CS264347B2 - Fungicide - Google Patents

Fungicide Download PDF

Info

Publication number
CS264347B2
CS264347B2 CS871414A CS141487A CS264347B2 CS 264347 B2 CS264347 B2 CS 264347B2 CS 871414 A CS871414 A CS 871414A CS 141487 A CS141487 A CS 141487A CS 264347 B2 CS264347 B2 CS 264347B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
active
active ingredient
plants
formula
active substance
Prior art date
Application number
CS871414A
Other languages
English (en)
Other versions
CS141487A2 (en
Inventor
Reinhard Dr Janicke
Robert Dr Nyfeler
Original Assignee
Ciba Geigy Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ciba Geigy Ag filed Critical Ciba Geigy Ag
Publication of CS141487A2 publication Critical patent/CS141487A2/cs
Publication of CS264347B2 publication Critical patent/CS264347B2/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N43/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds
    • A01N43/72Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with nitrogen atoms and oxygen or sulfur atoms as ring hetero atoms
    • A01N43/84Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with nitrogen atoms and oxygen or sulfur atoms as ring hetero atoms six-membered rings with one nitrogen atom and either one oxygen atom or one sulfur atom in positions 1,4

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Carbon And Carbon Compounds (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
  • Cosmetics (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Structure Of Transmissions (AREA)
  • Treatment And Processing Of Natural Fur Or Leather (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

