebný pro předení ve spřádacím rotoru, se vytváří u největší části spřádacích strojů pro předení s otevřeným koncem pomocí vlastního zdroje podtlaku, neboť otvory ve spřádacím rotoru, sloužící pro samočinné vytváření podtlaku, vedou к intensivnímu vývinu hluku, lehce se znečišťují a podtlak je stále závislý na otáčkách spřádacího rotoru, zatím co při odsávání vzduchu nezávislém na otáčkách rotoru Je v podstatě ve spřádacím rotoru stále stejný podtlak, viz DE-OS 2 651 551.
U oddělených zdrojů podtlaku se provádí odsávání vzduchu zpravidla přes okraj spřádacího rotoru mezerou mezi spřádacím rotorem a víkem rotoru, viz DE-AS I 7Ю 026. Vzduchu Je přitom kladen velký odpor a Je velmi škrcen, čímž dochází к usazování prachu, který Je unášen vzduchem, na okraji rotoru. Tyto usazeniny se čas od času odlamují a přicházejí na sběrnou plochu spřádacího rotoru, kde se znovu usazují a způsobují vady v přízi, Jako například silná místa, koirový efekt nebo dokonce l>řetrhy příze.
Je také již známo, vytvářet spřádací podtlak pomocí otvoru v rotorovém víku, takže nedochází к usazeninám prachu na okraji rotoru, viz DE-OS 1 710 015, obr. 1. Protože se přitom odtahování a odvod příze provádí dutý® dříkem rotoru a tím axiálně vzhledem к odsávacímu otvoru ve víku, Je příze při zpětném podávání do spřádacího rotoru během zapřádání uchopena ve víku proudem vzduchu, takže zapřádání při působícím spřádacím podtlaku není možné. Je tudíž třeba, dodat nejdříve množství příze, potřebné pro zapřádání do spřádacího rotoru, potom odpojit zdroj podtlaku a teprve po provedeném zapředení uvést znovu zdroj podtlaku do Činnosti. To Je podmíněno Časově velmi přesným a náročným řízením přívodu vláken, zdrojem podtlaku nebo ventilů, přiřazených tomuto zdroji, zpětného podávání příze a odvodu příze, přičemž však existuje nebezpečí, Že v důsledku nepřesného řízení a tím i spotřebování prstence vláken dojde к přetrhu příze před tím, nežli se opět obnoví podtlak a přívod vláken, který je na tomto podtlaku závislý.
Účelem vynálezu je odstranit nedostatky známých zařízení a využít jejich přednosti.
Úkolem vynálezu Je vytvořit spřádací zařízení pro předení s otevřeným koncem, které má stálý spřádací tlak, nezávislý na otáčkách rotoru a nepatrný sklon к ukládání nečistot a umožňuje zapřádání bez zvláštního řízení spřádacího podtlaku co nejJednodušším způsobem.
Tento úkol se u spřádacího zařízení pro předení s otevřeným koncem shora uvedeného druhu podle vynálezu řeší tím, že odsávací otvor Je v obvodové stěně víkového nástavce uspořádán ve směru otáčení spřádacího rotoru za ústím přívodního kanálu vláken až do blízkosti kluzné stěny pro vlákna tak, Že Je oddělen Jak od odváděči dráhy příze, tak i od ústí přívodního kanálu vláken.
Výhodnost řešení podle vynálezu spočívá v tom, že příze při zpětném podávání do spřádacího rotoru během zapřádání není vystavena axiálnímu proudění vzduchu, které by Ji protahovalo a mohlo zabránit jejímu přivedení na sběrnou plochu. Zhotovovaná příze Je velmi rovnoměrná a má zvýšenou pevnost v tahu. Oddělení odsávacího otvoru od přívodní dráhy vláken zajišťuje spolehlivé a nerušené ukládání vláken na kluznou stěnu vláken ve spřádacím rotoru a působí tak proti ztrátám vláken, ačkoliv proud vzduchu v důsledku uspořádání odsávacího otvoru podle vynálezu probíhá podstatně kratší dráhu ve spřádacím rotoru a spřádací rotor opouští dříve, než bylo dosud obvyklé.
Aby se zabránilo tomu, že by proud vzduchu, který přichází přívodním kanálem vláken do spřádacího rotoru a odsávacím otvorem Jej opět opouští, dosáhl otevřeného okraje spřádacího rotoru a tam by vytvářel usazeniny prachu, je odsávací otvor vytvořen Jako štěrbina, upravená ve aměru po obvodu víkového nástavce, která Je oddělena Částí stěny od roviny, proložené čelní stranou spřádacího rotoru.
CS 268 152 B2
Proud vzduchu probíhá ve opřádacím rotoru obloukovitě. Přitom se zjistilo, že je výhodné, jestliže odsávací otvor, při pohledu ve směru otáčení spřádacího rotoru, začíná v ostrém úhlu za ústím přívodního kanálu vláken, přičemž se prokázal jako zejména výhodný úhel mezi 15° a 45°.
Protože proud vzduchu, vstupující do spřádacího rotoru přívodním kanálem příze dosahuje a rozdílnou rychlostí opět Štěrbinovítého odsávacího otvoru, je podle dalšího význaku uspořádán odsávací otvor v rozsahu 90° ve směru obvodu spřádacího rotoru.
Jestliže při stejném víku se zamění spřádací rotor za jiný s jiným průměrem, nebo Jestliže se otáčky spřádacího rotoru mohou měnit v Širokých rozmezích, pak je výhodné, jestliže je odsávací otvor opatřen přestavitelnou clonou, uspořádanou posuvně ve směru po obvodu víкоvého nástavce.
Jako zejména výhodné se prokázalo to, jestliže plocha průřezu odsávacího otvoru je čtyř- až desetinásobek plochy průřezu ústí přívodního kanálu vláken. Tímto způsobem se obdrží proud vzduchu, opouštějící spřádací rotor takovou rychlostí, že neovlivní vlákna, nacházející se na kluzné stěně a vlákna, klouzající na sběrnou plochu vláken.
Zejména výhodné a na energii nenáročné vedení vzduchu se dosáhne tím, jestliže odsávací otvor je společně s ústím přívodního kanálu vláken uspořádán na stejné vrstevnici kluzné stěny vláken spřádacího rotoru. Kromě vzduchového prstence, obíhajícího 3 rotorem, vzniká pouze proud vzduchu, opouštějící přívodní kanál vláken, který vede vlákna proti otáčející se rotorové stěně, sám je však odkloněn ve směru otáčení spřádacího rotoru a spřádací rotor opět opouští odsávacím otvorem. Tento proud vzduchu probíhá v podstatě ve směru po obvodu spřádacího rotoru, takže nevznikájí rušivé proudy vzduchu, probíhající napříč spřádací komorou.
Spřádacím zařízením podle vynálezu se vyrobí příze lepší kvality, nežli známými zařízeními, je jednoduché a kompaktní kostrakce a kromě toho je nenáročné napohoonou energii. Například zdroj podtlaku musí vytvořit pro vznik obvyklého spřádacího podtlaku ve spřádacím rotoru jen 80 % až 90 % toho podtlaku, který by byl potřebný při odsávání přes okraj rotora.
Vynález bude v dalším textu blíže popsán na příkladech provedení, znázorněných na výkresu.
Na obr. I je znázorněn podélný řez prvním provedením spřádacího zařízení pro předení otevřeným koncem podle vynálezu.
Na obr. 2 je znázorněn podélný řez obměnou předmětu vynálezu.
Na obr. 3 je znázorněn pohled ze shora na spřádací rotor s řezem, vedeným vlkovým nástavcem, vytvořeným podle vynálezu.
Na obr. 4 je znázorněn podélný řez spřádacím zařízením pro předení s otevřeným koncem, které je zejména nenáročné na hnací energii.
Na obr. 5 je znázorněn podélný řez dalším provedením předmětu vynálezu.
Předmět vynálezu je na výkresech znázorněn schématicky, přičemž jsou ukázány pouze ty části, které jsou potřebné pro porozumění předmětu vynálezu.