Předložený vynález se týká fungicidních směsí se synergicky potencóvaným účinkem, které jsou vhodné к potírání houbových chorob.
Fungicidní prostředek podle předloženého vynálezu obsahuje dvě účinné látky, které byly již dříve známy jako inhibitory syntézy ergosterinu.
Složkou I je účinná látka Propiconazol, tj. l-£2-(2,4~dichlorfenyl)-4-propyl-l,3-dioxolan-2-ylmethylJ-lH-l,2,4-triazol vzorce I
(I)
Tato účinná látka se popisuje v britském patentovém spisu č. 1 522 657.
Složkou II je účinná látka Fenpropimorph, tj. 4-^3-(4-terc.butylfenyl)-2-methylprophylj-cis-2,6-dimethylmorfolin vzorce II
Tato účinná látka se popisuje v DE-OS 2 752 096, který odpovídá britskému patentovému spisu č. 1 584 290.
Propiconazol, tj. složka I, se může vyskytovat ve čtyřech stereoisomerních formách, které mají rozdílný fungicidní účinek. Výhodné jsou oba cis-isomery, tj. ony enantiomery, u kterých je triazolylmethylová skupina a propylová skupina na stejné straně dioxolanového kruhu.
Fenpropimorph, tj. cis-složka II, se vyskytuje ve dvou enantiomerních formách, z nichž (-)-enantiomer, který má S-konfiguraci, je výhodnou složkou pro kombinaci účinných látek.
Předložený vynález zahrnuje směsi Čistých isomerů I а II, zejména směsi sestávající z cis-enantiomeru Propiconazolu s (-)-cis-enantiomerem Fenpropimorphu.
Předmětem předloženého vynálezu je tudíž fungicidní prostředektkterý jako jednu účinnou látku obsahuje l-[2-(2,4-dichlorfenyl)-4-propyl-l,3-dioxolan-2-ylmethyl]-lH-l,2,4-triazol vzorce I
Cl
(I) a jako druhou účinnou látku obsahuje 4-[3-(4-terc.butylfenyl)-2-methylpropyl]-cis-2,6-dimethylmorfolin vzorce II
'3 v hmotnostním poměru I:II = 5:1 až 1:5.
Předložený vynález zahrnuje také prostředky, ve kterých je účinná složka vzorce I, tj. Propiconazol, přítomna převážně ve formě obou cis-enantiomert.
Předložený vynález rovněž zahrnuje zejnéna prostředky, ve kterých je účinná složka vzorce I, tj. Propiconazol, přítomna převážně ve formě jednoho z cis-enantiomerů, a účinná Složka vzorce II, tj. Fenpropimorph, je přítomen převážně ve formě (-)-cis-enantiomerů, který má S-konfiguraci.
V praxi se používá výhodně čistých účinných látek I а II, к nimž se mohou přidávat také další agrochemicky účinné látky, jako insekticidy, akaricidy, nematocidy, herbicidy, regulátory růstu a hnojivá, zvláště však další mikrobicidy.
V posledních letech jsou na trhu к dispozici ve větší míře tzv. inhibitory biosyntézy ergosterinu, tj. přípravky, jejichž fungicidní účinek je založen na tom, že brání biosyntéze ergosterinu, který se vyskytuje v buněčné membráně hub. Fungicidy, které obsahují v molekule 1H-1,2,4-triazolylový zbytek, působí zpravidla při tomto pochodu jako inhibitory 14-C 1 demethylace (=DMI). Dlouholeté použiti přípravků na bázj triazolu vedlo ostatně místy již к výskytu kmenů hub s prokazatelně sníženou citlivostí.
Nyní se překvapivě ukázalo, že směsi Propiconazolu s Fenpropimorphem mají pokud jde o jejich fungicidní účinek účinnost nejen součtovou, nýbrž značně synergicky zvýšenou. Pro aplikační praxi má mimořádnou důležitost další faktor, tj. žádným způsobem nepředpokládatelná skutečnost, že synergicky zvýšený účinek lze pozorovat rovněž u izolátů hub, u nichž došlo ke snížení citlivosti vůči fungicidům na bázi triazolu.
Předložený vynález představuje tudíž zcela podstatné obohacení stavu techniky.
Předmět předloženého vynálezu se vedle dvousložkové směsi týká také způsobu potírání hub, který spočívá v ošetření místa napadeného houbou nebo ohřoženého napadením houbou v libovolném pořadí nebo současně a) účinnou látkou Propiconazolem vzorce I a b) účinnou látkou Fenpropimorphem vzorce II.
Příznivé vzájemné poměry obou účinných látek ve směsi I:II činí 5:1 až 1:5. V mnoha případech jsou výhodné směsi, ve kterých činí vzájemný poměr čistých účinných látek I:II = 1:1 až 1:5, například 2:5.