Spřádací rotor j spřádacího zařízení pro předení 3 otevřeným koncem, který je, kromě dále popsaných částí, vytvořen obvyklým způsobem, je uložen v neznázorněném ložisku a je poháněn obvyklým způsobem. Spřádací rotor 2» který je kromě své otevřené čelní strany 11 zcela uzavřen, může mít libovolný tvar. Podle obr. 5 má sběrnou plochu 10, vytvořenou jako sběrnou drážku, dále otevřenou Čelní stranu П, přičemž mezi Čelní stranou II spřádacího rotoru a sběrnou plochou 25 je vnitřní stěna, vytvořená jako kluzná stěna 12 vláken. Do otevřené čelní strany JJ zasahuje přívodní kanál 3 vláken, který je směrován tangenciálně ve směru otáčení (obr. 3) spřádacího rotoru 2 proti kluzné stěně 12 vláken. Přívodnímu kanálu 3 vláken je přiřazeno podávači a ojednocovací neznázorněné ústrojí, kterým se přivádí přívodnímu kanálu 3 vláken pramen vláken, rozvolněný v jednotlivá vlákna. Souose se
CS 268 I 52 B2 3 spřádacím rotorem | ústí do tohoto rotoru jeětě odváděči kanál 4 příze, kterým je odtahovaná pomocí obvyklých prostředků příze 40, zhotovená ve spřádacím rotoru 1.
Do spřádacího rotoru 1 zasahuje dále odsávací kanál 53 s odsávacím otvorem 52 na svém konci, kterýžto odsávací kanál 53 je připojen na neznázorněný zdroj podtlaku. Stěnou 54 odsávacího kanálu 53 je oddělena oblast působení odsávacího otvoru 52 jednak do odváděči dráhy příze, kterážto příze při odtahování prochází vnitřním prostorem U spřáda. čího rotoru 1, a jednak od přívodní dráhy vláken.
Zařízení podle vynálezu pracuje následovně.
Ve vnitřním prostoru 14 spřádacího rotoru 1 se vytvoří potřebný spřádací podtlak pomocí odsávacího otvoru 52. V důsledku tohoto podtlaku jsou vlákna 51 dopravována do spřádací komory i proudem vzduchu, který slouží jako dopravní prostředek. Přímá oblast vlivu odsávacího otvoru 52 je oddělena stěnou 54 odsávacího kanálu 53 od přívodní dráhy vláken až do blízkosti kluzné stěny 12 vláken. Tím se dosáhne toho; Že se vzduch v důsledku otáčení spřádacího rotoru 1 a odsávání, působícího v odsávacím otvoru 52 vychýlí tak daleko, že vlákna 3' v důsledku své setrvačnosti nejsou schopna následovat tohoto vychýlení a usazují se na kluzné stěně 12 vláken. Vzduch při opouštění spřádacího rotoru 1_nemusí procházet súženými místy a tudíž také ztrácí jen málo energie. To je důvodem toho, že odsávání je velmi účinné.
Jestli-Že se pro zapředení dodá dostatečně vláken 31 na sběrnou plochu ДО, pak se příze 40 zavede odvéděcím kanálem 4 příze do vnitřního prostoru 14 spřádací komory kde je odhozena v důsledku odstředivé síly, vytvářené otáčejícím se spřádacím rotorem 1 na sběrnou plochu 10 a přijde do styku s vlákny 31» která jsou tam usazena. Na to je příze 40 známým způsobem odtažena. Protože proud vzduchu vytvořený pomocí odsávacího otvoru 52 se odsává od kluzné stěny 12 vláken, neovlivňuje tento proud vzduchu přízi 40 ani při zpětném podávání na sběrnou plo<hu 10 ani při provedeném zapředení při odtahu.
U provedení znázorněného v obr. 1 tvoří stěna 54 odváděcího kanálu 53 stínění pro odsávaný vzduch. Toto stínění může být věak vytvořeno různě, jak ukazuje obr. 2. Podle provedení znázorněného v obr. 2, je otevřená Čelní strana 11 spřádacího rotoru 1 utěsněna velmi dobře víkem 2, aby se pokud možno zcela zabránilo vstupu a výstupu vzduchu přes otevřený okraj 13 rotoru. Toto víko 2 nese přívodní kanál 3 vláken a odváděči kanál 4 příze.
Ve víku 2 Je uspořádán odsávací otvor 5 napojený na neznázorněný zdroj podtlaku, který ústí axiálně do vnitřního prostoru 14 spřádacího rotoru 1. Odsávacímu otvoru 5 je přiřazeno stínění 6, které je neseno víkem 2. Stínění 6 je podle obr. 1 vytvořeno jako separátorový kotouč 60, který je držen, resp. udržován trubkou 61 ve vzdálenosti od víka 2. Separótorový kotouč 60 odděluje odváděči dráhu příze, kterou prochází odtahovaná příze 40 ve vnitřním prostoru 14 spřádacího rotoru 1, od přímé oblasti působení odsávacího otvoru 5, nebol odsávací otvor 5 nasává vzduch od oblasti, resp. z oblasti kluzné stěny 12 vláken spřádacího rotoru 1. Oblast působení odsávacího otvoru 5 se také oddělí od přívodní dráhy vláken ve vnitřním prostoru 14 spřádacího rotoru 1. Ve znázorněném příkladu provedení se toto provádí pomocí prodloužení 30 přívodního kanálu 3 příze přes dolní stranu víka 2 až do blízkosti kluzné stěny 12 vláken.
Alternativně к prodloužení 30 přívodního kanálu 3 vláken může se také jako stínění 6 odsávacího otvoru 5 oproti přívodní dráze vláken, uspořádat stěna, která spojuje separátorový kotouč 6 s víkem 2. Tato stěna nachází se přitom ve směru otáčení 15 (viz obr. 3) spřádacího rotoru mezi ústím přívodního kanálu 3 vláken na spodní straně víka 2 a mezi odsávacím otvorem 5. Takováto stěna mezi přívodní dráhou vláken a mezi odsávacím otvorem 5 není za určitých okolností proti směru otáčení 15 spřádacího rotoru 1, nutná.
Jak bylo již uvedeno, může být spřádací rotor j vytvořen různě. Je třeba pouze dávat pozor na to, aby se u různých provedení spřádacího rotoru 1 nezměnilo vedení vzduchu. Tak Jsou možné různé tvary spřádacího rotoru 1 a jeho sběrné plochy, různá uspořádání odváděCS 268 152 B2 čího kanálu 4 ρΜϊ· ve dříku rotoru nebo také různá vytvoření rotorového dříku Jako odváděcího kanálu 4 příze. Nesmějí se však vytvářet otvory ve spřádací komoře 1, nebol tím se 'ovlivní vedení vzduchu ve spřádacím rotoru 2· . Aby se proudění vzduchu upravilo optimálně a zabránilo se tvoření vírů, Čímž se dále zvýší Jakost příze, Je předmět vynálezu vytvořen podle obr. 2. Přitom Je stínění 6 tvořeno vlkovým nástavcem 20, v jehož obvodové stěně 21 Je ve směru otáčení £5, viz obr. 3» spřádacího rotoru 1, za ústím 32 přívodního kanálu 3, uspořádán odsávací otvor $0, který je oddělen stěnou 23 od odváděči dráhy příze. Víkový nástavec 20 může přitom mít válcový tvar, nebo sužující se tvar po celé délce, nebo Jen sužující se v části svého rozměru. V důsledku kruhové obvodové stěny 21 víkového nástavce 20 není narušován vzduch, obíhající se spřádacím rotorem 1, přičemž proud vzduchu, vstupující přívodním kanálem 3 vláken do spřádacího rotoru 1, může vnitřní prostor 14 spřádacího rotoru 2» P° proběhnutí krátké dráhy, opět opustit.
Odsávací otvor 50 může mít principielně libovolný tvar. Aby se však zabránilo ukládání prachu na okraji 13 rotoru, Je proud vzduchu výhodně udržován v určité vzdálenosti od okraje 23 rotoru. To se provádí podle obr. 3 a 4 tím, že odsávací otvor 52 J* vytvořen Jako štěrbina upravená ve směru obvodová stěny 22 víkového nástavce 20. Tato štěrbina Je vytvořená tak úzká, že odsávací otvor 52 Je oddělen částí stěny 22 víkového nástavce 20 od roviny 16 proložené Čelní stranou 11 spřádacího rotoru 1.