Směsi účinných látek I + II podle tohoto vynálezu mají velmi výhodné kurátivní; preventivní a systemické fungicidní vlastnosti při ochraně kulturních rostlin. Pomocí předložených směsí účinných látek se mohou potírat nebo ničit mikroorganismy vyskytující se na rostlinách nebo na částech rostlin (plodech, květech, listech, stoncích, hlízách, kořenech) různých kulturních rostlin, přičemž pak před napadením takovýmito mikroorganismy zůstávají chráněny i později vyrostlé části rostlin. To se týká zejména také mikroorganismů, u nichž se vyvinula mírná resistence vůči fungicidům ze skupiny triazolů.
Směsi účinných látek jsou účinné proti fytopathogenním houbám náležejícím do následujících tříd: Ascomycetes (například Venturia, Podosphaera, Erysiphe, Monilinia, Uncinula); Basidiomycetes (například rodů Hemileia, Rhi^ostonia, Puccinia); Fungi imperfecti (například Botrytis, Helminthosporium, Rhynchosporium, Fusarium, Septoria, Cercospora, Alternaria a zejména
Pyricularia). Směsi účinných látek působí systemicky. Mohou se používat také jako mořidla к ošetřování osiva (plodů, hlíz, semen) a semenáčků rostlin к ochraně před houbovými infekcemi, jakož i proti fytopathogenním houbám, které se vyskytují v půdě. Směsi účinných látek podle vynálezu se vyznačují zvláště dobrou snášenlivostí rostlinami, jakož i svou neškodností vůči životnímu prostředí.
Jako kulturní rostliny, pro které platí shora uvedené možnosti aplikace, přicházejí v rámci tohoto vynálezu v úvahu například následující druhy rostlin: obiloviny (pšenice, ječmen, žito, oves, rýže, čirok, jakož i příbuzné rostliny); řepy (cukrová řepa a krmné řepy); ovocné stromy rodící plody s jádry, peckoviny a bobuloviny (jabloň, hrušeň, švestka, broskvoň, mandlovník, třešeň, jahodník, maliník a ostružiník); luskoviny (fazol, čočka, hrách, sója,); olejniny (řepka, hořčice, mák, olivovník, slunečnice, kokosovník, skočec, kakaovník, podzemnice olejná); tykvovité rostliny (dýně, okurky, melouny); vlákniny (bavlník, len, konopí, juta); citrusovníky (oranžovník, citroník, citroník největší, mandarinka); různé druhy zeleniny (špenát, salát, chřest, hlávkové zelí, mrkev, cibule, rajská jablíčka, brambory, paprika); vavřínovité rostliny (avokádo, skořicovník, kafrovník) nebo další rostliny, jako kukuřice, tabák, ořešák, kávovník, cukrová třtina, Čajovník, vinná réva, chmel, banánovník, a kaučukovník, jakož i okrasné rostliny (Compositae) (květiny, keře, listnaté a jehličnaté stromy, jako konifery). Tento výčet si však v žádném případě neklade nárok na úplnost.
Směsi účinných látek vzorců I а II se obvykle používají ve formě prostředků. Účinné látky vzorce I a vzorce II se mohou aplikovat na ošetřovanou plochu nebo na ošetřovanou rostlinu současně, mohou se však aplikovat také postupně za sebou během 24 hodin, a to společně s případně dalšími nosnými látkami obvyklými při přípravě prostředků, nebo spolu s dalšími přísadami podporujícími aplikaci.
Vhodné nosné látky a přísady 'mohou být pevné nebo kapalné a odpovídají látkám účelně používaným při přípravě takovýchto prostředků, jako jsou například přírodní nebo regenerované minerální látky, rozpouštědla, dispergátory, smáčedla, adheziva, zahušťovadla, pojidla nebo hnojivá.
Výhodný způsob aplikace směsi účinných látek, která obsahuje vždy alespoň jednu z těchto účinných látek I а II, spořčívá v aplikaci na nadzemní části rostlin, především na listy rostlin (aplikace na list). Počet aplikací a aplikované množství se řídí podle biologických a klimatických životních podmínek pro původce choroby. Účinné látky se však mohou dostávat do rostliny půdou prostřednictvím kořenů (systematický účinek) tím, že se tímto, kde rostlina roste zalévá kapalným přípravkem nebo se na tomto místě aplikují látky v pevné formě na nebo do půdy, například ve formě granulátu (půdní aplikace). Sloučeniny vzorců I а II se mohou aplikovat také na semena (zrní) osiva (Coating) tím, že se semena buč postupně impregnují kapalným přípravkem účinné látky/nebo se již opatří vrstvou kombinovaného přípravku. Kromě toho jsou ve zvláštních případech možné další způsoby aplikace na rostliny, například záměrné ošetření pupenů nebo míst nasazování plodů.