Vzduch, který vstupuje přívodním kanálem 3 vláken do spřádacího rotoru 1, má mezi ústím 32 přívodního kanálu 3 vláken a mezi odsávacím otvorem 50 resp. 51 obloukový průběh. Ukázalo se Jako zejména výhodné, J.estli-že odsávací otvor 50 resp. 51, začíná při pohledu ve směru otáčení 2$ spřádacího rotoru 2» v ostrém úhlu <Z za ústím 32 přívodního kanálu 3 <· vláken. Tento obloukový průběh se mění při změně spřádacích parametrů. Při větším průměru, při větší vzdálenosti mezi ústím 32 přívodního kanálu 3 vláken od kluzné stěny 2? vláken spřádacího rotoru 2 * při větších otáčkách rotoru Je oblouk, opisovaný proudem vzduchu větší, než-li když tyto hodnoty jsou menší. Ukázalo se, že při malém průměru rotoru, malé vzdálenosti mezi ústím 32 a kluznou stěnou 12 vláken a při malých otáčkách rotoru Je úhel řádově cca i 5° zcela dostačující. Jestli-že jsou tyto hodnoty větší, pak je tento úhel c5 řádově cca 45°. Aby zde byly přípustné určité změny spřádacích podmínek, takže v určitých rozmezích by se mohly vzájemně vyměňovat spřádací rotory 1 rozdílných průměrů, aniž by se muselo bezpodmínečně vyměňovat i víko 2, je výhodné, jestli-Že štěrbinovítý odsávací otvor 52 ®á určitou délku. Tím se vytvoří také výhodné podmínky pro rozšiřující se proud vzduchu. Pro největší počet .případů se ukázala dostačující délka odsávacího otvoru 51 v rozsahu úhlu /3 o velikosti cca 90° obvodu víkového nástavce 20. Jestliže nejsou předem vyloučeny větší změny parametrů, ovlivňující proudění vzduchu, pak Je účelné, jestliže štěrbinovitý odsávací otvor 22 J® upraven přestavitelné pomocí clony 24 vytvořené posuvné ve směru po obvodu víkového nástavce 20, viz. obr. 3· Řízení se může provádět pomocí obvyklých a tudíž neznázoméných prostředků. Takovouto clonou 24 se může měnit délka odsávacího otvoru 51. Je však také možné, obměnit clonu 24 tak, že je vytvořena jako zakrytí pro odsávací otvor 51 a okénkovitým otvorem, čímž se potom nemění velikost; nýbrž poloha odsávacího otvoru 51. Samozřejmé, že jsou možné také kombinované clony, které dovolují jak změnu velikosti, tak také polohy odsávacího otvoru 51·
Pro rovnoběžnou polohu vláken 32 3C prokázalo zejména výhodné to, Jestliže proud vzduchu, obíhající se spřádacím rotorem 2» není narušován proudy vzduchu, probíhajícími napříč к němu. Snahou tudíž je, véstl proud vzduchu, vstupujícího do spřádacího rotoru 1 přívodním kanálem J vláken a opět vystupujícího odsávacím otvorem 51, rovnoběžně se sběrnou plochou 29- tím účelem nachází se odsávací otvor 51 podle obr. 4 spdtečně s ústím 32 přívodního kanálu 3 vláken na stejné vrstevnici 27 kluzné stěny 12 vláken spřádacího rotoru 1.
Aby se dosáhlo dobrého oddělení vláken 22 °ů proudu vzduchu, vstupujícího přívodním kanálem 3 vláken, zpomalí se tento proud vzduchu z vysoké rychlosti, s kterou dosáhl spřádacího rotoru 2» na nízkou rychlost, zatím co vlákna 22 ® větší hmotností dopadnou svou
CS 266 1 52 B2 5 dosavadní rychlostí na kluznou stěnu [2 vláken, tam se usadí a v důsledku odstředivá síly kloužou na sběrnou plochu 10. Aby se neovlivnila vlákna 3£ nacházející se na kluzné stěně \2 vláken, musí odstředivá síla, působící na vlákna 31 převýšit působení vzduchu, opouštějícího vnitřní prostor 14 spřádacího rotoru 1 odsávacím otvorem 5U Tohoto se dosáhne tía, že plocha průřezu ústí 32 je Čtyř- až desetinásobkem plochy průřezu ústí 32 přívodního kanálu 3 vláken.
V souvislosti s popsanými provedeními předmětu vynálezu může se pro spřádací rotor I uspořádat obvyklá skříň. Protože vytváření spřádacího podtlaku se provádí víkem 2, není takováto skříň 7 pro uložení spřádacího rotoru 1 bezpodmínečná nutná.