Sloučeniny kombinace se používají při této aplikaci v nezměněné formě nebo výhodně společně s pomocnými látkami, které jsou obvyklé při přípravě takovýchto prostředků, a zpracovávají se tudíž například na emulzní koncentráty, pasty, které lze aplikovat natíráním, přímo rozstřikovatelné roztoky nebo roztoky, které se dají dále ředit, zředěné emulze, smáČitelné prášky, rozpustné prášky, popraše, granuláty a na prostředky enkapsulované například do polymerních látek a to o sobě známým způsobem. Aplikační postupy, jako je postřikování, zamlžování, poprašování, posypávání, natírání nebo zalévání, se stejně jako druh prostředku volí v souhlase s požadovanými cíly a s danými podmínkami. Příznivé aplikované množství se pohybuje obecně v rozmezí od 50 g až do 2 kg směsi účinných látek na 1 ha; výhodně pak činí 100 g až 600 g směsi účinných látek na 1 ha.
Uvedené přípravky se připravují známým způsobem, například důkladným smísením nebo/a rozemletím účinných látek s nosnými látkami, jako například s rozpouštědly, pevnými nosnými látkami a popřípadě povrchově aktivními sloučeninami.
Jako rozpouštědla mohou přicházet v úvahu: aromatické uhlovodíky, výhodně frakce s 8 až 12 atomy uhlíku, jako například směsi xylenů nebo substituované naftaleny, estery kyseliny ftalové, jako dibutylftalát nebo dioktylftalát, alifatické uhlovodíky, jako cyklohexan nebo parafiny, alkoholy a glykoly, jakož i jejich ethery a estery, jako ethanol, ethylenglykol, ethylenglykolmonomethylether nebo ethylenglykolmonoethylether, ketony, jako cyklohexanon, silně polární rozpouštědla, jako N-methyl-2-pyrrolidon, dimethylsulfoxid nebo dimethylformamid, jakož i popřípadě epoxidované rostlinné oleje, jako epoxidovaný kokosový olej nebo sojový olej nebo voda.
Jako pevné nosné látky, například pro popraŠe a dispergovatelné prášky, se používají zpravidla přírodní kamenné moučky, jako vápenec, mastek, kaolin, montmorillonit nebo attapulgit. Ke zplepšení fyzikálních vlastností se může přidávat také vysoce dispersní kyselina křemičitá nebo vysoce disperzní savé polymery. Jako zrněné adsorptivní nosiče granulátu přicházejí v úvahu poresní typy, jako například pemza, cihlová drť, sepiolit nebo bentonit; jako nesorptivní nosné látky pak například vápenec nebo písek. Kromě toho se může používat také celá řada předem granulovaných materiálů anorganického nebo organického původu, jako zejména dolomit nebo rozmělněné zbytky rostlin. Zvláště výhodnými přísadami podporujícími aplikaci, které mohou vést ke snížení aplikovaného množství, jsou dále přírodní (živočišné nebo rostlinné) nebo syntetické fosfolipidy z řady kefalinů a lecitinů, jako je například fosfatidylethanolamin, fosfatidylserin, fosftatidylglycerin, lysolecitin, plasmalogeny nebo cardiolipin, které se mohou získat například z buněk zvířat nebo rostlin, zejména z mozku, srdce, jater, žloutku nebo sójových bobů. Použitelnými směsmi, které jsou к dispozici na trhu, jsou například dioktanoylfosfatidylcholin a dipalmitoylfosfatidylcholin.
Jako povrchově aktivní sloučeniny přicházejí v úvahu vždy podle druhu účinných látek vzorce I а II, které se zpracovávají na prostředek, neionogenní, kationaktivní nebo/a anionaktivní tensidy s dobrými emulgačními, dispergačními a smáčecími vlastnostmi. Tensidy se rozumějí rovněž i směsi tensidů.
V další části se výrazem účinná látka rozumí směs účinné látky I а II ve vzájemném
poměru 1:2 až 1:4. Pod procenty se rozumějí procenta hmotnostní.
Smáčitelný prášek:
a) b) c)
účinná látka 25 % 50 % 75 %
sodná sůl ligninsulťonové
kyseliny 5 % 5 %
natriumlaurylsvlfát 3 % - 5 %
natriumdiisobutylnaftalen-
sulfonát - 6 % 10 %
cktylfenolpolyethylenglykol-
ehter (7 až 8 mol) ethylen-
oxidu) - 2 % -
vysoce dispersní kyselina
křemičitá 5 % 10 % 10 %