Otáčejícím se spřádacím rotorem 1 se rovněž roztočí vzduch, obklopující rotor I, přičemž vznikne relativně velké tření mezi spřádacím rotorem 1 a vzduchem. Aby se toto tření a tím i potřeba energie pro spřádací rotor I snížily, redukuje se účelně množství poháněného vzduchu. To se provádí tím, že spřádací rotor Д je uspořádán ve skříni 70, která jej těsně obklopuje, viz obr. 4. Skříň 70 má například pro tento účel odstupňovaný vnitřní obrys, jak je znázorněno na pravé straně v obr. 4. Další zmenšení poháněného vzduchu a tím i snížení odebíraného příkonu pro pohon, se dosáhne tím, že vnitřní obrysy skříně 70 a víka 2, uzavírajícího tuto skříň 70, jsou přizpůsobeny vnějšímu tvaru spřádacího rotoru 1, takže zůstane minimální štěrbina mezi skříní 70 resp. víkem 2 a spřádacím rotorem 1. Takovéto vytvoření skříně 70 je výhodné nejen v souvislosti s odsáváním podle vynálezu, jak je znázorněno v obr. 1 až 4, nýbrž může se také použít v souvislosti s odsáváním upraveným ve víku podle DE-OS 1 710 015, obr. 1, případně podle DE-AS 1 560 293 obr. 1, nebo s odsáváním upraveným v dutém dříku rotoru podle DE-AS 1 560 293 obr. 3.
Předmět vynálezu může se obměnit mnoha způsoby, přičemž znázorněné a popsané prvky se mohou navzájem zaměnit nebo zaměnit s ekvivalentními prvky. Zařízení podle vynálezu může se používat zejména se skříní nebo bez skříně rotoru. Odsávací otvor 5, 50, 51, 52 je zpravidla uspořádán v odnímatelném nebo odklápěcín víku 2 a Je spojen společně s odsávacími otvory 5, 50, 52 několika sousedních spřádacích míst s neznózorněným společným sběrným kanálem.

Claims (8)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Spřádací zařízení pro předení a otevřeným koncem, se spřádacím rotorem opatřeným kluznou stěnou pro vlákna a sběrnou plochou vláken, do kterého uatí odváděči kanál příze, přívodní kanál vláken a odsávací otvor, spojený ae zdrojem podtlaku, přičemž odváděči kanál příze, přívodní kanál vláken a odsávací otvor Jsou neseny víkem zakrývajícím spřádací rotor a majícím víkový nástavec zasahující až do blízkosti kluzné stěny pro vlákna a na kterém Je uspořádán odsávací otvor, vyznačující se tím, že odsávací otvor (50, 51) Je v obvodové stěně (21) víkového nástavce (20) uspořádán ve směru otáčení spřádacího rotoru (1) za ústím (32) přívodního kanálu (3) vláken a veden až do blízkosti kluzné stěny (12) pro vlákna, přičemž Je oddělen Jak od odváděči dráhy příze, tak i od ústí (32) přívodního kanálu (3) vláken.
  2. 2. Spřádací zařízení pro předení s otevřeným koncem podle bodu t, vyznačující se tím, že odsávací otvor (51) Je vytvořen jako štěrbina upravená ve směru po obvodu víkového nástavce (20), která Je oddělené Částí stěny (22) od roviny (16) proložené Čelní stranou (11) spřádacího rotoru (1).
  3. 3. Spřádací zařízení pro předení s otevřeným koncem podle bodu I nebo 2, vyznačující se tím, Že odsávací otvor (50, 51) Je veden za ústím (32) přívodního kanálu (3) v ostrém úhlu (<^) při pohledu ve směru otáčení (15) spřádacího rotoru (1).
  4. 4. Spřádací zařízení pro předení s otevřeným koncem podle bodu 3, vyznačující se tím, že úhel má velikost 15° až 45°.
  5. 5. Spřádací zařízení pro předení s otevřeným koncem podle některého z bodů 2 až 4, vyznačující se tím, že odsávací otvor (51) Je upraven v rozsahu 90° ve směru obvodu spřádacího rotoru (1).
    *
  6. 6. Spřádací zařízení pro předení 3 otevřeným koncem podle kteréhokoliv z bodů 2 až 5, vyznačující se tím, že odsávací otvor (5*) Je opatřen přestavítelnou clonou (24) uspořádanou posuvně ve směru po obvodu víkového nástavce (20).
  7. 7. Spřádací zařízení pro předení s otevřeným koncem podle kteréhokoliv z bodů 1 až 6, vyznačující se tím, Že plocha průřezu odsávacího otvoru (50, 51) je čtyř- až desetinásobkem plochy průřezu ústí (32) přívodního kanálu (3) vláken.