kaolin 62 % 27 % -
Účinná látka se dobře smísí s přísadami a směs se potom dobře rozemele ve vhodném mlýně
Získá se smáčitelný prášek, který lze zředit vodou na suspenze každé požadované koncentrace.
Emulzní koncentrát:
účinná látka 10 % oktylfenolpolyethylenglykolether (4 až 5 mol) ethylenoxidu 3 %
Z tohoto koncentrátu se mohou ředěním vodou připravovat emulze každé požadované koncentravápenatá sůl dodecylbenzensulfonové kyseliny 3 % polyglykolether ricinového oleje (35 ml ethylenoxidu) cyklohexanon směs xylenů %
%
Popraš:
a) b)
účinná látka 5 % 8 %
mastek 95 % -
kaolin - 92 %
Smísením účinné látky s nosnou látkou a popraš, která je vhodná pro přímou aplikaci.
Granulát připravovaný vytlačováním:
rozemletím směsi na vhodném mlýně se získá účinná látka 10 % natriumligninsulfonát 2 % karboxymethylcelulóza 1 % kaolin 87 %
Účinná látka se smísí s přísadami, směs se připraví na vytlačovacím stroji granulát, se rozemele a zvlhčí se vodou. Z této směsi který se vysuší v proudu vzduchu.
Obalový granulát:
účinná látka polyethylenglykol (molekulová hmotnost 200) kaolin %
Jemně rozemletá účinná látka se v mísiči rovnoměrně nanese na kaolin zvlhčený poJycíthylenglykolem. Tímto způsobem se získá neprášivý obalovaný granulát.
Synergický efekt se u fungicidů vyskytuje vždy tehdy, když fungicidní účinek kombinace účinných látek je větší než součet účinků jednotlivě aplikovaných účinných látek.
Očekávaný účinek (E) pro danou kombinaci účinných látek, například pro směs dvou fungicidů, se vypočte podle tzv. Colbyho vzorce [původně používaného jen pro výpočet očekávané hodnoty (E) smÓsi herbicidů]:
X.Y 100* přičemž
X = účinek v % při použití p g účinné látky, tj. fungicidu I, na 1 ha
Y = účinek v % při použití q g účinné látky, tj. fungicidu II, na 1 ha
E = očekávaný účinek fungicidů I + II při p +· q gramů účinné látky na 1 ha (Srov. COLBY, LR. Calculating synergistic and antagonistic responses of herbicide combination. Weeds 15, str. 20 až 22; LIMPEL a další, 1 062 Weeds control by .... certain combinations, Proč. NEWCL. Vol. 16, str. 48 až 53).
Jestliže je skutečně pozorovaný účinek (O) vyšší než vypočtený (E), pak má kombinace účinek vyšší než součtový, tzn., že se u ní vyskytuje synergický efekt.
V následujícím příkladu se očekávaný účinek (E) vypočítává podle shora uvedené rovnice.
Fungicidní účinek proti pravému padlí (Erysiphe graminis tritici) na ozimé pšenici
V miskách určených к setí (plocha 30x40 cm) hlubokých 11 cm se ve skleníku při teplotě asi 20 °C pěstuje asi 95 rostlin ozimé pšenice druhu Kanzler”. Ve stádiu 2 listů se rostliny inokulují izolátem Erysiphe graminis tritici se sníženou citlivostí vůči fungicidům DMI.
Při zjevném napadení 5 dnů po inokulaci (stádium 3 listů; napadení 10 až 12 %) se ve formě vodné suspenze pomocí postřikovače za podmínek polního pokusu aplikuje jednotlivá účinná látka popřípadě směs fungicidů. Po aplikaci se stanoví v pravidelných intervalech změna v napadení na ploše listů přítomné při inokulaci (vyhodnocení primárního napadení).
Používá se aplikovaných množství uvedených v tabulce. Každý ге 16 dílčích pokusů se opakuje třikrát.
Tabulka
Vyhodnocení 11 dnů po započetí pokusu
Pokus číslo g účinné látky na 1 ha napadení houbou v % E vypočtený účinek v % [colby] 0 nalezený účinek v %
účinná látka I účinná látka II
1 (kontro-
la) - - 72
2 25 - 57 - 21
3 59 - 60 - 17
4 125 - 32 - 56
5 - 25 47 - 35
6 - 50 23 - 68
7 - 125 9 - 88
8 - 750 1 - 99
9 25 25 28 49 61
10 25 50 11 75 85
11 25 125 4 91 94
12 50 25 25 46 65
13 50 50 4 73 95
.14 50 125 1 90 99
15 125 25 6 72 92
16 125 50 2 82 97
Jak je z uvedených výsledků patrno, dochází při naprosto rozdílných vzájemných poměrech jednotlivých složek ve směsi při pokusech č. 9 až č. 16 к synergicky zvýšenému fungicidnímu účinku.
Podobně synergický zvýšených účinků se dosahuje také proti padlí na ječmeni, proti rzi obilné (Puccinia spec.) a dalším pathogenním houbám.

Claims (2)

  1. PŘEDMĚT VYNALEZU
    1. Fungicidní prostředek, vyznačující se tím, že jako jednu účinnou látku obsahuje 1-[2-(2,4-dichlorfenyl)-4-propyl-l,3-dioxolan-2-yImethy,2,4-triazol vzorce I
    Cl (I) a jako druhou účinnou látku obsahuje 4-[3-(4-terc.butylfenyl)-2-methylpropyl]cis-2,6-dimethylmorfolin vzorce II (II) v hmotnostním poměru I:II = 5:1 až 1:5.
  2. 2. Prostředek podle bodu 1, vyznačující se tím, že obsahuje účinné látky v hmotnostním poměru I:II = 1:1 až 1:5.
CS871414A 1986-03-06 1987-03-03 Fungicide CS264347B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH91786 1986-03-06

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS141487A2 CS141487A2 (en) 1988-11-15
CS264347B2 true CS264347B2 (en) 1989-07-12

Family

ID=4198177

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS871414A CS264347B2 (en) 1986-03-06 1987-03-03 Fungicide

Country Status (23)

Country Link
US (1) US4925842A (cs)
EP (1) EP0237483B1 (cs)
JP (1) JPS62212307A (cs)
AT (1) ATE44641T1 (cs)
AU (1) AU601717B2 (cs)
BG (1) BG46593A3 (cs)
BR (1) BR8701014A (cs)
CA (1) CA1273291A (cs)
CS (1) CS264347B2 (cs)
DD (1) DD257575A5 (cs)
DE (1) DE3760318D1 (cs)
DK (1) DK164888C (cs)
ES (1) ES2009855B3 (cs)
FI (1) FI88665C (cs)
GR (2) GR3000105T3 (cs)
HU (1) HU204170B (cs)
IE (1) IE59418B1 (cs)
IL (1) IL81770A (cs)
NO (1) NO169471C (cs)
PL (1) PL149880B1 (cs)
PT (1) PT84396B (cs)
SU (1) SU1655292A3 (cs)
ZA (1) ZA871582B (cs)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ATE44852T1 (de) * 1986-02-14 1989-08-15 Ciba Geigy Ag Mikrobizide.
US4940799A (en) * 1987-07-20 1990-07-10 Ciba-Geigy Corporation Preparation of the diastereomeric mixture 2R,4S-1-[2-(2,4-dichlorophenyl)-4-n-propyl-1,3-dioxolan-2-ylmethyl]-1H-1,2,4-triazole
EP0370951B1 (de) * 1988-11-18 1993-08-11 Ciba-Geigy Ag Mikrobizide Mittel
DE3902509A1 (de) * 1989-01-28 1990-08-09 Basf Ag Fungizide mischung
FR2655514A1 (fr) * 1989-12-13 1991-06-14 Rhone Poulenc Agrochimie Association fongicide a effet synergique a base d'une morpholine et d'un triazole.
DE59107460D1 (de) * 1990-11-02 1996-04-04 Ciba Geigy Ag Fungizide Mittel
CH680895A5 (cs) * 1990-11-02 1992-12-15 Ciba Geigy Ag
US5330984A (en) * 1990-11-02 1994-07-19 Ciba-Geigy Corporation Fungicidal compositions
EP0898506A1 (de) * 1996-04-19 1999-03-03 Dr. Wolman GmbH Verfahren zur behandlung von holz gegen den befall durch holzschädigende pilze
EP2368433B1 (en) * 2010-03-24 2014-05-07 Cognis IP Management GmbH Biocide compositions comprising glycerol(ether)phosphates
CN102225935B (zh) * 2011-04-27 2014-04-02 山东潍坊双星农药有限公司 一种丙环唑原药的生产方法