  8. 8. Spřádací zařízení pro předení s otevřeným koncem podle kteréhokoliv z bodů 2 sž 7, vyznačující se tím, Že odsávací otvor (51) Je společně s ústím (32) přívodního kanálu (3) vláken uspořádán na stejné vrstevnici (17) kluzné stěny (12) vláken spřádacího rotoru (I).
CS805017A 1979-08-03 1980-07-15 Spinnig device for break spinning CS268152B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2931567A DE2931567C2 (de) 1979-08-03 1979-08-03 Offenend-Spinnvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS501780A2 CS501780A2 (en) 1989-06-13
CS268152B2 true CS268152B2 (en) 1990-03-14

Family

ID=6077574

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS805017A CS268152B2 (en) 1979-08-03 1980-07-15 Spinnig device for break spinning

Country Status (10)

Country Link
US (1) US4339910A (cs)
JP (1) JPS5626015A (cs)
CH (1) CH645413A5 (cs)
CS (1) CS268152B2 (cs)
DE (1) DE2931567C2 (cs)
FR (1) FR2462497A1 (cs)
GB (1) GB2054671B (cs)
HK (1) HK6884A (cs)
IN (1) IN152763B (cs)
IT (1) IT1131691B (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3207136C2 (de) * 1982-02-27 1994-03-17 Schlafhorst & Co W Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen eines Fadens durch Offen-End-Spinnen
JPS58215653A (ja) * 1982-06-08 1983-12-15 Dainippon Screen Mfg Co Ltd 多色印刷物再現色表示装置
JPH07122172B2 (ja) * 1987-07-31 1995-12-25 株式会社豊田中央研究所 オ−プンエンド精紡機の紡糸ユニット
JPH0785572B2 (ja) * 1987-09-22 1995-09-13 大日本スクリーン製造株式会社 カラー原画の再現色表示における色成分変換方法
GB8827367D0 (en) * 1988-11-23 1988-12-29 Lawrence C A Spinning of yarn
SK386291A3 (en) * 1991-12-18 1995-06-07 Vyzk Ustav Bavlnarsky A S Rotary spinning device
DE4227099C2 (de) * 1992-08-17 1996-01-25 Rieter Ingolstadt Spinnerei Verfahren und Vorrichtung zum Offenend-Spinnen
DE4306272A1 (de) * 1993-03-01 1994-09-08 Rieter Ingolstadt Spinnerei Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung eines Fadens mit Hilfe einer Offenend-Spinnvorrichtung
EP0675453B1 (en) * 1994-03-31 2001-10-17 International Business Machines Corporation Method and apparatus for generating a hardware configuration display
DE4441087A1 (de) * 1994-11-18 1996-05-23 Rieter Ingolstadt Spinnerei Offenend-Spinnvorrichtung
DE10038863A1 (de) * 2000-08-04 2002-02-14 Rieter Ingolstadt Spinnerei Offenend-Spinnvorrichtung sowie Rotordeckel
CN106868564B (zh) * 2017-01-24 2018-04-20 西安天奥新材料科技有限公司 耐磨性好的铝合金纺杯制造方法及该方法制造的纺杯
DE102017118390A1 (de) * 2017-08-11 2019-02-14 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Offenend-Spinneinrichtung

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3411283A (en) * 1966-03-31 1968-11-19 Toyoda Automatic Loom Works In Spinning apparatus utilizing airstream
DE1560298C3 (de) * 1966-04-26 1979-08-30 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt Verfahren und Vorrichtung zum Abstellen und Wiederanfahren einer Offen-End-Spinnvorrichtung
FR1530127A (fr) * 1966-08-03 1968-06-21 Schubert & Salzer Maschinen Procédé et dispositif pour éviter l'obstruction des cuvettes à filer rotatives
GB1191668A (en) * 1966-11-08 1970-05-13 Tmm Research Ltd Improvements relating to the Spinning of Textile Yarns
DE1560305B1 (de) * 1966-11-17 1971-02-11 Schubert & Salzer Maschinen Verfahren und Vorrichtung zum Verspinnen von Fasern
CH455597A (de) * 1967-09-27 1968-07-15 Rieter Ag Maschf Spinnvorrichtung
GB1327328A (en) * 1970-10-08 1973-08-22 Daiwa Spinning Co Ltd Oepn end spinning machines
DE2130738B2 (de) * 1971-06-21 1973-04-19 Offen-end-spinnvorrichtung
DE2155171B2 (de) * 1971-11-05 1979-11-22 Ltg Lufttechnische Gmbh, 7000 Stuttgart OE-Rotorspinnmaschine
GB1419498A (en) * 1972-02-23 1975-12-31 Platt Saco Lowell Ltd Spinning of textile fibres
DE2263730A1 (de) * 1972-12-28 1974-07-04 Krupp Gmbh Verfahren und vorrichtung zur fremdabsaugung an offen-end-spinnturbinen
JPS505629A (cs) * 1973-05-25 1975-01-21
DE2419670C2 (de) * 1974-04-24 1983-09-22 Stahlecker, Fritz, 7347 Bad Überkingen Offenend-Spinnaggregat
JPS5143093A (ja) * 1974-10-09 1976-04-13 Mitsubishi Electric Corp Sojushinsochi
CH606534A5 (cs) * 1975-11-24 1978-11-15 Nuova San Giorgio Spa
DE2558758C2 (de) * 1975-12-24 1985-05-15 Teldix Gmbh, 6900 Heidelberg Offenend-Spinneinheit
DE2709761C2 (de) * 1977-03-07 1979-05-10 Zinser Textilmaschinen Gmbh, 7333 Ebersbach Offenendspinnmaschine
DE2809008A1 (de) * 1978-03-02 1979-09-13 Staufert Helmut Dipl Ing Offenend-spinnaggregat
DE2818794A1 (de) * 1978-04-28 1979-11-15 Stahlecker Fritz Offenend-spinnmaschine mit einer vielzahl von spinnaggregaten und einer vorrichtung zum durchfuehren eines anspinnvorgangs
DE2925912A1 (de) * 1979-06-27 1981-01-29 Schlafhorst & Co W Offenend-spinnaggregat

Also Published As

Publication number Publication date
DE2931567C2 (de) 1989-11-23
FR2462497B1 (cs) 1985-04-19
GB2054671A (en) 1981-02-18
DE2931567A1 (de) 1981-02-26
JPS5626015A (en) 1981-03-13
GB2054671B (en) 1983-04-20
CH645413A5 (de) 1984-09-28
FR2462497A1 (fr) 1981-02-13
IT1131691B (it) 1986-06-25
IN152763B (cs) 1984-03-31
HK6884A (en) 1984-01-27
JPS6245331B2 (cs) 1987-09-25
CS501780A2 (en) 1989-06-13
US4339910A (en) 1982-07-20
IT8023479A0 (it) 1980-07-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
USRE30709E (en) Method of removing impurities and similar matter from staple fibres in ringless spinning and device for performing said method
CS268152B2 (en) Spinnig device for break spinning
US3834145A (en) Open-end spinning of textile yarns
US4607485A (en) Feed arrangement for an open-end friction spinning machine
US3481129A (en) Open end spinning apparatus
US3845612A (en) Spinning apparatus
US3763641A (en) Method and apparatus for removing impurities released from staple fibers
US4014162A (en) Fiber supply duct for an open-end spinning unit
US4036002A (en) Dirt removal in spinning device
US4035871A (en) Opening and cleaning apparatus for an open end spinning unit
US4903474A (en) Arrangement for open-end rotor spinning
US3844100A (en) Apparatus for the open-end spinning of textile yarns
US5065572A (en) Fiber supply arrangement for open-end rotor spinning
US6295800B1 (en) Apparatus for open-end spinning
IT9019757A1 (it) Dispositivo d&#39;adduzione ed apritura in un dispositivo di filatura di un filatoio ad estremita&#39; aperta
US3557542A (en) Twisting and forming device for pneumatic and mechanical spinning
US3624995A (en) Method and device for spindleless spinning
CS262105B1 (en) Carding device
US5109663A (en) Arrangement for open end rotor spinning
US5117622A (en) Fiber supply arrangement for open-end rotor spinning
US5749216A (en) Open end spinning apparatus
US4429522A (en) Open-end spinning machine
US6286295B1 (en) Yarn withdrawal nozzle for an open-end rotor spinning apparatus
CZ171393A3 (en) Process and apparatus for air-operated feed of fibers to a collecting surface of a spinning element
CZ2004464A3 (cs) Odtahová tryska příze pro bezvřetenová dopřádací zařízení