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NZ179111A (en) * 1974-11-18 1978-03-06 Janssen Pharmaceutica Nv I-(aryl)-ethyl-1h-1,2,4-triazole ketals,anti-microbial and plant growth controlling compositions
US4079062A (en) * 1974-11-18 1978-03-14 Janssen Pharmaceutica N.V. Triazole derivatives
JPS5246075A (en) * 1975-10-09 1977-04-12 Janssen Pharmaceutica Nv 11*betaaaryl* ethyll1hh 1*2*44triazolketal and pharmaceutically acceptable acid adduct salt thereof
AT354187B (de) * 1976-11-22 1979-12-27 Hoffmann La Roche Fungizides mittel
US4434165A (en) * 1980-09-30 1984-02-28 Hoffmann-La Roche Inc. Fungicidal compositions
EP0095242A3 (en) * 1982-05-17 1985-12-27 Imperial Chemical Industries Plc Fungicidal compositions and methods of treating seeds and combating fungal pest therewith
NL8402979A (nl) * 1984-09-28 1986-04-16 Tno Werkwijze voor het bestrijden van vaatverwelkingsziekten bij gewassen, in het bijzonder de iepeziekte.
DE3605551A1 (de) * 1986-02-21 1987-09-10 Bayer Ag Fungizide mittel

Also Published As

Publication number Publication date
ZA871582B (en) 1988-04-27
JPH0432041B2 (cs) 1992-05-28
FI870959A0 (fi) 1987-03-04
DE3760318D1 (en) 1989-08-24
IL81770A (en) 1991-04-15
NO870930L (no) 1987-09-07
GR3000105T3 (en) 1990-11-29
PT84396A (en) 1987-04-01
HUT43236A (en) 1987-10-28
DD257575A5 (de) 1988-06-22
GR890300075T1 (en) 1989-09-29
AU601717B2 (en) 1990-09-20
PL264441A1 (en) 1988-07-21
ES2009855B3 (es) 1989-10-16
US4925842A (en) 1990-05-15
DK164888C (da) 1993-01-18
DK164888B (da) 1992-09-07
ATE44641T1 (de) 1989-08-15
EP0237483B1 (de) 1989-07-19
FI88665C (fi) 1993-06-28
SU1655292A3 (ru) 1991-06-07
JPS62212307A (ja) 1987-09-18
DK113687D0 (da) 1987-03-05
DK113687A (da) 1987-09-07
NO870930D0 (no) 1987-03-05
CA1273291A (en) 1990-08-28
HU204170B (en) 1991-12-30
PT84396B (pt) 1989-10-04
EP0237483A1 (de) 1987-09-16
IE59418B1 (en) 1994-02-23
AU6973587A (en) 1987-09-10
FI88665B (fi) 1993-03-15
CS141487A2 (en) 1988-11-15
BR8701014A (pt) 1987-12-29
BG46593A3 (en) 1990-01-15
NO169471C (no) 1992-07-01
IE870564L (en) 1987-09-06
NO169471B (no) 1992-03-23
FI870959A (fi) 1987-09-07
PL149880B1 (en) 1990-03-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2150835C1 (ru) Фунгицидное средство защиты растений, способ борьбы и защиты растений от грибных паразитов
US5663176A (en) Microbicides
RU2098962C1 (ru) Фунгицидное средство и способ борьбы с грибками
CS244935B2 (en) Agent for plants diseases suppresion
PL183543B1 (pl) Produkt do ochrony upraw
HU221378B1 (en) Crop-protecting synergetic composition containing a plant-immunizing benzo [4,5-b]thiadiazole derivative and a fungicidal active ingredient and use thereof
CS264347B2 (en) Fungicide
JP3624320B2 (ja) 殺微生物剤
CS262447B2 (en) Fungicide
RU2121792C1 (ru) Фунгицидное средство для защиты растений
KR20010080945A (ko) 티에노[2,3-d]피리미딘-4-온을 포함하는 살진균성 배합물
JPS6153207A (ja) 農園芸用殺菌組成物

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20020303